10 prosince, 2023

Robinson Crusoe

Jedno musím naší skvělé, pravdomluvné a ojrohodnotné vládě přiznat… oni fakt umějí uklidňovat veřejnost. Nebo je to víc práce těch správných mééédií? Správně nám naše představitele nasvítí, udělají pěkné záběry, pokud řeknou nějakou kravinu, tak to vhodně sestříhají, odvysílají to ve správném pořadí, doplní to komentáři od Fendrycha a Mikuláše Mináře a hle… Hýkela najednou vypadá jako všech hospodářů futrál, Pekarová je jako Matka Tereza a Černochová je jak Železná lady.

Asi to funguje. V mém okolí už sice celá řada lidí dostala nové likvidační rozpisy záloh, ale musím se přiznat, že jsem čekal prudší reakci. Kupodivu ale stále předpokládají, že všechno dobře dopadne, že moje strašení je přehnané, to přece nikdo nemůže dopustit, atd, atd. Kromě toho Péťa působí tak rozvážně a mužně, dělá hentu strategickou komunikaci a vysílá jasné signály. Cena hentoho plynu klesá, no ni? Už je jen na čtyřnásobku. Zásobníky jsou plné, poptávka klesá…

Já se vládním kecům posmívám, ale ono na tom něco bude. Koneckonců pro vládu pracují ti nejlepší. Americká soft power je fakt vymakaná – oni vědí, jak předstírat, že je augiášův chlív bez poskvrny. Den ode dne se situace zhoršuje ve všech kritériích. Naštvanost roste, ale roste kurňa strašně málo. Lidi přicházejí o úspory, sedí doma ve studených bytech, rodinný výlet na hrad či zámek začíná cenou připomínat cestu k móři, běžný nákup stojí téměř dvojnásobek… všichni to zažívají, ale je neuvěřitelné, kolik lidí si myslí, že jde jen o nějakou anomálii. Přechodný stav, který se brzy zase vrátí do normálu.

Hodně mladých lidí se o tom vůbec odmítá bavit. Ne, že by byli hloupí, nebo měli vymyté mozky. Ani nejsou líní. Jen prostě očekávají, že technický pokrok tohle vyřeší sám. Nějaké volby, či současné ideje? Přece přichází doba, ve které budeme mít naimplantovaná technická udělátka, svět bude fungovat úplně jinak, vy staří tady vedete úplně zbytečnou válku, protože budoucnost bude úplně jiná, než si myslíte. Nemá smysl jim popisovat důležitost elektřiny…

Proč tohle všechno píšu…

Jako kluk jsem měl rád romány jako Tajuplný ostrov nebo Robinson Crusoe. Lidé nám ztroskotají na pustém ostrově, posbírají si z vraku lodi pár zbylých věcí a protože jsou houževnatí, plni nezdolného ducha a pevné víry, vybudují si pomocí pár civilizačních udělátek snesitelný život.

Takhle to máme ne? Jsme obklopeni spoustou vymožeností. Když nebude plyn v trubce, bude plyn v bombě. Když nebude plyn v bombě, bude benzín, když nebude benzín, bude líh, nebo alespoň větve. Když nebude elektrická pila, bude ruční pila… nebo alespoň sekyra, nebo nůž.

Uděláme si papíry na zbroják, koupíme si pistoli a náboje… ubráníme se. Pořád je u nás dost průmyslu, pořád se tu dělá nějaké zemědělství. Dokonce se tu pořád ještě chovají krávy a prasata. I kdyby tento svět ztroskotal, ve vraku toho hodně zbude a pokud to posbíráme, tak se s tím bude dát žít… Sice nuzně, ale žít.

Jenže, ono to vypadá, že se náš svět potopí naprosto spořádaně a ještě před tím z něj bude „evakuováno“ všechno, co by se mohlo mocným hodit. Ne, nesměřujeme k prudkému nárazu, který sice bude bolet a hodně toho zničí, ale také po něm hodně zůstane. Směřujeme k pěkně pozvolnému úklidu. Žádný náhlý kolaps hospodářství, žádná šoková terapie. Uklidni se národe, plyn v zásobníkách vydrží, cena je sice vysoká a Němci si cenu zatropovali podstatně níž, ale to nevadí, brzy se zase sejdou ministři a budou rokovat… tentokrát už určitě na to celoevropské řešení přijdou.

Zatímco jedny továrny budou krachovat, jiné se odstěhují do USA. Zatímco jedni budou živořit, jiní se odstěhují… Klid, nic se neděje. To jen dezoláti vykřikují. Ve skutečnosti je všechno na nejlepší cestě k zářné budoucnosti plné elektroaut, zdravého jídla a ekologického způsobu života. Lidi nebojte se, máme čas řešit jednotné konektory do mobilů a zdražovat emisní povolenky. Putin nám to na chvíli narušil, ale nebojte se, všechno máme pod kontrolou…

V poslední době si začínám říkat, jak snadné bylo, dostat Židy do plynových komor. Oni je už tenkrát uměli pomocí vysílání signálů uklidnit dost na to, aby do poslední chvíle spolupracovali se svými katy. Koneckonců já to při domácích porážkách nedělám jinak. Prasátko je třeba držet v rajské nevědomosti až do konce.

A tak nás uklidňují. Mají k tomu vybudovaný obrovský aparát, mají na to lidi… a až definitivně ztroskotáme, nejspíš se ukáže, že nám tu nic nezbylo. Že praskla už jen prázdná skořápka zůstaly nám tu jen věci zbytečné a nepoužitelné. Všechno smysluplné a funkční už bude dávno za Atlantikem nebo v Dubaji. Nejsme určeni ke ztroskotání… jsme určeni k vysátí. Ještě je tu hodně věcí, které někomu jinde zajistí blahobyt.

Proto bych čekal, že prozatím žádný náraz nepřijde. Jen řízené potápění. Ještě nás všechny zablokují, protože to uklidňování půjde stále hůř a škarohlídi by jim to mohli komplikovat. Ještě udělají pár evropských summitů, ještě nám Šafr s Kmentou budou chvíli vysvětlovat, že Babiš je horší než konec průmyslu, ještě je zapotřebí přesunout ty použitelné výrobní linky někam jinam a až pak budou odhozeny rukavičky. Až už tu nic použitelného nebude.

Až pak nám shodí měnu, abychom přišli o peníze… koneckonců proč bychom si za naše úspory měli kupovat naší elektřinu, když se teď horečně staví nová vedení do Dojčlandu, no ne? Oni budou naší elektřinu potřebovat víc než my a český člověk by jim jen zbůhdarma užíral kilowatty. Ale až pak… teď ještě musíme spolupracovat. Ještě je třeba rychle a lacino vydělávat na německé majitele firem, ještě je zapotřebí hodně strojů a technologií zabalit do beden a naložit v Hamburku na loď, ještě je zapotřebí nějaký kanonefutter na východní frontu.

Tentokrát to Robinson Crusoe bude mít těžké… ztroskotá s prázdnou a vybrakovanou lodí.

227 thoughts on “Robinson Crusoe

 1. To si nikdo nemyslel v roce 1989 ,že nás ODS pošle bojovat na Ruskou frontu ,znovu pod vlajkou kříže a hvězdiček. Polovině národa je, co se děje v politice šumafuk ,zřejmě pod heslem socialismus je zlo ,tak vše ostatní ,OK.Hlavně překvapují ženy ,že netouží po míru.

  1. Trošku bych nesouhlasil. Sice „duchovně“ máte pravdu, ale v realitě – KDO by šel bojovat s tím Rusem ? Přesněji, kdo by to uměl a byl toho schopen ? Já jsem ročník, který by to těsně měl zvládnout a stejně jsem se armádě vyhnul obloukem…

  1. Zdechovský má strach,že Rusko bude požadovat,postavit sochu Koněva na to samé místo.
   Asi mu zapomněli říci,že není čím bojovat,ani vidlí není dostatek.

   1. což o to, západ bude nejraději když se slovani pobijou, zbraně a uniformy nebudou problém – dodají nám nějaký vyřazený šrot a ještě k tomu na dluh! nepodceňujme ty šmejdy…

    1. Mně to něco připomíná.

     Vzpomínáte, jak před volbami měli Piráti velké oči a chodili už prohlížet kanceláře, ve kterých už brzy budou sedět a panovat?

     Tak i teď.

   2. Pan Zakladatel by měl o jeden regulérní a pádný důvod víc, vykopat mě odsud.
    To kdybych narovinu napsal, co si o tomto pánovi europoslanci myslím.

    1. Nejvíc mě zaráží, kolik prostoru tomuhle mazanému vykukovi poskytují na Parlistech.
     Ten šantala si vybírá samé chytlavé kauzy.
     Kucí Michalákovi, nebo ten případ poťapaného katolíka , který vyrazil evangelizovat muslimský Súdán. Tam mu napařili dvacet let basy a bývali by se ho rádi zbavili. Nějakým rozumným způsobem. Ale ten udatný muž se rozhodl stát mučedníkem. A Zdechovský na tom nešťastném případu vesele parazitoval.

   1. vidím 2 problémy (minimálně):

    1) moje šance zabít 1v1 rusa je asi 100:1
    2) moje motivace zabíjet potomky hrdinů, kteří mě osvobodili od hitlerjugendů rovná se nule

    zdravím šmejdy z BIS a MV

  2. Re: Okenní politikum

   Není důležité jen tak padnout, důležité je padat radostně.

   Ano,
   když se občas ozvu, že naši vládní a parlamentní soudruzi nás vedou do již puštěného mlýnku na maso, všichni se mým slovům diví, jako jeden muž a jedna žena.
   Vůbec je nenapadá, že po vybití ukrajinsky mluvících kusů budou na řadě oni sami, protože z Ameriky i z Bruslogradu to je do Kyjeva moc daleko.

   1. přesně tak, tupé stádo se bude divit, já si nechal udělat pas, prodal jsem jednu menší nemovitost a učím se španělsky…ještě se to bude hodit, pokud to pak stihnu zmizet

  3. Vůbec nejlepší jsou ty příspěvky typu, je mi přes padesát, mám modrou knížku, ale s radostí půjdu dělat do armády cokoliv…

   Tihle exoti by potřebovali nechat prohnat základním výcvikem a pak je naložil do vlaku směr první linie. Až by vedle nich bouchnul první granát nebo výstřel z děla vyhloubil několikametrovou díru do země, možná by to některým došlo. Pokud by ovšem měli to štěstí a přežili to.

   1. S tiom poslanim do predni linie souhlasim, se zaverem uz mene.
    Kdo si myslite, ze voli jeste dneska petikolku? Nebo kdo troubi do valky s Rusem?
    Prave tihle.

    Jinak vsadim vyplatu, ze 80% tech „prispevku“ jsou fake. At jiz vyrabene u Boba, nebo auotmaticky.

   2. Já bych nebyl tak příkrý, existují i jiné možnosti.

    Lidé s modrou knížkou, podle branného zákona, budou plnit jiné úkoly.

    Například řidiče logistiky munice, tam jsou velké ztráty.

    Pyrotechniky, potáhnou za sebou provázek, kde je provázek, tam asi není mina.

    Hasiči, zdravotníci, atd..

    1. To jste mi trochu připomněl diskusní pořad u Solovjova, kdy se tenkrát jednalo o Mariupol. Jak postupně vyndavali ty nacistické krysy z děr. Při výsleších samozřejmě žádný Azov ! „To byl samý řidič, kuchař, bubeník vojenské dechovky…“

  1. No hledě na naši současnou reprezentaci je to spíš „Válka s loky“ či „R-U-M“ a to v množství víc než velkém…

 2. ano, bohužel…..jak dlouhodobě říkám – nejvíce krve mají na rukou média – jejich karmu bych mít nechtěl…

  lidi dokážou trpět, když si myslí, že to dává smysl – bohužel tento smysl jim řekne (lživě) ČT; navíc, to co se na nás chystá je tak děsivé, že lidský mozek toto není schopen akceptovat a odmítá to pod jakoukoliv záminkou (je to přechodné…..atd)

  vemte si konec 2. světové války – poslední týden bojů např. – bylo pořád prý spousta německých vojáků a civilistů, kteří věřili, že Německo do pár dní vynalezne onu zázračnou zbraň, která to ještě obrátí….a podívejte se do světa, nebo i jen k nám – vidíte podobné fanatiky…s podobně vymytými mozky…

  1. Tohle bude velkej průser až na Ukrajině si lidi uvědomí, že nebude jejich země rychle přijata do EU a korupce se všemi problémy rychle nezmizí. Budou mít vztek na Západ. Protože vláda je motivuje k boji právě sliby o spáse v EU.
   Turecko taky vede přijímací rozhovory asi 50 let a Turci už nedoufají. Přijmout zemi se 40 miliony lidmi není moc v zájmu členských zemí jako je Itálie a Španělsko nebo i Francie. Snížilo by to jejich počet hlasů v Bruselu. Snížilo by to i jejich podíl na dotacích, které by byly přesměrovány do chudých oblastí nových zemí…

   1. Že nebudou přijati do EU a korupce nezmizí, si uvědomili už dávno.

    Aby nepodlehli depresím, vláda jim, jako lék, podává Banderovský koktejl a jako terapii, davové chvilky nenávisti.

    1. Dexxi, to si právě vůbec nemyslím.
     Veškeré jejich chování, včetně chování jejich presidenta, stále nasvědčuje tomu, že oni jsou si naopak téměř jisti tím, že budou přijati minimálně do EU.
     Nebo vidíte jiný způsob, jak by ukravina mohla „splatit“ ty gigantické dluhy, nasekané ještě dlouho před 24. 2. 2022?
     Vstup ukraviny do NATO, je ale neřešitelný problém, o kterém nikdo nechce a ani nebude nahlas mluvit. Ten problém si ukravínci podle mne uvědomují moc dobře – ostatně i kvůli tomuto problému, tam stále ještě běží ten konflikt. A ještě nějakou dobu poběží.
     Být Rusem, občanem a vlastencem největší země světa a jaderné mocnosti zároveň, mít jeho sakra trpké zkušenosti se Západem, navíc s přihlédnutím k jeho válečným zkušenostem se „Spojenci“, ale i obecnému chování Západu jinde ve světě a údajnému vyvážení jejich demokracie…A současně sedět na takových zásobách strategických surovin. U některých, těch běžnějších, sami Rusové ani úplně přesně nevědí a nemají prozkoumáno, kolik a kde jich vlastně mají. Prostě mnoho. Až tak mnoho, že se tomu, údajně demokratickému Západu, tato odporná zástupná válka ani trochu neekluje.
     Ohledně těch surovin – tzv. „Zvláštní zpráva č. 4“ pánů H&Z, je v tomto směru velmi výmluvná a kdo ji ještě nečetl, tomu ji velmi doporučuji. Sám jsem tam párkrát cosi podobného viděl.
     Tam je třeba padesát kilo mědi ve sdělovacím káblu, na „zapomenuté“ cívce s asi 300-400 metry, z původních výrobních 5km, prostě zbytkem, nehodným další pozornosti. Včetně té obrovité špulky z festovního masivu, po jejímž rozebrání by s tím mohla jedna chalupa topit tak 14 dní.
     Jako Rus, bych hodně těžko překousával, mít doslova za humny, nepochybně obrovskou základnu NATO. Vzdálenou třeba jen 100km od mých, pro mne svatých a nedotknutelných hranic.
     Se všemi riziky, která by z takového stavu vyplývala okamžitě, nebo do budoucna.
     Včetně rizika toho importu západní demokracie, rovnou mně za humna, včetně pokřikování a poštěkávání zpoza plotu.
     Jak to říkal Bronislav Poloczek? „To-kurva-ani-omylem!“

   2. Turek už totiž v EU dávno je. Sice jen jednou nohou a jenom v Německu, ale čas a biologie pracují pro něj.
    Mimochodem, nejoddanější voličstvo má Erďa právě v Německu. Mají ho tam ještě raději, než Turci v Turecku.

 3. Díval jsem se na pohár (jen tak po očku) Slavia – Kluž a v jednu chvíli jsem nemohl uvěřit svým očím. Za Pražany pobíhalo v poli po hřišti šest černochů a čtyři běloši. Dodatečně jsem zjistil, že jeden ten běloch je asi Turek. Takže sedm Afričanů/Asiatů a tři Češi. Fakt jsem jediný, kdo si myslí, že s naším světem je něco v nepořádku?

  1. No, to, že v aréně pobíhají a okopávají se různobarevníci, a davy jednobarevníků u toho povykují, to tu bylo už dávno.
   Poněkud v nepořádku je to, že majetek těch pobíhajících okopávačů v aréně mnohonásobně převyšuje majetek těch, kteří o sobě tvrdí, že této zemi vládnou.

   1. To je v pořádku. Okopávačům je placeno dobrovolně. Zajímavé okopávání je plebsem v ochozech, sportbarech a před barevnými plackami stědře placeno. Vlastnění gladiátorů je v některých „lepších“ kruzích ceněno.
    Nebo….víte o někom, kdo by si koupil například smyčcový kvartet? Či něco většího?

    1. Budeš se Schumi asi divit,
     ale většina těles vážné hudby, tance i zpěvu je někým sponzorována. Kdyby nebyli, lístky by byly neskutečně drahé a tudíž neprodejné. (Část stát, část kraj, část město. Pak ještě sponzoři a donátoři.)
     Činoherní soubory (některé – DJC např.) jsou „samostojné“. Ale jejich inscenace bývají opravdu technicky úsporné a často si herci si sami stavějí scénu, dělají garderobiéry, osvětlují a ozvučují. Jinak by se neuživili. A všimni si, jak vypadá jejich repertoár. Komedie, komedie, komedie.

     1. K té poslední větě. Je už to drahně let, byl jsem v divadle, jednu z hlavních rolí K.Heřmánek (snad se nepletu, abych neublížil). Když jsem zaslechl „Pane ChlastÁkove“ místo Chlestakove, pochopil jsem, že hru určitě režíroval Zdeněk Troška. I zbytek dění se odehrával v podobném intelektuálním způsobu humoru.

  2. Fotbal už je jen business a „gladiátorské hry“ pro upuštění páry plebsu.
   Kluby jsou obchodní firmy, které nakupují kvalitní gladiátory tam, kde jsou levnější.
   Že tím likvidují tamní národní mančafty, je businessmanům zcela u zadele.
   Barevní fotbalisté hrají skvělý fotbal a ZATÍM jsou levnější než evropští. A tak za evropské kluby hraje Afrika, Asie a Blízký východ. I to je jedna z tváří kolonialismu.

     1. My jsme kolonizovali koho přesně?
      Váš dědeček měl na statku či farmě koupeny a přivezeny nějaké otroky, nebo vlastnil nějakou farmu v koloniích?

  1. tak jsem neodolal a vyguglil jsem si ji taky.
   nojo, Nemka kruzena Francouzkou za zenitem…

   Ale k tomu doporuceni: to nevim, jak to tam bude fungovat, protoze jsem tam sice dlouho nebyl, ale pamatuju si, ze to byla zeme prachacu.
   Koneckoncu bakala se tam neuklidil pro nic za nic.

 4. Protože tu zřejmě čte stále větší í počet „mlčících čtenářů“, dovolím si zopakovat, že jestále víc užitečné číst i Vlkovu Kosu.
  Ať už si o Vlkovi myslíme cokoli a vyčítáte/me mu, mnohdy oprávněně, všechno možné.
  Přečtěte si, prosím, dnešní Kosu:

  Usvědčuje (za pomoci nezpochybnitelných čísel) že fialová vláda předběhla i Evropskou kopmisi.
  Zatímco EU svými příkazy zrušila fyziku (zákon o zachování energie a zákon o zachování hmoty), fialová imitace vlády zrušila i matematiku!

  Očekávám, že vlastnictví kalkulačky a výuka nýsobilky budou prohlášeny za trestné činy -obecné ohrožení formou přípravy trestného činu šíření poplašné zprávy….

  Přečtěte si dnešní Kosu…
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/
  —–
  Nebojte, náš Titanic se sice potápí, ale vláda už vyslala signály, že do podpalubí vyšle uklízečku, aby tam tu hromadící se vodu vytřela.

  Jen co Fiala dostane pokyn, jaké barvy má mít uklízeččin hadr a kýbl, bude všechno v pohodě.

  1. Pane A.H.
   Nechci dělat chytráku,ale proč spoléhat na na ČEZ a vůbec cizí banky,jestli se uráčí,něco pustit pro nás,spíš budou zachraňovat svou matku-stát.

  2. A Husákova vláda snad nepředběhla i nápady Kremelských?
   😀Ani naše ňáké špecifikum. Papežštější než papež. Vzorně a nerozborně. 😜

 5. Zřejmě žádný režim nemůže přežít bez vnějšího nepřítele. Který ohrožuje blaho lidu a před kterým ho moudrý vladař chrání.
  Nékdo řekl, že ještě před sto lety tvořily mandatorní, povinné výdaje cca 10% rozpočtu. Dneska už cca 90%, a nejenom v ČR, všude. Tedy, všude ve vyspělé demokratické společnosti.
  Dá se to vůbec utáhnout? Když nároky různých zájmových skupin obyvatelstva stále stoupají!?!?!?
  Pro vlády to musí být pocit, jako když myšky běhají v takovém tom drátěném kolečku v teráriu.
  Ať udělají cokoli, ozve se silný řev. ( Teď narážím na britskou premiérku. Ministr financí už raději končí. )
  Takže agresor Putin je pravé požehnání. Lid si rád utáhne opasky, protože lidská svoboda je nejvíc. ( Ironie)
  ***
  Nebyla to náhodou velká hospodářská krize v roce 1929 , která odstartovala bídu všude , a vznikla na burze ve Wall Streetu ? A panu Hitlerovi se nějaký podařilo přesvědčit národ, že svrab a neštovice zavinil agresivní židobolsevismus.

  1. Tohle přece melu pořád dokola:
   Pokud se nedomluvíme po dobrém (nedomluvíme), přijde pán s knírkem a ti, kteří dnes věří Blyštivému Péťovi sa prekabáti a půjdou na novým krysařem. Ten bude mít velmi jednoduché vize a velmi neuskutečnitelné. A pak jiný krysař s jiným praporem atd. Mezitím další neplatný a dočasný pokus o demokracii. Melu – a jako kdybych hrách na stěnu házel.
   Není nakonec lepší ten král, císař nebo car? Obvykle vydrží déle než demokracie.

 6. Je cesta demokratická a nedemokratická – bohužel ani na jednu nyní nejsou lidi ani velení v míře dostatečné. Už dřív jsem tu napsal, že pro pohyb ve společnosti se často hodí „čím hůře, tím lépe“. V předchozích komentářích je správně popisována psychologie „klidných a optimistických“ (také jsem se tu o ní dříve zmínil a pan Nula to vymazal). Tedy znovu: až klidným a optimistickým přijdou takové zálohy, na které nebudou mít nebo jim zásadně změní způsob života … pak možná

 7. Lidé hlavně z toho úpadku na základě „skupinové hypnózy“ vyvolané neustávající mainstreamově mediální masírkou neviní vládu nebo obecně západní leadery, ale vnějšího nepřítele na východě. Jsou bytostně přesvědčení, že za současné útrapy může ten zloduch z východu, a že sice chudneme, ale co to je v porovnání s těžce zkoušenou Ukrajinou, která je chudá, ale ještě tam umírají lidé. Tedy jsme na tom podle nich ještě dobře, mohlo by být hůře, a tak si nestěžujte zejména ne na vládu, která to vše dělá pro nás a náš civilizační okruh, který je v existenčním ohrožení.
  To je důvod, proč SPD stagnují preference, proč by strany pětidemolice stále dosáhly v součtu až na 40 % hlasů. Navzdory rostoucím účtům, navzdory krachu průmyslu atd. Taková je síla a moc propagandy a masmédií…

  1. Bohužel … Ty zprávy , co zahlédnu na ČT, Prima news a podobných , to je opravdu děs a běs…Nikdy nekončící masáž , přesně cílená na množinu občanů, jimž přemýšlení dělá velký problém a stoprocentní jednostrannost pohledu je nechává v naprostém klidu…

   1. Re: Robi

    Totéž provádí Rááádyjožurnál.

    Někdy mám zažívací problémy už před polednem. Zejména soudruh doražený Martin je doslova kouzelný.
    Teď ho udělali stálým zpravodajem, takže třikrát, čtyřikrát denně poslouchám jeho stále stejná a stálá ho*na o tom, jak slavně vítězíme a jak si Ivan dělá z ukradinských babiček šašlik.

    1. Všimnul jste si, jak poslední dobou dává zvířátka?
     Reportáž začne vzlykáním babičky. Potom následuje popis, jak hladovějící babička vaří v kotli žrádlo pro pejsky a kočičky. I o ty sousedovy. Vždyť ta zvířátka nic nezavinila a také trpí…😢🐶🐱
     Co Ukrajinec to měkké srdéčko a co Rus, to zákeřný vrahoun.

     1. Re: Helanov

      Všimnul, všimnul. Taky nesmí chybět pláč a nahlas projevené štěstí, jak je tu naráz krásně, když už nás zachránili ti jedině správní soudruzi.

    2. A ja casto posloucham črplus v autě, ale nekdy to již nejde, ty levicovo progres.euro spravy a komentare,děs,jedna linie,a ty pani co to vypraveji teda čtou,otevira se mi kudla,radsi to přepnu na dvojku nebo hudbu.

  2. No vždyť Hitler nedělal nic jiného. Vzal to pevně do ruky a vyrazil proti agrresorovi, proti těm hnusnejm židobolševikúm. Tihle jenom vypustili to žido- .
   Hitler chtěl mír a proto musel nejdřív zlikvidovat škůdce pracovitého obyvatelstva. Aby mohli všichni žít v míru.

 8. Dvě rozmazlené, krávy polily obraz geniálního Holanďana a přilepili se na zeď. Psychopat v Čaputovu zastřelil dva teplouše. Co oba případy spojuje? To, že naše životy, naši společnost určuje vygumovaná, degenerovaná generace mileniálů. Samozřejmě se z „celého světa“ ozývá „Jsme s vámi. Je suis Čaputovo. Je susis LGBTI+. Je třeba ještě více chránit mimority, je třeba jim dát ještě více práv. Je třeba ještě vice potlačovat předsudečnou nenávist.“ Přitom je za nenávist brán názor, že vztah mezi mužem a ženou a vztah mezi dvěma teplouši prostě není to samé. Nikoho ani na okamžik nenapadne, že nenávist nezpůsobuje to, jestli někoho uspokojuje strkat svůj penis do řitního otvoru jiného muže, ale to, že je nám to, naším dětem prezentováno jako normální. Nikoho ani na okamžik nenapadne, že naprosté většině společnosti je ukradeno, co dělají lidé u sebe doma v ložnici, nebo gay baru. To co některým lidem vadí, je to když vidí, kam se to všechno řítí- rozpad rodin, ohrožené děti, deviace brány za normu. Nikdo ani na okamžik nezauvažuje, že právě zvyšující tlak vyvolává protitlak. Že psychopat, který střílel v Čaputovu je ve skutečnosti produktem toho tlaku. Nikoho ani na okamžik nenapadne, že nenávist nevytvářejí lidé, kteří si myslí, že rodina je otec, matka a děti, ale právě naopak, lidé , kteří mají plnou hubu homofobie, šovinismu, rasismu.
  K těm dvěma přilepeným krávám- obraz opatrně sundat, je nechat přilepené, obehnat páskou a vystavovat jako exponáty. Dokud se nezechčijou a neposerou. Bylo by zajímavé sledovat, jak rychle se samy odlepí.

  1. Mandalane, bacha!
   Vypadá to, že přesudečně nenávidíte osoby, které ničí vzácné obrazy.
   Jaká je na tu vaši nenávist sazba? Pět let….? Nepodmíněně…. ? Pokud ještě ne, tak brzy bude. Možná i se zpětnou platností.

   1. Jo, už brzo budeme psát v kódech, mezi řádky a jen naznačovat. Bo to tady Alefovi brzo zavřou. Na lidi musí být přísnost.

    1. Když zavřou – tak zavřou. Konec něčeho je jenom začátek něčeho jiného.
     Přečtěte si, co mi jakožto bývalému bloggerovi na bývalém Respektu došlo do mailu:

     Vážené blogerky, vážení blogeři,

     finančně složité období bohužel doléhá skrze inzertní partnery a výrobní postupy i na mediální prostředí. Nechceme omezovat kvalitu žurnalistiky, na kterou jste od Respektu zvyklí. Nicméně i my musíme hledat úspory a soustředit se na činnosti, které nejvíce slouží našim čtenářům. Vzhledem k tomu jsme se rozhodli ukončit provoz našeho blogovacího systému.

     Blogy jsou na provoz náročná platforma a nechceme je provozovat za okolností, kdy jim nemůžeme věnovat stoprocentní péči. Během října budeme spouštět nový web Respektu včetně nového redakčního systému. A jeho součástí už nebude systém pro blogery.

     Od nynějška už není možné registrovat nové uživatele a během října už nebude možné přidávat nové a editovat starší příspěvky. Veškerý obsah bude archivován a stále veřejně dostupný jako nyní.

     O dalším postupu a možnostech stažení vašeho obsahu vás budeme informovat skrze e-maily.
     Děkujeme za pochopení a přízeň, kterou nám projevujete.
     Přejeme vám nejen inspirativní čtení.

     Váš Respekt

     Jak vidíte, děkují. – Jářku, není zač, není zač, naděl Bůh! A při sobotě dvojnásob.

     1. Už ten název časopisu je vtipný. Naprostý nerespekt k názorům jiných = RESPEKT.
      ( Radéji nenapíšu, k čemu má redakce Respektu respekt. Zavánělo by to hentou xenofobií. Nebo i něčím ještě daleko horším. )

     2. Hmm, já tam moc nechodila, takže si můžeme říct : další. Když se tak kouknu, na dříve sledovaná místa, skoro dvětřetiny zrušili diskuzi, patrně nedokáží mazat nesouhlasící a kritické diskuze. Následkem bude co asi, lidi tam přestanou chodit, a protože nebudou mít kde vypustit páru – kdepak ji asi budou upouštět.
      Ale kdo ví, říkávalo se „každé zlo je na něco dobré“… třeba ruče narukují do vojny, nebo začnou makat manuálně, kdo ví…

     3. Zakladateli, jede to i jinde.
      Zmrd ze všech nejzmrdovatější, postupně likviduje Sweb. Náhradou nabízí službu za „směšných“ 24,-Kč měsíčně, tuším deset giga prostoru – jenže už ne anonymního.
      A od Nového roku nemá jít vstupovat na Uložto prohlížečem, starším než W8. Asi aby uživatelé byli líp dohledatelní.
      Ostatně, je to už vidět i na iděsu – upoutávky na blogy jsou čím dál menší a kratší.
      To by tak hrálo, aby si plebs dělal na internetech, co se mu zlíbí! A ještě k tomu zadarmo!

  2. No a vidíte, už to píše Hudec, že je to řízeno odněkud zhora a z povzdalí, když už mají i paragraf.
   Ať už to dělá nějaký GP či jiná stvoření, dělá se to proto, aby se lidé nenáviděli a mohli se začít zabíjet.
   Někdo jako Veterans Today tvrdí, že jidé.

  3. Ovšem faktem je, že buzny za rozpad heteráckých rodin nemohou. Sice mohou připadat neapetitlich, jenže tahle krize není jejich vinou. Ani trans či jiných dysforiků. Obraz podávaný mediální lupou neodpovídá realitě. Naprostá většina populace je tvořena muži a ženami s biologicky souladnými preferencemi. Kluci jsou kluci, holky jsou holky.

   1. Homosexuálové se vyskytovali vždycky, ale rozdíl je v tom, že neměli potřebu probírat svoji sexualitu na veřejnosti. Češi jsou v tomhle ohledu velmi tolerantní. Před listopadem se to o nich většinou vědělo, ale obecně se považovalo za neslušné to ventilovat ve společnosti. Každý chápal, že je to vrozené a nic proti něčemu.
    Jsem přesvědčená, že ani jeden z těch starých, normálních homosexuálů by do průvodu Prague Pride nešel. Sedí doma a je mu trapně. Když vidí ty exoty, s pavími péry zapíchnutými v růžových tangách.
    🤮

    1. Odpovídá to mým zkušenostem. S několika gayi jsem jednak pracoval, jednak jsou to mí přátelé.
     O postelových záležitostech nemluvíme. Obecně se dá říct, že jsou citlivější a lépe chápou umění. Pracovat s nimi je stejné, jako pracovat s ženami. Musí se na ně opatrně – ale pak udělají všechno, co je potřeba.
     Špatnou zkušenost jsem měl jen kdysi v mládí, když mě jeden „balil“. Skončilo to rannou pěstí do zubů. Pak všem tvrdil, že v opilosti upadl na umyvadlo.

     1. Já s nimi mám nejlepší zkušenosti. Empatičtí, inteligentní, dá se s nimi pokecat o všem.
      V mladí jsem bydlela na několika ubytovnách a tam byli na každém druhém pokoji. Z venkova se stahovali do anonymní Prahy.
      Mezi mladýma holkama byli hodně oblíbení. Byla u nich příjemná jistota, že nebudou votravovat. 😀

      1. No, to bude asi proto, že jste ženská.

       To, co je pro chlapa buzík je pro ženskou lesbická mužatka.

       Chlapi taky nemají s lesbičkama problémy.

       1. Ale na těch ubytovnách s nimi neměli problém ani heteráci. Většinou byli spárovaní a žili normální poklidný život. V Praze je snadnější najít partnera, než někde v Horní Dolní.

     2. Já s jedním bydlel 3 roky na jednom pokoji na koleji.
      Do umění on byl opravdu zapálený.
      Jiní si na pokojích pouštěli Kissáky a pod.
      On si koupil gramofon a u nás běžela pořád Aida, Nabucco, Prodaná nevěsta a tak.
      Holky na něj letěly jak divé.
      Nikdy si nic nezkusil a já to zjistil až asi 10 let po škole

      1. Jeden mi šéfoval, jako vedoucí posunu. Byl to nádherný chlap, vysloveně mužný týpek. Ženské po něm jely, testosteron z něj úplně stříkal. Svojí orientací se vůbec netajil a všichni se váleli smíchy, když předváděl “ buzíky”. Šišlal, vrtěl zadkem a tak.
       Pracovat s nim chtěl každý, protože věděl, že bude hodně času na odpočinek v boudě. Uměl totiž výborně zorganizovat práci.
       Jednou nás pozval, ať se jdeme podívat, jak po něm jdou dvě švitorky na pátém nástupišti. A teda šly, chtěly, aby za nimi večer přijel někam na chatu.
       A V. najednou , pěkně hlasitě : Já vám holky nevím. Když on mi včera Fanoušek řekl, že jestli ještě jednou se budu vykecávat se švitorkama, tak mi už nikdy nenastaví svůj sladký růžový zadeček. 😀

 9. OFF Topic Telegram:
  „Objevila se fotografie bývalého „ministra obrany DLR“ Igora Girkina-Strelkova, který zmizel z internetu.
  Snímek s Girkinem zveřejnila jeho manželka. Na něm stojí ve vojenské uniformě.
  Girkin očividně opravdu šel do boje, jak již dříve naznačily ruské telegramové kanály.
  Píší, že se stal náčelníkem štábu jedné z dobrovolnických formací Ruské federace.
  Girkin se proslavil po událostech na Donbasu v roce 2014, kdy se svým oddílem dobyl Slovjansk.
  Předtím sloužil v FSB a řadu let bojoval v Čečensku.“

  1. Girkin opakovaně tvrdé kritizoval způsob vedení operace na Ukrajině. Dostal se kvůli tomu do nelibosti úřadů. Státní žalobce zvažuje obžalobu z dehonestace armády . Teď se opět osobně zapojil do bojů .

 10. Už jsem to sem jednou psal, ale je to tak aktuální, že to zopakuji.
  Vždy jsem si lámal hlavu, proč šli Židé, jako ovce za Hitlera na porážku. Národ s tak silnou intelektuální elitou. Děda mi to popsal v malém, jak to viděl na maloměstě.
  Byli jste někdy na židovském hřbitově v Třebíči? Celé židovské městečko je zapsáno jako jedna z památek UNESCO, včetně toho hřbitova.
  Děda měl živnost na okraji městečka a vedla tudy jedna z cest na onen hřbitov. A protože byl děda písmák, co po těžké práci četl a četl a četl, dokonce i ti Židé, kteří moravskými Čechy opovrhovali, si k němu odpoledne přisedli na lavici a probírali s ním stav světa.
  V roce 1937 a později jim děda doporučoval, ať všeho nechají a utečou někam mimo Evropu. Jejich odpověď byla, my máme peníze (myšleno světové židovstvo), když bude s Hitlerem problém, vyplatíme se.
  Děda vždycky argumentoval, „Nevyplatíte se, on vám peníze sebere a zabije vás.“
  „Ne, ne, ne, my víme své.“
  A dál si na svém krásném hřbitůvku stavěli nad hroby pomníky s německými nápisy, není tam ani jediný v češtině.
  A šlo to tak daleko, že když z Německa dovezli do Terezína židovskou elitu, ozval se jeden vysoký důstojník židovského původu perfektní hochdeutsch, že on je v Terezíně omylem, uprostřed té židovské chudiny, protože on za I. války bojoval za Vilémův Vaterland a má mnohá vyznamenání za statečnost. Ani v Terezíně, předsíni pekla, mu skutečnost nedošla.
  Tak co potom chcete Vidláku po blbých Češích, kteří ještě do Terezína nedorazili a jen málokterý z nich disponuje kritickým rozumem, jako můj děda.?

  1. Lidé jsou rádi v obraze a přidávají se rádi k většině, aby na ně nepadlo podezření. Je to nejsilnější tažení světa. Tak mohli nedávno lidi vyhazovat děti z venkovních dětských hřišť a mlátit lidi, kteří seděli v parku sami na lavičce… Jen proto, že dýchali čerstvý vzduch.

  2. Proč by Češi měli být blbí? Ty židy snad tak masírovali v médiích?
   Ne, dokonce na ně útočili a vyhrožovali jim.
   A oni? Opovrhovali moravskými Čechy, mysleli si že jsou výjimeční. Mohli odejít do Palestiny, jinam, měli prostředky.
   Občan na aktuálně psal které děti vlastně zachraňoval onen šlechetný Brit, nemůžu si vzpomenout na jméno, všechny to byly děti bohatých lidí.
   A těch co dobrovolně odešli budovat stát Izrael, který ještě nebyl, těm se nestalo nic.

   Není náhodou ta akce na Ukrajině další pokus o stát Chazarů?

   1. Ti opravdu bohatí, anebo významní vědci a tak, byli už dávno v Palestině. Anebo jinde v bezpečí.
    Mocná a bohatá organizace Jewish Agency for Pelestine se o svoje užitečné soukmenovce uměla postarat. Organizace byla založena už v roce 1929 v Curychu.
    V koncentracích tak zahynuly jenom jejich tzv. slabší kusy. Rothschild anebo Petschek ani jeden.
    ( Ale byly i výjimky. Třeba některý Žid se cítil být natolik Němcem, že neuvěřil. A neopustil rodné Německo, ačkoli jako významný profesor mohl. )

     1. Dopadl jako Karel Poláček. Sice významný muž a Žid, ale málo židovatej. Sionista asi určité né.
      Tak v tom případě měl velkou smůlu. Čest jeho památce.

     2. Kolben emigraci odmítl, z rodiny emigrovala jen starší dcera Greta s rodinou v květnu 1939 do Anglie. Takže, kdo měl peníze, mohl se zachránit. Jen obyčejné židy nikdo nechtěl – viz. konference v Évianu . Golda Meirová ve svých pamětech popisovala, jak delegáti ze 31 zemí opakovaně vyjadřovali zármutek nad osudem evropských Židů, zároveň však uváděli, proč jejich státy nemohou s přijetím uprchlíků pomoci. S přijetím souhlasila jen Dominikánská republika a Čína.
      Ale až do začátku války mohli židé odejít (teda ti, co měli peníze).
      A navíc ani Němci nejprve neuvažovali o fyzické likvidaci židů. Dost dlouho byl aktuální plán Madagaskar, který počítal s přesídlením židů na tento ostrov při využití anglického obchodního loďstva po porážce Británie. Na Madagaskaru měla vzniknout kolonie pod německou kontrolou a židovskou samosprávou (později pod kontrolou SS). Samozřejmě se předpokládalo, že židé na Madagaskaru stejně postupně zemřou. Po porážce Luftwaffe v bitvě o Británii a odložení invaze na neurčito začala být teprve aktuální otázka „konečného řešení“. Jen tak pro zajímavost, podobný plán s přesídlením židů na Madagaskar měli před válkou Poláci a Francouzi v roce 1937.

      1. Navíc Kolbenovi bylo v roce 1939 77 let, kam by v tomhle věku odcházel, to už se se smrtí počítá. Taky umřel ani ne po měsíci pobytu v Terezíně, 3. července 1943 ve věku 80let.

       1. Poláček by býval emigroval rád, ale chyběly mu finanční prostředky. Stačil zachránit jenom dceru. Vzhledem k tomu, že vystoupil z Židovské obce, tak nemohl očekávat ani pomoc od bohatých Izraelitů.
        A co je největší paradox?!
        Že když ho čeští kolegové vykopli z redakce, tak mu živobytí zajistila právě ta Židovská obec.
        Myslím, že v tom koncentráku se znovu vrátil k židovské víře. Tragický osud.
        😢

      2. Nejvíc bránily židovské emigraci US bankéřské židovské klany, které již v té době měly takový vliv, že si prosadily omezení přistěhovalectví kvotacemi a stanovením astronomických částek za vízum (pokud si dobře pamatuji, šlo o 5000 USD za osobu, což byla skutečně šílená suma).
       Británie se pro změnu bránila tím, že žadatel musel mít v UK ručitele, který se zavázal, že ho bude živit, šatit a ubytovávat a platit za něj zvláštní daň cca 50 liber ročně. Pro zajímavost – kvalifikovaný UK dělník bral koncem 30. let asi 7 liber týdně. Takže těch 50 liber byla značná suma. Paradoxně se připrchlíků, hlavně dětí, ujímaly prakticky výhradně křesťanské a ateistické rodiny a spolky. Židé o soukmenovce neměli zájem.

       Ještě k „Wintonovým dětem“.
       Všechno bylo dost jinak, než jak je líčeno v ČR.
       Winton byl jen jedním z mnoha a osobně nikdy o žádnou publicitu nestál. V r. 1939 již v RČS nebyl. Ikonu z něho udělala až jeho podnikavá rodina velmi dlouho po válce.
       HLAVNÍ organizátorkou byla Doreen Warriner. Všichni ostatní byli jejími spolupracovníky – Marie Schmolka, Nicholas Winton, Trevor Chadwick, Beatrice Wellington, Josephine Pike, Bill Barazetti, Martin Blake a hromada dalších.
       Veškerou administrativu a přepravu vlaky a letadly kupříkladu vedl Trevor Chadwick.
       Všichni tito lidé jsou dnes zapomenuti.

       Pikoška nakonec: Československo zastupovala na konferenci v Evianu v r. 1938 NĚMKA židovského vyznání Marie Schmolka. Mimo jiné nadšená sionistka. A právě sionisté měli významný vliv na to kdo, kam a zda vůbec bude smět emigrovat. Kandidáty na útěk si pečlivě vybírali z hlavně vyšších společenských vrstev. Další cílovou skupinou pak byli mladí svobodní řemeslníci a dělníci (muži i ženy), kteří byli směřováni hlavně do Palestiny. A pak děti – ty byly selektovány dle postavení rodičů a podle toho putovaly buď na západ, nebo do Palestiny.
       Takže až zas bude někdo pyskovat, že RČS nebyla vůči připrchlíkům dost aktivní, nechť si vzpomene, kdo ji v Evianu zastupoval.

       1. Tak to nevím. Ale tu Jewish Agency for Palestine platili právě bohatí Židé.
        Finanční nástroj se jmenoval Keren hajesod a byly v něm soustředěny příspěvky všech boháčů z celého světa. Jistě i z USA.

    1. tak rotschild určitě ne, když sám z londýna dával NSDAP prachy, aby hitlera po jeho „vyzdvižení“ poslal proti sovětskému svazu

     1. Rothschild významně podporoval kolonizaci Palestiny. Dosud funguje luxusní Rottschildova nemocnice. I když jí přejmenovali.
      Jeho zájem byl podnítit přítok Židů do Palestiny , úkol zněl co nejrychleji přečíslit Palestince.
      Takže celkem logicky uprchlíky z Evropy podporoval. Ale stát Izrael zápasí s demografií dodnes.
      Proto je vítán každý, i jen trochu čistokrevný Žid. Momentálně se nábor asi nejvíc provádí v Rusku. Zájem je hlavně o vědce a obecně studované jedince. Židovská agentura, která vyřizuje doklady , má pobočky v celé RF.

  3. Laco: Spousta vojáků za 1. světové války v Německu se považovala za Němce svou národností. Někteří byli ateisté. Někteří o sobě říkali, že jsou Němci židovské víry. Neřekli by o sobě, že jsou židovské národnosti. Věřili v císaře. Jako i vědci takový Fritz Haber…Ve chvíli, kdy němečtí nacionalisté štvali proti Židům, tito veteráni to nevztahovali na sebe. Pojem Žid pro ně v jejich mysli neoznačoval je samotné, byli přece Němci, ale přistěhovalce z východní Evropy do Berlína a Vídně…Jen jeden generál roku 1934 protestoval proti vyloučení Židů z armády. Von Manstein. Ostatní je hodili přes palubu. Byla velmi rozšířená víra, že německý národ je jeden z nejvzdělanějších a nejkulturnějších a proto prý nebude schopen velkých zločinů. Německo bylo považováno za právní stát a mnozí nevěřili, že všechny zákony budou překonány porušeny politickou vůlí a zvůlí. Následující událostí byly šok.

    1. Říká se, že Němci dělají důkladně, ať je to poslušnost k šílenému vůdci nebo prosazování ekologie nebo rušení jaderných elektráren. Mnohým z nich chybí smysl pro uměřenost v politice, mají sklon k extrému.

 11. My pesimisté, kteří s obavami očekáváme co má a může přijít protože nám informace nechybí /zatím/ stále s optimismem a nadějí vzhlížíme k budoucnosti.
  V duchu hesla očekávej nejhorší a doufej v nejlepší.
  Mile by mne překvapilo pokud by tak pro mne,či pro nás dopadla i volba prezidenta,času je habaděj.

  1. Kam tak pospíchá ?
   Bývalý český prezident Václav Klaus promluvil o kandidátce na prezidentku Danuše Nerudové, která nasbírala již přes 80 000 podpisů potřebných pro…

 12. Tak jsem si všiml, že nám pan domácí trochu promázl diskuzi. To jste měl nechat, ať si každý udělá udělá obrázek kdo je Anonym. Ať každý ví, že zrovna on tady chodí služebně. No Vaše hřiště, Vaše právo.

 13. Nějak se bráním zde všeobecně podporovanému naladění s tím, že chilialisté taky rozdávali svůj majetek a vystupovali na hory, aby tam očekávali konec světa. Přišli jak o majetek, tak o dobrou pověst – nikdo jim ani jednu z položek nevrátil. Pak se ten „konec světa“ opakoval ještě mnohokrát v různých sektách s různým počtem mrtvých.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Chiliasmus

 14. Obsahově mi to připomíná závěr knihy Válka s Mloky. Neradostný výhled…bohužel se obávám, že to popisuje současnou situaci velmi věrohodně.

  1. “Tati,” vydechl mladý Povondra téměř dětsky.
   “Co je?”
   “Není tamhleto sumec?”
   “Kde?”
   Z Vltavy právě před Národním divadlem koukala z vody veliká černá hlava a postupovala pomalu proti proudu.
   “Je to sumec?” opakoval Povondra junior.
   Starý pán upustil prut. “Tohle?” vyrazil ze sebe ukazuje třesoucím se prstem. “Tohle?”
   Černá hlava zmizela pod vodou.
   “To nebyl sumec, Frantíku,” povídal starý pán jakýmsi nesvým hlasem. “Půjdeme domů. To je konec.”
   “Jaký konec?”
   “Mlok. Tak už jsou i tady. Půjdeme domů,” opakoval skládaje nejistýma rukama svůj rybářský prut. “To teda je konec.”

 15. Notak, pokud německu vzrůstá populace, potřebuje zabezpečit proud. Jsme rádi, že na nás migranti neulpívají a tak jim jen dopřejme elektřinu. Co je na tom? A pokud němci se smířili s tím, že i my k nim jednoho dne prchnem, tak jejich prognostické jednání je na místě. Fyjala nás zatím zadržuje, což se naučil z manuálů politiky vyspělého západu. Ti, co se z kapacitních důvodů k němcům nevejdou, uvíznou tady, v pustošině, a vybudují nám zde po vzoru Robinsona vše, na co si jen vzpomeneme, kromě výdobytků. Z globálního hlediska to není normální a logické, ale z marnotratnostně civilizačního nevyhnutelné.
  Nevybrali si Evropanci nejkrásnější a nejlogičtější kout Zeměkoule?
  Mladí rodiče s malými dětmi musí věřit v milosrdné lži. Je to jejich povinnost. Kde jinde se zrodil nejprůzračněji čistý optimismus, než v natěsnaném zapáchajícím vagóně bez oken, o hladu a žízni
  A vy se někteří necítíte dost silní?

 16. Kapíku, kapíku
  vidím tě v septiku;
  nahoře klektáky
  zespodu páráky
  chrochral sis blahem,
  tloustl jsi šmahem
  na úkor otroků.
  Nedals jim obroku.
  Bereš jim iluze
  zavádíš inkluze
  přinášíš války
  na rusalky.

  1. Poslední roky běží mu.
   Po válkách jsou změny režimů.
   Tak nazdar kapíku nenažraný
   snad půjde žít i bez pirany.
   Nový se se starým nepáře
   Masaryk střídal mocnáře
   a Hitler – dítko kapíku
   není ani ve zpěvníku.
   Po komančích zbyly stavby
   kapík zavřel kovů tavby
   a sám se zmítá v křeči,
   ve všem si protiřečí,
   čeká na poslední ránu.
   Od lidí? Od koránu?

  2. Re: PS

   Jste zcela nevhodný kus, který úplně špatně klade písmenka z klábosnice na displej.
   Jste fuj – a to úplně ganc.
   Měl byste se sám nahlásit soudruhům, aby vás zabásli, eventuálně vám zkušeně odoperovali přední nohy a vyřízli jazyk.
   Fujfujfuj…

   1. Ještě se doplním.
    Lidem je přirozenější mentalita strkání hlavy do písku, zacpávaní uší a otáčení se zády k problému. Dokud nevyjedou ze suproše s prázdným kýblem, nehne s nimi nic.
    Jo, ještě jedna strašlivá katastrofa by mohla nastat, kdyby ji v patlafónu chcípla data…

    Ano, jsem, starééj a blbééj a hnusnééj…

    1. Targusi, to už není srandička, je to tak jak insider (pan Santay) píše. Jen nevidí přesně, kde to začalo. Začalo to „globar warming“, ale přesněji: začalo to HYSTERIÍ okolo globálního oteplování.
     Ano, klima se pomalinku mění, měnilo se vždy, ale v historii lidstva byla reakce na to klidná a rozvážná, jen občas vykvetla hysterie, pálení čarodějnic, jako teď.
     Ta hysterie (a současně i probíhající válečná hysterie, to je kořen zla.
     Ten technický pokrok (v energetice to jsou nové -fotovoltaika i velmi staré ale nyní odvedené do technické dokonalosti zdroje- větrné a vodní elektrárny) vždy nakonec zvítězí.
     Jen se nesmí spěchat a hystericky vše zrychlovat.
     Jaderná energetika na to dojela (po obrovských haváriich) svou současnou stagnací. Uspěchali vývoj, nedbali dost na bezpečnost. A současné jádro ve Francii-to je zoufalství. Půlka elektráren jim pořád stojí.
     Kořen zla je masová hysterie která obvykle končí válkami.

     1. Prosím, které obrovské havárie to byly. S výjimkou Černobylu a Fukušimy. Kolik bylo skutečně obětí? Nebo to byla zese jenom hysterie?

      1. Re: Docent

       Berte to tak, že jste blbej Docent, a to úplně a ganc.
       A soudruzi jsou chytří, mladí a krásní.
       A problém se zcela nevhodnými atomkami je vyřešen. Budou tu stát jen chytré, mladé a krásné vrtulníky, slunečníky a měsíčníky. Že nevyrobí tolik elektřiny, kolik stála jejich výroba, je naprosto, zcela a úplně ganc vedlejší.

  3. Já jsem to četla a včera dala odkaz do diskuze. Za mě perfektní článek, není co dodat. Mimochodem ten průser vidím každej den, kdy mi do firemního mejlu chodí “alerty” D and B, klesající ratingy firem, zrychluje to…

   1. V ekonomice začínám vidět paralely s Černým pátkem 1929, soudím, že Vy jste profesionální ekonomka, vidíte tyto paralely také, nebo jde o můj mylný výklad (akciové indexy, ceny komodit, makroekonomika ČR be i světa např. Číny)?
    Akceptuji, když můj pohled na svět roztrháte na kusy , přeci jen žiji ve své sociální bublině a pak, nejsem profík 🙂 Tak směle do toho!

    1. Prohlásit se za profesionální ekonomku by bylo ode mě dost troufalé, není to obor, který jsem studovala( mám vystudovanou psychologie a sociologie- pracuji jako finančník jen proto, že jsem odmítla už před mnoha lety parazitovat v neziskových organizacích a matematika mě vždycky bavila). To jen na okraj. Srovnání dnešního vývoje se situací na finančním trhu před černým pátkem (úterkem) je možné, tenkrát také spotřebitelům rostly dluhy, díky snadným úvěrům, ekonomika byla přehřátá a nastavená na stálý růst (to je stejné i dnes, viz. neustále se zvyšující požadavky na růst marží, zisků, ty prokleté čtvrtletní excelové tabulky pro akcionáře…). Je tady ale velký rozdíl a to si nejsem jistá jestli si kovaní ekonomové dostatečně uvědomují. Finanční trhy díky téměř nekontrolovatelnému tištění peněz a hlavně díky umělým politicko-ideologickým zásahům-dotacím, už nejsou ty systémy u kterých se dá s nějakou míru pravděpodobnosti něco predikovat, už to nejsou ty systémy o kterých se učí na ekonomických školách. Vezměte si jen to, že se uměle tlačí na masovou výrobu elektrických aut (jejichž ekologičnost,ekonomičnost stejně jako bezpečnost je diskutabilní), dokonce se vymyslela taková nehoráznost, že ti lidé, kteří si je nemohou dovolit koupit je prostřednictvím dotací pomáhají zaplatit bohatým ať už firmám nebo jednotlivcům. Trh je giganticky pokřivený, aspoň podle mého názoru. Takže predikovat cokoliv je scifi. Asi bychom se měli spíše řídit selským rozumem a základní matematikou. Pokud budete vyrábět a nebudete prodávat, můžete si marži namalovat jakou chcete, když nic neprodáte, budete mít nulu (klidně se stoprocentní marží), samozřejmě zkrachujete. Zdražovat můžete, když to bude někdo kupovat. Nechat zdražit životně důležité komodity (energie, potraviny) je možné, ale musíte počítat s tím, že na určité hranici to bude znamenat zlom, firmy přestanou být masově konkurenceschopné a prostě skončí. Za tímto bodem zlomu je úplně jedno jaké jsou všechny sociální záchranné mechanismy (příspěvky, dotace), náklady státu (školství, byrokracie, obranné složky….) důchody, zkrátka všechny platby státu, nebude totiž od koho vybírat daně a ostatní poplatky. Kromě toho samozřejmě vznikne obrovská masa nezaměstnaných. Myslím, že k tomu bodu zlomu se blížíme.

     1. Souhlas, tady bych se zastal pí. Šichtářové, malující čerta na zeď již cca od 2008. Jsou to právě ty obrovské manipulace s QE (kvantitativní uvolňování = “tištění peněz”), dotacemi, enormní růst státních dluhů co:
      A) odsouvají a prodražují budoucí krizi (neodvratné)
      B) znemožňují predikce (vlastně tak znemožňují i pí. Šichtářovou, protože to tak přes 10 let vypadá, že je z pesimistů ta nejpesimističtější.
      C) zatím se ty manipulace (přesněji inflační peníze) nechaly absorbovat robustností světové ekonomiky, kdy rostly ceny akcií i mrtvých firem, fondů a pro běžného člověka se to projevovalo rostoucí cenou nemovitostí (investiční fondy?). Nyní jednak stabilita systému utrpěla několik ran (Geen deal, obecně energie, válka i geopolitická nestabilita, tvorba nových geopolitických dohod (Katar-Turci-RF atd…), pak nejspíše došlo k vyčerpání kapacity systému a inflace přetekla do každodenní reality.

      1. Ano, Markéta Šichtářová je má oblíbená Markéta. Její predikce jsou z těch nejrealističtějších, upozorňuje na to pokřivení trhu už mega dlouho. Četla jsem její román „Lumpové a beránci“, doporučuji, stojí to za to.
       Jen bych chtěla doplnit ke svému předchozímu textu, možná, že ten bod zlomu už nastal, ta reakce podle mě, má totiž dominový efekt. Ono se to bude hroutit (už hroutí) postupně.
       Ten prudce zhoršující se rating firem je dost silný signál (i když tedy slovo „signál“ je dost zprofanované až směšné…)

      2. Také považuji paní Šichtařovou za velmi rozumnou ženu.
       Tahle sociální žranice musí jednou skončit. Blbé je, že jakmile se někdo naučí, že má na něco nárok , tak už nikdy nepřestoupí na myšlenku, že na ten benefit žádný nárok nemá.
       ***
       Na naší pavlači bydlela paní kikánová a každé ráno číhala , až půjde do práce. Pýtala cigaretu. Tak jsem jí vždycky dala tři, “ Aby vám, Evičko, neutek. “.
       Jednou mě něčím naštvala , tak jsem ji řekla, že zrovna nemám. A milá Evička se strašně urazila a přestala mě zdravit. 😀Ostatní sousedy , kteří jí nikdy nic nedali, uctivě zdravila už z dálky. 😀
       Takhle to funguje asi všude. S tou pomocí Africe je to asi velmi podobné. Obdarovaný se domnívá, že donátor má neomezený zdroj oběživa. A jenom lakota a zlý úmysl mu braní vysolit požadovaný obnos.

       1. Ale oni ti kikáni vůbec nejsou ekonomicky nevzdělaní. Pamatuju se na jednu těhotnou šestnáctiletou, bavily jsme se v nemocnici před asi patnácti lety. Ptala se mě jestli chodím do práce, když jsem jí řekla, že ano, odpověděla. „Nebuď blbá, vždyť peníze dostaneš i tak.“ Na moji námitku, že kdyby takhle přemýšleli všichni, nebylo by kde brát, řekla úžasnou větu. „Ty jsi fakt blbá, stát peníze přece natiskne.“ Myslela jsem si, že blbá je ona, jenže měla pravdu…akorát teda tisknout peníze nejde do nekonečna, že.

        1. V jedné části Stopařova průvodce po galaxii je pasáž, kde na vesmírnou loď určenou k havárii na obyvatelné planetě zaplní zbytečnými lidmi (“kontrolor hygieny telefonních sluchátek” atd., prostě naprostými a neproduktivními jelity). Po havárii někdo z nich navrhne použít jako peníze listí ze stromů…. 😀
         ——
         Tak dneska bych se tomu asi nesmál. Pro odlehčení je to ale pěkné čtení.

        2. Známá věta ve frontě nepřizpůsobivých na dafki : Oni nám to ty gadžovky snad kradnů. Půlku si nechají sami.
         Vúbec jim nepřijde na mysl, že peníze, které dostávají, nepadají z nebe.
         ***
         Vyrůstá další generace dětí, které nikdy neviděly, jak si rodiče večer natahují budíka. Jejich chuť pracovat vidím v temných barvách.
         Jestli něco bolševik uměl, tak začleňovat. 😀Makali všichni, byť i někteří v base. 😀
         Indočeši jsou patrně skupina obyvatelstva, která tu sametovku odnesla nejvíc. Dneska jejich práci dělají Ukrajinci a maj to blbý. Kikáni.

         1. U vás se bezpracnému životu s jistotou pravidelného příjmu (na poměry v daných oblastech i docela značného) říká, že daná skupina to odnesla? Já bych spíš řekl, že na sametovce indiáni vydělali. Dřív jim hrozil kriminál za příživu, dneska stačí dojít na sociálku, začít řvát něco o „razízmu a diškriminácii“ a natáhnout ruku a už se tisícovky sypou (obrazně). Kecám, ve skutečnosti si pro ně potom musí dojít na poštu. A k tomu nezdaněný příjem z kriminální činnosti, prostituce a vaření perníku (pervitinu). Asi žádné Indočechy kolem sebe nemáte.

          1. Nevydělali. Sami to vědí a jsou z toho dost zoufalí. Aspoň ti staří, rozumní.
           Hlavně z mládeže. Jejich dorost si před hadrákem nemohl dovolit drogy. Finančně na to neměli, leda tak čuchat Čikuli. Teď na to mají.
           Přemíru volného času i finance. Někteří se snad už i naučili vařit perník od bílých fetek.

        3. Už se bojíte, třeba i anonymně, napsat nijak urážlivé slovo cikán – a chtěli byste někomu jinému kázat.
         Pěkným indikátorem, jak máte tu hyperkorektnost zažranou v mozcích, je nechutný patvar „zadel“.
         Toho, kdo dělá bordel okolo baráku, nebo na společné chodbě a odmítá to podle rozdělovníku uklízet, toho taky běžně posíláte do zadele?
         Někdy si tak říkám, jestli si ty šrouby neutahujeme sami!

         1. Tak tak. A pak nevíme, kdy přestat. Bo cenzor nespí! Tedy ten počítačový. Jenže stačí napsat „pRdEl“ a on to propustí, protože to nemá ve slovníku.
          A Cikán píšu od té dobu, kdy jsem točil v NVÚ Heřmanice a tamní romští/cikánští vězni mi vysvětlili, jaký je rozdíl mezi Cikánem a Romem.
          „Někteří Cikáni sice občas něco čórnou, ale Romové – ti všichni chodí pro dávky.“ [;>))

          1. Ha ha ha, trefné! 😂
           Fakt je , že slovo cikán je jaksi vybydlené. Možná bude brzy vybydlené i pojmenování Rom. 😀
           Jak to řekl Shakespeare o té růži ? Že byť i zvána jinak, voněla by stejně.

    2. RE : Jan z Povidlákova
     Já tam tu paralelu vidím také. A bojím se, že už si někde sepisuje projev nějaký nový pan Hitler.
     Že se naše civilizace ubírá podivným směrem, to už snad musí vidět každý. Nejlepší evropská zpěvačka je fousatá Conchita Vurst, Evropa jásá, zbytek Zeměkoule si klepe na hlavu.
     Teď nějaký magor zastřelil dva homosexuály před gayklubem. Média mají co chroupat, užijí si to, stejně jako si pisálci užili pošuka penzistu Baldu.
     Trochu paralela s vraždou nešťastné Aničky Hrůzové. Aničku zřejmě zavraždil úchylný loser Hilsner. Ale hodilo se to na VŠECHNY židy. Proto také TGM správně zakročil. Protože házet všechny lidi z nějaké entity je odporná věc.

 17. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kolin-nad-rynem-nemecko-muslimove-islam-mesita.A221014_192051_zahranicni_jhr

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nelegalni-migrace-na-balkanske-trase-vzrostla-o-170-procent-40411637

  A ve Francii je již 40% školáků nefrancouzského původu. Odkaz jen zrovna nemůže najít. Myslím, že těmto novým Evropanům zas tolik nižší životní úroveň vadit nebude. Ben Kuras kdysi zmínil, že tihle migranti mají obvykle hodně levicové smýšlení a jsou přes imány koordinovaní, což je u voleb znát (ač si o demokracii myslí své, diktatura je jim bližší).

  Takže náhradníci jsou. A budou to oni, co si brzy přivlastní zbytky EU a budou to v dalších generacích oni (reprodukční číslo mají podstatně vyšší než prakticky vymírající bílá rasa), co zbytky původních obyvatel EU zavřou do koncentráků. Jak američani indiány nebo Áda židy…

  1. Co má Francie společného s ČR? Vůbec nic, pane polovidlácký Jane.
   Dokonce ani tu nenávist k VVP nemáme společnou – Macron s VVP jsou kámoši, tykají si a konzultují spolu všechny důležité věci, týkající se Evropy.

    1. Pane Targusi, proč do mě ryjete?
     Poukázal jsem jen na to, že jako občané České republiky, máme s Francouzi společného leda prd.
     Jestli na tomto místě něco „řešit“, tož potom tedy rozebírejme naši aktuální situaci. Desetimiliónového národa, se kterým si nakonec i ti Francouzi leda tak vytřou řitě.
     My totiž děláme všechno pro to, aby se tak stalo. Staráme se o všechno možné, jenom ne o sebe, vláda ryje do Rusů, mistruje všecky okolo – a výsledek?
     Ten bude znám už tak koncem listopadu – pokud ještě budeme mít kde, vypisovat se ze vzteku a bezmoci.
     A Francie? Ta bude mít jak plyn, tak palivo do jaderek i do aut – a my ten prd.

   1. Re: Ten co (nepíše málokdy)

    Připusťme, že problémů máme víc. A že spolu nějak souvisí. To, že zrovna spolu zrovna Makarón s Putinem mluví je spíš dobře.. Tenhle Hamplův článek [1] vyšel zhruba 7h po mém příspěvku. Nesouhlasím s panem Hamplem úplně ve všem, ale tu pasáž o islámu bych podepsal…

    1] https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sociolog-Hampl-na-verejnosti-Zasel-bouri-mezi-lidi-Je-priznivy-cas-na-revoluci-Toto-udelejte-717426

     1. S despektem cituji Respekt: https://www.respekt.cz/komentare/macron-porusil-jadernou-rovnovahu

      Tak je asi lepší, když spolu mluví, než když se spolu nemluví a začnou padat atomovky. Ne?

      Pořád mi přijde, že nikdo nechce vidět svět ve vrstvách, třeba jako cibuli. Když se poruší jedna vrstva, ostatní vrstvy to úplně nebo dost dlouho ustojí, někdy ta rána třeba i jen zaschne, ale my máme cibuli nařízlou do půlky a řádně uleželou. Prohnilou všemi vrstvami. A tváříme se, že jde pořád o prvotřídní cibuli, kterou ani nemusíme nijak přebírat. Ta bedýnka se všemi cibulemi pak ale shnije naráz.

 18. Až to praskne jako pukavec, tedy zkažené vejce, to bude puch… To asi pochopí i ti mladí a krásní, že tohle se sežrat nedá.
  A stáří a škaredí si to také užijí. Před smrtí, chudáci vnoučata, těch je mi líto.
  U moře ještě nebyli, rodiče mají hypotéku a nedoplatek elektřiny 30.000 je straší i ve snu.
  Ti druzí neví kam dřív skočit také, hlavně ale blbej syn pochopil, že plyn nebude a objednal uhlí. Ani jsem mu to nemusela říkat, tuší že ty trubky v Baltu Rusko nevyhodilo do luftu.

 19. Robinson Crusoe měl Pátka
  nestudila je jinovatka;
  nestrašila tam kandidátka
  na presidentku ostrova,
  rostla tam ratolest mírová.

  Naše útesy jsou plné Pátků
  havířovský se zdobí k svátku –
  příchodu Ježíše Krista;
  tržba obchodníků je jistá.

  Národní třída má komety
  dárkem budou minomety.
  Východní fronta – žádný klid.
  Jen oči více vykulit
  a více trávy vyhulit.
  Kdo ministerce surovosti
  vypálí oči, zláme kosti?

 20. Titanic.
  V podpalubí vybuchují kotle a čtvrtá třída se už topí. Na horních palubách se ale tančí, světla září nad ledovou hladinou. A kapitán ví, že záchranných člunů je málo. Ale nesmí se o tom mluvit.

  1. Titanic, přesně to mě napadlo, kdyz jsem četl dnešní článek. Po lodi zmateně pobíhá informovaná posádka, ale nesmí nic říct. Je potřeba zachovat klid, protože panika se zakazuje. Většina lidí nevědomky čeká na záchranné čluny, těch pár co pochopilo už ví, že hodně lidí to odskace a že sami budou muset bojovat o holé životy v ledové vodě oceánu.

 21. Jinak si opravdu připadám, jako ten žid na rozdělovací rampě. Ty první půjdeš hned, ty druhý si ještě zamakáš a zahladovíš, abys tomu prvnímu hezky záviděl…
  A jeden čumí a říká si – kuwa, kdysi, tam na té rampě měli aspoň náckové uniformu a byli poznat podle lebky a zkřížených hnátů…

   1. Re: Sauersack

    Kdyby tam nebyla fotka toho pána, mohl bych napsat:

    To jsou 3,14-če, jak štyl (štyl = násada) od rýče.

    Takto je mohu pouze pojmenovat jako uvědomělé soudruhy…
    Btw. zajímala by mne barva průkazky v jejich pravé zadní kapse.

    1. A které průkazky? Uvedená individua (alespoň některá) vlastní těch průkazek několik, včetně té původní rudé komunistické (pardon lidovecké, jako béčka KSČ)

 22. Nikoli, Vidlák se mýlí, a to velice škaredě.

  Robinson Crusoe neztroskotá. Robinsonovi někdo tu jeho slavnou loď těsně před nárazem do útesu ukrade hezky zpod prdele.
  Nenene. Nezbyde ani ta vysátá skořápka…

  Jinak mladí jsou vycvičeni v duchu – japonského zaklínadla „onoseto“.
  Proto ten klídek, pohoda, džez. Ajfouny jsou, zásuvky jsou, tak voco gou…, vždyť přece onoseto…

  1. Nejen mladi. Tady se povazuje za duvod k revoluci nedostatek bananu na trhu v 80. letech.
   Malokdo si dokaze predsravit skutecnou krizi a nedostatek, natoz si pripustit, ze to bude tady ted a ze to bude vyvolano Nemeckem , EU a USA.

 23. Jojo, tak to je a krome te pozvolnosti taky lidi 100 let nepamatuji takovy upadek, tak neveri, ze by mohl nastat. Zejmena kdyz zijeme v pupku vsehomira, v EU.

  1. Navic, vzhledem moznostem techniky a i samotnemu letopoctu 2022, je krize velmi nepravdepodobna.
   Tahle uvaha ma logiku, dokonce natolik silnou, ze je tezko uveritelne napadnutelna.
   Spise je to tema na temny sci-fi roman, ktery sice ctete s husi kuzi, ale pritom vite, ze je to blbost.
   „Vladci planety XY se rozhodli rozpoutat znicujici krize za ucelem snizeni populace.“
   Ze se planety zmocni silenci a na jednom kontinentu zacnou skrze humanitarni pomoc rust podporovat a na druhem kontinentu skrze falesne epidemie poplaci decimovat, to neni uplne pravdepodobny scenar, ze ne?

   1. Co mi to jen připomíná? Který slavný autor sci-fi to napsal? Verne, Wells, Čapek, Asimov, Strugačtí, Lem, Bradbury nebo snad slavný A. C. Clarke? Možná to byl Heinlein nebo Herbert? Či snad Merle?
    Ne, už vím, on to napsal Stridor a není to fikce ale skutečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *