26 května, 2024

Podle sebe soudím tebe

Občas dávám na svůj fejsbůk krátké glosy. Na aktuální téma, které ale nestojí za velký článek. Ale někdy se stane, že mi z takové glosy nakonec článek vznikne. Včera jsem napsal, že jsme vazaly velmoci, která pouští dvacetiletá ucha k přísně tajným informacím a na únik přijde po půl roce. Že něco takového člověk nevymyslí. Ano, měl jsem na mysli henty utajované materiály o ukrajinské ofenzívě, které vynesl mlaďoučký příslušník národní grady, protože k nim měl bez problémů přístup.

Já vlastně nevím, co je horší. Buď je to jen hra pro mééédia a veřejnost a ve skutečnosti jde úplně o něco jiného a nebo že skutečně dvacetiletí kluci mohou v USA vynášet informace, že Ukrajina ztrácí třikrát až sedmkrát víc vojáků, než Rusko a fakt si toho dlouho nikdo nevšimnul. Každopádně, pokud jsou údaje o poměru ztrát pravdivé, tak víme o ruské (liknavé) strategii úplně všechno. Prostě zapálili řádný válečný oheň, udržují ho a nechají v něm shořet nejdřív celou Ukrajinu a pak všechny další případné zájemce…

Ale tohle jsme tu prokydali už mnohokrát. Neříkal jsem to jen já, ale i Jaroslav Štefec, David Bohbot, Petr Drulák a mnozí další. O tom dneska psát nebudu. Já se chci pozastavit nad jednou příznačnou příhodou.

Když jsem napsal včerejší glosu, takřka okamžitě se tam objevil komentář, který mě pranýřoval za to, že bych raději byl vazalem toho zlého východního Mordoru… To víte, jak nenapíšete, že Rusko je fůůůj, tak jste okamžitě jejich agent. Já na to odpověděl, že bych nejraději nebyl vazalem nikoho. Že bych rád viděl naší republiku samostatnou a skutečně suverénní.

Odpověď byla jednoznačná… jsem hlupák, když si myslím, že by něco takového bylo možné. Jestli si myslím, že je možné být ani tak ani tak, tož jsem ještě větší blbec, než si příslušný libtard myslel.

A vo tom to je, přátelé. Oni jsou v té americké řiti zaraženi tak hluboko, že si nedovedou představit nic jiného. Jsou tak bytostně proameričtí, že si podle svého vzoru myslí, že my musíme být proruští. Podle sebe soudí nás. Samozřejmě s námi nebudou mluvit, protože by je to uráželo, protože to neumějí, protože by je to příliš zraňovalo a znejišťovalo a tak si do nás promítají sami sebe, jen s opačným znaménkem. Můžete být buď proameričtí a když nejste, jste automaticky proruští, protože neexistuje nic jiného, než rektální alpinismus.

Samozřejmě milého libtarda vůbec nenapadlo, že třeba takové Maďarsko dělá mnohem samostatnější politiku a pořád existuje. Že Turecko, ač v NATO, dělá samostatnější politiku. Že Francie dělá samostatnější politiku… Ale my ji dělat nemůžeme, my máme na výběr jen USA nebo Rusko. Jen jednou za čas přehodíme znaménka, podle toho, jak se to otočí. Sebevědomá a suverénní země jsme zřejmě jen tehdy, když Bidenovi odezíráme ze rtů a každé jeho přání je předem vyplněno. Za jakoukoliv cenu.

Bezděky mě tak napadá, že Brežněv byl vlastně docela hloupý. Mohli nás klidně vykořisťovat víc a tehdejší řiťolezci ve straně a vládě by jim to stejně vyplnili. Oni vlastně byli celkem uměření…

Všimněte si, že nikdo z pravdomluvných intervjuků se ani nepokusil přemýšlet, proč je proruská demonstrace plná českých vlajek a organizátor říká, že tam žádné jiné, než české vlajky nechce. Nedokáží si pod tím představit nic jiného, než rafinovanou kamufláž ruských agentů. Moc by chtěli dát Rajchlovi nálepku, ale on (hajzl jeden) se ne a ne profláknout. Všimněte si, že prakticky nikdo z velkých médií vůbec nepracuje s variantou, že by Rajchl mohl svoje slova myslet vážně. Stejné to mají i v Pětikolce. Nedovedou si představit, že by bylo možné dělat něco jiného, než se zanořit pořádně hluboko do rekta a jediná jiná varianta je pro ně jen opak. Nic jiného neexistuje.

Tož to zítra zkusíme znovu. Demonstrace proti morální bídě a za české zájmy.

Co se demonstrováním změní? Pokud nás bude málo, tak nic. Pokud nás bude opravdu hodně, tak všechno. Budu tam taky, protože prostě nelze jinak. Od dvanácti hodin budu u pódia. Nejprve vpředu a až to tam zhoustne, tak na jedné straně. Rád si s vámi podám ruku. Zítra nový článek nevyjde a pondělní možná bude se zpožděním… když budu s vámi u Strakovky, bude obtížnější něco napsat.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč, bude si moci nechat zaslat moji knihu o zemědělství. 

632 thoughts on “Podle sebe soudím tebe

 1. Gdyž nějakej pitomec řekne, že Ukrajina potřebuje pomoc, tak to je slovo ve srovnání s čím?
  Ukrajina uchvácena Chazary, chce zbraně a peníze na uchvácení všech, keří s tím nesouhlasí a chtějí žít svým životem . Tady , u nás se Chazaři roztahují svými zájmy, vlivy a podrazáctvím a blboni jako nakopnutí programem horem dolem posílají záchranu. Zbraně, ničivé materiály. Sto let tady nění nigdo, kerej by myslel normálně. Republika se musela zaplatit u Chazarů v ussa, a pak nás tady po válce nechali bulhařit na budování socíku. A co nám teda z teho socíku zůstalo? Zase jen básničky, písničky a přesvědčení. Ste normální?

  1. Hrozné, nekřesťanské, státní terorismus.
   Co soudíte o speciální operaci “ Obležení Waco“ ? Zhruba stejná doba.

   1. Hrozné, nekřesťanské – ve víru v krista nahradili vírou ve zbraně, měli tam pořádný arzenál.

    V Samaški bylo je pár zbraní, které ta vesnice předala denacifikátorům dobrovolně a bez boje.

    1. Nikomu nevadili. A přesto je státní moc pozabíjela či umučila (uhořeli zaživa).

     Bylo tam zaživa upáleno několik dětí a pár těhotných žen – Vy je ale pasujete na „hrozné a nekřesťanské“. To je odporné, nelidské, zvrácené. kde se vytratil aspoň ten soucit, když už nic..
     A tak je to s Vámi rasisty napořád. Litujete jen obětí vašich nepřátel…..oběti vašich přátel či vůdců jsou vám lhostejné, ba dokonce je dehonestujete.
     V takových vodách loví fašisté. S úspěchem.

     Dobrou noc.

    2. Samaški, to je ta „vesnice“ co má 10 000 obyvatel, a proto ji prohledávalo pouhých 3000 ruských vojáků? To je ta „vesnice“, kde bylo při vzájemných přestřelkách zabito 103 převážně mužských obětí, tedy čečenských bojovníků, což potvrdil i agent Západu, ruská „lidskoprávní“ organizace Memoriál (identifikovala „oběti“)? To je ta „vesnice“, o které západní sdělovací prostředky tvrdily, že tam došlo k upalování civilních obyvatel, aniž by tam západní novináři našli jediný spálený dům?
     Trapně se opakujete, už Vám dal nadřízený referent jinou práci?

 2. Blbíš a no comment aneb Konec starých časů.

  Taky ste zřejmě slyšeli našeho Vidláka, jak u Koně vzpomněl polskýho (taky arcizaražence v americkým zadku) presidenta Dudu, že prej: …“ konec zlatýho věku Západu“ a … a mě to najednou odvedlo od tý demonstrace k Vančurovu “Konci starých časů”“.

  Jó holenkové, na to si budete muset přijít vy sami, co Vančura myslel oním „koncem starých časů“, nebo co aspoň já si představuju o tom Dudově „konci zlatýho věku Západu“.

  Ale protože vás mám všechny tady rád, opíšu od Vančury dost napovídající paralelu, takže i takovým nám sem přiděleným myšlenkovým referentským vejlupkům s nicky „anonym“, „no“ … atd.) asi dojde, vo čem by ty k o n c e taky mohly bejt:

  „Jste lačni zisku stokrát víc než příhod, vy lovci peněz, šmahem pod penzí. … Penízek k penízku vám skládá majoráty a důstojnosti, které se mi příčí. Ty břídile, ty mezku s čabrakou, ty hlupče z rozumu, předstírající vášeň myslivosti, což je to pro tebe? V tom je kus starých časů! Proč chodíš po lesích, ty, chlapík od péra, ty, chuďas advokát, který se všeho bojí?“

  Střih:

  Netuším, jak to avizovaný blokování bude vypadat dál před tím Úřadem vlády, ale myslím si, že dnešní demonstrace UŽ splnila svůj účel = před čímž smekám! A protože vláda se s nějakýma dezolátama vod Rajchla určitě bavit nebude a protože Fiala zase srabácky pláchl, tentokrát až do Asie, tak není divu, že sem si vzpomněl na výbornou Menzlovu scénku s panem Somrem, kterej tak hezky zahrál Charouska- místopředsedu strany domkařů, kterýho plukovník kníže Alexej Megalrogov (kterýho služebnictvo omylem pokládalo za hraběte Kodu) místo omluvy doslova vykopal a vyšermoval ze zámečku Kratochvíle. A stalo se něco symbolickýho, co je velikou škodou, že každičký účastník dnešní demonstrace nemohl z důvodu svý holubičí povahy, slušnosti a důstojnosti všem těm kazišukům na Úřadu vlády ukázat, totiž odhalenou nahou zadnici, kterou se se schodů skopanej a poníženej domkař Charousek rozloučil se svědkama jeho ponížení.

  Jen si to představte, holenci, těch 100 000 defilujících nahých prdelí před Úřadem vlády, který by televizní kamery zprostředkovaly těm vládním kazišukům a speciálně Fialovi až do Asie? To by prostě nemělo chybu … to by ani v Paříži nevymysleli… a jako třešničku bych ještě doporučoval, aby si každej dezolát na tu prdel napsal inkoustovkou: „NO COMMENT“ … neb za víc ta vláda ani nestojí!

  1. Vážený pane blbíši, můžete si vzít na dovolenou, tímto příspěvkem mate splněno a odpracovano ! Vyčerpávající 👍🏻😊

   1. A co amerických důstojníků už okradlo poctivé české důchodkyně jen za sliby, co jim dali a pak vybílili účet

  1. Dneska jsou trollové neklidní 😝😝
   Asi je ta demonstrace nějak rozrušila.
   Ale koukala jsem na idnes a na novinkách… tam ty diskuze kupodivu moc nejely, 15-20 známých jmen se tam placalo po ramenou a ironicky špičkovalo o dezolatech, ale aktivita byla nízká.

 3. tdx napsal:16 dubna, 2023 (20:47)
  Takže tu je tu máme nechat nekontolovatelně blábolit všechny ty smyšlenky a lži. Dobře, tak si to tu s ním(i) užijte.

  Rád Vás čtu ale nezlobte se v tomto nemáte pravdu k čemu je vyvracet bláboli? Nebo si myslíte že nemáme tolik rozumu aby jsme poznali že to je trotl jen mu tím nahráváte

  1. Pardon, ale Vám asi opravdu chybí schopnost srovnávat, počítat, najít si informace. Podívejte se třeba včera na zaplněný fotbal Sparta – Slavia. Přesně takto opravdu vypadají nižší desítky tisíc, takřka všechny odhady účasti budou nutně 20-30 tisíc tentokrát.

    1. Metody odhadu počtu lidi dle fotografií jsou relativně přesné, je-li třeba, můžeme dostat skoro úplně přesné počty díky mobilním operátorům. Bohužel zde není zájem to dělat. Pravdou též je, že prostě moc lidí to není, u památných protibabišovských demonstrací se operátoři též zapojili až u plného Václaváku a pak na Letné.

     Nebojte dezoláti, svět není nespravedlivý, až bude Václavák plný, svět si toho též všimne a odhady budou 80-100 tisíc, nebojte.

     1. Copak dezoláti, ale co fijalovic placená pozorovatelská hyenní smečka… Vnitro, BIS, elf, nebo jiná práskací agentura, špíno ? Placená neděle, mentální mrzáčku ? Nebo zdarma, páč není čím ? Nestál si u Řeporyjce na schodech bývalého NR – nyní draze opravené vývěsku ukrohadru – stupidní jsi na to dost, špíno …
      Tak co, pro koho a za kolik, exkremente …

 4. Teda pánové a dámy, celkem se vám divím. Demonstrace je o naší vládě a vy si necháte vnutit místními scallopy debatu o Rusku, válce dnešní a válce 2. světové. Já vím, člověku to nedá, když se dozvídá, že mezi znásilňovači z RA nebyl ani jediný Ukrajinec, ačkoliv nás přeci osvobozovali hlavně oni. Nebo Čuvaš a další, když přeci „rusáci“ na špinaou práci používají zásadně zotročené lidi… Nebo že RA nebojovala „proti nacistům“, ale „za Stalina“… No, opičkou oslavovaní ROA zase „nebojovali za Hitlera“, alůe „proti Stalinovi“. Americké bomby rozdávaly přece prosperitu a štěstí, československé a sovětské – z vojenského hlediska zbytečné – oběti v bitvě o Ostravu, kde bylo cílem zachovat průmysl, jsou důkazem touhy zničit své budoucí otroky…

  A argument „Kolikrát nás okupovaly USA“ je s ohledem na naše krajany a přátele z Německa veskrze půvabný, protože Naší historii s Německem se nevyrovná nic.

  A abych nezapomněl: „A kolikrát nás okupovala… třeba taková Čína, že?“

  USA vděčíme za naši samostatnost, jakkoliv ji zaplatili svou krví legionáři na všech frontách první světové. Naši bojovníci na frontách druhé světové. Vážím si oběti každého ze 116 padlých Američanů na našem území v roce 45. Stejně jako každého ze 139 918 Sovětů (ať už Rusů, Ukrajinců, Čuvašů a kohokoliv), stejně jako každého ze 33 241 Rumunů, 79 Poláků a cca 13,5 tisíce Čechoslováků (Hovořím o osvobozování země, ne o obětech našich kulturních a vyspělých přátel z Německa, kteří přeci jen nechtěli nic jiného, než zbavit svět Bolševismu).

  Ale dnes je tato debata s „no“ i s „Anonymem“ zcela mimo mísu. Nedovolte odvádět pozornost od podstaty.

  1. Američanům vděčíme za samostatnost…
   Já za sebe: „Zasranej Wilson.“
   Nešlo o naši samostatnost, ale o rozbití Rakousko -Uherska.
   Přišlo to kurevsky draho.
   Nechtěli Habsburky, dostali Hitlera.

   A tak dál…
   Zapiště si, že údajná „dobra“ jsou derivátem boje sledujícího jiné cíle. Třebaže propagandisticky jsou stavěna na první místo. To platí i o „svobodě, demokracii a lidských právech.“ O greendealu. O čemkoli.

   1. A Hitler nakonec nejvíc uskodil Rusku, Americe pomohl, bez něj by se z krize 30. let nedostali nikdy, takle prožili zlatá šedesátá

   2. Schumacher

    To chce klid, voni se jen báli, že českej ksindl přestane dodávat zadarmo, ale už se klube záchrana. Něgdo píše že 31 bil usd je ohromný balík dluhů, ale to není balík, to je provozní kapitál. U čecháčků to je zatím, už se to ani nezveřejňuje, kolem 3-4 bilionů.
    DOKUD BUDOU ŽÍT BLBONI, AMERIKA BUDE DLUŽIT. hotové.

   3. Tak bylo-li by vám lépe pod Habsburkem…
    Jasně že NEŠLO o naši samostatnost (dokonce jsme se museli Willsonovi ještě připomínat, neboť na nás původně zapomněl.
    Ale fakt je, že kdyby řekli „No!“ tak máme smůlu.
    A fakt číslo dvě: Kdybychom se Francii nezdáli jako vhodná „Kudla do břicha Německa“, nepomohl by ani Willson.

    Ale – vy s tím máte problém? Že měl americký soudruh hlavně vlastní agendu? Podle mě je důležiější faktický důsledek.

    Ale vy jste mi asi chtěl oponovat v oné věci „vděčnosti“. Berte to tak, že mi není pět let, abych hledal v rozhodování mocností ryzí altruismus. A zároveň jsem dost starý na to, abych chápal, že vždy byla možná alternativa. Naše samosttnost jednoduše nebyla samozřejmá. A nebudu ji hanit kvůli Bidenovi aFialově suitě… Vděčnost ještě neznamená plazit se po zemi a olizovat boty. V tom osmašedesátém i v tom osmačtyřicátém nás prostě druhé straně zcela vědomě předhodili. Přesně v duchu „éto vaše dělo.“

    Naštěstí pro vše živé na planetě Zemi…

   4. Pokud Vám chybí reálie R&U, pomalu na ně dojde, v malinko jiné podobě. Vaše výroby na obhajobu Habsburků a režimu R&U beru docela osobně jako jinou formu fialové drzosti.
    Moji předci rození v monarchii, kteří ji zažili – včetně I.WW, včetně rozsáhlého práskání, sítě udavačů, protičeské reálné politiky, skutků – by se možná neudrželi…
    Nacismus a fašismus má mentální kořeny spíše v R&U než v tom Německu, né že ne. Nejde jen o jistého AH, a jeho původ, včetně podílu židovských předků. Jde o formu historického Rakouského šovinismu, šosáctví, nadřazenosti, panovačnosti, zatuchlé mocenské, sociální, myšlenkové i státní aroganci v kombinaci s předešlým. R&U bylo hnízdem konzervativního šovinismu, jeho historické formy, a odkazy na mnohonárodnostní složení slouží pouze jako omluvenka pro historicko-mocenskou reinkarnaci a rekonstrukci jinak vcelku odborného, dlouhou dobu otevřeně protičeského státního útvaru.
    To, jak hospodářsky drancovala Vídeň a to skvělé mocnářství země Koruny České popisoval jistý český právník v druhé polovině 19-teho století, toliko snad profesor na Vysokém učení . Právník proto, neb „ekonomie“ tehdy neměla dnešní postavení. K dohledání u Bavora na „starších stránkách“ .
    Tedy i ony „velkorysé příspěvky“ habsburských exponentů na ND byly velmi pravděpodobně krvavě vydolovány ze zisků dosažených právě v Čechách.
    Že tu odjakživa byla silná vrstva kolaborantů, vlastizrádců a ke všemu odhodlaných lokajů, netřeba pochybovat – nakonec I národní světec raději platil …
    Davové šílenství v Rakousku při onom „anšlusu “ , spíše logickém splynutí, ten les zdvižených pravic, to obecné nadšení tryskající z dobových materiálů usvědčuje z účelové lži ty, kteří Rakousko označili po II.WW za stát okupovaný, napadený – LEŽ, což demonstrovali civilní obyvatelstvo z okolí koncentračních táborů.
    A také část nejen velitelského sboru SS původem z Rakous, jenž patřila mezi opory … Po válce nikdo nic, jako by to hnízdo náckovství neexistovalo.
    Dnes tu máme u moci nepokrytě české nácky, včetně verze SA Novotný a verze Himler Rakušan. Vůdce se jeví coby milosrdný, moudrý činitel, a vlčí smečka jako citlivá, empatická , starající se ochranka …
    A národ jako kdysi funguje na 1.
    Po demonstraci se to může jevit nevhodné, ale Praha je prolezlá kolaboranty, vladtizrádci, psychopaty, gaunery, liberálně demokratickými nácky a fašouny , demagogy a idioty v míře historicky nebývalé.
    Je úplně fuk, že nehajlují – poznat jsou tak jako tak, a jsou to ti samí, kteří hajlovali v březnu 39 při příjezdu wermachtu, při tryzně za RH, a při všech akcích protektorátu. Nikdy neslyšeli na nic jiného, než ztrátu majetku a násilí, čímž „obdarovávali a obdarovávají dodnes“ své oponenty.
    Tedy s českými nácky u moci a za zády oslavovat Habsburků a šišlající gaunery z Orlíku a Hluboké je chucpe jako sviňa…

 5. Nedá se to tu číst.
  Zase reagujete na pitomé anonymy, argument, že vás to baví, neobstojí. Je to obtěžování ostatních.
  Anebo vám dělá dobře ukázat na hlupácích, jak jste dobří?

  1. Takže tu je tu máme nechat nekontolovatelně blábolit všechny ty smyšlenky a lži. Dobře, tak si to tu s ním(i) užijte.

   1. Stále jste nepochopil, že na vašem vysvětlování, na uváddění věcí na pravou míru přece vůbec nezáleží!
    Oni to tu budou psát stále dokola a jen čekají který.. …. (důvěřivec) jim na to zase skočí.
    Odklánějí a rozbíjejí diskusi, jsou za to placeni.

    1. Já to chápu. Nicméně se podívejte na diskuse na původních Kydech, jak to vypadá, když se jim nechá volné pole působnosti. Jestli tady chcete totéž v bledě modrém, bude to trvat jen chvilku.

     1. No a co? Skoro horší než to je teď už to nebude. Takže když těm idiotům nebudete odpovídat, jejich množství se sníží. Ano, je pravda, že systém Zakladatele byl lepší. Vidlák na to nemá čas, ale je to pak i chyba Vidláka.

   2. Alena Z. má pravdu, ale asi Vám to nejde vysvětlit. Takže se pokusím znovu. Jim jedno úplně jedno jaké argumenty uvádíte na jejich „příspěvky“. Jde jim jen o to rozbít diskusi a to se jim, díky takovým jako jste Vy, daří. Klidně je nechte blábolit. Protože pak je to přestane bavit pokud jim NIKDO nebude odpovídat.

    1. Mně nic vysvětlovat nemusíte, já to přeci nepíšu kvůli nim. Ani kvůli vám. Nicméně sem chodí docela dost lidí, přičemž ne všichni mají dobré historické povědomí jako místní diskutující. Navíc pokud tu necháte bez povšimnutí v diskusi trollit tuhle šmíru, brzy se sem začne odkazovat někdo u lepšolidí, že alespoň v diskusi u Vidláka mají lidé rozum a on je se svým dezolátstvím jak kůl v plotě.

     Ale jak myslíte, já opravdu nic a nikoho hájit nemusím, stejně jako nemusím nic uvádět alespoň trochu na pravou míru. Jak říkám, podle mě to tu s takovou bude navlas stejné, jako když jsme houfně opustili před víc jak rokem Kydy. Výsledek si může prohlédnout každý sám. A nejsem nijak naštvaný ani uražený. Jen si troufám tvrdit, že vím, kam to tu časem bude směřovat.

     1. Tož kurňa, je to tak těžké prostě na trolla nereagovat…a basta, ať si píše, co chce…dnes to fakt bylo přes čáru…vzpomeňte si na hádku s blbcem, po minutě už není poznat, kdo je blbec…konec hlášení v českém jazyce…diky za pochopeni…

     2. Už jsem to psal jednou, takže se omlouvám za opakování. Jakpak že to dělal D-Fens? Chlívek.

      Trollův příspěvek se přesune do speciálního vlákna (které D-Fens nazval Chlívek, ale ujišťuji každého, že systém by fungoval zcela stejně i s libovolným jiným názvem). Pokládáte-li to za potřebné, s trollem můžete diskutovat tam, tak dlouho, jak dlouho se Vám a jemu bude chtít.

      Na původním místě se trollův příspěvek (nejlépe automaticky) nahradí odkazem, podvlákno se zablokuje pro další příspěvky (takže pod odkaz do Chlívku nepůjde už nic připsat).

     3. Vysvětlujete mi to, txd, už podruhé, zcela stejně, slovo od slova…mám pochybnosti, zda trollení nakonec nepodporujete?
      Zdravý rozum každému dá, že tu debatíme o dnešní situaci, o manifestaci.jakmile někdo začne argumentovat 2. světovou, odsunem, Židy, Hitlerem atd., je to jen a jen trollení.
      Snad nevěříte tomu, že někdo neinformovaný chodí sem a čeká, jak mu uvedete lži anonymů na pravou míru. Jděte k šípku!

  2. číst to nemusíte, ale zase je docela fajn vědět, jaký je rozsah jejich znalostí, vzdělání a zkušeností. Musím přiznat, moc jsem toho nečetla, ale to co jsem četla, tak mne ani tak nerozlobilo jako spíš pobavilo.
   Faktem je že mnozí neodolají a myslí si zcela zbytečně, že jim rozšíří v té oné šedé kůže – obzory a nechápou, že je to zcela zbytečné. Kde nic není , nic se nemůže ani rozšířit.

 6. Ta demoška, to byla dost ostuda ne? Žádná blokáda, nebo aspoň řetěz, jen řvaní na pustý státní barák.

  Nic než nádor!

  Sorryjako

   1. Spíš naopak, když si vezmu kolik ukrajinců tu maká v profesích rodilými Čechy neoblíbených a za přijatelnější ceny. 🙂

    Ale ta demoška neřešila UA, ne? I když je fakt, že při pohledu na ty nařvaný držky řečníků a zjevy účastníků by člověk i Novotnýmu opičákovi odpustil jeho existenci.

    1. Kolonialismus zotročování, to jsou ty západní hodnoty, za které se bojuje proti Rusku. Ti Ukrajinci by rádi pracovali doma za slušné mzdy. A za slušné mzdy tady nasinci na těch jejich místech. Nakonec nás ti Ukrajinci za to budou nenávidět.

  1. Vůbec bych se nedivil, kdyby dnešní demonstrace byla na nějaký čas poslední, opravdu velký neúspěch, nalijme si čistého vína. (Méně lidí než minule, z chystané blokády zbyla procházka, Rajchlovi se opačná strana směje…)

   Musí se něco stát, čím „aletrnativa“ porad straší, v čase snižující se inflace, energií podstatně levnější než před válkou, končící recese to prostě nepůjde a bude se muset rozhodovat normálně ve volbách, ať se to místním líbí, nebo ne.

   ČR prostě není stát před krachem.

  1. „Mezi pány panuje věčná neshoda,
   Jeden chce z vrchu, tož druhý musí zespoda,
   Aby ochránil voliče občana,
   Před kapitalistickýma zrůdama.“

   vs. například

   „Před okny sloup
   Znamení moru
   Předpověď provazů
   A divných mravů
   Klesáme hloub
   Se strachem tvorů
   Před ranou do vazu
   Před zlobou davu“

   nebo taky

   „V čele klaka, pak ctnostné rodiny a náruč chryzantém,
   černá saka a žena hrdiny pod paží s amantem,
   Kytky v dlaních a pásky smuteční civí tu před branou,
   Ulpěl na nich pach síně taneční s bolestí sehranou.
   Co tady čumíte? Vlezte mi někam!
   Copak si myslíte, že na to čekám?
   Co tady civíte? Táhněte domů!
   Pomníky stavíte, prosím vás, komu?“

   Komentáře netřeba. Pokud někdo vidí tyto texty jako srovnatelné, je naprosto zbytečné pokoušet se cokoli vysvětlovat.

   1. Klid, pane.
    My normální to přece víme, že Klus je popíkový hovnař.
    Že jeho „tvorba“ trolům, nebo těm duchem prostším konvenuje, to svědčí jen o jednom.
    Přidejte ještě Veličenstvo Kat.
    To se dneska hodí víc, než kdy jindy.

 7. Už to nie je to staré litterate, hemží sa to tu rozosieračmi ako no, Anonym etc. ……….. je to úplne na*ovno 🙁

  1. To sice je, ale současně to může posloužit jako trénink odolnosti proti sračkometům. To taky není k zahození.

   1. Jako trénink odolnosti by spíše posloužilo jim vůbec neodpovídat. Víte co říkal Jan Werich – nebudu citovat přesně – když se budete hádat s blbcem, za chvíli se hádají blbci dva.

 8. K výměně vlády ještě nedozrálo. Protože důsledky mají zpoždění za příčinami, hrozí nebezpečí, že při předčasném převzetí vlády nynější opozicí, kdyby toho byla schopna a připravena, jakože není, hrozí, že s důsledky nynější vlády bude spojována ona.

  1. Demonstrace ale můžou mít jiný význam. Stále větší procento lidí může ztratit obavy veřejně vyjádřit své názory. V zemi, kde je neodvaha jednou z typických vlastností, to nemusí být špatný začátek. Navíc mohou demonstrace nutit vládu blamovat se čím dál víc.

   1. Přesně tak. I na lednové Palachy chodilo čím dál, tím víc lidí. Sice většinou jen na čumendu z chodníku, ale i tak z toho měl bolševik zamotanou šišku. Hodně.

   2. Když se podaří povalit vládu, co bude dál? Není vidět, kdo by jí převzal. Okamura do ní programově nechce a Babiš těžko půjde s PRO.
    V šachu se tomu říká Zugzwang

     1. Dost naivní poznámka
      Ani s Koperníkem jsem nemluvil, až asi z 20. ruky jsem se dozvěděl, že to není Slunce, které se pohybuje kolem Země.

      1. Není to náhodou Babiš, co pořád vykřikuje že s SPD, nikdy, ale opravdu nikdy do koalice nepůjde. Co třeba před druhým kolem prezidentské volby?
       Naposledy jsem to slyšel říkat Havlíčka ve čtvrtek v Máte slovo, když mu Kolářová ze STAN řekla, že jsou s SPD opoziční partneři a Havlíček vyletěl jak čertík z krabičky, že to není pravda.

 9. Instruktáž jak správně pracovat s mikrofonem najdete v muzikálu „Singing in the rain“.
  Na tom základě jsem se stal expertem.
  „In the bush!“

  1. To byste neměl 😀

   Poblíž se může vyskytovat pár let starý úsek videa z koncertu docela hezké, ale asi tak třetiligové, mladé francouzské zpěvačky. Nemůžu si vzpomenout na jméno, nebyla tady moc známá. Ale byla podobný „talent“ i majitelka podobných „předností“, jako měla kdysi Samantha Fox. Až na to zase někdy narazím, vložím sem link 😀
   Asi v půlce toho videa si slečna takový štíhlejší, stříbrný mikrofon, opakovaně a do rytmu, strkala do áčka.
   Tím už dneska asi nikoho nešokujete, zvlášť ne po všelijakých zmrazených kuřatech a vlajkách.
   To video je zajímavé hlavně tím, že ten mikrofon byl v ten moment nejspíš opravdu zapnutý. Ty zvuky v tom videu, jsou mlaskavě autentické a jen matně si je pamatuju z mládí 😀
   Taky je na tom zajímavé, že na ten stejný mikrofon (není tam střih), dokázala ten kus dozpívat. Myslím, že ani ty větší a lepší audiobanky, podobnými zvuky nedisponují.
   A ano, jsem prasák a netřeba to sem doplňovat 😀

 10. Fakt Vás baví reagovat na toho …. no. Jen když si přečtete jeho 2 reakce je jasné že nemá cenu reagovat jen provokuje protože takto blbí nikdo nemůže být takže jen provokuje.

  1. To byste se fakt divil, pane Hrabě.
   Tedy – jak blbí někteří lidé mohou být, současně jsou vybaveni volebním právem.

 11. Ať je to jak chce, proruský výklad dějin na českých školách zkrátka skončil a je to více než dobře.
  Je to základem pro svobodný výklad dějin a nezávislost našeho národa.

  1. Hmm… škoda že tahle tabulka nezmiňuje ekonomické škody…
   nebýt sovětské okupace, tak dnes jsme ekonomicky na úrovni Rakouska.

   1. Nepovídej, broučku. Jaképak ekonomické škody, co? Takže poválečná obnova byla asi kvůli té super prosperitě za německé okupace, viď? Od nás nikdo nejezdil na nucené práce do Německa či Rakouska, nikdo místo tam, kde měl, nepracoval pro německý válečný průmysl, Německou nevystavilo naši zemi dost drastickému osvobozování, při němž bylo taky zničeno kde co, viď? Že nejsme na úrovni Rakouska je, broučku, způsobeno hlavně tím, že nás západní nadnárodní společnosti vyžírají jako krmník, a do toho, oslíku, nás hovádka s ostřejšími lokty, než máš ty, mohutně za velké podpory téhle vlády odírají a okrádají po stovkách miliard.

    1. Snad si vzal pod tu vlajku aspoň zánovní slipy. Aby nedělal ODSce vostudu, kdyby si s ním chtěl Fiala zase pořídit selfíčko.
     Ty ve kterých pózoval před kamerou posledně, byly dost zaprané.

     1. Jak je možné té stoce , těm mrchožroutům alá Novotný, kteří jsou sdruženi v úchylném klubu ODS dělat ostudu ???
      ODS byla špína odjakživa, jeden grázl vedle druhého – svého času se říkalo cosi o členu ODS a vodopádu…
      Nic se nezměnilo, jen k tomu vrozenému gaunerství, defraudaci, demagogii, omezenosti a zlodějině přidali havloidní výsady: stupiditu, otevřenou vlastizradu, kolaboraci, fetky, smažky, cuchty, blbky, a uřvané tupouny…
      Že by slabost pro iniciátory revitalizace fašounů v Bohemii …

 12. Před Národním Muzeem se to jen hemží ukrajinskými vlajkami, je hezké tímto způsobem podpořit napadenou zemi, ale to zdejší „chcimíři“ a podporovatelé ruské agrese těžko pochopí, protože jim chybí základní lidská empatie.
  Tomuhle plebsu , jde akorát o to, aby nezdražilo pivo a aby jim zbyly prachy na cigára i kdyby jim rusák mučil a znásilňovat dceru, bude jim to fuk, hlavně ať už skončí ta „drahota“…

  1. Proněmčourská nacistická onuce se nám tu vyblinkala. Místo Rusáka vás znásilnil maximálně nedělní Moravec.

  2. Sveřepí šakali zavile vyli…. Poslyšte, je to vlastně fajn, že nás přišly pobavit zrůdy. Jen ty hostiny nám dík fialovému hnusu chybí.

  3. Prý byla lebka původně určena co by „úložiště“ orgánů zvaného mozek… Jde zřejmě o omyl – např.nick no z ní má septik, a není zdaleka sám … A jakýkoliv jeho projev náplň té dutiny uvolňuje…

 13. Nehledě na to, že moskali nikdy nebojovali proti nacistům nebo proti nacismu, oni bojovali za masového vraha Stalina, bojovali za ruský vliv ve střední Evropě , bojovali za imperiální choutky svých krutovládců.
  Rusům nešlo o porážku nacismu , jim šlo o dobytí a zotročení cizích států, však taky Stalin a Hitler to byli největší kámoši ze všech… a kámošili se i v době když už začala válka, např. společně napadli Polsko.

  Rus nikdy proti žádným nacistům nebojoval, tenhle nesmysl už zde šíří jen několik proruských švábů či jiných lízačů ruských prdelí, jako Foldyna či bývalý senátor Doubrava.
  Rus bojoval vždy za své mocenské a imperiální choutky, nebojoval ani za Čechy ani za naší svobodu, ale jen proto, aby zde byla mohla být proruská totalita, která měla nahradit tu nacistickou.

  1. Máš pravdu, šmudlo. Rus nebojoval proti jakýmsi virtuální „nacistům“, ale proti Němcům ovládnutým nacistickou ideologií a všem jejich spojencům a podporovatelům. A tu tvou teorii o zotročování fakt potvrzuje historické dění, no. U nás jsme byli jedna velká trestanecká kolonie a pracovní lágr. Taky nás Rusové hnali z jedné války do druhé, viď. Co tam máš dál za pohádky?

   1. Jeden čas se mluvilo o tom, že půjdeme bojovat na řeku Usuri. Nikam se nešlo.
    I v Afghánistánu umírali ( zbytečně) výhradně Sověti.
    Nájemným žoldáky a vrahy jsme se stali až po vítězství Pravdy a lásky.
    Mně osobně nikdy žádný Iráčan, Srb, Syřan, Malisan, dokonce ani afghánský pasák koz nikdy nic špatného neudélal.

    1. Vy úplně zapomínáte, madam, že v Kábulu se přece bojuje za Prahu! Tedy bojovalo… údajně. Protože jakmile západ v Kábulu padne, padne jistě i ta Praha… údajně.

   1. No chápu, že Vás to štve, že už se na českých školách neučí proruský výklad dějin.
    Ale já jsem za to naopak rád… a jsem rád, že Vy nejste rád…

    Už můj učitel dějepisu na základce a to bylo v roce 2004 nám osvětil jaká zvěrstva tady páchala ta údajně „osvobozující“ rudá armáda, včetně znásilňování, rabování, únosů atd.
    Dnes se na školách vyučuje podle pravdy, ne podle mustru „hodný rus“ a „zlý němec“.

    1. Určitě k nějakým excesům ze strany vojáků Rudé armády došlo (poté co viděli Bělorusko, Treblinku…atd. ).
     Ovšem ve srovnání s průmyslovým vyvražďováním celých etnik, které prováděli hlavně Němci (někdy se toho aktivně účastnili i někteří Litevci, Ukrajinci….)……no comment.

     Malá poznámka.
     V řadách vojsk Rudé armády sloužili také občané židovského původu, i občanky židovského původu. Bylo jich několik set tisíc a patřili(y) k nejvíce vyznamenávaným (za chrabrost, hrdinství…).

     1. To napsal Tencokida Hnuj.
      Ještě malé upozornění : Ve slovech Němec či Rus používáme velká písmena, je to učivo čtvrté třídy základní školy.
      Hezký den, pane no.

     2. Tak jistěže, nemluvil jsem o Židech, to je intelektuální národ, ti nikoho neznásilnili ani nerabovali, to dělal jen zaostalý ruský mužik odněkud s asijských stepí prostě dobytek, co poprvé uviděl civilizaci.

      Ukrajinci bojovali proti nacistům, v řadách RA jich mohlo být až 30 %, jakékoliv spojování Ukrajinců s nacistickými zločiny je kremelská propaganda a velká urážka ukrajinského národa, ke které se žádný slušný a rozumný člověk nesníží.

        1. Já už asi vím, jak to bylo.
         V Plzni v pětačtyřicátém, nějaký americký čmoud obskočil tvoji prababičku a tohle jsou genetické následky..
         Je to něco podobného, jako byly genetické následky nájezdů divokých Mongolů na Vlčnov.
         Ty jsou tam viditelné a slyšitelné doslova dodneška

  1. Bude to fakt vtipné, až začnou všichni tihle bojovníci za rok dva brát těžkou zpátečku ve svých „rozhodných“ výrocích. Situace se mění, broučku. Dočkáš se.

   1. Rusové v Čečně také zvládli vyvraždit celou vesnici ve stylu Lidic. Teď vedou pidoubnou scatou válku proti Ukrajině – za podpory Hnojníku.

    1. Jistěže, cílem ruské války proti Čečensku bylo dosadit tam loutkovou vládu, na čele s lízačem putinovy prdele Kadyrovem…

    2. A kterou? Myslíte o vesnici, co má 10 000 obyvatel a Rusové ji „zcela obklíčili“ 3000 vojáků a při prohledávání „vesnice“ bylo při vzájemných přestřelkách zastřeleno 100-150 převážně čečenských bojovníků mužského pohlaví?
     Myslíte tu, u které zahraniční agent, ruská „lidskoprávní“ organizace Memorial, placená ze Západu identifikoval těla 103 převážně mužských obětí neboli čečenských bojovníků? Myslíte přesně tu, ve které zahraniční novináři (západní) nenašli jediný vypálený dům, přestože předtím západní sdělovací prostředky psaly o upalování civilistů zápalnými lahvemi v domech?
     Slabé, ať Vám nadřízený referent přidělí jinou práci.

    3. Neurážej obyvatele té dědiny kousek od Přerova a radši si zkontroluj, co odesíláš.
     Jestli my jsme hnojník, tak ty budeš naše rozmetadlo, nebo hovnocuc – souhlas?
     Jen bacha, ať se v tom neutopíš. Je to prý strašná smrt. Kousek nad hladinou tě přidusí čpavek a pak tě to teprve milosrdně utopí, máš plné plíce sraček..

 14. Včera uvalený zákaz na dovoz ukrajinského obilia do Poľska sa vzťahuje aj na jeho tranzit do tretích krajín, napísal na Twitteri poľský minister rozvoja a technológie Waldemar Buda.

  „Zákaz je hotový, vrátane zákazu tranzitu cez Poľsko. O problematike tranzitu sa bude diskutovať s ukrajinskou stranou o vybudovaní rigidného systému a zaručení prechodu tovaru cez Poľsko,“ vyzerá ministerský post.

  Na rokovaniach naplánovaných na pondelok sa dohodne systém, ktorý umožní ukrajinskému obiliu prejsť cez poľské územie bez vstupu na miestny trh.
  https://twitter.com/waldemar_buda/status/1647527386194276353?s=20

  1. Európska komisia považuje zákazy Maďarska a Poľska na dovoz poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny za neprijateľné.

 15. Demonstrace „proti bídě“ s transparenty Pryč z NATO, to jako když vystoupíme z NATO, tak bude po bídě…?
  Zajímavé…, pryč z NATO v překladu – chceme do ruského chřtánu…

   1. Svatý Havel (Pravdoláska) prokazatelně řekl : již nikdy do žádného voj. paktu nevstoupíme!
    Pak na to zapomněl a stal se atributem humanitárního bombometení v Jugošce.

     1. Jediné, na co nezapomněl, byla ochrana padesátkových vrahů a bolševických papalášů.
      Jinak záhadně zapomněl na úplně všecko, co z balkónů, tribun a před volbou presidenta sliboval.
      Ti druzí, bolševičtí papaláši, mu po slibu ochrany a beztrestnosti přepustili opratě.
      A kdyby na svůj slib pozapomněl, sakra rychle by mu to připomněli. Hned před dalšími volbami, nebo i jinak.

  1. Ano, taky nechápu, co má společného odchod z NATO s bídou. Ale nemyslím si, že by nás to mělo uvrhnout do ruského chřtánu. To věčné strašení s Ruskem je už trapné.

   1. Re: Iggy

    Nákup předraženého šrotu, kterému se dosti honosně říká „zbraně“.

    Prozatím to vypadá tak, že na ty naše „jedině správné, protože západní“ stačí šedesát let starý sovětský T-72 (ano, je tzv. modernizovaný, což jsou západní křápy také).
    Což je strašné…

    1. Omlouvám se.
     Co má ne-odchod z NATO společného s bídou.

     Tedy kromě výše zmíněného T-72.
     Řekněte mi, k čemu nám je nejmodernější US stíhačka kromě toho, že ve své režii vystavíme přistávací dráhy a vybudujeme a budeme držet v pohotovosti sklady náhradních dílů (pro koho asi. že?).
     My potřebujem superdlouhý dolet a možnost odpalování raket s jadernými hlavicemi ze vzduchu?

     Pro potřeby ochrany českého vzdušného prostoru nám bohatě stačí sovětské bitevní „hrábě“ Su-25, primárně určené pro podporu pozemního vojska a nějaký solidní PVO nebo PRO systém s dostatečným počtem střel.
     Což lze oboje pořídit za zlomek ceny amerického hyper super flašinetu.

  2. Re: no

   Rakousko je v ruském chřtánu?
   Švýcarsko je v ruském chřtánu?
   Švedsko je v ruském chřtánu?

   Povídejte!!!
   Přehánějte!!!

   Vystoupením z NATO bychom se zbavili dobrovolné povinnosti kupovat US šroty a financovat americká dobrodružství po celém světě. O nic jiného nejde.

   1. To je nesmysl, to vaše srovnání, nám tu Rusáci 40 let diktovali a mučili a vraždili naše vlastence a jako bonus nás ještě 20 let přímo okupovali a zabránili nám v tom, abychom tu měli demokracii již v roce 1968.

    Pro nás je být v NATO defacto povinností, chrání nás to, před ruskými hrdlořezy a znásilňovači.
    Jen díky NATO jsme suverénním státem s vlastní demokracií a ruská zvěř si na nás netroufne.

     1. Kdy nás Američané okupovali ? Vždyť osvobodili Plzeň… a to bez znásilňování,rabování a dobytčího chování, jako to dělala ta ruská zvěř na našem území.
      Američané do Plzně přivezli swing a nylonky… rusák jen tlupu smradlavých, ožralých znásilňovačů a zlodějů, před kterou se minimálně každá žena musela zahrabat 10 metrů pod zem…
      Pryč s Moskaly

      1. Ano, americké bomby osvobozovali jedno civilní město a průmyslový objekt za druhým. Ještě ani neoschl inkoust na smlouvách v Jaltě či Postupimi.

       1. Re: tdx a no
        Doplňte si znalosti o vybombardovaných fabrikách, ano.
        Začněte Škodovkou v Plzni, pokračujte přes Prágl do chemiček na severu Čech, prolítněte ostravskou aglomeraci a skončit můžete u vybombardovaného Slovnaftu.

        Tzv. Rusáci tu nenadělali za oněch 40 let tolik bordelu, jako spojenci za poslední tři měsíce války.

        1. To snad nebylo na mě. Akorát tedy bomby osvobozoval_y_. Z mé strany to snad byla evidentní ironie s tím „osvobozováním“.

         1. Re: tdx

          Samo, že ne. Chtěl jsem to pojmout jako doplnění vašeho vstupu. Asi to vyznělo jinak.
          Pokud se vás to dotklo, tak vám jako starý zdejší sprosťák vynadám, že nejste schopen ihned a bez nápovědy polapit mé vznešené ideje, plynoucí pod mým nádherně klenutým čílkem.
          Tudíž jste starej…, a dál to znáte.
          (-:

      2. Páni!
       To skoro vypadá, že tvoje babička za ty nylonky, dala tomu americkému vojákovi víc, než jen kytku a úsměv 😀

       1. Jen jestli jeho Großmutter nebyla spíš z Egeru a Großvater z Asche, oba členové BdM a Hitlerjugend, podle jeho názorů . Divím se, že ještě není v ukrajinském mundůru s nášivkou 3. SS-Panzerdivision „Totenkopf“ na frontě proti Moskalům a marní tady čas s dezoláty.

    1. Blbe, alespoň nelži. Rusové tu byli přítomní od necelé poloviny roku 1968 do poloviny roku 1991. Pokud umíš počítat, to je 23 let. V letech 1945/6 až cca do Gottwaldovy smrti v roce 1953 tu působili sovětští poradci.

     A teď konkrétně jmenuj, čeho se tu Rusové dopustili. Konkrétní skutky, konkrétní oběti, konkrétní škody. Jmenuj, čekáme.

     S těmi znásilňovači už jdi někam, tohle jsme si tu už vysvětlovali několikrát. Znásilňují všichni vojáci bez rozdílu. Naši legionáři, Němci, Američané, Rusové, prostě všichni. Všichni, broučku. Hrdlořezové? Nějaký důkaz? Kromě toho nedávného hoaxu, který proběhl médii. Němci ti nevadí? Víš, co dělali v koncetrácích s našimi spoluobčany?

     1. U západních armád se jednalo o ojedinělé excesy, zatímco ruská zvěř to dělala masově.

      Podívejte se kupříkladu na film Žena z Berlína.
      Moskal je prostě nevycválanou , necivilizovanou zvěří, dodnes nechovají žádnou úctu k ženám, nemají osvícený vztah k ženám, jako normální civilizovaní lidé.
      Ne náhodou se moskal pusinkuje s Íránem a kde vraždí ženy za to, že nenosí Hidžáb…
      V Rusku vládne brutální patriarchát, stejně jako v Afghánistánu nebo Íránu.

      Lžete akorát Vy, moskal to dělal masově včetně hromadného znásilňování a znásilňování dětí, u západních armád to byly pouze excesy jednotlivců

      1. Ježíš, nenuť mě tu linkovat ty desítky tisíc zdokumentovaných případů znásilnění US vojáky v celé západní Evropě. Existují o tom celé knihy. Na rozdíl od vojáků Rudé armády za to nebývali často vůbec potrestáni.

       Žena z Berlína? Zas nějaká ublíženecká *ačka ve stylu zlí bestiální Rusové a hodní Němci, oběti války? No evidentně tento vrcholný produkt novodobé fašistické/neonacistické propagandy rád vynechám. Bude to zcela jistě kvalitně vyfabulováno jako „Nabarvené ptáče“.

       Jediný, kdo se choval jako zběř utržená ze řetězu, byli Němci na území bývalých svazových republik. Vyvraždili přes 70 000 vesnic. A dělali to zcela programově.

       Ten tvůj poslední odstavec je čirá fantasmagorie bez jakýchkoli důkazů kromě propagandistických onanymových výstříků do tmy.

       Takže žádný důkaz nemáš, viď. Naprosto žádný. Tedy kromě těch propagandistických vyrobených umělci typu Bellingcat nebo tajné služby jistých nejmenovaných států.

      2. Re: no

       Ruské zvěře, která nebyla ruská ani náhodou, padlo nějakých 9 mio v zákopech, dalších 12 mio civilů vyvraždili Němci a Ukrajinci.
       Kolik padlo Američanů na frontě a kolik zahynulo amerických civilů, hňupe?

       1. Tak jasně, když ruští generálové bezmyšlenkovitě posílali své vojáky na jatka…
        V USA si naopak každého lidského života vážili, proto Američanů padlo tak málo.

        V Rusku nemá a neměl lidský život žádnou cenu, protože rusů je jak sraček „nas mnogo“ přece…
        Na západě si naopak každého lidského života nesmírně váží, proto padlo méně západních vojáků než těch ruských.

        1. Re: no

         Co kdybyste si, soudruhu, osvěžil počet padlých vojáků na německé straně?
         Zejména pak porovnal čísla z východní fronty a z ostatních bojišť.
         Přestal byste ze sebe rázem dělat naprostého idiota.

         1. Ještě nezapomeňte z celkových vojenských ztrát odpočítat 4 mio sovětských zajatců, kteří zemřeli na následky pobytu v německých koncentrácích.
          Pak můžete blbě žvanit o sovětských generálech.

    2. Re: no

     Znáte aspoň jedno jméno, jehož nositele umučili a zavraždili Rusáci?
     Já nevím o nikom.

     A ta „prý že ruská zvěř“ nás má vcelku u zádele. Nemá důvod sem lozit, protože vše, co za něco stálo, je už NENÁVRATNĚ v prdeli.

      1. Ty poradce jsem ti napověděl, jinak bys to ani netušil, komiku 😂 Dokaž, že tu v 50. letech mučili Rusové. Dej konkrétní důkazy.

      2. Re: no

       1/ v sedmém pídě se píše ZÁSADNĚ předložka „s“.
       2/ Rusáci NEJSOU a nikdy NEBYLI sovětští poradci.
       3/ poradci tu byli, ale sovětští, tzn. bez národnostního rozlišení a byli tu pouze jako metodičtí poradci, nic více a nic méně.

       V sovětských vrcholných orgánech byla národnostně minimálně polovina Ukrajinců. Račte si doplnit vzdělání.

       Co tam máte dál, soudruhu?

  3. Do ruského chřtánu – a co by se asi mělo tak strašného stát v tom „chřtánu“?

   Rozveďte to, nebuďte stručný.

     1. Povídej, jakou? Jmenuj konkrétně v čem. A hlavně nezačínej nějaké pohádky o jednom dodavateli nebo Černobylu. Američané mají těch havárií nejen jaderných zařízení na tričku už mnohem víc.

      1. On jen říká, že gdyby na tom dělal Rus, že by na tom nevydělal on, ani papá, ani jeho děda a ani jejich rodina v cizákově.

   1. Pane Admirál.
    Je lepší byt v chřtánu, než v prdeii.
    Ve chřtánu jsme u jídla v prdeli máme pořád hovno a budeme mít.

  1. Jediným právoplatným a přímým nástupcem Karla Kryla je Tomáš Klus, znají ho mladí a hlavně díky Klusovi mladí vědí, kdo to byl Karel Kryl.

    1. Landu poslouchala jiná sorta lidí než Kluse.
     Klus má větší zásluhu na propagaci Kryla než Landa, protože Klus zprostředkoval Kryla novému publiku, tzv. mileniálům a generaci narozené po roce 2000.
     Landu poslouchali pořád ti samí a to už od časů Orlíku.

     1. Re: no

      Klus má pro mne jako posluchače jedinou závadu.
      Když jsem ho slyšel poprvé, marně jsem přemýšlel, proč se vyprázdňuje na záchodě a u toho zpívá.
      Pak jsem přišel na to, že právě toto se na něm cení.

      1. Tomu deviantovi nad Vámi je Flus naprosto ukradený, ale je politicky „pokrokový“, zpíval přece na Michprdích srazech. To ho automaticky katapultuje do slavíkovských výšin. To máte jako s Hutkou. Znal jsem dříve jméno než jeho „výtvory“. Když jsem slyšel tu hrůzu, nechápal jsem, co je na něm tak hodnotného. Ale lezl do pozadí amnestačnímu prezidentskému vrahovi a to stačilo ke kategorii „jeden z nejlepších folkových zpěváků“ Jen malé bezvýznamné plus pro něj – svou politickou agitku stvořil dříve, než zločinec začal páchat své amnestie.

   1. 😂😂😂😂 No tak tvl, to musel být fakt kvalitní matroš. Hej, tak tohle je bezpečně vtip roku. Klus jako nástupce Kryla. Onanyme, ty dnes valíš bomby 😂😂😂😂

     1. Pravda? 😂😂 Proboha, už dost 😂😂 To je jako srovnávat Trabant s Lamborghini. Ano, obojí jsou auta, ano, obojí se dá využít k dopravě z bodu A do bodu B. Nicméně tím ta podobnost v podstatě končí. Klus je libtardně-provkádní kašpar, jehož „umění“ je dobré tak maximálně na YT a TikTok. Za pár let po něm ani pes neštěkne. Už teď jeho „věhlas“ hodně pohasl, neboť mu zestárl ksicht a to dnes nikoho nebere. Nic moc jiného jaksi nemá k nabídnutí.

   2. Nikoli.
    Jediným důstojným, ale nikoli nástupcem, ale jen interpretem Krylovy tvorby, je a bude Daniel Landa – ať už si o něm myslíte cokoliv.
    Klus je jen obyčejný popíkář, cirkusák a odporný pokrytec, ze kterého by se KK musel obracet v hrobě.

    To ozvučení není žádná sláva, neustále to tam „zvoní“, protože zřejmě mizerný FB eliminator, to ziskem cesty pouští dál, než je zdrávo. Ani účinně nevyřezává první příznaky „zvonění“, rychlejší nárůsty kladné vazby, kterou ucho ještě ani nepostřehne jako zazvonění, ale procesor už ano.

     1. No jo ale Tomáš Klus měl stovky žen, je to největší kanec, a ženský idol, Vy už jste na něj ,ale příliš stará, i když říká se o něm, že je schopný ojet i dámské kolo, tak možná… 🙂

       1. Samozřejmě, vždyť Kryl měl taky spoustu žen, byť žádný krasavec to nebyl, no ale on trpěl psychickými problémy a tak to řešil lehkými ženštinami.

        Ale o to nejde, jde o to, že Kryl i Klus bojovali proti zlu a zneužívaní moci, oba jsou to muzikanti, písničkáři a lidé kteří celý svůj život obětovali za demokracii a lidská práva.

        Klus je jako Kryl s kytarou a texty proti tankům a bezpráví.

         1. Také si říkám, že je to nějaký pederast. Asi je lepší než Havel, dokázal by ojet i kolo PÁNSKÉ a to dokonce mnohem raději.

          1. Myslím, že Lahev (jen metafora s přemístěním pár písmen příjmení blahoslaveného) by se nezříkal ani toho pánského kola.

        1. Kryl byl velikán, básník a vizionář, kdežto Klus byl a je třetiřadý hovnař.
         Takové, i s jejich stovkami štětek, si narvi do špic.

         1. „Třetiřadý ho*nař“ Wow, ta sedla 😁 Takhle si soudobí libtardi představují hento „umění“. A proto už přes třicet let točíme takové *ačky, které nikdo nikde ve světě nesleduje ani neposlouchá. Čest několika málo výjimkám, o kterých ale mainstream ani netuší, že existují.

    1. Pro příště by vás měli pozvat k mixpultu jako mistra zvuku. [;>))
     Čímž vůbec netvrdím, že nemáte pravdu. Máte! Ale na tomhle fóru je to jen vaše sebeprezentace. Už dávno tomu, co jsem ozvučoval plná náměstí (např. V. Havel v Ostravě), ale nemám pocit, že bych to zrovna tady měl rozebírat.
     P.S.: Jedna z hlavních chyb tam je, že mikrofony nemají vnější „popschutzy“ – molitanové pucky neboli dead cat – „mrtvé kočky“. Ale i to je jenom takové moje žvanění, publikum snad promine.

     1. Re: Sk

      Že za cenu mírného zkreslení neberou šumy, tak to myslíte?
      Nebo to je naopak?
      Možná se ptám blbě, ale nerozumím tomu…

      1. Napište mi na blog KOTEK, to je místo na debatu o profesi. Tady ne, zdejší hospoda je nesmyslně rozdrážděná (Troll doktor NO tu slaví úspěch a už tu nehodlám cokoliv přidávat. Nesmyslných výkřiků je tu neúrekom.))

    1. Vůbec ne
     Tomáš Klus je všeobecně českou společností označován za nástupce Karla Kryla, navázal na Krylovu tvorbu tzv. Protest-song.

       1. To že je protestsong?
        Já myslel, že je to jeho milostná píseň, v níž se vyznává z lásky k Havlovi a jeho kámošům. Hází tam špínu na každého, jen na havlisty ne, tak jakýpak protest, když oslavuje věrchušku.
        Protestsong je třeba Demokracie od Kryla, ale tu by Klus nikdy na počest Karla Kryla nezazpíval, to raději kurvil (sorry za to slovo) Pietu.

       1. Jo, v písni Panebože, za co se zpovídá, jak měl 4 roky něco v pr*eli. Můžeme spekulovat, co to bylo.
        A můžem na to vztáhnout i teorii relativity, že záleží na vztažné soustavě.
        Jestli on měl (třeba) hlavu v něčí pr*eli, nebo někdo (třeba řeporyjské prase) měl něco (a nebudeme spekulovat třeba o evropských hovnotách) pr*eli jeho.

  1. Jo, jenze ma pravdu v tom ze je tam asi tak 20 000 lidi podle fotek – a vsiml si taky ze po par minutach zacal Rajchl mluvit o covidu a ockovani.

    1. Pane Vidláku, pro příště:
     Mluvte prosím do hlavy mikrofonu, kdy tělo mikrofonu máte téměř vodorovně k ústům.
     Nikoli skrze něj tak, že si mikrofon držíte svisle u prsou.

     To je jedna z mizerných situací, jakou můžete chudáku zvukaři připravit.
     Rezervu zesílení nemá žádný zvukař nekonečnou, někdy jen docela minimální, jak bylo občas slyšet při zazvonění, či nahouknutí.
     Pokud mikrofon někdo drží takto na prsou, zvukař pak nutně musí zapnout horní propust (retnicový filtr), která ostře ořízne všechno pod 80-100Hz a zvuk se pak stává nepřirozeně uječeným.
     Je to proto, že kvalitní bezdrátové sety, jsou kvůli omezení zpětné vazby velmi ultrasměrové (hyperkardioidní).
     Při odchylce od hlavního, přímého směru, nesnímají nižší kmitočty, nebo velmi špatně.
     Při hovoru „skrze mikrofon“ tento druh mikrofonů zdůrazňuje retnicové samohlásky p/b, což se projevuje tím, tak typickým boucháním.

   1. O.K. Onanym tu psal, že lidi nebudou stačit na blokování vlády. Jako tedy netuším, kolik metrů má obvod kolem čtvrti vládních budov, ale pokud by se vytvořil živý řetěz z dvacet tisíc lidí držících se za ruce, tak pokud každý zabere cca metr prostoru, bavíme se o dvaceti kilometrech.

    1. Teda nevim, nejsem blokovací stratég, ale blokovat úřad vlády v neděli, když tam nikdo není, mi nepřijde zrovna jako dobrej nápad.

    2. Vzhledem k tomu, že ministerstva jsou v desítkách budov po celé Praze a mnoho z nich je vcelku komplikovaných se spoustou vchodů na rozsáhlém prostoru, je nutné se při studiu tohoto plánu ptát: kde udělali soudruzi z NDR chybu?

 16. Rajchl recni 3 minuty a uz spomenul ockovani covid… Bez komentare radeji. A kolik tedy prislo lidi – Vi to nekdo ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *