28 května, 2024

Nepečeme z ukrajinského obilí

Tak tato věta na reklamní tabuli před prodejnou bohatě stačila na to, aby se spustilo peklo. Pekárna a zdravá výživa Slovanka v Krnově se takto dostala až do CNN Prima News, kterým stálo za to, tam poslat přenosový vůz. Stačila jedna věta a na paní Pernickou se spustily libtardí hnojomety a to velice organizovaně.

Nepečeme z ukrajinského obilí.

Tohle libtardům stačí na obvinění z kolaborace. Tohle stačí na to, aby se z vás stal nepřítel číslo jedna. Tohle stačí, aby vám vyhrožovali smrtí. Tohle stačí, aby místní starosta lajkoval i ty nejhnusnější nadávky a urážky a považoval je za normální. Tohle stačí, aby vám v noci telefonovali, vyhrožovali, aby vás ponižovali… vlastně už chyběl jen nějaký malý pochodňový průvod a progromíček, který by nepřátele třetí ří… nepřátele demokracie definitivně potřel.

Nepečeme z ukrajinského obilí…

Co na tom, že ministři ze zemí okolo nás říkají vlastně to samé. Nebudeme brát ukrajinské obilí. Dokonce i největší rusobijci Poláci to říkají. Ale libtardů je předběžná opatrnost znakem kolaborace. Stejně jako snaha o svobodu slova, protože by se sem nedej Bože mohl dostat i nějaký ruský hlas.

Nepečeme z ukrajinského obilí…

Není tam ani kousek politiky. Jen informace pro zákazníky… zhruba totéž, co musí být na každé etiketě a běda, pokud to tam není. Pokud obchodní inspekce zjistí, že neuvádíte všechny informace pro zákazníky, tak vám dají hodně mastnou pokutu. Jak je to dávno, co se v televizi tetelili různí sdruženáři na ochranu spotřebitele, že zákazník má právo na informace?

Tak co libtardi? Cítíte se dobře? Jak jste to nandali jedné ženské, která si vypiplala malou pekárnu? Takhle jste to chtěli? A když jste pak odešli od svého počítače, poté, co jste ještě naposled nablili špínu, šli jste říct své ženě a dětem, jak jste hrdinně bránili svobodu slova a demokracii? Půjdete v pondělí do práce a budete s hrdostí vyprávět korporátním kolegům, že jste celý víkend bránili nejvyšší evropské hodnoty pomocí nadávek na twitteru? Půjdete říct šéfovi, že jste v noci volali do Krnova, popustili jste si uzdu a bránili jste demokracii sprostým řvaním a SMSkami?

Tohle má být totiž ten budoucí svět Západu. Svět, kde David Svoboda dostane tavbu za pár vět. Kde pekařka Pernická dostane kouř za informaci pro zákazníky. Kde nasadí psí hlavu každému, kdo si dovolí mít názor. Kde to dokonce spontánně organizují, aby byli ještě hnusnější a mělo to větší účinek.

A bohužel je to svět, kde tomu policie bude nečinně přihlížet a prokurátoři se budou dívat jinam. Je to svět, kde nikdy nevíte, jestli jste neřekli něco špatně. Je to svět, kde budeme všichni jednou nohou v kriminále. Svět dvojích metrů, svět kde lepšolidi mohou všechno a ostatní mohou držet hubu. Svět, ve kterém pro evropské hodnoty není žádná naše oběť dost velká. Svět ve kterém stačí napsat že nepečeme z ukrajinského obilí a zkoušejí vás lidsky i profesně zlikvidovat.

S paní Pernickou jsem se včera spojil. Je to statečná ženská a něco vydrží. Ale pojďme jí ukázat, že těch řvoucích libtadrů není zase tolik. Pojďme jí ukázat, že nás je víc a že se za svoje lidi bijeme. Zde je odkaz na její podnik. Má tam telefon i mail. Zahlťte ji slovy podpory. Ať ví, že těch šmejdů je jen pár. Ať ví, že tváří v tvář nikdy nepřijdou. Ať ví, že jsou zalezlí v kancelářích, tam se plácají po ramenou, ale soupeřů se bojí tak moc, že ani na jejich domácí půdě si netroufnou. Viď, Bartkovský… ! Jen budou z bezpečné anonymity házet špínu. Ať ví, že v této republice existují i normální lidi.

Jindra Rajchl v pátek říkal, že další demonstrace bude až po jednání s odbory a dalšími subjekty. Až se tam v Praze sejdeme všichni. A já říkám, že už nejde o politiku. Buď půjdeme a postavíme se téhle libtardí zvůli, která prorostla do nejvyšších pater a nebo se budeme nimrat v podružnostech. Buď se postavíme tomu, aby uječení mileniálové ničili dle své libovůle poctivé občany, kteří neudělali nic protizákonného a většinou svými výroky ani nic nemysleli… a nebo nás zničí jednoho po druhém, zatímco budeme pitvat projevy lídrů, jestli v nich necítíme pach síry.

Na dnešním příkladu můžete vidět, kdo je náš skutečný nepřítel. Zvůle malé, ale hlasité skupiny. Zvůle těch, kteří si osobují právo nás mistrovat a poučovat o tom, co je pro nás dobré. Zvůle těch, kteří se chovají revolučně nikoliv vůči vládě, ale vůči obyčejným lidem. Zvůle těch, kteří pohrdají touto zemí, pohrdají těmi, co skutečně pracují. Zvůle těch, kteří si myslí, že všechno mohou a vždycky jim to projde.

Všichni ostatní jsou naši dočasní nebo trvalí spojenci. Jasné?

248 thoughts on “Nepečeme z ukrajinského obilí

 1. Provozovatel serveru Firmy.cz patrně vyvinul obrovské úsilí, aby tato pekárna neobdržela příliš mnoho kladných hodnocení. Už včera se v diskusi někdo pozastavoval nad tím, že průměrné hodnocení 2,4 neodpovídá záplavě podporovatelů. Moje zkušenost s hodnocením je zde:
  Včera odpoledne jsem se přihlásil ke svému seznamovému mailu, podpořil paní Pernickou a její firmu pěti slepicemi, tedy hvězdami, a k nim připsal pár slov: „Fandím Vám, přeji skvělé pečivo, spokojené zákazníky a pevné nervy. Držte se!“. Netušil jsem, že jsem touto nehorázností spáchal téměř zločin, moje kladné hodnocení se totiž na stránce po odeslání normálně zobrazilo.
  Dnes dopoledne však patrně přišel od loutkovodičů jasný signál, že kladné hodnocení nesmí projít, a tak mi došel mail od firem.cz, kde mi sdělovali, že mé hodnocení nemohli schválit, neboť nesplňuje některé z jejich pravidel (můj jazykový cit mi říká, že pravidlo bylo spíše porušeno, než nesplněno, ale co už). Konkrétní důvod zamítnutí byl: „Vaše recenze se nezobrazuje, jelikož se nejedná o hodnocení veřejně poskytovaných služeb z pohledu zákazníka dané společnosti.“
  Samozřejmě mi velkoryse nabídli „upravit hodnocení“, takže jsem smazal komentář, hvězdy ponechal, zatím to prošlo. Teď je průměrné hodnocení firmy 3,0.
  Obávám se tedy, že s výsledky někdo kreativně pracuje, aby hodnocení nebylo příliš kladné. Hnus, velebnosti!!!

 2. Je to veliká inspirace pro systematické zjišťování, kdo všechno zpracovává a používá ukr. obilí – pole pro instituce i jednotlivce …

 3. Hrozné je, že vůbec o tak zásadní věci, jakou potravinová bezpečnost bezpochyby je, vůbec diskutujeme, a ještě se hledají limity, kam až spadnout, co je možné ještě „kvůli ceně“ akceptovat, a co vše vlastně už dnes akceptuje český Pepa – panebože, když to pro některé i tady není tak hrozné, když jde tedy o bouři ve sklenici vody, tak proč rovnou neprosadí zrušení i směšného zbytku kontrolních mechanismů, a neumožní všem Pepíkům žrát jedy a sračky přímo.
  Proč se kruci do Nekuly a Fialy kope, když je to taková prvotina – jak mnohé komoditním světem protřelé komentáře konstatují, je to opět naprosto jasné…
  Odporná forma lokajství, a jen to dokumentuje, kam až plebs klesnul, a že pro něj žádné dno není nedosažitelné, i když se jedná o jeho bytí …
  Přestávám se divit tomu, proč si před námi v zahraničí ( které má samo máslo na hlavě ) uplivnou, a jsme pro ně verbež …

  1. Jujky, povedlo se mi sem „nějak“ dostat můj komentář z diskuze níže – omlouvám se , moje chyba co by důsledek „tahanice“ s tabletem …

 4. A potom, že nejsou prachy. „Praha dá na boj s HIV/AIDS mezi uprchlíky z Ukrajiny 5,08 milionu korun“
  Je to tu pěkně zaneřáděné.

 5. OT : na novinky.cz vyšel článek s názvem „U Ostravy natočili vlka“.
  Po staletí se vlci hubili. Nyní se vysazují , prý i kříženci – ti prý mají bžundu ze zvuku , který vydává střelný zbraň, prý i raketa.

  Prý že “ tady byli vždy a do přírody patří“.
  No tak do přírody patří a byli tady vždy i klíšťata, bobři, losi, mufloni, komáři, různé bakterie, viry….

   1. Ověřil jsem si tu zprávu i na Strana.ua a na Yandex.ru a je z toho poznat, že Dněpr je pln zpravodajců z Hovínek, kteří tam operují v kostýmech žabích mužů. Je to propaganda ve stylu Goebelse!

    1. To bude to klasické překročení Dněpru. Družstvo Ukrajinců se pod rouškou noci ve člunu přesune na ruskou stranu, tam „osvobodí“ nějakou vesnici v zemi nikoho (vztyčí tam ukradinskou fangli) a zase se stáhne na svůj břeh. Na to rozjede propagandistická mašinerie, VSU to oznámí Reuters a od nich to převezmou všechny plátky „svobodného“ světa.

  1. Slyšel jsem. Ovšem myslím si, že to mohl být kus, který tudy prostě prochází. Nepřijde mi, že by se tady hnedle v aglomeraci se mohli usadit.

 6. Jak si ta káča jedna hloupá vlastně tu živnost zničí? Jako, že chytří kačeři si u ní nebudou kupovat? Nebo tím, že o ní tak dlouho budou všude kejhat, je to proruská svině, dokonce sdílela, že tuhle válku nevyhrajem, takže bude „vyhladověna“? Ten výraz jsem si půjčil z liberálně demokratický frazeologie.

  Neměl byste sám sebe dostávat do situací, kdy vám takové otázky budou kladeny. Ta první možnost zničení živnosti totiž není funkční. Kdežto právě ta liberálně demokratická – „je to svině, je to proruská svině! Neberte od ní, je to svině!“, je následně (samozřejmě liberálně demokraticky) interpretována – vidíte? Sama si za to může, že si zničila živnost!

  Obávám se, že vaše slova jsou právě liberálně demokratická. Tak dlouho budete, tedy, jste-li chytrý kačer, o ní všude řvát, jaká to je svině, až jí to zničí živnost, kdy ve finále vítězné pravíte, že sama si za to může, káča jedna hloupá.
  I když jste to sem podle mě napsal jen proto,abyste pro zábavu vytočil pár hloupejch dezolátů, spíš jste jim oznámil, že jste majitelem smutně hnusnýho osobního charakteru.

 7. …a v koši naskakují komentáře.

  Anonym stokrát jiné tváře
  hledá, kam naplivat by ještě moh’
  a motiv jeho dávno známý:
  Je proti nám, kdo není s námi!

  Zapálen hoří jako stoh
  a srdce rudé od té záře –
  s Novotným sedí v multikáře

 8. Odkaz pro případnou obranu útokem s právníkem,

  POZOR jen pro silné žaludky,
  pekařce nedoporučuji vůbec nahlížet, ale ostatní si „osvěží“,
  jak se projevuje pravý „demokrat“….
  Myslím, že i o Kydech tam je rovněž zmínka.

  https://twitter.com/gisat/status/1649999293170827264
  ********************
  Pekařku neznám,
  zákazníky tím nediskriminuje – pouze informuje,
  žádný zákon tím asi neporušila,
  může si pak jako svobodný podnikatel péct (či nepéct) z mouky jak sama uzná, její volba a právo.

  Kaufland tuším koupil mouku ze slovenského mlýna
  a pak se preventivně rozhodl stáhnout vše z regálů,
  ačkoliv Slováci zadali do evropského systému varováni údajně jiné 4 šarže mouky z tohoto mlýna
  a souviselo to nějak údajně právě s ukrajinským obilím …

  A tak zatím nemám důvod té paní nevěřit,
  že chtěla uklidnit nějak zákazníky a jeví se i racionálněji, než to dělá vláda ČR…
  **************************************************
  Uvážíme-li,
  že ukrajinské obilí mělo jen projet EU tím „koridorem solidarity“
  pak v kontextu
  je přístup pekařky dokonce VYSOCE solidární s těmi nejchudšími zeměmi světa.

  Kdyby (při dostatku obilí domácí produkce) takto postupoval v ČR i EU každý,
  už to měli dávno ti chudí doma…zejména pokud je to teda vše zdraví nezávadné.

  A zavrženíhodné je pak spíše zadržování obilí v EU
  i horování zpovykaných aktivistů pro to,
  abychom ho nejchudším „sežrali“ zde v Evropě….

  Nemluvě o šmelinářích a podvodech okolo toho,
  místo branné povinnosti by se měly nejdříve obnovit tresty za „keťasení“ a to i okolo energií……

  Tož takto si tu žijeme!

 9. Víš, že upozorňovat na někoho, kdo šíří proruskou propagandu je vlastně samo o sobě proruskou propagandou. Bacha, ať tě nenahásím.

 10. Přečetl jsem během pauzy v míchání a stříháno ŽPS pár odstavců zdejšího skuhrání a naříkání na okolní svět a konstatoval, že černobyl (pelyněk) je co do hořkosti slabota.

  Jak nicotné jsou proti tomu moje starosti, kterou variantu snímku vybrat, když jednou je falešný alt, jindy mezzosoprán a když ani jeden z nich, tak je to soprán nebo rozsypané nástupy. Ale nemám si komu postěžovat. Šel jsem do toho dobrovolně a CDA do začátku června prostě vyrobit musím. Ženské ze sboru to ode mě očekávají. Jak rád bych o tom tady něco napsal…
  Kdyby to pomohlo.

 11. Otevřete si obchod s upozorněním :
  prodávám jen potraviny z Ukradiny, kterou doporučuje naše moudrá vláda a ještě moudřejší EUhnije!
  Pak podejte hlášení o tržbách!

 12. V článku s názvem „Češi mají skoro nejdražší elektřinu v EU, přestože ČR ji skoro nejvíce vyváží. Situaci ještě zhorší vypnutí německých jaderných elektráren, které navíc může způsobit úmrtí 16 tisíc lidí, jak spočítala Kolumbijská univerzita“ ,uveřejněném na kurzy.cz, se píše, že „….Mezi ekonomicky lépe srovnatelnými zeměmi Česko v cenách elektřiny suverénně vede. Za megawatthodinu totiž české domácnosti loni platily v přepočtu 9130 korun. Slováci platili loni ze stejné množství elektřiny v přepočtu 4470 korun, Poláci 3810 korun a Maďaři jen 2570 korun….“

 13. Na internetu jsem zaznamenal tato slova : „….Ptejte se svých prodejců, zda potraviny, které kupujete, jsou vyrobeny z ukrajinských surovin. Máte na tuto informaci právo. A pokud ano, nekupujte to! Každý člověk je osobnost, která se může kdykoli ozvat….“

  Horší by to bylo s ruskýma raketama s jadernýma hlavicema. Když už by letěly. Směrem k nám.
  Tam už by žádné “ Nekupujte to“ nemělo význam.
  Tak doufejme, že nevyletí.
  Vojna je ale sviňa…..a diplomati kokoti(kravky prominou). Takže možné je všecko. Protože spolehlivých úkrytů mají kokoti i kravky obou válčících stran dost.
  Ptejte se jich, jestli chtějí jadernou válku, vyrobenou z ruských, ukrajinských a euroatlantických surovin.
  Máte na tu informaci právo.

 14. Je to tak tři roky, kdy nám nájemce nabízel, že nám bude vyplácet pachtovné v naturáliích. Jednalo se konkrétně o pšenici. Problém je, kam to uskladnit.

  1. Re: Jasl

   Jste velmi hloupý Jasl.
   kdybyste byl krásný, mladý a chytrý alespoň tak, jako já, domluvil byste se s nájemníkem, aby vám nechal vyrobit z nabízených produktů NĚCO k pití.

   Ukrajinská PŠENIČNAJA byla naprosto skvělá. Jestli Ukři něco opravdu uměli, tak udělat z pšenky voďoura.
   Žitná taky nebyla špatná, pil jsem dokonce i zkapalněný ječmen.
   Ale pšenka byla pšenka. Ham – mňam, mňam.

   Prodávalo se to za naprosto směšné prachy v pivních flaškách s uzávěrem, jaký se používal na Vincentkách (hliníkový plíšek, který se dal strhnout dvěma prsty).

   V nejhorším případě byste to dnes prodal za hodně dobré prachy.

   Jo – a to máte ode mne první radu zadáčo, jako že zaváděcí cena nebo tak. Od zítřka cálujete hříšné peníze!!!
   (-:

   1. Vadim Šefner v (mimochodem skvělé pro pochopení ruské duše) sci-fi knize Soukromý genius připisuje tento uzávěr jakémusi režimnímu pseudovynálezci a jmenuje jej „pij do dna!“, protože jednou otevřená láhev se jím už nedá uzavřít.

 15. Námořní síly členských států EU by měly hlídkovat v Tchajwanském průlivu, uvedl šéf zahraniční politiky EU Josep Borrel v nedělním vydání deníku Journale du Dimanche.

  „Evropa se musí aktivně zapojit do této situace, která nás ovlivňuje ekonomicky, obchodně i technologicky,“ řekl Borrel. – Proto vyzývám námořní síly EU, aby hlídkovaly v Tchajwanském průlivu a potvrdily tak závazek Evropy ke svobodě plavby v této kritické oblasti.“ Zároveň zdůraznil, že „je třeba zachovat ostražitost a vyhnout se provokacím“.
  https://t.me/bbbreaking/153606

 16. No jo, jsou agresivní, protože jim dochází argumenty a rozumná, řekněme, „diplomatická munice.“
  Bez diplomatické munice to totiž budou muset hrát jen na sílu, jak sliboval Vykulenec Rakušan a jak to prováděli kdysi dávno soudruzi.
  Když totiž maskujete pravdu, tak se vám postupně olupují jednotlivé slupky lží a nánosy lživého hnoje + bahna než nakonec zbyde jen pravda. Slupky jsou už velmi tenké a hrozí protrhnutí hráze.
  Libtardi se tak chovají, protože jakákoliv dírečka v hrázi „pravdy, lásky, tolerance a vzájemného porozumění“ způsobí protrhnutí a záplavu.
  Více tak odvážných lidí jako paní majitelka a libtardi už ten požár neuhasí a hráz neopraví.
  Tím se vlastně dostáváme k tomu, že demonstrace mají smysl.
  Nutí libtardy dělat chyby a odkrývat pravdu. Pravdu o své neschopnosti a o svém latentntě totalitním myšlení.

  1. Libtardi jsou mnohem větší svině a verbež, páč pokrytectví, obludné lži, zbabělost a zákeřnost. Bolševika stál přímo proti Tobě, viděl si o koho a co jde.
   Libtatdí zákeřná špína se tváří jako Tvůj kamarád až přítel největší, jenž na Tebe vzhlíží z oblaku slibované nebeské svobody a prosperity, zásadně se však pohybuje symbolicky „mírně vzadu, po boku, nebo ouplně vzadu“ – to prý aby nepřekážel individualitě, nicméně především proto, aby při první příležitosti bodl a zaútočil zezadu, jak bylo a je zvykem na tom Západě, hlavně u kowbojů.
   Libtard je zbabělý a zákeřný póvl s plnou hubou lických práv, svobod, a první, co na co ta verbež zákeřně útočí jsou fundamenty individuality jedince, včetně nechutné, drzé a arogantní skupinové lynčovací procedury.
   Libtard je přechodová forma fašouna – taková kukla … Mnozí přeskakují vývojové fáze, a rovnou se klubou co by echt náckové – že zatím nenosí černé úbory od Bosse, nebo kožené kabáty nic neznamená – mají jiné, současné symboly …

  1. Přeci nebudete v obchodě otevírat obal na mouce.
   Pokud se Ukrajinská pšenice,promíchá s kvalitní Českou pšenicí,tak to pouhým okem nepoznáte.
   To by muselo být tak půl na půl z kvalitní pšenice je krásná bílá mouka z té Ukrajinské bílá mouka nebude.

  2. Polaci smícháním pšenice 2:1 daj razitko polis nebo eu, český mlýn z toho udělá českou mouku, smudlo. Díval jsem se na několik webovek českých mlýnů. A když ti tam o sobě píšou, že teda pšenice určitě z regionalnich zdrojů, žito částečně z východní Evropy…..

     1. Dotaz:
      Za jak dlouho vás porazí ty pesticidy, fungicidy plísně atd., obsažené v ukrajinské mouce? Jak se to projeví? To jednoho dne vytřeštíte oči a bouchnete sebou na zem a ani rychlá vás nezachrání? Nebo vám postupně začnou odpadat končetiny a na hlavě růst parohy?

      Jestli tady řešíme nebezpečnost nebo pouze odchylky od norem EU.

      1. Nestane se Vám nic.
       Akorát počítejte s tím, ze je to zas taková ta kapka v dlouhodobé expozici všemožných chemických sragor, které zvyšují rizika hlavně onkologických onemocnění.

       Jde spis o princip-
       1. jednou se nad tím mavne rukou a podruhé ještě lehčeji
       2. obilí bylo údajně určeno pro africký trh. Nenazranosti ukrajinského dodavatele a nějakého evropského prekupnika se ocitlo v Evropě.
       Proč kvůli cizímu obohacení slevovat z požadavku na kvalitu?
       3. Proč tím podrážet nohy českému obilnáři, který vyprodukoval za dráž pšenici podle norem EU a teď si jí muže nabouchat do trenek?

       1. Čštl jsem někde na hovínkách, že Slováci sice našli v ukrobilí zakázané pesticidy, ale nedokázali, že je to v koncentraci, která může poškodit zdraví lidí.

        A já se ptám: Pokud je nějaký pesticid (v EU) zakázaný, musí přece poškozovat zdraví. Proč by byl jinak zakázaný a ne povolený třeba do koncentrace 0.00x?

        Že poškozuje motýle, to je snad u pesticidu předem jasné.

       2. Ano, bod 3.) není zanedbatelný.
        Jinak je to zase bouře ve sklenici vidy. Z obou stran.
        Asi by se tu nic takového neobjevilo, kdyby nebylo těch verbálních útoků na Krnovskou pekařku. Přitom ona chtěla říct, že peče jenom ze zaručeně kvalitních surovin, tedy českých. Doufejme, že opravdu kvalitních.

        1. Přijde mi nezanedbatelný i bod 2.
         To bylo vloni řevu, ze kvůli Rusku bude Afrika hladovet, neb ji živí Ukrajina.
         A najednou je ho mraky v Evropě a do Afriky se domotaly 3 lodě.
         Obavám se, ze je to další příklad manipulací. To se mi a priori protivi.
         A divím se, ze lepšolidi mají tak krátkou paměť.

      2. Už máte rozumnou odpověď od Marie P, ještě doodpovím. Kdybyste nejed týden nic jiného, neodpadne vám jedinej lidskej oud. Ona to je bouře ve sklenici vody.
       Želbohu dostávají nabito Cemperové, protože ta „smrtelná jedovatost“ je šíleně rozmazávaná. Vám jistě nemusím vysvětlovat, že jde především o „šlechetné gesto“ vůči Ukrajině, které se okamžitě co do svých konsekvencí ukázalo v pravém světle. Brát ukrajinský obilí je přesně tak „správné“, jako posílat ze „Západně demokratických“ důvodů ukrajinské vojáky na smrt.

 17. Mrknul jsem na fejcbůk pekárny. Pod posledním příspěvkem je momentálně přes 1100 komentářů, v drtivé převaze vyjadřujících podporu.

 18. Nový Pjakin ke kauze obilí z UA:
  cit.
  A tady je otázkou, co je to ve skutečnosti za obilí. Když tam ještě byl Janukovič, tak se dopustil neodpustitelné věci, provedl audit státních obilných rezerv a zjistila se velice zajímavá věc. To obilí ze státních rezerv tam přece není nastálo, je nutné ho neustále měnit. Ty objemy jsou vymezené a to obilí se musí neustále obměňovat. Je to dost pracné a také finančně náročné. A vždy je snadnější tyto práce provést papírově a ve skutečnosti tam to obilí ponechat staré. Potom je možné ty peníze rozporcovat. A navíc kupec vždy raději koupí čerstvé obilí, i kdyby to staré bylo dobré kvality. Lepší je to čerstvé, přímo z polí. A tak na Ukrajině ještě před Janukovičem vykvetl takový byznys. To obilí se v těch obilných sýpkách neobnovovalo, obnovovalo se jen papírově, ale ne ve skutečnosti. Zatímco čerstvé obilí šlo rovnou pryč, do prodeje. Ve výsledku už v době Janukoviče bylo zjištěno, že to obilí uskladněné v sýpkách státních rezerv, je absolutně nepoužitelné, protože je znečištěné ptačími výkaly, výkaly krys a myší, někde se už přeleželo, začalo hnít, objevili se tam červi a mnoho dalšího. A bylo jasné, že tohle obilí je absolutně neprodejné! Že je totálně neprodejné! A nyní právě tohle obilí… Ukrajina už nemá obilí, vše, co se dalo, už dávno vyvezli. A teď vyvážejí to, co ještě vyškrábou… To je velmi výhodné, protože ty sýpky stejně musí vyčistit. A tak to začali vyvážet na Slovensko, do Polska a tak dále. A proč oni to kupovali? Protože na ně tlačí USA, aby se tak Ukrajina financovala. To je také korupční schéma krmící určité „elity“ v USA. Ale když to obilí začalo být dodáváno a začalo být jasné, že je absolutně nepoužitelné, tak už je nemohl žádný tlak ze strany amerického páníčka donutit vzít tyto ztráty na sebe, a to tím spíše, že se už příliš mnoho lidí dozvědělo o jeho kvalitě. Teď už nezbývá, než to zpracovat na pelety a topit s ním, jen to se s ním dá. Navíc do toho zařadili i to obilí s vyšším obsahem pesticidů, které nemohli prodat…
  A ty státy blokují jeho zpracování, aby se nikam nedostalo a nezkazilo to obilí, které tam v těch státech už mají. A proto ten dovoz zastavují kvůli tomu, aby se k nim to obilí nedostávalo….

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/ot%C3%A1zka-odpov%C4%9B%C4%8F-v-v-pjakina-ze-dne-17-04-2023
  P.S.
  Jako vždy rozvleklý, ale tentokrát jsou tam opravdu zajímavé informace. V druhé části o obilí, v první části potvrzuje (dez)informaci o březnovém zásahu bunkru.
  ( cit. V březnu bylo raketou Kinžal zasaženo velicí stanoviště, kde bylo zlikvidováno více než 300 důstojníků NATO. 120 důstojníků NATO prý odtud vyzvedli a 160 důstojníků výslovně armády USA, ne NATO, ale výslovně armády USA zůstalo pod závaly. )

  1. Vida vida, ja jsem si porad rikal, proc poradaji Polaci takovy manevy.
   Zapecetene vagony, hlidano policii…
   To nemuze byt jenom kvuli nejakemu prodeji pod cenou, stejne by toho moc nestihli z tech vlaku vyhazet.
   Urcite nebude vsechno v tak hroznem stavu, ale kdovi, jak to promichali,

   1. Hrozné je, že vůbec o tak zásadní věci, jakou potravinová bezpečnost bezpochyby je, vůbec diskutujeme, a ještě se hledají limity, kam až spadnout, co je možné ještě „kvůli ceně“ akceptovat, a co vše vlastně už dnes akceptuje český Pepa – panebože, když to pro některé i tady není tak hrozné, když jde tedy o bouři ve sklenici vody, tak proč rovnou neprosadí zrušení i směšného zbytku kontrolních mechanismů, a neumožní všem Pepíkům žrát jedy a sračky přímo.
    Proč se kruci do Nekuly a Fialy kope, když je to taková prvotina – jak mnohé komoditním světem protřelé komentáře konstatují, je to opět naprosto jasné…
    Odporná forma lokajství, a jen to dokumentuje, kam až plebs klesnul, a že pro něj žádné dno není nedosažitelné, i když se jedná o jeho bytí …
    Přestávám se divit tomu, proč si před námi v zahraničí ( které má samo máslo na hlavě ) uplivnou, a jsme pro ně verbež …

 19. Na Fórum 24 to pojala Johana Hovorková opačně. Nebála se použít Židy, Ukrajinu, nenávist, ale moc se jí to nepodařilo, podle reakcí pod článkem, viz ukázka:
  Johanko, a umiš napsat komentař o lasce? Viš vubec, co je to laska. Nemyslim tim sex, ale lasku! Asi o tom nemaš ani poněti! Tolik zla mezi řadky, to snad ani člověk v jedne osobě, neda! Už se zamysli! A pochop, že každy člověk, ma pravo na pravdu, nejenom vyvoleni.

  1. a liško, zapomněla jste na permanentního zloducha Agrofert=Babiš. Vy jedna.
   Ovšem Hovorková ne!! Ta nezapomínááá

 20. Dobrý den, zaslechla jsem , že poslanecká sněmovna v ČR už tento problém řeší,
  bude objednávat pro svůj bufet a také pro prodej poslancům pečivo jen
  ze zmiňované pekárny v Krnově . Zdar a sílu mějme pěkné dny a pokud Babiš nezveřejní
  z čeho peče Penam rohlíky a chleba tak si nechejme zajít chuť nebo si upečme doma
  internet je plný receptů , Hana

  1. To je tedy fakt echt příspěvek. Upečeme doma🤣 Ale tady vůbec nejde o nějaké pečení, ale o tu surovinu MOUKU. Víme? Máte zaseto?

    1. Podle EU směrnic je země původu ta, která se jako poslední něčeho dotkla – nalepíme vlaječku, napytlíkujeme, přelepíme obal… a ejhle zázračná změna je tady.

   1. V mouce z UA obilí je dvojnásobně překročen povoleny limit . Tak nikdo po tom nechcipne, na stranu druhou proč se ideove tvářit, ze je zcela nezavadná.
    Paní má obchod s přízviskem “zdravá výživa”, tedy info o nezávadnosti surovin patří k jejímu podnikání.

   2. Doufám, že budeš krmit svůj pupek, i pupky svých blízkých, jenom produkty prokazatelně vyrobených z ukro obilí, vajec a masa. Sám půjdeš příkladem… A furt, pometlo …

 21. Není tam ani kousek politiky.

  —–
  VŠECHNO o Ukrajině je politika.

  To vědej i malý děti.

  Ženská, který nepeče z ukrajinské mouky je jako důchodce, který na Václaváku protestuje, že se jeho důchod posílá na zbraně Ukrajině.

  1. A co byste radil? Sežrat buchty z jedovaté mouky, abyste podpořil Ukrajinu?

   Nevím, jestli jste v důchodu – ale jste-li, jistě vám nic nebrání svým vlastním důchodem Zelenskému přispět.

   1. Josef původní napsal:23 dubna, 2023 (12:15)

    Loupež stihli za cca jeden měsíc.

    Když řešili omezení valorizace důchodů, tak to stihli od dohody vlády, ve stavu legislativní nouze od 15.2.2023 do 16.3.2023.

    Na pomoc dětem potřebují měsíců devět

    Děti z nízkopříjmových rodin by mohly mít školky, družiny i školní obědy zdarma
    Praha 11:30 14. března 2023

    Jakou formou a kterým dětem pomoct, chtějí ministerstva práce a školství rozhodnout do konce letošního roku.

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolni-obedy-dotace-ministerstvo-skolstvi-zpravy_2303141130_kth

   2. Každé osmé dítě….
    To je údajné „že“.
    Jenže klíčové je „proč“.
    Příjem rodiny, obsah spotřebního koše, struktura rodiny, způsob života….

     1. Ona to zachrání Nadace Women for women Ivany Tykač.
      Přečtěte si o aktivitách Pavla Tykače (Kreditní banka Plzeň, Agrobanka, Ekoagrobanka, Motoinvest, ČKA, CS fondy….)
      Ta nadace je taky fajn, v roce 2021 skončila ve ztrátě skoro 2,5 milionu korun. Navíc většina peněz, co nadace rozděluje, je z dotací Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
      V roce 2021 dalo MŠMT 30 mega, 20 mega dává Sev.en AG, což je skupina firem se sídlem v Lichtenštejnsku vlastněná skrze kyperskou společnost českým podnikatelem Pavlem Tykačem.

      1. crusader napsal:23 dubna, 2023 (13:46)

       Jádro pudla, když Ministerstvo neumí rozdělit, tak zrušit Ministerstvo.
       Stát má data, má ministra na digitalizaci, takže v čem je problém?

       ……Dávky pomoci v hmotné nouzi dostává zhruba 60 000 rodin.

       Přídavek na dítě pak přibližně 370 000 rodin.

       Resorty práce i školství zvažují také další varianty a formy pomoci….

       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolni-obedy-dotace-ministerstvo-skolstvi-zpravy_2303141130_kth

      1. Schumacher napsal:23 dubna, 2023 (15:21)

       Jurečka.

       …Chudé rodiny by v budoucnu nemusely platit za školní obědy.

       Jak zjistil Radiožurnál, změny zvažují ministerstvo práce a sociálních věcí a resort školství.

       V současné době nemají děti z nízkopříjmových rodin nárok na bezplatný oběd ve škole automaticky, záleží na aktivitě školy nebo sociálních pracovníků.

       Obědy zdarma pak školy pokrývají z několika zdrojů.
       Kvůli rostoucím cenám školního stravování přitom počet zájemců o bezplatné obědy roste….
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolni-obedy-dotace-ministerstvo-skolstvi-zpravy_2303141130_kth

    1. Lenze za tych zlych komunistov, ktori nam prezrali buducnost deti hlad nemali … jo, tak preto teraz tak strasne nenavidime dochodcov – davali prachy na nasu buducnost detom na skolske/skolkove obedy! No fuj! Za to si teraz zasluzia tie nizsie dochodky … kto to kedy videl, krmit deti

   3. A….hlad, strádání…..to bylo za totality. Nyní to nemůže být pravda.
    Oproti komunistickému peklu máme svobodu, demokracii, lidská práva, fungující výkonné hospodářství, prosperitu, zanedbatelnou kriminalitu, výborné mezilidské vztahy, vysokou míru vzájemné důvěry, optimistický pohled na budoucnost….

     1. A prenasledovanie ludi, co nemali razitko zamestnavatela v obcianke – to si pamatam ako najvacsiu nepravost zo vsetkych porevolucnych debat – nic ludom tak neskodilo, ako povinnost mat zamestnavatela, a vsetci ti uzasni lidickove v telke vykladali, ake psie kusy vyvadzali, aby system oklamali, a nesli sediet za to, ze nepracuju …

 22. Jistě antikomunistická úderka je finančně zapojena všude a ve znaku má momentálně modrožlutý hákenkrajc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *