18 července, 2024

Dvojí kilometr

Asi jste už všichni zaznamenali nejnovější vládní kauzu se kterou přišel bývalý šéf Úřadu práce Najmon. Zveřejnil nahrávku na které s ním Ministr práce a sociálních věcí ukončuje pracovní poměr. Nahrávku si můžete poslechnout, přepisy si můžete přečíst, komentářů je plný internet, takže si snadno můžete udělat názor, jestli pravdomluvný a čestný Jurečka hledá řešení, jak se s vysokým úředníkem domluvit a nebo zda ho kombinovaně vydírá a zároveň uplácí.

Pro všechny líbodémo šťouraly jen podotýkám, že nemůžete zároveň říkat, že jste s podřízeným úředníkem nespokojen a zároveň mu nabízet zlatý padák. Buď jedno nebo druhé. A pokud úředník nepřijme takový návrh, nemůžete mu vyhrožovat profesní likvidací.

Když si vzpomenu, že Topolánek musel skončit, protože řekl v rozhovoru, že Fischer jako žid uhne a Slámečka jakožto gay uhne taky… To byly časy, co? Nebo takový Drobil…

Dneska jsme samozřejmě v úplně jiné situaci. Dnešní vláda je vysoce morální a všechno, co řekne, je jen metafora. Když Fiala mohl strašit tím, že jsme ve válce a nic to neznamenalo, proč by Jurečka nemohl vydírat a uplácet vysokého úředníka a také to nic neznamená. Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, takže Babiš samozřejmě nic podobného nesměl udělat ani náznakem, protože Minář už by stavěl pódium a dělal demonstrace. Teď samozřejmě sedí doma a hladí polštářek se Zelenským, protože ví, že demokracie je v nejlepších rukách.

A to je to první, na co chci dneska upozornit. Bez ohledu na to, zda Babiše máte rádi nebo nemáte, Andrej si prostě nikdy nemohl dovolit ani náznak toho, co si mohou dovolit dnešní vládní papaláši. Všichni po něm šli. Kdyby se objevila podobná nahrávka, spustilo by se mediální peklo a neodpustili by mu to ani jeho vlastní voliči. Babiš to samozřejmě ví a tak se vždycky choval velice opatrně. A to je také jeden z důvodů, proč měl omezenější akční rádius. Já vlastně nevím, jestli ten Najman letěl, protože byl jako většina vysokých úředníků prostě neschopný a nebo to byla pomsta, ale vím, že Babiš by ho prostě takhle vyhodit nemohl. Jurečka může.

Babiš ani zdaleka nebyl ohrožením státu, protože ohledně něj se novináři chovali spíš jako hlídací vrrrci demokracie, než jako psi. A jeho voliči by mu ledacos neodpustili. Jurečka je naopak úplně bystostným ohrožením, ani ne tak proto, co dělá, ale že mu to projde. Příště udělá ještě něco horšího. V jeho případě jsou méééédia naprosto v klidu a nemají důvod zasahovat. Proto byl Babiš stokrát lepším premiérem než Fiala. Protože mu nikdo nic neodpustil.

Další, co chci vypíchnout, je ta vysoká politická kultura… Ministr přijde za vysokým úředníkem a ten si rozhovor raději nahraje… Je mu asi předem jasné, o co půjde, je mu jasné, jak to bude vypadat a je mu také jasné, že je v tom sám, protože Jurečkům je v poslední době hodně dovoleno. A tak se pojistí, protože dneska má každý v kapse foťák, kameru a diktafon v jednom.

Mimochodem… Vítku… tohle byla taky dezinformační nahrávka? Jako to video ze zásahu na schodech do muzea? Které sice bylo autentické, natočené na místě, ale přesto dezinformační, protože se ti nelíbilo? Co říkáš teď? Taky dezinformace?

Tedy, já jsem v životě zažil celou řadu nepříjemných jednání. Také jsem se musel obhajovat, také jsem stál proti mnohem mocnějším šéfům a někdy ve mně byla malá dušička… ale nikdy mě nenapadlo, že bych si to nahrál. Žádného svého šéfa jsem nepovažoval za tak Jurečkovatého, abych se potřeboval pojistit nahrávkou.

Samozřejmě žádné odvolávání ministra nebude. Koalice visí na vlásku. Kdyby se jim rozpadla, tak by to tak přeoralo politickou mapu, že by to už nikdo nedal dohromady a příštích dvacet let by se do sněmovny nikdo z nich nepodíval. Ani náhodou. Tihle hoši jsou si souzeni od začátku až do hořkého konce. Už před volbami bylo vyvinuto velké úsilí na mnoha frontách, aby se dali dohromady. Od Milionu chvilek až k Ústavnímu soudu. Jsou spolu spojeni tak pevně, že se navzájem stáhnou ke dnu, jako se to stalo za finanční krize v roce 2008. Mají spolu zapletenou velmi hustou a neprostupnou síť závazků, ze kterých se nevyvléknou, i kdyby chtěli. Navíc toho hodně naslibovali v cizině a leckdo si hodně slibuje od nich.

Ale pro nás je to jedině dobře. Ani deset Márů Prchalů neudělá pro Babiše tolik, jako jedna nahrávka s Jurečkou. I kdybych tady dával denně pět článků o tom, jaký je Fiala škůdce země, tak mi lidi neuvěří tak snadno, jako to dokáže hláška o tom, že Fiala nestrašil, jen dělal metafory. Když Fiala bezmyšlenkovitě pokryl trestný čin svého ministra, udělal víc než rok mého psaní.

Ten dvojí metr už se dávno mění ve dvojí kilometr.

Jindro Rajchle, asi bychom se měli začít stydět… Už měsíce dřeš, abys lidi vyburcoval, abys je přivedl na Václavák, abys jim vysvětlil, co je u nás špatně a že nás tahle vláda vede přímočaře do záhuby, organizuješ autobusy i koordinátory, jezdíš do regionů… A vidíš… jednomu Najmonovi na to stačilo zapnout tlačítko REC na telefonu. Jurečka nám demonstraci v podstatě už svolal.

Tak co intervjuci? Stále v klidu? Takhle hlídáte demokracii? Železný je na nemocenské a asi to nemá kdo dělat. Víte hoši, jestli to takhle budete dělat, dřív nebo později si národ řekne, že jste pro demokracii naprosto zbytečná instituce. Novinář, který hlídá jen Babiše, je této zemi úplně na nic.

224 thoughts on “Dvojí kilometr

 1. Dnes som si vypocul v aute spravy na provladnom radiu Expres – vlastni ho najplodnejsi predseda parlamentu v SR, zvany tiez inseminator.

  https://www.expres.sk/kategoria/spravodajstvo/
  24. 03. 17:00 Veľké správy Rádia Expres

  Kriza je za nami.
  Ideme do lepsich casov.
  Inflacia tento rok 10%, za dva roky uz len 2,6%
  Zdrazovanie konci.
  Znizia sa ceny energii. (kde som to len cital, ze nie je podstatna zima 2022/23, ale 2023/24, pac predzasobenie z Ruska sa nekona)

  1. No u nás taky jistý blbec alias nejlepší ministr financí ve vesmíru říkal blahé paměti těsně před krizi, že je to čistě krize finanční a nás se v podstatě netýká. A pak jsme si to na rozdíl ode všech okolo vyžrali rovnou dvakrát.

   1. Nevím, jak je to v tomto případě ošetřeno, myšleno to tak, že producent Rusko (SSSR) musí udělit souhlas k prodeji třeti zemi.

  2. Bolek Polívka to řekl trochu jinak :
   zajistil jsem, že každý můj potomek má svoji matku.

   A inseminátor (lidově – motorový býk) určitě platí alimenty včas.

   1. Bolek byl dle mne více než inseminátor permanentně pod parou, což způsobuje nepozornost, zhoršené, zpomalené reakce, lhostejnost a apatii … Divte se „skóre“ …

 2. odjinud – ale zajímavě
  ……….výrok prezidenta Svazu obchodů a cestovního ruchu Tomáše Prouzy. Ten se vyjádřil ve smyslu toho, že nadnárodní řetězce na krizi nevydělávají a stále ještě nenarazily na cenový strop, a tak jsou u nás ještě potraviny vcelku levné. Byl ten člověk v poslední době v obchodu?
  https://pravyprostor.net/?p=158002

  1. Tak to je vtipné. V té diskusi pod videem příspěvek zařazený úplně nejvýše od údajně ženy „psegla“ je v bleděmodrém to, co tu píše ten anonymní blb tu, akorát že tam ve slovenštině. Nicméně slovosled i slovní zásoba, větné konstrukce a „argumenty“ jako by si z oka vypadly.

 3. Smím vědět, _kde_ jako ten hákový kříž má být? Já tam vidím při nejlepší vůli jen dva praslovanské symboly na hrudi.

  1. Kocour: Jo, jo, pekne. Hampl a mnozi jini se chovali odpudive.

   Problem se spolupraci zacne, kdyz jedna strana se snazi dopatrat pravdy, a druha lze, ci odmita lzi pripustit. Nase civilizace je postavena na snaze o pravdu. Jakmile se do toho zacne cpat politika ci ego, utikej!

   1. V roce 1944 byl natočen v Terezínském ghétu film “ Vůdce daroval židům město “.
    Děti se smály, všichni chodili na koncerty, zrovna probíhá fotbalový zápas. Všude čisto, děti dostaly k svačině krajíce s máslem. ( Prý dokonce třikrát, protože ty dva předešlé sežraly dřív, než stačil kameraman spustit kameru. )
    Všichni to viděli na vlastní oči, že v Terezíně se žilo v pohodě a osazenstvo radostně pracovalo pro hodného Vůdce.
    A dneska vidíme všichni na vlastní oči oběti masakru v Buči.
    Je rok 2023. Technika pokročila, umění propagandy také.
    Dá se věřit tomu, co člověk vidí na vlastní oči?

    1. Jenom tomu. Ale na vlastní!! A očichat, ohmatatat a pokud je to přijatelné i olíznout. Ne zprostředkovaně a už vůbec ne komentovaně.
     Takže je třeba se smířit s faktem, že všechno ostatní je velmi nejisté.
     Pak je třeba e řídit poučkou, že:
     „Pokud to vypadá jako kachna, chodí jako kachna, kváká jako kachna, bude nejspíš kachna!“

     1. Ale kdyz se mala chybicka vzdycky vloudi..
      A tak vsichni taky rikaji ., je to banka , kazdej vidi banku , velkej napis na velky budove ,rika Banka, stovky miliard ma banka ve sklepe , tak vypada a je to sichr banka ,odborici pisou poucky o bankach /dete si do ni vybrat petku a dostanente ji/ a tak je treba se smirit s faktem ,ostatni je nejisty , ze kazda banka , musi banka bejt..
      Ale beda ,kdyz se opomene napsat, a takova mala chybicka se vzdycky vloudi …
      Demokraticka, ze je ta banka…Banka a takova ,pokazdy v tu ranu zmizi a vsecko co je v ni.
      Ani nekvakne..

 4. OT
  Jen tak připomenutí…

  Nová vláda ve vaší peněžence. Jak změní důchody, daně, dávky
  9. 11. 2021
  „… Co chystá nová vláda ohledně daní, důchodů, sociálních dávek, podnikání, podpory bydlení nebo lepšího fungování úřadů? Prošli jsme čerstvě podepsanou koaliční smlouvu. …“

  https://www.penize.cz/spotrebitel/430067-nova-vlada-ve-vasi-penezence-jak-zmeni-duchody-dane-davky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#element_19_8643
  ——————————–

  Mrkněte se, jak pětidemolice dodržuje svou koaliční smlouvu v různých oblastech…

 5. Skupina barcelonských tajných policistů čelí obvinění, že infiltrovali krajně levicové a zelené skupiny a navázali intimní vztah s aktivisty, aby získali jejich důvěru a informace.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/policie-agenti-spanelsko-informace-ekologie-barcelona-sex-lidska-prava.A230324_103419_zahranicni_ikro

  Když si člověk prohlédne doprovodné foto, museli tí policejti být neuvěřitelně odvážní….

 6. Tak tohle stojí za to odcitovat celé:

  „Rumunsko žádá od Kyjeva navrácení svých historických zemí

  Poslankyně rumunského parlamentu Diana Shoshoaca předložila svým kolegům návrh zákona o převodu „historických zemí“ z území Ukrajiny do Rumunska. Navrhuje vypovězení rumunsko-ukrajinské smlouvy uzavřené v roce 1997 a anexi některých bývalých rumunských zemí, které jsou nyní ukrajinským územím. Senátorka považuje tyto požadavky za spravedlivé a oprávněné v kontextu pomoci, kterou Bukurešť poskytuje Kyjevu ve válce s Ruskem.

  „Rumunsko anektuje historická území, která k němu patřila – Severní Bukovina, země Herca, Budžak (Cahul, Bolgrad, Izmail), historické Maramures a Hadí ostrov“, uvádí se v dokumentu.

  Zdůvodněním této iniciativy je touha vrátit tamějšímu rumunskému obyvatelstvu kulturní identitu, tradice, zvyky a náboženství.

  „Odhaduje se, že naše populace je kolem jednoho milionu, včetně smíšených rodin,“ řekla senátorka

  Například v Černovické oblasti tvoří Rumuni a Moldavané dohromady asi 20 % obyvatel (v Bukurešti nerozlišují mezi prvním a druhým, oficiálně je považují za „Rumuny odevšad“). Navíc rumunsky mluvící populace v některých regionech Ukrajiny tvoří dokonce více než polovinu: podle různých odhadů je to v oblasti Gertsovsky 94 % populace, v Novoselicja – 65 %, v Glybokském – 52 %.

  Nyní Rumunsko jako součást západní koalice aktivně pomáhá Kyjevu vzdorovat Rusku. Navzdory sílícím výzvám v Senátu, aby zůstala neutrální, protože země by mohla být přímo vtažena do prohrávaného konfliktu, podpora Bukurešti jen roste. Rumunské úřady mají zjevně velmi konkrétní plán a názory na „svá historická území“ a vojenský konflikt v sousední zemi jsou příznivé geopolitické podmínky pro jeho realizaci. Jak se říká, „válka všechno odepíše“.

  „Vzhledem ke konfliktu na Ukrajině a ke skutečnosti, že rumunský stát financuje Ukrajinu vojenským materiálem a zbraněmi prostřednictvím NATO, stejně jako ke skutečnosti, že Rumunskem prošlo přibližně 3 miliony Ukrajinců, žádáme Ukrajinu, aby nám předala země, kde naši rumunští bratři žít,“ uzavřela Diana Shoshoakė.

  Souběžně s tím se církev aktivně zapojila do prací na rumunizaci Ukrajiny. Rumunský patriarchát, který je součástí státního aparátu, působí na Ukrajině více než deset let a je přímým dirigentem ideologie „Velkého Rumunska“.

  Připomínáme také, že v roce 1994 Bukurešť přijala zákon „o repatriaci“, podle kterého právo na občanství získali obyvatelé všech území, která kdy byla součástí Rumunska, včetně Moldavska, Černovice a části Oděských oblastí na Ukrajině.

  Zastánci obrody „Velkého Rumunska“ – unionisté se tedy nechtějí omezovat pouze na anexi Moldávie nebo, jak tomu říkají, Besarábie, která byla v letech 1918 až 1940 součástí Rumunska.

  Na konci roku 2022 rumunské ministerstvo zahraničí důrazně odsoudilo nový ukrajinský zákon o národnostních menšinách. Bukurešť vyjmenovala ustanovení dokumentu, která by mohla mít negativní dopad na diasporu. Jedná se o vágně vymezené jazykové záležitosti v několika oblastech pro zástupce národnostních menšin, odpovědnost ústředního výkonného orgánu, financování zastupitelských sdružení a překlady informací. Rovněž byl ignorován požadavek na uznání moldavského jazyka jako neexistujícího, který byl v samotném Moldavsku v březnu tohoto roku v oficiálních dokumentech včetně ústavy přejmenován na rumunštinu. Na začátku letošního roku zavolal rumunský prezident Klaus Iohannis svému protějšku Vladimiru Zelenskému, načež se ministerstva zahraničí obou zemí dohodla na obnovení konzultací o zjištěných problémech.“

  http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/rumunsko-zada-od-kyjeva-navraceni-svych-historickych-zemi/

  1. Pánové Caucescu a Antonescu nejspíš sedí na obláčku, čumí jak vrány a tleskají. Teoreticky, pokud Putin usiluje o anexi Moldavska jak se říká, a když se to nepodaří, tak co když se místní obyvatelé najednou začnou cítit jako Rumuni a, co když se také obyvatelé v různých částech Ukrajiny, které jsou de facto jen přivtěleny k UA bez etického a kulturního základu začnou cítit jinak a škubnou se až se UA docela celá roztrhá? Není také tohle jeden ze „side questů“ této války?

 7. Deutsche Bank Commerzbank ztratila 9 procent, Credit Suisse, Societe Generale a UBS klesly o více než 7 procent. Barclays a BNP Paribas klesly o více než 6 procent.
  „Deutsche Bank ist kaputt. Vyberte si rychle své peníze,“ šíří se po sítích.

 8. Budeme Moskvě blíž!
  Rozdíl mezi Moskevským a Středoevropským časem je 2 Hodiny.

  Po zavedení „letního“ času u nás ze So na Ne, se ten rozdíl zmenší na 1 hodinu.

  1. Budeme mít čas ukrajinský. Všichni tak zcela konkrétně podpoříme Ukrajinu. Na podzim ji ale hodíme přes palubu a vrátíme se z politického k astronomickému řádu. Kdo ví, zda jen na nebi nebo i na zemi. Kdo ví jaká bude Ukrajina na podzim?

 9. Právě teď podnikli Američané útok ze “ svojí “ mírové základny v syrské Hasace.
  Zákeřní Syřané zaútočili na americkou mírovou misi, která tam , v rozporu s mezinárodním právem, hlídá “ kurdskou” ropu, aby snad nenapadlo legálně zvolenou Asadovu vládu krást ropu kurdským mírotvorcům.
  Totiž, v Sýrii to funguje tak, že po rozpoutání občanské války, kdy se do Sýrie přelily nepokoje z rozvráceného Iráku, Asad nestíhá. Prostě Američané se trochu spletli , chybička se vloudila, a tak se v regionu válčí, dneska už pomalu každý s každým, a tudíž přítomnost amerických mírotvůrců je nezbytná, dá rozum.
  💀
  Vlastně, ani se nejedná o nějakou americkou armádu. Jsou to jen kontraktoři, žoldáci, kdyby snad někoho napadlo označit Američany za agresory a vrahouny.
  Kontraktory dělíme na hodné, pokud vraždí v zájmu klidu a světového míru, a na zlé a škodlivé, jako jsou třeba Vagnerovci, ti vraždí v zájmu světového zla a na rozkaz Putinova impéria.
  Měl pravdu pan Orwell. Všechna prasata jsou si rovná, ale některá jsou si rovnější.

  1. Ke Kurdům:
   To není nic proti Kurdům. Fakt je, že je mezi nimi hodně nácků, kteří dělají problémy všude. V Turecku, Sýrii, Iráku a celkem nově i trochu v Íránu.
   Ve skutečnosti je Bílý dům používá jako kladivo na nepohodlné režimy. Vlastně jsou zneužíváni a umírají pro nic za nic.
   Podobnost s Ukrajinci jen čistě náhodná.
   Vždycky se najdou nějací kreténi, kteří se do sebe pustí , a strýček Sam si spokojeně mne pacičky.
   ( Aby si tady nikdo nemyslel, že mám něco proti Kurdům. Fakt ale je, že když si to začnou pomocí šutrů a holí rozdávat s Turkama, tak z toho německé policajty brní hlava. )

   1. Kurdove, Rus jim nabizel pomocnou ruku pri boji s ISILem, ale oni si radsi vybrali CIA.
    Pry jim Obama slibil vlastni stat.
    No pak je Turek kompletne zmasakroval americkymi bombami.
    Na tech ropnych polich je Trumpova okupacni armada, a kradeze ropy taky vymyslel Trump.
    Ale tech Kurdu tam je malo, hodne jich bylo znasakrovano a i jinde ziji rozptylene.

    Nevim jestli jsou chytri, vypada to, ze zhruba stejne jako Ukrajinci…
    Deti maji hodne mezi sebou, v rodine.
    Dneska uz se tyhle statistiky asi nesmi, ale pred lety vydali Nemci zpravu, ze nejvetsi podil na zlocinech ze cti maji v Nemecku prave Kurdove.
    Zlociny ze cti jsou ty, kdyz si dcera nechce vzit sveho starsiho stryce nebo bratrance.
    To ji pak jeji rodina, vetsinou otec a bratri, hrozne zmlati a znasilni, a casto i zabiji.
    Pak je rodina cest zachranena.

    1. Kurdy cvičili izraelští instruktoři. To se Arabům fakt mocinky nelíbí.
     Jsou to troubové a pověst, už tak špatnou, si rozhodně nevylepšili.
     Oni se silně inspirují u Izraelců a chtěli by resuscitovat Velký Kurdistán. Jenže si neuvědomují podstatnou věc. Že jim k tomu chyběj bohatí soukmenovci v diaspoře. Nemají svoje Rothschildy a tak to mají blbé.
     Kurdové se považují za lepší rasu než Arabové. I když zvyklosti mají prakticky stejné.

 10. Úvaha: ustála by tato vláda pád bank v ČR?
  Bezpochyby by to byl průšvih nepředstavitelného rozměru. A ustáli byste to Vy? Ustáli byste, že nejde kreditka, nefungují bankovní aplikace v mobilech a před zavřenými bankami fronty zoufalých lidí?
  Jediná hotovost je ta kterou máte doma…

  Co je větší průšvih, tahle vláda nebo výše popsaný stav s dalšími dalekosáhlými neblahými následky?

  1. Tahle vláda by to neustála, ale ustála by to jiná naše vláda? Myslím, že ne. Tihle vůbec nic neumí, jenom mlátit prázdnou slámu (u kravína). A co je větší průšvih? Myslím, že jsou tyhle dvě věci pouze menší části většího průšvihu, který (zatím) nikdo neví jak dopadne…

 11. https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-evropske-akcie-vyrazne-klesaji-deutsche-bank-ztraci-pres-deset-procent-40426805

  Tak nam presiaklo uz aj z dezinformacnych webov do mejnstrimu, ze je nejaky ten cvkot na financnom poli.

  Najviac ma bavi infoska z clanku:
  Akcie švýcarských bank Credit Suisse a UBS oslabují po zprávě agentury Bloomberg, že americké úřady vyšetřují, zda tyto finanční ústavy nepomáhaly ruským oligarchům vyhnout se sankcím.

  Tykokospanenkomarjaskakava.

  Ak chcu aby ozaj vsecja presli do azijskych bank, tak robia skvelu pracu ba priam nadpracu. Americke zakonarstvo nadradene svajciarskym. Njn.

  Na fejknjus som cital, ze Burundi i Alzir chcu spolupracovat s Ruskom a posielaju tam v najblizsom case delegaciu.

  Ci nakoniec ti africania nevedia nieco maloviac ako my……..

  A len tak mimochodom, chcelo by to nejaku aktualizaciu ako sa ma Afganistan, ked sa tam prestalo bojovat o Prahu. Ziju tam ludia? Ci uz vsecja odisli? Ako sa tam zije bez jenkibojz?

    1. Odvedou pozornost od toho podstatného a o to jde. A kdyby byli pohnáni k zodpovědnosti, budou řvát diskriminace kvůli mé orientaci.

  1. Tak uz pred par dny jsem nekde cetl, ze problemy Credit Suisse by nebyly, kdyby nezablokovali Rusum penize.
   Pry spousta klientu z Asie (a asi i odjinud)si rozmyslela, kde budou mit sve poctive nakradene miliony.

   Ted jeste vysetrovani od spojence nejvetsiho.
   A EU na to jenom blbe cumi, jako ta ty praskly trubky 🙂

  2. „som cital, ze Burundi i Alzir chcu spolupracovat s Ruskom“

   Alžírsko doufá, že se v roce 2023 stane členem skupiny BRICS, uvedl v pátek večer prezident Alžíra Abdelmajid Tebboun.

 12. A další perla. Díky, pětisebranko, díky!
  Podle Kalouska je ministrovo vydírání a korupce „prkotinou“! No není to na písemné poděkování s pugétem? Teda spíš s jeho pověstnými „dvěma deci vína“?

  1. No tak pro člověka, který je mimo jiné _údajně_ zapletený do vraždy člena rodiny, je samozřejmě nějaký úplatek skutečně prkotina. Samozřejmě to myslím čistě metaforicky.

 13. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/661467-padli-banky-heger-vysvetluje-ci-sa-slovaci-maju-obavat-o-vklady/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

  z clanku vyberam:
  „Štruktúra bankového trhu je v Európe odlišná od USA. Slováci sa vôbec nemusia obávať o svoje vklady,“ odpovedal na otázku Pravdy poverený premiér Eduard Heger.

  zaujimava otazka znie = kedy ten chlpa hovoril pravdu ?? Nuz e kedze je to klamar od prirody, nutne je pozriet sa aj inam. A hla ho ako Deutsche Bank AG ma dnes skcele trhove vysledky ….

  https://t.me/kedmi/36294

  Nie, nie – to musi byt fake graf a slovaci a blizke okolie je uuuuuuuuuplne v bezpeci.

  1. Poverený premiér Eduard Heger, všeobecne známy ako slaboduchý Edko, určite neklamal. Ku klamaniu treba aj určitú mieru inteligencie, ktorú Edko nepobral. On len zopakoval, čo neho pred jeho vystúpením nahovoril jeho riadiaci orgán.

  2. Tak přece neřekne, hele, Slováci, nic nevybírejte, ať mají němečtí vlastníci našich bank z čeho vyplácet Němce.

  3. Asi budou potíže, nějak ty pátky nenosí štěstí ani Templářům ani jiným bankéřům: https://echo24.cz/a/HVgBz/zpravy-ekonomika-akcie-bank-padaji-deutsche-bank-ztraci-10-

   Další z proroků Apokalypsy, Lukáš Kovanda: https://twitter.com/LukasKovanda?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

   A takhle se dělá run na banku:
   “No, nic, asi si skočím vybrat co půjde, než mě předběhnete a nic na mě v té bance nezbyde.” 😀

   1. Tak jsem na toho Kovandu po par mesicich zase jednou kliknul.
    Ma tam hezky veci.
    Treba:

    Lukáš Kovanda
    @LukasKovanda
    Rusko čelí rozvratu veřejných financí. Putin skončí do tří let, říká Ivan Mikloš, bývalý slovenský ministr financí, v současnosti ekonomický poradce ukrajinského prezidenta Zelenského. Češi se kvůli pádům bank ve světě o úspory bát nemusí, doplňuje Richard Hindls, bývalý rektor VŠE.

    1. Se ten Putin ale má, ještě celé tři roky!
     A když to říká bývalý ministr a bývalý rektor, tak to musí být pravda.
     Ale co my chudáci? Zítra budem všichni plajte a zugrunt. Jen mešuge by nechal gelt in der bank!

     1. Jestli je něco na tom, že přes CreditSuisse přestaly téci ruské peníze, tak potom se těm „potížím“ ani nedivím. Západní Evropa už toho mnoho neprodukuje, co by stálo za řeč a uživilo kdysi nejsolidnější švýcarskou banku.

 14. Jedna zpráva OT ohledně vývoje situace na Donbassu.

  Někdo se tu nedávno vyptával, jak zdejší gaučoví generálové hodnotí výsledkyukrácké ofenzívy, která ještě ani nezačala.

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=bbeee71b977c94ada3c002bed3e5eca8&start=16320

  Velení AFU plánovalo zahájit 23. a 24. března protiofenzívu na Záporožském směru. Podle plánu nepřítele měl být hlavní úder zahájen v sektoru Orechovo: ve městě byla zřízena úderná skupina až posílená praporně-taktická skupina.

  Podle @ZSU_Hunter_2_0 se velení 58. kombinované armády ruských ozbrojených sil rozhodlo způsobit masivní palebný útok na nekryté nepřátelské pozice a sklady. Ofenzíva byla zmařena ještě předtím, než začala.

  Mezi 21.00 a půlnocí 22. března byly ve městě zasaženy hotely a školy sloužící k ubytování personálu AFU i nedávno zformované útočné brigády Červona Kalina Ukrajinské národní gardy – celkem přes 20 cílů.

  Z provozu bylo vyřazeno několik skladů s municí, dělostřeleckými granáty a protitankovými řízenými střelami a tábory s technikou.

  Odhaduje se, že ztráty nepřítele dosáhly půl tisíce mrtvých a zraněných. Ve městě byl vypnut internet, aby se zabránilo úniku informací. Zranění jsou odváženi přes Zaliznične směrem na Guljajpol.

  1. Ještě toto.

   https://dzen.ru/oruzheynyy_master

   V dnešní svodce je ke konci info o počtu ukráckých kusů, odsouzených k jarní ofenzívě, která se zastaví až na původních hranicích RF (jasná věc).
   Ale bral bych to s dost velkou rezervou. Jediný rozumně vypadající pokus by byl Melitopol, ovšem tam se prý Ivani chystají na obranu už měsíc.

    1. Kdo ví co tam bylo a žasnu, jak mají rusové kvalitní informace. Čert ví odkud, protože je docela to oné, když se někam trefí oézve se řev ze za velké louže.
     A navíc ještě něco co mi vyrazilo dech… Prý neškodné a hojně používané a už dlouio…. Tak nevím kdo je vlastně to oné Schválně pročtěte, nad tou bezostyšností či předpokladem hlouposti lidu obecného

     https://www.forum24.cz/kdyz-se-o-sve-tanky-na-ukrajine-tak-bojite-stahnete-je-domu-vzkazal-bily-dum-rusku/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750141&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

     nad tínmhle vážně zůstává rozum stát

  2. na toto sedi ako ritka na serblik analyza:
   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/bma-v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A1-anal%C3%BDza

   Minule som videl na tg, ako operator rukeho dronu tusim z praporu Sparta, nemilosrdne zhodil granat na vojaka UA army, i ked ten gestikuloval do dronu a spinal ruky.

   Dnesne bombardovanie riadenymi aviabombami pri meste Sumy je z toho isteho rangu. Tvrdo sa ide po materiali v blizkosti frontu. Pocet obeti sa zistuje.

  3. 500-1000 odepsanych vojclu jeste neznamena zniceni jednotek k protiutoku. Tech bych hadal bude muset byt tak 10x tolik.
   Co je ale zajimave, ze Ukrajinci uz par dni vsude hlasi, jak co nevidet podniknou protiutok na Bachmut a Rusy vyzenou.
   Vsichni prece vedi, ze odjakziva byla nejlepsi strategie predem ohlasit kde a kdy zautocim. Pak obvykle nasleduje odrovsky uspech a nepritel se nestaci divit.
   Mozna chteji neco podniknout jinde a Bachmut je odlakani pozornosti, nebo je to propaganda, aby jim tam odsud vojclove neutekli.

   1. Vážně by mě zajímalo, jestli by v dnešním světě plném špionážních satelitů, dronů atd. šlo něco takového vůbec utajit. Za mě tedy ne. A pokud by ta tisícovka byla z nějakého vyššího stupně velení, dopady by to určitě na chystanou operaci mělo.

  1. To si teda přečtěte. Dokonalé! Shrnuji: „Odvolal jsem ho podle zákona, protože jsem nemohl zákon dost rychle změnit. Jestliže je na nahrávce něco jiného, je to důkaz, že nahrávka je zločin. Ostatně, vždyť vám nahrávku přinesla média, patřící TŘÍDNÍMU NEPŘÍTELI!“ Řekl bych, že jedním ze znaků fašizmu je přesvědčení vládců, že jejich podřízení jsou jejich soukromým vlastnictvím, se kterým mohou libovolně zacházet.

   1. Přesně, jak jsem předpokládal… Traktorista bude za hrdinu, z oznamovatele dezolát, 2 všehoschopné šikanózní konkubíny vzorem managementu … Bude to další mediální vítězství demolice, a legalizace pouzití čehokoliv v bohulibé snaze demolice o restrukturalizaci a zefektivnění ÚP, o jeho další „privatizaci“ v duchu panování krytého ksichtu Drábka.
    Budeme bombardováni miliony korun neoprávněně úřadem vyplacených líným dezolátům, a tudíž poslouží jako argument pro osekání už tak mrzkých dávek ( pro normální plebs ) …
    Ani nezkoušejte zapátrat, jaké částky a za co, tečou do správných kapes díky „adresní politice“ z dílny reformátorů – za své „služby“ si nikdy nestyděli nechat řádně vyplatit odpovídající částky…

 15. Jurečka neodstoupí jemu pro morálku stačí se v neděli vyzpovídat a od pondělí opět může začít páchat „své dobro“, tedy dobro pro sebe na úkor ostatních.

 16. Drahá pětisebranko, vy nás ale zásobujete!
  Tak po včerejším výstupu krávy Černochové se dnes projevila Markéta Dvousvetrová Ajfonová. „Vy nemáte na iPhone???“
  https://tv.idnes.cz/domaci/poslanecka-snemovna-marketa-pekarova-adamova.V230323_122134_idnestv_vrja
  Scallope, dávej pozor a až (teda jestli) přijde den, kdy nikdo z pětisebranky nespáchá kriminální čin, neprojeví se jako hulvátské hovado a dokonce ani neudělá ostudu, dej mi vědět.

  1. Já na ajfoun peníze mám, ale protože jsem pročínský, přirozeně dávám přednost zboží čínskému. – I ty jehlice, na kterých Markéta radí plésti svetry, jsou 中国制造.

   Divím se, že jí to její tchajwanský kolega 韦斯特 ještě neobjasnil.
   —-

   1. Ani já. V rámci své sankční politiky ve vztahu k USA ani Windows na svých počítačích. Ostatně i s ohledem na bezpečnostní riziko.
    Žádné US zboží za které je přijatelná náhrada.

 17. Ministr práce a ž.p. Jurečka se ke všemu staví jako ten správný zemědělec-traktorista. Všechno zvorat a pohnojit. Dokazuje to už delší dobu. Jeden by si myslel, že s takovým přístupem by bylo lépe opět dělat ministra zemědělství, ale to ne – je třeba takto fungovat i v jiném oboru.

  „Bůh dal nám místa dosti, všem podle určení.
  Však často – což je k zlosti – čert místa vymění.
  A pak jsou z lotrů právníci a z mordýřů jsou světci,
  pak z umělců jsou horníci a z impotentů vědci,
  k obrazu svému…
  (Karel Kryl – Pochyby, LP MONOLOGY 1992)
  https://www.youtube.com/watch?v=YwR_dmfb6hc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *