18 července, 2024

Další pracovní porada…

Ne, já snad už do té práce raději nebudu chodit. Zaskakoval jsem za kolegu obchodníka, který je doma s covidem a musel jsem za něj na obchodní poradu. Jen si poslechnout cvrkot a pak mu to přijet domů převyprávět, protože teď začíná poslední dějství zemědělského roku – účetnictví. Řeší se závazky a pohledávky, zemědělci přemýšlejí, jestli kvůli daním prodají svojí úrodu ještě letos nebo až v lednu příštího roku, chystají se smlouvy na další sezónu a vůbec panuje taková kupecká nálada, protože práce už byla vykonána, teď je zapotřebí zarputile bojovat o každou výhodu, tvrdě vyžadovat bonusy a nechat si pro korunu vrtat koleno.

Kolegové obchodníci mají tuto dobu nejraději, protože už se nehoní po poli se vzorky, naopak, běhají za svými zákazníky se zápočty vzájemných závazků, teď přicházejí na řadu roční prémie za obrat, prostě my technici už máme víceméně po sezóně a tak jsem měl čas prosedět den excelovských tabulek se záznamy o zákaznících.

Mimochodem – pak jsem se v klidu zastavil o covidového kolegy doma, vysypal jsem mu plnou tašku dodacích listů a faktur, řekl mu, jak vypadá situace, dali jsme si kávičku… a všem to bylo jedno. Covid už prostě není téma, nikoho to nezajímá, nikdo svojí firmu podle covidového nebezpečí už neřídí, lidi už se ani neobtěžují covid někde hlásit a chodí s ním i do práce… tolik k loňským obavám, jak tu bude trvalý doktorský koncentrák… Pro všechny politické strany z toho podle mě vyplývá jednoduchá rada – mluvte méně o covidu a více o drahých energiích. Ještě pořád mám pocit, že se cvičí na minulou válku.

Zpět k zemědělskému sektoru…

My o našich zemědělských partnerech víme úplně všechno. Známe mnohem lépe než oni jejich výměru, víme mnohem lépe než oni, co jsme jim prodali za osivo, jakou odrůdu, kde to vyseli, jak hustě, jakou tam měli bonitu, kolik dusíku mají v půdě, známe lépe než oni jejich půdní rozbory, víme jaké měli reálně výnosy a samozřejmě známe lépe než oni i jejich finanční situaci. Povinností obchodníka je vědět OFF – o fšech fšechno.

A já jsem se na poradě dozvěděl, že jsem se s jarními odhady vůbec nespletl. Třetina zemědělců v našem portfóliu je s penězi na dně. Už prostě nemají, kde brát. Nemají nakoupená hnojiva na jaro, protože jsou strašně drahá, úrodu mají už víceméně prodanou a do dalších žní je hodně daleko. A firemní rozkaz zní: nepůjčovat jim, protože to nebudou schopní splatit. Půjčovat jedině proti zástavnímu právu na jejich pozemky.

Další třetina zemědělců je na tom o něco lépe. Jedná se především o ty, kteří na jaře dokázali odhadnout situaci, zadlužili se, ale nakoupili hnojiva sice draho, ale pořád za směšné ceny oproti dnešku. Ti sice už mají úrodu také víceméně prodanou, protože museli splatit své závazky, ale mají jaro pokryté. Tyto bude možné úvěrovat, protože se zřejmě dostanou ještě před žněmi finančně na nulu, ale po žních budou mít čím platit. Pak budou v té stejné situaci, v jaké je ta první třetina teď.

Poslední třetina zemědělců je v pohodě. Jsou to většinou akciovky, stojí za nimi nějaký kapitál – společnosti, které investováním do půdy utrácejí svůj zisk a mají v tom dobře uložené peníze. Ti samozřejmě bez problémů nakoupili hnojiva i ostatní propriety nadlouho dopředu, protože jim bylo jedno, jestli peníze utratí teď nebo za půl roku a díky tomu pohádkově vydělali, protože nakoupili za staré ceny, ale prodávali už za nové. Toť deagrofertizace v praxi… Díky velmi promyšleným krokům zemědělského imbecila Nekuly jsou malí zemědělci na pokraji krachu, střední zemědělci zkrachují za rok a velcí zemědělci zcela opanují situaci, protože díky kapitálu levně koupí, draze prodají a pozdrží splatnosti.

Mimochodem… to se také dalo čekat… Na fejsbůku se dokolečka dokola objevuje srdceryvný dopis jedněch zemědělců, kteří Nekulovi fandili, velebili ho za jeho skvělou zemědělskou politiku zaměřenou na malé rodinné farmy, byli sdruženi v té správné asociaci, která měla u soudruha ministra dveře dokořán a kteří vždycky nadávali Andrejovi za jeho Agrofert. Farma Mikolášovi. Produkovali zejména mléko.

Samozřejmě to dělali přesně tak, jak jsem psal před půl rokem – prodávali mléko s příběhem, které bylo docela drahé. Ale ve světě nadbytku a blahobytu si zákazníky našli. Po republice běhá dost bohatých lidí, kteří nemají problém dát za mléko dvojnásobnou cenu, protože je fakt kvalitní. Ale celý národ za takové peníze nenakrmíte.

Ti teď zjistili, že musejí zdražit tak, že už to není k zaplacení ani pro relativně bohaté zákazníky. Mraky předpisů, bo veterinářům je jedno, kolik stojí elektřina a plyn, spousta papírování, už předtím se museli hodně ohánět, aby měli klientelu… hotely, cukrárny… a teď najednou lidi začali šetřit, protože jsme ve válce a pro porážku Putina stojí za to přejít na levnější krabicové mlíko. A je po žížalkách.

Nemyslete si že jsou jediní. Právě tihle zemědělci, kteří dokázali projít přes to šílené papírování a udrželi si malou mlékárnu, malá jatka, malou prodejnu a zvládli to díky tomu, že brutálně draze prodávali vysokou kvalitu, ti teď přijdou na buben jako první. Většina jejich zákazníků si teď bere dva svetry a ceny energií řeší tak, že si odpustí kvalitní večeři v kvalitní restauraci, takže si odpustí výrobky právě těchto extrémně drahých zemědělců.

Řezník Kšána je podle mě další na řadě, protože když jste byli zvyklí dát za kilo jeho masa tisícovku, tak těch deset tisíc korun, o které máte dražší topení, ušetříte na blbých deseti kilech masa… na kterých ale on má velmi slušnou marži, o kterou přijde. Určitě mám mezi čtenáři někoho, kdo u Kšány alespoň občas nakupuje… tak se tam porozhlédněte a dejte vědět…

No nic… varoval jsem je už před rokem, varoval jsem před zemědělskými experimenty, varoval jsem, že národ nenakrmíte ultradrahým kvalitním jídlem, protože na to národ nemá… varoval jsem před asociací malých zemědělců, varoval jsem před Nekulou… bubnoval jsem na demonstrace a tihle všichni si mysleli, že se jich to netýká…

Při brutálně rostoucích nákladech vyhrává konkurenční boj efektivita…. vyhrají velké masokombináty, gigantické zemědělské koncerny, obrovské traktory a pořádné drancování… Včera jsem to říkal, koukáte na to v přímém přenosu, jak Bůh trhu, pokroku a efektivity vítězí nad Matkou Zemí.

Je to sice slabá útěcha, protože samozřejmě vidím to nezměrné úsilí, díky kterému ti malí zemědělci svoje podnikání vybudovali… ale když zkrachují, přestanou alespoň kecat o tom, jak potřebují víc dotací, protože oni jsou ti jediní opravdoví zemědělci se vztahem k přírodě… + deset certifikátů kvality od neziskových organizací. Ne, nelituju je, kdyby četli Vidláka a zařídili se podle toho, mohli jsme být jinde. Ale oni věděli, že takhle vláda je mnohem lepší než ta Babišova.

Takže je vám to všem jasné? Třetina zemědělců bude mít co dělat, aby se dočkala příštích žní. Druhá třetina zemědělců bude mít stejné problémy příští podzim a velké koncerny si všechno koupí, protože trh je svatý a vyhrává nejnižší cena.

363 thoughts on “Další pracovní porada…

 1. TVL, já jsem ale kus cy*a.

  Já jsem vám neprozradil tu pointu s odkazem na písničku pod kpt. Nemem.
  Ta Haghita, která volá, že když nemáš svou zemi, tak jsi ho*no a brzy zdechneš, tak to je pohoří v Rumunsku a samozřejmě patřilo do konce WWI. Feferonům!!!

 2. OT:
  “Z ústřední mešity v německém Kolíně nad Rýnem v pátek poprvé veřejně svolával k modlitbě muezzin, a to s pomocí dvou amplionů. Svolávání trvalo necelých pět minut …” idnes

    1. Já vím… Bohužel to nebyl sumec… O hojný import se stará stejná sorta „cestovek“…
     Aneb jak mimořádně odporně znesvětit kvanta evropských obětí tisíciletého krvavého střetu… I když pravda, třeba Frantíci s Osmany vesele spolupracovali na zničení konkurence z Rakous…

 3. Nemo, ač obecně vám nelze moc vytknout a máte pravdu, tak pokud je něco neprůchodné je nutné pracovat na změně obecného narativu. A to je proces na roky a vůbec se nemusí povést. S vaším hodnocením prof. Kelera souhlasím – a jistě i mnoho dalších – ale navrhovat ho za presidenta nemá naprosto žádný význam. Jen to rozmělňuje šanci jiných, průchodnějších. Valná většina kandidátů je jen do počtu a splňuje definici, kdo chce někoho ve volbách poškodit, navrhne mnoho podobných kandidátů.
  Poslední volby do sněmovny to potvrdily. Milion hlasů bylo zcela ztraceno v množství podobných malých subjektů.
  Pokud bych chtěl současné vládě při volbě presidenta pomáhat, jednal bych jako vy, Navrhoval samé slušné lidi, kteří nemají v současné době šanci. Jste dobrý!

  1. Je dobrý! Je to taky kapitán Nemo! Má zkušenosti.
   Obecně se strejdo jedná o klasický postup,. kterému se v radiolokaci říká klamné cíle. Na obrazovce je spousta odrazů a za chvilku obsluha neví, který z nich je nepřátelské letadlo nebo raketa a který ne.
   Nicméně si myslím, že to nedělá schválně. Prostě ho Kellner napadl.

   1. Jak ste stary, tak ste kocur. Můj příspěvek, nebyl o tom koho máme volit. Moje rozvaha byla koho bych volil, kdyby se nám Ostravakum blysklo v hlavě a potlačili našeho chlopa, kery vi kera bije. Napisal sem od razu, že po funuse. Napisal sem , že Ostravske cypy ani nevi jakigo fajnego chlopa majum v chalupě. Kery by za prezydenta byl fajny.
    Poser si prso Kocoure s klamnými cíli. Sám jsi klamný cíl.

  2. Já určitě nechci současné vládě napomáhat a prof.Kellera nenavrhuji a vím, že není kandidující. Bohužel i ti co jsou kandidující nejsou zvolitelní, protože…
   Skálu odepisujete protože… Pro mne je z kandidujících jediný volitelný,ale…
   Vitásková, byť mediálně známá je taktéž nevolitelná… protože. Takže vlastně není koho volit. Takže už teď víme, že kdokoliv bude zvolen není ten náš. A strategie jestli generál, nebo prodejná profesorka je jen chiméra.
   Má disputace byla jen o tom, že když už se tady bavíme seriozně kdo by byl nejlepší, se na pana Kellera zcela zapomnělo. A nemyslím si, že nechat ho jen v „ústavu“ je to nejlepší. Naopak. Je více průchodnější než Skála, protože není ofiko komunista. Občan ho nazval socdem, ale copak socdem neměla svého času docela slušnou základnu? Můj osobní názor je, že právě on by mohl v budoucnosti být lídrem nové socdem. Pokud se najde dost lidí , kteří ho popostrčí k jeho lídrovství. Jenomže jak říkáte to je běh na dlouhou trať. A osobně se obávám, že již nebude čas na dlouhé tratě.

  3. Byl jste velmi zdvořilý a tak se Vám náleží odpověď ve stejném duchu. Znova musím zdůraznit, že jsem pana profesora nenavrhoval jako dalšího volitelného kandidáta. Pouze jsem si povzdechl, že si na něj nikdo nevzpomněl alespoň slovem. Bavíme se samozřejmě o těch, kteří jsou nám předkládáni jako kandidující. Pro mne je tam jediné jméno volitelné, avšak s vědomím, že neprojde. Tudíž celé volby jsou jen fraškou pro ten zbytek( úmyslně nepíši plebs).
   A pro to můj povzdech nad tím, že nejrelevantnější nekandidující člověk není ani zmíněn mezi námi a zvláště pak mezi Ostraváky. Profesor Keller je z mého hlediska nejvhodnější kanditát na prezidenta této země. Nic víc nic míň.
   Takže rádoby chytré poznámky Kocoura Staršího o klamných cílech možná zaujmou, ale pro mne tento člověk je skutečný a není klamným cílem. Je to chlap se vším všudy i když nekandidujícím. Bohužel

   1. Také bych brala Kellera všema deseti. Ale současně je mi jasné, že by do toho nikdy nešel.
    Je na to moc slušný a inteligentní. Osobně bych mu ani nepřála zničené soukromí a propírání nejenom v bulváru.

 4. Zajímavá zpráva ze Švédska:

  Je definitivně rozhodnuto! Andersson konči!!
  Ulf Kristersson a Jimie Akesson začínají úřadovat….

  Švédsko se chystá stavět jadernou elektrárnu , pravděpodobně s Ruskem!
  Nepřizpůsobiví migranti budou deportováni, důchodci dostanou přidáno 150€, platy jdou od ledna nahoru všem!!!!

  Nová vláda vyčlenila miliardu na děti a sportovní aktivity!!!
  Ve Švédsku platí desítky let staré pravidlo, že co nová vláda slíbí, to splní!!!!

  Nová vláda Švédského království tímto zdraví NATO, kam nevstoupí, a přeje
  hodně zdraví Von der Leyen, která ho po těch zprávách bude potřebovat…
  Proč se tím nechlubí mainstreamová média⁉️

  https://www.dw.com/en/swedish-election-the-astonishing-rise-of-the-right-wing-sweden-democrats/a-63100694

  (došlo mailem)

  Tak nevím, je to fake news nebo není?
  Ano, pro některé je to určitě poplašná zpráva.

  1. Nerozborná jednota Západu se nám začíná pomaličku a nenápadně rozkládat.
   Každá země má své zájmy a stará panna EU už to nemůže udržet pohromadě.
   Bude nějaké „Evropské jaro?“

   1. Začne se to rýsovat, jen co se ještě krapítko ochladí a a lidi začnou střízlivět. Ne nadarmo se zdražováním bylo domluveno „až po volbách“. U nás už se zdražuje taky

 5. Vyjadřuji se zde velmi málo, jelikož cítím, že si tady hoví docela úzká skupinka diskutujících, kteří jen tak někoho mezi sebe nepustí, ale také že mne nebaví dlouhé disputace a taky raději raději čtu více či méně fundované a starší místní doyeny. Jestli Vám to nebude vadit, dovolím si vstoupit do prezidentské diskuze, byť s křížkem po funuse s názorem a ani tak současným návrhem na člověka na kterého tady ani jeden z Vás nepomyslel. Je to profesor Keller. Je sociolog s úžasným nadhledem. Je to člověk, který tudíž chápe společnost a její zákonitosti, je to člověk, který má načteno a pochopeno více filozofů a ideologií než Vy-My všichni dohromady. Byl politicky aktivní svou účastí v EP. Je vtipný atd. Nechce se mi vypisovat co všechno je, ale taky Ostravák a ještě se k tomu hrdě hlásí (Ládíku!!!). Být Ostravák znamená mít koule. On je má na cokoliv. Škoda, že jste na něj zapomněli. Škoda, že jste jen čecháčci ve své převaze. Malí a zaprdění.
  S úctou taky Ostravák kpt.Nemo

  1. Problém tkví v tom, že jak pan Keller, tak pan Paroubek jsou ryzí SOCIÁLNÍ DEMOKRATÉ. Tedy levicově a silně protiválečně orientovaní.
   Zatímco zde podporovaná „alternativa“ je PROGRAMOVĚ identická s pětikolkou. S kosmetickým dodatkem vlastenectví.
   PROTO se zde neobjevila ani zmínka o panu Kellerovi a pan Paroubek je zmiňován jen okrajově.

   Já už jsem poukazování na absurdnost „alternativy“ vzdal.

   1. Takže pro válečný prezident je ten průchodný? Co je to kuwa za logiku. Takže sociální demokrat je neprůchodný? On nebyl socdem, byl na jejich kandidátce do EP. Ale ano má jistě sociální cítění. Měl jsem diskuzi s přítelem a ten se vyjádřil, že dokud nevyhyne generace mých rodičů což jsou ročníky okolo 1940, nebude moci dojít ke změně. Tehdy jsem s ním nesouhlasil, ale Vy mne nutíte změnit názor. Řeknu to slovy z filmu : Vrať se do hrobu Občane!“

    1. To se laskavě zeptejte těch, co zde prosazují líbodémo „alternativu“/“opozici“.
     Já jsem se Vám pouze pokusil vysvětlit, proč zde nacházíte ty názory, které nacházíte a kritizujete.
     Osobní útoky si laskavě vetkněte kam libo.

     1. Možná kdyby jste se pro pana profesora vyjádřil souhlasně a pouze s politováním zkonstatoval a dovysvětlil jeho nevolitelnost, mohl by jste se vyhnout případnému nedorozumění a osobnímu útoku. Ale to je pro Vaše blahorodí, které na nás shlíží shůry, příliš mimo rozlišovací schopnost. Už jste si skočil pro pátou dávku?

       1. Dobrá, omlouvám se. Ale nikdo, podotýkám nikdo další ani Ostraváci, jeho jméno na tomto blogu nezmínili. Bavíme se tady o alternativě pí. Vitáskové, pro kterou jsou kabelky za 50.000 a její kamarádky viz Vesecká to pravé ořechové. Vitásková je Trojský kůň. Takže vlastně tady není koho volit.Na menší zlo já nehraji.Ještě jednou se omlouvám.Vám.

      1. kpt. Nemo mám dotaz , pár chvil tady sedím koukám a snažím se přijít na Váš myšlenkový pochod od Kellera a Paroubka k páté dávce. Mohl by jste mi pomoct a sdělit jak jste k výše uvedenému došel. Bude se mi lépe usínat .Děkuji

   1. Možná jste něco špatného snědl . Litovat Vás nebudu . Moji psí to mají taky tak. Ale dvacet let zapraný žaludek? To by jste si měl skočit k lékaři. Ne?

  2. Na prof. Kellera myslím zde nikdo nezapomněl. Je zde hojně čtený a citovaný. Jako ostravák navíc sdílím jeho náchylnost k „regionu rázovitému“. Nevím však, že by kandidoval, že by vůbec měl zájem o politiku a já myslím, že to je dobře. Je to skvělý sociolog, komentátor a pedagog. Ať to tak zůstane.

   1. No ono taky, kdo ví jestli by na to měl žaludek. Ne že bych byla proti, ale právě proto jsem pátrala proč nechtěl opětovně kandidovat do jurop. Přímo odmítl. Možná že sice umí perfektně analyzovat ale na ty tahanice a kulišárny nemá žaludek. A je to škoda.

    1. tohle jsem včil našla dovoluji si citovat“ z wiki
     „Do voleb do Evropského parlamentu 2019 se rozhodl již nekandidovat.[11] V rozhovoru pro DAV DVA prohlásil:

     Když jsem tam v roce 2014 šel, naivně jsem se domníval, že Evropská unie je schopna a ochotna ubránit své členy před tlaky globálního kapitálu, nadnárodních firem a velkých financí. Když jsem se ze svých iluzí vyléčil, vyvodil jsem z toho dva důsledky: V knížce Evropské rozpory ve světě migrace jsem se snažil popsat, jak funguje EU ve skutečnosti. Tou druhou věcí bylo, že jsem si pečlivě sbalil věci, abych v Bruselu nic nezapomněl, protože mi bylo jasné, že se tam už nikdy nevrátím.[12]

  3. Re: kpt. Nemo

   taktyzjetežnaštycype?
   (-:
   Doufám, že jsem vás moc nenas*al.
   Já totiž z Zosrááávy nejsem! Já jsem něco ještě horšího!
   Ale to určo víte, že jo.

   Takže speciálně pro vás a pro FŠECKYUPLNĚGANC vlastence.
   Ono to je sice maďarsky a o Maďarsku, ale to je přece fuck, že jo…

   https://www.youtube.com/watch?v=WRy5yAPKtXM&ab_channel=D%C3%A1vidPohl

   Kdyby se vám nechtělo hledat překlad:

   Hargita vzkazuje

   Nikdo vám nemůže pomoci
   najít novou vlast
   Pokud nemáte zemi, nejste nikdo
   Jste jako křehká květina, kterou spaluje mráz…

  4. kpt. Nemo,
   jsem rád, že dokážete ocenit kvality Jana Kellera.
   Zkusím ho potěšit vaším nápadem.

   Osobně se obávám, že by ho bylo na funkci českého prezidenta škoda.
   (Vzpomněl jsem si na upozornění pro uchazeče z knihy Zasl(r)aná pošta od Terryho Pratchetta:
   „Na tuto práci nemusíte být nutně blázen, ale pomáhá to!“ Jan Keller se mi jeví normální, což je u českého prezidenta v této době hendikep.)

  5. Nevím, možná jsem něco přehlédl, ale on , tedy pan Keller chce být prezidentem?
   Jestli ano, měl to dát najevo, jestli ne, tak jej nechte na pokoji, nejspíše ví proč to dělá.
   Jinak mám jej rád a byl by to určitě jeden z mých kandidátů.

   Dnes jsem si poslechl rozhovor Bobošíkové s Vitáskovou, ta baba Vitásková by vůbec nebyla špatným prezidentem , tedy paní prezidentovou. Nebyla jediná odpověď , kterou bych mohl nějak zpochybnit.
   Tak doufám, že se nějak tito kandidáti dohodnou a nepůjdou do voleb všichni na vlastní pěst, to by byla prohra.
   Vitásková má dohodu se Skálou, kdo bude mít větší šanci tak tomu ten druhý uvolní cestu.
   Bude tomu tak u Bašty? Nemyslím si. Bude tomu tak u Turánka? Myslím si, že ano.
   Leč myslet, znamená hovno vědět. Takže uvidíme.

  1. Putin rikal, ze dalsich odvetnych utoku netreba.
   Na Belgorod a oblast plus kurskou oblast to pada uz tak 3-4 mesice, tohle neni nic vyjimecneho, cele ruske pohranici je uz znicene a temer vylidnene.

   1. Re: Stridor

    Tak proč to zas včera Vasilům naházeli na hlavu znovu?
    Neříkal taťka Puťka, že netřeba útočit na jiná místa? On by to byl kapánek rozdíl…

    1. Holt potrebuji vasilu pobit co nejvic, nez svo skonci. Co by si s nima pocali, kdyby svo skoncila rychle. Par milionu sfanatizovanych a zruseny trest smrti. Pro ne bude asi platit to neni clovek, neni problem. Jen muj nazor.

     1. Re: Stridor, nemesis

      Já Readovku nerozporuji. Já jsem zcela pomýlen, jak soudruzi v 68, tím, co vidím kolem sebe.
      A je můj problém, že to není v Čechistánu. Že se na to dívám blbě. Úplně ganc.
      Jinak se mi zdá, že to vidím hodně podobně. Není člověk – není problém. neboli ukrajinská půda chce tři věci:
      1. hnojit
      2. hnojit
      3. hnojit

 6. Dexxi, Vaše níže uvedená kriteria:
  ——
  1. Je všeobecně známá osoba, většina lidí ví, kdo to je.
  2. Je to kandidátka s příběhem. Boj proti přesile mainstreamové mafie.
  (Žádná bezejmenná, poddajná nicka, jako Čaputová nebo česká Čaputová.)
  3. Je silná osobnost, nepodléhá tlaku, nehroutí se, ale bojuje.
  4. Její názory jsou všeobecně a dlouho (což značí názorovou konzistenci, na rozdíl od rychlokvašek, u kterých nikdy nevíte, kam se zvrhnou!) známy.
  5. Je odborníci na energetiku. (Na rozdíl od Pekariových nebo Richterových, které jsou odbornice maximálně na blbost.)
  6. Není v politice nováček, kandidovala za Úsvit a mluvila z pódia k lidem.
  7. Je dostatečně reprezentativní na funkci prezidenta.
  ‐——

  pro mě nejlépe splňuje Jiří Paroubek.
  Byl by to silný autentický prezident.
  Vitasková je skvělá paní, ale na prezidentku se nehodí.

  1. Na tohle, vám fakt asi nemohu nic říct. Jen to, že mne zřejmě nečtete! Pořád dokola v kruhu. Dobře, ještě to zkusím.

   Paroubek splňuje kritéria na prezidenta, PODLE VÁS!
   Kolik máte hlasů???🙄

   On splňuje kritéria i podle mne. A podle dalších z opozice. Kolik máme celkově hlasů???🙄

   Ve volbě prezidenta, se točí řádově miliony hlasů. Jsem to tu už, ostatně, psal.
   Aby vyhrál Paroubek nebo kdokoliv jiný, jsou zapotřebí hlasy mlčící většiny! Kandidát musí být volitelný pro co největší počet lidí!!!
   A to Paroubek, ani náhodou, není!

   Pokud chcete volit kandidáta, bez šance na úspěch, volte si Paroubka. Pokud takových voličů bude hodně, zase vyhraje pátá kolona. Tito voliči nás dostanou všechny zase do srabu. Teď se hraje o hodně. V případě neúspěchu může být Fyjalová vláda procházka růžovým sadem.

   Proto uvažuji o paní Vitáskové.
   NENÍ z mainstreamu a JE volitelná i pro mlčící většinu. Má reálnou šanci.
   Proto o Paroubkovi vůbec neuvažuji. Nemá šanci.

   Netvolitelný ideál x reálný kandidát.

   V případě výhry 5 koaly důsledky, jaké si možná nedovedeme představit!

   Chápete to??? 🙈

 7. Tenhle článek mi přijde jako hezky, trefně a na plnou hubu napsaný popis dlouhodobých příčin a následků současné války, bez zytečného fandění ..
  Přitom stručně a polpatisticky napsaný. S vylíčením zásadních chyb aktérů.

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/soucasna-etapa-zapasu-o-novu-rad-sveta
  Aotor je … jak to říct? marxovec?…Marxista asi ne, o Marxovi se traduje, že o sobě v pozdějších letech života tvrdil Soudruzi, já NEJSEM MARXISTA! , když si četl, co mu vkládají do huby.
  No a pokud by se vzbudil a přečetl si, co tvrdí dnešní tzv. neomarxisté, jeblo by s ním…

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/soucasna-etapa-zapasu-o-novu-rad-sveta

 8. MILÁ OPOZICE!!
  Jestli tohle nějaký rozumný z vás, bude číst!!

  Zaspali jste. Pořád spíte jako Šípková Růženka!
  Vy jste měli své kandidáty představit už před dvěma roky! Tu a tam, aby se zjevili v informačním prostoru. Aby mluvili o tom, že uvažují kandidovat na prezidenta. Aby si na ně lidé, pomaličku zvykali a pomaličku se s nimi mohli ztotožnit.
  Myslíte si, že své kandidáty, uvedete do paměťové stopy českých občanů, na poslední chvíli?? Tak procitněte!
  Na vaší straně není mainstream. Nemáte ani tolik peněz, jako vláda Páté kolony. Ve prospěch vašich kandidátů, nebude žádná agresivní kampaň. Na poslední chvíli to nenahoníte, ani náhodou. Pavel a Nerudová, v tomto punktu, vítězí nad vašimi potencionálními kandidáty, o bezpočet koňských délek!

  Koho potřebujeme? My normální lidé této země? Kteří chtějí v poklidu, slušně žít, pracovat a mají rádi svou vlast?

  VOLITELNÉHO KANDIDÁTA.

  Jak bylo řečeno, zaspali jste .
  Tozn. potřebujeme někoho, kdo je již teď (!) dostatečně známý.
  Potřebujeme charismatického kandidáta, tozn. někoho, s hlubokým příběhem.
  Potřebujeme někoho, u koho je dlouhodobá názorová konzistence, aby najednou, po zvolení, nepřebarvil.
  Potřebujeme někoho, kdo byl ve svém oboru úspěšný.
  Potřebujeme někoho, kdo se pod tlakem nehroutí, ale bojuje!
  Potřebujeme člověka inteligentního a zároveň dostatečně reprezentativního.

   1. Existuje, Alefe. Jen otevřít oči. Viz níže.
    A i kdyby neexistoval, pak stačí splnit podmínek co nejvíce.
    Ale takový člověk existuje.
    Podle mne je to takřka jediná možnost, protože teď už je pozdě.

    PS:
    Už po mně několikrát chtěli, abych podpořil kandidaturu Nerudové a Pavla. Z opozice nic. Nula.

  1. Víte, kde musíte najít voliče, aby vás kandidát měl šanci na úspěch?? Protože vše jedná řádově o miliony hlasů!?

   Mezi MLČÍCÍ VĚTŠINOU!!

   Proto přestaňte uvažovat o Baštovi, který je dobrý člověk, ale je už za zenitem. Od 50 ti let dolů ho volit téměř nikdo nebude, od 35 let se mu v kampani budou jen posmívat.
   Přestaňte uvažovat o lidech, které dnes nikdo nezná! Zaspali jste a ti lidé to dnes už nedohoní.

   Prohlédněte ke kritériím, popsaným nahoře a navrhněte a podporujte kandidáta nebo kandidáty, kteří je dokáží naplnit!

   Dám vám příklad

   1. Je všeobecně známá osoba, většina lidí ví, kdo to je.
   2. Je to kandidátka s příběhem. Boj proti přesile mainstreamové mafie.
   (Žádná bezejmenná, poddajná nicka, jako Čaputová nebo česká Čaputová.)
   3. Je silná osobnost, nepodléhá tlaku, nehroutí se, ale bojuje.
   4. Její názory jsou všeobecně a dlouho (což značí názorovou konzistenci, na rozdíl od rychlokvašek, u kterých nikdy nevíte, kam se zvrhnou!) známy.
   5. Je odborníci na energetiku. (Na rozdíl od Pekariových nebo Richterových, které jsou odbornice maximálně na blbost.)
   6. Není v politice nováček, kandidovala za Úsvit a mluvila z pódia k lidem.
   7. Je dostatečně reprezentativní na funkci prezidenta.

   Tady je část jejích názorů.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tady-si-snad-nekdo-preje-abychom-byli-ve-valce-s-Ruskem-Vitaskova-vynesla-mrazivou-uvahu-717309

   Ano. Paní Vitásková.

   TOHLE, je moje kandidátka na prezidentku.

   Můžete navrhnout další, klidně lepší.
   Ale ne to, co navrhujete teď!

   Vaši kandidáti, musí být VOLITELNÍ PRO MLČÍCÍ VĚTŠINU!

   Jestli nechcete volby projet, tak se vykašlete na Baštu nebo jakéhosi Turánka z Neználkova. Kterého už do voleb téměř nikdo nevezme na vědomí!

   Je to jednoduché.
   1. Pokud navrhnete volitelného kandidáta nejen pro vás, ale o pro mlčící většinu, možná vyhrajete, možná prohrajete.
   2. Pokud navrhnete kandidáta, volitelného pro vás nebo část z vás a ne pro mlčící většinu, prohrajete určitě!

   Vaše hlavní kritérium na kandidáta nesmí být osobní vazby, osobní řevnivost nebo skupinová stupidita!

   Hlavní kritérium musí být VOLITELNOST PRO CO NEJVĚTŠÍ POČET LIDÍ !!!

   1. Z toho, co se přihlásilo, je to jedna z volitelných osob a s hlediska nějaké strategie souhlasím, že jestli sjednotit protirežimní hlasy a dostat někoho do druhého kola, tak ona je dobrá varianta.

   2. Ano, bylo by velmi záhodno, aby se kanditáti tzv. nemeinstrýmu dohodli na nějakém klíči, který určí jen jednoho z nich. Mohl by to být např. ten nejlépe hodnocený po předvolebních debatách.
    Ostatní by potom odstoupili v jeho/její prospěch.
    Pokud se toto nestane je druhé kolo pouze pro kandidáty šestikolky.

    1. Přesně o to usiluje Skála, sejít se, prodiskutovat, vybrat jednoho s největšími šancemi, odstoupil by… leč, nikdo z alternativců na to neslyší. A vůbec, stejně to ještě není ani tak, jak říká dexx… někdo se jako měl před dvěma lety vyloupnout a jako loupat očima po voličích, aby si tito teď sedli na zadek před ním.
     My ty své známe a víme, koho si chceme zvolit, tak jaksi k nám ti lidé doléhají a víme o nich… Taky by se mi líbilo postavit jednoho, ale to by si snad museli střihnout… A my pak jako jeden muž bez debilního brblání (fakt trapného) jej jít povinně sakra za alternativu zvolit. Nazvěme to doprčic MOBILIZACÍ. Prostě hodíme do klobouku jména, a které vylosujem, za to budeme dýchat!
     Ne, nemusíte reagovat- koncakraja bychom se nedobrali, dlabejte na to. Tak jak na všechno, pitvořte se s přáníčkama.

     1. Já bych klidně bral i Skálu. Ale už vidím, jak podporovatelé komunisty Pavla nebo Fischera budou mít krvavé oči, že Skála je komunista a voličský mainstream se toho zalekne.

       1. Byl. Já bych měl pro dnešní dobu trochu jadré vyjádření požadavků:
        – aby nebyl kolaborant, aby nebyl sráč a aby měl už předtím nějaký kontakt s politikou nebo se jí zabýval.

        To první je jasné, to druhé proto, aby nepovolil a to třetí je čistě praktická věc, jistá kontiunita, osobní integrita, aby to nebyl mimoň a panic.

        No a pak jsou tu ty úvahy, jak si kdo myslí, že budou volit prorežimní voliči, protirežimní, jak která skupina a podskupina uvažuje, co preferuje, jak je vymaštěná atd .. tohle je ta část, která mě nebaví a částečně i iriruje.

       2. Ano, i Skálu bych volil. Pal to čert že komanč, mluvit umí a myslí mu to. Bohužel někteří to nedají a radši volit nepůjdou. Dejme si tedy nějakou anketku a pak jsem ochoten přesvědčovat bábu i s dědkem 🙂

     2. Anonyme!

      Píšete, MY víme, koho zvolit a další věci…
      Ano, my víme. Ale naše hlasy nestačí!
      Kandidát na prezidenta, MUSÍ mít hlasy mlčící většiny! Pokud tyto hlasy nedostane, můžeme si s naším kandidátem …… však víte co.

      Kandidát musí být volitelný pro co nejširší spektrum lidí !

      Je to těžké na pochopení??

      1. A jak to odhadnete, dexxi, vzdyt vite, jak je prizen lidu nevyzpytatelna a preletava.
       Bud to musite odhadnout, anebo se na to vyprdnout a volit srdcem….anebo toho kandidata, vygenerovaneho hlasovanim (doporucenim) alternativy.
       Stacila by anketa na strankach PRO, u Davida na Republice a pod.
       Anebo tady u Vidlaka, zacit se da vsude.

       1. Odhaduji to podle těch kritérií, jak jsem je napsal. Mají obecnou platnost. A podle svého okolí.

        Podle čeho byste navrhl kandidáta vy a koho??🙂

        1. Odhaduji to podle těch kritérií, jak jsem je napsal. Mají obecnou platnost. A podle svého okolí.

         Podle čeho byste navrhl kandidáta vy a koho??? 😉

        2. Vzdyt to pisu, podle ankety treba tady u Vidlaka.
         Nas spor je temer klasicky: vy jste presvedcen, ze Vitaskova je vseobecne znama a volitelna, ja vam rikam, ze pro naprostou vetsinu volicu je coby prezidentka mimo zaber, jen ji lide vidi, tak se ji leknou a prepinaji.
         Pred par dny jsem tu sveho kandidata napsal, volil bych srdcem Vitaskovou 🙂
         Radsi bych Foldynu, ale ten je uplne mimo. Skalu beru, gogem navrhovaneho Kmonicka taky, ten totiz ma jako jediny mimomainstreamovy parametry prezidenta.

        1. To si povime potom, jak dopadne vase Vitaskova, volitelna veskerym lidem.
         Predbehne ji i Hilser.
         Vzdyt i Vitaskova je kandidat vaseho srdce, temer nulovy dosah jeji osobnosti si racionalizujete.
         Coz neni podryvani, protoze takhle je na tom kazdy kandidat alternativy.
         Proto rikam: jedine anketa, na vyssi urovni neoficialni primarky alternativy.
         Pokud tedy chcete shodu a ne jen rozestvavat 🙂
         (humor)

          1. Je to druhy komentar nad timhle, kde vam vysvetluji, ze dle sveho srdce budu volit Vitaskovou. Prijde vam tahle vase reakce v poradku?
           Diskuze jak hop! hop! hop! na Vaclavaku, skoda.

      2. Je. Mlčící většina s námi tuhle hru nehraje a je pro ni těžká na pochopení. Totiž ta hra je jednoduchá, ale že ji hrajeme, je těžké na pochopení.
       Nicméně, jelikož se nedokáží domluvit na jednom kandidátovi lidé, kteří o politicko společensko globální situaci přemýšlí a své životy si již nedovedou představit v bezvědomí, postavit před oči bezchybného kandidáta mlčící většině, kterého jim vybere alternativa, kterou bytostně zasahují různí kandidáti, to je takový kampaňský oříšek.
       Klobouk se vám zřejmě nezdá, protože je to risk. A my… my jedeme na jistotuuu. Neboť už nikdy více to, co tu bylo, jelikož teď… teď se to přeci už musí podařit.. atd. atd. Nakonec všichni stejně vsadíme všechno na jedno zrnko z hromady písku. Ale neva, hrajem

       1. Existují taková kouzla jako průzkum veřejného mínění. Když ale je to veřejné mínění poněkud nestabilní, což je, stačí jeden dva názory a už se obrací…
        Veškerá zdejší debata o kandidátech je naprosto střelená, předčasná a odtržená od reality. Ostatně – záleží tak hodně na presidentovi, když máme takovou vládu?

        1. Vzhledem k tomu, ze Zemana chteli zavrit do blazince, pak prezident asi vyznam ma.
         Debata prichazi o rok pozde, rozhodne neni predcasna.
         A debata je realna, muj nazor:
         Pokud necha alternativa procesu volny prubeh, volba prezidenta bude kopirovat posledni parlamentni volby- sjednoceny mainstream vyhraje nad roztristenou opozici.
         Sjednoceni opozice znamena shoda nad jednim kandidatem.
         Shoda je mozna dvoji metodou: bud dohodou, anebo hlasovanim.
         Vyznam debaty je ve zjisteni, jestli jiz prisel cas nad opozici zlomit hul, anebo ji jeste brat v potaz.

   3. Ano, Vitásková je rozhodně lepší varianta než Nerudová, a vaše kritéria snad i splňuje.

    Dávejte si pozor na klábosnici, dexxi: „…nebo jakéhosi Turánka z Neználkova“ . Tohle zase nesplňuje kritéria moje.

    Pokud jste chtěl říct, že pan Jaroslav Turánek začal s kampaní pozdě a není mezi lidmi příliš znám, což je bohužel pravda, měl jste zvolit formu zdvořilou a nebo aspoň neutrální.

    1. Vyplatí se pana Turánka si poslechnout – já jsem ho sledoval v kovidové době. To není moc člověk do politiky ani projevem ani zaměřením. Nikdy se neangažoval, lidi jej znají jen jako protikovidového bojovníka a téma konce zimy nebude kovid, ale energie, o které neví nic.
     Asi se rozhodl na poslední chvíli a myslí to dobře. Já si myslím, že nesežene ani ty podpisy.

     1. Doktor Turánek není, ani nebyl protichřipečkovým bojovníkem.
      Jen uváděl na pravou míru dezinformace, které v mainstreamu rozšiřovala česká vláda.
      A vysvětloval, jednoduše a polopaticky, aby pochopili všichni.
      Možná proto se ocitl v nemilosti oficiálních idiotů z MZd i mainstreamu, tak to mohlo u některých vyvolat dojem, že byl/je bojovník. Jestli tedy pro některé bojoval, tak jen správnými a přesnými informacemi.

    2. Myslím, že vám nejde konkrétně o ten nevinný obrat. Je to zbytečné. Skutečný background je jinde.

     Já toho pána neznám. Když někoho lidi neznají, říká se o něm, že je z Neználkova.
     Není to nic pejorativního, natož sprostého, jen řečnický obrat.
     Stejně, jako i zde „odbornice na blbost“ a další obraty, ode mě i od druhých. 🙃

   4. Podle meho Vitaskovou zna jen par lidi na alternative a pro jeji vetsi cast (alternativy) je nevolitelna, protoze se vyjadruje vetsinou politicky, o coz lidi nemani zajem, ti vyzaduji noblesu. Vzpomente na Alenu Hromadkovou, Vitaskovou ceka podobny osud, lide ji odmitnou jako babu princmetalovou, pavlacovou babu, co se chce jen hadat.
    Jinak patri i k mym beznadejnym favoritum.

    1. Neda se tu udelat anketa?
     Jasne je, ze na spolecnem kandidatovi se alternativa neshodne, pak by to slo udelat skrze neformalni referendum, aby lidi videli, jaky ktery kandidat ma sance.
     Proc vlastne neudela alternativa neco jako primarky? Tim by se vec krasne vyjasnila.
     Chce to jen nekoho angazovaneho, kdo by venoval internetovemu hlasovani cas a praci…a na tom skonci nas boj za republiku 🙂

     1. Vitáskové příběh je všeobecně známý. Natočila rozhovory, pořád píše články.
      Občas je i v TV. Teď je o no článek v PL.
      Má svou vlastní nadaci.

     2. Anketa se da udelat na free webu, sem link a pak vyhodnotit. Ovsem pujde i o to, jestli nekdo nezapoji klikaciho robota nebo neco podobneho.

      1. Cim vice robotu, tim lepe. Pokud budou v ankete jen ti, ktere rezim nenavidi, pak jim nepratelsti boti jen nechtene zvysi rating 🙂

   5. dexxi.
    Media dělají kampaň a stačí jim na to měsíc dva.
    Kdo někdy slyšel o Čaputove a je prezidentskou.
    Kterýkoliv kandidát co neprojde sítem USA.nemá šanci.
    Volit se chystám.ale jen z důvodu. aby můj hlas dostal někdo než si přejí v USA.
    Vitásková to nebude,dost dlouho se pohybuje kolem energii a část viny na současných problémech určité má.

    1. „Vitásková to nebude,dost dlouho se pohybuje kolem energii a část viny na současných problémech určité má.“
     A uz je to tady, dlouho to netrvalo!
     Rekni mi, koho chces volit, ja ti vysvetlim, jakou vinu nese!
     Presne proto jsem namisto dohody pro anketu, udelanou nekym s jiz vybudovanou alternativni povesti.

    2. Zemědělče,

     příběh Čaputové není souměřitelný.

     Myslíte si, že maistream bude dělat měsíc, dva, reklamní kampaň, někomu z opozice? 😄

  2. dexx napsal:
   14 října, 2022 (17:46)

   Vážený pane dexxi
   Zaspali jsme, nebo zaspali jste?
   Vy jste měli své kandidáty představit?
   Vy jste Mimoň?
   Co jste udělal vy?
   Budu slušný.
   Jděte do Brusele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *