28 května, 2024

Když něco funguje, zrušíme to! Válek hodlá „reformovat“ malé nemocnice. Bez koncepce hodlá rušit desítky lůžek akutní péče, nebo rovnou celá oddělení.

Měli jsem tu, a ještě pořád máme, zbytky jednoho z nejlepších zdravotních systému v Evropě. Stačí se podívat, jak to vypadá třeba v Anglii, v Irsku a jinde na Západě.

Na pohotovosti čekáte hodiny a máte kliku, když to čekání přežijete. O dostupnosti, jakou jsme tu měli my, si tam mohou nechat jen zdát. Češi, kteří tam dlouhodobě žijí nebo pracují neváhají k doktorovi jezdit zpátky k nám. Proč asi.

No a teď podobný další hřebíček do rakve nejen zdravotnictví, ale dost možná i pacientům, hodlá zasadit ve spolupráci s pojišťovnami sám ministr. Ta má posílit postavení větších nemocnic a více centralizovat akutní péči, a naopak „transformovat“ činnost těch menších. Zkrátka nejsou peníze a škrtí se to, jak se dá. Tedy nejsou peníze pro české lidi a české zdravotnictví, abych byla přesná.

Válkova „transformace“ se bude týkat i oddělení akutní péče, která jsou trvale a téměř stoprocentně vytížená. Třeba toho v Městské nemocnice v Odrách v Moravskoslezském kraji, kde VZP navrhuje rovnou ukončení akutní péče interny. Holt vás bude sanitka vozit od čerta k ďáblu, a vy budete doufat, že „to dáte“ a někde bude volná postel. Bezva. A když to nedáte, taky dobře, obzvláště, když už si dovolujete pobírat třeba důchod.

Takže se budou chaoticky a nahodile rušit funkční, plně vybavené a vytížené pracoviště na území, kde je už dnes lůžek nedostatek, navíc bez zajištění jakékoli náhrady jen proto, že tato pracoviště nebo nemocnice jsou malé.

Tankista Válek sice tvrdí, že celé nemocnice rušit nechce, jen je chce transformovat na něco jiného. Jak by taková přeměna nemocnic měla konkrétně vypadat a kterých se to dotkne, nechává ovšem na pojišťovnách. To je bezva, už vidím, jak ty nadšeně podporují pro ně finančně náročné věci. Jestli toto má být nějaký druh reformy, můžeme rovnou začít přikládat pijavice, a vzývat ducha velkého šamana. Inu blížíme se na Západ mílovými kroky vážení.

26 thoughts on “Když něco funguje, zrušíme to! Válek hodlá „reformovat“ malé nemocnice. Bez koncepce hodlá rušit desítky lůžek akutní péče, nebo rovnou celá oddělení.

 1. Nelze se divit. Tuto vládu jsme si svobodně a demokraticky zvolili. Z toho se dá soudit, že nadpoloviční většina voličů je bohatá a patří k vyšší střední třídě. To je výborná zpráva.
  Ten zbytek nemakačenků se s tím musí smířit, chca nechca.
  Každému co i zaslouží!

  1. Nedivce , uved ty tvoje „sme si svobodne“…Ktery to sou a kolik tisic
   jich znas a koho volili.
   Bezva nadpis . se mi libi zase.
   Ja si zjednodusuju, abych mel prehled.
   Takze , Neni to Valek ale, Kurvalek. Neni ministr ale kurvistr. Kazdyho kam patri.
   Kazdymu co si zaslouzi.

  2. Tuto „vládu“ jsme si svobodně nezvolili, byla nám bývalým komoušem estébákem komunistickým prokurátorem Rychetským umně dosazena. Tato „vláda“ je plná estébáků, komunistů od komunistky Vrecionové až po komouše, agenta kontrarozvědky Pavla. Západní tajné služby tak přišly k hotovým, prověřeným agentům, kterým poupravil v tom místě, kde bývá obvykle mozek, správný směr Aspeninstitut.
   Dnešní Komunistická strana Čech a Moravy se musí přejmenovat na ASČM – Antikomunistická strana Čech a Moravy, protože na odésácké opravdové komunisty nikdo, nikdo, nemá.
   Stejný postup nahrazení vítězů voleb, těmi západem dosazenými má Polsko – magor Tusk.

 2. Jana Marková

  Pan monistr moc dobře ví, jak ráda se vozíte v sanitce a vy mu za to nadáváte, že se vám snaží udělat dobře.
  Fuj, vy jedna!

  1. No fuj, vy jeden, sanitku byste chtěl? Žádná sanitka, až vás bude bolet na hrudi, nejdřív si vezmete hypotéku na ošetření a pak pěkně sednete na kolo a pojedete kousek, noo takových 100 km na americkou kardiologii. Když skončíte mrkev v pangejtu, pan monistr bude vítěz.

   1. Re: Helena

    Mne bolí něco ÚPLNĚ jiného a nemůžu vám prozradit co, protože byste mi odepsala, že jsem staré prase.
    A umřít na „srco“ nemůžu, páč jsem chytrý, mladý a krásný, heč!

 3. Tak furt nevolte ty kretény a nikdo vám nic rušit nebude. Když se Vám nelíbí Válek, tak mu dejte přes držku a na hodinu padáka – Vy jste jeho zaměstnavatelé!

  1. Když voni dělaj načerno pro anglosasy a ti je přeplatili a ještě je dovzdělali jak to dokurvit co nejlíp a přihrát jim všechno do kapes v jakémsi áspeninstitutu.

 4. U nás na Severu v Rumburku se jim to už povedlo ! Jezdí se až do nemocnice do Děčína. Klidně i s mozkovou mrtvící,jako se to stalo mé sousedce…

   1. NE DŮCHODOVÁ REFORMA !! To je všelidová reforma, až si vaše dítě zlomí nohu, nebo bude mít průjem, bude dehydratované nebo 40 horečku a bude vám horečkou a dehydratací kolabovat !!!

 5. Zničit nemocnice byl záměr každé vlády ODS+TOPatd. Těsně před pádem minulé vlády ODS chtěli nemocnice přesunout zpod min. zdravotnictví pod min. školství-udělat z nich univerzitní nemocnice – aby bylo snadné je „zprivatizovat“ do těch správných zápaďáckých pracek. Teď se jim to zřejmě podaří. Rozvrat zdravotnictví pomocí tunelování ukrajinci, co sem jezdí pro pro ně bezplatnou zdr. péči, vysátí peněz ze zdrav. pojištění a tím zajištění umělého neufinancování zdravotnictví, zajistí cestu k prodeji nemocnic – to je na pořadu dne: vybavené nemocnice sloužící lidem jsou velkým trnem v oku západu, spec. USA. To by tak hrálo, aby lůza měla zdravotní péči za fungujícího zdrav. pojištění, stejně jako školství – to by tak hrálo, aby smradi té lůzy uměli číst a počítat a ještě se ve škole nažrat! To je jejich velký úkol: zničit zdravotnictví. Nyní to začali Hilšerkou a Přádou, podplacenými hajzly a „přesčasy“-to se moc nezdařilo. Nemocnice vybavené přístroji, operačními sály, diagnostikou – to chtějí do svých pracek za pár kaček zápaďáci. A lůzo, ty zaplať nebo chcípni – to je celý volební program SPOLU.

  1. Stejný scénář je Fyjalovou „vládou“ připraven pro BYDLENÍ. Už žádné osobní vlastnictví!!! Jen a pouze bydlení v nájmu, kdy byty a domy bude vlastnit západ /Pyjalovcům také něco utrousí/. Vlastní bydlení je jim dalším obrovským trnem v oku – proto křičí, jak je vlastní bydlení PŘEŽITEK, proto nechali opět uměle vystřelit ceny nemovitostí do absurdních výšin, aby už na bydlení nikdo nedosáhl!! To by tak hrálo, aby si lůza bydlela ve svém, když oni sami chtějí ležet na pláži a ty lůzo plať nám předražený nájem, nebo jdi pod most. Další záměr ODS od počátku vzniku ODS, kdy tam nalezli ti nejhorší komouši, co tenkrát lezli do zadku komoušům u vesla, teď lezou úplně stejným způsobem do zadku západním drancovačům, kolonizátorům, kradákům.

   1. Nejen pro bydlení, ale pro nemovitosti všeobecně. Proč by měli naši občané vlastnit třeba pozemky? Je potřeba je osolit pořádnou daní, jak to začalo teď, a hlavně pokračovat!

  2. Každá vláda ODS byla katastrofa. Jejich starost byla akorát co by šlo ještě rozkrást a namastit si kapsy.
   Pokaždé po sobě zanechali propad ekonomiky a ještě víc zadlužený stát.

  3. Chtěli přesunout fakultní nemocnice, tam byla jakás takás šance to logicky podat – probéhá tam výuka. Nad jinými nemocnicemi takovou pravomoc, tuším, ani neměli. Ovšem, třeba taková Všeobecná fakultní nemocnice a nakonec i ta Bulovka jsou na moc pěkných pozemcích, VFN v centru…Matně si vybavuji, že probleskly nějaké plány, jako že se někde na okraji Prahy postaví velký monoblok, možná i s univerzitním kampusem, a minimálně VFN se tam přesune. Jakože to je úspornější a pohodlnější, v jednom bloku a ne roztahané po parku. Alespoň některé budovy VFN jsou tuším památkově chráněné, ale to dnes není žádná překážka. Kolik luxusních bytů s patřičným vejvarem pro zainteresované tam mohlo bejt! Na nemocný sere pes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *