17 července, 2024

Povstanou noví Rychetští

Přátelé, tak teď už to neúspěch je. Zcela jednoznačně. Pětikolka si v senátních volbách sáhla na dvacet mandátů z dvaceti sedmi. Výrazný úspěch, který je určitě nad očekáváním našeho derniéra. Uspěl Vystrčil, Oberfalzer, četník Topfer, Černín… všichni ti, jejichž neúspěch by Fialovi namydlil schody. V Pětikolce v podstatě nezazní žádný hlas, který by obviňoval premiéra, že může za jejich neúspěch. Fiala si může být jistý v kramflecích. To je realita.

Pravdu měla Karolína Stonjeková, která velmi trefně řekla, že volby rozhodují ti, kteří s platnou občankou vyrazí do volební místnosti a rozhodně je nerozhodují ti, kteří brblají doma.

Všeobecné vítězství Pětikolky se podařilo prolomit jen na dvou místech. V Plzni, kde zvítězila Kovářová a v Kroměříži, kde zvítězila Jana Zwyrtek Hamplová. A vlastně jen vítězství Kovářové je alespoň malá facka Markétě Svetrové Dvousvetrové. Všechno ostatní se odehrálo mimo Pětikolku na úkor ANO a nezávislých kandidátů. Je zbytečné plakat nad rozlitým mlíkem, stalo se.

Musíme si teď říci, co bude následovat.

Nejdůležitější je to, že senát v tomto složení bude rozhodovat o soudcích ústavního soudu, kterým příští rok končí mandát. Myslím, že můžeme říci už teď, že se nic nezmění. Povstanou noví Rychetští, v senátu bude mít Pětikolka jasnou většinu a tak budou nominováni i zvoleni ti, kteří přemýšlejí v intencích Fialy a jeho nohsledů.

To je moje první odpověď těm, kteří říkali, že ANO a Pětikolka jsou dvě strany téže mince a je jedno, kdo nás prodá Bruseli. Babiš by měl na ústavní soudce rozhodně jiné požadavky než Pekarová či Rakušan. Zásadovost a pevnost postojů na Alternativě bude mít za následek, že Rychetský bude nahrazen jiným Rychetským. Tohle se prostě stane a nedá se to odestát. Fakt si nejsem jistý, jestli ty pevné postoje stojí za předsedu ústavního soudu, který se nebude lišit od toho současného.

Takřka všude dostali kandidáti v druhém kole méně hlasů, než v prvním. Což znamená, že výběr mezi ďáblem a belzebubem hodně voličů prostě neudělalo. Můj apel na taktickou volbu nebyl vyslyšen. Co je výsledkem? Vyhrála Pětikolka a proti Fialovi nevystoupí žádný naštvaný spolustraník.

Neúspěch babišových kandidátů do senátu navíc znamená, že Andrejko zřejmě nemá šanci v prezidentské volbě, což značně zvyšuje šance kandidátů Pětikolky. Nedivil bych se, kdyby si to Andrejko správně vyhodnotil a zobchodoval svojí ochotu nekandidovat. My se budeme dívat na souboj Pavla a Nerudové. Šanci, že by se do druhého kola probojoval třeba Bašta nebo třeba Březina či Blažko, je velmi velmi nízká. Alternativa disponuje cca 15% hlasy, které bude rozfrcávat mezi tři kandidáty…

Třetí nepříjemnou věcí je, že naše vláda nemá žádný důvod odstoupit. Nic se v podstatě nezměnilo. Hlasy z ulice jsou zatím nedostatečné prozatím nebudou podpořeny ani Babišovými ambicemi (což bylo důležité), ani řevem zklamaných neúspěšných Modroptáků (což bylo skoro nezbytné). Ulice zůstala ve svém hlasu víceméně osamělá. Sto tisíc lidí na Václaváku zatím nevyváží voliče v komunálních a senátních volbách. Je hezké, že sto tisíc lidí pod koněm se shodne, že Vystrčil je zhůbce země, ale volby fungují tak, že stačí dvacet tři tisíc voličů v Jihlavě, co si to nemyslí. Vystrčil byl ale jeden z mála kandidátů, který ve druhém kole dostal víc hlasů než v prvním.

Přidejte si k tomu Nordstrým, jehož zničením bylo eliminováno 90% možností vyjednávání s Ruskem… bude třeba přeskupit síly a hodně si promyslet další postup. Hlas ulice zatím nebyl přetaven ve volební mandáty a děravé trubky se nedají opravit žádným jednáním s Moskvou.

Co teď dál?

Byli jsme svědky jasného signálu (kurňa, i slovo „signál“ už je zprofanované), že je možné uspět i proti Pětikolce. Ale kandidáti musejí být pořádně vidět a to dlouhodobě. Kovářová uspěla proti Naxerovi a Zwyrtek Hamplová proti Pluhařové. Voliči je znali. Ve Vystrčilově volebním obvodě volilo údajně dvakrát tolik lidí, než jinde. Prostě to jde, ale známý ksicht je výhoda, kterou zatím nepřeváží ani Babišův karavan, ani Vidlákovy kydy, ani Nielsenovo doporučení. Nielsen s Nagyovou měli v prvním kole dohromady přes dvacet tisíc hlasů, ale ve druhém kole dostala Nagyová jen o tisíc hlasů víc, než v kole prvním. Voliči netaktizovali. Ani ti, kteří volili PRO, netaktizovali.

Proto bych chtěl apelovat na naše politiky, aby neváhali a už teď přemýšleli o kandidátech do senátu za dva roky. Je zapotřebí, aby se proslavili, aby si na jejich obličeje lidi zvykli, aby se s nimi seznámili a málokdo má dost peněz, aby to stihl tři měsíce před volbami. Jestliže má Alternativa za dva roky alespoň trochu uspět, je zapotřebí, aby si PRO i SPD co nejdříve ujasnili, koho do tohoto klání vyšlou a kandidáti by se měli začít už teď zviditelňovat.

Auředník! Co takhle to za dva roky zkusit znovu ve vedlejším obvodě? Dostatek času…. to by mohlo pomoci, ne? Michal Auředník byl ve svém obvodu extrémně úspěšný, pokud by udržel povědomí o své maličkosti, mohlo by to příště vyjít. To platí i pro Nielsena či Vacka. Je zapotřebí se zvidnitelňovat už teď. Jinak to zase bude souboj mezi ANO a Pětikolkou… Konstelace za dva roky bude nejspíš úplně jiná, ale určitě se nezmění to, že Pětikolka dostane na kampaň peníze ze státního rozpočtu, Babiš má peněz dost a Alternativa to pak za tři měsíce zřejmě nestihne, i když už může mít o něco větší podporu.

Je jasné, že Fiala nám u moci ještě chvíli vydrží. Jeho vlastní lidi ho nesestřelí. Nemají důvod. Nic se jim nestalo. Pokud budou předčasné volby, tak skutečně až pod tlakem nouze, nikoliv pod tlakem Babiše ani pod tlakem zklamaného Oberfalzera. Zatím si katastrofu dovede představit příliš málo lidí a dokud se nezhmotní o dost více, tlak ulice zřejmě stačit nebude.

Teď budeme čekat. Ne dlouho. Nordstrýmy fakt nefungují a válka na Ukrajině zdaleka neřekla poslední slovo. Komunální volby sice trochu změnily rozložení sil, ale zatím málo. Teploty půjdou dolů, plyn není a nebude. Jsme první, kdo o těchto průserech na obzoru mluví. Jsme první, kdo na ně upozorňují. Teď prostě musíme počkat, až to lidem dojde. Do té doby budeme jen zpovzdálí sledovat zápasy jiných. Můžeme je komentovat, můžeme je posuzovat, ale nezapojíme se do nich. Osamělí matadoři mohou sice sypat písek do soukolí, ale mají jen omezené možnosti. Politický tlak nebude, tlak bídy je sice na obzoru, ale až začne působit, tak už tady ta nouze bude hezky zaháčkovaná. Poslední legální politická možnost, zabránit katastrofě, byla zřejmě promarněna.

Od politiky se teď tady na Kydech vrátíme k soběstačnosti. K tomu, co můžeme prozatím udělat v našich domovech. K přípravám na to, co je v podstatě nevyhnutelné. K přesvědčování sousedů a přátel. K získávání stoupenců a sympatizantů. Ke koordinaci vzájemných akcí, k dalšímu sjednocování a přípravám na tu chvíli, kdy se všechny ty katastrofy stanou. Zatím víc udělat nemůžeme.

418 thoughts on “Povstanou noví Rychetští

 1. Pražský magistrát novinu hlásí:
  družebním městem je Váranasí.
  Na břehu Vltavy hoří hranice,
  od jihu plují dřeva pramice
  havrani skládají nebožtíky.
  V praze je tolik exotiky!
  Přišla na Čechy doba všivá,
  žádný Radegast, ale Šiva
  z Karlova mostu turisti kálí,
  na hradě bydlí bohyně Kálí.
  Nebo je to Venuše?
  Hovno, jenom Danuše.

  1. Ládiku,
   jsi ošklivý chlapec, nabádající k pohřebnímu plýtvání ekologickým palivem – dřevem, které co nevidět budeme vyvážet na Ukrajinu.
   Pražští nebožtíci budou házeni do Vltavy syroví!

   1. To má něco do sebe. Magistrát sice vyvěsuje tibetskou vlajku, ale na pohřeb vhozením do vody zatím nepomyslel. Když mohou plavat mrtvoly v Ganze, proč by nemohly brázdit Vltavu.
    Stejnak krematoria spotřebovávají mnoho plynu.
    🤔

    1. V Tibetu rozdělí tělo na kusy a nechají ležet… Pak příiletnou andělé a odnesou do hor,kde masem nakrmí svá mláďata.
     To je ještě více ekolo…

  1. No tvl, kdyby tam nebyla ta fotka, tak bych se hodně zdráhal tomu uvěřit. Takhle jen lapám po dechu.
   Cimérku s vlastním elektroměrem bohužel nemáme…

 2. Co deelektrifikace a deplynofikace? Lidi dostanou práci a komíny zbouráme. Sázka na spotřebu energií byla slepá cesta.

  1. Ládiku, bourání komínů je dobrý nápad, ale lidé v domech budou mít pořád zpátečnickou tendenci topit.
   Stoprocentní odstranění potřeby topit je při tom nanejvýš prosté – zbourání všech domů!

   Topenáři a projektanti topných systémů se rekvalifikují dílem na pletače nepromokavých supersvetrů, umožňujících spát pod širý nebem i za vánice přii teplotě -20°C, dílem na producenty hřejivých slov, plamenných veršů a burcujících článků, zdůvodňujících, proč navzdory logice zůstávat naživu, když Pán slibuje po své pravici dobře temperované místo pro stamilióny věrných.

 3. Hampl dnes – denní glosa:
  ———–
  „Pro spoustu lidé v mé generaci byly Spojené státy americké vždy symbolem a ochráncem svobody, prosperity, slušného zacházení s lidmi a rovnosti příležití. Pro hodně z nás bylo bolestivé, když jsme postupně zjišťovali, že ten názor možná odpovídal nějakému historickému stavu, ale rozhodně to neplatí v naší době. Máme co dělat s agresivními impériem usilujícím o zotročení většiny lidstva. Pro někoho bylo tím okamžikem otevírajícím oči zákeřné napadení Srbska. A další prožívají totéž poté, co americké bezpečnostní síly provedly teroristický útok proti plynovodu svého spojence Německa.

  Naprosto chápu, že pro mnohé je to velmi těžké. A chápu taky, že se chytají jakéhokoliv stébla, které jim umožní udržet si iluze. Jen kdyby to nebylo tak strašně hloupé! Ani šestileté dítě přece nemůže věřit tomu, že Rusové provedli tajnou operaci s cílem zničit hlavní nástroj pro vydírání Evropy. Kdyby si západní propaganda vymyslela třeba aspoň poutavý příběh o tom, že část ruských ozbrojených sil sabotuje Putinovy snahy a proto tu sabotáž provedla. Ale nestojíme jim ani za to! Ani za těch pár hodin práce na chytré výmluvě. Prostě máme věřit tomu nejhloupějšímu.

  Upozorňoval jsem na totéž už během covidu, kdy někteří měli dojem, že se nás elity snaží vystrašit. Blbost! Pohrdají námi natolik, že jim ani nestojíme ani za to, aby nás strašily.

  Jak to zaznělo v dnes už klasickém Cameronově filmu „Chčijou nám na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť.“
  ————–

  1. Asi tak, u mě je to podobně. Něco jsem už začal tušit v roce 1991 během první války v Perském zálivu, ale bylo příliš brzy a nebyla to Evropa. V roce 1999 během napadení Srbska aliancí USA-NATO to už bylo jasné.
   A vzpomínám si (mám i poschovávaný tehdejší tisk, doba v ČR byla těsně předinternetová) jak už tehdy „jela“ vládní naťácká propaganda, jak se korporátně lhalo a překrucovalo. I v „české“ televizi, byť do velké spacákové revoluce ještě zbývalo pár let. Od té doby jim už nevěřím ani pozdrav.

   1. Máte naprostou pravdu. On byl excelentní manipulátor už Ota Černý, byť jako moderátor byl jedna velká tragédie. Pak se kolem něj začala vytvářet celá ta suita v čele s Klepetkem a dalšími, například Maršálem, Augustovou a mnoha dalšími. Někteří byli časem odstřeleni, buď do vyšších pater na své jisté, nebo vyřazeni jako potenciální problém, třeba Bobošíková. Mimochodem, dost by mě zajímal otevřený rozhovor s někdejším ředitelem ČT Jakubem Puchalským, ale k tomu asi nikdy nedojde, protože dostal lukrativní trafiku.

  2. Mě by zajímalo, kdy byli ti pozitivní? Když vyvraždili po milionech původní obyvatelstvo? Když tomu zbytku ukradli prakticky veškerou půdu? Když ty údajně sobě rovné zavírali do rezervací? Když pod falešnou vlajkou napadli Vietnam? Když shazovali na civilisty napalm? Nebo když defolianty způsobili jednu z nejděsivějších katastrof, o nichž se mlčí, a poté se rodili generace totálně zdeformovaných dětí? Možná by si konečně měl alespoň někdo z té starší generace připustit, že z něj jeho někdejší zaslepenost vůči minulému režimu udělala oběť propagandy ze západu. A že jsou jí zčásti dodnes.

   1. když padali do vývrtky z toho, že někdo studuje na státní škole, když měl někdo o jednoho narozeninového hosta méně než ten druhý, když po vysoké pracovali jako číšníci v hospodě, když odevzdávali své děti chůvám, když se jejich školství ošklíbalo nad řemesly, když říkali haudoujoudou a šli dál, když pořádali pouliční gangy a závody v bourácích, když žvejkali, když postávali na každém rohu skupinky s různými transparenty, když neměli společnou myšlenku a snahu, když vznikala karavanová města, když byli svrchovanými americkými občany. Kdo se v nich viděl, kdo? Jejich básníci museli protestovat a také se legitimovat… také nezapadali… Do čeho? Mohli si zřídit živnost. Museli. Když už odjeli na ten kontinent. Je jejich prokletím dokazovat stále světu, že oprávněně. Protože oni založili Nový svět, ve kterém vědí, jak se to dělá správně. Nové lidstvo. Zbrusu nové. A ticho tady bude.

 4. Podporujeme Ukrajinu v její obraně proti ruské invazi, žádáme, aby se Rusko okamžitě stáhlo ze všech okupovaných území, a vyzýváme všechny spojence k podstatnému zvýšení vojenské pomoci Ukrajině. Všichni, kteří páchají zločiny agrese, musejí být povoláni k odpovědnosti a čelit spravedlnosti,“ píše se v prohlášení, které kromě Zemana a Čaputové podepsali také prezidenti Estonska, Litvy, Lotyšska, Severní Makedonie, Černé Hory, Polska a Rumunska.
  Prezident Miloš Zeman odsoudil ruskou agresi proti Ukrajině a ruskou krádež ukrajinského území; anexe podle něj nesmí být a nebude uznána, uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-a-dalsich-osm-prezidentu-odmitlo-ruskou-anexi-716123

   1. Je to smutné, ale referendum by v tuto chvíli asi dopadlo tristně.
    Hodně lidi by se neobtežovalo vůbec…
    Dost velká klika bez hlubší úvahy přejala to russákování a putlerování , v nich pak je dokonce tvrdé jádro, dnes citováno Zahradilem v PL, kdy tupěna z brněnské VŠ (!!!) je ochotna obětovat život svůj, potažmo život na planetě (uvědomuje si to vůbec??) za porážku Putina .
    Teď, s tím co vyjevily volby , kdy především malá účast je bohužel naši největší porážkou, bych si na referendum nesázela.

    Já nechápu, proč jsou lidi tak laxní.
    I v oficiálních médiích se občas objeví zprávy , ze okolní státy se připravují na velké problémy, ze Poláci, kteří mají fungl novou trubku z Norska, se obávají zimy, ze Němci se připravují na blackouty a výpadky v zásobování, ale Češi jsou stále v klidu, protože je Fiala krmí sliby, ze to prekonáme, ze to trochu zkazi odpoledne, ale vcelku dobrý, protože máme plné zásobníky ( které nejsou naše), ze to LNG máme nasmlouvané…
    A mame ty příspěvky! To chceš, chodit do práce, odvádět daně a pak si o část ze státního jít zase požádat jak žebráček.
    Spíše na Lidovkach se stále častěji objevují rozhovory s českými podnikateli, ze je zle (naposledy Kofola).
    Na Primě bývá k slyšení Švihlíková, ta si servítky nebere.
    Ale furt klid, pohoda, zanadávat si na Putina a tím máme pro dnešek tu politiku vyresenou…
    Vždyť Russaci znasilňujou penzisty a do tanků si cpou ukradené pračky !

    A špičky již spoléhají na to, ze valná část populace je v mentálním komatu. Viz historka o Nordstreamech, člověk se až stydí, za jaké debily musí občany považovat, když je předložena historka, ze zničení vlastního potrubí je ruský teroristický akt proti Evropě.

    Z tohoto jsem teď opravdu deprimovaná. 🤮🤮🤮

  1. Tohle – „… Všichni, kteří páchají zločiny agrese, musejí být povoláni k odpovědnosti a čelit spravedlnosti,…“ – je moc zajímavá věta. Fakt VŠICHNI?

     1. No tak teda …

      Tuhle jsem se dověděl, z první ruky!!!, že Fyjalovo dědeček, jakožto nositel žluté hvězdy, byl v koncentráku. Po válce celá Fyalojc rodina konvertovala ke katolictví. S jistou rodinou Hermanů to bylo to samé. Ten Herman dokonce studoval katolictví. Je to ten, co je opora režimu a dostal jako výslužku ředitelování Ústavu pro výzkum totalitních režimů (což je placená zašívárna pro politiky). Spousta těch, co se vrátili z koncentráků, přestoupila ke katolictví. Měli strach a tak se maskovali do budoucna. Tohle chápu!

      Jenže. Ten Herman (nechce se mi to jméno hledat, snad je správně), se dal do spolku se sudetskými Němci. Tedy potomky těch, co mu zplynovali půlku rodiny. A obráží jejich srazy a spolupracuje s nimi.
      No a Fyjala, už jako mládežník, začal jezdit na sudetoněmecké srazy a lézt Němcům do zádele. Přitom sudetští Němci s Hitlerem, v naprosté většině, souhlasili!
      A znám asi 3 další takové případy. Dnes jsou to katolíci a lezou Sudeťákům někam.

      Chápu, že má jeden zakořeněný strach a přestoupí. To se dá snadno vysvětlit.
      Moc nerozumím tomu, že dotyční lezou do p*dele potomkům vrahů svých předků. TOHLE se neděje ojediněle. Připadne mi, že je to systematické.

      U Fyjaly je to zvláště markantní! Než se stal premiérem, obrážel každoročně sudetoněmecké srazy a fotil se s Posseltem.

      Jasně, pocházejí z německého prostředí a z rodin umí často německy. Ale Němci je chtěli zlikvidovat.

      Máte pro tento systémový jev, nějaké vysvětlení??

      1. Herrmann si vůbec dost odporuje. Teď napsal na aktuálně:

       Mnichov 1938 – Moskva 2022. Děsivá podobnost, stejné datum. Diktátoři se mění, zločinné praktiky přetrvávají. Tak jako se v noci 29./30.9. 1938 v Mnichově rozhodlo o anexi části čs. území, ve stejné dny, o 84 let později, se v Moskvě rozhoduje o anexi části území Ukrajiny. Hanba!

       když je takový přítel sudeťáků,Mnichov jim přeci musel přát,chtěli do Říše a to se jim Mnichovem splnilo.Získali svůj Heimat v Říši a najednou hanba?

      2. Nejsem Obcan, ten asi momentalne spi, ale chovani tech dvou mi neprijde nijak vyjimecne.
       Proste prospechari, jakych je vsude dost, a asi v Cechach jeste vic.

       Napr.
       Ti kteri nejvic vytezili z bolsevika byli ti prvni, kdo zahodili stranickou knizku, uplivli si a vrhli se na budovani kapitalizmu. Babis je nejviditelnejsi, ale takovych je dost. Treba Dlouhy.

       Na konci valky to pry bylo uplne to same.

       Nebo Banderovci zmasakrovali staticice lidi. Nejvice Polaku, pak Zidu, Cechu, Reku…
       A dneska je Psonek futruje zbranema, penezma a vsim moznym.
       Kdyby se toho Bandery aspon zrekli, ale oni ho maji jeste za narodniho hrdinu!

       Zidi zrovna tak. Zbrane sice nedodavaji, ale jinak Banderovce podporuji vsemozne. Na rozdil od ostatnich to ale nedelaji verejne.

   1. Všichni né.
    Něco jiného je agrese, a něco jiného prevence agrese v zájmu světového míru. ( Afghánistán, Irák, Sýrie , Libye, Jemen…) Potom se jedná o mírovou operaci.

  1. A jak chodí bezdomovci k volbám? (volební seznamy, trvalá bydliště, občanské průkazy a tak podobně). Jestli tohle není tajný plán Fialova spolku. Když budou naštvaní voliči co nejrychleji proměněni v bezdomovce, tak ho ve volbách neohrozí.

  2. Ládik 20:17

   Pravda, je pravděpodobné, že z většiny dnešních domovců se stanou nejdříve bezdomovci – a protože jim bude chybět dostatek bezdomovecké infrastruktury, brzy budou muset být zkompostováni…

   Ale do jejich domů budou dovezeni jiní, lepší domovci z jiných, lepších a demokratičtějších zemí.

 5. Pánové, zdá se, že vynalézáte kolo.
  Mezní situace s nedostatkem jídla jsou už dávno popsány v dystopických románech, které zase byly napsány podle skutečných mezních situacích. Ztroskotání, obléhání (třeba Leningradu), hladomor na Ukrajině i jinde – nebo v japonských zajateckých táborech.

  Literatura je studiu: Bídné roky, Malevil, Král krysa, Tma atd. + novinové zpracování velkých ztroskotání na pustých ostrovech, neovladatelných člunech nebo letecké v horách. Pokud si to nastudujete, zjistíte, že všechny ty roztodivné případy mají společné rysy a nakonec i podobná řešení.
  Ono se totiž vždy jedná o Homo sapiens.

  1. Hladomor na Ukrajině ??

   Myslíte spíše jako hladomor ve stepní, vesnické, zemědělské části SSSR, od Oděssy po Alma Atu?

   Tedy, co se týče, v té době nové, ahistorické, bolševiky umělé zřízené Ukrajiny – myslíte tedy historické území Nové Rusi a Tavridy, tozn. území, obývané tehdy i dnes, hlavně Rusy?

 6. Best

  Ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkelu označuje Erik Best za ministra deindustrializace a ministra, při kterém končí de facto byznys. „Musíme se dívat na ten výsledek, výsledek je, že průmysl v České republice končí. Končí! A co dělá pan ministr? Mluví o tom, jak je skvělé, že nemáme ruské zdroje, místo toho, aby řekl, že musíme nejdřív udělat vše pro to, aby se zachránil průmysl. Místo toho dělá vše pro to, abychom se odpojili od ruského plynu,“ konstatoval novinář. „Dobrý, tak se odpojíme, ale až na druhém místě, první místo má být průmysl, který skomírá,“ zdůraznil, jaké by měly být priority vlády.

  Připomněl, že i ČNB v srpnu uvedla, že české podniky mají počítat s tím, že budou mít o 66 procent méně plynu, to znamená o 66 procent menší produkce. „Chybí tu jakýkoliv plán. Společnosti nespolupracují, protože by to mohlo být považováno za kartelovou dohodu. Takže jsme v situaci, kdy firmy nechtějí problémy přiznávat a některé jsou na tom už tak špatně, že zavírají,“ hrozil se Erik Best.

  „Síkela ví, že jeho pozice v České republice je slabá. On dělá to, co chce Evropská unie. Když říkám, že je ministr deindustrializace, tak on je za to samozřejmě v Evropě chválen. To je cíl i v Německu do určité míry. Nemůžete mít takovou špatnou politiku tak dlouho, aniž by to byl už nějaký cíl. A cíl v Německu i v České republice je deindustrializace,“ uvedl.

  Už dnes si umí Best představit, že naši političtí představitelé předstoupí do několika měsíců před lidi, aby jim řekli, že jsme ve válce a je třeba se smířit, že jsou zde statisíce nezaměstnaných a stovky až tisíce zavřených firem. „Do určité míry už to dělají, když pan Fiala říká, že máme dostatek plynu, ale už neříká na co. Neříká, že bude dostatek plynu, abychom měli výrobu, neříká, že bude dostatek plynu, abychom měli doma teplo. Takže plyn bude dostačující, ale v podstatně menší míře. Už nás na to připravují, že bude velké propouštění,“ míní Best.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-vas-na-to-pripravuji-Toto-je-cil-Best-o-pristich-mesicich-716147

  1. njn každej dělá co umí, slováci budou pro ukrajinu vyrábět tanky Zuzana a platit to prý budou noři a dáni. Jak dlouho trvá výroba jedné Zuzany a kolik asipotřebují EE, neví někdo?

 7. Důrazně doporučuji přečíst si nejprve
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-vas-na-to-pripravuji-Toto-je-cil-Best-o-pristich-mesicich-716147
  – a pak si pustit několik dnů staré video, z něhož je výtah pořízen.(Odkaz je uvnitř článku) Je mnohem přesvědčivější.
  (Rozhovor vznikl ještě před likvidací plynovodů!)

  „Deindustrializace“ Evropy o více než šedesát procent plus nemožnost výroby potravin (Hnojiva, pohonné hmoty, zastavení potravinářského průmyslu) plus nemožnost si je koupit kdekoli – protože krach hospodářství ČR – znamená nutně platební neschopnost !!

  Nešlo a nejde o nic více a o nic méně než o pečlivě léta plánovanou a geniální likvidaci a rozvrácení EU.

  – Kdo si myslí, že Fiala nebo vonleynová jsou nemyslící blbci, je nedovtipa. A i kdyby – jsou to pouzí představitelé globální služebné elity.

  Jsem stále více přesvědčen, , že životní podmínky nás coby obyvatelstva EU budou nejpozději následující zimu, ale mnohem spíše dříve, podstatně horší a podstatně beznadějnější, než za Protektorátu Čechy a Morava a ztráty na životech podstatně vyšší.

  1. Sorry o pet minut pozdeji

   Ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkelu označuje Erik Best za ministra deindustrializace a ministra, při kterém končí de facto byznys. „Musíme se dívat na ten výsledek, výsledek je, že průmysl v České republice končí. Končí! A co dělá pan ministr? Mluví o tom, jak je skvělé, že nemáme ruské zdroje

 8. to je mládež nová, mládež fialová

  Kdyby mělo být přijetí Ukrajiny „konec světa“, „umřela bych šťastná a hrdá“, sdílela jedna ze studentek Masarykovy univerzity. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) nevěřil svým očím a na postoj upozornil. „Rozhodně lepší, než lézt ruSSákum do rekta,“ podpořili však názor další diskutující.

  1. Tak s tímhle se setkávám dnes a denně. Psal jsem o tom na Kydech už před 2 lety…
   Většinou se jedná o mladé ženy. Hormonální nevyrovnanost 😉

 9. K titulku jen jedno. Je mylný. Noví Rychetští nepovstanou. Z poměrně jednoduchého důvodu…
  Nikdo ze současných nemá jeho „kvalitní“ znalosti, zkušenosti a vzdělání i když jako rovní jako vývrtka jsou mnozí a mnozí mají i „“kvalitní zahraniční vzdělání“.
  Stačí se kouknout na jeho CV viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Rychetsk%C3%BD
  Takovou praxi nemají a nemohou mít……naštěstí…
  Sorry. Ten kdo jen krapítko mohl nakouknout do novodobého vzdělání mi to musí potvrdit.
  Nehodící se smažte

  1. Ano, Rychetský byl komunista, ale komunisti občas dělali čistky a zbavovali se blbců, kteří se mezi ně stále vnucovali, ale rozumní komunisté o ně nestáli …
   Proto se komunisti blba Rychetského zbavili a umístili ho SBD Pokrok, aby od něho měli pokoj, tak se to dělalo …
   Až demokratická doba blby, jako Rychetský kterých se komunisti zbavovali, vynesla na vrchol …

   1. Ona to možná myslí tak, že bohužel blbej komunista je inteligentnější a vzdělanější než nejlepší kádr pětikolky co vyrostl po revoluci?

 10. Mno…

  „Vědci varují před chladnou zimou v Evropě
  Podle meteorologů bude také méně větru a srážek, což je překážka pro alternativní zdroje energie.

  Evropské země možná čeká chladnější zima, než je obvyklé, předpověděl v neděli vedoucí Evropského centra pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF). Tato předpověď přichází v době, kdy se kontinent potýká s energetickou krizí, kterou podnítily sankce uvalené Západem na Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině.

  V rozhovoru pro Financial Times generální ředitelka ECMWF Florence Rabierová uvedla, že první údaje naznačují, že v listopadu a prosinci může západní Evropa čelit období vysokého tlaku. Ta, jak poznamenala, může přinést chladnější počasí s menším množstvím větru a srážek, což může snížit množství energie vyrobené z obnovitelných zdrojů.

  „Pokud budeme mít tento vzorec, pak je to pro energetiku poměrně náročné, protože nejenže je trochu chladněji, ale také máte méně větru pro větrnou energii a méně srážek pro vodní energii,“ řekla Rabierová.“

  https://www.rt.com/news/563910-cold-winter-europe-warning/

  1. Vsak rusi vraveli, este tusim pred vojnou na Ukrajine? Nepamatam datum … ze budu posielat plyn do EU, az ked naplnia vlastne zasobniky, pretoze sa urodilo privela jarabin, co zvestuje tuhu zimu … u nas som kdesik citala, ze sa urodilo neumerne zaludov, co ma znamenat rovnaku predpoved … ale moderny clovek sa nejakym jarabinam ci zaludom vysmeje, moderny clovek ma vedu, a veda dodnes mlcala …

   Ale bolo by zaujimave vediet, co o tohorocnej zime predpoveda cibula … kebyze sa mi dostane do ruk ceska, som panelakovy zufalec, a cibulu v obchodoch maju dovozovu … (zeby kvoli tomu, aby neznepokojovali ludi predpovedami? 😛 )

   1. Urodilo se i hodně jeřabin. Jedlých.
    A u nás, ryzců.

    (Nejlepší houby, které znám:
    Kotrč kadeřavý, kozák habrový i osikový, hřib hnědý, hřib peprný, žampion ovčí, kuřátko a právě – ryzec pravý!🤪👍,)

   2. … jak indiáni po tři měsíce chodili za šamanem s otázkou, jaká bude zima. On pořád nevěděl, tak jim říkal, ať pro jistotu štípou dříví. Když už to nemohl pochybami vydržet, vyrazil za bílými meteorology do města. Ti mu řekli mezi čtyřma očima: „Víte, my taky nevíme, ale zřejmě tuhá, protože indiáni už tři měsíce štípou dříví.“

 11. rozhovor s Foldynou- libi se mi Think tank České hodnoty

  Otazka: Vláda ujišťuje, že zásoby plynu na zimu jsou dostatečné a že případně pomohou spojenci. Jiní to zpochybňují nejen kvůli nedostatečnému množství pro fungující průmysl nebo proto, že vlády ČR odmítaly koupit zásobníky na českém území. Nyní došlo k útokům na plynovody Nord Stream. Jaká je vaše prognóza na zimu?

  To, co nás čeká, je katastrofa takových rozměrů, jakou si nepamatuje žádná žijící generace. U plynu, stejně jako u jiných komodit, totiž není důležité jenom jeho množství – a ani to ostatně není dnes v České republice dostatečné –, ale také jeho cena.

  Pokud si vážně někdo myslí, že například Němci zastaví svůj průmysl, aby nám mohli dát svůj plyn, tak patří do ústavu pro choromyslné. A pokud si někdo vážně myslí, že náš průmysl může přežít několikanásobné náklady na vstupech, než má čínská, indická a prakticky všechna ostatní konkurence, tak patří do ústavu pro choromyslné rovněž. A protože obě tyto věci tvrdí naše vláda, tak buď její členové patří do ústavu pro choromyslné, nebo jednají se zlým záměrem. Jiné varianty nejsou.

  Co se týká útoků na Nord Stream, tak je dopředu hlásil americký prezident Biden a následně za ně USA veřejně poděkoval i polský europoslanec a předseda delegace Evropského parlamentu pro vztahy Evropské unie s USA Radoslaw Sikorski. Víc asi není potřeba dodávat.

  Otazka:Lobbistický spolek Evropské hodnoty (EH) udělal analýzu, kdo z českých politiků svým hlasováním a vystupováním šíří ruský a čínský vliv v České republice. Nejvíce prý jde o poslance SPD – hlavně předsedu Tomia Okamuru, vás a Radima Fialu. Pro Seznam Zprávy tisková mluvčí spolku EH Olga Janžurová řekla: „Došli jsme ke zjištění, že celkem 25 politiků svým celkovým jednáním ve sledovaném období spíše napomohlo šíření vlivu Ruska a 28 osob pak to samé v případě vlivu Číny. Opačného výsledku, tedy jednání spíše proti šíření vlivu těchto zemí, pak dosáhlo 148 politiků v případě Ruska a 52 v případě Číny.“ Co tomu říkáte?

  Co tomu říkám? Zaprvé: Fakt, že se u nás lze z pozice homopornoherce obratem vyšvihnout na pozici osoby, kterou si vydržují cizí mocnosti výměnou za to, že u nás bude šířit jejich vliv, ukazuje, že Česká republika je dnes skutečně zemí neomezených možností – stačí, když je člověk dostatečně politicky uvědomělý Jasánek.

  Zadruhé: Think tank České hodnoty vyhodnotil organizaci Evropské hodnoty jako jednu z organizací, která v kolaboraci s cizí mocí nejvíc pracuje proti českým zájmům.

  A zatřetí: Když například Spojeným státům americkým ty miliony, co do pana Jandy strkají, stojí za ty hovadiny, co z něj pak padají, tak ať je do něj strkají i dál. Je to hlavně jejich vizitka.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vybusne-Foldyna-varuje-Mimoradne-odporne-osoby-Patraji-po-jmenech-demonstrantu-Chteji-skodit-v-rodine-v-praci-716082

  1. Vypíchl bych toto (opakování je matka konstruktivní beznaděje):
   ————————
   To, co nás čeká, je katastrofa takových rozměrů, jakou si nepamatuje žádná žijící generace. U plynu, stejně jako u jiných komodit, totiž není důležité jenom jeho množství – a ani to ostatně není dnes v České republice dostatečné –, ale také jeho cena.

   Pokud si vážně někdo myslí, že například Němci zastaví svůj průmysl, aby nám mohli dát svůj plyn, tak patří do ústavu pro choromyslné. A pokud si někdo vážně myslí, že náš průmysl může přežít několikanásobné náklady na vstupech, než má čínská, indická a prakticky všechna ostatní konkurence, tak patří do ústavu pro choromyslné rovněž. A protože obě tyto věci tvrdí naše vláda, tak buď její členové patří do ústavu pro choromyslné, nebo jednají se zlým záměrem. Jiné varianty nejsou.

   Co se týká útoků na Nord Stream, tak je dopředu hlásil americký prezident Biden a následně za ně USA veřejně poděkoval i polský europoslanec a předseda delegace Evropského parlamentu pro vztahy Evropské unie s USA Radoslaw Sikorski. Víc asi není potřeba dodávat.“

 12. tak jedine udelat rozdeleni

  – preper na sidlisti – ja vim velka blbost (brzo mrtvej, bo sousedi maji hlad)
  – preper s domkem a zahradou 300-1500m

  treba to nekrachne hned vsechno, ale postupne behem toho pul roku

  1. Má to jeden „drobný“ háček… Kolik je k dispozici brambor pro sadbu? Kolik konzerv pro nákup do zásoby, kolik léků atd.? Takže kolik vlastně přežije těch preperů? A kolik lidí celkem? Snadnější bude si oholit hlavu, navléct bomber a jít se tužit do nějaké hospody na srazy bojových ultras, které bude možné akčně proměnit na rabující tlupy. Tam bych viděl případné skupinky možný přeživších. Preper ani s brokovnicí to nejspíš nebude.

   1. kolik lidi a koho bude rabovat ?
    sousedy, starecky, vyzbrojene sousedy, obchody, zasobovani ?

    -mala skupina 3-5, prepadnou souseda a jeho dum ?
    -vetsi skupina 5-15, prepadnou a budou okupovat dum ?
    -velka skupina 20-50 tj treba 10 aut, prepadnou vesnici ?

    Jak dlouho se rabovanim muzete zivit nez vsechny vyzerete, nebo pomrete na odpor ?

    preperi maji treba jen pripravene policko, jinak u nich krome naradi nic nenajdete

    1. Nevím, ale ve fiktivní sázkové kanceláři budoucnosti bych si vsadil na ty rabovače. Z těch preperů jen na zlomky procent.

     1. jste moc ovlivnen pohledem holyvudu

      skoro kazdy americky film je o tom ze jeden gang spravedlivy vyvrazdi vsechny ostatni z konkurence a vyhraje a bude dobre, nez pujde v dalsim dile vrazdit dalsi gang, je to piratske mysleni

      je to jako o te lisce co honi zajice

      lisce jde o obed, ale jak je moc namahy zkusi neco jednoduzsiho
      zajici jde o zivot, udela cokoliv aby se zachranil

      1. To si nemyslím. Stačí se podívat na to, co se dělo ve státech typu Somálsko, ale i jinde. Třeba tehdy v New Orleans.

       1. hmm Somalsko velmi vhodny priklad

        v New Orleans obtezovaly gangy ozbrojene prepery, nebo chudaky bez niceho na stadionu ?

   2. Skutečný prepper kvalitní konzervy, léky s dlouhou expirací a spousty dalších užitečných věcí, má. Nevěřil byste, jak užitečná věc je takový obyčejný, laciný, ale plnitelný plynový zapalovač, resp. jejich zásoba. Konzervovaný oheň je pak možné později vyměnit za něco jiného konzervovaného.
    Skutečný prepper, se tímhle vším nikde nechlubí, nedává to na odiv a nechvástá se, jak je na všechno skvěle připraven. Ví, že by byl prvním na řadě, kdo by o všechno přišel, protože hladoví a zmrzlí by šli najisto.
    To s těmi oholenými hlavami, bombry a případně rabujícími tlupami, to jste trochu přehnal.

    1. Mně z toho vyznělo, že je řeč o všech těch nováčcích, co by chtěli začít kariéru tohoto typu. Nemluvím o všech těch šílencích očekávajících zombie apokalypsu už pětadvacátý rok.

    2. K těm zapalovačům jen drobnost. U nás když koupíte celý pás cigaret , dostanete jeden zdarma. Taková sbírka není k zahození.

    3. Pánové, zdá se, že vynalézáte kolo.
     Mezní situace s nedostatkem jídla jsou už dávno popsány v dystopických románech, které zase byly napsány podle skutečných mezních situacích. Ztroskotání, obléhání (třeba Leningradu), hladomor na Ukrajině i jinde – nebo v japonských zajateckých táborech.

     Literatura je studiu: Bídné roky, Malevil, Král krysa, Tma atd. + novinové zpracování velkých ztroskotání na pustých ostrovech, neovladatelných člunech nebo letecké v horách. Pokud si to nastudujete, zjistíte, že všechny ty roztodivné případy mají společné rysy a nakonec i podobná řešení.
     Ono se totiž vždy jedná o Homo sapiens.

     1. Zase ten Malevil.
      Kocoure, připisujete Homo sapiens nadpřirozené schopnosti.
      Dovedete si představit, jak se celé pánské osazenstvo toho hradu, spravedlivě a trpělivě dělí nejen o práci a povinnosti, ale hlavně o jednu mladou ženskou? Přivést jednu mladou babu mezi deset nadržených chlapů, nebo kolik jich to tam vlastně bylo? 😀
      I jinak je Malevil kktina, mnoho popisovaných věcí či jevů v době napsání románu, neexistuje ještě ani dnes, nemohly by být funkční a nemohou pak fungovat ani jako příměr.
      Třeba ten popis ohřívání vody z nádrže u studny, do sprchy – teplem vzniklým rozkladem hnoje od chovaného dobytka, to je mi ale volovina..

      1. To není návod ani historie, člověče, to je jenom nástin lidských vlastností.
       A to dělení se o „mladou“ holku – to najdete i v partách bezďáků. A krom toho – nemusíte to číst. [;>D)

    4. Takže správný prepper si oholí hlavu a půjde rabovat k sousedům. Ještě chytřejší preper bude vybírat cíle… 😉

   3. A co s podmerecnymi detmi? Uz vidim manzela, jak ide v nejakej bande rabovat, aby mi doniesol domov krumple pre 5 hladnych krkov pri stole …

   4. Za sebe udělám, co budu umět. Říkám si, že někdy je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem jen jeden krok. Že někdy projedete na oranžovou a díky tomu stihnete schůzku. Nebo ulevíte nemocnému člověku a on je díky té pomoci schopný se z nemoci dostat. Možná bude jedno políčko brambor navíc, funkční zapalovač nebo antibiotika v šuplíku přesně ten rozdíl mezi bytím a nebytím.

 13. Jak mohl někdo soudný, vůbec nominovat Baštu na prezidenta! 🙈😭

  Je jedno, že je chytrý, má zkušenosti a dobré názory.

  Vypadá jako geront, mluví jako geront po mozkové mrtvici, chová se jako geront.
  Od 50 let dolů, ho téměř nikdo volit nebude!
  Od 30 let dolů, bude pouze předmětem útrpnosti, pokud ne přímo posměchu! Už vidím, , vtipy, klipy, jak to mainstream využívá!

  Promiňte, pane Bašto, je to tak. Jste chytrý člověk, máte zkušenosti ale volí mainstram, nezařazení i opozice a hlavně – mladí.

    1. Občane,
     globálně se blýská na lepší časy!

     Zcela opomíjíte fenomén polodětské Gréty, před kterou se potleskem ve stoje sklonili i globální političtí geronti, kvalifikovaní svým pokročilým Alzhaimerem.

     Stačí se důsledně vyhýbat devastujícímu školnímu vzdělání být pokud nezletilý. Psychická anomálie a schopnost čichu ve vnímání CO2 výhodou!
     (To, že po ní dnes ani stájový pinč neštěkne je pochopitelné – odešla do politického důchodu pro přestárlost a ztrátu panenství.)

  1. Nevim, jak vypada a mluvi ted, ale uz pred dvaceti lety to bylo hrozne…
   Pritom tam meli Blazka.
   Ano, rika se ze vzhled neni dulezity, hlavni je myslenka… Ale to je blabol
   Platilo to mozna v minulosti, kdy byl jenom rozhlas.
   Tady rockove hvezdy sedesatych let nebyli zadni hezouni.
   Dneska je vzhled na prvnim miste, a zpevacka, ktera nezpiva ve spodnim pradle nema sanci.
   (to spodni pradlo se mi na druhou stranu zase libi)

   1. Sakuro,
    na třetím místě – ty zpěvačky by neměly pozitivní dojem ze svého spodního prádla kazit svým zpěvem.

     1. 1. Vystrčil neměl vážnou konkurenci.
      2. Senátních voleb se u nás tradičně účastní málo lidí.
      Prezidentských voleb ne.

      PS:

      Je úplně, ale úplně prd platný, jestli je Bašta chytrý lebo nie. Nebo, jestli prezidentský úřad vyžaduje nějakou práci.

      Důležité u prezidentského kandidáta je, aby byl zvolen. Proto je jaksi žádoucí, vybrat volitelného kandidáta.

      Přímá úměra. Matematika základní školy.
      Pokud to někdo ještě pořád nechápe, zase prohraje.

      PS:
      Mladí volí českou Čaputovou.
      Vypadá celkem dobře a mluví normálně.
      To, že podváděla s dpktorandskymi studii pro cizince a jako globalistka pro české lidí a národ neudělá nic, je vedlejší.

  2. Dexx : V parlamentní demokracii prezident nedělá skoro nic. Pokud není aktivista.
   A pan Bašta je chytrý a nedělal by problémy.
   Zvykli jsme si na prezidenty, kteří kafrají do však. To je špatně. Bohužel, táhne se to už od TGM.
   Pan Bašta by byl důstojný prezident . A nenechal by se opít rohlíkem.

   1. to bude jistě pravda, ale jeho šance na zvolení je nulová. prostě stačí, když se objeví a začne huhňat a je konec. dovedete si představit, že by si stoupnul na náměstí, začal povídat? kolik asi lidí by to vydrželo poslouchat?

    1. No takový Kchárl to se svou excelentní výslovností a věkem těsně před skokem pod drn dotáhl s čírem až do finále. Je to čistě o marketingu.

     1. No jasně.
      Jaké má takový „šlechtic“ asi morálně-volní vlastnosti, že ze sebe dobrovolně nechá udělat až takového šaška?
      Tehdy jsem si říkal, že tohle je naprosté dno marketingu, že níž už klesnout nelze. Už nějakou dobu vím, kolik jsem se mýlil.

  3. chartistu – tj. sorošem placeného vyžírku a rozvraceče něčeho, co bylo mnohem lepší než tenhle režim?
   breptu a kývače?
   poslance za „vlasteneckou“ SPD, který hlasoval kladně ve věci připojení švédska a finska do „mírumilovného“ NATO?

   děkuji nemám zájem

 14. Umění je vyhrát volby. V některých zemích je vyšší umění je správně sečíst i pomocí korespomdenčních obálek. Nejvyšší umění je nastavit takové podmínky, že není potřeba sčítání falšovat. Stačí vhodně určit, kdo může hlasovat, kdo může kandidovat a jaké budou volební okrsky, systém volby…

  Kdyby se do sněmovny volilo jako do senátu jednomandátové okrsky většinový systém, mohlo by 51 až 60 % voličů mít i 99 % křesel, když by při vhodném určení hranic okrsků měli většinu v každém z nich. Hlasy by se sečetly poctivě a bylo by to formálně čistě demokratické.

  1. Jako že by se Praha a Brno a další velká města kromě Ostravy rozparcelovaly tak, aby k nim přiřazené okrsky ze zbytku republiky měly o něco míň registrovaných voličů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *