18 července, 2024

Tak to dokončeme…

Přátelé, dneska začíná druhé kolo senátních voleb. Jak dopadlo první kolo, to víme. Až na pár výjimek mezi sebou všude bojují kandidáti Pětikolky a hnutí ANO. Ve třech obvodech bylo dobojováno už v prvním kole a my bychom si dnes měli říct, jak to celé uzavřít.

Začnu strategicky.

Od začátku těchto voleb jsem říkal, že je nutné z nich udělat referendum o vládě a pětikolce je třeba zajistit volební zabíjačku. Je zapotřebí narušit jejich jednotu, je zapotřebí je oslabit a vyrobit co nejvíce naštvaných Modroptáků, kteří budou vědět, že prohráli kvůli svému předsedovi.

Po komunálkách a prvním kole senátních voleb zavládlo rozčarování. Propad Pětikolky nebyl tak velký, vítězství alternativy také nebylo nijak impozantní a kandidáti do senátu se rozdělili s několika výjimkami mezi ANO a Pětikolku. Padaly malomyslné výzvy, že teď už je to všechno jedno, že nezáleží na tom, kdo nás prodá Bruseli, apod, apod. Proto mi dneska dovolte, abych se stal diktátorským velitelem, který nejprve musí obnovit morálku a pak zavelet k poslední zteči.

Na naší strategii se nic nemění. Je zapotřebí uštědřit co nejsilnější úder Blyštivému Péťovi. Teď by bylo největší prohrou, kdyby Péťa zjistil, že jsme odpadli a zmalomyslněli. Potřebujeme, aby tam na vládě zjistili, že doopravdy jsme jazýček na vahách a potřebujeme aby to zjistil také náš Andrejko. Ať obě těžké váhy české politiky zjistí, že se s námi musí počítat. Volby v druhém kole musejí dát Péťovi pořádnou facku a Babišovi varování, že se také můžeme naštvat a v dalších volbách ho klidně pošleme do háje, jestli bude ignorovat naše požadavky. Proto běžte k volbám a nevolte kandidáty Pětikolky.

Přátelé, toto druhé kolo naštěstí není jen o volbě mezi ANO a Pětikolkou. Je tam pár výjimek, které mohou hrát významnou roli právě ve vzkazu všem klukům, co spolu mluví. Fialovi můžeme řádně zavařit a Andrejovi ukázat, že vítězství jeho kandidátů není podpora hnutí ANO.

Začnu Berounem, protože tam kandidoval Michal Auředník, což je naše výjimka z pravidla. Dosáhl dvaceti procent hlasů a vedl velmi důstojnou partii s protřelým matadorem za ODS Oberfalzerem a známým ksichtem Sidovským. Měli jsme spolu domluveou schůzku na demonstraci a skutečně jsme se potkali.

Auředník se sešel s oběma postupujícími kandidáty a položil oběma stejné otázky. Má to vyvěšené na fejsbůku, pokud vás to zajímá, tak se podívejte. Řekl mi, že Oberfalzera považuje za menší zlo než Sidovského, ale je to rozhodování mezi ďáblem a belzebubem. Takže nepodporuje ani jednoho. Já ale Vidlácky říkám, že to máte jít hodit Sidovskému, aby Oberfalzer viděl, že byl alternativou uznán za menší zlo, protože kdysi bojoval proti Lisabonské smlouvě, ale teď mu to nebylo nic platné, protože jeho předseda je takový zhůbce národa, že jsme raději podpořili kandidáta, jehož jedinou kvalifikací je to, že spí s Vítkem. Sidovský je sice grýndýlák první kategorie, ale pochybuju, že to bude moci ještě využít. Dejte tomu ještě měsíc, pak někdo řekne „Zelený úděl“ a dostane okamžitě na budku.

V Kroměříži to běžte hodit Zwyrtek Hamplové. Ale musíte se sebrat v hojném počtu. Nepostupující kandidáti Pětikolky houfně podpořili raději Pluhařovou za ANO. Oni se Andreje bojí míň než kroměřížské tatry do těžkého terénu. Takže se seberte a jděte všichni. Tady ukazujete Andrejovi, že boj proti Pětikolce není boj za ANO. Andrej má dobře placené analytiky. Oni mu to řeknou.

V Plzni to hoďte Kovářové. Nezávislá kandidátka, jejím soupeřem je Pětikoalák, takže tím spíš je třeba to naházet jí. Podle mnoha našich čtenářů z Plzně je Kovářová fajná baba a Naxera má za předsedkyni Markétu Svetrovou Dvousvetrovou. Ženy se sice nebijí, ale pokud Naxera nepostoupí, tak to Markétku slušně profackuje.

Ještě existuje jedno zajímavé místo – Karlovy Vary. Tam postupuje proti Procházkové za ANO i Chromcová za SPD. Jediný obvod, kde má SPD kandidáta ve druhém kole. Podpořte SPD. Opět tím ukazujete Andrejovi, že to nemá jisté a pokud chce dělat pana správce, musí se víc snažit doma a míň jezdit do Brusele.

A pak tu máme Jihlavu. Jsem rád, že Tomáš Nielsen to vyhodnotil stejně jako já. Je třeba podpořit Nagyovou, proti Vystrčilovi, protože náš předseda senátu si v ničení našeho průmyslu může směle podat ruku s Fialou. Vystrčil má navíc jednu přednost – on dokázal ničit už za hlubokého míru. Je třeba jít v hojném počtu, první kolo ukázalo, že Milošek tam má velmi silnou pozici.

Tady mi dovolte osobní vsuvku. Když jsem byl v Praze, snažil jsem se dostat k ANO. Když už tady říkám, že to máte hodit Nagyové, tak jsem se k ní chtěl dostat a alespoň krátce s ní pohovořit. Tak trochu jsem si myslel, že proti těžké váze Vystrčilovi budou rádi za každý každičký kousek podpory. Včera byl v Jihlavě koncert pro slušné lidi, za Vystrčila tam všichni agitovali a agitovali, až se z nich kouřilo. ANO tam také mělo svou akci… prostě oba kandidáti do poslední chvíle dělali, co mohli.

Zkoušel jsem se dostat na Nachera, ten se zná s kluky z pražské SPD. Od něj bych se byl odpíchl dál. Omítl mě. Nějaký Vidlák je mu ukradený…

Teď říkám, hoďte to Nagyové. Je to menší zlo než Vystrčil… ale Nacherovo odmítnutí si budu pamatovat.

Ještě bych upozornil, že Canov v Liberci se sice tváří jako nezávislý, ale je to normálně člověk od Vykulence Rakušana, takže bacha na něj. V Mostě to neházejte Paparegovi, protože je to maskovaný TOPák. V Praze je to víceméně jedno, protože tam postoupili Pětikolkáři proti Pětikolkářům. Tam můžete naší věci pomoci v podstatě jen tím, že naopak zůstanete doma a ostentativně nebudete volit.

Je to všem jasné? Ke zteči připravit! Mazejte k volbám, nevolte Pětikolku a držte se doporučení. Vzkazujeme Blyštivému Péťovi, že je zemský škůdce a Andrejovi, že naše podpora má velmi limitovanou platnost. Máme šanci proplesknout Pekarovou a dostat do senátu kandidátku za SPD. Zkusme to.

PS.

Pokud v těch Varech SPD Chromcová zvítězí proti ANO, i když v prvním kole dostala o 10% méně, tak to bude naše zásluha ještě mnohem víc, než postup pražské SPD na magistrát… v Praze o tom nakonec rozhodlo 500 hlasů. Tak mě v tom nenechte a zkuste jí do senátu dostat. Teď jsem si s Okamuru jen podal ruku, pokud by tohle vyšlo, tak bych si s ním snad mohl i trochu popovídat.

PPS.

A nebuďte malomyslní, když něco nevyjde. Tohle bude dlouhá a těžká válka a ztráty k ní patří.

384 thoughts on “Tak to dokončeme…

 1. V které Praze rozhodlo o postupu SPD 500 hlasů? Ve volbách na magistrát Prahy hl.m. bylo dáno celkem 23 577 957 hlasů, volební kandidátka SPD³⁵+Trikolora¹⁰+PES⁷+nez¹³(65/65 kandidátů) dostala 1 218 622 hlasů –
  1 218 622 ÷ (23 577 957×65÷65)% = 5,16848 %
  Tzn,že hranice 5% byla překročena o : —
  1 218 622,00– 1 178 897,85 = 39 724,15 hlasů pro koalici SPD místo hlasů pro ostatní strany /— až o
  39 724,15× 1,052 631 578 947* = 41 814,89473 hlasů pro koalici SPD místo hlasů nezúčastněných ve volbách.[*0,05⁰+0,05¹+0,05²+0,05³+0,05⁴+0,05⁵…]
  (..z toho byly ode mě hlasy pro prvních 60 na kandidátce SPD³¹+Trikolora¹⁰+PES⁶+nez¹³ a pro prvních 5 na kandidátce ANO 2011⁵ , a bylo to opravdu na Vidlákovo doporučení, do poslední chvíle jsem nevěděl koho, a jestli vůbec volit. …
  SPD na magistrátu získala 3 místa, k dosažení 4.místa místo místa 19.🙂pro kandidátku
  SPOLU pro Prahu(ODS³⁶+TOP09²³+KDU-ČSL⁶) chybělo 5 828 523 ÷ 19×4 = 1 227 057,47368
  – 1 218 622 = 8 435,47368 hlasů. )

 2. Helejte, platí ještě vůbec, co prohlásil náš blyštivej Péťa v červenci na tý mezinárodní konferenci, když spolu s Uršulou stanovovali cíle k přípravě obrysů složitého a nákladného procesu obnovy Ukrajiny, když za řečništěm to do nás pálil tím jeho přesvědčivým svazáckým nadšeným stylem plným budovatelských signálů, že prej …“ na obnovu Ukrajiny musíme být připraveni, začít můžeme h n e d…“.

  Já jen, jestli si to EU nám odkleplý Luhansko nakonec nebude chtít od Rusáků vzít silou jako Bursík blahý paměti, když Kačence vysvětloval, co je to koalice: …“Donutíme je ke spolupráci – silou, Kaťuško!

  P.S.
  Já totiž furt uvažuju o koupi minibagru, přece nebudu rekonstruovat ňáký ruský území, to by mně fakt přišlo líto!

 3. Jsou lidé na pódiu, a pod pódiem.
  Na tribuně, či na balkóně, a ti dole.
  Abych jako jeden z těch dole, z prvotního nadšení, že jsem spolutvůrcem a hybatelem dějin, zas nevystřízlivěl do poznání, že jsem kanonenenfutrem.

 4. berkowitz bděte

  Nepohodlné weby dělají jedině nepohodlné názory. Web za svého vlastníka nemůže. Ten může být zaprodaný a kalit vodu i zadarmo. Jen z blbosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *