30 května, 2024

Vskutku proruský narativ

Po třech dnech mediálního kvílení nad tím, že Dufek pustil na pódium proruského dezinformátora (což mi udělalo největší reklamu v dějinách a neudělalo prakticky žádný shittstorm), se snad dneska konečně dostaneme k jádru věci, totiž k tomu, co jsem říkal. Ale než se tak stane, dovolte mi, abych se naposledy vysmál všem režimním intervjukům, protože naše naděje, v ně vkládané, nezklamali. Mít tři dny svoje jméno v hlavním vysílacím čase ve všech televizích, rozhlasech i celostátních denících, rozhoupat židli pod Středulou, ukázat licoměrnost celé liberální mediální scény a zbabělost politiků, nechat odkopat Šmardu i Dobšíka… k nezaplacení.

Navíc, nikomu z rodiny nepřišla ani jedna nenávistná SMSka. Ani mně ne. Jak napsal můj bratr, opakovaný shittstorm, není shittstorm. Opakovaný shittstorm je marketing.

Ještě naposled musím poděkovat Janu Komso Moláčkovi a Petře Mazancové z TOP09, kteří to celé rozjeli a udělali mi za statisíců čtenářů bezmála miliony. Děcka, bez vás bych musel jezdit roky, abych si udělal tenhle dosah. Ale díky vám a vašim konsenzualistickým kolegům mám splněno. Jelito roku vás určitě nemine.

Naopak musím složit hold Janě Maláčové, která se mě dneska zastala na Impulsu a ukázala, že je v ní něco víc, než v jejím stranickém předsedovi. Chápu, že mě nemá ráda, já jsem v poslední době o SOC DEM moc hezky nemluvil, ale je to statečná baba, která bude mít mou plnou pozornost. Redaktůrka usadila ajn cvaj.

Půjdeme dál…

Moje proruskost a kolaboranství se projevilo plnou měrou. Na pondělní demonstraci jsem řekl, že v současné situaci nám nepomohou žádné kosmetické úpravy platů. Nepomohou nějaké přesunuté miliardy z jedné rozpočtové položky do jiné, i když přesně v to Dobšík s Mazancovou doufají. Zvýšení platů nic nezmění na tom, že na Ostravsku zhasínají vysoké pece. Stejně tak není možné nastartovat hospodářský růst tím, že lidem zvýšíte daně a koupíte za to obrněný šrot.

Mluvil jsem o tom, co říkám pořád. Nám nepomohou složité volební programy. Nám nepomůžou propracované grafy a už vůbec nám nepomůže ministr Hýkela a jeho závětrné elektrárny nebo Stanjura a jeho rozpočtový schodek.

My potřebujeme levné energie. Tečka. Jestli to nejde udělat, tak jsme prostě v prdeli a nebude tady vůbec nic. Poslední zhasne.

Když se kilowatthodina elektřiny vyrábí za korunu, co brání tomu, aby se prodávala za dvě koruny? To je pořád stoprocentní marže. Pořád to znamená zisk pro výrobce. Co tomu brání? Jen nenažranost. Žádný fyzikální zákon tato úvaha neporušuje. Jen to porušuje spousty veřejných i tajných dohod, porušuje to penězovody k politikům, porušuje to zavedené pořádky, které jsou zdá se silnější, než celý náš stát. Ať zhyne Česká republika,jen když bude stát kilowatthodina deset korun, že?

Kdyby ale elektřina stála dvě koruny, tak je po inflaci, protože zlevní nejen složenky za energie, ale zlevní úplně všechno, protože všechno se vyrábí díky energii. Bez levné energie končí všechny kapitalismy, socialismy i liberalismy a začíná to, co bylo před fosilními palivy. Feudalismus. To bylo poslední lidské zřízení, které si vystačilo s lidskou prací a nepotřebovalo stroje.

Je úplně jedno, kolik vyčleníte peněz na sociální dávky. Je úplně jedno, kolik přidáte odborářům, je úplně jedno, jestli propustíte nebo zachováte ve školách kuchařky. Pokud nebudete mít levnou energii, jen oddalujete nevyhnutelný konec. Jestli to Mazancová nechápe a považuje to, co jsem řekl, za proruské dezinformace, tak jí Bože odpusť, protože neví, co činí. U intervjuků o boží odpuštění ani nežádám. Diagnózu bych sice vyřknout mohl, ale léčit se to nedá.

Pokud se nevyřeší tohle, nevyřeší se vůbec nic, i kdyby měl Fiala deset deštníků proti drahotě.

Každý budoucí kandidát, který svoje sliby myslí vážně, musí na prvním, druhém, třetím i desátém místě zdůrazňovat, že jde o elektriku, že jí máme dost a že jen a jedině lidská nenažranost brání tomu, aby ceny klesly. Kdybych kandidoval, tak to budu říkat jako Louis de Funes. Můj program ve třech bodech: Zaprvé, levná elektrika, zadruhé, levná elektrika, zatřetí, levná elektrika. Tři čtvrtiny problémů by se tím vyřešilo samo.

Dávejte si dobrý pozor na ty, co říkají, že to nejde. Ti jsou v této chvíli této zemi nebezpečnější než Rusko s Čínou dohromady. Vysoké pece nevyhasly díky náletu ruských dronů, ale díky náletu těch, kteří vyměnili budoucnost této země za pozlátko duhové vlajky a grýndýlu.

Jako druhý bod jsem uvedl, že obchodní řetězce v této zemi jsou snad ještě nenažranější, než energetičtí baroni. Nemáme tu zdravé konkurenční prostředí, ale oligopol a podle toho by se s hytlermarkety mělo zacházet. Mimořádná situace si žádá mimořádná opatření. Například povinné zveřejňování nákupních cen obchodních řetězců. Že to nejde? Ale jde. Šlo zavést RPSN, šlo zavést jiné zásahy do obchodního tajemství, šlo by to i teď. Jestliže masokombinát naseká maso do plastových vaniček a v Polsku je ta stejná vanička za poloviční cenu, tak je prostě něco špatně. Jestli to Výborný neumí řešit, tak je zbytečný a ať táhne na smetiště dějin.

Jestliže si Polák za polskou průměrnou mzdu (která je o dost nižší než u nás) koupí skoro dvakrát tolik základních potravin než Čech za českou průměrnou mzdu, tak se Fiala může zaklínat čím chce, ale je prostě neschopný. Ano, je to velmi proruské a kolaborantské vyjádření. I když jsem nikdy netvrdil, že Fialova vláda je nelegitimní, já vždycky jen říkal, že je ubohá a neschopná.

Třetí bod mého projevu byl o důchodcích. Mě prostě bytostně vytáčí, když dvacetiletý bohatýr v plném rozpuku sil tvrdí, že mu důchodci prožírají budoucnost. Jen díky dnešním důchodcům je tu po třiceti letech kapitalismu pořád co krást. Jen díky důchodům je tu alespoň něco, co zmírňuje náš pád do bídy. Jsou to dnešní důchodci, kteří postavili Temelín i Dukovany, kdo uživili svoje rodiče i svoje děti a ještě si dokázali něco odložit na stáří.

Když jsou mladí tak chytří, ať předvedou to samé, co předvedli jejich rodiče. Ať vygenerují tolik nadhodnoty, ať postaví tolik podniků, silnic, dolů i elektráren, že jim to vydělá na důchod…. Aha, já zapomněl… oni investují do nerůstu. Investují do grýndýlu a věří České televizi. Hotovo, dvacet. Jestli v této skvělé strategii budou pokračovat, tak jim prostě není pomoci.

Svůj dnešní článek shrnu stejnou poučkou, kterou jsem shrnul svůj projev na demonstraci. Je to poučka, která je nad chápání většiny dnešních manažerů i ekonomů:

Nejdřív je třeba krávu nakrmit a teprve pak je možné ji dojit.

Ano, je to děsně dezinformační a kolaborantská poučka. Vy, kteří jste se proti mě tak zoufale vymezovali, plivu vám do ksichtu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

352 thoughts on “Vskutku proruský narativ

 1. Jsem nějaký zmatený. Návrh důchodové reformy počítá s průměrně 21,5 roku strávených v důchodu.
  Dnes vyšel radostný článek o tom, že se zvýšila střední doba dožití mužů – na 77 let (oproti 74 pocovidových).
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/-predbezne-udaje-csu-doba-doziti-muzu-je-77-let-a-zen-83-let/2447481

  Kde mám metodickou chybu, když mi z toho vychází, že by podle Jurečkova návrhu měli muži tedy odcházet do důchodu… Zhruba v 56 letech?

 2. “ Česko mění diplomatický přístup k Číně. Ústřední postavou bude Fialův muž“
  Čekám, že po tom všem, co prováděla ta naše skvadra, bude následovat Nigérie II.

  1. Jako že Česko vzniklé v roce ’93 jako jeden z nejmenších států v Evropě a v posledních minimálně patnácti letech prakticky permanentně plivajících na Čínu při každé příležitosti, popírajících politiku jedné Číny (státu s tiscíciletou tradicí) a jehož politici vyvěšují vlajky de facto neexistujícího státu Taiwan, případně se do něj rovnou veřejně balí, nějak změní přístup Číny k čemukoliv a komukoliv?

   No tak když se u nás za velký mezinárodně politický „úspěch“ vydává to, že na zasedání, kde byl i Lavrov, Lipánek místo sebe poslal referenta, tak to pak můžou vydávat novináři i taková prohlášení, jaké citujete. Nevím proč, ale čím dál víc a víc mi naše zahraniční politika připomíná jednání nějakého zaostalého banánistánu, v jehož čele stojí rozmarný dětinský vládce, který se naparuje před zkoprnělými diplomaty z vyspělých zemí svou divoce pomalovanou zadnicí a hýká při tom, jak jim to všem nandal.

   1. Víte jaký je rozdíl mezi dámou a diplomatem? Dáma, když říká NE, myslí MOŽNÁ. Říká-li MOŽNÁ, myslí ANO a říká-li ANO, není to dáma. Diplomat, když říká ANO, myslí MOŽNÁ. Říká-li MOŽNÁ, myslí ne. A říká-li NE, není to diplomat.

   2. Je to asi tak dva měsíce co Lipánek pravil….
    ….Pro prosazování zájmů České republiky v Rusku je důležité mít diplomatickou přítomnost v Moskvě i na úrovni velvyslance. V pondělí to před odletem na návštěvu Rumunska řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Prezident Petr Pavel přitom v v ten samý den vydaném rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že si v tuto chvíli nedokáže obnovení postu velvyslance v Rusku představit.
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/velvyslanec-cesko-rusko-lipavsky-pavel_2309251758_job
    No a teď ministru zahraničí země, kde by pro české zájmy bylo dobré mít velvyslance, ukazuje prostředník? Vskutku diamant mezi diplomaty.

 3. Je možný, že EU kolonizuje sama sebe? Vždyť to funguje na stejným principu! Aby se europolitici dostali na dobře placená místa, musejí papouškovat „narativ“ a uznávat „evropské hodnoty“ = zákaz topení v bytech, zákaz používání cenově dostupných aut, zákaz nákupu levných surovin, rusofóbie atd. Kdo je v tomto dobrej, protlačí se v hierarchii na dobře placené místo. A pak stejně jako uplacené elity nějakých státečků v Africe schvalují nařízení těžce poškozující vlastní obyvatelstvo a je jim to úplně fuk, protože oni mají tolik peněz, že je jim to jedno a oni jsou evropany, takže na nějaké čecháčky sere pes. Otázka je, kdo jim ty „narativy“ podstrkuje a proč? Nikdo tady nedokáže ani v hrubých rysech nastínit, z čeho bude tahle země za 10 let žít. Jaká odvětví hospodářství tady budou, čím se bude možno živit. Všechno tradiční se zakazuje a likviduje a nic nového to nenahrazuje. Jediná užitečná věc, kterou pro mě EU za poslední léta udělala, bylo sjednocení konektorů na USB-C. Jinak je všechno jenom ke škodě, všechno mě nějak omezuje, buzeruje, zakazuje. Proti tomu, co přichází, byla komunistická nesvoboda velmi slabý odvar. A jediná strana, která proti tomu něco dělá, je dnes SPD. Za mě jasná volba do europarlamentu i do příštích parlamentních voleb u nás.

  1. Předpokládám, že mu přišel říct, že Sorosvic famílie stahuje svoje bohulibé filantropické aktivity do USA, protože je stále dražší vysvětlit veřejnosti, že se mají dobře a Amerika je nejlepší země na světě…
   A tak se teď zdejší liberální soudruzi budou muset o sebe starat sami.
   Přesně takhle to udělal i Gorbačov… Perestrojka vole!

 4. https://faei.cz/brusel-chysta-dalsi-nesmyslny-diktat-zakaz-plynovych-kotlu/

  1. (minoritní) styl uvažování byrokrata – jakože mi nikdo neopraví plynový kotel se závadou za stovku, ale vyměním celý systém vytápění? Tak dám opraváři tisícovku bokem a pojede se dál.

  2. Co tak dát na střechu soláry a předvytápět vodu, nebudu již nad 100% ?

  3. (majoritní) To jim již definitivně jeblo? A do roku 2029 se plynové kotle budou vyrábět a montovat?

  1. ad 2) Kondenzacni kotle jsou nad 100% uz ted. Neni nad to „umet si to spocitat“.
   ad 3) Nejeblo jim, jedou si svuj ukol. Ale jak opakovane pisete, je treba se jich drzet jak hovno kosile.

 5. Jak to tak pročítám, dnes mají obhájci Fijalového hnusu pěkně na pilno a ta jejich vzteklost mě baví. Jen by mě zajímalo proč jsou tak agresivní a útoční, když podle hradní gumy a Nutellky naše zemička a človíčci prosperují a vše je zalité sluníčkem.

 6. Hm, ekonomice se asi opravdu „daří“, protože už propouštějí i logistické firmy.
  Společnost VF propouští jen v ČR 500 zaměstnanců, a to KVALIFIKOVANÝCH – celníky, dispečery, účetní a pod.
  A propouští nikoli brigádníky a nováčky, ale naopak zkušené zaměstnance, z nichž někteří pracovali ve společnosti i 20 let.
  Aktuální info od jednoho z dotčených – ve firmě pracoval 16 let na pozici obchodníka.

  1. Re: Občan

   Celníky bude soukromá firma propouštět dost ztuha, páč jsou státními zaměstnanci.

   Nechtěl jste napsat „celní deklaranty“?

  1. Jako dobrý, ale na bakalháře, dotačně-sosační služtičky režimu nebo dokonce na scallopy a jiné onanymy s Karlem Čapkem a Aristotelem, chm, to je silné přecenění.

 7. tyblaho – 65% a CR je v klude….
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/eru-oznami-rozhodnuti-o-regulovane-slozce-energii-2024.A231130_065406_ekonomika_maku

  A to si novinari do clanku vybrali len tu nizsiu cifru. Na konci su cila ako navysenie o 105 ci 190%.

  Tyvoe a hnedkaj je tam odkaz na clanok….
  Elektřina nezdraží o desítky procent a kdo tvrdí opak, lže, řekl premiér
  Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceny-energii-elektrina-plyn-energeticky-regulacni-urad-sikela-trh-zdrazeni-spotrebitele-firmy-dopady.A231031_134304_ekonomika_ihal

  Celkom akoze zanedbatelne navysenie … ni?

   1. Komunisté plnili plány na nějakých ušmudlaných sto pět, sto deset procent, to naše současné vláda rovnou od dvou set výše.

 8. Jedna úsměvná OT:
  Fico perlí a je zjevně v dobré náladě … slovenské mainstreamové média ví, že ekonomika vč. rozpočtu jsou v rozvalu a přišli s následujícím – vyřešit problematiku se slovenskými financemi, resp. rozpočtem, je stejné, jako vyřešit, kterak dostat 4 slony do malého Fiata 500 … a táží se tedy Fica, ako, že to vyrieší???
  Fico: … riešenie je jednoduhé páni … dva sloni dopředu a dva dozadu :-). Čo na tom nechápete?
  A následně je přezkoušel z bystrosti – prej, jak poznají, že sloni jsou v kině???
  ????
  … no přece Fiatka 500 parkuje pred kinom 🙂

 9. Pes nezdochol , jenom Cesi uprchli a udelali si hranici a nic uz nedavaji.
  Nasli si jiny na vykrmovani..
  Davali vod 1918, jako mourovaty. Aby sami meli porad ,naplanovany hovno.

 10. Vidláku, co kdybyste se vypořádal s těma zavřenejma ocelárnama …. Na Seznamu to dneska někdo vysvětloval jinak než jako dopad drahoty energií …

   1. Tak a teď si odpovězte na dvě otázky.
    Proč není poptávka? Tři velké východoevropské hutě jsou zastaveny (Galati, Dunafer, Ostrava).
    Odkud se teda berou svitky?
    Odpovím si sám – ze zemí kde nejsou ocelárny zatíženy vysokými cenami energii, emisními povolenkami a dalšími výmysly zelené agendy. Tím se evropská ocel stává neprodejnou.
    Proč je v obrovských problémech kromě Ostravy i Třinec, Bohumín, Vitkovice steel, Biocel a další velké průmyslové podniky?
    Odpovím si sám – protože jsou zatíženy vysokými cenami energii, zvýšenými emisními povolenkami, dvojnásobnou distribucí, zvýšenou daní průmyslových pozemků a to vše v krátkém horizontu vládnutí naší skvělé vlády.
    Trh s ocelí jde nahoru a dolů desítky let v pravidelných intervalech – nasycení, vyčkávání, hra s nervama, kdo dýl vydrží, ale to co se děje dnes je úplně něco jiného.

  1. To je jednoduché – on se totiž sype ten polský věřitel, který Reiffce dluží v přepočtu skoro 2 giga tojráčů (Kč a PZL).
   PLUS energie, PLUS sankce. Zaručeně smrtící koktejl.
   Pravděpodobně to začne zrychlovat.

 11. On není problém v tom, co jsi povykoval na tý demošce, Daníku, ale třeba v tom dopisu Putinovi v předvečer ruské agrese. Nebo ve lžích o mobilizaci v ČR kvůli válce na Ukrajině.

  1. Víš, Onanyme, já si za tím stojím. A milion ukrajinských mrtvých křičí svojí krví do nebe, že moje řešení by bývalo bylo pro všechny lepší. Dokonce i pro tebe.
   Ale to bys musel nejdřív myslet…

   1. A co takhle napsat ještě jeden dopis, aby z tý Ukrajiny vypadnul? BTW, Onanym, nemusíš stále potvrzovat, jakej jsi primitiv a hulvát.

     1. Myslíte, že vám to přání Putin splní? Asi tak jako tomu blbečkovi Lipavskému jeho dovolenou na Krymu. Asi budete něco podobného jako tento ubožáček Lipavský..

   2. Vaše podpora ruských bomb a následný nářek nad ukrajisnkými mrtvými je další důkaz toho, že jsi duševní mrzák, Dane. To se nedá řict jinak.

     1. V klidu, pro toho debila nic takoveho jako historie neexistuje.

      Kouzelne bylo jak v dobe majdanu (jeste na diskusich pod clanky aktualne) dstil siru na ty osklive ruske separatisty. Tak jsem mu poslal odkaz na vyjadreni lvovskych majdanistu, kteri natvrdo prohlasili, ze pokud Janukovyc neodstoupi, tak se zapadni cast Ukrajiny trhne. Z diskuse tise vysumel a nasledujici den se zase objevil a valil ty samy hovna jako predtim. Naprosta argumentacni omyvatelnost. Idealni do noveho sveta.

   3. Jak si můžete stát za tím, že „zvolení Pavla znamená, že Vaši děti budou umírat na Ukrajině“. To byl prostě podlý předvolební útok, který se potvrdil býti naprostým nesmyslem? Buď chcete jen hrát na těch 5% voličů, kterým je úplně jedno, jaká je pravdivostní hodnota Vašich slov, nebo budete chtít být veřejnou osobou a s tím se pojí, že se budete chovat slušně a nebudete roznášet snadno dokazatelné nesmysly.

    Přeci můžete hájit zájmy českých venkovanů, nebo důchodců, či koho ještě, aniž byste musel sprostě lhát a chovat se jako hulvát, ne?

    1. hochu, všeho do času…
     zaprvé, speciální vojenská operace ještě neskončila a domácí kanonenfutr již dochází (plánovaných 20.000 nových vojclů měsíčně se nedaří splnit);
     zadruhé, pokud je známo, pár cz občanů (a je mi jednao, zda „dobrovolníků“ nebo „poviníků“) už tam zařvalo.
     takže klid

    1. No jo, broučku, měli jste si vyřdit se *elenským i jeho dodavatelem kohoutů Borískem, že dohody se dodržujou. Vyšťourat medvěda z brlohu lze stovkou způsobů.

  2. Daník papouškuje každou novou blbost, která z Kremlu přijde. Pak na to hned zapomene.

   Chvíli denacifikoval, pak si zabojoval proti emerickým biolaboratořím, pak si zafilozofoval o tom, že kvůli kvůli nezávislé ukrajině si Rusko rozpadne, též se bránil proti ukrajinskému útoku na Moskvu, aj tradiční hovnoty útokem na ukrajinu zachraňoval … a nezapomeňme na jeho slavné tažení na pomoc maminkám na jižní Moravě, které ČEZ odpojoval od eletřiny, aby dětem nemohly ohřát sunar 🙂

   Vám může připadat, že je to blbec, ale on je jen obchodník. Každou nová blbost mi zvýší přísun penízků na jeho institůt. Šmejdovský business mu jde skvěle.

   1. Tys ten slavný idiot?
    🍥“emerickým biolaboratořím“

    Pachatelé biopatogenů jako ptačí chřipka, prasečí mor, covid-19. Pod maskou „Ameriky“ je žido-chazarská sekta!

    🍥“nezávislé ukrajině“
    Nezávislé na vůli většiny svých obyvatel?

    🍥 „on je jen obchodník“
    Třeba jo. Hajlování za košer hodnoty by mu možná vyneslo víc. Příkladem budiž košer soudruzi Niedermayer (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti).

    1. Jasně, alternativče: ukrajinci chtějí být rusové, ale zelenský jim v tom brání.

     Ale ne, hnojník není parta proruských služek, to jistě není pravda :-))))))))

     1. 🍥ukrajinci chtějí být rusové, ale zelenský jim v tom brání

      Zelenský je žid a maskot jako Hitler. Někteří Ukrajinci mají vymyté mozky košer propagandou o svobodě, demokracii a bohatství v EU. Desítky let oblbování přineslo slávu Banderovi a Hitlerjugend.
      Zbydou vůbec na Ukrajině nějací Ukrajinci po boji za BlackRock lupičství?

      Kdo nehajluje za Hitlera, Banderu nebo Zelenského, je „parta proruských služek,“
      krásné odkopání lepšočlověka z Páté čtvrti!

       1. Pokud je příčinou zhouby židismus, tak ho připomínám. Cestou do prdele se to nezmění. Marasmus není dílem náhody, ale zločinecké ideologie.

     2. Část Ukrajinců rozhodně Rudové být chtějí.

      Muselo je docela nasrat, když první zákon pučistické vlády po roce 14 byl zákaz ruštiny v úředním styku.

      Co by se asi stalo, kdybychom něco takového udělali v roce 91 Slovákum?

  3. 🍥“ruské agrese“
   Když ti nezbývá než boj, zaútoč. Fašisti usilující o uloupení nejen ukrajinských, ale i ruských zdrojů to Majdanem a navazujícím terorem už přehnali.

   Jak víš, že otroci protektorátu ČR nebudou odesíláni do masomlýnku Donbasu, když soudruh generál Zalužný požaduje 20 000 kononenfutter každý měsíc, do války za svobodné lupičství židovské BlackRock?

    1. Nárok na celý svět? Ale obřezanče, to si pleteš se svou samovyvolenou sektou. I když i ta je u moci v Rusku. Takže je to vlastně válka dvou mafií stejného vyznání. Jen ta působící v Rusku nemá kasárna na zajištění lupičství po téměř celé Zeměkouli.

    2. Ano Rusko mělo čekat, až budou banderovci dostatečně vyzbrojeni. Jak se domluvili v rámci Minsku.
     Ale banderovci zblbli a zaútočili příliš brzo.

  4. Pro Anonym 30 listopadu, 2023 (11:53):

   Ohledně tzv. „lží o mobilizaci“ vznášejte dotazy nikoliv na Vidláka, ale na Řehku. Pokud vám, anonyme, neodpoví, jistě si dokážete najít příslušná prohlášení zveřejněná našimi pravdomluvnými médii sám. Přijďte nám pak poreferovat, co jste objevil, případně co vám bylo Řehkou odpovězeno.

  5. ake klamstva?? nepoculi ste nacelnika Rehku?? ze treba byt pripraveny a ze ak sa zacne realna vojna s NATO, tak bude CR zapojena od prvej minuty (a tam sa ta mobilizacia da cakat)?

 12. Aktuální článek na Novinkách „Fiala těsně před rozhodnutím ERÚ trvá na tom, že energie o desítky procent nezdraží“ se dá parafrázovat i tak, že:

  Optimisticky: Se cena elektřiny zvedne jen o procenta a o zvýšení OZE a Distribuce o desítky procent vůbec nemluvil.

  Pesimisticky: Ví něco, co my ne, a budou to stovky procent.

 13. Voliči si již dávno vsugeroval i ,že socialismus je ee. Kapitalismus jim otevřel oči ,proto jásají i když jedou 30let v tunelu jako Brno. Co dodat ,Pavel Kantorek v šedesátých letech se objevil jak kometa v Dikobrazu a jeho korunní vtip ,“ Děti podívejte ,blbost kvete“, považuji na dnešní dobu exscelentní.99% je skutečně blbejch, ach jo.

  1. To byla ( a pro některé stále je) fascinace něčím, co už není a nikdy nebude. Jako NSR, Rakousko. Výkladní skříně kapitalismu pro nás za dráty, soft power. Jakmile opona padla a už není co privatizovat a vše je pod kontrolou pravdy a lásky, není třeba už ani tam udržovat tu jejich soft verzi kapitalismu. A jdou do kytek také. Přichází koloniální doby.
   Jak mi říkal jeden zákazník….:“….jo, v Rajchu, to byl socík, a ne to u nás.“

 14. OT
  Více než polovina Rusů (59 %) v současnosti cítí důvěru ve svou budoucnost, zatímco v roce 2013 to bylo podle průzkumu VTsIOM 48 % občanů.

  Mezi faktory této důvěry respondenti vyzdvihují dostupnost práce, materiální bohatství a stabilní situaci v zemi, poznamenali ve čtvrtek na webu VTsIOM.

  Podle sociologů 39 % Rusů nemá důvěru v budoucnost, zatímco v roce 2013 takto hodnotil situaci každý druhý (50 %).
  https://t.me/bbbreaking/170607

 15. Já jen k tomu mladí proti starým. Ono někdy stačí omlátit jim fakta o hlavu. Stalo se mi v létě – partička sportovců z Tatranu čekala na zastávce, kde bylo zepár seniorů, a nevím jestli kluky někdo nabonzoval nebo to bylo z jejich hlavy – vyloženě provokovali a docela nahlas. Halt sem to nezvládla a omátila jsem jim o makovice, že když jsem byla v jejich létech, tak všude dokola, kde je teď sídliště byla jen pola, a ten jejich slavný Tatran byl jen ubohý plácek ve zmoli za dědinou. A kdyby nebylo právě těch důchodců, tak by nebyla žádná sídliště, ať Bohunice, židenice, Kohoutky, Bystrc . A možná by nebyli ani oni, protože rodičové by byli roztroušeni po dědinách okolo Brna. Senioři se uščuřovali, mlaďoši po celou cestu ani nepípli. Bylo to zábavné a dost na to vzpoomínám>

  1. A ještě takový z dávna. Měli jsme v práci kolegyni právě odsud. Skuhrala že se musí vystěhova, že jim zabrali místo. – prvorepublikovou chajdaloupku kde bydlela s rodiči a bratrem. Pak vylezlo, že všichni dostali, kromě odstupného za pozemek slušně zaplaceno, a každý z nich dostal třípokojový byt v právě stavěném sídlišti. Přeberte si to jak chcete, ale fakt by mne zajímalo jak to fin ančně dokázali souzi utáhnout, když dnes na nic nejsou fiňáry.

   1. Základem je v padělatelství peněz. Současní košer kolaboranti si jakoby půjčují peníze a ještě platí banksterům za znehodnocování měny výpalné. Obsluha státního „dluhu“ je prý za tento rok 70 miliard, příští rok asi 100 miliard‼️

   2. Jak to dokázali?? … na to Vám Emo rád odpovím. Základem byla měnová reforma 1953, celkem srozumitelně o tom natočil video Ľupták. Základem bylo odstřižení od MMF a tím přestaly finanční odtahy z republiky směrem ven. Vše zůstávalo doma a za to se vše postavilo.
    Dnes máme údajně lépe řízenou ekonomiku, výkonnější, ale na nic peníze nejsou a zadlužujeme se raketovou rychlostí … ale jsme v MMF a máme odtahy peněz směrem ven z republiky.
    A mimochodem – z východního bloku pouze dvě země přijaly „výhodný“ tzv. Marshallův plán a určitě jenom nešťastnou shodou okolností byl v těchto dvou zemích nedostatek na hranici hladomoru.
    Ty dvě země byly – Polsko a Rumunsko.

    1. Věcná a bez postranních úmyslů – odkud čerpáte, že Polsko a Rumunsko Marschallův plán přijaly? Žil jsem v domění, že také ne – a letmá rešerše internetem mne v mém domění utvrzuje.

 16. Zviditelnit sám sebe ještě neznamená něco (vy)řešit … A to je Váš celoživotní problém,Vidláku. Stále se jen předvádět a uplácet prejtem či jitrnicemi obskurní grázly (Andym počínaje a Jindrou prozatím konče) je z pohledu normálních lidí strašně laciné a hlavně úplně k hovnu! A když jednou máte konečně šanci zabojovat (zažalovat bandu progresivních sráčů), předem všechno vzdáte. Přitom každé znepříjemnění pohodlného života těmto parazitům (krysám) má většího smyslu než desítky emotivních tvítů či článků bez jakéhokoliv nápadu či snahy něco řešit (viz. KP) – může přinejmenším pomoci probudit slušnou část společnosti …

  Netuším, oč Vám jde a pro koho pracujete, jen Vám zkrátka nevěřím ani slovo

  1. Franta Šiška

   Za mě me to dělá Vidlak velmi dobře. Mluví a píše za nás , možná až tak dobře, že vyprovokoval profesora Nutellu jet nach Deutch a všem nám tady dokázal , ze by si od Vidlaka jitrnici zasloužil snad nejvíce.

  2. 🍥máte konečně šanci zabojovat (zažalovat bandu progresivních sráčů),

   Víš kolik si účtuje advokát?
   Spoustu času a energie vsadíš do soudů s jedním zmetkem, ale košer ksindlu jsou zástupy!

   🍥 pomoci probudit slušnou část společnosti …

   Souzením se kolaboranty kazisvětů, když prokuratury a soudy jsou z části obsazeny mazancovými bytostmi?

   🍥Netuším, oč Vám jde a pro koho pracujete,

   Vrcholným cílem grejtreset je absolutní Moc košer vrchnosti. Snad Vidlák pracuje pro sebe a své potomky.

  3. Franto Šiško, nikdo Vám nebrání, abyste tu žalobu podal Vy sám. Zaplaťte advokáta, já vám to klidně přijdu odsvědčit. A po třech letech, kdy už budeme mít úplně jiné starosti, tak třeba vyhrajete nějaké odškodné pro Klokánka… Ale to už bude všem úplně jedno a nikdo si nebude pamatovat, z čeho celá kauza vznikla.

   A jestli chcete, abych já strkal hlavu do každé mely a Vy se na mě díval z gauče a rozhodoval se, jestli mi budete nebo nebudete věřit, tak mi rovnou nevěřte. Ani slovo. Máme důležitější úkoly, než se vypořádávat s hloupou hysterkou.

  4. Františku Šiško,

   a když už jste tak revolučně naladěný, mohl byste nám tady sdělit, co vy sám děláte pro zbavení se nepohodlných parazitů? Jak vy sám jim znepříjemňujete život? Jak vy sám svojí vlastní iniciativou, svým vlastním aktivismem probouzíte slušnou část společnosti?

   Prozraďte, nestyďte se, každý nápad, iniciativa jsou vítány a jako vzor budou třeba mnohými i následovány.

 17. „Maneca napsal:29 listopadu, 2023 (23:12)
  Překvápko:

  „Předseda hnutí ANO….
  Aspen Havlíček premierem a Babiš bude odcházet do ztracena? … “

  Vážení, všichni vy, co tady lepíte „Aspenem“ tu toho, tu onoho, nechtěli byste si ty žvásty strčit někam?
  Víte vůbec něco o té instituci nebo jenom papouškujete po někom?

  Dovolím si tu opět /protože zřejmě řada současných zde publikujících své názory tu tehdy nebyla/ zavěsit odpověď mluvčí Aspen Institute, o.p.s. Praha na můj dotaz ze dne 16.1.2023, zda byl či je Andrej Babiš ČLENEM tohoto spolku, jak mu stále ještě je mláceno přes hlavu.
  Prosím čtěte –

  „Vážený pane

  děkujeme Vám za zaslané otázky týkající se pana Andreje Babiše. Aspen Institute Central Europe není členskou organizací, Aspen Institute CE je neziskovou organizaci a proto bych Vás ráda informovala, že pan Babiš není členem tohoto institutu. Pan Babiš pouze v roce 2020 vystoupil jako jeden z řečníků na výroční konferenci Aspen Instittue CE, toho času z pozice premiéra České republiky. Standardně všechny vystupující z debat a konferencí na našem webu uvádíme. Více informací o této konkrétní konferenci najdete na tomto linku.

  S přáním hezkého dne,

  Jitka Rašková
  PR & Communication Manager
  Palackého 1, 110 00 Prague | AspenInstituteCE.org
  +420 720 042 983 | Jitka.Raskova@AspenInstituteCE.org

  Osoby aktivně se podílející na činnosti Aspen Institute, sám institut publikuje zde –
  https://www.aspeninstitutece.org/people/?gclid=EAIaIQobChMIraX2urDrggMVC8h3Ch05lQZCEAAYASACEgJAyPD_BwE

  Jasné?
  Jak to bylo s Babišem, jsem vám doložil. Že v Aspenu na oné výroční konferenci z titulu své funkce místopředsedy vlády tenkrát vystoupil i Havlíček, jsem se to také dočetl.
  Což ovšem nemá nic společného s „členstvím“ /které v této instituci vůbec neexistuje/, na rozdíl od onoho „představenstva“ a „dozorčí rady“, kde se lidé tam uvedení na ČINNOSTI Aspen Institute skutečně aktivně podílejí.

  Je mi z těch keců o tom nebo onom jako o „aspenu“ na blití.
  L.

  1. Klidně se poblijte, ale pokud nevidíte souvislost mezi globálními elitami (Soroš, Schwab, Rockeffeler foundation…..) + jejich „neziskovkami/mimovládkami“ + jejich členy (napříč stranami!) a sebevražedným děním nejen v EU (greendeal, záměrná migrace muslimů, nucená depopulace atd.), tak se radši choďte vypsat na webové forum Mateřídoušky, protože tam (ve své naivitě) patříte.

   Sorry za upřímnost.

    1. Problém je v tom, že máte pravdu oba dva. Vámi uvedená fakta (Babiš a Aspen) nejspíš odpovídají realitě, a je to i tu u Vidláka již několikrát odprezentováno.
     Váš oponent má svoji pravdu v tom, že se Babiš, z nějakého důvodu, v éře Vrbětic, Novičoku, vyhošťování diplomatů, totálně posral a vyrobil z ČR zemi č.2 NE PŘÁTELSKOU vůči Rusku, tedy dle Ruska. Jaký ten důvod asi byl?
     PS: Již se výše uvedené Vrbětice a Novičok vysvětlily?

      1. … pak nemá v politice co dělat.
       „kdo se bojí, se.e v síni“, je lehce vydíratelný a když není osobně statečný (a to ab není ani náhodou), jako politik/vůdce je zbytečný a mnohdy i vyloženě škodlivý.

   1. Mne je zase na bliti z tech blijicich , nemusi bejt nikdo clenem , to nechteji.
    Kdyz chteji sluhy, aby jim mohli poroucet, sluhy aby jim rozkazovali.
    Hovna pak blijou zbytecne a verejne z toho..

  2. Tys slušná liga.
   Žid Babiš hajluje ta zájmy banksterů. Je svázaný s Citibank od počátku svého údajného miliardářství.

   Aspen institut je zcela prokazatelný košer banksterismus‼️

  3. Je mi líto, že je Vám z mého příspěvku na blití, ale podle mě je Vaše reakce na můj příspěvek jen mnoho povyku pro nic.

   Ve svém příspěvku jsem
   1) nenapsala ani slovo o vazbě Babiše na Aspen.
   2) sousloví „Aspen Havlíček“, které jsem použila, neříká nic o tom, že bych považovala Havlíčka za „člena“ Aspenu.
   3) To, že jen Havlíček v rámci Aspenu aktivní ve skupině „Speakers“, je prokazatelné.
   4) To, že jsou v Aspenu aktivní téměř výhradně lidé „mejnstrýmu“, je také vodět v sekci Speakers. Havlíček je tam „v dobré společnosti“.

   1. Vážená,
    kdybyste si můj text přečetla bez zarudlých blan na očích, nemohla jste nepochopit, že odpověď paní Raškové z Aspen Institute jsem tu uvedl příkladmo ve vztahu k mnohokrát mnohými kecání o ČLENSTVÍ tu Andreje Babiše, tu někoho jiného v Aspen Institute.
    V dalším textu jsem explicitně uvedl – cituji – „Že v Aspenu na oné výroční konferenci z titulu své funkce místopředsedy vlády tenkrát vystoupil i Havlíček, jsem se to také dočetl.“
    Všimněte si, laskavě – „vystoupil i Havlíček“.
    Pokud byste byla trochu důsledná, než jste si na Karla Havlíčka flusla a použila difamující označení „Aspen Havlíček“, a nyní tvrdíte – cituji – „To, že jen Havlíček v rámci Aspenu aktivní ve skupině „Speakers“, je prokazatelné.“ – /předpokládám, že třetí slovo mělo být pomocné sloveso „býti“ ve tvaru jednotného čísla přítomného času – „je“, nikoliv nesmyslné „jen“/, nebyla byste se dopustila té urážky Karla Havlíčka, protože ze stránek institutu je zcela explicitní, že BYL „2020 Conference Speaker“, tedy řečníkem na konferenci v roce 2020
    https://www.aspeninstitutece.org/people_tags/2020-conference-speaker/
    jak jsem psal ve svém původním textu, a to ze své pozice místopředsedy vlády /stejně jako Andrej Babiš ze své funkce předsedy vlády/.
    Hovgh.
    Ještě něco?
    Napíšete Karlu Havlíčkovi a zeptáte se ho, jako jsem se já přímo zeptal Andreje Babiše i samotného Aspen Institute, a to dříve, než zase použijete jedovatou slinu?

    L.

    1. Jak snadno se bortí latentní internetové sympatie či některá souznění, potažmo porozumění…
     Totiž, jdu je bortit. Nativní Američané v Mayových knihách pro své „domluvil jsem“ z principu používají dvojité „w“. Pokud by snad některý v tom použil to jednoduché, bylo by to matoucí. Vždyť, ṕokud by pravil, že válečná sekera proti bledým tvářím byla vykopána, hov (to gh na konci je polykáno)…, vypadalo by to, jako by se na konci zarazil a to vykopání popřel…
     Sice teda bortím, ale před chvílí jsem tetu Karlu oslovil této Karlo… 🙂

     1. Rozumím.
      Mea culpa.
      S těmi cizími termity…..
      L.
      PS
      Není slovo „Howgh“ už počeštělé i s jedním „v“?
      Není, já vím.

      1. Patrně lze předpokládat, že, stejně jako já, nepoužíváte hovorovou nativní američtinu ve svém běžném výrazivu natolik často. Teď si vlastně říkám, zdali například Apači, Komančové, Siouxové, Utahové (slepé vrány) a další měli sice své jazyky, ale pro vyjádření údivu či překvapení všichni používali ono Ufff! a pro zakončení Howgh!

       1. Nepoužívám pokud možno vůbec /vyjma občas právnické latiny/.
        Tady jsem s tou „indiánštinou“ zhřešil.
        Už nezhřeším /asi, i když někdy by člověk i rád…/.
        Není žádoucí prznit snad nejbohatší jazyk na světě přebíráním hrdelních zvuků.
        Ve spisovném projevu bych uvítal i jejich zákaz, namísto natolik masívního prznění.
        L.

    2. Sluhy v te organizaci , jako ve vsech nechaji obcas se vykecat.
     Sou pak vic dulezity na rozkazovani dalsim podsluhum.

 18. Bod druhý.
  Problém nákupních cen byl zde již rozebrán.
  Nebyl by nějaký odkaz k tvrzení, že Polák si za průměrnou mzdu koupí víc základních potravin než Čech za svoji průměrnou mzdu? Každopádně i to se brzy změní, česká koruna má oslabit (i vůči zlotému), takže brzy to může být i obráceně.
  Navíc prý má Čech větší komfort, počet prodejní plochy na 1 kus je u nás největší v EU. I to je v cenách.
  A prý se v ČR v obchodech nejvíc krade (dopravci počínaje, přes skladníky a personál v obchodech, až po kupující). I to je v cenách.

  1. Re: Eta

   V cenách je tak akorát vaše hovno.
   VŠECKO od rampy u odesílatele až na pokladní pás jede přes čárové kódy.

   Dále jsem moc nepochopil, co má společného kupní síla průměrného Poláka s okrádáním českých zákazníků. Bruslogradské normy přikazují stejný kupní potenciál ve všech státech? To by snad Němci měli mít ceny v obchodech dvojnásobné, ne?

   1. „I to je v cenách“ nejsou moje slova, ale slova supermarketů na jejich školeních pro vedoucí pracovníky obchodů, jdoucí mimo mě. Tak, prosím, bez urážek.
    Jakože se nedá krást?

    S kupní silou začal vidlák ve svém článku, tak jsem se jen zeptal a něco i doplnil (ohledně předpovědi postupné devalvace CZK a s tím souvisejícího porovnávání cen v obchodech).

   2. Ještě doplním – jediný, kdo je okrádán, je český zákazník u kasy, kterémužto se naprosto běžně tipuje cena vyšší, než je cena na regále.

     1. Re: Gój

      Což je sice reklamovatelné, ale lidi si účtenky kontrolují jen málokdy.
      Jinak moje Jahoda přestala do jednoho suproše chodit, protože tam měla úspěšnost 100%.
      Nebyl nákup, ve kterém by nebylo namarkováno něco v JEJÍ neprospěch.

   3. To jako vážně chcete tvrdit, že když to „jede od rampy odesílatele až na pokladní pás přes čarové kódy“, tak si obchodník nezahrne veškeré své náklady (provozní i investiční) do své marže a tím pádem i do ceny pro zákazníka? Udivuje Vás, že pro tentýž čarový kód je v systému evidovaná jiná cena prodejní a jiná nákupní, přičemž obě se mohou měnit nákup od nákupu (podle faktury dodavatele) , prodej od prodeje (podle změněných nákupních cen, podle změněných nákladů – např. na tu přepravu, podle různých slevových akcí)?
    Vy jim snad tu přepravu děláte zadarmo, když předpokládáte, že náklady na ni neovlivňují koncovou prodejní cenu?

    1. Miluno,
     většina dýlů jede přes košer centrální sklady hitlermarketů. Palety jsou obalený igelitem a opatřený čárovým kódem. Úkolem otroka přebírajícího zásilku je i kontrola. Takže „ztráty“ při dopravě jsou jen košer lži.

     Velení hitlermarketů pochází ze stejné sekty jako ty nebo poblitická sebranka. Lžou a terorizují až do duhy.
     Cena nákupní 19k, cena prodejní 51,90kč.

    2. Re: Milena

     Kdybyste zažila kontrolu palet při vykládce v distribučním centru, nekladla byste blbé otázky.
     Jinak marže za dopravu nemá vůbec nic společného s předraženým žrádlem. Myslíte si, že Poláci a Němci vozí palety do suprošů koňmo?

  2. „“Nebyl by nějaký odkaz k tvrzení, že Polák si za průměrnou mzdu koupí víc základních potravin než Čech za svoji průměrnou mzdu? Každopádně i to se brzy změní, česká koruna má oslabit (i vůči zlotému), takže brzy to může být i obráceně.““ NEROZUMÍM …
   … česká koruna má oslabit … takže co se změní ?! snad si za to „méně“ koupí víc ?! … Podle mne to bude stále stejné, za méně peněz si opět nakoupím méně !!!

   1. Teď je 1 PLN za 5,60 CZK. Pokud bude 1 PLN za 7 CZK, tak budete ceny v polských obchodech násobit již sedmi a najednou to bude v Polsku pro Čecha dražší než doma. Nevyplatí se do Polska jezdit nakupovat. Myšleno obecně.

  3. 🍥slova supermarketů na jejich školeních pro vedoucí pracovníky obchodů

   To jsou obvyklé židovské podvrhy. Přitom v každém hitlermarketu mají soustavu kamer a hlídače. Na spoustě zboží ještě hlídací čipy.

 19. Děcka, jsem hluboce zklamán. Soros se blíží na pražský Hrad a Vy tady furt fňukáte nad tím, že proruská služka je nazývána proruskou služkou? Vždyť už máte dávno stavět barikády!!

  Takhle línou alternativu svět neviděl.

  1. My barikády nestavíme, neboť víme, že Ukrajinské zbraně zvítězí do roka a do dne, jsouce posvěceny Bohem z Washingtonu.

    1. Na Vás mě mrzí jediné, že jste ještě nenarukoval na ukrajinskou frontu, necháváte tak umírat nebohé ukrajinské starce a ženy, snažíce se zastavit kremelského Satana. Není Vám hanba?

      1. Polní lopatku seženete v armyshopu.
       Až si ji pořídíte, můžete vyrazit kopat zákop někde poblíž Bachmutu.
       Pak nám napište, jak hlubokej jste vykopal.

     1. Ty nepřestaneš?
      Aby to tu nedopadlo, jako u Rajchla. Sami Rajchlovi lidé nabonzovali kluka, co přišel na demošku s nášivkou Z na batohu.

      1. Třeba proto, že věděli, že pro státní moc je každá záminka dobrá? Případně, že nešlo vyloučit, že to je provokatér?

  2. Zadny spiklenci ani spiknuti neexistujou. Nikdo takovej svetu nevladne ani nemuze ..
   De jen vo pratelskou navstevu mezi kamaradama.Maji spolecny zajmy a konicky.
   Posilat ty dulezity „rady „, pisemne neni to nejlepsi.
   To je vsechno a nektery si nedaji pokoj. Furt roznaseji podezreni..
   Cech na navstevu ceskyho presidenta a co by tam delal?

 20. Můžete si na mě dávat dobrý pozor jak chcete, ale levná elektřina nebude, a vážně v době Green Dealu, Emisních povolenek a Deindustrializace EU se nevyrábí elektřina za 1 kačku.
  Atomky jakoby ano, ale ty by si měly šetřit na stavbu nových bloků, když staré jaksi dosluhují. Nebo to bude muset zaplatit stát a ten ty prachy musí vytáhnout od lidí.
  OZE si musí dostavět ultradrahou rozvodnou síť. A jedou na dotace, ne za 1 kačku, a to jenom někdy.
  Uhelky platí emisní povolenky a paroplynky jsou drahé, zvláště pokud jedou v závěrném režimu.

  A deindustrializace EU padne nejvíc na koho? Řecko, Monaku či Lucembursko to nebudou – bude to nejprůmyslovější země EU. Tak to bylo nastaveno a podepsáno.

  1. Z čehož plyne: Ve volbách do EP nevolit nikoho, kdo by jen zaváněl sympatiemi k zelenému úúdělu.

   V parlamentních volbách nevolit nikoho, kdo by jen zaváněl sympatiemi k zelenému úúdělu.

   Tlačit i formou demonstrací a nepokojů na současnou vládu, aby bránila své občany před zelenými šílenci a blokovala jakékoli další kroky v rozšiřování zeleného slizu a rušila ty předchozí destruktivní .

   1. Bod tři.
    Souhlas.
    Ještě bych doplnil porovnat dluhy (státní, nově ministerské, obecní, firemní a osobní).
    Ale tento bod se brzy vyřeší sám. Jak se budou důchody srovnávat, tak ti, co jej ve velké míře plní, tedy ti, co odvádějí vyšší a vysoké částky, začnou ještě více optimalizovat. (Přechod na OSVČ, část výplaty v akciích, zaměstnat se u matky v cizině, byť jen částečně, …)

    1. Přesně!
     Už teď je při stanovování důchodů zásluhovost potlačena ve prospěch solidarity. Pokud se prosadí trend „rovných důchodů“, nastane to, co jste napsal. A jaké potom budou důchody, kam se ti bohatší budou snažit přispívat co nejméně? Nižší, kurva Halík, nižší! S ještě nižší….. až nebudou pokud možno skoro žádné.

  2. Elektriku kolosy vyrábí za asi 30 haléřů za kilowatthodinu. Fašistické odpustky (emisní povolenky a další druhy lupičství) z toho páchají právě tu cenu, která vede ke zbídačení. Soustavným utahováním šroubů (přitahováním opasků, salámovou metodou) ke Great Reset‼️

   1. Kdyby to tak bylo, tak všichni budou stavět v ČR energetické kolosy vyrábějící za 30 halířů a prodávat po Evropě. Ne není to tak.
    Banky neposkytují úvěry na nezelené projekty. Částečně z politických důvodů, ale hlavně mají strach, že v Bruseli třeba zakáží (či brutálně prodraží) jejich provoz a jejich věřitel zkrachuje. Docela logické.
    A dodávám, prý je to tak i u atomek, proto ty problémy.

    1. ČEZ se rozhodne stavět. Podepíše s bankou úvěrovou smlouvu. Vše půjde dobře? Samotná stavba cca 10 let. O kolik se navýší cena stavby? Co se v Bruseli vymyslí do té doby nikdo netuší. Potom by to mělo cca 40 let vydělávat. Co když do té doby zkrachuje energeticky náročný průmysl nebo e-mobilismus?
     To může položit i samotný ČEZ.

      1. Třeba bude stačit záplatovat ty komunistické staré dvě atomky a prodlužovat jejich dožití (vzor dnešní paneláky, které měly životnost 40 let). Ty by mohly ještě finančně zvládnout nějaké ty emisní povolenky za vypouštění páry. Nově postavené atomky ale mohou být prodělečné.

    2. Je to tak. 30 haléřů za kilowatthodinu, někde i méně.
     Bruselská sebranka EU a EK je ovládaná košer bankstery. Ti provozují i komerční banky a podvod Green Deal! Včetně soustavy výpalného, odpustků, emisních povolenek a podobného svinstva

 21. Brusel chystá další nesmyslný diktát: Zákaz plynových kotlů
  Zákaz by měl platit už od roku 2029.

  Bruselským byrokratům, kteří tak fanaticky bojují proti fosilním palivům, se však nyní staly trnem v oku i plynové kotle. Nezakáží je přímo, jdou na to oklikou právě přes směrnici o účinnosti tepelných zařízení. Zatímco nyní je nejnižší hranice účinnosti 86 procent, do čehož se plynové kotle vejdou, nově by měla povinná minimální sezónní účinnost dosahovat až 115 procent.

  To splní jen tepelná čerpadla a kombinovaná zařízení. V praxi pak nebude možné uvádět plynové kotle na trh. Z návrhu směrnice dokonce vyplývá, že by se v případě poruchy nesměly opravovat ani ty instalované už dříve.

   1. Včera v TV běžel dokument o rybích farmách. V některých, měně dotovaných zemích EU zkrachovalo za posledních 10 let 240% rybích farem, většina opakovaně a vždy to dorovnal stát přes dotace. Takže 100% se dá lehce překonat.

 22. Jsem potěšen, že Vidlák zvýšil svůj rozsah a dosah v hodnotách řádu a přijal marxismus-leninismus jako svou novou politicko-ekonomickou realitu (Zaprvé, levná elektrika, zadruhé, levná elektrika, zatřetí, levná elektrika). Taková zářivá obdoba Leninova: Učit se, učit se, učit se.

  Mám také radost, že stávka konečně přinesla své plody a dočkáme se tak asi do čtrnácti dní následující:

  Právě jsem se vrátil z Hradu. Soudruh prezident přijal demisi celé fialovy vlády a současně jsem byl jmenován k sestavení vlády odborníků. Soudruha Babiše za ANO, jako největšího odborníka, jmenuji na sloučené ministerstvo vnitra, zemědělství, hospodářství a životního prostředí (teču zde největší prachy). Pana Vacka a ministerstvo zahraničí a pana Jindru na spravedlnost, oba ze strany PRO. Přirozeně, sám budu jejím předsedou. Ostatní ministerstva budou, sice jen neformálně, ale i tak podléhat výše jmenovaným.

  1. Učit se je možné i od soužky Mazancové duhové hodnoty progresivního banksterismu. V plánu kazisvětů je zbídačení jEwropy. Proto do ní pašují islamisty a pořádají pandemické, válečné a grýndýlové hry. Levná elektrika a levný plyn, levná nafta a benzín, jsou v přímém rozporu s plány zhouby, lstivě natřené propagandou záchrany planety.

   Soudruh Babiš je agentem nepřítele, takovými kolaboranty byli i Mardochej Marx a Lenin.

  2. Věšáče, zdá se, že jste poněkud nedostudovalý. Nevíte, o čem bylo to s tím učením.
   Ani s tou elektrikou.
   Sověty + elektrifikace = komunismus.

  1. Včera ve zprávách říkal Lipavský, že Evropa je bohatá, má mnoho možností a spojenců, ale Rusko už muselo najet na válečnou ekonomiku a mele z posledního a tu válku nevyhraje. A pak budeme profitovat i my.

   1. Aspenistický ksindl Lipánek to musí vědět. Jen se mýlí, že jeho jelito bude moci rabovat majetek obyvatel Evropy. Zadlužené státy Evropy budou privatizovány jeho pasáky z vyšších pater moci.

    1. Jak je to myšleno ?!
     „pak budeme profitovat i my“ … no přeci „Fialláh a jeho parta“, jejíž je Lipánek zatím členem … a otroci dole to „za ně a na ně“ DOROVNAJÍ ze svých daní a poplatků …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *