18 července, 2024

Mobilizační metafora

Tak jsme se včera dozvěděli, že když náš premiér říkal, že jsme ve válce, tak to bylo jen takové metaforické vyjádření… Jinými slovy, když Babiš mluví o míru, tak je to strašení, když Fiala říká, že jsme ve válce, tak je to metafora. Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Také jsme se dozvěděli, že onen pytel na mrtvoly, co vyvěsil náš ministr vnitra, také není nijak společensky škodlivý a není to ani přestupek…

Mezi námi… takhle by to přece mělo být ne? Mluvení a vyjádření názoru by přece neměl být zločin. Jestliže se našemu premiérovi udělal názor, že jsme ve válce, tak se mu prostě udělal. Je to důvod přemýšlet, jestli jestli něco takového příště zvolit do politické funkce a jestli někdo s takovými názory má reprezentovat naší zemi, ale jinak ať si myslí, co chce. Můžeme zkoumat, jaké politické škody takové vyjádření udělá a jak to poškodí naší republiku v zahraničí, ale když se mu takový názor udělal, tak ho prostě má.

Stejně tak platí, že Vítek Rakušan má prostě jen vadu charakteru. Má v hlavě dvojí metr, libuje si v siláckých projevech, chtěl by vidět Putina mrtvého… tak jsme ho prostě neměli volit a měli bychom si to pamatovat pro příště. Je prostě nezpůsobilý pro funkci ministra… ale máme svobodu projevu, takže i blbec může mít své názory a dávat je na odiv široké veřejnosti.

Mě Vidlácky nešte, že premiér kecá kraviny. Od toho jsou volby, abychom příště zvolili něco lepšího. Mě štve, že jiné za to kriminalizují a vláčejí je bahnem. Když se objevily billbórdy, že Babiš je ruská hrozba, tak to nebylo strašení, ale když Babiš mluvil o tom, že nás generál zavleče do války, tak to strašení bylo. Premiér, jehož slovo má mnohem větší váhu, než běžného novináře, blogera či občana, ten říká metafory. Běžný občan vyjádří své obavy o budoucnost a je za to kriminalizován.

Jsme třicet let od revoluce, která prý byla kvůli hentěm demokratickým hodnotám. Nedávno jsem při jednom osobním rozhovoru dostal céres, když jsem si dovolil říci, že většinu lidí víc zajímalo západní zboží než demokratické hodnoty a svobodu si představovali především jako svobodu krást… Jakmile se nám hoši vyšvihli nahoru, přestala je jakákoliv demokracie zajímat a prostě si jen betonují postavení. Jakýmikoliv metodami. Premiér říká metafory, blogeři či opoziční politici říkají dezinformace. Někdy jde dokonce o stejné věty a stejné výroky.

Já dnes přidám jednu další metaforickou úvahu…

Víte, za posledních třicet let jsme byli milionkrát svědky, že se v celkem jakékoliv věci stát rozhoupal až jako poslední. Tunelovalo se, kradlo se, legálně se odklánělo a stále odklání a všechny ty zákony, co by to měly narovnat, ty trvají a trvají. Dokud se opravdu nenaštve půlka národa, nebo dokud to nezačne být opravdu hodně okaté, tak se zpravidla neděje nic.

Nebo jste snad zažili, že by se nějaká opatření udělala prostě preventivně ještě před katastrofou? Že by se dopředu realizovala nějaká protipovodňová opatření, nebo že by se dopředu řešilo, jak zajistit levnou elektřinu? Vždycky se problém nejdřív vyhrotí, tím vznikne společenská objednávka a pak se toho zpravidla některý z politiků chopí a protáhne to sněmovnou, nebo vládou. Pokud se u nás nějaký zákon přijímá dopředu a včas, tak si ho zpravidla někdo objednal ku prospěchu svému a ne lidí.

Viděli jste, jak k ničemu byly za covidu staré pandemické plány? Jak šlo všechno jiným směrem? Jak nebyly ani roušky ani jiné vybavení? Jak byly státní hmotné rezervy prázdné? Kdy se v tomto státě v něčem myslelo dopředu, bylo to připravené včas, neimprovizovalo se a bylo to, jako když to najdete? Jak dlouho se mluví o dostavbě Temelína a Dukovan? Zatím se popsalo hodně papíru, ale nic z toho. Prosím, já neříkám, že se to nikdy nestalo, určitě nějaké dobré příklady jsou, ale řekl bych, že je to velmi vzácný jev. Politici prostě dělají správná řešení až úplně nakonec. Pravda nevítězí, ta prostě zbude, až se všechno ostatní prošustruje. Zákony proti tunelování nikdy nepřijdou včas. Vždycky jen hasí následky.

Hele a teď najednou sice nejsme ve válce, protože premiér jen říkal metafory… ale přijímají se tu novely mobilizačních zákonů, zákonů na promtní vysílání vojsk do ciziny a vágní zdůvodnění, kdy je naopak možné vojska povolat sem k nám. Protlačuje se to co nejvyšší rychlostí, která tu už dlouho nebyla.

Pokud platí teze, že politik řeší situaci až jako poslední, tak podle přijímaných zákonů už v té válce opravdu jsme. Kolik času nám zbývá, než to protlačí sněmovnou? Měsíc? Dva?

Nebo platí teze, že pokud se zákon přijme bez vnějšího průseru, tak si ho prostě někdo objednal? Kdo si objednal mobilizační zákony? Kdo si objednal zákony, které definují vysílání našich kluků do zahraničí velmi volně? Kdo si objednal zákony umožňující vládě, aby si pozvala cizí vojska sem k nám?

V politice se nic neděje náhodou. S prevencí se nenechte vysmát. Jestliže se přijímají nové mobilizační zákony, tak je prostě někdo potřebuje a pokud je v zákoně napsáno, že mobilizace se může vyhlásit až po vyhlášení válečného stavu poslaneckou sněmovnou, tak mi to na klidu rozhodně nepřidalo. Nedávno nás od třetí světové války dělila jedna věta prezidenta USA. Kdyby Biden řekl, že raketa v Polsku byla ruská, tak jsme tu už možná nebyli.

Prostě, když se v naší pokrokové líbodémo demokracii přijímají bezmála válečné zákony, tak prostě ve válce nejspíš jsme, jen nám to raději ještě neřekli.

Vyjadřuji se samozřejmě výhradně metaforicky a vůbec nic nenaznačuju.

Jsem rád, že včera Jindra Rajchl řekl, že spolu s Janou Zwyrtek Hamplovou chystá ještě jeden pokus, jak zvrátit situaci pomocí demonstrací. Příští týden na toto téma budou mít tiskovku. Chtějí se pokusit ještě jednou svolat úplně všechny, protože jedině množství může vládu vyděsit. Množství, jaké tu ještě nikdy nebylo, dodávám já. Mír u nás před týdnem volilo 2,4 milionu lidí. To je slušný potenciál.

Jsem si celkem jistý, že jiný pokus už nebude. Buď se tohle povede a nebo nás čeká bezčasí. Prostě se přes nás dějiny převalí a vezmou nás sebou. Je to zvláštní ironie… zkoušet se bránit něčemu, co se zřejmě dlouho a pečlivě chystalo, co má všechny trumfy v rukou. Proti zkonsolidované mašinérii všech státních institucí stojí jedna Amazonka ze Senátu, která vás prosí, abyste ještě jednou uvěřili slibům. Abychom ještě jednou společně zkusili navrtat ten pramen nadšení, jak se to podařilo na začátku září.

Na druhou stranu, je to naposledy. Když neuvěříte a nepřijdete, nic dalšího už prostě nebude. Pak přijdou dezinformační i mobilizační zákony a můžeme přemýšlet, co nastane dřív… jestli válka nebo volby pod taktovkou těch správných hodnotných a státem dotovaných médií. I tohle je samozřejmě jen metafora.

Pokud tento pokus nebude největší demonstrace dezolátů všech dob, tak přijde na řadu už jen to poslední heslo… „zachraň se, kdo můžeš. Každý sám za sebe.“

389 thoughts on “Mobilizační metafora

 1. Úryvek z povídky Idyla z vinárny od Jaroslava Haška.
  Když opět byli všichni čtyři pohormadě, řekl obchodník s kávou:
  „Ti bolševici to zase pěkně vyvedli v tom Rusku. Utloukli holema v Charkově tři vnuky a jednu vnučku Boženy Němcové. Na tom neměli dost, uřezali jim hlavy a poslali je v bedně Leninovi, který jim vlastnoručně vypíchal oči. Četl jsem to dnes ve Večeru.“
  Rozpředla se velice zajímavá rozmluva, během které stavitel sdělil, že ruští bolševici mají vůbec spadeno na potomky a příbuzné českých spisovatelů a básníků. Tak pověsili nedávno v Novočerkasku bratra našeho Heyduka a rozčtvrtili v Moskvě prastrýce Beneše Třebízského a utopili mladšího bratra Arbesova. Sestru Elišky Krásnohorské strčili na kůl v Tambově. Synovce Svatopluka Čecha upalili v Tule. Neteř Vrchlického zardousili v Nižním Novgorodu a Pelantova bratra zastřelili na aeroplánu. Macharova švagra uvázali na koleje a pustili přes něj rychlík, a když ještě žil, tak nákladní vlak.
  Továrník skleněných příborů doplnil to líčením, jak bolševici v Rusku nakládají se svými vlastními spisovateli a žurnalisty. T Gorkého stáhli zaživa kůži a potom hodili do jámy s hašeným vápnem. Averčenko byl svlečen do naha při 45 stupních mrazu a poléván vodou tak dlouho, až se proměnil v obrovský ledový krápník. Teffi škvařili na oleji z konopí a nakonec jej marinovali v octě. Borsie Sokolova nabili v Kremlu do „Car-puška“ a vystřelili na Chodynku. Když tohle provádějí s vlastními lidmi, když uškrtili vdovu po Tolstém a do Merežkovského pustili elektrický proud o 2 000 000 volt, až se z toho zbláznil, není divu, co provedli v Charkově s třemi vnuky a vnučkou Boženy Němcové.
  Starý pán, sedící u vedlejšího stolu, vstal a přistoupil ke stolu čtyř znalců ruských poměrů.
  „Pánové,“ řekl třesoucím se hlasem, „pánové – to je – omyl. Já jsem sám vnuk Boženy Němcové – my jsme se – vrátili – právě včera z Ruska – my jsme – všichni- na živu – nám, prosím – nic – nic – neudělali. Dovolte, abych si přisedl, já jsem…“
  „Na tom nám nezáleží, kdo jste“, řekl svým basem vrchní inspektor pojišťovny, „zde je zadáno pro známé naše pány a ne pro toho, kdo se těch bolševiků zastává. Jestli je chcete hájit, tak jste měl zůstat v Rusku a dělat ty zhovadilosti s nima dál. U nás v českém národě půdu nenajdete…“
  Když bolševiky umučený vnuk Boženy Němcové odešel, řekl vážně obchodník s kávou:
  „Je to nějakej starej partyka. Za peníze z Moskvy bude nám tady dělat propagandu.“
  Stavitel poznamenal, že takoví lumpové umlčují v sobě všechnu morálku.

 2. Vidláku,
  dokud si většina národa neprojde Údolím stínů drahé energie, ztráty práce, příjmů a majetků, žádná demonstrace nebude. Jak psal Francois Villon, bída z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
  V 1989 se porovnával model socialismu a kapitalismu, ze kterého kapitalismus vyšel jako úspěšnější. Většina lidí se viděla úspěšnými v kapitalistickém prostředí, a několika se to i povedlo. Prostě pohádka o princi a Popelce. Kdy Popelce ke štěstí stačí se dobře vdát za hromadu peněz. Takže se to děje. Protože princů je málo a Popelek hodně, mnohé se spokojí s menší hromadou peněz, a stanou se z nich prostitutky, byť s jedním zákazníkem. Když se takové stáhnou do jednoho města, kde tečou peníze z vybraných daní, tvoří sociální bublinu a pak si chtějí vyřídit s venkovem ty jejich nesprávné názory, které prostitutkám brání v přístupu k větší hromadě peněz.
  Celý model má jen jedno řešení, že se společnost zhroutí až ve chvíli, kdy se zhroutí ti, kdo do systému přispívají. Ti, kdo ze systému čerpají se zhroutí jako poslední. Až po těch vidlácích, kteří do systému přispívají.
  Proto svolávání demonstrací nemá smysl, většina lidí nepřijde. Aby byla demonstrace úspěšná, musí si 80% národa uvědomit, že je vláda špatná, a 15% (započítáno do těch 80%) být ochotno demonstrovat. Mnoho lidí sice vidí příznaky, ale nejsou schopni dohlédnout konce. Takže když vyhrál Petr Pavel, je to signál, že v ČR je asi jen 42% lidí z těch, kdo přišli k volbám, kterým současná vláda nevyhovuje. Při vysoké volební účasti kolem 70% to znamená, že jen cca. 30% lidí v celé ČR není s vládou spokojeno. A 70% je to dílem jedno (30% těch, kdo nepřišli k volbám) a 40% vládu podporuje.
  Dokud se nezmenší skupina podporující vládu, není šance na změnu současného stavu. A než taková skupina procitne z bludů, bude už český průmysl definitivně na huntě.
  S tím se žádná revoluce konat nebude. Zbývá je strategie každý sám za sebe. Nebojme se, je velká šance, že i na ty rakety s jadernými hlavicemi dojde. Vývoj k tomu směřuje.

  1. Mám stejný názor – svolávání demonstrace nyní opravdu nemá význam – Praha a střední Čechy bez zájmu – musel by být nájezd z regionů (vsí) a tady bude problém – tito naštvaní lidé nedojedou v takovém množství – není organizace (strana) která by to uměla zabezpečit – informovanost, – mainstream bude mlčet a naše bublina nestačí, neumíme organizovat a vypravit autobusy, vlaky – proto to skončí ostudou. A mainstream si nás potom vychutná – kolik málo dezolátů je proti skvělé a pravdomluvné vládě.
   Radši bych opravdu počkat, až si nabije ústa i střední třída, až se potvrdí to vše na co Babiš v kampani upozorňoval a tyto tzv. lži se stanou skutečností. Nám nezbyde než dennodenní práce, informování o skutečnostech, rozšiřování naší bubliny – to samé Rajchl, ať denně pomalu pracuje dál a objíždí republiku, denně streamuje a komentuje ten bordel co tu vzniká…

  1. Otázka je, co je to většina. Možná si většina naštvaných občanů myslí, že má Rajchl dobrý nápad.
   🤔

  2. Demontrace v současné době jsou nesmyslné .. co si o tom myslí Vidlák je úplně jedno. Spíše bych řešil nastávající parlamentní volby. Tam se bude lámat chleba. Roztržka ANO a SPD ničemu nepřidala, potvrdila jen můj názor že je sice hezké zvyšovat životní úroveň Tomia Okamury, ale už stačilo .. a další veledůležitá věc bude poslepovat ty malé strany které v minulých volbách propadly do nějakých slepenců podle vzoru pětidemolice. To je zcela klíčová věc a na tom musí začít příslušní představitelé těch stran začím makat už teď. Kdo je vlastně ten Rajchl ? Proč organizoval demonstrace Vrábel který má několik tun másla na hlavě a ani si nemusel nikdo nic vymýšlet ?

 3. Že vám do toho slatného revolučního tlachání házím vidle….
  Předně musí být objektivní podmínky. Revoluční situace. Přečtěte si alespon od Velkého Vila „Stát a revoluce. Doporučoval jsem už o časném podzimu. K tomu musí být revoluční síla. Vůdce. Náležitě podšprajcovaný kapitálem. V případě Velkého Vila, bolševická revoluce, tehdejší „Majdan“, byla podšprajcována německou vládou a Rotschildy.
  I v případě pozdější revoluce německé, Hitlera podšprajcoval (nejen) německý velkokapitál.

  1. Aj americky kapital. Forda mel Ada v kancelari, pry plagat zivotni velikosti… a dal mu jakousi cenu… byl tam peceny vareny… a vetsina Amiku o tomto nevi…

  2. Ne, že bych z Václavákových proslovů byl nadšený. Zvlášť při výlevech „Tři sta let jsme trpěli“ a když jsem tam viděl juchající Skálu a Konečnou. Ze zdejších požadavků na znárodňování.

  3. Jste tady na „Litterate“ většinově vysoce vnímaví a inteligentní lidé. Ale bez koncepce.
   Ty výlevy o tom, co je špatně a co by bylo třeba, už se opakují pořád dokola a ZASE dokola.
   ….A znovu dokola.
   Každému soudnému je jasné, že jde o generační rozkol. Já sám mám dva syny (45-35), které jsem připravoval do života, aby se dokázali bránit a vysadil jsem je do sedla. Nedal jsem jim to, co chtěli, ale to, co potřebovali. Jsem Rus, srdcem i mozkem. Oni ne-e.
   Jak říkával můj kámoš „pracujeme s tím, co máme.“(!!!!!)
   Zapomeňte na ty rajchloviny a tzv. nadějné demonstrace proti vládě feťáků a bývalých squaterů. Smiřte se sa tím, že nastupující generace, ať jsou pro, či proti, si MUSÍ projít peklem poznání.
   V západních zemích jsou demonstrace s pouličními bitvami, ohněm a šutry, slzným plynem, psy, obušky a šlapáním po invelidecjh na vozíku. Tady demonstranti mají klaksóny a popkorn. Pseudoparlamentáři na tribúně hlásají naučené fráze a „vláda“ se řechtá. Beztrestná prasata řeporyjců se smějí nad svou neomezenou, STÁTEM chráněnou mocí. Zkorumpovaný idiot, vedle zkorumpovaného idiota. Všichni tady víme, o koho se jedná.
   Smiřte se s tím, že není vyhnutí. Prostě tady to lehne. Přijdou časy, kdy hladoví a chudí budou nahánět všechny s majetkem. V rukách budou mít „srpy a kladiva“. Žádné jiné scenáře neexistují.
   Převzato.

     1. Zdá se, že různé národy, společnosti, státy mají různě nastavené „červené linie“ pro start Vašich vlků z lesa.
      Uvedu příklad (z velmi, velmi mnoha): Ve Francii by vrchnost ráda prodloužila odchod do důchodu na 64 let (jestli se nemýlím) a frantíci mohutně protestují. U nás vrchnost spekuluje o nastavení této hranice na 68 let a Češi jsou v klidu. To je proč já rád pro nás používám termín „kotlina dutých hlav“.
      V ČEZku místo, aby zavčasu vrchnost létala okny na dlažbu, tak Češi mávají mávátky a pokřikují jakási hesla na Václaváku. Domnívají se, že vrchnost se zalekne. Přitom se mnohokrát přesvědčili, že jsou vrchnosti k smíchu. A budou ji k smíchu i kdyby bylo na Václaváku či jinde třeba miliony.
      Navíc se domnívám – čím nižší je ona „červená linie“, tím horší a krvavější bude její překročení. Pro všechny. Dav se bude chovat jako smyslů zbavený a vrchnost použije cokoli co ji umožní udržet se u koryta.

   1. Vypadá to tak, že civilizace dosáhla svého vrcholu. Moje rodná vesnice cca 400 obyvatel. Občané si tam
    sami, za totáče, vybudovali vodovod, kanalizaci, kulturní dům, samoobsluhu, školku. V mém současném bydlišti pyšně chodím kolem domů, které postavil můj děda. Každá generace dala té budoucí vše, čeho byla schopná, jen aby se měli lépe. Tohle zřejmě končí. Nastává doba dekadence. Je to patrné na vzdělanosti – katastrofální sešup. Dnešní děťátka nebudují, až na výjimky. Ti nebudou mít šanci, být na něco hrdí . Nevím, jestli jim tyhle pocity nahradí pár videí z dovolených a lyžovaček. Je fakt, že tuhle prázdnotu a povrchnost jim nezávidím.

    1. Traduje se – první generace buduje, druhá udržuje a využívá, třetí „rozfrncá“.
     Ale abychom zase nekřivdili nejsou takoví určitě všichni. Zdá se však, že to stále platí a v dnešní době dvojnásob. Bude zřejmě nutné opravdu dopadnout až na dno.

     1. To o těch třech generacích platí v rodině. V normální společnosti je to nahodile rozprostřeno v čase, takže se nic zvláštního neděje. Naše společnost prošla v roce 1989 jakýmsi restartem, čímž byla většinově zasynchronizována. Nyní tedy naplno nastupuje generace lemplů.
      Ono se to zase srovná, ale bude to bolet. I mezi mladými jsou skvělí, talentovaní a pracovití lidé, ale nejsou moc vidět. Prázdné sudy vždycky nejvíc duní.

 4. Co když….nynější „demokratický“ systém je jen způsob, kterým vládnoucí za své jednání činí odpovědnými poddané, které pro ten případ nazývají občany?

 5. Před třiceti lety zazvonili klíči,
  dnes naříkají, že je všechno v piči.
  Že z Občanského Fóra
  jim zbyla mobilizační metafora.

     1. Strejda google

      Petr Pavel dnes v rozhovoru na televizi Prima neskrýval své nadšení ze svého vítězství ve druhém kole volby prezidenta. Oznámil, že se nyní chystá volat ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému a také na Tchaj-wan

  1. Ne. Co činí, není přisvojení si pravomocí. S prezidentkou Tchajwanu mluvil jako budoucí prezident, ne jako již prezident. Tak jako s ní může mluvit každý, s kým ona chce mluvit. Stejně, jako když kohokoli o cokoli požádá, a je mu to splněno. Není li to samo o sobě protizákonné. Jestliže požádaný vyhoví, ač by neměl, protože žadatel není oprávněnou osobou, odpovědným je požádaný.

 6. Titulek na Novinkách :
  Budu aktivní prezident, ale vládu zastínit nechci.
  To mi spadnul kámen ze srdce. Bála jsem se, že řekne : Budu pasivní prezident, ale chci zastínit vládu.
  🤡

  1. aktivní blbec je horší než třídní nepřítel ,říkalo se za normalizace a ne pro nic za nic. Že chce být tento aktivní možná až radioaktivní,z toho jde hrůza

   1. Na mne působí dojmem, že je dálkově řízený. A že někomu ovladač spadl do kopřiv.
    Možná se uklidní a zvolní vražedné tempo. Takhle by moc dlouho plukovnici nevydržel.
    😀

 7. A už je to tady!
  Loutkovodič Kolář dává první rozhovor Seznamu: Pavel umožní smíření s minulostí
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kolar-pavel-umozni-smireni-s-minulosti-40421948
  Rozebraly to i PL: Kolář – Lidé si povýšili Pavla na piedestal. Musel se stát miláčkem národa, aby vyhrál
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-po-volbach-Kolar-vystoupil-Lide-si-povysili-Pavla-na-piedestal-Musel-se-stat-milackem-naroda-aby-vyhral-728214
  A výběr z komentů od čtenářů:
  – A na piedestalu bude napsáno: Sloužíval Sovětům, sloužíval NATO, zvolili jste si ho, to máte za to!
  – Agent Pávek bude klást věnce Palachovi, a ani okem nemrkne.
  – Těším se, jak 17. listopadu budou demonstranti vyhazovat věnec od presidenta do koše stejně, jako to udělali v roce 2018 s věncem od Zemana a Babiše, protože přece Pavel je též „produktem komunistického režimu a spolupracovníkem StB“.
  – Kdo není naivní trouba, tak musí pochopit, že v Česku je nyní prezidentem Petr Kolář a Petr Pavel jeho tiskový mluvčí. Pavel má za úkol poštěkávat na Rusko a Čínu a prodat třeba i Karlštejn s korunovačními klenoty, aby bylo na válku na Ukrajině.
  – Pětikolka už začala úřadovat a hned vám, blbečci, nadělila flastr tří let k důchodu. Jsem moc zvědavá, jestli se ho dorostenci dožijete, anebo půjdete rovnou do futrálu, co vám stlučou z rozebraných palet. V montovnách už mají zdraví podlomené ve čtyřiceti a léky budou jen pro vyvolené. Děkuji, že jsem šla do důchodu krátce po hadráku, a tak můžu vzpomínat, jak nám bylo krásně. Že by vám ve stáří posloužily nebo pomohly vaše děti, tak to ani náhodou, když budou dělat, dokud samy nepadnou. Končí komunistická historie a nastává ta americká, jen vám tak nějak neukazují, co vás čeká.

  1. To jsem ráda, že tady je to ještě v pořádku. Podívejte se na michalpetr dezinformátoři, co tam píše Jan Cemper. Mně z toho klepne, přitom tam byly zajímavé informace.

  2. Tss co Kolář, ale já si poslechla pohádku nad pohádky……
   https://www.stream.cz/prostor-x/pavel-situace-na-hrade-je-horsi-nez-jsem-cekal-mozna-padne-trestni-oznameni-babis-mi-napsal-sms-64545551#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   akorát mne zarazily ty otázky a pochvalné přitakávání moderátora, které mi tak moc připomělo přitakávání kantorů ,když jsme byli vyvoláváni ve škole a správně odpověděli. Jak se člověk vrací do mládí… uff Snad díky tomu jsem to dokoukala do konce.

  3. To je divný !
   Z Tchaiwanu se ozvali hned, z Ukrajiny taky a z planety Nibur furt nic.
   Kolář napíše reptaliánům protestní nótu. Nesledují vůbec naše prezidentské volby.
   🦖😡

 8. Já tedy nevím. Jak se zdá, většina tu, má jasno ANO-NE. Ve mně se to mele. Vždyť se tu děje tolik prasáren, které nemají obdoby. Energie, automobilový průmysl jde do kytek, nedostatek léků, potraviny jako luxus, vláda lifruje finance do modrožluté díry a ještě si na to půjčuje a zadlužuje nás. Což najednou nevadí. Když se dala jednorázovka starouškům, to bylo veselo. Schvalují se fofrem podivuhodné zákony. Plánuje se odchod do penze na hranici sedmdesátky. A jiné a jiné lahůdky . Mainstream mlčí, jako zařezaný. Když tak na liště informaci vypustí, aby si splnil nějakou tu povinnost a jinak ticho po pěšině. To se spíš dozvím, co měl nějaký Ghaňan k obědu, než něco o pasece u nás doma.
  A fčil ještě to na hradě.
  Já ti Uďo fakt nevím .

  1. Pokud se týče demonstrace – tady není fér odsuzovat ani radit – ani těm, co se zúčastní, ani těm, co se nezúčastní.

   Pokud vnímáte účast jako jako duševní terapii proti ztrátě osobní sebeúcty, kterou si nedokážete udržet či vybudovat jiným způsobem, nelze asi nic namítat, je to plně legitimní postoj, podobně jako (v extrémnější podobě) třeba protestní sebeupalování jihovietnamských mnichů za vietnamské války.

   (Možná s tím rozdílem, že ti sebupálení budhističtí mniši neměli nejspíš děti.)

   Výsledkem bylo, že se tomu tehdejší jihovietnamský proamerický loutkový prezident vesele chechtal a doporučoval jim, ať se upalují ve větším měřítku!

   Ale LZE namítat, pokud je někdo přesvědčuje, že tato demonstrace bude mít pozitivní dopad na bezprostřední budoucnost této země..
   Ale – pravda – mohu se mýlit, jakkoli tomu naprosto nic nenasvědčuje.

 9. Vzpomínáte na ten mediální poprask před několika lety, když se na protivládní demonstraci objevily šibenice? Tedy ne ty skutečné, ale pouhé zmenšené makety… Přesto ten jekot postižených hus byl nevídaný. Nakonec se to zahrálo do autu s pohrůžkou: „běda jestli ještě někdy příště…!“
  Tak si říkám, když teda makety šibenic bez oběšenců jsou ee, ale pytel na mrtvoly s Putinem je úplně košer, co na tu další demonstraci proti fialovému hnusu vzít? Maketu gilotiny nebo elektrického křesla???

  1. Rakušanovo pytlíky jsou v cajku, tak proč tedy nepostupovat podle pravidel a nastoupit s pytlíky a hlavičkami našich milovaných politiků. Stačí pytel 120l a pěkně vyvedená tvářička. Nezmohli by ani ň. U vládního šíbra to nevadí a u lůzy jo? Je potřeba jim, při první příležitosti ukázat, jak jsou ubozí. Jenže to by chtělo hned a okamžitě jim to vrátit do ksichtu.

   1. To není vůbec špatný nápad.
    Pokud ho někdo zrealizuje, tak budeme svědky bezprecedentního „monitorování situace“ ze strany represivních složek státu.
    Z té strany, kde ten nápad původně vznikl a byl realizován. A pak uvidíme, které médium jen naznačí, že pán může beztrestně, kdežto kmán je odsouzeníhodný.

    1. No, to je dost „spatny“ napad.

     Nevidite totiz rozdiel medzi tym, koho dal do „pytle“ Rakusan a koho navrhuje dat Jasl.

     „Rakušanovo pytlíky jsou v cajku, tak proč tedy nepostupovat podle pravidel a nastoupit s pytlíky a hlavičkami našich milovaných politiků.“

     Rakusanov pocin sa vyhodnotil (akoze inak!) ako akt odsudzujuci vojnu na Ukrajine a na CUDZIEHO statnika (zaiste by mu to preslo i keby dal do „pytle“ Bidena:-)), kdezto Jasl navrhuje vlastnych politikov. A na to su uz domace zakony, vsakze:-).

 10. Ládik!!! 4 února, 2023 (6:42) to napsal dobře, chudí nasraní nedojedou, počítají koruny.

  Ale můžou svítit za oknem, před domem, možností je mnoho.
  Kdo nechce, nebo nemůže do Prahy, může svítit .
  Já zapaluji v pátek svíčky u našeho Památníku Obětem 2. světové války.
  Možná tam odpočívají vojáci obou národů, kteří nyní bojují proti sobě.

  Jak se svítilo v pátek proti Fialově tmě a válce DOPLNĚNO!!!!Opět doplněno!!!!
  Publikováno 4 února, 2023 | Autor: vlkp

  „….A s radostí konstatuji, že moje Plzeň také:
  Zdravím Vlku,
  tak se nás dnes u Andělíčka sešlo zase pět „světlušek“.
  Sestava na chlup stejná jako minulý týden.
  I nám zapršelo (moc nefoukalo), to se vyřešilo kapucemi a čepicemi.
  Dnes měl dokonce každý i svíčku ve skleničce, blahodárný vliv svíccení na paměť .
  A protože se tak nějak už známe a nepřišel žádný nový „zvědavec“, metaforicky jsme si povídali třičtvrtě hodiny.

  Pár známých svítilo symbolicky doma a koukalo na nás přes webkameru.

  Přeji hezký víkend a příští pátek na viděnou
  Pat……

  ….Pořád jsme ještě nezhasli!!! Sami v sobě.

  Dokud nezadusíme ta světýlka uvnitř každého z nás, tak nás neporazili!….“
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/02/04/jak-se-svitilo-v-patek-proti-fialove-tme-a-valce/


  Válka je vůl.

  1. Jak se svítilo v pátek proti Fialově tmě a válce DOPLNĚNO!!!!Opět doplněno!!!!
   Publikováno 4 února, 2023 |

 11. Pořád přemýšlím, proč tehdá v Terezíně nevypukla demonstrace, když tam bylo vpodstatě homogenní občanstvo města, které, jak známo, „Hitler daroval Židům“.

  Mohli přece požadovat odstoupení vedení tábora a možnost si zvolit nové vedení – pochopitelně pouze z řad prověřených, prolustrovaných a v Berlíně schválených dozorců!

  Možná se báli, že by se dárce Adolf urazil a Terezín jim sebral. Jinak si to nedovedu vysvětlit….

  1. Spíš se náckům podařilo to “ vedení tábora “ hmotně zainteresovat. Nově příchozí měli často zajímavé věci na prodej.
   Vedení tábora nepředpokládalo, že jednou dojde i na ně. A že jim ten sáček se zlatem a drahokamy bude na nic.

   1. Asi budu fakt muset napříště doplnit (pokud tu zůstanu) každý příspěvek varováním Pozor, ironie!

  2. Proč by v Terezíně měli demonstrovat, když oproti ostatním ghettům zde byly relativně snesitelné podmínky. Myslím, že Židé z ghett v Lodži nebo Varšavě by mohli vyprávět. Nebo třeba ze Lvova, hlavně po Petljurových dnech. Nebo třeba z Kamence Podolského, Ostrohu nebo Babího Jaru, pokud by měl kdo vyprávět. Taky třeba z Jedwabneho, abych nezapomněl na bratry Poláky.

   1. Šlo to postupně, netušili co je čeká. Systém pomalu vařené žáby funguje dobře i dneska.
    Ještě máme trošičku svobody, jenom den ze dne trošičku míň. A slušní novináři se už zase autocenzurují. Neslušní si čím dál tím víc otevírají tlamy. A čtenář/ posluchač už zase čte mezi řádky.
    Ti mladí se to budou muset teprve naučit.

 12. Volby dopadly super, enem detajly se musi poopravit
  31. 01. 2023 15:33:48
  Štrnact dnu se lidi hadali, jestli vyhraje komunysta nebo komunysta a dopadlo to tak, jak se čekalo. Komunysta vyhral. Tuž mame par dni po volbach, vyhodnoťme střizlivě, co je třeba vylepšit.
  Střizlivi ste už snad všeci, přiznivci jedneho snad už splachli kocovinu a přiznivci teho, co byl vybrany jako vitěz se z oslav a kocoviny probrali tež. Enem nevim, co s tu Holubicu. Borak, myslela si, že zas kandyduje Havel a fčil musi byt v hrozne deprezi.

  Zbytek republiky vnima vitězstvi asi tak, jak odpověděl socijolog Hampl na jednu z otazek v jakemsik rozhovoru – Řada kritiků vyčítá generálu Pavlovi, že jeho zkušenosti v ekonomické a sociální sféře nejsou dostačující. Jsou podle Vás politické zkušenosti zásadním předpokladem pro úspěšné vykonávání funkce prezidenta? A Petr Hampl odpověděl: „Žádné zkušenosti nepotřebuje. Prezident Pavel bude plně podporovat vládu Petra Fialy a ve sporných případech se může zeptat na americkém velvyslanectví.“

  Poďme se fčil podivat, co se musi přiště vylepšit.

  1. Ty zminky o tym, že už po odvoleni deseti vesnic dokažeme odhadnut vysledky cele republiky na desetinu procenta, musi skončit, vypada to blbě. Ja vim, že to ta uměla inteligenca umi, ale logicka otazka lidu by pak zněla – na co cela ta šaškarna? Nemusime se stresovat tak dluho s volbama a čumět po cele republice na ty bimbordy s gzichtama kandydatu, stači, když přiště oslovite tych deset vesnic a oznamite nam vysledek.

  2. Take gigantycke kampaně, kdy su všeci masirovani v televizach, radyjach a všeckych podobnych konzervach, musi tež skončit. Bo lidi se pak stresuju, že po take masaži s obrovskyma nakladama musi přijit cosik opravdu velkeho, třeba valka. To narušuje klid na praci. Zednici pak misto teho, aby spravně kydali maltu při stavbě novych německych hytlermarketu, dyskutuju o tym, jestli před mobilizaci zdrhnu na sever nebo na jih a naši zapadoněmečti sudruzi pak maju obavy z plněni planu.

  3. Te Čaputce vzkažte, že jestli chce vypravjat ty svoje naučene fraze v cizi zemi a ukazovat svoje bambusoidni schopnosti, tak može, ale měla by si nejdřiv počkat, až se oficialně oznami, že uměla inteligence nezahaprovala a vyhrali zme. Bo jinak potvrzuje, že je ze stejne staje sorošova Aspiku. A hlavně to vypada, že vysledky znala dopředu, bo každy vi, že za hodinu od skončeni voleb by se z Prešporka do Praglu nedostala ani letadlama. Bo Slovensko už letadla nema a ty amerycke, kere su na Slovensku dyzlokovane pro obranu proti hybrydnim utokum pro obranu Ščurova před utokem Tataru, ji Bidet nepuči, bo zapomněl, kam je dyzlokoval.

  4. Ta uměla inteligence, kera dopředu určuje, kdo vyhraje… teda soryjako, chtěl sem řict, že odhaduje, jak to asi tak přibližně na desetiny procenta dopadne, je skvěla. Pogratulujte tvurcum. Furt se ale divim, že se všeci zabyvaju blbostma a nikdo nenapiše, že zvitězil prostě lepši člověk. Dekorovany hrdina, chlop s profesni karyjeru bez poskvrnky, ať už služil jedne nebo druhe straně, Symaptycky a ledovy jak Fantomas, ma zkušenosti, neni za nim žadny škandal a to, že v mladi byl v NSDAP či kaj to, za to se přece omluvil.

  Asi mu zavidi.

  Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Lanska komora

  PS: Tu 58 v softu ať jakysik socijolog vysvětli, nebo ju změňte, bo to fakt vypada blbě

  Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=797378

   1. Já vím, dala jsem odkaz cíleně.
    Jinak, Jáchyme, jsem od včerejška babičkou, narodil se mi vnuk od druhého syna, má 4 kila a 52 cm. Jsem opravdu velmi šťastná, dostala jsem jej vlastně k narozeninám! A včera mi řekl taxikář, co mě vezl z oslavy mých narozenin, že i lišák by byl jistě velmi nadšený. Já toho pána neznala, ale bylo to téměř mystické vyvrcholení krásného večera, který mi mí přátelé připravili.
    Přeji Vám mnoho zdraví a pohody!

 13. Škoda, že nikdo ze zdejších čtenářů dosud nezareagoval na probíhající skutečnou akci odporu proti trvalému trendu nedostatečných mezd v ČR. Aktivně zapojených do stávky v Nexenu (bývalé letiště Žatec) je 200 lidí, velká většina z dalších 1.100 zaměstnanců ji, jak jinak, „údajně podporuje“. (Zdroj: Žatecký a lounský deník.cz)
  Čtyři roky se pokoušejí s vedením podepsat kolektivní smlouvu, požadují zvýšení mezd a tento požadavek většině zaměstnanců nestojí za to, aby se také ozvali? Firmě se zatím s těmito „podporujícími“ daří udržet fabriku v provozu.
  Demonstrace na podporu té aktivní dvoustovky je svolána na pondělí 6. února ve 14:00 před branou Nexenu.

  1. Ta stávka přijde majitelům vhod – mají důvod to tady ukončit. Jak chcete konkurovat, když energie máme nejdražší … a že se při výrobě pneu jí spotřebuje :-).
   Odhaduji, že pojedou ještě nějakou dobu, přestanou platit odvody a dodavatelům … a z důvodu neochoty Čechů pracovat to zavřou. Pokud vím, tak na rozjezd dostali hrubo přes miliardu na pobídkách … teď to dorovnaj penězi z neuhrazených zakázek a odvodů a … a zmizí.
   Z důvodu Fialovy politiky je stávka odsouzena k nezdaru – nelze konkurovat, když máte nejdražší vstupy. Klidně se mohou ustávkovat.
   Ale mohu se v predikci mýlit a Fiala jim třeba zařídí vstupy za výrobní ceny … nebo dá další pobídku z našich daní, aby „zachránil pracovní místa“

   1. Asi máte pravdu. Když tu demonstraci nesvolává na pondělí Rajchl, ale odboráři a pár dělníků, tak ať to raději zabalí. „Alternativě“ to za to nestojí.

  2. Z jedné strany ukrajinci z druhé ten zatracený rus s válkou a enrgiemi a do toho ta zpropadeníá inflace. A ještě k tomu stavka. Tolik neštěstí a stávkující tomu jdou s otevřenou náruší a srdcem naproti. Smrt aby to poje….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *