20 července, 2024

Izraelské Sarajevo

Hodnocení polských voleb přenechám manželům Kunštekovým. Nepřikládám jim takovou důležitost jako volbám na Slovensku, kde se rozhodovalo, jestli Fico otočí kormidlo směrem k národnímu státu. Polsko tímto směrem už dlouho kráčí a EU považuje za docela užitečnou dojnou krávu pro svoje záměry. Maximum, co se může v Polsku stát, že Tusk bude Brusel zneužívat trochu méně… Ale když se podíváte, jak liberálové prohrávají jedny volby za druhými a je úplně jedno, jestli jde o Slovensko nebo Německo, tak bych úplně nevěřil, že by ausgerechnet Polsko bylo výjimkou. Jestli konzervativci sestaví vládu, to je jiná věc. Navíc je docela pravděpodobné, že i v Polsku budou hlavním poraženým liberální média a agentury pro výzkum veřejného mínění.

Co se týče války do posledního Ukrajince (která se nás ohledně Polska dotýká nejvíc) tady je úplně jedno, kdo je v Polsku u moci. Proti Rusku chtějí válčit tradičně všichni a stejně jsou všichni zajedno v tom, vzít si zpátky svá ukrajinská území.

V dnešním článku se ještě jednou podíváme na události v Izraeli, i když už všechno bylo řečeno.

Liberální manýry ohledně importu muslimských jaderných inženýrů se teď právě rozpouštějí v masových propalestinských demonstracích v celé západní Evropě. Dokonce ani Šojdrová se už nehlásí k tomu, jak k nám chtěla dopravit osmnáctileté syrské sirotky a nadávala na Babiše, že jí to nedovolil. Nesekundoval jí u toho Zdechovský? Rakušan už také drží hubu ohledně každoročních třiceti tisíc migrantů v rámci povinné solidarity s Německem, které to prostě nezvládlo.

Stejně tak si mnozí až teď uvědomili, co to znamená, žít v aglomeraci, které šéfují největší militanti v oblasti, které Západ vypěstoval, aby byli protiváhou sekulárnímu palestinskému Fatahu… K tomu jsme mohli v přímém přenosu vidět nová měřítka krutosti.

Rovněž jsem už několikrát popsal Thukydidovu past, ve které se celý Západ ocitl. Není možné nereagovat, když se Hamásu ten útok tak povedl. Protože to se rovnou můžete rozpustit a odstěhovat na Sibiř. Ale pokud zareagujete, začne fakt velká válka přesně s těmi státy, kterým jsme loni ozlomkrk předali klíče od naší energetické bezpečnosti. S Putinem se prý nedá a nesmí mluvit. Teď zjišťujeme, že s Araby to nebude lepší. A všude čekají další Fírerové, aby si taky smočili. Turci, Azerbajdžánci, Íránci, Iráčani, Číňané….

Víte co je největším paradoxem? Podívejte se, co nám média referovala o Izraeli za posledního půl roku. Největším nebezpečím pro židovský stát přece byla soudní reforma. Kvůli tomu tam dělali velké demonstrace. Měli tam teď několikery předčasné volby za sebou a místní politici šli daleko za hranu toho, co je normální. Izraelská armáda hlídala osady na Západním břehu, protože osadníci za to správně volili, díky tomu méně hlídala u Gazy… a výsledkem celkového rozhádání ve společnosti bylo, že i vojáci na to už prostě kašlali.

To si tak demonstrujete proti soudní reformě, považujete to za nejdůležitější věc na světě, média z celého Západu lomí rukama nad ohrožením demokracie… až najednou zjistíte, že máte mnohem větší problém. Tak velký, že nějaký deficit demokracie, lidských práv a zabíjení dětí, už nikoho nezajímá. Máte na krku fakt velkou válku.

Ano, pak si vzpomenete, proč šly jakékoliv mírové rozhovory do kytek. Obě strany věřily, že budou schopny o problému rozhodnout silou a bez kompromisů. Vzpomenete si, co se dalo udělat jinak a lépe. Zjistíte, jak malicherné blbosti média předhazovala veřejnosti, aby se nemluvilo o tom zásadním. Byla to politická korektnost, která zabránila, aby se věci nazývaly pravými jmény…. a je to ta stejná politická korektnost, díky které teď Evropa sice stojí na straně Izraele (jen vlaječkami… nic jiného už nemáme), ale zároveň bude posílat Palestincům třikrát tolik peněz a oni je samozřejmě použijí výhradně na humanitární účely…

Ale zkuste mít na batohu písmeno Z. To na vás hned hupnou těžkooděnci. Příště běžte mávat palestinskou vlajkou. To se pořád ještě smí. Boj za rozšiřování NATO se musí vést do posledního Ukrajince a diplomacie je nežádoucí. Boj proti džihádu se má vést u stolu s notnou dávkou dobré vůle u jednacího stolu…

A takhle si tady žijeme…

Naštěstí se na včerejší demonstraci v Praze ukázalo, že těch, kteří nemají žádné pochybnosti o čistotě palestinských úmyslů, je naprostá hrstka. a kupodivu ještě menší hrstka nemá žádné pochybnosti o právu Izraele na libovolnou formu odplaty. Ještě že tak… Jeden černobílý konflikt nám úplně stačí. Nepotřebujeme mít dva. Není žádná sranda, když víte, že každý mrtvý v Palestině vygeneruje tři nové teroristy…

Já si dovolím konstatovat, že Izraelci si tento rébus uvědomují a moc se jim do té nastražené pasti nechce. Proto také nevěřím na nějaké spiknutí tajných služeb s Netanjahuem. Kdyby byl útok Hamásu Izraelem „plánovaně dovolen,“ byla by odveta připravená a došlo by na ní mnohem rychleji. Ideálně tak rychle, aby bylo hotovo dřív, než se tradičně pomalé arabské země vzpamatují a zareagují. Místo toho sledujeme, jak Izrael utahuje kolem Gazy smyčku, ale nejvíc jednotek odesílá na severní hranici. Navíc nic nevíme o tom, jak Izraelci hodlají bránit své osady na Západním břehu, které tam jsou jako ostrovy v palestinském moři. Zde může být situace zdaleka nejkrvavější.

Útok se dělá vždycky nad ránem, takže je možné, že je teď už všechno jinak, ale v době, kdy tento článek vyšel, trvala stále stejná situace. Dokonce prý Hamás nabídl, že propustí rukojmí, pokud Izrael do Gazy nevpadne, ale pochybuji, že v tom není žádný háček.

Před týdnem bych si byl jistý, že na pozemní operaci proti Gaze dojde během pár dní. Na zázrak stále nevěřím, ale přece jenom se mi v této chvíli zdá trochu reálnější.

Je to jen shromažďování sil a příprava na FAKT VELKOU a HNUSNOU válku, která ovlivní situaci Západu mnohem víc, než válka na Ukrajině?

Nebo sledujeme přiznání tristní situace, že si Izrael ani se Spojenými státy za zády nemůže dovolit boj na tolika frontách? Sledujeme přiznání stavu, že se podařilo arabské státy vehnat do neoficiální koalice proti Západu? Je to přiznání krachu západní diplomacie? Je pravda, co řekl Putin, že tam v Izraeli prostě pohořela americká zahraniční politika? Nebo ještě má dojít na výměnu zajatců? Je to reálné?

O Gazu už vlastně ani moc nejde. Ta zřejmě nesehrála roli ani izraelského Pearl harboru, ani izraelského 11. září, ale začíná to vypadat na izraelské Sarajevo. Sehrála roli rozbušky a výsledkem je situace, která se za všech okolností vlastně zhorší a nejmenší ztrátou by byla kredibilita Izraele, kterou si ale židovský stát nemůže dovolit. Proto budou nakonec ztráty ještě větší.

Aby věci zašly moc daleko, na to stačí už jen jediné – invaze do Gazy. A mám obavu, aby nakonec nevypadala stejně jako invaze Rakouska-Uherska do Srbska… a aby také stejně nedopadla.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

172 thoughts on “Izraelské Sarajevo

 1. Rád bych všechny přítomné upozornil na jednu základní věc:
  NIKDO v historii lidstva netrpěl víc, než žid.

  Přestože žid vždy příkladem ostatní společnosti byl, vždy najevo nevěřícím gojům dával, že jsou jeho bratry, přesto k tomu došlo,
  že jako jediný NÁROD, který se z Palestiny do Chazárie (česka) přesunul, aby pak odtamtud dál putoval, vystaven nekonečnému utrpení byl.

  Ano, židy nikdo neměl rád, přestože s ostatními goji soucítili, peníze za 1% úrok jim půjčovali (jednu zlatku půjčím, dvě vrátíš)
  a všemožně se pomáhat snažili zemi, v které žili.

  Dokonce i velikánové typu Jana Nerudy neměli pro židy dobrého slova, a to židé jen s otroky obchodovali, považte, tohle jim Neruda vyčítal.

  Z židů by si člověk příklad vzít měl, jak z pouště kvetoucí krajinu udělali, sami si na to našetřili, od nikoho almužnu ani výpalné nežádali.
  Vodu v kýblech nosili, zaostalé Palestince civilizaci učili. Tu strom zasadili, tu dům postavili, jen aby původní obyvatele nepopudili.

  Mnoho válek vedli, vždy jen obranných, své území pomalu zvětšovali, rezoluce OSN moudře nedodržovali. Jako jediní holokaust prožili,
  z 6.000.000 z nich mýdlo stvořili, naštěstí bylo dost těch, kteří smrt ohněm přežili. Tito dobří lidé pak skromně žili, nižádného odškodnění nedostali.

  Ano, tito dobří židé nám komunismus přinesli, v Rusku a Evropě nainstalovali, odpůrců slušně se zbavili, milióny Rusů a Ukrajinců na svůj účet hostili,
  nové domovy v koncentračních táborech jim postavili. Milióny lidí trápení zbavili, na onen svět je laskavě poslali, jejich jména na sebe převzali.

  Mnoho obranných válek platili, první, druhou, možná i třetí světovou, ale jen pro mír je způsobili, aby jejich bratři gojové Izrael stvořit je nechali.

  Žid je vždy v ohrožení, přes to, jaký je dobrák od kosti, jak soucítí s ostatními, jak s nimi rovný je, což v Talmudu často dočíst se můžeme.
  Zásadou žida je pomáhat gójovi, dokonce i špinavému hmyzu jménem Palestinec je žid ochotný pomoci, dokonce i když zlý Palestinec vyhrožuje,
  do moře tě žide zahnat chci.

  Správný poměr zabitých nepřátel žid udržuje, počítat umí, tak kalkuluje. Poměr dětí zabitých 1:10 málo je, lepší 1:30 u dospělých bude.

  Ano, je potřeba židům i zbytek našeho majetku dát, aby jej moudře obhospodařovali, neb práce fyzická nejlepší je pro góje a myšlení patří moudrým
  a spravedlivým, neb Bůh židy za svůj vyvolený národ označil a to co ostatním zakázal, židům povolil.

   1. Ano, to je zajímavý překladatelský oříšek, který je velmi obtížné přeložit.
    Třeba jako „Kolik třešní, tolik višní“.

 2. 🇫🇷 Francouzský prezident po útoku na lyceum požádal o prověření všech spisů radikálů, kteří mohou být vyhoštěni ze země.

  Emmanuel Macron zadal takový úkol prefektům departementů, informovala televizní stanice BFMTV s odvoláním na vlastní zdroje. Předpokládá se, že to umožní posoudit míru teroristické hrozby v zemi.

  Hlavním úkolem je identifikovat v databázích všechny zahraniční radikály, kteří by mohli být co nejrychleji vyhoštěni z Francie – v případech, kdy již bylo vůči dané osobě vydáno rozhodnutí, že musí opustit zemi, a neexistuje možnost se proti tomuto rozhodnutí odvolat.

  Zvláštní pozornost bude věnována osobám ze severního Kavkazu, které jsou na seznamu osob představujících hrozbu pro bezpečnost státu. Již dříve ministr vnitra Gerald Darmanen uvedl, že byl pověřen obnovením jednání s ruskými orgány o vyhoštění ruských občanů, kteří představují hrozbu pro bezpečnost státu, do jejich domovské země.

  V pátek ráno zaútočil nožem na lyceum ve městě Arras dvacetiletý mladík ze severního Kavkazu. Zabil učitele a zranil další tři osoby. Bylo zjištěno, že je na seznamu radikálních islamistů, kteří jsou sledováni, aby se zabránilo teroristickým útokům, a také na seznamu osob, které představují hrozbu pro bezpečnost státu.

  V současné době bylo v případu útoku na lyceum zadrženo 10 osob, včetně útočníka a jeho bratra. Podle deníku Le Figaro měla být rodina útočníka z lycea vyhoštěna z Francie již v roce 2014, ale na její obranu se postavila řada sdružení na ochranu práv uprchlíků, která zajistila, že rodina mohla ve Francii zůstat.

  1. 🇩🇪 Německo využije všech zákonných prostředků k vyhoštění příznivců Hamásu ze země, uvedla německá ministryně vnitra Nancy Featherová v rozhovoru pro deník Bild am Sonntag.

   Zdůraznila také, že ministerstvo vnitra dělá vše pro zajištění bezpečnosti v zemi, a poznamenala, že mnoho židovských rodin má v současné době obavy o svou bezpečnost.

   1. tedy, ti dosazení francouzi a němci (elita) jsou ale hodní (na papíře), avšak karavana jede stále dál, každým dnem připlouvají

    zdraví Vás spojené evropské emiráty!

   2. To jsou ale prázdné žvásty (míním tu tetku na ministerstvu)…

    KAM ty „příznivce Hamásu“ (jiní jí asi nevadí) bude vyhošťovat? Zeptal se jí na to někdo?
    Pochybuju…

  2. Je zajímavé, že se najednou můžou evropští politici málem pos…t se všemi těmi razantními opatřeními. Když pár let zpátky v Evropě docházelo k teroristickým útokům jak na běžícím pásu, tak nás ti samí krmili kecy, jak je třeba nastavit i druhou tvář, nechali cenzurovat jakékoli zprávy a uměle zkreslovat statistiky zločinnosti. Mimochodem, ještě by se daly dohledat komentáře mnohých, nejen politiků, když vyeskaloval konflikt mezi Rusy a Čečenci, o tom, jak to zlý Rus dělá úplně všechno špatně.

   1. Jsem toho názoru, že razantní opatření budou směřovat výhradně proti účastníkům demonstrací proti nacistické politice sionistické entity, kteří nejsou občany Německa.

  1. Někdo odpovědnej má nejspíš firmu, kde vařej a jídla distribuujou. Na jejich ohřátí tolik kuchařek potřeba nebude. Holt pošlou jednoporcový mističky z jednorázového plastu s jídlem, ohřejou, mistička i příbor z téhož materiálu se pak vyhodí, takže ani nádobí se umývat nebude. Bude to sice hrozitánsky drahý, ale to zacálujou rodiče.

    1. U nás už ve všech školních jidelnach všude vaří Eurest. Buď přímo v kuchyních má své zaměstnance nebo v menších školách to přiveze ve várnicích a tam to vydají brigádníci, rádi si určité vrstvy přivydělají na tretinový úvazek s obědem zdarma a zbytky domů. Nebo mají síly půl uvazku úklid a půl výdej jídla. Tohle je umělý problém.

     1. A myslíte že Eurest jako externí firma (outsourcing po modernu) je levnější než vlastní kuchařky?
      Jo, je s tím méně práce.
      Kuchařka může omarodit, nejde elektrika, musí jí někdo evidovat docházku, dělat výplatu, ale outsourcing určitě levnější není.
      Navíc jestli dostane nějaký drobný bakšiš, třeba Fidorku, kamarád kamarádů…

      1. Když se něco dělá ve velkém, levnější by to být mělo. A ředitelé škol se nemusí starat o provoz a mají víc času na pedagogickou činnost. A dětem je jedno, kdo uvaří.

       1. Sibyla:
        Školní jídelna/kuchyň nemusí generovat zisk!
        To ale Eurest musí, aby zaplatil vše, co by zaplatila školní jídelna – a ještě k tomu generoval nemalý zisk pro své majitele.
        Outsourcing je vždy a výrazně dražší.
        Jeho jedinou „výhodou“ je, že jako škola se nemusíte o nic starat – a ten nemalý zisk Eurestu, ten přece zaplatí rodiče.
        Takhle jednoduchou věc nechápete? Proč někteří rodiče nemají na obědy dětí, jak jsou díky Eurestu drahé?
        Je mi vás líto už delší dobu, musíte to mít v životě těžké.

 3. Izraelský parlament dnes schválil opatření, které zmírňuje podmínky pro získání povolení k držení zbraní pro Izraelce. Informoval o tom deník Haarec. Opatření souvisí s válkou, kterou vede Izrael s palestinským hnutím Hamás od 7. října, kdy toto radikální islamistické hnutí napadlo Izrael. Od 7. října už bylo v Izraeli podáno 41 000 žádostí o zbrojní pas.

  Opatření, které dnes schválil izraelský parlament a které má platit od úterý, umožní, aby zbrojní průkaz dostal Izraelec ve věku 21 let a starší, který sloužil rok jako voják nebo absolvoval alespoň dva roky vojenské služby. V případě žen stačí rok vojenské či civilní služby.

   1. Pode mnou je klíčový prispévek pana Haláka,
    Bude nutné ho opakovat při každém vhodném članku a to ve vlastním zájmu celého SV tj Společnosti Volicu.
    Zdá se mi,že členove SV nejsou de fakto nikým zastoupení a zastupitelstvo pétidemolice chce CB DC a naše veřejnoprávní TV ho jako správné a neomarxisticke protlačuje bez jakýchkoli skruli zacofanym zpusobem jakoby ožili dávno vymřeli NEANDRTALCI .
    Nemohu publikovat vedle ,kde se vynucováním sbírají údaje o lidových komentatorech a nikdy se tam prý věci nevrátí ke svobodě bez registrace pro potřeby zla.
    Chtejme i tam změnu k přívodnímu proudu svobody a demokracie
    NO NI💇♥️🍋🇨🇿

  1. kLIČOVÝ ČLANEK,KTERÝ VYSVETLUJE PROČ NECHCE p.SASIN PODPOROVAT SVE POTŘEBY CHCE CBDC?!

   CBDC vám odstraní nejen hotovost, ale zabaví vše co dnes máte.Jde o o to vás ovládat a vlastnit .

   Při současném vládnoucím ASOCIALNIM režimu nezáleží na tom,jestli věříte, že režim Zeleného údělu je dobrý pro životní prostředí nebo ne,máte se uskrovnit,pojídat jen levné ponravy,to chce pan ŠWAB, bílý kuň pana Rotschillda a tady nenapadnym zpusobem navádí pan Šasin,abychom nechtěli změnu Asociálního režimu,jako základní potřebu první postulát PNZ , ale jen svou žabi perspektivu výběru druhu ponrav a z nich pomleté mouky upocenych rohlíku, za všechny peníze.
   Kdo nás všechny má vlastnit budou za každy národ feudálové z řad majitelu velkých peněz.

   PROTO JE TU TAK VELKY ODPOR ZAJISTIT i POUHOU DISKUSI NAD PNZ našich opravdových potřeb.

   Metodou CHUCPE se snaží kdekdo i z tzv nyní je to jasné i falešne jen mlčící “ elity „viz http://www.petrhampl.com bojovat proti SV tj Společnosti VOLIČÚ (možnych až 8 275 352 členu ) a ničit ji s pomocí zmanipulovanych voleb a ohlupovani, GŘ televize jehož funkci požaduje PNZ zrušit.
   Fuj,fuj fuj to je hnujj👹🚴☠️💥!

   Láteří p.ANNA z KSH,buditelka nynejsi doby,která to má prý pro gaučaky ,bo čekaji liňe na režim feudalismu v nynějším POLICEJNIM STATE zla vlády pétidemolice.

  2. No, pokud se má do roku 2035 zrušit vytápění fosilem, pak by bylo na čase přemýšlet, čím nahradit elektrárnu Mělník. Jeho víceméně odpadním teplem se vytápí skoro polovina Prahy. Lokální kotelny byly zrušeny, zbourány, pozemky prodány a zastavěny a paneláky jsou pověšeny na Mělník.

      1. Sušená velbloudí lejna se používají jako palivo.
       Velbloudů nemaje, budeme muset začít experimentovat s tím, co máme ..

     1. Pjotro Fijalenko na foru24 rika:

      Výrazně jsme posílili energetickou bezpečnost, spustili jsme tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, podílíme se na projektech malých modulárních reaktorů, získali jsme pod kontrolu plynovou infrastrukturu, od kapacit v LNG terminálu až po plynová vedení a zásobníky, a tak bych mohl pokračovat. Udělali jsme včas spoustu správných rozhodnutí.

      Takze SMR tu budeme mit „co by dup“ 😀

 4. Nevím, co – Vy oškliví konspirátoři a póvlové – máte proti hodným Zelenským a hodným bankéroŽidům. Azováci prokazovali v posledních dějinných dekádách spoustu dobra a židé počas dějin taktéž, zkazky o nelidské lichvě a politicko/mocenských machinacích s hektolitry krve jsou ruskou lží. Stačí se vygooglit a podívat se do obličejů Rotschildů a Rockeffelerů a dalších, a uvidíte v jejich tvářích dobrotu, obětavost atd. Prostě filantropové, kteří svůj majetek rozdali, proto se ani nedostávají do té tabulky nejbohatších v hentom časopisu, jak na ČT říkali.

  1. Ano, ano, u každého jeho v pořadí tak desáté transplantované srdce (nejspíš slovanského původu dle pravděpodobného původu dobrovolného dárce) bije tou nejryzejší láskou bližního k bližnímu.

 5. „Cokoli řekne izraelský prezident, je lež a jako hlava okupační velmoci se chová přesně podle toho. Vinu za útok, jehož viníci dosud nejsou jasně odhaleni, klade Izrael Hamásu, přičemž panuje podezření, že šlo o členy Mossadu, kteří infiltrovali Hamás zevnitř, což by nebylo nic zvláštního, když Hamás je organizace, kterou založily společně USA s izraelským Mossadem koncem 80. let minulého století, jak potvrdil americký senátor,“
  aeronet.news

 6. Dovolím si jeden OT. Ale protože se tu furt jede Ukrajina, tak není od věci …..
  Aneb když Ukrajincům začíná docházet nafta pro techniku, ukrajinský celník chrání svoji zemi před nepřátelskou surovinou;-)
  Lidé, kteří to řeší třeba v Polsku si dlouho mysleli, že to je buzerace UA celníka, protože nedostal „na kafe“, a ono je to systémové… https://ctrana.news/news/447854-na-hranitse-zavisli-ohromnye-obemy-topliva-budet-li-defitsit-i-rost-tsen.html

 7. Ono to není docela tak pravda. Ano, s IQ 107 si to můžu takto zdůvodnit. Co jste si zvolili to máte.
  „Hahaha tak je vám třeba. A já nic, já anonym, k volbám nechodím, o politiku se nestarám.“
  Ale koho mají voliči volit? Petra nebo Pavla? Komunistu nebo komunistu? Kariérní svini nebo kariérní svini?
  Z politiky se stala špína generující ještě větší špínu. Dnes už nevadí že fetujete, lžete, kradete, znásilňujete. Není ve společnosti síla, která by je chytla za tipec a vyhodila z hospody.
  Proto se něco musí radikálně změnit.

  1. bez vnější válečné/revoluční situace se tu zásadně nic nezmění

   babiš je stejný jako fiala jen mírnější a okamura je hezky zabetonovaný u koryta bez odpovědnosti

   na slovensku vyhrál fico, ale i ten si dal hned do koaliční smlouvy že svatě patří do EU a NATO

   mezitím našim dětem vymývají mozky, takže poslední může zhasnout

 8. Ukrajince ve skutečnosti likvidují majitelé BlackRocku, Fed. Tedy potomci těch vyvolenců, kteří do Ruska zatáhli komunistickou pavědu a do Německa nacismus/fašismus. Ti samí do Evropy ve velkém pašují islamisty na likvidaci původního evropského obyvatelstva. Gosudar Putin byl také mladým lídrem čaroděje Schwaba (WEF). Nejsem si jist, jestli už ho to pekelnictví přešlo, viz. koronafašismus, CBDC nebo nejnověji strpění bombardování Sýrie.

  1. Děsivé si uvědomit tyto souvislosti. Za oponou pořád stejní lidé a peníze. Tolik desetiletí a mašina furt jede. A generuje peníze. Dokonalý systém, zatím.
   Už jsou tak nahoře, že nepotřebují ulepený kapitalismus, aby převálcovali a vysáli konkurenty, nyní již mají všude své lidi a skrze ně dojí celé státy. Systém Čingischánových jarlyků na Rusi – kdo zaplatil nejvíce, mohl vybírat daně a cokoliv nad bylo jeho.
   Najdou slabé místo, dosadí své lidi, dovezou problém, lehce zainvestují, vyrobí problém, podporují problém a vydělávají, až se potenciál konfliktu vyčerpá, dovezou „řešení“, ustaví podmínky pro sebe, opět vydělávají na novém systému. Vyrobím problém, rozšířím problém, vyřeším problém, zkasíruji postižené, spočítám výnosy, ukončím projekt. A připravuji nový projekt. A znovu a znovu. A furt to funguje…. . Chce to mít své lidi na výkonných pozicích, zajistit jim beztrestnost, mít svá media. A můžete cokoliv.

 9. Docela by mě zajímalo, jaké úkoly má dnes naše pidi-armada? Na koho zaútočime , když teď máme už tolik nepratel? Kdo bude mít tu čest utkat se s naší armádou v příštích letech?
  Nebo je to všechno jinak a my už žádnou naší armádu nemáme a máme pouze zoldaky, které si navíc musíme zaplatit pro cizí zájmy?
  Ukrajinci zatím nedošli, máme být v klidu? Co když začnou potom docházet Izraelci, nedej Bože Tajvanci?

 10. Časy, kdy politici zasedli za stůl a vyjednávali skončili.
  Proč? Protože došli politici. A tak bohužel přišla na řadu hrubá síla.
  Můžeme se tvářit, že se nás to netýká, ale ono nás to doběhne a ta hrubá síla se projeví i u nás v kotlince.
  Můžeme si říkat, že Amerikou podporovaný Izrael a Evropou podporovaný Hamas nás fakt netankuje, že občanská válka v částech muslimské Evropy se nám taky vyhne (v tomto místě poděkujte Babišovi za příkladné kličkování), že SVO se nerozšíří k nám, že krachující Amerika nás nespláchne s sebou a že nás Číňani neubijí čepicemi.
  Ale svět je globálně propojen a každá akce vyvolá reakci – všude.
  Nicméně, po použití hrubé síly, se vždy objeví silné osobnosti – politici, kteří vyvedou své zemičky z marasu a nastane čas míru a rozvoje.
  Vykolejený svět se vrátí zpět do svých kolejí.
  A tak doufejme v budoucí dobro.

  1. politici došli, protože obecně je méně silných osobností.
   politici jsou pimprlata za šňůrkách zájmových skupin, soukromého kapitálu.
   příkladem je dementní Joe Biden, takto považovaný za nejsilnějšího muže planety jakožto prezident zdechávajícího hegemona, kdy je až urážlivé, jakou bezmocnou figuru pro tuto roli vybrali a západním světem je akceptována .
   Bidenovým nejdůležitějším rozhodnutím je, jak si nechá ráno utáhnout pampersky.

   1. V jedne zabavne knize je role prezidenta popsana nasledovne:

    Ukolem prezidenta neni vykonavat moc, nybrz odvadet od ni pozornost.

    V realnem svete mluvi pravdu pouze deti, blazni a sasci (a tim padem i zabavne knihy).

   2. Jste šikovné pimrle, které jede přesně podle naučených notiček od zájmových skupin.

    Hodná, dostane cukříček.

    1. Jdi už do prdele, bruselský vemeno.
     Umíš i něco jinýho než opisování twittrovejch slintů, demente?
     Máš vůbec něco ze svý vlastní hlavy, skelope?

     1. Nemá. Jeho přínos spočívá v tom, že se poskytuje jako ukázkový studijní materiál, např. pro výzkum psychologického jevu projekce, což je vědecký název pro známé přísloví „podle sebe …“) A už toho tady o sobě prozradilo opravdu hodně, tento poslední příspěvek je dalším krásným odkopáním: jede přesně podle notiček od zájmových skupin – no není to přesná charakteristika? A jelikož právě dostalo cukříček, je takové celé roztomilé.

     1. Mno, ono je sice dobré znát názory těch oných, ale za sledování Respektu máte můj obdiv. Já tak silné zažívání už nemám

 11. Pěkný článek.ja dám faktickou k písmenu Z.porad je ještě legální si to písmenko přilepit dozadu na auto. 😀

  1. A soudruh vyšetřovatel uznal, že si můžete dát okurku na chlebíček tak, že náhodou připomíná písmeno Z.
   Jen to musíte obhájit při několikatýdenním vyšetřování nějakým uvěřitelným důvodem – že se manželka jmenuje Zinajda nebo bydlíte v Zábrdovicích.
   Já jsem tak rád, že tady máme liberální demokracii!

 12. Takto brzo a bez zásadních informací nemáme šanci rozpoznat a pochopit hlavní prameny války. Podobně jako to bez znalosti smlouvy Haavara nebylo možné ve 30. a 40. létech minulého století. Válka bude, to je jisté, jak pravil Švejk. Jednak jsou silné zájmy vést válku, pro důkaz stačí poslední roky občas kouknout na televizi. A bohužel si to mnoho lidí přeje, pro důkaz stačí číst blogy nebo nadhodit téma v libovolné společnosti. Bůh má své lidi rád, vždy jim jejich největší přání splní.

 13. Advocat diaboli by se také ptal, jak je možné, že je Izrael překvapen akcí Hamasu, ale během chvíle po útoku má vytipované stovky cílů, kde právě sedí velitelé Hamasu a hned říkají, že jednoho z nich zabili.

  Jasně, jde mít připravené cíle dopředu, navíc to tam mydlí spíše po blocích baráku, ale červíček pochybností o tom, kdo to věděl, stále hlodá.

 14. „Proto také nevěřím na nějaké spiknutí tajných služeb s Netanjahuem.“

  To já jsem naopak přesvědčený o tom, že přípravy na tak velký teroristický útok nemohl Izraelským tajným službám uniknout. To prostě není možné. Izraelské tajné služby nejsou naši Koudelkovi Čučkaři. Tam se striktně rozlišuje mezi vnitrostátní politickou řevnivostí a bezpečností státu. O to víc, že jednou za čas jsou reálně s těmito hrozbami konfrontováni. Tím víc jsem si jist o co více dnes již víme. Jestliže je Egypťané , se kterými Gaza sousedí, varovali, tak o to více jsem o tom přesvědčen. Navíc si pamatuji, jak před léty Netanjahu aktivně provokoval Plastelince, což tehdy vyústilo ve druhou Intifádu a následně k tvrdému Izraelské odvetě. Takže když tehdy mohl, tak proč by to neudělal i tentokrát?! A kdy jindy když né teď? V situaci, kdy pozornost západních médií je upřena na Ukrajinu?!

  Jiná věc je, a s tím s Vámi, Vidláku, plně souhlasím, že to může skončit třetí světovou. To ano, toho se obávám.

  1. ad: Kolemjdoucí napsal:16 října, 2023 (6:29)
   @Navíc si pamatuji, jak před léty Netanjahu aktivně provokoval Plastelince, což tehdy vyústilo ve druhou Intifádu a následně k tvrdému Izraelské odvetě.
   No, ono to bylo i týden před tou „akcí“, kdy asi 400 ultraortodoxních Židů vtrhlo do mešity Al-Aksa, zbilo věřící a posprejovalo stěny.
   Do Al-Aksa je zvláštní přístup, kdy ne-muslimům je povolen jen jeden vstup po takové visuté lávce od náměstí před Západní zdí.
   Vstup tam hlídají izraelské bezpečnostní síly.
   Na vstupu je klasický „filcung“ – jako při vstupu na letiště. Detekční rámy, osobní prohlídka.
   Není povolen žádný nebezpečný předmět. Jako do letadla. Třeba sprej.
   Touto lávkou se vyjde na Chrámovou horu. To je taková planina či velké náměstí, kde je uprostřed mešita Skalní dóm (to je ten nejčastěji fotografovaný objekt v Jeruzalémě s kopulovitou zlatou střechou).
   Úplně kus bokem, spíše až u (západní a jižní) zdi je taková šedivá, skoro by se dalo napsat až zašlá mešita, Al-Aksa.
   Na vrcholu Chrámové hory funguje ještě islámská náboženská policie.
   Nesmíte mít sebou vepřové maso, psa, ženské musí být dostatečně ofačované, nesmíte se s nikým držet za ruku ani líbat, nesmíte mít žádné viditelné náboženské symboly.
   Třeba křížek na krku.
   Třeba šábesdekl není náboženský symbol.
   Do samotné Al-Aksa je nevěřícím vstup přísně zakázán.

 15. Islamističtí zoufalci vřelou modlitbou přesvědčili neviditelného Jahveho/Adonaje/Alláha, aby jim seslal zbraně „omylem“ zanechané Velkým bratrem v Afghánistánu, a i ty zřejmě přebytečné z Banderastánu. Včetně balistických vest. A také, aby žoldáky svého „vyvoleného národa“ (avšak různých národností) sjednocených pod Talmudem zvětšiny odeslal z dosahu plotu koncentráku Gaza. Veškerou AI zaviroval. Ba Všemohoucí dokonce ochromil i slavnou zločineckou špehounskou organizaci (viz Victor Ostrovsky – kniha Lstí a klamem – znepokojivý pohled do nitra mossadu). Ta „neviděla“ zásobování islamistů zbraněmi do oploceného koncentráku a dokonce „přeslechla“ varování egyptské rozvědky🎭

  Útok na koncentrák Gaza páchaný košer vyvolenci;

  11 mešit bylo zničeno, 7 dalších bylo poškozeno.
  (Košer osazenstvo Evropské komise tedy má důvod z našich daní sponzorovat nejen Izrael, Palestince, ale i výstavbu dalších mešit v Eurosajůzu)

  Bylo poškozeno 19 nemocnic.
  (Velmi humanitární bombardování.)

  Košer pravdoláska Talmudem nasáklého, „spravedlivého mezi národy“:
  „Dokončete je a nikoho nenechte za sebou.“ Vymažte je, jejich rodiny, matky a děti. Tato zvířata již nemohou žít. Každý Žid, který má zbraň, je musí jít zabít. „Pokud máte arabského souseda, nečekejte, jděte k němu domů a zastřelte ho,“ naléhal 95letý vojenský záložník Ezra Yachin (údajně se účastnil masakru Palestinců v Deir Yassin v roce 1948).

  Izrael znovu zaútočil na syrské letiště v Aleppu, v důsledku čehož bylo vyřazeno z provozu, informovalo syrské ministerstvo obrany.
  (Obloha nad Sýrií je ve správě Ruska, kterému s vládnutím také pomáhají rabíni)

  IDF shromažďuje vojáky k hranicím pásma Gazy, desítky tisíc vojáků a několik stovek obrněných vozidel, připravuje se pozemní operace, může začít každou chvíli. Izraelský premiér Netanjahu slíbil, že „zlikviduje“ Hamás.

  V pásmu Gazy IDF již zničila celé čtvrti „vojenských cílů Hamasu“.
  Zcela zničeno bylo 23 tisíc bytových jednotek.

  Probíhá čištění „teroristů“ a „humanoidních zvířat“ v pásmu Gazy podle plánu?

  Izraelská armáda použila v Libanonu a v pásmu Gazy munici s 👹 bílým fosforem.

  Cahal (Цахал/ צְבָא הַהֲגָנָה לְיִשְׂרָאֵל‏‎ ) útočí na kolony uprchlíků‼️

  Izraelský generál: „Pásmo Gazy bez Hamásu nebo bez lidí. Musíme vytvořit bezprecedentní humanitární katastrofu v pásmu Gazy.“.

  Izraelský poslanec Tali Gottlieb: „Vyzývám vás, abyste proti našim nepřátelům použili zbraň soudného dne.

  Írán: „Informovali jsme 🕎sionistickou entitu prostřednictvím jejích spojenců, že pokud její zločiny v pásmu Gazy neustanou, zítra bude příliš pozdě,“ řekl Abdollahian v rozhovoru pro Al-Džazíru

  Izraelská plánovaná pozemní invaze do pásma Gaza „by mohla vést ke genocidě bezprecedentního rozsahu“, uvedly Liga arabských států a Africká unie.

  „Hromadné 👹vyhnání více než 1 milionu lidí za jeden den je etnické čistky,“ – člen amerického parlamentu Ilhan Omar.

  Moskva vyzvala strany, aby zastavily nepřátelství. Podle Vladimira Putina je řešení blízkovýchodní krize možné pouze na základě „dvoustátního“ vzorce schváleného Radou bezpečnosti OSN, který předpokládá vytvoření nezávislého palestinského státu v hranicích z roku 1967 s hlavním městem na východě Jeruzaléma.

  Akce Izraele v pásmu Gazy „přesáhly rámec sebeobrany“ a izraelská vláda musí „přestat kolektivně trestat obyvatele pásma Gazy“, řekl dnes čínský ministr zahraničí.

  https://aftershock.news/?q=node/1300084

  Izraelské obranné síly (IDF) zaútočily na vojenskou infrastrukturu hnutí Hizballáh v Libanonu‼️

  2+2=5

  Celá slavná Oceánie je ve válce s několika stovkami islamistických zoufalců, které tak trochu vyzbrojila, a i ten proklínaný Hamas založila.

  Válka je mír. War is peace

 16. Vidlák v závěru článku udeřil hřebík na hlavičku: pro Izrael je to fatální prohra, ať už to bude pokračovat jak bude. Dlouhá léta jsou vpravdě nacistické metody Izraele přiznané, ale omlouvané holocaustem a zvěrstvy radikálních islamistů; i když je obecně známo, že tyto radikály založil, financuje a řídí Fašington a jeho Západní loutky, kterým přizvukují čím dál otevřeněji náckovské vlády Izraele. Muslimské bratrstvo, Al-Kajda, ISIL/ISIS, Al-Nusra, Hamás…

  Dnešní zabijačka se liší především v promořenosti Gazy „občanskou žurnalistikou“, kdy každý má mobil s kamerou/foťákem. Při hyenovitosti žumpoidních médií nefunguje ani ideologický filtr, i na Západ něco z těch izraelských zvěrstev pronikne – a co teprve do arabského nebo perského světa; mezi 1,8 miliardy slimáků po světě? Indonésie, Malajsie, Pákistán, islámská část Indie…

  Dá se říci, že „číše přetekla“: lidé vidí, že „pomluvy Izraele“ nebyly pomluvy, ale holá skutečnost. Je to dlouhý seznam zločinů proti lidskosti a válečných zločinů – úplně „na férofku“, s plně náckovskou nadutou nadřazeností nadlidí. Jsou nad pravidly a nad zákony; oběti jsou podlidé nebo „lidská zvířata“, jak zní z oficiálních izraelských pozic.

  Proč k tomu došlo zrovna nyní? Odpověď je jednoduchá: protože proběhly mírové kontakty mezi Saudy a Íránem, Sýrií, Irákem, Tureckem, Azerbajdžánem – a Ruskem plus Čínou. BRICS+, což dle Fašingtonu velice ohrožuje jejich blízkovýchodní pašalík. Dokončilo by to zánik petrodolaru, skončilo by parazitování USA a Západu na obchodu s ropou a plynem.

  Jejich tamní vojenské základny už nejsou hrozbou, ale připravenou obětí – v případě války budou během prvních hodin zničeny íránskými raketami, a nejde proti tomu udělat vůbec nic. USA a Západ jsou 40 let zaostalé v PVO/PRO systémech, navíc je tam ani nemají – jelikož jejich výroba je minimální, vzhledem k de-industrializaci USA a vykradenosti EUhnije. Nemohou to tam ani vybombardovat letadly, protože všude mají ruské nebo čínské PVO/PRO, případně místní kopie, proti čemuž použít letadla je úplná sebevražda.

  Legrační je naivita, s jakou lidi spekulují, zda o útoku Hamásu Netanjahu věděl či nevěděl předem: to je stejně stupidní otázka, jako se ptát, zda Hitler věděl předem o přepadení Francie hitlerovskými vojsky. Hamás je promořený agenty Mossadu a dalších izraelských a Západních služeb, o tom není třeba pochybovat – a celou operaci udělali na objednávku. Kolik miliard dolarů přes Katar a další kanály Hamásovci dostali? Jistě jich málo nebylo.

  Hamás samozřejmě hraje dvojí hru: nalákat Izraelce do jisté porážky: jak vojenské v Gaze, tak mezinárodně-politické. Může to být širší operace s více aktéry v pozadí: automaticky se nabízí Írán, který věru má Netanjahuově vládě „co vracet“. Ale může toho být více: protože snaha Fašingtonu přes Izrael uvrhnout Blízký východ do války všem velice kazí připravené obří BRICS+ kšefty. Takže snaha podpořit Izraelskou vnitřní nevyhratelnou válku může být společným cílem.

  Izrael páchá zločiny už tak dlouho, že dočista ztratil míru, když prakticky „všechno prošlo“. Hlavní otázka je, zda jim to projde i nyní. Jak se ukazuje z reakcí především islámského světa, neprojde. I „diktátoři“ se opírají o společenský souhlas a nesmí – aby nebyli svrženi – jít přímo proti vůli obyvatelstva. Tudíž, v případě pokračování izraelských válečných zločinů, se dají čekat „zajímavé věci“. Obchodní embarga, izolace Izraele všemi způsoby, blokování vývozu ropy a plynu na Západ etc. Nová ropná – a plynová – krize? Je to klidně možné…

  Západní žumpy tak dlouho oblbovaly o izraelských ozbrojených silách jako o „nejlepší armádě na světě“, tedy hned po amíckých silách, samozřejmě. Až tomu sami začali snad i pevně věřit. Nic není dále od pravdy: jde o blízkovýchodní armádu, která nemá úplně špatné letectvo a speciální síly, ale zbytek nikdy nedosáhl ani evropského průměru – i socialistická ČSLA byla ve všem o hodně lepší.

  Proti tehdejším arabským silám to samozřejmě stačilo, no ale před 50-ti lety. Stačí se podívat, jak si narovnali kanóny nebo tanky u libanonské hranice: pěkně do řady, bez maskování… Na skutečném dnešním bojišti – třeba v Ruině – by nepřežili ani pár hodin. Podobně srovnaní, jako na střelnici, jsou kolem Gazy. Patetické!

  Otázka je, kdy se v Izraeli objeví nějaké racionálnější hlasy – asi až budou IDF mít desítky tisíc padlých vojclů při dobývání Gazy a materializuje se všeobecný odpor k jejich plnotučnému nacismu.

  Nesmí se také zapomínat na to, že je to pořád „americká válka“, protože totální debakl v Ruině potřebují ve Fašingtonu překrýt nějakou „krátkou vítěznou válkou“, aby protáhli Bidena nebo koho vlastně do „vyhraných“ voleb.

  Pro gaučování zkrátka to pravé…

   1. Roj: IDF pořád může postupovat do Pásma Gazy ze severu postupně, aby se snížilo riziko pastí a obklíčení oproti variantě rovnou vtáhnout do centra města. Libanonská hranice samozřejmě může tam taky něco začít, všichni to vědí. Problémem jsou rakety Hizballáhu, které můžou zastavit normální život skoro v celém Izraeli i ekonomiku. Vláda Izraele musí vybrat mezi několika možnostmi a všechny znamenají politickou prohru, ať budou nebo nebudou reagovat pozemním tažením, tohle si musejí aspoň někteří ministři uvědomovat.

  1. Aneb, klasicky ušácké „když to nemůžu mít, tak to aspoň zničím“. Když začnou likvidovat i to, co by jim i jen mohlo patřit, je to jasný signál, že už vědí, že to mít nebudou.
   Je to všechno kolem fakt demomatrix. A furt to ještě funguje, neuvěřitelné. Ta beztrestnost, chucpe.

  2. Zachování Izraele na současném místě je stále výhodné i pro nás. V opačném případě se pokusí postavit nový Izrael na Ukrajině. Zopakovat pás židovského osídlení a týt z obchodu mezi východem a západem – tam suroviny, zpět výrobky. Jen s marží pro ně. A islám až za vodou. Ideální pozice. Pro ně. Pro nás? Dosaďte si sami.

   1. Určitě by si Rusové nechali implantovat na severní pobřeží Černého moře Izraelce, většinově nakažené amerikánskou nadřazeností, doslova znacizované übermensche. To by se asi v Moskvě tak trošku zlobili… Zkrátka je to nesmysl.

    1. Kdysi opravdu Stalin uvažoval o usazení většího počtu židů na Krymu, měla to být součást nějaký větší akce, nakonec z toho zbyl jen Birobidžan na dálným východě.
     Kdysi jsem na to někde narazil, hledat to už nebudu…

     1. Chruščov předal Krym Ukrajincům proto, aby se tak vyhnul splátce půjčky za nedodržený slib Ruska, založit na něm židům vlastní stát. Židé tak příli o vlastní stát v Evropě.

      Její zástupci nabídli tehdejší moskevské vládě okamžitou mnohamilionovou půjčku za to, že pro židy zřídí autonomní stát v oblasti severního Krymu a části černomořského pobřeží s tím, že stane-li se tak do roku 1945, bude tato půjčka Rusku prominuta. Lev Trockij, Nikolaj Bucharin a Grigorij Zinověv návrh podpořili a pověřili tehdejšího ministra zahraničí Georgije Čičerina, aby jejich souhlas tlumočil americkým finančníkům na setkání v Berlíně. Ani Stalin nebyl proti, ale vzhledem ke složité národnostní situaci na Krymu požádal, aby se s realizací nespěchalo. V roce 1944 učinil vůči Rozinu první vstřícné gesto, kdy z Krymu začal vysídlovat Tatary, pod záminkou kolaborace s Němci. Vzhledem k tomu, že se jednalo o citlivý problém, požádal o odklad prominutí půjčky až na rok 1954, kdy měl být proces jejich vystěhování dokončen. Po smrti Stalina v roce 1953, připadl vyřešit tento problém na Nikitu Chruščova. Jeho poradci mu navrhli, aby Krym předal Ukrajině, protože dohoda o vytvoření židovské autonomní republiky byla uzavřena s Ruskou federací a ne s Ukrajinou.
      https://hn.cz/c1-61850550-jak-zide-prisli-na-krymu-o-vlastni-stat

  3. Obávám se, že vyloučení Ruska a Běloruska ze světového sportu a kultury může mít nepříjemné následky. Islámský svět bude chtít uplatnit stejný postup vůči Izraeli (ostatně nebude to poprvé) a MOV to může zabalit, protože se mu celý podnik rozsype. Připomínám, že Olympijské hry a Mezinárodní olympijský výbor jsou soukromé podniky, ve kterých má naprostou převahu KoZa, a které jsou jen částečně dotované z veřejných prostředků.

  1. To fakt nevypadá špatně. A co je nejdůležitější – takový projekt musel někdo finančně podpořit. Možná konečně začíná něco, o čem jsem psal už dříve. Od bohatých lidí začínají téct peníze na podporu hnutí odporu. To by mohl být bod zlomu.

  1. Násir al-Alláh = Vítězný bojovník Boží (ale v češtině to zní hezky, tak by se chtěl občas jmenovat každý…)

 17. Ofenzíva do Gazy byla odložena kvůli „špatnému počasí“.
  Stačí se třeba podívat na Windy.com a zjistíme, že nás přinejmenším někdo tahá za fusekli.
  Takže to asi zůstane, jak to je.
  Bombardování a dělostřelecké ostřelování všeho, co je vyšší než metr nad zemí.
  To bombardování je památnými slovy jednoho kuliče sudů ryze humanitární povahy, není vedeno žádnými zisky (volně parafrázováno).
  Plus sem tam nějaká dělostřelecká nebo raketová výměna s Libanonem.
  EUhnije tam nacpe 3x tolik prachů než doteď jako „humanitární“ pomoc.
  Není to trochu schýza?

  1. No, prý špatné počasí.
   To klidně může být relativní. Jeden nikdy neví. Tak například pro nás je slunečno pěkné počasí, pro ně možná špatné.
   Třeba čekají na pořádnej déšť, nejlépe přívalovej a la Libye.
   A vono jak naschvál furt nic. Furt je hnusně jasno a zoncna rumpluje.
   Takže to chce klid, trpělivost.

 18. „Nebo sledujeme přiznání tristní situace, že si Izrael ani se Spojenými státy za zády nemůže dovolit boj na tolika frontách?“

  Jestli ona tahle formulace neplatí obecně i pro SSA, či dokonce celý západ. Kolik ještě dalších nečekaných konfliktů budeme moci financovat a vyzbrojovat? Nejde v tom celém o nějakou tu Putinovu geniální šachovou hru na několik partií dopředu? Jak daleko jsme od bodu, kdy si třeba Čína prostě Taiwan vezme zpátky, a SSA ani nehlesnou, protože nebude finančně ani materiálně jak? A Si pak jen Voloďu poklepe po rameni, díky, že jste nám pomohli naplnit naši tajnou dohodu z roku 2014.

  1. Tdx: V 60. letech Che řekl, že dva nebo tři další války jako ta vietnamská, by přetížily schopnost USA reagovat…A to tenkrát USA měly větší převahu nad ostatními státy než v současnosti. Měly největší průmyslovou výrobu a velkou „měkkou sílu“ přitažlivou pro většinu světa. Teď začíná svět hořet na tolika místech. Pokud se bude ropa prodávat za 3x víc třeba kvůli blokádě Hormúzského průlivu nebo zapálení vrtů v poušti, vydělá Rusko hodně prodejem své sibiřské ropy. „Nudná“ mírová doba je lepší pro normální lidi.

 19. Ano, v některých situacích musí člověk rychle přeházet hodnotový žebříček. Jinak je z něj mimoň.
  Myslím, že jsem touž dvakrát zažil a vyoadá to, že to v Kotlince nastane za dva roky. Tedy – dožijeme-li

  1. Re: Sk

   Pokud na vyšadce nechytíte svrab či blechy od opálených soudruhů, kteří při hledání fetu neustále pobíhají po Broadwayi sem a tam, není důvodu se vzrušovat. V klidu můžete očekávat zmíněné datum a dlouhou chvíli si krátit studiem nějakého lehčího jazyka, než je čínština.

   Třeba tohle sedí, jak nočník na prdel…
   https://www.youtube.com/watch?v=wVKKwlmXme8

   Ragadozók a szélben,
   sikolyuk messzire száll.

   Dravci v povětří,
   jejich křik zní do dáli…

   1. Nestuduji, jen opakováním zdokonaluji. [;>D)
    Přehodnocení situace je dokonale zpodobněni v „Krokodýlovi Dundee“, když na něj v metru vytáhne nějaký vágus nůž a chce peníze.
    „Krokodýl“ vytáhne svůj, asi třikrát větší nůž a dí: „Tohle není žádný nůž. TOHLE je nůž!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *