20 července, 2024

Přestaňte nám už pane premiére konečně lhát!

Kdo sleduje to neustálé premiérovské a ódéesácké poplácávání po ramenou za to, co prý udělali, zařídili anebo dokázali, musí mít neodvratně pocit, že buď on, nebo premiér žijí ve zcela jiném státě, vesmíru či dokonce galaxii.

Poměrně zjevné je to již delší dobu, ale to, co předvádí nyní, mi čím dál více připomíná Joe Bidena a jeho svět duchů, naslouchátek a týmu, který se ho snažil udržovat, jak jen to šlo. Až už to bylo tak zjevné, že už to nešlo. U strýčka Joea je to věkem, a člověku je ho až líto. U našeho premiéra je to zjevně již patologickým pocitem výjimečnosti a nadřazenosti.

Aktuálně prý snižují zadlužení zadlužení naší země. 😃 No tak jo. Ale asi leda tak ve snu šíleného premiéra. Naše zadlužení neklesá. Naopak. Tedy alespoň podle Českého statistického úřadu. A to jak vůči HDP, tak absolutně. „Dluh českých vládních institucí stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 232,8 miliardy korun na 3,332 bilionu korun. Míra zadlužení se tak zvýšila ze 42,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 43,4 procenta. V porovnání s posledním kvartálem loňského roku se dluh zvýšil o 103,9 miliardy korun a míra zadlužení stoupla o 1,4 procentního bodu.“

Možná, že premiér dostává od svých poradců jen taková čísílka, ve kterých pozitivní výsledky jsou. Ale víte co mi to připomíná? Připomíná mi to jistého vůdce uvnitř jistého bunkru, kde všichni kolem již moc dobře věděli, že je konec, že se to nedá zvrátit, ale sám velký vůdce stále realitu netušil. A oni mu ji odmítali říct, protože by se znelíbili, a byli by v lepším případě nahrazeni jinými, loajálními lháři. Ale pokud už chtějí lhát, nemělo by to být takto okatě. Ne všichni jsou totiž naprostí idioti, a čím dál větší počet lidí vidí ten rozpor mezi tím, jak se máme cítit, a jak se ve skutečnosti cítíme.

Soudruzi z ODS zcela opomněli to, že se srovnávají s roky covidovými, že je to po pěti letech poprvé, kdy tam nejsou zahrnuty žádné mimořádné výdaje, že už v tom je navzdory slibům navýšení různých daní, té z nemovitosti až o 100%, že nás drbou pomocí konsolidačního balíčku i na vodě pro kojence, a že miliardy mají navíc z dividend ČEZu nebo daně z mimořádných zisků. Nezlepšili vůbec nic, jen je to čím dál horší, za čím dál většího ožebračování lidí.

Dokonce se vládní lumeni z ministerstva financí rozhodli, že poprvé v historii nezveřejní předběžný návrh výdajů a příjmů pro jednotlivá ministerstva. Rozhodující fáze tvorby rozpočtu má být tedy veřejnosti skryta. Proč asi. Aby se mohlo zase lhát? Aby nám všem věšeli zase bulíky na nos a sami si rozežraně rozhazovali plnými hrstmi?

A média? Ta lžou naprosto stejně. Lidé realitu vidí, jen je jim říkáno, že to tak není. Čím dál víc agresivně a manipulativně. A kdo zhřeší tím, že věří svým očím, je onálepkován, že je v lepším případě je hlupák, který naletěl dezinformacím, v horším proruský kolaborant a případně živel podvrtávající demokracii, stojící čím dál víc na těch lžích. Pravda už není realita, ale to, co říká strana a vláda, lež je cokoliv, co říká kdokoliv jiný. Popírá se co se nehodí, a to se deklasuje jako dezinformace. Je to svět umělé reality vládních říšských bunkrů. Svět podle Petra Fialy.

34 thoughts on “Přestaňte nám už pane premiére konečně lhát!

 1. Máte pravdu, paní Marková, dovoluju si nesouhlasit jen s jednou Vaší myšlenkou.
  Oni nerozhazují naše peníze plnými hrstmi.
  Oni je rozhazují plnými lopatami!

 2. Ta žádost, aby přestal lhát, hen ten náš ukrajinský premiér, jeví se stejně, jako by se žádalo, aby přestal dýchat.

  1. To je neco jako typicky napomenuti a domluva zackovi z paty tridy obecny ,
   vod pedagogicky ucitelky ve skole ,
   aby uz nelhal ,prestal a se polepsil…
   Zacek se kaje ,lituje sveho cinu ,slibi ze uz nebude a za chvili uz zase lze, az se mu vod huby prasi..

 3. „Pravicové vlády, které tady máme od roku 2006, jsme tady měli v podstatě dvě. Ať už to byla vláda Ivety Radičové, nebo nyní vláda Igora Matoviče a Eduarda Hegera a premiéra Ódora. Tak mi řekněte, jaká konkrétní věc po nich zůstala? Nějaký projekt, nějaká výstavba, něco změněné, rozhodnuté, něco zásadního… Bohužel nic. A to je ten problém. Vždy, když přijdeme, musíme nejprve napravovat ekonomickou situaci, která je katastrofální. To zadlužení je tak obrovské, že ta opatření budou velmi těžká a asi i bolestivá, i když se snažíme zachovat sociální standard občanů,“ poznamenal

  Kaliňák.

   1. S výnosem a větším rizikem než kdyby to nacpal do štrozoku… Kdo není schopný řádně spravovat svůj majetek, není způsobilý spravovat stát.

 4. Pokud zvolíte pro srovnání správnou bázi, tak i naprosto zoufalé výsledky vypadají rázem dobře. To je kouzlo statistiky a současně velmi spolehlivý indikátor toho, zda příjemce takové zprávy je nebo není kompetentní. A rozdíl tam vidím. Zatímco pan premiér se bude stále úsmívat a tvrdit jak je vše sluníčkové, kolegové už budou mít sbaleno a ani mu nedají signál.

 5. Dostane-li pokaždé přes zobák jakmile ho otevře, pak po určité době už lhát nebude! Chce to jen vytrvat a mít ruku řádně pádnou.

  1. Tydlety schwekove a jim podobny schovany za klavesnici a daleko, nejvic vyhrozujou nasilim chteji nejvic nasili..,ale z velky zdalky ..Aby ani nahodou..

 6. …A média? Ta lžou naprosto stejně. Lidé realitu vidí, jen je jim říkáno, že to tak není. Čím dál víc agresivně a manipulativně. A kdo zhřeší tím, že věří svým očím, je onálepkován, že je v lepším případě je hlupák, který naletěl dezinformacím, v horším proruský kolaborant a případně živel podvrtávající demokracii.
  Ne všichni jsou totiž naprostí idioti, a čím dál větší počet lidí vidí ten rozpor mezi tím, jak se máme cítit, a jak se ve skutečnosti cítíme.

  Jenže, jak si všímám, lidé dokáží žít i v tom rozpolcení mysli. Schizofrenie se tomu řílá. Jsme na to, my starší, docela trénovaní neb těch několik desítek let „nedomrlého komunismu“ člověka naučí.

  Doublethink jak tomu říká Orwell. Na takový národ se nedá spolehnout. Kdyby nás obsadilo Rusko, bylo by to asi stejné, jen v opačném gardu. Ostatně my už „velmi dospělí“ to víme.

   1. No vida! Dneska je to za čtyři mínus, ale neusněte na vavřínech, paní autorko.

    Přestaňte nám už[ČÁRKA] pane premiére[ČÁRKA] konečně lhát!

    1. Budu rád, když mě opravíte i když si myslím, že na přesném názvu zase tak nesjde.
     Nejsem psychiatr, používám jenom lidové názvy.
     Výsledek se dá nazvat různě, ale každý ho vlastně zná.

     1. Víte, mne irituje, když se každé nepochopitelné, hloupé či neetické jednání nazývá schizofrenií. Protože je zde používána diagnóza vážné nemoci jako nadávka či dehonestující označení. A dlabu na to, že to je lidový. Pacienti s touto diagnózou jsou (odhadem) v 90 procentech milí a velmi nešťastní lidé. Aspoň co jsem měla možnost je za těch čtyřicet let poznat.

 7. Pan premiér v bunkru sedí
  do betonu tupě hledí.
  Chtěl být kdysi tlustý sysel:
  “Přineste mi sadu čísel!
  Jen rostoucí řadu!
  A už žádnou zradu!
  …inflace, inflace…
  co to mám v kloace?
  Co to ze mě teče?
  A to nemám křeče!”

  1. A to je škoda. Beton je skvělý materiál a dají se s ním dělat doslova kouzla. Borci (skuteční borci!!!) z VUT v Brně například experimentálně vytvořili průsvitný beton. To mně připadne daleko užitečnější než tlachy a rektální alpinismus derniéra.

   I řady čísel mají své nepominutelné kouzlo.

   Taková kouzla, to je ten jemný rozdíl mezi know-how a know-howno. Na to druhé v pořadí je expert právě pan derniér.

   1. Prvočísla!
    Jaká (až průsvitná) a zdá se v koncích nekonečná nádhera!
    Chtěl bych být skutečný matematik, nejen počtář.
    Ačkoliv „má dáti / dal“ má také své nesporné kouzlo. Kupecké počty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *