19 června, 2024

Vazalský týden

Přátelé, tento týden jde do sněmovny smlouva o obranné spolupráci s USA. Už jsme ji tady nakousli, hned jak se zveřejnila. Teď se má schvalovat v poslanecké sněmovně. Nebyl jsem sám, kdo řekl, že to není smlouva spojenecká, ale vazalská. A nebyl jsem sám, kdo řekl, že nám zase ubírá kus suverenity, ale tentokrát ne ve prospěch nějaké nadnárodní organizace, ale normálně ve prospěch cizího státu. Většina bodů ve smlouvě je definovaná velmi vágně a může mít pro naší zemi dalekosáhlé důsledky. Za sebe říkám, že tato smlouva je mnohem horší, než byl svého času americký radar v Brdech. A je velkými médii mnohem více vymlčená.

Chci proto vyzvat všechny influencery, blogery a tvůrce mediálního obsahu, aby se tento týden věnovali právě tomuto tématu. Už dlouho tu nebylo něco, co vypadá tak neškodně, ale bude to mít tak dalekosáhlé důsledky. Z postoje k této smlouvě se nikdo nevyvleče a z odpovědnosti za její schválení také ne. Zároveň celá věc ještě není ztracená. Smlouva jde do prvního čtení. Ještě je tam prostor pro nějaké ty procesní kroky.

Minulý týden jsem seděl se Zdeňkem Koudelkou, který mě upozornil na totéž, co už psal třeba Tomáš Tyl a další právníci. Podle ústavy je třeba každé omezení české suverenity schválit ústavní většinou. Američtí vojáci pod americkou jurisdikcí a ne naší, to je značné omezení suverenity. Tento bod byl samozřejmě při tvorbě ústavy myšlen především ve vztahu ke světové obchodní organizaci a dalším podobným subjektům. Nikdo tehdy nepřemýšlel o tom, že bychom se mohli vzdát suverenity ve prospěch nějakého státu. Tahle věc není vyjasněná. Vláda samozřejmě bude chtít, aby se smlouva schválila prostou většinou, protože to mají v kapse…

První na co se ve sněmovně budou dívat, jestli se této věci někdo chopí a nastolí ji. Já vím, že Rychteský není na naší straně, ale minimálně by stálo za to donutit Ústavní soud aby pěkně a jasně řekl, že americké zákony na našem území nejsou omezením naší suverenity. Ať za to pěkně také mají odpovědnost.

SPD deklarovala, že je jasně proti této smlouvě, tak doufám, že to nenechají ležet. Že pěkně nastolí otázku schvalování ústavní většinou. Mělo by být v zájmu SPD, postavit celou věc tak, aby se do ní muselo namočit i ANO. Kdyby dosáhli schvalování ústavní většinou, tak bez ohledu na výsledek, na tom politicky ohromně vydělají. Pokud se smlouva neschválí, tak díky Okamurově zásahu na poslední chvíli a pokud se schválí, tak s podporou ANO a to hodně jejich voličů prostě nevydýchá. Pevně tedy doufám, že Samuraj má něco připraveného.

Zbytek je na nás…

Jestliže se v této zemi nezvedne odpor proti schválení této smlouvy, tak prostě bude schválena. Nemyslete si, ona ta pětikolka není moc pevná v kramflecích. Oni se také bojí důsledků svých činů. Také sledují ty poklesy preferencí. Jen se zatím ještě nebojí dost. Je na nás, jestli se o této smlouvě bude mluvit a jestli dokážeme vyjádřit, co si o ní myslíme, alespoň tak silně, jako to zarezonovalo ohledně daně na tichá vína. Je na nás, jestli si to prosadí na krev a s odporem, nebo naprosto v klidu.

Strana PRO už se proti omezení naší suverenity postavila. Nepochybuji o tom, že této příležitosti také využijí a řeknou k tomu svoje. Tato smlouva má totiž stejnou sílu jako covid. Nasvítí celou naší politickou scénu velice zřetelně a stane se argumentem pro všechny příští volby. Bude to argument silný, jednoduchý a nevyvratitelný a bude se používat dlouhá léta.

Svým způsobem je tato smlouva především pastí na hnutí ANO. Oni jsou pořád ta „strana všech“ a mají voliče z obou táborů. Proamerické i protiamerické. A v obou případech platí, že voliči hnutí ANO nejsou srdcaři. Hnutí ANO nemá žádné silné jádro. Postoj ke smlouvě jednu či druhou půlku znechutí. Je to trochu podobné jako s Jourovou. Do Brusele jí vyslalo hnutí ANO, ona se tam utrhla z řetězu a Babišovi se to pořád vrací jako bumerang a bere mu to hlasy. Tato smlouva bude něco podobného. Na nás teď záleží, jestli dokážeme udělat tak hlasitý bugr, že si toho Veľký Bocian všimne a řekne si, že raději oželí ty proamerické voliče, protože jich je méně. Postoj hnutí ANO o této smlouvě dost určí jeho budoucí volební výsledek. Vím, že oni tam velmi pečlivě sledují průzkumy veřejného mínění a mají k dispozici nejlepší data. Zároveň si Babiš neplatí poradce, aby mu mazali med kolem huby, ale aby mu dobře poradili. Sám tedy budu velmi zvědavý, jak se ke smlouvě postaví.

Vládní pětikolka samozřejmě udělá všechno, aby se smlouva schválila. Mají na to většinu ve sněmovně i senátu, mají na to prezidenta i ústavní soud. Těžko jim v tom zabráníme. Ale je třeba bojovat tak, abychom mohli bojovat i zítra. Měli bychom se alespoň pokusit, aby každý pěkně musel přijmout odpovědnost, aby každý pěkně nahlas a na kameru řekl, kde stojí. Měli bychom se postarat, aby ta smlouva skutečně byla argumentem pro příští volby. Jasným a nezpochybnitelným.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

228 thoughts on “Vazalský týden

      1. No esli. Taky se může psát že nás osvobodil Karel IV, pré levoboček nějaké kuběny z čech aby nás prodal do otroctví. A nechal postavit první neziskovku v čechách, karlovu úniversitu. Dodnes to funguje, ale cizáci na ňu serou. Eště se píše, že to český kyselo na hroznách je bůhví jak dobré.

 1. Trosku na odlahcenie.

  Este bol v nasich koncinach sneh, ked sme sa dozvedeli neuveritelnu spravu, ze niekto slohol kona, ktory patril Kadyrovovi. Ale pac na Kadyrova su sankcie, tak sa kon zaparkoval niekde v CR.

  Opatrovatelka nevedela pochopit, ako sa da slohnut kon, nik nic nevidel, nikam sa s nim v tom zimnom pocku neda ist, konik – chudak mala, to mozno nem prezije.

  No a ouhele, Kadyrov ma prispevok, ze kon je na ceste dodom. Kon si len tak spaciruje – asi na voziku – po EU, prejde sem tam nejaku tu hranicu. Aj z EU. Taka drobnost, schovas pod kabat.
  https://t.me/RKadyrov_95/3631

  1. 🙂
   Přátelé, mám dobrou zprávu!
   Pamatujete na příběh o krádeži Zazu, mého koně, který jako první v roce 2014 nesl tíhu evropských sankcí, stal se obětí západní svévole a byl léta vězněn v jedné z českých stájí?
   Takže teď můžete říct, co se tehdy skutečně stalo. Nebojte se, Zazu je v pořádku.

   Na začátku roku mě přes prostředníky oslovili zástupci ukrajinských speciálních služeb, kteří mi nabídli odkoupení Zazy. Věděli o mé náklonnosti ke koni a neprohloupili – samozřejmě jsem souhlasil. Abych byl upřímný, myslel jsem si, že Zazu bude předán nějak oficiálně, se zrušením sankcí na něj a podobně. Ukázalo se ale, že tajné služby měly odvážný plán – jeho krádež ze stáje v Česku jednoduše zinscenovaly ve spolupráci s českou policií. Připomínám, že tehdy všem připadalo divné, jak mohl drahý kůň jednoduše zmizet. Ukazuje se, že může.

   Nyní je Zazu na cestě domů. A stálo mě to jeho návrat…pozor: 18 tisíc dolarů! Ano, ano, právě na tuto částku ho tehdy české orgány činné v trestním řízení odhadovaly. Vzhledem k jeho skutečné hodnotě a vynikajícímu rodokmenu jsou to pouhé haléře!

   Takže přátelé, pokud potřebujete něco přivézt z Evropy, obraťte se na ukrajinské speciální služby. Rychle, profesionálně, levně, obejití sankcí!

   1. Josef původní napsal:15 května, 2023 (19:16)

    To je na demisi.

    Stát nestíhá vyplácet penze, teď seniorům přišel dopis: Dlužíte tisíce
    …… Ještě minulý týden řešila seniorka Zuzana nepříjemný problém.

    I přestože požádala o důchod už v listopadu, tak doposud jí nepřišla ani první penze.

    Jak už Seznam Zprávy informovaly, v podobné situaci mohou být i další desítky tisíc šedesátníků.

    Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) je přetížená a nestíhá vyřizovat požadavky.
    Chybějící výplata důchodu ale není pro Zuzanu jediný problém.

    Kontaktovala ji zdravotní pojišťovna, že u ní registruje dluh za několik měsíců.

    Pojištění si seniorka přestala kvůli důchodu platit a stát ještě nezačal.

    Reálně jí tak vznikl dluh kolem 15 tisíc korun. A hrozí i penále.

    „Od ledna mě vedou jako dlužníka.

    Vědí, že je správa sociálního zabezpečení ve skluzu, ale nemůžou s tím nic udělat,“ říká paní Zuzana po návštěvě pojišťovny.

    „Ptala jsem se, proč jim stát nedá vědět, když se teď neustále mluví o tom, jak je všechno propojené,“ dodává žena.

    Na úřadě se dozvěděla, že si pojišťovny a ČSSZ takové informace nepředávají…….

    …… Pojišťovny nevědí o důchodech, úředníci o pojišťovnách

    Zdravotní pojišťovny totiž popisují, že nemají k dispozici informace o tom, že jejich klienti zažádali o řádný nebo předčasný důchod.

    „Pokud plátce není znám, má pojišťovna ze zákona povinnost požadovat po pojištěnci platbu za osobu bez zdanitelných příjmů…….

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-dvojity-podraz-na-seniory-misto-penze-prisel-oficialni-dopis-dluzite-tisice-230889

    1. Stále více lidí tyto výpalné už neplatí. Televize taky už dávno vyhodili a důchod má být dávkou od státu, kerej lidi odírá celej život ze všeho na co sáhnou, kolem čeho se mihli. Zásluhovost je jen pro slouhy režimu. Každej gdo dosáhne věku, musí dostat důchod. Bez podmínek. To je slušnost všech, jinak by vůbec civilizace nemohla fungovat.

      1. A co naši noví okupující „obyvatelé“. Musí se říct, co je občan. Ani se mi nechce vypisovat..
       Obecně ale jak sem psal. Máš padesát roků, máš nárok na důchod. Hotové. Zajeďte si do většího města a tipněte gdo je náš. A důchodci, tady jich píše tvrdá většina, žijou eště v socialistické bublince.

    2. Josef původní napsal:15 května, 2023 (19:53)

     Není to na demisi?

     „Dvě hodiny čekání a dopis nevezmou.“ V Brně začala nová éra České pošty

     …… V Brně skončila proslulá pobočka pošty na hlavním nádraží.
     Přestěhovala se do obchodního domu přes ulici, ale první den provozu provázejí zmatky.
     Lidé čekali na obsloužení i přes dvě hodiny……
     ……. Zmatky souvisejí s přesunem nejslavnější a největší pobočky pošty na Moravě.

     Sídlila ve známé budově hned vedle vlakového nádraží.

     Zatímco tam měli otevřeno téměř nonstop, v Letmu – asi 100 metrů přes dopravní uzel – začali novou éru rozpačitě.

     A navíc v den výplaty důchodů či sociálních dávek, kdy bývá velký nával.

     U vchodu do obchodního centra chybí informační cedule či logo pošty.

     Detailnější informace se lidé dozvědí až ve čtvrtém patře.

     „Přišla jsem už v sedm.
     Když jsem uviděla, že mají zavřeno, zkoušela jsem jinou pobočku.
     Ale tam taky otvírají až v deset,“ stěžuje si padesátnice Renata…….

     …….. Pobočka sice bude běžně otevřená od osmi ráno, jenže v úvodní den začala obsluhovat klienty až o dvě hodiny později.
     „Ještě kalibrujeme vyvolávací systém, instalujeme výpočetní techniku.
     Dneska je výjimečný den,“ omlouvá pozdější otevření regionální manažerka pošty Pavla Blumenschein.
     Jenže ani před polednem není situace o moc lepší. Na obsloužení stále čekají desítky lidí.

     „Chtěli jsme vhodit obyčejný dopis, ale není tady poštovní schránka.

     Dopis vám tady nevezmou.
     Na okénko čekáme už přes dvě hodiny. Je to hrozné,“ říkají manželé Jaroslava a Jiří, kteří si přišli pro důchod.
     „Já jdu platit SIPO a čekám už hodinu a půl. Píchám si inzulin. Značka ideál,“ říká další starší muž ironicky. „Zlatá stará pošta,“ dodává.

     Zrušená pobočka ve funkcionalistické budově u nádraží fungovala od šesti ráno do půlnoci. Ta v OC Letmo bude mít zkrácenou otvírací dobu od osmi do 20 hodin, v sobotu od osmi do 12. A v neděli pak bude zavřeno úplně…….

     ….. Před zavřenou budovou pošty v pondělí po poledni postávají dva zaměstnanci.
     „To stěhování je nedůstojné, ale víte co? My jsme malí páni, Jitřenka řídí kokrhání.“

     Pak se v nostalgii obrací ke kolegovi, který se chystá zamknout dveře: „Tak a poslední zhasne.“……

     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-i-zadarmo-drahy-presun-hlavni-pobocky-posty-provazely-v-brne-zmatky-230948#utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  1. No jo, no, příteli. Jen jestli to není jen a pouze o tý Šídlově bublině (nebo dokonce jen jeho problém), protože ač sem odložil tu averzi, jak ste mi radil, kterou k němu fakt necítím, neb ho nečtu a o jeho případnou tvorbu se fakt nezajímám, tak sem z toho měl pocit jako z návodu k mixéru, kterej je napsanej z úsporných důvodů pro několik typů mixéru, jen né na ten můj konkrétní mixér (tedy pokud ste někdy něco takovýho měl už v ruce a pokusil ste se v tom vyznat!).

  2. Prdelózní odér mi, žel, nebyl s to zahnat odpor proti tomu kreténovi kecálistovi, an se předvádí.
   Kdybych měl porovnat hovadství těch dvou /kecálisty a protagonisty/, s velkým sebezapřením, ale přec, vítězí jako větší hňup kecálista.
   A to i při vědomí, že kecálista je ve skutečnosti nafouklá nula, nula nafouklá mainstreamem, kdežto protagonista, no, ale to už bych nosil dříví do lesa, sovy do Athén…

  3. Ani, kdyby jste mě prosil, tak toho kašpárka poslouchat nebudu.
   Článeček jsem si přečet.
   Za bolševika jsem čítal i úvodníky Rudého Práva. Poznal jsem i autory chytré i hloupé.
   Ten váš Šídlo, to je mizerný tovaryš Mitrofanova, Peheheho, Bilaka, tajemníků Úv KSČ.
   Šídeler je tak pro inkluzivní absolventy pražských a plzeňských univerzit.

  1. Opět výkřik do tmy.

   Prosím o odkaz.
   Kde vyšli?
   Demonstrace byly ve více městech?
   Kolik lidí se účastnilo?
   Zůčastniliy se i politická hnutí?
   Dnes jsou v ulicích?

   1. Poliaci sú unavení z podpory Ukrajiny

    Poľskí občania sú čoraz zdržanlivejší v podpore Ukrajiny a sú úplne proti priamej účasti Poľska v konflikte.

    Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila rozhlasová stanica RMF FM v spolupráci s denníkom Dziennik Gazeta Prawna.

    Až 49,6 % respondentov sa vyjadrilo, že Poľsko by malo pokračovať v poskytovaní humanitárnej pomoci Ukrajine. Išlo o možnosť, ktorá získala najvyšší podiel podpory. Na druhom mieste sa umiestnila potreba poskytnúť ozbrojeným silám ťažkú vojenskú techniku, ako sú lietadlá alebo tanky. Podporilo ju však len 16 % respondentov.

    Okrem toho sa ako pomerne nepopulárna ukázala možnosť „pokračovať v prijímaní utečencov“ – za takéto opatrenie sa vyslovilo len 14,9 % respondentov.

    Medzitým 38 % Ukrajincov, ktorí opustili krajinu skôr, uviedlo, že sa neplánujú vrátiť domov. Keď sa rovnaký prieskum uskutočnil v októbri minulého roka, uviedlo to len 17 % ukrajinských občanov.

    A je to pochopiteľné: od druhej polovice minulého roka vzniklo v Poľsku viac ako 10 000 ukrajinských spoločností a existuje aj 3600 spoločností s ukrajinským kapitálom, ktoré zamestnávajú… samozrejme, samotných Ukrajincov.

    1. Copak by nám na v české bruselvizi kalouskovo náhradník Zdechovskyj?
     Že příště budou jakékoliv projevy poslanců a poslankyň schvalovány Nejvyšší komisí ideologické čistoty?

   1. Už ty Poláky připravují na front s Ruskem a náš malý armádní kontingent budeme vařit v polní kuchyni polský bigos.

 2. Důležité shlédnout, toto se ještě v Evropském parlamentu nestalo. Čtyři poslanci Evropského parlamentu a za covidu umlčovaní prestižní lékaři na tiskové konferenci 4. května 2023 krátce shrnuli hlavní body 3. Mezinárodního covid summitu, který se konal předchozího dne v Evropském parlamentu. Jako zástupci odborníků vystoupili dr. Robert Malone a dr. Byram Bridle.

  3. Mezinárodní Covid Summit (v Evropském parlamentu): tisková konference
  https://rumble.com/v2nf57k-3.-mezinrodn-covid-summit-v-evropskm-parlamentu-tiskov-konference.html

  Celý článek
  VAKCÍNY MRNA OHROŽUJÍ LIDSKÉ ZDRAVÍ. WHO BY MĚLA BÝT PROHLÁŠENA ZA TERORISTICKOU ORGANIZACI
  https://cz24.news/vakciny-mrna-ohrozuji-lidske-zdravi-who-by-mela-byt-prohlasena-za-teroristickou-organizaci/

  1. To je hezké. Děkuji za odkaz.
   Těžko v ČR očekávat žalobu a stíhání všech veřejných činitelů za zneužití jejich postavení a funkce za covidový terorismus a jejich nezákonná opatření. Veškeří ministři vnitra a zdravotnictví, školství i jejich vůdců premiérů. Dnešní zdůvodnění Babiše, že tou nerozuměl, nechal si radit od odborníků, od neodborníků z Brusele i USA, OSN, WHO…. je zbabělé a měl by být procesován veřejně jako každý zemský škůdce společně s Prymulem Kubekem Hamáčkem Vojtěchem…

 3. Citace z Vidlákova článku: „Chci proto vyzvat všechny influencery, blogery a tvůrce mediálního obsahu, aby se tento týden věnovali právě tomuto tématu.“ Konec citátu.

  Před patnácti lety „souhlasilo s radarem“ 18 % dotázaných, 17 % to bylo jedno a 65 % bylo proti.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1455042-median-pro-ovm-dve-tretiny-cechu-jsou-proti-planovane-radarove-zakladne
  Dost se proti tomu protestovalo, ale kdyby to neshodil Obama https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-obama-oznamil–ze-ustupuje-od-planu-vybudovat-radar-v-cesku-61773/ , ti naši představitelé by to protlačili. Na sílu.

  Dnes je ve veřejnosti ticho. Nebylo by překvapivé, kdyby se objevily „průzkumy“, že to většina podporuje.

  Tak jsem tedy zvědav, jakou vlnu protestů ti v úvodní citované větě zmínění vlivaři (inflencři, blagři a majnunksbildneři) vyvolají. Tady se ukáže reálný význam těch „dosahů“ na atlasech hub. Vidím to staromódně velmi skepticky. Rád se budu mýlit.

   1. Nevědí gdo je slušnej. Esli je víc slušnej ten gdo krade legálně ( má na to papír) nebo ten co krade nelegálně, má jen známosti. Dojímá mě k slzám gdyž slyším argumentace zločinců, co otravovali lidskej život legálně, v zaměstnaneckém poměru, a dělali to 46 let třeba a tak si zaslouží tlustej důchod, páč voni sou slušná rasa. Muheeeee

 4. Snad bude mit stejnou odvahu i pri odmitnuti smlouvy s USA 😀
  Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se ostře pustila do Ruska. Důvodem je jeho chování v Arktické radě, které od roku 2021 země diktátora Vladimira Putina předsedala. Rusko nyní hrozí, že z organizace vystoupí. Argumentuje destruktivní politikou západních států.

  „Rusko umí pouze poradit, jak krást cizí území a zabíjet nevinné lidi. A na to Arktická ani jiná rada nejsou zvědavé. Ať Rusáci vypadnou ze všeho a továryšč Putin ať se dostaví do Haagu,“ napsala Němcová v neděli na sociální síti.

  1. Kmenová členka nejzlodějštější partaje v Česku (s.r.o.) má samozřejmě s kradením bohaté zkušenosti. Už z minulého režimu z éry sámošek… Takže teď by chtěla poučovat představitele jaderné velmoci(?).
   „Na rohu ulice vrah o morálce káže…“ (K.K.)

  2. Soudružka by ještě měla zjevit počínaje kterým historickým datem by z čeho mělo vypadnout. Aby ostatní mocnosti a podmocnisti, všichni….mohli následovat.

 5. Bush : V nasich mediich : „Americky zpusob zivota neni na prodej !“
  Originál zní:
  „The American way of life is not up for negotiation. Period.“
  Což by se asi dalo nejlépe přeložit jako „o americkém způsobu života se prostě nediskutuje“, tedy americký sen nejenže je jen pro Američany, ale oni na něj navíc mají posvátné právo. Je to vrcholná hodnota pro celé lidstvo. Tedy nejenže ostatní na něj nemají nárok, ale ostatní jsou povinni ho Američanům zajišťovat. I kdyby při tom měli pochcípat.

 6. Pozor pozor vážení zákazníci, nyní máme v Lidlu vazalský týden. Ve slevě jsou tyto položky:

  1. Tričko s obrázkem Václava Havla vhodné pro denní nošení
  2. Malý model radárku a mini model rakety Patriot pro děti
  3. Americké burákové máslo za 300 Kč/100 g ve slevě
  4. CD s nahrávkou „Vítej radare“ od Vlasty Parkanové.
  5. Párty balónky s obličejem Petra Fialy

  Při nákupu nad 2000,- dostanete zážitkovou kartu na hru Václava Havla a zažijete Zombiden apokalypsu.

  1. 6. Krabička plná daňových záludností s fotkou elektrikáře Stanjury na obalu výrobku
   7. Pytlík mouky s ušima od Nekuly ve slevě za 12,90 Kč

  2. 8. Pytlík mouky s ušima od Nekuly ve slevě za 12,90 Kč
   9. Trápí vás vysoké ceny potravin? Jezděte do Polska, radí Fialův poradce Křeček vyfocený na zájezdní jízdence do Polska, kterou si můžete vyzvednout ve slevě u kasy

  3. To je těžký, nejlíp by bylo tam nejít. Ale kam jít, když nizozemskej Albert je drahej, v Bille šmejdy – snad jen chleba a drahý mlíko, soukromník nikde žádnej. Snad leda Hruška v Líšni. Takže opravdu zbývají je vietvečer.

 7. Myslím si, že až se dosyta vyblbneme a vyrácháme ve sračkách tak nás pan Putin zachrání v rámci reorganizace jevropského přílepku velké Asie. A toho stébla se místní mafiánskokooperativněimperialistická svoloč chytí, věřte temu. Pak bude nějaký to velký prádlo, ve smyslu gdo jinému jámu kopá, a snad už to bude dalších 2000 let klidnější.

 8. Vidlák – První zprávy

  Lidé, čtěte!

  (…)
  Stanjura je expert na finance a víme, jak to dopadlo. Rakušan je expert na policii a poštu… a víme, jak to dopadlo. Lipavský je expert na mezinárodní diplomacii, Fiala je státník světového formátu, který si jeden týden podá ruku s prezidentem Kazachstánu, jako že teď už budeme mít tu správnou neruskou ropu a milý Tokajev se o týden později tulí k Putinovi na vojenské přehlídce Ruska. Třeba byla Fialova návštěva pro Tokajeva poslední kapkou…

  Langšádlová je expertka na vědu a výzkum, Bek je super odborník na evropské záležitosti, Kupka je odborník na dopravu a Nekula je nejlepší ministr zemědělství. Co je na tom divného, že Nerudová je expertkou na důchody? Naprosto dokonale mezi ně zapadá. Až tuhle vládu svrhneme, vezmeme je všechny jedním vrzem. Nebudeme jí muset hledat.
  (…)
  Více zde:
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/fialu-musi-trava-lechtat-na-kulkach-vidlak-ma-jasno/

  1. Etalon (popřípadě kvočna) všeho toho odbornictva výše uvedeného je Kalósek. On okem svým bystrým podroušeným na svá kuřata zpovzdálí dohlíží a drží jim pařát. Aby byli ve svém diletantství přinejmenším stejně dokonalí jako on, kdy neblahé paměti finance naše státní spravoval a v parlamentu a ve vládě seděl.

 9. Jo, jo. Sliby velkého bílého otce z Washingtonu a haldy jím podepsaných smluv prokázaly za poslední tak dvě stovky let svoji důvěryhodnost. Tisíce (nejen) indiánských kmenů vřele doporučují…

  1. Šíření demokracie se tomu říká zkráceně. A něco na tom je. Opravdu je možná potřeba za demokracii bojovat i mimo vlastní území, a to i vojensky a možná někdy i preemptivními útoky. Takový (světový) četník je ale na velmi tenkém ledě. Musí si být zcela jistý, že sám jedná podle morálních hodnot, které hlásá. To jediné může (alespoň teoreticky) ospravedlnit smrt, kterou způsobuje.USA se bohužel v několika případech od těchto hodnot a morálních principů zásadně odchýlily (2. válka v zálivu, Kosovo, jednotlivé incidenty v Afghanistánu, Iráku, etc., a v neposlední řadě politicko-finanční intervence do změny režimu na Ukrajině). V těchto případech je velmi obtížné poukázat na PRINCIPIÁLNÍ rozdíl mezi USA a Ruskem. Neuvěřitelná a obdivuhodná 250-letá demokratická tradice USA není ohužel nutně žádnou garancí toho, co udělají zítra.

   1. No jo, ale jak do toho všeho zapadají ty konspirační teorie o ruské útočné válce.
    Ta ruská útočná válka je tedy jen konspirační teoríí? Ale to je nám to psavci a jinými vymlouváno. Nebo ne?
    Ukecla se ona či špatně přeložil překladatel… čert ví.

  1. ema.
   Nevstoupit Rusko do války,tak už bylo po Putinovi a Rusko by si rozebrali jako kořist.
   O těch agresorech,by nám USA mohli vyprávět hodně dlouho.

  2. Jourová je evidentně už z těch konspirací natolik zblblá, že se sem tam neuhlédá a prokecne se, i vypustí nechtěně něco reálného (takovej pšouk v ojrokině). Holt, děje se toho tolik, že i kdejakej ojrokomisař je z toho joura.

 10. Podepsat či nepodepsat, toť otázka.
  Na rovinu – je to pozvánka cizích vojsk. Tečka.
  Nevím jak se cítí poslanci a poslankyně, když právě schvalují to, co udělali komunisti v 68-mém.
  Co jejich svědomí, co jejich sliby, že mají sloužit republice a lidu?
  Před kým nás mají vlastně cizí vojska chránit? Před Poláky, že si vezmou kus Slezska? Před Němci, že si vezmou zpět Sudety nebo před Rakušany, kteří touží po monarchii?
  To, že sem dojedou ruské tanky, v to snad nemůže věřit ani Jasánek Lipavský.
  Takže co si vlastně od toho slibují?
  Jsme v NATO, takže při napadení nás NATO ochrání.
  Takže proč zvací dopis?
  Napadá mě jediné – vlastní ochrana. Ví, že jsou šmejdi. Ví, že se to tady jednoho krásného dne zvrtne.
  A pak američtí vojáci poslouží přesně tomu účelu, jakému posloužili „mírová vojska v 68-mém.
  Takže ANO nemá absolutně žádný zájem hlasovat pro. Tož uvidíme.

  1. Před… Vždyť to je jasné.
   Před íránskými balistickými raketami. Jako radar v Brdech.
   Vzpomínáte? Já ano.

   1. Přitom íránské rakety jsou čajík pouhý proti íránským mopedům.
    Jak zjistili hrdí obránci ruiny.
    A na ně je radar krátkej. I kdyby byly v Brdech emerický radary dva.

  2. no, myslím si, že ty důvody budou méně dramatické, než že spoléhají na vlastní ochranu.
   Poslanci jsou echt produkty dnešní doby – takže může být „vděčnost“ své mateřské straně + slyší na sentence z projevů Černochové – jsme 25. zemí, která podepíše tuto výhodnou smlouvu, včera už bylo pozdě, není to nic proti ničemu, kdyby něco, tak ještě musí hlasovat sněmovna nebo senát… přitom to je přeci taky ve hře – viz duben – pravomoc vlády na dočasné umístění cizích vojsk na dobu 60 dnů bez souhlasu parlamentu nebo senátu.
   Chystá to ta sebranka dobře. Píšu o vládě a jejím podhoubí. Řadový poslanec je spíš jen služebný moták, možná i ještě s libtardí důvěrou, myslím si.

 11. Tužka napíše,….ještě se vrátím k tomu, co jsem napsala,….
  Taky k poznámce pana blbíše,…ano, pokud by byl dopis poslan bez doporučení, šel by rovnou cestou do skartovačky,…o tom si nedělám iluze.
  S doporučeným dopisem to je jinak.
  Pošta k němu vydá průvodní tiskopis. a ten tiskopis musí převzít do vlastních rukou adresát, nebo právní cestou určená osoba. A ta osoba musí poště podepsat průvodní tiskopis, že byl dopis předán. Tím se pošta kryje, že plní své povinnosti dané zákonem.
  Mně se na tom líbí ten fakt, že se tím dopisem musí zabývat,….že ho nebudou číst, že ho ani neotevřou ,?….to je mi putna, ale došel, splnil svůj účel,…jsem tu, a sleduji vás.
  A ta představa,….100 000 dopisů,…nebo dokonce půl milionu,….?…ty otrávené výrazy vládních ouřadů,….třeba by se jim o tom i v noci zdálo,…a dokonce by se o tom dověděl premiér,…šuškanda v kuloárech,….
  Pane Targusi,…při půl miliónu dopisů by si už pošta zahojila nějaký ten malý zářez na veřejích,…měli by zas co odklonit.
  Tužka.

  1. Oni se tím budou zabývat a rádi. Zvláště BIS vám poděkuje za seznam občanů (i s adresami!), kteří nemají rádi režim. Až půjde do tuhého, ohromně se jim usnadní práce s potlačováním odporu.

   1. Tužka napíše,….jejej, to je úsměvná reakce. Nikomu to neříkejte, natož BIS,…. do adresy odesilatele se může vloudit malá, nebo vštší chybička,….nejsem dnešní,…a mám moře zkušeností s režimem do roku 1989,…no, pobavil jste, to ano. Na bububu jsem moc velká.
    Tužka.

  2. … no jak myslíte, Tužko, nebudu Vám to vymlouvat, ale u nás v chudých kamenitých horách říkáme: …„na takový ptáčky máme svoje háčky“.

   Už totiž vidím, jak bez výběrka Rakušan vybírá nějakou mu nakloněnou lidskou ziskovku, která samozřejmě za nemalej peníz strčí pro Tužku do obálky nacyklostylovasnej papírek s podpisem samotnýho Fialy v nějakým takovým znění:

   „Děkujeme vám za názor, vážená Tužko, kterej je ,bohužel, minoritní a není v souladu se směřováním naší vlastzi mezi nej-nej-nejdemokratičtější státy světa, jak dal v nedávno uplynulých volbách jasně najevo většinový (!?!) suverén. Sbohem a šáteček Fiala“

   Akorát to Vaše prudění nechá vydělat spřáteleným kamarádům Rakušana a spol. ZASE pár miliónů na našem rozpočtu za balné, poštovné a za tu spřátelenou činnost, když si holt myslíte, že by to ta „moje“ uklízečka na vedlejšák na Hradě a vládě nezvládla.

   1. … samozřejmě, o datových schránkách ani nemluvě, už sme v tom zaražený až po uši, maj nás v hrsti a téměř na háku, z kterýho se nedá jen tak vysmeknout.

 12. Mamlasům,
  co si myslí, že náš nějaké NATO nebo snad USA bude v případě nebezpečí bránit bych připomenula, jak dopadl Petr Kellner. Jak psali v tisku, přes 5 hodin trvalo, než si konečně „záchranka“ všimnula, že je cosi špatně… takže ho nechali pomalu umírat. A to byl zákazník zatraceně v balíku.

  1. Re: Matzurka

   Jste zcela nevhodný kus a připomínáte věci zcela nehodné zřetele jedině správných soudruhů.
   No prostě jste fujfuj.
   Vyšetřování skončilo, zapomeňte…

  2. Mamlasům, co si myslí, že nás nějaké NATO bude bránit bych připomenul, že NATO se do ozbrojených konfliktů mezi svými členy nemíchá. Takže německo-český nebo polsko-český konflikt nějaké NATO řešit nebude.

 13. Navrhuji zamyslet se nad tím, co je prvotní, co druhotné. Jestli stát je derivátem národa anebo národ je derivátem státu. Co je prvotní, co druhotné. Jestli důležitější, a jak pro koho a proč, je zájem národa a jak zájem státu. Kdo co reprezentuje, kdo co vytváří, v jaký a čí prospěch. Kdo jak a v čí prospěch a s jakými důsledky pro koho vládne.

   1. Na sloupku už nemám valné priority.
    Každým rokem míň. Mít co pít, jíst, mít kde v suchu a teple spát. A hlavně – nepouštět se do zbytečných rvaček .My staří kocouři to máme tak…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *