6 prosince, 2023

Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?

Náš nový náčelník generálního štábu Karel Řehka se stihl velmi rychle proslavit. Zajisté jste zaregistrovali, jak vysvětloval národu, že se naše armáda musí připravovat na velkou válku, jak je třeba se připravit na dobrovolně povinné mobilizace a pořádně se vyzbrojit, protože bude hůř. Vedle něj stáli další protagonisté naší vládní pětikolky a tvářili se tak bojovně a odhodlaně, že mi z toho začalo být opravdu úzko. Tón našeho generála nenechal nikoho na pochybách, proti komu se tyto přípravy budou konat…

Všímáte si toho pokroku? V únoru začala válka na Ukrajině a od března je Rusko pořád těsně před kolapsem. Už osm měsíců furt kolabuje. Ukrajina sice musela zmobilizovat milion mužů, Západ tam musí horem dolem lifrovat zbraně, munici i peníze, ale už to brzy bude, každou chvíli Rusům dojde jídlo, rakety i vojáci, pak zavraždí Putina a ruské hospodářství se zhroutí. Co já už zaznamenal vítězného porcování ruského státu. Těch zbožných přání, jak se bude muset Rusko chovat a co bude muset po válce strpět…

Po osmi měsících války ty mongoloidní hordy jen tak mírnyx týrnyx začnou likvidovat ukrajinskou energetickou infrastrukturu levnými drony z Íránu a drahými raketami vlastní výroby… a přes veškeré ujišťování našich vojenských expertů, že se jim to nepodaří… se jim to podařilo. Ještě chvíli se dalo vítězně ryčet, když Rusové opustili Cherson, ale dlouho to nevydrželo.

Pak přišla ta akce s raketou do Polska… kdy jsme se dozvěděli, že henten nezávislý, hrdý a suverénní stát čekal, až se Biden probudí, aby se ho zeptali, co mají dělat… Staroušovi se do třetí světové války úplně nechtělo a tak se pokračuje dál stejným způsobem… Musím říct, že jsem nečekal, že se Poláci nechají od Američanů tak ukázkově jebat. Ale už jsem alespoň pochopil, proč se ve třicátých letech spojili s Hitlerem i když jim muselo být jasné, že to s nimi vůbec nemyslí dobře. Ono to bylo zhruba stejné jako teď s Američany. Tak moc je štve Rusko, že se raději nechají zmasakrovat, než aby se s ním domluvili.

A nám naši evropsky hodnotní politici a lampasáci řeknou, že se musíme chystat na velkou válku. Existuje lepší potvrzení našich tezí, že Rusko ví, co dělá a zřejmě vyhrává? Po osmi měsících každodenního ruského kolapsu se dozvíme, že se musíme připravit na válku s Rusem, která bude velkého rozsahu… Už jsem tu ruskou demilitarizaci pochopil. Prostě jim tam všechno dovezeme na Donbas, oni to tam rozstřílejí a bude to.

Denacifikaci dělají asi dost podobně, že? Ruská propaganda má asi pravdu, že? Oni ti Ukrajinci fakt docházejí a za každého ruského vojáka zaplatí sedmi svými. Zřejmě bude pravda i to, že ukrajinská armáda je plná polských žoldáků, kteří už možná ani žoldáci nejsou. A zřejmě je nejvyšší čas, aby se k boji za americkou hegemonii připravili další východní podlidi, protože pro Evropské koloniální hodnoty není žádná slovanská oběť dost velká.

Tak co národe, těšíte se? Kdo máte syny v jatečném věku? Také se nemůžete dočkat pokrokového rozkazu jako na Ukrajině, že všichni muži nad osmnáct let nesmějí opustit zemi? Těšíte se na rozdávání dobrovolně povinných povoláváků? Také se těšíte, až malé holčičky budou líbat fotku svého tatínka na vojenském hřbitově? Jste nadšeni, jak vaše těžce vypiplané děti rozstřílejí dělostřelbou někde na východní frontě, aby Černochová dostala pochvalu od Bidena a Nobelovu cenu míru?

Víte, co je válka velkého rozsahu pro štábní zelený mozky? Nic. Co to bude znamenat pro nás? Každý den se nějaká stovka či tisícovka synů a otců odporoučí na onen svět. Nebojte, techniky i dolarů mají Amíci ještě dost a dost, suroviny si z Ruska klidně koupí, i nějaký ten samopal vám dají, uniformu vám dají a pak vás pošlou do zákopů proti termobarickým granátům. A vašim pozůstalým budou dál hlásat, že Rusko už v podstatě prohrálo, tak jak to dělají doteď. Zdá se, že debilů, kteří jim to žerou, je pořád ještě dost.

Ještě pořád dělají rezoluce o teroristickém státu a pořád nechápou, že válka se nevyhrává hlasováním, ale železem a krví, což dokonale chápou Rusové.

Jaký že je ten poměr ztrát? Sedm ku jedné? Doteď jsem tomu úplně nevěřil, ale děkuju Kájo za potvrzení. Odteď s tím asi začnu kalkulovat.

Myslím, že teď mohu udělat krásnou předpověď naší budoucnosti… Budeme se mít úplně bombově.

Vlastně nám to už potvrdili nade vší pochybnost. Naši transatlantičtí bratři potřebují další jatečné maso, protože Ukrajinci už docházejí a Rusů je ještě nějak moc. Od skutečné války nás dělil jen maličký kousek. To sám Pánbůh ještě zabránil tomu, aby henta ukrajinská raketa trefila tam v Polsku sklad hnojiv, protože to by vypadalo skoro jako atomový výbuch. Oni s tou válkou v podstatě už napevno počítají.

My bychom neměli demonstrovat, my bychom měli defenestrovat. Dokud je ještě čas. Už nás připravují na nevyhnutelné, už počítají s tím, že jsme další na řadě a říkají to zcela otevřeně a veřejně.

Na Letné by to teď v sobotu chtělo alespoň půl milionu lidí… Nebo víc.

Už chápete, proč nás ekonomicky obírají? Protože už ty domy a auta nebudeme potřebovat. Tam v zákopech nám to bude k ničemu a kdo by tu naší holotu doma živil, že jo? Pěkně prodejte, co máte a pak chcípněte ve jménu civilizace, která vás o všechno připravila. Sláva Ukrajině a také trochu Fialovi.

Tak co, kolik budeme muset obětovat dětí, než nám to dojde? Jak dlouho budeme trpět tuhle lampasáckou verbež? Jak dlouho na sobě necháme štípat dříví? Ty svině to myslí vážně. Oni nás klidně obětují všechny, stejně jako ty Ukrajince. Poslechněte si to sami, oni nás prostě pošlou na jatka v poměru sedm ku jedné a budou to považovat za dobrý kšeft. A kupa ovčanů u nás tomu ještě zatleská, protože ani osm měsíců lhaní o brzkém ruském kolapsu je nepřesvědčilo.

Ono je to opravdu jako na začátku První světové. Tam také náš otecký panovník chtěl, abychom za něj krváceli proti Rusku. A přišel o všechno. Nebyl sám. I císař Vilém tehdy docísařoval. Je nejvyšší čas založit znovu masarykovskou Mafii. Je nejvyšší čas se opravdu semknout, protože jinak za chvíli přijdeme o děti. Je nejvyšší čas na občanskou neposlušnost a nátlakové akce. Je nejvyšší čas zbavit se těchhle válečných štváčů za každou cenu, protože už to není žádná sranda.

Sakra, tak mě Řehka vytočil, že dělám všechno pro to, abych si uvolnil sobotu a na tu demonstraci dojel. Nejlépe s celou rodinou. Teď už nejde jen o chudobu, začíná jít o život.

Černochové je to samozřejmě jedno, ona žádné děti nemá…

360 thoughts on “Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?

 1. Vidlák

  „Jaký že je ten poměr ztrát? Sedm ku jedné? Doteď jsem tomu úplně nevěřil, ale děkuju Kájo za potvrzení. Odteď s tím asi začnu kalkulovat.“

  OTÁZKA!
  Odkud Vidláku, z jakých zdrojů (!) víte, že poměr ztrát UA X RF = 7 : 1 ??
  Kdo je Kája, který to potvrdil a víte, z čeho čerpá??

  Jen pro pořádek připomínám, že ve válce lžou všechny strany!
  Co o tom vím já, zezačátku byly ztráty zhruba 4 : 1, ale to mělo Rusko na své straně moment překvapení a drtivou technologickou převahu.
  Postupem měsíců, jak se začaly síly vyrovnávat, protože UA již dnes de facto zpravodajské informace z vesmíru, rozvědku celého Západu, zbraně celého západu a finanční zdroje celého Západu, se poměr ztrát nezměnil ( snad jen při ofenzívách) a dnes, při výcviku Ukáček na Zápase a jejich vyzbrojeni tamtéž (Himarsy a jiné systémy v zázemí, asi obsluhují přímo Američané, Poláci, Britové a další) se poměr ztrát spíše mírně vyrovnal. Nižší ztráty pro RF spíše vypovídají o tom, že západní velitelé vrhají nedostatečně vycvičená Ukáčka na obranné linie, kde se snaží prorazit množstvím. U plně vycvičených a vyzbrojených jednotek, jsou ztráty srovnatelné.

  PS:

  S článkem to víceméně, nesouvisí, ale na UA to vypadá takto:

  V podstatě, situace dnes, po odeznění šoku z invaze a stabilizaci fronty, připomíná zákopovou válku z I. světové.
  Pro existenci inteligentních zbraní, kterými jsou saturovány obě armády, je útočit příliš riskantní, kvůli minovým polím, levným ručním protitankovým a protileteckým zbraním a masakrování drony a střelbě z dalekonosných houfnic na jakékoliv koncentrace nepřítele, díky údajům ze satelitů a dronů.
  Vševypovídající je vývoj fronty u města Doněcka, kde byla fronta, ještě před invazí, stabilizovaná. Během 3/4 roku, Rusové dobyli pouze pár vesnic a postoupili pouze o pár km.
  Nějaké ofenzívy, jsou dnes z obou stran, za SOUČASNÝCH podmínek, proto vyloučeny.
  Situace se příliš nezmění ani po částečné likvidaci trativodů a distribuce elektřiny. Tohle postihne především civilisty; ale UA stejně válku i chod státu, dnes zajišťuje hodně přes 80% výdajů, z cizích, západních peněz, tedy i našich. Nemusí mít ekonomiku žádnou, Západ dodá vše potřebné.
  Armáda bez elektřiny a přísunu materiálu, nemůže existovat, ale je schopna výpadky nahrazovat, i když dojde samozřejmě k omezení. Je to zase otázka výše dostupných prostředků.
  Co by rozhodlo, by byla likvidace distribuce elektřiny a zneprůjezdnění tratí téměř totální, samozřejmě nejlépe ještě předtím, než na UA začaly proudit prostředky ze Západu.

  !!!!!
  Nemohu si pomoct, ale obrázek mne dost intenzivně připomíná události z obou světových válek, kdy jedna strana nejdříve postupovala. Západ ( hlavně Anglosaský svět) má velké nevyužité zdroje, rezervy. JENŽE nejsou koncentrované, jsou rozptýlené.
  Přesměrování ekonomiky a financí, včetně zámořských, rozptýlených zdrojů, si vyžádá čas; ale jakmile se to stane, ten proud jen tak něco, nezastaví.
  Pak došlo ke stabilizaci fronty a opotřebovávací válce, kterou Ústřední mocnosti a za 20 let později Německo s Japonskem a Itálií, neustály.
  Pokud by TOHLE byla UA taktika (samozřejmě vypracovaná Británií a USA!), tedy, bez ohledu na ztráty (proto ten počáteční nepoměr padlých!!), od začátku nejvíce zabrzdit postup protistrany (znovudobývání jednou obsazeného území, vyžaduje daleko větší množství prostředků a lidí!) a pak mobilizovat zdroje, bylo by to GENIÁLNÍ. Proudem propagandy, ala Srebrenica nebo Račak, tedy duch Kyjeva, Buča, znásilňování (zde se vyznamenala UA ombudsmana, přiznala, že to byly účelové lži. Ty ale vykonaly své. Už v UA vládě, nepracuje. Dnes má tato, bývalá, obyčejná učitelka z Archangelska – je to totiž Ruska, haciendu ve Švýcarsku za více než 10 000 000 $.) démonizovat jednu stranu (obdobně to bylo zase v Jugoslávii, kde byl ďábel předem daný) připravit psychicky občany těchto zemí, na válku.
  Dnes už o válce otevřeně mluví i naše armáda…

  Kdo si myslí, že opotřebovávací válku s CELÝM Západem, může Rusko vyhrát, je naivní. V takovém případě je to, s trochou štěstí a podpoře od Číny a dalších, na plichtu.
  Nebo taky na chybu nebo ujeté nervy na jakékoliv straně a zničení, nejenom, severní polokoule…

  _______________________
  Rusové vědí, co dělají, souhlas, ale reagují dnes druhotně, na obrovské chyby z předešla.
  Ztráta území na charkovské frontě a zpětná obsazení části Luhanska a Doněcka Ukry nebo ztráta Chersonu (a zmasakrování části tamních, ruskojazyčných civilistů od Ukronazi), protože invaze byla početně nejméně dvojnásobně podhodnocená a musela se, po záboru části území, logicky početně a materiálně, zastavit. Aniž by obsadila ruskojazyčný Nikolajev a Oděsu ( zde Ukronácky nenávidí fakt intenzivně), kde je čekala lidová podpora a noví rekruti. Po stabilizaci fronty a následně podpoře Západu, se ukázalo dobytí Nikolajeva a další postup, nemožným, což v důsledku o měsíce později, zapříčinilo vyklízení zranitelné, bez širokého zázemí na pravém břehu Dněpru, po stabilizaci fronty a vyzbrojení UA armády Západem, neuhajitelné pozice v Chersonu.
  Také je vypovídající situace u Ugledaru. Je už dobyta nejbližší vesnice , ale od začátku invaze se nepodařilo, tuto pevnost na pomezí, obsadit.
  Když útočí na jiné země Usáci, jako první rozbombardují veškerou infrastrukturu, cíle vojenské i civilní. Jugoslávii bombardovali 3 měsíce. Kolaterální ztráty jsou dovoleny a naši Havloidi ani nevzdechli. Lidské ztráty na nesprávné straně, lidskoprávníci nepočítají.

  Samozřejmě, situaci omlouvá šetření civilistů, které drží Ukři jako živé štíty. Nemá smysl osvobozovat území, kde nepřežijí jeho obyvatelé, kvůli kterým ho osvobozujeme. Ukronácci, od roku 14, vedou vyhlazovací válku proti menšinám (ne jen ruskojazyčné!), Berou obyvatele za živé štíty a těmito zábranami netrpí ani ke vlastním, natož k těm, které za vlastní nepokládají.

  1. Přesto takhle „osvobozovali“ Mariupol a většinu Donbasu. To je důvod, pro který dost krčím rameny a trochu provokativně říkám, že Moskva s Kyjevem ruku v ruce likvidují ruskojazyčnou populaci Ukrajiny.
   Ale nemá smysl, aby opakoval, co jsem tu psal už před půl rokem.

   Neutralizace ani denacifikace není ani vzdáleně možná ať už bychom pod tím zkoušeli předstírat cokoliv. Aby místní nezačali Rusko nenávidět za terorismus opravdu intenzivně, o to se starají zase ukronáckové, takže si můžou vybrat mezi uvázáním ke sloupu a životem bez elektřiny, vody a plynu. Ti „šťastnější“ to pak měli se zápletkou „Rossija navsjegda“ následovanou útěkem bez varování a fází „moskaly na větve“.

   Mám dojem, že pro místní je situace v mnoha ohledech horší než za Velké vlastenecké.

   1. Ta poslední věta je vypovídající.
    Ale místní, to nejsou Haličané.

    Tam, v polském (v podstatě protiprávním, protože byla překročena Curzonova linie) záboru, kde se zrodil Bandera, Šuchevič, Melnik a další esa, je to líheň Ukronácků a zároveň se tam neválčí. Tihle, mají morálku pořád vysokou a sní o svém Banderistánu, kdy své ideje vnutí nasilint celé, umělé vzniklé, nesourodé Ukrajině.

   2. O osvobozování Mariupoli, má na YouTube videa Patrik Lancaster.
    Místní zkusili, ale obviňují Ukrajinu, že se zaštiťuje v nemocnicích, školkách, civilních bytexh apod a že tedy může za zničené části města.

  2. Dexxi, Kája je Řehka, který to potvrdil právě tím, že nás chystá na velkou válku, což by nechystal, kdyby nám jaksi neteklo do bot. Alespoň takhle to chápu já.
   Ten poměr 7:1 někde řekl Putin, nebo Šojgu… já tomu moc nevěřil, protože ve válce zpravidla bývají ztráty víceméně vyrovnané a už dlouho melduju svůj dojem, že tato válka se nemá rozhodnout na bojišti, ale někde jinde.
   Ale… Rusové Putinovi skutečně věří, že mají sedmkrát nižší ztráty než Ukrajinci… A po Řehkově projevu tomu mám tendenci věřit i já, protože není jiný důvod k válce, než ten, že Rus má dost sil, aby Západ udolal. Kdyby Rus žádnou sílu neměl, nebyl by důvod k takovým kecům.
   Podle naší vlády je Rusko něco jako Irák… který se brzy sesype i se svým diktátorem. Neslyšel jsem nikdy o tom, že se máme chystat na velkou válku kvůli Shaddámovi. Ani kvůli Talibanu. Ani kvůli jiným americkým intervencím.
   Prostě buď má Rus dost sil, tam na štábu to vědí a nám prostě lžou… ale připravují se na válku, a nebo Rus dost sil nemá a pak nás zbytečně straší, protože dobře vědí, že žádná válka nikdy nebude.

   1. Ok. Dík za odpověď.

    PS:
    Rusko na velkou ofenzívu nemá, díky naprostému zaplnění prostoru sofistikovanými zbraněmi ze Západu.
    UA je na tom stejně.
    Stačí držet frontu. Pat. Situace je obdobná zákopové poziční válce, jako u Verdunu.

    Nebo přesněji Fronta se z ruské strany, prorazit dá, co by ne. Ale za použití ničivé síly, což by zlikvidovalo civilisty a za velkých, neadekvátních ztrát, na životech vojáků. Což by doma ruská vláda neokecala.

    Právě teď Západ mobilizoval zdroje. Od USA dostala UA víc $, než činí Rusko vojenský rozpočet! Rusko teď může jedině čekat. A neplýtvat technikou a vojáky. V Afghu to USáci vydrželi 20 let, než odtáhli.
    Obávám se, že Usáci dodají na UA dalekonosné rakety, schopné zásahu cílů ve vnitrozemí Ruska a Krymu, aby Rusko přinutili k akci.

    To zdražování u nás, je pak česká válečná daň…

    Jak to vypadá teď, může tam vzniknout po letech hranice, obdobná té mezi oběma Korejemi…

    1. Zapomínáte na ekonomickou rovinu.
     Z toho důvodu se EU může rozpadnout a v USA dostat k moci republikáni.
     V tomto ohledu je na tom Rusko lépe a Putin nějak záhadně dostává na svou stranu Írán i Saúdskou Arábii.
     Nakonec nás udolají jak USA SSSR.

     1. Ano. Nepředvídatelné události, posun v politické situaci států, mohou karty zamíchat. Jak na Západě, tak v Rusku. Něco takového jsem naznačil, ale jen trošku.

      Máte pravdu, děkuji za doplnění.

      1. „Podle nového průzkumu se více než dvě pětiny Američanů domnívají, že občanská válka je v příštích deseti letech přinejmenším do jisté míry pravděpodobná, a mezi „silnými republikány“ je to více než polovina.“
       https://www.theguardian.com/us-news/2022/aug/29/us-civil-war-fears-poll

       Bezesporu je průmyslová základna USA výrazně větší, než Ruská. Navíc za WWII byla v zázemí. Mezitím proběhla v USA deindustrializace a změna struktury obyvatelstva.

       Pokud by se rozběhla v USA nějaká forma horké občanské války, tak bych si tipl na snížení podpory zahraničních operací. A docela by mě zajímalo, jak by se zachovalo osazenstvo skoro tisíce amerických základen po celém světě.

       Takže suma sumarum – nebylo by to tak snadné, vybudit průmyslového obra. Technologie jsou komplexnější a výroba se nevrátila z Číny. Dneska to není o výrobě tisíců Liberty ships, B-17,P-51, ale o jednotkách F-35.

     2. Putin nějak záhadně dostává na svou stranu …

      To, co vidíte jako záhadu, vidím já jako velice promyšlenou strategii plánovanou na mnoho tahů dopředu.

    2. Ano. Kdyby chtěly USA opravdu rozpoutat válku, stačí dodat ukrům dalekonosné zbraně. Na obranu Ukrajiny proti agresi. Nikdo z libodemo tábora by se nedivil (či dokonce neprotestoval). K tomu nejsou třeba žádné provokace, k tomu je mejnstrým už dávno zpracován (a diví se, proč je ještě nedodaly).

   2. Vidláku, je zde ještě nezřetelná další linie – a to je linie zdrojová.

    Západ se sice úspěšně zbavil morálně zastaralých zbraní, ale Rusko zároveň s tím, jak ničilo „darované“ zbraně, také účinně ničilo dodavatelské řetězce surovin, na masovou tvorbu zbraní nových. Převést automotivní výrobu Německa na zbraňovou je jen část problému, zajistit dostatek správných materiálů na zbraně je druhá část problému – a tady si myslím, že bude ten „úhelný“ kámen, který se bude majoritně podílet na budoucnosti.
    Třetím prvkem jsou znalosti a um. Nejde o vědecké pracovníky – jde o ty dělníky, kteří musí mít dostatečnou motivaci dělat věci správně a zároveň mít i povědomí, co to správně vlastně je a proč to tak je. Němci měli za WWII tak úspěšný vojenský průmysl právě proto, protože měli jasno ve výzkumu a vývoji – třeba von Braun měl téměř bezednou kasu a prioritní přístup ke všemu, co potřeboval.

    Opotřebovávací válka za předpokladu současného nedostatku zdrojů je válka prohraná.

  3. Re: dexx

   TVL, zas další gaučový generál, který nebyl na vojně ani ty dva pitomé roky, někde zalezlý ve skladu, anebo u kotle v kuchyni.

  4. Tak dlouho jste si budoval povest, dexxi, az jste ji v jednom prispevku celou promrhal.
   Tomu se rika produktivita!
   Uz pred par tydny az mesici jsem tu psal, ze EU to ustoji a ta prava pomoc Ukrajine teprve prijde.

 2. Dvě varianty

  1.
  Válka skončí do konce jara, Krym bude dobyt v prosinci …
  https://www.forum24.cz › valka-skonci-do-konce-jara-…

  před 3 dny — Válka skončí do konce jara, Krym bude dobyt v prosinci, zaznívá z ukrajinského ministerstva obrany. Ozbrojené síly Ukrajiny (ČTK / AP …

  2.
  MIP 167 Rozkol v Kyjevě. Hrdina Ukrajiny odhalil plány ruské zimní ofenzívy. Není čím ji odrazit!.
  3 listopadu, 2022
  Elitní ukrajinský generál nedávno vycvičený v USA Mychajlo Zabrodskij, (foto, zdroj) hrdina Ukrajiny, který nyní zastává vysokou funkci zástupce šéfa Nejvyšší Rady Ukrajiny pro bezpečnost, obranu a tajné služby, vydal včera mimořádně důležité prohlášení, které patrně signalizuje hluboký rozkol mezi prezidentem Zelenským a významnou částí ukrajinských ozbrojených sil.

  Prohlášení generálporučíka Zabrodského se pozoruhodně kryje s včerejším vyhlášením nového ministra zahraničí Itálie Antonia Tajaniho, který oznámil, že Itálie požaduje po Kyjevu okamžité zahájení mírových rozhovorů s Ruskem bez všech omezujících podmínek, které si klade prezident Zelensky. …..“

  …Podle jeho zpráv (ze CIA?) se Rusové chystají brzy zaútočit podél levého břehu Dněpru a obrovskou obkličovací operací odříznout celé hlavní uskupení ukrajinské armády mezi Charkovem-Doněckem a Dněpropetrovskem do jednoho obrovského kotle.

  Po jeho likvidaci, by Rusové obdobnou operaci provedli úderem z Běloruska na jih a z Chersonu na sever, a obklíčili zbytek Ukrajinců kolem Kyjevského doupěte.

  Protože Ukrajina není schopná novou armádu vytvořit včas a Západ pro její vyzbrojení nemá přebytečné zbraně, a protože Zabrodskij má blízko k CIA i k Porošenkovi, je tak pravděpodobné, že právě včera zazněl jasný signál minimálně důležité části Ukrajinské armády všem Ukrajincům, že vojenské možnosti Ukrajiny jak se bránit, jsou vyčerpány, a že je třeba rychle začít jednat, ještě dřív než bude ukrajinská armáda rozdrcena, protože potom už Putin může diktovat, a ne vyjednávat. …“

  P.S. Jedná paní povídala.
  Údajně evakuace civilních obyvatel na pravém břehu Dněpru proběhlo proto, aby strategické bombardéry mohla srovnat se zemí ohniska odporu.
  Tak daleko AWACS nevidí.

  Která varianta je pravděpodobnější?

  1. Ta celá operace má tak absurdní průběh, že možné je skoro všechno, kromě toho, co by dávalo vojenský smysl a vedlo k vítězství.

   Je asi evidentní, že jestli se bude někde bojovat, bude to na východ od Dněpru a na severu, včetně ruského území, kam budou muset poslat jednotky na ochranu dosud neevakuovaných ruských obcí a měst.

   Silně to připomíná ty válečné plány z pohádky o šíleně smutné princezně.

   1. Pokaždé mně překvapíte svou setrvačností – když se mi zdá něco „podivné“ a „nejasné“ vždy předpokládám, že volím nesprávný pohled na situaci.

    Vy ne. Pro vás je špatné to okolí, vy máte jistotu své správnosti bez sebemneší pochybnosti… ;-´

  2. Vzhledem k zpravodajskému pokrytí území UA západem, družicemi i drony, je utajení jakékoliv koncentrace vojsk protistrany, nemožné.
   Útočící armády na UA neodráží jen pozemní vojsko nebo letectvo, které díky saturaci prostoru chytrými protileteckými zbraněmi, nemá šanci.
   Útočící armáda bude rozbita dalekonosnou palbou z houfnic, drony a dalšími chytrými zbraněmi. A rozsáhlá minová pole, jsou, za útoků dronů na nedostatečně chráněná vojska nekdw vpředu, nepřekonatelná. Prostě, skončilo to zajopovakai válkou, jako v I. světové.

   Překvapení byť mohou, ovšem pokud existují skutečnosti, o kterých nevíme. Nebo při nějakém vývoji společnosti v daných státech, atd…

   1. „díky saturaci prostoru chytrými protileteckými zbraněmi, nemá šanci“ – šlo by to podrobnejc? I co do seznamu tech „chytrejch“ zbrani, i co do saturace (o jakych cislech na km resp. km2 se bavime)

  3. Tohle psal tuším Michal Svatoš na svém blogu? Kam na to ten kluk chodí netuším, ale podle mne to jsou spíš zbožná přání. Každopádně, jestli to tady čte, tak ho tím to zdraví jeho spolubojovník z 3. mspr. stříbrského bigo pluku :).

  4. Zdroj „JPP“ mi dává nějakou logiku. Obecný pocit ruských blogerů a lidí, kteří do toho částečně vidí:
   Ničeni ukrajinské infrastruktury je účinné, ale mělo přijít t už v dubnu.

   1. Re: SK

    Ničení infrastruktury v létě je o ho*ně. Byly zastaveny, resp. zpomaleny dopravní trasy pro zbraně (útoky na železniční trafostanice a silniční mosty – výsledek byl mizerný.

    1. Jde o intenzitu.
     Nejen o teplo, ale i vodu, spojení, dopravu. Cosi sice bylo (tunel jednokolejky u slovenských hranic) a něco se nepovedlo, tak se o tom pomlčelo. Přesných raket bylo tehdy málo, muselo se šetřit. Rozdíl mezi tím dát někomu facku nebo ho uzemnit.
     Rakety se dovyráběly a dokoupily, použily se i drony „s motorkem z mopedu“ které překvapily PVO Ukrajiny, protože nevěděli, čím na ně střílet a věděli o nich, až je viděli.

     Jenže občanstvo, zmasírované dobrou ukrajinskou propagandou často ani nevnímalo, že se vede nějaká válka. Už si toho museli všimnout.

     1. Řekl bych, že většina pozorovatelů má problém pochopit, že bojové operace na frontě jsou jen kulisa pro boje na národohospodářské, energetické a ideologické frontě.
      Jinými slovy kdyby šlo Rusku o území, tak by zabral Ukrajinu již v r. 2014 případně 2015, kdy opolčenci zdecimovali ukrajinskou armádu v kotlích u Deblaceva a Ilovajsku.
      Rus drží frontu do cca 150 km od svých hranic, což je pro něj výhodné z logistických důvodů.
      Západ sám mu dodává své zbraně a odhodlané bojovníky k likvidaci.

      Aneb jakéže měly být cíle této vojenské mise? Nebylo to náhodou demilitarizace a denacifikace?
      Myslím, že na jaře se na válčení s Ruskem bude většina obyvatel UA a EU dívat zcela jinak než v dubnu tohoto roku.

 3. „Dávno bylo možné předvídat, že tato zběsilá nenávist, která se po třicet let, každý rok stále silněji, rozdmýchává na Západě proti Rusku, se jednoho dne utrhne z řetěz. Tento okamžik nastal.

  Rusku prostě nabídli sebevraždu, zřeknutí se samotného základu jeho bytí, slavnostní přiznání se k tomu, že není ničím jiným než divokým a ošklivým jevem, zlem, které vyžaduje nápravu.“

  „… Už nemá smysl se obelhávat – Rusko se s největší pravděpodobností pustí do boje s celou Evropou.“

  Výrok ruského básníka a diplomata Fjodora Ivanoviče Ťutčeva z roku 1854, v předvečer krymské války (volně přeloženo) https://t.me/kedmi/28328

  1. USA nedodržely ústní dohodu, že země VS, nebudou přijaty do NATO a to se nebude blížit k hranicím Ruska.
   Díky pouze této dohodě, Rusko vyklidilo bývalou NDR, na kterou měli, dle smluv, právo. USA bývalou NDR, nevyklidily dodnes.
   Majdan podporovaný USA, nástup pučistických, násilných Ukronazi, zase podporovaných USA a jejich boj proti východu UA, který neuznal nezákonnou vládu pučistů, nevzešlých ze svobodných voleb a následná militarizace UA a dokonce snaha získat atomové zbraně, byla poslední kapka…

 4. Přátelé, jen malá úvaha k raketě do Polska.
  Pokud je pravda že byly dvě, byl to jasný cílený pokus Ukrajiny. Co mi ale nedává smysl. Přes Polsko – ukrajinskou hranici jde 90 procent zahraničních zbraní a dá se tedy považovat za velmi horkou. Mluvil jsem přes časem s člověkem, co zajišťoval nějakou dodávku. Tvrdil, že se to hned po přejezdu sundavá z vlaků, a co nejvíc rozdělí kvůli případnému útoku na dodávku. Mimo jiné bylo řečeno, že si Rusové pomocí rozvědky na té hranici hodně sledují, co přijíždí.
  No a zcela logicky musí být ta hranice hodně sledovaná polskou PVO. Je tedy divné, že to Poláci nechali letět.
  Moje úvaha je, že to byla společná provokace, že polský prezident nečekal na pokyn Bidena ale že řešili skutečnost, že někdo ty fragmenty vyfotil a ještě navečer se rozšířili fotky po celém světě. Takže podle mne společná hra UA – PL a vidle jim do toho hodil nějaký místní, který fotky pustil ven ….

  1. Možná vidíme lehké třenice mezi CIA a MI6. Odnáší to Ukrajinci a Poláci. A jak už tu někdo zmínil, jsme na „čekačce“…

  2. Co umí antiraketa.

   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/728506/letoun-mh17-sestrelili-raketou-z-oblasti-ruskych-separatistu-potvrdili-v-haagu-padla-dve-dozivoti.html

   Bohužel musím použít tento bulvární zdroj, protože mnoho jiných, kde byly fotografie, je nefunkčních.

   Na těchto záběrech nejsou vidět typické střepinové poškození povrchu, typické pro antirakety.

   Tyto znaky vykazuje i antiraketa, kterému selže autodestruktivní systém.

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-raketa-przewodow-ukrajina-usa.A221118_102923_zahranicni_bro/foto/PEC977a2e_polskojpg.jpg

    1. Pokračování
     „Jdeme na porážku. Raketa? Úplně jinak.“ Rajchl tahal fakta k …
     https://www.parlamentnilisty.cz › arena › monitor ›

     „Jdeme na porážku. Raketa? Úplně jinak.“ Rajchl tahal fakta k Ukrajině. 20.11.2022 21:48 | Ze sítí. „Raketa nebyla vystřelena proto, aby zacílila na nějakou …

     Co dodat.
     George Orwell

     Nadčasová perlička?
     Předsedou ODS byl zvolen exministr školství Fiala

     https://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2014/01/kongres-ods.jpg

   1. Mne zaujal tento obrázek z galerie Blesku:

    https://1884403144.rsc.cdn77.org/foto/mh17-fotograf-ukrajina-havarie-obeti/Zml0LWluLzk3OHg5OTk5L2ZpbHRlcnM6cXVhbGl0eSg4NSk6bm9fdXBzY2FsZSgpL2ltZw/2307060.jpg?v=0&st=4mMgGsoVUP71wSLBuyLOFJfd0vDdVv3vRw-DnjNnaZo&ts=1600812000&e=0

    popisek má evokovat, jak jsou ti Rusáci hnusní i k mrtvolám a chovají se nepietně,
    ale zřízenci mají na uniformách napsáno „MNS Ukravína“.

    Jinak v červenci 2014 jsem byl asi 14 dnů jako spoluorganizátor jednoho obskurního mezinárodního mistrovství u Dobříše pod stanem, bez přístupu k televizi a internetu.
    Vrátili jsme se v neděli, myslím že den po sestřelu.
    Zašli jsme večer s mojí drahou ženou Boženou do hospody na žejdlík.
    Všude bylo narváno a jediné volné místečko bylo jen pod obří televizí.
    Nebylo slyšet slova (jako v té době normálně v neděli večer v hospodě) a náhodně jsem zpozoroval záběry jakéhosi sestřeleného letadla.
    Aniž bych věděl, o co jde, řekl jsem své ženě Boženě:
    „To je rozstřílené z leteckého kulometu“.

  3. Údajně chtěli Ukrové bombardovat skladiště hnojiv, akorát se spletli a vyhodili do vzduchu sýpku s vážnicí. Skladiště je plné ledku a efekt by byl jako v Bejrútu, obrovská exploze.

 5. Dobrý den přátelé. Ve své poslední povídce jsem se neumětelsky pokusil popsat přesně tento stav- lidé (někteří) chtějí válčit, protože jim mocní do mysli zasévají strach, nenávist a zmatek. Generálové chtějí válčit, protože mají duté, zelené hlavy a mocipáni, protože mají nenažraná břicha a ega. Na jedno, ale pořád zapomínáme. Není vojáků, není války. Ať si jdou válčit, ti grázli sami. Je čas na nový dopis, či petici. „Pane premiére strčte si celou válku i s těma vašima hodnotama do prdele.“ Opravdu nasypat do propagace spoustu peněz, energie, podpisů známých osobností a pak to demonstrativně donést Fialovému profesůrkovi na vládu. Milión podpisů a profi piár bude mít větší sílu, než deset tisíc nasraných lidí na Václaváku.

  1. Mandalane, už z principu setrvačnosti vazeb v hmotném světě si můžete odvodit, že tuhle „rozjetou“ setrvačnou „tíži“ bude potřeba brzdit desítky let, protože ať už si představíte jakoukoli hybnost jedinců, tak se stejně všichni do jednoho se nemají o co zapřít.

  2. čest, svrchovanost a rozbřesk… pokud něco zasévají (netýká se profes. voj). Ba ne, dobře jste to napsal, nechme, nechme to v klidu dosednout.. nebojte

 6. Měl bych pro Vládu ČR tip jak vyřešit více problémů naráz: mohli by jako první poslat na frontu důchodce! Důchodci určitě mají vojenský výcvik a fyzicky na tom budou mnohdy lépe než mladá generace. Také se významně ušetří za vyplácení důchodů a ušetřené finance je možné zase poslat oligarchům a ukrajinské mafii na Ukradinu.

  1. Učil jsem během ZVS strojníky (bagry, grejdry, skrejpry, buldozery, silniční válce) – stavěli jsme a opravovali letiště. Takže jsem toho moc nenastřílel.
   Ale dejte mi buldozer, nebo skrejpr a vystřihnu vám v cukuletu hromadný hrob. A to je mi 74+.
   Ale strojnické průkazy mi už propadly.

   1. Rumex acidosa
    Stavební voj.útvar v Olomouci?
    Přesný název si nepamatuji,osobně jsem tam nesloužil,ale bratránek.
    Tenkrát všechny stroje SSSR výroba,sice pomalu objevovali u velkých stav,firem západní stroje.

   1. No před týdnem jsem koukal na Jitra jsou zde tichá v originále a už jsem to moc nedával. Jak tam nebyla zřetelná artikulace, tak už mi to splývalo. I když ruské zprávy, Putina ještě dávàm

    1. Re: Pluto

     Já vám ZDARMA poradím.
     Nacpěte si do uší tlumiče hluku (jsou to takové měkké oranžové gumičky na červené šňůrce) už navečer a budete mít tiché jitro zdarma a ještě ušetříte za elektriku.
     Jen si dávejte pozor, ať se moc nezamotáte do té červené šňůrečky, abyste se neuškrtil. Vašeho důchodu by byla škoda…

    2. Asi před půl rokem jsem viděl. Mrazilo mi z toho.
     Když odmyslím propagandu, byl to velmi působivý film.
     Ale v originále to nedávám (a jako čtyřkař z uvedeného jazyka nikdy nedával).

     A zase z jiného soudku a možná s tím souvisí: těsně před tou podivnou „chřipečkou“ moje žena Božena projevila přání vidět „bílé noci“.
     Sklapnul jsem podpadky a mírně jsem nesouhlasil: „Jawohl, товарищ командир!“.
     Tak jsme navštívili Stockholm, Helsinky a St. Petersburk.
     Když jsme tak procházeli Petrohrad, některé ulice se jmenují např. „27. linie“, „26. linie“, „10. linie“, atd.
     Pak jsme navštívili památník Hrdinných obránců na Moskevském pr.
     Je téměř do kruhu, z jedné strany je nápis „900 dní“ a z druhé strany začíná nápisem „900 nocí“.
     Tehdy jsem napsal na Fakingbůk:
     „Tuhle zemi nikdy vojensky neporazíte.“
     Do několika vteřin byl příspěvek smazán.
     Bohužel i Seznam mi smazal několik desítek fotek, které jsem dal na Mapy…

 7. “Dědo, dědo bidete!
  Kdy už vzhůru budete?
  Raketa k nám spadla z nebe
  zelenskému asi jebe,
  zasáhla nám kupu ledku,
  kdy budete vzhůru, dědku?”
  Za šest hodin dědek mžourá;
  foukalo mu na pinďoura.
  Řekněte těm v Bialowieži
  že pan bidet ještě leží
  a že žádná ruská střela
  se o Polsku neotřela.

 8. Ted jsem cetl o hlasce Hrebejka vuci Nohavicovi.

  Stává se, že se člověk stydí za zpěváka. Nikdy by mě nenapadlo, že to zažiju u Jarka Nohavici. Komu je tahle „satirická“ píseň určena, těžko říct. Ale myslím, že Jarkovo publikum z 80. – 90. let to nebude“

  Tak to ja si zase myslim, ze to je resne to same publikum, ktere tleskalo tomuhle (nevim, jestli to jen neprelozil):

  PereStrojka

  Interpret: Jaromír Nohavica
  Něco se děje
  něco se chystá
  říkal mi jeden
  z vyššího místa
  Hnuly se ledy
  jaro se blíží
  a to mě trápí
  a to mě tíží

  Bude to hana
  anebo sláva?
  Shora či zdola
  zleva či zprava?
  Přijde to zítra
  nebo už dneska?
  Mám napsat stížnost
  anebo tleskat?

  Kdo chodí pozdě
  nechytá rita
  kdo zas moc brzy
  může to schytat
  Jak se v tom vyznat
  kde nalézt síly?
  Jistoty včerejška
  kde jste se skryly?

  Zazvonil telefon
  jen ať si zvoní
  co když to začlo
  a jsou to už oni?
  Člověk furt maká
  a nespí a nejí
  co jenom chtějí?
  co pořád chtějí?

  Jaképak jaro?
  Vždyť je furt léto
  všecko jde bez závad
  a funguje to
  Země se točí
  zdá se že správně
  rozvahu chlapče
  rozvahu hlavně

  Však ono bylo
  a zas nějak bude
  drobeček z koláče
  dycinky zbude
  V nejhorším případě
  dám židli stranou
  a za rok ji opráším
  přebudovanou

  1. Tak vzdycky, kdyz jde verchuska, nebo Narodni kulturni fronta proti nejakemu umelci nebo zpevakovi, tak to neco znamena.
   Po Nohavicovi sli komousi, jdou po nem i ti dnesni.
   To znamena, ze se nezmenil, a ani jeho publikum.

 9. Dal bych sem odkaz na nejnovější 15 min. předpověď jasnovidce Jackowského (protože on jasnovidecké výsledky má, byť v nalézání mrtvol):
  https://www.youtube.com/watch?v=MErf0LN1xTw
  Ale protože na youtube titulky k videu nejsou a já polsky neumím, tak jsem je si je strojově opatřil a pak strojově přeložil do češtiny. Odkaz na video + titulky:
  https://drive.google.com/file/d/13vNyYPZGvxLG2uYQrbkqTIPFqSye_iEQ/view?usp=sharing
  https://drive.google.com/file/d/1eBHXHtq8SH2ZcWkaHNfs6-msMdihSStb/view?usp=sharing
  (jde tam o to, že na Blízkém východě se zprvu rozhoří nenápadná válka – tipuji Turecko/Sýrie/Írán/Izrael, což se vymkne lokální kontrole a rozhoří se válka větší, což bude poslední hřebíček do naší nekonečně dluhové žranice)

  Předchozí s tím související video:
  https://drive.google.com/file/d/1NsJQtupPWdBHUs-rN-PDDalOJXc7fjlZ/view?usp=sharing
  https://drive.google.com/file/d/1MP-AOUg2P3rOcJb5ZeHpaKhczxHxKNtQ/view?usp=sharing

 10. Přátelé, jak tady níže vedete tu debatu o zinscenovaných videích a britských instruktorech, vzpomněl jsem si na jednu věc z roku 2018, kterou jsem už zapomněl a teď se mi vybavila. Někdy v březnu toho roku sem dostal od jedné britské firmy, se kterou spolupracuji, velmi zvláštní nabídku, které jsem tehdy nevěnoval pozornost, protože mne nezajímala. Byla od oddělení „ Defence & International Security“ oné firmy, o jehož existenci jsem neměl do té doby nejmenšího tušení. Zde je plný text této nabídky k vašemu laskavému zamyšlení:

  XXX, a jeho oddělení pro obranu a mezinárodní bezpečnost chce slyšet právě od vás!

  Máte zájem zapojit se do něčeho nového, něčeho zajímavého? Šanci využít svých hereckých schopností a představivosti? Takovou možnost nabízíme právě vám…

  V současné době hledáme velký počet společensky založených nadšenců ze všech odborných odvětví, kteří by chtěli využít nabízené možnosti stát se komparzistou nebo dokonce být obsazen do role v rámci vojenského cvičení na území jižního Německa. Jednotlivci v zadaných rolí musí být schopni vytvořit realistické situace a přesně zobrazit možné události, které vojsku pomohou připravit se na budoucí mise.

  Rádi bychom, aby se nám ozvali jednotlivci, kteří ovládají následující jazykové kombinace:

  · němčina a angličtina
  · němčina, angličtina a ruština
  · němčina, angličtina a čeština
  · němčina, angličtina a polština
  · němčina, angličtina a darí, paštština
  · němčina, angličtina a arabština

  Nabízíme celou řadu rolí, práci na plný i částečný úvazek a také funkce v managementu. Rádi byste se dozvěděli víc? Uvítáme vaší žádost. Vyplňte níže uvedený formulář a člen našeho týmu se vám ozve během 3-4 dnů.

  Teď zpětně, ve světle událostí posledních měsíců, to dává naprosto dokonalý smysl a vrhá to úplně jiné světlo na videa reportáže o „ruských zvěrstvech“ a „ukrajinských úspěších“, která nám jsou prezentována. A podle hledaných jazykových kombinací je teď na řadě Polsko. My tedy snad zatím ne, i když kdoví, kolik takových nabídek šlo a kam…

  1. Bože, až teď, když to po sobě čtu, jsem si všiml, že tam kombinace němčina, angličtina a čeština vlastně JE. Toho jsem si předtím nevšiml.

   Pánbůh s námi a všechno zlé pryč…

   1. Lukasenkovu policejni brutalitu nataceli v Polsku, neco pak i prasklo.

    Ja jsem rano zapomel napsat dulezitou vec, samozrejme natoceni, postscript, herci, stab a dal, to vsechno stoji nejake penize.
    Ale to vubec nic neni, proti tomu dalsimu. Tyhle veci se na yotube objevuji na premionem poradi, to je hodne draha legrace. A velka cast toho jede jako reklamy, ktere prerusi vami sledovane video.
    To jsou silene penize, a prece nebude americka korporace jen tak zadara davat prostou nejakym barbarum z vychodni Evropy.
    Proto USA urcite nevalci.

    1. Zpětně mne trochu mrzí, že jsem se nepřihlásil, mohl jsem poreferovat zasvěceněji.

     Zase na druhou stranu jsem viděl filmy jako Pohled do společnosti Paralax, takže jsem vlastně rád, že jsem do toho nešel.

 11. Slovy klasika:
  „Kolik vám platějí za tenhle nápad?
  Táhněte raději s děvkama chrápat!
  Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád?
  Odpověď čekáte? Nasrat, jo, nasrat!“

  1. Kousek přidám
   Čas od času jezdím do Třebíče na hrob svých předků a u vchodu hřbitova je nápis: Zákaz krmení koček na hřbitově. Hned mi naskočil tenhle kousek:
   Nejlíp je mi, když kočky na hrobě v noci se mrouskají,
   ježto s těmi, co střílej po sobě vůbec nic nemají,
   mňoukaj tence a nikdy neprosí, neslouží hrdinům,
   žádné věnce pak na hrob nenosí neznámým vojínům.
   Jsem ráda, že mě vychovali písničkáři jako Kryl, Nohavica, ale i Vysockij, Okudžava a podobní.

 12. USA a Německo nemají daleko k obchodní roztržce
  24.11.2022 VSa Trendy

  „EU je v nouzovém režimu a připravuje velké dotace, aby zabránila likvidaci evropského průmyslu americkými konkurenty, uvedli pro Politico dva vysoce postavení úředníci EU.

  Jakoby by nestačilo, že ceny energií zřejmě zůstanou díky ruské válce na Ukrajině trvale mnohem vyšší než v USA, americký prezident Joe Biden v současné době také zavádí program průmyslových dotací ve výši 369 miliard dolarů na podporu zelených odvětví v rámci Zákona o snížení inflace (Inflation Reduction Act – IRA, celý zde v angličtině), napsal web Politico.

  Představitelé EU se obávají, že podniky budou nyní čelit tlaku, aby přesunuly nové investice spíše do USA než do Evropy. Na pondělním setkání s vedoucími představiteli průmyslu EU eurokomisař Thierry Breton podle přítomných varoval před „existenční výzvou“, kterou pro Evropu představuje americký Zákon o snižování inflace. Breton prohlásil, že je nyní nanejvýš naléhavé „zvrátit probíhající proces deindustrializace“.

  Evropská komise a země včetně Francie a Německa si uvědomily, že pokud chtějí zabránit proměně kontinentu v průmyslovou pustinu, musí jednat rychle. Podle dvou vysokých úředníků nyní EU pracuje na nouzovém programu, který má přivést peníze do klíčových odvětví špičkových technologií.“
  ————————————————-
  Jestliže kolaborantští představitelé EU už dostali pokyn nahlas mluvit o zcela očividném, o tom, na čem léta pod vedením USA pracovali, pak to znamená, že mají úkol splněn a s likvidací ekonomiky EU už se nedá nic dělat.

  1. program průmyslových dotací ve výši 369 miliard dolarů na podporu zelených odvětví v rámci Zákona o snížení inflace

   Není to trochu ekonomický protimluv?

   1. To je jenom libivy nazev pro mestske volice.
    Prece tomu nemuzou rikat „Pobidky a danova zvyhodneni evropskym firmam a fabrikam, aby se k nam prestehovaly“.
    Mestky liberal stejne cte jenom titulky a kratke tweety.

 13. Přátelé, při pročítání diskuse, a hlavně při přispívání do ní, jsem si vzpomněl na Vidlákovu výzvu na nějaké označení, podle kterého bychom se poznali při demonstracích. Nějaká ta vidlička za kluboukem nebo tak něco.

  Řekl bych, že je nejvyšší čas to trochu inovovat. Potřebujeme označení, podle kterého se poznáme v lochu. Nemůže to být vidlička ani nic podobně nápadného, čeho si bachaři hned všimnou. Bude to chtít něco nenápadného, třeba nezapnutý knoflíček na mundůru. I když kdo ví, třeba bude dobře, když bachaři budou vědět, jak odlišit politické od ostatních…

 14. Stridor. Česká obec legionářská. Exilové předsednictví v Moskvě. Humanitární koridor. Vzbudit v lidech vyčerpávající potřebu jít na rusa dobrovolně hlad a roztrhán. Bude pozdě. Češi pobijou i nás cestou za Uh. Už

 15. U Zelenských už jsou zřejmě duševně silně vyčerpaní:

  Na webovej stránke úradu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského sa objavila petícia vyzývajúca na zmenu názvu Ruska na „Moskva“. „Oficiálne premenujte názov ‚Rusko‘ na ‚Moskva‘. Zmeňte výraz ‚Ruský‘ na ‚Moskva‘, ‚Ruská federácia‘ na ‚Moskovská federácia‘,“ uvádza sa v petícii. Informácie sa pohybujú na medzinárodnej úrovni.“ , podpísalo sa pod ňu niečo vyše 50 ľudí.

  No jo, ale co naši udatní čeští klávesoví bojovníci, ti by přišli o svou zbraň nejsilnější ráže, slovo „Russko“ a „russáci“…

   1. To jako ze ten v tom khaki triku nema kravatu, do ktere by se zahryzl? A co tradice? Prezident nezavisle zeme, ktery ma alespon stipku hrdosti, preci zere vazanku, kdyz na nej utoci Rusko.

    Bonusovej ukol za 3 body a 1 dojl: podskrtnete slova, ktere nejsou mineny sarkasticky

    1. VYZVA PRIJATA!

     To jako ze ten v tom khaki triku nema kravatu, do ktere by se zahryzl? A co tradice? Prezident nezavisle zeme, ktery ma alespon stipku hrdosti, preci zere vazanku, kdyz na nej utoci Rusko.

     Bonusovej ukol za 3 body a 1 dojl: podskrtnete slova, ktere nejsou mineny sarkasticky.

  1. Re: SB

   V běžné mluvě se běžně užívá označení Rusa – Moskal – s pejorativním přídechem.
   Stejně, jako Ivan řekne o Ukrajinci, že je Chachól, Chachalůškin (odvozeno od střihu vlasů donských kozáků).

   Je to stejné, jako my mluvíme o českých soudruzích romech, že jsou kofoly, cikorky, morgoši, cigoši, kdežto u nich je každý ne-cikán nazýván gadžo s hanlivým akcentem, což bych přirovnal jako synonymum k severomoravskému „zjeb“, navíc s rasovým akcentem.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Gad%C5%BEo

    1. Dnešní Ukrajinci, byli dříve Rusové.
     První Ukrajinci se objevili někdy asi po roce 1890 mezi městskou inteligencí Haliče. Byli to podivíni, ale rakouská, s polskýni úředníky, zpráva Haliče, to začala podporovat, protože to mělo oslabit touhu tamní populace, po sjednocení a ruským světem. Přesto Ukrajinců, i když byli zvýhodňováni státem (něco jako šaríja k muslimům, obklopeným nevěřícími, v islámském státu), přibývalo málo.
     Zlom znamenala I. světová, kdy stát posílal členy ruských spolků do koncentráků a vraždil je. Udavači získali majetek odsouzených. Po polském záboru, se valná část Haličanů, předtím Rusnaků, Rusínů či Rusičů, dle nich větví ruského národa, již citila Ukrajinci. Díky polské odnárodňovací politice, se radikalizovali.
     Po II. světové dodnes, se Banderovci necítí Slovany, ale jako potomky Vikingů a podobně. Nebo záporožských kozáků, ale ti samozřejmě nemají s dnešními Ukrajinci noc společné a na své Kubáni se dnes cítí Rusy. Svůj názor vnutili, hlavně po roce 14, ale i dříve v roce 8, z valné části represemi i násilím, dalším částem UA.

     Ale někde uvnitř jim zůstala jizva. A vzpomínka, že jsou Rusové. A že ruskou identitu, jim Moskalé „ukradli“.
     Tak vymýšlejí blbosti.

     PS:
     Na bývalé Podkarpatské Rusi, která měla vývoj odlišný od Haliče, většinové vědomí rusínství, zůstalo až do konce II. světové. Po připojení k USSR, změnili historii a výukou i represemi, se dnes i am lidé taky považuji za Ukáčka.

     1. rusini aj v okoli Bardejova sa citia byt ukrajincami … niekedy okolo 1952 dostali tamojsie obce miesto slovenskych ucebnic ukrajinske, pretoze rusini predsa hovoria ukrajinsky … odvtedy ich moja mama k smrti nenavidi … este viac nez cigosov … ale vela rusinov z tej doby sa zacalo citit ukrajincami … aj ked v nasom konkretnom prdelakove sa z tych, co sa citia ukrajincami vysmievaju

 16. Vidlák perfektně zakrojil, akorát s těmi obavami z mobilizace to podle mě přehání. Kdyby Západ chtěl jít do války proti Rusku, využil by k tomu ten incident s „ruskou“ raketou v Polsku, kdy ale samotný strejc Sam si dal sakra záležet, aby uklidnil vášně. A z toho vyplývají v podstatě 2 věci:

  1) buď Západ tu válku s Ruskem nechce a v tom případě mobilizace nebude a je zbytečné se tím stresovat.

  2) nebo Západ tu válku s Ruskem chce, ale zatím na ní není připraven. V tom případě se ta mobilizace vyloučit nedá. JENŽE – myslí si někdo, že Západ se svými kolabujícími ekonomikami na tom bude postupně líp a líp, aby na toho Rusa nakonec vytáhnul? Nebo že na tom Západ bude spíš hůř a hůř, takže potáhne leda do prdele? Podle mě je daleko reálnější ta druhá možnost, a to by zase znamenalo, že žádná mobilizace nebude.

  …proto se té mobilizace zatím vůbec nebojím. Podle mě ti vládní hopsálci a jejich jenerálové jen straší, aby si lidi řekli „No sice přijdeme o práci a o baráky, ale hlavně aby nebyla henta mobilizace. Tak radši mámo nebudeme protestovat a budeme držet hubu a krok.“

  1. Sionisty ovládaný tzv. Západ tu válku chce a třese se na ní, jak zmoklej ratlík, ale spoléhá v ní na Američany a Američani jí taky chtějí a třepou se na ní stejně, ale chtějí, aby si tam seděli za bukem, jako vždycky a udělala to za ně ta blbá Evropa/EU a ta zas chce, aby to udělalalo blbí Ukies a Poláci a taky ti hlupáci na Slovensku, v Čechách a Rumuni…ti už ostatně s Francouzi a101 aeromobilní divizí si v Moldávii brousí šavle…
   Počítejme raději s tím, bratříčci, že „tahle noc nebude krátkááá“

   1. Chtějí srazit Rusko na kolena. Nejlépe ne v otevřeném vojenském střetu, ale jakkoliv. Obchodně, ekonomicky, podrazácky, dokonce i to posílání zbraní JE, i když si to možná mnozí nemyslí, otevřeným nepřátelským aktem. Chtějí nejlépe změnit vedení Ruska tak, aby zradilo své občany, a pracovalo pro korporátky.

  2. Já bych to zase neviděl tak optimisticky. To, že Západ, potažmo USA, přímou válku s Ruskem nechce, neznamená, že do ní prostřednictvím „spřátelených“ vlád nenažene „východoevropany“.

   A pokud byste náhodou chtěl argumentovat smlouvou o NATO, doporučuji přečíst si příslušné články, kterými se „znalci“ kolektivní obrany rádi ohánějí. Jediné, k čemu zavazují, je zvážení vhodné pomoci. Takže se vlastně dá říct, že Ukrajina už je de facto člen NATO, u kterého se aktivoval článek 5, a u nás by se postupovalo stejně. Navíc cílem štváčů je, abychom my napadli Rusko, to nás totiž vojensky napadnout zatím určitě neplánuje. Což ustanovení o společné obraně ještě dále podkopává….

  3. “ Kdyby Západ chtěl jít do války proti Rusku, využil by k tomu ten incident s „ruskou“ raketou v Polsku, kdy ale samotný strejc Sam si dal sakra záležet, aby uklidnil vášně. “

   U našich vládních politiků to vypadalo, že do té války půjdeme a hned. Z toho vyplývá, že jsou pro nás nebezpeční. Černochovou by měli klecovat. Že jim do toho Binden hodil widle, je jen slabá útěcha. Přijdou další příležitosti.

   1. „Fakt, že se česká vláda snaží přesvědčit své spoluobčany o tom, že se Česká republika ocitla ve válce, může být chápán jako šíření poplašné zprávy. Potlačování plurality názorů, zavádění cenzury a vznik dohledových orgánů, to jsou evidentní znaky zavádění totalitního režimu. Prožíváme tak paradox demokratického systému (vlády lidu), v jehož legálním rámci si lid zvolil takovou vládu, která se v jeho vlastní zemi staví proti jeho vlastním zájmům a která z pohledu vnitrostátního, ale také mezinárodního, sama o sobě představuje vysoké bezpečnostní riziko.“
    https://casopisargument.cz/?p=46933
    (Anna2)

    1. Moc hezky napsané, až na to „lid si zvolil“ Volebním podvodem, který zařídil Rychetský, kdy propadl jeden milión volebních hlasů…

    1. „pušnoje mjaso“ to je takový milý přežblept (překlepnutej žblept)))
     „pušnoj, pušnina“ je označení zvěře, která se loví kvůli vzácné kožešině – takže nás nejenom nechají zamordovat, ale ještě i sedřou z kůže

  4. Češi nejsou (kromě pár žoldáků) momentálně na řadě umírat za svoje pány. Po Ukrajincích jdou na řadu Moldavani z přinucení, Poláci s nadšením a bojím se, že chystají i Finy. Ne na Ukrajinu, ale na další konflikt.
   Čechům bude řečeno, že se musejí vzát elektřiny, plynu, vody a důchodů pro velikost Říše. Ve smyslu – buďte vy podlidi rádi, že po vás nechceme ledviny. Jiní platí krví, vy jen prací.
   Takhle to bude ušišlané knížátko nějak říkat, eman bude hřímat, že Kábul je náš a ty sterilní čůzy povedou válku držkama a pětikolaboranti budou zavádět totalitu euro-severokorejského typu.

  5. Možná tvz. Západ není jednolitý subjekt. Možná by bylo výstižnější jej přirovnal k Unii mafií. Kde to tudíž občas zaskřípe či ne vše se úplně dokonale zkoordinuje. 🙂

 17. Projev toho nejvyššího hrdého představitele naší mikroarmády jen potvrzuje moje nejhorší obavy.
  Vždycky , když se nějaký takový důležitý generál pokouší myslet, hrozí, že následky budou nepředstavitelné.

  Asi by bylo nejlepší pořídit mu lístek na vlak, holinky proti rasputici a samopal, ať vyrazí do mlýnku na maso a tam nám předvede, jak se bojuje s tím vyspělým nepřítelem. Kterému už 8 měsíců docházejí rakety a ostatní střelivo.

  Bože a takové případy platíme ze svých daní…

 18. Rád bych jen připomněl, že každý jako jednotlivec máme něco jako svobodnou vůli. Osobně bych odmítl jít bojovat za tento fašistický stát, samozřejmě s vědomím, že si za to ponesu i následky. A toto může udělat každý. Obecně se dá říct, že války skončí až toto udělají všichni. Až odmítnou bojovat za zájmy politiků. Jestli chce někdo z velení armády a z vlády jít bojovat, nikdo jim v tom nebrání. Můžou klidně hned odjet Péťovým expresem do Kyjeva, s generálem trpaslíkem z barbershopu v čele.

  1. A to bych se zeptal zdejších odborníků (právníků) jaký je trest za odmítnutí bojovat? Přeci je vždy lepší nechat se zavřít do kriminálu než se nechat zabít za eurohovnoty. Každý rozumný člověk přeci nebude bránit německé montovny a francouzské obchodní řetězce před imaginární hrozbou z východu…

   1. Re: User

    Jak to je dnes, to samozřejmě nevím. V době WWII. šli odmítači do první lajny, a to dokonce docela rádi. Továryšči a Genossen se uměli postarat a zařídit.
    Jinak úplně postačí, když vás v base pošlou v zimě něco kopat a nedají vám oblečení a žrádlo. Můžete si vybrat – buď jistou smrt z vyčerpání a podchlazení, anebo štístko, že přežijete decimaci své jednotky. Ovšem nikoli decimaci ve starořímském slova smyslu, kde byl trestán, resp. likvidován každý desátý. Dnes to je skoro naopak – každý desátý přežije a je za odměnu na pár týdnů poslán na doplnění stavů masa na jatečné množství.

    1. tak jsem koukal… Trestné činy proti vojenské podřízenosti a vojenské cti se to jmenuje…. ale neuposlechnout rozkaz nemůžete jako nevoják, porušit podřízenost apod. také nelze… když nenarukujete tak se z vás nestane voják, tedy nemůžete porušit vojenskou čest…
     p.s. tam bude spíš něco jako neuposlechnutí branné povinnosti apod.

     1. Nejsem si jisty, ale asi to bude mit co delat s prevzetim povolavaku.
      Dokud ho nemate v ruce, tak si muzete utikat, jak se vam zlibi.
      Ale jakmile vam ho doruci/predaji, tak pry prestava vekera legrace.

      1. Tenhle § 369 je mimořádně zajímavý:
       (1) Kdo sebe nebo jiného učiní trvale nebo dočasně nezpůsobilým nebo méně způsobilým k plnění branné povinnosti v době míru, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

       Takže každý mladík, který si způsobí úraz při lyžování by měl být potrestán odnětím svobody? Máme řadu paraplegiků, kteří si se „učinili trvale nezpůsobilým k plnění branné povinnosti“ svým neopatrným jednáním. Jsou tyto „trestné činy“ ponechávány bez povšimnutí? Proč každý, kdo způsobí druhému vážné zranění nevyfasuje taky tenhle paragraf? Tak nevím …

 19. Tak já bych na toho Řehku Vidláku zase tak přísný nebyl. Na mě působí spíš profesionálně. A sám o ničem nerozhoduje. Kolik že má česká armáda vojáků? Kolem 20.000? A kolik generálů? Prý více jak 25. Při posledním cvičení na Doupově v 85. jsem jako DVT útvaru ráno v 1 hodinu podával hlášení veliteli karlovarské divize, který přijel gázem na přepadovku. Dobře si to pamatuji, byl to plukovník. Kolik měla ta divize mírový stav? Hádám tak 15.000, válečný 20.000? Tehdy o nic nešlo, jen o trochu nepohodlí. Dnes se pár mladých bláznů přihlásilo do Ukr army a dokonce dostali od Zemana razítko. Stačil jeden dělostřelecký přepad prožitý v zákopu a pelášili domů k maminkám.
  Tzv. profesionální vojclové to budou mít horší. Za velení 25 generálů utíkat až tak moc nepůjde, mají kontrakty a hypošky.
  Jenže komu bude ten Řehka velet, až se ta jedna divize spotřebuje? Tak schválně, který idiot se bude dobrovolně hlásit do armády? Zdechovský? Marhoul? Já nikoho nevidím, a pokud by to zkusili povinně, tak si vzpomenou odvedenci na památku svých dědů, kteří k Rusovi šli dobrovolně i s kapelou. Věru řekl bych, že nálada obyvatelstva jít do války na Rusa není 1A. A v tom je problém. Žvástů plné držky, ale když by šlo o kejháky, najednou bude mít každý modrou. A zbyde jen ten Řehka.

  1. Zapomněl jste ještě na jednoho, jestli tam už dávno nerozhání ty „šiky věčně ožralých Rusů a mongoloidů z Asie“, na vlastence a bojovníka tělem i duší nějakého potrhlého vasrpoláka Peszynského. Na toho se Řehka i Valkýra z Dejvic, můžou spolehnout…

    1. Dneska se vojenský psychiatr nesměle vymezil proti psychologovi M. Žantovskému.
     Žantovský vyšetřil Putina a zjistil, že je těžký paranoik a žije v budu. Nedá se to léčit.
     Vevera míní, že jde o projekci vlastních představ do spolubližních. Putin je agresivní a chce ovládnout Evropu potažmo celý svět. Toto projektuje do mírumilovného Západu.
     Zdá se, že Džamila z jurty odstartovala dálkové diagnózy, za vším hledej ženu.
     😀

  2. Re: Laco

   Mírový stav jste těžce přestřelil.
   Pokud si dobře pamatuju, v KV byla bigošárna, takže:
   – 3 pluky po 1 500 kusech, plus
   – 1 pluk týlařů, plus
   – nějaké služby. Ženisti, Dé Óčko na úrovni fangle, chemici, spojaři, průzkumáci, PVO, víc ne. Plus možná nějaký odřad tanků na úrovni pluku (Podbořany), ale to si vymýšlím.

   Suma sumárum určitě ne víc, než polovina z vašich 15k.

   Možná něco více najdete na válka.cz

   1. Tak to přidejte
    pod 20. motostřeleckou divizi Karlovy Vary patřily“
    20. samostatný raketometný oddíl (Stružná)
    49. motostřelecký pluk (Mariánské Lázně)
    65. motostřelecký pluk (Cheb)
    74. motostřelecký pluk (Karlovy Vary)
    12. tankový pluk (Podbořany)
    38. dělostřelecký pluk (Kynšperk nad Ohří)
    12. protiletadlový pluk (Mariánské Lázně)
    20. raketometný oddíl (Kynšperk nad Ohří)
    20. průzkumný prapor (Cheb)
    12. ženijní prapor (Kadaň)
    12. spojovací prapor (Karlovy Vary)
    12. prapor chemické ochrany (Karlovy Vary)
    20. prapor materiálního zabezpečení (Ostrov nad Ohří )
    20. prapor oprav techniky (Podbořany)
    12. zdravotnický prapor (Karlovy Vary)
    20. baterie velení a děl. průzkumu (Karlovy Vary)
    20. vrtulníkový odřad (Líně)
    Takže 20. motostřelecká divize byla silnější než celá AČR, navíc dnešní brigády jsou na úrovni pluku (max 4 bojové prapory). Teď brigádám velí brigádní generálové, výsadkovému pluku (velikosti silnějšího praporu) velí plukovník, dělostřeleckému pluku plukovník gen štábu. V roce 1989 pod ZVO (Čechy a Morava) spadaly dvě armády, které dohromady tvořily 3 tankové a 5 motostřeleckých divizí, ostatní jednotky ani nepočítám. Teď má pozemní vojsko 2 brigády, výsadkový a dělostřelecký pluk. Ani výsadkový ani dělostřelecký pluk nejsou pravděpodobně na plných počtech. Z tří tankových divizí zbyly tři tankové roty. Armáda k smíchu. Kdyby vyhlásili mobilizaci, nebudou mít ani instruktory pro výcvik 250 000 mužů. V toce 1938 se zmobilizoval víc než 1 milion mužů

    1. Re: crusader

     Nemíním se s vámi hádat, přesně vím jen počet kusů na bigošárnách, tj. tabulkový stav okolo 1500 ks.
     Ale např. rota chemiků ve Vysočanech byla početně na úrovni jedné bigoš-čety. Stejné to bylo i s průzkumem, ženisty, PROTE, PRTZ, a spol.
     Dále nemůžete ztotožňovat počty mužstva u jednotek stejných názvů u bigošů a třeba dělostřelců (fangle x oddíl, rota x baterka), nebo u tankistů, kde měla fangle 31 tanků a tomu odpovídající stav mužstva (3 kusy na 1 tank), oproti 400 kusům na bigošárně.
     A samozřejmě musíme počítat s roky, ve kterých jsme sloužili!!!
     V osmdesátkách už byla na ČSLA nasazena odtučňovací kúra.

     1. Jo, ještě mne napadl jeden příklad. Rota PVO ve Štokově. Když jsem tam byl na výjezdu, válelo se tam cca 20 kusů (ofiko stav nevím).
      Do roty, ve které jsem sloužil, spadalo cca 60 ks plus asi deset odvelených, bojový stav byl 160 ks.

   2. „“Pokud si dobře pamatuju, v KV byla bigošárna, takže:““
    To až když byla posádka v útlumu …
    jinak tam byli tankáni, protitankový oddíl, dělostřelci i protiletecká obrana … v plné pohotovosti to bylo ještě v roce 1974 … já tam sloužil. A ve vedlejších kasárnách byli radisti …
    Jinak se ten „útvar“ hubou likvidoval již od roku 1970 …

  3. … jestli nejvyšší guma vyleze na veřejnost s čímkoli,Laco, je nutno ho brát vždycky vážně a více jak přísně! To co řekl si má nechat do parlamentního výboru války, na veřejnosti musí vážit každičký slůvko. Jinejma slovama, má držet hubu, ale to ne, von si stoupne vedle toho blonďatýho omylu a takhle žvaní, to je na přesdržku, nikoli na to Vaše chlácholivý: „já bych nebyl tak přísnej…“. Vůbec se při takovým přístupu nedivím, že sme tam, kde sme!

   1. Tam nahoře každý plácá, co ho zrovna napadne, zodpovědnost žádná.
    Mne můj táta učil: „Nikdy nesmíš o nikom říct, že lže, i když si to třeba myslíš. Musíš říct třeba : mýlí se, nemá správné informace, vyjádřil se nesprávně, atd.“
    Porovnejte si to s tím, jak se veřejně vyjadřují naše tzv. „elity“.

 20. Bravo Vidláku! Společnost se na toto programuje už celá léta. Když vidíte televizní tvorbu posledních let, herní tvorbu posledních let a zprávy v médiích, tak to vypadá, jakoby z nás vychovávali udatné rusobijce. Protože přece rok 68, komunisti a tak a komunista a Rus je přece synonymum ne? Pravá podstata je, ale tom, že anglosaské národy rádi ždímou své spojence a partnery. Už od 17.století. Optikou anglosaské geopolitiky tvoříme ve střední Evropě Mackinderův nárazníkový pás mezi Ruskem a Německem. To je, podle jejich podhledu na svět, náš účel. A teď by byli rádi, kdybychom platili masem za naši existenci. Proto ty nákupy vrtulníků a nejrůznější techniky. Jsme spolu s Poláky a bratry Slováky jen druhá vrstva slupky, která se dá ještě beztrestně oloupat. Pak už zbývají jen Němci, kteří jsou, ale od WW2 refrakterní vůči jakémukoliv válčení, a Francouzi, na které, ale není spoleh, protože si rádi vzpomenou na DeGaulla.
  Ve srovnání s Fialou a jeho dnešní skvadrou působí prvorepublikoví a komunističtí politici jako geopolitická esa. Pokud se do vlády nedostane někdo, kdo si dává pořádně tyto souvislosti, tak riskujeme, že se staneme potravou pro děla. Nicméně ani toto není záruka ničeho. V Polsku probíhá diskuze o geopolitice na daleko vyšší úrovni než u nás a přesto se museli dotazovat Bidena, jaká bude jejich reakce na raketu.

 21. Boj!
  Pomádu do vlasů a kérku na paži.
  Dejte mi kompjůter a klovesnici.
  Já budu klovat, hrr na ně, uklovu ty barbary !
  Boj!
  Je to nějakej sakra vysokej level – to jste mi neřekli.
  Proč nemám sedm životů jako vždycky?
  Proč jen ten jeden, jedinej, svůj vlastní?
  Boj?
  Bojím, bojím …

   1. Přátelé, děkuji za ocenění.
    Básnickou prvotinu jsem, jako asi každý, spáchal někdy v 15 letech.
    Toto je další pokus po 60 letech.
    Ale na Ládika nemá nikdo. Ládik je reinkarnace Karla Havlíčka Borovského.

    1. Já taky děkuji za ocenění. Jen bych se tak vysoko nehodnotil – píšu, co mi právě prst přinese na displej mobilu, nejčastěji v posteli s mobilem nad hlavou, kdy je ruka odkrvená. Nemá to mnohdy hlavu, ani patu a když si to po sobě přečtu, vidím, že bych to napsal jinak a lépe. Čili vidíte kravinu ve stadiu zrodu i zániku. Vždycky jsem psal jen technické zprávy a mým snem bylo napsat jednu univerzální veršovanou, kterou bych mohl dát ke každému projektu, takový topenářský epos na 1A4. K tomu bohužel nedošlo.

     1. Nevěřte Ládíkovi a už vůbec né, coby topenářovi. Prej epos, když hóóóně dobře, tak maximálně sonet a to mu ještě fandím. Ale k tomu formátu 1A4 se už profesníci blížej, to jó, a někdy mám takovej dojem, když ty jejich znělky čtu, že sme každej dělali na jiný akci, jak sou ty jejich TS všeobecně nicneříkající a copyrightově universální!

      1. Ládik spolehlivě odradí každého snaživého amatéra od snahy vymyslet nějakou rýmovánku. Ládik je profík. Kdyby se spojil s nějakou kapelou, měl by narváno.
       🎼🎺🎹🎸🥁🎤

 22. Na historických fotografiích z května 1945 je vidět spousta rozjásaných lidí. Neslavili „Velké Vítězství“, nýbrž to, že konečně skončila ta strašná válka. Neuplynulo ani 80 let a zdá se, že jsme na to všechno úplně zapomněli. Mám za to, že je nejvyšší čas, aby veřejně promluvili pamětníci. Pokud jsou ještě mezi námi.

   1. Snad jediní Němci si něco pamatují. Mám takový pocit, že by dali přednost diplomacii, než vojenskému střetu. Ale jako země dodnes fakticky obsazená Amíky toho moc nezmohou.

 23. Na tapetě je Musk. Padouch nebo hrdina?

  https://blisty.cz/art/110748-miliardari-jako-elon-musk-jsou-nejnebezpecnejsi-lide-na-planete.html

  Linda McQuaig na Blistech změřila Muskovi uhlíkovou stopu a má jasno. PADOUCH.

  Bavor uveřejnil článek, z něhož vyplývá, že HRDINA.

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/elon-musk-potvrdil-%C5%BEe-zkorumpovan%C3%BD-cenzurn%C3%AD-program-twitteru-kter%C3%BD-zd%C4%9Bdil

  Šermuje se nepřehledně pojmy jako levicový, pravicový, klimatická krize, konzervativní. Přitom všechny význam těch pojmů je již delší dobu posunutý, změněný, vyprázdněný. Dělící roviny prochází úplně jinudy, týkají se jiných témat, než tomu bylo před cca 20 roky.
  Chtělo by to se diskuzí dopracovat k novým definicím, ukončit bordel, který je škodlivý.

   1. Určitě je dobré mít plány na příští fázi, ale těchto konferencí pamatuju už víc, pamatuju, jak Madla říkala, že by bylo nespravedlivé, aby ruské suroviny patřily Rusku, že by se měly nějak demokratizovat.
    Prostě podobné nápady a témata se probírají už dekády.

    Ono není důležité, co plácají Madly, ale kdo ve skutečnosti vládne v Rusku a jaké jsou jeho plány. Někdejší SSSR byl mnohem silnější než dnešní RF, a přitom zkolaboval jen to hvízdlo a USA s oligarchy tam toho vykradli a zlikvodovali spousty.
    Jestli se jim to podaří zopakovat, bude to pro Rusko konečná.

    Ale jak říkal jeden z US politiků – takový ruský oligarcha je nesmírně bohatý, ale občanství má izraelské, rodinu v Británii a majetek v Evropě nebo USA. Takže se ptejme, zda je takový oligarcha víc ruský nebo víc náš … nějak takhle.

    A kromě oligarchů se to týká i několika horních vrstev byrokracie. Takže ty konference z tohoto hlediska nejsou tak nesmyslné, navíc u prakticky všech ostatních zemí se jim podařilo je vyrabovat do mrtě, takže konference jim vycházely 30 let.

    To, co udělají, až Rusko zlikvidují, tedy víme a bylo to asi jasné i před konferencemi, ale nevíme, jestli to Rusko doopravdy zlikvidují. Bude záviset jak na pudu sebezáchovy v Rusku, tak na schopnosti racionálně reagovat.
    Prozatímní průběh SVO moc optimismu z hlediska Ruska nepřináší.

  1. Tak blici listy ted maji ukol.
   Musk byl totiz jediny (z tech, kteri neco oravdu znamenaji), kdo otevrene a nahlas rekl, ze novinarska agentura AP normalne sirila reportaz z rise fantazie, ktera mohly znamenat pekne ostrou valku.
   Jeste nez se Sleep Joe vyspinkal doruzova, tak AP uz tlacily vlastni verzi, zalozenou na utajenem zdroji z Pentagonu, ze raketa byla ruska.
   Pak to stahli a JEDEN novinar dostal padaka.
   Muska cekaji krusne casy, majitele pravdy ho maji za nepritele cislo jedna.

   https://twitter.com/elonmusk/status/1595114334547365888?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1595114334547365888%7Ctwgr%5E7da95017c5d8f50d84b64e9cd1deae8ab15d8972%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rt.com%2Fnews%2F567010-musk-twitter-ap-fake-news%2F

 24. OT pro gogo, stridor a fn

  Už jsem jsem fakt starý a blbý, takže mi došly další nesrovnalosti inzerovaného videa – vojcl a granáty – až když jsem vypnul komp.

  1/ změřte si čas pádu náloží, (lehce dopočítáte výšku shozu) a k tomu připočítáte čas, po který ležely údajné miny či granáty u postavy simulující vojcla.

  2/ porovnejte s odkazem Stridora (údajný rozhovor s vojclem)

  3/ dvě náložky – prý granáty – explodovaly při dopadu

  4/ absence střepinového efektu – už jsem psal včera

  5/ absence jakéhokoli viditelného efektu tlakové vlny

  ALE HLAVNĚ

  6/ černý kouř po explozi!!!!
  černý kouř znamená přítomnost nezoxidovaného uhlíku (saze), kterýžto se naposledy vyskytoval v tritolu (ještě jsem se s ním setkal na vojně a ani tam se z něj nekouřilo). Totéž perunit užívaný v dolech a povrchových lomech!!! NIKDY žádný černý kouř a pokud omylem ano, je něco špatně.
  Ostatní MODERNĚJŠÍ průmyslově vyráběné trhaviny a střeliviny vojenského typu uhlík VŮBEC NEOBSAHUJÍ!!! Tady máte nejzákladnější druhy, mrkněte na jejich chemické vzorce.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Trhavina

  7/ v záběru z dronu je záměrně rozostřen obdélníkový výsek, který znemožňuje identifikaci předmětu, upevněného na vojclově opasku.

  8/ každý vojcl, který absolvoval tzv. přijímač (přijímač je měsíční bigošácký výcvik na samém počátku vojny), je tamtéž poučen, že se zalehává BŘICHEM NA ZEM, nikoli na bok s pokrčenýma nohama

  Úsudek si udělejte sami.

  Stran kulového rozprsku střepin z PL raket – asi by bylo dobré si zjistit, jakou rychlost uděluje exploze střepinám a jakou rychlostí se pohybuje samotná raketa. Dospějete ke zjištění, že minimálně třetina střepin, která by se šířila nejblíže zpětnému směru vůči pohybu rakety by měla minimální účinky, nemluvě o poněkud problematickém směrování do kulového prostoru, pokud budeme brát v úvahu fakt, že raketa je válcovitého tvaru. Proto jsou střepiny technologicky směrovány kolmo na let jednoduchým zhotovením mezikruží, do něhož se vsune iniciační matroš (trhavina). mezikruží je zhotoveno ze střepin (lidově šrapnelů) a spojovacího matroše (třeba nějaké pryskyřice).

    1. Protože jakožto nevoják nevím, co se používá a moje první dojmy můžou být mylné.
     Tak jsem si začal všímat průběhu, materiálu a klást dotazy s nadějí, že se něco dozvím – za což vám děkuji.

     Jak tu scénu tedy hodnotíte vy? Autentická bojová nebo nějaká inscenace?

  1. Dovolím si rozporovat bod 6.
   Naopak, všechny vojenské trhaviny uhlík obsahují. A témeř všechny mají zápornou kyslíkovou bilanci (snad jen nitroglycerin (a pár vyjímek) má kladnou bilanci. Tj. má dost kyslíku na úplné „shoření“ na CO2 a H2O.
   Snad jen důlní trhaviny (obvykle dusičnan amonný + nitroglykol + „chladící soli“ mají kyslíkovou bilanci vyrovnanou, aby se horníci neotrávili oxidem uhelnatým a oxidy dusíku.

   Kdo ví co do těch svých bombiček Ukři při improvizaci dávají, a jak to iniciují. Ke konci II. světové války když Němcům docházelo témeř všechno nahrazovali ve směsi TNT/dusičnan amonný do bomb kde čím. I ten dusičnan amonný údajně i chloridem sodným (kuchyňskou solí!), byť za cenu významného snížení brizance. Ale neměnila se technologie ani váha či těžiště bomby.

    1. Ten cerny kour, jakoby trochu do hribu, by mohl znamenat i to, ze na fejku se podileli filmari-pyrotechnici od specialnich efektu, kteri nechavaji bouchat vselijake, vetsinou skoro neskodne smesi uhlikatych paliv.
     To by vysvetlovalo i tu absenci tlakove vlny – vybuchy horlavin a jejich par nejsou tak brizantni, aby ji vyvolaly.
     Ale muzu se mylit, nikdy jsem u takoveho nataceni nebyl.
     Zda se, ze UA propaganda ma k dispozici jen malo omezene prostredky. Ostatne, ukazala to i videa z Azovstalu a odjinud. Pamatujete si na ne? Dnes uz po Azovech a Azovstalech nikdo ani nevzdechne.

  2. Že vás to baví.

   Ukrajinci lžou jako Ukrajinci.

   V TV mluví Ukrajinec – přepínám. V TV Ukrajinci pouštěj video – přepínám. V TV někdo obhajuje Ukrajinu – přepínám.

   Vůbec mě to nezajímá.

   1. Re: Smrkovský

    Vy si teda žijete. To když já chci přepnout, tak se o ovládačku vždycky porvem.
    A moje Jahoda většinou vyhrává, bo udělá třicet kliků jako nic a bojové chvaty trénuje na žáčcích s ADHD.
    Tudíž musím poslouchat, že už brzy – asi tak za deset minut – vyhrajeme.

    1. No jo.

     Ani jsem netušil, jak dobře si žiju.

     Já mám dvě televize, ale je mi to prd platné, slečna nesnáší horory a tak se na zprávy nekouká. To si můžu pustit nahrávání a sledovat, jak to tentokrát dopadne s Julií, Salmou a Jennifer.

   2. Ted jste to naprosto vystlihl.
    Ja to same.
    Nekdy si dam Zelenskeho Cau lidi na Prarlamentkach ciste pro zasmani, kdyz mam blbou naladu.
    Ale jinak vsichni kolem me zravy z Ukrajiny a Zelenskeho proslovy hrozne zerou.
    A nikdo o pravdivosti nepochybuje. Jako by to bylo slovo bozi.

    1. O tom, ze ukravinci lzou jako cervene jesterky, jsem slysel od nekolika lidi a uz v dubnu t.r.
     Nevím, jak to je.
     Ale jako privandrovalec, narokujici si nejakou pomoc od ceskeho statu, bych urcite nelhal. V teto digitalni dobe, je nepochybne mozne zjistit o cloveku kdeco.
     Kor pri existenci neceho takoveho, jako jsou ty socialni site. Lidi prestali byt opatrni, klidne se tam foti sami, s prateli, casto i s sirsim okolim.
     Nedelam si zadne iluze, ze ty udaje z tech siti by byly anonymni, stejne tak majitele uctu. Z fotky je tak pravdepodobne mozne, asi tak za par desitek sekund, kazdou jednotlivou identitu dohledat. Bylo mi taky receno, ze uz pouzivaji taktiku „syranu“ a podobnych, co zamerne zahodi veskere doklady i telefony.
     Tak nevim, jestli je tohle dobry pristup. Minimalne to vyvolava neduveru v prichozi.
     Omlouvam se za absenci diakritiky. Z tohoto aparatu to dost dobre nejde.

 25. Zdravím vás přátelé Vidlákova dvorku,
  ve svém věku mám poněkud delší vedení, takže nápad, jak se připojit k protestům přišel až po přečtení dnešního článku. Snad nikdo z našich volených kašparů nehovoří o potřebě míru a mírových jednání. Výzvy „my chceme mír“ jsou slyšet maximálně na protivládních demonstracích. O potřebě světového míru se prostě ve veřejném prostoru málo hovoří.
  Tuto situaci, ale můžeme změnit celkem jednoduchým způsobem. Především my kancelářské krysy posíláme množství e-mailů a další korespondence. Není přece těžké ukončit každý e-mail či dokument slovy:

  S pozdravem
  SVĚTU MÍR
  a váš podpis

  P.S.
  … za mír je třeba bojovat.

  1. Okamžitě vás začnou dehonestovat jako komunistu se vším, co k tomu patří. Když né vědomě, tak podvědomě, tato formulace je přiliš spojená s funkcionářstvím za předminulého režimu (za minulý režim považuji relativně svobodná 90. léta).

   Lepší by podle mne bylo: CHCI MÍR

   Nebo ještě lépe: NECHCI VÁLKU

   Ale je na každém, ať si vybere, co tam chce přidat. Každopádně dobrý nápad, já začínám k podpisu připojovat „NECHCI VÁLKU“.

   1. To je ale formulace na 2 věci.
    Samozřejmě se toho chopí pětikolka ve smyslu, Ano my také chceme mír, a aby nastal, musíme Rusa a pak Číňana a Í rán zadupat do země tak, že nevstanou. Pak bude mír.

    1. Kdepak. Přijdou na řadu další. Když, hypoteticky dojdou, třebaže to není nutnou podmínkou, nepřítel bude hledán a nalézán uvnitř.

     1. Zkuste vydělat jmění na tom samém byznysu, šklíbo. Stačí zajet do Indie a začít se starat o ty nejubožejší z ubohých,o které tam zakopáváte na každém kroku.Po pár desítkách let usilovné práce se můžete i vy stát slavnou a bohatou.A ti ,co se takové práce štítí, Vás budou moci kritizovat a osočovat, protože přece vaší celoživotní práci rozumí a vše o ní ví nejlépe !
      Naštěstí za každého nejlépe hovoří činy. Každý se můžeme ohlédnout jaké dílo jsme za sebou zanechali. Matka Tereza úctyhodné ! Nemohu se jí nezastat.

      1. Ona se nestarala o těžce nemocné, staraly se jiní. A hlavně, nechala je trpět protože „bůh to chtěl“. Žádné utišující prostředky nemocným, ale peníze brala plnými hrstmi. Byla pokrytec stejně jako mnoho, jestli ne většina, zejména katolických hodnostářů.

        1. Ok, všemu rozumíte lépe než ten,kdo dílo vytvořil.Slova, vaše,slova různých odborníků na cizí práci z bulváru,posuzovat a kritizovat dokáže každý, takže v tom jste nad celoživotním úsilím matky Terezy s kritiky zvítězili.
         Pokud tvořím dílo, mám právo konat podle své hlavy, že svých vlastních důvodů. Jistě se našlo hodně kritiků, kteří ty trpící v péči matky Terezy převzalo,odvedlo do svých vlastních zařízení a zde se jim věnovalo tak jak to dle nich má být správně. Pokud vlastní pečovatelská zařízení neměli, jistě trpícím zaplatili adekvátní léčbu v nemocnicích.A protože to tak dělali jako matka Tereza nejméně dvacet let či více,aby mohli srovnávat, získali pak právo kritizovat. … vím, utopie…Ukažte mi prosím aspoň jednoho z těch kritiků matky, který také z ničeho vybudoval své celoživotní dílo, pochopitelně ve stejné oblasti, kterou kritizoval. Víte, oni lidé nejsou tak hloupí,aby nevěděli komu svěřit své peníze na dobročinnost. A že jich bylo – peněz i lidí….
         Také jsem o matce Tereze leccos četla, posuzovat si netroufám,ani vysvětlovat dle svého rozumu proč matka Tereza jednala tak či onak. Jednak měla jako každý jiný člověk právo se chovat podle svého,jednak jak jsem už psala, za ní hovoří její skutky, celoživotní dílo.A pro mne je stejně hodnotný jako dílo konečné i jeho počátek – odvaha mladé dívky bez prostředků sklonit se nad těmi nejopovrhovanějšími ze všech, pomáhat jim, být s nimi. Já to nedokázala, vy ano, Šklíbo ?

         1. Matka Tereza nastavila dost přesné zrcadlo všem, kteří si hoví v komfortu klidu svých uzavřených domovů… A to tihle nikdy neodpouští…

      1. Samozřejmě, tady jeden z mnoha článků. Byla to pokrytecká mrcha, zřejmě sloužící jako propagace Vatikánu.
       https://www.ctidoma.cz/osobnosti/temna-stranka-svate-matky-terezy-nekolik-dokumentu-odhalilo-sokujici-prostredi-v-kterem
       Ale to těmto, asi věřícím, nevysvětlíte, tak alespoň jí necpěte sem do diskusí, které s ní nemají nic společného enomtak, Olgo a Anonyme. Kromě toho nechápu co by asi tak mohlo změnit na tom, že nechala trpět spousty lidí , její „vidění na živo“ 😀 .

       1. Já nikoho do diskuse necpala, jenom jsem se musela zastat matky Terezy, když jste ji tak pozurážela, Šklíbo.
        O vás asi bulvár nereferoval,tak se prosím pochlubte sama dílem, které zůstává za vaším životem. Aby bylo co kritizovat. To víte,podle hesla: Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Nebo alespoň řádně zkritizován a popliván. Tomu vy dobře rozumíte, viďte.

        A to víte,co bulvár nebo nenávistný pisálek napíše, svaté jest. Ještě aby se matka Tereza nechala léčit, viďte Helanov. Jakým právem? A ty peníze, které lidé svěřovali osobně jí,ty také neměla právo užít dle svého úsudku. Na takové věci mají právo jen kritici a ti,co kromě řečí nic nedokázali.
        Poměřte prosím s matkou Terezou své skutky,slov a špíny bylo dost.
        A myslím si, že matka tomuhle rozuměla nejlépe, celý život se setkávala s lidským zlem a malostí. Ne jen v tom, že byla napadána a poplivávána kdekým, hlavně v tom, že ona léčila dlouhá desetiletí následky té lidské špatnosti, netečnosti k utrpení druhých,k tomu, že společnost nechá tolik lidí živořit,bez pomoci padnout na dno…..tolik peněz na charitu,tolik boháčů světa – a tolik lidí stále všude zmírá v bídě…..
        Co proti tomu udělal kdo z nás ?
        A z vás kritiků ! Ale matce , smrtelně nemocné, neodpustí me ani léčení ve Švýcarsku.

        1. A ještě jedna nevyžádaná rada kritikům matky Terezy. Kritizovat je dnes už zastaralé, moderní je se za někoho stydět ! Chytří, mladí a krásní Češi se houfně stydí za svého prezidenta,Jan Hřebejk se aktuálně stydí za Jarka Nohavicu,asi proto, že lépe než Jarek ví,jak by měl Jarek myslet a psát….
         Tak se můžete za matku Terezu stydět!!!

   2. Nevím proč ale – do podvědomí se lépe usazují kladná přání. Tedy žádné nechci, ale chci. To Vám poví každý slušný psychiatr,.. Tedy CHCI MÍR

  2. To mě napadlo při čtení těch Ládíkových básniček. Denně jednu poslat všem poslancům,ministrům, senátorům ….

  1. článek je navíc pěkná, s prominutím sračka. Oč víc masírka o to méně faktů: “ Podle jednoho z představitelů by takový útok zahrnoval chemické látky, které lze snadno skrýt, což by západním zemím ztížilo ukázat prstem na Moskvu. Některé chemické látky lze například přeměnit na aerosol nebo použít v munici a způsobit tak škody velké skupině lidí.“
   ——–
   FAKT JO?
   Oni na nebohé Ukry budou pouštět Novičok? A dokonce v munici? A dokonce formou aerosolu?
   ———-
   Autor článku (asi lecos vysvětluje):
   Daniel Drake
   V Novinkách působí od října 2020. Vystudoval mezinárodní vztahy v Anglii, ve svých textech se nejčastěji věnuje dění ve Spojeném království a USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *