20 července, 2024

Mysleli to dobře…

Když jsem se podíval na záznam ze sobotní demonstrace, tak mě začaly napadat samé jízlivé poznámky, které si kluci, co to organizovali, vlastně nezaslouží. Z každé události je ale zapotřebí vyvodit poučení, protože to je jediný způsob, aby i chyba k něčemu byla. Snad mi to Jirka Havel odpustí, ale je zapotřebí to probrat…

Začneme od začátku.

Na první demonstraci bylo sto tisíc lidí. Na druhé a třetí už o něco méně, před Českou televizí bylo řekněme pětatřicet tisíc lidí a teď na Letné jich bylo pět tisíc. Jinými slovy – vládo, můžeš být v klidu, nic se neděje ani dít nebude. Letenská demonstrace byla tak malá, že se majnstrým ani neobtěžoval vysvětlit svým konzumentům mediálního obsahu, že se sešli dezoláti, kteří chtějí vést naší zemi do ruského chřtánu. Demonstrace pod rozlišovací schopnost.

Od prvního dne, od prvního semínka rozkolu počet účastníků jen a jen klesá. Proč klesá? Protože každá hádka, každé nedorozumění, každá drobnost, vše se dostane ven, protože v naší zemi se všechno vykecá… a okamžitě odpadají lidé, kteří ztratí víru, že by rozhádaní lídři mohli něco vyřešit.

Většina z těchto lidí to nebude nikde ventilovat. Oni nemají potřebu psát statusy, jak jsou zklamaní a jak už nikdy nikam nepřijdou. Oni to prostě jen udělají. Viděl jsem to, hned jak jsem se o sporech dozvěděl. Už se to nenapravilo. Situace lidí v republice se zhoršuje a přitom na demonstrace chodí stále méně lidí. Sobotní demonstrace to jen potvrdila.

Láďa Vrábel může mít radost, že mu lidi věří podstatě více, než Jirkovi Havlovi – sedminásobně více. Ale je to jen Pyrhovo vítězství, protože sto tisíc lidí už to prostě není.

A já se ptám. Stály ty spory za to? Stálo za to se do krve dohádat o to, kdo bude mít kolik času vystoupit? Stálo za to to dohnat tak daleko, aby energetičtí odborníci mluvili k pěti tisícům lidí? Stálo za to utratit ty Jirkovy peníze, co měl na horší časy, za pódium a ozvučení? Stálo za to, mluvit k prázdné Letné a kulturním programem zakrývat nyní už zcela zřejmou skutečnost, že žádný plán není?

Protože, jestli jsem dobře poslouchal, tak plánem je to, že vláda udělá, co si odborníci myslí, že je správně. A může to být naprosto perfektní návod na energetickou krizi, ale vláda ho prostě neudělá, protože nemusí. Neudělá ho, protože ji k tomu nikdo nedonutí. A o tom, jak nutit vládu dělat věci, které dělat nechce, o tom jsem se dozvěděl strašně málo. Mikuláš Minář také uměl pouze mluvit o STBákovi na premiérském křesle, ale protože to Babišovi bylo jedno, tak to tím skončilo, i když měl Minář na Letné šedesátkrát tolik lidí než Jirka Havel.

Já vím, že jste s tím už hodně otravný (a je mi strašně líto, že došlo na moje slova), ale chce to jednotu, jednotu, jednotu. Přestaňte promrhávat příležitosti. Pokud opravdu neuděláte nátlakovou akci, tak není žádný důvod chodit na demonstrace a snít tam o tom, jak vystoupíme z OSN, z EU a NATO, ideálně hned příští odpoledne. Není žádný důvod se opájet chimérami, že to lidi pochopí a přijde jich víc. Nepochopí a nepřijdou, protože vidí, že se v tom lídři plácají, jak nudle v bandasce.

Za takových okolností nemá žádný smysl, abych mluvil o demonstracích. To budu raději rovnou mluvit o volbách, které jsou sice až za dlouho, ale za současných okolností nastanou dřív, než demonstrace něco změní. To mohu rovnou vstoupit do ANO a věřit, že Babiš si pár poslanců pětikolky zkorumpuje, dostane je na svojí stranu a udělá si novou vládu. Nota bene, když možná bude prezidentem. Je celkem pravděpodobné, že Babiš by většinu těch bodů, co o nich mluvili Noveský a Štěpán, tak jako tak měl v plánu.

Stonjeková měla zase jednou pravdu (ona jí má často, ale má jednu hrozně špatnou vlastnost – podobně jako Klára Samková – říká jí moc brzo), takže buď se to bude dělat jinak, než jak to dělal Roll s Minářem, nebo se mohu jít rovnou nechat napsat na kandidátku k Jindrovi Rajchlovi, přejmenovat si svůj blog na Kydy PRO… a přes všechny problémy budu této zemi užitečnější, než jako ignorovaný most mezi rozhádanými organizátory demonstrací.

A abych jen planě nežvanil a nekritizoval… Navrhuji tento další postup:

Všichni zavoláte Petru Štěpánkovi a domluvíte se s ním, jak mu můžete pomoci ohledně iniciativy „Nekrm hydru“. Je zapotřebí na to vytvořit web, je zapotřebí udělat širší výbor než jen Trikolóry. Je zapotřebí kolem toho udělat kus technické a organizační práce. Protože to je jediná smysluplná nátlaková akce, která by v této zemi mohla zafungovat. Tady jsem o ní psal.

Dohodnete se, že uděláte jednu jedinou demonstraci. Tentokrát to uděláte obráceně. Nebudete dělat demonstraci, aby se vymyslela nějaká akce, ale použijete vymyšlenou nátlakovou akci a kolem ní svoláte demonstraci. Na tom, že Česká televize svojí mediální silou škodí pluralitě názorů, na tom se shodneme všichni od Bobošíkové po Zemana. Odezva na tento článek byla také velmi solidní a skýtá reálnou naději na úspěch.

Přizvěte k tomu i hentu Amazonku ze senátu – Janu Zwyrtek Hamplovou, protože vám k tomu bude schopná říct spoustu chytrých věcí. Třeba přesvědčí i Kolářovou. Vezměte k tomu Jindru Rajchla, protože je zapotřebí, aby někdo objížděl republiku a říkal lidem, že je to dobrý nápad. Vezměte Petra Bohuše, Petr Štěpánek je samozřejmos – a dejte dohromady NÁTLAKOVOU AKCI ke které si pak svoláte příslušnou demonstraci. Ideálně tak na konci ledna či začátkem února.

Bohužel, jiný návrh na skutečnou nátlakovou akci jsem nezaznamenal. Jestli má někdo lepší nápad, sem s ním, rád ho propaguju. Nechci se samozřejmě vnucovat, ale zdá se, že lidé silně reagovali i na moje protiválečné články. Takže si můžete přidat ještě toto téma. Žádný kopyrajt na to nemám a nehodlám se čílit, že mi někdo bere můj milovaný projekt, se kterým změním svět. Protiválečné téma je vaše. Zcela bez podmínek.

Samozřejmě, vy co to teď čtete, si můžete myslet, že Vidlák je blbej, že tomu nerozumí, že bude lepší vystoupit z NATO a OSN, že bude lepší dál říkat vládě, co má dělat, ale nikdy neudělá, můžete si dál myslet, že volby budou neplatné, když k nim nepřijde dost lidí a že někde v temných a žumpoidních zákoutích politiky čeká něco křišťálově čistého, co sice dvacet let chodí kolem kupky hnoje, ale nikdy se to neušpinilo… Můžete si myslet, že vás Vidlák láká jak bludička na okraj propasti a pak vás obětuje svým temným zájmům o kterých vlastně nikdo nic neví (protože se mě nikdo nezeptal).

A nebo si řeknete, že na tom něco je. Že ten drnohryz z jižní Moravy má pravdu. Že přišel čas činů, které je zapotřebí dobře připravit a sjednotit se kolem nich. Že jediné, co máme, je nátlaková akce kolem České televize. To se dá udělat nejdřív.

Všechno ostatní zřejmě nic nepřinese a celou situaci rozlousknou až volby. Ovšem na volby je zapotřebí mít mít politickou stranu a ne organizační výbor pro demonstraci.

Kdo má politickou stranu? Babiš, Okamura, Rajchl, Majerová, Fiala, Pekarová, Jurečka, Bartoš, Rakušan… Jasné? Tak se podle toho zařiďte.

321 thoughts on “Mysleli to dobře…

 1. Čínské přísloví… všeobecně k tomu co nás čeká, např.prezidentská volba ,více či méně pokojná revoluce k lepším zítřkům za účelem osvobození se od dusivého jha zaprodané vlády a všeho co nám dělá život těžším ,ať už je to prodej elektrické energie přes lipskou burzu nebo určování dodavatele plynu ,či zavedení eura.
  Tedy :Číňané říkají ,,kompromis je krokem zpátky“.

 2. Dobrý večer

  Prolítla jsem diskuzi a to je zase kritiky a negativismu – napadlo mne, že nám nezbyde, než to zase nechat na „kapkách“…. :
  „Kapka vymílá kámen ne silou, ale tím, že dopadá opakovaně“.

  Jen připomenu, protože vím, že lidská paměť je jako síto:
  Vzpomínáte, jak dlouho to trvalo, než jsme se zbavili Tupolánkovy vlády?

  – Vláda založená na přeběhlících…Tupolánkova vláda získala důvěru díky hlasům dvou přeběhlíků. Toto jednání soud označil za politickou korupci.
  -Radar za každou cenu proti vůli 75% občanů
  -Totální prohra v krajských a senátních volbách
  -Politické skandály… Čunek, Vesecká, mafiáni, Tlustý, Morava, Volf, justiční mafie,Dalík na ČT, Plzeňská práva …. atd., atd.
  -Poplatky ve zdravotnictví, zrušení nemocenské na tři dny, vysoká nezaměstnanost, okrádání postižených, dětí, rodin… atd., atd.

  -Tupolánkovy vulgarity, na lyžovačku se synem v Alpách vládním letadlem, na tenis do Brna 200kilometrovou rychlostí, na dovolenou do Sardinie soukromým letadlem společnosti J&T, Berlusconiho vila, fotky, kde si hrál na Adama viděl celý svět… atd., atd. A to vynechávám asociála Kalouska.
  ———————————————————
  To bylo panečku kapek a pořád nic…. Pak aniž by kdo ještě doufal, přišla kapka poslední – malilinkatá – v Redakci Lui (?) pronesl Tupolánek památný výrok o tom, že gay se někdy ohne, ale žid to udělá ještě dříve (volně řečeno). A po 2 letech rozkládání a rozkrádání státu „bylo vymalováno….“ Taková prkotina!

  Teď už bohužel zdá se, míra naší odolnosti vůči nepřijatelnému stoupla (nebo klesla ke dnu?). Jste sice nespokojeni, že těch pár demonstrací nic nevyřešilo, prý to k ničemu není. Když se však nechce demonstrovat, nezbývá než čekat na tu poslední kapku.
  Jen je mi líto těch lidí, kteří nečekají a pracují. Být alespoň polovina kritiků jen z poloviny tak houževnatá a cílevědomá jako Vidlák, možná jsme mohli být tou kapkou poslední, která kámen rozlomí.
  Citát ke kritice „Jiným dáváme rady po kýblech, ale sami je přijímáme po kapkách“.

  Ale klidně vybírejte dál, kdo je hoden nás vést :-(, protože poslední můj citát tvrdí, že „I když padáme na hubu, stále je to pohyb dopředu“.

  Ona ta poslední kapka sice tak jako tak přijde, jen to asi bez nás bude trvat o dost déle. Doufejme, že už nebude pozdě.

  Pěkné adventní dny všem

  1. Žádná kapka není „poslední“, protože proud kapek neustává po rozdělení kamene, přetečení poháru atd…; možná to Češi podvědomě cítí, a proto je tak problematické je k čemukoliv vyburcovat, krom poskakování na náměstích, když vyhrajeme to či ono. Onen tolikrát proklínaný švejkismus je vlastně zen-budhistickým viděním světa kolem s často překvapivě vypointovanou směsicí paradoxů, navzájem se prolínajících. Vždyť nás nevyhnalo do ulic ani rozkradení našeho zlatého pokladu „ČNB“ z 90%, ani devastace našeho průmyslu, zemědělství a především školství; vypadá to, jako bychom znali ještě větší tragédie, které teprve nastanou.

   1. Promiňte, ale vidíte to příliš sofistikovaně. V čínské restauraci v Dobříši proti Lídlu bylo v neděli kromobyčejně narváno, a kamarád co pracuje v MIXITu (různé zrní a mysli a bůchvíco…) říkal že ty jejich divné produkty jdou stále na dračku, takže mlčící většina se zatím nijak nehroutí protože doufá, že z toho jako obvykle nějak vybruslí.

  2. Topola nesu dali „občané“, ti drželi pysk… Stejně jako Nečase ve finále neskolila jeho konkubína v sekretariátu – lid klasický od R. 2007 držel pysk…
   Jak se od té doby – mimo fanatizace a nacizace společnosti, změnila situace?
   Nečasův konec byl podpořen jistým velvyslanectví jisté spřátelené velmoci. I k pádu Tupohlava došlo s jejich souhlasem výměnou za posunutí termínu předčasných voleb, a díky tomu opětovnému volebnímu ( kruci, kdo volil, když plebs tak trpěl) vítězství modroptáků…
   Znovu, co je dnes jinak – tehdy neplnili příznivci strak Venclplac, ani nepanovala antiruská hysterie…
   Tyto „dramatické obraty rádoby spisovatelů a rádoby filosofů alá jeden kulisák“ jsou placebo chudých, podřízených a sloužících, o ničem nerozhodujicich, bez moci…

  1. To se o rusku tvrdi taky, nemaj munici, rikaj duveryhodny zdroje a nemaj rakety, vojaky.

   Jen je divne ze vsechny municky jedou dva roky naplno a jsou uplne vyprodany na dalsi rok dopredu aspon v evrope a americe.

 3. Juj, můj koment měl být samostatně uveden, ale podařilo se mi ho připnout do středu diskuze.
  Dovolím si, omluvte mne, prosím, dát REPETE, a drze svá písmenka znovu postnout.
  Hmmm, Alternativa pomalu, velmi opatrně procitá…
  K tomu „procitání“ :
  http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/28/demonstrace-uz-nic-neprinesou-vlastenci-musi-prijit-s-dalsimi-plany-jak-se-zbavit-soucasneho-rezimu/
  Rajchl je Fiala v jiném triku, to není alternativa, ale dle mne někým, něčím „projektovaná rádoby opozice“.
  V konkrétních bodech se až tak od Pětihnusu neliší…
  V praxi by mnozí zděšeně zjistili, že cíle a použité prostředky se neliší.
  Alternativa za 3 dekády pořádně není schopna identifikovat skutečného nepřítele, za 3 dekády salonniho žvanění nemá NIC vypracován, nemá CO presentovat, není schopna deklarovat JAK a ČEHO vlastně chce dosáhnout, není dokonce schopna říci, zda skutečně CHCE…
  Tedy neví JAK, neví ČEHO, a neví zda vůbec CHCE něčeho, nedej bože změny ( jaké vlastně) dosáhnout.
  Navíc nejeví pražádnou ochotu podstoupit skutečný střet, a přinést nutné „oběti „…
  Tedy pro běžného Frantu nabízí KECY, KECY, KECY – pravda, z trochu jiného soudku, ale jen všem známé jalové kecy, přičemž má sama strach být důsledkům vládních svinstev konkrétně vystavena, nedej bože být cílem vládní legislativní a trestní „pozornosti“…
  Příliš pomalu a pozdě dochází i té zbylé, pudem sebezáchovy vybavené – bohužel příliš salónní, tzn. důsledky zbídačení nezasažené entitě, že po dobrém to nepůjde, a MÁ Z TOHO SAMA VĚTŠÍ STRACH, než z dokonání naprostého rozvratu a vyzmizíkování dle recepisu Pětihnusu…
  Je načase si uvědomit, že tzv. Alternativa je na tom stejně, ne-li hůře, než kdysi bylo Národní Obrození, které na rozdíl ode dneška mělo ve svých cílech JASNO.

  1. No, pokud je někdo jen „Fiala“ v jiném triku, tak je to zcela jistě pan Babiš i s jeho skvělými europoaslankyněmi Jourovou a Charanzovou. Tyto dvě jsou nad slunce jasnějšími důkazy jeho směřování. Bylo mi to poměrně jasné, že je takový už od začátku jeho vstupu do politiky, ale nikdy bych si to nedovolil tvrdit takto určitě jako Vy o Rajchlovy. Zřejmě ho nějak znáte osobně a zřejmě velmi důvěrně a dlouho, jinak si Vaší jistotu neumím vysvětlit. Každopádně z mého pohledu bych Rajchla až zase tak nezatracoval, zejména protože se mi jeví jako velmi dobrý řečník a zároveň se domnívám že má ty vůdčí schopnosti, které alternativa potřebuje jako sůl. Ostatně nevím čemu Vy přesně říkáte alternativa, dle Vašeho textu bych Vás typoval někam hodně „nalevo“, Ale domnívám se že v obstarožních a celkem potvrzeně nevolitelných komunistech záchranu asi nenajdeme. Nicméně bych je také z alternativy nevylučoval. Je třeba spojit síly, na kádrování a ofrňování není čas ani prostor

   1. Jde jen o můj názor, nic víc. Rajchla, ani „jeho schopnosti“, včetně Vaší důvěry v něj, Vám samozřejmě neberu. Čeho všeho byl či je přívržencem nemá smysl rozebírat – to do jisté míry charakterizuje jeho politická historie. Jsou tu, na rozdíl ode mne podstatně znalejší diskutéři „programu a preferencí“ tohoto jedince.
    Já se s ním míjím – necítím z něho nic charizmatického, ani zajímavého, což pro mne dostatečně zřetelně dokazují jeho standartně bezpohlavní reakce na kousky Pětihnusu.
    Vaše orientace je mi opravdu fuk, stejně jako Vaše tipařina.
    Postoj rádoby salónního komentátora, jehož fráze obsáhnout všechno, a zároveň v nich nic nic není, mám dávno za sebou, stejně jako naprosto zbytečné plýtvání diplomacií.
    Třeba se k tomu jednou dopracujete také…
    PS: Můj soukromý názor je ten, že ať přímo Pětidemolice, nebo její fans, voliči, obránci, za vydatné pomocí loutkovodicu dokonají rozklad a demolici, destrukci tohoto už tak zmrzačeného státního útvaru.
    Obyvatelé tohoto státu tím, jak jednají, co podporují, si samostatnost nezaslouží, a vlastně ji ani nepotřebují, nechtějí.
    Nakonec i Vy věříte receptům, které hospodářsky, politicky, sociálně, sociologicky, finančně a morálně dramaticky přispěly k rozvalu a dle mne i k vcelku reálnému konci tohoto státu…

    1. Jako lidi jsou Fiala s Rajchlem spis protiklady, bych rekl.
     A jestli to bylo mysleno tak, ze by se na Fialove miste choval stejne, to temer jiste ne.
     Jestli by dosahl neceho mene spatneho nez Fiala … podle me ano, protoze Rajchl neni kolaborant a slouha, co se chce zavdecit.
     Jenze opomijim tu cestu na Fialovu pozici – kdyby se tam mel dostat skrze ČT a mainstream tak by asi prodelal podstatnou zmenu, a pak kdo vi…

     1. Když myslíte… Fijalovic gang, a zfašizovaná veřejnost zatím tvrdí muziku, Rajchl MOŽNÁ není v takové míře ukronacek jako blyštivý Pjotr, kdo ví, do jaké míry je kompatibilní s EU, a co se týče jeho „sociální citlivosti“ vůči plebsu, je nejen stejný, v něčem horší než Pětihlavá smečka… Pro mne jde o kariéristu, šikovného oportunistu – jeho prázdná vyjádření až téměř provolání jsou snůškou frází, klišé, přehlídkou stranicko-politických sterilních žvástů v té nejlepší soudobé tradici…
      Ale každému dle jeho chuti…

      1. Ano s tou prázdností a frázemi souhlasím, ale ti lidé jsou z mého pohledu povahou skutečně protiklady.
       Kdybych to měl vulgárně zkrátit, tak Rajchl je mazaný bafuňář, Fiala je slizký slouha.

     1. Další „bojovník“, kterému šlápli na pracně uplácané bábovičky… Je to spíše k pláči, když Ti, kteří vlastně nevědí co chtějí a jak toho dosáhnout si uplivnou před realisty…
      Mně tím neublížíte, jen potvrzujete proč situace nejen je taková, jaká je, ale proč bude ještě mnohem horší. Nic to řešit nebude, a nejste té sebereflexe schopen, ale – zkuste si odpovědět, co by všeobjímajici reprezentant české společenské ušlechtilosti, jak je možné, že situace v tomto státě takto eskalovala, PROČ, co bylo a je příčinou – né podílí se na tom náhodou také a především naprosto zmatená, mnohdy podlá veřejnost tím, jak jedná, jak si hraje na ty lepší, a za rohem zradí, ztrhá, popře i sama sebe bez mrknutí oka?
      Je otázkou, z čeho má plebs větší strach – jestli z role rohožky, lokaje, podržtažky, nevolníka, nebo vlastní odpovědnosti za své skutky a za podobu věcí vezdejších…
      Nicméně pochybuji, že by jste se zbytečnosti zdržoval…
      Jen na okraj: na druhé straně barikády ( pokud nejste sám Fijalovic fanda) jasně vědí, co chtějí, a jak toho dosáhnout… Jste si tím samým jist i Vy osobně ( třeba u té alternativy)?

     2. PS: Nic a nikdo Vám, původní Jendo jít do ulic, a onu demolici veřejně neoslavit s ukro vlajkou napůl s vlajkou EU. Proč si neplivnout na předky. Ovšem už pod jménem Hans, nebo v ukro verzi…

 4. Tomu, o čem tu je řeč, už někdo kdysi nastavil zrcadlo:
  ….
  „Řeč všechnu, kterou mluví svět, my od malička známe hned,
  ať zvíře mluví jí či pták, nám nevadí to ani za mák!
  Výborně! Skvostné! Ještě Jedenkrát!
  Nás každý s lidmi by si jistě zmát!
  Že tlach to jen? Jsi hloupý brach, tvůj schlíplý ocas žere prach!
  Vždyť pro Opice vším je tlach:
  Že pevné jako hrady naše budou řady,
  že porosteme jistě stále výš a víc,
  že podle našich zpěvů – podle toho řevu
  vždy každý pozná, že jdem velkým činům vstříc!“

 5. Pane Vidláku, dnes nebudu radit, poučovat, ani kritizovat, pouze položím pár otázek.

  Za měsíc hrozí energetický kolaps mnoha domácnostem, živnostníkům, firmám.

  Přijde více lidí na akci, která bude řešit Českou televizi, nebo přežití české ekonomiky a průmyslu?

  Byli jsme průmyslová velmoc, budeme žebráci, bojí se …
  http://www.parlamentnilisty.cz › Aréna › Monitor

  Byli jsme průmyslová velmoc, budeme žebráci, bojí se Noveský. Ekonomiku řídí ideologové, to nedopadne dobře. 20.11.2022 5:11 | Analýza.

  Nebude lepší nejdříve zavolat panu Rajchlovi, který má přímý tah na branku?

  Mimochodem Vás pochválil.

  Jindřich Rajchl
  esSdnoroptl2icg7542f101 1984fu3tig271c66l460hfamim4t5gmf9mh5 ·

  Poklona Vidlákovi.

  Až zachráníme, co se dá, nebude dostatek času řešit ČT?

  1. Jezdili do Bibione, smáli se koupajícím doma u jezu.
   Teď s nudlí u nosu klepou kosu, a dožadují se na nich Čezu.
   Zatím co jiní šetřili, jim byl malý celý svět.
   Toho co jiný v potu dobyl, bezpracně chtějí hned.

  2. Na obě akce příliš mnoho lidí nepřijde, Josef původní… Mimo energie začněte spíše přemýšlet nad reálně hrozící „měnou“…

 6. To jsou „zástupné“ problémy… Ten největší je v tom, že jsme nesvéprávná kolonie s omezenou suverenitou – „ČNB“ (a bůhví proč se jí stále říká česká, když ji ovládají ze zahraničí) rozkradla náš zlatý poklad z 90%, její „politika“ nás udržuje v chudobě a zadluženosti, politici tancují, jak ČNB píská, a proto jakákoliv pozitivní změna, která by reálně měla šanci na úspěch, je předem odsouzena k nezdaru, resp. k fializaci – sliby před volbami, nadšení voliči, uvedení do vlády…, a poté brutální lhaní, podvody, krádeže, zadlužování a vylepšování metod teroru proti vlastním občanům; vše, co se medializovalo, tepalo u předchozích vlád, a stálo u zrodu vítězství v těch posledních, to když tvrdili, že bude líp, šance na změnu atp… Ale řekněte lidem, že příštích 50 let budeme třít bídu s nouzí, než obnovíme tuto rozkradenou, zdevastovanou, zadluženou a zotročenou kolonii, že „elita“ se vypaří i s nakradenými penězi do daňových rájů, že budeme muset vykoupit svou vlastní vodu, za kterou platíme brutální částky zahraničním vekslákům, že obnovení průmyslu, obchodu, a především změna zkorumpované justice, zdravotnictví a zemědělství bude na velmi dlouhý běh, plný odříkání a bolesti… O školství, páteří každé společnosti, psát netřeba – tu katastrofu vidíme dnes a denně před očima, a bude hůř. Věřit, že poté vás lidé s radostí zvolí, může jen blázen. A ještě větší blázen bude věřit, že do toho půjdou dobrovolně. Jistě, blíží se kolaps naší civilizace, té „euroamerické“, založené na podvodech, a to jak nekrytou měnou, tak i kolonizováním druhých, a to i v dnešních dobách, a můžeme tedy říci, že čas na změnu přijde stejně tak jako tak…; co ovšem přijde také, budou stejní populisté, kteří z nastálé situace budou těžit, a slibovat opět modré z nebe, oranžové balonky (či přímo revoluce), nebo zelenou či fialovou „budoucnost“ -…a považte, nic vás to nebude stát – nebudete se muset omezovat, šetřit, ani uskromňovat – jen nám dejte mandát – my vše zařídíme!“ A vše se po čase vrátí so starých vyježděných kolejí, kdy budou politici zase přikrádat i krást, justiční svoloč s vykleštěnou policií bude tomu divadlu dělat kulisy, a otroci zase budou dřít, aby se panstvo napakovalo. Aby toho nebylo málo, máme tu „nezávislá“ média“, což je eufemismus pro cenzuru v té nejbrutálnější podobě, o jaké Rudé Právo mohlo jen snít… Je tedy šance na změnu? Vyřeší to demonstrace nebo změna vlády? Pochybuji. Co je třeba změnit, je myšlení lidí, přístup k problémům, a především změnou hodnotového žebříčku. Ryba smrdí od havla, a bohužel naše novodobé „modly“ jsou zatíženy stejnými hříchy, které dnes a denně vidíme u jiných – nestoudný mamon, a s ním spojené lhaní, podvody, krádeže i vraždy, a především MOC, to afrodisiakum hnid, které potřebují být NĚKDO, což jim demokratůra v této podobě plně dopřává…
  Svět se mění, a my zažíváme dobu probuzení. Nebude to veselé – každá změna je bolestivá a někdy i krutá, ale je to změna, která musí přijít, neb vše je v pohybu, a vše se vyvíjí. Centrální těžiště světa se přemisťuje do nových částí zeměkoule, a Nový svět bude řízen pod zcela jiným paradigmatem, byť ještě nějaký čas potrvá, než se zbavíme toho starého.
  Najdeme sílu žít jinak? Přestaneme jeden druhého okrádat, podvádět, klamat…? Budeme mít tolik odvahy žít dobrovolně podle desatera, nebo nám to zase sklouzne do jiného typu tyranie, ať už křesťanské, islámské, demokratické či jiné?
  Každopádně žijeme v matrixu – nic není tak, jak to vypadá a jak se prezentuje. Ve zdravotnictví nejde o zdraví pacienta, ale o peníze pro farmabyznys, v justici nejde o Spravedlnost, ale o svévoli a tyranii, která občas sice přinese zvýšení životní úrovně některým v této skupině, ale především tyto herce udržuje u vědomí jejich nedotknutelnosti a nadřazenosti, což je pravý smyl jejich konání, a především politika, resp. demokratůra – největší iluze novověku – za líbivými slovy se skrývá pravý opak, a díky již zmiňovaným „nezávislým“ médiím si této „drobnosti“ nikdo ani nevšímá…
  Nečekají nás lehké časy.

  1. „Co je třeba změnit, je myšlení lidí, přístup k problémům, a především změnou hodnotového žebříčku.“

   Myslím, že tahle změna k „lepšímu“, rozhodně nepůjde takovým fofrem, jakým to šlo k tomuhle horšímu stavu.
   A bude to zatraceně bolet, protože některé lidi prostě nezměníte, ti musí vymřít..
   Na tuhle současnou dokurvenost stačilo dvacet let a jedna generace, jenže na nápravu bude potřeba padesát let a generací dvou. A není vůbec jisto, zda se to povede.
   Ostatně – podle jakého vzoru by se mělo napravovat, nebo jaký stav společnosti je podle Vás cílem?
   Řekněme stav k roku 1995?
   Definujte to, jinak to nemá smysl komentovat. Dle mého skromného názoru je potřeba, úplně nejdříve a radikálně, zkrotit média a lidi v nich.
   Podle mne mohou za velkou část té hnusné atmosféry a pumpování špíny, což se vleče minimálně už od r. 2000. Havlistické pravdoláskařské špinavce, jako je například F24, rovnou odstřelit – protože s těmi už nelze nic dělat a makat manuálně oni nebudou.

   1. Co je cílem? Záleží na tom, z jakého úhlu se na problém podíváme, a k jakému ideálu se přimkneme. Obecně vzato je oním „univerzálním“ cílem již zmiňované Desatero, což je samozřejmě z říše pohádek a bájí – nikdy se patrně nezrodí tolik „uvědomělých“, a tedy nenastane situace, která by mohla splňovat alespoň polovinu nároků jím kladených. Takže cistě za mně to shrnu: rovnováha. Pokud totiž není ve společnosti rovnovážný stav, dříve či později dojde ke kolapsu. To nelze definovat jakoukoliv čarou (stejně jako jsme si naivně mysleli v roce 89), nebo snad „dobrými“ úmysly – jde o vnitřní proces každého z nás, neb jak známo, cesta je jen jedna – měnit sebe. Taktéž si nemyslím, že jde o proces, který bychom mohli my či potomci kdykoliv v budoucnu ohlásit za „splněný“ – stále bude pokračovat a měnit se s lidmi kolem.

  2. Jenže, většina lidi to tak chce. Kdyby nechtěla, volila by jinak. Namítnete, že volby jsou zmanipulované, zfalšované. Kdo ví jak probíhá sčítání hlasů, ví, že nejde je zfalšovat natolik, že výsledek by zvrátil hlasování silné většiny. Falšování může mít význam jen v případě těsného výsledku. Jestliže volby jsou zmanipulované, jako že jsou, jsou zmanipulované prostřednictvím zmanipulování myslí voličů. Kteří jsou na tom jak jsou, a volí se stejnou zdatností s jakou rozhodují o všem ostatním ve svých životech. S výsledky jaké jsou.

   1. Odkdy lidé vědí, co chtějí…? 🙂 Ale máte pravdu- opravdu prožíváme to, co si „přejeme“. Problém je ovšem, jak správně píšete, v drobnosti – i ona „naše přání“ jsou vesměs výsledkem oné manipulace těmi, kdo se nás snaží ovládat.

    1. „opravdu prožíváme to, co si „přejeme“.“ Ano, bylo jedno pořekadlo : … dej pozor na to, cosi přeješ. Mohlo by se ti to vyplnit …

   2. „většina lidi to tak chce. Kdyby nechtěla, volila by jinak“
    Určitá část to tak sice nechce, ale ještě více nechce to druhé, takže volí menší zlo. To platí především pro většinové volby (senát a president), ale ‚díky‘ 5%ní klausuli a 35-obvodové zemanuli to do značné míry platí i pro dolní komoru.

 7. Zakladateli, tady se to neda cist, je tu pregogovano. 240 prispevku, z nich pres 50 od zmineneho vseznalka.
  Neslo by s tim neco udelat? Stracim motivaci sem chodit

 8. Vidláku drahý náš, sím ťe, nechtělo by se ti sjednotit článek jeden za všechny a vyjmenovat v něm všechno, co máme? Všechny spolky, všechna jména, všechny návrhy, plány… Aby se všichni alternativní mohli dostat na stejnou startovní čáru a nemuseli se furt po každých pěti minutách dotazovat, jestli smějí na záchod…. Nebo někdo, prosím vás, už udělejte takové shrnutí, které pro nás bude zákon. Zákon. Ne typu buď bašta nebo babiš, ale je bašta a je babiš (to byl jen blbý příklad). nevím no, pochopte to, jak chcete, a omlouvám se za naléhání, trochu mi to ušlo. Čert by mě zebral

   1. Vím. Přitlučme naše stanovy (co to je za slovo?) na vrata kostela, připišme tam všichni všechno, co víme a uzavřeme ten kruh! Pak se vším, co se nás týká, jděme dál. Kruh bude uzavřen.

 9. Hezké odpoledne všem,

  Vidlákovy články jsou oázou rozumu v dnešní poušti beznaděje,
  a záleží na nás, co s tím marastem můžeme my udělat.
  Kdo rád čte Nonserviam, má nový článek.

 10. K napsání tohoto příspěvku mně inspiroval rozhovor Skály s Vidlakem, kde se krátce otvírala témata zde nediskutovaná.
  Dobře, teoreticky se fijalový hnus lekne demonstrací a odstoupí. Prezident jmenuje libovolnou vládu „odborníků. A co dál?????
  Co s energiemi????
  Co s brutálním neopodstatněným zdražováním řetězců. Bude mít nová vláda koule vybudovat národní obchodní síť?
  Co s postojem k Rusku a válce??
  Co s tím, že naši ekonomiku vlastní cizinci?
  Co s pocitem lidí, že jsou nespravedlivě odměňováni za práci?
  Co s médii a TV?
  Co školy???
  Bude výměna vlády pro těch 50 procent nespokojených řešením?
  Nebude.
  Situace zraje na řekněme systémovou změnu, které se ale druhá půlka a zejména stávající systém bude urputně bránit… ale co s tím, to nevím …..
  Takže vláda odborníků pomůže možná jen s těmi energiemi ale jinak je to čekání na Gogota…
  Mimochodem, Putin dal před pár měsíci jasně najevo, že návazně na řešení UA přijde v Rusku změna ekonomického a společenského systému. Tipoval bych příklon k čínskému modelu státního kapitalismu a vytěsnění cizího vlivu prostřednictvím páté kolony, neziskových org. atd

  1. Menší problémek je, že většina nastoupivších za vládu starou, až už budou u moci, bude chtít pokračovat ve stejných kolejích, jako fialovci.

   Takové dávají signály.
   Myslí si někdo, že to voliči neprokouknou?
   Vysílají signály…🥴

   Proč volili lidi Zemana? On byl tak lidový, ať to bylo autentické.
   Proč ho nenávidí kavárna? Právě proto, že jeho lidovost nenávidí, cítí se lepšími než obyčejní lidé a on ztělesňuje vše, čím pohrdají a čeho se, zároveň, bojí…

   1. Přesně tak. Levice neexistuje, Babiš se svým středem musí držet basu s nadřízenými … a o své místo na slunci se hlásí zase pravice, i když konzervativní. Takže těch 50 procent zase utře.
    Na systémovou změnu není prostor. Ve 48 šli lidí za vidinou lepšího života, v 89 šli za vidinou igelitek z Neckermanna. V obou případech jsme se měli ke komu „přimknout“. Jednou Rus, jednou západ.
    Teď tady čumíme uprostřed EU, říkáme, že se nám to přestává líbit ale není nikdo k přimknutí. A těch nespokojených je furt málo…
    Takže čekání, a příprava …. co kdyby

  1. Nezlobte se, pana Baštu bych v jiné konstelaci volil, ale v druhém kole hrozí, že proti sobě stanou generál a čaputová, nezbývá mi nic jiného, než to již v 1. kole hodit Babišovi…

   1. Asi tak.

    Co se mne týče, pořád jsem tu mluvil, že kandidát alternativy musí najít voliče i ve středu, mlčící většině. Jinak prostě nemá šanci.

    Nominaci, mládeží nevolitelného, pana Bašty, považuji za sabotáž.

    Babiš je volba z donucení, ale když někdo nechce Pávka nebo rozdavačku titulů za peníze, není jiná volba.

    1. Jenom doplním názor právníka Pavla Hasenkopfa:
     Můžete si o Babišovi myslet cokoli, ale je JEDINÝ, kdo může dát stopku pětikoalici. A nemluvím teď o prezidenstkých pravomocech, ale o politickém šoku, které by jeho zvolení již v prvním kole vyvolalo a který by obratem rozmetal na padrť vše, co drží pětikoalici pohromadě.

   2. Přesně tak. Pokud bude významná část alternativy volit Baštu (proti kterému nic nemám a za jiných okolností bych ho klidně volil), máme v druhém kole Pavla a Nerudovou. Je třeba si uvědomit, že významnou část voličů Babiše tvoří lidé důchodového věku, nemající s alternativou nic společného. Ti budou prostě volit svého Babiše. Alternativa má možnost se se skřípěním zubů přidat a protlačit spolu s nimi Babiše do druhého kole (ideálně ho zvolit v kole prvním), nebo volit Baštu a rozmělnit hlasy. Pak to ovšem dopadne jako u posledních parlamentních voleb, které Fialovi vlastně vyhrál Šlachta a pár dalších.

     1. V komunálních volbách v roce 2022 kandidoval do zastupitelstva města Pohořelice v okrese Brno-venkov.[20] V těchto volbách uspěl a stal se zastupitelem města. Hnutí Přísaha vyhrálo volby v tomto městě, přesto nenašlo ani jednoho koaličního partnera, a skončilo tak v opozici.

      Proč asi????

  2. Já s tou vyzvou souhlasím. Babiš je jen chytřejší verze Pětidemolice. Ve finále Američanům odkýve všechno, i naši mobilizaci proti Rusku. Když se do druhého kola nedostane, tak aspoň budeme vědět, že jsme na dně. Revoluce se nejlíp dělá, když je nejhůř. Tady kompromisy nepomohou, Bašta musí dostat důstojnou podporu, aspoň 10% a Rajchl pak zvedne národ, až přijdou ty opravdu husté složenky a začne se hromadně propouštět. Takže za mě v prvním kole Bašta a ve druhém snad Babiš, jen abych naštval Pětidemolici. Jiný význam to mít nebude.

   1. Rajchl je Fiala v jiném triku, to není alternativa, ale dle mne někým, něčím „projektovaná rádoby opozice“.
    V konkrétních bodech se až tak od Pětihnusu neliší…
    V praxi by mnozí zděšeně zjistili, že cíle a použité prostředky se neliší.
    Alternativa za 3 dekády pořádně není schopna identifikovat skutečného nepřítele, za 3 dekády salonniho žvanění nemá NIC vypracován, nemá CO presentovat, není schopna deklarovat JAK a ČEHO vlastně chce dosáhnout, není dokonce schopna říci, zda skutečně CHCE…
    Tedy neví JAK, neví ČEHO, a neví zda vůbec CHCE něčeho, nedej bože změny ( jaké vlastně) dosáhnout.
    Navíc nejeví pražádnou ochotu podstoupit skutečný střet, a přinést nutné „oběti „…
    Tedy pro běžného Frantu nabízí KECY, KECY, KECY – pravda, z trochu jiného soudku, ale jen všem známé jalové kecy, přičemž má sama strach být důsledkům vládních svinstev konkrétně vystavena, nedej bože být cílem vládní legislativní a trestní „pozornosti“…
    Příliš pomalu a pozdě dochází i té zbylé, pudem sebezáchovy vybavené – bohužel příliš salónní, tzn. důsledky zbídačení nezasažené entitě, že po dobrém to nepůjde, a MÁ Z TOHO SAMA VĚTŠÍ STRACH, než z dokonání naprostého rozvratu a vyzmizíkování dle recepisu Pětihnusu…
    Je načase si uvědomit, že tzv. Alternativa je na tom stejně, ne-li hůře, než kdysi bylo Národní Obrození, které na rozdíl ode dneška mělo ve svých cílech JASNO.

   2. No, obecně si myslím, že celá ta komedie kolem volby státního pana presidenta se záměrně přeceňuje. Chápu, že teoreticky má president asi k disposici pár pravomocí, kterými by mohl libtárdům trochu zkomplikovat život, reálně sám o sobě celoevropské trendy nastupující debilisace neubrzdí. Bohužel mám za to, že ten pád je nyní spíš třeba nechat být. Nechat systém vyhnít naskrz zevnitř. Opravovat to teď je trochu brzo, polovina populace neví oč nám jde….

 11. Vidím, čtu, že se myšlení Vidláka pomaloučku posouvá od demonstrací jež nic neřeší, k tomu co řešením naopak je a to vydat se klasickou politickou cestou.
  Jen mi to připadá, že Vrábel i Havel by měli založit své strany, aby byla ta jednota. Zásadově prosazovat tu osvědčenou havlovskou nepolitickou politiku.
  Ne, dokud se nespojí, Svobodní, Trikolora, Rajchl, Šlachta a „současné“ politické hvězdy a každý si bude ochraňovat to své, pak tomu demonstračnímu konání nedávám pražádnou naději.

   1. Blbě jsem to napsal. Nebylo myšleno vytváření koalic, ale spojení, potažmo sloučení se v jednu stranu. Koalice vyjmenovaných by byla asi horší než ty demonstrace.

 12. Mírný offtopic – aneb ukrajinizace ČR v plném proudu, chceš pracovat?zaplať! – manželka pracuje na KÚ a mají se stěhovat do nově postavené budovy, neboť místa je málo, sedí v kancelářích projektovaných pro 2 (to se ty kraje teprve nově uzákonily a projekty byly dělány podle požadavků na obsazení) ve čtyřech a tak se postavila nová- další budova. snižujeme počet úředníků to je jasná věc. kromě zděšení z interieru a odfláknuté dispozice (šetřit se musí) se nyní pracovníci skládají na koupi ledničky do kuchyňky, protože nejsou prachy a lednice ve vybavení nebude. říkal jsme ji tak uděláte takový bugr že vám raději koupí rovnou dvě, ne? ne, já raději přispěji nebot bych tady v kolektivu nevydržela. a vy chcete dělat bugr na náměstích? s kým?

  1. jjen tak dotaz, na co potřebují ledničku? Copak na stávajícím místě neměli. Když měli tak si ji přestěhují , když neměli – na co včil…Co v ní zbude, když budou vypínat EE,

 13. Demonstrace byl dobrý začátek, vyprofilovaly nějaké osobnosti s různým ideologickým zaměřením, ale stále jejich většina není chopná odpoutat se od liberálně zblblého stereotypu ovládajícího na Západě 19. století a první polovinu 20.století …
  Lidé se bojí socialismu a blouzní o skanzenu první republiky a dál do minulosti o národním obrození, to je romantika a neznalost historie jak to tehdy skutečně bylo … Tahle strnulost v bludech minulosti je problémem celého pitomostmi zhýčkaného Západu, ale okolní Svět si prožil ten liberalismus jinak a už je dále …
  Z té strnulosti a blbosti se dá dostat jenom osvětou a spojením diskuze různě osvícených u kulatého stolu …
  Kulatý stůj je fráze, je ve skutečnosti kruhový, a jedná se u normálních stolů, kruhový má být proto, že nikdo nesedí v čele stolu …
  Kruhovým stolem v progresivním Solidaritou debilizovaném Polsku v podstatě začal ten liberální převrat v naší Střední Evropě ….
  Kruhovým stolem by se mohlo dojít k anulování tohoto liberálního převratu do minulosti a k návratu do současnosti, která ve Světě mimo Západ už přestává být liberální v důsledku jím způsobované bídy a směřuje k sociálnu …

    1. To byla skutečně otázka zjišťovací. Pokud je mi známo, byly tam tři druhy lidí:
     – organizátoři Havel s Vrábelem – ti se podle vás navzájem vyprofilovali?
     – političtí účastníci, kteří všichni byli už známí, proto byli připuštění, Jaké vyprofilování tam vidíte?
     – odborníci, které předtím znal málokdo, které pak vytěsňovali a kteří vesměs nemají velké politické ambice. U nich o vyprofilovávání asi nemá smysl mluvit.

     Tak kdo se vám tam tolik vyprofiloval?

     1. Gogo, samozřejmě se vyprofilovali politici, třeba Paroubek, jinak než je známý …, Skála, Konečná, které lidé moc neznají …., Majerová …, atd …

          1. emo, ale barví! jako každá jiná přirozená blondýna si barví kořínky na tmavo, to neokecáte

          2. Mńauglí asi máte recht :-), akorát, já si taky vyzkoušela plavé období, ale moc dlouho ne, ta vysušená sláma namísto vlasů, dlouho schnoucí ,mne dost brzo přestala bavit.
           Je to malér -obyčejná ženská si připadá jako Marfuša

     2. Ono aby to fungovalo, tak ti odborníci budou muset být ministry.
      Nebo si snad myslíte, že když např. Lipavského bude někdo krmit rozumy, že to bude výrazně lepší? Ministr musí obládat svůj obor a mít vizi. Jinak jej úřednictvo utáhne na nudli.

 14. Několikrát to tu již zaznělo. Dinosauři revoluci neudělají, to je práce pro mladé. Ale co mohou dinosauři velmi dobře, je působit na mladé. Já osobně třeba ve svém volnu učím matematiku, fyziku, chemii a informatiku mladé od základních škol až po maturitu. Vidím tu situaci našeho školství a je mi jasné, že produkt školství na revoluci nebude. Vedle toho vidím ty mladé, které učím a vidím naději. Ti mladí se neschodují ani trochu s tím, co se v médiích prezentuje jako mladá generace. Nevidím žádné ukňourané depresivní klimatické trosky, ale naopak docela sebevědomé jedince, kteří současný svět s médii a obsahem berou úplně jinak. Na generaci řekněme od 2005 a výše je potřeba působit a předat jí toho co nejvíc. Oni už se o zbytek postarají, protože to je především jejich budoucnost a mají život přes sebou …

   1. Jojo, přepálené sebevědomí a plné huby práv.
    Ptal se jich někdo, co mají za povinnosti a co jim říká práce?
    Pomáhají s něčím doma rodičům, věnují se nějakým technickým koníčkům?
    Anebo většina sleduje své modly a vzory – youtubery a tiktokery – co jim tlačí do hlav, když rodiče nemají čas a vynahrazují jim ho zaplacenými daty?

    1. A právě „přepálené sebevědomí a plné huby práv“ je to co, jim dle mého názoru podsouváme. Pokud se mladý člověk rozhodne, že ze sebou chce něco udělat, třeba tak že se zdokonalí v předmětech co jsem popsal, tak to dělá vždy s nějakým cílem. Jeden chce cestovat, druhý chce dělat bytový design profesionálně, třetí se chce dostat na veterinu a mít ordinaci a mohl bych pokračovat. Já tu nemluvím o lidech, co jsou hodiny a youtube a tiktoku. To je to samý stádo jen v jiném věku, co si večer pustí ČT nebo Novu či NetFlix a tam konzumuje jak obsah tak i potravu. To naši zemi nikam neposune. Já se bavím o lidech, kteří mají potenciál nebýt to stádo. A pokud jde o politické názory, jsou ode zdi ke zdi, to je v mládí normální. Navíc politika je zajímá jen v kontextu jejich života. To první a většinou jediné, co Vám řeknou o politice, že nechtějí, aby byla válka, protože když bude, tak ONI mají fakt velký problém. Pro ně jsou lidi jako Černochová „toxický boomer“. Nechme je vyzrát, jen je maličko postrčme a hlavně s nimi mluvme. Jsou to nasákavé houby …

 15. O víkendu jsem po velmi dlouhé době viděl dva diskuzní TV pořady – Tománkovou i Moravce.
  Docela zajímavá mi přišla TV reklama od MPO na zastropování bez prostředně po obou těch pořadech. Ne moc košer…

  1. Tý jó… 700.000 unesených dětí z Ukrajiny do Ruska od začátku války?

   Když si vezmu, že od začátku války v únoru tohoto roku uplynulo cca 270 dnů (9×30), tak mi vychází, že Rusové unášejí z Ukrajiny do Ruska v průměru cca 2.593 ukrajinských dětí denně….
   Pak ale není divu, že nemají čas na nic jiného a válku pořád prohrávají.

    1. třičtvrtě milionu unesených dětí .. tomu fakt lidi jako vy věří?
     Co ty rodiče, určitě muže znásilniĺi a ženy zabili, že?

     Já v nejmenším nepochybuju, že od roku 2014 má Ukrajina – půl milionu dětí a Rusko + půl milionu. Největší emigrační vlna z Ukrajiny totiž mířila pochopitelně do Ruska.

     1. Vidím, že nejsme v tak velkém rozporu.
      Na Mariupol hledím dost negativně, jak na rok 2014, tak i 2022. Stejně tak jsem tady dost kritizoval tu taktiku, při které se přes půl roku likvidkují ruskojazyčné oblasti. Nedávám důraz na ruskojazyčnost kvůli jí samotné, ale kvůli tomu, že takhle se neosvobozuje.

      Migrační vlny byly podle toho, co bylo bezpečnější. Jak v okamžiku odchodu (víme přece, jak se VSU chovala k těm, kteří chtěli opustit Mariupol směrem do Ruska), tak ohledně situace v cílové zemi.
      Jelikož se těch 8 let bojuje v ruskojazyčné části, tak převládají logicky emigranti do Ruska. K tomu ještě byla vlna odmítačů povolaných do operací proti Donbasu.

      Kradení praček je mem naší propagandy, myslím že mám právo to zesměšňovat. Tři čtvrtě milionu unesených dětí do Ruska je už vyšší level debility a nedivte se, když mě zajímalo, jestli to takhle konzumujete.

      Já osobně v hodnocení moc nerozlišuju mezi Rusy a Ukrajinci. Ono je to označování dost ošidné. Dokonce bych řekl, že Rusové i Ukrajinci mají společný zájem, což se nedá už říkat o ruském a ukrajinském oligarchátu a ruské vládě. Ukrajinská vláda je oxymoron.

      Co myslíte, byl větší počet ruskojazyčných dětí převychovaných na ukrajinksou movu, nebo naopak dětí z Lvova (kterým říkáte chocholčata) na ruštinu?
      Nebo ukrajinskou terminologií – stalo se od roku 2014 víc banderovců z moskalů nebo moskalů z banderovců?

      1. Tak napřed zkuste popsat dění v Mariupolu roku 2014 a 22 tak, jak to vidíte vy.
       Působí to totiž dojmem, že v Mariupolu podle vás Rusové zabíjeli rodiče, jejich děti vyvezli do Ruska a tam je začali učit ruštinu.

       Když se lidé liší v hodnocení, mají buď rozdílná data, nebo je jinak interpretují. Obojí se dá diskusí vyjasnit.

      2. Když jste opět zmínil vnucování cizího jazyka dětem (a já dodám nejen dětem), jak pohlížíte na jazykovou a národnostní politiku Ukrajiny od roku 2013?

      3. Anonym

       https://m.youtube.com/watch?v=rLZ2ZzoD-W0

       Tady máš, anonyme, něco o Mariupolu.

       Jako, kdo střílel, kdo ničil město a tak.
       Odpnrohoto autora jsou o videa, jak rodiče posílají své děti do Ruska, do bezpečí. Ty bys tam své dítě, v té zimě, střelbě, bez možnost hygieny, nechal???
       Tento autor je Brit a má videa rozhovory i ohledně dětských uprchlíků, které rodiče posílali do bezpečí do Ruska. ..

       1. No nevím, začíná to sice anglicky, ale domorodci pak mluví rusky. Asi je v dětství unesli do Ruska a pak se jim podařilo se vrátit.

        Jak říkal jiný pravověrný na jiném webu – jak je odkaz ruský nebo tam mluví rusky, automaticky tomu nevěřím 🙂
        Uvidíme, co přítel Anonym.

    2. Představte si, že někdo jako vy sedí v Moskvě a plácá podobné hovadiny – EU s USA unesli pět milionů lidí a z toho 99 procent jsou fertilní ženy s dětmi.
     To je EU genocida páchaná na Ukrajině přece!

     A víte co? Tahle genocida bude ještě pokračovat v zimě, protože i ta zlá nacistická vláda lidi vyhání ze země kvůli nedostatku energií.

   1. Jste ukrajinská máma a ráda využijete možnosti poslat dítě do ruského bezpečí,kde se v teple nají,bude se učit bez obav z bomb mířících na slavné obránce usídlené na střeše školy.
    Když se vás nějaký pověřený kádr zeptá,kde je vaše dítě, raději řekněte, že ho unesli.A raději to řeknete ukrajinsky než rusky.

  2. Vždyť ta zpráva má úplně stejný rukopis jako ta raketa pod polským traktorem, ktreá uvedla do mystické extáze hordu našich novodobých „Národních válečníků“…
   Jen další sloka pokusu o vyvolání vřelejšího vztahu k válečnému zpěvu proti Rusku…

   1. Jako Buča, jako zaručené zprávy o znásilňovaných chlapečcích, z Iráku o dětech vyhazovaných z inkubátorů a ze Sýrie napříkal o chemických útocích. Přesně stejný rukopis. A překvapivě vděčné obecenstvo, které se nepozastaví nad žádným nesmyslem.

    1. Co se týče těch inkubátorů, tak to se mělo dít v Kuwajtu. Od zlé Saddámovské irácké republikánské gardy. Říkala to jedna „zdravotní sestra“ v americké televizi (ve skutečnosti dcera vysokého diplomata, která tam v inkriminovanou dobu vůbec nebyla, jak se později prokázalo)…

     A pak tu byly ještě pověsti o zlých Srbech a hodných kosovských Albáncích. Kteří trpěli tak, že musely být v Bělehradu americkýma bombama humanitárně zničeny mj. všechny mosty přes Dunaj.
     A taky budova srbské státní televize, kde si dovolovali tvrdit něco jiného. Atd, atp…

 16. Společnost je zblblá pravicovou politikou a táta Kondelík jen čumí. Až se podaří naladit radikální základ na levicovou ideu ,pak se pohnou ledy.

 17. ad „Je zapotřebí na to vytvořit web, je zapotřebí udělat širší výbor než jen Trikolóry. Je zapotřebí kolem toho udělat kus technické a organizační práce.“ – ano, je třeba… Tenhle stát je plnej jetřebáků. Skoro každej ví, co je třeba nebo zapotřebí… A další oblíbené slovo je „mítibyse“ – v různém skloňování… Ale skoro nikdy žádnej jetřebák neřekne – já to udělám, já to zařídím… Ale víme, že „je třeba“!

  1. Zrovna v Trikolore se naslo nekolik lidi, kteri TO udelali, a byli za to uvrzeni do klatby. To by tak hralo, aby si lide povidali bez dozoru…
   To jsou prave ty rozdily mezi auty a politikou.

 18. „Od prvního dne, od prvního semínka rozkolu počet účastníků jen a jen klesá. Proč klesá?“ – protože cílem je demonstrovat až do úplného udemonstrování… Opakovat do zblbnutí – a pětihajzlové (popř. šestihajzlové) jsou za vodou, vychechtaní a na nějaké požadavky demonstrujících serou jak na placatej šutr.
  Myslím, že to byl Dědeček, kdo napsal: Nechte samet sametem, pánové a dámy, buďto s nima zametem, nebo oni s námi!
  No – tak zametli a zametají. Zaplatit si demonstraci „proti sobě“ zas tak moc nestojí, pár naivních blbečků si zařve, vyvsteká se a jinak se stane lautr hovno a budou nám dál srát na hlavu. A nic se nezmění, dokud tihle nasrčení hajzlové nebudou srát magi v kostkách při pohledu na kandelábr.

 19. Mám pocit, že se řada z nás sama stále schovává před pravdou.
  – V téhle kolonii nevládne svéprávná vláda. Oni jsou ve svých rozhodnutích zcela závislí na vnějších příkazech. Sami nic neřídí a nerozhodnou. Sami ani nesmí odstoupit, dokud nedostanou povel.
  – Demonstrace k pádu vlády nepovedou dokud se nezmění poměr sil na mezinárodní úrovni (nebude to pro ně z nějakého důvodu výhodné nebo nebudou donuceni sami předat řízení – nedohodnou se na kapitulaci s druhou stranou), nic se tady nezmění.
  – Demonstrace nebo generální stávky by se přesto organizovat měli, ale max. 2x za rok a s max. informační přípravou. Nosná témata by měla být sjednocující – protiválečná, antiliberální, národní obrození, protikolonialistická…
  – Budu provokovat, ale vadí mi jak strkáme hlavu do písku – konkrétně s udržováním si odstupu od Ruska. Rusko je dnes znovu poslední linií obrany (podobně jako ve WW2) proti šílenostem, která se nejen na nás valí ze západních liberál-fašistických elitářských jeskyní. V Čechách se nemůžeme zapouzdřit a hledat záchranu jen pro sebe, nežijeme v izolovaném světě. Je potřeba se spojovat se stejně smýšlejícími na východě i západě. Řada lidí má z Ruska stále kopřivku, ale bohužel, zamrzli ve svém myšlení a nevšimli si, že se svět změnil a v Moskvě jsou dnes úplně jiní politici než na konci 80-tých let. Tzn. demonstrace by měli dát najevo, co si lid myslí, ale také informovat světovou veřejnost, že Češi si přejí mír a prosperitu pro celý svět. To bude mít mezinárodní odezvu a to už nepůjde ututlat ani v ČT.
  Proto je všude tak silná ostrakizace Putina a všeho ruského (rozdělování se uplatňuje ale i v mnoha jiných oblastech – např. COVID, atd.), aby jsme se báli otevřeně se přiklonit na tuto stranu, která hájí naše zájmy a nedejbůh navázat nějaké kontakty. Hodně lidí už to samo za sebe zvládlo a trend bude postupně posilovat. Tak proč ho nevyužít a nezačít to říkat otevřeně? Chvíli bude křik, ale to nebude fungovat věčně.
  – Česká společnost je atomizovaná (a média jí usilovně rozdělují co to dá). Část si stále myslí, že je to tolik bolet nebude, že jich se tahle bouřka netýká, oni to nějak přečkají. Tzn. bohužel, je nutné počkat až se zaktivizuje víc lidí a budou nuceni začít něco fakticky dělat. Sami za sebe. Pokud se bude šířit občanská neposlušnost na bázi jednotlivců v masovém měřítku – to nemůže žádný státní donucovací aparát zvládnout.
  – ČT nesledovat – vyhodit televize a rádia a odhlásit.
  – Prohloubit spolupráci se Slovenskem. Jsou ve stejné situaci jako my a náš společný stát byl obdobím rozvoje a prosperity, můžeme si být navzájem velmi užiteční.

  1. V zásadě souhlas, ale pozor na ty naivní naděje vkládané v současné Rusko. Nejeden obrozenec po návštěvě tehdejšího Ruska vystřízlivěl, stejně tak komunisti 30. let a ani dnes není Rusko ani vzorem ani entitou, která by nás zachránila.
   Rusko samozřejmě patří na významné místo klíčových partnerů, ve smyslu těch, které je třeba respektovat, jednat s nimi a dobře je znát.
   Ale jednak ani v tom nejrůžovějším případě by Rusko nebylo tím, kdo by za nás řešil naše problémy a za druhé, současná RF je v dost turbulentním a choatickém stavu, kdy ani tam není jisté, co bude, kdo za koho a kdo proti. Je to zřetelně vidět i v dění, které Rusko přímo ohrožuje – SVO.

   1. Máš pravdu, ale jsou tam síly, které to SVO zahájili a bojují i za nás. A já věřím, že to zvládnou. Přidává se k nim řada zemní po celém planetě. Už toho kolonialismu a liberal-fašistického bordelu mají plné zuby.
    Co jiného můžeme dělat než spojovat všechny, kteří chtějí normální světlou budoucnost do jedné síly.
    Protistrana už to dělá dávno a také na internacionální – globální úrovni.

    1. Je určitě potřeba to pečlivě sledovat, i kdyby jen cynicky, abychom se vyvarovali následků.
     Jsou tam síly, které operaci zmařily, když byla snadná a zapříčinily dnešní stav. Ty stejné síly operaci zahájily v úplně nesmyslné a realitě neodpovídající formě, což vedlo ke ztrátám a aktivaci NATO. Tytéž síly zajistily pomalé stravování ruských sil na betonových bunkrech a vyloučily jakoukoliv podstatnější strategickou výhru.
     Tyhle síly nedávno prosadily opuštění Chersonu a tím ukončily jakoukoli šanci vojenskou cestou ovládnout druhý břeh.
     Tyhle síly se nezměnily, nikdo je nezlikvidoval, jen se tam míchají s jinými v docela nepřehledném guláši, ze kterého vidíme jen málo.
     Můžeme si definovat, co je v našem zájmu, co je v zájmu Ukrajiny, Ruska, Německa, USA … pak co dělají ty vlády, co dělají ti, kteří opravdu určují dění.
     A co bychom měli dělat my, nebo nedělat, kolik strategií bychom měli rozpracovávat atd…

     1. Nemá smysl rozebírat SVO. Myslím, že nemáme potřebné detailní informace, abychom mohli objektivně posoudit její průběh, načasování a ani její cíle. Např. v politické rovině nemá smysl obsazovat nepřátelské území, na kterém vás původní obyvatelstvo nenávidí a považuje za nepřítele (viz. 68-mý u nás, dodnes to mnoho lidí nedokáže překonat, nebo nedávno vyklizený Afganistán). Lepší je vše zařídit tak, aby vás vnímalo jako osvoboditele.
      V každém případě souhlasím, že i v Rusku mají silnou 5-tou kolonu a pokusy o její aktivaci a destabilizaci Ruska zevnitř neustále probíhají (v rámci SVO, ale i jinak). Nic to nemění na naší situaci a na faktu, že tento konflikt probíhá na globální úrovni – tzn. svou aktivitou napomáháme celku k osvobození se od temné budoucnosti, kterou nám tu kdosi nachystal.

      1. Na té SVO se dá pozorovat spousta věcí. I kdyby vás to nezajímalo samo o sobě, je to sonda, je to způsob, jak zjistit spoustu věcí o poměrech v Rusku.

       Nevím teď o jakém území píšete, ale zatím veškeré území, kde probíhala SVO, bylo v roce 2014 silně proruské a letos v únoru to bylo tak, že proruské síly byly za 7 let eliminované, obyvatelstvo předstíralo loyalitu Kyjevu a byly tam přítomní politicky uvědomělí vykonavatelé a dohližitelé.
       Bylo taky vidět, že prakticky všude po dobytí se obyvatelstvo vesměs chovalo prorusky, ti dohližitelé bud utekli nebo zůstali a natáčeli, kdo si bere humanitární pomoc. Nikdo jim nebránil. Problém je v tom, že nejprve jim tvrdili, že je neopustí, ale pak utekli, aniž by je varovali. Nemluvě o tom, že při okupaci neměli vůbec plány ohledně místní správy.
       Proto bych nesouhlasil s vaší tezí, že ruské (tedy i LDNR) jednotky se pohybovaly v nepřátelském území. Jde o občanskou válku, takže není lehké posoudit, kdo je kdo. Ale ty ruské jednotky nebyly ani ve Lvově, ani v Žiromyru nebo Ivanofrankovsku.
       Byly v tradičně ruském Charkově, kam vlezly vinou debílního politického vedení do pasti. V tom Charkově, kde Kyjev provedl v roce 2014 pogrom proti lidem, kteří chtěli prohlášit nezávislost na Kyjevu.
       Nedošly do Oděsy, kde proruské obyvatele upalovali zaživa.
       Obsadiy Cherson hned v první dny, instalovaly bilboardy s tím, že Rossija zděs navsjegdá a nedávno ty ruské síly odešly a kdo nestihl s nimi, špatně dopadl.

       Takže ne, SVO je naprosto klíčová věc pro jakékoliv smysluplné diskuse o Rusku.

       1. Nebudu se s Vámi přít o správnosti a úspěšnosti průběhu SVO. Chápu Vás, informací máte celkem dost, aby jste vyargumentoval vaše vnímání jejího průběhu. Pokud chcete čekat, až jak to dopadne, je to vaše volba. Já jenom opakuji, že pokud to nedopadne tam, nedopadne to ani tady.

        1. S tím závěrem souhlas .. my doplatíme na jakýkoliv výsledek té války.
         A o to víc si myslím, že je důležitější být v obraze, co se tam děje a proč. Mít skutečně racionální vhled.
         Co je jisté už dnes – Rusko nevyhraje ve smyslu vojenského ovládnutí Ukrajiny a nedosáhne změny režimu a debanderizace, jak to hlásali. Ne v nejbližší době. Mohli, ale nestalo se tak.
         Buď dojde k dohodě trvalejšího typu, nebo k faktickému ustavení dočasné rovnováhy.
         Bez ohledu na preference, my bychom měli realisticky chápat co se děje a vymýšlet strategie, jak pokud možno eliminovat ty nejhorší scénáře, které nás mohou čekat.
         Včetně toho, před kterým sugestivně varuje Vidlák – přímé zapojení do války.

     2. Definovat si můžete,co chcete,Gogo.Jenom nezapomeňte, že ty „naše“ západní elity nás všechny topí jako štěňata.A ten,kdo se topí, vděčně děkuje případnému zachránci za život a neječí na něj zpod hladiny, že mu nesmí rozcuchat účes.
      Pokud nás Rusko se spoluúčastí odhodlaných občanů celé Evropy kdy zachrání, zaplatíme za to mnohem více než pocuchanou frizurou. Třeba si příště dáme větší pozor na to,co se kolem děje a budeme více bránit zlu už v zárodku.

      1. Proto píšu, že budeme v průseru ať už by vyhrálo Rusko nebo USA. Jde jen o to, eliminovat dopady pro všechny varianty a být v obraze natolik, abychom uměli trochu předvídat.
       Rusko nás zachraňovat nebude. Jednak proto, že naše vláda prokázala takové nepřátelství a zášť, že pokud bude Rusko při síle k nějaké rituální odvetě, budeme pravděpodobně jejím cílem. A druhý důvod je ten, že jsme mimo jejich obzory. My jsme si zvolili, čert s námi. I kdyby vyhráli, omezí se na Ukrajinu, Moldavsko a pořeší bezpečnost Srbska. Dále nějak znormalizují vztahy s pobaltím a dohodnou se s Finskem jak to mysleli s NATO.

       My jsme odsouzení si to vyžrat. USA likviduje Německo a Němci jednak přenesou zátěž maximálně na nás a ještě si přiloží polínko. Co je Rusku do toho?

       A kdyby Rusko prohrálo, bude chaos, rozvrat a volná ruka pro nejšílenější projekty neobolševiků. Od tvrdé tyranie po velkolepé přesuny populací.

       1. To co vy si nemyslím,Gogo. Když Rusko nějak udrží sebe, dá možnost normálnímu světu si nějak pomoci, protože to bude znamenat nevratné oslabení těch našich elit. A rozhodně si nemyslím, že Rusko začne útočit na naši zem jen proto, že jim Pavlík Morozov vyhrožoval z multikáry ! Vysocí politici jasně vidí, že jsme pod vlivem mocnějších sil než je fialová vláda. Však mají s námi zkušenost, skoro osmdesát let starou.

        1. No dejme tomu, že Rusko získá východní břeh a dohodnou se s USA. To by se dalo vzít jako výhra.
         Německo ani USA nebyly první země, které oficiálně posílaly zbraně a hovořily o válce a potřebě zničit Rusko. Byl to Fialenko a předtím Babiš se Zemanem.
         Pustí plyn jednou trubkou NS do Německa pod podmínkou, že další přeprodej jen se souhlasem Ruska. Vyloučené země: ČR, Polsko… přece už od roku 2021 ruský plyn podle svých demokraticky zvolených vlád nepotřebují.
         Ropa totéž.

         Jinak řečeno, dokud budou u nás sedět tyhle zrůdy, můžeme sklízet příslušné ovoce. A ony tam sedět budou v zájmu Německa a USA. Rusko nebude mít zájem u nás něco měnit.

         Ano, Maďarsko bude mít normální vztahy, Finsko po volbách vykopne ten holčičí fejsbukový spolek, začne obchodovat v rublech, půjde plyn, elektřina, návrat k neutralitě.
         Srbsko si oddechne, Německo si u USA prosadí možnost obchodování s Ruskem.
         Na nás se zahojí. Je to nerealistické?

       2. Gogo: Rusko nás zachraňovat nebude.

        Proč zapomínáte, že přesně toto souvisí s námi a naším nastavením? Ono by nás už zachránilo několikrát, ale vždycky se našel někdo ustrašený a byl použit k tomu, aby taková situace záchrany nenastala. Budeme-li ustrašení stále, skutečně není důvod nám jakkoli pomáhat se zachránit.

        Ta změna pohledu musí vyjít z nás. Když bude změna na naší straně, bude změna i v okolí…

        1. Jestliže bude u nás u moci někdo jako Orbán, Rusko nás zachraňovat taky nebude, ale bude se chovat jako k partnerovi. Bude s námi důvod jednat a třeba i bude o čem a v náš prospěch.
         Dokud nás budou representovat škůdci země kolaborující s Německeme a USA, není důvod navazovat jakékoliv kontakty s otrokem, jedná se vždy s jeho pánem. A otroka je možné kopnout na výstrahu jako drobné gesto.

         Chci říct, že změna by musela nastat u nás. Dostat to asi do stavu, kdy Zeman jel do Ruska na oslavy 9. května.
         A ani případné (realistické) vítězství Ruska toto u nás nevyvolá, spíš naopak budeme použiti jako další nástroj proti Rusku. Německo a USA budou plně obchodovat a my budeme vyhlašovat sankce a provádět testovací operace, kam je možno zajít. To, co naše protektorátní vláda dělá asi rok.

         Dívám se ještě jednou na váš komentář a je možné, že se shodujeme…

         Tedy – jestliže my si vybojujeme aspoň nějakou elementární suverenitu vůči Němcům/EU a USA, Rusko může zareagovat velkoryse a chovat se jako k partnerovi (čímž nemyslím s úmyslem zachraňovat, ale pro nás by i normalizace jistou záchranou bát mohla ). Jen říkám, že tu změnu našeho postoje Rusko nebude nijak iniciovat proto, aby nás zachránili.

         1. Co vás stále nutí dívat se na obyčejné lidi jako na hloupý dav? Vy jste přeci také součástí těch „obyčejných“ lidí…

          1. Pokládáte mi absurdní dotaz. Naopak, většinou jsem tím, kdo tzv, obyčejné lidi považuje za statisticky rozumnější než jsou ti, co se považují za elitu. Tedy sám se logicky považuju za jednoho z obyčejných lidí ..
           O hloupém davu nikde nepíšu a je to trochu jiná kategorie.

           V tom komentáři se vlastně vůbec nevyjadřuju o občanech jako takových, ale spíš o tom, kdo bude v čele státu a co to bude znamenat. A že dokud my se nezbavíme kolaborantů, nemůžeme očekávat zázračnou záchranu zvenčí.

          2. Tak tohle vam tedy v dané konstelaci všeho myšlení očividně není jak vysvětlit. Škoda.

          3. Lentilko, Goga nenapravíte ani nepoučíte, jeho úkol je jiný. Já používám ve zvýšené míře to kolečko na myši.

    2. Plně s vámi souhlasím,Burane. Kolo dějin se otočilo o 180 stupňů.
     A Rusko bude muset opět zachraňovat normální svět.Bohužel tentokrát před sebevražednými šílenci z toho našeho západního světa.

     1. Rusko má na to, nás násilím už nezachraňovat. Ta potřeba musí vyrůst v nás – a jen při letmém pohledu na názory v komentářích je to podobné jako ta cesta tam a zase zpátky…

   1. V Moskvě z padesátých? To je vidět, že nejspíš ani neumíte rusky, natož abyste se elementárně orientoval.
    Jestli chcete paralelu, musel byste na začátek století.

     1. Já to totiž vidím tak, že jestli je něco pro dnešní RF charakteristické, tak je to odcizenost elit od lidí a země a jejich většinová a systémová kolaborace, přičemž na více úrovních, než v minulosti. Tedy jestli paralela, tak s posledními roky vlády cara Mikuláše.

      Rozhodně tam nevidím nic ve stylu pevné struktury moci vybudované Stalinem, ani nějakých zásadních změn z dob Chruščova.

      Ale on ne každý, kdo něco píše o Rusku, ví aspoň zhruba, oč jde. A já bývám v nejlepším případě jednookým šťouralem s lehkou oční vadou. To málo, co zaslechu, se ukáže být relativně nejvíc v dané skupině.

      Je to nějak obecný trend. Že lidi žvaní o čem prd vědí, je celkem normální a dělám to samozřejmě taky a často, ale pitomé je, že většinu z nich nezajímá, jak se věci mají a když náhodou mají možnost se to přiučit, většinou reagují akorát podrážděně.

      Myslím, že se už nedozvíme, co připomělo panu kolegovi v současném Rusku padesátá léta v SSSR.

      1. Duma je plně pod kontrolou Putina nebo skupiny, ke které on patří. Jestli bude někdo střílet, bude to buď nový proamerický Jelcin, nebo nějaký zdivočelý vlastenec.

 20. Hmm mně to připadá, že je to jinak, jak by byli smluvení. Vypadá to, že se snaží, aby pomohli 5tikolce k tomu, aby dělala s národem co ona chce. Aby je utvrdila v tom že můžou. Každá další „demonstrace“ bude-li, bude ještě horší. Ty údajné tahanice mezi nimi, mi připadají jako záminka. V té=hle zimě a stavu věci něco pořádat je nesmysl. Už proto, že lidem ještě není tak ouvej aby se probudili. A až se probudí tak pak.
  No snad se poučili.. ale kdo ví..

 21. Rajchla neznám, Majerová je slušná politička. Pravděpodobně.
  Ale i tak vnímám tři antisystémové strany jako malér. Všem třem to hodit nejde a tříštění sil mi přijde jako kontraproduktivní jev.
  Ách jo.

  1. Slušný je i Fiala, Drahoš… ti vám nestačí?
   Jak jste tu slušnost myslela?

   Já z ní mám dojem, že není ani slušná, ani chytrá ani vzdělaná a ani schopná dát a udržet lidi u nějaké společné práce. Je to osoba, která potřebuje vedení. Napřed dělala dvojku Klausovi (a řekl bych, že dobře), pak spadla do něčeho, na co neměla (a klobouk dolů, jak se snažila) a dělala maňáska Rajchlovi. Co s ní on a někteří další nacvičili, to pak opakovala do úmoru. To byla ta doba nejpravicovější pravice a vyhrajeme volby na kovidu. Nulová sebereflexe, teamová práce ve stylu holčiček ve školce, kde pozice odvíjí od toho, kdo je čí nejvíc nejlepší kamarádka.
   Má silný hlas a ráda se poslouchá. Má agresivní styl v rozhovoru – uřve vás. Má naučené některé figury, které jí pořád ještě mnoho lidí toleruje a takzvaně žere.
   V současnosti je jejím guru nejspíš pan Štěpánek. Jednu dobu tento byl garantem čehosi a pan syn dělal PR.

 22. Znovu se vracím k již v minulosti stručně napsanému:
  – aby každý, kdo má hloubějc do kapsy, měl v ruce novou zálohovou fakturu za energie (po ukončení fixace)
  – aby se v jeho podniku začalo propouštět, případně v místě skončil a on sám byl na úřadě pro dávky
  – aby máslo a chleba stál těch 100,-
  – aby se tím aktivizovaly odbory zdola, páč absolventovi aspenu v čele a na něm závislým subalterním odborovým šéfům asi nelze v tomto důvěřovat
  – a tím vším se dospělo k organizování generální stávky, jak jsem už psal dříve a nyní o tom mluvil prof.Turánek, protože to je asi jediná věc, která by rozkolísala tuto vládu (jak píše Vidlák, a ani nenásilných 100 tis. to nezmění)
  Bohužel není naděje, že se toto může odehrát do konce roku a pokud tento scénář nastane v první půlce příštího, bude napácháno ještě mnoho škod na mnoha frontách.
  To o jednotě a netříštění je už stará vesta …a přesto tam chodím …

  1. Ne že bych tomu až tak rozuměl, ale ne že bych tomu až tak nerozuměl. Ta Vy říkáte, že nejlepší způsob jak něčemu zabránit, je napomoci tomu. Hmm….

   1. Nelze napomáhat zdražování, propouštění nebo likvidaci fabrik, to je nevyhnutelný důsledek současné vnitropolitiky. Říkám to proto, že dosud nic nezměnilo doufání a chování ohrožených a postižených a tím pádem dosud není takové množství donucených a odhodlaných (viz minulé volby a současné volební preference a vlastně i účast na protestech). Dřív jsem tu psal o demokratické a nedemokratické cestě – až do klidné generální stávky to vidím jako pomalé, ale rychlejší, než regulérní volby (k předčasným s demisí vlády to je jako od Děda Vševěda: „Dobrovolně vám ho nedá …“) – to je pořád demokratickou cestou. A když nastoupí cesta nedemokratická, ke které asi máme národně sníženou míru citlivosti), pak to bude hukot, páč „otroci nemohou ztratit nic, než své okovy“. Vlivů, které psychiku lidí mohou ovlivnit, je plno – je to pro ně hlavně v kapsách a hlavách …

 23. Proto takhle nemůže fungovat, vyloží každý marxista – leninista. Prohledejte antikvariáty a sběrné dvory, případně druhé a třetí řady knihoven vašich rodičů. Mezi nynějšími „Libri prohibiti“ naleznete poklady jako například „Dějiny mezinárodního revolučního a dělnického hnutí“ . Lecos z těch spisů platí obecně. Proč neuspělo hnutí z letošního léta a podzimu? Nastuduje si co v onom psáno příkladmo i Pařížské Komuně. Třebaže, i kdyby byly splněny řečené podmínky pro úspěch tehdejší revoluce, i tak by neuspěla, jenže z jiných neodvratných příčin. Poučení lze nalézt v nepředpokládaném. Jenže tohle, vás mladší, ve škole, v předmětu „Jak jsme zvonili klíči“, neučili. Úpadek a pád onoho systému má příčiny, mimo jiné vysvětlitelné metodou dialektického a historického materialismu. Samozřejmě se znalostmi obecného fungování přírody, znalostmi z dalších oborů, příkladmo ekonomie. Tak lze vysvětlit i osud „Sametové revoluce“ její průběh, vzájemné požírání, prohlubování, a vyhnití provázené její kultizací. Dějinně nic výjimečného. Tak i nynější Václavský kargokult, proti jehož některým protagonistům byl příkladmo Milouš Jakeš pravičák. I proti nynější vládě.
  Jo jo, to jsou paradoxy.

  1. Konečně záblesk světla pravdy !! Ve výčtu literatury mi ještě chybí Stát a revoluce, rovněž platné na věky. Veškeré návody jsou při vší úctě k Vidlákovi i k ostatním pracují pouze s nenásilným převzetím moci. Již mnohokrát bylo řečeno, že kapříci si sami rybník nevypustí. Nikdy v dějinách uspokojivým způsobem nepřechází ke změně společensko ekonomických formací klidnou cestou. To jenom u nás komunisté byli již tak zesláblí svou mocí navěkyvěkův, že ji předali, aniž by se jakkoliv bránili.
   Můžeme se udemonstrovat za cokoliv, vše je zbytečné, pakliže neohrozíme vládnoucí bandu v samotné podstatě. Je třeba je donutit nejprve v ekonomické rovině k zasednutí ke kulatému stolu. Časově neomezenou generální stávkou. To ovšem nepůjde jen na základě „debatních kroužků“ kolem Ládi Vrábela, či Jirky Havla. K tomu je zapotřebí politické strany, jejíž čelní představitelé budou mít zcela ujasněno, jakých hodlá dosáhnout cílů a jakých prostředků k dosažení těchto cílů může a je připraveno použít. V každém případě dobrovolně nám soudruzi od korýtek neodejdou, tím si buďme jisti !!
   Bez změny společeského systému není žádná žádoucí změna ve prospěch nás všech reálná !!

 24. „Na tom, že Česká televize svojí mediální silou škodí pluralitě názorů, na tom se shodneme všichni od Bobošíkové po Zemana.“
  Na tom se medle shodne víc lidí než jenom ti mezi Bobošíkovou a Zemanem, ale už se nikdo neshodne na tom, čím to nahradit. Většině totiž nejde o pluralitu, ale o nahrazení cizí jednostrannosti vlastní jednostranností.
  Ale i kdyby se někdo snažil o vyváženost, tak jak by měla vypadat? Onehdy si jeden vědec postěžoval, že sdělovací prostředky si představují vyváženost tak, že když vystoupí nějaký vědec s tvrzením, že dvě a dvě jsou čtyři, tak je to nutné vyvážit vystoupením nějakého mašíbla o tom, že dvě a dvě je pět.

  1. Ono je to ještě horší. Pokud převládá oficiální názor, že 2 + 2 = 5, pak tam nikoho, kdo by snad mohl říct, že 2 + 2 = 4, raději ani nepustí. A ještě ho prohlásí za dezinformátora.

  2. Česká televize má takovou mediální sílu jakou připustí její konzument. Není povinnost konzumovat. Zatím.
   Každý odpovídá za důsledky toho co dobrovolně konzumuje. Bez výjimky.

   1. Ale je povinnost platit, a to je ten průser. A až se dostane do hlavního křesla na něj se už léta třesoucí mladej Eisekraft, tak všem ukáže, jak vypadá řádně atlanticky ukotvené „zpravodajství“. On se s tím nijak netají.

  3. Pár možností, co se týče ČT.
   Netvrdím, že jsou dokonalé, ale dá se nás nimi zamyslet.
   ————–
   Televizní řada je volena ve sněmovně. Tozn. politické handly a korupce.
   Řešení by bylo, volit řadu ČT ve volbách, souběžně a jinými volbami. Kandidovaly by osobnosti. Které by musely předem oznámit, jakou Tv chtějí mít, jak pluralita názorů, jak hospodaření, atd.
   Rada by měla dávat měsíční nebo dvouměsíční raporty na internetu, o své činnosti, o programech, rozpočtu. Vyrovnaný rozpočet by měl být dán zákonem. S tím, že ušetřené peníze mohou být spotřebovány následující roky. Všechny smlouvy musí být veřejné přístupné. Každý sektor smluv a hospodaření musí mít na starosti konkrétní příslušník nebo příslušníci, rady.
   Pokud by se zjistilo, že jsou zaměstnáváni rodinní příslušníci jako mrtvé duše nebo nebyla na zakázku výběrovka nebo je zakázka předražená, automaticky by odstupoval (li) odpovědný pracovník (ci) a museli by škodu nahradit ze svého + penále.
   Pokud na toto chování přijde jiný člen rady a ohlásí jej, má za něj prémii.
   Pokud rada nebo její část, toleruje chování v rozporu se „zákonem“ (nutná úprava) o ČT, krátí se jim příslušně plat.
   Člen rady by odstupoval by i v případech jiných, třeba, kdyby vzal úplatek, vykonával politickou nebo výdělečnou činnost, neslučitelnou s členstvím v radě, za nevhodné chování – alkoholismus, násilné trestné činy, posmíval se lidem, atd.

   Plat členů rady je fixován na příslušný medián platu v ČR. Když se jeho reálná hodnota snižuje, snižuje se úměrně i plat členů rady a ředitele ČT. A naopak.
   Ředitel ČT, ke svému vysokému platu, nepobírá prémie (větší jak onen plat, jak platí dnes). Má určeno minimum a maximum. Obdobně fixované na průměrný výdělek v ČR. Řada, na základě předem daných kritérií, rozhoduje, jestli to bude minimum 40% nebo více. 100 % je částka maximální, nepřekročitelná. Pokud se ředitel něčeho v hospodaření dopustí (viz výše) nebo nebude více měsíců (možno 2 upozornění) dodržovat předem daná kritéria (pluralita, zastoupení, nebude něco „zametat pod koberec“), odstoupí a bude volen jiný. Pokud způsobí finanční škodu, nahradí ji + ze zákona dané penále.

   Odvolání členů rady.
   Za hospodářské delikty i jiné, včetně neplnění kontrolních povinností (výše), bude člen rady odvolán.
   Více možností.
   1. Ideální by bylo , pokud by voliči jednotlivých radních, byli registrováni. Mne by to nevadilo. Pak by odvolávalo určité procento voličů. A stejní voliči by znovu volili z více kandidátů, postavených uskupením, za které člen kandidoval jako osobnost.
   2. Byl by odvolán podle zákona. ,,, Což je problematické, známe naše soudy apod .
   Pak by nového člena Rady muselo volit uskupení, z něhož byl jeho předchůdce, ze svých řad nebo spřízněných osobností.

   Další řešení.
   Rozdělit ČT.
   Každou stanici by získal jeden názorový proud v ČR. Formálně by stále stanice byl pod hlavičkou ČT. Diváci by sami určovali, kam peníze odešlou, měli by na výběr…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *