18 července, 2024

Scott Ritter, Oskar Krejčí a české národní zájmy

Někdo říká, že současná válka mezi Ruskem a NATO začala už v roce 2014, když Američané zorganizovali puč na Ukrajině a dosadili loutkovou vládu, která byla ostře protiruská. Scott Ritter ale ve skvělé přednášce připomíná, že konflikt nezačal v roce 2014, nýbrž v roce 1990. Rusové tehdy naivně věřili, že skončila éra nepřátelství a že budou s Američany spolupracovat. To je ovšem představa, která patří do 70. let. V 90. letech už Američané zvolili jinou strategii: zničit, rozkrást, ponížit, srazit, nechat hladovět, dovést všechny oblasti života ke kolapsu a nakonec i vyvolat občanskou válku. Komu ještě slouží paměť, ten ví, že čečenské bojovníky původně vytvořili a vycvičili Američané jako zbraň proti Rusku.

To, čím Rusko v 90. letech pod americkou kuratelou prošlo, bylo šokující a nesnesitelné i pro ty, kdo pamatují nejhorší komunistické roky. A když to Rusové ve volbách odmítli, poslal loutkový prezident Jelcin proti parlamentu tanky a celý západní tisk ho v tom podpořil.

Jenže pak udělali Američané pár chyb, poměry se trochu změnily a Rusku se podařilo vykročit směrem k samostatnosti. V amerických očích se ta země opět stala nepřítelem a tehdy se také rozběhla propaganda o údajném totalitním režimu, Putlerovi, údajných plánech na světovládu apod. Ostatně, není těžké si všimnout, že doslova to samé tvrdí propagandistická centra o každém státu, který má být napaden. Jenže zpravidla je cyklus krátký. Objeví se záplava článků kritizujících vzdálenou diktaturu, následují prohlášení politiků a pak útok raketami nebo útok barevnou revolucí (nebo kombinace). Celé to většinou netrvá více než rok. S Ruskem to tak jednoduché není.

Ta dlouhá přednáška Scotta Rittera zatím není k dispozici s českými titulky. Ale každému, kdo rozumí anglicky, ji vřele doporučuji. Je k vidění zde.

Jenže ani to není celý příběh. Oskar Krejčí v přehledovém článku upozorňuje, že nepřátelství anglo-amerického světa vůči Rusku se táhne celým novověkem. Rusko představuje něco, co na jednu stranu není úplnou součástí Evropy, ale na druhé straně se brání kolonizaci. Proto je vnímáno jako něco nesnesitelného.

Nenávidět Rusy a pokládat je za podlidi má tedy dlouhou tradici. Z toho ale nijak nevyplývá, že je to myšlenková nutnost. V mnoha bodech byla možnost na ten myšlenkový proud navázat nebo se s ním rozejít. Jak Scott Ritter říká, můžeme stát na správné straně dějin nebo na špatné. Na straně dobra nebo na straně zla.

Jenže pro nás v českém prostředí je to ještě trochu jinak. Nejsme tak velký stát, abychom mohli vést dobyvatelské války proti velmocím, a to ani proti regionálním. A nemáme žádný důvod se podílet na cizích dobyvatelských válkách. Otázka pro nás není, jestli jsou lepší Američani nebo Rusové, ale co je v zájmu českých lidí. A tady je to jasné – co nejrychlejší uzavření míru a obnovení hospodářské spolupráce.  

93 thoughts on “Scott Ritter, Oskar Krejčí a české národní zájmy

 1. Článek o ničem.

  Rusko byla velmoc stejně jako Anglie a soupeřící velmoci si prostě nadávají.

  Již staří Římané si líčili Kelty jako ty krvežísnivé primitivy provádějící lidské oběti, což muselo působit zvláště komicky, když při tom hleděli na gladiátory napřed popravující odsouzené vězně a pak se mordující navzájem.

  Spousta lidí při rozvodu zjistila, jak je kdysi milovaná bytost srdečně nenávidí.

  Nevím, kolik pan Krejčí viděl Angličanů, ale ten, koho tam doopravdy nenávidí kde kdo, jsou Němci. Že na Rusy nadávají tak akorát v médiích, lidi, co médiím věří, lidí, co médiím dávají zadání, ale to je jen pěna dní a většina lidí nemá s něčím špatným od Rusů žádnou osobní zkušenost.

  Jinak novověk začal v roce 1492 objevením Ameriky (nebo pár dat okolo). To USA ještě ani neexistovaly, vznikly 1776.

  Konec novověku má taky několik dat, buď je to francouzká revoluce a nejzašší datum až konec první světové… ale pořád to vychází tak, že USA většinu novověku ani neexistovaly a nebo neexistovaly skoro celej novověk.

  Rusko tam začali řešit, až když se stalo jejich rivalem. Většinu své historie a historie před svým vznikem, USA bojovaly s Indiány. Jednotlivé indiánské kmeny se pak nenáviděly navzájem a běloši pro ně byli vítaným spojencem proti dávným nepřátelům.

  1. Podle mych vzpominek Anglicani skutecne nenavidi Nemce, to mate pravdu, ale nechapu, proc jste se tady zastavil.
   Oni totiz nenavidi i Francouze.
   A ano, mate pravdu, i kdyz vetsine dnesnich Anglicanu Rusove nic neudelali, tak je nenavidi taky. Rika se tomu vyplach hlavy, ktery je tam tlacen medii i zabavnim prumyslem v mire vetsi, nez velke.

   Pro srovnani, komu z dnesni mlade generace Cechu neco Rusove udelali?
   Presto prave u tehle generace je nenavist k Rusum mnohem vetsi, nez treba u pametniku ’68.
   A na Nemce a jejich bacovani z Protektoratu si ani nevzpomenou. Maximalne, ze tu byli nejaci „naciste“, ale ti se po valce vyparili.

   A vas pohled na dobyvani Severni Ameriky je rekneme, velmi, velni, velmi progresivisticky 🙂

   1. Nejhorší agresoři jsou Britové, na jejich imperiální choutky zařvalo nejvíc lidí. Né že by Rusové tradičně imperiální choutky neměli, ale v daleko rozumnější míře.
    Dneska, aspoň pod Putinem, si hleděj svého a jsou rádi, že jsou rádi. Což se v žádném případě nedá říct o Anglosasech. Podíl Britů na rozvrácení Iráku byl obrovský.
    Jejich song Břímě bílého muže hovoří za vše. Teď v jejich vlastní zemi ponese břímě tmavý muž. To by Rudyard Kipling čučel.
    😉

   2. Ne, nenávidí jen Němce.

    Zastavil jsem se proto, že chování k Francouzům či Rusům se s tím vúbec nedá srovnat.

    Na ten výplach hlavy se tam radši zajeďte podívat osobně. Není nad osobní zkušenost.

    Copak jsem napsal progresivistického o Indiánech?

    Otcové poutníci dorazili na Americký kontinent 3 dny po bitvě na Bílé Hoře, ale první války s Indiány byly ještě před tím ve Virginii. Poslední války byly koncem devatenáctého století.

 2. Osobně si myslím, že právě obava z rozpoutání dalšího Majdanu někde na Kavkaze byla podnětem ke vpádu na Ukrajinu.
  Kavkaz rozhodně není nakloněný ruské vládě, ani trochu.
  Asi rok anebo dva po tragédii v Beslanu nějaký novinář zpovídal skupinu postižených, matek, které přišly o děti. Byly to takové venkovské tetky, jakoby vypadly z Troškových filmů. A všechny do jedné vinily ze smrti svých potomků ruskou vládu.
  Teroristé vůbec nechtěli nikomu ublížit, v podstatě hodní kluci a dívky, jenom se chtěli domluvit. A zlá vláda zvolila raději odporný masakr.
  Jasně. Rusové Kavkaz okupují, z geopolitických / obranných důvodů. Ze stejných důvodů si Izraelci počínají úplně stejně na syrských Golanských výšinách. Ovšem temperament hrdých Kavkazanů a vcelku přizpůsobivých Drúzů se nedá srovnat.
  Bohužel, těžko čekat, že Kavkazské národy pochopí jednu věc. Že po případném odchodu Rusů dostanou americkou kuratelu a americké základny. Takže by to bylo pro milovníky Alláha z žumpy do skeptiku.

  1. Havlérka hlásá, že diplomacie v žádném případě. Že by šlo jenom o odložení problému a Putíín by dostal čas na přípravu uchvácení Evropy.
   Rusko je zapotřebí definitivně srazit na kolena a potom mu “ mateřsky” pomáhat. Ta nová, demokratická vláda, bude fungovat jenom pod pevným vedením. ( Asi během Jelcinovy vlády to vedení Washingtonští nějak flákali. )
   A když to říkají aristokrati ducha, na čele s Michaelem Žantovským, tak to musí být pravda pravdoucí.
   😎

   1. Ať se pídím jak se pídím, nenalézám nic o tom co by ono uchvácení v důsledku znamenalo. Povinné žárovky? Zákaz elektromobilů? Levnější ropa a plyn? Odbyt zdejšího zboží na ruském trhu? Dostavba Dukovan a Temelína Rosatomem? Sankce Západem uvalené i na nás? Humanitární bombardování Prahy za porušování lidských práv ve vyloučených lokalitách na Ústecku?

    1. Hlavně je to naprostá kravina. Rusko je rádo že dýchá, má dost starostí samo se sebou.
     Nejde o nic jiného, než o posunutí základen NATO zase o kus dál na východ.
     Protože představa ztráty pozice světového hegemona a drába je pro Spojené státy děsivá. A těmi Spojenými státy nemyslím obyčejné Američany, těm je to fuk. Spíš ti v dýpstejtu mají neamerické zájmy, na jejich šílené ambice doplatí ve finále i Amerika.

     1. O kus dál na východ….
      Že by až tak odvážně až k čínské hranici?
      Zlomyslní bohové občas někomu splní přání….

     2. Jenže nezapomínej, že Rusko ze své podstaty, tedy „Rusáci“ je agresívní, a Putin je kágébácký zločinec a vrah. A že obsazují, vraždí a bombardují jen pro své potěšení. Jen pro obsazování, vraždění a bombardování. Jen tak. Že je to divoká barbarská východní horda. A když nemají toho dost, tak střílejí sami na sebe v obsazené elektrárně. A že by měli být vyhubeni, protože si nezaslouží žít, a že bohatství země kterou momentálně okupují až k Vladivostoku si nezaslouží, a že má být spravedlivě rozděleno mezi mírumilovné nositele svobody, demokracie, lidských práv a civilizace a vůbec.

      1. Pane, svět není jedna velká pohádka. Zkuste se zamyslet a odtrhnout se od propagand jak východní tak západní a kriticky se zamyslete… Třeba upustíte od dvojího metru. Každá velmoc od počátku hájila a bude hájit své zájmy. Co slíbil Bush a tehdejší západní politici Gorbačovovi , když se jednalo o znovu sjednocení Německa? Pokud nevíte zkuste zapátrat v historických análech… mimochodem, pro vás asi novinkou bude označení šelmy ve zjeveních Janových a to kdo šelmou je,ano není to žádná jiná země než samotná USA ovládaná židovskými miliardářemi,lidmi zavrhující Krista,proto všechna ta agenda lbgt kterou chtějí vyvážet do celého světa , vše proti Bohu a Kristu, mamonu sloužící….

  2. Jistěže mají. U některých je to označováno za vlastenectví, u jiných totéž za nacionalismus. Podle zájmů hodnotitele.

    1. A to jsou ještě ti inteligentnější, kteří umějí nejen číst ale i psát, a mají přístup na Internet.
     Z toho mívám nepěkné myšlenky, že povinná školní docházka nebyla až tak dobrý nápad jak si osvícenci představovali.

    2. Podle Seznamu.cz je těžké posuzovat nálady veřejnosti, protože všichni lidé, kteří mají jiné názory než ty oficiálně propagované, jsou natrvalo zablokovaní nebo jim mažou příspěvky. Počet přispěvatelů se výrazně snížil, jsou to stále titíž, opakující mediální propagandistickou mantru a považující Rusy za podlidi.

    3. Ano, válkou chtiví vypláchlí lidé propagandou si tam notují,bez kritického myšlení, démonizující národ, kterému vděčí za existenci , přehlížející genocidu na Donbase banderovskou juntou, kteří mají na svědomí i životy Čechoslováků při genocidě v roce 1942, doporučuji všem shlédnout film Volyň, třeba to otevře oči i těm lidem pod vlivem prooagand…..

 3. Stručně:
  Podporu nynějšího ukrajinského režimu a účast na sankcích proti Rusku, považuji za v rozporu s existenčním zájmem Českého národa.

   1. Nezapomínám. Také Jihomoravané, Středomoravané, Slezané, Valaši… hovořící svými v Práglu naprosto nesrozumitelnými jazyky, dále Lid vyloučených lokalit…

    1. Měla jsem na mysli jiné lidi. Takové, o kterých hrdě prohlásil pan Matti Friedman, že mají vždycky dvě identity. A pečlivě zvažují, pod kterou identitou mají v daném čase a prostoru vystupovat.
     Asi jako když za Spartu hraje hráč, který je ve skutečnosti slávista. Ale tajnej.
     😉
     Kniha Agenti bez vlasti byla poučná a zajímavá.

   2. Hlavně, že Ukrajinská vláda nezapomněla, že na Ukrajině žijí nejen Ukrajinci, ale i národnostní menšiny, a že Evropská unie, o členství v níž usiluje, jim přiznává významná práva….

    1. Jak kde a jak které menšiny a někde i většiny.
     Některé nemají žádná práva a toutéž EU ani nejsou považovány za lidi.
     Namátkou třeba ruskojazyčná většina na Donbasu.
     A dalším jsou práva tu přiznávána a onde upírána podle toho, jak s to zrovna politicky hodí. Třeba Kurdům.

    2. V pobaltí žijou taky početné menšiny a EU, jejímiž členy ony země jsou, i na základní, neřkuli na významná práva těchto menšin okázale sere… Na Ukrajině to bude ještě podobnější.

 4. Nejen Ukrajinci, ale i Albánci posílí naši ekonomiku, osídlí spoustu našich prázdných bytů a postarají se, aby naši zubaři a jiní lékaři, kterí nemají do čeho píchnout, si konečně sáhli na státní peníze:

  „Podle nedávného průzkumu chce přibližně 83 % Albánců odejít a téměř 50 % z nich hledá nebo se uchází o práci v zahraničí.

  Podle údajů zveřejněných na začátku roku 2021 má Albánie 2,8 milionu obyvatel. Od pádu komunismu v roce 1991 opustilo Albánii téměř 40 % obyvatel.“

 5. OT pro Králíka´62

  V článku o ruských středostavech jste se dotkli i PVO AČR.
  Jelikož jsem si pamatoval, že bezprostředně po sejmutí civilního éra nad UA jsem četl „poutavý“ článek o tom, jak naši protivzdušní soudruzi vojáci cvičili v Bulgáryji a jak těžké je takové letadlo sejmout, hrábl jsem do wikiny.
  Tady to máte:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/25._protiletadlov%C3%BD_raketov%C3%BD_pluk

  Jen takové upozorněníčko – pokud jsem to dobře přelétl, máme stále předchůdce „zastaralého“ ukráckého systému, který sejmul to civilní éro. Takže někde na úrovni hnědého uhlí.

  Další perlička – soudruzi nás chrání ve Strakonicích. Dosah radaru je 75 km.
  ÚŽASNÉ!!!

  Jinak tamtéž je poznámečka, že v r. 18 měla končit životnost systému.

  A ještě dotaz na zdejšího nejzkušenějšího bojovníka – JAK SE BOJUJE PROTI VZDUCHU (když je hen ta protivzdušná obrana)?
  (-:

   1. Proti neprůstřelným rouškám? Klidně. Akorát, že např. nám byly taky ukradeny, takže my jsme bezpečně pořád tam, kde jsme, kdyby něco

 6. casopisargument:
  Shromáždění velitelů české armády, které právě proběhlo v Praze, se stalo jakousi vojenskou přehlídkou kuriozit a paradoxů, v nichž se ocitla a do níž stále hlouběji zabředává naše společnost. Novopečený náčelník generálního štábu vyzval k přípravě na válku proti vyspělému protivníkovi. Chtěl tím snad naznačit, že celé ty roky, co odevzdáváme nemalé peníze na vyzbrojování, jsme se připravovali na válku proti vojensky nevyspělým protivníkům? Z jakého důvodu jsme si mysleli, že na nás vojensky nevyspělý protivník asi zaútočí?

  1. Re: Homér

   Jsem vám už dvakrát psal, že máte OKAMŽITĚ PŘESTAT MYSLET a začít spisovat třetí díl eposu Illias a Odyssea.

   Překlad projevu novosmaženého soudruha náčelníka do jazyka českého – srozumitelného lidu prostému – tedy stručně, jasně, výstižně:
   Je to ch*j.

   Vysvětlení – už před pár lety psal vlk, že opravdu bojeschopné máme 2 (slovy dvě) brigády (postaru pluky) a ty mají v muničácích střeliva ani ne na měsíc.
   Nyní jsme postoupili o další level (level je česky úroveň, ale chci být světový) výše. Vše, co fungovalo, jsme vyvezli k snadnému a rychlému sešrotování na Ukradinu.
   Je tedy nutné ihned vymyslet nějaký ÚŽASNÝ plán. Asi na takové úrovni, jako když jsem s trojkou v žíle navrhoval na středoškolském výletě jedné slečně – spolužačce, že spolu odletíme na Mars tenisovou raketou.
   Musíte uznat, že jsem tehdy vymyslel plán naprosto a zcela geniální.

  2. Homere, připravují nás na to, že po vybití všech Ukrajinců bude obrana evropských hovnot na nás.
   Netuším, jak si Trojurna představoval tu Pravdu a Lásku. Ale myslím si, že takhle asi ne.

  3. Pokud jste měl někdy, někdo možnost projít se chodbami generálního štábu, a mluvit s jeho obyvateli, víte, že je to něco jako chráněná dílna, v zašlém, zapomenutém světě.
   Banda blbců, mezi pavučinami.

  1. Shumacher : Bol mi prezentovaný názor (vysokoškolák), že Rusov (Orkov) treba zatlačiť za Ural a nahnať ich ako lacnú pracovnú silu do fabrík pre vyspelý západ ……. potom sa čudujeme, že nám neveria ani nos medzi očami

 7. Nabízí se ještě jeden důvod, proč v 90. létech Američané raději zvolili místo spolupráce s Ruskem konfrontaci. Určitě by byla z dlouhodobého hlediska pro USA výhodnější spolupráce s Ruskem, jako protiváha k sílící Číně, ale kdo v USA určuje směr, kterým se má země ubirat? Jsou to zbrojaři a ti spolupráci nepřipustili.
  Teď slaví úspěchy. Evropa konečně začala pořádně zbrojit, kšefty jsou úžasné, Evropa bez ruského surovinoveho zázemí, je poloviční. Ci víc si přát?

  1. RE : Puck
   Západ očekával, že si budou Rusko a Čína vzájemně mydlit schody. Což se nestalo, k jejich hořkému zklamání.
   Teoreticky měla Čína využít rozpadu SSSR a profitovat z momentální slabosti Moskvy. Ale Peking odolal a to se nemůže líbit.

 8. docela by mne zajímalo, o co se to Seznam pokouší.
  Došel mi přípis :

  ———- Původní e-mail ———-
  Od: diskuze@firma.seznam.cz

  Datum: 22. 10. 2022 11:19:59
  Předmět: Seznam Diskuze – žádost o ověření identity

  Seznam Diskuze
  Dobrý den, vážený uživateli,

  zablokovali jsme váš účet do služby Seznam Diskuze, jelikož máme důvodné podezření, že se vydáváte za jinou osobu (nebo je vaše jméno či příjmení nepravé), což je porušením bodu 3.13. našich Smluvních podmínek.

  Prosíme tedy, použijte ověření přes bankovní identitu ve vašem profilu, což je nejbezpečnější a námi preferovaná varianta. Informace, jak se ověřit přes bankovní identitu, najdete zde . Po ověření nám pošlete e-mail na diskuze@firma.seznam.cz, do předmětu napište Ověření identity.

  Pokud nemáte přístup do bankovní identity, je možné naskenovat průkaz totožnosti, kde budou začerněné vaše osobní údaje kromě vašeho jména, a zaslat scan na e-mail diskuze@firma.seznam.cz. Anonymizace všech osobních údajů kromě jména a příjmení je povinností Uživatele dle článku 3.14. Smluvních podmínek! Do předmětu opět napište Ověření identity.

  Pokud tak učiníte, přístup do diskuzí vám bude obnoven.

  Děkujeme za pochopení i nápravu!
  Tým služby Seznam Diskuze
  No a tohle jsem jim odpověděla
  „Já mám zase důvodné podezření že se jedná o podfuk.
  Hmm, u Seznamu jsem od dávna a vždycky fungovalo bez problému. Nebudu nikomu posílat foto občanky byť začerněné, protož písmenka nejsou důležitá, všechny informace jsou v těch čísílkách dole, co se nezačerňují. Byť to hodně lidí neví a naletí, já ne, já vím a možná by jisté orgány zajimalo, kdože se to zajímá podfukem o tahle data.Takže sorry no prostě po těch letech nebudu diskutovat. “

  Jsem zvědavá zda se ozvou

  1. Jestliže důvodné, ať zjeví legitimní důvod. Buď kolize s jiným stejného jména a příjmení, anebo si někdo stěžoval. Nebo jde o obsah příspěvků, jestli některý nebyl vyhodnocen jako protizákonný. A nebo, mohla by to být snaha o ověření totožnosti pro trestní řízení. I sem leze leckdo… zdravíčko. Jestliže účast v tamní diskusi pro Vás není životně důležitá, což nejspíš není, ať se nadále nenechají obtěžovat Vaší přítomností. Jsou další možností jak se ventilovat, pokud vůbec. Anebo se zaregistrovat znovu, pod nyní už spolehlivě nepravou identitou. Jestliže to stojí za námahu. Ale být vstřícný jak údajně Seznam požaduje, neradím.

   1. Na mně chtějí nějaké heslo i v Bille, aby mi mohli posílat letáky.
    😀
    Vůbec netuším jaké heslo, ať jdou do háje. Z Penny mi posílají letáky i bez hesla.
    😀

  2. Neozvou.

   Přesně toto ode mne žádal na iDěsu tamní admin, nějaký Banga. Jsa zoufalý z poměrů na Ricinu, chtěl jsem si tam založit blog, ale soudruh Banga mne toho ušetřil, protože jsem byl nucen poslat ho tam, kam slunce nesvítí – a tak bleskově skončila má bloggerská kariéra na iDěsu.

   To oni by rádi: mít váš mobil, mail a ověřenou identitu. – Ne že by se to nedalo dohledat, ale proč jim to usnadňovat, že.

 9. České prostředí?

  Přišli jsme z dávna,
  odejdeme do všech stran.
  Tak, jak běží vlčí smečky v dál,
  snad na Island.
  Vytí je cestou provází,
  ale jedna smečka již druhou neslyší.

  Svatoplukovy pruty
  již nejsou pospolu
  špagát svornosti se rozpadl?
  Nebo se ho zmocnili jiní
  a neslyšící lidi škrtí ?

  1. Re: AH

   Nechcete mi někudy poslat svou mailovou adresu? Že bych vás kapánek rozptýlil nějakým čtením… Třeba přes Ládika, to je jedno…

   1. Já chci taky, sím.
    Poslouchám teď halíka na trubce, jak se mezinár. tým sociologů a teologů zaměruje na postkomunistické země: Vztah náboženství a politiky v Rusku (v kostelech je zima a svíce samosebou). K čemu elektřinu a plyn?

    1. Re: M

     Vám to napíšu, jako když kolem mne opruzují vnoučata:
     NIC!!!
     NIKAM!!!
     Počkejte si na vánoce, něco vyhrabu a když Halef dovolí…

     1. Já jsem ti někdy v něčem bránil? Ó effendi! Kdybys něco takového tvrdil, byl by to od tebe nevděk černější než džehenna, která nechť pohltí celou naši vládu.

      1. Re: Halef

       Nebránil, páč jsem ti vždycky mířil na všelijaké zbytečné části těla svou kouzelnou Henryovkou, která střílí bez nabíjení!

       Jenže přišla bída na atamana, zdražili mi elektriku a já vyměnil kouzelnou flintu za kamínka značky Petry.
       Přece nebudu mířit na svého dvorního leštiče velbloudích kopyt rourou od kamen!!!

       Takže se musím nejdříve dovolit, to dá rozum!

   2. Díky moc, Targusi,
    určitě vaši nabídku uvítám, ale teď minimálně do konce příštího týdne mám témat na rozptýlení dost (namátkou např. rozptylovou loučku). Jedná se prozatím jen o vpodstatě “ banální“ odběr ze samé dolní periferie plic v celkové narkóze, takže jde o to neexnout a totálně nezblbnout v jejím důsledku. Realisticky vzato bych měl být koncem příštího týdne z cca 97% naživu.

    Ládik můj mail má, nemám nic proti tomu, aby vám ho předal.

    1. Re: AH

     Zrovna dnes jsem mu volal.
     Chtěl jsem se k němu vetřít na hostinu a totálně vybílit špajz jemu i jeho nejbližším sousedům, ale odhalil mne.
     Ládik je odhalovací pacholek!
     Utekl kanalizačním potrubím, protože se nechtěl dělit o domácí klobásky a polský kvit!
     Spojím se sním a vypáčím z něj nějaké spojení, abych mohl příště vyžrat aspoň vás.

   1. dik. Skoro to vypadá, že británie se uspokojí až světovým vymýcením i toho posledního záchvěvu přirozené tolerance svým nechápavým hlediskem.
    A to se držím zpátky

 10. Není pro nás otázka, jestli jsou lepší Američané nebo Rusové, ale kdo má pro nás více zdrojů? A to už jak se zorientovat v tomto světě? Kdo nám žvanec podaruje? Pikat do skonání vedoucího světa za to, že američani potřebují očistit svou plavbu přes oceán namáčením jiných do svých vin?!
  Mmch. dobré hodnocení souč. na spolku Svatopluk Kolektif ze 17.11. na youtrubce.

  1. Žvanec nám nepodaruje nikdo.
   Měli bychom být v dobrém se všemi, kdo o to stojí.
   A ti, co o to nestojí by se měli bát, že umíme kousat.
   Dneska trochu utopie.
   Nu což…

 11. „… ale co je v zájmu českých lidí.“

  To je sice pravda, ale je tu ještě vyšší úroveň než hospodářství: morálka. Tedy konkrétně: Mají být Češi pro vybombardování Moskvy, pokud to bude v jejich zájmu? Já tedy říkám, že ne!

   1. V zájmu každého člověka je ,aby nebyla válka a aby se nezbrojilo. Válka je pokračování politiky jinými prostředky,takže v čím zájmu jednají politici,potažmo voleni v tom demokratickém procesu,kvůli kteréžto demokracii se ty války vedou? Není to na palici?

    1. Hmm jak víte, že ty větší a ještě větší peníze chtějí na vyzbrojování , prosím pěkně. Podle toho kolik máme jenarálů a kolik vojska, obávám se že jde o prosté navýšení platů. Vždyť kdo by ty nově nakoupené mašinky obsluhoval…

  1. Nepatri, Podoljaka je ukr, ktery nadsene vital majdan aby pak nasledne, kdyz to vypadalo vyhodne, „prekonvertoval“ k turbopatriotum Ruska.
   Vsechno co pise nebo rika, je potreba brat z tohoto pohledu. Si myslim.

 12. Jednoduchá otázka a jednoduchá a jasná odpověď. Jenže odpovědi se ve světě nedělají podle rozumu, ale podle přání hegemona.
  Pro nás je jen jedna jediná možnost a to, vyhnout se tomu, abychom byli mezi kladivem a kovadlinou. Ovšem náš hegemon má jinou představu a k jejímu plnění si vybral své poslušné spolupracovníky. Myslím si, že nikdo mimo Evropu by ani nezaregistroval zánik Česka. Kolik lidí u nás ví kde je provincie Tigre, případně Somaliland.
  Dovolili jsme – ve volbách v podstatě svobodných – aby nám vládla dnešní pětikolka. Musíme proto – pokud to půjde – snést i následky.
  Svět na počátku velkých změn a my jsme si vybrali mizernou kartu.

    1. A nezačalo to tím, že jsme se po pádu starého režimu stali národem disidentů?
     A nebo tím, že po druhé válce jsme byli na straně vítězů,i když jsme ji projeli rok předtím než vůbec začala?
     Podobně v první…
     Onehdy jsem viděl nějaký dokument o té kalvínské rebelii a přišlo mi to stejné jako dneska .

     1. A ostatní tu WWII neprojeli? Taky si nezasloužili být na straně vítězů? Například poražená Francie s kolaborující vládou získala mnohem víc a přitom na straně de Gaula bylo míň vojáků než v čs . zahraniční armádě. Já nevím, ale na to jak jsme malý národ myslím, že těch vojáků v zahraničí bylo docela dost (v Británii 3 stíhací a bombardovací peruť, obrněná brigáda, v SSSR armádní sbor o 4 pěších brigádách (z toho jedna výsadková), tanková brigáda, letecká divize o 3 plucích (2 stíhací, jeden bitevní)). Kdysi jsem četl takové srovnání jaké byly ztráty mezi vysokými důstojníky naší armády a Poláků za WWII. A schválně, která armáda ztratila víc vysokých důstojníků. Ano správně, ta československá.
      A v 38 jsem to neprojeli, naši spojenci nás prodali a ještě nám zakázali bojovat. A o půl roku později (v březnu 39) ani nemukli, přestože Hitler pošlapal jejich dohodu.
      Ono by to dopadlo úplně stejně i teď, článek 5 by sice byl aktivován, ale ani jeden ze „spojenců“ by nám stejně nepomohl vojensky.

  1. Re: strejda

   A vy víte o nějaké „kartě“, která by se do týdne od svého zvolení do vlády nepos*ala? Mne nikdo, prostě řečeno, nenapadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *