24 června, 2024

Zůstat doma znamená souhlasit

Podívali jste se na tiskovku Jindry Rajchla? Zdaleka nevyjmenovali všechny hříchy této vládnoucí garnitury. Nevyjmenovali dokonce ani všechny důležitější hříchy této vlády. Byli by tam deset hodin, kdyby se měli jen okrajově dotknout všeho, co Blyštivý Péťa dokázal dojebat. Jindra Rajchl mluví při setkání s občany tři hodiny a to v podstatě vždycky shrne jen aktuální průsery. Česko proti vládě!

Ale ať to vezmeme z kterékoliv stránky, Naše země je na tom ve všech statistických ukazatelích na nejhorších příčkách. Ať jde o zdražení energií, pokles reálných mezd, inflace, pokles průmyslové výroby a stavebnictví, nebo ať mluvíme o výpadcích v zásobování léky, počtech dětí bez svého pediatra, počtech lidí bez svého zubaře… prostě všechno ukazuje, že jdeme do háje.

Vláda zcela nepokrytě říká, že její prioritou je podpora Ukrajiny a naše ceny energií jsou tak vysoké, protože bychom jinak poškodili Německo. Chystají se nám zavádět emisní povolenky domácností, schválili dohodu o migraci, která z nás jako tranzitní migrační země, udělá cílovou migrační zemi. Zavádějí nám povinnou solidaritu, což je jen jiné slovo pro krádež a další zdanění.

Vládní politici si běžně fetují kokeš a nepovažují to za problém. Prezident si na ústavní soud dosazuje komouše zapletené do justičních zločinů a kamarády ve střetu zájmů. Pavel Novotný vám názorně předvedl, jak si on představuje rovnost před zákonem. Velká média lžou jako když tiskne, přímo před vámi. Jejich novináři se vám vysmívají do očí a mlží, i když si realitu natáčíte na kameru.

Fórum 24 nepokrytě oslavuje Banderismus na Ukrajině a vyzývá k jeho ještě větší podpoře. Úplně jsem si představil třicátá léta a tu radost, že konečně zase máme pořádné bijce, kteří půjdou proti Rusku a nám stačí je jen podporovat. Bohužel jsem v hodinách dějepisu dával pozor a vím, co následuje po vyzývání démonů. Musím tam jít, protože Šafrovo Fórum už tvrdí, že UPA vedla heroický odboj proti genocidní nadvládě Moskvy, a že ho dělali vraždění civilistů a rozvěšováním dětí po stromech je vlastně oprávněné. Tohle u nás prostě nesmí zvítězit. Nesmí. To by nám Pánbůh neodpustil.

Také jsem nevyjmenoval všechno, jen to aktuální a do nebe volající.

Nenutím nikoho, aby mě následoval. Nenutím nikoho, aby si myslel to samé, co já. Ale já osobně tam jdu, protože zůstat doma, znamená souhlasit. Tentokrát se fakt po kenedyovsku neptám, co může moje země udělat pro mě, tentokrát to já dělám pro svojí zemi. Já vím, že se tu teď zase rozjede diskuse, jestli je Rajchl ten prav a zase se dozvím, proč právě on není řešení, ale já se na to prostě hodlám dívat obráceně. Pokud bych tam nešel, tak říkám vládě, že je všechno v pořádku. Pokud bych tam nešel, tak říkám, že Rajchl je horší než tahle vláda.

Pokud tam nepřijdu, tak říkám, že to vláda dělá dobře. Říkám, že mi její kroky nevadí a říkám, že vláda má ve stejném duchu pokračovat. Pokud tam nepřijdu, tak dávám vládě mandát, aby svoje záměry dovedla až do konce. Pokud tam nepůjdu, tak chci, aby celý ten grýndýl a emisní povolenky udělali, aby přijali euro (nejlépe rovnou digitální), říkám jim, aby válka na Ukrajině pokračovala a aby pokračovaly přípravy na naše válečné zapojení přesně podle slov Řehky a Černochové. Říkám jim, že mají nakupovat stíhačky a tanky a mají ořezávat důchody. Říkám jim, že mají zvedat spotřební daně. Říkám jim, že mi nevadí jezdit od čerta k ďáblu a shánět antibiotika. Říkám jim, že mi nevadí mrznout, jen když bude Amerika zase veliká a Německo nebude poškozené.

Pokud tam nepůjdu, protože mám zrovna oslavu narozenin, tak říkám, že moje narozeniny jsou důležitější než budoucnost této země. Pokud tam nepůjdu, tak souhlasím s tím, abych o příštích narozeninách měl zase menší reálnou mzdu a zase menší reálný důchod. Pokud tam nepůjdu, tak chci, aby Blyštivý Péťa dovládl, aby si připravil zákony, díky kterým ho budou v elektronických volbách volit mrtvé duše spolu se šestnáctiletými utřinosy, kterým Pekarová Adamová ve školách vysvětlí, že volit Pětidemolici je cool. Ale běda, kdyby chtěl mezi studentíky přijít Okamura!

Pokud tam nepůjdu, tak souhlasím s tím, aby se prezident guma říkal u památníku obětem komunismu, jak si váží těch, kteří se nebáli porušit tehdejší právo a vystoupit proti rožimu, aby pak vzápětí obhajoval komoušského soudce, že musel soudit podle tehdejšího práva. Tohle nám přinesla líbodémo. Dvojí kilometr.

Nejít tam, znamená souhlasit s jejich politikou.

Ale já tam půjdu. Půjdu tam, abych řekl, že chci demisi vlády a po ní předčasné volby. Půjdu tam abych řekl, že nechci úřednickou vládu, ale chci, aby se znovu rozdaly karty. Půjdu tam, protože nechci, aby vláda svoje záměry dokončila. Nechci to především proto, že před volbami mluvili všichni ti papaláši úplně jinak. Nechci je, protože porušili své vlastní předvolební sliby. Nechci je, protože kriminalizují verbální projev, nechci je, protože fetují, nechci je, protože rozvrátili, co rozvrátit mohli. Půjdu tam, protože hospodářství je v recesi, protože nejsou léky v lékárnách, protože mi ničí moje milované zemědělství. Půjdu tam protože jejich zahraniční politika maluje na tuhle republiku terč a způsobuje, že nás začínají po světě nesnášet stejně jako USA.

Chci, aby se znovu rozdaly karty, chci, aby se o naše hlasy ucházeli ti, kteří teď tu hůř, tu lépe táhnou celý ten občanský protest. Chci, abychom měli šanci si vybrat i z jiných než jen z těch, co tam teď jsou. Chci, aby se volilo dřív, než si nastrkají do rukávů esa podle nejlepších amerických volebních tradic. Chci, aby byly volby dřív, než jejich sčítání bude trvat týden a bidenovsky vyjde vždycky podle líbodémo.

A pokud se mi to podaří, pokud budou ještě nějaké volby, tak si pak začnu rozmýšlet, komu to hodím. A budu psát jednu analýzu za druhou. Budu všechny strany rozebírat zleva i zprava. Budu se jich ptát a zveřejňovat jejich stanoviska. Budu je sledovat, budu kritizovat i chválit. Udělám blogerské maximum, abychom věděli, co z čeho si vybíráme. Nevím, jestli se s novými politiky situace zlepší. Ale vím jistě, že s těmito současnými se to rozhodně nezlepší.

Zůstat doma znamená souhlasit s vládou. Zůstat doma znamená, že intriky na alternativě jsou nebezpečnější než vládní politika. Zůstat doma znamená, že chci Pětikolku se vším, co to bude obnášet a po změně volebních zákonů jí tu budu mít nafurt.

Nezůstanu doma. Fakt ne.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

517 thoughts on “Zůstat doma znamená souhlasit

 1. https://youtu.be/QYRmNaANAzo?t=42

  Možná Herr Vacek je etnicný nácek a osvobození pro jeho soukmenovce znamenalo ponížení a utrpení. Bylo by to pak logické. Zároveň je pevně ukotvený v tzv. západních hodnotách, které tady chce udržet a prosazovat.

  Myslím, že by spousta věcí stála za zamyšlení a hlubší diskusi víc, než tupé poskakovaní pod podiem s takovými lidmi.

  1. Naprosto toho člověka chápu. Vacek je pro mě nepřijatelný a pokud je to jeden z předních lidí ve straně PRO tak je na straně PRO, a také na Rajchlovi, něco špatného. O Vackovi to tady píši už poněkolikáté, tohle není člověk, který by byl vlastenec a kterému by vadila pětidemolice. Vadí mu spíše to, že se včas nedostal mezi ně, tak to zkouší přes PRO.

  2. Gdyž sem to tady psal před časem, tak šichni zvedali obočí jakej sem nebo nejsem demosgrát, že jim vidím do bachora, slepce, knihy i sleze. Muheeeee

  3. O tom osobování si mluvčího vlastenecké scény jsem neslyšel. Což samozřejmě neznamená, že to Rajchl neřekl, jen to nevím. Spíš je to tam ale v kontextu, že s takovými my vlastencovat nebudeme. Ostatně, není to tak dávno, když se široce rozebíralo, že s takovými se nebude vlastencovat proto, že nepronesli potřebné zaklínadlo – musíme hned dnes vystoupit z EU.
   Záměrně jsem použil výraz vlastencovat. Je pohrdlivý, to samozřejmě vím. A rozhodně ne platný pro všechny z této scény. Vlastenec je pro mě ten, kdo není členem kroužku zaujímání postojů (jakkoli, teď bez sarkasmu, vznešených, v reálu ale nic neřešících a nikam nevedoucích). Ale klidně udělá pro svou zemi i sviňstvo, je-li pragmatické a pro tu zemi prospěšné. Politika je totiž sviňské prostředí, a to ne proto, že tak je to správné, ale proto, že je to realita lidského světa.

   Což neříkám z důvodu, že zrovna Rajchla za vlastence považuju, protože si jej v tomto neklasifikuju. Ani tím nijak pozitivně nehodnotím ta slova z tiskoviny. Ale proto, že to takto obecně vnímám. A taky, že výstup z celého toho je zřejmý – on se nám staví do toho čela, takže kdyby se mu podařilo tu vládu shodit, lidé by jej tak dokonce i vnímali. Přitom nezaujal postoj. Kam bychom my pak přišli? S takovým nechceme mít nic společného!
   Jaký je tedy ten důsledek řevnivého vlastenčení? Ten, že my, vlastenci, jsme sice proti vládě, ale s takovým proti ní nepůjdeme. Což v exaktním překladu znamená, že proti ní kromě těch postojů neuděláme naprosto nic. Zůstaneme ve svém čekání, jehož délku nikdo nedokáže odhadnout, kdy až se něco bez našeho přičinění změní, jen nastane další fáze řevnění, přičemž moci se opět chopí někdo jiný, proti kterému zaujmeme postoj. A ve významu toho překladu to znamená přesně ten stejný kruciální problémek, který se prolíná celou touto diskusí. Totiž zelenou vládě. Hořká realita, u níž v té diskusi pak víceméně začal panovat malý konsensus, jen s výhradou, že správně se o tom má mluvit stravitelněji. Čímž nemířím na Alefa, který to slovo použil. Je jen výstižné.

   Asi jsem si teď pokaňhal možná beztak chatrnou reputaci. Je to pro někoho cynické a dehonestující, ale na co chodit kolem horké kaše. A obávám se, že tím četnosti té chystané demonstrace moc neublížím. Proto, že důvody přítomnosti nebo vyjádření podpory jsou dostatečně zřejmé a kdo si našel své důvody tam nejít, nepůjde.

   1. ..“přičemž moci se opět chopí někdo jiný, proti kterému zaujmeme postoj.““

    Víte , furt přemejšlím jak to nabůtovat blboňům do makovice.

    Gdyby blbé ovce volily jen ty svý podělaný potřeby, nemusely by se nechat šikanovat světáky a veksláky s ideologiema. Je to v celku prosté.
    Volím první věc, to je potřeba. Pak volím nástroj to je druhá potřeba.
    No ale to by se měli imbecilové učit na základní škole, co je první, co je druhé a pak třetí a co je zbytné.

    1. Bezesporu od vás dobrá rada. Ale protože už jsem si dostatečně ověřil, že Božena Němcová nekecala o tom, že není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem, tak tu reputaci diskusního šviháka zase tolik nežeru. Spíš se snažím co možno srozumitelně vyjádřit své pohledy na to veškerý hemžení lidský. Podle toho, co jste mi nedávno odpověděl, se mi to ale právě u vás nepříliš daří. Holt, život je plnej nástrah, takže bych asi místo té reputace měl tohle přijmout jako výzvu… 🙂

  4. Panu Dvořákovi děkuji, video opravdu zajímavé.
   Pokud jde o toho Vacka, to je příkladná ukázka medvědí služby.

   Jestli Rajchl toto neuvede do pořádku, ačkoli si neumím představit jak, z šestikolky máme sedmikolku.

   Vacek buď předčasně prolátnul, co neměl, a nebo je to k Rajchlovi nasazený kazišuk.

   Vidláku, ty se s Rajchlem osobně znáš, mohl bys zjistit, jak si v této věci se stranou PRO stojíme?

   1. No, tak jsem to na vase doporuceni otevrel a jeste ted ziram.

    Buto pan Vacek opravdu predcasne propichnul, co melo jeste zustat skryto.
    Tedy, ze je jenom dalsi dilek do sestikolky – podobne jako Babis a jeho ANO brani vzniku autenticke levice, tak podnikatelske projekty novych stran brani vzniku tech opravdovych. (Vitek Barta)

    Nebo je taky mozne, ze Vacek jede podle starych not, jako kdyz Terazky horlil jak hrdinne tahli na Rusa, jenom aby se vzapeti opravil, ze to bylo vlavtne na Nemce.

    Jenon jsem si vzpomel, ze uz pred par mesici tu byl link na video se samotnym Rajchlem, kde sice nehoruje pro zapadni hodnoty, ale proti Rusku a vsemu ruskemu to bylo to same, co Vacek.

    Ja ted cekam, ze se panove rychle prizpusobi, zamlzi to, ze to bylo nepochopene a vytrzene z kontextu, a nejakym zpusobem to „vysvetli“.
    Jinak v politice namaji sanci.

    1. Pravda, stál. Já jsem to v tom videu přehlédl, záběr je s výjimkou několika prvních vteřin výhradně na Vacka.

     Vacek, když se vymezoval vůči médiím, která lžou, nic z toho, co naplival směrem na Východ, říkat nemusel. Video jsem si pustil několikrát… Nemůžu se ubránit pocitu, že Vacek využil přítomnosti mainstreamových médií k tomu, aby políbil Prsten.

     Vidláku, dotaz výše beru zpět, vyplýval z toho, že jsem Rajchlovu přítomnost u Vackova projevu přehlédl.

   2. https://m.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/3608692562698748/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=sharing&wtsid=rdr_0tV8bgqiEP7e0xKgg

    Nevím, jestli jsem to zkopíroval správně, kdyžtak je to to video hned první nahoře. Komu se otevře fb, může si poslechnout, co Rajchl říká o té Vackově větě I o všem ostatním. Jestli tento odkaz nepojede, prostě si na fb otevřít Rajchla.

    Komu se to neotevře –
    Vacek pravil, že PRO směřuje k tradičním západním demokratickým hodnotám. Taky, že z východu sem nikdy nic dobrého nepřišlo. Reakcí „vlastenecké scény“, jmenovitě Jiřího Havla, bylo, že tím PRO ukázalo, že je ve skutečnosti systémovou opozicí. Což znamená, že jedou stejnou lajnu s Fialou.

    Nejprve k tomu východu, Rajchl se omluvil za tu formulaci „nikdy“. Takto to řečeno být nemělo, samozřejmě bez osvobození Rudou armádou by to tehdy s Československem dopadlo zle. Celé to ovšem mělo ten smysl, že jak západní, tak východní mocnosti si hledí především samy sebe. Nám nepomáhají, protože jim na nás záleží , nýbrž nás ovládají právě pro prosazování své politiky a svých zájmů. Což počínaje 1948 přece bylo zřejmé, dnes je to zase zřejmé z druhé strany. Znovu se omluvil, že to Vacek takto zkratkovitě špatně naformuloval. Ve výsledku ale, proč se musíme dokola devotně přimykat k jedněm, ke druhým? Proč si nezvolíme v rámci celoevropského i celosvětového politického prostředí cestu k tomu, co je v něm co nejvíc dobré pro tuto zemi? Ne s Moskvou, s Bruselem, s Washingtonem. S námi samotnými a se zeměmi, které jsou na tom podobně, abychom měli větší sílu to prosadit.

    Co se tradičních západních demokratických hodnot týče, míněny jsou ty v podání třeba Thatcherové nebo de Gaulle. Ne ty v podání dnešních USA a EU, které je naopak pošlapávají. Což, jak je na první pohled vidět, není tak, jak to interpretují „vlastenci“. Má vsuvka – jestli to někdo nedá, protože je to na něj moc pravicové, může k tomu zaujmout postoj. Ale naši zemi tím nikam neposune. Třebaže v podání Thatcherové to sociálno bylo v něčem problém, obecně je těmi tradičními hodnotami míněno co nejvíce demokracie a volného trhu právě se sociálními ohledy.

    Další věc, vztah k NATO a EU. Každý by už měl vědět, že NATO, jakkoli pod kuratelou Ameriky, se musí rozhodovat jednohlasně. Doklad? Turecko, blokující dlouho vstup Švédska. Ne proto, že přece je velké. Proto, že má koule. A když u nás nebude eunuch Fiala? Jak to, že Maďarsko neřeší výstup z toho NATO? No, mají Orbána, který umí nastavit, kam až se co u nich „nanatuje“. Malý příklad – jako členská země můžeme zablokovat vstup Ukrajiny. Lhostejno, že Rusko by to stejně nedovolilo. Je to jen ukázka, co jako člen můžeme. Záleží ale, jestli tam bude Fiala, nebo český Erdogan. Shrnuto – je to právě o politicích, kam až se co „implikuje“, včetně zbrojních nákupů.
    To stejné EU. Prudký rozvod, kde téměř všechny peníze, zdroje těch peněz a nemovitosti patří jednomu partnerovi? Ten druhý půjde žebrat a bydlet pod most? Prakticky 80% vývozu jde právě do EU. Obstrukce, cly počínaje a všemi dalšími byrokratickými papíry konče. A nevyvezeme tam jedinou Škodovku. Ten výstup se proto musí připravit, taky ve spolupráci s jinými zeměmi. Opět viz Orbán versus Fiala, jeden tam těch EU kravín pustí co nejmíň, druhý sám dychtivě vymýšlí další kraviny.

    Co je tedy důležité? Babrat se v jedné či dvou větách, že teď se ty ludry vodkopaly, chtěj nás prodat, urazili východ, ať jdou k čertu?

    Nebo se soustředit na lokaje Fialu, aby se otevřela skulinka ve dnes nedobytné hrázi plazivého posluhování EU a Americe?

    Co je lepší, vznešené ideje, principy a zaujaté postoje, které, jak bylo stokrát ověřeno, zůstávají napořád jen těmi impotentními gesty? Nebo ten pragmatismus ve hnusné současné politice EU a USA, které se nemáme jak vyhnout? Vždycky bude něco za něco, záleží ale, kolik toho něčeho bude pro nás.

    Co je lepš dokola hudrat, že pětikolka drží spolu a opozice je furt rozhádaná, kdy právě svými řečmi té rozhádanosti nekonečně přispívat? Dělat tím královskou//oslovskou (ať si každý vybere dle svého vkusu) službu právě lokaji Fialovi, protože jen a jen k tomu se to dokola vrací?

    Nebo se konečně po vzoru té zpatchantělé 5K aspoň jednou spojit, třísknout pěstí a zkusit to jinak? A jakkoli je to všechno problematické, prostě tomu dát šanci?

    P.S. Má-li někdo tu optiku, že no tak jo, ať si teda ten, kdo chce, jde pod toho koně dělat povykujícího opičáka a užitečného idiota zaprodanému Rajchlovi, velmi pregnantně tím vysvětluje svůj skutečný vztah ke své zemi. Ano, takový jsem útočně vydírající a falešně obviňující…
    Což celé není Alefe adresováno konkrétně jen vám, nicméně to dávám jako odpověď na váš dotaz.

    1. Ale já už jsem ten dotaz vzal zpět, neptám se. Mně to stačí. Já si jenom u PRO změním kategorii zařazení a jedu dál, ve věcné rovině se nic nemění. Podám vysvětlení. Už jsem to kdysi v podobné situaci udělal, ale vy jste tu tehdy ještě nebyl.

     Kdysi dávno jsem – velmi krátce – koketoval s jachtingem. Z té doby si do života přináším poznání, že ne vždy lze z bodu A do bodu B plout přímo. Většinou je nutno brát v úvahu k tomu účelu nevyhovující směr větru a často i nevyhovující profil mořského dna. A tak cestou z bodu A do bodu B nejedete přímo, nýbrž křižujete proti větru a objíždíte skaliska a mělčiny, abyste neuvázl, neztroskotal.

     Dosud jsem měl za to, že vítr PRO fouká mým směrem. Nu, nefouká; nastavím tedy plachtu a kýl tak, aby mne výslednice sil posouvala buď přibližně mým směrem, a nebo aspoň do místa, odkud bude foukat příhodněji a skály nebudou. Stejnou strategii aplikuji na ANO, už v tom mám praxi.

     Na demošku do PRG 16.9.2023 to mám celkem daleko, a není jisté, jestli tou dobou nebudu někde ještě mnohem dál. Pokud to bude příhodné, Fialovi pod okna zapískat přijdu, ale jistě to nevím.

     Podle toho, co jste napsal, Rajchl není hloupý a Vackův propal žehlí a štupuje, co to dá. To by neviděl jen slepý. Jak dobře víme, důvěra se dlouho a pracně získává, rychle a snadno ztrácí, a jistě se najdou lidé, kteří Vackův propal nezaznamenají/přehlédnou/vytěsní. Pro mě je to signál, že PRO používá podobnou strategii, jako kdysi ANO (ANO ji do jisté míry používá dodnes): být do té míry obecný a neurčitý, že si do předmětného hnutí/strany může každý promítnout své politické sny; budoucnost je pak těhotná zklamáním a rozčarováním, ale to nevadí – už máme křesla v parlamentě, tak vocogou.

     Za mě: když to shledám účelným, podpořím Rajchla a jeho PRO. Stejně se zachovám i vůči ANO – kritériem je účelnost. A shledám-li to účelným, bez jakéhokoli sentimentu je hodím přes palubu věda, že oni ke mně jsou hotovi zachovat se stejně.

     1. Pro všechny případy, toto není agitace, jen chci odpovědět.

      Že bude žehlit, to mě nejprve samozřejmě taky napadlo. Přesněji, dřív, než jsem si to vůbec pustil. Nikdo mě nedonutí uznat nějakého politika jako mesiáše, tedy ani Rajchla.
      Na druhou stranu, slyšel jsem jej nesčetněkrát mluvit i o stavu EU, i o stavu USA. Ne pouze při tom „žehlení“, ale mnohokrát předtím. A taky o tom, co pro něj znamenají ty západní demokratické hodnoty právě v kontrastu s těmi stavy. Ṕokud by to tedy mělo být tak, že Rajchl měsíce a měsíce EU i USA tvrdě kritizuje a pak „nešika“ Vacek prokecne, že ve skutečnosti je to obráceně, byl by to projev takové idiocie, kterou jim nemůžu přiznat.
      Já například jsem příznivcem liberální demokracie. Myslíte, že tím pádem jsem příznivcem těch, kdo si tak dnes říkají? Protože odmítám myslet si, že neznáte skutečný význam toho sousloví, tak tvrdím, že jistě víte, že to by bylo absurdní.

      To „žehlení“ Vackových slov, tehdy v případě EU, už tu taky přece bylo. A ukázalo se co? Že to má naprostou logiku, jen kritikům vadilo právě nepronesení naprosto postojového, tedy nerealizovatelného a bezobsažného zaklínadla – musíme dnes, ihned v tuto vteřinu vystoupit. Které mimochodem dále zaznívá i tady.

      Východ rozebírat nebudu, bylo by to stejné, taky by to začalo otázkou, zda se skutečně ve své hlouposti zapomněli před tiskovkou domluvit, co bude kterej říkat. Snad jen, že si nejsem jistý, zda po nevšímavosti, lásce, nenávisti a pomalém odvykání si nenávisti (jak to postupně v historii cca bylo) bychom dnes zase tolik nedali na Rusko dopustit, pokud by nebyl Putin. Je to mocnost a tak se vždycky bude chovat.

      Je ale každého věcí, zda si to bude měřit podle mnou zmíněného kontextu, jiného kontextu, nebo mu ty inkriminované věty stačí, aby ani neměřil a rovnou soudil.

      Shledáte-li účelné třeba zkrátit fialovou hrůzovládu (považujete-li ji za takovou) právě pomocí nabízejícího se nástroje PRO. A považujete-li to za akutní a ten nástroj za jediný dostupný. Budu pak spokojen. I bez toho, že má spokojenost pro vás není kritériem, budu.
      V dění pofialovém nechť se pak stane, co se má stát. To je taky citát odněkud.

     2. Ještě přece jen jeden dodatek.
      Jednou jsem byl na setkání, kde jsem se ptal Martina Kollera, co to fakticky znamená, že naše země musí okamžitě opustit EU. Jak se to udělá. Už jsem to tu jednou zmiňoval. Tehdy mou otázku ponechal bez odpovědi, jen mlčky otočil hlavu jinam a čekal, až začne mluvit někdo jiný.
      Proč to zmiňuju znovu? Vedle něj v tu chvíli seděl právě Jiří Havel. A díval se mi, taky mlčky, do očí. S takovým tím snadno rozeznatelným výrazem – co ty jseš zač? Co se ptáš na takové věci?

      Každý střízlivě uvažující člověk ví, že EU je jak dusivá deka. Přesněji, ten politicko byrokratický aparát, který z nemalé části splňuje klasifikaci duševně chorého a který z původní myšlenky toho společenství udělal zrůdu. Stejně tak ale ten střízlivý člověk ví, jakou hodnotu ten slogan „ihned teď musíme…“ má. Že je to pouhá politická fráze. Ta stejná, jako když někdo řekne skupině topících se deset kilometrů od pobřeží, že abychom se neutopili, musíme hned teď vylézt z moře na suchou zemi.
      Jak to, že to nikomu nevadí? Proč nikdo takovému neřekne, že poslyš, to by sice bylo pěkný, ale vždyť je to pitomost? Proč jej, či
      spíše je, tolik lidí za to obdivuje, místo toho, aby je kritizovali za prázdnou mluvu a ptali se po reálných krocích?
      A proč se všichni místo toho soustředí na to, na co jim ukázali právě tito mluviči prázdna? A proč je to odrazuje, dokonce principiálně odrazuje, od doslovně životně důležité věci, od toho, co je v jejich největším osobním zájmu?

      Zde znovu opakuju, že to není agitace. Tohle připsat mě inspirovala právě vybavená vzpomínka na ten „nechápavý“ Havlův obličej.
      Stejně tak ty otázky jsou spíše řečnické a nejsou Alefe určeny vám, protože jste si své k tomu řekl. Je tu otevřené fórum, do naší původní polemiky jsem to proto dodal, aby si to ten, kdo chce, přečetl a kdo chce, třeba o tom uvažoval.

      1. Dobrá příhoda, s tím Kollerem a Havlem.
       Mně se to asi nepodaří, být na místě a v čase, kde je možno položit takovou otázku. Ale člověk nikdy neví, co mu osud uchystá. Kdyby se to náhodou stalo, položím tu otázku, a klidně dvakrát, a budu žádat odpověď. – Děkuji!

       1. Velmi jste to trefil. Vyčítám si doteď, že jsem tu otázku tam nezopakoval. Byla to má slabost, kterou si mám za zlé přesně od té chvíle, kdy jsem zůstal mlčet a uvědomuju si u toho ošidnost té komfortní gaučové zóny, umožňující mi tu jejich neodpověď z ní pranýřovat, aniž by se na mě upíraly pohledy tam přítomných sympatizantů té fráze.
        O to víc jsem tehdy měl, že Koller uvedl svoji přednášku slovy, že po ní zodpoví každou otázku, nebude-li vědět, řekne, že neví a nebude-li chtít, řekne, že nechce. Zařekl jsem se tehdy, že v podobných situacích sám sebe nezklamu. I já proto děkuji, protože vaše slova mi v mém vnímání to zařeknutí důrazně připomněla.

         1. Už jsem to zase nedal? Ách jo, to je furt něco. Tuhle mi nerozuměj, támhle jsem si nejistý reputací, teď zas se mnou cosi vevnitř cloumá. Jestli já toho proklatýho Kollera zas někde potkám, tak si to vypije!

  1. Jejich odůvodnění je logické, demokratické a rozumné.
   Pokud by samozřejmě umožnili totéž sou….eh, panu Šarapatkovi a dalším legálním subjektům.

  2. Ale je to přece sranda, jak válčí, vlastně sám proti sobě. Kdyby si jej než něco kecne poslechl, tak by mu musel ještě poděkovat.

   1. Čekoland je připravenej k totálnímu výprodeji a eště na dluh a jen proto, že se blboni řídí imbecilníma názorama, postojema a plkama papalášů a ezoteriků. Tak málo starejm osvědčenejm hajzlům v cizákově stačilo dostat na lopatky zemi, kerá mohla vydusit celej západ a napíchnout si ho na rožeň poháněnej ruským plynem.

    Dneska se mají dobře jen služky cizáků. A sou to fšichni od kultůry, kerá není, až po podnikavce, keří by bez babišových nebo fialových dluhů zavřeli krám s otrokařením našinců. Vozejk sem levnější blboně a tomu se říká otrokářství. Místní můžou akorát breptat cestou z dvanáctky. Hotové

 2. Jak tak kolem běží kauza soudce, tak přemýšlím, jak se budou kroutit dnešní soudci, za pár let.
  Třeba zrovna tenhle. A že se jich v poslední době vyrojilo.
  „V komentáři schvaloval teroristický útok: mladík ze Znojma dostal 6 let vězení
  Jak jim chutná jejich medicína??? Dobrá práce!?? Takto okomentoval dvaadvacetiletý Benedikt Čermák ze Znojma video s drastickým teroristickým obsahem na veřejně přístupném serveru. Krajský soud v Brně ho za jeho výrok v úterý odsoudil k šesti letům ve vězení. Muž se proti verdiktu odvolal.“

 3. Souzi a soužky, sbohem a dík za ryby diskuze.

  Možná si to někdo z vás užívá, ale já se nemíním prohrabovat desítkami gogosraček abych narazil na těch pár perel, kvůli kterým jsem sem chodil. Tenhle tvor zabil výměnu názorů na orig. vidlákovi, zabije ji i zde.

  Nashledanou v lepších časech.

  1. Mňauglí, vždyť dnes zveřejnil gogo jen 37 dřístů, to je jen desetina celé diskuse. Kolem zahájení ruské operace či před presidentskou volbou míval i pěkných 25 %! 🙂

   1. Na vidlákových kydech jednou spočítali, že z cca 200 příspěvků bylo přes 100 od něj.
    Dejte tomu čas.

    1. Je plodný, no. A pořád ho k cemperovi či visingrovi na dobře placený flíček ne a ne vzít.
     btw. Už se ví, jestli je to ten „slavný“ mrcasík z D-Fense? Už se ho na to na kydech kdysi ptali a on to statečně vymlčel jako ostatně vše, co se mu nehodí.

     1. Samozřejmě, že je.
      Pro 100% potvrzení by se Alef, nebo Vidlák museli spojit s majitelem D-F Jarošem a potvrdit si to navzájem. Obávám se ale, že D-F bude proti tomu, neboť v rámci záběru webu, Mrca-gogo články zveřejňuje. Chování naprosto odpovídá – když se to nehodí do propagandistického, havlisticko-liberálního krámu, klidně i na 3 měsíce zajede do díry.
      Pokud ale situace odpovídá zadání, zasere jakýkoliv web, kam ho pustíte, do bezvědomí.
      Zásadně neleze nikam, kde je vyžadována registrace.
      Zatím tomu všechno odpovídá na 99%. To zbývající 1%, je to výše zmíněné potvrzení majitelů webů.
      Buďme vlastně rádi – tady je zasírací, propagandistický zkurvysyn zatím jen jeden, ale na D-F je jich nejméně pět..

 4. Přečetl jsem si další část diskuse, proto chci znovu připomenout zásadní věc.

  Předchozí a ani ta následující demonstrace, tzn. celá ta věc NENÍ O DOSAZENÍ RAJCHLA, nýbrž JE O SESAZENÍ VLÁDY.

  Podaří-li se jí sesadit, budou volby, ve kterých Rajchl a jeho PRO buď uspěje, nebo neuspěje. JE MOŽNÉ, že po volbách to bude z bláta do louže, ale NENÍ TO JISTÉ. Naopak nechat tam tuto vládu JE JISTÉ nechat si bláto i louži.

 5. Microsoft se streli do nohy v Rusku
  pokud si pamatuju v rusku vznikaly spickove programy a pokud nebudou s MS resenim ztracet cas mozna vytvori neco co budeme take pouzivat po stanoveni zelezne opony (my budeme patrit do ruske casti – smirte se s tim)

  Microsoft od 30. září 2023 přestane obnovovat firemní licence na produkty a řešení společnosti v Ruské federaci.
  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1276589&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

 6. Na tomto webu se v diskusích jednoznačně profiluje značná nespokojenost s vládou, jsou rozebírány a odsuzovány její činy a viditelné a zřejmé důsledky těch činů. Je jí tu permanentně vystavována stopka.
  Vidlák ve svých článcích, k tomu několik diskutérů, dlouhodobě vyzývá ostatní, aby se připojili k další fázi protivládní akce. Odpovědí bývá u některých otevřený nesouhlas, u většiny ale spíš cosi jako rozpačitost a nedůvěra k tomu, zda to vůbec má naději tu vládu odstranit. Taky, pokud by se to povedlo, co by vlastně bylo dál. Celé toto je aktuálně prakticky jakýmsi leitmotivem webu.

  A „došlo“ k publikaci tohoto článku, ve kterém už je to celé pojmenováno způsobem, který u mnoha vzbudil nevoli. Už samotný název – Zůstat doma znamená souhlasit – v nich asociuje to heslo z 50. let, že kdo nejde s námi, jde proti nám. Donucování, diktát, ultimátum, obvinění…
  Skutečně to ale tak je?

  Jaký je vlastně aktuální stav zápasu? Tato společnost velmi chce s vládou zkoncovat, nemá ale v tuto chvíli proti ní jiný nástroj, než toho Rajchla. Což není naprosto žádný diktát, nýbrž realita. Podaří-li se vládu vyhnat, což vůbec není jisté, budou nové volby. Že s tím bude dělat problém Hrad je jisté, že by je vyhrálo ANO je taky jisté. Co opět není jisté, s kým by vládlo a jaký tvar by to vládnutí mělo. To vše taky není diktát, ale opět realita.
  Taková nabídka věci budoucích, pro kterou by se někdo měl angažovat, je proto se mnoha pochybnostmi. Stojí ovšem proti mimořádně nepůvabné jistotě 5K. Toto je samotná podstata všeho – možnost nejisté budoucnosti versus jistota špatné budoucnosti.

  A prásk do toho ten Vidlák, že lidi, tak si ke všem čertům už konečně uvědomte, že takto to celé skutečně je. Šli byste sice do velké nejistoty, nikdo vám nezaručuje růže a med. Ani nemůže, protože by byl jak Fiala. Ale máte volbu. Zkusit to, nebo nezkusit. Volba zkusit vám negarantuje nic. Volba nezkusit vám ale garantuje právě to, co tolik nechcete.

  Ano, je to tak, že svým nezkusit jim podepisujete bianco šek, uvolňujete jim ruce k tomu, aby dělali dál to, co dělají. A ano to mlčení je v důsledku to stejné, jako nahlas vyslovený souhlas. Znovu, nejde o (mlčenlivě nesouhlasný) průběh, ale o ten důsledek. O společenskou rovnici, do které dosazujete vy osobně, kdy dosazení neznámé proměnné znamená neznámý výsledek a dosazení konstanty známý výsledek.
  A vás uráží, když vám to někdo řekne? Když vám řekne to, co sami dobře víte? Že by ego…? Budu ještě nezdvořilejší, než ten ústnatý Vidlák. Odpovězte si sami sobě, co vlastně chcete a co jste ochotni pro to udělat i v natolik nepohodlné (tzn. výsledek nejen negarantující, ale ani jen neslibující) situaci.

  1. Vidlák pouze jinými slovy říká to, co je známo odedávna: k tomu, aby zlo zvítězilo, stačí, aby dobří lidé nedělali nic.
   Je pravda, že kdyby nespěchal s vydáním článku, napadla by ho možná i méně kontroverzní slova než ta, která zvolil.

   Na tom všem je zajímavá jedna věc: řada zde přítomných zastává názor – a nejednou jsem kvůli tomu vedl spor – že forma je nepodstatná a důležitý je obsah sdělení. A ejhle: najednou je skutečný obsah sdělení šmahem přehlížen a vidíme ulpění na formě par excelence!

   Tak je ta forma důležitá, nebo není?

   Já v tomto konkrétním případě Vidlákovi formu odpouštím.

   1. Díky za postřeh. Jak jste patrně seznal, co se formy týče, je proti mě Vidlák svatý muž. Kéž by nakonec přece jen převážil ten obsah…

   2. Jednota formy a obsahu je dost důležitá věc, Alefe.
    Mnohé čtenáře podivná forma sdělení rozladí nebo odradí.
    Pak se to musí vysvětlovat.
    V manželství platí „Nikdy nic nevysvětluj, přiznáváš se i k tomu, co jsi neudělal.“
    Myslím, že ve styku s čtenářem to platí rovněž.

  2. Picco: Ale houby. Manipulovat lidi je neeticke. Kdyz to dela Vidlak dnes, co bude delat za deset let, kdyz bude u moci? Fialovej panak taky nezacinal jako podrazak.

   Jinak uplne souhlas s tim, ze se snazi lidi motivovat k akci.

   1. Vy i mnoho dalších v tom Vevčo vidíte a vnímáte tu manipulaci. No, vlastně tam i je. Jak moc je ale ve špatném?
    Mně nevadí ani – hej, člověče, koukej už konečně hnout tím zadkem! Vždyť ti pod ním hoří, copak to nevidíš? Když na něm zůstaneš sedět, sám si můžeš za to, že ho budeš mít spálenej!
    Ještě mě napadá trenér v šatně, když říká hráčům, ať zaberou…

    1. Picco: Musite se sam sebe zeptat, zda si myslite, zda ucel sveti prostredky. Ja mam zkusenost, ze neeticke prostredky pak zpotvori i ty cile.

     Sorry teda, ze na tom buziruju. Picco mne provokuje! 🙂

     1. No, když já už takovej jsem… 🙂
      Především asi záleží, jak kdo vnímá příslušné formulace, na tom se nikdy nikdo nedohodne.
      A abych náhodou nebyl neprotivnej, přišel čas, kdy by si každý měl (tady jsem přece jen trochu ohleduplnější, protože vzhledem k situaci to má být – každý musí) pro sebe zbilancovat, co je pro něj skutečně důležité. Ono to vlastně opravdu je jako z biblického příběhu. Půjdeš za tím, o čem víš, že je správné, ale o čem taky víš, že to bude problematické a nemusí se to podařit?
      Na kvůli vám, ale pro všechny případy, to „správné“ není Rajchl nahoru. Je to vláda dolů.

      1. Picco: Ale muzeme se dopidit, zda pro vas ucel sveti prostredky nebo ne. Tak jak?

       Ja s Rajchlem problem nemam. I kdyz v nicem jinem neuspeje, tak vytvari situaci, kde se mohou dalsi politicke talenty vynorit. Coz je skvele.

       Byla bych rada, kdyby zacli pracovat na tom, aby byly i jine typy akci. Demonstrace se omrzi, a mnoho lidi se nemuze pripojit.

       1. Účel světí prostředky… Jde přece o to jak moc dobrý je ten účel a jak moc „špatný“ je ten prostředek. V tomto případě mně jeho kvalita netejrá, to je ovšem taky tím, že já používám stejné, či spíš horší. V archivu jsou k přečtení mé komentáře typu zůstat doma = souhlasit a ty Vidlákovy řeči jsou proti tomu heboučký hedvábíčko. Čímž ze sebe nedělám prince Drsoně, ale prostě doba je zlá.
        Alef to vyjádřil výstižně. Někdo si musí přečíst či uslyšet, že zlo zvítězí, když dobří lidé proti němu nic neučiní. Já říkám to stejné, ale mám u toho plechovou hubu. Pokud by to zlo mělo zvítězit taky právě kvůli mý plechový hubě, ať se propadnu do pekla.
        Se mnou ale taky všichni, co taky i kvůli ní trucovali. Jsem sice taky ten blasfemik, jenže když já pár těch biblických příběhů čet a zrovna tohle tam mají ve hned několika…

        1. Snad se nebudete zlobit, když k tomu ještě něco přidám. Podám vysvětlení.
         To, v čem mne volně citujete, není až tak úplně můj pohled na věc. To byl můj pokus přeložit Vidlákova slova do poněkud stravitelnější formy. Mně se líbí pohled o něco širší a z většího odstupu. Když zlo vycení zuby, průser už je přítomen a na spoustu věcí je pozdě, hle:

         Malé dobro nestojí za to, aby bylo konáno,
         malé zlo nestojí za to, aby se mu odporovalo.

         A tak dobro nikdo nekoná – a zlo se hromadí.

         Tady je zdroj většiny potíží, o kterých mluvíme.

         1. Nebudu. Přesněji, už ani teď se nezlobím. Vás jsem volně citoval s vědomím, že také volně citujete to, co už dávno před námi o souboji a hlavně nesouboji dobra se zlem, přesněji o nakládání člověka s těmito, pravili jiní.
          Stejně tak jsem si už vědom – a to opožděně a s překvapením – toho, že tato naše protivládní hra má v balíku i kartu té stravitelnosti. Osobně s ní hrát neumím, o její přítomnosti jsem se nicméně zrovna pod tímto článkem přesvědčil.

          O tom, jak je to s dobrem a zlem jakékoli velikostní kategorie ošemetné, se přesvědčujeme nejen v této záležitosti, ale od projevu první systematičtější lidské mozkové práce. Velmi strojeně a sebestředně řečeno, již vícekrát jsem tu psal o tom, že svým hbitým postřehem a podrobnými analýzami jsem dospěl u souboje těchto entit k pro člověka málo lichotivému výsledku…

        2. Picco: Dekuji za zajimavou diskuzi. Takze vy verite na „ucel sveti prostredky“ s vyjimkou pro ty nejhorsi.

         A vidite, ja se na to divam jinak. Jestli nekoho zmanipuluju (a pri tom si rikam, ze to prece neni tak vazne), tak uz jsem posilil to zlo, ted hned, ne?

         Proti plechove hube nic nemam. Plechova huba a manipulace jsou dve rozdilne veci. Ja vidim manipulaci jako nepratelsky tah, takovy mentalni nechutny natlak, casto subtilni finta. Podryva to duveru. A myslim, ze si to tady na Litterate od Vidlaka nezaslouzime.

         Mimochodem. Smrz se vam povedl! Cha cha! I ten blby kompjutr muze cloveka rozesmat. 🙂

  3. Zkusím dotaz.
   Kolik lidí na demonstraci donutí vládu k odstoupení?

   Zkusím i SVOU odpověď. Tato vláda prokázala, že na své vlastní voliči a snad i podporovatele kadí, neb má díky ní 108. Na odstoupení vlády není nárok. Tato vláda se ve své podstatě neohlíží na opozici. Jde si vlastní cestou bez ohledu na okolí. To, že se nám její vládnutí nelíbí je navíc od opozice naprosto přirozené a není důvod k jejímu odstoupení. No a přidám i věštbu, neodstoupí do konce svého funkčního období, kdyby demonstrovalo milion lidí.
   Aby to nevyznělo tak ponuře, že by bylo třeba složit ruce v klín a nic do konce funkčního období nedělat, přidám co naopak dělat.
   Připravovat se na příští volby a dávat o tom velice ORGANIZOVANĚ hlasitě vládě a parlamentu najevo. Tento postup ale vyžaduje značné množství myšlenek a tě se opozice jaksi nedostává. Tudíž nastupuje takové zupácké řešení, jdeme na demonstraci. Kde nepomůže kladivo, pomůže vetší kladivo. Nejsem pro laciná řešení, tudíž je k Vidlákově nelibosti, kritizují.

   1. Že nebudou chtít, to nemusíme předpokládat, vzhledem k jejích chování je to velmi zřejmě. S tím se nesouhlasit ani nedá. Jinou věcí je, zda i přes to nechtění nebudou muset. Jednoduše to nevíme a i když se nabízí právě analogie s Francií, není to tím stoprocentní. Velký vliv budou mít ty odbory. Na tiskovce byli zástupci dvou svazu, což ale neznamená, že jsou pouze dva. Stav neznám, ale jedná se s desítkami, ne všechna jednání jsou neúspěšná.

    Samozřejmě i to může být//je málo, ale právě to je esenciální věc. Kvantita a smrže odbory kvalita. Pro někoho je stéblo málo. Ale když tone, opravdu se jej nechytí? Já pocit tonutí vnímám velmi silné, proto se jej chytím. Vy jste přesvědčen a vše vám ukazuje na to, že ani milion „stébel“. Můžete mít pravdu. Jedině, co postavím proti, je udělat to. Tisíc stébel je lepší, než devět set stébel. Vždyť takto je to podáváno od začátku. Máme mnoho důvodů tam nejít, odpískat to. Ale právě vědomí toho, že jsme jim tím dali zelenou, to celé musí přebít. To vědomí samo a vědění, co kvalitativně znamená volba pasivity,,je přece mnohem důležitější, než forma, kterou nám bylo připomenuto.

     1. Ňákej kvalitní smrž by se hodil. Já teď, co už jsme oba s manželem v důchodu, daleko častějc vařím.

  4. Pico, máte pravdu, že tady jde prvotně o sesazení vlády. Jenže se neumím zbavit dojmu, že Vidlák se stal svědkem Rajchlovým.
   Je důležité odklidit ten marast. Jenže- jak Vidlák skvěle popsal, , mají sněmovnu, senát, prezidenta, ústavní soud, i média.
   Takže..co.

   1. I já se stal svědkem Rajchlovým. A víte proč? Protože nemám komu jinému proti tý vládě svědčit.

    A i kdyby Vidlák byl (což já nevím) tím svědkem ve smyslu politické podpory PRO a měl své politické ambice, co je na tom spatně? Ve volbách bych asi pak taky volil PRO, dokonce, kdyby mě chytly roupy, taky bych se vrhnul do politiky a za to PRO bych pak šel bačovat senát. Premiérování bych nechal Rajchlovi, aby neřek, sněmovnu třeba Vidlákovi. Ale toho číhám spiš do toho agrárnictví 🙂

    Teď jsem přirozeně přeháněl, ale kdyby na věc přišlo, na prvním místě v čase i důležitosti je vypoklonkovat vládu. Komu nesedí Rajchl do politiky, může jej přece brát jen jako nástroj k odklizení toho marastu (nebo marasmu?). Vždyť pak bude volit tak, jak bude sám chtít.

 7. Přečet jsem si tady tu hentu diskuzi, a musím skonstatovat, že z některých tady mám dojem, že jsou vojáci britské armdy…

  Financial Times: Britská armáda chce kvôli nedostatku personálu naverbovať ľudí s duševnou chorobou.
  Hovoríme o ľuďoch s poruchou autistického spektra, pohybovými poruchami, dyslektikmi, Aspergerovým syndrómom a ADHD. Hovorca britského ministerstva obrany Andrew Merrison povedal, že ľudia s takouto diagnózou môžu „mať zručnosti a vlastnosti, ktoré iní ľudia nemajú“.
  https://t.me/newsfrontsk/23602
  PS: Na FT je to bohužel za pejvolem

  1. Jojo, třeba ti vojáci budou taky toho názoru, že kdyby rychle vyhráli, bylo by to proti jejich zájmu. Tady budou populární.

  2. Autistů není u armády nikdy dost. Armáda ČR používá i techniku, která je i 36 let stará.
   Nicméně, autista by neměl zastávat funkci garážmistra. U toho by nevadila dyslexie.
   🤔

    1. Vojín, který by se prohlásil kočkou, by mohl infikovat nepřátelské těhotné vojačky toxoplasmózou.
     Ušetřilo by se za biologické zbraně.

  3. Tak ADHDmezi průzkumníky, resp. ty, co budou nastavovat krk, aby nepřítel odhalil slabiny. Asperger a autismus – tam záleží na tom co kus, ale můžou být slušní plánovači co se nezarazí u předpokládaných ztrát, kontráši (luštitelé atd.) – a při výslechu nepromluví. (ale opakuji, záleží na tom co kus). Dyslektik – to nemusí být nic proti ničemu, přijde-li rozkaz hlasovou cestou. Pilot dronu může být klidně na kolečkovém křesle.

   Ono to z mé strany může znít jako ironie a sarkasmus, ale na rovinu – není. Kde jsou ty doby, kdy vás nevzali kvůli plochým nohám či krátkozrakosti…

   1. Ono to může znamenat ledacos.
    V dnešní Británii je považováno za normu se identifikovat jako kočka, kapr nebo (ti nudnější) jako opačné pohlaví.

    Duševně narušený Brit bude potom nejspíš bílý heterosexuál s technickým vzděláním identifikující se jako muž. Ti jsou dnes nejnebezpečnější pro pokrokovou společnost a taky použitelní v boji.

   2. Asperger a autismus – tam záleží na tom co kus, ale můžou být slušní plánovači co se nezarazí u předpokládaných ztrát, kontráši (luštitelé atd.) – a při výslechu nepromluví.

    Neco takoveho?

    Tri staty USA, Rusko a Cina se nemohly dohodnout, kdo ma nejlepsi spiony. A tak se sefove rozhodli, ze je vyzkousi, jak dokazi udrzet tajne informacie.
    Vzali si do parady Americana…
    Bili ho dve hodiny a vse rekl.
    Cinana…
    Bili ho pet hodin a vse rekl. Rusa… Bijou ho den, dva, tri, ctyri. Rus ani slovo, tak si rekli, ze to je ten nejlepsi, ale jdou se jeste podivat co dela v cele. A tam videli jak Rus bije hlavu o zed a rika: „Vzpomen si Borisi, nebo te tu zabijou…“

 8. Známý vojenský komentátor Gazety plukovník Michail Chodarjonok (ve svých minulých předpovědích docela přesný a přitom k oběma stranám kritický: např. předem hodnotil jako nebezpečné rakety Storm Shadow) dnes píše o amerických dodávkách zbraní na Ukrajinu. Tady je překlad závěru článku.

  https://www.gazeta.ru/army/2023/08/09/17406470.shtml

  Washingtonská strategie
  Pokud jde o dodávku pouhých 31 tanků Spojenými státy na Ukrajinu, má to svou logiku. Pro Spojené státy a jejich spojence není těžké převést na Ukrajinu jak 310, tak 620 nebo 1240 tanků M1 Abrams. A to rychle.. Washington má ostatně bohaté zkušenosti s formováním, vybavováním a výcvikem stovek divizí od nuly. Například ani před první, ani před druhou světovou válkou ve Spojených státech nebyla prakticky žádná armáda. Američané ale dokázali v co nejkratším čase naverbovat miliony lidí, dodat jim vše potřebné a dokonce je poslat přes oceán.

  Zdálo by se, proč se to v současné době ve vztahu k Ukrajině neděje? Odpověď na tuto otázku je celkem jednoduchá. Spojené státy mají zájem na strategické porážce Ruska v tomto konfliktu. Nechtějí však, aby tato porážka byla zdrcující se ztrátou státnosti a vládou chaosu. Washington má zájem na maximálním oslabení Moskvy, její naprosté mezinárodní izolaci, vyloučení Ruska z řady světových a regionálních hráčů, vytlačení Ruské federace pomocí sankcí na okraj světového technologického pokroku.

  Tato porážka by ale podle názoru washingtonských stratégů neměla být doprovázena úplným zničením státu. . Americký vzorec je extrémně jednoduchý: Ukrajina by neměla dosáhnout příliš skvělého vítězství. Proto takové pipetové dodávky zbraní, vojenského a speciálního vybavení pro ozbrojené síly Ukrajiny.

  1. Podle mě jen sondují, kam mohou zajít a nepodstoupit riziko úderu proti sobě. Domnívám se, že v okamžiku, kdy budou vědět, že jim nic nehrozí, půjdou do toho naplno včetně jaderných a chystají se na to.

   Pikantní na tom je, že zdejší komentátoři neustále tvrdí, že co nejdelší protahování konfliktu a nevítězství Ruska je v zájmu Ruska.
   Kdyby se spojili s tím komentátorem, asi by došli k závěru, že co nejdelší opotřebovávací válka bez vítěze je v zájmu Ruska i USA.

   Absurdní.

    1. Co myslíte? O těch červených liních jsem přece psal už před rokem. Zatím nenarazili na reakci, tak to tlačí dál. Považuju to za nebezpečné i pro nás.

   1. Gogo, kdybyste se dokázal oprostit od toho pravidelného výlevu, kdy cítite potřebu vymezit se vůči něčemu, co zdejšímu publiku podsunete jako celku, dokázal byste být inspirativní. A není to poprvé, co vám to píši.
    Vím, že na tom, jak vás vnímám, nesejde – a vám už tuplem. Ale přesto – zkuste se oprostit od toho věčného „vy všichni jste hloupí a já vám to říkal“. Fakt to pomůže schopnosti vašich myšlenek zde zakořenit.

    1. Ale ono to tak je. Přišel jsem se podívat také proto, jestli je to už pustilo, ale očividně ne. Oni vědí dobře, koho se to týká a potrefená husa se sama ozve.
     Samozřejmě každý sám nejlíp ví, jestli se ho to týká nebo ne a co kdy zastával za pozici. Oni ti, kteří tvrdili opak, byli podobně jako já tak nějak vyštípaní.
     Je poučné provést občas retrospektivu a trošku si ověřit konsistenci lidí.

     Já nemám za cíl být inspirativní. Mě by zajímala diskuse s někým, kdo zná a má třeba dobré zdroje, které já neznám. Dát dohromady věci, které je potřeba trochu víc probrat.

     1. haha, jelito gogo je zpet.
      Rus jeste porad nema chipy a rakety a hlavne zaostal 20 let za zapadem, pamatujete?
      Jo jak uz taky prohral nevratne 🙂
      Hlavne, ze je Basta na hrade, kdyz po prvnim kole s 20 % zvalcoval Pavka v tom druhem.

      Aha, ted jsem si vzpomel, ze je to kvuli Vidlakovi, protoze ho nepodporil na svem blogu, ktery je velmy hloupy a plytky a ma velmi maly dosah (© gogo)

  2. Spíš se jim nechce posílat další „zázračné zbraně“ proti rovnocennému protivníku. Co funguje na irácký zemědělce s motykama a vidlema, to dostává od rusáka kotel.

   1. Asi tak, vsechny to mekty o testovani cerneych linii se uz davno ukazaly smesnymi.
    Proste zapadni vojaci dobre vedi, ze tam nemaji sanci.
    Jenomze bez prislibu wunderwaffen to ukacka zabali.
    Takze jim to davkuji, jak tomu oslovi mrkev pred nosem, a ono to funguje.
    Pokud by jim dodali vsechno hned na zacatku, tak by uz nemeli nic, cim to ted protahovat.
    Reseni byva vzdycky to nejjednodusi, ale ryzna trdla proste potrebuji konspirace, vlastizrady a podobne hovadiny.
    Vysledek jejich „analyz“ taky podle toho vypada.

    Jo pamatujete se, jak Rusove meli 3x vetsi ztraty nez bandeorvci? Tapetoval to tu denne. Pry overene zdroje na telegramech.
    A taky porad cekam na ty zakonzervovane vyrobni linky na zapade 🙂

  1. Jaký debakl máte na mysli? Já si naopak myslím, že Rajchl má šanci na výsledek lepší než TOP, KDU nebo STAN – o debaklu bude asi namístě mluvit u jiných stran.

      1. Rajchl vůbec neskončil. Spíš ještě pořádně nezačal. Je to otevřené a závisí zejména na něm. A taky, jestli bude prospěšný i nám, nebo jen sobě.

       1. Vždyť ani vidlák nechce riskovat, ze by do jeho partaje vlezl ….

        Ale jinak se ta říci slovy klasika: vše jde podle plánu.

  1. Ale Vy tomu nerozumíte, pane Jasl.
   Na Tchajwan létáme, abychom si tam udělali kontakty na firmy, vyrábějící integráče i jiné součástky. Budeme je potřebovat do zbraní a radarové techniky z Pardubic, jejichž výrobu naplno spustíme. A až vyrobíme, tak potom je budeme zdarma dodávat ke kravínu.
   To aby byl ten náš, typicky český mindrák z možností Rusa i z osmašedesátého, snesitelnější.
   Zcela bez ohledu na následky. A až VVP řekne, že následky budou, tak to si pišme, že budou.
   Jistěže ne přímo od Rusů. Oni jen cinknou kámošům do Pekingu, jestli by byli tak hodní a pozdrželi dodávky naprosto čehokoli do ČR. Že jim to potom oplatí třeba v surovinách, nebo jinak.
   A oni ti kluci šikmooký, oni samozřejmě neřeknou ani tak, ani mák, neřeknou nic ani nám – ale ty dodávky se někde, na pár měsíců a jistě z objektivních důvodů, prostě pozdrží.
   Když číňan řekne, že má s něčím problémy, tak mu budeme muset věřit už proto, že nám vlastně nic jiného nezbývá – jiní dodavatelé plastové bižuterie a miliónové spotřebky prostě nejsou, alternativu nemáme, protože jsme ji nechtěli mít.
   A celý ten náš slavný just in time, v těch zbytcích českého průmyslu, se zase rozsype. Podobně, jako se rozsypal před a během chřipečky.
   Pamatujete ten pláč, když se kdesi „zdržely“ ty údajné čipy do aut?
   Vůbec nešlo o ty nejmodernější, pár-nanometrové, které vyráběla ta vyhořelá fabrika.
   Šlo o ty obyčejné, starší a jednodušší, robustní integráče, které Čína běžně chrlí ve stamiliónových počtech. Šlo přesně o ty obyčejné, v automotive zavedené typy, kvůli kterým pak automobilky, jmenovitě postiženého koncernu VW, nemohly auta dokončit a nedostály smlouvám s odběrateli, zákazníky a platily za to velká penále. Nikomu nepřišlo divné, že v Mercedesu, BMW, ale i v Hyundai a KIA, žádné potíže s „čipy“ neměli. Potíže měl jen VW a jeho zlatá slepice, Škodovka.
   Tak přesně tohle se stane znova a to velmi brzy – i bez doplňkové chřipečky. Až bude VVP chtít „přibrzdit“ evropský průmysl, co vyrábí věci dvojího užití.

    1. Jednou už tudy prošli, v některých úsecích za tvrdých ztrát, pak se přeskupili bezhlavým úprkem, což bylo vydáváno za geniální krok, protože si přece narovnali frontu. A teď se krvavě prokousávají na stejné pozice, odkud se před půl rokem tak moudře přeskupili.
     Tak myslíte, že se zase moudře přeskupí?

     Já prostě nedokážu pochopit tuhle mentalitu.

   1. VW dře své dodavatele z kůže do krve, takže když si mají vybrat, komu nedodat kvůli nedostatku materiálu, odnese to v první řadě vždy VW i se zlatou slepicí Škoda.
    Čipy do automobilů je jiná technologie než vyráběná v TSMC na Tchajwanu. Vyrobit je umí kdekdo, jenže EU si díky ekologickým předpisům zdražila výrobu natolik, že se prostě odstěhovala.
    A proč jiné automobilky nemají problémy s čipy? Kolem roků 2011 až 2012 měla problémy Toyota. Kvůli Fukušimě. Vyhodnotili si to a zavedli částečnou vlastní výrobu. Hyundai a Kia berou od Samsungu, tak potíže také nemají. BMW i Mercedes potíže s dodávkami měli. Hlavně BMW párkrát zastavilo výrobu, ale protože měli dost aut na odkládacích parkovištích, tak to zákazníci ani nepoznali.
    Nedostatek čipů postihl zejména výrobce aut, kteří si v době koronavirové krize zapomněli domluvit kapacitu výroby u TSMC. A když přišli, výrobc ejim sdělil, že má sice lukrativnější zakázky pro těžbu kryptoměn, notebooky a herní konzole, takže se bez jejich objednávek činících celkem 10 – 15% výroby bez potíží obejde, ale klidně jim čipy vyrobí, když si počkají půl roku, protože mezitím mají kapacitu výroby vytíženou. Ale jestli chtějí, dodají jim ihned pokročilejší čipy méně robustní a nevyzkoušené v autech.
    Dalším důvodem nedostatku čipů je výroba elektromobilů, které jich potřebují násobně více 2500 až 3000 na auto oproti 250 až 1300 pro auto se spalovacím motorem). Nedostatek čipů způsobil vážné výpadky ve výrobě v celém automobilovém průmyslu.

  2. To je zapricineno hlavne obrovskou masazi na zapade a neznalosti.
   1/ Cinan ve v prvni rade obchodnik.
   2/ Na Tajwanu ziji Cinane

   Vystrcilove a Jandove sice jezdi na Tajwan pro metaly, a cekaji pochvalu od panicka v USA…
   Cechum pritom slibuji velky chipovy bussiness s Tajwanem.
   Ale realita je, ze Cinan je ten obchodnik, ktery vi, ze jakmile zacne plest ideologii a politiku do odchodu, takdopadne jako EU, kde se diky kombinaci ideologie, neumetelstvi a obrovske pychy staly energie skoro luxusnim zbozim.
   A exoti, jako pseudoekonom Sedlacek (ktery v madi byl s promientni komunistickou rodinou ve Svycarsku) pak davaji rozhovory, ze kdyz byl maly, tak sedeli doma v jedne malo vytopene mistnosti…

   Cinan by musel byt uplny blazen, kdyby fabriku na chipy stavel v zemi, kde je ideologie a politikareni vyse, ne obchod.
   a Tajwanci jsou Cinane, jenom vam to zapomel Vystrcil s Jandou rict.

   1. Tak.

    „Cinan by musel byt uplny blazen, kdyby fabriku na chipy stavel v zemi, kde je ideologie a politikareni vyse, ne obchod.“

    Další řeči nemají smysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *