18 července, 2024

Nervozita jako prase

Tak jsme se dozvěděli další jobovku… Akcie Dojče Bank jaksi klesají na hodnotě, investoři jsou patřičně nervózní a protože jde o hóóódně velkou německou banku, která sama sebe označuje za první ligu, tak by její pád měl samozřejmě dalekosáhlé důsledky. Proč se Dojče Bank dostala do problémů? Inu, stejně jako švýcarská Credit Suisse se hodně angažovala na americkém trhu s cennými papíry. Investiční banky už jsou prostě takové. V Americe mají vysokou produktivitu práce především proto, že si navzájem velice efektivně přeprodávají úvěry.

Víte, jak se pozná opravdová nervozita mezi investory? Každá banka, která je zdravá, vydělává a má dost peněz, tak kupuje na trhu své vlastní dluhopisy. Kdysi je vydala, dostala peníze, tyto peníze dobře investovala, vydělala na tom a teď z trhu skupuje svoje vlastní závazky, aby se jich zbavila. Přesně tohle udělala Dojče Bank. Podívejte se milí investoři, nemusíte se bát, jsme tak zdraví a tak při penězích, že skupujeme z trhu své dluhopisy. Jenže ono to nezafungovalo. Trh zareagoval přesně opačně a vyhodnotil to nikoliv jako důkaz solventnosti, ale naopak jako důkaz průseru.

Celé věci samozřejmě nepomohly hlášky amerického FEDu za poslední dny, že úrokové sazby neklesnou, ale naopak ještě stoupnou a ať milí investoři nepočítají s tím, že by v dohledné době mohlo být líp. Inflace vole.

Hele, neberte mě za slovo, nejsem investiční bankéř, ale laicky řečeno, všichni očekávají recesi. Všichni. Podniky zcela přestaly investovat do rozšíření výroby a pokud ještě vůbec investují, tak do úspor. Kromě zbrojařů, protože ti mají zlaté časy, se nikdo nepokouší postavit novou halu na výrobu šicích strojů, ale maximálně ještě zatepluje tu starou halu a předělává topení, aby ušetřil na nákladech. Pokud ještě někam tečou peníze, tak do úspor a blízko je chvíle, kdy dojde na úspory i bez investic – takové to, že propustíme tyhle čtyři lidi a uvidíme, jestli i přesto udržíme výrobu na stejných číslech.

Nervozita na trhu je zřejmě tak vysoká, že už je vlastně úplně jedno, jestli je banka v dobré finanční kondici nebo není. Pokud vypukne panika (nebo té panice někdo dopomůže) tak run na vklady položí kteroukoliv instituci a je úplně jedno, jak je ctihodná nebo respektovaná. To je jen taková rada pro Vítka Rakušana (dávám ji zadarmo), že sem by měl zaměřit svoje úsilí na hledání dezinformátorů. Teď je to jednoduché Stačí rozšířit mezi znalými kvalitní zprávu o tom, že je nějaká banka v řiti a ona bude během chvíle opravdu v řiti. Zdravíme Sberbank… Jestli nepamatujete, tak je to necelý rok, co ji podobná (a mnohem menší) panika položila.

Na americkém bankovním trhu prý ještě zdaleka není hotovo a dočkáme spousty dalších ošklivých zpráv. Ať už od bankéřů, investorů, nebo od FEDu. Finanční stabilita je totiž to jediné, co americkému renomé ještě zbylo. A pokud něco neudělají, půjde do kytek i tohle. A protože evropské banky se tam angažují jak mohou, tak je to klidně může vzít sebou.

Moc se mi líbilo, jak měl Fiala tiskovku, kde nás chlácholil, že se nemusíme ničeho bát, že mluvil s ředitelkou evropské banky i s dalšími hlavouny a všechno je v pořádku, ehm, ehm. Zakuckal se nám kluk jeden premiérská. Vzápětí přišly zprávy právě o té Dojče Bank.

Mimochodem… neměla by být nějaká mnohem horší finanční krize v Rusku? Neměly by tam padat banky a u bankomatů být dlouhé fronty? Místo toho jen trochu klesá kurz rublu. Což pomůže ruskému exportu. Za každý dolar dostanou víc rublů. Dodnes totiž dělají hodně moc obchodů v dolarech.

Ruské hospodářství mělo být už dávno v troskách, ruské suroviny měly být skoro zadarmo, s tím, že je stejně nikdo nechce, ruská armáda měla být rozložená, protože ji vedou idioti, neměla mít munici ani jídlo ani vojáky. Místo toho si na tři dny přijede Sitting Ping a mluví o největších změnách za celé století. Já vím, jsem jen vesnický Vidlák, vůbec tomu nerozumím a všechny ty prozápadní tužby se vyplní už příští týden. Inflace ani recese nás nezastaví.

Už víte, vy režimní intervjuci, proč pořád píšu tyhle buřičské a štvavé články? Už víte vy, strážci evropských hodnot, proč se jaksi nedokážu zařadit? Už víte vy, moji bývalí kamarádi, proč se raději producíruju po demonstračních pódiích, než abych doma boural vepřové?

Jak dlouho myslíte, bude mít Biden čas, řešit celý svět a Ukrajinu zvláště, když se mu doma bude sypat hospodářství, lidi budou naštvaní a do voleb už zase není tak daleko? Jak dlouho myslíte, bude Scholz ochoten uvažovat o Leopardech pro Ukrajinu, když bude německá centrální banka muset tisknout peníze na záchranu banky, která je příliš velká, než aby padla? Jak dlouho myslíte, že Polsko udrží svůj velmi deficitní rozpočet kvůli armádě, když se úvěry sakra prodraží a inflace, sviňa jedna, ne a ne klesnout?

Vážně se blížíme k vítěznému konci? Vážně je všechno v nejlepším pořádku? Vážně není žádný důvod, když už ne k panice, tak alespoň k zamyšlení? Vážně se nemusíme bát o vklady? Protože kromě inflace je už ohrožuje i nervozita na trhu a propady akcií. Vážně si vládo myslíš, že tě tvoji zahraniční páni zachrání, když budou mít svých starostí dost?

Nehodnotím… jen se ptám. Metaforicky.

493 thoughts on “Nervozita jako prase

 1. Gréta Thunberg obdrží čestný doktorát Teologické fakulty Helsinské univerzity.

  Pokud může dostat čestný doktorát polodebilní skřet, který se chlubí tím že nechodí do školy, je někde něco špatně s naší civilizací.
  Pokud ten doktorát dostane na teologické fakultě, vypovídá to dost o politické klimatologii, grýndýlu a ekologistech.
  https://anglican.ink/2023/03/21/faculty-of-theology-of-the-university-of-helsinki-to-confer-honorary-doctorate-on-greta-thunberg/

  https://www.youtube.com/watch?v=N94eP2jKQWw

  1. Její rodiče bohužel dovolili (asi za nějakou kulatou sumu, nebo za léčbu), používat ji jako maskota.
   Ve skutečnosti nic neznamená, za drátky tahají a texty předkládají jiní.
   Jinak by nebylo možný, aby takový smrad, prokazatelně nemocný a se zásadními chybami ve výchově, někde řval na seskupení státníků a politiků – a ti tomu ještě zatleskali. Ti tleskající musí vědět, co za lobby za tím smradem stojí.
   Možná by stálo za zjištění, co zač jsou ti její povedení rodiče, kteří dovolili ji zneužívat k tomuto účelu. To její záškoláctví kvůli aktivismu, to byl šikovný výmysl, sloužící jen jako kouřová clona.
   Sledujme, co její rodiče dělali předtím, např. v jejích 12 letech – a co dělají teď.
   Vždycky, když se začne pozorně sledovat cesta peněz, dojde se k překvapivým zjištěním, ale do té doby samozřejmě nic s ničím nesouvisí. I když – v tomto případě může být to sledování hodně ztíženo, protože je absolutně nežádoucí. Proto jsem psal, že ta rodina to může mít „vyplaceno“ jinak, třeba formou nějakého super-předraženého léčení těch jejích poruch.
   A těch bude : Viděl jsem asi tak 4 roky staré video, nejspíš asi jedno z prvních s tím smradem, kde smrad měl pozorovatelné tiky a záškuby ve tváři i levé ruky. To pak nějakým záhadným způsobem zmizelo.

   1. „Jinak by nebylo možný, aby takový smrad, prokazatelně nemocný a se zásadními chybami ve výchově, někde řval na seskupení státníků a politiků – a ti tomu ještě zatleskali.“

    Nic ve zlém, ale jde pořád o tutéž skupinu dementů, co spolu mluví a co dohnala svět a Evropu tam, kde dnes jsme. Takže skutečnost, že na ně alespoň jednou v životě někdo řval, když už se jim nedostalo řádné výchovy v dětství a mládí, lze jen kvitovat.

    1. Tdx: Jak je to laciný dělat politicky aktivismus zdánlivě alternativní, když má někdo plnou podporu establishmentu.

     1. Aktivismus v posledních cca dvaceti letech je prakticky vždy dělán za peníze někoho typu Soros, případně v žoldu tajných služeb. Těch několik nemálo výjimek nemá žádný exkluzivní přístup do médií.

  2. Političtí klimatologové, grýdýlisti a ekologisti musí být taky nějakým způsobem šáhlí.
   Namísto toho, aby si jako mluvčí vybrali nějakou překrásnou sedmnáctku, ze které by těm mocným pánům okamžitě začalo hučet v klacku – a možná by pro ni i ledacos udělali – tak si vyberou takového ohavného, nedovyvinutého a nemocného skřeta.
   V Německu na to šli zelenáči jinak – tam si vybrali opravdu pěknou holku, se slovanskými kořeny. Uměla mluvit spatra a dobře se na ni dívalo. Ale už jsem o ní dlouho nic nečetl – tak možná skončila v nějakém super-ďolíku a do smrti už má vystaráno..

 2. OT
  Hrál jsem včera s se šumavskými Voldřichy mariáš. Přišla řeč, jak kdo podvádí a Víťa se pochlubil, že podvádí už od 1. třídy.
  Neměl podepsaný domácí úkol a tak maminku podepsal. Podepsal ji velkými tiskacími písmeny VOLDŘYCHOVÁ.
  A k jeho údivu mu na to učitelka přišla.

  Dlouho jsem se tak nepobavil.

  1. Mne se jednou nechtelo do skoly, tak jsem vzal cervenou atramentovou tuzku a nadelal si tecky na ruku. Kdyz jsem doma teckovanou ruku ukazal, maminka me naoblekala jako kdyby mrzlo a tatinek me chytnul za ruku a utikal se mnou k lekari. Ale lekar mel na moji smulu na dverich napsano MUDR. Kdyby tam mel ze HLUPR, tak by to se mnou dopadlo asi lepe, nez poradnym vypraskem 😀

 3. A další věc, pro kterou voliči libtardí pětikolky zcela jistě hlasovali…

  „Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) podporuje zrušení státní podpory stavební spoření. Ušetřené peníze chce použít na jinou formu podpory bydlení. Exministryně Klára Dostálová (ANO) je naopak pro zvýšení příspěvku.“

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-bartos-je-pro-zruseni-prispevku-u-stavebka-klienti-by-prisli-o-ctyri-miliardy-228405

   1. Ja to sem musim dat, je to proste uzasne:

    „„Ten Kalúsek, ten ľudský odpad, ten má, ten kokot, 9 miliárd s Hávou v rakúskej banke, ten zločiněc tam môže len na to své zosraté konto kúkať, len si nad ním môže pohoniť vtáka, pretože keď by si ich vybral, tak by ho zavreli, kokota zosratého.“

      1. Tak to jste nebyl na vojně s východňáry. To v přepisu vypadá úplně jinak.
       Tohle je spíš taková přisprostlá záhoráčtina. Kupodivu žádný ze záhoráků, co jsem na vojně potkal, nebyl takový dement a nemluvil v běžných situacích tak sprostě.
       Východňáři, to je buď extra rasa, nebo spíš přírodní úkaz. Všichni, co se mnou sloužili z Čech, nebo Moravy, absolutně nechápali, co to je za formy života.
       Že to je schopno se dorozumívat skřeky, ze kterých bylo rozumět jenom „ci boha, mária ce skare“, přežívat na uzeném bůčku a na hektolitrech spišské borovičky, po které se chovali mnohem hůř, než ti bájní sovětští mužici. Ještě, že jsem s nimi přicházel do kontaktu jen během přijímače, na PŠ už nebyl žádný z nich a já se po PŠ nastěhoval na četu, kde nebyli vůbec. Tam bylo k té specifické technice zapotřebí lidí s určitou dolní mezí IQ.

        1. Tak to mám štěstí, že jsem mohl publikovat osobní zkušenost.
         To máte tak:
         Bylo nás v přijímači toho ročníku asi kolem 80. Kdyby tam byli takoví dva, tak o tom ani nepíšu – jich tam ale bylo takových okolo dvaceti a jako přes kopírák. S výjimkou snad jednoho, který s nimi zpočátku „nepekl“, ale pak ho nějak nakazili taky. Ze spisovny se pak později vyneslo, co to bylo z civilu za experty.
         Ten jeden, to byl regulérně vyučený automechanik a bylo na jeho chování vidět, že něco v hlavě má, že prošel asi relativně normálním učňákem.
         Dvacet takových lidí mezi osmdesáti, to je už skoro statistický vzorek. Přitom tam bylo x dalších kluků z jiných slovenských okresů, kteří se sami od nich distancovali.

         1. Nejste náhodou od macešky Přahy? Tak by se snad jedině dala vysvětlit Vaše averze k těmto lidem. Znal jsem a znám spoustu „vychodniarov“, všechno správní řízcí a ten jejich dialekt je vskutku kouzelný a připouštím, pro nenavyklé, dost nesrozumitelný. Ovšem ti „moji“ byli také hodně chytří a ambiciózní, asi jsem měl štěstí. Viz Lojzo K., který to dotáhl na českého óbrzastupce v Dubně.

          1. Ne, nejsem.
           Jsem z Moravy a mám Slovensko skoro na dohoz šutrem. Ostatně píšu, že Slováci z jiných částí Slovenska byli naprosto normální, bezproblémoví a od téhle sorty se drželi dál.
           Ti vaši správní řízci, byli vymaštěnci par excellence. Ostatně potom také skončili u spojovacích bigošů, kterým se vznešeně říkalo „rota ZAS“. To byli ti, co běhali, nebo se plazili s cívkou PK na zádech a jen ti „nejchytřejší“ tam směli to PK připojovat a zarážet uzemnění.
           ZAS znamenalo „zvláštní armádní spojení“, protože už v době mé služby, se metalické spojení až na řídké výjimky nepoužívalo.

 4. Zdravím virtuální hospodu !

  Sním či bdím anebo už i gen. Šedivý začal střízlivět ? 😮 Hned potom, co jsem si sebral bradu ze země jsem to sem musel dát. To jako, teď přišli na to, co se tady, ve virtuální hospodě, říká už tak rok ?! Ostatně, posuďte sami.
  Příjemné počtení.

  https://www.czdefence.cz/clanek/gen-sedivy-rada-zapadnich-politiku-nezna-skutecny-stav-na-ukrajine?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750121&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  1. Kroutí se u toho jak vošklivák vytaženej zpod šutru 😀
   Ovšem jeho úžas nad tím, že Rusové fakt nejsou ožralí mužici ze zemljanky, nemá chybu. A teď si vezměte, že takové exempláře velí NATO, EU a světové diplomacii…

   1. Ono, když se specializujete na likvidaci druhořadých armád se zastaralou technikou a béčkovým velením a prochází vám to 30 let, takže si z armád sebe i svých spojenců uděláte de facto expediční sbory, které si sem tam na těchto lidech honí ego a ukazují svou technologickou superioritu…. A najednou se střetnete s víceméně rovnocenným nepřítelem, tak to musíte čumět, jak vrány.
    Říkáte si, že: „Vono to na něho nefunguje tak, jak to fungovalo na Saddáma, Kadáfího nebo na ty kozomrdy z hor. Vono se musí ještě přitlačit a von se z toho sesype a opustí ho jeho spojenci a kámoši. Jenomže vono to furt nějak nefunguje.“
    Von to je totiž úplně jinej druh nepřítele. Na něj expediční sbory nestačí.

    1. Jason: Něco podobného se stalo Britům roku 1914, kdy malá profesionální kvalitně vycivčená pozemní armáda narazila na srovnatelného nepřítele v podobě německé císařské armády. Na britských ostrovech a v koloniích jim stačila malá armáda a většina prostředků mohla jít do námořnictva, které byl onejsilnější na světě

     Předtím Britové od roku 1815 stáli v naprosté většině případů proti slabším protivníkům v koloniálních válkách. Ono už předtím v obou búrských válkách měli problém, že Búrové měli lepší zbraně než obvykle kolonizované kmeny a národy.

     Němci v době von Moltkeho staršího a von Schlieffena se stále chystali na boj s rovnocenným nebo i silnějším nepřítelem.

  2. Rozhovor s panem Šedivým

   Díl 1/3 Zde ještě pan Šedíví s paní Kociánovou hezky mlžil a to ohledně Minských dohod a mírových jednání březen 2022
   Kdo podceňuje nepřítele, prohraje. Nemůžeme Rusy podceňovat. Mohou mobilizovat a zavést válečné hospodářství
   https://www.radiouniversum.cz/sedivy-jiri-1d-kdo-podcenuje-nepritele-prohraje-nemuzeme-rusy-podcenovat-mohou-mobilizovat-a-zavest-valecne-hospodarstvi/

   Díl 2/3
   Tvrzení Zelenského, že padne-li Ukrajina, Rusko se nezastaví a zaútočí na evropské státy, je politické, a vojensky nemožné
   https://www.radiouniversum.cz/sedivy-jiri-2d-tvrzeni-zelenskeho-ze-padne-li-ukrajina-rusko-se-nezastavi-a-zautoci-na-evropske-staty-je-politicke-a-vojensky-nemozne/

   Díl 3/3 A tady se začínají s panem Šedívým dít věci
   Výkřiky, že Rusko nepatří do Evropy, nejsou pravdivé. Vždy bude součástí debat o budoucím bezpečnostním uspořádání
   https://www.radiouniversum.cz/sedivy-jiri-3d-vykriky-ze-rusko-nepatri-do-evropy-nejsou-pravdive-vzdy-bude-soucasti-debat-o-budoucim-bezpecnostnim-usporadani/

   1. Právě u generála Šedivého je dobře, zastavit se a zapřemýšlet. Přece jen je to armádní špička.
    Protože jestli podobné lidi, jako je on, něco přinutí k radikálnímu přehodnocení postoje, tak je to právě poznání reality.
    Myslím, že on byl také ve vleku toho arogantního vystupování NATO, aby vzápětí poznal, čeho je součástí.
    Jestli ho něco muselo dokopat ke zjišťování skutečné situace a poznání reality, tak to byl nejspíše postoj jemu podobných lidí, jako je třeba generál Petr Pelz, ale po všech těch arogantních a velkohubých prohlášeních NATO a Ameriky, také ten absolutní debakl v Afghánistánu.

    1. Tecočamp.
     Zatím jen odezírali co mluví a rozhodují v USA.
     Ano přemýšlejí,co udělají,až z toho USA vycouvají,pak tu jejich bezradnost jim nezávidím.
     Co to pak udělá v hospodářské oblasti,to také nikdo nepředvídal a že nám může Rusko vystrčit zadek.

  3. Je vidět, jaký to je ubožák a hovado. Najednou dělá, že nic nevěděl. Ukroši jim lhali, fakt?
   Sankce podcenili. Neměli náhradní plány, když se ukázalo, že Ruskové nejsou ožralí mužici ze zemjanek, no copak tohle mohl někdo předpokládat? Heheheheh.

   To je fakt šílené. A takový zmrd je generál… že mu to není trapné, skutečný důstojník by se po takovém rozhovoru střelil do hlavy.

   1. Armádní generál má přístup k naprosto odlišným informacím, než mají třeba novináři.
    Už jen ten prostý fakt, že je to voják a že vidí do systému jinak, než kterýkoliv civil, musí přinést informace odlišné hodnoty a váhy. Nelze si také nevšimnout, že pár z těch novinářů, kteří se po ukravině pomotali, po návratu začali psát „trošku“ jinak.
    U jednoho týpka, nemůžu si vzpomenout na jméno, jsem si všiml, že po návratu z údajně dvoutýdenní „mise“, dal ve velkém mainstreamovém médiu výpověď a momentálně prý na něčem spolupracuje s paní Dobiášovou.

   2. Řek bych, že to celou dobu věděl. Ty informace prostě musel mít. Jenomže my máme mediokracii a kdyby to, co říká teď vyřkl už na začátku, tak by byl mediálně zneuctěn a poté odstraněn za posměchu hovinářů a politiků.
    Mediokracie totiž nezná fakta. Mediokracie nepotřebuje fakta, potřebuje totiž jen hezká videa a obrázky …. Takové „military porn“. Něco, co hrozně dobře vypadá, aby se to vyjímalo na Twitteru nebo Instagramu. Je to jak na dvoře nějakého dekadentního absolutistického vládce, kde má navrch ten, který přináší dobré zprávy a křiví realitu, nad tím, kdo má opravdu analytické schopnosti. Vítězí intrikán a odhadovač nálad panovníka.
    Nabízí se tu úvaha, která že stran má vlastně ve svých řadách lháře a pochlebovače.

    1. Přesně. Věděl to celou dobu každý, kdo vědět chtěl. Stačilo číst pár webů na netu, třeba AK dělali dobrou sumarizaci. Kdo mluví anglicky a rusky, tomu muselo být úplně od samého začátku jasné, jak to musí dopadnout, protože třeba amícké zdroje o tom všem také psaly úplně otevřeně. Scott Ritter, Doug Macgregor, když zmíním ty nejvýše postavené experty s opravdu reálnou a spolehlivou zkušeností a informacemi prvního řádu. Článků a videí je nepočítaně…

     Ale jak jste zmínil, je to jak středověký dvůr šíleného císaře. Kdo oponuje vylhaným blbostem, je vyhozen nebo dokonce i zničen. Generál Šedivý je prostě jedno z těch prolhaných hovad, zcela „politický generál“, který lže jak chtějí. Naproti tomu gen. Petr Pelc to napsal pravdivě, a dokonce to i publikoval… (link je tuším ve včerejší nebo předvčerejší diskusi).

     Jak to reálně vypadá v nejvyšších kruzích USA, od tajných služeb přes vojenské velení až po Bílý dům, moc hezky popisují Scott Ritter a Ray Mcgovern (slavný špion ze CIA, pak také slavný novinář nežumpálista) – je to dlouhé, ale velká sranda: https://www.youtube.com/watch?v=JmE47VKgXN8

   3. Bingo, přesně tak, k42. Nicméně to předpokládá, že dotyčný disponuje alespoň nějakým množstvím tzv.důstojnické cti, nebo normální cti a studu … Co však chtít po kariérních šašcích, kteří lezli do zadku důležitým na potkání…
    Co se týče morálky, cti, tak tato sebranka je na tom hůř, než poslední pohunek z carských jatek …

    1. To jsou nosné informace:
     „Dodávky vozů značky Porsche, stejně jako u jiných výrobců, nejsou možné oficiální cestou. To, co je na trhu, dováží jednotlivci nebo se dopravuje oficiálně přes spřátelené země,“

     Myslím, že drtivá většina Rusů je z toho na mrtvici a Putin že ztratí jejich sympatie.

   1. Blesku se nedivte a pokud mozno to nectete.
    Proste Rus vykopal prikop, a dobyvani Krymu je zruseno.

    Sam si myslim, ze se Ukrajinci o neco pokusi, protoze musi.
    V EU cvicili pul roku jejich vojaci a povedlo se nahromadit nejake posledni zbytky zapadnich zbrani.
    Co s tim ted? Takze to pouzit musi.
    Ale pochybuju, ze predem ohlasi kde to budou pouzit, aby se Rusove mohli pripravit.

    1. Že by mezi všemi těmi cvičícími se vojáky neměli Rusové své lidi? Že by je neměli tak porůznu v nejrůznějších západních vojenských centrálách? A že by nebyli schopni svou špionážní a radarovou technikou zjistit, kde se to začíná kupit?

     1. Tak urcite nejake info mit budou, ale ti co jsou v na cvicacich v EU, tak ti budou provereni.
      Naopak ti, co proverenim neprosli, tak ti jsou momentalni zahrabavani v Bachmutu.
      A pak taky cekam urcite pres 10 tisic cizincu.
      Nekdo ty zapadni zbrane bude muset obsluhovat a dohlizet, aby se hned nerozkradly.

    2. Směr budoucího útoku ukrajinských ozbrojených sil není těžké odhadnout.
     Přímo na Moskvu!
     Vždyť i Áda to udělal podobně, a s jakým úspěchem!
     Panečku!

 5. Pod vedením Stanjůry vláda smetá na lopatku drobty možných daňových úspor, aby bylo na navýšení nákladů na zbrojení a válečné vybavení pro Ukrajinu.
  Její kroky jsou kroky zoufalé nekompetentní skupiny, připomíná amatérské ochotnické vesnické divadlo.

  Velmi dobrý článek o uvažovaném 100% navýšení daně z nemovitosti napsal Evžen Korec:

  Zvýšení daně z nemovitosti zaplatí nájemníci, jejím zrušením stát naopak ušetří
  https://faei.cz/zvyseni-dane-z-nemovitosti-zaplati-najemnici-jejim-zrusenim-stat-naopak-usetri/
  ———-
  bodově z článku:

  … Podle statistik se nyní na dani z nemovitosti ročně vybere kolem dvanácti miliard korun, přičemž stát náklady na výběr této daně vyjdou na 1,2 miliardy korun. Z hlediska nákladů na její inkaso tak tato daň patří k vůbec nejhorším. Za efektivní se obecně považuje taková daň, u které vyvolané náklady na správu a výběr nepřesáhnou pět procent. Daň z nemovitosti tuto hodnotu překračuje dvojnásobně. …

  … Zásadní je však jiný argument. Daň z nemovitosti představuje typický příklad dvojího zdanění. …

  …Daň z nemovitosti je kromě toho nespravedlivou daní. …

  …Daň z nemovitosti je navíc feudalistickým přežitkem. …

  …Zrušení daně z nemovitosti, která je jednou z nejméně efektivních daní, je cestou ke zjednodušení daňového systému. Uleví to nejen více než čtyřem milionům domácností, které v Česku nemovitost vlastní, ale také všem nájemníkům. Majitelé bytů a domů, které pronajímají, jakékoliv zvýšení daně promítnou do výše nájemného a to se tak stane méně dostupným. …
  ——————-
  Proč Stanjůra a jeho tým neslyší takové argumenty „zvenčí“ a pořád mele nesmysly?
  Nevím, co horšího by mohlo řídit náš stát než tento spolek arogantních amatérských aktivistů.

  1. Daň z nemovitosti je trest za to, že dotyčný prachy neprochlastal, ale postavil si.
   Kdyby je prochlastal a zažádal si o sociální byt, tak by ho patrně dostal. Jenom by musel stihnou vyrobit i něco dětiček.

   1. Jako včelám. Odebraný, prací nashromážděný med nahrazený cukrem sociálních dávek.
    Ovšem…vše podle přání většinového voličstva. Nevyplatí se být zámožným. Nevyplatí namáhat se být zámožným. Nevyplatí snažit se nad stanovenou úroveň. Nevyplatí učit se… S tím spojené sociální kulturní změny. Kriminalizace menšiny snažící se tomu vyhnout. Všeobecné sledování všeho. Není snadné uniknout, leda odchodem do ciziny. Daleké. Protože v EU ti bude stejné. Navíc pro takové případy omezení dispozice s majetkem. S „penězi“ na účtu. Znemožnění i zákaz vývozu hodnoty v cenných předmětech. Jejich deanonymizace registrace při nabývání.

    Je nějaká možnost, cesta jak tomu uniknout? Je. Ta nejobtížnější. Nenese hned výsledky. Vyžaduje dlouhodobé úsilí. Proto se po ní, z přirozené příčiny vydává menšina menšiny.
    Tou jedinou cestou je vzdělání v globálně žádaných oborech, nevázaných na lokální kulturu. Technických, přírodovědných, medicínských. Spolu se světovými jazyky, základními znalostmi ekonomie a obchodu.

    Schopnosti, vzdělání, dovednosti, jsou to jediným a největším bohatstvím, které si lze vzít s sebou.
    Ne ryby, ale umět je lovit. Kdekoli.

    Na to pamatujte vy mladí, vy, kteří máte děti. Toto je jediná správná cesta.

  2. Problém majetkových daní je v tom, že je obestřena mnoha mýty, nesmysly a falešnými očekávaními.
   0) Majetkové daně jsou zavedeny téměř v celém civilizovaném světě, různě koncipované a zacílené. Mně osobně se líbí švýcarský model.
   1) Příjemcem daně z nemovitých věcí je u nás stoprocentně rozpočet obcí, s tím trochu souvisí i náklady na technickou správu daně.
   2) Systém koeficientů je v současnosti přežitý, u „malých“ nemovitostí je daň skutečně mizivá, chybí jakási progrese.
   3) Současný model vůbec nezohledňuje, jak se o nemovitost staráme. To ten již zmíněný švýcarský ano.
   4) Další náklady vznikají tím, berní správa musí pro správné stanovení daně prakticky kopírovat data katastru. Navíc zde neplatí minimální výše daně, tak jak stanoví daňový řád a opravdu systémem protékají vzhledem k nákladům směšné částky.
   5) Jsou státy, kde jsou investiční nemovitosti, (ať již „umrtvené“, spekulativní, nebo krátkodobě využívané s rentou přesahující místní zvyklosti) daněny docela brutálně. Nemovitostí sloužící běžným potřebám a běžnému podnikání pak skoro vůbec. Piráti ve svém dva roky starém nápadu měli racionální jádro.
   6) Zvýšení daně z memovitosti zaplácne trochu hlasy obcí, kde bačujíj i pětikolkoví starostové, a ti se teď ptají, kdo jim dosype napjaté rozpočty.
   6) Ukrajinský experiment se bude platit z onačejších peněz, ty na vyškubání ještě čekají.

 6. Abstrahuji-li od znalosti dějin, čistě na základě aplikace výroků reprezentantů hlavního politického proudu stran Ukrajiny, a na základě vyhlašovaných požadavků na mediální vyváženost, vychází mi, že Adolf Hitler ve skutečnosti nebyl nacista, že byl jen ideově pomýlený, že Mein Kampf nutno pojímat a vykládat metaforicky, že koncentrační tábory byly jen kulturním nedorozuměním, a že Třetí Říše byla jen nedokonalým leč dobře míněným pokusem o EU, zatíženým několika nepodstatnými chybami.

  1. Fakt je, že kdyby měl Áda takovou finanční podporu ze zahraničí, jako má Volodymyr, tak by tu krásnou rasově čistou novou Evropu vybudoval.
   Rozdíl bych viděla hlavně vtom , že Áda hubil škodlivé židy a pan Zelený škodlivé Russáky.
   V obou případech jsou ( byli) obviňováni, že si moc vyskakují. A kují pikle.

   1. Koncentraky jsou vynalez britu..
    Zeli je dulezitej pro Putina, aby s nim vyhral valku.
    Aby prihraval svoji armadu tam ,kde ji rus chce mit.
    Celkove je na nej spoleh a este se zapadu hrube nevyplati..
    Zmeny ma rus k lepsimu a postupuje a NATO ustupuje.
    I hospodarsky, jo a navic ted ma navic za zady uz nabeton , Cinu.
    To by bez valky nemel , nebo by musel sto let presvedcovat a vo to vyjednavat..
    Je klidne mozny ,ze ve Francii , uz Francie dozene situaci tam , kde uz nebude mozna cesta zpet a svrhnou cizi nekolikanasobnou okupacni vladu.
    Tech duvodu proc to udelat je stale vic..

    1. Tak tonevím.
     Myslím, že pro Putina je tahle stupidní válka pohroma, nejenom ekonomicky.
     V Zákavkazí už de to zase mele, minule to tam dal do pořádku celkem rychle, teď mají v Náhormím Karabachu myšky pré. A v Sýrii jsou určitě také neklidní, Rusové jsou tam, spolu s Íránci, ofiko na pozvání legálně zvolené Asadovy vlády. Teď si tam budou nikým nepozvaní Američané vyskakovat a škodit ještě víc. Vaku to protáhne a Syřany ještě víc zbídačí.
     Navíc,, jestli to dobře chápu, tak do armády se dají nejčastěji naverbovat chudí kluci z Kavkazu.
     Jestli se budou ve velkém vracet v zinkových rakvích, mohlo by to vyvolat třaskavé nepokoje i na Kavkaze. A to je ta poslední věc, kterou by si Rusové přáli.
     Nedivila bych se, kdyby už Nulandová sháněla prachy na další Majdan někde v Grozném.

     1. Re: Helanov

      Karabach nebyl a není ruský, takže to je problém Arménů, nikoli Ivana. Chtěli utéci pod křídla Ojrosoudruhů a UŠÁka, mají, co chtěli.
      Ivan tam dělá dozorčího, což je ideální stav.
      Na Sýrii kadí Bílý Tesák, Ivana zajímá pouze letecká základna tamtéž a možná ještě nějaký přístav, víc ani ťuk.
      Co se týká ztrát, ofiko čísla nejsou, nicméně Ivan používá taktiku, která by je měla výrazně snížit.
      Ohledně kusů z Kavkazu a východní Sibiře, vojenská služba tam má neobyčejně vysokou prestiž, tak vysokou, jaká jde mimo vaši představivost.
      Tím je řečeno vše.

      1. Bať bať, paní si není schopna představit, že např. v Dagestánu rodiče dávaj úplatky, aby jejich syn byl odveden do armády.

       1. Doma je synáček „emočně nestabilní“, tedy nedá se s ním vydržet? Nebo proč se hi chtějí zbavit – na chvíli nebo i navždy? Něco jako indiánská zkouška dospělosti?

       2. ShOtku, je mi to naprosto jasné. Pro takového synka je možnost kariéry v armádě jediný možný výtah nahoru.
        Ale ten synek nepředpokládá, že půjde do opravdické války. A jeho rodina už vůbec.
        Stejně jako nám, i jim záleží na životě. Jestli si myslíte, že jim umírání nevadí, tak to se asi hodně mýlíte.

        1. Helanov: Jenže riziko v dřívějších dlouhotrovajích válkách na Kavkaze zase tak malé nebylo. Byly to války nižší intenzity než na UA, ale zase trvaly déle. Ztráty v absolutních počtech byly nižší a nižší byly taky počty nasazených vojáků.

         Kavkazské války nebyly jak Afghánistán, kde byla velm ivelká šance na návrat bez zranění z mise.

         Společnosti vadí ztráty víc než dřív skoro všech zemích. To má víc příčin. Proto snahy přenést tíhu ztrát z armády na žoldáky a trestance.

      2. No jistě. Ale Rusko potřebuje v těch různých -stánech klid, žije tam ještě pořád dost občanů s ruskými kořeny a je proti zájmům Moskvy, aby se to tam zase mlelo.
       Se Sýrií má Rusko tradičně dobré vztahy.
       Když kolektivní Západ zaklekl na Srbsko, tak bylo Rusko zrovna na kolenou a nemohlo Bělehradu v ničem pomoci. Takže předpokládám, že syrský režim opravdu nechtějí nechat na holičkách.
       Navíc, budují dobré vztahy s otloukánkem Íránem a ten určitě ruskou pomoc také vítá.
       A jinak : Prestiž může být jaká chce, ale ti rekruti mají matky a rodiny a ti všichni budou mít na věc jiný názor. Vůbec si nejsem jistá, že má Kadyrov doma tak neotřesitelnou pozici, jak si myslíme.
       Žijí tam silně emotivní lidé a nemají problém vzbouřit se proti komukoli. Zapomenout, kolik prachů vrhla Moskva na poválečnou rekonstrukci Čečny.

       1. Re: Helanov

        Z toho, co jste napsala, je jasně vidět, že jste těžce mimo mísu. Nikdy nepochopíte mentalitu a žebříček hodnot tamějších komunit. Sbalte kufr a zajeďte si do Grozného.
        Anebo do Machačkaly. A pobuďte tam u nějaké rodiny aspoň měsíc.
        Jestli chcete, seženu vám nějakou adresu.

    2. a hlavně, efektivně denacifikovaný ukronácek se už dále nemůže rozmnožovat a propagovat své ukronáckovské geny. Místo toho rád poslouží jako hnojivo pro úrodnou ukrajinskou půdu.

   2. At žije rasově čistá nová Evropa!
    Blonďatá jako Hitler. Štíhlá jako Goering. Ztepilá jako Goebbels. Toho by Mengele nechtěl ani na pokusy.

  2. Schumachere, takhle psát nemůžete.
   Vidíte sám nade mnou, co z toho potom vznikne. Už se pomalu přestávám divit, proč si někteří z Alternativy dělají srandu.

   1. Co je na tom špatného? Snažím o pohled „oficiální“ optikou. Jedna optika pro všechno. Test principem universality.
    Tak i rozličná učení poměřuji důslednou aplikací jejich tezí, ideí.

    Sranda…. Její absence je příznačná pro věškeré blbé ideologie, hnutí, režimy.
    „Kristus se také nesmál.“ ….Představuji si ctihodného Jorge jak nahoře v knihovně zakopne na schodech. Klopt áááááááá….tadadaddadadadadadada buch! Dadadadadadaddada uch! Dadadadada….až dolů. Poslední schod, třísk….to byly dveře….práh, kutululů plác na nádvoří.

    Jestliže se mnou nesouhlasíte, v pořádku. Doporučte mi vhodný světonázor se kterým bych vystačil řekněme tisíc let, aniž bych se vystavil nebezpečí upálení, rozčtvrcení, oběšení, zastřelení, či jiného nepříjemného nakládání. Stačilo by i pro několik staletí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *