27 května, 2024

Ochota nechat se zmydlit

Tak nám od demonstrace na Václaváku uběhlo čtrnáct dní a já jsem se včera dozvěděl, že policie zahájila trestní stíhání proti sedmi osobám, které pochytala spolu s dalšími na hentěch schodech před Národním muzeem. Dočetl jsem se rovněž, že většina předvedených byla pochytána, protože neuposlechli výzvu k rozchodu. Zbytek budou ti hoši, co měli na batohu zetko nebo znak Wagnerovců, že? Tak nějak nepochybuji, že ti dva borci, co měli stejné boty a úplně nové nášivky na suchý zip, které vyfasovali ten den ráno, mezi obviněnými nebudou.

Ať jsem dělal, co jsem dělal, nenašel jsem žádnou zmínku, že by policie chtěla obvinit děkana Ševčíka. Takže akademickému senátu přeju příjemné křeče při projednávání návrhu rektora (od slova rektum) na jeho odvolání, protože Ševčík nic neudělal…

Ale jinak dobrý ne? Podle našich pravdomluvných intervjuků a vládních politiků došlo k bezprecedentnímu útoku na veřejnou instituci a na bezpečnostní složky, všichni na policejních videích jasně viděli, že demonstranti byli agresivní (a všechna ostatní videa byla dezinformační), ministr vnitra řekl, že s demonstranty nebude mít slitování… vůbec se toho hodně naexhibovalo, jací nepřátelé státu se tam sešli… vlastně to byl nejhorší útok na naší demokracii všech dob… a výsledkem je sedm lidí, kteří budou mít oplétačky…

Mimochodem… ti tři zranění těžkooděnci se zranili z jednoduchého důvodu – boj za záchranu demokracie probíhal na schodech. Tři chlapi jak hory zakutí do kevlaru, vybavení pendreky a dalšími bojovými prostředky se zranili v šarvátce s důchodci s mávátky na vlajky (já vím, oni s nimi nemávali). Bitva totiž probíhala v těžkém terénu… Jak vidíte, můžete být materiálně vyfutrovaní, můžete mít výcvik, můžete být patřičně mladí, motivovaní, silní… a stejně to není jednoznačné. Nohu si snadno zvrtnete, i když bojujete proti lidem třikrát starším, než jste vy.

Ale abych se nevysmíval jen Vítkovým policejním složkám…

Milí demonstranti, prosím uvědomte si, že u nás se proti režimu bojuje vždycky a zásadně beze zbraní. U nás se nezapalují ulice, nestrhávají se vlajky ani policajti ze schodů. U nás se nikdy neposlouchají výzvy k násilí. U nás se proti režimu bojuje tak, že se necháte od policajta zmlátit. On je naadrenalinovanej a má výcvik. To mu tak trochu vymeje mozek. Ale když bude mlátit už třetí babičku a čtvrtou bezbrannou holku, tak mu to začne v hlavě šrotovat, jestli náhodou není na špatné straně.

Pokud policajt uvidí, že na něj lítají dlažební kostky, že jeho kolega hoří od zásahu molotovovým koktejlem a druhého kolegu vtáhl dav mladých bijců mezi sebe a od té doby o něm nejsou zprávy, tak bude bojovat. Pokud ten stejný policajt bude dostávat rozkazy k mlácení bezbranných, tak ho to za chvíli psychicky odrovná. Uvědomte si, že i kovaní příslušníci SS se psychicky hroutili, když ve velkém museli popravovat bezbranné židy.

Chcete, aby tato vláda odešla na smetiště dějin? Chcete, aby pětikoalice přestala škodit? Choďte na demonstrace a nechte se mlátit. Je úplně jedno, že média budou psát o vaší agresivitě. Je úplně jedno, že na Seznamu budou psát o hajlování. Důležité je, co uvidí obyčejný zmobilizovaný policejní těžkooděnec. Nemyslete si, většina z nich je úplně normálních a nebude se jim zamlouvat, pokud dostanou rozkaz k útoku na bezbrannou stařenku nebo mámu od dětí.

Chcete zvítězit? U nás to jde jedině mírumilovnou cestou a za cenu osobních obětí. Vemte si bílé košile, aby byla vidět krev, jak jste dostali nakládačku, postarejte se, abyste na fotkách klečeli a nad vámi stála brutální síla ministerstva vnitra. Postarejte se, aby nebyli zranění policajti, ale zranění demonstranti. U nás se policistům dávají do klopy karafiáty a růže. Dlažební kostky ať si házejí v Paříži. U nás se policii ukazují holé ruce. U nás se vítězí po Ghándíovsku.

U nás se odpírá poslušnost. U nás se dělá pasivní rezistence, u nás se bojuje trpělivostí a ochotou umřít, nebo nechat se zabít, dříve než stačíte odvolat (kdopak to řekl?). U nás se bojuje ochotou dostat po hubě. Pamatujte si to, až budete stát na příští demonstraci a budete dělat nátlakové akce. Neposlouchejte žádné Popelky a podobné blbce. U nás se vyhrává tak, že se policie přidá na vaší stranu. U nás se vyhrává tak, že jednoho dne bude Vítek Rakušan ve svém úřadě zoufale osamělý. U nás se vyhrává tak, že Fiala jednoho dne zjistí, že už mu všichni věrní utekli. U nás se vyhrává tak, že všichni režimní intervjuci a aktivisti na twitteru zjistí, jak málo jich je.

U nás nikdy nevyhrajete silou. Nikdy nevyhrajete tím, že někoho zkusíte přinutit, aby byl na vaší straně. U nás se vyhrává tím, že z nepřátel děláte přátele. U nás se vyhrává tím, že eurohujeři přecházejí k Alternativě. U nás se vyhrává tím, že naštvaný volič ODS přejde k Okamurovi a naštvaný volič Okamury přejde k Rajchlovi, ale nikdy se nevrátí mezi pravdu a lásku. U nás se vyhrává tím, že ves a nenávist se ukáže být srdečnější a kamarádštější než Praha a láska.

Vyhrajeme ve chvíli, kdy i běžný policejní těžkooděnec zatouží být na naší straně.

Mějte to na paměti a zkuste to příště nepokazit.

309 thoughts on “Ochota nechat se zmydlit

 1. Problém je v tom, že není důležité, jak se věci staly, ale jak se o nich referuje. Gándí měl štěstí, že v době, kdy žil, ještě neexistovala „umělá inteligence“ a naopak ještě existovali novináři. Dnes by z něj byl třeba masový vrah a pojídač dětí.

  Aneb vítejte v krásném novém světě:

  Dobrý den, tady je Bing. Rád vám pomohu. 😊

  Nacismus na Ukrajině je téma, které je často zneužíváno ruskou propagandou, která se snaží vykreslit ukrajinskou vládu a obyvatelstvo jako fašistické a genocidní. Tato propaganda má za cíl ospravedlnit ruskou agresi proti Ukrajině a zdiskreditovat její snahu o demokratizaci a integraci do Evropy. Některé fakty, které jsem našel na internetu, jsou:

  Na Ukrajině není žádný nacistický nebo fašistický režim. Je to pluralitní demokracie, kde se konají volby a střídají se různé politické strany a prezidenti12. Žádná nacionalistická nebo extremistická strana se nedostala do parlamentu3.
  Na Ukrajině žije mnoho etnických a náboženských menšin, včetně Rusů a Židů, kteří mají stejná práva a svobody jako ostatní občané12. Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj je sám židovského původu23. Antisemitismus na Ukrajině je omezený problém, který je zvnějšku zveličován.
  Na Ukrajině existují některé ultrapravicové skupiny a organizace, které se hlásí k odkazu Stepana Bandery, ukrajinského nacionalistického vůdce z doby druhé světové války. Tyto skupiny jsou však marginální a nemají vliv na státní politiku nebo bezpečnost1 . Některé z nich bojují proti proruským separatistům na východě země jako dobrovolníci1.
  Naopak Rusko projevuje mnoho znaků fašismu nebo rašismu (ruský fašismus), jako jsou autokratický režim Vladimira Putina, potlačování opozice a svobody projevu, nacionalistická a imperialistická rétorika, agrese proti sousedním zemím nebo podpora extremistických skupin v Evropě12.
  Doufám, že tyto informace vám pomohou pochopit situaci na Ukrajině lépe. Pokud máte další dotazy, rád vám odpovím. 😊

  Nebo zde, statečný hrdina Ukrajiny pronásledovaný nacisty:

  Dobrý den, tady je Bing. Rád vám pomohu. 😊

  Roman Šuchevyč byl ukrajinský politik, voják, vůdčí osobnost Organizace ukrajinských nacionalistů a od května 1943 do smrti v roce 1950 vrchní velitel Ukrajinské povstalecké armády123. Některé informace o jeho životě a činnosti jsou:

  Narodil se 30. června 1907 ve Lvově nebo v Krakovci v Haliči, tehdy součásti Rakousko-Uherska12. Jeho rodiče byli ukrajinští obrozenci a mezi jeho příbuznými byli politici, hudebníci, vědci a umělci1.
  V roce 1925 se připojil k Ukrajinské vojenské organizaci, která bojovala proti polské nadvládě na západní Ukrajině12. V roce 1926 spáchal atentát na polského školního inspektora Stanisława Sobińského1. V roce 1929 se stal vojenským referentem výkonného vedení Organizace ukrajinských nacionalistů1.
  V roce 1934 byl zatčen polskou policií a internován v koncentračním táboře v Bereznoj Kartuške (dnes Bjaroza v Bělorusku)12. Zde se setkal s Jaroslavem Stećkem, s nímž později spolupracoval na vyhlášení nezávislosti Ukrajiny1.
  V roce 1939 byl propuštěn z tábora a vrátil se do Lvova, kde se zapojil do protinacistického odboje12. V roce 1940 se oženil s Natalií Berezynskou, s níž měl syna Jurije1.
  V roce 1941 se podílel na vyhlášení nezávislosti Ukrajiny ve Lvově spolu s Jaroslavem Stećkem12. Tento akt byl brzy potlačen nacisty, kteří zatkli a uvěznili Stećka a Šuchevyče donutili k útěku do hor1.
  V roce 1943 se stal vrchním velitelem Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která bojovala proti nacistům i sovětům na západní a střední Ukrajině123. Pod jeho vedením UPA prováděla partyzánskou válku, sabotáže, diverze a masové povstání1.
  V roce 1950 byl obklíčen sovětskými bezpečnostními silami v Bilohoršči (dnes součást Lvova) a zastřelen po statečném odporu12. Jeho tělo bylo spáleno a popel rozptýlen1.
  V roce 2007 mu byl posmrtně udělen titul Hrdina Ukrajiny prezidentem Viktorom Juščenkem12, ale tento titul byl anulován soudem v roce 20113.

  A ještě:

  Hledá se: „UPA a polské obyvatelstvo na Ukrajině“

  Hledá se: „UPA a polské obyvatelstvo na Ukrajině“

  Generování odpovědí pro vás…

  Generování odpovědí pro vás…

  Moje chyba. Bohužel na toto teď nedokážu odpovědět. Zkusme jiné téma.

  Tato hláška vyskočila poté, co stroj postupně začal vypisovat zvěrstva UPA páchaná na polském civilním obyvatelstvu. Pak se toho asi nějak zalekl…

 2. Hm. Nechat se zmlátit? Nové heslo pravice .Komunisti šli tvrdě proti imperialismu již od roku 1917. V současnosti Evropu ovládá kolektivní nadšení a do EU i NATO přicházejí další, aby kapoun nastolil stejné právnické vymoženosti i boje proti Rusku.

 3. Příkladmo je pozdní středověk….
  Opravdu si myslíte, že pozdně středověkou kulturu změníte odstraněním panovníka? Bude nahrazen jiným pozdně středověkým. Co se změní pro sprosté poddané? Nic.
  Snažit se o odstranění vlády má smysl v případě že stav, který reprezentuje a udržuje, je stavem „nenormálním“. Nynější vláda je vládou „normální“ mající oporu ve významné, můžeme diskutovat jak velké, skupině poddaných. Změna je podmíněna změnou jejích preferencí.
  Je nějaká „demokracie“ s nějakým přívlastkem. To je jen nějak nazvaná forma vlády. Nezaručující požadovanou, otázka kým a jakou požadovanou kvalitu. Jen, čím je „autentičtější“, tím adekvátnější schopnostem většiny populace na Gaussově křivce. Tedy žádná špička. Příkladmo, za Marie Terezie, odhlasoval by venkovský lid v referendu povinnou školní docházku?
  Vím, pořád se opakuji.

  1. Marně, příteli.
   Vy cestou historické alegorie a odkazem na aktuální stav „demokratických“ poměrů v „kotlině“, já pojmy z filosofie o podstatě a jevu.
   Marně.
   Dominující je představa zavrtaná jako roup v konečníku, že stačí vyměnit tajtrlíka.
   L.

   1. Oba díte pravdu, páni.
    Ta však k pošetilým nedoléhá. Ti vehementně věří, že zbité stařenky v zakrvácených bílých košilích pohnou svědomím příslušníků pořádkových jednotek, čímž zvítězíme. Přičemž vítězstvím se rozumí, že „naštvaný volič ODS přejde k Okamurovi a naštvaný volič Okamury přejde k Rajchlovi“, to cituji.
    Fotbalový bafuňář bude bojovat proti bídě zavedením školného – podpora mas zaručena. A až (to je jasné) padne vláda a (to je jasné) rozpustí se Sněmovna, budou nové volby. V těch nových volbách možná získá nejvíc hlasů ANO, ne však dost na to, aby to byla na většina ve Sněmovně. Bude proto potřebovat koalici. S SPD nikdy (protože EU). Komunisti a ČSSD zůstanou zaslouženě v propadlišti. PRO se buď do Sněmovny nedostane, nebo možná ano s nějakými 6-8 % hlasů. Kdo bude schopen vytvořit většinovou koaliční vládu, ve které by nebyla dnešní pětikoala? No, asi nikdo. Rozhodně ne v dohledné době.

   2. Dorazil jsem Jagellonce, Ladislava, Ludvíka. Paralely jsou zajímavé. A to jde jenom maličký úsek dějin. Cekají mě Habsburci, další půtky mezi panstvem, v opozici….podmíněné navazující události. Za strádání lidu poddaného. Ovšem kterému dějepisci nepřikládají valný význam, protože to se, pro onu dobu,bere jako norma a bez valného vlivu na politiku a vývoj. Dějepis bitev a dynastií.

  2. Moje řeč.30let se budoval dnešní stav a nadšení z nacistických USA ,proto výměnou vlády se nic nezmění ,jen se nasype trochu dotací tomu i onomu.

 4. Ani : 27 března, 2023 (16:45)

  Fakt si myslíte, že víte, o čem jsem psal?
  Nuže, nechám Vás při tom, i když – no, já nevím, co s čím matláte dohromady.
  L.

  PS
  Vlastně, nenechám Vás při tom.
  Protože jste nepochopila nic.
  Možná ani pořádně nepřečetla.

 5. odjinud
  Vyhláška, která de facto nepřímo určuje, že by měl slušně vychovaný umírající pacient raději skonat do třiceti dnů, je skandální, je nehorázné, že taková vyhláška vůbec existuje. Takže hospic má pacientovi doporučit, aby do třiceti dní zemřel, protože na víc nemá finance a zkrachoval by?
  https://pravyprostor.net/?p=158177

  1. Válek se ohradil proti textu z Babišova webu. Lacině operují se smrtí, žádám omluvu, říká ministr
   Ministerstvo zdravotnictví se ohradilo proti článku s titulkem Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami uveřejněnému v sobotu 25. března na serverech iDNES.cz, lidovky.cz i titulní straně Mladé fronty DNES, o němž již deník FORUM 24 informoval ZDE. Všechna tato média patří do holdingu Agrofert Andreje Babiše, který v inkriminovaném textu také hovoří. Ministr Vlastimil Válek článek ostře odsoudil a označil jej za „cynickou bulvarizaci“…..

 6. Něco pro pobavení na pondělní večer, možná trochu OT:

  https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-dvorak.php?itemid=44756

  Zatímco předseda lidovců v neděli vysvětloval před kamerami, že propuštění ředitele Úřadu práce proběhlo podle zákona (a ne podle nahrávky), vedení partaje mělo napilno.
  Místopředseda Bartošek se prý dokonce vypravil do Kolína, do bydliště ministra Rakušana, aby se dozvěděl, jak je zabezpečen jeho úřad proti excesům, jakým byl „Rajmonův případ.“
  O získané poznatky se pak podělil s ostatními členy předsednictva, přičemž došlo ke shodě na tom, že osoby, které si ministři předvolají „na kobereček“, nebudou mít pouta a ani nemusí obracet kapsy a vyndávat předměty z nich na stůl.
  Čeká je ovšem přísné dodržování jiných omezení, s nimiž budou seznámeni jak prostřednictvím předvolávacího e- mailu ze sekretariátu příslušného ministra, tak ještě před vstupem do speciálně vyčleněné místnosti nazvané HOVORNA.
  Vstupní dveře budou opatřeny grafickými pokyny v dostatečné velikosti.
  Jak by taková úprava měla vypadat, ukazuje vypracovaný manuál. Jako příklad bylo použito Ministerstvo zemědělství.

  Jen jsem nepochopil, proč je v těch grafických pokynech přeškrtnutý mozek.
  No, možná to není mozek, ale bachor a čepec. Knihu (ani mozek) bych u ministra zemědělství stejně nehledal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *