18 července, 2024

Teorie her a strategie

Pokud budeme mít dobře prováděnou strategii s krátkodobým cílem a kolidující, rovněž dobře prováděnou, strategii s dlouhodobějším cílem, pak se můžete spolehnout na to, že strategie s delší periodou porazí strategii s kratší periodou.

Ostatně analogii zná každý z běžného života – vytrvalý člověk většinou dosáhne svých cílů, oproti tomu člověk s krátkodobými cíli svého dosahuje většinou omezeně … začne a nedokončí, protože se např. změnily podmínky. Odtud pramení heslo „je třeba vytrvat“ nebo přísloví „trpělivost růže přináší“.

Podíváme-li se na naši situaci, pak můžeme dojít k závěru, že protistrana je zatím vždy krok (nebo více) před námi. Asi nikdo nepochybuje, že Leyenová nebo Fiala nebudou ti praví myslitelé, kteří určují koncepci a strategii za EU, resp. ČR. Je zcela evidentní, že za nimi existuje skutečná síla, která je schopna plánování koncepce a prostředků, jak dosáhnout svého cíle.

Podstatné je, že nám „předhazují“ problémy k rozhádání nebo planému řešení, zatímco už realizují další naplánovaný krok. Jak upozorňuji – evidentně jsou pomyslný krok před námi.

Můžeme vzít konkrétní případ, který dobře osvětluje situaci kolem pondělní stávky. Bez pochybnosti je dnes možno prohlásit, že takový Středula na systemizovaném místě šéfa odborů je ve skutečnosti aktivní zástupce vlády pro otázku uklidnění naštvaného pracujícího lidu. Důkazů je nespočetně, ale chci poukázat na něco jiného.

Chci poukázat, že jsou opět krok před námi – lidu se předhazuje Fiala a jeho neschopnost za účelem, aby se dav rozdělil na podporovatele Fialy nebo odpůrce, aby se dav rozdělil na skupiny, které žádají demisi celé vlády nebo jenom rekonstrukci …

Ale zatím se v zákulisí pravděpodobně chystá Kuba nebo něco jiného … zkrátka přiznejme si, že jsou opravdu krok před námi.

Otázka zní, jaká je správná strategie.

Jednoznačně správná strategie je nebýt krok pozadu. Pro pochopení, jak na to, se podívejme do naší celkem krátké historie. Za dobu existence našeho státu proběhly v podstatě dvě revoluce. V r. 1946 komunisté regulérně vyhráli demokratické volby a své úsilí zakončili převratem v r. 1948. Druhý převrat proběhl na přelomu let 1989/1990 s důsledky jaké známe dnes.

Podívejme se, co mají tyto dva převraty společného.

Komunisté vyhráli v r. 1946 volby z několika důvodů – jednak všichni měli už dost zabíjení a násilí a ta nejpočetnější množina viděla šanci na změnu a lepší život. Jinými slovy – komunisté měli k dispozici množinu občanů, která byla organizovaná, věděla co chce a jak toho dosáhnout. Rok 1948 pak bylo jenom završení, kdy svou sílu už jenom okázale demonstrovali přebíráním pozic ve státním aparátu.

Opakuji znova – komunisté měli k dispozici organizační strukturu a masu lidí, kteří věděli co chtějí a měli představu, jak toho dosáhnout.

Rok 1989 měl něco společného – byla tady naštvaná většina, která ovšem věděla co nechce, přičemž neměla definováno co chce a jak toho dosáhnout. Pak tady ale taky byla připravená menšina cíleně podporovaná anglosasy, která měla strukturu, věděla co chce a zahraniční podporu a návody, jak toho dosáhnout. Proto nejpočetnější skupina občanů ČR prohrála a naprostá menšina vyhrála.

Pokud se z historie poučíme, pak je jasné, že pro systémovou změnu musí nastat souběh několika věcí – většina musí vědět co chce, musí mít své struktury pro převzetí moci a samozřejmě vědět jak svého cíle dosáhnout.

Otázka: má Fiala & spol odejít?

Z hlediska teorie her můžeme definovat dva cíle – krátkodobý a dlouhodobý. Krátkodobý znamená, že Fiala by měl skončit a nastoupit nejspíše Babiš, který bude méně vstřícný k destrukčním pokynům přicházejícím z Bruselu. Trošku se nám okamžitě asi uleví, ale zásadní změna zcela jistě nenastane.

Domnívám se tedy, že se jedná o špatnou a nevýhodnou strategii a vysvětlím proč.

Jak upozorňuji, zatím jsme vždy pomyslný krok pozadu. Je třeba si uvědomit, že příští „velké“ volby v r. 2025 nemůžeme fakticky vyhrát, protože nejsme připraveni. Správná strategie je tedy zacílit až na ty další volby a mezitím usilovně pracovat na motivaci co největšího počtu spoluobčanů, budování struktur a diskuze co chceme a jak toho dosáhnout.

Jako klíčové se z našich minulých převratů ukazuje, že potřebujeme většinu, která ví co chce a jak to fakticky realizovat. A z tohoto hlediska je Fiala jednoznačně náš spojenec – nikdo totiž nedělá pro motivování lidí pro změnu více než on a jeho demoliční parta.

I kdyby se alternativa rozkrájela, tak nepřesvědčí ke vstupu do našeho pomyslného tábora více lidí, než Fiala svými konkrétními činy, které postihují a hlavně budou postihovat stále větší počet spoluobčanů.

Pokud chceme být o krok vředu, pak naší strategií by mělo být nechat Fialu „pracovat“ co nejdéle, vypustit příští volby s tím, že „to nahážeme“ SPD a usilovně se připravovat až na ty další volby. V příštích volbám by nám nemělo jít o výhru, která je nemožná, ale docílit v podstatě stavu, který je teď po demonstraci provládního Středuly. Demonstrace ukázala jednoznačně, kdo je kdo a za koho pomyslně kope. Příští volby by měly být o tom samém – ideální stav by byl, kdyby ANO vyhrálo, SPD s větším počtem hlasů druhá a ODS, TOP09 a STAN s pár procenty nad hranicí volitelnosti. Pro ANO platí, že jako probruselská strana (jinak Babišovi zaříznou v EU Agrofert) nesmí dopustit SPD ve vládě – srovnejte se situací s Wildersem. Došlo by tak k tomu, že naším přičiněním by se muselo ANO spojit s naprosto profláknutými stranami typu TOP09 nebo STAN. Tím dnem by skončily diskuze o tom, zda je nebo není ANO opozicí … všichni by to viděli a příliv znechucených do našeho tábora by byl velký.

Takže opakuji – Fiala se svou destrukcí pracuje nevídaným rozsahem v náš prospěch a příští volby by měly být o tom, že ukážeme licoměrnost „hry na opozici“, resp., že Babiš a Fiala jedno jsou, jen se liší nadšením pro Bruselské destrukční nápady.

Tahle strategie by pracovala v náš prospěch na dvou frontách – jednak bychom zkrátili náskok v plánování a taky velmi účinně zapracovali na přílivu spoluobčanů do pomyslného „našeho tábora“. Stačí nechat Fialu vysílat signály a hlasitě upozorňovat, že tohle je výsledek chybné volby, která by se neměla opakovat … nikoliv, že spoluobčané, kteří takto volili, jsou ovce nebo tupci.

Potřebujeme spojence, ne spoluobčany naštvané na nás.

143 thoughts on “Teorie her a strategie

 1. Stejně jako i někteří další si myslím, že nemáme tolik času. Abychom ho ztráceli s Bábou.
  Navrhoval bych to urychlit. Do příštích parlamentních voleb je ještě dost času, je potřeba informovat občany pro co ve skutečnosti vždycky hlasuje ta anonystická skvadra. Vyhrát by měl Okamura. Aspoň by se ukázalo jestli to myslí vážně.

 2. Dovedete si představit, jakou ohromnou hromadu nezrušitelných a nevratných špatností dokáže tahle vládní probruselská tlupa spáchat za ŠEST LET ???
  A vůbec není jisté, že si za tu dobu ta banda, nějakou levárnou, nezabetonuje posice. Například zakážou politické strany , které nevyhovují, obnoví jednotnou kandidátku, zruší volby…. atd. atd….
  Mají přece většinu, ne?
  A to je ta demokratura.

 3. Tak nějak počítáte, že alternativa je jednotná – ne, není.
  Dlouhý pochod institucemi trvá 50let a vy myslíte v horizontu 7let.
  Co nabízíte?
  Spíš se budeme sunout k tomu feudalizmu, v tom lepším případě.

   1. Clanek.

    „Dear Sherlock , what the day is today ?
    What a question , dear dr. Watson , it is thursday, today , after all .
    No , dear Sherlock, I mean, what the day is today , the heroin or the cocain day?“.
    Z knihy Znameni ctyr . /The sign of four/. Dr. Watson vyzvida, patra ,
    aby vedel , na cem je. Co muze konkretniho asi cekat.

    Trpelivost prinasi strategicky, dlouhoblby ruze, fvzdicki hure,
    hure vfzdycky .Kdo za to muze./Jenze bez rejze/. Na Pankraci klicky.
    Ku predu leva , lid zvolil komunistu doleva , vubec nic vzadu
    a benes pro ne , vyhodil vladu ..Ty ne, sou dloudoby clenove, blizky beneskolegove ,
    predvalecnyho parlamentu a krky, kricice , mocne zakrucujice, /Slansky, Gottwald/.
    Nejak to vyslo , ze nam , nejvic.
    Jak tohle mohlo bejt. Dyz byla lidovlada. Nahle teroru klada.
    Duchody a fondy, sou v prdeli, jako jindy . Pekarova je vozdobou .
    Brzy ani tam nebudou.
    Sou pred nami vo krok ,kdyz je kazdej votrok , vo tom uz sem psal , stran, toho,
    se spiklujou na pykle a vic jich , tajne, rychle..
    Dvorak je sice nezdvorak, alle ,nadale ,mydli schody stale ,na dis kuse,kuse,
    f jednom kuse ,kluse.
    Nejsou krok pred nami , uvidime brzy, jestli bude Vidlak obet, aby byl kloudnej
    rezimni nepritel.
    Bez nepritele se nic nesemele.
    Fiala neni a nemuze bejt spojenec , sou to Bachorky a bez bosorky .
    Taha za spatnej konec.
    Neudelal nic drastickyho , aby narod vzbudil a do zurivy smecky, pop udil.
    Dela to dobre postupne a vzajemne.
    Mimo duchodu a lektriny , v mnoha statech sou horsi preludy a vidiny,
    vetsinou fici , na farme a nebo v zahranici .
    Vetsiny nam dojde , z driny hledani pojde , vetsina je v dalave ,na vrsicku sjednocena , na krchove.
    Fiala je blbej na kva , kva drat , na takovy sme zvykly , sou pro nas nas, miru ufykly , zkratka sou akorat.
    Staci nechat fialu…aby nesel vod valu. Vysila sygnaly , vsichni sou v prdeli.
    Demonstrujou protesty a jinak zadny jiny ,jisty , zvesti../Na nestesti/.

    Kdyz slysim volby , umysly sou jisty , chci velkej klacek z lisky ,kolektivni
    prace delby a nebo aspon kyj, na tamtoho z Reporyj..
    Zdarbuh a kam faras , ale kam bych ….na parbuch ..

  1. 6 let? když dokážou provést 3 zásadní nevratný průsery měsíčně? to se po těch 6 letech nedopočítáme párových orgánů.

 4. Ještě tady nezazněla jedna věc. Na každou revoluci potřebujte kromě silné a dobře vedené organizace především peníze, hodně peněz. Kde je vzít a nekrást? Od sponzorů? Od členů strany? Pokud by se našli sponzoři, budou chtít protislužbu (nebo také vyprat prachy). Strana by musela být masová, to je dnes těžko představitelné – co by lidi natolik spojovalo, aby se politicky organizovali? V podnicích politické strany působit nemohou, to ošetřili hned po roce 1990.

 5. Kdo se nenaučil prodávat doteď, zůstal alternativní v každé době. Je to možná jen slovíčko, ale než shánění (z jiného textu), jestli lidé netrápí víc prodávání. A nežene. Co seženou, prodají výhodně sami sobě a stoupnou v ceně, koupí si své vlastní zachování a můžou se ještě rozdat pro ostatní na odiv. Všechny kladné základní lidské i nelidské, všechno je lidské, hodnoty jim už nabídl hlavní proud ve středu a lidé si to sobě prodali úplně nejsnáz a nejušlechtileji každou revolucí.
  Mívám už nutkání, začít se modlit k umělé inteligenci, aby ustanovila pro lidi Pořádky. Ne, aby zrobotizovala život, to ne.
  Jak bychom jí je asi nastavili? Když už známe všechny možné způsoby uspořádání společnosti a mezinárodních vztahů a víme přesně, jak lidé, jednotlivci, chtějí žít. A víme, že každý jinak. A taky víme, co je pro ně nejlepší. Třeba to od nás koupěj zadarmo. Máme se dělat tajemnými, aby se po nás pídili až do katakomb? Poslední dobou mi vrtá hlavou, jak se obyčejní lidi dopátrali toho, že jim něco nesedí na tom, jak se jako republika chováme a koho tu přechováváme. Já se obávám, že se těm lidem s tím vědomím nežije moc dobře. Dělá mi to starosti. Oni si toto nedokážou sobě prodat.

  1. Ježkovy zraky. To je buď megapoezie nebo blábol. Není přítomno slůvko potřeby, tak to asi nebude od Sasina. Ale zní to podobně.

   1. To nemá být reklama, že ne? Myslím, že si to stejně neprodají, to máte marné. To už bylo lepší nechat být. Tak, příště.

 6. Problém voličů je,komunisti zklamali,kapitalistů zklamali ještě víc,tak co teď.
  Čínský system je pro nás neznámí, až nepochopitelný,S.Korejský vůbec,možná Ruský, jinak zpátky na strom.

  1. Proč se lidi štítí svých vlastních potřeb je mi záhadou. Sečíst potřeby mezi 8 miliony našich lidí by ukázalo jasně , co je potřeba dělat. A gdyž budeme vědět co se má dělat, pak stačí vybrat ve volbách potřeb nějaké slušné a rozumné organizátory, keří se budou podílet na uskutečnění.

   Mezi tím tady vylezou nemehla s nějakými problémy v cizích zemích a gdyž to nestačí tak vytáhnou nějakou gůůůůglovinu že támhle je něgdo vyjebanej nebo že támhle zase něgdo kašle a smrká.

  2. Jako hovno kosile se jich drzi. Demokracie.
   Kam nas zavedla v 38, v 48 , v 89 a nasledky , ted svobodne volby demokraticke na ukr. v 2019.
   Jediny demokraticky stat na Str. Vych. Sokujici svet.
   A budou furt demokrautovat , demohitlerovat ,demohlavlovat ,demomasakrovat , demovalcit do demodneska. Demo zavislaci ,demodrogou. Demofanatici.
   V Italii slibili kandidati ,uplnej opak po volbach..Melounova se diva na bidu
   jako na svaty zjeveni.
   Vseobecne krece skonu statu probihaji . Vsech statu.

   Udesna uboha a nekonecne demokraticka snazivost.
   U nas hledaji nejakej ruskej majetecek na zmrazeni..
   Dohromady na ukry uz vydali 440 miliard. Za tohle by si mohi koupit hodne Ruska,
   plynove , ropove tezebni zdroje , este by vydelavali , tovarny,jako by chteli a
   nebo jinde na svete a zadnej mrtvej..
   Ted maji 4x drazsi energii na zaplaceni a na zaplaceni uz nemaji. To zvou demokracie.
   Putin prej demo nema a je dyktat.
   Nekonecna chamtivost , ktera ovlada. Je nejak hranice nabyvani majetku a penez.
   Za tou hranici ovladaji majetek a penize majitele.
   Napr. Usa se zcvokli az voci prechazi.
   MIliardar Musk mel nejaky hlasky a najednou byl na statni navsteve u nejaha
   a vede reci opacny. Smerem na Gazu ani mrk.
   Probiha kazdymy pred ocima mega demosebevrazda a do jakych dimenzi a koho a nebo vsechny stahne sebou se nevi.
   Hlavni zajem sou pristi volby a jak dopadnou a jak spravne volit.
   Jako kdyz pan ucitel natahne ruku a ochotne zacky bezi s otverenym perem mu pero
   do ruky vlozit /potom je to opacne v kabinete / a soutezi s dalsimi , ktera driv,
   aby mohl zapsat do tridni knihy.
   Demovlada samozrejme v demokracii a v mediich , musi bejt demovlada.Kdyz neni.
   Pres miliony udalosti a skutecnosti ,nic je nezdola. Drzi se toho jako….
   A jak hledaji malicke problemky ,osocuji se navzajem, zalujou ,
   knouraji na rusa a zakazuji pismenka.

    1. Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.
     Volby, volby, copak to tu výše krásně nepopsali? Jako ho.no trenek. Volby jsou a budou jen max 50% úspěšného snažení, třešnička na dortu, potvrzení pevné změny. Zbytek je organizace spravedlivější společnosti zespodu, od vlastního souseda a švagra, vlastní sítě, kde bude více platit férovost a slušnost, než okamžitý zisk a nálepky. Jinak se zase všichni budou po volbách DIVIT (Itálie a Meloni. Slíbila masám vše, udělala přesný opak. Alternativa dávno psala, že pracuje pro US). To nám jde nejlépe – divit se a nechápat. A každý rok pár těžce vratných změn, které podepíše ta parta HIC na hradě. Až bude úplně pozdě.
     Je to dokonale zmáknutý zacyklený systém ovládání mas nálepkováním, trendováním (média – 1/3), prosazováním nepřátelské a nehumánní agendy neziskem a aktivisty (2/3) a ne-národními vládami, které vytvářejí legislativní rámce a penězotoky nařízeným směrem, k další podpoře těchto jevů a vyvádění prostředků pasákům (3/3). Lidu se oni nebojí.

     Vymyté mozky médii, demorauš, demomlha v palicích, nálepkování demem jako dobrý a nedemem jako fuj. Do kapes stále hloub, na UA krev teče proudem a celý národ taje před očima – už je to snad 1 000 000 obětí? Furt málo?
     Řehka blábolí se sklopenou hlavou něco o jaderném nepříteli – furt málo? Spousta vojáků ve výslužbě má doma sbaleno a pokud je povolají, směr Jižní Amerika.
     Inženýři zaplavili Evropu a Rakušan podepsal všechno, co mu předložili, takže coming soon iv ČR – furt málo?
     mRNA se vaří ve velkém pro další plandemii, jen co UA zmizí z radarů – furt málo?

  1. NÁRODY VZNIKALY NA SPOLEČNÝCH POTŘEBÁCH, SPOLEČNÝCH ZVYCÍCH, SPOLEČNÉM KULTU RA.
   Dneska se lidi divěj, že už nejsme my, že nás šmejdi rozebrali na součásty a nástroje. Něgdo dělá šroubováka druhej podložku, další utahuje, další lakuje a tak podobně. A mezi tu masu nesourodých nástrojů se hodí flákota, volba představených jako jejich spasitelů. Dyk to už je tak trapný, směšný. A přesto, ááálle zase se čověk jen vytočí…

   1. Definuj nejdriv Sasine co je potreba.
    Jit , Treba na hajzl a tam Po…. tu poootre buuuu? Nebo co?
    By nekdo moh vedet co tim myslis. Asi stokrat za den.

    Narody vznikaly z kmenu se zvetsovali fyzicky , kultura nebyla, lepsi se uzivili ,
    kdyz se vic jich shlukovalo , se tvorily bez dejin , zadny nebyly ,
    /sou jen u akademika v kancelari, mysli ,ze vodsud muze srat ty pseudohovna/.
    Na hrubej pytel hruba zaplata..
    Napomahani ,propaganda akademiku, pedagogu a spol. spoluzodpovednost za valecny zlocin a zlo na svete , atd.
    Nekonecny publikace , vyucovani jsou oslavy tech Velikych a nejvyznamnejsich .
    Alexander the Great, Otto,Fricek, Karel the Great..Hitler ,/youtuba plna/.
    Psychopati , sadisti ,ktery vyvrazdovali narody a nebo se aspon snazili sou,
    do nekonecna voslavovany. Dopodrobna ,jejich taktiky vysvetlovany .
    Jsou pro akedemiky a predagogy, geniove.
    Kdejaka politicka zruda s moci se pak snazi podobne ..
    /Napoleon III. az na Krym ta hyena pribehla , teda poslala armadu,
    mimo masakry spoluobcanu, doma/.
    Kazdodenni propaganda akademiku, zlo a zlocin vyucujicich pedagogu ,
    az dalsi valky a masakry nachystaji a realizuji ve spolupraci s jinymi..
    Zadna zminka tech taky diplomem povysenych, vo jejich desitek milionu obeti ..
    A masakrum ve svete a hysto rycky a hystericky dlouho.
    Snahu nekolika skutecnych spisovatelu jekotem potlacuji..Do skol nepusti.
    A ja porad co mam furt proti vzdelani..

 7. Především oceňuji autorovu vybranou terminologii:
  „…. usilovně pracovat na motivaci co největšího počtu spoluobčanů…..“
  Já, hulvát, bych to nazval tak, že (spolu)občané se prostě musejí více a podstatněji nasrat. Zatím je to slabota, vlci jsou stále v lesích (copyright starý unavený Kocour).

  Dále si myslím, že skutečné rozhodující trendy vývoje společnosti se dost dobře naplánovat nedají, obsahují velký prvek samospádu/živelnosti.
  Mnozí tu tvrdívají (a já s nimi souhlasím) že vývoj v Kotlince je z velké části daný vývojem v okolním světě. Odhady onoho vnějšího směřování se pohybují barvně vyjádřeno od růžové po čerň (odpůrci apokalypsy věří v rozvernou šeď). Ve skutečnosti víme prdlajs, co bude, co nastane.

  Myšlenka „připravme se na budoucnost“ se mi sice zamlouvá, ale neumím si představit její realizaci, protože veřejností cloumají akutní zájmy, dlouhodobou strategii překrývající (široká veřejnost = spíše banda blbců, hledající svůj úzký osobní okamžitý zájem). Příprava na budoucnost mi tak trochu připomíná preperství (nadsázka).

  Nejsem si jist, ale tuším, že Jiřík z Poděbrad vyslovil myšlenku, že vývoj je řeka, tekoucí svým korytem a v našich silách je tak leda zakormidlovat trochu více k levému nebo k pravému břehu v té správné zátočině. Ale směr jako jedinci/malé uskupení ovlivnit nedokážeme.

  1. Globální trendy se určitě naplánovat z ČR nedají. Lze je však více či méně úspěšně odhadovat a tomu přizpůsobovat své jednání. není to tak, že jsme úplně bezmocní.
   Ostatně hodit flintu do žita můžeme kdykoliv, že ano.

    1. Mne sou zase ty globalni trendy, /jako to detinske zvatlani vo nuttelle/, nekde…Nechci bejt vylozene sprostej .A na co sou , kdo je prosazuje .
     Bidny nic s tupou zivajici prazdnotou..

     Takze jde predevsim o trendy, to je pouze jejich kolik stafety , s kterym
     pobihaji po mediich a si proste podavaji jeden vod druhyho ,
     nez zase nekdo vymysli dalsi trendy stafetovej kolik , aby zase pobihali..
     Priklad Hampl a jeho aristokraticka luza.
     Vyraz snazivyho, ale na prvni pohled , prevzdelanyho , literarniho negramota.
     Se to nazejva, contradiction in terms..
     /Nejde to v zadnym pripade dohromady/.
     Jde zase o snahu vo neco trendy.
     Ucenec nevysvetluje ,nedefinuje co mysli slovem luza.
     To je velmi zase tupej vyraz se zivajici prazdnotou a kde ta jeho luza ,
     konkretne se vyskytuje . /Lopata zase nesmi bejt ta konkretni lopata/.
     To nemuze , moh by narazit. Je to konkretni soused.
     Nebo nakej v sousedni kancelari?
     Priklad opijeni, abstraktnima rohlikama.
     Aristokracie je ten chamtivej schwarcberg ,von leyno, cisarove co spustili svetovou valku , ty luza nejsou , valecny zlocinci vsi nejhorsi zrudnosti a zvrhlosti na svete sou dodnes a na strane zla….
     Luza je v tomhle uplne nevinna. Co kde provedla.
     Vozrali se zase naky ,ukradli nekomu podlikacky ze snury a upadli potom do pangejtu..??

   1. Globální trendy neovlivníme, jen je důležité si uvědomovat souvislosti.
    Pokud se tu my doma zasekneme na svém a (kterákoliv) vláda se začne více bát vlastních lidí, neudělají s námi mnoho. Máme velkou moc. Co s námi udělají ti zvenku? My žijeme tak a tak. Budou škodit a strašit, ale…. . To je to, co si nemáme a nesmíme uvědomit, že král je nahý.
    Proto neustálý demorauš, zástupná (stupidní) témata, bílí pudli, vyvolávání strachu ve společnosti, ubavení a ureklamování – hlavně nemyslet. Hlavně se pořád něčeho bát. Ruska, inflace, imigrace, nedemo stran, bát se mluvit, už i myslet… .
    Vypnout televizi. Mainstream. Zajít se projít na vzduch, pokecat se sousedem…. . Prostě dělat více dobrých věcí. Demo neznamená automaticky „dobrý“. Rozlišovat. Mít čistou hlavu.

 8. Nepochybuji o tom, že autor to myslí dobře,
  (a nebudu se v tom hlouběji rochnit) ALE doporučuji mí stále na mysli skutečnost, že bychom neměli připustit (pasivně přestát) směřování ke změnám nevratným a také to, že tu jsou různá nebezpečí z prodlení …

   1. Je jich víc. Osobně mám podezření, že celá ta snaha o snižování procenta zadlužení za každou cenu má ještě jeden skrytý důvod…EURO. Nějak o tom přestali nahlas mluvit. A dalo by se to do dvou let stihnout, ne že ne, a napravovalo by se to tedy blbě.
    Neplníme (zatím) fiskální konvergenční kritérium
    “ Poměr plánovaného nebo skutečného schodku veřejných financí k hrubému domácímu produktu překračuje referenční hodnotu 3 %, ledaže by buď tento poměr podstatně a nepřetržitě klesal a dosáhl úrovně poblíž referenční hodnoty, nebo by překročení referenční hodnoty bylo pouze výjimečné a dočasné.“
    Dnes pravil Stanjura v patlamentu, že je v současnosti 5.3, ale díky konsolidačnímu balíčku by mohl klesnout na 2,2 napřesrok.

 9. K článku:
  Dobrý, vy, Dvořák!
  Jenom ty další čtyři roky je dlouhá doba. Doba, ve které se dá zmršit spousta věcí. Od mezinárodních závazků, rozprodej majetku až po schéma vzdělávání. A daně, které kupodivu mohou být pro Vláďu velkým kamenem úrazu a příčinou pádu vlády. Nastolena asi bude vláda jako v roce 1990 – částečně rekonstruovaná a ta pro restituci republiky jako suverénního státu se neudělá nic.
  Protože smlouvy, účast v paktech, vznikly by nové závazky atd. atp.
  Není třeba stanovovat nějaké datum.
  Stačí počkat až hladoví „vlci vyběhnou z lesa ven“ – a na přesně to být připraven.

  1. „kdy se dá zmršit spousta věcí“ – to je ten malér. Protože to co se pokoušejí nebo co se dohadujeme že se pokoušejí stosedmička vč. blyštivého práv ě za tu dobu mohou prosadit a už by to bylo n evratné – bohužel.-

   je to to převracení historie ať už z doby předválečné, nebo poválečné- Ignorování jaltských i dalších dohod které udělaly velmoci. A co pak…

   1. Nevratná je jenom smrt.
    Smlouvy se dají vypovědět nebo prostě nedodržet, ideologický výplach mozku nahradit jiným, nesmyslné akce zastavit atd.

    Třeba ten výplach mozku: Hodně Němců (naši otcové a dědové) měli mozek infikovaný Hitlerem, za což může velmi šikovný Joseph Goebbels.
    Když po prohře Německa zjistili, že je propaganda velmi sprostě tahala za nos, najednou se začali stydět a omlouvat se kdekomu. I ti, kteří ještě nebyli na světě se omlouvali za své rodiče. Pk se chytli zelené ideologie a multikulturalismu, protože každý Němec potřebuje svého „Hütlera“.

    Rusové se jeden čas taky styděli, ale tam to bylo jenom dočasné. Dostali včas jiného ideologa V. V. Putina a ten je nadchl místo komunismem patriotismem a vírou, aniž by zrušil komunisty. A ti si tam žijí, ale nevládnou a protože ví, že by je car Putin dokázal „vykynožit“, tak jedou jeho doktrínu, jen nezapomenou připomenout, že v jejich době byl CCCP velmi mocný stát (soustátí).
    Berany, zatížené vinou ztráty velikosti Ruska „vyhnali do pouště“ (Naiva Gorbačov a opilec Jelcin) a ti vzali tuhle vinu sebou. A V.V.P. připlácí za loajalitu a rozdávají se medaile za všechno možné.
    Myslím, že počet Rusů, kteří nejsou oceněni nějakou medailí není velký. Ale za provalené průsery Vladimír Vladimírovič trestá nemilosrdně. Oligarchy už skoro vyhubil.

    U nás se místo toho kydá hnůj na bezprostřední předchůdce – nezažil jsem od politiků jediné slovo chvály na předchozí věrchušku (to snad bylo možné kolem roku 2 000 a pak už nikdy) a lidé jsou považováni za pitomce. (Babiš aspoň uplácel.) Tihle ti jen ždímají a lžou a výsledky jsou nijaké. Zatáhli nás hloub do EU a NATO do pozice ovcí, které je možné dojit a stříhat bez nebezpečí vzpoury.

    A tak vznikají Vidláci, Okmaurové, Rajchlové a podobně. Bohužel se nedokáží domluvit o cíli svých revolt a navíc někteří z nich si jedou „svoji lajnu“ která je založena na potřebě si politikou vydělat peníze.

    Máme chytré lidi bez charisma a charismatické vůdce bez bystrého rozumu. Nemáme Putina.

    1. Dobre napsany ,vod K. Ale vsechno je jinak.

     Zmineny Hitlerove , Goubbelsove, Leninove, Trocky, Wilhelmove, cisarove,
     jsou jen parasiticke hyeny na podminkach.
     Kde co v situaci a v danych podminkach urvat.
     V tom si pomaji zrudnyma akademickyma ideologiema..
     Otravenyma mrkvema. /Kazda ideologie je v prikrym rozporu a nepratelska lidskosti a zivotu lidi. Uplne kazda/.

     /Jen normalni zivot a vytvareni podminek,
     za lepsi ziti je spravny idealni konani vrchnosti a bez zbytecnejch kecu/.

     Ktere vnucuji vsude a dokola. Jekotem a psychfyz ,nasilim ,taky v mediich..
     Veci sou az udesne jednoduchy.
     De zase vo ten prokletej Pavlov reflex.
     Pes je v kleci, rozsviti se cerveny svetylko a zaroven dostava vod pana,nazrat.
     Jekot ideologie smiseny se slibama raje je to svetylko. Bude !! zradla vic.
     Pan sviti svetylko ,pan nam da . Chceme jako von ,aby Pan vlad a dal vic.
     Jekot ze vsech stran , poridi tu klec../Vsude kolem nepritel/.
     Lid je uz poradne nacnutej z protestantismu.
     Potom pride na radu Stockhlom syndrom, lupic v bance vzal rukojmi
     a rukojmi se rozhorivaji sympatiema k lupicovi , kterymu ty venku chteji ublizovat , zatimco von s nima jedna slusne.
     Ve zmineny zase kleci.
     Potom svetylko se rozsviti pes de do valky za zradlo , ktery, to slibeny
     nedostal /nebo trochu CSR, Rakousko/, ani navic nepotrebuje ,
     lupic zacne strilet rukojmi na StrVych. a vubec zadny zradlo, zadnej zivot a konec.
     Ukr psychfyz zpracovanej mockrat dokola bojuje za vladu , ktera neni jeho,
     za zem, ktera mu nepatri.
     Ale bojuje a klade odpor ,to se musi uznat obdivuhodne statecne.
     German zase podobne mel a ma ty mrkve lebensraumy ,nejen materialni ..

     Opak je Putin , ma moc a zneuzil vseho. Podminky vytvorene jinymi, zneuzil.
     Ale ke prospechu rusu a Ruska. Nevidany.
     Ohrozeni Ruska a jeho vlady , nepritel za branama , de do toho.
     Svetylko sviti ale zradlo je na stole. Lid /pes/ uznava , ze Putinova mrkev,
     je uplne skutecna , az neskutecne skutecna k neuvereni ,
     muze si mrkev vyzkouset a ze brzy ani zradlo nebylo.
     Ani svetylko.
     Slibuje Putin zahnat zlo , dal vod Kremlu. Kazdej vidi vo co de.
     At bohatne narod , jednotlivce bohatstvi vzdycky znici. Tak co s nim.
     Putin zazracne neni parasiticka hyena.
     Je pro zivot v danejch podminkach a
     normalni existenci sveta a jeho normalni vyvoj..Je nepritel.

   2. Jiste ,naprosto presne , velmi dobrej postreh ,co by vlk , rozmlati celej barak s pekarstvim , pro bochnicek chleba. By nejak do zejtra prezil.

    Na strane druhy vvyoj se neda zadrzet a smlouvy a dohody jsou jen to,
    co bylo v danych odminkach pred lety a ty se zmenily.
    S prihlidnutim na spiraly vyvoje , podobnosti /v podminkach /,nejsou vylouceny..

 10. Nejsem odborník na teorie her. Do „pravidel“ ale patří, že hráči by měli vědět, o co hrají. Tzn. co můžou získat a co ztratit. Taky by mělo platit, že pravidla se během hry nemění. Nezbytností jsou pojmenování subjektů a jejich parametrů. Lze pak predikovat děje a chystat pro ně strategii, máme-li k dispozici hybatele těch dějů či uspokojivou presumpci jejich průběžného vzniku, a to včetně znalosti vlastností těchto hybatele. K tomu samozřejmě znalost/presumpci variability těch vlastností a okolností s kapacitou tu variabilitu ovlivňovat. To vše velmi zhruba a částečně, taky jen laicky řečeno, nejde taky o oponenturu, nýbrž o obecné doplnění.

  Rozdělení krátkodobých a dlouhodobých cílů do her bezesporu patří. Lze však s nějakým konkrétním stupněm pravděpodobnosti určit stav systému, ve kterém běží hra? Také jeho dynamiku?

  Příklad – na polici je skleněná váza, která se vlivem houpání police rozkolísá. A vlivem sešikmení police se se zrychlující se dynamikou sune k jejímu okraji. Police se nachází ve výši, garantující, že pád vázu poškodí. Patrně ne na tisíc kousků, tedy neopravitelně, avšak složitost opravy a náklady s tím spojené lze nazvat velmi vysokými.
  Do jaké míry je u dlouhodobého cíle počítáno s dynamikou posouvání vázy a náklady na opravu?
  Do jaké míry, potažmo s jakým stupněm pravděpodobnosti je u krátkodobého cíle stanoveno, že podložka pro egalizaci police (v našem případě ANO plus ti, s kým se mu může podařit sestavit vládu) je dostačující pro sice další kolísání, nicméně zastavení či alespoň zpomalení posunu ke hraně police? Platí-li ten posun, je pro hru k dispozici jiná podložka?

  Bude-li se hrát s konstantou – podložka ANO plus spol. nezastaví posun ke hraně, dokonce jej ani nezpomalí, je nutno přijmout situaci, že dlouhodobý cíl se tím kriticky blíží možnosti realizace až ve stavu rozbité vázy?
  (Porozuměl-li jsem správně, co má být tím dlouhodobým cílem, pak stabilizace politického prostředí s příchodem nových subjektu do ní. Spojená samozřejmě se stabilizací ekonomickou a společenskou. )

  V naší velmi nestabilní situaci bych také velmi rád slyšel realizovatelnou technologii dosažení krátkodobých cílů a časový horizont. Právě pro možnost jejich oddělení od cíle dlouhodobého. K tomu přirozeně posouzení, do jaké míry lze ve hře přirovnat naši situaci k té rozhoupané a sunoucí se váze, na závěr pak stanovení důvodů pro vstupní hodnocení jmenované podložky jako nulově funkční.

  Je to v tuto chvíli ode mne jen skutečně velmi zjednodušené a nekompletní nastavení. Dokázal byste jej pane Dvořáku posunout do Vámi viděné polohy?

   1. Inu, nebude parlament, nebude ústavní soud, bude (volená) Státní rada ….
    No, budiž.
    Pan Blahynka ovšem tvrdí, že budou zrušeny peníze.
    Zároveň tvrdí, že je potřeba zabezpečit základní nepodmíněný příjem: „každý občan od narození do smrti má nárok na základní nepodmíněný plat“ https://www.youtube.com/watch?v=56m4SEgRYgU&t=1237s , dle jeho představy ve výši 50 % průměrné (hrubé?) měsíční mzdy (on používá termín „dnešní průměrný plat“, který uvádí ve výši 42.249 Kč.
    Správně-li jsem to pochopil, čtyřčlenná rodina (rodiče + 2 nezletilé děti) obdrží od státu nepodmíněně (bez jakékoli práce) měsíčně >80 tisíc Kč.
    To vypadá dobře. Ale jak jim to bude vyplaceno, když budou zrušené peníze ?

     1. Volby sou to samy jako karetni hry pokeru, s cinknutejma kartama.
      Nebo skorapky.
      Ted daji vam nekdy trochu vyhrat ,aby si vas navnadili.

 11. K samotnému článku –
  z hlediska „teorie her“ možná konvenující.
  Realita je ale, myslím, jiná.
  Především politické partaje už dost dávno nejsou uskupeními s pevnou organizační strukturou, programem a systémem práce s kádry, aby bylo možné dohlédnout a udržet strategii a taktiku k dosažení cíle.
  Velmi dobře to tu nedávno Vidlák popsal tak, že současné politické strany – o „hnutí“ ani nemluvě – jsou uskupeními JEDNOHO MUŽE /ŽENY/. Mít program na dvě a více volebních období je čirá fantazie. Nejen ty strany, ale zejména politické prostředí se mění z roku na rok, někdy z měsíce na měsíc.
  Hnutí ANO je typickým uskupením jednoho muže – skoro se nabízí se zeptat, kdo kromě Andreje Babiše a řekněme ještě Karla Havlíčka a Aleny Schillerové zná další nějakou vůdčí osobnost tohoto hnutí. Opravdu si někdo myslí, že Andrej Babiš povede ANO do roku 2029 a bude se ucházet o pozice ve volbách?
  Svatá prostoro!
  O SPD to platí desetinásobně. Podobně o dalších „stranách“, které jsou víceméně „obslužným aparátem“ otce zakladatele /včetně PRO/.

  Představa, že budu dvě volební období v opozici vytvářet organizační strukturu a program, kvůli něhož se na mou stranu přidá množství členů a hlavně voličů, a že tyto dvě veličiny pak umožní uplatňovat relevantní politickou moc na zákonodárné a vládní úrovni, je – nezlobte se na mne – chiméra.
  Heslem dnešních politických stran je „KAŽDÝ DEN /týden, měsíc, rok/ DOBRÝ“, a když jsou „všichni svatí“ doma, tak se možná podaří vydržet drancovat celé čtyřleté volební období. K tomu ale musí být i příznivé vnější – mezinárodní – klima.
  Což nikdy nelze brát jako jistotu.
  l.

  1. 1. Nikde jsem nepsal, kdo bude v těch dalších volbách kandidovat – tohle je naprosto irelevantní. Podstatné je, že tohle je asi první možná reálná příležitost, pokud se začne dnes systematicky pracovat … dnes = v dnešní době.
   2. Ve volbách 2025 prostě nemůže vyhrát uskupení, které udělá systémové změny k lepšímu. S tím se buď smíříte nebo ne, ale na faktu, že během 2 let nelze ustavit strukturovanou sílu, která „převálcuje“ všechny prostě nic nezměníte.
   Jen pro představu – ČR má cca 10 mio občanů, s volebním právem jich jen cca 8 mio, k volbám dlouhodobě chodí cca 2/3 … což je cca 5,5 mio. Dvě největší uskupení získaly každé po cca 1,5 mio hlasů. Pro podstatné změny tedy potřebujete 3-4 mio hlasů. Do příštích voleb etablovat takovou sílu je prostě velmi, ale velmi nepravděpodobné, do těch další to je těžké, ale už ne nemožné.
   Navíc čas hraje v náš prospěch – pětidemolice nebo její nástupce bude dál budovat kapitalismus, což v lidštině je, že bohatší budou bohatnou a většina bude chudnout. Volby zatím ale vyhrává počet hlasů, 5 hlasu okradených a zničených je zatím stále více než 4 hlasy miliardářů. Zatím.

 12. 30+ let se nadšeně budovalo „demokratično, svoboda, nejsme jako oni,.. “ až jsme došli do dnešních dní. Nikdo se významně nestavěl proti. Všichni jásali jak jsme s tou totalitou zatočili. Před 30+ lety jsme „měli prázdné ruce“ a patřila nám republika. Dnes nám republika nepatří a máme prázdné ruce. Už jen přemýšlíme nad „jetřebím“, pád z mrakodrapu komentujeme „zatím je to dobrý“ a dál vytrvale volíme ty „nelepší“ z nás, aby nám vládly.

  1. Nezoufejte pane Švejku,
   Parní válec SSSV,Sjednocené Síly Společnosti Voliču stojí stále více pod parou a věřte nebo ne ,má 8 275 752 možných ,pěkně den co den více nasmolenych volicudale program PNZ zájmu a potřeb ,vizi a cíl a ne ,že ne ANO♥️🤠💇
   Stačilo by dosahovat,aby si ten SSSV program dali do svých bobkových listu naší tzv ****zastupitele ****,jinak je nejen nebudeme, ale i nesmíme volit neboť 34 let zkušeností s tou bandou dnes dokonce snad sympatizantu banderovcu stačilo….

 13. Tak si tedy hrajme.
  Co když je cílem, co bylo jasně loutkaři řečeno – „Nic nebudete vlastnit a budete šťastni“? A poslední krok uděláte sami a dobrovolně.

  Nejdřív se přitáhnou šrouby u mandatorních výdajů (bydlení, energie, potraviny) a první slabší kusy začnou propadat sítem do skupiny Potřebných, závislých na dávkách. Časem zjistí, že se na dávkách nežije zas tak zle. Inflace a další přitahování šroubů časem přivede většinu střední třídy do tábora pobíračů dávek.

  A může přijít volební nabídka na garantovaný příjem a zapůjčení bydlení a příděl energií a potravin. Demokraticky většina rozhodne.

  1. Je to pravděpodobně ten scénář.
   Většina si demokraticky volí větší komfort. Tak to je. Takže to nebezpečí je reálné.
   Jenže, ono to funguje, protože většina si myslí, že to bude jako dnes, akorát bude méně peněz, ale systém se nějak o.ebe a půjde to. A zavládne pohoda.
   Většina netuší, že to bude forma koncentráku s řízenou porodností a úmrtností (eutanazie jako východisko pro všechny těžší nemoci, jejichž léčení se nebude proplácet, protože vyplácet), udavačema a dohlížitelama a politrukama. Vše se bude přidělovat na základě sociálních kreditů (zkus myslet jinak). Ani vaše žena nebude vaše (můžete ji zapůjčovat za dodatečné kredity tzv. „potřebným“, v DE jsou jich miliony), děti budou vychovávány vedením lágru. V počtu, který vám schválí mít – podle soc. kreditů. Žrát se budou červi s červy v nejrůznějších podobách – nemoci všude. 15 minutová města. Pravidelné očkování, jinak nevylezou z kotce a bez kreditů. To je konečná dystopie, kterou ovšem nechce ani většina, jen o tom neví ještě. Ale zase, budou dostupné schválené drogy, aby se to dalo přežít. Proto ten šťastný muž v reklamě na budoucnost, který se nikdy nedívá do očí, ale s gumovým úsměvo-výrazem kouká do země. Takovýto komfort by asi nikdo nechtěl.
   A, současná buržoazie bude mít stejný kotec, jako ti, které obrali někdy o poslední peníze. Pokud se nestane kápem. Protože jejich majetek bude vlastnit vedení lágru. Také.

 14. Hlavní příčinou proč je Fiala u moci je to, že jejich bloku nepropadl prakticky žádný hlas (vyjma 1 procento pro Zelené) a druhé straně propadlo milion hlasů.

  Aby hlasy nepropadaly, je třeba volit někoho, kdo má přes 5 procent na beton. Kdo to odmítá brát na vědomí, ten může rovnou volit Fialu.

  Což je dnes SPD a ANO. Tečka. Dál už nic. Pokud se tu neobjeví něco nového z neomezeným rozpočtem a vlastní celoplošnou televizí nebo nějaké podobné sci-fi.

  Zda si vyberete SPD s rizikem, že od vládní odpovědnosti cukne. Nebo ANO s rizikem že se spojí s ODS, to už si každý musí vybrat sám. Nepětikoaliční vláda bez ANO nejde. Když bude jednobarevná, tak ODS potřebovat nebude. Když bude SPD naopak silná, tak bude pro ANO lepší nevěsta. Tady ať si každý vybere jak to cítí.

  1. Lidi se musí naučit volit svoje potřeby. Přestat křížkovat na volebních listech hlavy, ale křížkovat přímo potřeby. Šaškárny s procentíčky musejí přestat. Musí nastoupit těžké váhy se 100%.

   1. Poslechněte pana Sasina,ten jediný prý propaguje těžkou váhu a to

    PARNI VALEC SSSV ,tj stálou formaci Sjednocené Síly Společnosti Voliču ,

    který je stale více pod parou a hrozí udělat z té vládní pétidemolice sračku,což je pomalu v chodu .To se prý hlásá kazatelka husitka Anička 🛠️♥️💇🤠

  2. Souhlas.

   Jen jedna připomínka – SPD musí být do vlády přizvána (pokud teda nevyhraje volby). A co jsem zaregistroval, k připravenosti vládnout se hlásí.

  1. P.Václave ,
   Zkuste vyžadovat dát do chodu zablokovanou diskusi nad Plánem PNZ zájmu s potřeb volicu .Tuto nám dluží vrstva tzv intelektualu,kteří voliče dodnes neumí informovat co zas pečou za našimi zády a ďřistaji,že nic nikdy nepůjde a nejde.
   Hanba!No ní?

   Vzkazuje Anička husitka.

 15. Ja by som to odhadla tak nejak, ze my este ani nevieme, co chceme, natoz aby sme vedeli, ako toho dosiahnut.

  Chceme aby priemysel v CR bol vlastneny v CR, alebo vlastneny v zahranici? Chceme dosiahnut, aby obcania v CR mali podmienky pre vlastnu nemovitost, alebo chceme dosiahnut, aby banky v CR mali podmienky pre siroky prenajimaci biznis? Chceme, aby mal dostupne vzdelanie chytry potomok, alebo chceme, aby mal dostupne vzdelanie bohaty potomok? Chceme rozvijat sukromne zdravotnictvo s garantovanou dostupnostou podla obsahu penazenky, alebo chceme rozvijat robustne statne zdravotnictvo s garantovanou dostupnostou kazdych x kilometrov? Chceme budovat uzku vrstvu bohatych ludi, alebo chceme budovat siroku vrstvu nie uplne bohatych?

  Za mna nevieme, pretoze chceme socialny zmier, ale uzku skupinku bohatych, chceme sukromne kliniky, ale pohotovost v doslape, chceme platene skolstvo, ale aby sa tam dostal kazdy kto ma hlavu, chceme co najvzdelanejsi narod, ale slnieckovo neseparovat deti podla schopnosti … a s takymto pristupom aj kebyze druhykrat Kristus na svet prisiel, a vzal premiera v CR, tak len zalepi najvacsie diery, a bude valit bulvy, co ze sa to deje

  1. „Ja by som to odhadla tak nejak, ze my este ani nevieme, co chceme, natoz aby sme vedeli, ako toho dosiahnut.“
   Máte úplnou pravdu, začít se musí tady, přičemž diskuze jak toho dosáhnout a čeho dosáhnout může běžet paralelně. Ovšem jako hlavní je s v naprosté většině se shodnout na společném cíli. Jednou se to už podařilo, podaří se to i podruhé.

   1. Hlavni je vedet , ze my /nikdy ty, co nam to povysene tvrdi/ , ze nevime ,co chceme..
    Mate uplnou pravdu blaboli , voni vsichni sou blby a nevedi , jenom ja vim
    a sem chytreja vim co ty nechytry musi delat. Jenom voni musi.
    Takze vedet co chteji, ani nesmi..Aby pedagog vynikl.
    Hadat se v diskuzich bez konce je naprava do skednoceni..
    Nic jinyho ted nikdo nedela.
    Ze tomu dosavadni vyvoj sveta vodporuje ,ze lidi napravuji to co sily zla napachali ,
    to idiotum nevadi. A nikdy bohde vadit nebude..

  2. O sociálním smíru, jako antagonistovi současné akutní nasranosti, jsem se už párkrát zmínil.
   Nikoho ale evidentně nezajímá, nebo třeba ani neví, co si pod tím představit.
   Možné téma pro Vás, pane Dvořáku. Prosím.

 16. Se nezlobte…

  ..“Takže opakuji – Fiala se svou destrukcí pracuje nevídaným rozsahem v náš prospěch a příští volby by měly být o tom, že ukážeme licoměrnost „hry na opozici“, resp., že Babiš a Fiala jedno jsou, jen se liší nadšením pro Bruselské destrukční nápady.“..

  Co to jako má být?

 17. Naházejte to Okamurovi už teď v eurovolbách. Na jednoho europoslance stačí 150 000 hlasů.
  Koneckonců Špidla taky odstoupil, když v roce 2004 drtivě prohrál eurovolby.

 18. 🍥jinak Babišovi zaříznou v EU Agrofert
  žid Babiš je nejen agentem Aspen institutu, ale jeho údajné miliardářství je od počátku lupičství spojeno s Citibank. Dalším zmetkem je aspenista Havlíček.

  1. S „aspenem“ a Babišem tady melete hovadiny.
   Starší čtenáři litterate.cz to vědí.

   No, a za toho „žida“ byste zasloužil přímo pár přes držku.
   Pro ostatní, ne pro hňupy, tady cituji z Babišova životopisu – „…děd Andreje Babiše, byl pokřtěn v prosinci 1886 ve vinařské vesnici Dvorníky ležící několik kilometrů nad Hlohovcem nedaleko řeky Váh.“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Rodina_Andreje_Babi%C5%A1e
   L.

   1. Docela se začínám divit Vidlákovi, že tohoto člověka nehzabanuje, Alef už to tady psal. Podle mého je to provokatér a je opravdu otravný.

      1. Alefe,
       až mi naskočila husí kůže, když jsem si Váš link nakliknul.
       Než jsem si najel kurzorem, který z těch dvou komentů máte na mysli.
       L.

       PS
       Pravda, „svět by se nezbořil“, kdyby byl zabanován ten můj.
       Ale přece….

     1. A pane Dvořáku,
      proč píšete „potřebujeme“?
      Kdo to tady potřebuje?
      Pokud je patrno, máte své domovské stránky. Vy tam to potřebujete vědět?
      Nebo tu mluvíte za Vidlákův blog „Litterate.cz“?
      Souhlasí s tím Vidlák?
      L.

    1. Co to furt kecate, kazda vlada je predem dneska vybrana vod mocnych ,
     nez si ji volici zvoli.
     Kazdej vidi ty fakta , komu slouzi ty vlady ,zakazujou pismeno Z ,/vyhlasi valku Rusku ,
     vite vy, co je to valka , osobo s veprovym sadlem tam ,kde je u lidi mozek /
     a nasledky proziva na vlastni kuzi..
     Blbost, slepota sou bezedny a sou to zrudnosti vosklebeny Vyssi moci ,
     co je na nas vymrstila.
     Sadlo je uzitecny, ale nesmi to sadlo vzdelavat ,ucit mluvit a psat.
     Na to nejni a nebude.

   2. Docela se začínám divit Vidlákovi, že tohoto člověka nezabanuje, Alef už to tady psal. Podle mého je to provokatér a je opravdu otravný.

    1. Nevím. Kolikrát má velmi podnětné příspěvky, ale ohledně „všeobjímajícího židovského spiknutí“ mě taky štve. Ale rozhodně není kolovrátkem jako nacista Scallop.

     1. Jezdi nekdo ty auto, klani se az na zem , furt za tebou a
      dava ti miliardovy dary..
      A za co a na co.
      Mobilizuje pro tebe cely armady , aby te chranil?
      Seberou z tvyho ,vsecko ti, auto berou az ,seberou.
      Pravda overena skutecnostmi je pro h…a, provokace.
      Mlati vas s tim po hlave ze vsech stran.
      Vsude vo tom pisou a maji to overeny. Vysledky vzdelani sou..

      U nas vobet byl celej narod , nejakyho Saltzmana, za prvni republiky ,
      clena republikovyho demokratickyho parlamentu , co tam uhlavni nepritel , ten nepritel masarykovy demokracie asi delal.
      Za co byl chranenej imunitou a za co dostaval velky prachy…
      Nespikaval se ani trochu..

      Aby pri prvni prilezitosti ,kterou mu prave benes demokrati doprali ,
      zacal pachat nepricetny zlociny , dalsi heydrichiady,
      nam benesema , predtim demokraticky vyrobeny..

      Tentokrat zase pomoci a zase dalsich agentu a zase ze zapadu,
      vod 48 , zase poslany aby rozbesnili komunisty a zase proti nam
      z nenavisti k nam..
      Rozbesnovali nenavistny nacisty na nas ze zapadu,
      potom zase rozbesnovali komunisty na nas a zase ze zapadu.
      Kde je naky spiknuti??
      A kdo to ved u nas vod 48..Benes ,agent zapadu ,pripravil podminky /predtim pro nacisty a potom zase pro komunisty /,
      a Salztman, poslanec toho stejnyho ,demokratickyho CSR !!!! Aby.
      Moh zase besnit smrt a zakazu. /A kdo v tom vidi nejaky spyklece/.

 19. 🍥komunisté měli k dispozici organizační strukturu a masu lidí, kteří věděli co chtějí a měli představu, jak toho dosáhnout.

  To je dobrej vtip! 😝

  Komunismus byl košer banksterským projektem. Ovčané většinou netuší ani v současnosti, která bije. Žijí ze dne na den. Těší se na dárky od Jééžíška. Debilizace má svobodu.

 20. Dědeček dře v lese;
  těžkou kládu nese.
  Pomoz babko, zapři rámě,
  už ji neunese!

  “Ty můj dědku, myslet začni!”
  “Však jsem Físmann kondenzační
  před pár lety koupil.
  Myslíš, že jsem loupil?

  Koho by to napadlo,
  že tepelné čerpadlo
  stojí ročně víc, než plyn!
  Babko, uvař blín”.

  1. To záleží, kolik si nadčlověk účtuje za kubík plynu. Jestli 7 kč nebo 35 kč. Krbová kamna s výměníkem a obyčejná polínka jsou přirozenější. Dopřejme si toho potěšení, než nám to Greténi zakáží.

 21. Všetečný dotaz:

  Kdo je to „my“? Ve smyslu „my“, co se máme připravovat až na ty přespříští volby a zatím toho Fialu v jeho destruktivní činnosti nerušit?

  Jaký máme „my“ program, jakou vizi, jakého lídra? Kolik „nás“ je a k jaké ideologii se hlásíme? Čím chceme oslovit ty ostatní (co zatím nejsou „my“), aby zrovna „nám“ dali v těch přespříštích volbách svůj hlas?

  1. Definovat „my“ lze asi dle přístupu k zachování státu a jeho funkcí. Pravda je, že zatím není definována nebo prodiskutována vize, resp. cílový stav … pokud tedy neberu v úvahu návrh Blahynky. Ovšem i tady se díky právě návrhu blahynku začínají věci dávat do pohybu.
   Některé věci chtějí holt čas. Můžeme říct, že 1 zedník postaví 1 dům za 100 dní, ale 100 zedníků nepostaví 1 dům za 1 den. tak to je.
   Nicméně, je vidět jisté pokroky – např. mainstreamová média už nemají monopol, úspěšně se rozjíždějí aktivity, které motivují a spojují lidi s obdobným náhledem na svět … Svatoplukovy pruty, Zuberecké chodníčky, Jungmannova národní akademie atd. a tohle bude pravděpodobně přibývat a košatět.

   1. Miluna je košer b ..ka. U ní hledat pud sebezáchovy gojimů jest úsilím marným. Fialový hnus páchá plány košer banksterů. Výplody hospodaření aspen pětidemolice není složitá rovnice.

    🍥Jaký máme „my“ program, jakou vizi, jakého lídra?

    Lídr, předák, „Vůdce“ je snadno ovlivnitelný S tím má židovstvo tisícileté zkušenosti.

    Program?
    Co zachování druhu? Přirozenost?

    🍥že 1 zedník postaví 1 dům za 100 dní

    Dobrý vtip. Proč tedy ten dům stojí 7 mega?

    Mainstreamová média jsou košer sajrajt. Debilizace Lži!

    Jak z toho ven? Osvětlováním zrůdné strategie, a připomínáním pudu zachování druhu.

    1. Pane GOJI ,
     Nemohl byste panu Davidu Dvořákovi vysvětlit ,že tu bude stále jen vidět kakofonie komentu,když sám nepochopí ,že bude muset zkusit zavést diskusi NEJPRVE jak má postoupit Česko do vyšši kategorie statú z naší pozice nr.3 na nr.4,kde je na pr.Nemecko.
     Vize Blahyňka je dobrá ,ale chybí jí prováděcí plán a ten musí pochopit teprve po diskusi všichni voliči z vznikající SSSV tj celá Společnost Volicu.
     Když to neudělá muže se mu tu klidně stát ,že bude psát další roky a nic z toho nebude.
     To vzkazuje Anička a sama se už pokouší získat tzv intelektuální vrstvu,ta nám totiž dluží řešení místo ďřistani o prutech ze středověku aniž by vysvětlili co pruty ve skutečnosti představují konkrétně .
     To totiž dělá právě program PNZ zájmu a potřeb.

   2. Milena se ptá správně,ale nerozumí vzkazu ktery je tady vidi u pana D,D,D co pět minut na NOSe.A ten holenkove zní zní.
    *EXISTUJE TVORBA KONTRAIDEOLOGIE s názvem ANTINEOMARXISMUS.
    *EXISTUJE PROGRAM Národních Zájmu a potřeb,ovšem je přísně zakázáno diskutovat o postulátech
    *EXISTUJE VIZE Ing.Blahynky,která vi ,že máme postoupit do vyšši 4 kategorie statú a to propaguje PNZ
    A taky existuje parní válec prozatím jen stále více s více pod parou s názvem SSSV tj SOLIDARNI Síla Společnosti Voliču,která není vubec pozadu,ale muže určít budoucnost ??!
    Co by se asi stalo,kdyby ten náš fujer vystoupil na té stávce s projevem ,který by začínal slovy.
    ***DRAZI MI VOLICI,S RADOSTI VAM TADY MOHU OZNAMIT,ŽE VZNIKA SSSV***a popsal by program.To \,ale nemuže protože bez diskuse mu nebude NIKDO rozumět

    To by byla po diskusi fakt bomba!No ní?🔔🇨🇿👣💥

    KAZE HUSITKA Anička 💇🛠️🤠

    1. Anička mi řekla,že na ni byla vyčlenena celá kohorta pirátských Digi zločincú,kteří ji komolí její komenty. Fuj fuj. fujjjjjjj….
     Opraví li chyby ,okamžitě kdesi jinde vzniknou jakoby z čista jasná další .
     Proto za jakékoli nesrozumitelnosti doporučuje ,aby se voliči ptáli ,ale ti prozatím ješte neví jak se bojuje proti banksterum a kapitalistum ,proto se stydí ptát a to je špatně🤠🤩☠️🚴

    2. Milena ,spravne, ma to taky vod mne.
     Verbalni Kafemlejnek chce bejt , mnozina z bazina. /Cerpadlo napadlo/.
     Touzi bejt neco nic.
     Sto zedniku se nevejdou ani ,aby mohli neco stavet , dyz zaberou ,
     prostor stavby.
     Tsunami dalsiho vzdelani.

     Ten prostor je zivotne dulezitej .
     Kdyz je dobre, muze se neco delat , kdyz neni blby , musi se vo nej bojovat.
     Aby potom neco bylo, pro dycky viteze.

     Charizma je akademickej nesmysl , jenom stvavy mediovy chartizma,
     akorat , kdo umi, ma schopnosti a dela a ma vysledky, ma charizma.
     Z toho . Ne z infekcnich pouckecu medialniho pandemika, pandegoga.

     Jednoduchy , tamhle je Putin a ten to ma vsecko a bez zadnyho upornyho snazeni.
     Ma to vod boha, Vyssi moc zapricinila , ze se vobjevil a rusove to videli a vedeli /strasny podminky zkazy a zachrany jim to nadiktovali /,
     koho na Hrad../A koho ne/.
     Vozraly hovado president, videl co se deje se srbama a utek vod valu.
     Zase neco nahodnyho. Jinej by treba neutek ,ani bidne.

 22. Myslím, že rozhodovat se bude už v těchto volbách.
  Mění se totiž pravidla hry.
  Zatím to není tak vidět, lépe řečeno ČT o změně pravidel nebude informovat.
  V západní části Evropy začínají mít kritické množství radikálních připrchlíků, kteří se chtějí řídit vlastními zákony. (šaria) Jejich síla se začíná ukazovat např. při demonstracích na podporu Paleztinců z Gazy.
  Na východě Evropy už USA prohrály válku (rukama Ukrajiny) s Ruskem.
  Došel kanonenfuter, docházejí peníze vypůjčené na úkor našich dětí a vnoučat, Západ není schopen vyrábět dostatečné množství munice – nemá kvalifikované lidi ani suroviny.
  Válku je možné prodlužovat, ale ne už porazit Rusko + (BRICS+)
  Pokud bude Rusko i nadále odhodlané zvítězit, bude Evropa po čase kapitulovat. (USA se stáhnou a budou se tvářit, že se jich to netýká)
  Na Slovensku Fico razí politiku: Slováci na prvním místě, podobně jako Orbán.
  Pokud u nás v příštích volbách zvítězí (nejpravděpodobněji) Babiš, bude razit politiku podobnou jako na Slovensku Fico.
  Nic jiného mu totiž nezbude, pokud bude chtít přežít do budoucnosti. (myšleno přežít politicky a jako úspěšný podnikatel.)

   1. Nepřipadáte si s tím košerováním a židováním trošku jako vopruz. Nikdo tady na to neslyší, nikdo nereaguje…. Tady fakt není Aeronet…

     1. Nehazejte svoje sracky ,ale protidiskutujte.
      Delate jich hromady a porad na jednu hromadu,
      ,protoze nic jinyho neumite. S tim vopruzujete.

    1. 🙂 asi pan referent už má holt takový zadání…. Postrkávat diskusi nějakým směrem, povzbuzovat tendence, s tím že pak se uvidí jak se to dá využít. A asi nebude sám.
     Popravdě tu z toho mám občas pocit jako v libtárdí laboratoři, kde si borci testují na docela kvalitním vzorků opozičních diskutérů reakce a na různý předkládaný pokusný balónky. Ale i tak mě to tu baví 🙂

   2. Goji,
    že je Babuš zmetek a pod vlivem starých londýnských bank ,které mu na to pujčily,vídime asi všichni.
    On se chce už po prohře schovat pod sukýnkou své manželky, která těch sraček a tahánic má dost.
    Jestli vyhraje strčí vše do ruky členum Aspenu ,ktere angažuje už dnes a jsou pod jeho vedením.
    Vzkazuje AzKSH.
    Z toho se jinak nejde dostat než plánem PNZ a formaci vznikající SSSV.

 23. nevím, nevím. Rozehráváte tu šachovou partii, kdežto venku se chystá Vybíjená:

  Novinky.cz (12:41)
  Zápaly plic zaznamenané v Číně jsou i v Evropě: Zápaly plic, které zaznamenali v Číně, se podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka objevily i v Evropě. ČR prověřuje dostupnost antibiotik, která na ně účinkují.
  ——————-
  No, jestli je za těmi pneumoniemi mykoplasma, může nám být nedostatek penicilinu jedno, ten na ni neplatí – mykoplasma nemá buněčnou stěnu…

   1. Azitromycin (Sumamed) a asi i nějaké další makrolidy, Doxycyklin a jiné tetracykliny (mňamka aspoň na dva týdny). Breberku to spíš jen brzdí než likviduje. Kolega si to nedávno přivezl z ciziny a byl z toho docela špatný a dlouho..

 24. Ano, ale karieristicti sociopati typu Rajchla se dobrovolne nevzdaji, odkousnou si par procenticek, takze min. 10 % hlasu zas propadne…

 25. Jsme o dva až pět kroků pozadu. Hry, které se hrají pimprlaty konformních stran, jsou plánovány na dekády, minimálně.
  Z jistého pohledu je Fiala opravdu náš spojenec, ale chce se to zapřít. Kuba bude velmi umně kličkovat a-lá Babiš. Výsledek – stejný, ovšem další ztracené roky. Bez náhrady. Farský – to je už slušná kovadlina, a čeká, aby nám zakroutil krkem, pěkně po bolševicku (anglosasku).
  Myslím si, že je nemůžeme přehrát. Na jejich poli. Na jejich poli určují totiž pravidla oni a vždy budeme hrát pouze podle jejich pravidel. Mají nejlepší mozky na propagandu a neomezené zdroje, které si sami natisknou v nutném množství.
  Naše hřiště, naše pravidla. A nepohnou s námi. Co je naše pole? Odvěká pravidla úspěšného bytí, které nepomíjí: rodina, stát, víra (idea), kultura – naše a kulturnost, slušnost, úcta, pracovitost, spořivost (opak dluhového hospodářství – kabaly). Bezpečnost. Nejdříve pro členy, pak i šíře, jak se budou přidávat další. Zájmy vlastní a až pak cizí. Rozdávat se dá pouze z toho, co už máme. Tak to směřuje Orbán, Fico a další.
  Tak to vidím.

  1. Máte pravdu, taky celou dobu říkám, že je nejde porazit na jejich hřišti podle jejich pravidel. Musíme budovat svoje pravidla a svoje hřiště. Jejich destrukční činnost nám jen přihrává spoluobčany … nic více.
   Historie taky ovšem ukazuje, že porazit je lze- porazili je bolševici v Rusku, komunisti u nás, teď je poráží Putin.

   1. Jde je porazit na jejich hřišti i podle jejich pravidel. Ovšem oni nesmí být zároveň rozhodčími, kteří si pravidla podle potřeby okamžitě ohnou. Ostatně i o tom je Vidlákův článek o faktické vládě znormalizovaných mééédií.

   2. Tady se obávám časové tísně,kdy napáchají nevratné škody viz migrace,deindustrializace atd. To už nám může být jejich hřiště naše hřiště celkem fuk, protože končíme.

     1. A trvalý rozvrat…
      I Francouzům se vyplatila jen první generace migrantů. A není to o nějakém rasismu, obligátně stran bílých. Je to čirý důsledek islámu, kde je jednak je nepřípustné odpadlictví, žena nesmí pracovat ale jen rodit (= chudoba), a s výukou jen Koránu se také do vyšší společnosti nevypracujete.
      Není to ani o národnosti, jen o téhle ničivé víře, která je krvavou ideologií i podlým politickým systémem současně.
      Jediný výsledek takového soužití je válka. Občanská, vyhlazovací – buď oni nebo my…

     2. Kolikrát si říkám, že vlastně migrace, hlavně afroasijská – migrace bídy a zločinu je ve výsledku strašnější než válka. Samozřejmě nikdo mrtvé z války nikdo nevskřísí, ale pokud migrantů přijde opravdu dost, na daném území už časem budou žít jiní lidé – jiná civilizace.

      1. Ano. Je to tichá genocida, alespoň zprvu. A odvrátit se dá jedině násilím. Kdo tedy podporuje takovouto migraci má na rukou krev ať tak či onak.

   3. Otázkou je, jak daleko nechat dojít devastaci země. S každým dnem se mění věková a tedy i vzdělanostní struktura společnosti. A ne k lepšímu.

    1. Jednou z pricin je slabnouci moc neschopnych cokoliv , v centru moci .
     Ta. Vytvari zoufalstvi strachu diktovany panickym strachem z vlastnich obcanu,
     vidinami trestu za jejich zlociny .
     /Za ucelem upevnit moc a z chamtivosti , zpusobene/
     Ze ztraty moci a snahy se zachranit , naplnit za kazdou cenu to jejich
     a jima zpusobene vakuum , tyhle strachy diktuji ,znicit vse a
     pozvat na pomoc na sve narody ,
     davy zarucenych nenavistnych nepratel..Na svoji zachranu.
     Katastrofa ,vysledek.

  1. Co na to říci Ládíku … máte pravdu, ale žádný boj není bez obětí. Sám na tom nejsem nejlépe a to si navíc myslím, že už moje generace zažije s největší pravděpodobností výpadky ve vyplácení důchodů a jiných dávek.

   1. Právě jsem se vrátil z lesa (těžba)… já zas na tom nejsem nejhůř – tak to řeším tak, že podporuji ty “slabší”. Ono se to totiž může ze dne na den otočit. Když jsem před 3 lety musel náhle poležet ve špitále, vyvstalo náhle dost takových, kteří ihned pomohli mé domácnosti. Solidarita je velká věc.

  2. Ale jestli tomu dobře rozumím, mám pro Vás špatnou zprávu, neboť model Venezuely, po němž se zde volá, rozhodně nevede k nějaké prosperitě, naopak. Ale budete mít vše ve svých rukou, jak si přejete.

   1. Hmm … fakta ukazují něco jiného. RF když spolupracovala s anglosasy, tak životní úroveň naprosté většiny šla extrémně dolů, když anglosasové uvalili sankce, tak dochází k růstu a osamostatňování se.
    U nás zatím můžeme pozorovat jen fázi „úspěšné“ spolupráce s anglosasy. Výsledkem zatím je, že pár jedinců je extrémně bohatých, kdežto např. 1 mio lidí nemá zubaře, 300 tis. dětí pediatra, exekucí a bezdomovců je taky více než za minulého režimu a čísla rostou, odtah vytvořené hodnoty směr Západ je taky enormní atd.
    V podstatě se dá říci, že tu vaši Venezuelu máme šanci, při zachování současného stavu, dohnat.

     1. Pretoze RF vedela, co chce … skupovala ‚na tajnaka‘ vsetky dostupne akcie svojich podnikov, az sa ‚vratili‘ do ruskych ruk … co je moje, s tym si viem hospodarit ako potrebujem, co nie je moje, o tom rozhoduje zahranicny vlastnik, v pripade CEZ dokonca minoritny …

      1. Jenže my nejsme RF. A nemáme cara Putina.
       Že je tom diktátor si uvědomují i Rusové a komentují to obvykle takto: „Dej Bůh, aby nám ještě dlouho vydržel!, jinak nám gubernátoři Rusko rozprodají.“

     1. Už ne pracovně.
      Nicméně, mám tam přátele a kus srdce, je to úžasná země a vlastně úžasný světadíl.
      Takže dokud mohu, budu se tam vracet.

       1. Ládiku, na troušení musí mít jeden buňky a musí se chtít a vono se nechce, neboť by to mohlo přerůst přes hlavu a to je mor pro líného tvora. A laťka je tady hodně vysoko a vůbec.. Raději si v klidu počtu a sem tam něco podotknu. A tady, v tomto prostoru, je fakt často zajímavé počtení.
        Chybí tady snad už jen Pepa Řepa. Jako třešnička na dortu. Ostatně, kde je mu asi konec?

        1. Chybí jich tady z dob Stejskalových blogů na Atuálně.cz víc.
         To byly doby – sám jsem odtamtud odešel někdy v roce 2010 – ještě dost dlouho před samotným Stejskalem – kdepak je jemu dnes konec – ač „dráb“, tak nepochybně nejlepší v celé blogosféře – no, teď jsem ho pohledal a „potěš koště“ – Editor názorů ve společnosti Deník N – https://cz.linkedin.com/in/libor-stejskal-8489b160
         L.

         1. Mam pocit, ze dotaz smeroval na osud Pepy Repy.

          Na „draba“ Stejskala bych az s takovou laskou asi nevzpominal. Standardni pokrytec.

          1. Vám se zdá, že jsem /chybně/ odpovídal na „dotaz“?
           Že jsem měl, nebo snad dokonce musel odpovídat na dotaz?
           Nikoliv.
           Vzpomněl jsem na časy blogů na Aktuálně.cz a na tamního Stejskala.
           A připomněl, že ač „dráb“, tak nejlepší, čímž myslím, že svou profesi sice dělal poplatnou svému chlebodárci, ale i díky jemu /samozřejmě na prvním místě „diskutujícím“/ byly blogy tam nejlepší z těch na mainstreamu, co jsem znal.
           Samozřejmě, i tam chodili „trollové“, co smrděli a káleli, a právě je dokázal Stejskal ukočírovat /a banoval celkem často/.
           Vy v mém komentu čtete něco o „lásce“ ke Stejskalovi?
           Ne náhodou jsem dal odkaz na jeho profesní curriculum vitae a pozici, kde doposud skončil…

           Jo, a když píšu, že Stejskal dokázal ukočírovat /banovat/ smradlavé a kálející trolly, nemohu se zbavit dojmu, že „by ho nejednou bylo třeba i tady a teď“, jakkoliv si nejsem jist, koho by dnes jako trolla banoval a koho ne, ale tehdy před třinácti lety, než jsem odešel, to věděl.
           „Jó, časy se mění….“ https://www.youtube.com/watch?v=xf_fzNNV3qw

           L.

          2. A ještě, „jozka“, byl byste té lásky a prozradil nick, pod kterým jste psal „u Stejskala“ /samozřejmě se neptám na identitu/.
           Já mám stále stejný, nihil novi sub sole.
           L.

          3. Ano.
           Někdo z trollů do jedné diskuse zavěsil heslo „Češi do plynu!“ a on je tam nechal. Přes minimálně desítky upozornění. A na minimálně desítky dotazů, proč to tam nechal, nikdy neodpověděl.
           To byl začátek sešupu.
           Pak byl nahrazen „Disqusem“ a to byla konečná zajímavým diskusím na ACZ.

          4. To už jsem tam několik let nebyl.
           Ono ta štace, kde působí dnes, o něm dost vypovídá.
           Asi dno.
           Ale nevím, tu „žumpu“ /DeníkN/ jsem si nikdy nenaklikl.
           Takže jen tak, co kolem šumí.
           L.

          5. Pokud tedy to měl být Váš nick, tak to jsme se minuli. Už jsem byl asi dávno pryč.
           L.

          6. Driv byl Zvedavec, se spoustou kvalitnich a podnetnych prispevku s myslenkama a s diskusi vo necem.
           Zvedavec stvora, si to sam zasklil a ted zebra vo prispevecek ,korunku na kaficko…

          7. ->Lex:

           Ne, to nebyl muj nick, to byla latinska reakce na latinskou frazi na konci vaseho prispevku.

        2. Na PŘ myslím často. Prorokoval Ukrajině rozdělení už před rokem 2014, jen jsme vymýšleli čáru – jestli půjde demarkační po poledníku nebo podél které řeky… Nešmátrám po netu jinde, než tady nebo u Alefa (a v rodné Noře), tak ho nemohu najít. O laťku se nebojte, já ji položil na zem!

   2. Venezuela má pod nohama nekonečné bohatství, jako Saudové. Jenže, po veleúspěšné kolonizaci US společnostmi, kdy jim za národní bohatství nedali skoro nic a stát nemohl plnit nejzákladnější funkce, došlo ke znárodnění (do vlastních rukou, a tudíž nastolení socialismu. Pozor, jako obrany proti odnožím Standard Oil a jiným.
    Ti se za to odměnili demokratickými sankcemi nejdemokratičtějšího světa, a Venezuela je totálně zablokovaná. Kuba 2. Podobný příběh, podobný konec. Takže, shrnuto, chudoba a přerozdělovací status (jako jediný dokáže v kritických podmínkách uživit lid) Venezuely je důsledkem brutálního vykořisťování demo světem. Není to naopak, jak se nás snaží přesvědčit masmedia: že totiž ta bída je důsledkem nastoleného socialismu, který si dobrovolně nainstalovali sami.
    Ten systém tam je jejich obrannou reakcí na ještě větší svízel.
    A tak je to po celém světě, skoro: Írán také – zde, jako muslimská země, namísto socialismu byla jednotící ideou idea islámu. Po Rézovi Páhlavím.

  3. Elektrická enerie – 11 444 korun, ale banka m,i půjčila. To je topení , které zavedl falešný majitel, ale za MINULOU topnou sezóznu. Letos ponechávám topná tělesa vypnutá, takže by mohla teplota klesnout směrem k venkovní a dům bude (možná)
   protékán vodou z popraskaného potrubí, ale platba bude kryta mým důchodem.. Na základě zkušeností minulých let se tak stane asi koncem února. Teď tu je tedy 6°C Nabízí se otázka, jaký prospěch společnosti vznikne. V květnu už bude splaceno a budu moci topit jako v sauně.V domě jsem zažil též pokus o vraždu(záměma fázového a nulového vodiče na svorkovnoci z ulice. Též byl v domě založen požár (celým městem byly cítit odpady fenolických pryskyřic). Ano, i na tomto hřišti se hraje o majetek. Nikoli o to, komu patří firma Schneider z Creuzotu (pozdější Škoda PlzreŇ.)

   1. Záměna některé L za PEN v přípojné domovní skříni, musela v některé domácnosti, kromě úrazů způsobit i likvidaci prakticky všeho, připojeného na síť.
    Jinak řečeno, v některých zásuvkách a na některých svítidlech, se objevilo namísto 230V plných 400V.
    Ty byty nemají rozvod v TN-S a standardní, odbočné 100mA chrániče na stoupačce?
    Co průběžné revizní zprávy? Kdo ty škody platil?
    Kde to proboha bydlíte a kdo Vám zajistil internetové připojení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *