27 května, 2024

Bombardování dětí kvůli Hamásu

Nemohu to vyjádřit lépe než Caitlin Johnstoneová ve svém článku na platformě Substack. A můžete mě kamenovat. Poté, co jsem shlédla video s kamiony humanitární pomoci, které Izrael nechce vpustit do hladovějící Gazy, stejně jako probíhající bombardování civilistů, protože bojovníci Hamásu jsou ukrytí hluboko v podzemí a na ně bomby nedosáhnou, spolu s bombardováním těch civilistů, kteří poslechli a snažili se dostat do jižního pásma Gazy, nemám lepších slov pro své pocity než ona. Proto přikládám překlad celého jejího textu.

„V Gaze nejsou žádné „kolaterální škody“. Kolaterální škody jsou, když neúmyslně zabijete civilisty. Nemůžete házet vojenské výbušniny na místa, o kterých víte, že jsou hustě přeplněná dětmi, a pak jejich smrt označit za neúmyslnou. Je to jako nazývat smrt a zkázu způsobenou v Hirošimě a Nagasaki jako neúmyslné.

Vyprávění o „lidských štítech“ znamená, že Izrael bombarduje civilisty a obviňuje z toho někoho jiného. Tak to bylo vždy.

Argument o „lidských štítech“ je stejný, jako kdyby Londýn reagoval na útok IRA svržením tisíců bomb na Belfast, zabitím tisíců irských civilistů a stovek dětí a ospravedlnil své bombardovací kampaně tím, že by to označil za nešťastné, ale nezbytné opatření k odstranění belfastské brigády IRA, protože se nachází na stejných místech jako civilisté.

Je to jako kdyby západní politická/mediální třída bránila a podporovala kobercové bombardování Belfastu a říkala: „Všechny ty tisíce mrtvých jsou vinou IRA, protože jsou v Belfastu, kde jsou civilisté. Anglie má koneckonců právo se bránit.“

Je to jako kdyby byl Belfast obehnán zdí, odkud by civilisté nemohli utéct, a Londýn bombardoval školy, kostely a nemocnice a západní tisk označil tento nekonečný útok na civilní budovy za „válku Spojeného království a IRA“, ve které je Londýn oprávněn bombardovat „cíle IRA v Belfastu“.

Je to jako kdyby Britové strávili týden shazováním vojenských výbušnin na místa, o kterých věděli, že jsou plná irských dětí, a každý, kdo to kritizoval, byl obviněn z antibritismu a pomluvy.

A aby bylo jasno, nedala bych ruku do ohně za Brity, kteří by to skutečně dělali během konfliktu v Severním Irsku… kdyby byli Irové muslimové a jejich kůže byla trochu tmavší.

USA a jejich spojenci musí přece okamžitě napadnout Sýrii, aby zastavili Asadovo brutální bombardování civilistů, obléhání a zločinně nevybíravé používání bílého fosforu. Zachraňte děti Sýrie!

Počkat, to Izrael zabíjí Palestince? Sakra, tak to je něco jiného.

Krok 1: Zneužívejte a zabíjejte muslimy

Krok 2: Počkejte, až muslimové zareagují na toto zneužívání násilím

Krok 3: Uveďte toto násilí jako ospravedlnění pro další zabíjení a zneužívání v boji proti „radikálnímu islámskému terorismu“.

Platí pro falešnou „válku proti terorismu“ amerického impéria po 11. září a platí to pro Izrael.

Je docela děsivé, jak je svět plný nominálně dospělých, kteří skutečně věří, že útok Hamásu přišel zcela z ničeho nic a stal se pouze proto, že někteří Palestinci jsou zlí a milují zabíjení Židů.

Jediný důvod, proč si lidé myslí, že všichni muslimové jsou násilníci, je ten, že se často narodili na ropných polích. To je jediný důvod masakrů amerického impéria na Blízkém východě a jeho podpory probíhající vojenské operaci známé jako Izrael. Není v pořádku, když dospělí lidé věří, že extremistické skupiny vznikají ve vzduchoprázdnu v islámském světě, zcela z ničeho, a budou existovat bez ohledu na to, zda sledují zabíjení svých blízkých a jejich vysídlení západním intervencionismem kvůli kontrole zdrojů.

Průvodce slovníkem nekritického obhájce státu Izrael:

„Jsi antisemita“ = „Nemohu bránit izraelské činy pomocí faktů a logiky.“

„Nenávidíš Židy“ = „Nemohu hájit činy Izraele pomocí faktů a logiky.“

„Chceš, aby Židé zemřeli“ = „Nemohu bránit činy Izraele pomocí faktů a logiky.

„Miluješ Hamás“ = „Nemohu bránit izraelské činy pomocí faktů a logiky.“

„Stojíš na straně teroristů“ = „Nemohu bránit izraelské činy pomocí faktů a logiky.“

Ne, že by na tom opravdu záleželo, ale já osobně mám velkou lásku k Židům a židovské kultuře. Vždycky, už od dětství. Většina mých protiválečných hrdinů jsou židé, a židovští umělci a myslitelé sehráli obrovskou roli při utváření mého pohledu na svět. Moje kritika je zaměřena výhradně na apartheidní stát, který nemůže existovat bez nepřetržitého násilí a válek, stát, který je falešně koncipován západním impériem jako monolitický zdroj a pevnost všeho židovského.

Slučování zneužívání tohoto státu s židovstvím a judaismem je hluboce antisemitské. Židé nejsou v otázce Izraele a sionismu žádným monolitem. Většinu z toho, co jsem se o Izraeli za ta léta naučila, jsem se naučila od skvělých židovských lidí, které sleduji a kteří jsou proti.“

Tolik Caitlin. Ne, že by na tom záleželo, ale i já jsem vyrostla na židovských autorech a vždy jsem byla pevně přesvědčena, že Židé jsou nositeli pokroku, humanismu, dobrého vkusu a skvělé sebeironie, právě i proto, že jejich historie byla tak plná bolesti. Franz Kafka, Philip Roth, Joseph Heller, Jiří Orten, Karl Kraus, Else Lasker- Schüler, Leo Rosten, Pavel Eisner, Ephraim Kishon, Isaac Bashevis Singer – ta řada by byla hodně dlouhá. Nedokážu si je ale nějak spojit s bombami dopadajícími na Gazu, odkud není úniku. Milion lidí je na cestě odnikud nikam. Je to pochod smrti.

P.S. A když člověk vidí Krvavou Johannu pózující s izraelskou vlajkou, taky mu to nepřidá.

104 thoughts on “Bombardování dětí kvůli Hamásu

 1. to je tak účelová snůška žvástů, že tu musím napsat svůj první komentář:
  nasrat !!! Vůbec mne nedojímá utrpení civilistů co plivali a jinak hanobili mrtvoly jiných brutálně umučených civilistů, a tančili neskrývanou radostí nad jejich smrtí – v tom je ten rozdíl, takže ten příměr s Belfastem je nesmysl, atd…

 2. Paní Kunštěková,
  napsala jste to sice hezky a já i chápu proč.
  Jenže…
  Všichni ti, jejichž jména uvádíte, jsou dávno mrtví a naprostá většina z nich nikdy do Izraele nevkročila. Někteří zemřeli ještě před WWII. Známými autory se stali nikoli proto, že byli židé, ale proto, že je někdo začal prodávat a stali se úspěšnými marketingovými figurami. V Kafkově případě šlo dokonce o business na mrtvole. Krom toho to byli především Němci a pak teprve židé. Ať pobývali v Praze, nebo v Paříži, vždy to byli především Němci.

  A další věc je, že situace vygradovala tak, že buď se židé otevřeně a dost hlasitě distancují od nacistů reprezentovaných Netanjahuem &spol., nebo s nimi budou hozeni do jednoho pytle. Třetí cestu, bohužel, zarúbali právě ti „střeďáci“, co se nikdy k ničemu nevyjadřují.

 3. Židovský aktivista Theodor Herzl navrhoval zřídit novodobý Israel v Ugandě (nevím jak na to přišel, jeho knihu jsem nečetl), Hitler navrhoval vystěhovat židy na Madagaskar,
  Ani jednoho z nich nezajímalo, co na to původní obyvatelstvo.
  Stalin navrhoval zřídit židovský stát na Krymu, co na to původní obyvatelstvo (krymský tataři) ho nezajímalo, navagonoval je a odvezl do Uzbekistánu.
  Židi sami se rozhodli zřídit si židovský stát v palestině, co na to původní obyvatelstvo je nezajímá.
  Co z toho vyplývá?
  Že uganďani a madagaskarčani mají z prdele kliku, dnes by je celá pokroková veřejnost k smrti nenáviděla.
  Všichni by věděli, co je to za hajzly…

  1. Co z toho vyplývá?
   Vrať se zpátky do školy.
   Židé na území Palestiny žili odpradávna a měli právo si zřídit svůj stát.
   Palestinci nabídku svého státu odmítli a zvolili si válku.
   Ted sklízejí plody.

   1. Volno, vrať se do školy. V biblických dobách žily na území Palestiny max. desítky tisíc Židů. Dnes jsou jich milióny. Navíc se nauč téma „etnické čistky“. To je zločin proti lidskosti. Lidé mají právo žít tam, kde jsou doma. Ať nejsi mezi vzdělanými lidmi za hlupáka.

   2. Současní Izraelci jsou z celého světa, ale původem (geneticky) hlavně ze středověké Chazarské říše, kde bylo několik se let státním náboženstvím judaismus.
    Zatímco současní Palestinci jsou asi z větší části (geneticky) příbuzní židů, kteří tam žli v biblických dobách.
    Píší o tom i vzdělaní Židé bez předsudků.
    Samozřejmě, na tom až tak nezáleží. Nikdo nemá právo přijít do nějaké země a začít ničit obyvatelstvo, které tam žilo před tím.
    Ano, před mnoha sty lety se tak dělo.
    Chceme se ale vrátit do středověku?
    Podle názorů řady lidí asi ano.

   3. V roce 1922 žilo na území dnešního Izraele cca 10% židů a hlavně tam byl klid , žili s jinými národy v pohodě a můžeme pouze rekapitulovat , co se všechno stalo až do teď a kdo na tom nese vinu, zábíráním území na židovský stát. Nechci se tady rozepisovat, ale to zavinění je jasné.

  2. Zakladatel politického sionismu Herzl vůbec nenavrhoval Ugandu, ale Izrael jako duchovní entitu.
   Tedy ne konkrétní území a subjekt, ale něco, co by měl každý žid v sobě kdekoli na světě.

   Bohužel krátce na to zemřel a jeho nástupci okamžitě proměnili sionismus v obchodně-militaristický projekt jsoucí po zdrojích kdekoli na světě. Nejprve to zkusili v SSSR a do cca r. 1935 jim to procházelo. Pak ale Stalinovi konečně došlo, že parta, která ovládá politbyro, vede zemi k občanské válce a rozpadu SSSR, a vyběhl s nimi poněkud drsnějším způsobem.
   Pak ještě krátce zkusili Krym, ale to už sovětské mocenské orgány věděly dost na to, aby projekt zašmikly.
   Koncem 80. let obrátili pozornost ke Kypru a následně k Sýrii. No, a celou dobu jejich nenechavé pracky šmátrají po Íránu a jeho docela pohádkových přírodních zdrojích.

   Sionismus mezitím prošel zajímavých vývojem, který byl nejzajímavější v období cca 1930-1945. Vč. spolupráce s nacisty, financování WWII a holocaustu.
   No, a po WWII se bleskově proměnil v plnotučně nacistickou ideologii bez přívlastků.
   Aspekty by byly na delší povídání, ale můžem se k tomu večer vrátit, když se Vám bude chtít.

  1. Pokud umožňují Palestinci v Gaze Hamásu, aby v jejich domě měl kulometné hnízdo, stávají se součástí Hamásu.

   Ano, pokud by nesouhlasili, asi by byli zabiti Hamásem. Těžké dilema. Proto je lepší utéct a zachránit si holý život. Pokud vás Hamás nechá utéct.

   1. A pokud vás israelská armáda nechá utéct.
    Pokud vás armáda israelských okupantů (i po 75 letech nejsou nic než okupanti) postřílí při útěku z vašeho domova, Hamás vám vystrojí pohřeb.
    A to se vyplatí…

 4. Nevím ale když to tak tady čtu tak se budu muset přiklonit k názoru co měli ssmani „partizáni = teroristi, jejich pomahači =teroristi“ ne že osvobozovali svou zemi.

 5. To pokrytectví obránců práva Izraele na odvetu proti násilí teroristů Hamásu je nezměrné.

  Když se Rusové rozhodli pro SVO na Ukrajině, argumentovali národnostní otázkou. Izraelci v Gaze nežijí. Rusové byly vyloučeni z území planety. Izrael má právo na sebeobranu.

  Argument utrpení obětí na víkendové párty v Izraeli je absolutně nespravedlivý, se vším ohledem a pietou za tyto oběti. Izraelci trpí nekonečným konfliktem velmi velmi zřídka kdy. Palestinci permanentně celý život a každý boží den.

 6. Proč jsou ve světě dost neoblíbeni muslimové je celkem jasné: „Naprostá většina muslimů jsou slušní lidé, naprostá většina teroristů jsou muslimové“.
  Ale proč jsou ve světě tak hrubě neoblíbeni Židi? Četl jsem kdysi o lodi, na které Židi prchali před Hitlerem z Německa. Objeli půl Atlantiku a nikde je nechtěli (myslím, že se jich pár mohlo usadit v Dominikáně) NIKDE JE NECHTĚLI! A tak se vrátili do Německa. Proč většinou lidi nemají Židy rádi?

  1. Docela zajímavá otázka – tím NIKDE myslíte země západní či Západem kolonizované ? To je dáno historicky, měli jiného Boha, jiné tradice a kulturu, tak mohli žít leda v ghettech a provozovat jen některá řemesla (např. lichvu).
   Spíš by mne zajímalo, proč tolik lidí adoruje muslimy, kteří jaksi k terorismu po Evropě nemají nikdy daleko – kdy naposled vystřílel nějakou redakci židovský terorista ? Ze svých ghett nikdy moc nájezdů nepodnikali… a v moderní době se dost asimilovali – a přispěli k vědě i kultuře…

   1. Mimochodem, militantnímu Islámu dost pomohl polský Žid – Zbigniew Brzezinski, který zařídil podporu a vyzbrojení Al Kajdy za peníze amerických daňových poplatníků. I pozdější ISIS podrželi američané. Proč asi?

 7. Islámu se nesmí ustoupit ani o milimetr. Islám rozumí jen síle a pak je pokorný. Evropa většinu historie dostávala od islámu na frak a pouze vyhrála klíčové bitvy, jinak je skóre tak 20:0 pro Islám. Vždy, když nějaká civilizace sousedící s islámem slábne, tak začnou muslimové vystrkovat růžky. Vztah Evropy a islámu by se dal definovat podle citátů Benjamina Franklina, kde Evropa hraje roli jehněte.
  „Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři; svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“

 8. 🎭„Moje kritika je zaměřena výhradně na apartheidní stát, který nemůže existovat bez nepřetržitého násilí a válek.“

  To je obhajoba, aby fašisty nebyla onálepkována jako antisemitka? Neboť ti se řídí poučkou: „Kdo není s námi, je proti nám.“ Jinak mají huby plné liberalismu. Třeba bezbřehých perverzí. Liberalismus ve skutečnosti je svoboda jen pro některé, třeba pro ty z vrcholu pyramidy moci.

  Apartheidní stát, nepřetržité násilí a války nespadly z nebe od neviditelného Hospodina/Alláha. Udivuje mě, kolik lidí si není schopno zjistit příčiny. Alespoň trochu se seznámit s Tórou/ Starým „zákonem“, s Talmudem, s Koránem, s Protokoly sionských mudrců. Jednak to nejsou zlodíla Boha, ale psychopatů mocí posedlých, která byla sepisována několik set let. Pak ti údajní vyvolenci jsou převářně talmudizovaní Chazaři, Aškenáz, nikoli Semité. Jsme zahlceni lžemi, ničivostí, posedlostí růstu čehokoli, moci především, a genocidní strategií, rádoby vyvolené sekty.
  Obě světové války založili banksteři z této sebranky. Válku, Majdan na Ukrajině také.

 9. „Nemohu bránit izraelské činy pomocí faktů a logiky“
  Ale to se dá použít kdykoliv a kdekoliv.
  Zejména pokud místo logiky a faktů převládnou emoce a hysterie.
  Vyhnaní ze své domoviny Římany (jen Zeď nářků z Tempku zůstala), dva tisíce let Evropou pogromováni (jinde ve světě to tak horké nebylo), a teď se Evropa diví, že dochází na brutalitu ?
  Je rozdíl mezi Židem a sionistou.Komu vyhovuje současná apokalypsa ? Izrael měl našlápnuto ke sbližování s arabskými státy; teď je to opět v háji a ještě uvidíme, na jak moc a na jak dlouho.
  Docela by mne zajímalo srovnání Talmudu a Koránu. Kde konkrétně se píše o decimaci lidí jiné víry ? Píše se tam o tom vůbec ?

 10. Tužka napíše,….už 9 000 let pžed Kr. patřilo uzemí dnešního konfliktu u Středozemního moře do oblasti kolébky civilizace nazývané Úrodný půlměsíc. A od počátku se tam bojovalo, příslušníci jednotlivých kmenů od počátku si podřezávali navzájem krky. Bojovali o úrodnou půdu a o vodu.
  Nic se nezměnilo, bojuje se zde sále,….po tisíce let, zvyk podřezávat se navzájem zůstal. Mají to zadřené v genech,….nenávist,….
  Dnes, díky technickému pokroku to lze sledovat v přímém přenosu. To je tak asi všechno, co lze s touto jejich vzájemnou nenávistí udělat.
  Rozhodnou se a budou to řešit podle svého genetického kódu.

  Srovnání s Brity a Iry pokulhává,…..kde oni byli v dobách 9 000 let před Kr…
  Tužka.

 11. On ten celý problém začal tak, že se dobroserové – zvaní sionisté rozhodli šířit Dobro. Byl to romantický a zdánlivě humánní nápad, že by se Židé vrátili do své bývalé vlasti. Co by mohlo být přirozenějšího! Šíření Dobra je nádherná věc a tak se na nějaké prkotiny v podobě místního obyvatelstva či fyzicko-geografických reálií nedbalo. Co na tom, že celá Palestina je velká asi jako Morava, dvě třetiny jejího území zaujímá nehostinná poušť a vměstnat tam 10-15 miliónů imigrantů je opravdu obtížné. Co na tom, že toto území už je hustě obydleno domorodci, jejichž kultura je silně odlišná od západního Židovstva. Na to se dobroser neptá! Prostě Dobro se musí trousit, i kdyby bomby měly padat! A tak se i stalo. Prvním bombovým teroristou byl Izraelec no a místní se už přidali jaksi „samozřejmě“. Ta země je od té doby prokletá a rozumný kompromis nelze najít. Tam je každý člověk zločinec a zároveň oběť. Střezte se Dobroserů!!

   1. Ale – co byste udělal Vy, kdyby jste byl v pozici „Dobrosera“? A kterého z nich? Zkuste to klidně rozvést.
    Poznat, že někdo hraje špatně na housle umí kdekdo, zahrát dobře umí jen pár lidí.

    1. Nebyl bych Dobroser. Respektoval bych Boží, nebo chcete-li Přírodní, zákony. Záleží na tom, čemu věříte. Vytvořit stát na místě, které není dost velké na to, aby se tam všichni mí krajané vešli, je nesmysl. Většina Židů, která v Evropě přežila válku, chtěla jít do Ameriky. Ta je odmítla, prý kvůli hrozícímu antisemitismu v USA. (Absurdní – jako by toto v Palestině nehrozilo. ) Přesto si myslím, že to bylo pro Židy nejlepší řešení. Asi jsem Vás zklamal, ale nejsem takový virtuos, abych s mizerným dřevem zahrál jako Paganini. Židé to po válce měli hrozně těžké, ale přesto si neměli zvolit to nejhorší řešení.

     1. Vidíte, já bych židům, kteří přežili, doporučil se zase rozpustit v ostatní populaci.
      Po bitvě je každý generálem. I já. [;>))
      Ale když oni tak moc chtěli svoji „zemi zaslíbenou“. Už dávno před II.WW.
      Asi se potřebují opět spálit. Pokud nedokáží… vzdát tu „Zemi svých otců“.
      A tak – „Kdo chce kam, pomozme mu tam.“

      1. A přitom je to v zásadě tak jednoduché – přestat se považovat za vyvolený národ.

       A obecně to neplatí jen pro Židy…

 12. Nemyslíte si, že zrovna to odporné bombardování dětí bylo cílem toho útoku?

  Jinak.

  Já už od té naštelované fotky toho utonulého chlapečka z migrantského člunu z roku 15 na „utrpení dětí“ nereaguji.

  1. A dobře děláte. Dětí je na světě příliš mnoho, chce to redukci. Zelení také považují děti za škůdce životního prostředí.Pro udavače – tohle je hořká ironie. Prosím Admirála, aby už nikdy nekomentoval mé články. Nemusím o každém vědět všechno.

   1. Caitlyn se rozhodla stranit.
    Skoda, jinak je dobra.
    Stranit jedne nebo druhe strane tohoto konfliktu je fanaticnost. Obe dve strany maji maslo na hlave, receno mirne.

    To bych rada vedela od vsech techto vsevedu, co ma Israel delat. Hamas na Israelce usporadal pogrom.

     1. No, ja radeji beru zidovstvi nez islam. Islam je pohroma pro svet. Tedy, ne ze by zidovstvi nebylo problematicke.
      Ale muj prispevek, jak byl stranicky? Dala jsem link na pogrom, a rada bych slysela radu, jak na to odpovedet. To vam vadi?

      1. Historie bojů, zabíjení a nenávisti mezi palestinci a židy nezačala masakrem před týdnem.
       Od roku 1948 se odehrálo několik set vzájemných masakrů, několik každý rok.
       Posledních pár let se začínají israelci odbržďovat – v odvetě začínají bez zábran zabíjet stovky civilistů a dětí a logicky proto začínají ztrácet mezinárodní sympatie. Varovná je ztráta zájmu Ruska a odtažitost Číny.

       Israel měl 75 let na to, aby se pokusil diplomaticky napravit nešťastné okolnosti svého vzniku, bohužel vždycky zvolil vojenský řešení. To nemá šanci dlouhodobě ustát…

         1. Šance nebyla nikdy – Arabové prohlásili a dosud neodvolali, že si nedají pokoj dokud nevyhubí všechny Židy v Izraeli.
          Tohle Izrael nutí být na to trvale připravený.
          Paní Kunšteková píše jako aktivistka – asi nikdy v Izraeli a Palestině nebyla. Pracuji v týmu, který má 2/3 lidí z Izraele, zbytek jsme z Čech. Mluvím každý den s lidmi s židovským i muslimským vyznáním – ale jsou to Izraelci. Takže o víře to není. Je to jen o lidské zlibě a chamtivosti. Pro paní Kunštekovou: zlobě a chamtivosti arabské, aby to byli jasnější.

          1. Ale vždyť vy začínáte celou historii zprostředka, jste stejný aktivista jako paní Kunšteková!
           Židi se do palestiny dostali stejným způsobem jako afričtí inženýři do itálie – vylodili se a řekli: tady budeme.
           Po pravdě, není racionálnější řešení než takový „cestovatele“ posadit na loď a říct jim: nebudete.

          2. Někdo vidí abstraktní problém – jiný vidí konkrétní mrtvé. Pokud jsem aktivistka, když jde o masové zabíjení – pak tedy jsem. V tomto konfliktu je těžko být nestranný, i když jsem se zpočátku snažila. Ale nejpozději od akce „lité olovo“ mám o úmyslech Izraele jasno. A nechoďte na mě s nějakým právem na zemi, kde už někdo žije.

         2. re: Naopak, jiná než diplomatická cesta nebyla.
          ne. to by se museli chtít dohodnout, úplně všichni na obou stranách. to je naprosto nesplnitelná podmínka, mimo fyzikální realitu. stačí jeden jedinej magor, aby nějakou zběsilou akcí jakoukoli dohodu kompletně rozvrátil – teď naposled jich takových bylo, kolik, 1000?
          diplomacie mezi palestinou a izraelem by se klidně mohla omezit na jednoho vojenskýho vyjednavače na každý straně, který by mezi sebou dohadovali výměnu zajatců, a množství uzavřených a plněných dohod celkem by se nijak nesnížilo.

    1. To Vevča.
     Co by měl Izrael udělat?
     To, co rozhodně neudělá.
     Nemyslím v reakci na útok Hamásu. Kolik tam těch útoků bylo z obou stran… Za těch 80-100 let…
     Měly by vzniknout dva nezávislé státy. Oba celistvé. S přístupem k moři. S pitnou vodou. S úrodnou půdou. A tak dál…
     Jenže je tu problém. Někomu nekonečná válka vyhovuje. Konečně, kvůli tomu Izrael vznikl. Romantické touhy samotných zakladatelů Izraele byly v tomto případě sekundární.
     Geneticky jsou blíže původním Židům Palestinci, ne Izraelci, ale kdo by se v tom šťoural, že.
     A ty nesmysly o vyvolených národech!
     – Arijci byli vyvolení.
     – Židé jsou vyvolení.
     – Ti, kdo věří v Alláha jsou vyvolení…
     Nejspíš i Číňani jsou vyvolení, že …
     Kdo podobným nesmyslům věří? Bohužel, asi podstatná část populace naší planety.

     Je Islám agresivní a militantní?
     No je, ne že ne.
     Stejně jako křesťanství po většinu své existence. Kolik milionů lidí bylo popraveno, umučeno, upáleno, aby ti ostatní přijali milost Boží… Pro Západ jsou křižáci doteď symbolem dobra. Když první křížová výprava dobyla Jeruzalém, povraždili tam úplně všechny a plakali štěstím, že království Boží je nadosah.
     Někdo řekne, že je to dávno. No, je to dávno.
     Ale stačí, aby církev začala pomaloučku, pár desítek let propagovat spíš Starý, než Nový zákon. A máme to všechno zpátky.
     Pochopte, v náboženských textech je všechno, dobro i zlo. Záleží, co si z toho vyberete.

     1. Krestania nemozu zacat propagovat stary zakon, uz z principu krestanstva … krestania veria v Jezisa Krista, a Jezis Kristus povedal ‚NOVY ZAKON VAM DAVAM‘ … vratit sa k staremu by znamenalo zavrhnut Krista. K takejto reforme by bolo treba ludi … vzdelavanych v inkludovanom skolstve …

      1. To bosorečka:
       Divila byste se. Už to nějakou dobu probíhá.
       Když jsem před pár lety jezdil (pracovně) po Evropě, v hotelích byl na každé cimře jenom Nový zákon. Vedení hotelů asi bylo stejného názoru, jako Vy. Nevím, jak je to teď.

       Když se teď bavím s některými lidmi, slyším tam ty genocidy co jsou ve Starém zákoně (přehnaně) na každé druhé stránce.
       Stačí, když se nějaké mocné kruhy rozhodnou, a zá pár desítek let je všechno jinak.
       Někdo si myslí, že lidé jsou pořád stejní. No, v jistém smyslu ano. Ale pohled na svět, chování, životní priority? Nebo si myslíte, že před 40ti lety měli lidé u nás stejné priority, jako teď? Samo se to nestalo. Masírka v televizi, v kinech, ve školách, na internetu…
       Ovládnutí znamená především ovládnutí myšlení lidí. Proto u nás volby dopadají tak, jak dopadají. My se tomu divíme, ale lidé si myslí, že volí správně.

    1. Re: Hnidopich

     Neposral. Jen napsal holou pravdu těsně před jejím zavražděním.
     Vsadím se, že kdyby soudruzi hledali pořádně, našli by poblíž i cestovní pasy s vylepenými vízy.

    1. Vevco, to nejhorší, čeho se můžete v této věci dopustit, je selektivní lítost. Přesně o to jim jde, tak vás manipulují.

     Palestinci podobnou reportáž nenatočí. Nemají jak a čím.

     1. Ale mají čím, jenom nemají proč. I členové Hamásu mají mobilní telefony. A dokonce tu a tam natočili, jak zabíjejí lidi. Totiž – ne lidi, židy. Ale my to nechceme vidět. Některým by to neudělalo dobře.

      Ta touha po sebeprezentaci je strašná. Je to vidět na ukrajinské válce. Mnozí si pořizují záznamy, které mohou sloužit jak důkazy k obžalobě z vraždy. Když pak náhodou zemřou, důkazy o jejich zločinech zůstávají v paměti jejich mobilů.

    2. Vevčo, hamásovci tam povražili nějaké lidi. Izraelci povraždili jindy nějaké jiné lidi. Mezi jedněmi i druhými jsou lidé, kteří se chovají extrémněji, než jiní. Někteří mají osobní újmu (třeba vyvraždění rodiny), jiní jsou psychopati od přírody…
     Jedinou cestou je přetrhnout kruh násilí. Jinak to bude pořád pokračovat. Vy nám tohle? Tak my vám něco horšího.
     Je skoro jisté, že radikální muslimové uspořádají v celém světě řadu velice krutých vražd. Aby se pomstili.
     Zatímco Izrael bude bombardovat a bombardovat. Je skoro jisté, že v Gaze je mnohem více obětí, než se píše. Proč? protože tam nic nefunguje. Kdo doopravdy ví, kolik lidí zahynulo v rozsypaném paneláku. Myslíte, že tam někdo přežil? Já ne.
     V USA prý zavraždil nějaký sedmdesátiletý psychopat šestiletého musllima. Maminka byla těžce raněná. No, jestli to přežije, tak by příště mohla s pásem plastické trhaviny navštívit nějakou diskotéku.
     A tak dále.

     Pro skutečné řešení je nutné jít po kořenech těchto věci, a snažit se je řešit. V Izraeli, v USA, v EU nevidím, že by vlády měly tyto snahy.

     1. No jo, Vaclave.Jenze to neni o pomste. To je o tom (kdyz mluvime o korenu veci) ze Koran vyzyva k nenavisti vuci zidum (i dalsim nevericim psum). Pred casem vydavala Al-Kajda internetovy casopis. Velice profesionalne udelany. A tam psali, ze oni zidi (a zapad) nenavidi sice taky proto, jak se k nim zapad historicky choval, zvlast kdyz zacali ztracet mezinarodni moc, kdyz upadli Osmani. Ale rikali, ze i kdyby ty krivdy nebyly, tak bychom vas nenavideli stejne, protoze islam nas tak nabada.

      Cetla jsem taky, ze dva staty by nefungovaly, ti, co se v tom vyznaji, to rikaji. Ja opravdu nevim, jak a co s tim. Jenom citim, ze ti, co fandi jedne strane nad druhou, davaji podporu zlu.

      Pogrom na Israelce = zlo.
      Bombardovani Gazy = zlo.

  2. Omlouvám se za nepřesně formulovanou větu. Správně měla být:

   Nemyslíte si, že vyvolání toho odporné bombardování dětí bylo cílem toho palestinského útoku?

   1. A zatažení okolí do konfliktu a případného Armageddonu. Hlavně tu pakáž nepouštět do Evropy, jinak tady budeme mít druhý Libanon.

 13. Nevinní musulmani byli tak dlouho utiskováni Izraelem, až si vyrobili rakety a vykopali tunely a zaútočili, protože ten útlak už nemohli vydržet. Ti muslimové, kteří se dostali na kolektivní Západ, tak byli taky odstrkovaní, nemohli to vydržet a tak začali krást, vraždit a znásilňovat a házet kolem sebe ruční granáty. Prostě muslimové věří, že jim patří celý svět, protože jim to řekl Prorok, jenomže mnoho nevěřících se tu Prorokovu pravdu doslova zdráhá pochopit. Charles Martell např. řekl dost a v bitvě u Poitiers zastavil islamizaci Francie, později byli musulmani vytlačeni i ze Španělska. Ve Východní Evropě to zase nechtěli chápat křesťani a po bitvě u Vídně postupně vyprovodili pravověrné syny Prorokovi i z Balkánu. Dnešní potomci tehdejších vyháněčů usoudili, že to tenkrát byla dyškriminácia a tak máme dneska celou Západní Evropu zamuslimovatělou. Islám byl ve středověku vytlačen a nedělalo se rozdílu mezi vojáky, muži, ženami ani dětmi, prostě všechno pryč.

 14. Obyvatelé Gazy mají jedno velké štěstí…jejich protivníkem je Izrael, který je předem varuje.

  Kdyby jejich protivníkem bylo Rusko, tak by místo řízeného bombardování nastoupilo kobercové a Rusové by to tam pobíjeli hlava nehlava. O nějakém varování by nebyla řeč.

    1. Modul s žáky Raků
     Atomovou bombou pozabíjeli statisíce lidí v Hirošimě a Nagasaky. Napalmem a jedovatým postřikem zničili celé oblasti Vietnamu. Vyvraždili vesnici Mylai a to zcela beztrestně, stejně jako to udělali jejich vzory z SS.
     Stačí, nebo mám pokračovat?

     1. Mosul, taktéž Raku. Také jim můžeme připočítat Drážďany a zbytečné bombardování Prahy a Plzně s nesčetnými oběťmi.

   1. Jana Kunšteková; V roce 2015 nad Sýrií k tomu mělo nasazení asi 25 strategických bombardérů blízko. Nálezy na Rakká v Sýrii, když se pokoušeli vymýtit ISIS. Tenkrát to paradoxně analytik Visingr hodnotil jako nevyhnutelnou odplatu za zničení ruského civilního letadla nad Sinajem bombou.

    1. „Rusové __provozují__ kobercové bombardování? A kde?“
     „__V roce 2015__ nad Sýrií k tomu mělo nasazení asi 25 strategických bombardérů blízko.“

     Tak určitě. Rok sem, rok tam, málem desetiletí sem…

    2. k tomu mělo blízko = jak by se stalo. čtyřicetkrát.
     kdyby markos nebyl progresivistickej „liberál“ tak by s ním tutově taky nebyla moc řeč.

   1. Neni tezky videt pres nedavnou historii Stredniho Vychodu.
    Pred vznikem I. tam byl klid..Vod te doby tam zavladla vyborne zapadem zaplacena a nepretrzita epidemie vztekliny .
    S velkou paradni propagandou. Strategie. Jedna se o to nejhorsi , zbesilej,
    silenej fanatickej terorismus bez hranic , o nekonecny valky , masakry , coz vobnasi,
    ze zapadni humanisti /slysis to slovo prchej/, zacali za nase podporovat humanitarni pomoci , v miliardach /slysis to slovo prchej/ , vsechno jenom ne urovnani konfliktu nadobro,
    obe strany nepricetnych fanatiku / jako jine nacisti a vsicki germani , bandera ukrove, Gunkove a kanadsky parlamenti ,sudetsky germani ,dostavali teroristi Ceny miru /
    ,dostavali stedre na vyzbrojeni na valky , aby zapad svy chudy lidi ozebracil.
    Reky penez a krve. Jako obvykle.
    Dalsi je stehovani Str. Vychodu do EU ,pomoci neustalych zachvatu vztekliny , aby se vzteklina sirila do sveta ,co nejvic.
    Obohacovani nasilim teroru pokracuje. A sermujou vam pred ocima a krmi vas detailama.
    Vedi , ze vas nic jinyho nezajima..Ani osud Ceskych zemi a
    Ceskeho lidu , nikoho nezajima. Nikoho u nas.
    Jde o rozsireni a posileni teroru , aby Gaza se mohla rozsirit ,co nejvic a nastala i v EU.
    Potvrzeni muzeme najit , jak rychle se dostaly dve usacky letadlovy lode a veskera pomoc na vystehovani 2milionu z Gazy za 24 hodin.
    Ani nejlepsi profesionalni organizace se vsemi prostredky to nesvede.
    Ale pro „spatny“ pocasi se akce odlozila. To pocasi bude asi reakce sveta.
    Napr. V 1914 a predtim , fanaticky germani /rakousky a nemecky/ ,bazili po krvi milionu. Nase vlada zarucenych osvoboditelu ,si jich po valce nabrala pres 3 miliony.
    Si mysleli , ze se krvelacnej german , tisic let barbar, polepsi. Ne.
    Ne , muzeme s klidem prohlasit ,ze se nepolepsil. Jen byl potreba na dalsi plany.
    Trik byl v tom , ze to byli rakousky germani /schwainerai/, ale kdyz Hitler zacal dostavat velky prachy a daval jim , zacali najednou kricet ,ze sou germani z Nemecka.
    Ze patri do Hitlerovy rise .
    Rusove neprovadeji kobercove bombardovani, asi jim dosly ty koberce.

 15. Bylo by poučné, kdyby se nějaký kritik třeba Bernie Sanders mohl stát premiérem Izraele a ukázal světu, jak si mezi špatnými možnostmi vybere tu správnou. Izraelská vláda politicky prohraje, ať udělá pozemní invazi nebo neudělá. V prvním případě prohraje na mediálním poli, když skoro každý má mobil a internet. V případě, že zůstane u letectva a potom vyhlásí příměří, bude vnímána jako slabá. Pokud nabídne ústupky, dala by tím signál, že i ostatní skupiny by získaly ústupky, kdyby zaútočily. IRA útočila především proti ozbrojeným složkám a velký útok na civilní cíl býval výjimečný spáchaný obvykle nějakou novou skupinou odpadlou od IRA, od které se vedení původní IRA distancovalo. Její cíle byly od začátku omezené a ne totální. Boj ve městě je hrozný, státy se vzájemně obviňují, i když mají samy v nedávné historii taky za sebou ničení měst. Kdo to dokázal, poměrně šetrně dobýt město? Možná USA v roce 2001 Kábul a v roce 2003 Bagdád. V obou případech z toho důvodu, že obránci ustoupili do hor nebo se změnili v civilisty a čekali na budoucí chvíli. Pokud by v Bagdádu Americe vzdorovali jako později ve Fallúdži, nešlo by to tak hladce. Fallúdža měla asi 20x méně obyvatel než Bagdád. Mobily neměl skoro nikdo tenkrát. Ruská armáda Groznyj téměř zničila a ničí města až do dnes v dalších válkách. Při snaze o vymýcení ISIS byly poničeny západní koalicí Mosul i Rakká. Jaká je možná reakce armády v souladu s právem, když nepřítel umístí své velitelství, nepochybně vojenský cíl, pod nepochybně civilní a mezinárodním právem chráněný objekt jako je nemocnice? Myšleno obecně, protože do boje ve velkoměstě se můžou dostat i jiné státy. Čím dál větší část lidstva žije ve velkých městech a roste význam nestátních organizací. Proto se dá čekat v tomto století víc bojů ve městech s drony, ATGM a Stingery. Kdo si při sepisování úmluv o vedení pozemní války v Haagu kolem roku 1900 mohl představit, že jednou nestátní organizace bude moct vyzvat stát?

 16. Proč je problém se židy po cele staletí jenom vychytralost,lež loupež až vraždy.
  Musíme vzít v úvahu jejich učení jeho tvrdé vyžadování.Jsou nekompromisní i ke svým lidem,kteří by neplnili povinnosti vůči jejich zákonům nařízením, dané jejich učením.Jejich víra,po cele staletí se nezměnila a není ochotná se změnit reformovat.

 17. Ještě třeba Ota Pavel, Hugo Haas a mnozí další.
  Název Johana by někomu mohl evokovat svatou Johanku.
  Tahle svatá určitě není a nikdy nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *