22 června, 2024

Že je v tom něco jiného?

Zajisté jste zaznamenali informace, že se nám nějak množí případy, kdy lidé podali žádost o důchod, protože jim vznikl nárok, ale i po několika měsících žádost stále nemají schválenou a důchod jim nechodí. Je to tak častý případ, že o tom začala informovat i naše pravdomluvná mééédia, která zatím drží basu s tou nejlepší a nejdokonalejší vládou všech dob, která samozřejmě nedělá nic špatně. Samozřejmě nikdo neví, kolik takových případů je, ale když už musely i Noviny a Seznam vyjít s tím, že nejen lidi nemají důchod, ale ještě po nich pojišťovny vymáhají pojistné, tak to bude hodně běžný jev.

Nejlepší ministr sociálních věcí Jurečka to doteď pořád okecával tím, že úřady jsou přetížené a nestíhají vyřizovat žádosti. Žádný veřejnoprávní intervjuk samozřejmě tento výrok nezkoumal a neověřoval. Říká to šéf Lid(l)ovců, tak je to jistě pravda… Naše nezávislá média už dávno neplní svojí funkci a až jednou budou smetena, bude se v tomto státě žít lépe… ale když už jejich funkci musíme přebírat my blogeři, tak to holt dneska zkusím:

Hele, kolik důchodců u nás jde ročně do důchodu? Sto až sto padesát tisíc? Pomalu odcházejí do důchodu silné ročníky, takže bych si troufal tvrdit, že každý rok je to trochu víc než předtím, ale cifry se od předchozích let nijak dramaticky neliší. Možná o nějaké tisíce lidí, ale rozhodně ne víc. A najednou to drhne…. Já vím, přibyli tady Ukrajinci, jejich dávky se také musejí odbavovat, ale fakt je to tak enormní zátěž na úřady? Všichni víme, jak se ve státních kancelářích pracuje, nějaké zběsilé tempo tam nepanuje. To je fakt takový problém udělat o deset procent práce víc? Nebo trochu racionalizovat to vyřizování? V dnešní době internetů?

Vidlácky se ptám… nebude za tím něco jiného?

Když se dívám na (ne)vyřizování žádostí o důchod, tak si nemohu pomoci, ale vidím úplně dokonalou analogii firmy před bankrotem. Jak vypadá v praxi, že jde podnik do kopru? Začne se zpožďovat s platbami. Kolikrát já už to viděl… Nejprve chodí platby v předstihu proti splatnosti, pak jsou vždycky zaplaceny až v poslední chvíli, pak už splatnost překračují… a v té chvíli u nás startuje tým lidí, aby takového odběratele začal řešit, protože už brzy přijde den, kdy nezaplatí vůbec.

Jurečko! Přiznej se ty chlape lidlovecká… že ty už nemáš prachy?

Ministerstvo sociálních věcí začíná připomínat přesně takovou situaci. Nemají peníze a tak prostě zdržují a odbavují to, až když někdo umře. Při Stanjurových schopnostech minstra financí by nás to nemělo vůbec překvapit. Zřejmě jediným překvapeným by byl blyštivý Péťa, protože ten je velký státník a na takové prkotiny, jako prachy v hajzlu, nemá čas.

Vím, že mě na ministerstvu sociálních věcí čte celá řada lidí…. Nechcete se mi anonymně ozvat? Neuhodil jsem hřebíček na hlavičku? Máte tam ještě vůbec na důchody peníze? Nebo se vám soudruh ministr upnul k chiméře, že konsolidační balíček to napraví a brzy prachy budou? Jurečka totiž v poslední době mluví jako účetní v předlužené firmě.

Stejně to bude i u Válka, že? Jo, kdyby všude v Evropě byl nedostatek léků, tak bych to chápal, ale zajeďte si do Polska… tam v lékárně za pakatel koupíte to, co u nás chybí. U nás chybí i to, co jinde nechybí. Že za tím taky budou prachy? Nejsou peníze, tak se nenakupuje a předstírá se, že je všechno v pořádku. Ale jinak Válek také mluví jako manažer, který vysvětluje zaměstnancům, že tento měsíc přijde výplata později, ale nikdo se nemusí bát, situace je nadmíru výtečná.

Pusťte k něčemu libtardy a výsledek se brzy dostaví…

Ne, nevím, jak to doopravdy je. Nekoukal jsem ministerstvům na účty. Ale vypadá to úplně stejně, jako když šly do kopru henty Harvardy, H-systémy, IPB, kampeličky a další. Za normálních okolností, když dojde na nějaký zádrhel, tak se začne řešit a dokonce i průměrní manažeři ho vyřeší. Ale tohle vypadá, že se vyřešit nedá. Chybějící peníze jsou už prostě takové. Ministerstvo sociálních věcí má největší rozpočet. A důchody jsou zase největší položka na ministerstvu sociálních věcí. Ministerstvo zdravotnictví je také pěkný bumbrlíček…

Hele, že oni normálně krachují?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

250 thoughts on “Že je v tom něco jiného?

 1. Někdo čistí Ameriku?

  Začátek konce amerického snu a seriálu Dalass J.R.. Pamatujete, jak nám ukazovali v devadesátkách v seriálu Dallas co nás čeká? Jak budeme žít ve velkém bohatství když se s nimi spojíme. Lidé koukali na sklo a těšili se, že bez práce přijdou zlaté koláče. My jsme se spojili a teď ty koláče přicházejí.

  Ameriku zaplavuje zombie droga tranq. Závislí hnijí zaživa
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-ameriku-zaplavuje-zombie-droga-tranq-zavisli-hniji-zaziva-40423910

   1. Já si myslí, že už to bylo jasné odzačátku kdo je kdo.

    Film pro děti Československo
    Tajemství proutěného košíku 1.díl ČSSR, 1977
    https://www.youtube.com/watch?v=N5cs7F5YCT0

    Dávám do kontrastu se Západní civilizaci smrti. Jen destrukce, ničení, rozbití a zabíjení. Čím více, tím lépe. Dnes, výsledkem je Ukrajina.

    Film pro děti USA!
    Transformers Prime epizoda 1 Rising of unicron Cz dabing.
    https://www.youtube.com/watch?v=6SVeZTGXYfQ&list=PLvaKDTTLyq2OOtz5wNVvpaRL5PTJjN-h2

 2. Taková OT perlička, ale jen málo, týká se to taky ČSSZ.

  Přišel mi domů dopis, ve kterém moje zdravotní pojišťovna vyzvídala, jak je možné, že v lednu nedostala prachy, na které je zvyklá (odvody ze mzdy)
  Soudružce jsem odepsal, že mi pracovní poměr skončil v prosinci a celý leden jsem byl na nemocenské, takže jsem jaksi pracovat nemohl, tudíž jí nikdo nic neposlal.

  Virbl, fanfára – soudružka mi odepsala, nechť jí neprodleně doručím PÍSEMNÉ potvrzení ze sociálky, že mi poslali nemocenskou.
  … sen noci svatojánské…
  Ne že mi poslali nemocenskou až v dubnu – ještě bych tam měl jít žebrat potvrzení pro zdravotní pojišťovnu…

  1. z pořadu
   Plat španělského poslance je nyní 76 176 korun!
   Plat českého poslance je nyní 102 400 Kč!

   jak Fiala z vydřených miliard živí svůj asociální politický kabaret!

 3. Byla by to taková hezká humoreska, kdyby se to netýkalo občanů. Tiskovka, dredař, balená voda je v nižší sazbě DPH, řekl Michálek. O pár minut později stanařka. balená voda je ve vyšší sazbě DPH. A včil občane mudruj. Jeden diletant vedle druhého.

 4. Tak ja nevim, prijdu domu, otevru internet a vali se na me zpravy, ze americke systemy Patriot v noci dokazaly sestrelit vsechny rakety, ktere na ne Rus vystrelil.
  Jmenovite:
  6x Kinzal
  9x Kalibr
  3x Iskander
  9x dron

  Co si o tom myslet, pisi o tom i kdyti seriozni media jako Telgraph.
  Podlozeno videi jak pravdepodobne Patrioty letaji na vsechny strany.
  Ukrajinci oslavuji.

  1. Ano, máme videjko, jak jeden patriot zničil 2 Kinžály, když ho ony 2 kinžály trefily, nejspíš jedno z odpalovacích stanoviště a řídící jednotku.
   Autorka videjka už se veřejně omluvila, že se bála a nevěděla, co z okna svého bytu vlastně natáčí.
   Chytré hlavy na základě počátečních výstřelů – rozmístění, úhel, rychlost – tvrdí, že to byl Patriot, co střílel.
   https://t.me/rybar/47152
   Pokud se budete pozorně dívat, uvidíte 2 střely, které sice byly odpálené, ale po necelé vteřině letu ztratily rychlost a spadly.

  2. Takový Seznam ale tvrdí, že tuhle skvělou ukrajinskou informací nelze ověřit, dokonce, že prej je to vůbec nějaký divný. Sice říkají, že to „vzbuzuje jisté podezření“, ale to je to samý. Co to tam mají za novináře, když bez uzardění píšou takový poraženecký věci? Ke všemu prý se ukrajinská rozvědka pŕiplazila k Rusku a zjistila, že se jim tenčí zásoby raket. A že se pak pŕiplazila zpátky k Ukrajině a nahlásila, že sice tenčí, to zase jo, ale že jich furt mají jak sviňa. To taky psali na tom Seznamu. Vždyť to pak vypadá, jako by měli v tý rozvědce nějaký retardy, copak takto se smí psát o vítězný válce??!!

   1. V Seznamu už začínají tušit, že to kyjevskému režimu odtikávají poslední minuty, tak se začínají pomalu distancovat.

    Zatím nenápadně, ale už se těším, jak budou psát o „překvapivých zjištěních“, že to zase nebyli takoví klaďasové, jak nám tvrdili…

   2. Ukrajinští vojáci opatřili samohybnou houfnici Dana, kterou Fialova vláda darovala Kyjevu, tzv. trámovým křížem (balkenkreuz), používaným německým Wehrmachtem za druhé světové války. Odvysílala to Česká televize a nehnula přitom ani brvou.

    Podle bývalého českého žoldáka Matouše Bulíře, který bojoval na straně Ozbrojených sil Ukrajiny, nejde o ojedinělý případ.

    „Když jsem to viděl, okamžitě jsem si vybavil československé tanky, které po naší okupaci zabavil Wehrmacht a opatřil je přesně těmito znaky… A rovnou podotýkám, že nejde o ojedinělý případ, jelikož já sám na Ukrajině takto označená vozidla viděl třikrát. Dvakrát osobně a jednou v reportáži ukrajinské televize, kde šlo o tank,” napsal na sociálních sítích.

    Bulíř tvrdí, že zaslal Fialové vládě oficiální žádost s dotazem, zda hodlá nějak reagovat na to, že Ozbrojené sily Ukrajiny opatřují česká vozidla nacistickými symboly.
    „Osobně už mám dost toho předstírání, že na Ukrajině absolutně žádný nacismus není, protože tam prostě je,” dodal.
    https://t.me/marsalMalinovskij/1569

  3. Poněkud mně to připomíná vítězoslavné zprávy z Afghánistánu.
   Naše chrabré jednotky tak dlouho vítězily, až nevěděly, kudy kam a jak co nejrychleji.
   Měly obrovské štěstí, že je vítězoslavný ústup nepotkal za této vlády .

 5. Vidláku nehledejte v tom žádný komplot. Já jsem žádal o předčasný důchod před dvěma lety a byl jsem upozorněný, že doba vyřízení trvá až 3 měsíce. Stihli to za necelé dva. Na formuláři o žádost je kolonka, kde zaškrtnete zda si přejete dostávat zálohu na důchod. Pokud ji nezaškrtnete, tak nic nedostanete do doby, než vám přiznají důchod. Asi se zvýšil počet žádostí o předčasné důchody, protože vyřízení v dnešní době trvá asi pět měsíců. Pokud nemáte všechny roky doložené, tak se celý proces protahuje. Normální čekatel na důchod dostane rok před důchodem informativní výpis, kde má všechny doložitelné odpracované roky, na ty nedoložené musí předložit nějaké doklady, kterými to doloží. Žadatel o předčasný důchod tento výpis nemá, ale může si ho vyžádat, aby případně doplnil doklady.

  1. Ano byl jste upozorněn na běžnou zákonnou maximální lhůtu,
   která byla a stále je 90 dní, což jsou ty „až 3 měsíce“ a tehdy stát u Vás dodržel zákonný postup.

   A mimochodem před dvěma lety ještě 5K nevládla a terazky hej….
   (Ač Babiš není můj šálek čaje, dokážu si představit, že by to zvládli a o tom ta moc výkonná přece je.)

   Mít něčeho moc (zvýšený počet žádostí) není omluva, ale výmluva.
   U povinností občan-stát s tím neprojdete, tak proč to jakkoliv hájit naopak?

   K té záloze:
   Kolonka „kde se zaškrtne záloha“ není na žadateli, nešiřme prosím dezinformace.

   Pouze stát („orgán“) = Česká správa sociálního zabezpečení,
   může dle zákona – a nemá tedy žádnou povinnost nechat si Vás „škrtat“- poskytnout zálohu na důchod.

   *************************
   § 116 Zákon a582/1991 Sb.
   Lhůty pro výplatu dávek
   (1) Dávky důchodového pojištění se vyplácejí dopředu v pravidelných měsíčních lhůtách určených plátcem dávky, nestanoví-li se dále jinak.
   (2) ORGÁN sociálního zabezpečení rozhodující o přiznání dávky důchodového pojištění MŮŽE žadateli o přiznání této dávky poskytovat ZÁLOHY na dávku, pokud má za to, že podmínky pro nárok na dávku jsou splněny; pokud tyto podmínky splněny nebyly, je žadatel povinen zálohy neprodleně vrátit….
   ************************

   A já se tedy ptám rovnou pod Vámi těch z MPSV a ČSSZ ,
   kteří Vidláka čtou a novinářů a redaktorů ČT a těch údajně nezávislých médií….

   Dostala ČSSZ od ministra alespoň pokyn – pokud nestíhá dodržet ani zákonné lhůty,
   jít při sepisování žádostí o penze s výplatou cestou poskytnutí záloh a je na to nějaký důkaz, kdy…?

   A pokud ne, tak PROČ na zálohy u sepisování nedochází ani tam, kde má orgán za to, že podmínky pro nárok na dávku jsou splněny? Mají, či nemají na to prostředky?!

   A proč ČSSZ zveřejňovala informaci v 10/2022, když mohl i blbý tušit, co u lidí vyvolá
   a bude pak určitě třeba vyřídit mnohem více žádostí a mohli a měli se pak
   na zvýšený počet zájemců předem připravit….
   Zejména pokud vláda mohla zákon upravit a neudělala to.
   Budu se v odkazu dnes /viz 2 x další můj komentář/ opakovat- 10/2022:
   https://www.mpsv.cz/-/pozadat-letos-o-predcasny-duchod-muze-byt-vyhodnejsi-nez-cekat-na-pristi-rok

 6. Oficiální představitel ukrajinského letectva Jurij Ignat zprávy o zničení protiletadlového raketového systému Patriot v Kyjevě odmítl komentovat.
  „Necháme to bez komentáře. Ruské zdroje komentovat nebudeme,“ řekl Ignat na tiskové konferenci.

  1. Mě v těch novinách „Život v Česku“ rozesmál titulek jiného článku – tedy – hořce rozesmál.
   Čtěte se mnou – „Horoskop: Jupiter opustí znamení Berana. Přichází naděje na finanční hojnost, říká věhlasná kartářka“
   https://zivotvcesku.cz/horoskop-jupiter-opusti-znameni-berana-prichazi-nadeje-na-financni-hojnost-rika-vehlasna-kartarka/

   Podle toho, že se ta „čarodějnice“ má jmenovat Helen Stanku, dalo by se tušit, že nečetla ani neslyšela nic
   o „konsolidačním balíčku“ fialového hnusu.

   1. Pchéééé, příteli, já bejk se zase dočetl v Pravým prostoru, no schválně:

    „Horoskop květen 2023 BÝK 21.4. – 20.5.

    Býci, právě začíná zcela nová éra vašeho života. Vstupujete do jednoho z nejlepších období, které začne 16. května 2023 a potrvá do 24. května 2024. Jupiter vstoupí do vašeho znamení a vytvoří sextil s Venuší. Během této doby můžete znovu začít.“

    Pravda nevím co je to ten „sextil“, ale vůbec mě to neuráží!

    1. Samozřejmě, že ani já jsem to nevěděl, byť to zní tak nějak „nadějně“.
     Prd.
     Překlad anglické wikipedie říká – „Definice: Sextil je aspekt vytvořený, když jsou planety dvě znamení nebo asi 60 stupňů od sebe. Je to pozitivní harmonie mezi planetami, která otevírá nové cesty růstu. Sextil přináší lehkost této oblasti grafu spolu s užitečnými lidmi. Ne tak silný jako trigon, další pozitivní aspekt.“

     Velmi dobře si pamatuju, co o podobné situaci s vysvětlením něčeho řekla Helena Růžičková –
     „A zase vím hovno!“

     1. No ale když může mít vliv fáze měsíce a jeho přitažlivost na spoustu věcí v lidském životě, proč by neměly mít vliv i hmotnější planety, potažmo když se dostanou blízko sebe?

     2. … no já sem trošku kecal, příteli, já věděl, že se tomu taky říká konjunkce, takže ač sem bral školu hákem, v matematice sem to občas musel i provádět. Ale za mlada sem si myslel, že si vystačím celej život jen s disjunkcí, protože sem se domníval, že já sám mám vždycky pravdu! Jenže pak to přesvědčení šlo do háje, neb se stalo, že sem se nějak voženil a zjistil sem, že je lepší přejít v rámci duševní pohody na konjunkci a…a co bych zapíral, teď jako stařec si myslím, že se mi to nakonec i vyplatilo.

      Takže třeba s tou Venuší si to umím ještě furt docela představit, vlastně už bohužel umím jen představit … a pak, že mně: “…právě že dneska (16.05) začíná zcela nová éra vašeho života“ … no nezabil byste je?

         1. … prej po „zmrzlých“ a prej „myšleno“ … pchééé
          Tak třeba já sem zmrzlej celej rok a se Zemanem dobře víme, co je to neuropatie, tak jakejpak “ začátek do novýho života“?

          1. … jenže já bych potřeboval 845 780,- Kč. Chtěl bych si udělat radost a něco opravdu málo koupit do dílny a konjunkce na ženu už nějak nezabírá a co si budem povídat, Jurečka to nevytrhne!

        1. Tak Vy takhle podstrojujete slimákům, blbíši? A vážej si toho aspoň?

         Jinak – všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdraví, pohody…
         … a hlavně mír nám všem…

         1. co já, přítelkyně Lijjzo, to Koloděj, už ste zapomněla?
          „…ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zrovna včera jsem chytil dva. Jednoho na vařenou bramboru a druhého na škvarek“

   2. Není náhodou určitá (nelze popřít některé výroky ohledně planet a zvěrokruhu) , masově šířená část astrologie dezinformační ? Nu a kartářky…..raději no comment. A kávová ssedlina, čáry na dlani, věštění z křišťálové koule, vyvolávání duchů…..
    Churchill v jednom ze svých dopisů napsal, že „“I do not accept the Christian or any other form of religious belief“, „In another letter to one of his cousins, he referred to religion as „a delicious narcotic“…..
    https://en.wikipedia.org/wiki/Winston_Churchill

    1. Určitá část astrologie zcela nepochybně dezinformační je, a je to v pořádku. Astrologie je esoterická, tedy skrytá nauka. Pouťové horoskopy ve stylu „Ahoj na sobotu“ jsou něco jako camouflage či kompas, jehož střelka ukazuje na všechny možné strany, ale severu se pečlivě vyhýbá.

      1. A nejhorší je to s morzeovkou, jde-li o tečky a čárky.
       Když jeden dělá moc dlouhé tečky a krátké čárky, tak druhej mu nerozumí.

    1. Jo, jo.
     S těmi záměnami je to někdy složité.
     To se potkali dva staří kamarádi a ten jeden, že prý jde od doktora, že má takovou divnou vadu řeči, že se mu občas zaměňují písmenka, třeba chce říct, že jde pro přátele nachystat „nápoje“ a místo toho řekne, že jde nachystat „náboje“….
     A ten druhý mu říká – „Vidíš, to se mi onehdy stalo taky, chtěl jsem říct manželce, že se o mě vzorně stará už třicet let, a ve skutečnosti ze mě vyjelo – „Už mě se§eš třicet roků!“

     Prostě, může to být nebezpečné, ty záměny písmenek.

     1. Sedí takhle dva chlapíci u piva a jeden říká: „Člověče, tak se rozvádím…“ „Neříkej, a jak to?“, na to ten druhej. „Jedno přeřeknutí a manželka se chce nechat rozvést…“ „Kvůli preřeknutí? To snad ne. To mi musíš vysvětlit.“ „Včera takhle ráno sedíme u snídaně, dal jsem si kafe a chystám se ženě říct: „Miláčku, prosím tě, byla bys tak hodná a podala mi cukr? “ „No, proč ne – a cos řekl?“ „Ty stará děvko, celej život jsi mi zkazila!“

 7. Já bych v tom krach nehledal.
  Cílem toho skvělého nového údělu je přece, že nikdo (kromě těch, co to vymysleli, pochopitelně) nic nebude vlastnit a všichni budou šťastní.
  No a první fáze pomalu, ale jistě probíhá.
  Takže vydržme a až první fáze skončí, budeme šťastní.

  1. Na tom je pomalu nejzajímavější to upozornění dole. Možná by něco podobného mělo viset i tady na Kydech.

   Varovanie

   Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

   1. No konečně tu máme zodpovědného ziskutéra!
    A mám také připojit fotokopii občanského průkazu jako na hídnes?
    Nebo třeba bankovní identitu a elektronický podpis plus adresu datové schránky?
    a Kadlas, potřebuji vysvětlit, kde je hranice mezi teroristy, kteří bombardují a ostřelují suverénní stát a misionáři, kteří bombardují a ostřelují suverénní stát ???
    a Kadlas, ještě také rozdíl kolektivní neviny vrahů 20 milionů Slovanů a 6 milionů židů a kolektivní vinu emigrantů před režimem v jejich vlasti ???
    a Kadlas, ještě rozdíl kolektivní viny vojáků padlých při osvobozování Evropy od německých fašistů a kolektivní nevinny popravených i padlých německých okupantů ???
    Abych neměl problém, když dnes někoho označím za okupanta a někoho za okupovaného.
    Děkuji.

    1. Pořiďte si aktualně platné učebnice dějepisu. V nich by měl být výklad dějin třídn…ale čo to táram, režimně, demokraticky a kapitalisticky uvědomělým.

   2. Rád bych nenávistně podnítil k násilí proti současné vládě, ale nevím jak na to. S Čechy nepohne, zdá se, nic. Dál spokojeně tlačí (polo)plné nákupní košíky z hytlermarketů a doma spokojeně prdí do gauče u televize… Česko snese fšecko!

 8. Pánové, klídek, bavíte se o drobných, tady máte příklad, jak se krade utrácí vydělává ve velkém:
  Dva největší německé systémy pro výrobu vojenských vozidel, Krauss-Maffei Wegmann (KMW) a Rheinmetall, získaly zakázku na výrobu dalších 50 bojových vozidel pěchoty Puma. Zakázka má celkový hrubý objem 1,087 miliardy eur… …Zakázku zadal Spolkový úřad pro vybavení, informační technologie a podporu provozu Bundeswehru (BAAINBw)…
  Půl miliardy (slovy Půl Miliardy!!!) korun za jedno BéVéPéčko! Které každej Ivan s granátometem rozebere na součástky během 5 minut…
  https://www.rheinmetall.com/de/media/news-watch/news/2023/mai/2023-05-15-bundeswehr-bestellt-50-weitere-schuetzenpanzer-puma

  1. Když bude puma řádně uskladněna a hlídána, žádnej Ivan s granátometem se k ní nedostane.
   Je tedy možné to BVP brát jako vhodnou investici do budoucna. Investiční puma.
   Vždyť kdekdo ví, jak cena veteránů léty roste, že.
   Tohle by mohla být z hlediska budoucích sběratelů velmi zajímavá malá série.

  2. My ale jistě budem lepší. Prej se jedna F-35 sice dá stlačit pod dvě miliardy a jedna letová hodina pod 600 tisíc. No, ale my jistě pořídíte lepší kusy, tak to vyjde jedna na slabý tři miliardy a ta letová hodina na tři čtvrtě míče. K tomu ta přestavba letišť, školení personálu, jejich bezpečnostní prověrky, taky každý pilot potřebuje nějaký hodiny na zalítání, prostě, když se to celý shrkne, je to za babku.

   Vlastně za babku a dědka. To je nápad! Přepočítací jednotka jeden důchodce!! To pak jedno letadlo vyjde na necelých 14.000 ročních, letová hodina pak sotva 3-4 roční důchody. To je sakum prdum nějakých třičtvrtě milionu důchodců, kterým se příští rok nevyplatí penze, a zbyde i na personál a přestavbu letiště. To je cesta. Proč hledat složitý řešení? Jen se bojím, aby se do toho nesral Jurečka. Ono se to má splácet od napřesrok a začít dodávat od 2030, pokud teda na to už bude nějaký letiště předělaný. Takže by mohl zkoušet prosadit, že se to do těch pěti let rozloží. Jako, on je sociálně přecitlivělý, furt vymýšlí pro lidi všemožný výhody, tak by klidně mohl s nějakou takovou cypovinou přijít. Doufám, že jej ale Černochová umravní, protože to přeci nejde, aby se furt někam vodstrkovaly nákupy i jiných důležitých zbraní!

   1. mívali jsme Československou námořní plavbu a řadu lodí.
    Tak třeba koupíme od přátel z Francie ten křižník, co neprodali Rusům nebo nějakou ponorku a pošleme do Černého moře šířit demokracii u břehů USU.

 9. OT.
  Včera se mi ve schránce zatřepetal dopis přímo od České televize – oddělení televizních poplatků.
  Zjistili prý, že nejsem na seznamu plátců koncesionářských poplatků a co s tím jako uděláme? Odpověď očekávají do 30 dnů. Možnosti odpovědi přiloženy.
  https://i.postimg.cc/3JjBw71n/televize.jpg
  Televizi jsem odhlásila v lednu 2015 na poště formulářem + čestným prohlášením + oznámila jsem to tehdy i příslušnému odboru ČT. Doporučeně. Psala jsem jim, proč to dělám atd… Hloupá.
  Takže teď jim poslám jen čestné prohlášení:
  https://i.postimg.cc/7YXKVwzb/televize1.jpg
  a v pár řádcích je žádám o vrácení poštovného, které jsem musela vydat kvůli jejich nepořádkům v evidenci.
  Mohla bych se zaseknout, neodpovídat a nechat to vyvinout, ale nejsem sudičský typ.

  1. Tak to ten dopis inovovali. To, co pred par lety prislo me jim sepisoval nejakej reznickej pes. Formulace typu „vysvetlete proc neplatite“ a „prihlaste se na adrese“.

   Odpovedel jsem jim, ze platim z uctu xy, at si to dohledaji a nic jim vyplnovat nebudu, staci ze je jen platim aniz bych je sledoval. Nic lepsiho mi nenapadlo, na nejake tahanice fakt nemam cas…

  2. Měli to samé. Zkoušejí to. Také hrozili „pokutou“? Co není doporučeně, do vlastních rukou, jako by nebylo. Manželka znovu zaslala prohlášení. S potěšením bych žalobce nechal zaplatit za advokáta. Navíc bych podal trestní oznámení za útisk. Do finále by to neprošlo, ale za srandu by to stálo.
   Přijde-li třetí požadavek výpalného, pořeším takto.

 10. Ad rozpočet ministerstva zdravotnictví: převážná většina financí tekoucích do zdravotnictví se kolem MZd ani neprojde. Ty tečou do zdravotnictví via tzv zdravotní pojišťovny a to přímo z našich kapes.

  Je též málo známým faktem, že za tvorbu zdravotní sítě jsou přímo odpovědné ZP. Takže pokud je někde málo lékařů, je docela dobře možné, že jsou, akorát jim ZP nedají smlouvu. A čím méně zdravotnických zařízení, tím víc peněz ZP zůstane. A za dobré hospodaření jsou pak miliónové odměny.

  1. (…) Pojišťovny leží asi na 60 miliardách rezerv. Ze státního rozpočtu jsme mívali 7 %, teď máme pouze 3 %. Kdyby nám dali aspoň 5 %, jako v jiných zemích, tak dnes by prohlídka, která průměrně stojí 800 Kč a v Asklepionu 1200 Kč, stála cca 1600 Kč. Nedovedu si představit, kdo by takovou smlouvu s pojišťovnou nepodepsal. Ale pojišťovny nechtějí. (…)

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prisli-zubari-z-Ukrajiny-Bez-papiru-nikdo-o-nich-nevi-Smucler-o-peci-a-cenach-736026
   —–
   Asi to trochu dokresluje situaci…

  2. Jen pro upřesnění. „Ceníky zdravotních výkonů“ proplácených z veřejného zdravotního pojištění vytváří ministerstvo. A zdravotní pojišťovna je povinna vykázaný výkon proplatit (pokud neprokáže, že nebyl vykonán). Čili sbírá pojistné a proplácí zdravotní péči.
   A zdravotní pojišťovny mají režijní náklady pod 2% vybraného pojistného. Na rozdíl třeba od povinného ručení aut, kde je režie 25 až 40%.

    1. Omyl, pane. Sama jsem pracovala víc než deset klet jako soukromý lékař. Pojišťovna nemá povinnost proplatit prokazatelně provedený a prokazatelně indikovaný výkon. Schovává se to pod tzv unicitní rodná čísla, na které jsou navázané limity a víc vám prostě neproplatí. Též určí, o kolik (jednotek) procent si smíte vydělat víc než loni. Víc neproplatí.

     No, moje fungování jakožto soukromého lékaře ukončila závažná mozková příhoda v mých 54 letech; už to je 14 let. Ale že by se za těch 14 let něco pro lékaře zlepšilo, o tom si dovoluji pochybovat.

     A to ještě nepíšu o pokutách za předepisování léků.

     1. Jako bývalý zaměstnanec firmy vytvářející software pro zdravotní pojišťovny o tom vím své. Vím, jak vznikalo soukromé zdravotnictví a jaké desítky miliard ročně se při tom rozkradly.
      O limitech, paušálech, DRG atd. jsem nepsal kvůli zjednodušení. Nic to nemění na tom, že není jiná finanční instituce, která by byla alespoň řádově stejně efektivní, jako zdravotní pojišťovny.

 11. Jurečko a spol., zákon neříká nic o nějaké průměrné době na vyřízení,
  cokoliv nad 90 dní je již nezákonný úřední postup
  a žadatele zajímá jejich konkrétní doba prodlení a z toho jim vzniklé škody.
  https://www.cssz.cz/-/aktualni-situace-v-oblasti-vyrizovani-ducho-1

  Pokud někdo (ne jeden) čeká (ne vlastí vinou) dvojnásobek zákonné doby (psali to i na iDNES),
  a počte si to vaše průměrně 99 dní,
  stoupne mu akorát tak tlak a pomyslí si, že si děláte ze žadatelů vysloveně srandu.

  To by mělo by být na demisi, ten výsměch
  ve smyslu Jurečka plat 236000 Kč, šťastný důchodce 20000, průměrně mají oba 128000……,
  ale skutečnost je jaká je.

  Takové managery by v soukromém sektoru vyhodili a ne platili dál jako Vás, politiky,
  to vaše platy jsou nefér v takovém bordelu.

  Jak chcete po lidech dodržování zákonů,
  když neumíte rychle řešit nezákonný postup „svého “ ministerstva
  a jen plodíte nějaké výmluvy,
  ačkoliv jste zrovna ty penze mohli upravit v 2022 již („v nouzi“) stejně jako v 2023.
  Zákon jste v 2022 dokonce měnili,
  tak proč ne nespravedlivou výhodu při vysoké inflaci u předčasných důchodů?!

  Prostě vše by krásně a fialově -hladce a odpovědně – metaforicky fungovalo,
  kdyby vám na ty úřady nelezlo víc lidí a furt něco nechtěli (natož prachy)
  -na jeden úřad kvůli neupravení zákona (ve vaší moci) pro výhodné předčasné důchody
  – a na jiný úřad pro sociální dávky, tam navíc zase na výzvu signalisty – premiéra…

  Jednou vás lidi vzali vážně a už je z toho článek Vidláka, že vám údajně došly prachy…

  Tak ještěže ten soud (ústavní- dílem aktivistický) má na to rozhodnutí spoustu času
  a nechá nejen ministerstvu oddech na tu „stabilizaci“ a pak nejspíš dle signálů odůvodní,
  proč ten valorizační NE-obecný,
  ale jen ad hoc Ústavou a Ústavním soudem zakázaný postup = „zákon“ -na jedno vytření si s důchodci, paskvil – nejde už PO červnu zrušit, bo fialovým… by se zbortil plán, kam mají téct prachy!
  **************************
  Statistika ČSSZ ,
  oni nám ty celkové počty (asi výplat) důchodů tak nějak klesají,
  kde dělají soudruzi ( a kteří) zase Fialo chybu, když údajně vyšší desetitisíce navíc od 2022 žádají..?
  Zpětně se pak upraví statistiky, nebo vyskočí vše až v počtech roce 2023?
  Či důchodci víc i po 2021 umírají nebo se snad zázračně invalidní uzdravují…?

  To by stálo za rozbor samo o sobě.

  https://www.cssz.cz/duchodova-statistika#section_0
  Odtud:
  v 12/2021 bylo celkem všech důchodů 2 857 644
  v 12/2022 bylo celkem všech důchodů 2 844 180
  v 3/2023 bylo celkem všech důchodů 2 838 175
  ********************************

  Nakonec – Jurečko a vládo,
  bylo to samo ministerstvo, které mezi lidi rozšířilo v 10/2022 tuto informaci:
  https://www.mpsv.cz/-/pozadat-letos-o-predcasny-duchod-muze-byt-vyhodnejsi-nez-cekat-na-pristi-rok

  P.S. Zájemci o předčasný důchod, prosím POZOR.
  Od data zahájení VYPLÁCENÍ předčasného důchodu až do doby (původního) řádného důchodu
  nelze mít nadlimitní příjmy, kde je sociální pojištění….
  Jinak hrozí, že budete vyplacený předčasný důchod možná vracet!

  U OSVČ POZOR na celý ten rok ještě!
  Zjišťuji najednou hodně divení, že to lidem nikde nikdo neřekl…

  A rovněž POZOR na to, že pak už Vám (po zahájené výplatě předčasného důchodu)
  žádná práce a pojistné a další odpracované roky předčasný důchod dál nezvýší.

  Spousta lidí to řeší (v 2022 také řešilo) žádostí o předčasný důchod,
  ale zatím BEZ výplaty. A pak dále pracují a podnikají…a vše se jim započte
  a výhody valorizačního roku podání žádosti tak ale neztratí…

  Proto doporučuji každému vlastní konkrétní situaci,
  pokud už plní podmínky předčasného důchodu,
  vždy probrat PŘEDEM s někým fundovaným (jsou na to i weby),
  jinak řečeno dvakrát měř a jednou řež.. , ale někdy jen čekat a čekat taky není dobře!

  1. Nic ve zlem, ale mate o manazerech v privatu iluze. Kdysi jsem cetl „Dilbertovy principy“ jako humor. Po letech jsem si pripustil, ze to je ze zivota.

   1. Přesně tak, mezi státním úředníkem a manažerem velké, ideálně nadnárodní, společnosti, není téměř žádný rozdíl. Však taky neschopy a všehoschopy ze státní sféry tyto „privátní“ podniky často zaměstnávají, viz třeba Ivan Pilip – od ledna 2008 zastával post generálního ředitele a předsedy představenstva investiční společnosti Fortius Global Investments, zabývající se obchodovním a vytvářením podílových a investičních fondů v oblasti realit. Nebo jindy zase jde ta pracovní kariéra obráceným směrem, viz Síkela.

    1. Hlavně nezapomenout nechat si nainstalovat soft pro vzdálenou správu počítače nebo mobilu, ze kterého přistupujete k internetovému bankovnictví. Je to jednoduché, stačí kliknout na odkaz.

  1. Doporučuji. Vynikající investiční příležitost. Všechno prodejte a jděte do toho. Prodejte dům, byt, půjčte si. Zastavte celý svůj majetek. Ručit vám mohou rodiče, děti, známí.
   Ovšem na druhou stranu, nebaví-li vás život, jsou jednodušší a rychlejší způsoby sebevraždy.

   1. A naprosto důvěryhodná, ta „příležitost“ – viz i ten tokonalý češtin už v názvu –
    „Investiční projekt Skupina ČEZ schválilo Ministerstvo hospodářského pro všechny občany České republiky“

 12. aktualni ceska bilance u Bank for International Settlements prip. vynosy ceskych dluhopisu by snad mohly naznacit ze se to deje.

  1. Zabalit plnou polní, vyčistit boty a flintu, nasadit helmu a ostražitě vyčkávat na povel. Štěstí přeje jen připraveným!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *