22 června, 2024

Izraelské Sarajevo

Hodnocení polských voleb přenechám manželům Kunštekovým. Nepřikládám jim takovou důležitost jako volbám na Slovensku, kde se rozhodovalo, jestli Fico otočí kormidlo směrem k národnímu státu. Polsko tímto směrem už dlouho kráčí a EU považuje za docela užitečnou dojnou krávu pro svoje záměry. Maximum, co se může v Polsku stát, že Tusk bude Brusel zneužívat trochu méně… Ale když se podíváte, jak liberálové prohrávají jedny volby za druhými a je úplně jedno, jestli jde o Slovensko nebo Německo, tak bych úplně nevěřil, že by ausgerechnet Polsko bylo výjimkou. Jestli konzervativci sestaví vládu, to je jiná věc. Navíc je docela pravděpodobné, že i v Polsku budou hlavním poraženým liberální média a agentury pro výzkum veřejného mínění.

Co se týče války do posledního Ukrajince (která se nás ohledně Polska dotýká nejvíc) tady je úplně jedno, kdo je v Polsku u moci. Proti Rusku chtějí válčit tradičně všichni a stejně jsou všichni zajedno v tom, vzít si zpátky svá ukrajinská území.

V dnešním článku se ještě jednou podíváme na události v Izraeli, i když už všechno bylo řečeno.

Liberální manýry ohledně importu muslimských jaderných inženýrů se teď právě rozpouštějí v masových propalestinských demonstracích v celé západní Evropě. Dokonce ani Šojdrová se už nehlásí k tomu, jak k nám chtěla dopravit osmnáctileté syrské sirotky a nadávala na Babiše, že jí to nedovolil. Nesekundoval jí u toho Zdechovský? Rakušan už také drží hubu ohledně každoročních třiceti tisíc migrantů v rámci povinné solidarity s Německem, které to prostě nezvládlo.

Stejně tak si mnozí až teď uvědomili, co to znamená, žít v aglomeraci, které šéfují největší militanti v oblasti, které Západ vypěstoval, aby byli protiváhou sekulárnímu palestinskému Fatahu… K tomu jsme mohli v přímém přenosu vidět nová měřítka krutosti.

Rovněž jsem už několikrát popsal Thukydidovu past, ve které se celý Západ ocitl. Není možné nereagovat, když se Hamásu ten útok tak povedl. Protože to se rovnou můžete rozpustit a odstěhovat na Sibiř. Ale pokud zareagujete, začne fakt velká válka přesně s těmi státy, kterým jsme loni ozlomkrk předali klíče od naší energetické bezpečnosti. S Putinem se prý nedá a nesmí mluvit. Teď zjišťujeme, že s Araby to nebude lepší. A všude čekají další Fírerové, aby si taky smočili. Turci, Azerbajdžánci, Íránci, Iráčani, Číňané….

Víte co je největším paradoxem? Podívejte se, co nám média referovala o Izraeli za posledního půl roku. Největším nebezpečím pro židovský stát přece byla soudní reforma. Kvůli tomu tam dělali velké demonstrace. Měli tam teď několikery předčasné volby za sebou a místní politici šli daleko za hranu toho, co je normální. Izraelská armáda hlídala osady na Západním břehu, protože osadníci za to správně volili, díky tomu méně hlídala u Gazy… a výsledkem celkového rozhádání ve společnosti bylo, že i vojáci na to už prostě kašlali.

To si tak demonstrujete proti soudní reformě, považujete to za nejdůležitější věc na světě, média z celého Západu lomí rukama nad ohrožením demokracie… až najednou zjistíte, že máte mnohem větší problém. Tak velký, že nějaký deficit demokracie, lidských práv a zabíjení dětí, už nikoho nezajímá. Máte na krku fakt velkou válku.

Ano, pak si vzpomenete, proč šly jakékoliv mírové rozhovory do kytek. Obě strany věřily, že budou schopny o problému rozhodnout silou a bez kompromisů. Vzpomenete si, co se dalo udělat jinak a lépe. Zjistíte, jak malicherné blbosti média předhazovala veřejnosti, aby se nemluvilo o tom zásadním. Byla to politická korektnost, která zabránila, aby se věci nazývaly pravými jmény…. a je to ta stejná politická korektnost, díky které teď Evropa sice stojí na straně Izraele (jen vlaječkami… nic jiného už nemáme), ale zároveň bude posílat Palestincům třikrát tolik peněz a oni je samozřejmě použijí výhradně na humanitární účely…

Ale zkuste mít na batohu písmeno Z. To na vás hned hupnou těžkooděnci. Příště běžte mávat palestinskou vlajkou. To se pořád ještě smí. Boj za rozšiřování NATO se musí vést do posledního Ukrajince a diplomacie je nežádoucí. Boj proti džihádu se má vést u stolu s notnou dávkou dobré vůle u jednacího stolu…

A takhle si tady žijeme…

Naštěstí se na včerejší demonstraci v Praze ukázalo, že těch, kteří nemají žádné pochybnosti o čistotě palestinských úmyslů, je naprostá hrstka. a kupodivu ještě menší hrstka nemá žádné pochybnosti o právu Izraele na libovolnou formu odplaty. Ještě že tak… Jeden černobílý konflikt nám úplně stačí. Nepotřebujeme mít dva. Není žádná sranda, když víte, že každý mrtvý v Palestině vygeneruje tři nové teroristy…

Já si dovolím konstatovat, že Izraelci si tento rébus uvědomují a moc se jim do té nastražené pasti nechce. Proto také nevěřím na nějaké spiknutí tajných služeb s Netanjahuem. Kdyby byl útok Hamásu Izraelem „plánovaně dovolen,“ byla by odveta připravená a došlo by na ní mnohem rychleji. Ideálně tak rychle, aby bylo hotovo dřív, než se tradičně pomalé arabské země vzpamatují a zareagují. Místo toho sledujeme, jak Izrael utahuje kolem Gazy smyčku, ale nejvíc jednotek odesílá na severní hranici. Navíc nic nevíme o tom, jak Izraelci hodlají bránit své osady na Západním břehu, které tam jsou jako ostrovy v palestinském moři. Zde může být situace zdaleka nejkrvavější.

Útok se dělá vždycky nad ránem, takže je možné, že je teď už všechno jinak, ale v době, kdy tento článek vyšel, trvala stále stejná situace. Dokonce prý Hamás nabídl, že propustí rukojmí, pokud Izrael do Gazy nevpadne, ale pochybuji, že v tom není žádný háček.

Před týdnem bych si byl jistý, že na pozemní operaci proti Gaze dojde během pár dní. Na zázrak stále nevěřím, ale přece jenom se mi v této chvíli zdá trochu reálnější.

Je to jen shromažďování sil a příprava na FAKT VELKOU a HNUSNOU válku, která ovlivní situaci Západu mnohem víc, než válka na Ukrajině?

Nebo sledujeme přiznání tristní situace, že si Izrael ani se Spojenými státy za zády nemůže dovolit boj na tolika frontách? Sledujeme přiznání stavu, že se podařilo arabské státy vehnat do neoficiální koalice proti Západu? Je to přiznání krachu západní diplomacie? Je pravda, co řekl Putin, že tam v Izraeli prostě pohořela americká zahraniční politika? Nebo ještě má dojít na výměnu zajatců? Je to reálné?

O Gazu už vlastně ani moc nejde. Ta zřejmě nesehrála roli ani izraelského Pearl harboru, ani izraelského 11. září, ale začíná to vypadat na izraelské Sarajevo. Sehrála roli rozbušky a výsledkem je situace, která se za všech okolností vlastně zhorší a nejmenší ztrátou by byla kredibilita Izraele, kterou si ale židovský stát nemůže dovolit. Proto budou nakonec ztráty ještě větší.

Aby věci zašly moc daleko, na to stačí už jen jediné – invaze do Gazy. A mám obavu, aby nakonec nevypadala stejně jako invaze Rakouska-Uherska do Srbska… a aby také stejně nedopadla.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

172 thoughts on “Izraelské Sarajevo

 1. Tak Polaci si pry vyvolili klaunovy svet. Volili pry az do tri do rana. Hm… v Americe vzdy kolem treti rano vezly kaminony pytle dalsich hlasovacich listku… od nekud… a z gruntu se menily procenta tomu ci onomu kandidatovi…

  1. No nevim. Ta pani mluvi o tom, jak na uplne obycejnem pohrbu na ne Izraelci strileli, a povazte, strileli i zenam do vaginy! Jakziv jsem takovy obrat fraze nezazila. Zni jako najata fanaticka, ktera rekne cokoliv. A to nerikam proto, ze si myslim, ze Israelci nedelaji leckde svinarny.

 2. ZLO VE VOLBACh DELAJI SATANISTE K5 ,KTEŘI JSOU JISTi.ZE GŘ OHLUPI VOLIÇE A TI JE ZA TO ZVOLI?!

  To píše pan SASIN náš osamělý zdejší nejlepší valečnik ,co už si kvapem osvojuje nepřetržitě dnem i nocí plán NEOMARXISTU CBDC odhalený v odkazu dole a odmítá prý plán potřeb PNZ skvělých svatých postulátu z nichž nejdůležitější je první postulát ,požadavek změny režimu,který by hravě mohla uskutečnit pétidemolice,kdyby vytvořila ústavní většinu a odhlasovala do Ústavy tam vytunelovany SOLIDARNI stát,kde by výdaje na Afropřistéhovalce . platili JEN sami bohatí podnikatelé jako ve SWERIGE ,kde je zdanění zisku 90%, když nebudou své zisky realizovat v investicích v naší republice!

  Mini to naivní stvoření AzKSH ,která je podle sdělení z kruhu tzv „elity“ neznámá a proto blbí“eliťaci“““odmítají podpořit plán záchrany republiky PNZ a jako další se prý má zastavit rabovsani peněz určených na penze a zdraví ,kdy vyrabovane peníze jdou na válku proti tomu čertovi Putinovi ,protože nám chce prodat levny bencin.
  Když se nepospišime schlamdstnou ho Čiňani a Indové a strejda Puttler bude plavat v jejich penězích.

  https://www.zvedavec.news/komentare/2023/10/9826-proc-je-globalni.vlada-konecnym-cilem-miliardaru.htm

  který ,pokud se mi to podaříl budu tu opakovat jako repete , na zkoušku a to co par minut, bo ho zase celé SV brzo zapomene a voliči skončí vykuchani pod mostem, kde je už dnes obsazena většina míst a hezky tam se protahuje bo není vytopeno.

  Lamentuje paní ANNA z KSH a není ji to nic platné ,neboť SV společenstvi voliçu nechápe její ideologii ANTINEOMARXISMU a žene se každý den více a více do sraček!

 3. Blbíš a StarDance aneb máme, co máme a bude hůř!

  Ano, už jsem se odstřihl, ale řeknu vám ještě toto.

  Nemůžu už vidět, jak klukům na obou stranách východního konfliktu házejí bomby na hlavy a jak někteří tady o nich píšete jako o „kusech“, nebo „masu“. Je strašlivé jen vědět, jak se ti kluci po zásahu bombou utýraně v bolestech plazí z těch podzemních děr, v kterých dosud přežívali doslova jak krysy, aby mohli alespoň zemřít na „vzduchu“… proboha, ve jménu koho?

  Já tuhle hrůzu napravit nemohu! Mohu jen svou volbou být ještě větším chcimírem a udělat všechno, aby chciválkové šli od válu a byli po zásluze potrestáni.

  V neděli se mi udělalo blbě, to když jsem viděl na videu z Gazy plný náklaďák živých (civilních) lidských bytostí a vzápětí už jenom mrtvoly z nich po zásahu bombou. Nechci tyhle obousměrné hrůzy komentovat a už vůbec hledat příčiny a důsledky těchto zvěrstev.

  Já hlupák v domnění, že se dozvím z Blízkého východu něco bližšího si pustil bednu a …a nevěřícně viděl, jak národ v úplné pohodě usedá s tím jeho pomyslným popcornem na své gauče a sledujeme ten pozlátkově/bezstarostně/rozesmátý/StarDance. Než jsem to zase zhasl, zaznamenal jsem, jak všichni hýří úsměvy a předvádějí se „nacpanými břichy“. Ten večer!!! jsem v té bedně uviděl jen vzorek společnosti plných hloupých a sobeckých lidí. Hlavně mít své „hry a chléb a kašlat na jakékoliv problémy a … a pokud je někdo má, tak ať si je vyřeší, my se chceme bavit a užívat si, žejo!

  Aby bylo každému jasné, jsem dalek si myslet, že musíme a máme okamžitě reagovat na každičkou křivdičku a světabol, to rozhodně ne! Ale snad je něco úplně jiného ta avizovaná GENOCIDA, která měla být nad ránem suštěna!!!

  Ten večer (a jedno, že se ta avizovaná genocida nakonec nespustila!)jsme měli skoro za povinnost být zúčastněně tišší, umět se zastavit, varovně zvednout ruku a říci:

  POZOR, takhle rozhodně už NE!!!

  Dlužili jsme to totiž hlavně svým dětem (potomkům), protože naší povinností je vychovávat a jít příkladem. Výchova je totiž nezastupitelná a nepřenositelná, ta buď je, nebo holt není. Je to pevný maják v rozbouřených dobách.

  Proto se už vůbec nedivím, že u nás doslova bují vše, co jsem si soukromě nazval: přemluv bábu a dědka“!

  Vůbec se nedivím, že jsem svědkem ztráty paměti, vůle a zájmu!

  Vůbec se nedivím, že máme, co máme a že bude hůř!

  Už jen krůček a máme našlápnuto k tomuto:
  https://twitter.com/QudsNen/status/1712458867446305139?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1712458867446305139%7Ctwgr%5Eccdace71ea1cd6e433d8a9a91b4464b43e7afec6%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fradiosarajevo.ba%2Fmultimedia%2Fvideo%2Fsramotan-snimak-muskarac-ismijava-palestince-zato-sto-nemaju-struju-i-vodu%2F516645

  1. Re: blbíš

   Blbíši milený,
   Lidi určené k likvidaci nazývám „kusy“ či „masem“ nikoli proto, že by mne to bavilo, nýbrž proto, že tak činí ti, kteří probíhající jatka SPUSTILI.
   Ostatně je poněkud komické pohoršovati se nad použitým názvoslovím, když naprostá většina množiny lidí, ve které se pohybujeme, tlačí do hlavy popcorn, zalívá to colou a čumí na Stardance.
   Kdyby ti odsouzenci neleželi této množině totálně u zádele, asi by tu telku a starali by se o odsouzené o něco více.

  2. 🎭Nechci tyhle obousměrné hrůzy komentovat a už vůbec hledat příčiny a důsledky těchto zvěrstev.

   🧐Ve jménu NWO, Agendy 2030 a Great Reset. Ve jménu moci dědičných deprivantů a jejich perverzních a genocidních plánů.

   Hledání příčin, korporací a kazisvětů je základem k pochopení.

 4. Dodávky vody do jižní části pásma Gazy byly obnoveny, informuje Sky News – Arabia. Bílý dům zároveň uvedl, že od Izraele obdržel údaje o obnovení dodávek vody do regionu.

  @Scott Ritter:
  Izraelské síly jsou demoralizované a bojí se, že by se pro ně invaze do Gazy mohla změnit v krvavou lázeň. Vedení země je zmítáno válkou mezi dvěma proudy sionismu a invaze do Gazy byla zrušena kvůli báchorce o „špatném počasí“, přestože izraelské letectvo může operovat za každého počasí. Izrael a jeho mesianistická sionistická lobby se dopustili závažné chyby, za kterou zaplatí velmi vysokou cenu.
  https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/95140

  1. Liberální demokracie jako gigantický podvod si dala za úkol své voliče mrzačit jen 6 prioritami řízení přičemž jsem tu na tyto priority doposud neviděla odkaz.
   Ono totiž je právě ta ßesta priorita VSLKA a jejich zabíjení.

   Odhaluje neznámá paní AzKDH,naším prý elitním “ alternativním“rádoby politikum , kteří v roli SOCIOLOGU vnucují VOLICUM názor,že vlastně nikdo z občanu nechce změnu režimu,musí jít za NOSem a každý chce jen podlý klam tj ,vládu bez diskuse co vlastně chtějí jejich voliči,místo,aby je zastupovala.
   No ni?Mini Anička dusička.

  1. Docela jsem zvědavá, kdy si 5tikolka a hlavně pirátes uvědomí co způsobili při poslednbích volbách. . A hlavně novináři, že česku vládnou nikým nevolení lidé,.

 5. EU poskytla za posledních 15 let cca 10x více peněz, než České republice (čl. Lukáše Kovandy). A teď EU chce, aby podporovatelé Hamásu (Palestiny) byli vyhošťováni z EU. Tak neměli by úředníci EU odejít do Gazy?

   1. Můžu z ní žrát…

    Tímto umřela naděje
    že chytnu v zimě kurděje
    za ministrování Válka.
    Všude kolem zuří válka,
    člověk neví, kde je fronta.
    I v Těšíně stojí fronta…
    na benzin a levné žrádlo.
    Tam se všechno nerozkradlo.

 6. Jestli si někdo myslí ,že po odchodu pětislepence se něco změní .Ani náhodou! Pokud bude chtít náš národ změnu ,pak musí být naše hranice znovu chráněna a parlament sestaví novou vládu „např.Záchrany“ a bude sestaven Národní výbor ,který určí priority jiného vedení státu a to v rozmezí 5ti let.Skončí se s rozesazením ODS a spol.ve vedení země. Justice dostane také befel a začne se provádět národní politika tzv.Českých rukou a začne se s majetkem ,kdo vlastní vodu a tak se bude pokračovat až naše zem bude vlastnit min.50%důležitých firem pro chod ČSR.

  1. A vznikne národní fronta vlasteneckých sil, budou odhaleni a potrestáni zrádci, důležité státní podniky budou hlídat lidové milice a v dalších volbách bude kandidovat jen opravdoví vlastenci z národní fronty … prostě business as usual.

   Přesně toto je program alternativy.

   1. Žadna Alternativa neexistuje,

    podívejte se na tzv prý její elitu,jsou to „ďristalisti“,načisto levi,přihlouplxym zpusobem kritizují pétidemolici a když se jich zeptáte na alternativu a cestu že sraček , mají od vlády prý nařízeno mlčet a mlčet, viz http://www.petrhampl.com tam po dotazu ať se vyjádří co chce ,mlčí jako hrob ,nepřidá se k SV ,kde je i sám členem a jen vyrábí „dřisty,“ tím nás chce odvést do svého bludu ,kdoví zda to není ve skutečnosti jen vládní NEOMARXISTICKE peklo ,které s marxismem nemá nic společného.
    Dalsi umělec prý jakýsi TRUHLAK , chce středověk a z jeho hloubi vytahuje tři pruty a nechce nám říci, že to má být ve skutečnosti sjednocení pod korouhví dobra PNZ ,protože dobro ignoruje stejně jako vláda SATANISTU.
    Co „vláda“neví pan s. Satan si stanovil podmínku.Ovčane to nesmí poznat ,že je zle,jinak satan obrátí kopi zla proti těm,kdo ho dnes obdivuji a lezou mu do análu neboli prdele .
    Fuj fuj fuj to je hnujj!👹🌞👍💀

 7. Izrael ide rychlokurzom – ako sa z rozmaznaneho decka, co mohlo vsetko, stava chalos, ktoremu postavili striktne pravidla spravania sa a v tejto skorej etape prevychovy si s tym nevie celkom rady. A trening pravidiel je bolestivy.
  Dochadza mu rychlo cas – nie len v MSM ale aj v realpolitike. Slabnuci hegemon uz moze len malo a ti druhi si zase dovoluju viac:

  https://t.me/c/1266440079/47107
  Saudský princ nechal Blinkena čakať celú noc na stretnutie – The Washington Post
  Mohammed bin Salman prišiel na stretnutie až ráno, hoci sa malo konať až večer.
  „V Rijáde nechal saudský vládca Blinkena čakať niekoľko hodín na stretnutie, ktoré sa malo konať večer (v sobotu), ale princ sa objavil až na druhý deň ráno,“ píšu noviny.

  Kto v poslednych rokoch ukazal vacsieho fakaca druhemu muzovi Juesej?
  Kto ochrani 10melko ludi vo svatej zemi, ked len Egypt ma 110 melko hlav?

  Pritom sa ukazuje, ze rozne superduper vychytavky ako aktivna ochrana tankov Merkava je na urovni predrazeneho hrnca od smejdov. Mozno to funguje v laboratornych podmienkach, ale nie inde.

  Hlavny problem je, ako vycuvat z tejto lapalie. Izraelski politici nastavili latku hooodne vysoko. Dost to pripomina ukrajinsky styl – do leta 2023 sme na Kryme a rus je za Uralom.

  Tyzden aj s cestou stacilo aktualnym izraelskym politikom na to, aby zrusili chapanie nemoznosti kolektivnej viny a aby z holokaustu urobili svojimi vyrokmi v podstate standardny aparat. Pre tych co si trufnu. Hitler si trufol. A podla reci si trufaju aj v Tel Avive. teda – trufali si….za dobreho pocasia…

  Aby to nakoniec neskoncilo tak, ze vdaka dohode o obrannej spolupraci nebude Juesej branit nas, ale my povinne budeme chranit zadnicu yankee-om.

  Podla jednoduchej logiky – USA robia bordel vo svete.
  No a v skutocnosti su zodpovedni ti, co riadia Spojene staty.
  https://twitter.com/ShadowofEzra/status/1713187017838809296

    1. Ten článek napsal nějakej americkej politruk z The Wall Street Journal, do češtiny ho přeložil politruk (a magor) Alex Švamberk.
     Skutečnost bude nejspíš jiná.
     Netřeba brát vážně…

     1. Švamberk je korouhvička, která už od toho neustálého protáčení musí pěkně skřípat.
      Většího zmrda a pokrytce ve funkci jakože novináře, jsem neviděl.
      Mitrofanov je aspoň přiznaná krysa a víme o něm, co je zač. Švamberk je ochoten otočit každý týden jinam – paradoxně skoro vždycky blbě. Blb se holt nemůže trefit dobře…

  1. Ono dost dobře z této lapálie vycouvat nejde.
   Všechny varianty jsou špatné a odříkáním pár veršů v Tóry to nezachrání.
   Prostě humanita, korektnost a lidskost dostanou pořádně na prdel.
   Ta obrovská nenávist, kdy zabíjení člověka se stalo normou už nemá jednosměrné řešení.

   1. https://t.me/BN4JeyTQ6RVkMTNk/95112

    🔻 Označený člen tisku se seznámí s izraelským policistou.

    🇮🇱 Odkud jste?
    📹 Z Nazaretu.
    🇮🇱 Nazaretu?
    📹 Ano.

    🇮🇱 O čem v pořadu mluvíte?
    📹 Moment, ještě pořád vysílám.
    🇮🇱 O čem to mluvíte? Je mi jedno, jestli jsi ve vysílání.
    📹 Dělám reportáže o tom, co dělají izraelští policisté.

    🇮🇱 Bylo by lepší, kdybys říkal hezké věci! Rozumíš? Celý Hamás musí být zničen. Je to jasné? Když neřekneš pravdu, budeš mít problémy.

    📹 DOBŘE.

    Co ti řekl, Achmete?

    📹 (…) Izraelská policie sleduje, co říkáme. Přišel za mnou a vyhrožoval mi.

    🇮🇱 Proměníme Gazu v prach. NA PRACH!

    💬 Milý izraelský policista v přímém přenosu vyhlašuje genocidu.

    Sloboda slova – bolo by to na zasmiatie, ak by to nebolo k placu. Zidia si sami vytvorili bublinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *