19 června, 2024

Pokračování války jinými prostředky?

Očekávané se stalo skutkem. Rusko anektovalo čtyři ukrajinské oblasti. Doněckou, Luhanskou, Chersonskou a Záporožskou. Ceremoniál proběhl, Putin měl živý proslov, který Dominik Ticháček popsal jako pálení posledních mostů k Evropě. Tři sta let společných dějin je zřejmě u konce, Evropa už nemá hranice na Urale, ale mnohem blíž. Ukrajina zase podává přihlášku do NATO. Stoltenberg sice řekl, že ji zatím nepřijmou, ale ještě nevíme, co na to řekne děda Biden.

Po dlouhých osmi měsících proxy války mezi Ruskem a NATO se zřejmě bude pokračovat jinými prostředky. Větší válkou.

Nordstrýmy jsou zničené a nedovedu si představit, že by náš transatlantický bratr dovolil je opravit. Někdo slavný to říkal, ne? Že ti, co spolu obchodují, tak spolu nebojují? Tak to tedy máme smůlu. Obchody končí, začíná skutečná nefalšovaná válka. Anektovaná ukrajinská území jsou nyní v podstatě ruská a boj o ně bude v Rusku vnímán už jinak.

Víte, co je na tom nejhorší? Že přesně takhle funguje ruská duše. Moje maminka pochází z Ukrajiny a tak vím, co na tamní mentalitu působí nejvíc. Přesně tímto způsobem Putin obejde i ta poslední omezení, která ještě má. Z války o Ukrajinu se dneškem stala válka za Rusko. Z války intervenční se stala válka národní.

Pamatujete, co ve své analýze napsal dodavatel bunkrů Andor Šándor? Že spolu neválčí ani tak armády, jako spíš národy. Doteď to byla národní válka jen pro Ukrajinu. Teď už je to národní záležitost i v Rusku. U nás by to na lidi nezabralo, ale v Rusku to fungovat bude.

Já už nevěřím v mobilizaci tří set tisíc mužů. Některá videjka z průběhu mobilizace o tom, jak není vybavení, by mohla být pravá. Ne, že by se Rusku nedostávalo vybavení pro tu ohlášenou masu lidí… ale pokud jich berou mnohem mnohem víc, tak to dává smysl. Milion mobilizovaných už současná úroveň ruské logistiky nemusí stíhat a tak prostě někde něco není. Což neznamená, že to tak zůstane a nikdy se to nenapraví. Rusové se vždycky učili až z válečných zkušeností. Prvních tři sta tisíc má všechno, druhých tři sta tisíc má polovinu potřebného, třetích tři sta tisíc má sotva postel… ale dejte tomu nějaký ten měsíc.

Američané už nepokrytě hlásí, že velí ukrajinským silám a dokonce oznamují plány, jak v tom budou pokračovat. Navíc jsme zjistili, že pro americkou velikost nebude žádná naše oběť dost velká.

Hele, já vlastně marně přemýšlím, jestli se s tím dá ještě něco udělat. Plyn sem nepřiteče, válka bude pokračovat ještě lépe a radostněji, Putin dává zřetelně najevo, že nějací Evropani jsou mu ukradení a nemá žádný důvod se pokoušet o jiné vztahy než střílení přes hranice. Američné dávají zřetelně najevo, že jejich zájmy jsou přednější než nějaké Německo i nějaká EU. Dolar posiluje, ostatní měny padají. Energetická krize je vlastně už úplná jistota.

A to ještě nevíme, k čemu Rusko sáhne. Teď, když už je jim jedno, co si o nich myslíme. Začnou bombardovat města? Zničí Ukrajině energetiku? Nebo prostě jen opevní hranice a budou čekat? Sami Rusové několikrát říkali, že ještě pořádně ani nezačali. Začnou teď?

Zase jsme se přiblížili k atomovce.

Promiňte mi moji sklíčenost, ale tak trochu mám pocit, že dnešek je taková naše Křišťálová noc. Dodnes jsme měli čas zdrhnout. Všichni jsme viděli, co se chystá, ale všichni jsme zůstali. Všichni jsme měli dost informací, ale pořád jsme měli i naději. Naše možnosti, zdá se, končí. Politiku přebírají generálové a vojenská mašinérie. Přeji nám všem hodně štěstí.

Nebo je to jinak? Budou teď jednat? Souhlasilo Rusko s tím, že zbytek Ukrajiny vstoupí do NATO a teď už jen sledujeme domluvené tanečky a válečné vytyčení nových hranic?

Myslím, že na odpověď nebudeme čekat dlouho.

Zdá se, že moje články o soběstačnosti budou docela v kurzu… Měl bych z toho co nejrychleji udělat knížku. Ideální dárek k vánocům…

405 thoughts on “Pokračování války jinými prostředky?

 1. Vidlak tu dal cely clanok na temu „Protoze to tak chteji“
  zda sa ze je to naozaj tak … ako potvrdzuju najnovsie spravy – povedal by som ze si s Ukrajincami hraju ako macka s mysou

  https://www.postoj.sk/115492/ustup-z-mesta-lyman-zrejme-nariadil-samotny-putin
  O tom, že frontové línie v blízkosti miest Kupiansk a Lyman nebudú posilnené, nerozhodli vojenskí velitelia, ale samotný prezident, uvádza sa v analýze, ktorú inštitút zverejnil v sobotu večer.

  Za stiahnutím ruských vojakov zo strategicky významného východoukrajinského mesta Lyman je „so značnou istotou“ zámerné rozhodnutie samotného ruského prezidenta Vladimira Putina, domnievajú sa vojenskí experti renomovaného amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry DPA.

  O tom, že frontové línie v blízkosti miest Kupiansk a Lyman nebudú posilnené, nerozhodli vojenskí velitelia, ale samotný prezident, uvádza sa v analýze, ktorú inštitút zverejnil v sobotu večer. To naznačuje, že sa Putin chce skôr postarať o zabezpečenie strategických území v Chersonskej a Záporožskej oblasti.

  Lyman leží v Doneckej oblasti. Rusko si po predchádzajúcich falošných referendách v piatok anektovalo štyri ukrajinské oblasti – Chersonskú, Doneckú, Luhanskú a Záporozškú – napriek tomu, že ich ruské jednotky ovládajú len sčasti, pripomína DPA.

  Ukrajinské i ruské zdroje medzitým jednohlasne uvádzajú, že ruské jednotky ďalej posilňujú svoje pozície v Chersonskej a Záporožskej oblasti, uviedli experti ISW. Informovali tiež o „zmarenom pozemnom útoku“ ruských jednotiek na obec Kozača Lopan severne od Charkova, ktorý podľa generálneho štábu ukrajinské sily odrazili.

  Takéto útoky tomu nasvedčujú tomu, že Putin bude pravdepodobne pokračovať v presadzovaní cieľa, ktorým je opätovne získať kontrolu nad územiami mimo tých, ktoré ilegálne anektoval, miesto toho aby vyslal vojakov proti ukrajinskej ofenzíve v Donbase.

  1. To nedává smysl. Ústupy se nic nevyhrává. Jen se zachrání některé jednotky pro další bitvy. Bylo tam asi dost dobrovolníků z USA a zemí západní Evropy v boji. Je dobrovolník krycí označení příslušníka speciální jednotky z USA, aby šlo jeho příslušnost k armádě některého státu NATO věrohodně popřít? Kreml asi podcenil odhodlání velké části vojáků AFU. Ukázalo se i to, že úvahy mnoha lidí o tom, kde se jak vyjadřují civilisti, jsou mimo. Důležitost civilistů, pokud nemají zbraně, se přeceňuje. Můžou prozradit umístěnií a pohyby vojska. Můžou hlasovat nebo bojkotovat referendum, ale v nemají význam jako povstalci. Zatím žádné město ani na jedné straně fronty nezměnilo vlajku lokálním povstáním. Rozhodují armády. Barikády už nemají smysl v proti profíkům s těžkou výzbrojí.

   1. Opak je pravdou. Ústup je stejným vojenským manévrem, jako je útok. Dokud Němci za 2. světové války manévrovali, tak byli velice úspěšní. Jakmile však jim bylo nařízeno bránit některá města „do posledního muže“, začalo to jít s nimi z kopce. Ústup má mnoho důvodů, třeba strategicky vyčerpat protivníka nebo přinejmenším zachovat co nejvíce prostředků pro další vedení boje.
    Podívejte se třeba na vedení války v Severní Africe, kdy Spojenci a vojáci Osy postupovali sem a zase tam velice často. Kdyby si některý z velitelů nechal zlikvidovat svá vojska, místo toho, aby ustoupil, skončila by tamní válka podstatně dříve.

    1. Tak ja si taky myslim, ze je lepsi ustoupit, nez se nechat zmasakrovat, nebo „evakuovat“ jako gerojove z Azovstalu.
     Ale zaroven si myslim, ze jim nemeli slibovat v referendech pricleneni k Rusku, ktere znamena ochranu a pak tam odsud vypadnout. Je to jednak ostuda, ale hlavne signal pro dalsi oblasti, ktere by se rady priclenily.
     Mam pochopeni, kdyz se bojuje na ukrajine, pro nejake to nanevrovani.
     Tohle se mi jevi, jako ze uz jsou sicev Rusku, ale porad to jsou takovi podlidi.

     Jinak nevim jak IWS ted, ale na jare a v lete dost blabolili.

    2. Pepa Sláma: Pružná obrana, ale ta předpokládá, že ve vhodnou chvíli dojde k protiútoku z křídel a ne k dalšímu ústupu. Problém toho srovnání je, že na poušti Africe si mohli dovolit manévrovat, jak chtěli. Jejich lidi tam nežili a i neutrálních civilistů bylo jen pár. Nepřekáželi tam rozvinutí armád. Anexe s prohlášením všech obyvatel za občany jde proti té možnosti manévrovat i ústupem. Z vojenského pohledu je ústup lepší než být zničen v kotli, ale teď se do toho čím dál víc míchá politika. Svět se dívá, že anektovaná území takto začínají evakuovat.

  2. Kniíže Myškine, máte naprostou pravdu. Jenom si jako kočka s myší nehrají pouze s Ukrajinou.
   Obávám se, že se budeme divit.
   Vynechte alespoň na týden jak ukrajinské, tak i ruské (a speciálně britské) zdroje – momentálně je to mišmaš, dejte šanci nadhledu.

   Pro pana Vidláka: 300 let společných dějin, kdy někdo z Evropy čas od času mašíroval na Rusko …
   S plynem je konec, EU odebrala licenci i tueckému potoku (když se nepodařilo ho „zrušit“ v Černém moři útokem). Poláci zavřeli přívod přes Bělorusko a přes Ukrajinu je to jako vždy přinejmenším „podivné“, tj. dle rozhodnutí Ukrajiny.

   Ano, Putin dal ve svém projevu najevo, že ponechává Evropu svému osudu (o který si sama řekla), ale nestaví se úplně zády. Nicméně vystoupili z dohody o vzájemné spolupráci s Německem, která byla podepsaná před 50 lety. Předpokládám, že se chystají na budování svého životního prostoru. My jsme v závěsu opačné strany a nemáme nárok – s našimi představiteli, jak šeskými, tak i slovenskými,

 2. Ještě úvaha k útoku na Nord Streamy:
  U Bobošíkové byl Erik Best a řekl tam významnou myšlenku, že všechno, co se děje s energiemi je plánovaná strategie evropských politiků na deindustrializaci Evropy. Takže se mi najednou do podezřelých z výbuchů na plynovodech dostaly i německé tajné služby, které jak známo, zakládali nacističtí pohlaváři pod patronátem amerických tajných služeb. Takže v nich je stále duch revanše za 2. světovou válku a také poslušnost zámořské vrchnosti. Jestli měli dopředu informace o plánovaných útocích (jak bylo uvedeno v médiích) a nic proti nim neudělali, je to také napomáhání nepříteli (Američané jsou již otevřenými nepřáteli Evropy) a vlastizrada, protože bylo v bytostném zájmu Německa Nord Streamy ponechat funkční.

 3. Mno…
  Když tak koukám na výsledky prvního i druhého kola, tak mi vychází, že momentálně je JEDINOU skutečnou alternativou vůči pětikolce ANO.
  Můžete mě sežrat, může se mi/nám to nelíbit, ale je to prakticky neoddiskutovatelný fakt.

  Není tu žádná použitelná levicová nebo levostředá strana, která by měla v agendě alespoň náznak vlastenectví či opatrný odpor k válce, nejsou tu žádné potentní odbory, které by obé měly mít v agendě jako hlavní podmínku pro ochranu pracovních míst pro Čechy/Moravany/Slezany. Tato část alternativy tedy momentálně neexistuje.
  To, co si nyní říká „alternativa“, je PROGRAMOVĚ pětikolka s vlasteneckou a protiválečnou rétorikou. Zjevně to nestačí a pro „prostý lid“ to asi není důvěryhodné.
  Co tedy jako alternativa zbývá?

  P.S.: A aby toho nebylo málo, tak tu máme jako „bonus“ nějakých 400 000 gastarbeiterů z nejchudších koutů Evropy, kteří jedou sociální dumping na plný ceres a ochotně konkurují českým zaměstnancům těmi nejšpinavějšími způsoby.

  1. … konkurují nejšpinavějšími způsoby … tak to je zbytečně příkré ze tří důvodů. 1. Nezaměstnanost je 2,5% kdo si chtěl sehnat práci tak ten jí má. 2. Ti lidé mají bídu a životní podmínky o jakých se nám nezdá 3. Vykonávají těžkou špatně placenou práci o kterou u nás Češi nemají zájem: stavby, zahradnictví, pomocné kuchařky, úklid … Zaplaťpánbůh za pracovité Ukrajince.

   1. Až budou muset hradit stejné životní náklady jako Češi a žít stejně jako Češi a až budou pracovat výhradně na pracovní smlouvy a za stejných podmínek jako Češi, pak je začnu považovat za „zaplaťpámbu pracovité cizince“.
    Dokud tu ale pracují načerno nebo na dohody, nechávají dluhy v nemocnicích, „bydlí“ v garsonkách po deseti, nechávají děti doma prarodičům a odjíždějí sem za dumpingovou prací atd., ponechám si svůj názor o parazitující skupině.

    1. Musím vám dát za pravdu, zapomněl jste ještě ale na švarcsystemové živnostniky.
     Tak prudký nárůst nově vydaných ŽL jsem hodně dlouhou neviděl.
     Navíc se jim vznikem SVČ změní rychle typ cizineckého statusu.

 4. Nechápu to, vojensky to nechápu. By použili atomovku, když se nepokusili zničit rozvodnou síť? Nepokusili se skutečně likvidovat infrastrukturu tedy železnice, mosty atd.
  Pokud ji použijí, tak by to musel být jiný důvod, v opačném případě, bych musel říci, že je rus fakt tupý mužik.
  Války se nevyhrávají, že čekám až na poslední chvíli na použití atomovky, ale musí se pokusit ničit infrastrukuru, hlavně v situaci teroristické odpálení NS1-2, teroristické útokům na území ruska.
  Takže pokud nebude skutečná ukázka vojenského myšlení a rovnou atomovka, pak je rus blbec…

  1. Co na tom nechápete?
   Nechtějí zbytečně ubližovat obyčejným lidem. Samozřejmě nechtějí použít atom. Ale jsou odhodláni se všemožně bránit proti útoku ze strany NATO. Je to varování, aby se Spojené státy přestaly vměšovat do regionálního problému.
   Kdyby se Bílý dům necpal řešit Balkán, tak by se konflikt tolik neprotáhl a nebylo by tolik mrtvol.
   Nikdo neuzná vítězství protistrany , kterou podpořila nějaká velká mocnost. A Ukrajinci by do války bez velké podpory ze strany
   Západu ani nešli. Normálně by vyjednávali a šli na nějaký kompromis. Takhle úplně zbytečně umírají lidé. A z malého konfliktu je velký.

  2. Nějaký novináři to zase přeložili blbě. Kadyrov napsal, že je potřeba přitvrdit od ničení elektráren a elektrického vedení přes útoky na velitelské štáby až po taktické jaderné zbraně, ale ty zmínil až jako poslední krajní možnost a ne jako první krok hned na zítra. Média zkomolí skoro všecko…

    1. Obojí. Úmysl i hloupost. Protože inteligence některých novinářů je téměř neměřitelná. Její pokles od minulého století je jistý.

 5. Tak abychom se vrátili k národnímu obrození. K drobné všednodenní práci, která by za několik generací mohla přinést výsledky.

 6. Vystrčil prdel k obloze
  vidím ho sedět ve voze
  mezi Dubhe a Merakem.
  Nedostal se tam zázrakem;
  denně předváděl z televize
  co má v čepci a co v knize
  na co má sléz a na co knihu
  pouštěl exkrement na koblihu
  a ti, co jsou furt malí,
  ti mu to celé žrali.

 7. V podstatě mi to „Velké vítězství vládního projektu“ přijde do velké míry jako mediální konstrukt. Minimálně od prvního kola bylo jasné, že většina těch kandidátů ANO vyhraje jenom tehdy, pokud se jim podaří dostat k volbám lidi, kteří před tím dali hlas někomu jinému. Což je asi ta nejtěžší disciplína vůbec. Bylo by celkově zajímavé udělat opačné pořadí voleb – totiž první týden JENOM první kolo do senátu a až druhý týden by to bylo spojeno s dalšími volbami. (Nebo dát alespoň mezi prvním a druhým kolem 14 dní s možností dál agitovat, burcovat, debatovat.). Ve skutečnosti mám pocit, že u toho senátu většinou nefunguje ani to „všichni proti jednomu arcinepříteli“).

  Ale něco mi říká, že právě o to jde, aby do druhého kola šli jen ti extrémně motivovaní či svědomití. V podstatě aby přišli alespoň ti, co daným dvěma dali hlasy v kole prvním. Ve většině obvodů to totiž dopadlo tak, že ve druhém kole vyhrál ten co v prvním, jen mu ubylo méně voličů/chatařů než tomu druhému. Nebo měl tak velký náskok, že i když druhému ubylo méně než prvnímu, tomu prvnímu to přesto stačilo.

  Výjimkou byla jen Plzeň a Kroměříž (nanejvýš jeden dva další), kde to průběžně druhý nakonec zlomil ve svůj prospěch (a v ani jednom z obvodů si neztěžuji, byť z hlediska potenciální síly klubu ANO je Hamplové vítězství pro ANO problém). A v případě Vystrčila si to udělal Babiš asi hodně sám (možná to „stíhání“ mohlo fungovat ve smyslu „chraňme oběť“, ale o to víc mobilizovalo vystrčilovce. Tam se to vlastně právě tím posunutím do úrovně symboliky podařilo nevyhrát).
  Docela mě baví otázka Četnických humoresek a Töpfera. Zda to někdo napadne nebo ne. Xaver dokonce přímo citoval z vnitřní směrnice ČT, která zakazovala dávat v době voleb jakýkoliv nespravodajský pořad, v němž kandidát vystupuje. Tohle by skutečně chtělo napadnout.

  Ale podtrženo sečteno – v podstatě se nestalo dnes nic, na co nebylo nakročeno už minulý týden. Titulky o hrozícím vítězství ANO v podstatě většinu antiANO nevyburcovala – možná byl jejich úmysl právě opačný, tedy uchlácholit voliče ANO, že zase tak potřeba nejsou.

  A nebo ještě jinak – vysvětlit voličům ostatních kandidátů, že k těm volbám vlastně chodit nemusejí. To je ta lepší varianta. Ta horší pro „alternativu“ je, že prostě asi zafungovalo klasické „rozděl a panuj“ – „Bureš, COVIDtotalita, stejnej jako pětikolka, tomu to nedám, i když můj neprošel.“

  Osobně jsem třeba trochu kroutil hlavou nad Vidlákovými doporučeními voleb proti ANO, tam, kde nestáli jejich kandidáti proti pětikolce. Aby jako ANdrej viděl, že to také nemá jisté. U Zwyrtek Hamplové mi to smysl možná i dávalo (ale jsem zvědavý, ve kterém klubu nakonec přistane.), ve Varech třeba ne. Protože v tom samotném senátu tím protivládní opozici právě oslabuje a v podstatě tak šel Vidlák proti vlastním doporučením. Co by taková jedna z SPD asi dělala? To stačilo, že nebyl Andrej na zabíjačce, Nacher mu neodpověděl, či se s ním nikdo bodře nebavil ve sněmovně?

  1. Co není jasné. Lidi vykopnutí sytémem nemůžou volit. Musí se legitimovat. Nebo musí dojet na místo trvalého bydliště a podobně. Nebo jsou ožebračeni systémem, ale stydí se za to. Jen obyčejní osli, co za celý život nic proti nikomu neudělali, nepohnuli ani stéblem, nešli nikdy do rizika a jen čerpají, tak ti volí.

   1. Trochu vám nerozumím. Vlastně mi to celé přijde jako produkt náhodného generátoru slov, jenž čerpá svou databázi z diskusí pod články na altrnativních webech nehlídaných jejich zakladateli.

  2. taky Anonym napsal:1 října, 2022 (21:15)

   Možná to nepochopíte, tady nejde o to, jestli někdo byl, či nebyl na zabíjačce, tady jde o princip.

   Když něco chci, musím se snažit, nemůžu čekat, že to nějak dopadne.

   Nechci hodnotit, zda byl Andy s Nacherem na zabíjačce, ale nad kvalitou volebního týmu, který vyhodnocuje informace.

   Arogance a nadutost vykonaly své.

   ANO je tam, kde je

   1. Ale já to chápu, jen se pak nesmíte divit, že si pětikolka nakonec stojí na svém. (Ve skutečnosti, mimochodem, ANO o dva členy posílilo a jestli jsem se dobře díval, skončili i Hilšer s Fischerem, kteří byli do té doby „nezávislí“ a naopak je nahradily nezávislé Hamplová s Kovářovou).

    Prostě jen cítím určitý rozpor mezi „Zahoďte své principy a volte všechno proti pětikolce, to je důležitější než cokoliv!“, abych v zápětí vyzýval k principiélnímu oslabování jediného hráče, který má proti té pětikolce v senátu alespoň nějaký smysluplný klub.

    Ani neříkám zda je to dobře nebo špatně.Jen říkám, že tam ten rozpor je a vrátíme se zase na začátek – rozděleni a opanováni. A připodotýkám, že nic není tak opojné, jako když vás „velcí kluci“ berou mezi sebe a plácají po ramenou.

    1. Ono v podstatě nakonec ani tak nešlo o to, zda Hamplová „nevzala“ ANO jednoho senátora (ještě uvidíme jaký si vybere klub) či že by ta za SPD ve Varech porazila tu za ANO. Z hlediska celkových čísel je to asi víceméně irelevantní – tyhle dva přímé souboje.

     Otázka je totiž jiná – nakolik mohlo nebo nemohlo toto doporučení ovlivnit voliče tam, kde stáli kandidáti ANO proti kandidátům pětikolky. Protože Vidlák v podstatě sdělil – „Všichni proti Pětikolce, ale půjde-li to, tak přišlápněte palečky i těm v ANO“. Přemýšlím, jak bych se cítil jako volič, jenž nemá volební místnost cestou z práce a cítí se odpovědně a v prvním kole volil kandidáta jiného a není o ANO zase tolik přesvědčený?

     Jak říkám, obávám se, zda tím nakonec Vidlák Pětikolce neprokázal službu, i když s tezí „je třeba ukázat jim, že nejsme zadarmo“ ve skutečnosti souzním. Jenže já ji razil nejen vůči Andrejovi, ale i třeba vůči Jindřichovi nebo Tomiovi… Protože v drtivé většině obvodů nakonec pětikolce stačilo, aby přišli v podstatě nanejvýš ti, kteří to dali jejich kandidátům i v kole prvním (s tím, že oběma stranám jich přijde reálně hodit hlas méně). Tedy Pětikolce stačilo, aby volič jiného cítil, že je dobře ukázat Andrejovi, že to nemá zadarmo.

    2. Oprava, koukl jsem na špatné volby, Hilšera s Fischerem se budou týkat až ty příští. v 2016 to bylo 17 (pětikolka):3 (ANO) (přičemž do druhého kola to bylo 24:13). Počtem senátorů si tedy ANO stojí na svém, ale úspěšnost druhého kola je skutečně mírně horší (do druhého kola to bylo 21:17, kdybychom započítali i zvolené v prvním kole, tak 23:18).

     Omlouvám se za předchozí nepřesnost.

 8. Není třeba věšet hlavy. Hodně lidí, hlavně mladých, se o politiku vůbec nezajímá. Já teď u nás v práci lidem vysvětluju, co se vlastně děje, nevěděli skoro nic. Ani byste nevěřili jak jsou vnímaví a dávají mi za pravdu.
  Nezoufejte, nefňukejte. Národní obrození také nevzniklo za rok. Je to dlouhodobá, trpělivá práce mezi lidmi. Tak vy, kteří víte co se děje, ty druhé vzdělávejte.

  1. V podstatě je ten čas právě tím největším testem úmyslů a schopností. Blbé je, co vše se za tu dobu může stát…

   Každopádně, být v kůži Andreje, Tomia či Jindřicha, teď bych stejně žádné mimořádné volby nechtěl. Nejdřív na jaře. Protože vlajeme za tygrem, držíme se konečky prstů chlupů na jeho ocasu a snažíme se s vypětím všech sil nespadnout, i když víme, že spadneme… I kdyby v tuto chvíli nastoupil uvědomělý génius schopný postavit se všem tlakům od Ursuly, Joea i domácích aktivistů, a ještě být tak trochu kouzelník, aby si z nepřátel udělal opět obchodní partnery a do toho řešil důsledky věcí, které nemá jak ovlivnit… Stejně nakonec z toho tygra spadne. A Pětikolka bude zachráněna, protože prostě jen hodí horký brambor jinému.

   Tohle si prostě musíme vyžrat všichni. Bohužel.

 9. HA !!!
  Tchajwanec to měl dobře vymyšlené.
  Volby jsou na podzim. Na podzim se sklízejí brambory. Brambory se pěstují na Vysočině. Na Vysočině dělají právě teď vidláci CO?
  Vybírají erteple a na ňáké volby si ani nevzpomenou. Ti kteří fandí Tchaiwanci kupují brambory v Kauflandu a tak se s ďábelským úsměškem štosují u urny.
  Ách jo…
  😬

  1. Anebo jednodušší vysvětlení, okolo Jihlavy převládají domy, kde se topí dřevem apod., tedy nějaký plyn někomu žíly netrhá.
   Navíc, se ještě nezačalo propouštět, protože nechápou, že plyn není problém pro ně, ale pro zaměstnavatele jo.
   Odbory ve škodovce mlčí, tedy to znamená, že se tam fakt bojí. Jakmile padne škodovka, pak půjdou i firmy okolo Jihlavy a ve zbytku republiky a pak jim dojde, že si zvolili svého kata, ale budou ho tam mít 6 let a bude jim připomínat „vy jste si zvolili, takže musíte držet hubu a krok, že nemáte práci“…

   1. Za normálnějších okolností měly odbory ve VW „Skoda“ sice účelovou, nicméně velmi silnou podporu IG Metal. Zdá se, že to přestalo platit.

   2. To vaše vysvětlení je možná jednodušší. Ale to moje ďábelsky rafinované. Tchajwanec vsadil na erteple.
    🥔

   1. Bandita: Tehdy někteří novináři psali s nadšením a jiní byli nuceni nevybíravými prostředky. Dnes jim o život nejde, píší to rádi za peníze i z přesvědčení. Vzájemně se v redakcích o své pravdě utvrzují tzv. groupthinking. Tím zahánějí pochybnosti a hypotéky se musí platit. Politici jsou na tom podobně. Tehdy Hácha ustoupil v Berlíně jen velmi nerad až po hrozbě barbarským bombardováníma až potom co se zhroutil. Ti současní se jedou pokořit do Bruselu rádi s nadšením.

    1. jen chvilku jsem se dívala na Primu( manžel říkal, že na ČT to bylo ještě horší) a nedala jsem to. To blaho a škodolibá radost a žádná nestrannost. Prostě chce se mi blejt velebnosti

     1. Takže jsem udělala dnes jen dobře, že jsem TV zprávy vynechala, protože se to dalo čekat.
      Ale tak si říkám, že museli mít zřejmě hodně nahnáno a spadl jim balvan, když se ani nedokážou ovládnout a zachovat trochu dekorum.
      Ale co už….kdo se směje nejvíc ten se směje naposled (třeba)

      1. NO tak já toho byla ušetřena, bednu nemám už nějaký čas a vůbec mi nechybí. Na mou náturu bych se klepala. Takhle z netu to beru s odstupem. Stejně tam nic slušného není. Občas když kouknu na Seznamu na program fakt nemám čeho litovat….

    2. Tenkrat to aj ludia totiz tak videli …. dnes sa vsetci kasaju, ako im je dobre, ked su ‚zapadom‘

     z fb

     můj děda-kapitán narukoval do bunkru Skutina dělostřelecká tvrz. Byla to vojenská tvrz, postavená na území dnešního okresu Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji na obranu Československa proti nacistickému Německu. Patřila mezi páteřní stavby československého opevnění na severní hranici Československa. Stavba tvrze byla navržena do prostoru kóty 736 Skutina mezi Sedloňovem a Novým Hrádkem v Orlických horách. Pak ji musel, spolu se 679 vojáky a důstojníky opustit a nebýt toho, že babičku miloval, tak by si vpálil kulku do hlavy. Jako malej kluk jsem ho poslouchal s otevřenou pusou a zachoval si jeho vyprávění až do dnešní doby!!

    3. ManuelI, novináři jsou různí. Někteří tu propagandu provozují jen s velkým sebezapřením.
     Jenom to chce se znovu naučit číst mezi řádky.

  1. Ale ona to není tak docela pravda. Trochu se tím probírám a sumarizuji.
   Po spočítání to vypadá takto
   Takže v Senátu oficiálně máme 34 bezpartijních, 16 modroftáků, 1 piráta, 8 lidovců, 4 topáky, 4 stanaře,
   2 socany, 2 ? SLK, a po jednom ANO a jakési – SCZ, Opat,Sprok,MHS, HPP.Sen,Ostrava a SZ., Co mi nehraje, ať počítám jak počítám někde je chyba, protože mi vychází furt 82 čelověk a podle ustanovení má být prý lichý /81. Vytiskla a počítala jsem to křížem krážem , odškrtával a furt stejně A ten jejich seznam je údajně k datumu 1.10. 2022 tak uvidím, zkusím v pracovní dny, kdo vypadne. hmm

 10. Nikdy jsem pro jihlavské produkty neměl dobrého slova…
  Ať už to byla Jihlavanka, jihlavský Ježek, nebo jihlavský Tchaiwanec…
  Nu což, z celého srdce přeji všem jihlavským volyčům i nevoličům příjemnou cestu do pekel… Konec konců prý bývá dlážděna „dobrými“ úmysly…

  1. Když se něco nepovede, hledám nejdříve chybu u sebe.

   Co jsem opomenul, jaké informace jsem nepředal dotyčným lidem?

   Nechci nikomu sahat do svědomí, ale i dobří lidé, kteří nejsou dostatečně informování, nebo jsou zmanipulování, mohou vykonat i zlé skutky.

   Odsunout tyto lidi do tábora nepřátel, není vhodné.

   Pouze svědčí o naší nadutosti a blbosti.

   Asi jste asi nebyl na Vysočině, kde jsou báječní lidé.

   V mládí jsem byl poučen, že lidé jsou jako voda.

   Na horách a vysočinách je voda divoká, ale čistá.

   Čím níže protéká, tím více leniví, a zapáchá.

   1. Jelikož pocházím z malé vesnice na Valašsku, kde se do senátu nevolilo, mohl jsem jen bezmocně sledovat současné dění…
    Na Vysočině jsem byl pouze několikrát, ale mohu potvrdit, že jsou tam lidé jako všude jinde…
    Dobří i zlí… Chytří i hloupí…
    Nikdy jsem se nad nikoho nepovyšoval a mých ponížení zatím tolik nebylo…
    Avšak na té mnou zmíněné cestě do pekel nejsou jen lidé z Vysočiny, jsme na ní všichni…
    A jen oni a pár dalších, měli možnost do této patálie alespoň hodit vidle…
    Výsledek se dostavil a velkomožný pán Vystrčil se nám všem „Ruským trollům“ vesele směje do tváře…
    Nu což, připravím se na nadcházející časy jak jen budu umět a dobrým lidem z Vysočiny přeji jen to nejlepší…

   2. Ano na Vysočině jsou báječní lidé, pochází odtud moji předkové. Jenže tito báječní lidé jsou ve velké většině věřící a církev určitě nestála stranou. Umím si představit, jak pan farář např v Třešti (mám tam příbuzné a o politice se spolu bavit nemůžeme) minulou neděli hřímal z kazatelny „kdo nebude příští týden volit bratra Vystrčila, bude se smažit v ohni pekelném“. Babičky se s hrůzou pokřižovaly (a nejenom ony) a v jednom šiku čekaly včera až se otevřou volební místnosti, aby to mohli hodit bratru Vystrčilovi. No a ten tam získal skoro 62%.
    Ale něčeho jsem si všimnul, jak se může v poměrně malém městě jako je Třešť (nějakých 5600 obyvatel) za týden o víc než 100 zvýšit počet oprávněných voličů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *