16 dubna, 2024

Robinson Crusoe

Jedno musím naší skvělé, pravdomluvné a ojrohodnotné vládě přiznat… oni fakt umějí uklidňovat veřejnost. Nebo je to víc práce těch správných mééédií? Správně nám naše představitele nasvítí, udělají pěkné záběry, pokud řeknou nějakou kravinu, tak to vhodně sestříhají, odvysílají to ve správném pořadí, doplní to komentáři od Fendrycha a Mikuláše Mináře a hle… Hýkela najednou vypadá jako všech hospodářů futrál, Pekarová je jako Matka Tereza a Černochová je jak Železná lady.

Asi to funguje. V mém okolí už sice celá řada lidí dostala nové likvidační rozpisy záloh, ale musím se přiznat, že jsem čekal prudší reakci. Kupodivu ale stále předpokládají, že všechno dobře dopadne, že moje strašení je přehnané, to přece nikdo nemůže dopustit, atd, atd. Kromě toho Péťa působí tak rozvážně a mužně, dělá hentu strategickou komunikaci a vysílá jasné signály. Cena hentoho plynu klesá, no ni? Už je jen na čtyřnásobku. Zásobníky jsou plné, poptávka klesá…

Já se vládním kecům posmívám, ale ono na tom něco bude. Koneckonců pro vládu pracují ti nejlepší. Americká soft power je fakt vymakaná – oni vědí, jak předstírat, že je augiášův chlív bez poskvrny. Den ode dne se situace zhoršuje ve všech kritériích. Naštvanost roste, ale roste kurňa strašně málo. Lidi přicházejí o úspory, sedí doma ve studených bytech, rodinný výlet na hrad či zámek začíná cenou připomínat cestu k móři, běžný nákup stojí téměř dvojnásobek… všichni to zažívají, ale je neuvěřitelné, kolik lidí si myslí, že jde jen o nějakou anomálii. Přechodný stav, který se brzy zase vrátí do normálu.

Hodně mladých lidí se o tom vůbec odmítá bavit. Ne, že by byli hloupí, nebo měli vymyté mozky. Ani nejsou líní. Jen prostě očekávají, že technický pokrok tohle vyřeší sám. Nějaké volby, či současné ideje? Přece přichází doba, ve které budeme mít naimplantovaná technická udělátka, svět bude fungovat úplně jinak, vy staří tady vedete úplně zbytečnou válku, protože budoucnost bude úplně jiná, než si myslíte. Nemá smysl jim popisovat důležitost elektřiny…

Proč tohle všechno píšu…

Jako kluk jsem měl rád romány jako Tajuplný ostrov nebo Robinson Crusoe. Lidé nám ztroskotají na pustém ostrově, posbírají si z vraku lodi pár zbylých věcí a protože jsou houževnatí, plni nezdolného ducha a pevné víry, vybudují si pomocí pár civilizačních udělátek snesitelný život.

Takhle to máme ne? Jsme obklopeni spoustou vymožeností. Když nebude plyn v trubce, bude plyn v bombě. Když nebude plyn v bombě, bude benzín, když nebude benzín, bude líh, nebo alespoň větve. Když nebude elektrická pila, bude ruční pila… nebo alespoň sekyra, nebo nůž.

Uděláme si papíry na zbroják, koupíme si pistoli a náboje… ubráníme se. Pořád je u nás dost průmyslu, pořád se tu dělá nějaké zemědělství. Dokonce se tu pořád ještě chovají krávy a prasata. I kdyby tento svět ztroskotal, ve vraku toho hodně zbude a pokud to posbíráme, tak se s tím bude dát žít… Sice nuzně, ale žít.

Jenže, ono to vypadá, že se náš svět potopí naprosto spořádaně a ještě před tím z něj bude „evakuováno“ všechno, co by se mohlo mocným hodit. Ne, nesměřujeme k prudkému nárazu, který sice bude bolet a hodně toho zničí, ale také po něm hodně zůstane. Směřujeme k pěkně pozvolnému úklidu. Žádný náhlý kolaps hospodářství, žádná šoková terapie. Uklidni se národe, plyn v zásobníkách vydrží, cena je sice vysoká a Němci si cenu zatropovali podstatně níž, ale to nevadí, brzy se zase sejdou ministři a budou rokovat… tentokrát už určitě na to celoevropské řešení přijdou.

Zatímco jedny továrny budou krachovat, jiné se odstěhují do USA. Zatímco jedni budou živořit, jiní se odstěhují… Klid, nic se neděje. To jen dezoláti vykřikují. Ve skutečnosti je všechno na nejlepší cestě k zářné budoucnosti plné elektroaut, zdravého jídla a ekologického způsobu života. Lidi nebojte se, máme čas řešit jednotné konektory do mobilů a zdražovat emisní povolenky. Putin nám to na chvíli narušil, ale nebojte se, všechno máme pod kontrolou…

V poslední době si začínám říkat, jak snadné bylo, dostat Židy do plynových komor. Oni je už tenkrát uměli pomocí vysílání signálů uklidnit dost na to, aby do poslední chvíle spolupracovali se svými katy. Koneckonců já to při domácích porážkách nedělám jinak. Prasátko je třeba držet v rajské nevědomosti až do konce.

A tak nás uklidňují. Mají k tomu vybudovaný obrovský aparát, mají na to lidi… a až definitivně ztroskotáme, nejspíš se ukáže, že nám tu nic nezbylo. Že praskla už jen prázdná skořápka zůstaly nám tu jen věci zbytečné a nepoužitelné. Všechno smysluplné a funkční už bude dávno za Atlantikem nebo v Dubaji. Nejsme určeni ke ztroskotání… jsme určeni k vysátí. Ještě je tu hodně věcí, které někomu jinde zajistí blahobyt.

Proto bych čekal, že prozatím žádný náraz nepřijde. Jen řízené potápění. Ještě nás všechny zablokují, protože to uklidňování půjde stále hůř a škarohlídi by jim to mohli komplikovat. Ještě udělají pár evropských summitů, ještě nám Šafr s Kmentou budou chvíli vysvětlovat, že Babiš je horší než konec průmyslu, ještě je zapotřebí přesunout ty použitelné výrobní linky někam jinam a až pak budou odhozeny rukavičky. Až už tu nic použitelného nebude.

Až pak nám shodí měnu, abychom přišli o peníze… koneckonců proč bychom si za naše úspory měli kupovat naší elektřinu, když se teď horečně staví nová vedení do Dojčlandu, no ne? Oni budou naší elektřinu potřebovat víc než my a český člověk by jim jen zbůhdarma užíral kilowatty. Ale až pak… teď ještě musíme spolupracovat. Ještě je třeba rychle a lacino vydělávat na německé majitele firem, ještě je zapotřebí hodně strojů a technologií zabalit do beden a naložit v Hamburku na loď, ještě je zapotřebí nějaký kanonefutter na východní frontu.

Tentokrát to Robinson Crusoe bude mít těžké… ztroskotá s prázdnou a vybrakovanou lodí.

227 thoughts on “Robinson Crusoe

 1. Asi to jde opravdu s Ruskem z(s) kopce. Viděno na R.24
  V kaliningradské oblasti (budoucí český Královec) staví ohromnou továrnu na autobaterie pro elektrošroty, v sousedství s dokončovanou JE, kdy její energie půjde z části do oné továrny. Říkal jsem si, proč zrovna elektrošroty a v prakticky nejzápadnější části RF ? Že by byl bysnysplán vše odprodávat nám, euroblbcům ? Přece jen sankce atd…

  1. Válka jednou skončí a v té době bude postavená jaderná elektrárna, továrna na baterky, aby bylo kde zužitkovat elektriku z JE 😉

 2. Toto je realita, toto onen „trpící“ lid volí, tyto zmetky obhajuje, a bude bránit „hodnoty“ prosazované Pětihnusem… Klidně i se zbraní v ruce – Česká tzv. střední třída je už od Klausovskych dob odhodlana tvrdě bojovat o dobyté výsady a profit… Došlo k politickému „genetickému paradoxu“ – zkřížení trhovců s havloidy, viz dnešní ODS, fanatici jsou věrní TOP09, a převážně pragmatická, defraudantská, kariéristická, a gaunerská vrstva funguje v přítmí STAN…
  A znovu opakuji : podoba politické scény, podoba a složení vlády, parlamentu, senátu, médií odpovídá podobě, vlastnostem, povaze, mentalitě a inteligencí společnosti, nebo-li voličů, obyvatelstva.
  Viz: http://www.infokuryr.cz/n/2022/10/15/putin-ceske-republice-tise-zavidi-takovou-totalitu-si-nedovoli-ani-on/

 3. Pane Vidláku, nechci Vám brát iluze, ale my si již zbroják neuděláme, a to ostatní je sci-fi.

  Budeme rádi, když si v supermarketu koupíme dlouhý nůž.

  Jinak k celkové situaci.

  Německo se potýká s nedostatkem zaměstnanců.
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nedostatek-lidi-zamestnanost-nemecko-trh-prace.A220725_154855_eko-zahranicni_alis¨

  Je to pouhá náhoda, že v Německu budou levnější energie?

  Německý strop na plyn by byl pro Česko pohroma, zavládla shoda. Profesor Fiala na obláčku a drsný pád
  14.10.2022 19:46 | Analýza

  Německá expertní komise přišla během pondělí s návrhem, který má tamějším firmám pomoci s řešením vysokých cen plynu. Německé průmyslové podniky by mohly už od ledna platit sedm centů (1,7 koruny) za kilowatthodinu až do výše 70 procent průměrné roční spotřeby.

  Taková podpora převyšuje českou a ohrožuje tím konkurenceschopnost tuzemských firem.

  PL.cz se proto v anketě ptaly, zda je německý návrh zastropování plynu i pro průmysl správný a co znamená pro nás…..

  ……. Němec bude mít nižší provozní náklady, česká firma pak nebude konkurenceschopná.

  Problém je, že Česko zřejmě neumí dorovnat slevu u plynu (zastropování) pro průmysl na stejnou úroveň jako Německo, protože náš rozpočet to prostě neunese…..

  …..„Německo si chrání svůj průmysl a občany.

  Avizovali to již dříve.

  Dokonce údajně připravují pro obyvatelstvo odpuštění plateb za energie za prosinec. (Ale to nevím jistě, ověřuji si to).

  Pro nás je to pohroma končící deindustrializací naší země, hospodářskou krizí nebývalých rozměrů,“ obávala se Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, kandidátka na prezidentku……

  ……„Německo za našeho předsednictví dál ve svůj prospěch řídí EU.

  V případě, že zastropuje ceny tak, jak oznámilo, okamžitě se sníží konkurenceschopnost našich českých firem.

  Podle mě se jednoznačně jedná o cílenou likvidaci konkurence, což je skutečným cílem Německa.

  Je to podobné jako s americkou společností U. S. Steel Košice, která má americko-ruskou smlouvu na cenu plynu a slovenské konkurenci se jen směje.

  Náš neschopný premiér Fiala a jeho ještě neschopnější ministr průmyslu Síkela jen přihlížejí a škrábou se levou rukou za pravým uchem.

  EU nás za výrazné podpory Fialovy vlády a pod vlajkou Německa žene do bídy a krachu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecky-strop-na-plyn-by-byl-pro-Cesko-pohroma-zavladla-shoda-Profesor-Fiala-na-oblacku-a-drsny-pad-717322

  Mladí půdou za lepším, my staří budeme pást ovce, kozy, ti vyvolení i krávy, protože trávy bude dost, obilí nám patřit nebude.
  Z vyprávění starších vím, že v době Krize, byly hádky i o trávu v příkopech.

  1. „Nemůžeme si dlouhodobě dovolit kupovat drahý plyn od německých překupníků. To je konec české ekonomiky. Likvidujeme si průmysl.“

   Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/vladimir-stepan-enas-rozstrel-plyn-energetika.A220427_131500_ekonomika_ven

   Tisíce lidí bez práce a konec velkých tradičních firem.

   Pokud vláda nepomůže podnikům s vysokými cenami energií, čeká nás ekonomická katastrofa.

   To tvrdí Svaz průmyslu a dopravy, který stupňuje tlak na vládu, aby pomohla velkým podnikům.

   Mezi ty chtějí Fiala a spol. zatím rozdělit 30 miliard korun, což je prý málo.
   https://cnn.iprima.cz/kdo-zavre-jako-prvni-velkym-firmam-vzrostou-naklady-o-stovky-milionu-190313

   Tohle je nejvíc prolhaná vláda, kterou jsme měli, míní Václav Cílek
   15.10.2022 17:53 | On-line

   Václav Cílek, geolog, je přesvědčen, že žijeme v období čertů a že vláda Petra Fialy (ODS) je tou nejprolhanější vládou v moderní historii Česka.

   Cílek má za to, že tato vláda padne a po ní přijde nějaká, která bude muset lidem opravdu pomoct.

   Stávající krize bude podle jeho názoru trvat asi tak 10 let……

   …… Dalším problémem je energetická krize.
   „Střídají se pocity smíření s tím, že pak přijdu domů, a žena mi řekne: ‚Tak jsme měli zálohu na plyn 1800, a teď máme 5300.‘

   A znám případ ze svého okolí, kdy stará paní žije sama, a má najednou zálohu na plyn 14 000 při penzi 18 000.

   Takže člověk znejistí.

   A základní můj pocit je následující, a doufám, že to řeknu srozumitelně:

   Když čtu komentáře mnoha lidí, nebo se bavím často s mladými lidmi, tak ti mají doopravdy občas pocit konce světa – jsou doopravdy zoufalí,“ prozradil ……

   ……. Ale předpokládám, že místo ní přijde nějaká další vláda, která bude celkově asi horší než tahle, a proto se na náměstí nehrnu.

   Ale nová vláda pravděpodobně bude muset udělat nějaké populistické kroky, to znamená lidem doopravdy něčím reálně pomoci.

   Pro mě tato situace, z hlediska velké politiky, je situací imperiálního Říma: Vlády přicházejí, odcházejí.

   Propuká dekadence. Bohatí lidé jsou zapleteni do drog, do děvek, do všeho možného.

   Lid je krmen chlebem a hrami.

   To znamená: ‚My vám přidáme 3000 nebo možná 5000, a máme pro vás bezvadné filmy, nebo si stáhněte nějakou novou hru na počítači.‘

   Toto je pro mě situace císařského Říma na přelomu našeho letopočtu.

   Ale i v císařském Římě už tehdy vzniká reálná alternativa, a to bylo rané křesťanství, které bylo založeno na kamarádství, na kolegialitě, na vzájemné pomoci.

   Pak se s tím stalo všelicos,“ upozornil Cílek.

   Stávající krize bude podle jeho názoru trvat asi tak 10 let. Přebudovat infrastrukturu pro získávání energií z jiných zdrojů může trvat 3 až 5 let.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-je-nejvic-prolhana-vlada-kterou-jsme-meli-mini-Vaclav-Cilek-717500

   1. A proto ten „trpící lid“ volí jak volí, tedy pokud vůbec považuje za nutné zvednout svůj zadek ( v 2 kole se voleb účast cca 15%?), dokonce trpí tak, že volí opakovaně zástupce Pětihnusu, viz. Jihlavsko a Vystrčil, atd…
    Lid se chce bavit, vařit a péct v TV, je ochoten se uskrovnit kvůli zlým Rusům na Ukrajině, které samozřejmě nenávidí, a podporuje Fialku, páč to myslí upřímně, a Babiš je zločinec.
    Toť exkurze do IQ plebsu – realita jaksi bourá pohádky o trpící společnosti – omyl, tato společnost neví, co znamená utrpení, nechová se tak, je zfašizovaná, zfanatizovaná, baští ČT09, nekomplikuje si život ověřováním faktů, a dokonale zvládá demonstrací nenávisti vůči všemu, co je nezařazeno, včetně vlastních blízkých.
    Tato společnost je ve fázi předválečné mediální masáže silně zasažena, dokonce by velké části válka vůbec nevadila, a stejně se neustale omýlá nesmysl o „trpícím obyvatelstvu“.
    Je alternativa skutečně příčetná, vnímá realitu, nebo jde o falze snahy, o žvanění pro žvanění?

   2. Josef původní.
    Tyto Vaše příspěvky,byste měl opakovaně psát každý den.
    Jen taková otázečka,kde vezme Německo peníze,na takovou podporu průmyslu,firem,půjčí si,nebo má tolik kolonii,když je obere,bude mít na podporu.Pak je tu ještě toto,většinu firem u nás vlastní Německo,tak ta podpora bude i pro nás,tvrdí se,že Německo prosperuje,díky našemu umu a levné práci

  2. Josef Původní:
   Hádku o trávu pro králíky jsem zažil kolem roku 1960. Končila fyzickým napadením (mezi lidmi, nikoli mezi králíky).

 4. jak to vidí bývalý poradce bývalého amerického prezidenta:

  „Je pochopitelné, že tato bezduchá vojenská politika musela každému ukázat, že Rusko brání Donbas a neútočí na Ukrajinu. Či řečeno jinak: kvůli západnímu mínění Rusko svou vojenskou operaci omezilo.

  Toto je samozřejmě též důvod, pro který Ukrajina odmítá jednat s Putinem. Ukrajina nemá žádný důvod k vyjednávání. Putin omezil válku na ruské oblasti a ponechal Ukrajinu nedotčenou. Zabíjeni jsou jen ruští civilisté a jen jejich města jsou ničena, zatímco Ukrajina pokračuje, jako by válka pro ni ani neexistovala.

  Washington je oddán svému poslání zničit Rusko a Kreml mu zatím tento jeho úkol nijak neztěžuje. A jestliže muži v Kremlu nejsou schopni pochopit fakt, že Západ vyhlásil Rusku válku a zamýšlí Rusko zničit, bude se konflikt i nadále vymykat kontrole. Takže zapotřebí je nyní rozhodující ruské vítězství, jež konflikt ukončí a ukáže washingtonským evropským loutkovým vládám, co by pro ně válka s Ruskem znamenala. Jen tohle a nic jiného dokáže válce předejít.“

  P.C. Roberts

 5. Asi brzy zakáží Císařovy nové šaty. Americká soft power staví na inklinaci hloupých lidí k jednotlivým prognostikům. A protože lidé hledají informace ve své sociální bublině, je snadné je uklidnit, stačí mít novináře z dané sociální bubliny, který ovlivní mínění dalších lidí. Navíc tonoucí se stébla chytá, a tak lidé hledají naději. Nikoliv v kostele a modlitbách, ale ve výrocích vlády a prognostiků.
  Až tvrdý náraz reality všechny probudí. I Němci za WWII museli počkat na dobytí Berlína, aby všem bylo jasné, že válka skončila prohrou nacistů. A někteří to nepřijali ani pak. Jejich mozek prostě vytěsnil nepohodlné informace, aby se nadále udrželi v komfortní zóně, že oni se přeci fatálně nezmýlili, když volili Hitlera skandovali na nacistických sjezdech.
  Podobně je to nyní, do poslední chvíle budou věřit Fialovi všichni ti, kdo volili pětikolku. Teprve ve frontě na Úřadu práce některým dojde, do jakých problémů se dostali pod modrým vedením Petra Fialy. i když doba je taková, že by si s potížemi úplně neporadil ani lepší premiér. Petr Fiala ovšem ve své ideologické zaslepenosti může za to, že dopady jsou o tolik horší oproti okolním státům.
  Počkáme si na další volby, ve kterých pětikolka odejde do věčných lovišť. Doufejme, že po ní přijdou lepší hospodáři. Teď nám budoucnost a míru frustrace voličů pětikolky ukáží až prezidentské volby.

  1. Gerde, obávám se, že nemáte tak úplně pravdu, protože lidé sice narazí na realitu, ale nepochopí příčiny, proč se změnila do (pro ně) neočekávané podoby.
   Voliči pětikolky budou většinově i nadále žít v představě, že příčinou jejich problémů a trápení je arciďábel Putin. Budou tedy chtít „ještě více Evropy“, ne-li „ještě více NATO“.
   Ani pád jejich „Berlína“ je, myslím si, nepřesvědčí o omylu. To bude jeden z řady důvodů, proč pád ČR bude v důsledku opravdu hluboký a možná i sebe/bratro vražedně dramatický.

   Ostatně, Gerde, šel byste někdy příští týden na sklenku vína? Pokud ano, pošlu vám k tomu mail.

   1. …pošlete Gerdovi souřadnice GPS na to víno.
    Jinak jsem chtěl moc pochválit Gerda za to, co napsal, jenže pak jsem si přečetl váš dodatek, který některá tvrzení rozporuje a sedí mi vaše vyjádření ještě více.
    Když čtu na LžiDnes v diskusích ohledně nedávných nabídek Putina ohledně plynu – buď přes Turecko nebo nějaké té zapomenuté, dosud nebombardované větve North Streamu: „Rusko už ukázalo všem, jaký je nedůvěryhodný partner, který odmítal dodávat…“

    Opravdu euronacisté jsou tak neskutečně tupí, že si ani neví, že MY (tedy Euroněmecko) jsme si zakázali ruské suroviny, viz sankce atd. ? Žádný Putin nic nezavíral a do poslední chvíle dodával, co slíbil ? Jak dlouho se němčouři patlali se s NS2, prodlužovali a prodlužovali jeho spuštění a může za to Rusko ?

 6. Zakladateli,
  naposledy Vás prosím, obraťte ten hloupý sled příchozích příspěvků od nejstarších k novým!!!

  (= znáte to, rozjedete diskusi o nesmrtelnosti chrousta. Po dvou hodinách, kdy chrousta probíráte zleva – doprava se k vám přidá třetí, a aniž by tušil, o čem si povídáte, vypálí na vás přiblblou historku, kterou zažil třeba na dovolené na Jadranu. Přijde …. desátý, mrkne na poslední příspěvek a myslí si, že ta diskuse je o Jadranu … takhle nějak to tu při tom velkém počtu diskutujících vypadá)

  Aby se v tom prase vyznalo = nechte o tom hlasovat, nebo to rovnou změňte, dík!

  1. Neobrátím, ani mne nenapadne.
   Tak, jak to je, si to vyžádali vaši předchůdci. Když to změním, zase budou brblat oni. Vždycky se najde někdo, komu se nelíbí to, co je aktuálně k mání – teď to zrovna vyšlo na vás. To je holt život.

   1. Dobrý večer všem

    a nešlo by mít někde nějaké tlačítko:
    seřadit od: – nejnovějších/nejstarších?

    Já vím, že je to opruz a možná to ani systém neumí. A není možné se zavděčit všem.
    Ale jak tak čtu příspěvky, tak je tu pár ajťáků, kteří by to třeba svedli naprogramovat.

   2. Zakladatel: Souhlasim s blbisem (sled prispevku). Je to hrozne a marni to cas.
    Mozna by se o tom dalo mluvit? Treba nekteri ti, co to chteli predtim, uz zmenili nazor. Pod vlivem prime zkusenosti?

    Prima zkusenost, prave ted. Clanek vidim poprve. Jedu dolu az nakonec, abych zacala od prvnich komentaru. Zdola jedu nahoru. Kdyz se dostanu na komentar, ktery odpovida na cosi vic nahore, musim hledat ten prvni, pak jedu dolu ctouc vsecky odpovedi. Na konci vlakna musim jit nahoru, a najit, kde jsem pred chvili byla. Pak zase ctu odspodu nahoru az zase narazim na vlakno, hledam zacatek, a jedu od vrchu dolu. A tak porad… kdyz prijdu k diskuzi co je par dni stara a ma tri stranky, tak je to dost zabirak.

    A je to proti prirozenosti, cist odspoda nahoru.

    Nemohl by se usporadat dotaznik, aby se uvidelo, kolika to sedi a kolika ne? Anebo dat moznost si to sam usporadat, od nejstarsiho ci nejnovejsiho. Umoznuje to WordPress?

    1. Jeden den smutek mívám
     Druhý den radost mám
     Smutek potlačím, já se nemračím
     I když se to někdy zdá

     Já se nedám xmutku zlákat
     Radost proudí do mých žil
     Kdybych měl hned nad vším plakat
     V slzách bych se utopil

     Proto dál jen si zpívám…

       1. Spíše bych od Vás čekal opravu, než rádoby vtipnou repliku. Zrovna od Vás bych dvojí standardy neočekával puristo. Pokud by Vaše říkanka byla celá v sms kovém módu, bylo by to přijatelné, ale takhle to bije do očí. Nemá to cenu. Hlásím ponor.

     1. Já s písničkou jdu jako ptáček,
      tralala, lalala, lá ;
      ptáčku vyleť až nad obláček,
      tralala, lalala, lá,
      zazpívej tam sluníčku,
      tuhle naší písničku,
      ať na cestu nám pěkně svítí,
      nemračí se ani chviličku.

      Já s písničkou jdu jako ptáček,
      někdy spadnu na nos- to se ví.
      Jen začnu zpívat jako ptáček,
      hned mě všechno přebolí.
      Kdo se nerad usmívá ,
      ten je starý protiva,
      vždyť na světě je přeci krásně,
      tralala lalala lá.

  2. Blbíši, vždyť je to jen otázka zvyku.
   Je přece jedno, jestli bude diskuze začínat prvním nočním příspěvkem a Vy budete pokaždé rolovat dolů až tam, kde jste to naposled četl nebo bude diskuze začínat nejnovějším příspěvkem a Vy budete pokaždé rotovat dolů až tam, kde jste to naposled četl.
   Nezapomeňte, že je tu asi více čtenářů, které zajímají jen poslední čerstvé příspěvky a ty by měly být tedy první vidět.
   Mimochodem, pokud by Vám Zakladatel vyhověl, tak já budu první, kdo bude pištět, protože už jsem si navykla na to, jak je to teď.

  3. Maneca:
   Ano, všiml jsem si, že hodně „Vašich“ čtenářů diskutujou stylem Jadran a opravdu se nemýlíte, byla ste první… já navrhoval hlasování, ale když holt: “Neobrátím, ani mne nenapadne.“, tak sem už napsal, že se prostě podle toho zařídím, nic víc – nic míň, zdravím.
   Halanov:
   Čta Vás, sem o tom zcela přesvědčenej.

   1. Blbíši,
    tak či onak – jsme zde u Zakladatele na návštěvě.
    Pochopitelně můžeme na návštěvě požádat, aby hostitel dal na stůl prostírání jiné barvy, on nám buď vyhoví nebo nevyhoví… ale nemůžeme se kvůli tomu na něj zlobit.
    Pravidla určuje on.
    Zakladatel není veřejnoprávní médium a nepobírá od nás poplatky.

    1. Maneca:
     stylem diskuse Jadran sem dle mého dostatečně vejš vysvětlil, že ho nechápete a dokonce ani ty „uvozovky“ není můj problém. Mně úplně stačí to kolečko myši, který tenhle blbej systém Jadranu vyžaduje
     Asfalťáku, Asfalťáku:
     navrhoval hlasovat,
     že do toho pletete bonton, není opět můj problém

     … a víte co, nechte to už bejt!

     1. Blbíši, ani po Vaší informaci
      „stylem diskuse Jadran sem dle mého dostatečně vejš vysvětlil, že ho nechápete a dokonce ani ty „uvozovky“ není můj problém. “
      stále netuším, co je diskuze stylem Jadran. Nevím, kde „vejš“ jste to vysvětlil.

      Podívejte, Blbíši, mě mrzí, že se na mě zlobíte, protože zde na tomto blogu patříte k mým oblíbencům.

      Zakladatel tu několikrát naznačil, že na tomto blogu nebude panovat demokracie, ale absolutní monarchie , tedy že se o ničem hlasovat nebude a vše bude rozhodovat Zakladatel. Berte nebo neberte.
      Myslím, že i tomuto státu by prospěla vláda absolutního osvíceného monarchy víc než vláda spolku deviantních aktivistů.

 7. Vy máte starosti!
  To studenty MUNI trápí něco zcela jiného:
  Genderově neutrální WC na Masarykově univerzitě
  „My zde podepsaní žádáme o označení toalet na MUNI jako ,,genderově neutrální“. Studentům se často stává, že nemohou nalézt toalety určené jejich pohlaví, což může vyústit v nepříjemné situace a mít negativní dopad na jejich zdraví. V nejhorší situaci se ocitají studenti, kteří se identifikují jako nebinární. Naplnění fyziologických potřeb je více než důležité pro efektivní práci na půdě školy, i proto je pro nás blízkost a vhodné označení toalet velmi důležité.
  https://www.petice.com/genderov_neutralni_wc_na_masarykov_univerzit

  1. tvl., to tam bude opravdu 72 různých druhů hajzlů?
   A co když za půl roku bude těch pohlaví 120?
   Ani nechci domyslet, co nastane, když někdo nenajde „svůj“ záchod.
   Jak psal předdiskutující – do křáků.
   Ale to pak bude v aleji strašně nasráno nakakáno.

   1. Přitom by stačilo jednoduché řešení, které by vyhovovalo všem pohlavím stejně – přišroubovat mísy na strop. Vedlejším efektem by byla úspora vody.

  2. Docela sranda, ten strašný pokles schopností studentů Masaryčky. Přes stolet/102/ dokázali všichni studenti najít hajzlíky, akorát nynější jsou na tom tak špatně že netrefí… To je opravdu, ale opravdu neskutečné co to tam studuje za ……

    1. :- ), chtěla jsem jim tuhle poznámku dát pod tu petici, ale komentáře vypnuty… Lituju všechny rodiče, kteří tam děcka pustí v domnění, že jim pomohou. A tím je vlastně zničí. Jak bohužel….

  3. Přitom není nic jednoduššího!
   1)všechny dosavadní záchody zavřít, resp. přeměnit je na vylévárny.

   2) Místo nich do auly umístit duhové nočníky
   3) každý nočník by měl v místě mezi nohama přišroubovanou vertikální tyč. Na ní by byl v místě rozkroku výrazný umělý fíkový list (pro exhibicionisty snímatelný , průhledný či zvětšující (fresnelova čočka!)
   4) Ve výši očí průměrného studenta by byla magnetická tabulka, na níž by venčící studento či profesoro vždy přiklaplo název svého momentálního genderu (Nesmíme totiž zapomínat, že genderohlaví je možno měnit i několikrát denně!
   Tabulku by každý nosil na šňůrce na prsou, aby případný sympatizant věděl, zda má harašit sexuálně nebo asexuálně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *