18 září, 2024

Další kandidát…

Přátelé, příběh s pekárnou Slovanka začíná dostávat zajímavé konotace. Majitelka paní Pernická si nejprve užila nájezd hejtrů, kteří z věty „nepečeme z ukrajinského obilí“ poznali, že je to proruská kolaborantka, což je zřetelně poznat z kontextu jejího profilu. Sice nedokázali doložit žádný konkrétní příspěvek, který by to dokládal, ale to ani nepotřebují. Už i soudní znalci běžně píší posudky, ve kterých ukazují, že pisatel sice něco jiného psal, ale něco jiného myslel. Po celou sobotu libtardi dokazovali, že vražda na tyranu není zločinem a mysleli tím paní Pernickou, která byla v jejich očích totéž co zastupující říšský protektor… kvůli jedné větě. Tak vymaštění už jsou.

V neděli se ovšem situace otočila a paní Pernická byla naopak zahrnuta podporou. Ukázalo se, že libtardí twitterová skupinka je směšně malá. Stačilo pár hodin a nenávisté příspěvky se beznadějně utopily v těch pozitivních. Ukázalo se, že skupina normálních lidí je mnohonásobně větší a co víc, začíná být také organizovaná a je schopná koordinované činnosti. Během neděle už vypadala situace úplně jinak. Hejtři sice nasadili silnější kalibr, například můj bratr se dozvěděl, že mu přejí, aby z trosek svého domu vyhrabával mrtvou manželku i dcerku… dohledali jsme, kdo je autor tohoto výroku a hodláme to zveřejnit, ale dneska máme lepšího kandidáta na krev a kroupy.

Do celého souboje se totiž plně zapojil i server Seznam. Ten začal v průběhu pondělka mazat pozitivní recenze o pekárně Slovanka a začal odmítat další zákaznická hodnocení, ale samozřejmě ty negativní tam nechával dál. Prostě někdo někde vydal rozkaz, že dezolát s koženou brašnou nesmí projít. Stále častěji mi začaly chodit zprávy o seznamáckých praktikách a chodily nejen mně. Kolega Pavel Cimbál, který se právě touto kauzou zabývá od začátku, ten dokonce shromáždil i nějaké ty důkazy, které jsou ke shlédnutí na jeho fejsbůkovém profilu.

Jeden čtenář – Stan Borowitz si dokonce dal práci s přehledem:

Stav v pondělí 16:38 hodin:

Hodnocení celkem: 548
1 hvězdička: 46
1,5 hvězdičky: 1
2 hvězdičky: 0
2,5 hvězdičky: 1

Podprůměrná hodnocení celkem: 48

3 hězdičky 0
3,5 hvězdičky: 0
4 hvězdičky: 3
4,5 hvězdičky: 18
5 hvězdiček: 479

Nadprůměrná hodnocení celkem 500

Celkové hodnocení podle reformované matematiky seznamu Seznamu: 3,0 (z možných 5), tedy lehce nadprůměr…

Celkové hodnocení podle klasické, dnes dezolátní matematiky: 4,6…

Stane, děkuji.

Dovolte mi přátelé, abych dnes udělil vidláckou cenu Jelito roku majitel Seznamu panu Lukačevičovi. Málokomu se podaří kvůli jedné větě takhle poškodit svůj byznys, který ho živí. Seznam má vééélké oddělení, které nedělá nic jiného, než zjišťuje adresy a telefony firem, aby z nich udělal databázi, zařadil to do svých map, přidal recenze a další a další, protože to přitahuje uživatele, aby používali seznamácké aplikace. Když se používají seznamácké aplikace, dá se v nich nabízet reklama, zvýrazňovat ty, kteří platí, což dále zvyšuje profit. Vtip je samozřejmě v tom, že se tam musí dát něco najít a musí se tam dát najít i ti, kteří za to neplatí. Jinak vůbec nemá smysl aplikace používat a je lepší jít ke konkurentovi.

Seznam se dlouhá léta snažil, aby byl českou konkurencí googlu a dost se mu to dařilo. Měl svoje mapy, svoje fotografie ulic, měl svoje databáze firem, svojí televizi, svoje zpravodajství… Ano, Google je jiný level, ale Google nemluví česky… Seznam byl českým projektem pro české uživatele.

A teď se v přímém přenosu ukazuje, že Seznam nedělá recenze podle uživatelů, ale podle nějakého firemního korporátního názoru. Prostě tam mají nějakého cenzora, který prostě může upřednostnit jedny a mazat druhé. Máte firmu na Seznamu? Tak vás nehodnotí podle toho, co o vás napíší lidé, nehodnotí vás podle kvality práce vaší firmy, ale podle toho, co je zrovna v Praze in. Teď vás hodnotí podle vztahu k Ukrajině, ondy třeba zase podle grýndýlu… takového partnera prostě chceš.

Kolik peněz muselo Lukačeviče stát, aby opravdu ty databáze vybudoval. Kolik telefonistů, kolik tabulek, kolik programátorů do toho musel dát, aby byl schopen konkurovat nadnárodnímu gigantu. Jak dlouho musel budovat svoje renomé, aby lidi používali jeho e-mail…

A pak to celé spláchne do hajzlu, protože nějaký aktivní firemní blbec začne cenzurovat tak vehementně, že je to vidět….

Tohle se už nedá vzít zpátky. Každé hodnocení na Seznamu, každá věc, kterou vám Seznam nabídne, každá rada, každé hledání se bude posuzovat podle toho, že ani firmy nejsou pro Seznam skutečným partnerem. Kupujete si reklamu na Seznamu? Tak počítejte s tím, že jsou tam kritéria, o kterých vám neřekli. Libtardí kritéria. Nejde o to, co děláte a co si o tom myslí lidi, jde o to, co si o tom myslí Seznam. Což je samozřejmě hodnocení úplně na houby a je lepší tam vůbec nebýt. Někde napíšete jednu větu a Seznam z vašeho podniku potichu udělá propadák… nevíte dne ani hodiny.

Tak co, Lukačeviči… je ta cenzura u firmy paní Pernické oficiálním názorem Seznamu? Takhle vypadá vaše firemní kultura? Tohle jsou ty evropské hodnoty, ke kterým se hlásíte? Nechávat negativní hodnocení a mazat pozitivní? Nasadit lidi, kteří to kontrolují, čtou a zamítají? Takhle si představujete ten Západ ke kterému máme patřit? Kde lepšolidi smějí všechno obyčejní lidé drží hubu a krok? Děkuji že to vím. Děkuji, že vím, podle čeho u vás děláte recenze a jaký je na ně spoleh. Děkuji, že vím, jaký je Seznam partner pro byznys.

Cena je k vyzvednutí u mě doma. Pořádné tlusté střevo a v něm krev a kroupy. Myslím, že to přesně vystihuje situaci.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

336 thoughts on “Další kandidát…

      1. Spíš to školství, protože tohle nacvičovali učitelé zadarmo a ve volném čase , ti nejlepší dostali za odměnu cestu vlakem Družby do Ruska

      2. Spartakiáda musela být ohromě logisticky náročná akce. I když ubytování bylo spartánské, přesto – ubytovat takové množství lidí na relativně malém prostoru a zajistit všem stravování, dopravu…

        1. Bydlelo se ve školách na spartakiádních lehátkách, jídlo se vařilo ve školních jidelnách, vše zajišťovali učitelé, zadarmo ve svem volnem čase, proto píšu, že by to nedalo dnešní školství.

  1. Dobrý večer priatelia!
    Ja teda tradične „mimo mísu“ ale QR kódy fungujú a to je strašne fajn. Veď aj my, vidláci, vieme techniku používať!
    Obilie ukrajinské nejako prežijeme, vraj ho spálime. Ostatne ako väčšinu produkcie z Ukrajiny, napr kukuricu. Aspoň teda podľa oficiálnych štatistík, veď Taliania Španieliby mohli rozprávať. Aspoň že sa rozpadla rozprávka o nenahraditelnosti ukrajinskej produkcie vo svetovom hospodárske (cca 4%) a hladomor v Afrike tiež zamázli v Sudáne miestni odbojári či kto.
    Páliť obilie…. a nevyrobiť z neho lieh, tak to je fakt prasačina neskutočná.
    Napadla ma jedna spomienka z detstva. Za socíku som chodil s káričkou a 2x25l hliníkovou konvou pred obchod, v sobotu ráno prišlo auto z mliekarne a 1 halier za liter syrovatky kravskej. Teraz idem ku zubárovi do štatlu, na Zelňák , MUDr Walid al Awad – bezkonkurenčne najlepší zubár akého som mal, a naproti je formageria. A tam liter syrovatky stojí viac než liter mlieka.
    OK, chápem. Ušetrím na zuboch, vďaka Bohu a MUDr Al Awidovi, a tam … orgie na syroch a tak.
    Ja len tak, ako sme odpadom kŕmili prasiatka a teraz je ten odpad v podstate ziskovejší než cielený produkt.
    Možno nie, neviem. Ale mne osobne to tak príde páč čerstvé mlieko kupujem teda podstatne lacnejšie než syrovatku z tohoto holandského podniku.
    Ale je fakt skvelá tá syrovatka. Nič v zlom!
    Nesťažujem sa, konštatujem. 2x do roka je to fajn, aj tie ich šunky.
    A cestou na bus prikúpim zeleninu od domácich pestovateľov a je to proste veľký rozdiel v kvalite.
    A tak. Je tu jar,lásky čas.
    Májme sa krásne!
    juLLio

    1. No jo, borovičkár…:-D
      Raději slad a pak pšeničné (moc ho nemusím, ale kdyby byla cena solidní…).

  2. https://www.idnes.cz/technet/vesmir/ispace-sonda-vesmir-mesic-hakuto-r-rasid-sae-jaxa.A230425_064933_tec_vesmir_vse

    Stale viac mi pripomina program Apollo Turinske platno.

    Platno bolo uz od vzniku podvod, ktoremu sa dava punc pravosti. Ludia potrebuju vieru.

    Apollo, s kazdym rozflaknutim sa o Lunu novych ambicii tam vobec pristat, bude coraz tazsie vysvetlovat, ako to dokazali. Pac dnes mame kadeco a vselico o vesmirny kus dalej. Sofistikovane SW modely, casti AI v systeme. Komunikacne prenosy a sirka pasma uplne niekde inde. A aj tak ani japonci nedokazu poriadne pristat.
    A to amici nie len pristali, ale sa aj trafili naspat to velitelskeho modulu co visel nad Lunou a padili dodom.

    Hovorenie pravdy amikom nikdy velmi neslo…..

    1. Natočili v Hollywoodu. Pokryto světovým spiknutím.
      Země je plochá.
      Její údajná kulatost je kolektivní halucinací z rozprašovaných chemtrails.
      Elvis žije.
      Modli se a pracuj.

      1. Země je plochá. — Hele, jakpak jsi na tohle přišel? Ve skutečnosti má povrch Země kladnou křivost, o čemž se kdokoliv může přesvědčit teodolitem na každé trošičku větší základně. Odtud samozřejmě plyne, že Země je dutá koule, jak nade vší pochybnost prokázala teorie rozpracovaná a k dokonalosti přivedená našimi dnešními přáteli Němci. Pochopitelně žijeme na jejím vnitřním povrchu, na povrchu té dutiny, v níž se také vznáší Měsíc.

        To vše by ses mohl dneska dočíst kdekoliv, nebýt toho, že tvůrci té teorie a jejich duchovní pokračovatelé mezitím přešli na grýndýl. Takhle se musíš snažit přemýšlet vlastní hlavou, popřípadě trošku sám pátrat.

        Ale není ovšem sporu, že přistání na Měsíci je vyloučeno, takže žádné tehdy proběhnout ani nemohlo.

        — Tedy, jak si někdo může myslet, že přistání na Měsíci natočili v Holywoodu, a zároveň jednou vybřednout z těch fekálií, které nám dnes sahají až po nos (včetně?), to mi prosím není vůbec jasné…

        1. Země je samozřejmě plochá. Byla-li by kulatá musel by být v každém půllitru piva na hladině uprostřed kopeček! Každý si může ověřit, že tomu tak není!

    2. dobre že pristáli na odvrátenej strane Mesiaca a 2 hodiny sa prechádzali po mieste a zbierali šutre a prach. Nakoniec šťastne raketoplánom dorazili k materskej lodi čo obiehala Mesiac ….

  3. „Občan napsal:25 dubna, 2023 (17:39)
    Díky, Lexi!
    Je to tedy ještě horší, než jsem si myslel.
    O to víc by mě zajímalo, co na tom, co schválili poslanci, vidíte pozitivního.“

    Příteli, nepatřím k pedagogickému stavu /byť jsem si pár let v první dekádě jedenadvacátého století „smočil“ na jedné fakultě Ostravské univerzity/.
    Nemíním se tedy, jako „outsider“, problematikou podrobněji zabývat, nicméně skutečně vidím rozdíl mezi „učiteli“ a ostatními „pedagogickými“ pracovníky. A nemám nejmenší chuť akceptovat, že by „vychovatel“ měl bazírovat na nějakém násobku průměrného platu v ČR, tím spíše, že takto se – pokud se nemýlím – stanoví jen plat „ústavním činitelům“ a státním zástupcům, kterým se odvíjí od tzv. „platové základny“.

    A také se přiznám, že argumentace autora článku, že – „V současnosti je to v případě začínajícího učitele na základní či střední škole 32 120 korun hrubého měsíčně. U učitelky mateřské školy je garantován nástupní plat 25 040 korun. To má ke 130 procentům průměrné mzdy, která činila v minulém roce 40 353 korun, hodně daleko…“ z říše totální demagogie.

    A jen na okraj se znovu ptám, což jsem už dříve zmínil – „kolik v současnosti činí průměrný HODINOVÝ plat uvedených kategorií „pedagogických pracovníků“ přepočtený na skutečně odpracované hodiny v porovnání s dalšími kategoriemi zaměstnanců?“

    Výsledek kvantity a kvality současného působení „pedagogických pracovníků“ na školou povinné žáky a studenty nechávám stranou.

    1. kolik v současnosti činí průměrný HODINOVÝ plat uvedených kategorií „pedagogických pracovníků“ přepočtený na skutečně odpracované hodiny v porovnání s dalšími kategoriemi zaměstnanců?“

      Je vidět, že jste opravdu outsider, navíc spadlý z višně.

      1. OK!
        Takže se pochlubte. Jste jistě znalkyně.
        Na rozdíl ode mne, outsiedra, který se na tyto otázky dívá zvenčí, bez vlčí mlhy.

        1. Učitel na maloměstě nebo vesnici je učitelem 24 hodin denně, 7 dní v týdnů a 365 dní v roce. Takže placen pod minimálkou.

          1. Pajčtelko,
            tak tohle je odpověď skutečně hodna českého pedagoga.
            Do kamene tesat! Tohle budu šířit, kam zavítám!

            1. Kdo si myslí, že učitel přijde do třídy, 45 minut tam něco odrmolí a padla, je vůl. Nemá cenu diskutovat s někým, kdo věří, že učitel nepracuje těch 42 hodin týdně. A závidět prázdniny? 5 týdnů dovči a týden sick days má už dnes kdejaký koporát a může si to vzít kdy chce, kdežto učitel musí čekat až na léto a přitom by třeba radši jel v lednu lyžovat, ale nemůže. A žádné benefity ve školství nejsou. Mimo toho benefitu letních prázdnin. Žádné stravenky, služební telefony, lístky do fitka, režijní jizdenky, zadarmo pitný režim, nic nic. I vlastní propisky.

              1. Pajčtelko,
                Vaše expozé je přímou ukázkou, výkladní skříní průměrného českého pedagoga.
                Nebo „podprůměrného“?
                Včetně výraziva.

                  1. Jediný, kdo se tu snaží povyšovat /svůj stav/, jste Vy – na rozdíl od ostatních zde zjevně také reagujících „insiderů“ z oblasti školství.
                    A to „ponížení“?
                    Také bingo.
                    Toho se Vám dostalo dnešním rozhodnutím Poslanecké sněmovny.
                    Blahopřeji.

                    Myslím, že svůj prorocký nick jste si zvolila správně.

                  1. „Občan napsal:25 dubna, 2023 (22:31)
                    Lexi, brzděte.
                    Fakt o tom víte kulový.
                    Gaia je sice praštěná, ale v tomhle má naprostou pravdu.“

                    Příteli, souhlas, házím do toho vidle.

                    Jestli o tom vím „kulový“, „Přijde na to, Kouba!“. Může být. Jak jsem napsal, jsem „outsider“, tedy nejsem pedagog, takže říkám jen své názory pramenící ze zkušenosti, včetně zkušenosti otce a děda /vnuk sedmá třída ZŠ/. Stejně jako ti, co se zde vyjadřují podobně jako já, tedy nikoliv příslušníci pedagogického stavu /i když mám z některých vyjádření dojem, že jimi jsou/.
                    Ale jestli „kulový“, tak asi takový kulový, jako svět pedagogů většinou „ví kulový“ o podmínkách a odměňování v desítkách a stovkách jiných profesí. /Nemůžete neznat ten hloupý bonmot, že „učitelství není profese, učitelství je diagnóza“./
                    A rozdíl mezi nimi a těmi dalšími profesemi je i ten, že ty další profese si nenárokují odměňování za práci způsobem stanoveným násobkem průměrné mzdy garantovaným zákonem.
                    Ke spravedlivému platovému ocenění proto mělo a má sloužit Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., které podrobně stanoví všechny předpoklady a souvislosti jednotlivých profesí podléhajících zákoníku práce, včetně platových tarifů.

                    Ale jinak – všechno v dobrém.
                    L.
                    PS
                    Nevím, co to je „Gaia“.

              2. Pajčtelko, vy tak kecaaate. Pohybuji se ve školství.
                Přijdou mezi 7 – 8 hodinou a po 14 a 15 hodině už nejsou.
                V pátek dost často odchod bývá mezi 13 – 14 hod.
                Obědy za 20,- Kč
                Do fitka zdarma
                Na brýle a vitamíny 2.500,- Kč
                Espresso za 20,- Kč

                A nic navíc neudělají. To je taky bonus.

        2. V podstatě s vámi Lexi souhlasím. Jen je třeba také ještě rozlišovat co kdo učí. On je rozdíl učitel ČJ nebo MAT, kdy musí po studentech opravovat slohy a písemky, což opravdu zabere čas, určitě i mimo pracovní dobu. Tam bych ty peníze viděl fakt zasloužené. Pak ovšem máme předměty, které lze vcelku dobře ošulit a nic moc se tam neděje. Nepíší se tam povinné čtvrtletní práce, známky z nich nejsou považovány za až tak důležité, atd. Takový učitel (pokud to není vskutku poctivec) si může udělat super dobře placený veget. Odučí svých pár hodin a „po O“ (pokud to není vskutku poctivec“ maže domů věnovat se svým zálibám – říká se tomu nepřímá pracovní povinnost :). Jeho plat je tedy fakt královský. Mluvím z osobní zkušenosti – střední škola na maloměstě. Chci říci, že nelze generalizovat. Někteří by si zasloužili i více, někteří jsou i zadarmo drazí.

              1. Život tropí hlouposti.
                Kdysi, v hlubokém dávnověku, když jsem končil čtvrtou třídu základní školy, opouštěla školní škamna absolvováním právě této třídy po osmileté školní docházce jedna spolužačka.
                Proč to vzpomínám?
                Protože se skvěla jménem „Květoslava Chytrá“!

                Ještěže jste napsal malé „ch“…..

          1. V zásadě s Vámi souhlasím. Blíže snad reakce na Targuse.
            Rozhodně si však nemyslím, že by se platy učitelů – tím spíše všech „pedagogických“ pracovníků, jako jediných zaměstnanců veřejného sektoru /ať už státu, krajů nebo obcí/ měly automaticky odvíjet od celostátního průměru, jako je tomu – jak už jsem zmínil – u ústavních činitelů a státních zástupců z platové základny.
            O soukromém sektoru se vůbec nedá uvažovat.

            1. Nojo, pro systémově uvažující zde lze doplnit jeden zásadní argument: Jedna věc totiž je říci, učitelům nutno přidat (30 %, anebo libovolné jiné číslo), aby mohli důstojně žít. Úplně jiná věc, systémově vzato, však je říci, učitelé s ohledem na význam svého povolání musejí mít 130 % průměru. Pak zde totiž (sice modelově, ale nevyhnutelně) musí existovat jiná, stejně velká skupina, která bude mít jen 70 % průměru. (Anebo poloviční se 40 % průměru.)

              Při těch statisících státních zaměstnanců, jejichž povolání má bezpochyby význam, jinak by na ně stát neutrácel peníze daňových poplatníků, to začíná být drobet na pováženou…

                1. To už zde bylo před cca 30 lety: nikdo, vskutku vůbec nikdo nechtěl mít podprůměrný plat… Což lze splnit jedině tak, že všichni budou mít průměrný.

                  Jako legitimní argument mi připadá např.: Heleďte, mám matfyz, učím exaktní předměty, žáci se umísťují v soutěžích, jsem zástupcem ředitele, sám mám čtyři děti v tom nejnákladnějším věku, a potřebuji plat, z nějž bychom mohli vyžít bez existenčních starostí. Cožpak si mohu přivydělávat někde po večerech v supermarketu za kasou nebo montovat lidem elektriku? Jak by to vypadalo?

                  Ale argumentovat, že chci mít tolikhle, protože tamti mají tolik, to už mi tak přesvědčivé nepřipadá.

                  1. Ale pochopte, vyžaduje se VŠ vzdělání a průměrný plat je i těch třeba jen se základkou, už jen to VŠ by mělo být zárukou, že budou mít víc než průměr.Jinak by ani nemělo smysl studovat a být do 25 na krku rodičům.

                    1. No, víte, moji předci (v jedné větvi) učí od 18. století, někteří příbuzní učí dodnes. Nikdy to nebylo nijak extra placené. Tím méně ve srovnání třeba s lékaři.

                      Taky vždy patřilo k věci si stěžovat. Když si vzpomenu, co psal můj prapradědeček…

                    2. No, nevím, co bylo téma (a také se už budu muset omluvit). Byly to platy navázané na
                      1) životní náklady střední třídy?
                      2) průměrný plat v ekonomice?
                      3) tržní rovnováhu (tj. zaplatit tolik, abychom učitele ve školách udrželi)?

                      Jen jsem vysvětloval, proč se mi navázání na průměr zdá systémově pochybené.

    2. Re: Lex

      Obávám se, že jste lehce mimo mísu.
      1/ Kvalita výuky rozhodně NENÍ dána kvalitou, ani přístupem vyučujícího. Od naprosté většiny zoufalců, kteří mají ještě odvahu učit, neustále poslouchám, jak jsou velice tvrdě a nevybíravě tlačeni ke snižování laťky.
      2/ vůbec nebudeme rozebírat psychický tlak na učitele, který vychází ze sttrany žactva, potažmo rodičů. To asi na VŠ moc fungovat nebude.
      3/ za deset let, co jste mimo, se neuvěřitelně zvedla zátěž byrokracie
      4/ pedagogové mají honorovánu i tzv. nepřímou práci. Jestli ji provádějí a jak, je věcí druhou. Každopádně se s tím v platových tabulkách počítá.

      1. ad 1)
        Nepochybně tyto tlaky existují. Nicméně nikdy jsem neslyšel, že by se „Zlatým Ámosem“ stal učitel nebo učitelka, kteří „snižují laťku“

        ad 2)
        Faktory psychické zátěže /psychická námaha/ spojené s výkonem profese jsou rozhodné pro kategorizaci prací resp. zařazení do platových tříd podle přílohy zákoníku práce

        ad 4)
        Samozřejmě.
        Nepochybně počítáme do „odpracovaných“ hodin i onu „nepřímou práci“, tedy nezbytné činnosti přímo i nepřímo související s přímou výukou či zařazením pedagogického pracvníka. Což ovšem, stejně jako výuková činnost jde kvantifikovat. Pokud mi někdo řekne, že ne, tak….. tak sorry.

        1. Vždyť to je kvantifikováno. 42,5 hodiny týdně, jako v jiných profesích. A když vy napíšete

          kolik v současnosti činí průměrný HODINOVÝ plat uvedených kategorií „pedagogických pracovníků“ přepočtený na skutečně odpracované hodiny v porovnání s dalšími kategoriemi zaměstnanců?“

          tak jste nějak mimo. Takže já říkám sorry

          1. Víte co je to přímá a nepřímá vyučovací povinnost? Skutečně si myslíte, že v té nepřímé (doma) všichni pracují? Někteří jistě ano, ale nemyslím, ale většina to asi nebude 🙂

    3. Pane Lex, dle ovoce.
      Jenže pak by měli být supr odměněni “ profesoři“ (to je dost komické, nazývat středoškolské učitele a učitelky profesory a profesorkami) mladoboleslavského osmiletého gymnasia. Neb jistý Hamáček se po vystudování tohoto gymnasia (další studia nedokončil) stal jak předsedou Parlamentu, jakožto i předsedou ČSSD, ale také i dvojnásobným ministrem vlády ČR.
      Co nám dále praví Wiki : „….Po sněmovních volbách v roce 2021 odešel z politiky i veřejného života. Nadále zůstal předsedou správní rady Nadace policistů a hasičů. V únoru 2022 založil konzultační firmu GH Consulting. V dubnu 2022 nahradil Tomáše Pojara ve funkci místopředsedy Sekce obranného průmyslu Hospodářské komory…..“

      1. Jak ohodnotit působení té školy, na srazu absolventů zemědělské školy po 30 letech byla celá plejáda profesního uplatnění. Hoši, co vystudovali stejnou školu a měli stejnou maturitu, tak od bezdomovce po ředitele cukrovaru a referenta na ministerstvu zemědělství přes různé podnikatele, jeden dokonce tak úspěšný, že milionář a vlastní chatu u jezera La Garda v Itálii a pak ti obyčejní, traktoristé, zaměstnanci technických služeb prodavač u Mountfieldu apd. Stejní učitelé stejná škola, stejná maturita. Protože škola je jen základ života to každý ví.

        1. Škola…Z latinského schola se stejným významem, to ze starořeckého σχολή znamenající volný čas, odpočinek, kterého bylo možné využívat k duševní činnosti.

          1. Pamatuji doby, na začátku devadesátek, když jsem jela s dětmi na výlet do Prahy a zjistila, že mám ze všech nejmenší kapesné. Syn podnikatele měl s sebou 5 000. A já brala necelé 4 hrubého. To blbě vypadalo. Učitel nemůže být za socku, to by úplně zdiskreditoval smysl vzdělání, znalostí se nenajíš.

            1. Konečně jsme na to narazili. Já na začátku devadesátek bral jako konstruktér ve známé strojírenské firmě 2900,- Kč hrubého . Sice jen jako maturant, VŠ jsem nedodělal kvůli jednomu „soudruhovi profesorovi“. A i v té době si učitelé stěžovali, že mají plat. A přitom jak koukám, vy jste měla téměř o 35% více než já
              Taky jsem tehdy zažil čerstvého inženýra s červeným diplomem, absolventa ČVUT, co k nám do konstrukce nastoupil a nebyl schopný nakreslil výkres součásti. Což je v konstrukci docela problém.

    4. Kolik….Záleží na tom, jestli „otevřete si učebnici na straně…“ anebo připravuje učební texty a navíc v rámci předmětu, snaží do žáků dostat i něco navíc co s ním je spojeno. Je výsledek. Pochvalný dopis z prestižní zahraniční univerzity skončí v šuplíku. „Nó, my jsme zapomněli“.
      Jiná škola jinde by se tím chlubila, vystavila na svém webu….

      1. Ten Chovanec ten měl taky jen gympl a to bc Lipavskeho, to je taky výsměch. Adamová Pekarova všechno dálkově. A to víte jaký je rozdíl mezi slavikem a vrabcem ? Oba mají konzervatoř, ale vrabec dálkově.

    5. To je jednoduché.
      Učitelé i neučitelé mají stejný fond pracovní doby jako všichni ostatní zaměstnanci – 40 hodin týdně.
      V tom je 36 hodin přímé pedagogické činnosti – výuka, doučování, kroužky…, a 4 hodiny nepřímé pedagogické činnosti – dozory, opravy, přípravy.
      To samé platí i pro neučitele. Ti jen nemají třídnictví a v případě asistentů samostatnou výuku (asistenti ovšem suplují, doučují a jazykově vybavení vedou i výuku češtiny pro cizince).

      1. Mne by docel a zajímalo, jak že to dřív kantoři zvládali – tedy nejen naučit, ale ta 40ítka rošťáků ve třídě, bez pomocníků asistentů. Těm slabším co vím pomáhali spolužáci sami. hmm

        1. Jak byla totalita ve společnosti, byla i ve škole, každý musel držet hubu a krok. Žádná pluralita, jinakost, diskuse, měkké dovednosti. Dril a tlak na výkon.

  4. Václav Klaus, který tady dvacet let škodil ve všech možných politických funkcích, je součást problému. (yoker 12:14) — Inu, vždyť jsem psal, že můj názor zde bude menšinový…

    1) Jenže když se, s dovolením, řekne ááá, mělo by se také říci bééé. Kdo prosím součástí problému není? Máme zde kupříkladu zhruba 6 milionů oprávněných voličů, kteří buď hlasovali proti českým zájmům, nebo k volbám ani nepřišli. Nejsou součástí problému i oni? Za takových okolností Dobro asi ani nemusí fixlovat volební výsledky, a přesto se zmocňuje nových a nových posic. Ostatně příslušníků domácností platících Českou televizi je zřejmě ještě více.

    O kus níž píšete: „Klaus nemá názory. Jsou to jen kecy, kterými se snaží oblbnout ty, kteří se už nepamatují.“ Není naším problémem také – ne-li zejména – všeobecně nízká průměrná kvalita politického myšlení? Anebo se domníváte, že tak paušální výrok jako ten citovaný české politické prostředí nějak, něčím či v něčem zlepšuje?

    Jeden známý před časem (snad už za Zemanova presidentství) konstatoval, že nikde na světě se nesetkal s tak neuvěřitelnou mírou sprostoty, s jakou se Češi vyjadřují o vlastním presidentovi. Musel jsem mu dát za pravdu. Co však je příčinou?

    Jistě znáte tu notorickou anekdotu: Lucifer provádí návštěvu peklem, Němci, Rusové, Američani atd. mají každí svůj kotel, a horda čertů na ty kotle tlačí poklice ze všech sil. Akorát Češi tam sice jako ostatní řvou z vroucí síry, ale žádnou poklici nad sebou nemají. Návštěva: Proč? Lucifer: Není třeba. I kdyby se některej náhodou hrabal ven, ostatní už ho stáhnou zpátky.

    2) Dvacet let škodil je další paušalizace. (Podle mého názoru zhola neoprávněná, ale o tom teď nepíšu.) V momentě, kdy ji někdo užije, mnohem spíše blokuje než otvírá možnost racionální politické debaty, navíc zaměřené ad rem, nikoliv ad hominem. Nevidím žádnou větší hodnotu v tvrzení, že kdosi cosi udělal špatně, dokud není jasně zformulováno, jak to tedy mělo být dobře. Pokud někdo nemá jasno ani v tom, co měl kdo udělat v minulosti (řeči, co udělat neměl, nemívají samy o sobě cenu), a nedokáže to přesvědčivě obhájit, má smysl mu naslouchat, když mluví o tom, co udělat v budoucnosti?

    Uznávám, že to je dost akademické téma; ne však úplně. Předpokládejme (ryze hypoteticky, trendy na to zatím bohužel nevypadají), že se Dobro jednoho dne sesype a půjde od válu podobně, jako před třetinou století moc předali komunisti. Co potom? Tehdy šlo o to, zotavit se z porážky ve Studené válce. Po kolapsu Dobra však situace myslím nebude v ničem lepší než tehdy. Co tedy potom udělat? Vytáhnout nějakého sebevědomého politika z klobouku, adorovat jej, bezdůvodně předpokládat jeho absolutní morální čistotu, veškerou věcnou polemiku co možná utlumit, a za pár let si udělat názor, že jen škodil?

    Takže, abych to nějak shrnul: Mnoho toho dělat nemůžeme; čeští politici také ne, ani kdyby chtěli. Přece jen snad můžeme dělat a se štěstím i udělat jednu věc, totiž zbavovat se a zbavit určitého druhu politického uvažování.

    1. Jestliže všude kolem je gotika, tady nemůže být renesance. Například.
      Nepříjemné na tom je to, že nelze si vybrat kdy žít.

      1. No jasně že nemůže. Podobně sice můžeme vystoupit z EU i z NATO (má-li smysl vystupovat z NATO; kupříkladu Francouzi k němu vždy uměli provádět daleko diferencovanější politiku), ale jen asi tak snadno, jako jsme v roce 1958, 1968, 1978 nebo 1988 mohli vystoupit z RVHP a Varšavské smlouvy…

        Nicméně mi připadá poměrně plausibilní představa*, že i v rámci možného by šlo dělat více; příkladem je třeba Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, ale i Polsko, kde bez ohledu na politickou rozdělenost leckteré firmy zažívají v posledních dekádách příznivé období, jež tam z dřívějška snad téměř nikdo nemůže pamatovat.

        — — —

        *) Totiž, v rámci možného to samozřejmě není, to by se to už dělalo. Nicméně lze si to relativně realisticky představovat — a pak si (na základě či s pomocí té představy) také uvědomit, co tomu vlastně brání.

      2. Renesance – „Rinascenza“ (znovuzrození) minimálně v jednom svém aspektu znamenala , že se vlád ujali různí “ renesanční“ Tiberiové, Neronové, Dioklecianové, Caligulové, Vespasiani….
        Paradoxně se většina z těch masových vrahů hlásila ke křesťanství.

        Můžete si ale vybrat kdy umřít.

        Pro mě je (byl by) , neberjehojménonadarmožel, ideál renesance znovuzrození pythagorejství, vpravdě to autentické evropanství. Takže komunismus, ale DOBROVOLNÝ.*
        Těžko budete vyvracet Pythagorův názor, že když je společné, sdílené přátelství, tak vzácný a drahý statek, tak proč by neměly být společné obyčejné kamení, hadry, olovo…..
        *Viz kvazikomunistické komunity Hutteritů či Amishů v Severní Americe. Ono to ale asi funguje jen v menším, i Pete Seeger zpíval, že :
        „I’m singing about old Joe, cruel Joe.
        He ruled with an iron hand.
        He put an end to the dreams
        Of so many in every land.
        He had a chance to make
        A brand new start for the human race.
        Instead he set it back
        Right in the same nasty place.
        I got the Big Joe Blues.
        Keep your mouth shut or you will die fast.
        I got the Big Joe Blues.
        Do this job, no questions asked.
        I got the Big Joe Blues“

  5. Teda, tolika keců kolem prostého faktu, že Lukačovič je prostě zmrd. Tento prostý fakt je internetové veřejnosti již dávno znám… Jediné jeho dilema je to, že neví, do které prdele zalézt dříve… No, zadarmo to nedělá…

    1. Jen bych pro úplnost doplnil, že mnozí z jeho zmrdího týmu mnohokrát převyšují ve svém zmrdovství majitele. A na rozdíl od majitele to mnozí z nich dělají z přesvědčení.

      1. Re: JT

        Nikoli.
        Jeho zmrdí mančaft umí své přesvědčení tak dobře zahrát.
        Pokud bude potřeba, převlečou kabát do tří sekund.

  6. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/-Neni-urceno-Cechum-Text-Fialy-a-dalsich-ve-vlivnem-americkem-casopisu-Schwarzenberg-i-Drulak-maji-jasno-735102
    cit.
    Tři středoevropští premiéři publikovali článek v prestižním americkém magazínu Foreign Affairs, ve kterém vyzývají Západ, aby neopouštěl kurz pevné podpory Ukrajiny v jejím boji proti ruským agresorům. Český premiér Fiala, polský premiér Morawiecki a slovenský premiér Heger konstatují, že svobodný svět nesmí polevit, protože v případě prohry Ukrajiny budou další na ruském seznamu země střední Evropy.

    Pokud Rusko vyhraje a Ukrajina padne, střední Evropa může být klidně další na řadě,“ stálo v textu. Podle premiérů může mír nastat pouze na základě podmínek stanovených Ukrajinou a poté, co Rusko opustí území Ukrajiny včetně Krymu. Za klíčové principy západní strategie považují vojenskou sílu, tvrdé sankce, izolaci Ruska a transatlantickou jednotu. Pomoc Ukrajině v podobě dodávek zbraní a peněz podle nich musí pokračovat až do vítězství Ukrajiny a „porážky temných sil revanšismu“.

    Pokud Rusko vyhraje a Ukrajina padne, střední Evropa může být klidně další na řadě,“ stálo v textu. Podle premiérů může mír nastat pouze na základě podmínek stanovených Ukrajinou a poté, co Rusko opustí území Ukrajiny včetně Krymu. Za klíčové principy západní strategie považují vojenskou sílu, tvrdé sankce, izolaci Ruska a transatlantickou jednotu. Pomoc Ukrajině v podobě dodávek zbraní a peněz podle nich musí pokračovat až do vítězství Ukrajiny a „porážky temných sil revanšismu“.

    P.S.
    Zdá se, že slouhové cítí stahující se mraky. Co mi to jen připomíná.
    Je tam vyjádření k článku Schwarzenbergovo, ale především Drulákovo.

    1. Inu, po denacifikaci Ukrajiny čeká Putina a spol další náročný úkol – denacifikace zbytku Evropy a hlavně denacifikace USA…

      1. PeS.
        Putin vůbec nebude denecifikovat další státy, kde by na to vzal peníze,pěkně nás nechá v těch sračkách vykoupat.Pokud zvítězí na Ukrajině,bude mít tam starosti nad hlavu.Spíš budeme volat Putinov, ať nám pomůže.

        1. Nechci vám některým do toho házet vidle,……ale demilitarizace Ukrajiny vyústila v její obrovskou militarizaci.

          1. A ta militarizace Ruiny finálně vyústila v demilitarizaci, ale nejen Ruiny, ale i celého NATO a všech zásob zbraní a zásob munice po celém světě. 😀

          2. Re: TCKH

            …a demilitarizaci zbytku „kůůůltůůůrnííího“ světa.
            Soudruzi už nemají pro Ukry ani tu blbou munici, o dalších zbraních nemluvě.
            Btw. do demilitarizace se počítá i likvidace „nevhodného masa“. A jestli Ivan vydrží, porazíme se gríííndýýýlem sami.

      2. Já si myslím, že je to spíš strach z vlastních lidí, proto své obavy přenášejí na rusy. Co by si rusové pro pána jána na nás/ na nich vzali. Proč by se s nimi měli zahazovat. Vždyť tady a ba ani v jurop náic kvalitního není, jedeme všichni dolů jak po skluzavce.

    2. Nebude na řadě Střední Evropa, ale její vládci. Protože…

      Války nejsou vedeny poddanými o vládce.
      Války jsou vedeny vládci o poddané.

      Že se něco nějak nejeví, neznamená, že to tak není.

      Ať mi někdo vysvětlí, co je příčinou toho, že s tak skvělými vládami složenými na základě hlasování tak skvělých občanů to stojí za čím dál víc za vyližprdel.

    3. Cítit stahující se mraky je málo. Teprve až slouhové pocítí stahující se půlky, uvolňující se Svěrače a hnědou substanci, kterak plyne dolu kopcom nohavičkami – teprve pak to bude ono.

          1. Ale nic si z toho nedělejte. Já mám dneska druhé Vánoce. Pořád v duchu vidím,jak se pravicový derniér Fiala klaní vietnamskému komunistovi Ho Či Minovi.

            Mám za sebou půl lahve portského a vážně přemýšlím o tom, že až vystřízlivím, seženu někde bustu hočimina, nejlépe pozlacenou, a na vlastní náklady ji pošlu prvnímu z rytířů. Den přeslavný jest nám vzešel, dnes má býti každý vesel, …

            A když ne vesel, tedy alespoň u vesel: dyť on nám, derniér, naplňuje politiku všech azimutů, jak o tom hovořil Miloš Zeman…!

  7. Ku konšpiračnej teórii ako Seznam manipuluje hodnotenia, aby poškodil malú pekáreň:
    Aj na Google mapách pribudli negatívne recenzie v poslednom čase.

  8. Ako si majiteľka pekárne zistila, z akého obilia je múka, ktorú nakúpila?
    Zrejme to bude klamlivá reklama.
    No ale zato veľmi účinná!
    Toľko reklamy za vyrobenie jedného pútača!

    1. Re: Anonym

      Celoroční kontrakt s dodavatelem a certifikace odebíraného zboží.
      Já dostávám ke každému nákladu
      ATEST KVALITY.
      Má své číslo a jsou v něm zapsány výsledky zkoušek z labiny.
      Ale dobrovolně přiznávám, že nevozím mouku.

      Odběratelé pak z prvních letošních dodávek brali své vzorky a posílali je na rozbor.
      Náhodné odběry pak dělá naprosto každý odběratel. Počítám, že je minimálně nějakou dobu skladuje.

    2. Já v Krnově pár roků bydlel, je to hraniční město s Polskem. Možná kupuje mouku v Pietrowicach, alebo v Glubczycach, samozřejmě po pytlích (polsky worki).

        1. Jo, pytel přikryje růžovou peřinkou a dětský brekot pouští ze starého polského magiče – licenčního kazeťáku grundýka.
          Kdo ho nikdy neměl, jako by nebyl.
          Ten vynikal zejména tím, že i po pádu na dlažbu z výšky jednoho metru jej člověk poskládal a ono hrálo dál. Sice furt stejně blbě, ale hrálo.
          To se dnes OPRAVDU stát nemůže.

          1. EU hnije je založena na volném pohybu zboží, prc. sil, kapitálu a vzletných myšlenek, ovšem nepomazaných Lejnem.

          1. Re: Anonym

            Jelikož mám v Krnově ujca, tak to OPRAVDU vůbec netuším.
            Víte, jak vypadá transport zboží, které podléhá veterinární, anebo fyto kontrole?
            Hranice v tomto případě neznamená vůbec nic. Když vás vymáknou, máte HODNĚ velký problém.
            Zboží může v rámci Zhnilé Uhnije, kam chce, ale pokud podléhá těmto kontrolám, není to vůbec jednoduché.

    3. ále no tak, určo nekupuje mouku a další v hyoer super a
      , určo má stálé a spolehlivé českomoravskoslezké a osvědčené dodavatele. Není to jako hypersuper. Nezapomínejte na jedno – že takoví výrobci jsou na kvalitu odkázáni, jinak by lidi šli do hypersuper. Taky jsme mívávali pekaře a to co přišlo s hypersuper se nedá k nim ani přirovnat, jo bejvávalo, docela místním závidím….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *