20 července, 2024

Diagnóza Bidena

Alex Berenson, dost známý americký disident, spekulovat na svém substacku o Bidenovi. Ozval se mu čtenář, který je neurochirurg. Psal toto:

Nepochybně má Parkinsonovu chorobu a stále více trpí Parkinsonovou demencí. Příznaky jsou neklamné:

-jeho šouravá chůze
-absence přidružených pohybů (výraz obličeje, kývání rukou). Když máchá rukama, vypadá to strnule – pravděpodobně proto, že mu jeho ošetřovatelé nařídili, aby při chůzi máchal rukama. Je to něco, co všichni děláme přirozeně, ale u Parkinsonovy choroby to mizí.
-nestabilita chůze
-tlumený hlas
-období zapnutí a vypnutí – období, kdy se zdá, že léky dobře zabírají, a kdy ne (vysvětluje také, jak by ho správně zvolená dávka Sinemetu mohla více oživit)
-klidový třes není v Bidenově případě výrazný, ale to platí pro mnoho případů parkinsonismu

Dále se Berenson zeptal na dvě věci:
1: Parkinsonova choroba se obecně diagnostikuje klinicky, nikoliv na základě vyšetření mozku nebo krevních testů, je to tak? Ptám se proto, že v takovém případě by jeho lékaři pravděpodobně mohli oficiální diagnózu zamlčet, zatímco mu na ni předepisují léky, jak si představuji.
2: Jaká je očekávaná délka života u někoho s příznaky, které vykazuje Joe (za předpokladu, že jsou v rámci možností léčeny, což se zdá být spravedlivé). Vím, že Parkinsonova choroba hoří pomalu, ale ke konci se zrychluje, ne?

Jeho odpovědi:
1: Parkinsonova choroba je z velké části klinická diagnóza, což znamená, že se diagnostikuje na základě neurologického vyšetření a historie. Neexistují žádné krevní testy.
2: U Parkinsonovy nemoci je tedy obtížné předpovědět očekávanou délku života. Lidé se mohou dožít mnoha let a nemoc může ke konci rychle akcelerovat, nebo postupovat relativně pomalu v počátečních stadiích…
Moje předpověď je, že pan prezident bude mít v příštích šesti měsících stále větší problémy s chůzí a nakonec bude potřebovat nějakou pomůcku. Během této doby bude pravděpodobně postupovat i jeho demence. Už to není ten Joe Biden jako před rokem.
Je to samozřejmě můj kvalifikovaný odhad, ale mluvil jsem s mnoha kolegy, kteří mají na jeho vzhled stejný názor. Jeho chůze a bezvýrazný obličej (v literatuře o Parkinsonově nemoci nazývaný „poker face“) jsou zcela klasické.


Co myslíte, Katango a jiní odborníci?

https://alexberenson.substack.com/p/a-neurosurgeon-diagnoses-joe-biden

32 thoughts on “Diagnóza Bidena

 1. Parkinsonova choroba může být spojena se zpomalením mentálních funkcí, ale v zásadě vliv na intelekt nemá.

  Problémem je, že Joe Biden nejspíš trpí senilní demencí, která pochopitelně omezuje jeho intelekt, rozhodovací schopnosti a je nepochybně limitní pro výkon jakékoliv pracovní pozice.
  Je ostudné, že nejsilnější muž planety je právě senilní stařík, který slouží jako loutka svým vykonavatelům, které vlastně ani neznáme. Kdo tedy přes postavičku Joea Bidena zasahuje do vývoje ve světě??
  Být milující rodinou, snažili by se dr Jill a jeho potomci tohle trapné divadlo ukončit co nejdříve a dopřát mu klid. Asi především kvůli synovi Hunterovi, jeho eskapádám a především předchozím činnostem na Ukrajině / Burisma/ si rodina ve víře, že prezidentské postavení otce může ulehčit synovi, usurpuje rozhodnutí o dalším fungování v nejvyšší politice.
  Řešení by mělo být jednoduché – podrobit Joea lékařské prohlídce včetně psychotestů, které jsou sto odhalit demenci, pokud jsem pochopila, tak pravidelné prohlídky jsou prováděny, ale zřejmě formou vyšetření fyzického stavu.
  No taky bodejď – je to zapeklitá situace: potvrdit , že hlava Spojených Států trpí demencí, ikdyž si o tom šušká půlka světa.

 2. Nechcete snad diskriminovat Bidena kvůli věku nebo zdravotnímu stavu.
  Najděte si, v jakém zdravotním stavu kandidoval Masaryk v roce 1935, v jakém zdravotním stavu presidentoval Ludvík Svoboda, Gustav Husák, Václav Havel nebo Miloš Zeman…

  1. Chraň Bůh abychom kvůli věku, nedej bože kvůli zdravotnímu stavu někoho diskriminovali! Zvolí-li si ho, nechť jim vládne, nikdo z nás jej nehodlá strhávat, naopak, preju hodně štěstí. V dějinách je zaznamenáno nespočet všelikých případů a diagnóz ve funkcích králů, císařů, diktátorů, vojevůdců apod. Podvladní si je zpočátku také nikdy nedovolili diskriminovat, ovšem v hodně případech, je pak eliminovali… 0,o

 3. Bidet a jeho zdravotny stav dokonale stelesnuje sucasny stav USA. Takze momentalne nikto vhodnejsi na tuto funkciu nie je. Aj ked som bol vzdy za Trumpa, tentokrat budem drzat palce Bidetovy.
  Bolo by az mysticke, keby sa prezidentom zomierajucej velmoci v poslednom tazeny stal dementny zomierajuci starec.

 4. Americký prezident je jen mluvící hlava kruhů stojících za ním v pozadí. Z tohoto pohledu je Joe Biden ideální. my bychom si ale měli více všímat osoby viceprezidenta, který s Joe Bidenem půjde do voleb, protože to bude člověk, který jednou převezme potichu funkci a pravomoce Joe Bidena.

 5. Joe Biden není obyčejný starý muž, ale člověk, který usiluje o nejsilnější mocenskou funkci v dnešním světě a tak je zcela legitimní zájem o jeho zdraví. A je to také zcela správné a potřebné. Ovšem od chvíle kdy rezignuje si zaslouží plnou ochranu svého soukromí.

  Je to v souladu i s míněním našeho ústavního soudu, který se zastal stepního orákula z Kazachstánu za jeho diagnózu presidenta Miloše Zemana, přestože se orákulum, tak jako vždy, mýlilo.

  1. Je to tak. Jak hluboce lze klesnout, když nejmocnější impérium nominuje na svého vůdce zjevně duševně nezpůsobilého člověka, loutku zákulisních sil.
   A dokonce si představte, že někteří se pohoršují né nad touto skutečností, ale nad tím, že na duševní nezpůsobilost nominovaného někdo upozorní. Neuvěřitelné.

 6. Nezdá se mi slušné, takhle rozebírat starého člověka. Kaaždý, kdo se narodí, musí umřít a ne šichni zemřou v plné (duševní) síle.
  Ale:
  Pokud netrpí současně Alzheimerem (nevím, zdali je to vůbec možné) měl by rozeznat, kdy ještě může být představitelem nejsilnější země světa, aniž by omezení bylo vidět. Což viděl je.

  Že ho v další kandidatuře podporuje rodina je pochopitelné. Být příbuzným presidenta USA je mnohem lepší, než být příbuzným bývalého presidenta USA, už bez pravomocí, zato se silně pošramocenou pověstí. Jenže demokrati nechějí přepřahat – v brodu se prý nepřepřahá. Ale ta voda bude hlubší a přepřahání se nemusí povést. Ten jeho konec bude, jak prorokuje Vevča, asi moc nepěkný. Víc o tom nevím, jen to, co je vidět v TV. Ale kdyžto tak vezmu, ani „Doník“ není mladý. Toho něco podobného může postihnout během fukčního období – pokud vyhraje.

  Jak se k tomu všemu vyjadřují ostatní politici tak zjišťuji, že v politice (nejen americké) jsou na vrcholových funkcích samí starci a stařeny. Je to příznačné – staré struktury. Že jsou to narcisové je pochopitelné – jinak by do politiky nelezli.

   1. Ale ta nekonecna snaha , porad snaha, ja bych se valel u more s holkama a s chlastem .
    Jakej to ma smysl se potacet a trmacet porad a kazdej den nekde.
    Ted este vedecky experti ,dochtori vseho lekarstvi musej zatloukat , rikaji v mediich ,
    ze je normalne cilej jako rybicka, cehoz si vsimne i maly dite..
    A este upozornuje..Potom to vysvetlovani..
    Vsichni sou tezky milionari …Rozum to nebere..

    Muze to mit z nezdravyho okoli , napr. Pelosi furt kolem, jenom ji zahlidnu nekde vyskoci a uz je mi spatne a de na mne rovnou hned, deset Parkinsonu najednou..
    Este sou dalsi ,Schumer , Graham ,fiala,zeli , vsude je ukazujou….
    Ruce chteji najednou skrtit, vztek clouma zbytkem tela…
    Senilita je spatnej zivota koci , taky utoci..
    Z jidla, Trump zere bramburky Donald a ty maji v nich 19 chemickych primesi. Hamburgy Donald zere , taky Donald este vic ,chemismu. Presila nezdravosti , vsude ..
    A kolik Donaldu se este na nas brzy chysta??
    Bejt zdravej neni mozny ani dneska ,prej.

     1. Ty kocoure zadnou mys taky nechytis ,okol !!!. Pochapes ,ze chapes jeho nenazranou rodinu. Ses stejnej jako voni. Ze je nezajima osud cely ameriky,
      to chapes. Ses chytrej…
      Nechapes ,ze stari nerozhoduje, ale zdravi a schopnosti.
      Brod, voda preprahani , jenom prazdny zvasty ,klise ,protoze nevis vo co de.
      A nikdy se nedovis a tak cekas , kde by si honem ukajel ty svoje narcisky..
      …pro vase okol…!!
      A co je ti do toho, co je pro mne nejlepsi..

   2. Jaký dědek za pozdních sovětů . Je o 10 let starší, než ti „dědci“.
    A při trendu posunování odchodu do důchodu, budou dědci před a kolem 70 muset zastávat všechny pozice na trhu práce.
    Dohnat a předehnat Ameriku ve stáří prezidentů jistě nepůjde nikde na světě.

  1. Mam pocit ze jeho žena tlaci na pokračovanie prezidentovania hlavne kvôli synovi. Ktovie co ešte ma za prstami a možnosť milosti je nutna

 7. Ležel jsem v nemocnici vedle kamaráda s parkinsonem. Hodně mi toho řekl, i o diagnostice. Chůze je jasná. Důkazem je i směr chůze – pacient jde do oblouku a myslí si, že jde rovně. A výhled? Říkal: vím, že jsem v cílové rovince. Ale bude sakra dlouhá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *