13 června, 2024

Vskutku proruský narativ

Po třech dnech mediálního kvílení nad tím, že Dufek pustil na pódium proruského dezinformátora (což mi udělalo největší reklamu v dějinách a neudělalo prakticky žádný shittstorm), se snad dneska konečně dostaneme k jádru věci, totiž k tomu, co jsem říkal. Ale než se tak stane, dovolte mi, abych se naposledy vysmál všem režimním intervjukům, protože naše naděje, v ně vkládané, nezklamali. Mít tři dny svoje jméno v hlavním vysílacím čase ve všech televizích, rozhlasech i celostátních denících, rozhoupat židli pod Středulou, ukázat licoměrnost celé liberální mediální scény a zbabělost politiků, nechat odkopat Šmardu i Dobšíka… k nezaplacení.

Navíc, nikomu z rodiny nepřišla ani jedna nenávistná SMSka. Ani mně ne. Jak napsal můj bratr, opakovaný shittstorm, není shittstorm. Opakovaný shittstorm je marketing.

Ještě naposled musím poděkovat Janu Komso Moláčkovi a Petře Mazancové z TOP09, kteří to celé rozjeli a udělali mi za statisíců čtenářů bezmála miliony. Děcka, bez vás bych musel jezdit roky, abych si udělal tenhle dosah. Ale díky vám a vašim konsenzualistickým kolegům mám splněno. Jelito roku vás určitě nemine.

Naopak musím složit hold Janě Maláčové, která se mě dneska zastala na Impulsu a ukázala, že je v ní něco víc, než v jejím stranickém předsedovi. Chápu, že mě nemá ráda, já jsem v poslední době o SOC DEM moc hezky nemluvil, ale je to statečná baba, která bude mít mou plnou pozornost. Redaktůrka usadila ajn cvaj.

Půjdeme dál…

Moje proruskost a kolaboranství se projevilo plnou měrou. Na pondělní demonstraci jsem řekl, že v současné situaci nám nepomohou žádné kosmetické úpravy platů. Nepomohou nějaké přesunuté miliardy z jedné rozpočtové položky do jiné, i když přesně v to Dobšík s Mazancovou doufají. Zvýšení platů nic nezmění na tom, že na Ostravsku zhasínají vysoké pece. Stejně tak není možné nastartovat hospodářský růst tím, že lidem zvýšíte daně a koupíte za to obrněný šrot.

Mluvil jsem o tom, co říkám pořád. Nám nepomohou složité volební programy. Nám nepomůžou propracované grafy a už vůbec nám nepomůže ministr Hýkela a jeho závětrné elektrárny nebo Stanjura a jeho rozpočtový schodek.

My potřebujeme levné energie. Tečka. Jestli to nejde udělat, tak jsme prostě v prdeli a nebude tady vůbec nic. Poslední zhasne.

Když se kilowatthodina elektřiny vyrábí za korunu, co brání tomu, aby se prodávala za dvě koruny? To je pořád stoprocentní marže. Pořád to znamená zisk pro výrobce. Co tomu brání? Jen nenažranost. Žádný fyzikální zákon tato úvaha neporušuje. Jen to porušuje spousty veřejných i tajných dohod, porušuje to penězovody k politikům, porušuje to zavedené pořádky, které jsou zdá se silnější, než celý náš stát. Ať zhyne Česká republika,jen když bude stát kilowatthodina deset korun, že?

Kdyby ale elektřina stála dvě koruny, tak je po inflaci, protože zlevní nejen složenky za energie, ale zlevní úplně všechno, protože všechno se vyrábí díky energii. Bez levné energie končí všechny kapitalismy, socialismy i liberalismy a začíná to, co bylo před fosilními palivy. Feudalismus. To bylo poslední lidské zřízení, které si vystačilo s lidskou prací a nepotřebovalo stroje.

Je úplně jedno, kolik vyčleníte peněz na sociální dávky. Je úplně jedno, kolik přidáte odborářům, je úplně jedno, jestli propustíte nebo zachováte ve školách kuchařky. Pokud nebudete mít levnou energii, jen oddalujete nevyhnutelný konec. Jestli to Mazancová nechápe a považuje to, co jsem řekl, za proruské dezinformace, tak jí Bože odpusť, protože neví, co činí. U intervjuků o boží odpuštění ani nežádám. Diagnózu bych sice vyřknout mohl, ale léčit se to nedá.

Pokud se nevyřeší tohle, nevyřeší se vůbec nic, i kdyby měl Fiala deset deštníků proti drahotě.

Každý budoucí kandidát, který svoje sliby myslí vážně, musí na prvním, druhém, třetím i desátém místě zdůrazňovat, že jde o elektriku, že jí máme dost a že jen a jedině lidská nenažranost brání tomu, aby ceny klesly. Kdybych kandidoval, tak to budu říkat jako Louis de Funes. Můj program ve třech bodech: Zaprvé, levná elektrika, zadruhé, levná elektrika, zatřetí, levná elektrika. Tři čtvrtiny problémů by se tím vyřešilo samo.

Dávejte si dobrý pozor na ty, co říkají, že to nejde. Ti jsou v této chvíli této zemi nebezpečnější než Rusko s Čínou dohromady. Vysoké pece nevyhasly díky náletu ruských dronů, ale díky náletu těch, kteří vyměnili budoucnost této země za pozlátko duhové vlajky a grýndýlu.

Jako druhý bod jsem uvedl, že obchodní řetězce v této zemi jsou snad ještě nenažranější, než energetičtí baroni. Nemáme tu zdravé konkurenční prostředí, ale oligopol a podle toho by se s hytlermarkety mělo zacházet. Mimořádná situace si žádá mimořádná opatření. Například povinné zveřejňování nákupních cen obchodních řetězců. Že to nejde? Ale jde. Šlo zavést RPSN, šlo zavést jiné zásahy do obchodního tajemství, šlo by to i teď. Jestliže masokombinát naseká maso do plastových vaniček a v Polsku je ta stejná vanička za poloviční cenu, tak je prostě něco špatně. Jestli to Výborný neumí řešit, tak je zbytečný a ať táhne na smetiště dějin.

Jestliže si Polák za polskou průměrnou mzdu (která je o dost nižší než u nás) koupí skoro dvakrát tolik základních potravin než Čech za českou průměrnou mzdu, tak se Fiala může zaklínat čím chce, ale je prostě neschopný. Ano, je to velmi proruské a kolaborantské vyjádření. I když jsem nikdy netvrdil, že Fialova vláda je nelegitimní, já vždycky jen říkal, že je ubohá a neschopná.

Třetí bod mého projevu byl o důchodcích. Mě prostě bytostně vytáčí, když dvacetiletý bohatýr v plném rozpuku sil tvrdí, že mu důchodci prožírají budoucnost. Jen díky dnešním důchodcům je tu po třiceti letech kapitalismu pořád co krást. Jen díky důchodům je tu alespoň něco, co zmírňuje náš pád do bídy. Jsou to dnešní důchodci, kteří postavili Temelín i Dukovany, kdo uživili svoje rodiče i svoje děti a ještě si dokázali něco odložit na stáří.

Když jsou mladí tak chytří, ať předvedou to samé, co předvedli jejich rodiče. Ať vygenerují tolik nadhodnoty, ať postaví tolik podniků, silnic, dolů i elektráren, že jim to vydělá na důchod…. Aha, já zapomněl… oni investují do nerůstu. Investují do grýndýlu a věří České televizi. Hotovo, dvacet. Jestli v této skvělé strategii budou pokračovat, tak jim prostě není pomoci.

Svůj dnešní článek shrnu stejnou poučkou, kterou jsem shrnul svůj projev na demonstraci. Je to poučka, která je nad chápání většiny dnešních manažerů i ekonomů:

Nejdřív je třeba krávu nakrmit a teprve pak je možné ji dojit.

Ano, je to děsně dezinformační a kolaborantská poučka. Vy, kteří jste se proti mě tak zoufale vymezovali, plivu vám do ksichtu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

352 thoughts on “Vskutku proruský narativ

 1. NALEJME SI ČISTEHO VINA HROUTICI SE ASOCIALNI REZIM POUŽIVA TY NEJŠPINAVEJSI METODY👹🤐

  A to k udržení usurpovane moci , je to dokonce obludné porušováním zákonu veřejné zalovatelne pomluvy, jak všichni vidíme u projevu pana Vidláka,který prý mluvil ve prospěch jakýchsi rusaku coz tvrdí kádrové vyškrabky (rezervy) strany TOP 00!!
  Dovolím si napsat ,že se tento odvážný muž se stal svým projevem snad dokonce i zakladatelem SSSV tj SOLIDARNI SILY SPOLEčENSTVI VOLICÚ ,která muže dosáhnout až 8 275 752 stále více vládou provokovanych už dopalenych ,volicu.
  Dnes holenkove nejsou kacíři upalování na hranici,ale pomluvami a silami zla 👹likvidování podprahovym zpusobem , tzv špinavymi informačními kanály na př.GŘ televize jehož funkce nebyla zrušena, jak to požaduje prováděcí program vize pana Ing.BLAHYNKY,dnes už legendárního programu PNZ zájmu a potřeb.

  Dává najevo Anička z KSH a bude pokračovat tim co dále zažila při odhalování podprahových metod CHUCPE ,dokonce i u intelektuálú, kteří by mohli stát na straně SSSV🔔🇨🇿💥

 2. taky Anonym napsal: 30 listopadu, 2023 (19:44)
  „Jsem nějaký zmatený. Návrh důchodové reformy počítá s průměrně 21,5 roku strávených v důchodu.
  Dnes vyšel radostný článek o tom, že se zvýšila střední doba dožití mužů – na 77 let (oproti 74 pocovidových).
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/-predbezne-udaje-csu-doba-doziti-muzu-je-77-let-a-zen-83-let/2447481

  No, myslím, že primárně je třeba se seznámit s výrazivem – v dokumentu ČSÚ, který byl prezentován, se s pojmem „střední doba dožití“ nesetkáte, jen s pojmem „naděje dožití“, kterého se tato statistika týká /prosím, naklikněte si originál dokumentu ČSÚ, kde tohle všechno je –
  https://www.czso.cz/documents/10180/191186777/13013923.pdf/2cf4ca35-38fa-46a9-9c37-eeadde18a4ea?version=1.1

  Neorientujte se podle žvástů presstitutů.
  Naděje dožití není ani náhodou totéž, co průměrný věk, kterého se dožili lidé zemřelí v tom kterém kalendářním roce, jak existují sklony to chápat. Je to predikce pro muže a ženy, kteří se narodili v tom kterém roce, ve kterém se jejich naděje věku dožití vypočítává, a v letech následujících. Je to prognóza na řadu desetiletí dopředu, nikoliv realita.
  Cituji z dokumentu – „Projektované míry úmrtnosti se odráží v trendu nepřetržitě rostoucí naděje dožití při narození. Meziroční nárůst naděje dožití by se přitom v čase měl postupně mírně zpomalovat. V roce 2023 by naděje dožití při narození měla podle projekce dosáhnout 77,0 let pro muže a 83,0 let pro ženy. Do roku 2050 se očekává růst naděje dožití u mužů o 5,2 roku na 82,2 let a u žen o 4,1 na 87,1 let. Do konce století pak nárůst naděje dožití při narození až na 89,4 let u mužů a 92,6 let u žen.“
  Úplně polopaticky řečeno – jak tomu rozumím já – to znamená, letos narození muži se průměrně dožijí roku 2100 a ženy 2106 LP.
  To vše za předpokladu, že nedojde k zásadním změnám ovlivňujícím délku života.

  Tož tak.
  A jen jako perličku – dosud nikdy se mi nepodařilo zjistit, jaký byl průměrný věk mužů a žen, kteří zemřeli v tom kterém kalendářním roce – tedy od roku 2022 zpět.
  Takový údaj jsem nikdy nikde nenašel. Takže dnes jsem si dal tu nehoráznou práci, když jsem využil, že právě vyšla statistická ročenka České republiky 2023, tj. za rok 2022, a tam v části 4 Obyvatelstvo
  https://www.czso.cz/csu/czso/4-obyvatelstvo-71rmac5ttt
  jsem si stáhl excelovou tabulku 4-15. Zemřelí podle věku a pohlaví, a počty zemřelých v
  jednotlivých časových pásmech jsem vynásobil průměrným věkem rozpětí a pak sečetl, čímž jsem získal přibližnou sumu roků, kteří se všichni zemřelí dožili. Tuhle sumu, která činí 4 481 885 roků jsem podělil jejich celkovým počtem a konečně mi vyšlo „přibližně přesné“ číslo průměrného věku dožití mužů zemřelých v roce 2022, kterých bylo 61 404 /na ženy už jsem neměl sílu/.
  To číslo činí 72,99 roků.
  Můžete si udělat úsudek, o kolik se liší od věku naděje na dožití, jak píšu výše.

  Nakonec ale zdůrazňuji – moje vzdělání je strojařina a práva. Nikdy jsem nebyl vzdělán v oblasti demografické statistiky. A tak si jen interpretuji texty a údaje, které jsou mi odtamtud předkládány.
  Pokud tomu někdo rozumíte jinak a doložíte to věrohodnými doklady, rád se poučím.
  L.

  1. Proc si delat vrasky strojari, vsecko je lez, co uvedou i statistiky.
   Nacpavej si dal hlavu detailama. Pomahej jim naklepavat rizky na usmazeni ,
   rozpatlavanim jejich „faktu“..

  2. Děkuji za tu hroznou dřiu, co jste si za mě udělal. Cením si jí.
   Střední délka života odpovídá naději dožití.
   MPSV doslova tvrdí: „Pro stanovení důchodového věku se bude vycházet z údajů Českého statistického úřadu o střední délce života v 50 letech, přičemž důchodový věk se stanoví vždy pro osoby, které v daném roce dosáhnou 50 let (např. statistické údaje za rok 2024 budou použity pro stanovení věku osob narozených v roce 1974).“

   Pojem „průměrný věk“ pak používá jedinkrát – v odstavci „Důležitá poznámka – průměrný věk dožití se počítá ze všech lidí, tedy i těch, kteří bohužel odejdou i mnohem dříve, než dosáhnou důchodového věku. Naopak počet let strávených v důchodu se týká opravdu jen těch, kteří svého důchodového věku dosáhli.“

   Jediné, co mne napadá, je nějaké „očištění“ parametru naděje dožití (střední délkou života) od lidí zemřelých dřív, než dosáhnou důchodového věku. Loňští pětašedesátníci tak mají dle ČSU naději dožití dalších 16,5 roku života – což už nyní nekoresponduje s oněmi 21,5 lety strávenými průměrně v důchodu.

   Vnímám význam „průměrný“ – někdo z těch pětašedesátníků také zemře hned a někdo se dožije déle než dalších 16,5 let. Vnímám, že úmrtnost není přímá úměra. Ale ať se snažím sebevíc, naprosto se nedokážu k těm 21,5 rokům dostat.

   Přesto mám pocit, že jsme stále kde jsme byli – Budu línější než vy – letošní padesátníci měli v loňském roce predikovanou délku života za ČR 29,11 let. Což znamená, že by se měli dožít cca 78,11 let. Fascinující rozdíl je pak mezi Prahou a NUTS-2 Moravskoslezsko…
   https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/shortUrl?su=f9379903
   …či na kraje ještě brutálněji mezi Prahou a Ústeckým krajem (pro narozené 2021-2022) https://www.czso.cz/csu/xs/nadeje-doziti-ve-stredoceskem-kraji-v-roce-2022

   Protože při zachování požadavku na průměrných 21,5 roku strávených v důchodu by to znamenalo opět odchod do důchodu v cca 56 letech… Což nesplňují ani současné podmínky. (o vlivu Praha vs Ústecký kraj či Moravskoslezsko nemluvě).

   Předpokládám, že jste se snažil očistit

   1. Díky za reakci, příteli.
    Vaše údaje, které uvádíte, jsou validní, chápu je a respektuji, zejména pokud jde o jejich aplikaci na délku pobírání důchodu lidí, kteří se dožijí důchodového věku etc., pro kterýžto důvod byly taky extrahovány.
    Zcela správně přitom vycházíte z údajů České správy sociálního zabezpečení.
    Já jsem ale – mimo problematiku důchodů – JAKO PERLIČKU – uvedl tu „naději dožití“, tedy termín, s kterým pracuje Český statistický úřad obecně v kategorii „Obyvatelstvo“, v porovnání s reálným průměrným věkem v tom kterém roce zemřelých osob, tedy s REÁLNÝM průměrným věkem dožití, protože i ty děti, mladiství a předčasně zemřelí tuhle množinu ovlivňují.
    Teď jsem přepočítal /jak píšete – „očistil“/ průměrný věk v roce 2022 zemřelých osob, které se dožily věku padesát a více roků a ten činí 75,37 roků. A pokud si vezmeme kategorii osob doživších se věku 65 a více let /tedy kategorii, které podle současných pravidel přísluší řádný starobní důchod/, dožili se v roce 2022 průměrného věku 78,53 let.
    Píšu sice „osob“, ale stále mluvím jen o kategorii mužů.
    Tohle jsou „tvrdá data“ ze statistiky Českého statistického úřadu, nikoliv predikce. Samozřejmě věřím těm podkladům a své kalkulačce, případná chyba by ovšem měla podstatu v lidském faktoru /jakkoliv jsem každý ten údaj přepočítával třikrát!/.

    Ještě jednou chci říct, že jsem neměl v úmyslu difamovat Vámi uvedené, možná jsem se vyjádřil neobratně nebo i mentorsky, leč Vy a já jsme psali o něčem trochu jiném. Vy o důchodech, a vycházel jste zřejmě z údajů České správy sociálního zabezpečení, já o reálném průměrném věku dožití – o průměrném věku zemřelých, a vycházel jsem z dat Českého statistického úřadu.

    Ještě jednou dík za Vaše texty a omluva za nedorozumění.
    L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *