22 června, 2024

Chcete vůbec vyhrát?

Přátelé, dneska jsem měl cestu do Prahy a fakt, volby už budou co nevidět. Naše skvělá dálnice D1 se začíná hemžit předvolebními bilbórdy. Čím blíž k Praze nebo k Brnu, tím víc politických hlav. I když se stále větší část volebních kampaní přesouvá na sociální sítě a stejným směrem teče stále více peněz, bez bilbórdů, banerů a podobných vizuálních materiálů to pořád ještě nejde. Na tyto velké plakátovací plochy spolknou zpravidla tak třetinu či čtvrtinu rozpočtu na kampaň.

Kdo mě čtete dlouhodobě, tak víte, že před posledními parlamentními volbami jsem několikrát psal o tehdejších plakátovacích plochách. Není to jediný prostředek, ale je poměrně drahý a výrazný, takže se z něj dá docela hodně odhadnout. Hesla na bilbórdu musejí být obzvláště krátká, aby se dala přečíst při rychlosti 130 km/h, ale zase ho vidí opravdu hodně lidí.

Nejvíckrát jen napočítal Vondru a jeho křivou hubu. Chybělo mu jen v ruce kompro na Jandejska, aby byl dokonalý. Prý, silné Česko. Nevím, jak silné bude, když má za spolukandidáty Niedermayera, který chce přesný opak a Zdechovského, který se tam hlavně chce udržet za každou každičkou cenu. Na žádném plakátě jsem neviděl Vondru se svými spolukandidáty. To si ohlídal. Jakékoliv spojení s TOP a KDU je teď naprosto smrtící a Vondra to ví. Ovšem už si nepřipopuští, že díky lživému pamfletu na Jandejska je třetí koulí na noze a všichni se tam teď stahují ke dnu navzájem.

Viděl jsem pár plakátů se Svobodnými. První čtyřka kandidátů, standardní sdělení, jak už jsem říkal, mají silnou kandidátku, tady celkem není co řešit. Plakátů nebylo tolik, ale byly dobře umístěné i dobře čitelné. Menší strany nemohou vydat tolik peněz, tak se snaží si zamluvit a objednat dobrá místa hodně dlouho dopředu. Tipoval bych, že Svobodní je museli objednat někdy loni v září a to jsem možná ještě podcenil.

Zaznamenal jsem první plakáty Stačilo! Tam také není co řešit. Obličej jedničky na kandidátce, Kateřiny Konečné, výrazný barevný vizuál a velká výhoda v názvu. Stačí přidat jedno slovo… Fialo, Stačilo! Snadno zapamatovatelné, jednoznačně protestní. Obměňování sloganu je snadné, současná věrchuška tu nadělala tolik zvěrstev, že byste mohli mít na každém bilbórdu něco jiného a nikdy by vám nápady nedošly.

Hnutí ANO jsem neviděl, oni si mohou dovolit ještě počkat, protože mají dost prostředků aby veřejný prostor svou kampaní totálně naplnili, takže se nedivím, že ještě nemusejí. Ale neviděl jsem nikde ani Kandidátuši Nerudovou a ani naše Pirátstvo. Tam bych čekal, že by plakáty měly být už venku.

A pak jsem viděl plakáty SPD. Já se hrozně moc omlouvám všem voličům SPD a vlastně i všem členům, já vím, že jsem k vám byl v posledních kampaních poměrně příkrý, ale já vás mám rád a tak mě mrzí, když vidím naprosto jednoznačné marketingové chyby, které se vám vymstí. Udělali jste je v posledních parlamentních volbách přílišným zaměřením na covid, v prezidentské volbě jste tím ukázali, že tvrdé jádro SPD má méně než 5% voličů a teď v tom pokračujete.

Máte na naprosto exkluzívních místech na vjezdu do velkých měst bilbórdy, na kterých máte napsáno: „Společně proti diktátu EU“ a máte tam Okamuru, Salviniho a Le Penovou.

Sakra proč? Oni za vás kandidují? Kde je Mach, David a Majerová? Chápal bych, kdyby Tomio držel pod rameny svoje tři přední kandidáty a představoval je voličům. Ale k čemu jsou na bilbordech tři hlavy, které nekandidují a nejsou tam hlavy, které kandidují. Chápu, že Tomio Okamura „prodává,“ ale proč prodává Salviniho a Le Pennovou?

Vždyť dobrá půlka voličů ještě ani neví, že jste se spojili s Trikolorou a že máte jako lídra Petra Macha…

Bilbórdy na nejlepších a také nejdražšších místech… a o kandidátech neřeknou vůbec nic. Navíc, nápisy pod obličeji (aby lidé vůbec věděli, o koho jde) jsou tak malé, že se z auta blbě čtou. Myslíte, že českému voliči zaimponují Ital a Francouzka? Kvůli tomu, že s nimi máte dobré vztahy, vás budou volit? Já vím, že tím ukazujete záměr se s nimi spojit ve společné frakci, ale kolik voličů vůbec ví, že v europarlamentu jsou frakce?

Vlastně by mi to mohlo být jedno, kdo chce kam, pomozme mu tam, ale sakra, jestli takhle budete pokračovat, tak to dopracujete k debaklu. Počítejte se mnou: Na prvním místě kandidátky nemáte zasloužilého unijního matadora, který v europarlamentu odvedl kus dobré práce, ačkoliv kandiduje. Místo něho tam máte člověka, kterému sotva oschla stranická přihláška. Na třetím místě máte Majerovou, za kterou jste teď ani neztratili slovo, když se do ní intervjuci pouštěli za Voice of Europe. Ať to počítám, jak to počítám, i kdybyste utrhli tři mandáty, tak vlastně ani jeden nebude váš. A jako kdybyste to také tušili, tak dáváte statisíce peněz do vizuálů bez kandidátů…

Dává to celé nějaký smysl, kterému sakra nerozumím? Je v tom nějaká genialita, kterou nedokážu vidět? Kdo vám to sakra tvoří?

Hele, nejsem žádná citlivka. Klidně se do mě pusťte. Jsem připraven se sejít s kýmkoliv z SPD a nechat si to vysvětlit. Jsem připraven dát na svém blogu prostor komukoliv z vás, aby to vysvětlil mně i čtenářům. Jsem připraven tento svůj článek zkorigovat, napsat jiný a lepší, ale prosím, prosím, prosím, vysvětlete mi to. Můj vidlácký mozek na to prostě nestačí a neumím za tím vidět nic jiného než počátek průšvihu.

Omlouvám se za upřímnost.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

286 thoughts on “Chcete vůbec vyhrát?

 1. Je zajímavé kolik je v diskusi příspěvku “nic nemá cenu” “dopadne to blbě tak jako tak” “stranu X (má reálnou šanci vybojovat křeslo) nemá cenu volit bo Y” “europarlament o ničem nerozhoduje”
  Vsadím se že jich bude s blížícím termínem voleb přibývat.
  Nenechte se odradit, dejme pětikolce v eurovolbách pořádné na prdel a uvidíte jaké se budou dít věci.

  1. Podstatné je dosáhnout vysoké volební účasti, alespoň 60 %. Počet voličů 5-kolky lze přečíslit jedině tím, že přijdou volit i ti, co svoji nechuť k EU do teď vyjadřovali tím, že k volbám nešli.

   Přesně jak to řekl Orbán: „Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel“.

    1. Kdybych na to měl prachy, tak to udělám sám. Prostě jen takto:

     Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Brusel. Pojďte volit.

     a obdobně před parlamentními volbami:

     Nestačí být naštvaný. Musíme ovládnout Prahu. Pojďte volit.

     a zaplavil jimi každou vesnici a malé město.

   1. Josefs.
    Však možná ty blechy vypustit velký by úspěch mohlo mít. Bude se drbat Komis celá, mohla by to být hezká mela!

 2. Ježíš Kristus řekl…..Postavte se satanovi a on od vás uteče.
  Proto je třeba volit Ladislava Vrabela.

 3. Stačí si přečíst článek u Vlka „Kam kráčíš Slovensko“ a je jasné, že alternativa u nás nikdy nemůže uspět.

 4. Volby dopadnou jako vzdycky: vyhraje Mensi Zlo, ruku v ruce s Vetsim Zlem.
  A Mensi Zlo bude ten retarder, ktery zablokuje a necha (opet) propadnout milion hlasu malych opozicnich stran.
  ANO a jeho marketing Mensiho Zla je pricinou milionu hlasu v bazine, nikoliv neschopnost mensich stran se spojit. ANO pusobi jak magneticka Karbunklova hora na Bruncvika a nedovoli nespokojencum se od nej odtrhnout.
  STACILO! bude zlikvidovano v kazdem pripade: bud rovnou ostrouha a propadne, anebo vyhraje Konecna, ktera se odsune do Bruselu a STACILO! se nasledne propadne do bezvyznamnosti.
  Volit strany a hnuti s programem, ktere jsou nespokojenym volicum opravdu blizke, nepripada pro nespokojeneho volice v uvahu. Nespokojeny volic totiz voli rozumne mensi zlo, kterym se pak necha radostne oyebavat. Zkusenosti v tomto smeru ma nespokojeny volic na rozdavani a stale se mu to libi, neni proto duvodu, aby to tentokrat dopadlo jinak.
  Rozumna volba-> oyebavka-> rozcarovani-> presvedcovani se o spravnosti sve volby argumentem „zapalene svicky“.
  A tak stale dokola.
  To je algoritmus vzpoury nespokojeneho volice, jez by zaslouzil Nobelovu cenu za socialni perpetuum mobile.
  Radost to pozorovat.

  1. Karel Kryl: Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít
   nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat …

 5. Já jenom po ránu (v kafi mám smetanu) zírám, kolik je tu schopných marketérů.
  Co dělají tady?
  Dávno by už měli ze svých kanceláří vést kampaně těch nejlepších!!

 6. Jo je to tak. Kdo chce vyhrát volby, musí za Vidlákem. Ten nejlépe ví, jak dělat kampaň, co dát na bilbordy!
  Kdyby se PRO řídilo Vidlákem, tak se dnes nekrčí pod dvěma procenty, ale bylo by na úrovni ANO. Podělali si to sami, dobře jim tak, neposlechnout Vidláka.

  Vidlák je vynikající marketér, ale mizerný počtář. Gaussova křivka četnosti výskytu říká, že na pokraji spektra bude oněch milion hlasů. Propadnou u každých voleb, neb je v tom zákonitost. Soustředit se na tuto skupinu voličů je sice možné, leč dobrý výsledek to nedá.

  Ale jó. Jednou se to snad s přispěním božím podaří. Boží vidlákovská prostoto!!!!!!!!!

 7. Bez Babiše to nepůjde

  Průzkum STEM/MARK: V eurovolbách zvítězí ANO, z lídrů lidé nejvíc znají Nerudovou a Zaorálka
  Praha 18:44 9. dubna 2024
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pruzkum-stemmark-v-eurovolbach-zvitezi-ano-z-lidru-lide-nejvic-znaji-nerudovou-a_2404091844_job

  S výsledky průzkumu nemusíte souhlasit, procenta se ještě změní.

  Změní se koaliční potenciál?
  Viz.
  …Viděli jste něco takového u nás? Poslechněte si Rajchla, Okamuru, Šlachtu, Majerovou a další představitele opozice.
  Ani jeden z nich není schopen potlačit své ego, své myšlení, své napoleonství ve prospěch národní suverenity a boje s ideologickými bludy západních libiotů. A co hůř, oni nejen nejsou schopni spolupracovat na změně systému a režimu, oni si navzájem střílejí do vlastních řad.
  A tak se kupodivu jako „nejmoudřejší“ z nich ukazuje dnes šéfka KSČM Kateřina Konečná, která otevřela kandidátku pro osobnosti a zorganizovala kandidátku „STAČILO“. Samozřejmě, že mám spousty jiných názorů na ekonomické otázky, sociální otázky, ale v tom podstatném jsem zajedno.
  Chci zastavit Green deal, chci zastavit bludy deviantních ideologů LGBT, chci zastavit devastaci školství, chci mír a ne válku, nechci žádná okupační vojska na našem území, nechci nesmyslně vyhazovat stovky miliard na zbytečnosti typu F-35, Leopard, CW-90 a podobné nesmysly, nechci fašizaci země….
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/04/10/kam-kracis-slovensko-2/

  1. Já vím jak hlasoval pan Ivan David, vím v jaké frakci je a jsem s jeho prací spokojena, tudíž pošlu SPD opět do EP, aby to zastavili.

 8. Vidláku, není to tak složité. Okamura.
  To On přibral Macha a jeho voliče. Voliče si chce podržet a Macha poslat do Brusele.
  To On přibral Trikolóru a její voliče, ty si nechat a Majerovou do Brusele. Atd. …
  A On spoléhá na to, že i bez kampaně je tam dostane, a má nejspíš pravdu.

  Prachy za kampaň On raději investuje do sebepovznesení na úroveň Salviniho a Le Pen. Parlamentky se blíží.

  1. Já vidím spíš problém u STAČILO. Vážně je nejlepší strategií poslat do Brusele Konečnou? Kdo na její místo? Parlamentky se odpískají?

   1. Tady už to někdo psal, copak je tam jen Konečná ? To by bylo hodně smutné. Přece do parlamentek je ještě daleko, mohou, a já věřím, že se tak stane, se vyprofilovat jiné výrazné osobnosti tohoto uskupení.
    A ještě, hodně zdejších diskutérů zde píše, parafrázuji, musíte volit toho a toho, nejčastěji SPD. Nemusíme, bylo by dobré, kdyby psali JÁ musím volit SPD, ale jiní si mohou přece vybrat někoho jiného. Myslím jen, že NESMÍME volit ty hajzly z petidemolice. Protože by to pro ty gaunery, zloděje a hlavně chciválky byl signál, že si nenecháme všechno líbit. Tak to vidím já.

    1. STAČILO dělá velkou chybu, že nasadilo Konečnou, ledaže by to sehráli tak, že by po vítězství do Brusele odmítla a využila to následovně marketingově.
     Okamura ví, proč se nenapsal na kandidátku. Vážně si myslíte, že by SPD s ním či bez něj bylo totéž?

     1. Okamura není Konečná, to především. I já uvažovala o SPD, jsou tam lidé, kterým bych věřila (David, Foldyna a jistě jich je víc). Jenže Macha já nepřekousnu (vím, že mohu krouzkovat, o to nejde), tím, že ho dali na první místo kandidátky je pro mě SPD nyní nevolitelna. A pro mě je za tímto rozhodnutím Okamura, proto jsem k SPD ztratila důvěru.

      1. Takže budete „nepřekusovat “ Macha tak dlouho, až budete v Bruseli mit Niedermayera nebo Nerudovou. Fakt výhra.

       1. Nezlobte se ale Vaší reakci nerozumím. To že někdo nebude volit SPD vubec neznamená že dává hlas.
        Takže budete „nepřekusovat “ Macha tak dlouho, až budete v Bruseli mit Niedermayera nebo Nerudovou. Fakt výhra.

        Důležité je nedat hlas komukoliv s 5 kolky a jít k volbám, já osobně dám hlas Konečné i když si myslím že by byla více potřebná zde.

        1. Děkuji tato, prostě někomu to nedochází. Jak napíši, že SPD volit nebudu, tak někteří diskutující se mohou pominout. Jejich problém, ne můj. Já jim také nemluvím do toho koho chtějí volit, je to jejich rozhodnutí.
         Ano, Mach je ještě více napravo než ODS, takže ho nemohu volit a tedy ani SPD, protože to oni si ho dali(spíše tedy jejich předseda Okamura) do čela kandidátky a tím je ta strana pro mě nevolitelna. Pro někoho je a já to respektuji, tak respektujte i Vy Jirko II. moje rozhodnutí.

         1. Vy vůbec zřejmě nechápete, že ty eurovolby nejsou o levici a pravici.
          Ty jsou o eurohujerech versus euroskepticích.

          1. Ne, jde jen o stádo obvykle blbců, kteří chtějí mít dobrý plat. Čest výjimkám, kteří jsou ale naprosto bezvýznamní v soukolí Bruselu.

         2. Každý jsme jiný a máme jiné preference. Vy levicově až do úplného krachu, já pravicově s tím, že Mach by to mohl trošku tam posunout. Díky jemu má SPD můj hlas.

      2. Šklíba:
       Ježišmarjá. Další šíleně perfekcionistický maniak! Vám když vaše koťátka přinesla jednou za devět lete dvojku v žákajdě, tak jste dostala hysák a zatrhla jim na rok tablet, co?

        1. Šklíba:
         Co je k nepochopení na sousloví „perfekcionistický maniak“? Já myslela, že to zná každý, ale v případě nutnosti ráda dovysvětlím.

         1. Prožidovský a proruský nacista radí holkám, aby si to nechaly až po hodině, na šatnu.
          Tam si mohou ty odbarvený hára vyškubat, nebo rudýma drápama oči vyškrábat, podle libosti.
          Nacista byl ale radši, když měl ty rudý drápy zaseknutý v zádech

         2. Já nechápu co má sousloví „perfekcionistický maniak“ společného s mojí volbou. Stejně tak nechápu co s tím má Váš nesmyslný výkřik: „Vám když vaše koťátka přinesla jednou za devět lete dvojku v žákajdě, tak jste dostala hysák a zatrhla jim na rok tablet, co?“ To už vůbec ne, a prosím nezatahujte do zdejší diskuse mojí rodinu, takové lidi já opravdu nesnáším.
          Je to moje rozhodnutí, Stačilo má, podle všeho, šanci na proniknutí do europarlamentu a to je pro mě rozhodující.
          Jirka II. co chápu a nechápu je moje věc a volba, znovu opakuji pro vás všechny voliče zřejmě SPD, mé rozhodnutí.

          1. Šklíba:
           Takže zakázala. Ty tablety. Jinak by vás to tak nerozčílilo.
           Co má společného ta formulace…..no jak bych vám to jenom…….je to taková přibližná charakteristika perfekcionistického maniaka, pro všechny případy.
           A teď tedy co má ono sousloví společného s vaší volbou: no asi zhruba to, že ji dost přesně charakterizuje.
           Ale třeba mě Katango opraví.

     2. O tom, ze by se po volbach Konecka vzdala ve prospech dvojky jsem taky premyslel, ale to je nerealne.
      Za to by ji roznesli, a po pravu.

   2. „Vážně je nejlepší strategií poslat do Brusele Konečnou?“

    Nevím, jestli je to nejlepší strategie, ale je to realita – ber – neber. Za mne je to sympatická možnost.

    Samozřejmě, konečná se může zablokovat v Bruseli a tím bude nadějné spojování na levici přibrzděno nebo naopak úspěch ve volbách do EP tento proces nakopne.

    Nebo Stačilo! neuspěje a bude to tak jako tak v p….

    Vyberte si.

    1. Zaprvé jde o klasické kecy těch, kteří jsou proti čemukoli. Kdyby paní se Konečná rozhodla to změnit a kandidovat do Poslanecké sněmovny, zase by kritisovali proč odchází z Brusele a neškodí tam.
     Zadruhé paní Konečná vedla veškeré rozhovory o spojeních, mnoho besed, TV vystoupení a podobně i teď, kdy v EP byla. Proč by to asi nemohla dělat i nadále ?

     1. V Bruseli Konečná nic nezmůže. Bude tam jen sedět za vyšší plat a STAČILO v Parlamentkách zmizí navždy. Mach to kdysi pochopil.

      1. Samozřejmě, podle vás nemá nikdy nic cenu. Ještě jsem neviděl, že byste kdy napsal že něco má cenu nebo pomůže.

    2. Admirál.
     Konečná se navrch v té bruseli umí pohybovat, což fakt není žádná sranda, když občas posloucháte nějakého příčetného poslance na toto téma. Dokonce i Saša Vodnra, než zvrecionovatěl, tak mluvil a dost zajímavě.

 9. Pracující lidé v ČR, kteří mají rodinu a mozek to mají rozehrané do EU voleb opět na krásnou a jistou prohru. Jejich údajné vlastenecké strany se rozdělily do tolika samostatně kandidujících subjektů, že je z toho zaděláno na pěkný průser. Ale když my voliči na naše údajné zástupce neumíme vytvořit tlak – ve smyslu, pokud se nespojíte nedáme vám ani hlas (a toto následně dodržet!), tak je to i naše chyba v konečném důsledku.

  Máme tu (víceméně „relevantní“) kandidující:
  ANO
  SPD+trikolora
  SocDem
  Paroubkovo ČSSD
  Stačilo
  Vrábela
  Rajchlovo PRO
  Šlachtu s Macinkou a Turkem
  Gen. Blaška s Vandasem, Vítovou
  Svobodné s Šichtařovou
  a to ani nepočítám (tedy ani nevím, zda kandidují) ty maličké jako Švýcarskou demokracii, ChcíplPsa, Luboše Volného, Moravany a nevím kýhočerta ještě

  Další komentář netřeba. Když je ego a koryto přednější tak to dopadá takhle. Kdo má ale pak poslouchat všechny ty kecy ohledně toho jak jim záleží na našem dobru. Dřív jsem nemohl poslouchat jen Fialovo partu, teď už mi leze krkem i Konečná i Rajchl i Okamura a všichni ostatní.

  1. ANO – kdo to zvladne bez zvraceni at to tam hodi na jistotu
   SPD+trikolora – ti to maji jiste, takze take klidne volit
   SocDem – nevolitelni, kopie ODS, prolezla lidma jako Kucian a Poche co jen kradou,byl jsem jejim clenem, NEVOLIT
   Paroubkovo ČSSD – ten jde do volen se Stacilo! myslim
   Stačilo – jasna volba velka sance ze se tam dostanou, nas kun ty musime VOLIT vischni
   Vrábela – bohuzel se sam trochu vysachoval, nevolitelny
   Rajchlovo PRO – libertariani, NEVOLIT
   Šlachtu s Macinkou a Turkem – smutny pribeh NEVOLIT
   Gen. Blaška s Vandasem, Vítovou – tak to je snad jen pro nacky, nevolit
   Svobodné s Šichtařovou – LIBERTARIANI NEVOLIT!

   volte Stacilo a prestante blbnout, az bude aspon tohle uskupeni silne ostatni se do nej presunou.

   1. U Stačilo! (přes veškeré sympatie k jeho kandidátům) mám obavu, zda se nejedná o past na voliče. Nakonec nepřelezou 5 procent a hlasy propadnou.

    Hlavní indicií je, že velká média jim dávají docela prostor a nehází na ně špínu.

    Až začnou žumpy vřískat, tak to pro mne bude signál, že jsou pro ně reálné nebezpečí začnu je sledovat.

   2. Moravané mohou volit svou národní stranu, která jde do voleb s podporou moravských republikánů (SPR-RSČMS). Lídr eu-kandidátky je MUDr. Ctirad Musil, v době covidiády se vymezoval vůči covid-fašismu, za což byl i perzekuován.
    http://moravane.cz/
    Podotýkám, že na Moravě je potenciálních voličů (odpůrců EU a globalistické totality) docela dost. Takže šance tu je, jen se zviditelnit.

  2. Bůh to prý dělá tak, že když člověk něco v životě pokazí, tak mu tu situaci zopakuje vícekrát až se to ten člověk naučí udělat dobře.

   V tomto případě voliči opozice se musejí naučit volit mešní zlo z toho co se tam reálně a na 100 procent může dostat.

   Volit strany co nemají šanci je jako nejít k volbám. Což je podpora stran vládních. Vládní strany (a jejich voliči) se naučili volit tak, aby jejich hlasy nepropadaly a proto dnes vládnou. Volič ODS přijde a bude volit SPOLU i když tím podporuje kandidáty co hlásají opak toho co by chtěl slyšet.

   Na Slovensku se to voliči naučili a nebinární Šimečko nebo Korček neprošli.

   Opakování matka moudrosti – Kdo ohrnuje nos nad menším zlem, dostane zlo větší.

  3. Naprostý souhlas. Zatim jsem vždy (od vzniku) volil SPD, ale tentokrat to nejspíš hodím se skřípěním zubů Konečné. ANO je nevolitelné, jejich euro-poslanci byli vždy naprostá katastrofa.

 10. Vidlaku, napisu to znava, MAcha nebrat je to libertarian , chce zrusit zakonik prace, zprivatizovat vse vcetne nemocnic o kterych tu pise p. Markova. Zakryva to libivymi kecy o minimalnim statu apod. ale jede podle svate bible libertarianu od Ayn Randove. Ve svych blouznenich jeho okoli jako Lubos Zalom z Cermatu )ano libertarian pracujici v Cermatu to je sila :)) mluvi o soukrome policii i armade, soukromych dalnicich a vubec vsem. Oni se odstahuji do sveho podvodniho mesta Rupture a my v tom budem zit a dojizdet jim tam delat servis 🙂

  1. Vidím to podobně. Budu volit SPD, ale budu kroužkovat. Pokud to udělá dostatečný počet voličů, může se podařit Macha přeskočit.

    1. To už tady bylo před 5 lety v případě generála H.Blaško. Kroužkováním přeskočil nastrčené prominenty SPD vepředu. Okamůra z toho byl tehdy na mrtvici a milý Blaško „odejděn“ z SPD úplně.

       1. Mám jiný názor.
        zde jsem to počítal: https://web.litterate.cz/startovni-cara/comment-page-1/#comment-266915

        Domnívám se, že Stačilo!, SPD a „Blaško“(Aliance za nezávislost ČR) mají stejnou startovní pozici (každé z jmenovaných uskupení 165-170 tisíc hlasů).
        „Startovní pozicí“ rozumín počet „jistých hlasů“ = těch, které dostanou „určitě“ bez další agitace/mobilizace.
        V následujících necelých dvou měsících k této startovní pozici mohou přibrat další.

        Přepočteno na mandáty u každého z nich: jeden určitě, dva možná. Celkově 3 až 6. O zbylé se podělí ANO a členi dosavadního pětihnusu.

        1. Tak to dopadá, když jeden klikne na odkaz. Hned tam pak začne (já) psát komentáře, které chtěl psát sem…

          1. Pardon za zmatení. Otázka je, zda se významný počet lidí nevyskytuje ve více skupinách. Já bych předpokládal, že třeba hodně ze skalních příznivců Hynka Blaška budou i skalním příznivcem některé z níže uvedených stran. V tom případě byste nemohl ty řádky prostě sečítat.

          2. → Tymákovan (22:24)
           Nyní již otázce rozumím.
           Ano, je možné, že někdo v minulých volbách kroužkoval H. Blaška (tehdy v dresu SPD) a přitom je příznivcem třeba „hnutí PES“, takže já ho počítám dvakrát, třebaže je jen jeden.
           Ale takových lidí nebude mnoho, protože jak Dělnická strana sociální spravedlnosti (Vandas), tak Národní demokracie (Bartoš, Sedláček), tak Aliance národních sil (Vítová), tak Rozumní (Hannig) – ti všichni minule kandidovali = jejich tendejší voliči volili je, ne Blaška.

    1. Nemyslím si, že u SPD po vykroužkování zůstane. Myslím si, že je to turista.

     A taky si myslím, že „odsunutý do brusele“ by udělal SPD medvědí službu, a těch pár voličů navíc v parlamentkách za to nestojí.

   1. Přesně tak! Kroužkujte.

    Pokud se Mach do EP dostane, rozhodně se mu odtamtud zákoník práce zrušit nepodaří.

  2. Bohužel, SPD jde v duchu svých „nejlepších tradic“. Na prvním místě kandidát, kterému ještě ani neoschl inkoust na přihlášce. A lidé, kteří si to odpracovali – Ivan David – někam dozadu, aby nebyli moc vidět.
   Peronální politika non plus ultra. A není to poprvé, tedy je to úmysl.
   Škoda.

  3. Jasně, chcete velký stát, vysoké daně pro velké firmy, … a potom se, jak včera, divíte, že PHARMA firmy se přesouvají do Irska a Holandska, kde mají pro sebe snížené daně na 15%.

   1. to uz je nase blbost, na takove firmy je trena uvalit cla a mistni dane. tohle vyjebavani se zapadu nevyplaci a propada se.

    mas popletene co jsem napsal, ja jsem napsal ze MAchovo blaboleni o malem statu je zasterka pro privatizaci uplne vseho, zatimco my levicaci trvame na tom ze strategicke obory ma mit plne pod kontrolou stat. Coz neni o velkem statu ale o uplne jinem statu.

    1. Jakože PHARMA firmy a další strategické firmy bude vlastnit stát a do vedení nasadí svoje lidi? Budu jmenovat: Lipavský jako ředitel státní PHARMA firmy? Pekarová do vedení oceláren? Černochová povede zbrojní průmysl? Fiala vodovody a kanalizace?
     Svoje lidi si již přivedou sami.
     Jako vážně? Zdroje jsou?

  4. Vubec nevim, co hlasa Mach dneska, ale pred mnoha lety jsem je sledoval.
   Tenkrat u nej byl I Kalousek a cela Top09 levicova.
   Nekomu by se az mohlo zdat, ze si dela blazny.
   Me to prislo, ze je to takovej posuk.
   Co tim Okamura sleduje, to tady asi vsichni tusi.

   1. Asi taky chápe, že když zvedne již vysoké daně ještě víc, tak vybere méně a firmy odejdou jinam. Optimální daňový bod byl již překročen a konkurence snižuje a stahuje firmy k sobě.

 11. premyslite obcas na d tim zda zdejsi diskuse monitoruje policie jestli tu nechystame nejakou neplechu, nebo jen spolehaj na bonzaky z forum24 ze nas zavcasu udaj pres formular policie?

 12. Skoro dvacet let jsem volil SPD, přestože jsem názorově vlevo.
  Komunisti se utopili sami a ze sociální demokracie se stala žumpa (a utopili se taky).
  Přímou demokracii považuji za v praxi nerealizovatelnou. Na SPD jsem oceňoval protiimigrační politiku a některé poctivé osobnosti – například Davida a Foldynu, a samozřejmě poměrně důslednou opozici nejstupidnějších kroků.
  ANO opozicí nikdy nebylo a nebude – berou si příklad ze svého předsedy, který celý svůj profesní život pracuje jako oportunista. Jeho jediná přednost proti stávající vládě je to, že je schopný. Ovšem k čemu kdy své schopnosti použije, to je otázka úplně jiná.
  Vidím, že SPD uklouzávají jinam, takže čím dál víc zvažuji Stačilo. Hlavně, aby překročili limit, milion znovu ztracených hlasů samozřejmě hrozí.
  Někdo už tu psal, že se vyrojilo příliš mnoho straniček a hnutí, jejichž hlasy propadnou. Určitě je v tom záměr – už to nejednou použili a fungovalo to, takže není důvod od toho ustupovat.

  1. VOLIT SPD – TO JEDINÉ MÁ SMYSL, AŤ JE NA BILBORDECH COKOLIV. Před každými volbami se vyrojí pidistrany, které mají JEDINÝ ÚKOL: odebrat hlasy opravdové opozici – a to je pouze SPD. Po volbách se pidistrany neslyšně, nepozorovaně ztratí, ale účel splní – tím – že vovce jsou prostě vovce, nedojde jim, že početně nemůžou tyto pidistrany prorazit! A tím vlastně volí „Spoluzločince“ a jejich variantu B Babiše. A pak stačí takový Rychetský, který udělá kličku, a ejhle zločinci, mající za zadkem CIA a MI6 jsou u moci.
   Ne nadarmo mají tito komunističtí zločinci a jejich potomci všichni vystudovaný VUML-Aspeninstitut.

   1. Vidím to stejně. Ministrany s rizikem +-5% opět směřují k propadlým hlasům. SPD posílí euroskeptickou frakci a může brzdit Green Deal a další smrtící euroagendy.

   2. No jasně… JEDINĚ SPD! (Napsala „svědkyně“ Okamurova.)
    Přesně na tohleto SPD nakonec dojede – povýšenost nad ostatní a neschopnost se s nimi domluvit.
    Jedině SPD! – jako bych slyšel z politického záhrobí jistého Sládka. Ten (a jeho „svědci“) kdysi také razil stejné heslo – JEDINĚ SPR-RSČ!… a nebyl schopen akceptovat nikoho dalšího, kdo neskákal podle jeho not. Stejně tak Okamura & spol.
    To, že je česká opoziční pol. scéna tak rozfragmentovaná, je i zásluha výše jmenovaných politiků.

    1. Nejsem žádný straník! Ale trochu přemýšlejte! Proti SPD jedou vládnoucí zločinné spolky od začátku jejich vzniku – to byl ještě Úsvit – ten se jim podařilo rozvrátit zevnitř – nasazenými kukačkami a mediálním honem proti nim – a tyto snahy nikdy neskončily. Proto SPD své členy prověřuje a vybírá, protože ví, že jakmile jen trochu škobrtnou, mééédia je za pochvalu vládnoucích páníčů rozcupují na kusy. To není povýšenost ani arogance SPD, to je jejich opatrnost!!

    2. Charone, SPD může mít plno nedostatků, ale frakce v EU fungují takto:

     https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/pokud-je-pruzkum-do-eurovoleb-pravdivy-pak-jen-potvrzuje-ze-u-nas-euroskepticismus-neroste/

     důležité pasáže:

     Další známá koalice, která se spojuje při hlasování zejména k otázkám migrace a Green Dealu (tedy k hlasování proti oběma uvedeným) je koalice frakcí ECR a ID. Opět zde najdete jak vládní stranu (ODS, která je v ECR), tak opozici (SPD, která je v ID).

     Pouze jedna frakce [ID] je programově anti-EU, zbytek má buď politiku plně v souladu s EU nebo alespoň částečně.

     Tedy než se rozhodnete jít k volebním urnám, vždy si zjistěte dvě velmi zásadní věci: kdo je v jaké frakci a kdo jak hlasoval.

  2. Přesně tak. A v BISce se budou rozdávat medaile za dobrou práci. Možná někdo dostane i tu americkou ….

 13. Jakékoliv volby má v kapse 5k. Alternativa s tím nic nesvede. Češi a Moravané už mají překódovaný mozek. S tím nic už nikdo nenadělá. Jen velká válka.

 14. Pokud je volič svéprávný, tak už dopředu ví, koho bude volit.
  Volit podle plakátů volí jen pitomec.

  1. kdyz von ten PePa vypada tak krasne, jako taticek MAsaryk a pani Danuse je krasna a Pekarova ma krasny dynamicky uces 🙂

  2. Přesně tak to je. Politiku je třeba sledovat alespoň po očku neustále a pak má člověk před volbami jasno. Tudíž, víš koho volit bez vlezlé a podvodné reklamy !!!

  3. Ono to pro ty lidi, co se o politiku moc nezajímají a k volbám chodí, je tak že někdy krátce před volbami seberou povrchně nějaké info a spojí si to i s tvářemi z bilbordů. Strana, která jich má dost a zapamatovatelné, na tom může vydělat.

   Za volební agitací je dost složitá věda a strany povětšinou jednají na nějaké doporučení marketérů.

 15. Jsem teď na dovolené v zámoří, kde mnoho Čechů nepotkávám. Jen dva. Okamura fuj, Babiš fuj. Tak si to přeberte.

   1. Prakticky žádné jiné názory neslyším a nečtu mimo alternativu. Čechům a Moravanům není už pomoci.

    1. Tak s tím nesouhlasím, ten záběr je daleko širší. V podstatě každý člověk, který si živí reálnou a užitečnou prací, se kterým jsem se kdy dal do řeči, nemůže Fialu a jeho bandu ani vystát. Přitom ani třeba nečtou alternativní média. Jen se někteří chvíli bojí projevit svůj skutečmý názor, ale když zjistí, že jste na jejich straně, začnou mluvit upřímně, a to by pan profesor nechtěl slyšet. Jedinou výjimku představují v mém okolí lékaři, u jedněch jsem dokonce našel doma tištěné(!) Forum24…

     1. Re: Stan Borowitz
      Máte do značné míry pravdu.
      Ovšem reálnou užitečnou prací se živí čím dál tím méně lidí.
      Většina ani nechápe, co je to „užitečnost“, protože všechno posuzuje výhradně penězi. Z tohoto hlediska jsou nejužitečnější zaměstnanci „peněžních ústavů“. To je jedno, že z hlediska reálné užitečností je jich násobně víc, než je optimum.
      Lidé to (možná) pochopí, až nebudou mít co jíst a do čeho se obléct.

     2. Nejsme s manželem ve vašem okolí (nejspíš), ale my doma něco takového nemáme. Jak volí manžel, nevím, ale já už dlouho volím SPD. Holt jsem nevzdělaná lékařka z vesnice jménem Praha.

     3. Z lékaři má zkušenost:
      Je zde velmi rozšířená fachidiocie (oborová zaslepenost).
      Často se s doktorem dá bavit pouze o:
      Nemoci, operace, provoz nemocnic, služby, kdo souloží s kterou sestrou atd. Jakmile přepnete v rozhovoru na jiné téma… KONEC, dutá hlava…

      1. Jakožto psychiatr, a to jednu dobu i psychiatr dětský, jsem musela mít přehled o mnoha věcech, od fotbalu přes RPG (role playing games), knížky pro dospívající (H.Potter, LOTR), filmy, počítačové hry, náročnější literaturu, zahrádkaření až po ruční práce. Mne do těch vašich představ o lékařích netahejte.

  1. Proto taky ten tlak na schválení korespondečního hlasování. Jednak jde o ty skutečné hlasy, ze kterých je drtivá většina pro 5K, a jednak to vůbec nebude nápadné, když se jejich počet uměle ještě navýší.

 16. K čemu jsou skutečně dobré bilboardy? Nevím, nenapadá mě nic. Snad bych je využil pro krátké citáty Platóna, Sókrata, Komenského…

  Včera jsem našel člověka, který začíná dělat politiku podle principu rovnosti, bez vertikální pyramidy moci, který přichází se skutečně přímou demokracií. Mám z toho radost. Poslechněte si ho a přemýšlejte o tom. Je to velká věc, která v sobě skrývá řešení.

  https://youtu.be/N8FeQpp6S9c?si=JhzYaJH-dUssePc8

  1. Bibordy jsou podprahová reklama. Nechte děti kouknout v tv na nějakou reklamu (třeba na bonbony) a potom je v obchodě sledujte, kkyž půjdete okolo takového regálu.

  2. jsou to předtištěné omalovánky pro dospělé. Bohužel to málo lidem dochazí, že by na nich mohli plně rozvinout svoji kreativitu … A kdyby to udělal každý, tak si představte ty soudce, co by se museli zabývat tykadylky v několika milionech procesů 🙂

 17. Jezděte vlakem. Anebo lodí… Pak vás bilboardy s nablblými prasaty nemusí rozčilovat. Kdo se má taky na ty roztlemené mordy pořád koukat.

 18. Nevím jak kdo, ale mě nikdy ani nenapadlo, že bych volil podle nějakého bilboardu. Možná je to proto, že si zbytečností tolik nevšímám (asi mám v hlavě nějaký zabudovaný antispam filtr).

  1. Re: KD

   Když to tam nechcete házet podle vobrázků, určitě jste starý, škaredý a tak dále, protože z vás nevymlátili nechvalný zvyk používat svůj vlastní prostor mezi ušima k přemýšlení.
   Smiřte se s tím, že už NIKDY nebudete chytrý, mladý a krásný, jako ti JEDINĚ správní soudruzi.

 19. Já se jenom obávám, že těch „protestních stran“ už je zase nějak moc. K těm co se tam dostanou (SPD a ANO) tu najednou přibylo Stačilo, Svobodní, Přísaha, PRO atd. A podle průzkumů mají „překvapivě všichni tihle šanci se do toho EU parlamentu dostat. Ale já se tak nějak nemůžu zbavit dojmu, že to dopadne jako vždycky.
  Jestli on to nebude záměr. I mainstream jim v tomto směru dělá reklamu, ale výsledkem bude, že všichni tihle obdrží něco mezi 1,8 až 4,5 % hlasů. Bude tu zase milion propadlých a pětikolka se bude smát světu. Ne že bych měl něco proti výše uvedeným uskupením, ale jejich zvýšená propagace o jejich (ne)reálných šancích získat mandáty, obávám se, úspěch slavit nebude.

 20. Osobně mě bilbórdy nezajímají, ale ze své praxe vím, že na občana-blbce (a to je většina) jsou účinné.
  Příteli Vidláku, bacha, nepřeceňujte se, protože:
  „Hele, nejsem žádné ořezávátko. Jsem připraven se sejít s kýmkoliv z SPD a nechat si to vysvětlit. „, to zní….. jak to napsat slušně…. no prostě nafoukaně.
  Někdo tu správně napsal, že občan nevolí jednotlivce, ale spíše strany. Jejich program nečte (proč by taky měl, je to snůška kydů/nikoliv Vidlákových 🙂 ), vychází ze své dosavadní zkušenosti.
  Tah se Salvinim a Lepenkou za chybu nepovažuji, naopak, ale až výsledky voleb ukáží, jak je to doopravdy.

  1. Zase třeba vlk z vlkovobloguje upozorňuje, že volby rozhodují ti voliči, kteří se rozhodují na poslední chvíli. Prostě lehce ovlivnitelní okolím, billboardy, reklamami, dojmy, vizuálem, pocity, nemají nějaký blízký vztah k politice nebo nějaké straně. Každá strana se o tyto voliče musí snažit.

    1. ale tak ked netusia kto to je….aj ked pri troche stastia by mozno pri volbach to pochopili, ze Salvini=Mach alebo David a Le Penova=Majerova (kedze vacsina vobec netusi ako dotycni vyzeraju)

     1. Paní Janko, a možná, že jim jsou více známí Le Penová a Salvini, než nějací lidi, jako je Dr. David…o těch se v TV mluví víc.

    1. „“ Po každém setkání s libtardem pohladit prase!““
     Jen aby to pak nemělo vliv na kvalitu toho vepřového…

   1. Já pořád nechápu ty Motoristy…. Kdo tvoří jejich elektorát? Nikdo o nich nemluví, nikdo je nezná a mají skoro stejně % jako Stačilo! ??? Taky objíždí kulturáky? Zatím vidím akorát Turka u pravičáka Xavera (to je taky super „alternativec“, který k sobě zve jen pravičáky).
    Jako, s programem postaveným na odporu proti zákazu spalovacích motorů? Není to málo, Antone Pavloviči?

    1. Haha, vidím to stejně. Na Turka a jeho hranatou hlavu jsem už úplně alergickej. Taky jsem si říkal, že v dnešní turbulentní době, plné hospodářských a společenských problémů, postavit volební program na automobilismu může jen imbecil. A Šlachta k tomu, no to je konečná. Myslím konečná jako konečná, ne Konečná jako Konečná.

     1. Motoristy sice volit nebudu, ale jen o autech to být nemusí. Řekla bych, ře to je mimo jiné i proti vnucené elektromobilitě, která s sebou nese i nemožnost pro běžně situované lidi si elektroauto pořídit. Nesmyslné nároky na výrobu a distribuci el. energie, takže i když si to elektroauto budete moci dovolit, nikam se s ním nedostanete. Pro všechny masivní nárůst cen elektřiny.

      Co bude výsledkem? Ještě budete rádi za ta tzv patnáctiminutová města, protože budete muset všude kvedlat pěšky. Dál se dostanou pouze vyvolení a to vy témeř určitě nebudete. Nakonec nebudete nic vlastnit a budete šťastní.

      Jen o autech to prostě není.

 21. V kolonii ovce nevolí.
  Gubernátoři a jejich přísedící jsou dosazováni.
  Že to vy nechápete, myslíte si, že ta šaškárna s virtuálními sloupečky v televizi je realita, nepomůže nikomu z nás. Slepý káže. Vysvětlím to takhle.

  Dodnes nikdo oficiálně nepřiznal že západní kultura, je cizopasnická, parazitická a zušlechtila se během staletí do usmívající se besttyje. Nemáte jediný článek, kde byste nepředstrčil zaprodané besttyje. Strkáte je před sebou jako vozovou hradbu aby jste vyjádřil jejich myšlenky a jejich postoje a vedl kolem nich jakousi konverzaci. Už s nimi konverzujete lata, co jste ještě nezjistil, že stále konverzujete?

  A když se to nehodí, tak děláte, že jiné názory, co s názorama co patří do koše, že je to mimo vaší rozlišovací schopnosti.

  Tak tedy co je důležité rozlišovat?
  Co má smysl psát aby se něco změnilo?

   1. Jste tady trpěný jen proto, že jste servilní imbecil. Každému dáte. Kde berete nevím. Asi z eráru.

    1. Každý člověk toho více neví, než toho ví.
     Vy jste ovšem extrémní příklad, ženete ten nepoměr ad absurdum.

      1. Nahodou Sasin má ve spoustě věcí pravdu, akorát ji vyjadřuje pro většinu lidí dost těžko stravitelným způsobem. Řečeno slovy Hujera, sám jsem s tím měl co dělat…

       Třeba jeho změna nicku je geniální tah. To jméno teď máme všichni denně na očích…

       1. Stane, ti, co se mají z tohoto režimu dobře nikdy nepřesvědčíte.
        Ráno vstanou, dají si Beaujolais (božolé) s intenzivní rudou barvou a intenzivní vůní, za kousnou si svůj Croissant (kroasán) a pak jedou na výlet, mezi podobné.

       2. „Třeba jeho změna nicku je geniální tah. To jméno teď máme všichni denně na očích“

        To jako predtim jsme sasena nevideli jak je rok dlouhej?!? Co je na grafomanstvi kombinovanem s downovym syndromem genialni

       3. Zajímavé by bylo vědět jak a nakolik se jeho způsob života liší od těch lidí , které tady ve velkém (mám na mysli anonymní skupiny imbecilů, nebo těch, kteří svá moudra tahají z televize atd. atd.) mistruje.
        Anebo zda chodí k volbám.

        Ale je to jeho osobní věc, nevyzvídám….prostě mě to párkrát jen tak ťuklo, co je to za provazochodce . 😀

 22. Ono to bude stačit. Na ty 3 poslance. Na Kateřinu, zbude holt zase ten jeden. Nanic. Bez koaličního potencionálu. Ono totiž s komunistama nikdo nechce. Jak AfD, tak Le Pen a podobně.

  1. Koaliční potenciál, co to jé za šaškárnu? Konečná co se válí v prachách v Bruseli , co to jéé?

   1. Tak kroužkujte. Můj názor je, že Kateřina už je „za vodou“ a mohla by se na plný úvazek věnovat budování strany. Aby se jí příště nestalo, že není schopna získat 40 000 podpisů pro svého prezidentského kandidáta.
    Slušná levicová strana pracujících je nutností.

    1. Prožidovský a proruský nacista si jasně vzpomíná, že když Babiš skládal vládu, tak i přesto, že měl Okamurovu prdel nastrčenou až ke kalhotám, raději složil vládu s již tehdy problematickými socany a opřel se o podporu hlasů komunistů.
     Nacista si taky jasně vzpomíná, že co jeho paměť sahá, tak Okamura nikdy nebyl ve vládě, nikdy nebyl částí žádné koalice a nikdy ani nebude.
     On dál bude žvanit, okecávat a podávat návrhy nesmyslů, které nikdy nedostanou šanci projít.
     Všichni ti zmrdi v PS vědí, proč Okamura sedí v PS.
     Okamura je podle nacisty politický podnikatel, kterému to těch 10-14% skalních fandů vždy hodí. On potom vymění hlasy skalních fandů za ranec prachů, za užitečné kontakty napříč PS a všecko bude v pořádku.
     Nacistovi v tomto směru přijde poctivější paní Konečná a hodí jí to. Zkušenost nacistovi říká, že tyhle volby „srdíčkem“ dopadly vždycky blbě. Srdíčka se pak válela na chodníku a voliči čuměli, jak zrovna vyoraný myši.

      1. Co je to za nesmysl – až ho tam přizvou???? Bude-li mít 10 % volebních hlasů bude mít ve vládě 10 % seslí. Voliči rozhodli a žádný potinoha do toho nemá co kecat!!!

      2. Nacista si to představuje přesně, jak jste napsala a jak on napsal sám.
       Protože každý v PS ví, proč je Okamura v politice, tak jej nikdo do vlády nepřizve.
       Kdejaký šulda, co tam sedí teprv jedno období ví, že pan Okamura nechce nést odpovědnost, on chce nést ranec prachů.
       Babišovi hořela koudel u řiti – a stejně upřednostnil socany a dohodl se s bolševiky.
       Zřejmě to bylo snadnější, než se pak dohadovat s Okamurou.
       Nacistovi to vychází celkem logicky.

     1. A pamatujete taky, že než ty socany vzal Babiš do vlády, tak vykonal návštěvu u říšské kancléřky ? Jestlipak se někdy dozvíme, o čem se tam jednalo ?

      1. V těch krajích se nejedná, tam se jen rozdávají noty a upřesňují sankce pro případ falešných tónů.

 23. Mne to prijde docela v poradku.
  Davida Okamura toleruje se skipenim zubu a dat na bilboard Macha? 😂
  Toho modrosvazackeho kunkala🐸, co z EP utekl jako ze zbytecne instituce a ted se tam znova sere? 😂
  Majerova je povahou urcite lepsi, ale jeji projev pavlacove drbny🚬 rozhodne neuhranul.
  Davida tam Okamura dat nechce a ti zbyli dva by vsechno pohrbili ⚰️.
  Lepenku se Salvinim vidim jako velmi dobry tah, jasnou informaci, do jakeho klubu chce Okamura patrit.
  Ale nikdy nebude, je to burzoasni pristipkar, snazici se podplatit portyra, aby se mohl vecpat na slechticky bal.
  Volic vidi- volic voli. Podle meho je to velmi dobre vymyslene a zacilene.
  SPD je firma a ridi se firemni logikou; do politickych kruhu nikdy patrit nebude a proto jeji kroky ani nelze pomerovat politickymi meritky.

  1. Prožidovský a proruský nacista smutně konstatuje, že Majerová je patrně jediná prcatelná baba v politice.
   Ten otřesný zbytek má sexappealu, asi jako buldozer Stalinec.

 24. Já si myslím, že doba se mění. Jako Vidlák, pokud se nepletu, píše že hlasy získávají obličeje či osobnosti a ne programy, tak lidé podle mého čím dále tím více volí strany aniž by četli celé kandidátky. Proč by potom mělo záležet na tom, zda je na billboardu kandidát nebo někdo úplně jiný ? Uvidíme.

 25. No to jsem zvedava. Zatim jsem nevidela ani zablesk, ze by SPD chtela mluvit s lidem, vcetne nakych vidlaku. Ozvou-li se, budu to chapat, ze prece jenom se nejake ty ledy prolamuji….

 26. Nevolil jsem SPD, ale do EP budu, právě proto, že její europoslanci budou ve frakci, kam patri i poslanci Le PEN a AfD. To je frakce, která může sypat pisek do zajeteho systemu. Kateřina Konečná je inteligentní a pracovitá, ale frakce, kam patri v EP je marginalni. Věřím, že v předvolebních debatách budou mít kandidáti šanci to objasnit. Možná jsem naivní, ale voliče bych nepodcenoval.

  1. Je úplně jedno, co se do EP zvolí. Europoslanci nerozhodují. Rozhodují prostředky masového ovlivňování. Rozhodují USA, o několik úrovní níž pak třeba Německo. Rozhodují finance, ze kterých se platí rozšiřování agendy, třeba vtloukání Greendealu do našich hlav.

 27. Já si jen dovolím podotknout, že tzv. billboardy nemají u dálnic a silnic 1. třídy už dávno co dělat.
  Pročež pokud někoho čtenářů nějaký „bylbóórt“ nasejří, může žádat o jeho okamžité odstranění, resp. naprášit správce komunikace, který pak obdrží pokutičku.

   1. Objevili se protesty a obavy, že bilbordy způsobují nehodovost. Aby politici poskytli svým voličům důkaz, že jim záleží na lidech, napsali zákon, kolik metrů daleko od cesty mohou bilboardy stát. Aby politici splnili zadání svých majitelů, připsali do zákona, že bilboardy můžou být větší.

    A volič řekne – snažili se, dělali co mohli. Zase jim, mámo, příště hodíme hlas. Hlavně aby nepropadl.

   1. Dříve se u cest a silnic stavěla boží muka a kapličky, ve 21.století je uměleckým artefaktem bilbórd, který nepožaduje pozastavení a popřemýšlení, případně krátký oddech. Je výrazem klipovité a bezmyšlenkové etapy vývoje.
    Tři vteřiny bilbórd, za minutu další, zase na tři vteřiny. Mezi tím dvakrát pohled do zpětného zrcátka (bacha, už se vyrojili motorkáři, rychlí jak smrt), jednou přeladění rádia (zase tam někdo kecá něco o volbách). Kurnik, další bilbórd mi zakrývá kamion s Tagusem za volantem…. nějak se to dneska vleče. …..
    To je o bilbórdech všechno.

    1. Prožidovský a proruský nacista se zná s jiným nacistou, který za svoje vydělané peníze opravuje, restauruje a mapuje Boží muka všude, kde na ně narazí.
     Stěžuje si, že církev nemá jejich podrobné seznamy, prý některé sedláci stavěli živelně a církvi to nenahlásili. Některé končí zarostlé ve vysokých porostech (jako jedna vzácná ze 17.století), některé někdo svévolně bourá.
     Nacista si myslí, že někdo svévolně shodit Boží muka přes sto lety, půjde nadlouho do arestu.
     Před 200 lety by byl pravděpodobně sťat, nebo oběšen.
     Takoví my jsme pokrokáři.

  1. Ti, co tento stát rozmrdali, klidně berou důchody, dělají přednášky a největší hotentoti z hradu berou apanáže z chudáků, co to všechno odsrali, přišli kvůli nim o všechno a hledají kapitalistickou díru v kapse aby se přiživili na zbytku bídy. Místo teho aby byli pověšení, škodí dál, jezdí a rozdávají svý pitomý rozumy o konkrenceschopnosti, o nějakých kapitálech, lidských zdrojích, o budoucnosti, o tom že stát je debil a o tom že můžeme být klidně transvestiti.

   Ostatní smazáno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *