18 července, 2024

Milý doležale…

Přátelé, včera mi přišel mail o který se s vámi musím okamžitě podělit. Ozval se mi sám J.X.doležal z týdeníku Fórum. Má na mě pár otázek… Nebudu chodit kolem horké kaše, celý jeho mail je zde:

Vážené dámy, vážení pánové,

připravuji článek pro Týdeník Fórum o chystané demonstraci 11. března, kde má vystoupit „Vidlák“. Mohl by prosím provozovatel/é serveru
vidlakovykydy Fóru odpovědět pro naše čtenáře:

– Kdo je prosím osoba, která pseudonymem Vidlák vystupuje, a proč jako autor mnoha a mnoha kritických komentářů na vašem serveru vystupuje pod pseudonyme, a ne pod vlastní identitou – to jest reálným jménem a příjmení, a fotografií, jak činí (termínem čtenářů Vidlákova serveru) „mainstreamová média?

– Osoba za pseudonyme Vidlák skrytá zvolila jako pseudonym slovo, kterým se v češtině označují lidé typu hrdinů filmu Kurvahošigutntág. Proč
prosím, má autor skrytý pod tím pseudonyme nějakou zálibu ve sprostotě, buranství a zlodějství?

– Proč vystupují i další autoři na vašem serveru anonymně, prosím?

– Proč by měla společnost brát v úvahu jakékoliv názory a myšlenky anonymů, prosím?

– Nejdůležitější z pořadatelů demonstrace 11.3., kde má identita „Vidlák“ řečnit, pan doktor Rajchl, již v jednom z prvních videí, kde
dělal demonstraci reklamu, sdělil: „Scott Ritter řekl v jednom rozhovoru: Válka na Ukrajině není válkou Ukrajiny proti Rusku, ale je
válkou NATO proti Rusku, NATO dodává zbraně a Ukrajinci dodávají krev. A přesně tak tomu je.“ Proč prosím podporujete otevřeně proruskou
demonstraci – akci podporující zločinnou útočnou válku Vladimira Putina proti Západu?

Předem děkuji za odpovědi, které bych potřeboval do neděle 5. března 18.00. hodin.

S pozdravem Jiří X. Doležal pro Týdeník Fórum

Myslím, že všichni víte, jaký vztah mám k týdeníku Fórum i k jeho pravdomluvným novinářům. Navíc si mě Herr doležal nebere do huby poprvé. Už před půl rokem na mě narazil a spustil svůj hnojomet. Jeho článek jsem u sebe hned zpopularizoval. A protože silně pochybuji, že by J.X.doležal zveřejnil jakoukoliv mojí odpověď tak, jak jsem jí skutečně napsal, rozhodl jsem se, že mu odpovím prostřednictvím svého blogu:

Milý doležale,

Vidlák je prostě Vidlák. Bloger, který si zvolil tento pseudonym, aby si na něm testoval zvědavce, jako jsi ty. Aby si každý hejhula nebral do huby jeho občanské jméno, překrucoval jeho slova a dělal zbytečné problémy. Vidlák svojí identitu nikdy neskrýval, jen nechodil vstříc jejímu prozrazení. Čtenář, který ho čte dlouhodobě, jeho občanské jméno už dávno zná a pokud to nutně potřebuješ vědět, zeptej se Cempera… ten si dal hodně záležet, aby ho odhalil. Sice to udělal blbě a na první pokus se netrefil, ale teď už by to vědět mohl. Další variantou je, že si přečteš celý vidlákův blog za poslední rok, v jednom článku dokonce svoje jméno prozradil sám.

Vidlák si tento pseudonym zvolil, protože je pravdivý. On prostě Vidlák je. Žije na vesnici, živí se rukama, umí si sám vyrobit jídlo a rozumí zemědělství, což pro vás intervjuky bude navěky nepochopitelná záležitost. Vidlák je buran a pro silné slovo nejde daleko, ale ve sprostotě ti nesahá ani po kotníky.

Další autoři na mém blogu vystupují anonymně, protože vedle vás novinářů se už dávno nedá žít. Místo abyste poskytovali zpravodajství nebo zprostředkovávali různé názory, tak poskytujete propagandu a jakékoliv jiné názory programově potíráte a ničíte. Ber to prostě jako pláštěnku. Máme svobodu slova, můžete si plkat, co chcete, ale nediv se, že si nechceme vaše plivance v jednom kuse vytírat z očí.

Navíc… to bys nevěřil… v naší zemi už se zase na názor vyhazuje z práce… To je také výsledek vaší novinářské činnosti. Máte tam na Fóru jednoho udavače vedle druhého. K tomu se tvoji kamarádi chystají cizí názory i kriminalizovat, takže se nediv, že moji přátelé úplně nestojí o pozornost takových, jako jsi ty.

Jaké názory společnost bere v potaz, to není tvoje věc. Lidi si sami vybírají své názory, sami si vybírají, čemu budou nebo nebudou věřit. Tvoje péče o společnost je dojemná, ale naprosto zbytečná. Nikdo nemá rád tety Kateřiny, které vědí nejlíp, co je pro všechny dobré. Ale co by člověk čekal od novináře, který má za šéfa člověka, který teď prohlásil, že za svobodu slova bojují jen dezoláti a proruští trolové. Možná ti to uniklo, ale dost lidí svobodu slova chce a ještě víc lidí nemá rádo týdeník Fórum a považují ho za naprosté dno české žurnalistiky. Tak hluboké dno, že raději čtou anonymní Vidláky.

Co se týče války na Ukrajině… já vím, že tobě něco takového uniká, ale ber to prostě tak, že u nás žijí lidé, kteří mají pocit, že nám o té ukrajinské válce lžete, až se vám od huby práší. Kdo to od vás byl, který nám tvrdil, že Rusko má munici na tři dny, dochází jim jídlo i rakety a za chvíli bude na kolenou? Kdo to od vás byl, kdo tvrdil, že Putina za chvíli svrhnou a Ukrajina do konce roku 2022 dobude Krym? Kdo asi dvacetkrát tvrdil, že Rusko už nemá rakety a nemá sílu k útoku?

Se nediv, když takhle informujete, že se veřejnost pídí po nějakých lepších informacích. Že chce vědět, jak ta válka doopravdy vypadá, chce vědět, jestli z toho nebude další průser jako v Afghanistánu, jestli náhodou to celé nemůže být nějak jinak. A když tyto informace nezjišťujete vy, tak to holt děláme my. Zadarmo a ve svém volném čase. Netvrdíme, že víme všechno nejlíp, ale vaše články se s realitou rozešly už v dubnu minulého roku. Sorry jako.

A vy, nájemní psáči, jste to zase nepochopili a místo pravdivého informování (třeba o ztrátách obou stran) tak raději mluvíte o cenzuře, těšíte se na ní a ještě to vydáváte za nějaké dobro. Já vím, že to nikdy nepochopíš, ale my nepodporujeme Putina. My si jen jaksi nemyslíme, že je tahle válka v našem zájmu a naopak máme pocit, že na ní kolosálně doplatíme. Tento pocit v nás vláda podporuje svými velmi promyšlenými kroky, když zvedá daně, snižuje valorizace, jsme best in inflace… i best in dluhy… i best in ceny energií… a víš, ono nás to žene na náměstí. Tak nějak se nemůžeme ubránit dojmu, že jsme v bídě příští na řadě. Promiň nám…jaksi se nechceme obětovat ve jménu evropských hodnot. Obzvlášť když je reprezentuje pravdomluvný týdeník Fórum. Za hodnoty reprezentované články J.X.doležala se nám nechce dávat ani statky ani hrdla. Budeš si muset zmobilizovat ty svoje.

Musím se ti přiznat… když Řehka mluví o mobilizaci, tak si vždycky vzpomenu, že bych musel dát své syny pro hodnoty reprezentované tvým šéfem a hned mě veškerá chuť k obraně přejde.

Za odpovědi děkovat nemusíš, nejsou ani tak pro tebe, jako spíš pro moje čtenáře. U tebe bych jen házel hrách na stěnu.

Jo a dovol, abych ti také poděkoval. Málokdo pro nás udělal tolik, co Fórum. Ty osobně na tom máš taky velké zásluhy. Nikdo do našich řad nepřivedl tolik lidí. Nikdo u nás tolik nezdehonestoval žurnalistiku. Díky takovým, jako jsi ty, fungují Vidlákovy kydy a čtenáři jim přibývají jak na běžícím pásu. Zapomněli jste totiž na své poslání. Místo hlídacích psů demokracie jste se stali propagandisty jedné pravdy. Místo míru propagujete válku. Půlku republiky označujete za zrádce. Rezignovali jste na informace, zaměřili jste se na nadávání komukoliv, kdo s vámi nesouhlasí. Je to tak okaté, že lidé mají raději Vidláky než J.X.doležaly.

Máš mé svolení si z tohoto textu cokoliv převzít, upravit, vystříhat, či vytrhnout z kontextu a pak rajtovat na tom, jaký jsem dezolát, buran a sprosťák.

248 thoughts on “Milý doležale…

 1. Z jiného sudu.
  Stále se nemůžu vzpamatovat, ze včerejšího jednání sněmovny. Ta neuvěřitelná arogance moci. Totalitní manýry. Není ta čára včerejškem překročena a není čas na generální stávku?

  Radek Vondráček
  @vondraczech
  18 h
  Masky spadly. Místo panství práva přichází panství většiny. Zákony platí už jen pro nás dole. Pro vládní většinu neznamenají nic.

 2. Z hlídacích psů demokracie se stali psi honicí, kteří se snaží uštvat každého, kdo nevyznává tu jejich státní ideologii, jejich „evropské“ hodnoty. Odpověděli na listopadové heslo: „Nejsme jako oni!“ slovy „My jsme přece oni!“ Cenzura, kriminalizace názorů, kriminalizace pocitů (v tom bolševiky předstihli).

 3. Prominte, vidlaku, ale dle mého názoru jste JXD udělal zbytecne radost už tím, kolik času jste věnoval jeho provokaci /je-li opravdu autentická/ .
  Argumentace, ze vystupujete anonymně, je zcela zcestná, pokud osobně vystupujete na internetech nebo chystáte vystoupení na demonstraci. Svou kůži jste vynesl na trh napřímo.

  P.s. zajímalo by mě, co si JXD myslí o Bandera party. To bych si snad po letech koupila Reflex.

 4. „Elita“ národa v PS si neuvědomuje,
  že nálož je už nachystaná a dnešním rozhodnutím v PS zapálila šňůru k roznětce, jen nevím jak je ta „cink šňůra“ dlouhá!

 5. Tak tohle sebou mají vozit po školách všichni ti, co přednášejí o protidrogové prevenci. A nemusejí ani hovořit. Posadit ho před děcka a čekat.

   1. To Fórum je takový přibržďovák, před zapadnutím do zapomnění . Pozvolný ústup ze záře reflektorů, aby dotyční nedopadli přímo na ústa. Taková poslední štace. Wollner už je také členem.

    1. áno iskrenie, bolo veľa ľudí, nechceme vojnu a pred USA ambasádou bolo riadne husto……. treba robiť protesty a pochody za mier. Má to význam v tejto nekľudnej dobe.

     1. Všecky pochody a demošky jsou leda nahovno a nic se jimi nezmění.
      Vláda a vládě nadbíhající média, ti všichni to vysedí, vymlčí a až lidi přestane bavit demonstrovat, tak jim za trest, upraveným zákonem zkrátí valorizace důchodů. Nebo pozastaví růst minimální mzdy, stanoví další nesmyslné daně a podobně.

      Serou nám na hlavy a už se ani nesnaží to maskovat.
      Viz grázl Jurečka.
      Proč mu nikdo z jeho bydliště nerozbije hubu, co myslíte?
      Že rozbitím huby se problémy neřeší? A jak je teda chcete řešit, když se takových sráčů bojíte? Domluvou? Letákovou kampaní, nebo potištěnými tričky?

 6. Já bych před panem Doležalem tolik nelkal na témata, které on jinde chutě konfrontuje. Děláte mu zbytečně dobře. On řeší jiné problémy /velice osobní/ které strejdové, dříve smažící, zpravidla kompenzují ataky druhých s jinými názory. Chlapík, kterému schází jedna z běžných činností, je zkrátka z duše naštvaný na celý svět.

 7. zacetl jsem se tentokrat do clanku na pravem prostoru a presel do diskuse, ktera mne tady bavi skoro stejne jako clanky. po chvili jsem se zacal osivat a divil jak ruzni trollove tak rychle nalezli i sem. je to debata jak na pravem prostoru pomyslel jsem si. haha . a tak jsem zase tady abych si spravil chut 🙂

 8. Pane Vidláku, skvělé!
  A pořád nechápu, proč ten slavný JXD a ostatní prohlašují o lidech, kteří chtějí mír a pochybují o oficiální propagandě, že jsou ruští agenti a podporují zločinců válku Vladimíra Putina? Co je na tom proruského, když pochybuji a chci mír?

  1. Re: Iggy

   Co je na tom proruského, když pochybuji a chci mír?

   Když bude mír, tak nebude třeba splácet válečné půjčky za dodaný bojový šrot – pardon – wunderwaffen – česky řečeno jedině správné zbraně, které vytlučou všechny Rusy jako králíky.
   A nebude nový Marshallův plán, na kterém se soudruzi z Pětidemolice balíkují už teď, i když ještě vůbec nazašal.

   A vůbec! Jste hnusný MÍROVÝ štváč a takové soudruhy tady MY nepotřebujeme, protože stejnak vyhrajem, akorát to bude až za dvacet minut, ale máme to v kapse, jasná páka, protože to hlásili na Rááádyjožumpálu a dokonce i na ČT24.

    1. „Své území“ ? Na základě jakého historického nároku ? Východní část patřila po staletí Polsku, řást Rumunsku a Maďarsku. Novorusko (o které se vede boje) bylo ruské od doby Kateřiny Veliké, která je anektovala Krymskému chanátu. Uznávám svébytnost Maloruska – jádro Ukrajiny. Ale proč by měli násilím zadržovat ostatní ? Rusko je agresor ? A co Ukrajina, která 8 let ostřelovala VLASTNÍ LIDI ?

     1. Přímo vyvraždit snad né, postačilo by učinit z nich neobčany. Bez volebního práva, něco jako se podařilo v Estonsku. Ukázat těm podlidem, že jsou mezi nadlidmi Ukrajinci jen strpěni.

    2. Podle platných norem OSN má Rusko a další země Rady bezpečnosti právo vojensky zakročit všude tam, kde by se k moci dostal neonacismus a vláda by ohrožovala některého z členů Rady bezpečnosti OSN. Právě tak Rusko zasáhlo proti nacistickému teroru na Ukrajině, který se od roku 2014 zaměřil proti ruskojazyčnému obyvatelstvu především na východě země.

     Existují tisíce důkazů o úzké vazbě nacistů na ukrajinské vládní a vojenské kruhy, a také na západní elity, které ve snaze pokořit Rusko podporují nacistické skupiny na Ukrajině od osamostatnění Kyjeva po rozpadu od SSSR.

    3. Re: Amper77

     Ampére milený připomenu vám tato slova:

     Budeme hájit právo našich lidí všude, kde žijí.
     Můžete hádat, kdo to řekl.
     Správně, řekl to Vladimírek. Ale ještě předtím tento axiom své zahraniční politiky vyhlásili soudruzi prezidenti USA!!!
     Takže nic nového.

     Jinak pokud jste si nevšiml, jako první začal vyhlazovat rusky mluvící Ukrajince Kyjev. S tím prostě nenaděláte VŮBEC NIC.

 9. Cílem výpadů bývává útok na osobu v citlivém bodu – ješitnosti. Způsoby jsou různé, např. moje odpověď JXD na jeho blábol: Kdo jste? Neznám vás.

  Dodatek a pro pobavení tolerantních čtenářů citace z nalezeného zápisku anonymního autora na hospodské účtence (včetně pravopisu). Zobecněné není narážkou na konkrétního tvora, neboť …
  Každý hovno touží vskázat světu
  když nám smrdí pod nosem
  To čumíte jak krásně kvetu
  proto tady zrovna sem!

 10. Pan J.X. je názornou ukázkou toho, co dokáže kombinace dlouhodobě aplikovaných drog, pokřiveného charakteru a v pozadí pláče uspokojivý intelekt. Řídký výkal, zabalený do formovaného hovna.

  1. Problém pana novináře není vzadu, jak píšete, nýbrž vepředu a o něco níže. THC mani zkrátka po jisté době nemůžou, v tom je zakopán pes.

   1. Petrbudvar:
    To není pravda. Sám hulím už více než čtvrt století a libido mi teda nechybí. A drogy mi otevřely oči. Ano mají jisté neblahé důsledky při užívání delší dobu a často (krom některých – LSD apod.), ale taky dokáží člověku hodně pomoci, ale to asi záleží na charakteru. Když budu parafrázovat hlášku z filmu dobří holubi se vracejí: Drogy nejsou špatné samy o sobě, ale tím, co v nás probouzejí.

 11. Doležalovi doporučuji odpovědět ve smyslu:
  Autoři vystupují pod přezdívkami, protože je důležitý názor a nikoliv ten, kdo jej vyslovuje. A zdejší debata upředňostňuje názory před zastrašováním oponentů už předem tím, že názor vyslovil prof. XY, Dr.Sc. a 43x dr.h.c. To jako aby se oponent už předemcítil jako nevzdělaný tvor a byl tak na počátku diskuze zadupán do země.
  Jinými slovy, tenhle dvorek je Vidlákův a je to on, kdo na něm určuje s Alefem pravidla.

 12. Jak to tak čtu, stačíte se zabavit mezi sebou. JXD, Cemper, Vidlák, Okamura, Rajchl, Vrábel a další „svolavatelé“…
  Viditelná (slyšitelná) část alternativy, která to prohraje právě pro tu svoji sebestřednost a neodstranitelný pocit vlastní neomylnosti a potřebnosti. Příliš mnoho energie na údržbu vlastního ega.
  Čímž netvrdím, že Jiří Doležal není Trottel a Vidlák je. Ale že čím dál tím míň záleží na problému samém.
  Rád bych se pletl!

   1. A to já bych věřila, že to byl JXD, protože ten už je fakt vymletej. Psychopat byl vždycky a fet z člověka taky intelektuální a charakterovou hvězdu neudělá.

   2. A co když nejde jen o JXD, ono takové „vysvětkení“ je /může být i pro došlé návštěvníky. Mnozí z nich, aspoň si myslím, potřebují tzv. lopatizmus, Protože ty tlaky majnstrému a podobných individuí , když tak koukám jsou opravu neskutečné. Lidem je potřeba obnovovat komplexní myšlení, nejen hesla. vysvětlovat, to čemu my se zasmějem, oni se mohou zděsit….

  1. Lenina si nepřečtou a nepřečtou a nepřečtou. Místo toho se zabývají se převratovým kargookultismem.
   Je to marný, je to marný, je to marný.
   Jako v pozdním středověku mase mumlající „krleš, krleš,“ hltající zprávy, kde že byl krvavý déšť, kde že pršely žáby, že konec světa se blíží, a že se mají připravit na Armagedon, vykládat, že Země je nejen kulatá, ale že se i točí, a že by bylo príma mít Internet.
   Zatím křesťanským světem se zmítá papežské schisma, i v létě je zima, na polích hnije obilí, Kostnický koncil, jako vedlejší program upálen Jan z Husi, ovšem až poté, co slibně začínající Universitu Karlovu poslal na periferii vzdělanosti, Čechy jsou plundrovány táboritskými levičáky a posléze sirotčím vojskem, křižácké výpravy….
   Hlavou se mi honí myšlenky o podobnostech….

 13. Odporucam kanal sudcu Napolitana na tubke.
  posledne interview mal s US dobrovolnikom, co sa zaobera odminovanim. Chlapcisko ma spravne zapadniarske nazory, ktore zjavne sudcovi nekonvenuju, ale slusne bez urazok sa s nim porozprava, aby mal kanal vyvazeny nie len nazormi Rittera ci Macgregora,ale aj druhej strany nazoroveho prudu.

  https://www.youtube.com/watch?v=xv1B1ESXPl8

  od 10:30 je to zajimave a 12:15 Vandyke uprimne povie, ze ukrajinska propaganda je vobec najlepsia, aku kedy videl.
  Nieco na tom bude, pac i jeneral PP uspel vdaka skvelemu medialne zvladnutemu obrazu.

  1. Z dnešního Vlka

   Roman Dmowski (1930)

   Ukrajina se v posledních letech díky uhlí a železu z Doněcké pánve a kavkazské ropě stala předmětem velkého zájmu evropského a amerického kapitálu a zaujala místo v jeho plánech na hospodářské a politické uspořádání světa v blízké budoucnosti. K tomu je třeba ještě dodat – což není v žádném případě méně významné – roli, kterou Ukrajina hraje po boku Polska v otázkách židovské politiky.

   (Samostatná) Ukrajina by od prvního okamžiku čelila velkým problémům velkého státu. Jde především o vztahy s Ruskem. Rusové by museli být nejpitomější lidé na světě, kdyby se snadno smířili se ztrátou obrovského území, které obsahuje jejich nejúrodnější zem, jejich uhlí a železo, které ovlivňuje vlastnictví jejich ropy a přístup k Černému moři. Dále jde o využívání tohoto uhlí a železa se všemi důsledky pro systém a hospodářský život Ukrajiny. Velký problém představuje pobřeží Černého moře, které není etnicky ukrajinské, vztah k „donským“ zemím, k neukrajinskému Krymu a dokonce i ke Kavkazu. Ruský národ se svými historickými tradicemi a vynikajícími státními instinkty se s těmito problémy postupně vyrovnal a řešil je po svém. Nový ukrajinský národ by si okamžitě musel najít vlastní způsob, jak se se všemi těmito úkoly vyrovnat, a nevyhnutelně by zjistil, že je to nad jeho síly. Jistě, našli by se mnozí, kteří by se toho ujali, ale to se právě ukazuje jako tragédie.

   Neexistuje žádná lidská síla, která by zabránila Ukrajině, odtržené od Ruska a přeměněné na nezávislý stát, aby se nestala místem, kde se soustředí podvodníci z celého světa, (kteří jsou dnes ve svých zemích velmi potlačeni), kapitalisté a ti co hledají kapitál, organizátoři průmyslu, technici a obchodníci, prostitutky a plánovači, hrdlořezi a organizátoři prostituce všeho druhu. Němcům, Francouzům, Belgičanům, Italům, Angličanům a Američanům by pomohli místní Ukrajinci, nebo blízcí Rusové, Poláci, Arméni, Řekové a nakonec ti nejpočetnější a ze všech nejvýznamnější Židé. Sešla by se zde celá Společnost národů…

   Všechny tyto prvky by za účasti chytřejších, v podnikání zdatnějších Ukrajinců vytvořily vedoucí vrstvu, elitu země. Šlo by však o zvláštní elitu, protože asi žádná země by se nemohla pochlubit tak bohatou sbírkou mezinárodních šmejdů.

   Ukrajina by se stala vředem na těle Evropy; a lidé snící o vytvoření kultivovaného, ​​zdravého a silného ukrajinského národa, dospívajícího ve vlastní zemi, by zjistili, že místo vlastní země mají mezinárodní podnik a místo zdravého rozvoje rychlý postup rozkladu a hniloby

   Ukrajinská otázka má různé zastánce, a to jak na Ukrajině samotné, tak v zahraničí. Zejména mezi těmi posledními je mnoho těch, kteří velmi dobře vědí, do čeho jdou. Jsou však tací, kteří vidí řešení otázky oddělení Ukrajiny od Ruska velmi idylicky. Ti naivní by udělali nejlépe, kdyby od ní dali ruce pryč.

   1. liška napsal:4 března, 2023 (9:38)

    Z dnešního Vlka

    Pozor.
    ….Kolegům z Casusu se podařilo ulovit superrybu!!! A když píší super, pak je na místě spíše verze SUPERRYBARA!
    Tím supersolokaprem není nikdo jiný než asi nejznámější ruský vojenský bloger Rybar!!!!…

    …Stačí, když se dnes ve
    20,00 hod.
    připojíte na Slobodný vysielač…..

    …. A ještě něco, pokud si nějaké horlivé služební voko a ucho myslí, že půjde nějakou agitační selanku, jak je zvykem v tuzemském manistreamu, bude nejspíš hodně zklamán. Na kolegu Pepeho z Casusu jsem měl jedinou otázku, než padlo definitivní ano z mojí strany – jak kritické dotazy bude možné pokládat? Odpověď zněla – jakkoliv! Takže, až na mne dojde řada, hodlám se zeptat na věci, kterým v téhle válce vůbec nerozumím! Padni komu padni!

    KOSA NOSTRA

    Pohov.
    Volno.
    Rozchod.

 14. Tak to jsem moc rád, že nejsem sám, kdo vidí slavné Fórum 24 jako nejhorší žumpu a studnici těžké demagogie…

 15. Doležal z Prahy? To je ten týpek který souznil s nejbohatším čechem Kellnerem v otázce zbourání nejluxusnějšího hotelu Praha neb těmto dvěma pražákům zakrýval výhled z jejich vil. Do Kellnera jsem pražil tak dlouho ,až zmizel nadobro kdesi na Aljašce.

 16. Mně se zdá.) Mně se zdá ta odpověď adekvátní. Kromě toho tykání, kt. JéDému po celoživotní práci a mentální námaze nenáleží. Oba, dotazovač i odpovídač, kolem sebe tančí kmenovým písmenovým tancem a rozhodně, jsouce si vědomi břitkostí (co to je?) svých per, se ještě nepropíchli a nenůže to udělat zatím ani jeden z nich jako první… nicméně doba jim přitom bubnuje do rytmu

 17. Skvělá stěrka, Vidláku.

  JXD hraje v dopise trotla a blbce; jistě ví docela přesně, kdo jste, odkud a celou genezi Vašeho psaní. Oni tihle lepšolidé to takhle dělají: když se sníží a mluví s námi, dle nich dezolátní nevzdělanou špínou, uzpůsobí tomu svůj jazyk, slovník a přístup. Asi jako když aristokratická „prolidová“ zlatá mládež – i zestárlá – sdělovala svá moudra „těm dole“. Takový směšný projev jejich povýšenosti.

  Bral bych to jako potvrzení Vašeho zářivého úspěchu: když ze smrduté žumpy vyskakují takové profláklé existence, a vrhají se Vám po krku, uspěl jste. Jak praví klasik – už nevím který a hledat se mi to nechce – velikost člověka je indikována zavilou a nenávistnou odporností jeho nepřátel. Něco na tom je… když se zjevují takové kreatury jako JXD, zjevně něco děláte dobře; hodně dobře.

  Zmíněného týpka si pamatuji z počátku 90. let, většinou z Dejvic. Osobně jsem s ním vícekrát mluvil, byl zajímavý. Ještě zajímavější ale byla jeho tehdejší přítelkyně, krásná chytrá a milá holka. JXD tehdy dělal v přenádherném Hájkové polobulváru Reflex; v letech 90.-94. to byla špičková novinařina, grafika, fotografie, provedení – vše na tom bylo naprosto úžasné. A psal velice dobře, četl jsem jeho články velmi rád.

  Co se s těmi lidmi stalo, proboha. Lituji nejen je samotné, ale hlavně zmařené příležitosti, které hodili do kanálu. Lituji také jejich okolí, třeba JXD krásnou modrookou černovlásku Alexandru, holt záchranná operace se nepovedla, JXD prostě zachránit nechce.

  Uvidíme, co se stane dále, naděje neumírá: je nezničitelná, nezlomitelná – ale velice malá, jaksi z principu. Neházel bych flintu do žita, možná i JXD je schopen polepšení.

  1. Re: Králík

   Smažka a polepšení?
   V osmapadesáti?
   Přiznejte se, že jste k snídani zchroupal nedměrné množství kvašených listů „mojičky“!!! (Mojički – místní výraz pro listy smetánky lékařské – lidově pampelišky. Králíci se po nich můžou utlouci.)

   1. Ale kdepak. Smažky, alkáči, hráči, … kdo ví. Jsou případy, kdy opakování pokusů není jen marnost – čas ukáže. Ukončil jsem to optimistickou větou, která pro mnohé zní nerealisticky. A co jsem měl napsat? Vezmi devítku, křížem napiluj střelu a pořádně se střel do hlavy? To ne.

    1. Pane k42, já myslím, že v případě JéiXDé bude čas (ne)milosrdný. Odvane (mu) zvolna realitu a přivane extra savé pleny a domov se zvláštním režimem. Skoro bych si na to i vsadil.

     1. Nojo. Víte, jak to je: předpovídání je těžké, zvláště jde-li o budoucnost.
      Co se týče savých plen a toho dalšího, kdo ví, jak kdo skončí. Včetně každého z nás.

      1. k42: Abych volně parafrázoval A.Schopenhauera, každá pouť, ať je jakkoliv klikatá, jednou každému z nás končí plnou plenou a úbytkem mozkové tkáně 😁. Pouze JX tuto moudrost doplnil o charakter pokřiveného sráče…

      2. Ztráta mozkových buněk je nevratná a na mozečném entity doležal je to jasně patrné.
       Takže váš optimismus je sice hezký, ale marný (cením si optimismu, sám jsem celoživotní optimista).
       U všech feťáků to probíhá stejně, snad s tím rozdílem, že někdy rychle, jindy pomaleji.
       U přetřásané entity sleduji pomalý, ale stabilní sešup, alespoň, co se týká jeho psané tvorby v průřezu desetiletími…
       Přesto, anebo právě proto, mu z celého srdce přeji, aby se zmátořil a dostalo se mu záblesků jasné mysli.

     1. Problém bude v tom, že on už neudrží v ruce ani to „pomyslné pero novinářské“ natož nějaké „koktavé železo“. Ten bude ukončen až při EU/vládou nařízené eutonásii.

  2. Ano, Alex (tehda jeste Sasha) byla moji prvni opravdovou laskou na gymnaziu v Havirove, kde jsem se chystal na maturitu a misto uceni se travil krasne chvile s ni. Nepochopil jsem, jak potom v Praze na vysoke skoncila s JXD, ale byla porad dost mlada a asi i naivni. Ted uz je myslim stabilizovana. 😉

 18. Ukazuje to smutnou úroveň české novinařiny.
  Značná část psáčů je těžce zdevastovaná alkoholem (Rejžek, Etzler) drogami (JXD, Novotný) zneužíváním léků (Šafr), nebo mají problémy s mňoukáním (Wollner, Hošek)
  Možná je to tím, že liberálně demokratická novinařina není pro slabý povahy, možná je to tím, že už to žádná novinařina není.
  Teď už jsou u novin jen politruci, agitátoři, propagandisti.
  To se nedá dlouhodobě vydržet…
  https://www.lupa.cz/aktuality/zastupce-sefredaktora-seznam-zprav-jiri-hosek-skoncil-kvuli-nevhodnemu-chovani-ke-kolegynim/

 19. Dočetl…
  Bohužel, už se stalo. Bylo odpovězeno. Zásadní chyba. Stačilo zde přepsat jen vyhulencovy dotazy.

 20. Tak si dolezal nabehol na hrable…. :))
  Verim, ze Vidlak s chutou napisal tuto odpoved, temer od srdca, pac malokedy bude mat nastavenu holu zadnicu dolezala a zaroven mat tu moznost si do nej kopnut.

  Keby bol byval dolezal co i len trochu novinar, ergo clovek snaziaci sa zistit dostatok informacii k tomu, by nieco vyplodil, neznemoznil by sa tocenim sa okolo anonymity Vidlakovej.

  Krasne sa dolezal ukazal ako neumetelo a blb.

  Vidlakovi by som vytkol len ten posledny odstavec. Bol zbytocny. Ked ides do politiky, nedavaj ikomu na nic bianco sek.

 21. Jsem opět v rozpacích a dnes již hodně.

  Patrně je Jiří X. Doležal prapodivná existence, leč ptá se vcelku racionálně, ikdyž tendenčně. Na to Vidlák odpoví výlevem emocí.
  Toto je přesně charakteristika alternativy. Neschopnost racionálně reagovat na vládní propagandu.

  Jak všichni asi víme, je to víc než cokoli, je to jen a jen obyčená chyba.

  1. J.X. D. je prapodivná existence, vždycky byl. Ale působí v novinách od začátku 90. let, pamatuju si ho z Reflexu z té doby. Tehdy byla jeho prapodivnost docela zábavná, ale vážně se brát nedal, tedy alespoň já jsem ho to nedokázala. Ale zná ho dost lidí. Většina z nich už se na něj vybodla a na ty jeho blaboly nerteaguje, ale furt je známý, a je čím dál víc zákeřný.
   Ale protože to vypadá, že svým mailem oslovil víc lidí, je dobré to vědět. Za mne Vidlák dobrý, s jeho reakcí souhlasím.

   1. Drahý Robertx,

    Doležal se ptá “ Proč prosím podporujete otevřeně proruskou demonstraci“. Dotaz je takový ten provokativní prorežimní, dokonce bych řekl i úskočný, leč nic na tom nemění, že Vidlák neodpověděl.

    Pokud nejsme schopni ani na takové provokace odpovědět racionálně bez emocí, pak je odpověď spíš, jak se dnes moderně říké, kontraproduktivní.

    Neberu vám vaše ani Vidlákovi emoce, ale nečekejte, že se s takovou výbavou doberete nějakého efektivního výsledku.

    1. Jak chcete bez emocí a věcně odpovědět na otázku typu „Kdy přestanete mlátit svoji ženu“?
     Vidlákova reakce je naprosto adekvátní.

     1. Re: Martin V.

      Naprosto geniální odpověď na váš hypotetický dotaz.

      „Kdy přestanete mlátit svoji ženu“?
      Až ji dojím. Ještě z ní zbývá kýta v udírně.
      A to, o čem se naivně domníváte, že je moje žena, tak to je má kuchařka, která dovede velmi dobře nakádat masíčko do nejrůznějších bylinných láků. Doporučuji.

      Fčilek si představte, že byste měl koule to říct nějakému psacímu mamlasovi. Anebo údajnému známému. A při tomto rozhovoru dotyčnému nabídnout domácí karbanátečky. Takové malé, hezky obalené, se spoustou česneku a majoránky…, mňam!

    2. Ja myslim, ze se berete prilis vazne.
     Ten dolezaluv dotaznik v zadnem pripade vazne myslen nebyl a clanek uz ma mistr jiste davno napsany.

     Takze souhlasim dneska spise s RobertemX, ze odpoved je adekvatni.
     Je v humornem stylu, na nedeli, a vsichni se po pracovnim tydnu potrebuji taky trochu zasmat.

     Naopak si myslim ze by bylo velkou chybou brat ten dolezaluv vyplod vazne a detailne se zabyvat kazkou otazkou a snazit se o nejake rozumne a uprimne odpovedi, Jak jste si to mozna predstavoval vy.
     Moje zkusenost ale rika, ze kdyby se mel Vidlak vami navrhovanym zpusobem zabyvat kazdou provokujici smazkou, nebo kazdym trollem, tak by ho doslova umlatili.
     Zumpe trva vylodit takovy dotaznik priblizne 5 minut, a nezamestnanych genderistu maji k dispozici nepocitane.
     Seriozni odpoved zabere cas.
     Vic uz snad psat nemusim.

  2. „Jsem opět v rozpacích a dnes již hodně.“
   Já jsem v rozpacích nad Vámi … víte znám projevy JXD od 90sátých let … napřed to byla „propagace marihuany“ v té době docela dle skutečnosti. Postupně se ale dostával stále níž a níž … nechci zde zrovna vyzdvihovat jeho zpověď (již nevím na které TV) k projevu „lásky ke své ženě“ … normálního člověka by něco takového ani nenapadlo zveřejňovat, bylo to jak z porna … a tak to šlo dál a dál…
   Nevím jak Vy znáte tohoto „pisálka“ (ano, novinář ani žurnalista to opravdu není) !!
   Z některých Vašich komentů mám dojem, že jste se probudil z letergie tak v únoru loňského roku …

 22. Vyhulenec má bludy, že je policajt.
  Protože tohle je jak policejní výslech.
  To bys mohl rovnou jít podat vysvětlení.
  Navrhuji nereagovat. Nijak. Jako by se nestalo. Nijak se s ním nezaplétat.

 23. Nejdřív je otázka,kdo platí Forum,protože psaním se neuživí.
  Když už J.X.Doležal skončil u Šafra,tak to o něčem vypovídá,ale nějak se musí živit.
  Pan Vidlák může jen čekat nějakou pomlouvační odpověď a o čtenáře Fórum není o co stát,to bude podobná skupina,jako on.
  Mám jinou obavu,zastavit postup Ruské armády,můžou jen biologické,chemické,nebo jaderné zbraně.

  1. Rusové to zcela určitě vědí,a proto se po původní expanzi stáhli tam, kde jsou teď, a zvolili taktiku mlýnku na maso.

  2. Kdo platí Forum není nic tajného.
   Partička spřízněných ojrosouhů vyklepala prasátko a založila tu jedinou nezávislou tiskovou agenturu Free Czech Média.
   Jsou ještě o parník nezávislejší než ČT a ČRo.
   🤣
   Jsou chudí jako kostelní myšky a tudíž vítají příspěvky čtenářů, kteří prahnou po těch stopro nejpravdivějších informacích.
   🤡

 24. Vážení spolučtenáři , prošel jsem diskuzi a chci vás poprosit o vynechání hodnocení autora dotazu.
  Vidlák se s dotazem vypořádal a o kvalitě dotazujícího novináře vypovídá i to , že si blog nepřečetl(a nejspíš ho názory ani nezajímají) ale čeká na odpověd- tedy pokud mu přijde odpověd typu vidlák = Musk tak odškrtne splněno a vlastní práci (zjiš’tování faktů) odbude dotazem .
  Je pěkné vidět jak vlastně někteří rádoby novináři pracují.

 25. Četl jsem.

  Pokud je Vidlákova citace mailu od jxd (našeptávač nabízí i JZD) autentická, mohl bych se ptát, proč si pan žurnalist po sobě nepřečte, co napsal – než to pošle do světa. Takový dotaz je ale zbytečný; zřetelně není daleko doba, kdy jxd nebude s to dát dohromady ani holou větu. – Co si pak počnou ve Vtipu24, věru nevím.

  Vidlákův dnešní článek evokuje představu scény z obrazu „Donští kozáci píšou sultánovi“. Vidlák ovšem nepíše sultánovi, nýbrž trosce, která kdysi bývala novinářem. Svůj text pojal jako slohové cvičení a zjevně si to užívá, což je zcela v pořádku.

  Adekvátní odpověď by ovšem stačila daleko, daleko kratší.

  1. Bud to nepsal JXD, anebo to napsal demostrativne chybne, aby prokazal svuj odpor („necim takovym se vazne zaobirat nebudu“). Ze by to byl vazne mineny email a tedy i prukaz zpusobu prace JXD, se mi verit nechce. Prijde mi, jako by zadal ukol progresivistickemu elevovi, JXD ma preci jeste stare dobre komunisticke vzdelani, takze je profesional a ne tohle. Skoda, ze se ho na to Vidlak nezeptal.

   1. Nevím jka včil, ale dřív to tak bylo, stejný postup dotazů – jak dotazník. Což dokazuje nakolik ještě na tu „práci máí“ a nakolik jsou to už jen matné vzpomínky na dávno….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *