17 července, 2024

Děláte to pro své děti

Je to už nějaký měsíc, kdy jsem napsal, že naše pětidemoliční vláda drží v rukou dostatečnou většinu ve sněmovně, že si kapři rybník dobrovolně nevypustí, budou si dál dělat, co budou chtít a opozice jim v tom může maximálně překážet, ale reálně nemá takřka žádnou šanci vládní konání zastavit. Může ho jen zdržet. To bylo ještě před tím, než jsme se dozvěděli, jak vypadá sekera státního rozpočtu hned ve druhém měsíci roku 2023… Tehdy jsem řešil „jen“ kriminalizaci svobody slova a choutky generálního štábu zatáhnout nás pořádně do války…

Od té doby nám Řehka své choutky několikrát zopakoval. Druláka vyhodili z práce, na mého bratra přišel udavačský dopis, mě si předvolala policie a mohli jsme vidět několik dalších soudních procesů, které nám nade vší pochybnost ukázaly, že vládní mašinérie to s cenzurou a umlčováním nepohodlných názorů myslí smrtelně vážně. Ani nebudu říkat, že výroky premiéra o tom, že jsme ve válce, byly jen metafora a pytel na mrtvoly Vítka Rakušana také nestál vůbec za řeč.

Pěknou tečkou za celým naším případem bylo zvolení bývalého rozvědčíka na Hrad, čímž celé to absurdní drama vyvrcholilo dokonalou pointou.

Dovedete si představit, jak by to u nás vypadalo, kdyby nás Pánbůh neměl rád a nadělil nám řádně tuhou zimu? Kdyby se henten polární vír pootočil tentokrát nad Evropu místo nad USA? Nebo kdyby naši západní bratři nebyli větší pragmatici než my a skutečně přestali kupovat ruskou ropu a plyn, místo aby ji jen přejmenovali? Představte si, co by se stalo, kdyby Němci byli stejně blbí jako Fiala a místo velmi decentního stropu na ruskou ropu, by ji fakt přestali kupovat. Od nejhoršího nás zachránilo přečerpávání ropy na moři, ruská stínová flotila a americké tankery na LNG, které sice nakupují v Rusku, ale díky finanční přirážce se z teroristického plynu staly molekuly svobody. A pak taky ty pomohly dohody velkých kluků, kdy Saúdi přestali dodávat do Číny a začali dodávat ropu do Evropy a Rusové naopak omezili dodávky do Evropy a začali dodávat do Číny…

Od nejhoršího nás zachránilo prachobyčejné pokrytectví elit, takže energie jsou „jen“ na dvojnásobku, potraviny taktéž, podniky zavírají nebo přesouvají výrobu kamsi na druhý konec světa a my se můžeme těšit na pořádnou daň z nemovitosti, poplatky u doktora, emisní povolenky pro domácnosti, které jsou velkou příležitostí a auta jen pro bohaté. Můžeme se těšit na to, že brzy budeme energetickým dovozcem, protože uhelné elektrárny dosluhují, ale nahradí je svítící stromy, jak navrhuje pirát Peksa (Bože, do čehos to duši dal)… vlastně nám to asi může být jedno, protože nějak neregistruju žádnou výhodu být energetickým exportérem, když stejně máme jedny z nejdražších energií v Evropě…

Před časem jsem napsal, že máme ještě jednu příležitost k demonstraci. Pak budou všechny ty zákony na obranu vlasti před svými vlastními obyvateli přijaty a neuděláme už nic. Napsal jsem, že Jindra Rajchl je poslední, kdo v této zemi má dostatek autority a důvěryhodnosti, aby takovou demonstraci udělal.

Proč právě Jindra Rajchl? Protože v posledním půl roce intenzívně pracoval. Jezdil do regionů, setkával se s lidmi a plnil sály. Byl jsem u toho. Nebyl na to sám, kolem něj se sešla celá řada spolupracovníků, kteří nechodili schůzovat, ale lepit letáky. Kteří neseděli kolem stolu a běhali venku, aby ty sály naplnili. Za poslední půlrok vznikla celá podpůrná struktura, která nasbírala zkušenosti, jak se dělají setkání, jak se komunikuje na fejsbůku, jak se dělá reklama a jak se to celé koordinuje. Já říkám Jindra Rajchl, protože on je ta viditelná osoba, ale za ním stojí celá řada dalších lidí, díky kterým to tak je.

Za sobotní demonstrací není jen hemžení a snění o tom, jak národ povstane. Je za tím kupa práce. Koordinátoři, co vypravují autobusy… Je za tím půl milionu letáků, které se vylepovaly, dávaly do schránek či jinak distribuovaly. Je za tím práce ajťáků, jak zvýšit dosah a čtenost. Je za tím organizovaná činnost mnoha lidí, kteří uvěřili, že to má smysl.

Až přijedete na Václavák, tak uvidíte, že na pódiu není žádná reklama strany PRO. Protože tohle není stranická akce. Tohle je akce Česko proti bídě. Nejedete tam dělat Jindrovi preference. Jedete tam kvůli svým dětem a vnoučatům. Mají tam být české vlajky. Tečka. Jen české vlajky. Jdeme tam za naší vlast, protože to je víc, než stranická příslušnost a osobní postoje. Jedeme tam, abychom se přiznali k naší zemi, k jejím základním fundamentům, abychom se přiznali k českým hodnotám a českým snům. Jedeme se pokusit zvrátit výprodej té nejkrásnější země světa. Jedeme tam, aby našim vnoučatům zbylo víc, než jen to, že sice nebudou nic vlastnit, ale budou šťastní. Kdo tam přijede, tak říká celému světu, že to ještě nevzdal, že se s ním dá v budoucnu počítat, že se nebojí práce a je připraven pomoci při obnově.

Stejně jako jsem psal loni v září – je jedno, kdo nás svolal, nejedeme tam kvůli němu. Jedeme tam kvůli svým dětem a naší budoucnosti.

Jindru jsem podpořil, ne proto, že je předseda politické strany, ale protože to prostě umí zorganizovat tak jak se to organizovat má. Protože má představu, jak se takové věci dělají, jak to má vyznít a kam to má dál směřovat. Protože má vytvořenou podpůrnou strukturu ve které lidí přibývá a neubývá… a má je v celé republice. Podpořil jsem ho, protože jeho tým umí sehnat půl milionu letáků, umí zařídit desetitisíce a statisíce shlédnutí na fejsbůku, umí koordinovat autobusy a dělat tisíce dalších drobných prací, které nikdo nevidí, ale bez kterých to nejde. Tímhle se sobotní demonstrace liší od těch předchozích. Kromě srdíčka je v tom i práce.

Nevím, jestli bude v sobotu navrtán nový pramen energie a vzájemnosti, tak jak to bylo loni na začátku září. Ale pokud ano, je pro něj už připravena infrastruktura, aby se ta síla opravdu využila a nepřišla vniveč. Uvidíte.

Demonstrace nejsou volby… Až na ně dojde, pak se budete rozhodovat, komu to hodíte. Budete mít dost času si rozmyslet, jestli organizátor demonstrací bude umět organizovat poslanecký klub. Budete moci dumat, jestli demonstrace na Václaváku znamená i volební hlas. Ale tam ještě nejsme. Teď je zapotřebí zastavit demolici naší země. Je zapotřebí vládě ukázat, kolik nás je. Rozhoduje počet. Nic víc, nic míň. Rozhoduje fotka zaplněnosti Václaváku.

326 thoughts on “Děláte to pro své děti

 1. Dětem ste nenechali nic. Ani podíl na půdě bez placení výpalného jim nepatří, seberou jim je gdykoli zvednou cosi jako inflácu, úrokověmordechujcké míry, drahotu nebo jak tomu rozumíte, blboni. Sedíte v penálu a třesete se na valorizaci, a co je to? Okrádání hodnot předků. Všechno co dostanete navíc oni ukradnou z minula. Jistě, paráda, néé?

  A teď zas nadávání, huuuháááá, demiisi demisi. Muheeee

 2. Jen taková poznámka k těm demonstracím, co tady pořád někteří devalvují jejich účinnost a smysl. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň kvůli zbavení se trochy strachu. Lidé v naší zemi jsou od Bílé hory systematicky nuceni k tomu být poddajní a klečet na kolenou. Neprotestovat a hrbit se. A vždycky, když už přišlo nějaké období, kdy se hlavy zvedat začaly, mohutně to někdo zařízl. Všimněte si, jak málo se u nás ve srovnání s řadou jiných zemí doopravdy protestuje, stávkuje, bojuje za svá práva. A rozhodně to není kvůli tomu, že by se tu žilo super a všechno bylo tip ťop. Části lidí je to jedno, ale velká část jiných se podle mě prostě bojí veřejně jakkoli projevit či vymezit. A ti nahoře na to spoléhají. Každá další velká demonstrace může trochu z té slupky mlčenlivosti a strachu odloupnout.

  1. Autorovi článku se dá odpovědět velmi jednoduše, protože to z nich slouhové režimu – jako je sám autor – dělají ve svých fantasmagorických výplodech.

 3. Pan k42 níže napsal slova, která by měl někdo, kdo má dar mluvit k davu, pronést v sobotu na demonstraci. Je to dokonale burcující projev:

  Ačkoliv to málokdo zmiňuje, poprvé od sametového převratu jsme dospěli k podstatné změně: nejen že nemáme demokracii, my už nemáme dokonce ani demokratůru – jak to hezky básnicky nazval Karel Kryl.

  Poprvé za ta léta se totiž náš stát radikálně změnil. Vládnoucí moc naplno zahodila poslední zbytky demokratických mechanismů. Opozice, a to neparlamentní i parlamentní, už není chápána jako součást demokratického systému, ale jako v zásadě škodlivá a protistátní složka, škodící režimu, která musí být potlačována silově. Umlčena, eliminována, kriminalizována.

  Se kterou se vládnoucí moc nebaví a nebere ji vůbec v úvahu. Nedochází už k nějakým kompromisům mezi vládou a opozicí: vyjednávání v Parlamentu přestalo existovat – vládnoucí moc si prosadí silově svoje, klidně i za cenu porušení demokratických mechanismů, konkrétně jednacího řádu Sněmovny.

  Veřejný prostor, v demokracii i demokratůře pokrýván masovými médii, zanikl. Média se změnila v žumpy, kde je povolen jen jediný názor; ostatní názory jsou prezentovány jako nemorální, nevhodné, neslušné až zločinné: přičemž žumpoidní verbež volá po jejich přímém zákazu a kriminalizaci.

  Dospělo to už tak daleko, že média jsou plně fašizována: „zglajchšaltována“. Žádný názorový nebo dokonce opoziční tisk už neexistuje, ani rozhlasové stanice ani televize. Zpravodajství zaniklo rovněž: místo něj máme naprosto plnotučně prolhanou propagandu.

  Jediná zbylá opoziční média byla vyhnána na internet, kde se pohybují málem v ilegalitě; zbavená finančních zdrojů, dokonce i z reklamy. Vše je samozřejmě podporováno reklamními operátory, jako jsou Google a další.

  Zkrátka, nemáme už republiku. Máme režim, tentokrát už bez uvozovek. A k tomu je to ne náš režim, ale plně jejich režim. Naprosto protistátní, protinárodní, protilidský, protikulturní, protidějinný, protievropský. Režim, pro který je opozice naprosto nežádoucí. Hra na demokratůru skončila.

  1. Naprosto s Vámi souhlasím. A přiznávám, že jsem je zcela hanebně zkopíroval a rozeslal. Ovšem s tím, že jsou ukradena z litterate.cz a autorem je k42. Tak snad se nebude zlobit.

   1. Samozřejmě, že by k tomu případnému přednesu na demonstraci mělo dojít jen se souhlasem autora, to jsem zapomněl uvést. Omlouvám se.

  2. Výstižné. Jenže příčina? Občané to dopustili svojí hloupostí a leností. V představě, že jim bude vládnuto dobře a levně. Důsledkem je, že jim je vládnuto špatně a draze.

 4. Přátelé, pražský magistrát nám nabízí cestu, jak přitlačit trochu víc:

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-aktiviste-v-praze-bojuji-za-30-km-h-blokovanim-aut-mate-smulu-vzkazal-ridicum-magistrat-40424942

  Prej můžeme zablokovat dopravu v Praze, pokud takový úmysl řádně nahlásíme. Naše ústavní právo demonstrovat pak stojí nad právem lidí dostat se včas do práce a vůbec kamkoli. Podle magistrátu může 15 lidí paralyzovat dopravu a je to naprosto ok.

 5. Topolánek radí:

  “…Měl jsem křehkou partu, musel jsem každý hlas zoufale shánět. Za tři roky vládnutí jsem dvakrát vládu a poslance postavil před jasné dilema: ,Buď to schválíte, nebo okamžitě končíme.’ Naprosto brutálním způsobem jsem je vydíral, že hypotéky, které mají nabrané, nebudou moci platit, protože podám demisi. Fiala se nachází v podobné situaci,“ …”konstatoval.

    1. Ano, protože Topolánek politikou prošel a VÍ.
     On netuší nebo neodhaduje, on prostě VÍ.
     Má tu zkušenost z vysoké politiky, která nám civilům, tolik chybí k tomu, abychom s nimi mohli účinně zabojovat.

   1. Ukrajinský premiér sehnal pro snížení důchodů ve sněmovně jen 95 hlasů. Dokonce 3 vládní poslanci byli proti…

    1. Kdo ví proč vlastně byli proti… Třeba se domnívají, že se k věci mělo přistoupit razantněji, a nebo také jde o „hru“ , o předem dohodnutý scénář, o záměr… Nepodezříval bych Fialenka a demolici z „hlouposti“, a nic nenaznačuje jakékoliv drolení zatím prokazování jednoty.
     Výše se zmiňují Křupanova ( Topolánkova ) slova – dnes dvojnásob vědí, co činí, co by mohlo eventuálně po případném nenadálém pádu následovat, jak citelně by demoliční team pocítil ztrátu nebo utažení zdrojů … Navíc Křupan neřekl nic, o čem by se nevědělo, nebo nepočítalo…
     Nepodceňujte tu smečku – naivita je to poslední, s čím se v táboře gaunerů potkáte …

 6. odjinud
  Německý ministr hospodářství a ochrany klimatu za Zelené Robert Habeck už odsouhlasil, že v případě deficitu elektřiny budou mít čtyři tamní správci sítě (jako u nás ČEPS) právo odpojit elektromobily a tepelná čerpadla dálkově od napájení proudem
  https://pravyprostor.net/?p=157133

 7. Vyzera, ze yankeeom doslo, co za pruser vyrobili podmorkym odstrelom rur.
  Tak vymysleli hmlisktu storku, kde by to radi hodili na mrtveho. ergo na UA.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nyt-usa-nord-stream-vybuch-proukrajinska-skupina.A230307_164714_zahranicni_kha

  Problemom je, ze za proukrajinsku skupinu mozeme povazovat kludne i CIA.

  „Nově získané důkazy naznačují, že pachatelem byli oponenti ruského prezidenta Vladimira V. Putina, ale nespecifikují členy dané skupiny, ani kdo tuto operaci řídil nebo platil. Američtí představitelé odmítli prozradit původ informací, jak byly získány, či podrobnosti k síle těchto důkazů,“

  Nie je nahodou sleepy Joe tiez oponentom ruskeho prezidenta?? 🙂

 8. Moc sem nepřispívám, ale rád si tady přečtu diskusi, ale dnes je tady jiné, příspěvky nemají hlavu ani patu. Je to nanic.

  1. Chuck Norris prý dovede jako jediný dojet kruhový objezd až do konce. Možná se autoři některých příspěvků rozhodli jej trumfnout a objet ho vícekrát.

   1. Taky mě to napadlo jako první. Asi holt jako dárek k té zcela zbytečně bráněné a naprosto nedůležité dědince.

  1. Myslím že budete dost v menšině ale to není nic proti ničemu politické komentáře jsou vždy jen o pohledu. Já to dávám v přikladu co je lepší rajská nebo svíčková je to jen názor. Mě osobně vadí jeho styl moc často napadá jiný názor urážkou a svůj podává stylem všeználka. Jak jsem předeslal je to můj pohled což je nevýznamné

 9. By ma zaujimalo s cim ratal tento chlapec
  https://t.me/rian_ru/196250

  ale podla tonu hlasu pana za kamerou to vyzera, ze pan za kamerou je zly polis a chlapec terorista si bude musiet spomenut aj na to kedy mal prvu poluciu.

  Luky vyzeral ze je poriadne nasraty.
  https://t.me/rian_ru/196236

  A sa divim, ze ich vobec nasli.
  A sa divim, ze nezdrhli. Asi mali toho na praci viac.

  Vyzera, ze i na zakladnu Engels to neletelo az z UA. Ale nejaka miestna filialka odboja v ruskom tyle.

 10. Nelíbí se mi implicitně vyjádřený názor či upozornění v tom smyslu, že nebude-li Václavák dostatešně přeplněný, jsme v hajzlu …
  Tož takhle ne … (Komu to má posloužit?)

  1. To je velmi jednoduché – pokud má být demoška projevem „lidového hněvu“, pak je potřeba, aby se na Václaváku sešlo HODNĚ přes 100 000 lidí.
   Cokoli pod 100 000 bude pro pětidemolici jasným signálem, že její řádění „lidu“ nijak zvlášť nevadí.

   1. Kolik lidi mel Milion chlivek na Letne a s Babisem to ani nehnulo? Kolik Indignados protestovalo mesice ve Spanelsku a s vladou to taky ani nehnulo, skoro milion?

   2. Hesla:
    Strakova akademie, Molotov koktejl, náhodně odložená hromada dlažebních kostek.
    Následně:
    Připodělaní fízlové s rozmlácenými kárami od těch kostek, hnědé trenky a předčasně zešedivělí pisálci.
    Pokud aspoň něco z toho neproběhne, tak všecka ta práce byla nadarmo.
    A já už dneska, sedmého března vím, že nadarmo byla.

    1. Vládní a státní OUředníci stávkovat nebudou a ti ostatní …. – mnozí ač by rádi, nemůžou, protože rodina, děti ……………………

     na odboráře mno – kde jsou ajcí odboráři.. hledat se svíčkou v pravé poledne

 11. Jedna dobra zprava … 😀
  „Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová se bude ucházet o roli generální tajemnice NATO, pokud nebude v Evropské komisi znovu zvolena, píše La Repubblica.“

  1. Všem je už dnes napvosto, ale opravdu napvosto jasné, že v případě zvolení, bude Ursula jak již jí její tradice a pověst provází , tou jedině správnou ženou (respektive, neutrálně, osobou) na svém místě.
   Předpokládám, že samozřejmě zajistí povinnou pravidelnou gynekologickou prohlídku všem vojákům OTAN, bez rozdílu pohlaví. Tím zajistí větší obranyschopnost členských států.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *