20 května, 2024

Venkov sobě

Takhle to bylo i tenkrát, když stavěli Národní divadlo, ne? To se také všude po vesnicích sbíraly příspěvky, aby z toho vznikla instituce, která bude národu ku prospěchu… Jo, tenkrát říkali: „Národ sobě,“ ale v podstatě to bylo to samé, co dneska. Doboví dezoláti, tedy sedláci a podruzi se učili, jak se organizovat a jak stavět první podpůrné struktury pro národní zájmy. V Práglu se zatím zdatně němčilo a ostentativně se ukazoval příklon k Habsburkům…

Teď to není jiné. Národ se nám vyskytuje především na vesnicích, menších městech a sídlištích, je předmětem opovržení, protože se zabývá prací, kterou lepšolidé považují za sprostou, patří do něj chudina, která si za to samozřejmě může sama, příslušníci pomocné elity, čili doboví lokajové se považují za něco lepšího a cítí se být euroobčany. Rodovou českou šlechtu už dneska nemáme, ale přece jenom máme v této zemi nějaké úspěšné a bohaté lidi, kteří se neodrodili a vědí, že je lepší být s národem a platit mu daně, než čekat, až nad vámi zvítězí nadnárodní korporace díky podplaceným a zlobovaným zákonům, které nadšeně prosadili rektální alpinisté cizích zájmů.

Budete otroky ve vlastní zemi…. kdopak to v roce 1989 řekl?

Ne, všichni nesklonili koleno před Baalem. Všechno nebylo ztraceno. Udělalo se hodně mravenčí práce, která dlouho nebyla vidět. Předmět opovržení pražské kavárny zvedá hlavu. Český dezolát se umí svolat bez prodejných intervjuků a mediálních slouhů evropských hodnot. Český dezolát plní sokolovny. Ves a nenávist se dožaduje stejných práv, která si doteď osobovala jen Praha a láska. Jako houby po dešti vznikají různé projekty. Petr Hampl vydupal ze země Jungmannovu akademii. Funguje vynikající časopis Argument. Existuje spolek Svatopluk, existuje Karlova legie, Petr Bohuš má Modrého jelena, existuje celá řada skvělých blogů, fejsbůk se hemží influencery s tisícovými i desetitisícovými dosahy. V Praze je kromě kavárny i Pražská hospoda… Velmi dobře pracuje Společnost pro obranu svobody projevu, která má velký dosah. Formují se noví politici, kteří nacházejí posluchače i podporovatele. Kdo dneska nedokáže svolat stotisícovou demonstraci, je břídil. K tomu mez námi běhá celá řada schopných a iniciativních jednotlivců, kteří nepatří do žádné skupiny, ale odvádějí nezištně obrovské množství práce.

Porovnejte současnost s rokem 2020 a zjistíte, že jsme úplně někde jinde.

Víte, kdy jsem si plně uvědomil, že se v této zemi něco zlomilo? Ne, nebylo to na první demonstraci v září, ani na té druhé. Bylo to v prosinci, kdy jsem vás žádal o podporu a druhý den jsem nestíhal valit bulvy, jak velká ta podpora byla. Znovu jsem si to uvědomil, když jsme doma balili ty stovky knih a rozesílali je. A do třetice jsem si to uvědomil, když jsem to všechno pěkně do koruny zdanil.

Ne, v této zemi není nic ztraceno. Je to vidět na demonstracích, je to vidět na fejsbůku, je to vidět na plných sálech a je to vidět i na penězích… dokonce je to vidět tak moc, že i když jsem za poslední měsíc veškeré prodeje knih zastavil a nikde nedával k dispozici číslo účtu, stejně chodily platby.

Už tenkrát, když jsem ráno zjistil, že mám skutečné podporovatele, jsem si řekl, že všechny ty peníze musím národu zase vrátit ve své práci. Tohle prostě nesmí zůstat jednorázovým vydavatelským počinem, který by zazářil jako meteor a zase zmizel. Každá koruna musí naší zemi zase něco přinést. I pustil jsem se do příprav…

Vězte, že od tohoto týdne existuje Institut českého venkova.

To abychom na Vidláckou činnost měli IČO, abychom mohli dostávat podporu, abyste si vy mohli tuto podporu odepisovat z daní a abychom opravdu každou korunu mohli otočit do práce pro tuto zemi a neposílali z toho patnáct procent Stanjurovi, který ty prachy hodí do černé díry. A protože nerad dostávám jen tak, každý, kdo nás podpoří částkou alespoň 350,- Kč, může si říci o knihu stejným postupem jako doposud.

Institut českého venkova je zapsaný spolek, přičemž jsem se nechal od ostatních dvou členů drze zvolit ředitelem… Stanovy jsem měl hotové už v únoru a zakládací listinu mi soud poslal v půlce března. Ale než uplynuly všechny byrokratické lhůty, máme skoro půlku dubna…

Účelem spolku je dělat Vidláckou činnost, ale lépe a radostněji.

Jednak budu propagovat zemědělství a soběstačnost. Vydal jsem o tom knížku a budu samozřejmě dál o zemědělství psát. Dokonce jsem si sehnal spolupracovníky a chceme příští rok začít o zemědělství i natáčet filmečky. Chci od podzimu dělat workshopy a učit, jak se uživit na zahrádce, protože jestli nám naše vláda vydrží v seslích, tak to budeme všichni potřebovat jako sůl.

Tady chci apelovat na všechny naše zemědělce, kteří mě čtou… kluci, píšu o českém zemědělství mnohem lépe než Agrární komora. Jsem asi jediný bloger, který oboru rozumí a nepíše o něm hovadiny. Jsem jediný, kdo tu neblouzní o maličkých farmičkách s kravičkami, kde všichni radostně budují krajinu a nejsou závislí na bankách a komoditní burze. Jsem jediný, kdo se u nás zastává i větších zemědělských firem a dokonce se zastávám i českých zemědělských koncernů, protože vím, jak to chodí. Já jsem vždycky psal o tom, kdo naší republiku doopravdy krmí. Byl jsem skoro jediný, kdo tu nenadával na řepku, protože popisuju situaci, jaká skutečně je. Jestli chcete, abych v tom pokračoval, psal a zastával se vás, tak pod tímto článkem najdete číslo účtu. Když mi pomůžete, nebude tu jen blbec Nekula, který tvrdí, že za zdražení jídla můžete vy, ale zazní i mnohem zemědělštější pohled než od ministra zemědělství. Nemluvě o tom, že se na vás chystají další evropské regul…. katastrofy a budete potřebovat svého tribuna…

Zadruhé budu spojovat. Ne beznadějným apelováním, aby se domluvili ti, kteří se domluvit nechtějí nebo nemohou, ale budu to dělat otevřenými dveřmi u Vidláka. To platí nejen pro politiky, ale také pro influencery a koneckonců vás všechny, co mě čtete. Vidlák pohostí každého a pokusí se přispět tomu, abychom uměli lépe a rychleji reagovat na pravdomluvné intervjuky a jejich lhaní. K tomuto účelu jsme s bratrem právě zahájili programování lepšího rozhraní pro Kydy, Litterate i Institut. Jakmile to bude, chtěl bych pozvat všechny, se kterými jsem se v uplynulém roce potkal (a ještě potkám) a dát jim na Litterate prostor. Musíme zvyšovat náš dosah i kvalitu, musí nás být víc, musíme mít mnohem přímější kontakty na naše politiky…. zkrátka musíme s velkými médii hrát rovnocennější hru.

První peníze půjdou právě na toto.

A do třetice, potřebujeme své podpůrné struktury. Potřebujeme se scházet, potřebujeme mít v tomto zdivočelém světě nějaký pevný bod. Potřebujeme pokládat koleje těm, kteří pak po nich potáhnou národ politicky. Myslím, že kandidátů na politické lokomotivy je u nás dost a mezi nimi jsou i velmi silní borci. Ale i oni potřebují zpětnou vazbu. Potřebují někoho, kdo se jich zastane, kdo se ujme jejich obrany, protože to nemohou všechno dělat sami.

Nechci být dalším politickým konkurentem těm, kteří už tady jsou. Už vícekrát jsem říkal, že politikou se budu živit jen v tom nejkrajnějším případě. Ale hodlám působit, aby voliči věděli, koho volí, aby se mohli o své lídry opřít a naopak aby se budoucí poslanci a senátoři mohli opřít o svoje voliče. Aby budoucí premiér mohl „mít koule“ na to, aby se postavil ČEZu, aby vzdoroval EU a aby se pustil do křížku s velkými korporacemi, potřebuje vědět, že nestojí sám. Bude potřebovat, abychom za ním stáli nejen hubou, ale i činy.

Ode dneška bude pod každým článkem toto číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003 Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč, bude si moci nechat zaslat moji knihu o zemědělství. Během několika dní bychom měli mít spárovaný účet s naší poštovní aplikací na Kydech, aby bylo možné si vyžádat knihu takřka okamžitě po platbě. Každopádně do zprávy příjemci nezapomeňte napsat, že jde o dar.

Vidlák vám děkuje. Naše země se probouzí, náš národ zvedá hlavu a jednoho dne tahle fialová noční můra skončí.

286 thoughts on “Venkov sobě

 1. Vazeni zemedelci a ucastnici pondelniho vyletu do Prahy,
  Reseni priciny, Green Dealu, reseni a protest proti tomuto socialnimu experimentu, schvaluji.
  MAlbi

 2. V březnovém modelu Kantaru si pohoršily vládní strany s výjimkou Pirátů. ANO vede
  Před 3 minutami

  1. K výsledkům průzkumu je zbytečná ztráta času se vyjadřovat. Proč? Protože agentura zadá otázky respondentům vybraným tak, aby zadavatel (za peníze) byl spokojen. Všichni musí spokojeni a volič jen kouká.

 3. Pane Vidláku,
  Jak Vaše myšlenka, tak a záměr jsou jistě chvályhodné a navrhoval bych, abyste začal tím nejzákladnějším a to je český jazyk. Neboť je známo, že právě venkov se v 19. století nejvíc zasloužil o jeho zachování a očištění od nánosu tehdy především německých výrazů. Dnes je to angličtina, a to především její americký klon, kterým obzvláště žurnalisté zaplevelují krásný a výrazově dostatečně bohatý český jazyk. Samozřejmě nevolám po jejich odstraňování šmahem a zavádění různých těch jiráskovských „klapkobrnkostrojů“, „čistonosoplen“, spěšnovedů“ a podobných nesmyslů. Ale jen ve Vašem článku jsem našel řadu výrazů, bez kterých by se text docela dobře obešel. Namátkou – workshop, bloger, intervjuk, influencer….
  Aby bylo jasno: sám umím anglicky dost dobře na to, abych jim rozuměl, ale natolik si vážím rodného jazyka, že bych tyto novotvary dokázal snadno oželet.

  1. Respektuji Vas nazor.
   Jak byste si poradil s takovym „do not feed the troll“ ?
   Nekrmte magicke obry a trpasliky.
   Smeji se nahlas, drive nespisovne – lol

 4. Milý pane Vidláku,

  když člověk zjednoduší Vaše poselství, tak dle Vás de facto člověk, který
  žije ve městě
  má vyšší vzdělání
  nadprůměrný příjem
  rád nakupuje zboží z celého světa
  rád cestuje
  daří se mu stále dobře navzdory nesnadné situaci

  nemá právo rozhodovat o tom, co se ve státě bude dělat, není pravý Čech a měl by být (pokud to nepůjde po dobrém, tak donutíte po zlém) podřízen lidem žijícím na venkově, kteří se vůbec netrápí faktickým skutkem věci, ale je pro ně na prvním místě ideové hledisko.

  Velmi velmi smutné počtení, nebudu lhát.

  1. No jistě, to máte jako s volbami, že o životě či funkci tohoto národa mohou volit/rozhodovat lidé, kteří zde trvale nežijí.

  2. Hmm, tak nějak po svém, po fialovsku interpretující pozorovatel naprosto klasicky dezinterpretuje, a že mu to jde … Určitě ve svatém echt demokratickém rozhořčení opomenul tuny naprosto otevřených – ne vyplývajících – vyjádření těch „dobře živených, samozřejmě špičkově vzdělaných, zajištěných, úspěšných kdykoliv za jakýchkoliv podmínek, cestovatelů=prostě šlechticů ducha o odebrání volebního práva seniorům, vesničanům, oponentů a dezolátům vůbec, tuny odstavců od armády městské šlechty o arestaci a eliminaci té tupé vesnické a odbojné špíny co si neváží jejich blahorodí, ti samí navrhovali občas i odebrání dětí, vystěhování, podřezávali bývalého prezidenta a vykrvovali ho – samozřejmě beztrestně, ti samí co vyřvávají Sláva Ukrajině, co by s Řeporyjským chcípákem podřezávali české svině, vraždili jejich děti , znásilňování ženy, hnali ten dobytek do války, zabavovali majetek, atd., tak jejích zástupcecaxsympatozant POZOROVATEL se cítí dotčen…
   Mně omejou, zloděj křičí chyťte zloděje a vrah o morálce káže – jde o další neomalený projev křupanské arogance balené v rádoby hedvábném slovníku. Fuj, je načase vracet minimálně stejnou mincí , a nenechávat podobné plačky bez reakce…
   Ano, městský liberál doslova tyjící na úkor pofdfinancování a vyrabování zbytku státu by měl okamžitě přijít o výhodu městům danou tzv.daňovým určením, tzv. Liberální plebs by si měl jím prosazování experimenty platit ze svého, stejně jako hostit jimi pozvání, platit jím resocializaci i životní náklady, nejlépe zdarma pronajmout či sdílet své nemovitosti bez možnosti jakkoliv jakékoliv náklady přenést na erár. Tvrdě a okamžitě postihovat všechny snahy o dojení eráru klidně čínským způsobem, okamžitě zamezit rabování, rozprodeje veřejného, státního majetku, a retroaktivně Tvrdě eliminovat zloděje, deprivanty a vlastizrádce na všech úrovních, samozřejmě se zabavením kont a majetku.
   Praha – je hnízdo zmizí, stahuje se tam póvl z celé ČR. Samozřejmě především z dobře zivených měst, kde si náckovská prý demokratická klika hýčká a pěstuje POZOROVATELE všeho druhu…
   Už mi dochází velkorysost s drzostí uřvaných, ublížených spravedlivých pachatelů a podporovatelů toho neuvěřitelného svinstva, marastu kolem, kvikotu a vyhrožování hrobařů státu , kteří si tady otevírají kde co, a pár metrů za hranicí v BDR drží kušnu a ruce v krabičce a provozování Sláva těm, co nedávno řezali bez mrknutí oka lidem končetiny za živá ruční pilou …
   Slušnosti bych se, být Vámi, ano náhodou nedovolával, neb jste se jí jednak dočkal v míře nebývalé ač jste se s plným vědomím postavil na stranu české špíny …
   Vidlák je naopak příliš slušný, stejně jako tzv.alternativa, která je navíc i díky té slušnosti demolici a Vaší krevní k smíchu …

  3. Re: Pozorovatel

   Asi to bude tím, že takový soudruh z města, který:
   – žije ve městě
   – má vyšší vzdělání
   – nadprůměrný příjem
   – rád nakupuje zboží z celého světa
   – rád cestuje
   – daří se mu stále dobře navzdory nesnadné situaci

   si neustále vytírá prdel se všemi okolo, kteří si nestihli nakrást, anebo se narvat do nadprůměrně placeného hnízdečka zalévaného mlékem a strdím ze státního cecíku.

   Velmi, ale velmi smutné počtení, nebudu lhát.

  4. Ano, žiji v malém městě. Mám slušné vzdělání. Můj důchod patří do 10 % nejvyšších důchodů. Přesto držím pěsti vidlákovi a chápu jeho argumenty. Jsem přesvědčen, že jeho myšlenky a argumenty mají logiku. Vám jak vidno nikdo nebrání mít svůj názor a způsob života a navíc to publikovat na vidlákových stránkách. Oproti tomu nám chcimírům a dezolátům je bráněno ve vystupování ve veřejných komunikačních prostředcích, lidé jako pan Sterzik (vidlák), paní senátorka Hamplová a mnoho jiných jsou jen dehonestováni pro jiné názory a přístup k životu. A protože jsem nikdy nebyl podržtaška tak se klidně podepíši.
   Luboš Šimon ( lubos.simon@volny.cz)

  5. A to jste si milý Pozorovateli vytáhl z jaké díry?
   Protože v tom článku nic z toho co píšete není ani náznakem.
   Paradoxně všechny body na mně sedí, možná nejsem až tak velký cestovatel. Jen nejsem „progresivní liberál“, ale ten klasický.
   Ideové hledisko? Jakože vesničani jsou ideologové a metropole přichází pragmatismus?
   Odkud se vždy šířily zrůdné ideologie – nacismus, komunismus, Euronacionalisms, GreanDealismus, Genderismus aj. ?
   Nebo se odkazujete pragmatickou příchylnost k vládnoucím strukturám, ať z nás třeba udělají kolonii, jen když oni budou nadřazenou kastou?
   Smutné počtení pro smutného klauna.

  6. Vy jste to podal tak krasne, ze jsem to pochopil i ja. Jen bych hloupe poznamenal, ze takove zjednoduseni jake jste zde vybaletil, je mozna dobre pro Vas. Chudemu primitivovi nezbyva nez ta zavist.
   Ted vazne.
   Opomel jste Green Deal, i kdyz sam jsem skepticky k tomu, az se zacnou lamat dotace, tak kdo zustane a kdo tam je jen kvuli dotacim. Green Deal je konecne mantra o pricine.
   Opomel jste zminit, ze vlada stale jen narizuje a meni, to je podstata dle meho nazoru velmi chybne mutace managementu.
   Slovy klasika, proved vola svetem a volem zustane.
   Ale ted zase vazne, nedavno jsem zazil jednoho takoveho rekneme cloveka ktery spis odpovida popisu ktery uvadite. Naprosto bezelstne mi rekl – nechapu proc si vsichni stezuji na drahy benzin u nas, kdyz v zemi X.Y (evropske zemi ze ktere se vratil) kdyz v teto zemi je benzin o 10 kc na litr drazsi nez u nas. To jsem teda cumel. Takze zpet letela otazka o vysi prumerne mzdy u nas a v zemi X.Y. .
   Lidi jsou ruzni.

   1. Ministr vnitra UA přišel na nekalé praktiky ministerstva obrany (rozkrádání pomoci) a taky si žádal svoji libru masa. Proto dostal na příděl jakýsi vrtulník, to ostatní je známo : libra masa se nebude dělit.

  1. Letaji, to je ta pricina. Kdyz se poroucha letadlo, tak ze vzduchu dopadne az na zem. Stejne jako lode se potopi az na dno.

 5. Právě jsem si vyslechl rozhovor s fotbalovo-tenisovým Jindřichem Rajchlemu u Xavera na XTV zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=k_kgoR16-Lw

  Vřele doporučuji si povšimnout jak v úvodní části Rajchl hovoří o morálce a o tom jak chce sloužit lidu atd…

  Sluha lidu, sluha lidu, sluha lidu, kde jsem to jen slyšel …?!

  1. Kolemjdoucí

   Jak by jste to definoval vy? Slovo za nic nemůže a my se jistě brzo dozvíme, kdo je kdo? Přesně podle K.Čapka.

   1. Vážený Milane 44,
    o mě a o mé definice tady skutečně nejde.

    Poslechněte si ten rozhovor alespoň do cca 11 min., velmi pečlivě si všímejte jak tam Rajchl hovoří o morálce, o mravnosti, o tom, jak klade důraz na etiku, na slušnost a odkazuje se na svůj jak se hezky česky říká „begraund“ a porovnejte to s jeho minulostí. Tu jak se mu dařilo prosadit se ve vrcholných funkcích FAČRU za dob Berbra a spol., tu na jeho řekněme přítomnost u tunelování tenisového klubu apod.

    1. Já ale o panu Rajchlovi nic špatného neslyšel a to co se píše na Seznamu, nebo Aktuálně.cz , tak tomu už nevěřím, protože tam se jenom lže.

     1. Tak v tom případě vám nezbývá, než podporovat toho vašeho Sluhu lidu. A mě pak nezbyde než doufat, že to zde nedopadne stejně či nějak podobně jako tam, kde si již svého Sluhu lidu zvolili…

     2. Milan44
      A všímáte si toho jak po něm jdou, jak slepice po flusu🤣 Proč se unavovat tím, co vyvádí vládní sebranka. není dne, aby se nevyvalila nějaká sviňárna. Vono je jednodušší ťukat o nějakém porsche, nebo Pradě. Na to by se mohl nějaký ten závistivec plný žluče lapnout.
      „Místo stovky jen čtyřicet miliard. Stanjura upravil odhad výběru daně a odvodu z neočekávaných zisků.“ Proč nad tím lamentovat, když máme to porsche a Pradu.
      Jen tak na okraj. Včera v domnění, že štěkna Jílková už skončila, bylo přepnuto na její kanál. Chci hned přepnout ale zaujal mě muž z lidu.
      Budu parafrázovat jeho slova.
      Chci se tady zastat ministra financí. Neříkejte, že nemá žádné ekonomické znalosti.
      Před 89 dělal v Ostravě na Černé louce, vexláka. A Jílčena se mohla zvencnout👍

   2. No právě jsem v bedně narazila na jedno japonské přísloví: „Dají -li se mravenci dohromady, zatřesou i stromem“.
    Tak kdo ví

  2. Snad pro ty, kteří se kojí falešnou nadějí na nějakou rychlou změnu:
   Tady https://youtu.be/AdZyDAc_p4c?t=4024 (od 1:07:03 záznamu) „Chceme nastavit systémové změny tak, abychom došli k prosperitě, bezpečnosti, svobodě a suverenitě (…) Neříkám, že se to stane za rok nebo v příštích volbách, politika je maraton, tak jenom aby někdo nenapsal, že si myslím, že příští volby vyhrajeme (smích)

   1. Něco se měnit dá rychle, něco pomaleji, což pochybuju, že někdo neví. Myslím si, že to nevědí jen ti kojenci. A taky si myslím, že prakticky nikdo takovým kojencem není.

    Na druhou stranu, pro naši zemi je přímo kritickým nebezpečím tato vláda. Jestli někdo neví proč, není to má vina. Až se ji podaří vyhnat, půjde o první a zásadní významnou změnu, ať už se tomu kdo snaží zabránit jak chce. Třeba převracením smyslu slov, jiný zase zapšklou zhrzeností, že byla „podveden Bašta“.

    1. Na konci Vidlákova dnešního článku je napsáno „náš národ zvedá hlavu a jednoho dne tahle fialová noční můra skončí“
     Volební období je do podzimu 2025, do té doby skončí určitě.
     Myslel jsem, že „jednoho dne“ rozumí se dřív než na podzim 2025.
     Asi ukončení předčasnými volbami.
     Co pak bude jinak a lépe?
     „Neříkám, že se to stane za rok nebo v příštích volbách,“ pravil On.

     1. Osobně bych se stanovovat termíny taky neodvážil. Každopádně se to ale i já snažím urychlit a realizovat co nejdřív to půjde. Těmi prostředky, který mám k dispozici, především účastí. Představa, že by to tam vydrželi až do konce je pro mě děsivá. Mám snad jen mylný dojem, že každý jeden den jejich vlády je pro tuto zemi destruktivní?

      Spíš mě to mrzí, než že bychom se vztekal (ještě nedávno jsem to měl obráceně). To, že úsilí o vytlačení vlády je nejen zpochybňováno, ale někdy přímo torpédováno. Aby něco mělo šanci začít se zlepšovat, musí se přece nejprve odstranit základní překážka, která brání byť i jen pokusu něco zlepšit.
      Skutečně to někdo má nastavený tak, že chce raději tuto vládu, než „fotbalistu“ v politice coby důsledek toho eventuálního vytlačení?

      1. Je to pořád dokola, jak již uvedl „Občan“
       https://web.litterate.cz/jejich-komunista-je-lepsi-nez-nas-komunista-aneb-neco-o-strategii/comment-page-1/#comment-134844

       Už nevím, jak to víc objasnit. Tato vláda je naprosto příšerná, o tom žádná, jenže Rajchl/PRO to nevyřeší. Dobře, padne vláda, budou volby – a co?

       Píáristka Věcí veřejných pase protibídového řidiče porsche, v programu mají školné a jistí to Vacek, který to euroatlanticky ukotvuje. To je parta, která nemá na to, získat nějakou podstatnou, rozhodující podporu mezi širokými masami lidu obecného (ten se na volby buď vykašle, nebo bude házet na větší hromadu, tj. ANO nebo SPD). PRO získá tři procenta, nebo šest? Když prolezou, tak budou mít třeba 13 poslanců. A co s nimi, co prosadí, s kým? Když na té Vámi citované tiskovce padl dotaz o povolební spolupráci, odpověď byla, že je úplně předčasné o tom mluvit.

       Je lepší dělat něco blbě, než nedělat nic?
       Upřímně: já nevím, protože https://web.litterate.cz/podle-sebe-soudim-tebe/comment-page-1/#comment-136387

       Vyjádřím-li to arogantně a neurvale, hlavní potíž je v tom, že v ČR máme blbé voliče.

       1. Pokud si uvědomíte, že Rajchl loví především v pravicových, městských a tím pádem zajištěných „vodách“ ( může oslovit i venkovské „pravé “ ) , sedí to, nic překvapujícího. A sází na povolební koalování ať už na jednu či druhou stranu. Český volič programy stran nečte, a tak se PRO může jevit jako zachránce – fakt, že programově by si mohl český jouza ještě pohoršit ho nezajímají, ostatně jako mnoho dalších fatálních záležitostí…
        Český volič – toť fenomén, exemplární případ, jak volit a jednat proti svým zájmům, demonstrace pokrytectví, lokajství, zmaru, vychcanosti, arogance, lži, klamu a blbosti. Není nic nestálejšího a nedůvěryhodnějšího, než tzv.český volič.
        Tato vláda je obrazem, podobiznou stavu české společnosti.
        Ta příšera v zrcadle „jsme my“ …
        A jak chce kdokoli sjednotit dav, který má geneticky dáno: každý sám za sebe, a kde je „solidarita, sounáležitost, jednota “ cizí a sprosté nejen slovo …

  3. Taky mi to tak připadá, že pan Rajchl je náhradník pro situaci , aby v případě, že bude nutné přepřahat, vůz neopustil předem danou cestu, jenom se trochu přemaloval a pokračoval dál stejným směrem…

 6. Tak tohle píše náš „svobodný a nezávislý“ Aktuálně.cz. Za mě je to na žalobu, pan Rajchl by se měl bránit, protože tohle je už silně zavádějící a urážlivá informace ve veřejném prostoru. Tohle si může dovolit pouze totalita a ta tady prý není?! Pana Rajchla tady uráží jako proruského aktivistu. Ale na druhou stránku to snad zvedne ze židle více lidí, kterým režim fialové Pětikolky zrovna dvakrát nevoní a která zcela nepokrytě naopak podporuje ukrajinský banderismus.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vrabel-rajchl-demonstrace-soud/r~1164e95cda9d11eda3c0ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

  1. A Vám nepřijde divné, že už i Bakalovo Aktuálně tímto de facto dělá na Rajchlovu demonstraci propagaci?!

   Pořád nic?

 7. njn to jsou ty zelený makovice. Válku nepoznali ale válčili by až až. Hlavně ti v zákulisí. Já válku nepamatuji, byla jsem prtě, ale pamatuji dobu poválečnou, jak to bylo s jídlem a kde čím, jak jsme byli rádi za chleba pomazaném povidlama či nějakou marmeládou, a šel-li někdo s ním si v pavlačáku sednout na klepač, tak se prostě musel podělit s ostatníma prťatama. Jo tohleto se nezapomíná a tohleto oni neznají….proto by válčili a válčili pod jakoukoliv záminkou… pitomcci

 8. OT:
  „Odstavením zbylých tří německých jaderných elektráren se do vzduchu dostane ročně o 15 milionů tun více dodatečných emisí oxidu uhličitého (CO2). Uvádí to studie fyzika ze stuttgartské univerzity Andrého Thesse „(ČTK)

 9. Elita je kdo?
  Ti moudří ironici z Twitteru, absolventi obskurních VŠ , kteří bádají nad evropskými hodnotami a genderismem přisátí ke struku neziskovek?
  Nebo naše aktuální politická reprezentace? Bakalář Lipavsky?
  Ty jsi elita?

  1. To je zmetek, vůbec nechápu, jak se takový udavač mohl uchytit v ODSce.
   ÚSTR vybádal, pod vedením tohohle skřeta, že Milan Kundera byl vlastně udavač a Zdena Salivarová rovnou agentka StB.
   Hrabat se v hnoji, který po sobí zanechali estébáci, toť velké povyražení pro tyhle práskače a nactiutrhače.

   1. Pikantní by ovšem bylo, kdyby dotyčný nakupoval někdy výrobky či služby jedné nejmenované slovenské korporace……v jejímž vedení dlel jistý Alojz Lorenc. Což nebylo a není nic složitého, viz co všecko vlastní, vlastnili či spoluvlastní, spoluvlastnil.
    A tak by de facto materiálně , existenčně podporoval samotného bývalého šéfa StB. Plus jeho famílii.

    Takových však jsou a bylo a budou nás možná až miliony, dokonce samotný největší náš novodobý humanista (zhumanizoval dokonce bombardování !!!) se tomu nevyhnul, ba naopak, zdálo se jako by to (asi přes Čalfu) sám aktivně vyhledával….

    1. Lorenc byl připraven dál poctivě sloužit. Jako například Gehlen, zakladatel BND.
     Jenže Ruml, Devátý…

   2. V ODS se uchytilo ledacos – jak po plyši, tak v poslední době … Není strany, která by disponovala větší plejáda deprivantů, lhářů, demagogů, zlodějů, gaunerů – nyní obohaceno i o psychopaty…
    ODS je symbolem zmaru a politicko-hospodářského neštěstí této gubernie… To modří s tím vším začali, oni jsou duchovními i faktickými otci, autory všeho toho svinstva kolem …
    Vaše slabost pro stranu, která by měla být za své skutky + členy trestně odpovědná , je známá …

 10. Národní divadlo byl prý celkem tunel a fuserina. Proto to zapálili.
  A to byl Zítek profesorem na německé technice.
  Ne národ sobě, ale venkov Praze.

 11. Jen drobnou technickou pro pořádek :
  Na stavbu Zlaté kapličky věnoval císař František Josef I. celých 5000 zlatých, což tehdy byl slušný obnos.
  Vlastenci a rebelovi Riegrovi potom ještě 1000 zlatých jako příspěvek na stavební fond.
  Korunní princ Rudolf věnoval aspoň 100 zlatek z kapesného.
  Po vyhoření vyplázli F. Josef s Alžbětou dalších 20000 zlatých na obnovu. A arcivévoda Ludvík aspoň 1000 zlatých jako příspěvek na obnovu.
  Že se v Práglu němčilo, je samozřejmě pravda. Ale nehledala bych za tím útisk. Prostě německy umělo víc lidí než česky.

 12. Za kvalitu se platí, broučku. Neschopný socky, co nezvládnou než rozesírat pro Boba, musí vzít zavděk dovozovým šuntem. A jak chutná vlastní meducínka, broučku?

  1. Já ho zcela chápu.
   Napřed posílal peněží na tank, raketomet vampír a další podobné užitečné záležitosti. Těch peněz!
   A fčíl aby zas přispěl 350 Kč na drahý žír, který zdražil díky jeho předchozím příspěvkům.
   To jednoho naxere, žeano.

 13. pro našeho občana,
  prosím, nemohl byste mě trochu nahodit (= přiznávám se, že na přehrabování internetu nemám buňky ani dost trpělivosti), co myslel Zeman tím, že:

  Zlatou malinu za nejhoršího právníka…“cenu pro nejhorší právníky bych dal pánům Kyselovi a Winterovi“

  já jen že o něm čtu v souvislosti s tím Pávkovým doporučením tohle:

  Veřejné funkce a aktivity:
  od 2008 člen Výboru pro práva LGBTI+ lidí Rady vlády pro lidská práva

  Nebo, ví tady někdo něco, co je to vlastně za týpka?

 14. Toto nemá chybu,
  video o „dezinformacích o mobilizaci“ kvůli poprvé celoplošnému cvičení nácviku odvodů
  a v 4:24 sám Šedivý prohlásí „ale musíme také mobilizovat“…
  a redaktorka hned následně zase troubí o „té dezinformaci mířící k mobilizaci“…..

  To je ale bezva blázinec, jako dovopravdy už……….
  https://www.stream.cz/ptam-se-ja/general-sedivy-se-oprel-do-lekaru-kvuli-odmitani-nacviku-odvodu-64591885
  *********************************************
  Já si třeba také myslím,
  že civilní lékaři nemají (a ještě dobrovolně) šaškovat u hrátek vlády,
  která „je ve válce“….
  Natož pomáhat dělat ze svých pacientů rychleji brance, od takového doktora pryč!

  A pokud Kubek neotočí, píšu si u něj malé plus….

  A pokud toto budou civilní praktičtí doktoři dělat a dávat informace (data) o svých pacientech armádě
  a nejen oni ze zákona, který vláda tlačí v PS (armáda chce data),
  měl by si i Babiš..hlas pro takový zákon moc dobře rozmyslet.

  Mohl by totiž přijít o podporu lidí raz dva.

  Málokdo zde chce děti, či vnoučata nebo sebe vidět jako brance pod současnou ministryní války…..

  To nemá s chutí bránit území ČR , či pomáhat při pohromách v případě potřeby nic společného.

  A Fiala….. už mají děcka brance dobrovolně a first, když sami jsou vyjmuti?

  Uvědomují si vůbec podporovatelé této vlády, i třeba mladší soudci kromě ústavních,
  že jde i o ně, jejich děti, případně vnoučata?

   1. Zákon jsem četla pozorněji než Vy.

    Přehlédl jste podstatné (nácvik) zákon neřeší

    A v takovém případě žádná povinnost ze zákona.

    U nácviku NE a o tom přece celou dobu píšeme a vláda a kde kdo hovoří,
    JE TO JEN nácvik, nic ostrého se nechystá….hmm

    A pak se nikdo u „nácviku“ nemusí:
    -ani podrobit odvodnímu řízení
    -a ani civilní lékaři přijmout (účast) v cvičné odvodní komisi

    Ze zákona by to zatím bylo,
    pokud by byl oficiálně vyhlášen stav ohrožení státu
    nebo za válečného stavu
    a to zatím fakt nemáme a tedy to co píšete, nyní neplatí.
    ******************************
    ODVODNÍ ŘÍZENÍ
    § 18
    Obsah odvodního řízení
    (2) Vláda stanoví nařízením za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu podle potřeb ozbrojených sil počty občanů povinných podrobit se odvodnímu řízení, a to podle ročníku jejich narození nebo podle jejich odborné kvalifikace, a termín zahájení odvodního řízení.
    § 20
    Odvodní komise
    (1) Odvodní komise se zřizují po stanovení termínu odvodního řízení podle § 18 odst. 2. ………….

    1. Ano, odvody se konají za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Pak se zřídí odvodní komise a „ze zákona“ je určeno, že v ní budou dva civilní lékaři. Ovšem účast civilních lékařů v odvodní komisi je vysoce žádoucí a v zájmu toho, kdo se odvodnímu řízení podrobuje . Vojenský lékař by mohl mít větší tendenci k „Tauglich, weiter!“ (schopen, další), tedy k předsudečnému náhledu, že každé onemocnění či vada jsou vždy simulace. V podstatě jen to jsem měl na mysli.

     1. Myslíte, že stát je natolik ohrožen těmi výtečníky ze Strakovky, že jest třeba zavčas nacvičit mobilizaci?
      Když se tak nad tím jeden zamyslí, pak by měla ta mobilizace i smysl.

      1. Vést by to však měli Ukrajinci, nikolivěk lidé holubičí povahy – útlocitní a kamarádští Češi.
       Ať to má pořádné grády.
       A ať je po kom přejmenovávat ulice.

       1. Voni teď ale nemají čas, páč loví odvedence 24 hodin denně+hodinu v noci a i tak je furt kanonenfutru málo. Zkrátka nestíhají.
        Možná Ukrajinky by stály za úvahu.
        Ty se taky vyznají.

      2. Inu, spousty lidí se označují za vlastence. A inherentní vlastností vlastence je ochota bránit vlast. Například proti mongolským hordám, kdyby vpadly. A v takovém případě přijde vhod, když budou odvodní komise vy- a secvičeny.

       1. Do Mongolska se leta vozili v letadlech CASA (prý předražených, ovšem ukázalo se, že naše justice spolu s paní Parkanovou mají s oceňováním větší zkušenosti jak American Appraisal /Kalousek tehdy ve sněmovně řval : Kdo to je, ten Emééérikn Eprajzl !!! /) koně Przewalskeho.
        Zpátky k nám zas dovezli mongolský vzduch.

       2. Naštěstí, kdyby k mobilizaci došlo, brance není do čeho obléknout, čím je vyzbrojit, kde je dát spát a čím je nakrmit.
        O nějakém secvičení ani nemluvě.
        Ale umím si představit variantu: „Hybaj makat do zbrojovky!“, protože pro slavné vítězství UA potřebuje víc tančíčků, dělíček, letadýlek, puštiček, panrcfaustů a pod.
        Když by to bylo v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti od bydliště (tak max. 4 hod do práce a 4 hodiny zpět), tak by s našimi mladými vláda v podstatě pěkně vysouložila, protože by je nemusela šatit, ubytovat, živit, vyzbrojit, vycvičit.

   2. Jenomže pravý důvod je ten, že oni prostě pro PLOŠNÉ odvody nemají tolik vojenských felčarů. Zdaleka ne. Proto si žádají civilní lékaře. Zatím se tak děje slušnou formou na dobrovolné bázi. Pokud hromadně neuspějí, nepochybuji, že se to vynutí zákonem. Potom bude na samotných doktorech, jak si tohle „ošetří“, např. neschopenkami z důvodu nemoci…

    1. I za socialismu byli v odvodní komisi civilní lékaři, buď dva civilní, nebo jeden civilní a jeden vojenský.

     „dva lékaři, které zajistí příslušný orgán státní zdravotní správy na žádost náčelníka okresní vojenské správy; federální ministerstvo obrany může v dohodě s ministerstvem zdravotnictví České republiky nebo s ministerstvem zdravotnictví Slovenské republiky určit místo jednoho lékaře státní zdravotní správy lékaře vojenské správy“
     § 15, odst. 4 zák. č. 92/1949 Sb. (branný zákon)
     https://www.aspi.cz/products/lawText/1/21283/1/2

    2. No a jednoho jim, ještě ti syčáci, zadržují v Soulu.
     Chudák malej .
     A tohle je také perla „nebyl přímo členem české delegace, do Koreje s ní ale přicestoval.“🤣
     Von nám šel jen tak náhodou kolem letadla a čistě náhodou do něj vlezl. Tam si nacpával panděro a chlastal jak protrženej . A co najednou nevidí, přístál v Soulu. A tyhle sračky voni lidem valí do palic.
     Dokonce jim to i někteří hltají.
     https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cyril-svoboda-reakce-korea-incident.A230414_092314_domaci_bur

     1. A chtěl poplácat po prdelce místní zdravotnici, ale nějak se to zvrtlo a nablil jí na novou uniformu, což ji muselo vytočit, protože se to blbě čistí a smrdí to furt jak kočičí fon Lejno.

  1. ááááá už je to i na Seznamu:

   Šedivý fakt perlí:
   „4:00 Je potřeba také vnímat to, že se velmi výrazně mění bezpečnostní prostředí,
   a to nejen v obranné oblasti.
   Máme za sebou například úder tornáda.
   Máme za sebou právě poměrně hlubokou a velmi zasahující covidovou krizi a podobně.
   Zvyšuje se pravděpodobnost i přírodních, případně průmyslových katastrof,
   které mohou zasáhnout buď téměř celou Českou republiku, nebo jednotlivé oblasti.
   A ke kterým se potom musí generovat takové síly, které jsou schopny tuto krizi zvládnou.
   A viděli jsme, že armáda vždycky byla v těchto případech použita.
   Proto nechápu, že se k tomu najednou vytvoří až téměř negativní postoj,
   když se armáda chce na takovou situaci připravit.
   Měli by to pochopit především ti vysocí funkcionáři. Já jsem v první řadě jmenoval pan Kubka.

   5:00 Tady přece nikdo neřekl, že se připravujeme k tomu,
   že spustíme v nějaké nejbližší době ostrou mobilizaci.
   Je to příprava, je to nácvik, který se provádí regulérně.
   A v době, kdy se teprve armáda zmínila, že to začíná plánovat, už vystartovaly organizace,
   které připravují různé demonstrace nejenom v Praze, ale i mimo Prahu.

   Které jsou svojí podstatou proti našemu zřízení a mají svým způsobem za cíl narušit jednotnost naší společnosti.
   To si myslím, že je zcela zřejmé. Ta poslední demonstrace v Praze na Václaváku to jasně ukázala.L
   **********************

   Lidi tuší, že to je zatím nácvik, páni propagandisté a v jaké době to spustíte, když ne v nejbližší?
   A “ jednotnou“ (asi další metafora) společnost, že máme…?
   To si jako dělá generál srandu, už jen zbývalo „lidově demokratické zřízení si rozvracet nedáme…“

   Ono už není důležité co říkáte, ale spíše to, co neříkáte..

   Na Novinkách přizná Stanjura, že říkal, sliboval a započetl do příjmů rozpočtu 100 miliard windfall tax
   a 60 miliard ten vítr nepřinese.

   Říkalo se ještě v lednu, že valorizaci důchodcům změnit nelze a terazky hej….

   K tomu ty balónky s vyšší DPH i na Sunar…, teplo, vodné a stočné…

   Signalista se asi dokonce upřímně raduje, jak výtečnou už máme inflaci.

   U Jílkové nějaký mladý docent nadšeně troubil,
   že to vyšší DPH vůbec, ale vůbec není proinflační cca,
   protože přece lidem sebere peníze a nebudou mít co utrácet a tím se to vyruší …..

   Zemědělcům pryč dotace, aby měli ti zahraniční (bohužel ještě více dotovaní)nad našimi větší výhodu…..

   Já se chci taky zbláznit, ještě by se z člověk stal alkoholik,
   ale já vím – zdraží se to všecko, vyšší DPH i ceny a bude, teda na pití nebude!

   Hlavně,
   aby ta armády těch v 2022 asi 88 miliard, v 2023 více jak 112 miliard údajně
   a 2 % HDP příští rok k utracení dostala, to bude dárkových a jiných balíčků….
   a radosti ve vojensko-průmyslovém komplexu.

   Škoda, že naše Ústava nezakazuje, jako v Kostarice armádu,
   mám totiž neodbytnou kacířskou myšlenku,
   že by to pro ČR (a dolní) bylo v důsledku lepší……
   Mohlo jen pomáhat a chránit více policistů, víc hasičů a nemuseli jsme bojovat za Prahu
   v kde jaké cizí zemi a i ten státní dluh (a rozpočet) mohl být příznivější,
   já vím – jsem jen snílek!

   1. Když jsme v Afghánu bojovali za Prahu, naučili jsme se perfektně přesunu do předem připravených pozic (laicky řečeno zdrhat, brát roha). Metelescublescu. V rychlosti nás překonala snad jen US Army. Bylo to tedy na jedničku s hvězdičkou. V tom je generál fakt dobrej (tedy kromě veřejných projevů, které jsou snad ještě lepší).
    Nuže, toto nově nabyté umění zřejmě chce hen ten generál předat i mobilizovaným, páč je to umění užitečné, životy zachraňující.
    Hromadný nácvik úprku mobilizovaných do předem připravených pozic by se mohl konat třeba v areálu Jizerské padesátky, za přítomnosti civilních lékařů. +Šéflékař Koubek samozřejmě. Znalost jak a kudy zdrhnout by bezesporu byla užitečná.

    1. A není nakonec postoj civilních lékařů v souladu,
     proč cvičit odvody a pak úprk „mobilizovaných“,
     když můžeme zůstat „rozprchnutý“ rovnou….
     a prachy na odmítané „branné“ cvičení armádě ušetřit,
     třeba na ty dárkový balíčky dobrot, výlety ministryně se sportovci na cvičiště…
     furt lepší než na smrtící zbraně….

     Půjdou příkladem i u nácviku odvodů všechny rodiny politiků 5 K,
     i prezidenta, poslanci, senátoři … všude FIRST?
     Signalista třeba má snad až tři děti a manželku v branném věku…
     Generál Šedivý dvě dcery, prezident dva syny a vyženěnou dceru…

     Příkladem páni politici a politruci, to je prý nejlepší!

 15. Národ jinému národu :
  „Celkové výdaje na ukrajinskou uprchlickou krizi od začátku ruské agrese loni v únoru do konce letošního března byly 33,5 miliardy korun. Ze státního rozpočtu šlo 23,4 miliardy korun, uvedlo na twitteru ministerstvo financí. Zároveň upozornilo na to, že zhruba 100.000 uprchlíků začalo po příchodu do Česka pracovat, takže odvádějí peníze zpět do české ekonomiky (ČTK)“

  1. Jsme humanisti a pomáháme všem, kteří to potřebují. Celý demokratický svět je ve finanční tísni a je tedy naší povinností jim pomoci. Proto odesíláme desítky miliard na východ, ale též už léta cca 500 až 800 miliard demokratickým státům. V poslední době se do tísně dostala i nejdemokratičtější země na světě, proto i jim musíme pomoci. Nákupem energetických surovin, střeliva, výborných stíhaček, tančíků a jiných pro nás důležitých komodit. Celý národ se tedy musí uskrovnit a zejména pak důchodci, kteří nám ujídají chlebíček.

   1. Tomu rozumím, pomáhat se musí . Ale kde je nějaké ocenění, vyznamenání – za všechny tyto humanistické skutky ?
    Generál Jihočeského kraje dostal aspoň medaili od CIA.
    CO JSME DOSTALI MY ?!?

    1. Vzato zemědělskou optikou dostáváme dnes a denně ocenění nejhodnotnější, neboť hovno je základem úrodné (dnes již zpola vyčerpané) půdy.

 16. Uz toho nechte a najdete si jine tema… Vidlakovi verim neb mam podobnou zkusenost. Nezaplatila jsem novou vysi ZALOHY na plyn (ktera byla o 50 Kc vyssi nez ta stara, kterou jsem zaplatila) a prisly mi 2 vyhruzne dopisy, ze pokud okamzite neposlu ten doplatek 50 kc, tak me odpoji… ano ctete spravne padesat korun ceskych a zalohu. A stacilo, ze jsem nebyla 14 dni doma… takze bezte obtezovat nekam jinam.

     1. Me se moc osvedcilo nasledujici (proti prujmu) — Polycarbophil calcium, cesky polycarbofil vapniku? V Americe se to dostane bez predpisu. Vybalancuje to vodu v tlustem streve. Lepsi nez cokoliv jineho, co znam.

      1. Kamarád chemik vždycky tvrdil, že na průjem je nejlepší odvar z divokého chmele. To prej staví líp, než červená…

 17. Kdo nic nedělá nic nezkazí ,bohužel zvláště u alternativy je spíše vše odsoudit. Jeden s příspěvků byl že dříve to bylo tak všehochut a obecnější a ted je to o politice a fandění někomu. A uvědomuje si pisatelka že nikdy se neřítil tento stát do takových sr,,,, jako ted. Že to zde narušují ruzní trolové to by se dalo pochopit ,ale že je zde i plno takových reakcí od běžných pisatelů tomu nerozumím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *