24 června, 2024

Agentovné

Celý svůj život jsem prožil v Českobratrské evangelické církvi. Svůj konec to vzalo letos v srpnu, ale předchozích čtyřicet let života jsem tam byl velmi aktivním členem. Můj tatínek byl po dlouhá desetiletí představeným malého sboru v západních Čechách a tento sbor je v celé církvi asi jediný, který přežije její konec… Je na ní už několik let absolutně nezávislý. Stále je papírově součástí církve, stále se přesně podle církevních řádů podílí na rozhodovacích procesech, stále ještě využívá těch několika stále se zmenšujících výhod církevního společenství, ale už na církvi nezávisí ani majetkově, ani finančně a vlastně už vůbec nijak. Pokud by dneska celá církev skončila, nebo pokud by zítra přišla s nějakým nesmyslem přes čáru, tak to sbor prostě nepozná.

Stálo to usilovnou práci a spoustu peněz, ale díky velkému úsilí mého bratra, mého tatínka a dalších lidí okolo nich se to podařilo. Jednou bych si přál, aby se přesně takhle zařídila naše zemička v rámci EU. Aby v tichosti a klidu pracovala na své samostatnosti, aby jí de facto dosáhla a až si toho v Jůnii všimnou a budou proti tomu něco dělat, tak už to bude jedno.

Můj tatínek byl jeden z prvních, který rozpoznal a také nahlas ventiloval, že církev jde do úpadku. Poznal to zcela jednoduše. Začalo ubývat lidí. Na bohoslužbách bylo postupně stále prázdněji. Důvodů to mělo spoustu. Lidé se stěhovali z venkova do měst, mládež neměla o takové blbosti jako je Bůh zájem, církev se stále více angažovala v politice, díky čemuž se lidé začali víc hádat… a nemělo to žádný konec. Pak to postupně začalo být vidět i ve velkých městech, pak dokonce i v Praze a vedení církve reagovalo tak jako dneska reaguje i stát.

Začalo to okecávat.

Vznikaly různé komise, ty produkovaly různé návrhy. Vznikaly různé fondy, zmocněnci pro mládež i pro seniory, řešilo se, kdo vlastně za to může, že lidi do kostela nechodí, pak se zas vymýšlelo, čí je to práce, ty lidi oslovit, ale výsledek byl pořád stejný. Lidí ubývalo, protože každou chvíli něčí křehká víra nevydržela další politickou agitku v řadě nebo nevydržela kázání, která se stále více rozcházela s realitou lidí. Dokonce na tak přímé úrovni vzájemné integrace – farář vs. sbor, se kázání míjela s potřebami lidí v lavicích.

Církev vždycky rostla díky misii – tedy díky kázání evangelia nevěřícím, ale to tady nikdo prostě nedělal. Církev se na to už dlouho nezaměřovala, nikoho k tomu nevedla a tak to dneska už vlastně nikdo neumí, i když návod v Bibli pořád je.

Ale čím víc bylo vidět, že je církev v krizi, tím sebevražednější měla chování. Církev se přidala ke katolíkům s hentěmi „církevními restitucemi,“ což jinými slovy znamenalo, že se připravila o trvalý zdroj financování farářských platů. V posledních letech tak i farníci mají „každoroční zvyšování daní.“ Státní kompenzace nestačí a navíc stále klesají, k tomu stále klesá počet platících členů a výsledek se samozřejmě dostavil. Sbory se slučují, tam kde dřív byli tři faráři v regionu, tam je dneska jeden, ten má ještě menší přehled o starostech svých oveček, ale o to víc je politicky aktivní… Místo aby v Bibli četli, jak se to dělá, aby se šířilo evangelium, tak vymýšlejí, jak to zařídit, aby žehnání homosexuálním manželstvím, nebylo v rozporu s Písmem.

Všechny pokusy o reformu jsou asi tak stejné, jako vládnutí Petra Fialy. Ve skutečnosti je to spíš řízená likvidace. Ještě chvíli bude možné žít z prodeje církevních nemovitostí, ještě chvíli bude možné sbory slučovat, ještě chvíli budou ubývající farníci platit, babičky, co chodily do kostela celý život, ještě budou mít církevní pohřeb… a pak… to nikdo neví. Jak vypadá konec staleté instituce?

Ve stejné době se odhaduje, že různí ezoterici, astrologové, psychologové, koučové, guru Járové, Otevři svou myslové, psychosomatici, ale i naprostí šarlatáni a obchodníci s teplou vodou, tady ročně utrží asi tak desetkrát tolik peněz, než je rozpočet všech církví dohromady… Inu, to máte tak, když si necháte tento obrovský „trh“ s lidskými starostmi vzít a místo skutečných problémů nejchudších a nejzranitelnějších řešíte, jaký je církevní vztah k Taiwanu a homosexuální manželství.

Problémy lidí prostě budou řešit jiní. A řeší to zcela zřejmě tak dobře, že jim lidé dají desetkrát tolik peněz, než církvím. Obejdou se bez majetkových restitucí i bez státní podpory. Tak jednoduché to je. Ani občasné příběhy lidí, kteří byli zneužiti nějakým Járou, nijak této scéně neubírají na atraktivnosti.

Proč to celé píšu…

V posledních dnech se ke mě dostalo několik analýz naší dezinformační scény... Mají asi tak stejnou hodnotu, jako analýzy situace v mé bývalé církvi. To si tak vezmete ty nejznámější portály, které říkají něco jiného, než vláda a velká mééédia a začnete psát tabulky, kolik vlastně vydělávají. A zjistíte, že nic moc. Ale přesto poptávka po nich roste, přibývá lidí, kteří je sledují, asi jim i přibývá peněz, ale kurňa oni existují i bez podpory Sorošových fondů, existují i bez státní podpory a lidi za nimi jdou a nijak nepomůže, že si Fiala z Brna přivedl dalšího kinderodborníka na dezinfo.

Na mě jako obvykle zapomněli… I když je pravidelně upozorňuju, že by si mě tam měli přidat a to na čelní místa. Proč? To zjistíte příští rok v březnu… na moje narozeniny.

Samozřejmě v těch analýzách řeší proruské narativy, různě se tam z toho vyvracejí, ale jako sláma z bot z toho čouhá, že si s tím nevědí rady. Dokonce už hořce přiznávají, že jakékoliv upozornění na nějakého dezinformátora, mu jen udělá reklamu. Není nic lepšího než zakázané ovoce. V Trutnově Jindrovi na nátlak modroptácké radnice zrušili možnost pronájmu jakéhokoliv sálu, takže to tam dneska budou mít na náměstí… Trutnov je pro mě naprosto z ruky, ale prostě tam pojedu a také promluvím. Díky za reklamu, modrý straky! Takhle už je to dneska vždycky.

Honzík Cemper se teď pokouší vybírat na Doniu peníze na vzdělávání společnosti proti dezinformacím. Za tři týdny už vybral skoro dvacet tisíc. Doufám, že to dokáže, vybere dost a udělá další analýzu, která zase bude jen reklama pro nás. Ale ani libtardi už ho nechtějí platit… Soroš se také stahuje z Evropy… tak snad ještě Norské fondy nebo Vítek a fondy z jeho ministerstva… i když… Redl chce svůj podíl a to je hodně peněz.

Všechno je samozřejmě zbytečné, protože ani média ani libtardí neziskovky nedělají to základní – nemluví pravdu. Jen papouškují propagandu o tom, jak Rusku už rok a půl dochází munice a diví se, že jim lidi nevěří a jdou raději na Vidlákovy kydy. Obchodník s deštěm a sémantický vizionář František Vrábel už také ve svých analýzách navrhoval vypnutí sociálních sítí. Libtardi už dávno obvolávají soukromý sektor a snaží se zabránit, aby na dezinformačních webech inzeroval. Všechno je zbytečné… Teď to došlo dokonce tak daleko, že Marek Stoniš přišel s novým měsíčníkem, To. První vydání zmizelo z trafik během jednoho dne…

Stejně jako církev za třicet let přátelské kritiky nikdy nedošla k tomu, aby tu byla pro ty, kteří ji potřebují, ale místo toho lezla do zadnic těm, kteří ji nepotřebují, stejně tak naše pravdomluvná média nemají šanci dojít k tomu, aby začaly mluvit hlasem obyčejných lidí. Protože tam není možná ani přátelská kritika. Bartoníček si dovolil zveřejnit rozhovor se mnou jen jednou… už to nikdy neudělá, protože ho málem ukousali jeho vlastní. Proto budou pořád jen dělat analýzy dezinfo scény, které budou stále zoufalejší a zoufalejší. Budou vypadat stejně jako církevní analýzy, proč lidi nechodí do kostela. A stejně jako v církvi pak dojdou k tomu, že to vlastně nevadí. Poločas rozpadu Českobratrské církve evangelické je deset let. Každé sčítání lidu se k ní přihlásí polovina lidí, co minule. Co je oficiální stanovisko církve? Že na tom nezáleží…

Co je oficiální stanovisko majnstrýmových médií? Všechno dělají dobře, ale za klesající počet diváků a čtenářů může Rusák s narativem, který tu rozdává tisíc euro. Dokonce to mají schválené od vrchního čučkaře. Ne, poptávka jim neklesá, protože se stále více míjejí s tím, co zažívají jejich čtenáři. Poptávka jim neklesá, protože jsou ve své propagandě stále průhlednější a bezohlednější. Může za to Putin.

Ať už se považujete za pravičáky nebo levičáky, určitě se shodneme na tom, že tržní síly jsou jedny z největších věcí na této planetě. Nabídka a poptávka jsou největší diktátor a nedokázal ji ukočírovat ani Trocký, ani Mao-Ce-Tung, ani Stalin a ani v USA se jim prohibice moc nepovedla. Jestliže církev nedokázala vyjít vstříc poptávce svých oveček, promtně ji uspokojili psychologové, koučové a šarlatáni. I když oni na začátku neměli nic a církev měla síť „poboček“ po celé republice, měla organizační strukturu a staleté know-how. Stačilo deset let a tohle všechno bylo pasé.

Jestliže média nejsou ochotna do veřejného prostoru vnášet hlas obyčejných lidí (na které přece není třeba brát ohled, jak řekl náš generálprezident), poptávka je promtně uspokojena alternativními influencery, blogery i zběhnutými novináři. I když na začátku nemají nic a média mají kamery, přenosové vozy, studia i organizační strukturu…

Zákon nabídky a poptávky nedokázali ukočírovat ani policajti v Chicagu. Lidé jen byli ochotni za whisky zaplatit víc. Stejně tak nikdo neukočíruje poptávku po zastání se obyčejného člověka ve veřejném prostoru. Čím víc ho budou omezovat, čím víc ho budou kriminalizovat, čím víc budou mazat a dělat analýzy, tím víc ho lidi budou chtít a budou ochotni za to platit. Nezachrání to žádná analýza s narativy… zachránit by to mohl jen opak – kdyby velká média mluvila hlasem obyčejných lidí. Ale to oni neudělají. Raději budou pracovat na svém sebezničení, budou se chovat stále iracionálněji.

Všechny analýzy dezinfo scény se totiž shodují na jednom. Majnstrýmu diváci a čtenáři ubývají a dezinformátorům přibývají. Já k tomu už ddlouho dodávám, že se jedná o jev naprosto jednosměrný. Jednoho dne se z majnstrýmové většiny stane majnstrýmová menšina a z alternativní menšiny se stane alternativní většina. Nebude to trvat dlouho. Podívejte se, jak rychle v Německu roste AfD. Zhruba stejně rychle roste i alternativní scéna tady u nás. Jednoho dne pak v České televizi se zděšením zjistí, že dezoláti už na to dokonce mají i víc peněz.

Proto se přidávám k výrazu, který vymyslel Franta Kubásek… Agentovné. Když jsme všichni agenti ruské hybridní propagandy, tak nás prostě podporujete agentovným.

A já vám za to děkuji.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

187 thoughts on “Agentovné

 1. Vaše příběh a úsilí vaší rodiny jsou inspirativní. Je pozoruhodné, jak jste dokázali zachovat nezávislost vašeho sboru v rámci církve. Vaše naděje na samostatnost vaší země v rámci EU je dojemná. Je důležité, aby lidé měli prostor k práci na své autonomii a aby byli schopni bránit své hodnoty.

 2. a zatím v Německu:
  Němečtí zemědělci protestující proti vládní politice ve čtvrtek večer zablokovali vicekancléře a ministra hospodářství Roberta Habecka na trajektu u břehů Severního moře. V pátek o tom informovala agentura DPA. Rolníky rozzlobila chystaná úsporná opatření spolkové vlády, a to navzdory tomu, že je kabinet ve čtvrtek zmírnil. Policie uvedla, že zemědělci zablokovali místo pro přistání lodě v Schlüttsielu v Severním Frísku. Habeck se proto musel vrátit na ostrov Hallig Hooge, odkud pak k pevnině doplul jiným trajektem.

  z echo24

  1. Církev, to je takovej hlahoblahol terminus technicus vitae. Přišlisme tě osvobodit od pekla a za to nám budeš platit desátek. Ochrana tvojí duše, stojí ale větší náklady, tak ti to zvyšujeme, ty daně, dépéhá a eště p-oplatky ( to je pozor mordechujckej termín, že na oplátku), mordechujcké cookies , ale bacha, demosgráticky na hlavu. To aby se průměrem boháčům, našim spasitelům, a samaritánům nestala žádná ekonomická přítrž. Napsal sem to správně?

 3. Na sociálních sítích se objevuje nová nikým neovéřena zpráva.
  Chráněnec pana Šefa toho hnoje ,pan Babiš prý bude potřebovat do vlády partnera a nyní se ukazuje, že by to mohl být sám pobožný Šef.Je pry rozhodnut premyšlet nad smysluplným návrhem přejmenovat KSH paní ANNY ruky cuky na
  POZOR ,POZOR

  KŘESŤANSKO SOCIALNI HNUTI,

  ktere svým programem PNZ neboli plánem Národní zachrany a potřeb taky nazývaný PROGRAM NARODNICH ZAJMÚ a potřeb trumfuje na sociálních sítích,kde tvoří doposud neviditelnou SJEDNOCENOU Solidární většinu 🇨🇿
  Prý se tady má objevit i pan Babiš,aby tento program komplet převzal,neboť prý mu zákonem přikázali prodat jeho informační platformu Mafru s nesmí sám sebe propagovat.

  Zle je bratři a sestry ,nejlepší dcery a synové naší SV bojující za svobodu a demokracii,mini paní ANNA.
  Tak co vy na to pacani?!👹🛠️💇🍀

  1. Dalším smysluplným návrhem je přivolat tady hafo mladých voliču 🍀💇🇨🇿
   A to pomocí zde zveřejněných webu a videí na příklad díla pana DAVIDA DROBIKA .který dává mladým perspektivu jak mohutné zbohatnout v u.s.a,kde on příkladnym zpusobem vydělává panečku každý měsíc obolus v prepočtu 120 000 korun ,bydlí v nejlepším hotelu Hilton , kde předtím bydlela sama PARIS Hilton má pod sebou 20 devčat ,cestuje se svou přítelkyní malým andílkem AMADOU, třeba i jen na par dní do Evropy a Prahy,kde pronikl ve videu ,do kantýny KSČM a dal si tam guláš a knedle za stovku a to holenkove v Praze!
   Je to opravdový mladý světoběžník ,který umí poradit jak získat nejlepši druh AMI viza,jak najít v AMERU práci ,bydlení v NY levné jen za 3000 $ mesične ,oproti bydlení v krabici za 1800$ na jeho začatcich a jak získat ZELENOU kartu pro pobyt v Americe ,jak se majiteli zachce.
   Odkazy na jeho videa by podpořily zdejší návrh nového náboženství svobody a demokracie ,hnutí KSH…
   Rovněž by se tady dalo dát a vidět videa krásné slečny THERESY BLUERBERY ,kdy popisuje největší trapasy,které se staly mladým jako boruvkoviny .
   Zde vyjimam na příklad

   Praskla mi guma u šlapky. Nebo nesplňoval jsem délku.
   Je toho už prozatím asi 38 sexy videji,ktere koukají do dveři mladých ,místo politiky ,ktera je prozatím nezajima . . .

   Mini ANNA z KSH

  2. Dalším smysluplným návrhem je přivolat tady hafo mladých voliču 🍀💇🇨🇿
   A to pomocí zde zveřejněných webu a videí na příklad díla pana DAVIDA DROBIKA .který dává mladým perspektivu jak mohutné zbohatnout v u.s.a,kde on příkladnym zpusobem vydělává panečku každý měsíc obolus v prepočtu 120 000 korun ,bydlí v nejlepším hotelu Hilton , kde předtím bydlela sama PARIS Hilton má pod sebou 20 devčat ,cestuje se svou přítelkyní malým andílkem AMADOU, třeba i jen na par dní do Evropy a Prahy,kde pronikl ve videu ,do kantýny KSČM a dal si tam guláš a knedle za stovku a to holenkove v Praze!
   Je to opravdový mladý světoběžník ,který umí poradit jak získat nejlepši druh AMI viza,jak najít v AMERU práci ,bydlení v NY levné jen za 3000 $ mesične ,oproti bydlení v krabici za 1800$ na jeho začatcich a jak získat ZELENOU kartu pro pobyt v Americe ,jak se majiteli zachce.
   Odkazy na jeho videa by podpořily zdejší návrh nového náboženství svobody a demokracie ,hnutí KSH…
   Rovněž by se tady dalo dát a vidět videa krásné slečny THERESY BLUERBERY ,kdy popisuje největší trapasy,které se staly mladým jako boruvkoviny .
   Zde vyjimam na příklad

   Praskla mi guma u šlapky. Nebo nesplňoval jsem délku.
   Je toho už prozatím asi 38 sexy videji,ktere koukají do dveři mladých ,místo politiky ,ktera je prozatím nezajima . . .

   Mini ANNA z KSH
   PS. Zase se mi to zaseklo a nejde to odeslat.Mozna proto, že starší osazenstvo to nezná a mladí skoky i jsou stále ještě venstartovacich jamkach?!

   1. Krtku, už ti jebe. Volit potřeby nechceš, jen oblbuješ blboně aby voli tvoju ANNU. A ta, že zařídí demosgrátickej ráj, muheeeeeeee

    1. Šašine ,nemohu za to ,že nechceš volit veškeré skwele národní potřeby obsažené v PNZ!

     Děláš se tím pádem blbý zločinec a diversant celé naší nebohé republiky, která jde ke dnu.
     Radši by jsis měl už hned ráno hodit mašlí ,neboť je každému jasné ,že zpusobiš ty nešťastniku ,že pro tebe nezbude ani místo na naší ARŠE záchrany ,protože jsi priliš velký Mamut a do Noemovy archy se nevejdeš a navic zpusobiš katastrofu celého národa potopou ,kterou pomáháš připravovat vláde ,kdy se k nim s radostí vám všem hačiš,neboť jsi ve skutečnosti skrytý vládní neomarxista,kteří dnes dávají okrast celé SV o dvě třetiny platu a všech příjmu a tak si právě proto voliči nemohou pořídit vubec žadne potřeby a ty taky ne ,bo chceš,aby bylo všechno na listky,jako po válce a ještě chceš ,aby si je každý sepsal a tiskl sám.
     Pomáhej ,jak to vidím já , dále panu ŠWABOVI s jeho pétidemolici a napiš precedovi ,že jeho ponravy s radostí budeš křupat a ještě budeš k tomu mlaskat 😀🖕

     Vzkazuje moje Anička,která ví jak zajistit,aby všichni z SV zbohatli a jenom ty sám zustaneš beranem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *