19 června, 2024

Oprávněný hejt

To mi včera vyprávěl můj bratr… Také se podíval na fejsbůk paní Pernické, kde probíhá lítá bitva mezi normálními lidmi a libtardy a našel si tam jeden krásný typický příspěvek, ve kterém mladý nadějný a dynamický jinoch vysvětloval svému okolí, že hejtovat paní pekařku je zcela oprávněné. Je zcela správné se do ní pustit, je správné jí kazit živnost, je správné jí škodit, protože…. já vlastně nevím. Asi její zastávání nějakého názoru je nebezpečné naší svobodě a demokracii.

Můj bratr mileného Jála upozornil, že to skoro vypadá, jako by nenávist byla v některých případech oprávněná. Jako by bylo možné někoho nenávidět a vyřazovat ho ze společnosti a že to dost připomíná praktiky z let třicátých. Víte jaká byla mileniální odpověď? Úplně jednoduchá… „tvůj bratr je dezinformátor.“ A takhle si tady žijem….

Ale o tom psát nechci…

Já dnes chci říci, že podpora pro paní Pernickou násobně převýšila tu nenávist. Dostalo se jí mnohem více slov uznání než odsouzení. Dostala mnohem víc povzbudivých než nenávistných zpráv. Hejtrů a šváčů zase není tak moc a pokud se normální lidi spojí, nemá Praha a láska žádnou šanci. V moři pozitivních zpráv se prostě utopí. Většina lidí (i v Praze) je nakonec úplně normálních.

To jen prostě existuje skupina, která je materiálně vyfutrovaná. Má na své straně velká média, sedí ve vysokých úřadech, kde jsou dobře vidět, jakákoliv hovadina je okamžitě zesílena ve zprávách… třicet blbců se Šabatovou, kteří chtějí třicítku na pražských silnicích, dostali mnohem větší prostor v médiích, než sto tisíc demonstrantů proti vládě. Ale i kdyby to média zesílila ještě víc, nic to nemění na tom, že jich je pár a že svůj mandát jen předstírají a ve skutečnosti žádnou sílu nemají. Mají jen silný hlas.

To samé platí pro ty hejtry, kteří mají pocit, že paní Pernickou mohou napadat oprávněně. Ano, projde jim to, protože mají na své straně prokurátory i státní správu, ale ve skutečnosti jich je málo. Jen si mohou dovolit poslat přenosový vůz do Krnova, protože ho mají a někdo jim to platí.

O výlučné postavení už přišli. Teď se to zase jednou ukázalo. Militantní skupinka pravdoláskařů je ve skutečnosti zcela nicotná proti normálním lidem. Stačilo jen málo… aby normální lidi zvedli svůj hlas. Aby mluvili a jednali ve stejnou chvíli. Stačilo jen to, abychom se zkoordinovali. A najednou existuje druhá mnohem větší skupina těch, kteří paní Pernickou neodsuzují a naopak jsou na její straně.

Mezi námi… před pár lety tu bylo mnohem víc liberálních demokratů… Byli chytří, šikovní, bylo těžké s nimi diskutovat, protože měli silné argumenty a svět ještě nebyl v takovém průseru jako je teď. Ale teď z nich zbyli jen ti liberální retardi. Mají k dispozici všechno, co nahromadily předchozí generace, ale sami jsou už jen hlasití. Nic jiného už na jejich straně není.

Proto také tak moc horují za cenzuru. Bez ní už se nechytají. Bez mazání a blokování už nejsou schopni udržet pozice. Nemají na to. Už umějí jen křičet, že brácha je dezinformátor. Lepší argumenty nemají a nejsou jich schopni.

Překročili jsme další práh. Stačí jen, že se influenceři s fejsbůku spojili a začali mluvit o stejné věci ve stejnou dobu a ejhle, lidé vyjadřují paní Pernické podporu mnohem masověji než zvládají libtardi škodit. Tohle musíme dělat i dál. Musíme se koordinovat. Rychle a efektivně. Ukazujeme tím, že nás je víc.

Toto je jeden z úkolů Institutu českého venkova. Koordinovat. Dávat dohromady ty, kteří mají dosah. Publikovat stejná témata ve stejnou dobu. Ve stejnou dobu psát o ukrajinském obilí, ve stejnou dobu psát o paní Pernické, ve stejnou dobu psát o zahraniční politice naší skvělé vlády, ve stejnou dobu se vysmát hovadinám v České televizi. V posledních měsících se nám to daří lépe a lépe. Je třeba v tom pokračovat. Ne, kvůli pár blogerům nepadne vláda, to fakt ne. Ale pár blogerů stačí na to, aby bylo vidět, jak malá skupinka nám tady zkouší vnucovat svoje pošahané vize.

Nás je prostě víc. Mnohem víc. Jen jsme si ještě nevytvořili podpůrné struktury a neudělali jsme pochod institucemi. Nepřisvojili jsme si rozhlasové a televizní poplatky. Nemáme neziskovky, které by nám hejtry platily ze státního rozpočtu. Ani to nepotřebujeme. Stačí už jen pár krůčků. Koordinovat se. Psát o stejných věcech ve stejnou dobu. Mít zpětnou vazbu a nevykašlat se na to.

Jasné?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

266 thoughts on “Oprávněný hejt

  1. Nemyslím si, že by zájem nebyl. Ale on se dá hodně silně mediálně moderovat a utlumit. Které z médií by si dovolilo jít třeba proti Pfizeru, jeho stovkám miliard a armádě právníků? Vždyť ten by si zaplatil i x studií prokazujících, že očkování žádné negativní dopady nemělo.

 1. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid024qi65zerVh2jYnyj2Z3faTRtuETVSie8KnEPLxCYpMx93ZB2UNYvn4NMM8R8gbezl&id=100063460865205

  Takže ke dni 19.4. odebrali 25 vzorků z obilí a 10 z mouky. Dne 24.4. odpověděli ze státní inspekce tazateli, že výsledky budou tento nebo příští týden. No, ty analýzy zas tak dlouho netrvají, ke dni 19.4 neznamená, že je odebrali právě 19.4.

  Pokud ještě výsledky analýz nejsou k dispozici, těžko mohl Nekula tvrdit, že u nás ještě nebyl záchyt. Leda ve smyslu, že záchyt nebylo proto zaznamenán, protože ještě nejsou výsledky. Což je ovšem to samý, jako by rovnou lhal.
  Ještě je varianta, že inspekce tazateli lhala v tom, že nejsou výsledky. Proto, že jsou špatný, jinej důvod k zamlčování není. Tím pádem by Nekula ovšem už lhal rovnou prvoplánově.

  Je to

  1. Je to obojí špatně, to já tam rozepsal a nedopsal

   A jestli se nepletu, tak mělo být oficiálně tvrzeno, že většina obilí jde na biopaliva, tady zase říkají, že je krmné.

  1. Zajímalo by mne, proč zmizelo z nabídky obchodu coop pečivo. Že brambory jsou zelené a že z nich raší klíčky, to je prostě projev rašícího života , probouzí se jaro (v případě těch brambor možná ani ne první) , ale co ti lidé začali jíst, když v regálu není ani marmeládové či tvarohové (makové) pečivo…
   Pod vlivem článků o pšenici na Kydech jsem došel k názoru , že dneska už jenom výjimečný blbec dokáže nezbohatnout na pšenici a zakoupil jsem u firmy Balaga pět kilo s úmyslem vstoupit na burzu. Zaplatil jsem 80 czk a hledám svoji šanci. Při prvních pokusech si začínám připadat trochu výjimečný…

 2. Tak jsem dnes večer zapnul TV ČT24 a zrovna tam mluvil Vladimír Votápek a zase z něj padaly rozumy jak Putina poženeme před soud, protože Ukrajina co nevidět vyhraje a zločincům v Rusku už docházejí síly a porážka je otázkou času. Naši podnikatelé se už taky nemohou dočkat až začnou na Ukrajině podnikat. To už budou Ukrajinci členy EU a NATO a už bude vše skvělé.
  Za chvílí se tam objevil i skoro-prezident Fischer, který Votápka rozumy o potrestání V. Putina dokonce překonal. Když se ho reportér zeptal , zda je vše co tady Fischer nakecal je reálné, tak odvětil , že pan reportér je zkušený hlasatel na ČT a že to jistě dobře pochopil.

  Já jenom koukal a poslouchal a pak mě napadlo, jestli to ti dva mamlasové nepřehnali s vakcínami?

  1. Fischer je hrozný, má blog na Aktuálně. cz a dle mého je jeden z nejhorších. V prezidentské volbě získal 6,75%, tak přijde divný skoro každému.

   1. Ani nevíte, jak mě potěšilo, že v prezidentských volbách Fischera předběhl Jaromír Bašta. Z těch jeho rybích očí se mi dělá úplně nanic.

     1. Spletla a hodně. Věděla jsem, že Bašta nechal za sebou i jednoho významného kandidáta, ale nebyl to Fischer, byl to rektor Zima.

   2. No vidíte. A on sám se považuje za nepostradatelného. Věčný kandidát. 2x na prezidenta, lidé mu ukázali prostředník a furt mu to nestačí. Bude kandidovat do Brůsele.

  2. A zeptal se moderátor/ka na to, kdy USA a Británie pošlou k soudu v Haagu Bushe jr. a Blaira za napadení Iráku pod vylhanou záminkou? Určitě se to připravuje, protože Západ není pokrytecký a pokud je to možné, tak nepravosti přísně, ale spravedlivě trestá.

 3. Ukázka vskutku kvalitně zpracované a podané , zřejmě nedezolátní informace, seznam.cz .

  Titulek článku, použito výrazně větší písmo , než jaké je použito v textu článku : „Většina ruských jednotek je už nasazena na frontě. Vojáci jsou vyčerpaní, tvrdí ISW“

  První věta textu článku, písmo cca 3 x menší : „Většina ruských jednotek nasazených na Ukrajině je už na frontě a zapojena do útočných nebo obranných operací.“

  Rozdíl bude činit statisíce, možná až miliony vojáků. No nekup to, když je to zadarmo !

   1. ema.
    Středula podpořil Pavla,tak Pavel podpoří Středulu,Aspenaci k sobě sedá.
    Středula pohřbí odbory úplně.

    1. Když Středula odstoupil podpořil Nerudovou a Pavlův donátor Barta nyní hodlá podpořit ČSSD a jejich kandidátku do EU Nerudovou!.
     A s čí podporou kandidoval Středula v prezidentských volbách? No přece s podporou ČSSD.
     Navíc ČSSD hodlá vyloučit (jestli už nevyloučila) JUDr. Janu Turoňovou, která byla regionálními organizacemi navržena aby na příštím sjezdu kandidovala na předsedkyni strany a měla v programu vrátit stranu tam kam patří, tedy vlevo.
     Takže všechno jde podle plánu.

 4. V Brusli padl rozsudek:
  Čech má kachní žaludek,
  tak obilí z Ukrajiny
  nesežere nikdo jiný.
  Vždycky měli divné chutě
  tváří se furt rozvinutě,
  tak si teďka zkusí plíseň.
  Mohou zpívat naši píseň:

  Freude, schöner Götterfunken,
  Tochter aus Elysium!
  Wir betreten feuertrunken,
  Himmlische, Dein Heiligtum.

 5. Blbíš a neprotínající se různoběžky aneb něco málo o sjednocování.

  Třeba tohle:

  …“Chci jen říci, že nemohla nic ovlivnit a také neovlivnila. O osudu a výstupů z Václaváku a o tom, jestli echo z tribuny z podkoně dolehne do Strakovky a malostranských paláců ve Sněmovní a Valdštejnské se rozhodovalo někde úplně jinde. Dodejme že přes tisíc kilometrů daleko! Jakkoliv to na první pohled vypadá nesmyslně. Ale věřte, že je tomu tak.“ Viz:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/04/24/jak-se-ve-francii-bojovalo-za-prahy-a-jak-jsme-tam-byli-na-hlavu-porazeni/#more-998970

  No budiž, né že by se plzeňskej vlk nějak výrazně mýlil, nebo se dokonce pletl, vo to vůbec nejde, ale de vo to, jestli nepropásl v tý jeho tradiční mnohomluvnosti okamžik mlčení.

  Proč si to myslím?

  No třeba proto, že druhej vlk z Horní/Dolní může napsat (zatím) na svý „Kose“ o těch „jeho“ hrstičkách lidiček (ale na rozdíl od Rajchlových opravdu jen hrstičkách lidí), co pálej po náměstích celý republiky pátek co pátek svíčky za mír, v bleděmodrým tohle:

  …“Chci jen říci, že páteční svícení za mír na náměstích v celý naší republice hrstkou lidí opravdu nemůže nic ovlivnit. Výstupy z pátečních svícení za mír a echa o tom z různých alternativních zdrojů skutečně nedolehnou do Strakovky a malostranských paláců ve Sněmovní a Valdštejnské, protože se rozhoduje někde úplně jinde. Dodejme, že přes tisíc kilometrů daleko! Jakkoliv to na první pohled vypadá nesmyslně. Ale věřte, že je tomu tak.“ Viz:

  … jenže ono to na první pohled vůbec nevypadá nesmyslně, spíše naopak, protože „vlkovo“ páteční svícení ve srovnání s Rajchlovýma hloupoučkýma řetězama a blokováním úřadu (byly-li vůbec nějaký a budem-li se držet merita věci) na první dobrou vypadá ještě blběji, než píše vlk o Rajchlově „záběru“, o čemž se můžeme okamžitě přesvědčit na nedávným mávání ve Sněmovně (včetně ANO!!!) – viz tady:

  “Sněmovní tisk 368 schválen ve třetím čtení v PS na první dobrou, proti byla jen ta SPD…
  Hlasování:“

  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=80464

  Takže co? … Fakt jak u blbejch!

  1. Víte blbíši, tak nějak Vlka ale i ostatní beru, že nasazují svoji kůži. Rajchla podpořím v tom, aby se co nejrychleji svrhla tato protičeská vláda, respektive tito protičeští protektoři.
   Pokud ale jde o můj hlas v následujících volbách, tak ani Okamura nemá pravdu v tom, že jsou jedinou silou říkající, že je třeba opustit EU/NATO. Ono to totiž říkají i komunisté.
   Pojďme na chvíli zapomenout na rozmíšky, a svrhněme tuto vládu. Cokoliv co vznikne po ní totiž nebude mít pro tuto zemi tak likvidační charakter. Tomu věřím

   1. Souhlas. Dokud nedojde ke spojení aktivní rozumné levice s ostatními stranami, tak se nic nezmění.
    Společný cíl je stejný: Stop válkám, a aspoň trochu svrchovanosti pro ČR. Abychom nefungovali jako nájemní vrazi v zájmu NATO.

    1. pro Helanov 24 dubna, 2023 (18:16):

     Možná by bylo lepší použít slovo „spolupráce“ místo „spojení“. Slovo „spojení“ vyvolává mnoha lidem osypky, ale na spolupráci není nic zavrženíhodného – tj. na nějakém cíli/bodu programu se shodneme, na jiném si jedeme každý po svém…
     Koneckonců – na tomhle postavila 5-ti kolka filozofii a teď drží pohromadě jako slepená kanagomem…

     1. Ano, spolupráce je přesnější výraz. Prostě být tolerantní a nechat koaličnímu partnerovi i názory, se kterými nesouhlasím. Jinak to nepůjde, jak říká Martina Kociánová.
      V tomhle je dobrý Vidlák, je schopný se bavit s každým.

      1. Mohlo by jít i o zajímavé logo, symbol. S nápisem “ Spolupráce“ (porovnej se “ Solidarność“).
       Chytří lidé se domluví na tom, jak se spolu dostat k moci. Rozumní lidé se domluví na tom, jak získanou moc využít ku prospěchu co nejvyššího počtu obyvatel. Moudří lidé by se měli domluvit tak, že jejich politická praxe bude prospěšná i dalším generacím obyvatelstva.
       Tenjehožjménoseneberenadarmožel v malých či vazalských státech mají rozumní či moudří politici a političky malý prostor k tomu, aby uplatnili své schopnosti.
       Takže postupně – chytře spolupracovat a potom rozumně vládnout. Už to je dost, už to je dost.

       Hudba tu chybí.
       https://www.youtube.com/watch?v=n_YsojR09Lk
       Kdo by ještě tak před 10 lety vůbec uvažoval, že tato písnička může být brzy aktualní…

 6. https://t.me/rian_ru/200715

  Washington varoval Kyjev pred prílišnou ambicióznosťou vo svojej ofenzíve, podobné varovanie dostali afganské úrady v roku 2021 krátko pred pádom Kábulu, píše Politico.

  ######
  Ja by povedal, ze v Juesej maju take simranie okolo zaludku, ze to asi nem dopadne dobre. Tak aby neboli za uplnych pitomcov, tak vyslali signal – cil je to zjavne strasne v mode – zeby UA nemala velke oci.

  Otazkou je, co je teda podla amikov ambiciozne, co nie je ambiciozne a som zvedavy, ake vydobytky si yankee unt Zaluznyj naplanovali, ze by stali za tie jatky, co nastanu.

  1. Som z toho voľajaký zmätený 🙂

   UA sa chystala na utoky proti rusom v Syrii, Washington im to zatrhol.

   UA sa chystala masivne zautocit na Rusko v den vyrocia SVO, Washington im to zatrhol.
   https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajinci-chystali-na-vyroci-invaze-masivni-utoky-na-rusko-washington-je-zarazil-40429593

   Ci cirou nahodou najvacsou prekazkou pre UA v jej uspesnom vitaznom boji nakoniec nie je Juesej miesto Ruska. Vsak amici im brania vitazit. V Kyjeve by sa mali nad tym zamysliet…..

   1. Chtějí desetkrát více zbraní…..a ať každá země dává 1 % svého HDP na zbraně pro Ukrajinu(Estonsko jde příkladem) .

    Čistě hypoteticky :
    Co kdyby skutečně došlo k takovému megavyzbrojení Ukrajiny, ale přesto by vyhrálo Rusko a následně by došlo k vytvoření rusko-ukrajinské vojenské aliance.
    Nebyli bychom pak tak trochu v prdeli?

    P.S. Jsem pro ukončení války a nastolení spravedlivého míru , ale z hlediska každé ze stran konfliktu.
    Vím, nesnadné…..Ale máme tady Francii a Německo, USA a Mexiko, Čínu a Japonsko……

  2. Ta, ušatý zajímá jediné – základna v Sevastopolu.
   Když jim ji Ukrajinci vybojují, dobře. Když ne, tak holt ne.

 7. Jako za mlada, to se taky čelilo revanšismu a imperialismu! A bylo potřeba s ním definitivně skoncovat!

  Je stále jasnější, že Rusko se už dávno rozhodlo, že je s námi ve válce.
  Pokud Rusko zvítězí a Ukrajina padne, může být na řadě střední Evropa.
  Proto musíme pokračovat v podpoře Ukrajiny, dokud se ruské síly úplně nestáhnou z jejího území a dokud definitivně neskoncujeme s kremelským revanšismem a imperialismem.
  („we must continue supporting Ukraine until Russian forces withdraw from its territory entirely, putting a definitive end to the Kremlin’s revanchism and imperialism“)

  Zdroj:
  The Free World Must Stay the Course on Ukraine – by Petr Fiala, Eduard Heger, and Mateusz Morawiecki
  April 24, 2023 https://www.foreignaffairs.com/ukraine/free-world-must-stay-course-ukraine

  Viz též https://newsbox.cz/zpravy/mir-muze-nastat-jen-za-podminek-ukrajiny-napsali-fiala-heger-a-morawiecki-5ou884vn

  1. Kromě „revanšismu“ se vrací do hry i „boj o zrno“. I když v poněkud parodické verzi…
   Obilí, které ještě nedávno mělo zachraňovat Afriku před hladomorem, najednou používá naše vláda jako prostředek k snížení cen…a Polsko přepravuje jen zapečetěné vagony…asi k nám :o)

   1. A tyto dobráky, jejich potomky, obdivovatele, ctitele, pokračovatele, následníky máte tu čest vydržovat, hostit, živit, léčit, sponzorovat, provolávat jim Sláva Ukrajině, věnovat jim poštovní trh formou likvidace vlastní firmy, umožňujete jejich mafiím nerušeně jednat pod krytím vlády, premiéra, min.vnitra a BIS, atd., platit nesmyslné deny za cokoliv kvůli jejich podpoře, a na oplátku můžete držet hubu, kterou na toto téma drží všichni – tzv.opozice i alternativa, a poslušně čekat na dokončení započatého procesu Ukajinizace Bohemialandu, to vše za souhlasného mručení zfanatizované, náckoidní a rusofobní české společnosti, prý českého plebsu …
    Hlavně prosím – když už chceme statečně svrhnout tuto Pětidemolici, Hlavně žádné závadné symboly a řeči, které by demolici rozzlobily, páč by jste tím zkazila snahu „statisíců“ , a v tom případě počítejte s tím, že zástupci hrdinné, o údajné svržení usilující politické síly, Vás pro jistotu sami nahlásí – což je přece OK …
    Je fuč, že jsme mimo ukronácků nejvíce zfanatizovaní, náckoidní a fašounští sráči v celé Evropě, že tu panuje protektorát 2 tentokráte pod taktovkou českých, vlastních sviní…
    Podstatné při vší té snaze je hlavně je nenasrat, aby se náhodou nečílili – to je hlavní vzkaz z velína odporu…
    Kdyby to nebylo bohužel reálné, jeden by si potrhal bránici…
    Alespoň víte, co Vás čeká po dokončení Ukrajinizace, kdyby jste držkovali… A nebojte, hodní čeští sousedé Vás ještě napráší, nebo rovnou podrží …

 8. Pekárna Slovanka.
  Moje hodnocení a slova podpory pro pekárnu Slovanka dopadlo bledě. Dneska jsem dostal e-mail z adresy info@firmy.cz

  Hodnocení na Firmy.cz
  Vaše hodnocení jsme nemohli schválit
  Hodnocení, které jste napsali firmě Pekárna a zdravá výživa Slovanka jsme bohužel nemohli schválit. Nesplňuje totiž některé z našich pravidel.

  Upravte prosím své hodnocení tak, aby bylo v souladu s pravidly a my ho mohli zveřejnit. Pomůžete tím dalším lidem při rozhodování.
  tip Důvod zamítnutí:
  Vaše recenze se nezobrazuje, jelikož se nejedná o hodnocení veřejně poskytovaných služeb z pohledu zákazníka dané společnosti.

  1. Mně to připadalo divné, že jsem tam v jednu chvíli viděl 499 hodnocení, a o něco později jen 475…

   Zajímavé je, že toto Seznamu nevadí: nepříjemná paní, která celou dobu nákupu jen pomlouvala konkurenci a ukrajince, vyzdvihovala svojí chcimírovskou duši. Nikdy více nenakoupím!!!

   Ale k vlastnímu skóre a jeho solidnosti:

   Stav v pondělí 16:38 hodin:

   Hodnocení celkem: 548
   1 hvězdička: 46
   1,5 hvězdičky: 1
   2 hvězdičky: 0
   2,5 hvězdičky: 1

   Podprůměrná hodnocení celkem: 48

   3 hězdičky 0
   3,5 hvězdičky: 0
   4 hvězdičky: 3
   4,5 hvězdičky: 18
   5 hvězdiček: 479

   Nadprůměrná hodnocení celkem 500

   Celkové hodnocení podle reformované matematiky seznamu Seznamu: 3,0 (z možných 5), tedy lehce nadprůměr…

   Celkové hodnocení podle klasické, dnes dezolátní matematiky: 4,6…

   Tož tak u nás liberální demokraté a majitelé pravdy počítají. Již brzy očekávejte u voleb (při sečítání korespondenčních hlasů).

   Další zajímavý poznatek je, že i v online prostoru, kde jsou oni nejhlasitější a vyvolávají dojem většiny, je jich jen zhruba 10 %…

   1. Jj, máte úplnou pravdu. S datem 24.4. je tam aktuálně nějak 115 hodnocení, z toho 113 s pěti a 2 s jednou hvězdičkou…

   2. Není důležité kolik má podnik hvězdiček na přiblblém Seznamu, ale důležité je kolik zakazniků v pekařstvi skutečné nakoupí. Doufám, že to všichni dezolati v okolí chápou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *