19 června, 2024

Podle sebe soudím tebe

Občas dávám na svůj fejsbůk krátké glosy. Na aktuální téma, které ale nestojí za velký článek. Ale někdy se stane, že mi z takové glosy nakonec článek vznikne. Včera jsem napsal, že jsme vazaly velmoci, která pouští dvacetiletá ucha k přísně tajným informacím a na únik přijde po půl roce. Že něco takového člověk nevymyslí. Ano, měl jsem na mysli henty utajované materiály o ukrajinské ofenzívě, které vynesl mlaďoučký příslušník národní grady, protože k nim měl bez problémů přístup.

Já vlastně nevím, co je horší. Buď je to jen hra pro mééédia a veřejnost a ve skutečnosti jde úplně o něco jiného a nebo že skutečně dvacetiletí kluci mohou v USA vynášet informace, že Ukrajina ztrácí třikrát až sedmkrát víc vojáků, než Rusko a fakt si toho dlouho nikdo nevšimnul. Každopádně, pokud jsou údaje o poměru ztrát pravdivé, tak víme o ruské (liknavé) strategii úplně všechno. Prostě zapálili řádný válečný oheň, udržují ho a nechají v něm shořet nejdřív celou Ukrajinu a pak všechny další případné zájemce…

Ale tohle jsme tu prokydali už mnohokrát. Neříkal jsem to jen já, ale i Jaroslav Štefec, David Bohbot, Petr Drulák a mnozí další. O tom dneska psát nebudu. Já se chci pozastavit nad jednou příznačnou příhodou.

Když jsem napsal včerejší glosu, takřka okamžitě se tam objevil komentář, který mě pranýřoval za to, že bych raději byl vazalem toho zlého východního Mordoru… To víte, jak nenapíšete, že Rusko je fůůůj, tak jste okamžitě jejich agent. Já na to odpověděl, že bych nejraději nebyl vazalem nikoho. Že bych rád viděl naší republiku samostatnou a skutečně suverénní.

Odpověď byla jednoznačná… jsem hlupák, když si myslím, že by něco takového bylo možné. Jestli si myslím, že je možné být ani tak ani tak, tož jsem ještě větší blbec, než si příslušný libtard myslel.

A vo tom to je, přátelé. Oni jsou v té americké řiti zaraženi tak hluboko, že si nedovedou představit nic jiného. Jsou tak bytostně proameričtí, že si podle svého vzoru myslí, že my musíme být proruští. Podle sebe soudí nás. Samozřejmě s námi nebudou mluvit, protože by je to uráželo, protože to neumějí, protože by je to příliš zraňovalo a znejišťovalo a tak si do nás promítají sami sebe, jen s opačným znaménkem. Můžete být buď proameričtí a když nejste, jste automaticky proruští, protože neexistuje nic jiného, než rektální alpinismus.

Samozřejmě milého libtarda vůbec nenapadlo, že třeba takové Maďarsko dělá mnohem samostatnější politiku a pořád existuje. Že Turecko, ač v NATO, dělá samostatnější politiku. Že Francie dělá samostatnější politiku… Ale my ji dělat nemůžeme, my máme na výběr jen USA nebo Rusko. Jen jednou za čas přehodíme znaménka, podle toho, jak se to otočí. Sebevědomá a suverénní země jsme zřejmě jen tehdy, když Bidenovi odezíráme ze rtů a každé jeho přání je předem vyplněno. Za jakoukoliv cenu.

Bezděky mě tak napadá, že Brežněv byl vlastně docela hloupý. Mohli nás klidně vykořisťovat víc a tehdejší řiťolezci ve straně a vládě by jim to stejně vyplnili. Oni vlastně byli celkem uměření…

Všimněte si, že nikdo z pravdomluvných intervjuků se ani nepokusil přemýšlet, proč je proruská demonstrace plná českých vlajek a organizátor říká, že tam žádné jiné, než české vlajky nechce. Nedokáží si pod tím představit nic jiného, než rafinovanou kamufláž ruských agentů. Moc by chtěli dát Rajchlovi nálepku, ale on (hajzl jeden) se ne a ne profláknout. Všimněte si, že prakticky nikdo z velkých médií vůbec nepracuje s variantou, že by Rajchl mohl svoje slova myslet vážně. Stejné to mají i v Pětikolce. Nedovedou si představit, že by bylo možné dělat něco jiného, než se zanořit pořádně hluboko do rekta a jediná jiná varianta je pro ně jen opak. Nic jiného neexistuje.

Tož to zítra zkusíme znovu. Demonstrace proti morální bídě a za české zájmy.

Co se demonstrováním změní? Pokud nás bude málo, tak nic. Pokud nás bude opravdu hodně, tak všechno. Budu tam taky, protože prostě nelze jinak. Od dvanácti hodin budu u pódia. Nejprve vpředu a až to tam zhoustne, tak na jedné straně. Rád si s vámi podám ruku. Zítra nový článek nevyjde a pondělní možná bude se zpožděním… když budu s vámi u Strakovky, bude obtížnější něco napsat.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč, bude si moci nechat zaslat moji knihu o zemědělství. 

632 thoughts on “Podle sebe soudím tebe

   1. Na dezodemo se musíte maskovat nenávist k Ukrajině, ale tady se přetvařovat nemusíte.

    Tady jste upřímní.

     1. A svobodě donbasu rozhodli zelení mužíčci z Ruska, svobodu podkarpatské Rusi vzali do rukou dezoláti z gauče.

  1. „Nově se v modelu objevuje strana PRO 2022, která čerpá z elektorátu SPD, Trikolóry nebo Přísahy.“

   Dle očekávání. Aneb kanalizace hlasů nespokojených voličů opět v akci.

  1. Kdopak vždycky ty „odbojné obyvatele“ školí, cvičí, organizuje a financuje? Jen metaforická řečnická otázka.

 1. Co si takhle po ránu udělat mozkovou rozcvičku? Otevřít okno a trochu se nadýchat kyslíku? A pak si položit pár otázek :).
  Kolik dnes přijede na lidí a demonstraci? – O něco méně něž minule, reklama už nebyla tak masivní a propaganda slabší, minule to byl vrcholný stav, teď už to bude sestupovat.
  Povede demonstrace a následná symbolická „blokáda“ k pádu vlády? – Ne, nepovede.
  Co bude výsledkem? – Vidlákovo úterní analyzování, případně výzva k pokračování něčeho, co se ukázalo jako nefunkční.
  Je šance, vyměnit vládu pětikolky? Ano je.
  Jak? – Tím, že se lidí kteří stojí v pozadí rozhodnou obměnit figurky ve hře.
  Změní se případnou výměnou vlády něco i pro obyčejné občany? – Ne
  Dává tedy tato snaha smysl? Je to opravdová snaha o změnu, nebo jen alibismus před sebou samým, abych si mohl říct, že jsem udělal maximum, ovšem bez toho, abych začal samostatně myslet a našel skutečné řešení problému? – zde si každý může odpovědět už sám 🙂

   1. Můžete to rozvést do konkrétních faktů? Přijde mi, že toto přirovnání na situaci vůbec nesedí a nevím co si pod tím mám konkrétně představit.

    1. … tak si to TŘEBA, Zahradníku, zkuste představit, i když Vás tipuju, že spíš budete hledat další a další důvody, proč Vám to Schumacherovo přirovnání nesedí, že se někdo, kdo si nežije dobře a nezajímá se o to proč se mu tak žije, TŘEBA i náhodou otevře nějakej (vím já jakej) HW a z něho se dozví o tý demonstraci, že takových jako on je fůra a TŘEBA se začne trochu zajímat o dění kolem sebe (neřeknu-li rovnou, TŘEBA se i zamyslí) … ale Vám je to asi furt málo, ano uznávám, těch mých TŘEBA je tam nějak hodně, tak proč se pokoušet zapálit byť jednu jedninou svíčku, žejo?

     1. Až po to „zamyslí se“ to znělo i docela realisticky :D. Pokud bych měl brát to přirovnání se svíčkou, je potřeba doplnit, že ten člověk si za poslední prachy koupil svíčku, kterou se teď snaží zapálit a která mu dá mizerný světlo na pár hodin, ale nenapadlo ho šáhnout na vypínač a normálně si rozsvítit :).

      1. Jak si chcete sáhnout na vypínač, když volby dopadly jak dopadly?
       Pětikolka má většinu v parlamentu, senát skoro komplet, Ústavní soud jakbysmet a teď už i prezidenta.
       Takže zatím asi fakt jenom tu svíčku. ( V násilí nevidím řešení. )

       1. To samozřejmě znamená v první řadě vymanit své myšlení z podobných stereotypů, jakže volby jsou cesta ke změně… člověk se prostě musí vydat dál za tu „bezpečnou“ ohrádku, která mu byla vytyčena vzdělávacím systémem, výchovou apod. Proto jsem psal o samostatném myšlení.

 2. Nedalo mi, a napostoval jsem tu a tam Vidlákův slavný dopis. Sám si ho smazal, škoda, je tak informativní.

   1. Psal Vidlák (a pak hrdě smazal) :
    Vážený pane prezidente Ruské federace,
    My, níže podepsaní občané České republiky, sledujeme s velkým znepokojením dění na Ukrajině. Naše mainstreamová média nám každý den přinášejí zprávy o eskalaci napětí ze strany Ruské federace, pohybu vojsk v blízkosti hranic a analýzy různých expertů předpovídajících válku. Zjišťujeme, že státy NATO vysílají na Ukrajinu vojenské jednotky a instruktory. V posledních dnech jsme se dozvěděli, že také naše vláda plánuje darovat Ukrajině dělostřeleckou munici a je ochotná uvažovat i o vyslání vojáků. Dle prohlášení našich vládních činitelů je však za eskalaci napětí odpovědná výhradně Ruská federace.
    Na rozdíl od našich sdělovacích prostředků, vládních činitelů a expertů, docházíme k jiným závěrům než oni. Nepovažujeme Rusko ani Vás za viníky této krize. Věříme, že Ruská federace není původcem této vyhrocené situace a nemá zájem na válce. Nevěříme zprávám našich médií o tom, že chcete obnovit ruské impérium a k tomu potřebujete Ukrajinu zabrat. Rozumíme, že pro bezpečnost Ruska nemůžete připustit základny NATO na Ukrajině a věříme, že nic víc Ruská federace od Ukrajiny nežádá.
    Den ode dne jsme přesvědčenější, že napětí stupňuje ukrajinský režim, protože je v politické i ekonomické pasti a ve vleku událostí je přesvědčován státy NATO, aby své problémy vyřešil válkou. Jsme znepokojeni zprávami o rostoucím počtu zbraní, vojáků i techniky pro Ukrajinu. Obáváme se, že tyto zbraně budou použity k vyprovokování Ruské federace k útokům proti oblastem, které ukrajinský režim považuje za separatistické.
    Domníváme se, že současné protiruské nálady v naší společnosti organizuje a eskaluje menšina vlivných lidí, bez ohledu na názory a zájmy obyčejných občanů.
    Nesouhlasíme se zahraniční politikou naší vlády. Nesouhlasíme se stupňováním napětí dodávkami zbraní ani uplatňováním ekonomických sankcí. Nejsme nepřátelé Ruské federace. Nevěříme oficiálním tvrzením, že u nás Ruská federace organizuje teroristické akce, či ohrožuje naše politiky na životě.
    Nemyslíme si, že se dá dosáhnout míru a spravedlnosti nakupením vojenských sil, válečnou rétorikou a přetrháváním obchodních vazeb. Chceme mezi Českou republikou a Ruskou federací korektní a přátelské vztahy založené na vzájemném respektu.
    Naši politici nehovoří jménem všeho lidu. Vláda České republiky nemá náš souhlas a nekoná naším jménem.

      1. na pětikolku kašlu, Fiala se svým stropováním, vychloubáním se sociálními dávkami a výrokem „nenecháme nikoho padnout“ je k ničemu.

       Což neznamená, že budu podporovat Moskevstán. Přišli k nám nezváni už jednou, never more.

       1. Tak určitě to bylo horší než šest let německé okupace, že. Nebo než tři století trvající nadvláda rakouských Němců a katolické církve se všemi těmi válkami, čarodějnickými procesy atd. Tyhle bláboly „o ruském nebezpečí“ už jsou fakt jen pro zastydlé seniory. My jsme pomáhali okupovat Afghánistán dvacet let. Podívejte se na počty mrtvých civilistů za tu dobu, stejně jako na to, v jakém stavu jsme tu zemi zanechali po svém odchodu. Máte snad z toho nějaké výčitky? Říkáte snad, že nebudete podporovat Pragostán?

        Mimochodem, co tady ti Rusové tak strašného za těch dvaadvacet let prováděli, tedy srovnatelného s naším dobrodiním třeba v tom Afghánistánu? Nebo srovnatelného s naším podílem na bombardování Srbska? Pokud vím, tak hlavní tíha marasmu po šedesátém osmém padá na místní, zejména z těch rodin, na nichž se etabluje dnešní režim. Protože to jsou vždy ti slouhové a lokajové jakéhokoli zotročujícího režimu nejvěrnější. Nicméně ohánět se tímhle politickým kýčem je fakt už trapné.

        1. Hezky řečeno, akorát nevím, zda nehážete hrách na stěnu. Na druhé straně jsou fakta, jež je dobré připomínat …

        2. Ano.
         Co Jsem viděl tak jsme sami sobě kazateli i dráby, někdy i katy. Proto jsem skeptik co se týče „obrození“. Skončí to stejně jako po toce 1989. Nové tváře, nové řeči, staré vazby…
         Jakpak to říkal? Cyklisté? Nahoře se hrbí a dole šlapou?
         Demonstrace?
         Dnešního upouštění páry bych se neúčastnil, i kdyby mi to staré kosti dovolily.
         Ale kdo si potřebuje zakřičet, vřele doporučuji. Ale hlavně – pokud si chcete zachovat jakž takž dobrou náladu, moc o tom nepřemýšlejte!

        3. Mně se moc líbí tohle:
         https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mariupol-ukrajina-rusko-putin-valka-divadlo-okupace.A230412_203750_zahranicni_jhr

         Sice je to naprosto typicky, česko-sračkometovsky překroucené, ale určitá představa denacifikace města v praxi, to určitě je.
         Když se začtete mezi řádky, tak autor tam víceméně nechtě přiznává, že s místními nácky se nikdo moc nemaže – a v případě potřeby je nahradí jinými lidmi, loajálními Rusům.
         Taková ta omáčka, typu „JPP“, že někdo někomu neplatí, pozdě či málo, ty si může kdejaký kokůtek-redaktůrek českého sračkometu vymýšlet, jak chce.
         Kdyby těm lidem údajně platili málo, nebo snad vůbec, tak by tu práci prostě nedělali, odešli by jinam – z čeho by jinak asi žili ??
         Stejně tak ty žvásty o tom VVP, že tam byl ve skutečnosti jeho dvojník.
         Doprdele, čeho by se asi ruský president měl bát?
         Té bezprecedentní podpory mezi obyvateli? Nějakých partyzánů?
         Jestli tam nějaké zbytky byly, tak o ty už se předtím postarali jiní – a možná právě proto, vypadalo to město těsně po té operaci, jak vypadalo.
         Když odněkud potřebujete vypudit krysy, no tak po dobrém, nebo přemlouváním, to s nimi asi nesvedete, že.
         Pokud to Rusové budou takto praktikovat i jinde, bude to dobré.
         Nejprv ale podle mne musí odstřelit zlodějsko-mafiánsko-sebevražednou zeleného vládu, aby přestali umírat lidi a prachy přestaly odtékat, kam nemají.
         Teď ještě převzít Oděsu a je vymalováno, Kyjev až jako lesní jahůdku na špičce šlehačky.

        4. Afganistan je mi upřímě řečeno putna. Tažení rusů na západ není.

         Co mi rusové udělali ? Zůstal tu socialismus. Zrůdný režim, jehož představitelé a podporovatelé díky sametu bohužel přežili. Stejně tak ti, co sem vtrhli.

         Mlýny ale melou.

         1. Blá blá blá blá. Vám jsou jedno zmařené miliony životů a zničená země? V tom případě je jakýkoli váš „argument“ těžké chucpe. My jsme pomáhali zničit cizí zemi a těžce přispěli k nárůstu obchodu s opiem řádově ve stovkách procent, což jsou další miliony zmařených životů.

          To vaše „co by, kdyby“ je jen snůškou fantazií. Téměř pětatřicet let tu máte kapitalismus úplně stejného střihu jako kdekoli jinde na tzv. západě. Ano, klidně můžete snít o tom, jak mohlo být hrozně všechno jinak, ale nemohlo. Nebýt tu socialismus, máme tu tenhle rozkrádací korupční marasmus už od konce čtyřicátých let. Pro západ bychom byli pořád jen ten odpad z východu, na tom by se nezměnilo vůbec nic. Akorát bychom tu místo ruských raket měli už x desetiletí instalovány na cizích vojenských základnách mimo jakoukoli naši jurisdikci ty americké. a to už hezkých pár desetiletí.

        1. Ovšem Rusáci to stále obhajují. A jejich přívrženci.
         Ostatně, současný stav je ironie dějin, jak dědici těchto Sovětů ubývají.

    1. Re: Karlos Pátý

     K tomu si dovolím jen podotknout, že válka na UA NEZAČALA dne 24. 02. 2022, jak se obvykle uvádí, nýbrž o týden dříve.

     V noci z 16. na 17. 02. 2022 zahájila ukrajinská armáda dělostřeleckou přípravu o takové intenzitě, že napadeného města Doněck musely být evakuovány řádově tisíce civilistů.
     Račte si najít zprávy ČT1 z tohoto období.

     Tato dělostřelecká příprava trvala týden, probíhala ještě i po vstupu ozbrojených oddílů RF na území Ukrajiny a ostřelování civilních sektorů města neustalo dodnes.

     Tolik holá fakta.

       1. Ano, ano, židličky se pod vámi začínají třást. Tušení stínů i souvislostí. Ještě si to, soudruzi, užijte, než se v mžiku vítr otočí.

  1. „Dědo, co jsi dělal když nacisti napadli Rusko?“
   „Udával jsem ty, kteří nesouhlasili s novým režimem.“
   „A co jsi dělal potom?“
   „Udával jsem kolaboranty.“
   „A co jsi dělal potom?“
   „Udával jsem ty, kteří nesouhlasili s novým režimem.“
   „A co jsi dělal potom? “
   „Vítal jsem sovětskou armádu.“
   „A co jsi dělal potom?“
   „Udával jsem ty kteří nesouhlasili s tehdejším režimem“
   „A co jsi dělal potom?“
   „Spolu s Tvým tátou na Václaváku cinkal klíči.“
   „A co jsi děla potom?“
   „Udával ty, kteří sloužili starému režimu.
   “ Tati a co děláš teď?“
   „Udávám ty, kteří nesouhlasí s nynějším režimem.“
   „Tati a proč?“
   „Protože je to tak nařízeno. A už se neptej, nebo Tě udám taky.“

   1. „Tati a proč?“
    „Proč se furt tak vyptáváš, smrade malej. Padej dělat domácí úkoly!“
    „Haló, to je policie? Chci udat svého otce, protože mě nutí dělat domácí úkoly. … Ano, myslím, že je to dezolát. … Ano, počkám.“

    1. Ale fuj, to jsou ale výrazy.
     Prý udat, říká se oznámit, nahlásit, splnit svou občanskou povinnost (hodí se na víc věcí).
     Udávat, copak jsme nějací udavači.
     Jsme přece uvědomělí občané, kteří ví , co je jejich občanská povinnost.
     Liberální demokracii si rozvracet nedáme.
     Pryč s agenty a vrahy z Kremlu.

  2. A co ten táta, ten zasranej dezolát dělal, když americký agreSSSSoři zabíjeli v srbsku, v libyi, v syrii, v iráku, v afghanistánu, v jemenu?
   A copak jsi dělal ty, zasranej dezoláte?

   1. Co jiného než souhlasil. Šíření svobody, demokracie a lidských práv se neobejde bez obětí. Pokud možno cizích. Hlavní je, že to sype.

    1. Mně to během agresí, vedených NATO a kdekoli ve světě, sypalo pořád stejně. Ty jejich agrese neměly na život můj, mé rodiny, ani mých spoluobčanů, žádného vlivu.
     Myslím, že zbytek obyčejných lidí to má stejně.
     Jistěže by šlo, protestovat proti tomu – třeba sebeupálením v přímém přenosu.
     Co by to na těch naplánovaných agresích NATO změnilo?

   2. Nevím, proč se opičit po debílcích z mainstreamu, co mají problém se sykavkami.
    Napište hezky českou zkratku USA -Spojené Státy Americké SSA
    Vždyť to zní dobře, agresoři z SSA zabíjeli v Srbsku…. (skoro jako zkratka nějaké části Waffen SS)
    Navíc to budete mít správně česky, taky nepíšeme GB místo VB Velké Británie, BRD místo NSR Německé spolkové republiky (ev. SRN Spolkové republiky Německo), tak proč psát USA místo správného SSA.

    1. Já to tak píšu už dávno.
     Má to takové pěkné sykavky, skoro (ale jen skoro, ještě se to tomu neblíží) jako russáci (já vím, že tam má být velké „R“, ale zombíci s vylitou palicí z ČT09 nebo Databáte, nebo Hovínek to tak prostě mají nastaveno a jinak by tomu nerozuměli).

     1. Na ty russáky vždycky v diskuzi píšu tohle
      „Koukám, že máte problém se sykavkami, měl byste to léčit. Na mluvený projev je logoped, na psaný nevím. Že by psychiatr?“
      Ještě mi žádný neodpověděl.

  1. Tak Rajchl je minimálně celkem bezpečnej hromosvod nespokojených občanů a dělá systému velkou službu. Vrábel byl v tomto nevyzpytatelnej, ten by byl schopnej i toho ten systém nezodpovědně shodit a vyvolat chaos. Pokud ke změně vlády opravdu dojde, Rajchl se za podíl na korýtku postará, aby to bylo vše v klidu a výměna proběhla podle plánu. Nicméně si myslím, že to ještě není na pořadu dne, nálada ve společnosti není natolik výbušná aby to bylo nutné a dojde jen k dalšímu upuštění tlaku, kdy Rajchlovi bude odměnou „pouze“ reklama pro příští volby.

   1. Je brzy. Řekněme, že by mohl být předskokanem, případně čističem. Pro Ano, SPD a možná, že vzkříšené ČSSD. Černým koněm by mohl být Paroubek.

    Nepotřebujeme politiky destruktory. Potřebujeme politiky budovatele. Nejen politiky.
    Potřebujeme budovatele. Jako byl například Baťa.
    Potřebujeme sami sebe.
    Co je nejnaléhavějším nynějším úkolem?
    Zabránit pokračující destrukci naší kultury, naší civilizace. Zabránit klesající produkci a reprodukci.
    Bez ohledu kohokoli jiného.
    Pro to je klíčové co?
    Svoboda.
    Nenechat si diktovat kolik čeho vyrábět, kolik čeho pěstovat, co jíst, čím svítit, čím jezdit…
    Nikým.
    A samozřejmě, co říkat.

  1. Re: Ema

   813 byly docela solidní „nepodarky“.
   Neboli není o co stát.
   Ty krámy na videu byly troskami techniky ČSLA.

   1. Já jezdil 815kou.
    Když mi šéf řekl :“Vezmeš Máňu a odvezeš tohle tam!“ já na to odpověděl:
    „Ale já na to nemám papíry.“
    Na to mi šéf odpověděl: „Máňa taky nemá papíry, ani SPZ.“
    Destiválec, 10,8 litru, brutální syrový zvuk motoru.
    Mockrát jsem byl v situaci, že jsem si myslel, že to Máňa nedá (boční náklon) a preventivně jsem otevřel dekl na střeše, abych se mohl v případě nouze vysoukat a vyskočit.
    Vždycky to Máňa dala, akorát já měl na trenkách vzadu škrtátko. ☺

     1. Už ani cenzura tady není, co bývala. Vidlák už má svůj dav vycvičený a nové ovečky neshání.

      Nyní to už jen monetizuje.

      1. Žádná cenzura není, scallope. Ovšem samozřejmě má pan vidlák právo bojovat s nesprávnými názory.
       Seš sice dneska takovej rozrušenej, ale kdo vidlákovi potvrdil tohle právo, by sis mohl zvládnout dohledat 😀

    1. To nejsou tančíky, ale ShKH, nebo-li samohybná kanonová houfnice. Chcete-li dělo na kolečkách, i když v tomto případě spíše na pásech🙂. Já bych řekl, že to bude americká M109. Pravděpodobně vytažená z něčích zásob. Jestli to opravdu jelo přes Břeclav, tak to bude nejspíš některého ze starých jižních států NATO. Konkrétní verzi si tipnout netroufnu, ale rozhodně to není nejvíc nejmodernější M109 A7 Paladin. Tohle může mít úplně klidně ty čtyři křížky jak píšete.

     1. Ano, děkuju. Jelo to ze strany od Rakouska a Slovenska. Takže asi z Rakouska a jak říkáte z nějakého jižního státu NATO.

        1. A určitě i s municí a vedle stojí děti , jedoucí do školy a mamky a taťkové do práce. A bezpečnost provozu a ostraha nula

         1. Munice asi ne, to se nedělá. A ostraha? Jako před raketovým útokem? Nebo že by některou spoluobčané čórli a dali do sběru?
          Ještě by ostraha budila pozornost.
          A víte jaký je rozdíl mezi tankem a samohybným dělem? Samohybné dělo má delší hlaveň a slabší pancíř. U tanku je to naopak.

          1. Re: Gaia, Sk

           Munice se zbraněmi ani náhodou, ani omylem.
           Kromě toho by z munice měly být demontovány roznětky, tedy ty části, které způsobí iniciaci náložky (slože).

           Ale dobrovolně přiznávám, že jsem „mimo oběh“ již řadu let, resp. průkaz na výbušné materiály mi už propadnul.

       1. Ano, to jsou skutečně houfnice.
        Z toho druhého videa to je již velmi dobře vidět a je jich opravdu hodně.
        Pokud jedou z Itálie, tak to mohly přijet lodí do Janova, kde jsou dav velké nákladní přístavy. Oni sice Američané využívají pro tyto případy přístav v Belgii, ale z Belgie by musely putovat přes Německo. pokud by byla má úvaha správná, pak to může znamenat, že buďto Amíci testují vícero zásobovacích tras vnitrozemím, protože v Baltu operují také Rusové a nebo Němci odmítli takovýto konvoj pustit přes své území. Těžko říct.

        1. Ty budou přímo italský M109L. Už byly vyřazené z výzbroje, nyní Italové používají PzH 2000 (těch mají 69, takže těch M109 měli minimálně stejně, spíš víc).
         To bude výsledek návštěvy Meloni(ové) v Kyjevě v únoru letošního roku.

        2. Re: Kolemjdoucí

         Spíš bych řekl, že přístavní soudruzi jednoduše nestíhají.
         Tzv. šupny (méně nesprávně vykládková mola) se totiž ve většině normálních funkčních přístavů bookují.
         Takže před samotným podepsáním objednávky na lodní přepravu musíte docela dlouho dopředu „bukovat“ časový interval pro vykládku.

         Proto taky jedna loď plná USÁcké techniky skončila v holandském zpadákově, nazývaném Flašiňk (Vilissingen – Flushing)

   1. Pokud jste viděl vlak v Břeclavi, pak jede po císařské dráze Wien Nord -Přerov- Lemberg (Lvov), jejíž část leží na našem území a je to nejrychlejší úsek železnice. Lokomotiva 363 (je o ní povídání na youtube) začala jako prototyp, když jsem já začínal kariéru konstruktéra. Já jsem v důchodu a mašina holt vydrží víc.

    1. Re: idiotronic

     No, já bych řekl, že kdyby vám doktoři vyměnili tolik věcí, co se vyměnilo na těch tři-šest-trojkách, smrděl byste tu ještě minimálně dalších 150 let.

     Čímž chci naznačit, že jsem právě urazil vás i ty lokomotivy.
     (-:

     Mrknul jsem se na wikinu, co všecko s tím noví soudruzi vyváděli od doby kdy jsem vyšel ze školy (lovci mamutů jsou moji mladší bráchové).
     No – je to na delší pokec a skončil bych tím, že budu nadávat na současné soudruhy.
     Což dělám i tak.

     Takže jen velmi stručně – nejsem zarytým příznivcem modernizací za každou cenu. A už vůbec nejsem příznivcem automatizace provozu na dráze, potažmo snižování stavu provozních pracovníků v současných podmínkách. Přeloženo do jazyka českého – děs a hrůza.

     Njn. – to jsou ti lovci mamutů…

    2. Prototyp Bobiny s těmi lodními kulatými okýnky do strojovny byl snad v sedmdesátých letech, ne? Následně přejmenovaná na 363 a hup, máme novou lokomotivu.

     1. Jsem „emeritní“ strojvedoucí, dva roky (po průmce) jsem dělal kurz na strojvedoucího v Majlontě (týden praxe a týden teorie). To nové značení lokomotiv mi nikdy nezalezlo za kůži, třeba „sergej“ 679.xxx, nebo „čmelák“ 669″. Dalo se z toho odvodit počet náprav, nápravový tlak a max. rychlost. (Bobina – odvozeno od uspořádání podvozků Bo-Bo).
      Závěrečné zkoušky jsem dělal za pečlivého dozoru zkuš. komisaře Šarjeje, který měl svoji
      mantru : popis mech převodovky Mylius musíte odříkat, i kdybych vás probudil o půlnoci.
      A přeji pěkný den nejen vám, ale i demonstrantům v Pze a TV Raptoru ostrý obraz a jasný zvuk.

     2. Re: nemesis

      Lodní okénka nebyla do strojovny, nýbrž do chodbičky.
      Tedy u těch tři šest trojek…
      Ty by měly mít na druhé straně lamelové výdechy na chlazení hen toho oného elektrobazmeku…

      Ale jinak jste FAKT dobrej – poznáte kulatý vokno, to se DNES jen tak nevidí.
      (Ta poslední věta měla být jakože sranda. Až vás urazím, tak to tam napíšu.)
      (-:

     3. Už jsme něco podobného brali u Sergejů
      https://web.litterate.cz/v-prach-a-popel/#comment-107009

      V roce 1988 došlo k přeznačení hnacích vozidel Československých státních drah.
      Lokomotivě dnes značené 363 se říkalo „eso“ podle původního značení ES 499.1

      Vývoj byl zahájen na základě objednávky Federálního ministerstva dopravy z roku 1976, prototypy byly hotovy v roce 1980, sériová výroba byla zahájena 1984
      viz též https://www.prototypy.cz/?rada=363

      1. ES bylo označení pro dvojproudové lokomotivy.
       Ještě pamatuji doby, kdy ěnkteré zadrátované náraží bylo rozděleno na:
       Stejnosměrné a na střídavé (třeba Kutná H.)

       1. Ano, Jihozápadní dráha měla střídavou trakci, Severozápadní dráha stejnosměrnou, ve stykových stanicích se přepřahalo.

  1. Re: berkowitz

   Tank ani jeden.
   Jsou to samohybná děla.
   Ale pokud jste nebyl na vojně, nepokoušejte se to pochopit.

   1. Re: MP

    Technika se přikrývá plachtami nikoli proto, aby technika nechytla rýmu, nýbrž proto, aby nepřítel nevěděl, co se pod plachtami skrývá.

    Efektivně zakrýt techniku plachtami v době počítačů se specializovanými programy a v době optických zařízení na satelitech a dronech jaksi moc nelze. Takže soudruzi na to prdí, anebo jim jednoduše plachty došly.
    I to se stává…

     1. Re: Gaia

      1/ není válka
      2/ nejsou lidi
      3/ ti lidé, kteří zbyli, ničemu nerozumějí, tudíž nemohou škodit, jen čumí a natáčejí na telefény

      1. Jo, a nečtěte Ostře sledované vlaky. Vyhodit naskladněnou munici na vagónu není tak jednoduché, jak o tom píše soudruh Hrabal.

       1. No nevím. Chlapíci z STS Chvojkovice nám nedávno jasně a nevyvratitelně vysvětlili, že pro Šuka a Heka byly nějaké sklady naprostá brnkačka. A mezi skladem a vagonem zase pode mne až takový rozdíl nebude.

        1. Re: nemesis

         Pokud se vám chce hledat, Vidlák dával na Kydech fotky z kamery DOBROVOLNÝCH hasičů, kteří ZCELA NEVHODNĚ A ZÁVADNĚ přijeli na místo jako první.
         To se jednalo ještě o pouhý požár.

         Výsledek analýzy gaučových specialistů – na černo prováděná delaborace jakýchsi raketek, jmenovitě jejich palivových částí. (No fuj…)

         Nicméně pro značný výskyt služebních čtenářů připouštím i alternativu, že autorem záběrů a z nich pocházejících fotoček mohla být firma
         Metro-Goldwyn-Mayer,
         kterážto byla uplacena hnusným a zákeřným Putinem osobně.

          1. Re: Sk

           Klidně ho napište!

           Hlášení z vašeho pera – pardon – z vaší klábosnice čtu rád. Děláte minimum chyb, užíváte interpunkci a víte, že každá věta má mít podmět a přísudek.
           (((-:

         1. Ještě pro nemesis

          Kdysi dávno, když se tu ještě pásli mamuti, byly zbrojáky a muničáky koncipovány tak, aby bylo minimalizováno riziko, že případná exploze v jednom skladu způsobí následné exploze v dalších halách.

          Ovšem uznávám, že to byly hnusné totalitní přežitky, které bránily rozvoji naší mladé a nadějně se rozvíjející demokracie.

          Česky řečeno – předáním VOJENSKÝCH objektů do privátních pracek zaměřených na TVORBU ZISKU bylo nabito a odjištěno.
          A to se už vůbec nebudeme bavit, že samopaly nevybuchují a po spočtení lesních zbytků jich chybělo na dvanáct tisíců…

          No FFFUUUJJJ, co jsem to zas napsal…

          1. Přesně!
           A lid už to vlastně ani nezajímá. Byly mu mezitím předhozeny jiné náměty, jiné klamné cíle. A tak se diskutuje o nich. Tedy diskutuje – hádá. Čím míň o problému diskutér ví, tím je jednoznačnější a zaťatější.
           A já čím dál tím přesněji chápu větu jednoho starého mudrce: „Vím, že nic nevím!“ s moderním dodatkem „A ani to nevím!“

    1. Kdepak, podvědomí je sviňa. Z toho se nevykecáš. Zradil jsi Ukrajinský národ. Zrádce ve vlastních řadách je horší než nepřítel.

 3. Jen mě napadlo – když to byl podplukovník a nebyl členem delegace, tak to musel být člen posádky letadla?
  Opilý?

  1. Tady zase tvrdí, že členem delegace byl,
   možná je to celé taky nějaké cvičení, ale ne branné….,
   možná „kdo lže lépe a více“ a dárkové koše od ministryně války budou následovat.

   Už je to potvrzování, vymlouvání a odvolávání …prostě fraška.

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/sexualni-obtezovani-jizni-korea_2304132141_mfk
   Člen české vládní delegace v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, která cestujícím na letišti v Soulu měřila teplotu.

    1. Nějak se divím, že by je kontrolovala v létalde, že by neměli na letišti k tomu určené místnosti. Patrně paní vymlouvatelka nezná jednak protokol a jednak z nás chce dělat to oné a netuší, že tím
     v časech kdy už lítá kdekdo , shodila sebe sama. Aneb holt okecat a vinu svalit na kdekoho. No doufám, že to parádně pohnojili.

   1. “ A když vám nějaké plácání po zadku vadí, vyřešte si to sami. Tohle je podle nově zvolené senátorky Daniely Kovářové „normální“ svět.“

    1. Podle Starých kocourů taky.
     Po plácnutí po zadní tváři obvykle následovalo plácnutí po přední tváři od plácnuté a bylo vyřízeno.
     Ono je poslední dobou čím dál tím méně nositelek pěkných zadků, po kterých má někdo chuť plácnout – kvůli tomu duševnímu zbytku osobnosti.

  2. Údajně člen posádky… asi měl na starosti bar

   O tom, ze se vše stalo nešťastnou nahodou svědčí účastnice zájezdu Klára Sovová
   https://sovovaklara.cz/

   Řeší to Gustáv slamečka
   … Český vojenský lékař, který je po incidentu na letišti v Jižní Koreji podezřelý ze sexuálního obtěžování, nesmí opustit zemi. Informoval o tom velvyslanec Gustav Slamečka. Přesto byla mise podle něj úspěšná. „Konzulární případ člena posádky letadla neměl žádný vliv na průběh a výsledky jednání české delegace v Koreji,“ uvedl.

   Gustáv Slamečka… to je ten co uhne 😏

 4. Zeptám se i tady, za optání nic nedáš.
  Byl Klement Gottwald německého původu ?
  Dopídil jsem se pouze toho, že byl nemanželským dítětem Marie Gottwaldové.

    1. Moc čtete Areonet a posloucháte bludy pana“VK“.

     Ten tyto nesmyly velmi intenzivně šíří. Proč asi to dělá?!

          1. O tom, že by VK byl blbec nebyla v mém komentáři ani zmínka. Psal jsem o Čučkaři s velký „Č“. mám za to, že toto je ustálené spojení pro zcela konkrétní sortu lidí.

  1. BANdita
   Vzpomínám,jak jednou psali o nějakém mladém studentovi práv.
   Jak pokračoval, nebo jak působí dále nevím.

  2. njn, mne to spíš připadá jako výroba Pavlíka Morozova, aby byl pádný důvod omladit prvovoliče. Ono už v těch 18ti už ledacos chápou , a takovíto “ by mohly pomoci. Vzpomeňte na Gretchen, hmm

 5. Tak, ten je taky dobrej (jestli už to tu někdy bylo, tak omluva):
  https://www.expres.cz/viral/revolta-raper-marcus-revolta-marek-kaleta-zmena.A190801_130730_dx-viral_lare

  Snad zítra motivačně prohovoří.

  „Vždycky jsem říkal, že musíme získat někoho, kdo dokáže oslovit mladé lidi, protože oni nebudou naslouchat politickým argumentům. Řešili jsme dlouhou dobu, jestli tu není nějaký influencer, který by dokázal mluvit tou jejich řečí.“
  „Objevil jsem ho asi před týdnem. Říkal jsem si: Tohle je snad ono. Je to člověk, který má potenciál oslovit mladou generaci, nejenom z hlediska politiky, ale i sebemotivace a vlastního rozvoje. Osobně si myslím, že je to člověk, který bude úspěšný ve všem, na co sáhne, protože je to neuvěřitelně odhodlaný a pracovitý člověk. A je mu jedno, co si o něm kdo myslí. Klobouk dolů před ním,“ uvedl Rajchl.
  https://www.expres.cz/zpravy/jindrich-rajchl-markus-revolta.A230404_104615_dx-zpravy_stes

  Ehm.

  1. Co na to říct. Další střípek v mozaice, jejíž celkový obraz byl nicméně jasný už dávno předem. Mimochodem, hip-hop/rap je „hudba“ od tydýtů pro tydýty. Tam se ani nic jiného nedá očekávat.

   1. No co bys od toho čekal, smyčcový kvartet? Dechové trio?
    „A to se mi má zdát Boris Godunov nebo co? Já jsem skromný člověk. Mě se zdají laciný sny. Činoherní výprava.“

    1. KRYTON: (K LISTEROVI) A jestli chcete být mezi živými, až to bude jen o jeden méně, radil bych vám, abyste radši nesmrkal.
     LISTER: (Který se to zrovna chystal udělat) A můžu se tě zeptat proč?
     KRYTON: No, pominu ten rámus a odpudivý chrčivý zvuk a přejdu rovnou k té nejodpornější fázi, kdy vždycky, skutečně pokaždé, co se vysmrkáte, musíte kapesník rozevřít a prohlédnout si obsah. (Mimicky to předvede) Nechápu, proč! Co čekáte, že tam uvidíte? Snad Gauguinovy Tahiťanky? Obličej Madonny? Neobjevený Shakespearův sonet?

   1. Hmm.
    Zalistoval jsem internetem, abych byl trochu v obraze. O existenci toho člověka jsem do nynějška nevěděl, a podle určitých signálů soudě, o nic jsem nepřišel.

    Nerad bych se ukvapil, ale na první pohled se mně zdá, že je tu velký potenciál k výměně publika. Tak například já jsem až do této chvíle litoval, že se do PRG kvůli práci nedostanu. Teď si říkám, že všechno zlé je k něčemu dobré a na místě je ostražitě vyčkat.

    V mezičase si poslechnu od Nerezu – Vysoká je politika. V té písni je celkem dost pravdy.

    1. Alef Nula (7:26)
     Jo, na tohohle týpka jsem mrkla hned, jak ho p. Rajchl inzeroval. Potěš koště. Až jsem se z něj (myslím Markuse) osypala. Za mě od p. Rajchla docela přešlap. Ale na druhé straně patřím do skupiny pravěkých gerontů, tak na to třeba nemám ten správný pohled….

     Mimochodem, je docela k zaznamenání, že stejného týpka inzeroval nedávno před tím na svém FB Babiš (23. března). Působí to na mě tak, že tenhleten frajer začuchal peníze a začal objíždět politiky s nabídkami, že bude pro ně dělat „motivační videa“. Na tom u Babiše má celkem „kultivovaný“ projev, což myslím tak, že je tam jen „těžkej borec“, ale na rozdíl od své dřívější „tvorby“ nenahrazuje každé první (no dobře, ať nekřivdím, každé druhé) slovo slovem hrubě vulgárním. Nakolik má potenciál přitáhnout lidi (hlavně mladé) k zájmu o veřejné dění neumím odhadnout (moje děti by tohohle boryša asi nebraly, ale už nejsou -náctiletí).
     Ale v diskuzi u Babiše jsou na něj v komentáři pod videem obdivné výkřiky, tak může být problém na mém přijímači…

     1. Možná máme přijímače podobného data výroby; můj je z roku 1958 a asi ani tehdy to nebyl poslední model; manželka totiž tvrdí, „že jsem byl starej už když mně bylo patnáct“ (zná mě cca od mých čtyřiadvaceti, myslím).

      Určitě v tom hraje roli má averze k tetování; když vidím bytost, která je počmáraná jak závodnička, velím sobě sám „čelem vzad, pochodem vchod“.
      Když jsem hledal, co je to zač, zahlédl jsem i odlesk facebookové komunikace dotyčného; věru, není ten pán zrovna myslitel. Ale co já vím – pro levou větev Gaussovky a její tučný vrchol to je třeba akorát…

      Já bych radši než tohoto boryša nechal na srazu dezolátů pohovořit Ivana Vyskočila; ví vůbec pan Rajchl, že někdo takový existuje?

      Na druhou stranu je pravda, že vůči konání pětidemolice můžou být nakrknutí i lidé, s kterýma si jinak nemám co říct. Je-li tomu tak, a je-li těch lidí hodně, ať Rajchl klidně zangažuje k působení naším směrem i prostoduché potetovance…

  1. Ukrajinu budeme podporovat. Ale cílem dobré vlády je především podporovat vlastní občany. Je také v zájmu Ukrajiny, aby v Polsku nevypukla krize,

   Na tohle by se ten mamlas nevzmohl

   1. Ten nepřemýšlí. Čeká, co řeknou v USA.
    Bohužel, často i překonává jejich očekávání. Je to horlivý soudruch.

     1. Maria Zacharovová je dobrý střelec 😀 Až kolikrát koukám, co všechno jí projde. Jenže pak si uvědomím, že to já žiju v nenormálním prostředí, kdežto ona v normálním.
      Ani pan Lavrov se s tím moc nepáře, někdy bývají jeho vyjádření ještě peprnější.

    1. Nás na žádné trhy nepustí. Teď byla reportáž z roku 93 ve zprávách, jak zakázali vývoz hovězího na západ pod záminkou slintavky kulhavky, která tady nebyla od 70. let a jedině pod podmínkou drahých testů , čeští zemědělci nabídli do Ruska a to vzkázalo, příliš brzy jste uvěřili,že vás pustí na své trhy. Před 30 lety a nezměnilo se nic

     1. Obchod s Ruskem máme ztracený. Na jejich gaz jsme se vykakali a je nám bližší plyn od vrahů z Volstrýtu (copyright Jasánek) minimálně 4 x dražší a ještě k tomu Rusku hážem klacky pod nohy a sprostě na ně pliveme. Inu, jedna nejmenovaná ambasáda poroučí.

  2. Fiallah jde proti Číně
   prdelku má v buničině
   bo až bude utíkat
   třeba přítel bude kat.

   Třeba teplo Floridy
   bude kosa Arktidy,
   zmiznou dveře z vrtulníku
   či je koule na kotníku.

   Dneska člověk nikdy neví
   kdysi praví jsou dnes leví
   kdo je Pavel a kdo Petr
   či zda stačí jeden svetr.

 6. Plavala husička po Dunaji
  Rakušan si myslel, že se nají
  že hodí kamenem, zabije ji
  prý se tak tvorové zabíjejí.

  Leda tak v Rijádu, Rakušane
  tam je to už dlouho vyzkúšané,
  ty se ale musíš ještě učit,
  Farský však umí dobře mučit.

  Musíš být na stráži
  Farský byl na stáži
  půjde ti po krku
  já bych byl v úprku.

 7. Zabili prase u vidláků
  navečer je maso v láku
  klobásky visí v uzáku.
  Vlhký to sen u nuzáků.
  Vít Rakušan si dělá chutě.
  V mejlu pozvánka: Víťo, zvu tě!
  Přines si pytel se zipem
  my tam ty zbytky sesypem.
  Máš nad kolenem kližku?
  Jakou máš vůbec výšku?
  Ať nejsou malé troky.
  Přines si taky broky.

  1. Nema Vidlak nahodou pravdu ? Ze Putin premysli velice strategicky a pri pomeru ztrat klidne i 7:1 udelal proste trvaly mlynek, ve kterem semele lidsky i materialni bojovy potencial ukacek na nejmene generaci dopredu ? Kdyby to neucinil, nemaji rusove zadnou jistotu zde se totez nebude opakovat o nakych 7 let – ale uz pro Rusko v horsi situaci… Na fronte muze legitimne likvidovat zivou silu. Pri obsazene porazene Ukrajine, v miru, by to nemohl – zakladat likvidacni koncentraky dost dobre uz nejde… Neni ten Putin nahodou az dabelsky mazany ?

   1. Myslím si, že už musel tu rozpínavost NATO nějak zarazit. Zřejmě si uvědomil, že když neřekne “ dost “ , tak má zítra další Majdan někde na Kavkaze, kdekoli. On to tam Kadyrov zase nemá tak pevně v paži, jak si myslíme. A Kavkazanům se život pod velením Moskvy určité moc nezamlouvá.
    Kavkaz má z hlediska obrany pro RF stejný význam, jako třeba pro Izrael syrské Golany.
    Všichni to vědí a proto okupaci těchto strategických míst mlčky tolerují.

   2. Taky mi to přijde jako promyšlená taktika, Rusko tam bojuje jen tak aby se neřeklo a „Západ“ tam mezitím dodá všechno co má, i to co nemá a na to si půjčí. Budeme všichni krásně v prdeli. Rusko pak nechá „Západ“ aby si myslel, že už už vyhraje, ještě chvilku, ještě pár posledních tančíků pošleme, ještě pár posledních milionů € a konečně vyhrajeme. Někteří pokrokový tupouni tomu i skutečně věří. Kdyby Putin bojoval skutečně na plný plyn, provede kobercové bombardování termobarickými zbraněmi a během několika dní je vymalováno.

    1. Přesně, jako to dělala Rudá armáda. Když potřebovali postoupit a bez ohledu na to, co se tam nachází, vyhnali případné svoje lidi a instalovali několik baterií Kaťuší. Ty to tam potom převrátily do hloubky 30cm a na několika kilometrech čtverečních. Zároveň bylo i odminováno.
     Myslím, že RF má také prostředky k podobnému postupu, ale z nějakého důvodu je zatím nepoužili.

  2. Kdyby tak chtěl někdo dát český text.
   Dimash nemohl mlčet, to je jasné. Ten kdo rozpoutal pomocí rance dolarů tuhle válku, by měl viset. A asistovali i Češi, nejenom Schwarzenberg a Štětina / Plavec, šílený rusobijec.
   Tolik zmařených životů , převážně mladých mužů. Kteří by se měli věnovat úplně jiným věcem. Výrobě nových člověků, né zabíjením těch žijících.
   😢

 8. On ve vládní delegaci vůbec prý ani nebyl,
  a vše to byl údajně zase dle těchto jen omyl v úzké uličce,
  asi bude třeba žalovat výrobce letadla…
  a ten alkohol taky nesedí, nebo to se upraví zase až zítra?

  A naše mainstreamová média,
  která si vše ověřují z více zdrojů a mají ten etický kodex,
  nám tedy (stejně jako ministr Kupka) lhala
  a šířila dezinformace?

  Ale my máme přece právo na (sic korigované) informace a ne lži,
  lež není názor, říkal to i přeceda Fiala…

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-zadne-placnuti-pres-zadek-k-dotyku-doslo-omylem-tvrdi-svedkyne-z-letadla-229487

  1. Péťa letí do Asie
   poučený už asi je.

   Letadlem s širokou uličkou
   aby si nehrál s kočičkou
   ať není vládní ostuda
   ať není jako pobuda
   co je v Koreji v arestu
   a nemá prachy na cestu
   zpátky do vládního špitálu.
   Seberou mu pět metálů
   hvězdy mu z výložek urvou.
   Co více s takovou kurvou!

  2. Omylem jí sáhl na zadek… Tak určitě. Anebo možná fialoví emisaři nepochopili, že delegace z nicotné zemičky kdesi v Evropě nestojí žádné z asijských zemí, aby si znepřátelila Čínu. Takhle se to bude dát navléct, že s těmi sexuálními predátory s ČR nemá zájem nikdo jednat.

    1. Ano, to bude ono! On stál v uličce, ruce před sebou a ona na něj upadla zadkem. Ještě že se v poslední době nepřetočila tím, hentým, dopředu, to by nám Korejci vyhlásili válku! Protože sáhnout korejskému vojákovi na švába, to je vyhlášení války!

     1. Já tedy nevím, kolik je prostoru v takovém vládním speciálu, ale nemyslím, že by tuhle kontrolu dělali v úzké chodbičce. Navíc takové akce jsou obvykle natáčeny ať už ze zcela jiných důvodů a bude docela veselo, až se to objeví na netu.
      I když jej docela chápu, ony ty asiatky jsou lákavé a zvlášť ty ve funkcích. Koukala jsem se na ty různé maršparády a bohužel naše „krásky“ na ně nemají. Což taky potvrzují všichni ti slavní, co si asiatku vzali za ženu. Je to opravdu jiná kategorie a proto si je taky chrání. Z toho bude ještě veselo.

       1. To se zeptejte těch VIP. Faktem je že asiatky mají jiné chování a vystupování. Také jiné chování k mužům. Navíc ta exotika ,

        1. Četl jsem, že mají asiatky kratší pochvu než místní dívky, tedy jsou po průměrném „evropském“ aktu asi spokojenější? 😄 Ale to bude určitě fake info…

  1. Třeba by v té Ruzyni měl čas napsat nějaký odborný ekonomický článek, což se mu za posledních deset let nepodařilo.

   Skutečně ideální děkan!

 9. Kukačka na bříze kuká:
  Bajdnovi se třepe ruka!
  Makrela se taky třásla
  její hvězda rychle zhasla…
  ať už pěti nebo šesticípá
  po třesu se běžně chcípá.
  To se máme na co těšit
  delegaci budem řešit!
  Kdo poletí na kremaci,
  ať nedělá paci paci
  ať neplácá po řiti!
  Má se smutně tvářiti
  a ne jako debílek
  do výstřihů Brazilek
  čučet jak ten plukas v Soulu.
  Pošle tam Fiallah moulu?
  Anebo se vydá sám?
  Už dopředu nejásám.

   1. To je zajímavé, tady se pořád volá po sjednocení opozice a když je náznak spolupráce dvou opozičních stran, tady se to kritizuje.
    Jo já zapomněl, Babiš vyhraje volby, PRO sebere hlasy SPD, vznikne vládní koalice ANO a PRO, která bude mít 110 poslanců a v ČR bude ráj na Zemi.

  1. Odkdy se tomu, co má zrzka pod břichem říká „okamura“?
   Slyšel jsem spoustu různých názvů, tento ještě ne, takže si to zařadím do svého slovníku.☺

  1. Není v dnešní době více zprofanovaná profese, neni v současnosti zbytečnější „kvalifikace“, neni nyní specializace, studijní obor, živnost s větší koncentrací demagogů, stupidů, lhářů, hlupáků, lokajů, nechutných slouhů, poplatných omezenců a „libtardích vypravěčů“ než ta s označením POLITOLOG.
   Spíše jde o spolčení hlupců a žvanilů. Rovnou se ptejte, jestli ze sebe dělají vládní šašky a tydýty zadarmo vvrámci osobní iniciativy, nebo si za pozici obecních poplatných Pepků Vyskoč nechávají vyplácet bonus …

  2. Tady průvod jenom prošel. Seděla jsem na pavlači, vibroval celý barák, nasadili už snad i ty americké vrtulníky, kytky se třásly, hlavně srdíčka a škornice, ani je nebudou muset opylovat včely.
   Teď už jen aby vyrazili do ulic i havloidi a řvali : Dejte nám zbraně a pusťte nás na ně.
   😀
   Klémovi se Lidové milice vždycky náramně šikly. Vlastně se šikly i Husákovi v roce 69.
   Rakušan už určitě na ozbrojení svého lidu pracuje.
   Musím se přiznat, že jsem si to vítězství Pravdy a Lásky představovala poněkud jinak.
   ☹️

 10. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/David-SPD-Evropska-komise-chce-prodlouzit-neomezeny-dovoz-jedovateho-obili-z-Ukrajiny-734518
  V Německu jedovaté produkty z ukrajinského obilí, jinde zase psali že v Polsku a na Slovensku zakazují další jeho dovoz a zpracování….

  Tak teda co za obilí a produkty z něj konzumují samotní Ukrajinci, samotné Ukrajinky a samotná Ukrajinčata ?
  Jak to že to jejich představitelům nevadí ?!
  A co to vlastně leta letoucí vyváželi do chudých zemí Afriky ?

  1. Na to by mel odpovede spis Vidlak, ale lonske obili slo udajne na krmeni dobytka.
   Jinak Slovaci znicili cely vlak zavadneho obili, a tusim ze Polaci zakazali dovoz a povolili prize transit.

   1. A tady z té samé by místní dobráci v klidu nechali napéct a připravit kvanta dobrot pro „spokojeného konzumenta“ … Apropo, pokud se pamatuji, Vidlák psal o řešení „této lapálie“ formou smíchání s nezávaznou šarží…

     1. Chtěl jsem vám jednoduše odpovědět, ale vzal jsem do ruky pytlík od ovesných vloček a hledal zemi původu, ale na obalu je jen výrobce ( Kepka s.r.o. Dýšina).

 11. Vidláku, psal jsi, že máš dnes poslední zabíjačku. Vidím to úplně zřetelně, jak všechno a všechny organizuješ na vašem dvorku a v kuchyňce. Hned bych si dala první produkt zabíjačky – mozeček s vejci, ale pak i jetrničku a prdelačku…. ach jo.

  Na demonstraci zítra do Prahy se nedostanu, ale moc budu držet všechny 4 palce, aby to k něčemu bylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *