13 června, 2024

Dvojí kilometr

Asi jste už všichni zaznamenali nejnovější vládní kauzu se kterou přišel bývalý šéf Úřadu práce Najmon. Zveřejnil nahrávku na které s ním Ministr práce a sociálních věcí ukončuje pracovní poměr. Nahrávku si můžete poslechnout, přepisy si můžete přečíst, komentářů je plný internet, takže si snadno můžete udělat názor, jestli pravdomluvný a čestný Jurečka hledá řešení, jak se s vysokým úředníkem domluvit a nebo zda ho kombinovaně vydírá a zároveň uplácí.

Pro všechny líbodémo šťouraly jen podotýkám, že nemůžete zároveň říkat, že jste s podřízeným úředníkem nespokojen a zároveň mu nabízet zlatý padák. Buď jedno nebo druhé. A pokud úředník nepřijme takový návrh, nemůžete mu vyhrožovat profesní likvidací.

Když si vzpomenu, že Topolánek musel skončit, protože řekl v rozhovoru, že Fischer jako žid uhne a Slámečka jakožto gay uhne taky… To byly časy, co? Nebo takový Drobil…

Dneska jsme samozřejmě v úplně jiné situaci. Dnešní vláda je vysoce morální a všechno, co řekne, je jen metafora. Když Fiala mohl strašit tím, že jsme ve válce a nic to neznamenalo, proč by Jurečka nemohl vydírat a uplácet vysokého úředníka a také to nic neznamená. Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, takže Babiš samozřejmě nic podobného nesměl udělat ani náznakem, protože Minář už by stavěl pódium a dělal demonstrace. Teď samozřejmě sedí doma a hladí polštářek se Zelenským, protože ví, že demokracie je v nejlepších rukách.

A to je to první, na co chci dneska upozornit. Bez ohledu na to, zda Babiše máte rádi nebo nemáte, Andrej si prostě nikdy nemohl dovolit ani náznak toho, co si mohou dovolit dnešní vládní papaláši. Všichni po něm šli. Kdyby se objevila podobná nahrávka, spustilo by se mediální peklo a neodpustili by mu to ani jeho vlastní voliči. Babiš to samozřejmě ví a tak se vždycky choval velice opatrně. A to je také jeden z důvodů, proč měl omezenější akční rádius. Já vlastně nevím, jestli ten Najman letěl, protože byl jako většina vysokých úředníků prostě neschopný a nebo to byla pomsta, ale vím, že Babiš by ho prostě takhle vyhodit nemohl. Jurečka může.

Babiš ani zdaleka nebyl ohrožením státu, protože ohledně něj se novináři chovali spíš jako hlídací vrrrci demokracie, než jako psi. A jeho voliči by mu ledacos neodpustili. Jurečka je naopak úplně bystostným ohrožením, ani ne tak proto, co dělá, ale že mu to projde. Příště udělá ještě něco horšího. V jeho případě jsou méééédia naprosto v klidu a nemají důvod zasahovat. Proto byl Babiš stokrát lepším premiérem než Fiala. Protože mu nikdo nic neodpustil.

Další, co chci vypíchnout, je ta vysoká politická kultura… Ministr přijde za vysokým úředníkem a ten si rozhovor raději nahraje… Je mu asi předem jasné, o co půjde, je mu jasné, jak to bude vypadat a je mu také jasné, že je v tom sám, protože Jurečkům je v poslední době hodně dovoleno. A tak se pojistí, protože dneska má každý v kapse foťák, kameru a diktafon v jednom.

Mimochodem… Vítku… tohle byla taky dezinformační nahrávka? Jako to video ze zásahu na schodech do muzea? Které sice bylo autentické, natočené na místě, ale přesto dezinformační, protože se ti nelíbilo? Co říkáš teď? Taky dezinformace?

Tedy, já jsem v životě zažil celou řadu nepříjemných jednání. Také jsem se musel obhajovat, také jsem stál proti mnohem mocnějším šéfům a někdy ve mně byla malá dušička… ale nikdy mě nenapadlo, že bych si to nahrál. Žádného svého šéfa jsem nepovažoval za tak Jurečkovatého, abych se potřeboval pojistit nahrávkou.

Samozřejmě žádné odvolávání ministra nebude. Koalice visí na vlásku. Kdyby se jim rozpadla, tak by to tak přeoralo politickou mapu, že by to už nikdo nedal dohromady a příštích dvacet let by se do sněmovny nikdo z nich nepodíval. Ani náhodou. Tihle hoši jsou si souzeni od začátku až do hořkého konce. Už před volbami bylo vyvinuto velké úsilí na mnoha frontách, aby se dali dohromady. Od Milionu chvilek až k Ústavnímu soudu. Jsou spolu spojeni tak pevně, že se navzájem stáhnou ke dnu, jako se to stalo za finanční krize v roce 2008. Mají spolu zapletenou velmi hustou a neprostupnou síť závazků, ze kterých se nevyvléknou, i kdyby chtěli. Navíc toho hodně naslibovali v cizině a leckdo si hodně slibuje od nich.

Ale pro nás je to jedině dobře. Ani deset Márů Prchalů neudělá pro Babiše tolik, jako jedna nahrávka s Jurečkou. I kdybych tady dával denně pět článků o tom, jaký je Fiala škůdce země, tak mi lidi neuvěří tak snadno, jako to dokáže hláška o tom, že Fiala nestrašil, jen dělal metafory. Když Fiala bezmyšlenkovitě pokryl trestný čin svého ministra, udělal víc než rok mého psaní.

Ten dvojí metr už se dávno mění ve dvojí kilometr.

Jindro Rajchle, asi bychom se měli začít stydět… Už měsíce dřeš, abys lidi vyburcoval, abys je přivedl na Václavák, abys jim vysvětlil, co je u nás špatně a že nás tahle vláda vede přímočaře do záhuby, organizuješ autobusy i koordinátory, jezdíš do regionů… A vidíš… jednomu Najmonovi na to stačilo zapnout tlačítko REC na telefonu. Jurečka nám demonstraci v podstatě už svolal.

Tak co intervjuci? Stále v klidu? Takhle hlídáte demokracii? Železný je na nemocenské a asi to nemá kdo dělat. Víte hoši, jestli to takhle budete dělat, dřív nebo později si národ řekne, že jste pro demokracii naprosto zbytečná instituce. Novinář, který hlídá jen Babiše, je této zemi úplně na nic.

224 thoughts on “Dvojí kilometr

 1. No, já si rozhovory taky nahrávám. Protože se sviní musíte jednat jako se sviní. A nechápu ty tanečky okolo. Doufám, že opozice bude tvrdá a s tím koko… se rozloučíme.

  1. Re: Jarek

   Loučit se? S takovým kouskem?
   Tak to ani náhodou. Víte, jakou fušku to dalo, najít takový exemplář a pak ho ještě navrch dopiplat?
   A co to sežralo financí?
   Vy určo budete nějakej starej a zapšklej Jarek, když máte tak hnusné nápady.

 2. Mám pocit,
  při pročítání zpráv na těch správných webech, že naši současní politici i novináři (Železný) trpí komplexem „vícecenností“ podle jejich chování a vyjadřování.

  Železný při opuštění studia se nezbavil svého chování ze studia a na silnici je jen obyčejný občan – řidič amatér.

  Náš moudrý premiér – signalista chválí Juretschku, za jeho chování při odvolávání subalterního úředníka (podplácení a vyhrožování) a nazývá to „odblokováním“.

  Ještě chybí vyjádření, že slunce je zelené!!!

  1. Ten pocit je oprávněný.
   Vždyť obojí, jak novináři tak klan Pravdy a lásky od Rychetského, přes Fialu po Petra Pavla, představují novodobou a úzce spolupracující šlechtu, povýšenou nad sprostým lidem. Ta si tak v podstatě zajištujě i dědičné právo na věčnou vládu, podívejte na ty rodinné vazby v televizi, zpravodajství i vládě. Jsou to celé klany, co dříve sloužily předchozímu režimu a nyní ochotně EU i USA. A budou ochotně sloužit komukoliv, aby si své mocenské postavení udrželi.
   Podívejte: https://www.expres.cz/zpravy/jenovefa-bokova-herecka-cesky-lev-inaugurace-prazsky-hrad-petr-pavel-tehotenstvi.A230310_135142_dx-celebrity_sal

    1. Boková ne, to je dcera “proslulého” Johna Boka https://cs.wikipedia.org/wiki/John_Bok
     Někde v TV archivu bude jak před Gen. Blažkem obhajoval práva pedofilů, po té co mu úchyl znásilnil a zabil jediného syna, což zřejmě vedlo i ke brzké smrti jeho paní.
     Někdy si tu svoji paměť nezávidím, něco bych selektivně mazal radši hned.

     1. Sibyla si holky Bokovy spletla s Bartošovou. Obojí je na B, však víme, o kom je řeč.
      Bartošová je na svůj věk až nebezpečně militantní feministka, čemuž obětovala i atraktivní flek v ČT.
      Vůbec si nedovedu představit, co tahle ženská bude předvádět tak okolo 40. Nemyslím, že by po světě chodil alfasamec, který by ji dokázal zkrotit.
      Tam to špatně začalo už v mládí, plně se to projevilo někdy po 18.roce.
      Dokázala i prohlásit, že ona všemi těmi soutěžemi krásy, kterými prošla a některé i vyhrála, prý hluboce pohrdá. A jak strašně pohrdá všemi těmi redaktory, co jí při příchodu do práce nepochválí nové boty či vlasy, ale čumí jí na zadek.
      To je matroš, tahle Bartošová.

  2. Re: berkowitz

   Ne! Každý tady dobře ví, že slunce je modré.
   Máte černý puntík na nástěnce v soutěži o Nejpilnějšího pionýra.

 3. Vtip týdne:
  „Petr Dvořák se rozhodl znovu kandidovat na pozici ředitele České televize. Ve vyjádření uvedl, že chce pokračovat v dobré práci a vylepšit to, co zatím nestihl dotáhnout !“.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ct-ceska-televize-petr-dvorak-kandidatura-zelezny-reditel-media-verejnopravni.A230324_081701_domaci_klf

  Také je to dvojí metr, takový osobní, pan ředitel se vnímá jako úspěšný ředitel TV, přitom naprosto a dlouhodobě selhával jak v personálních (např. Wollner X Fridrichová), novinářských (nevyváženost, vládní a EU, LBQT aj. propaganda), tak produkčních (kdy naposledy natočili něco koukatelného?) záležitostech. A o hospodaření ČTV by se dalo také dohledat mnoho zajímavých podnětů.

 4. Přátelé, vřele bych Vám doporučoval nereagovat na ANONYMA, popř. jiné provokatéry až si změní přezdívku.
  Jeho poslání není diskutovat, což ani bez argumentačních faulů nejspíš neumí, ale jen rozbít diskusi a vytapetovat to tu svým světonázorem.

  Dopřejte mu lítost, kterou si plně zaslouží pro svůj omezený pohled na svět, ale ne prostor.
  Pravděpodobně pochází z těchto kruhů: https://www.okoun.cz/boards/russia_countdown
  (Před návštěvou užijte Kinderyl)

  1. Přesně tak. Srát na něho 💩
   Lepší než na něho regovat je ho ignorovat nebo, když už musíte něco říct, tak raději jděte plevelit diskuzi kavárníkům a kanálníkům na Twitter. Ať dostanou ochutnat svou meducínu.

   1. Ano. Na twitteru jsou zatím v převaze , ale bude stačit pár set aktivních dezolátů a může být všechno jinak. Samozřejmě , k ničemu to není. Ale odreagujete se, a hlavně – twitter je zcela anonymní, takže pokud se nezaregistrujete pod svým pravým jménem, není potřeba se obávat toho že vás budou popotahovat nějací ropušanovi nohsledi za ne zcela provládní názory.

  2. Je to marné, dokud neudělám pořádek uživatel ,bude to stejné, vždycky se najde „indeligent“ co musí druhým ukázat jak je hytrej. Jo bejvávalo, bejvávalo… hlavně že je tu mnoho příspěvků… a kdo ví, jestli s nimi není uživatel domluvený. Oni ti novodobí „úspěšní“ blogeři dělají pro sledovanost ledacos.

   Škoda, bývávalo tu …. škoda psát

  3. Je to marné, dokud neudělá pořádek uživatel ,bude to stejné, vždycky se najde „indeligent“ co musí druhým ukázat jak je hytrej. Jo bejvávalo, bejvávalo… hlavně že je tu mnoho příspěvků… a kdo ví, jestli s nimi není uživatel domluvený. Oni ti novodobí „úspěšní“ blogeři dělají pro sledovanost ledacos.

   Škoda, bývávalo tu …. škoda psát

  1. Však je taky tehdy kritizoval i Babiš. Ovšem tehdy to bylo špatně. Za to včera to použil Jurečka na svou obhajobu, že jako Babiš taky. Kdyby to všechno nebylo k pláči tak se směju ještě teď.

  2. prozaik

   Kdo zažil hledání práce pod Úřadem práce, tak je nadosmrti vyléčen z úvah o prospěšnosti tohoto spolku. ÚP je jeden velký tunel, který je prospěšný pouze těm, kteří jsou v něm zaměstnáni.

   1. Re: Milan

    Kdo vám nakecal takovou blbost, že na pracáku vám seženou práci?
    Co jste to zas vychlastal, takhle po ránu?

    Ano, pracák je dobrý, pokud máte trpělivost si vyběhat dávky. Napočtvrté to možná dáte.

 5. Zajimavost k teto kauze a naznak investigativy v MF DNES:

  Vyšetřování šikany

  Podle dřívějších zjištění MF DNES se však v pozadí vyhazovu šéfa úřadu práce odehrával další příběh. Za vedení Najmona Úřad práce ČR vyšetřoval šikanu podřízených na pobočce v Liberci, jíž v té době šéfovala Kateřina Sadílková. Ta je dnes Jurečkovou náměstkyní. Den předtím, než ji ministr jmenoval, odeslal Najmon na ministerstvo zprávu, že Sadílkovou potrestá za šikanu a že případ si přebírá policie. Zpráva z datové schránky ministerstva ale zmizela a lidé, kteří případ vyšetřovali, přišli o místa. „Na ministerstvo nebyla pošta doručena.

  Metodik spisové služby zjistil, že písemnost byla na straně ministerstva stornována. Příčinu nebylo možné určit. Jako možný motiv je dán důvod jmenování Kateřiny Sadílkové náměstkyní člena vlády – ministra práce a sociálních věcí – následující den,“ napsalo generální ředitelství Úřadu práce ČR ve své závěrečné zprávě. Tu vypracoval Ondřej Šram, ředitel odboru kontrolně právního. Ani on už tam nepracuje, byl přeložen na ministerstvo hned poté, co skončil Najmon. Vedením úřadu práce je po odvolání Viktora Najmona pověřen Karel Trpkoš, který čelí stížnostem, že úřad vyplatil neoprávněně na dávkách miliony korun.

  Resort totiž spustil elektronický systém, který měl žádosti vyřídit bez zásahu lidí. Jenže nedokázal odhalit podvody, a peníze tak skončily u lidí, kteří na podporu neměli nárok či ji dostali opakovaně.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jurecka-viktor-najmon-sadilkova-urad-prace-ministr.A230322_194848_domaci_dyn

 6. Nic nového pod sluncem.při změně vlády se mění všechny vrcholné funkce.
  Všichni mají své kamarádi a taky se musí odvděčit.Podle toho,že si to nahrával,tak jen prokázal,že není jejich člověk a také jde o vynášení informací.Babiš to dělal také,také si dosadil své lidi.Snad to perfektně ukázal prezident Pavel,na hradě nezůstal kámen na kameni.

 7. Není čemu se divit a nad čím se pohoršovat. To se jen shodou okolností podařilo odkrýt a ukázat na metody, kterými se odehrávají výměny úředníků, příslušníků určitých zájmových klanů na vyšších postech. Z heldiska struktury státní správy je vyšším postem už úrověň ředitele odboru na kterémkoliv ministerstvu. Dále je podstatné, jakou částkou z rozpočtu daného ministerstva onen ředitel odboru manipuluje a komu může přidělit zakázky. Střídání a výměny na vysokých postech státní správy probíhají bez ohledu na nějaký služební zákon, pouze jen podle vlivů a protekcí, jak se mezi sebou řežou a přetahují zájmové klany. Rozvrácená struktura státní správy, obrovský počet úřadů a existence 14 idiotských krajů je klasickým symptomem závislé rozkradené neokoloniální gubernie. To vše nahrává trvalému korupčnickému rozkrádání vškerých zdrojů na všech úrovních a narůstajícímu podílu černé a šedé ekonomiky. Krásně to popsala paní Samková v jednom ze svých příspěvků zde. Pětikoaliční sebranka se bude držet zuby nehty, protože během krátícího se času do příštích voleb musí nakrást co nejvíc.

  1. Václav Fischer: Trefně popsáno. Plně souhlasím. Jen si dovolím doplnit, že pouze naprostý imbecil v téhle amorální přetahované vysokých ořadů nepředpokládá že bude nahráván. Pokud jde o taková výnosná koryta, jdou jakékoliv skrupule stranou. Pan ministr měl zřejmě výpadky ve vzdělávacím procesu Sorošova indoktrinačního impéria. Nebo, což je pravděpodobnější, je imbecil…

   1. Nebo je prostě arogantní při vědomí vlastní nepostižitelnosti. Ať už oprávněně nebo ne. Prostě nabob. Vždycky mne pobaví, jak některé zprávy Seznam odstraňuje z titulky svého portálu rychlostí blesku, aby sice mohl říkat, jako že všem měří stejně, ale reálný dopad minimalizoval.

  2. To se mimo kamery ten uhlazenej kandidát na prezidenta a senátor vyjadřuje o své zemi jako o “ závislé rozkradené neokoloniální gubernii“ nebo to je shoda jmen?

   1. Ja si pamatuje ze driv nakej Fishere taky krad pense.. U Andela v kavarne se vobjevil a ja ze mu pudu dat aspon facku.
    Pamatuju se , ze sme meli rekord nejdelsi doby bez vlady a zadna vlada zadnej problem..
    Lidi si prestali stezovat atd..Ani demonstrovat nebylo proti komu..
    Predtim si pamatuju , ze sem siril domnenky , vo tom jak nejvic usetrit , ze nektery funkcionari a ministri , by meli dostavat plnej plat , ale s podminkou ,ze zustanou doma , nebo na dovoleny,/ za svy/. ..
    Tvrdil sem ,ze by se enorme usetrilo..
    Za skody, co nevyhnutelne udelaji a za napravy jejich skod..

 8. Mimo téma.
  The Washington Times – Vaccines don’t work

  The Washington Times 👇
  „Vakcíny nefungují, masky nefungují: všechno, co nám vláda říkala o Covidu-19, bylo špatně.“
  https://www.washingtontimes.com/news/2023/mar/1/vaccines-dont-work-masks-dont-work-everything-gove/

  😳 Ještě před třemi lety by málokdo věřil, že se dočkáme takových titulků v západních médií🤣
  Snad už konečně takové útoky kdy jde o zdraví lidí nás naučí si informace ověřovat a přestat důvěřovat mainstreamu!
  Teď je otázka kolik nás do roku 2030 (Agenda 2030) zůstane.

  1. Nenaučí. Sám jste toho důkazem, vždyť jste mainstreamu právě uvěřil. A to přitom dezinformuje úplně stejně jako před těmi třemi lety…

   Mimochodem, až půjdete na nějakou operaci, nezapomeňte říct personálu, ať si sundá ty nesmyslné a zbytečné roušky, protože v mainstreamu psali a Volný říkal, že jsou proti šíření patogenů naprosto neúčinné.

   1. to vrchní komisar
    Mimochodem, až půjdete na nějakou operaci, nezapomeňte říct personálu že nezáleží na tom jestli jsou zdraví Vám že stačí nezbytná rouška která vše zachytí.

   2. @Stan Borowitz
    Nějak jsem vám neporozuměl. Někde jste četl o roušce, kterou jsem v textu zpochybnil? Sám jste důkazem vytváření příběhů o ničem. Asi máte problém s porozuměním psaného textu.

    Tipl bych jsem si, že před monitorem na který se díváte máte nasazenou roušku a na rukou gumové rukavice. Užjte si to…

 9. když jsme u těch dvojích kilometrů …
  Na osobní rozkaz Bidena zahájily americké jednotky v noci „přesné nálety“ na cíle v Sýrii, jako reakci na útok iránského dronu na „koaliční“ základnu, při němž zemřel jeden Američan..
  „Přijmeme všechna nezbytná opatření k ochraně našich lidí a vždy přijmeme odvetná opatření v čase a místě, které si zvolíme,“ dodal k tomu šéf Pentagonu.
  *
  co tam as dělali ti hoši …?
  Jsou tam snad na Assadovu žádost? Nebo že by se jednalo o okupační jednotky, které v dané lokalitě nemají co dělat? A co na to náš demokratický tisk?

  1. N8š demokratický tisk má na to jednotnou šablonu převzatou z halyvúdských bijáků. „Naši“ jsou vždy na straně Dobra, a pokud někoho při obraně toho Dobra (neboli po česku Pravdy a Lásky) zabijou, zmrzačí či jinak poškodí, tak si to buď daná osoba zasloužila, protože to byl krvavý diktátor nebo někdo, kdo mu sloužil, nebo se prostě jednalo o nutnou a nevyhnutelnou oběť v zájmu Dobra. To by zcela jistě uznal i ten poškozený, kdyby toho byl po našem humanitárním zásahu ještě schopen…

  2. Tak to je fialový hnus…

   Kéž by Hospodin dal sílu a rozhodnost těm, kdo mají tu moc, aby dali USA pořádně po držce za obludné zlo, které neustále páchají po světě.

   Nebo ať tam nastane revoluce a vyřídí si to s nimi jejich vlastní občané, vojáci, policisté. Čím dřív, tím líp.

  3. V pořádku.
   Je to US nespeciální neoperace a negenocida.
   Třídně musíme myslet, soudruzi. Třídně!
   Jinak demokracii, svobodu a lidská práva neubráníme.

 10. Příklad dvojího terametru:

  Ruský voják potetovaný hakenkrajcem nic nedokazuje, protože … blabla, tohle hnojník přes informační zeď nepustí, takže ruský nacismus nevadí.

  Ukrajinský nacista se pozná podle toho, že je ukrajinec.

   1. Rusky vlastenec se pozná podle toho, ze v Mariupolu vybombarduje divadlo plné civilistů. To Vám bylo, milý pane paulusku, uuuuplně buřt. Děkuji za příklad dvojího gigametru, jste správný člen Hnojníku.

     1. paulusek: Je to jen vřed. On ho někdo vymáčkne. I když nám pan Vidlák praví, že přítomnost takových hnid zde je protektivní a de facto nás činí odolnými vůči názorové pluralitě, tak zrovna tento odpad a jeho trolí „vejšplechty“pro mne nemá žádný valný význam. Bude lepší se na něj vysrat.

       1. Alena Z.: Sice reagujete na mne, ale jmenujete pauluska. Vaše otázka, vč. dotazu na věk, mi přijde jaksi mimo. Takže se ptám s panem pauluskem……cože?

     2. A teď se podrž: někomu dokonce nevadilo ani „vraždění“ nácků u Stalingradu, si představ!!! Jako čeká vás ještě hodně práce, ale délku cesty si volíte sami a konec bude stejný jako pokaždé 😉

    1. pokud nás urážíš titulováním hnojníci, tak nečekej žádnou diskuzi. Jdi si na twitter za svými spoluvěrci a hraj si tam na toho lepšího a chytřejšího. Mě už to s tebou nebaví.

  1. Ukrajinský nacista se pozná například podle toho, že na Ukrajině nechá oficiálně stavět pomínky a muzea a pojmenovává ulice a stadiony podle válečného zločince a masového vraha Romana Šuchevyče a uděluje mu tituily Hrdina Ukrajiny a podobně. O Stepanovi Banderovi nemluvě, ale ten už se mediálně dostal do pozice „pro někoho zločinec, pro Ukrajince hrdina“.

   No a tady máme – podle vaší logiky – jasný důkaz o americkém nacismu:

   https://www.washingtonpost.com/rf/image_960w/2010-2019/Wires/Images/2017-08-16/AP/Confederate_Monument_Protest_94212-dbbc4.jpg

   Což je všechno o tom dvojím světelném roku, jak píše k42, vy terametre.

   1. A ruský vlastenec oslavuje pomníky giganticky většího zabijáka stalina.

    Zabij nejvíc lidí, uctívej největší lidské svině – a hnojník ti bude klečet u nohou.

    1. A anglický vlastenec oslavuje pomníky giganticky většího zabijáka churchila.

     Zabij nejvíc lidí, uctívej největší lidské svině – a líbodemo ti bude klečet u nohou.

 11. Ked nie je macka doma, tak maju mysi raj.
  Svetovy vladca je vazne chory. Tak sa venuje najpodstatnejsim veciam. A vazali si robia co chcu. Ak v principe nerobia problemy vladcovi.
  Pre vazalov odporucana literatura – Mnacko – Ako chuti moc.

  Dnes hnedkaj zranka zaujimava infoska:
  https://t.me/rian_ru/197825

  Ak teda sa zisti, ze to cudo je to co si vsetci myslia… a teda ze sa len potvrdi statistika,,ze 20-30% nalozi, granatov a bomb proste nevybuchne… tak maju amici problemik.
  Potom budu mat problemik nori, potom jaternica menom Scholz.

 12. Zabijte je všechny – pánbůh si je přebere.

  Pro ty, kteří sem docházejí služebně, uvádím, že předchozí věta byla jen taková mefato… mafe… merafo… už to mám! Amfora! Amfora, která začíná písmenem „M“.

  A je to.

  1. Re: Halef

   Ne. To je špatně.

   Každé malé dídě, které je budoucí soudruh, dobře ví, že amfóra začíná písmenem „Ň“.
   A UŽ jsou na to dokonce i vědecké důkazy.

   1. Ale to je známá věc, broučku, že kdo nezpívá, jak věrchuška chce, tak je hned „proruský narativ placený Kremlem.“ Tak začni u sebe. V čem se měří pokrytectví?

    1. Já bych navrhoval nazvat jednotku pokrytectví po našem nejslavnějším drrrramatikovi, ale váhám: byl by to 1 Veškrna, nebo 1 Havel? Po zralé úvaze se přikláním spíše k druhé variantě, aby nedošlo ke kolizi se značením již dříve zavedené jednotky elektrického napětí.

     Definice:
     1 Havel (1 H) je míra pokrytectví, obsažená ve rčení „Bombardování Jugoslávie má výlučně humanitární charakter“.

     1. A bude vznesena žádost o registraci a zařazení nové jednotky do soustavy SI na onen Mezinárodní úřad ve Francii ?

     2. Ani to Háčko samotné, moc nepasuje. Je to normálně jednotka indukčnosti, 1 Henry.
      Ani F-ko, jako flaška nejde, to je zas ten zatracený farad.
      Ledaže – 1 Ha. Nebo jeden kurevník, 1Ku. S předponou kilo si to nikdo nesplete 😀
      Když může mít elektronvolt, nebo decibelvolt tři písmena v jednotce, proč by pokrytec nemohl mít aspoň ta dvě.. 😀

    1. Na to jsem se ptal už jinde a mockrát, nikdy nikdo neodpověděl.
     A i kdyby odpověděl, pravdu nečekám.
     Smrtelná nemoc podle mě je, dělat to po nějaké práci, třeba netahavé, ale z přesvědčení.
     Myslím si, že takových je naprostá většina. Ti, kteří jsou skutečně placení, jsou nasazeni jinde – tam, kde mohou vysírat, či co hůře, ovlivňovat názory celých velkých skupin lidí.
     Na asociálních sítích.
     Dneska to má kdejaký kkt a kdo nemá sledovanost, jakoby nebyl..

 13. Příkladná ukázka nálepkování (a dání prostoru druhé straně): https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ze-stadionu-do-ulic-rajchl-sazi-na-agresivitu-40426720

  Už by ani nepřekvapilo, kdyby Jurečka prodal ten Najmonův podezřelý vyhazov jako záchranu lidu čekajcího na soc dávky, které si Najmon uzurpuje pro sebe. O páně ředitelově schopnostech si sice nedělám iluze, ale vládě se hodí obětní beránek, který za ta zpoždění, komplikace a byrokracii přeci může.

 14. Budil o Rusku, Číně, USA a Evropě.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Milion-Ukrajincu-pripravte-se-Mezi-reci-o-Cesku-a-Evrope-Prekvapeni-732962

  „Ale to, co se nyní děje, je v zásadě odklon od západního civilizačního modelu. Nyní, co rozvíjeli od Petra Velikého a co neopustil ani Stalin, tak je nyní opuštěno, Západ pro Rusko není civilizačním vzorem, není pro ně vůbec relevantní, co si tady o nich říkáme, to je jim úplně jedno.“

  Putin v reakci na realizaci zeleného úúdělu, v reakci na probíhající uhlíkové šílenství, prohlásil že s údivem sledují, jak se Evropa chystá spáchat sebevraždu. To jsme od té doby ušli hodný kus cesty a když to tak sleduji, máme dobře nakročíno. Těžko tak můžeme byt pro někoho vzorem, spíš odstrašující příklad.

 15. Jako křeček tlusté líce
  knoflík saka trhaj plíce
  břicho visí přes opasek
  Jurečka se v špajzu zasek.
  Kilo hoven denně snese
  ten se brzy neunese
  bude muset kriplkárou
  obalené maso škárou
  do strakovky vozit.
  Mohou se ho zhrozit.

 16. Ne dvojí metr, ale dvojí kilometr, jak píše Vidlák.

  Možná dvojí světelný rok? Na dnešní situaci jsou sarkasmy jaksi už slabé. Člověk by naivně řekl, že vše už přehnali natolik, že slova už nestačí a nezbývá, než se do toho pustit jinými prostředky. Demonstracemi, stávkami, občanskou neposlušností, plošným výsměchem. K čemuž postupně dojde, protože důsledky velmi brzy zasáhnou i velice dobře k systému přisáté libtardy, i úplně amorální kariéristy. Nejen již dnes opoziční „dezoláty“ a běžnou veřejnost, dosud mlčící.

  V zásadě není, čemu se divit. 5-ti demolice je pouze obrazem svých loutkářů. Když mohou vyhodit do povětří Nord Streamy, vyhlašovat zcela nelegální sankce, na férovku likvidovat ekonomiky svých spojenců, futrovat ukrošské nácky cílovými daty pro útoky na ruské cíle… to vše jsou normálně vzorové „casus belli“ akce, tedy opravňující vyhlášení války proti nim.

  Morálka, zákony, kulturní normy, … vše flagrantně porušeno. Ve velkém i v malém. Od mezinárodního práva až málem po prodej rohlíků. A žádný poprask, ať už ve vládních, politických, vojenských, justičních, kulturních, natož pak žumpálistých kruzích nenastane.

  Na druhou stranu se mohou aktivitou zcvoknout, když protistrana udělá něco marginálního – třeba když Rusáci zničí jakýsi dron: a ne aby ho rovnou sestřelili, k čemuž měli 1000+1 důvodů, ale 17x ho blízko podletí/přeletí, aby si to operátoři třeba rozmysleli a otočili to, než se konečně to mizerné čudo rozpadne a zřítí. Taková co možná neeskalační, skoro pasivní reakce.

  Proti tomu je nějaká vládní schíza – kdy jakýsi vypatlanec uplácí, vyhrožuje a vydírá zároveň; což je samo o sobě na okamžitý odvoz do blázince s důvodným podezřením na diagnózu paranoidní schizofrenie – s porušením pár zákonů, úplná maličkost.

  Správný totalitní represivní systém funguje, dokud vše systémově běží natolik dobře, že vlastně „není koho zastřelit“, protože vina je dobře rozptýlená a útlak je neosobní. Což tihle vládní idioti porušují na každém kroku: brzy to dovedou tak daleko, že budou stát za ránu.

  1. Jako to s tím, že šéf přijde za podřízeným a sdělí mu, že „buď půjdete na dohodu a dostanete nějaké peníze navíc nebo děláte 3 měsíce za základ a ještě vás pomluvíme“, to je naprosto běžná praxe v našem korporátu. Firma z nějakého mě neznámého důvodu chce, aby lidi, které propouští, odcházeli na dohodu. Dneska se na zaměstnance všechno sleduje, ale za normální situace nevyhodnocuje. Nicmémě na pokyn by šlo na každého najít 100+1 důvodů k propuštění, kdyby bylo třeba. Tak se všichni dohodnou. I proto, že jsou takovým jednáním šéfů natolik zhnuseni, že už ve firmě pak pracovat nechtějí. A nikdo po odchodu nezůstal na ocet, všichni si spíš polepšili. Jurečka je jistě tímto systémem tak odkojen, že už mu ani nepřišlo, že to je něco proti něčemu. Podle mě jsou všichni manažeři ve všech korporátech stejný svině. Jurečkovo jednání je naprosto obvyklé.

   1. Re: Kadlas

    To není jen v eráru, to je i u soukromých společností. Potkal jsem se s tím před cca 2 lety. Nechali mne doma na 60 %, i když moji spolupracovníci padali na hubu a nabídli mi dvouměsíční odstupné, pokud podepíšu výpověď dohodou.
    Původně to chtěli uhrát na porušení pracovní kázně, ale po sepsání půl stránky zápisu o mých prohřešcích pan vedoucí uznal, že tudy cesta nevede. Proto ta „férová“ nabídka.
    Pochopitelně o mně rozeslali maily všude, kam mohli, to jsem se dozvěděl poměrně rychle.

    1. Moje známá zažila podobný scénář. Nejprve jí nabídli dohodu s nějakým směšným odstupným, když odmítla, tak jí dali ústní (!) výpověď (asi jako té učitelce Bednářové – zítra už nechoď) a do jejího kanclu posadili někoho jiného. Přetlačovaná trvala skoro rok, protože ona se jako pan Železný „hodila marod“. Nakonec to pro ni dopadlo dobře, dostala to, co je v takové situaci standard, ale měla za tu dobu dost zničené nervy.

     1. Re: SB

      No já jsem to tak nehrotil. Vyštěkal jsem si náhradní práci (8 hodin denně „uklízečka“, myl jsem nikdy nemyté kachličky na dílně, která se chystala na modernizaci) a tvrdě jsem požadoval doplácení do velkého průměru (plat za cca 220 hodin včetně sobot, nedělí), takže z mé strany spokojenost. Kdo by nedělal uklízečku za 45 netto?

      1. No vidíte Targusi – zvenku ta vaše obrana vypadá jako vychcanost.
       Nebo tak může být prezentována. Každý se brání jak může a umí. Není to žádný útok z mé strany, ale jen uvádím možnost jiného úhlu pohledu.
       To je to, co pořád melu kolem dokola: Úhel pohledu.

       1. Re: Sk

        Ne, to je špatně

        Správně se to řekne POHLED ÚHELU.

        Omlouvá vás pouze vaše stáří. Jináč byste viděl. Sice nevím co, ale to je úplně jedno.

   2. Stejná zkušenost když mne odcházeli z banky. Ráno na mne čekala ostraha, s výzvou ať se dostavím k HR manažerce. Na stole u dveří už stála krabice s osobními věcmi.
    Tady podepište dohodu s termínem zítra, dostanete 2 měsíce odstupné a dobré reference. Pokud ne půjdete stejně, dva měsíce budete sedět v místnosti kam vám dáme židli a ještě dnes odjede informace na HR všech bank, že jste potížista…
    Tak jsem to podepsal, dle kolegů můj počítač odvezli už den předem, takže nebyl čas ani se rozloučit …
    Nicméně mě to po krátkých potížích vykoplo profesně o pár levelů výš….

    1. Re: Pluto

     Doufám, že jste soudružce manažérce poslal z toho vyššího levelu nějakou pohledničku, případně kytičku sněženek, nebo tak něco.
     Já to tak dělávám…

    2. Pluto, píšete, že po krátkých potížích Vás to vykoplo o pár levelů výše.
     Píšete „pár levelů“.
     Rozumím tomu dobře, když se domnívám, že jste se dostal přímo do té vrstvy, která Vás původně nechala vyhodit? Ale jinde, v jiné bance?
     A to jste zvládl bez změny identity, nebo aspoň změny příjmení – třeba za manželčino?

  2. A vies co je na tom celom najzaujimavejsie?
   Ze absentuje politicka satira.
   Nik z umeleckej branze sa nechyta.
   Strach? alebo suhlas? s aktualnym dianim.

   Vsak podkladov je hafo … ale nic. Ticho.

   Ziadna novodoba Bohdalova, Dvorak, Simek ci Grossman. Ziadny Rasto Pisko.

   A mozno je to tym, ze nesledujem telku…. 🙂

   1. Naprostá většina umělecké branže jsou křiváci typu kam vítr, tam plášť.
    Existovaly a existují výjimky, ale je jich málo a jejich hlas zanikne v tom kraválu generace Z, který vyrábí na sociálních sítích i v médiích. Média jsou komplet osazena zetkaři, protože tahle generace podle managementu „není zatížena minulostí“. Podle toho to i vypadá.
    Absence poučení z naší vlastní, nedávné minulosti bude znamenat, že si to prožijeme znovu – a hůř.

    1. Ja myslim, ze krivaci jsou vsude nejenom v umelecke branzi.
     Ale protoze o umeleckem prostredi neco vim, tak se pokusim kratce popsat, proc tahle skupina vypada, jako nejhorsi odpad:

     Je to dano hodnovenim umeleckych vykonu. Vsechno je to o osobnich pocitech a nazorech, nic nejde zmerit.
     Jako v jinych oborech. Ve financnictvi je tvrda matematika, bud vydelal nebo ne.
     Nebo ve sportu se meri cas, nebo goly.
     V umeni se nemeri nic. Vechno je to o pocitech hodnotitelu…
     Takze janabrachysmus, znamosti a umelecka korupce uplne priserna. Zpevacky/herecky skacou produdcentum/dirigentum do postele doslova s rozebehem.
     Acela rada dalsiho…

     Druha, jeste mozna dulezitejsi vec je vzdelani.
     Umelci konci matematiku a fyziku na zakadni skole. Na stredni skole (konzervator) se tyhle zbytecnosti uz neuci, uci se tam naopak nasledovat sve pocity, a podat co nejlepsi umelecky vykon.
     Navic uz pred mnoha a mnoha lety byly na konzervatorich zrusene i prijimacky z matematiky (hodne talentovanych umelcu se proste kvuli matice nedostalo), takze kdyz je nekdo dobry, tak 1-2 roky pred koncem zakladky vi, ze se nejakym Belounem (pouziva se to jeste?) a rovnicemi zabyvat nemusi. Ucitelky to vi taky, tak proc se trapit.
     Tezko po umelcich pak chcete nejake logicke mysleni, kdyz pocitat moc neumeji, a navic sami exaktnimi vedami opovrhuji. (to ze umeni je nadrazene je do umelcu tlaceno uz od zacatku. Pinozit s cislicky se muze kde kdo, ale jenom talentovani muzou byt umelci)

     Proto politicka vystoupeni umelcu jsou casto nelogicka, plna emoci a hysterie, navic velmi casto si odporujici, o nejakem dvojim metru ani nemluve.
     Nemam jim to za zle, oni za to nemuzou.

     Vyse uvede nepisu z nejake zasti, o tom prostedi hodne vim zevnitr.

   2. Ano, tohohle jsem si všiml už dávno. Ale to není jen tohle. Kolik kritických filmů bylo natočeno? Když si člověk uvědomí, že za minulého režimu byla kritika systému v nějaké podobě snad v každém druhém, dnes se nic podobného neděje. O literatuře ani nemluvě.

 17. Jéžiš to je nadělení
  pětikolka zemi plení
  podle plánů pánů z Říše
  důchodcům už kručí v břiše.
  Rozděl, panuj, rozděl, panuj!
  Takhle to, Fijalo, plánuj!
  Rozsekat na atomy!
  Co pak zbude? A to my….
  + + + +
  Jeden tady, druhý tuhle
  ten už není ani v truhle
  tomu oči klovou vrány
  v praze staví slavobrány.

 18. Co je křivé, to je drahé
  všetko sa ta valí k Prahe
  Havel z hrádku, Pavel z roty
  ani si neklepou boty
  a už sedí na trůnu
  nunu nunu nunu nu.
  A už tlačí z plna hrdla
  nevadí, že žilka prdla
  zasrat všecko, rozmazat
  na odiv se ukázat
  jak jsem velký, a jak mocný
  zhasnu všecko, jak ponocný
  a kolik mám poskoků!
  Je nám tady do skoku.

 19. Vypadni a dám ti zlato
  jinak poznáš, co je bláto.
  Tak jurečka ministruje
  nové sítě směle snuje.
  Pán Bůh řídí jeho kroky
  nechť vydrží dlouhé roky
  je to náš vzor morálky,
  když mu dají korálky.
  Fiallah ho hrdě brání
  posvěcuje vydírání
  sám je křivý jako šavle.
  Co ty na to, Petřepavle?

 20. Lidi to tak chtěli a proto je volili. Většina lidí. Většina lidí proto bude stejná, jako oni (Jurečka, Zdechlovský, Fiallah, & spol. ). To je ta demokracie. Morálka v hajzlu, charakter nic neznamená, historii napíše vítěz voleb a debilizované dítě je nejlepší volič. Pracoval jsi celý život a vybudoval jsi zázemí pro rodinu? Jsi dezolát. Máš vlastní názor? Nelžeš? Jsi hajzl a posvítíme si na tebe.

  1. Ano, presne tohle jsm tu minuly vikend vysvetloval znamemu.
   On mi tvrdil, ze lidi jsou v pradku a slusni, jenom politici jsou spina a zlodeji…
   Ja to vidim tak, ze na rybe somozrejme nejvic a nejdriv smrdi hlava, ale to uz kdyz je cely zbytek ryby taky nahnily.
   Politici jsou proste esence zbytku spolecnosti, nebo aspon jeji vetsiny.
   Coz pri dnesnim pohledu na vysledky voleb v Cechach je zle.
   A diky ruznemu zhasinani, „vice takovych Kozenych“, amnestiich, odklaneni… jiymi slovy letite glorifikaci zlodejin a podvodu, se mensi a vetsi podvodnici ani nestydi, a naopak se slusnym lidem posmivaji.
   A to verejne.

   Pri „utoku na Muzeum“ to byly poradkove sily Policie CR, ktera branila narodni smymbol pred luzou.

   Kdyz policie nejdriv napomenula, a po velmi drzem chovani pokutovala jednoho rezimniho prominenta, tak ti sami novinari psali:
   „Represivni slozka zvana Mestska Policie“ a jak se cely postup Policie musi dukladne vysetrit a potrestat viniky.

   Jak jsem uz psal: fasizace jak vysita.

 21. „Ministr přijde za vysokým úředníkem a ten si rozhovor raději nahraje… “

  Dotycneho neznam, ale za me osobne, kdybych pracoval s lidmi jako Jurecka, Zdechovsky (krestanska reprezentace), nebo klidne Rakusan, Stanjura….
  Tak si preventivne nahravam uplne vsechno.
  A radsi ne do telefonu, protoze ten se dneska uz musi casto preventivne pred jednanimi odevzdavat. Zarizeni muze byt velmi male a diky kompresi, protoze na hlasovy zaznam nepotrebujete kvalitu, a na miniSD se vam vejdou cele dny zaznamu.

  Je to o „politicke kulture“?
  Asi ano, ale hlavne o lidech v politice, coz ovsem neni zadna novinka.
  Uz je to davno, kdy si Vlastik Tlusty vyjednaval uplatek ze zachodu snemovny. A nezavisli soudcove narodu sdelili, ze i na zachodech ma imunitu.

  To jsem tu napsal proto, ze chci rict, ze to neni v Cechach nic noveho a ani to neprislo s petikolkou.

  Co ovsem nove je, ze Cechy a mozna i Evropa (detailni informace nemam, z casovych duvodu), se ryche a jiste fasizuje a stava predvalecnym Nemeckem.
  Porada se hon na nazorove oponenty, zakony se ucelove ohybaji, prezident neco podepise a zaroven rika, ze je to asi protiustavni…
  Spojeni kapitalu s politiky a korporatem vlastnena media to unisono kryji a jeste podnecuji.
  Kdyz nekdo zaprotestuje, tak je v lepsim pripade vymlcen, v tom horsim je stigmatizovan jako sympatizant Kremlu.
  V Nemecku to taky pekne schytali vsichni, kdo se zastavali Zidu.
  Dneska si dosadte za Zida „Rus“, a nemusite ani vymyslet novinove clanky, staci zajit do archivu.
  V USA to rozsirili i na Cianany, maji v tom ostatne praxi, kdy zabijet masove Vietnamce bylo brano jako spolecensky prospesna cinnost. Asi jako trideni odpadku.
  Vietnamci i Cinani jsou zluti a maji sikme oci, tak to slo snadno, navic oba narody jsou pracovite, to se taky neodpousti, ale hlavne jsou to ty komunisticke staty 🙂
  Ale nebojte se, i do Cech to brzy prijde.

 22. Není dne, aby se něco nevyvalilo. A to se k nám dostane jen část, těch sviňáren. A zase, jak je dnes dobrým zvykem, nechá se to vyhnít. Kde jsou ty časy, kdy se Babiš špatně podíval a v pravdatelevizi jela šichta od rána do rána, několik dnů. To bylo analytiků, odborníků, expertů. Dnes, velké ticho. Kdo dnes nezachytil tu komediální tiskovku a zasedl večer ke zprávám, tak se mu muselo zdát, že je vše v nejlepším pořádku.
  Zprávy z domova – Ukrajina. Velice důležitá informace bez které se nikdo neobejde, zabrala cca 10min., ta pojednávala o hraboších. Poté následovalo hluboké zamyšlení o dnešním krásném počasí. Vůbec nevadilo, že počasí má svůj vlastní chlívek. No, a to bylo v kostce všechno. Nějaká Jurečkova všivárna ani náhodou.
  A že se ti lidovci rozpumrdlíkovali. Zdechovský, dnes toto. A to si představte, že dnes prokmitl v telce rozhovor. Mladý lidovec Tobiáš Zdechovský. Tak pátrám a co myslíte? Mládě od EUšmejda.
  A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí.

 23. 1. Věc dopadne skandalizací onoho úředníka, z kterého media udělají práskače, dezoláta, neschopného křiváka, který se neštití skandalizovat ctihodného, znaveného, odpovědného, a pravda, díky tomu trochu chybujícího politika … Jak nechutné … Psi budou štěkat, ale karavana potáhne nerušeně dál …
  2. Co jsou zač bylo zřejmé dávno před volbami. Čeho jsou schopni se dalo čekat po zkušenostech s nimi jak z dob jejich minulého vládnutí, tak tím, jak se chovali a za čím stáli v době jejich opozičnictví…
  Pokud jim kdokoliv cokoliv z jejich žvástů věřil, obzvláště v morální, společenské, osobnostní, pokud je bral nejen v tomto vážně, tak je truhlík, a to jsem extrémně slušný a zdrženlivý.
  Skutečnost, že jim jdou media na ruku, že jim dělají velmi ochotnou děvku, že mají podporu měst, podnikajích, živnostníků, tzv.inteligence, celebrit a lehkoživek, zblblých plebejců, atd.vedeli také všichni.
  Že si NIKDO z ostatních politiků, stran nemohl a dodnes nemůže dovolit setinuntoho, co tito zmetci, je 3 dekády známý fakt.
  O co tedy jde – vždyť se nejen to vše tady den co den řeší…
  Uniká mi smysl toho „procitnutí“ … Proč mám jen dojem, že celý článek byl obal pro předposlední agitační odstavec …

 24. Stejně tak relativní, jako jsou pro současnou vládní pětikoalici pravidla a hlásané hodnoty, je relativní i celá ta jejich libodemo ideologie prezentovaná jimi a zaprodaným mainstreamem jako zjevená absolutní pravda. Oni se rádi ohánějí kecy o nějakých vznešených hodnotách „pravdy a lásky“ a celou to agendou „lidských práv“, ovšem jen silně účelově, když se to hodí. Tedy pouze k potírání potenciální opozice nebo k „vývozu demokracie“.

  Je nutné čím dál víc tlačit na nutnost společenského dialogu o zideologizovaných konstruktech liberální „demokracie“. Zatím je velká část společnosti bere jako nedotknutelné, podobně jako ve středověku církví hlásaná dogmata. Ale jsou to jen vyprázdněné floskule, prázdné velkohubé pojmy, které v reálu nic neznamenají, zato se dají politickou mocí velmi flexibilně zneužít jako novodobé „kladivo na čarodějnice“.

  Stačí začít u pojmu tzv. demokracie, která prostě reálně neexistuje. Ve skutečnosti občané nerozhodují fakticky o ničem. Rozhodují nadnárodní společnosti, USA, Německo či EU, nikým nevolené „neziskovky“, lobbisté, oligarchové a organizovaný zločin, a hlavně pak na konci všeho banky, přičemž je dost možné, že za tím vším hýbou děním jak pimprlovým divadlem jacísi šílenci potrefení komplexem vládců všehomíra. Občas se někteří z těch viditelných sejdou třeba v Davosu a vyblijí tam ty své světovládné zvratky za frenetického potlesku lokajů instalovaných do vládních seslí v demokraciích západního střihu. Demokracie je zkrátka dogma pro masy ve stejném duchu jako neposkrvněné početí Panny Marie ve středověku (a ano, vím, že oficiálně to dogma bylo přijato až mnohem později).

  1. Politika se stala moderním náboženstvím, jeho komplexní náhradou – však má také na vše odpověď, a „dobro“ šíří všemi možnými způsoby. I inkviziční křídlo je k dispozici, knihy se pálí i dnes, a čarodějnice vlastně také …
   Jde o OPIÁT…

  2. „Demokracie“ je slovo vyskytující se jak ve slovníku normální řeči, tak ve slovníku progresivštiny – kde ovšem znamená něco zcela jiného .. jako ostatně všechna ostatní slova tam.
   Nejpřesnější překlad slova „demokracie[PROG]“ do jazyka normálních lidí je asi „vyhrajeme my“.
   Když si v tomhle kontextu znovu přečtete jakýkoli článek na téma „demokracie v ohrožení“ věnovaný Klausovi, Zemanovi .. Trumpovi .. najednou s překvapením zjistíte, že takhle to nějaký smysl nakonec dává …

 25. Nemyslím ti teď z nějakých naivních důvodů, že „přece s tím někdo něco musí…“ Spíš, že vlastně ani nevím, co se stane potom, když se stane právě tohle. Jeden nemusí být právník, aby si uvědomil, že skutečně jde o tři trestný činy naráz. Nějaký Kalouskovy nebo Fialovy kecy na tom nic nemění, protože to je v přímém přenosu. Každému je jasné, že se lidi propouští buď z nespokojenosti zaměstnavatele, nebo sami podají výpověď, kdy to ten zaměstnavatel buď nekomentuje, nebo nějak poděkuje za práci. A že to bylo uděláno takto, z toho není jiný výstup, než – půjdeš po dobrým nebo po zlým. Jurečka proto měl buď jiný důvod jej vylejt, než kvalitu práce, nebo sice ano, tam ale zase mu nemohl za to nabízet prachy. Vidlák to tam samozřejmě má, jen vypichuju tu podstatu, že co se z toho pak tzv. musí vyvodit. Nějaký kecy o přátelský nabídce jsou naprosto mimo.

  Co se stane, to vím samozřejmě taky. Nic. Ta otázka měla být s „kdyby“. Kdyby to fungovalo normálně, stačilo by jen, pokud by Jurečka vylít? Nebo by i mohl za to dostat podle zákona trest? Jak moc velkou imunitu vlastně mají politici, když zároveň vydírají, uplácejí a tím zneužívají pravomoc?
  Myslím to teoreticky, o praxi tu řeč není. Kdo by co musel udělat, aby výsledkem bylo – hej, Jurečka, jdeš k soudu?
  Ty otázky jsou míněny, jaký by měl být mechanismus toho celýho. Oni jsou vlastně takový nadlidi, nějak snad nejprve musí být zbavený imunity, ale vztahuje se vůbec nějaká i zrovna na tohle? A i kdyby vztahovala, když by teda byl zbaven , stal by se z něj pak nenadčlovek neboli normální stíhatelný člověk? Bylo by trestní řízení, soud a odsouzení?

  Znovu, já vím, že tahle sebranka nedovolí ani první krok k něčemu takovému, prostě mě zajímá, jak by to vůbec bylo, „kdyby“

  1. Fakt, že MOHOU LEDACOS potvrdil plebs v posledních 3, vlastně 4 po sobě jdoucích volbách. Čemu se tedy divit …
   Vědělo se, co jsou zač, a pokud ne, tak neznalost neomlouvá.
   Uniká mi smysl až teď je pranýřovat za jejich přirozené vlastnosti.
   Skutečně bystrý postřeh …

    1. Ale kdepak! Lid to nechtěl! Lid chtěl to, co ŘÍKALI, chtěl to co SLIBOVALI… a oni teď dělají opak. Vzpomeňte i na tu EU. Jak to vypadalo pěkně, když se plebiscitovalo o vstupu… a jak to dopadlo.
     Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…
     Banda pěti je tlupou lhářů, ucigáněných podvodníků, šizuňků, lumpů, darebáků.

     1. Lid má hlavu, a v té hlavě co ? Soused mi říkal, že teprve skokem z 10-tého patra se uvolním a osvobodím ( pravda, zapomněl dodat, že na cca 2-3 vteřiny) – o dopadu nic neříkal, tak to asi nebude důležité.
      Další vychvaloval prohřátí zad usednutím na náležitě rozehřátou plotýnku/varnou desku holou zadnicí – o žádném připečení, popálení nemluvil, tak se to asi neděje…
      Toto Vy obhajujete – debilitu, kreténismus, vychcanost, podlost a fanatismus.
      Mimo jiné jste diplomaticky „opomenul“ více než 30-ti letou zkušenost s „demokraty“, celoživotní s politiky, s užitím, rozšířením a množstvím použití“pravdomluvností“ v reálném, profesním, spotřebitelském i osobním životě, obvyklou míru vychcanosti českého voliče, jíž on sám masivně demonstruje při debatě o politickém odblokování stylem: Kdyby jsi tam byl, tak to děláš taky, atd.
      Žádný povedený NENÍ, a pokud se tak cítí, je idiot- na své „vzdělání, kvalifikaci“ voliče měl celý život.
      Pokud Vám osobně stačí, před jakoukoliv zásadní volbou, bodré slovní ujištění zástupce protistrany, kterého buď neznáte osobně vůbec, anebo o něm víte z minula, že je problematický , je Vaše věc, a věru bych Vám nesvěřil ani nákup vajec.
      Nicméně právě proto je volba odpovědný akt – za svoji volbu nese zodpovědnost. To se týká jak politiky, tak života.
      Človeče, je to stejné jako si vzít ( omlouvám se za vulgarismy, ale jsou popisné ) kurvu zkurvenou a zlodějku v jednom , o které to vím, a pak si stěžovat, že šoustá s kde kým, jenom s Vámi ne, a jeďte Vám vybrala konto, ukradla šperky, prodala pozemky a v realitce dala inzerát na rychlý prodej Vaší nemovitosti …
      Tomu se říká majstrštyk, a to, nebo ty Vy obhajujete …

 26. Přesně. Kde jsou všichni ti michvilprdi, když by jednou mohli být i užiteční? Kde je ten kolovrátek o pokrytectví?
  Ale musím říct, že pětisebranka naprosto překonává očekávání. Jestli Babiš hodlá poukázat jenom na ty významné „úspěchy“ současné věrchušky, nejspíš mu nebudou před příštími volbami stačit billboardy.
  Nemluvě o těch menších, jako třeba dnes Afročechová (mimochodem, jsi kráva, Džejn) chlubící se na Twitteru kompletní sbírkou Kryla, ale naprosto neznající verš „vrah o morálce káže“. Ačkoliv jí na to i její příznivci opakovaně upozorňovali, trvala na své neznalosti a i přes změněný původní tweet z toho neomylně vyšla, inu, jako kráva.
  A jinak, se vzpomínkou na bývalého pana domácího, nedělá mi používání jistých výrazů radost, nicméně při pohledu na způsoby Černochových, Kalousků, Etzlerů, Železných, Rosích, spousty síťosociálních nicek (a rozesíračů), nemluvě už o Šarapatkách a vepřoryjcích, nastává pomalu čas sundat rukavičky.

   1. Chytrého po bitvě, to umí dělat kdekdo.
    Vy Minorito, Vy jste věděl už při prvních volbách, že OF transformované z největší části do ODS, bude banda podvodníků, zlodějů a slibotechen? Vážně?
    Máte problém s tím, že všichni voliči za sebou nemají víc, než třicetiletou volební historii – jak do PS, tak do senátu, nebo krajů.
    Existuje spousta voličů, kterým jsem ochoten uvěřit tzv. pocitovou volbu.
    Mladí lidi, řekněme třeba mezi 25-35 lety, kteří se o politiku fakticky nezajímají. Ale protože média jim nakecala a patřičně zdůraznila, že volit je výsostné občanské právo a že tím mohou přímo ovlivnit budoucnost svoji, nebo svých dětí – tak volit šli.
    A nevolili podle časově náročných, internetových rešerší, nebo podle vyptávání se rodičů či prarodičů. Volili pocitově a tu partu, ze které měli nejlepší pocit z jejich předvolební kampaně.
    Jistěže, z médií a internetů, odkud by jinak ty pocity získali – když dneska nikdo nemá čas něco pročítat, nebo stíhá jenom zahuštěné, patřičně zabarvené mediální zkratky?

    Tak jednoduché to je – a můžete jim spílat, nebo je odsuzovat, jak dlouho chcete.
    V dnešním, „poněkud uspěchaném“ světě, tihle lidé jednoduše nemají čas, ale často ani vůli přemýšlet, kdo je kdo.
    Případně si vyhledávat, kdo byl jaký grázl, ale už před čtvrtstoletím.

 27. Všichni si budou všechno nahrávat a pak se bude jakákoliv nahrávka zochybňvat a označovat jako desinformace. Společnost je opravdu v hodně špatné stavu.
  Jako obvykle se ptám: „Synci , co s tym?“

  1. Už jsem to tu psal, cestou je zapracovat sám na sobě, vzdělávat se, jít svým životem příkladem… Ono to možná zní jako klišé, ale jinak to fungovat nemůže. Příčinou je obecný úpadek společnosti, který se dá zachránit pouze tím, že každý jednotlivec sám sebe vyléčí. Se tady pořád někdo pohoršuje nad tím co se děje někdo se tomu dokonce i diví :). Na místě je otázka, proč se to děje. Odpověď je snadná, protože to dovolíme. Tenhle národ si nechává srát na hlavu, to je holý fakt. A není schopný odporu, maximálně symbolické hopsárny kde si zakřičí a to je vše.
   Včera jsem zavítal do dvou nejmenovaných superhypermarketů. A tam, světe div se, narváno! Ceny omračující, zboží bych přirovnal k odpadkům, a většinu produktů zařadil do kategorie nepoživatelný a zdraví poškozující. Ale lidé si tím vesele plní košíky. Občas někdo brblá na drahotu, ale druhý nadšeně nakupuje, přestože to samé zboží stálo před rokem sotva polovinu, ale teď je v akci za dvakrát tolik, to se vyplatí, ne? Říkám si, jaká by to byla sranda, kdyby se lidé dokázali domluvit a udělat protestní akci a třeba na 3 týdny radikálně omezili nakupování v těchto řetězcích. Třeba by se uskromnili a dali by si týden půst + 14 dní jedli úplně prostá a zdravá jídla. Když už museli něco nakoupit, tak v malém krámku… Já vím, je to jen má fantazie a samé „kdyby“, ale docela se tím obrazem bavím, jak ty supermarkety zejí prázdnotou a vše se jim tam kazí, vidím ty protažené nechápavé ksichty managerů… :D. Tak jo, aspoň ve svých představách si to budu užívat a udělám si takovou protestní akci sám za sebe. čehož si teda nikdo nevšimne, ale udělám něco pro své zdraví.

   1. NO já nevím jak kde, ale když musím do Billy, pro nezbytností – mám ji za rohem, tak zírám na to volno. Daly by se tam klidně dělat závody na kolečkových bruslích. Proti dobám ne tak dávným, v košících jen kapka nezbytností…. čert ví proč.

   1. To není zbabělost. Tomu se v Čechách říká vychcanost a tomu nemůžete rozumět. Je to specificky socialistická vymoženost a pravděpodobně ji znají i starší občané NDR, Maďarska a v zemích bývalého SSSR.

    1. Re: Tecočamp

     To, co se nám tady snažíte předestírat jako relikt socprc zřízení, funguje v míře vyšší, než snesitelné i kdekoli na západ od Chebu.
     Moje první seznámení s tímto jevem bylo v lokalitě Tarvisio v r. 1992

    2. Vychcanost vykvetla – a to prosím masivně co by demokratický produkt i pod jinými názvy, a byla postavena na piedestal. Žádná socialistická, ale teprve demo kapíkem pohnojená a rozesetá nezbytná „tržní, pragmatická, odpovědná“ vlastnost …
     Kam se v míře pokrytectví a vychcanosti – proti které ten minulý režim alespoň zkoušel různými způsoby bojovat – hrabe socialismus na demokratů ráj, libdemo režim na vychcanosti a pokrytectví stojící …

     1. Znovu si pustit Občanský průkaz.
      Ta děcka, co zorganizovala protest a postavila se za Pivoňkovou, nebyla zbabělá – ale Pivoňková letěla i tak.
      A kdyby neemigrovala, skončila by někde na hajzlech, nebo v zahradnictví.
      Tím se dostáváme k tomu, jaký smysl dneska může mít, v počtu třeba 250.000 kusů, za někoho se fakt hlasitě postavit.

    3. Někdo to dává do souvislosti s demokracií, to je ale hluboký omyl – ta zbabělost je příznakem, že jsme znovu až po krk v totalitě!

   2. Re: Vevča

    Když vám je 50+ a máte jistotu, že po jakémkoli „přešlapu“ tak dobře placenou práci v bvodu trvalého bydliště neseženete, vaše optika v náhledu na to, co je správné, občansky statečné a vysoce či nízce morální, se poněkud prizmatizuje.

    1. Ještě jinak. Nvím, jak to je u vás Za vodou, ale v Čechistánu je situace taková, že pokud překročíte pajdu, neopře si o vás nikdo ani kolo. Můžete jít dělat řidiče, anebo doplňovat zboží do suproše, což jak sama uznáte, není pro kus s VŠ vzděláním žádné extra terno.

     1. Já jsem v 57 měla tři nabídky práce, to jsem ještě k tomu byla v invalidním důchodu. Ovšem moje profese a kvalifikace byla nedostatková už tehdy a teď je nedostatková ještě více (psychiatr a psychoterapeut).

      1. Mám stejnou zkušenost, ale to neznamená, že tenhle jev je správný a přináší pro budoucnost něco pozitivního.
       Jenže trvá tady asi od dávných dob. Byl tu za první republiky a asi ještě dřív. Za německé okupace se rozmohl více, po válce rovněž, při sovětské okupaci opět zesílil. A protože se rozšířil do celého světa (nejen „demokratické režimy“ ale i diktatury nebo zcela jiné systémy, třeba funkční monarchie můžeme ho považovat za obecně platný. Jedna z klíčových vlastností druhu Homo Sapiens. Tak, jak se nepovede přeškolit lidi na býložravce a hmyzožravce, tak se nepovede odstranit „vychcanost“, tedy přizpůsobení se systému ke svému maximálnímu prospěchu. Nebo ne na dlouho. Pavlík Morozov versus Timur a jeho parta. Timur to ve větším časovém úseku vždy prohraje.

       1. Ovšemže to v pořádku není, být odepsán v nejlepším věku. Mládí není zásluha, mnohdy je to spíš přítěž. Zkušenosti se na netu nenajdou. Jen jsem chtěla zdůraznit, že vyšší a vysoká kvalifikace bývá výhodou, záleží asi taky na oboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *