20 července, 2024

To neděláš Robo dobře s tou přihláškou

Přátelé, vždycky jsem psal, co jsem si myslel. Psal jsem, jaké věci jsou, ne jaké by měly být. Nikdy jsem vám neříkal, kdo je hodný a kdo je zlý, ale kdo bude úspěšný a kdo bude neúspěšný. Podporoval jsem každého, kdo dělal smysluplnou práci a to přesně do chvíle, dokud ji dělal. Upozorňoval jsem na chyby i své přátele. Nejprve soukromě a když to nepomohlo, tak u sebe na blogu. Nikomu jsem nemazal med kolem huby a netvářil jsem se, že to, co mají na botě, je čokoládový dort. Netajil jsem se, že je mi to líto, ale prostě jsem odmítl tleskat, když se někdo rozhodl, že zkazí všechno, co předtím vybudoval.

Dneska se musím pustit do Fica a SMERU. Ale začnu od začátku…

Jak jistě všichni víte, Andrej Babiš opustil frakci Renew a založil spolu s Orbánem a Kicklem frakci Patrioti pro Evropu. Novináři hlasitě spekulovali, kdo všechno se tam přidá a včera jsme se dozvěděli, že polská PiS se nepřipojí. Ne, že by mi to vadilo. Největší bojovníci proti Rusku se těžko mohou spojit s těmi, kdo chtějí v konfliktu zachovat něco jako neutralitu a i když už posílají na Ukrajinu zbraně, tak alespoň mluví o míru. Babiš sice pořád je rétoricky na straně Ukrajiny, ale alespoň neříká takové fantasmagorie, že cílem je porazit a rozparcelovat Rusko. Bohatě stačí, že mluví o tom, jak Ukrajinci obnoví kontrolu nad celým svým územím. Hnutí ani už ale není catch-all party. Už není stranou všech. Už se postavilo napravo, dává přednost vazbě atlantistické než evropské, preferuje střední Evropu… ale skoro nikdo se nepřidává. Snad prý Turek… protože Vrecionová ho ECR nechce.

Nechci být škarohlíd, ale nejsem si jistý, že se přidá Le Pennová nebo Wilders. Držím palce, aby Patrioti byli co nejvíc středoevropští, ale v této chvíli bych tipoval, že to nakonec bude spíše menší frakce. Pochybuji, že by Orbán ohlašoval něco, co by nebylo dopečené, ale že to nakonec bude velké haló, to je ještě jedno velké „jestli.“

Mimochodem… začínám mít pocit, že Babiš to s Orbánem upekl, aniž by to měl domluvené v partaji. Europoslanci za ANO totiž mlčí jako zařezaní a na Dostálové je vidět, že se těšila na místopředsedu EP a nic z toho nebude… Havlíček zase chodí na rozhovory a všude opakuje, že ANO je liberální, liberální, liberální. Já vím, jsou to jen střípky… ale ony hodně prozradí. I to, co nemáme vědět…

Proč o tom píšu…

Spekulovalo se, že Patrioty posílí i Slováci ze SMERu. Já osobně jsem to považoval spíš za teoretickou možnost, protože jestli si Fico něco uvědomuje víc než Babiš, tak je to nebezpečí Benešových dekretů. Rakouští Svobodní je totiž chtějí zrušit… A i když Orbán nemluví o Horních Uhrách, Maďaři to stále berou tak, že Podunajská nížina je jejich. I ta slovenská část. Slovensko je pro Maďary pořád součástí zemí koruny Svatoštěpánské. Proto Slováci neuznali Kosovo… Mají na svém území výraznou maďarskou menšinu. Takže spolupráce ano, ale bratrství ne… SMER je navíc doleva a Patrioti se definují jako pravice.

Logická cesta pro SMER byla spolupráce s konzervativními evropskými levičáky jako je Sára Wagenknecht, Pět hvězd a další. Je jasné, že Fico dostal nabídku od Sáry i Viktora, ale SMER si nakonec podal přihlášku k evropským socialistům, odkud je nedávno vyloučili. To jsou ti teplí, zelení a podporující Ukrajinu sahající až za Moskvu. Já vím, můžete si myslet, že přihláška SMERu k socialistům je jen formální, ale já jsem si celkem jistý, že není. Že to Robo (bohužel) myslí vážně.

Hele, já vím, jak to v politice chodí, když někam podáte přihlášku, tak je to už zpravidla domluvené. Takže bych si myslel, že ojrosocialisté SMER milostivě přijmou. Proč? No, protože jsou tady Patrioti a protože je tady Sára Wagenknecht! Pro vznik obou frakcí je Fico důležitý (Pro Wagenknecht víc). Není nic jednoduššího, než teď SMER přijmout, tím torpédovat pravicové i levicové konzervy… a za půl roku SMER zase vyrazit.

Já osobně si nedovedu představit, že by se Luboš Blaha zpronevěřil a neřekl europoslancům klidně na plénu, co si o nich doopravdy myslí. Ten neuhne, nezradí svoje voliče ani svoje přesvědčení. Ale kurňa, jakmile promluví, tak ze socfrakce vyletí jak z praku. On jim bude říkat věci, které fakt nechtějí slyšet. Teď se chvíli přemůžou, aby uškodili Orbánovi i Wagenknecht, ale jak už bude vše upečené a funkce budou rozdány, pak si vzpomenou, že SMER jsou vlastně ti zlí dezinformátoři a kolaboranti. Sorry jako, takhle to v EP chodí… už to předvedli.

Naopak u Sáry Wagenknecht by europoslanci SMERu dostali cokoliv, co by chtěli. Byli by tam za hvězdy a pravděpodobně by byli i jazýček na vahách. Tam by zapadli stejně dobře jak u Orbána, ale bez Benešových dekretů a bez nebezpečí nutnosti se domlouvat s echte pravičáky na věcech, za které vás levicoví voliči nepochválí.

Mimochodem… podle mých výpočtů, kdyby všichni konzervativní pravičáci udělali jednu společnou frakci, tak by byli druhá největší skupina v europarlamentu. Ale v tomto je to pořád stejné – hodnoty a názory prostě štěpí, kdežto Lidovce a socialisty spojují ojrokorýtka a názorová bezpohlavnost až vykastrovanost. Uršulka zase bude šéfkou Komise. Tfuj, tfuj, tfuj.

Takže, Robo, to neděláš dobře s tou přihláškou. Nechci být škarohlíd, ale aby to nakonec nedopadlo tak, že všichni tak či onak skončí u nezařazených v IN, protože možností bylo hodně, ale vždycky do nich někdo hodil vidle. Jako obvykle v politice platí, že to nejhorší si každý udělá sám a žádný politický soupeř nenadělá tolik škody jako vlastní špatné rozhodnutí.

Jestli SMER půjde k teplým a zeleným socialistům, tak to způsobí větší škodu, než to teď vypadá. A bude to Ficova vina. Jen Ficova. Nevěřím tomu, že by to takhle Blaha chtěl. Možná tomu nerozumím, ale raději budu pyskovat teď, než až bude pozdě.

Do pondělka o tom ještě mohou přemýšlet. Nepochybuji, že si to přečtou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

152 thoughts on “To neděláš Robo dobře s tou přihláškou

 1. vsichni co ste uverili tomu fejkovi ze Pelegrini podkopne celou konstrukci toho co on a Fico leta budovali si tu smazte ucty a uz hlavne nic sem nepiste dementi. Uverit ze Pele rek ze slovenska vlada doda zbrane UKrum muze jen pitomec. Maximalne zopakoval ze soukromy firmy si muzou delat co chtej ale ze z penez slovenskych danovych poplatniku nepujde ani euro, coz je to co tvrdi on a Fico nikoli ze ze slovenska uz nepujdou zbrane na ukrajinu jak lzou libtardi.

 2. Tak Pellegríny už otočil…. Prezident Peter Pellegrini na oficiálnej návšteve Poľska vyhlásil, že ruská agresia proti Ukrajine je nevyprovokovaná, že slovenské zbrojovky budú naďalej produkovať muníciu pre Ukrajinu a že Slovensko je pripravené hostiť vyšší počet vojakov armád NATO na Slovensku… toľko v úvode píše Eduard Chmelár …..kto chce, nájde na FB …… tak nám ešte treba rozj*bať Slovensko —

   1. Naozaj neviem či aj Vidlákova úprimná snaha neskončí na bezcharakterných politikoch. Vieme ,ako otočila Melionová po víťazstve. Fakt serie pes na želania voličov ……. a potom sa čudujeme nezáujmu vo voľbách ….

  1. Re: tzR

   Jedna věc je, co nakecá magorům v Pšnkostánu, druhá věc je, jaké budou JEHO skutky. On jako prezident nezařídí jako státní vývoz na UA ani okované cepy.

   1. Targus on už PePa v Prahe po stretnutí medzi štyrmi kukadlami povedal, že majú spolu s Pellegrínim zhodné názory……. Chápem, že proti vetru sa nedá šťať ……..

    1. zkurvenej Chmelar je jen pohrobek minuleho rezimu co pise pro sme.sk to ze neco cmara na fejsbuk nic neznamena, dezinfo jako krava vy mu to tu zerete 🙂

  2. Chmelar pise pro sme.sk takze typickej libtardi lhar a sorosuv poskok, placne nakou sracku na twitter a uz je to pravda? to pochybuju 🙂

    1. To skutecne nemusim nohazo, misto mne poradne sklapnul ten vas milacek Pellegriny .
     Vo Slovensko kteryho je presidentem, bez zajmu…
     A este ihned po volbach prchal do Polska ,aby se tam naramne zbratril s tamni vydarenou vladou..Nejvic nepratelskou , nejvic ze vsech kazdej den ,
     nenavidejici Rusko.
     A este veden opravdu velkou starosti vo Ukrajinu

 3. Tak nam prave u soudu nakopli Ceskou televizi za reportaz o Zdravem foru. Jakpak by se k tomu stavel Otik Foltynu? Ma Ceska televize pravo na svou pravdu? A ma ho Zdrave forum? Co na to Jan Tleskac?

 4. Nevím, ale zatím za něj m luví kdekdo. Při takovém zranění to není jen tak razdva zahojené. Takže je volné pole k „rádoby“ jeho promluvám a jako obvykle si všiichni myslí že vědí coa jak. A tak se začínají projevovat ty různé nuance původně jednotného myšlení – což taky není špatné.

 5. Abych pravdu řekl, ty frakce v tom EU-parlamentu jsou pro normálního smrtelníka značně nečitelné. Osobně EU-parlament vidím jako velkovýkrmnu sviní a prasat, kteří jsou tam z velké většiny proto, aby se pořádně nažrali. Řečičky o tom, že jde někdo do EU-parlamentu proto, aby ho zrušil, nebo jim tam ukázal jak se to dělá mě už moc neberou. Česko je v EU-parlamentu jako zrnko písku, na nic nemá vliv, je tam jen proto, aby jednotně odhlasovalo třeba i vlastní zánik. Nikdo se nás tam na nic neptá, nikoho nezajímáme, je to tam jen skvělý EU-pašalík pro naše všeho schopné politiky.

  Nejlepší by pro nás bylo z toho kolotoče vystoupit, ale už je pozdě, jsme v pasti, jsme v prdeli.

  1. To je přesné. Také bych byl rád, kdybychom tam vůbec nebyli, ale už je to, jak píšete, v prdeli.

   I když, alespoň se mohu chlácholit, že jsem hlasoval proti vstupu. Je mi to pendrek platné, ale mám jakžtakž čisté svědomí.

   1. Tak to jsme dva.
    Ale lidé si to odhlasovali.
    Rozhodli zase blbci, kteří se nedostavili a teď držkují.
    Čísla:
    Účast 55% oprávněných voličů. Z nich 77% pro vstup, což činilo 42% oprávněných voličů.
    Nerozhodla tedy většina, ale aktivní menšina – a tak to trvá stále.
    Sumasumárum: Lidé mají co chtěli a mají to (možná) na furt. Kreténi. A my dva se vezeme s nimi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *