4 října, 2023

Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?

Náš nový náčelník generálního štábu Karel Řehka se stihl velmi rychle proslavit. Zajisté jste zaregistrovali, jak vysvětloval národu, že se naše armáda musí připravovat na velkou válku, jak je třeba se připravit na dobrovolně povinné mobilizace a pořádně se vyzbrojit, protože bude hůř. Vedle něj stáli další protagonisté naší vládní pětikolky a tvářili se tak bojovně a odhodlaně, že mi z toho začalo být opravdu úzko. Tón našeho generála nenechal nikoho na pochybách, proti komu se tyto přípravy budou konat…

Všímáte si toho pokroku? V únoru začala válka na Ukrajině a od března je Rusko pořád těsně před kolapsem. Už osm měsíců furt kolabuje. Ukrajina sice musela zmobilizovat milion mužů, Západ tam musí horem dolem lifrovat zbraně, munici i peníze, ale už to brzy bude, každou chvíli Rusům dojde jídlo, rakety i vojáci, pak zavraždí Putina a ruské hospodářství se zhroutí. Co já už zaznamenal vítězného porcování ruského státu. Těch zbožných přání, jak se bude muset Rusko chovat a co bude muset po válce strpět…

Po osmi měsících války ty mongoloidní hordy jen tak mírnyx týrnyx začnou likvidovat ukrajinskou energetickou infrastrukturu levnými drony z Íránu a drahými raketami vlastní výroby… a přes veškeré ujišťování našich vojenských expertů, že se jim to nepodaří… se jim to podařilo. Ještě chvíli se dalo vítězně ryčet, když Rusové opustili Cherson, ale dlouho to nevydrželo.

Pak přišla ta akce s raketou do Polska… kdy jsme se dozvěděli, že henten nezávislý, hrdý a suverénní stát čekal, až se Biden probudí, aby se ho zeptali, co mají dělat… Staroušovi se do třetí světové války úplně nechtělo a tak se pokračuje dál stejným způsobem… Musím říct, že jsem nečekal, že se Poláci nechají od Američanů tak ukázkově jebat. Ale už jsem alespoň pochopil, proč se ve třicátých letech spojili s Hitlerem i když jim muselo být jasné, že to s nimi vůbec nemyslí dobře. Ono to bylo zhruba stejné jako teď s Američany. Tak moc je štve Rusko, že se raději nechají zmasakrovat, než aby se s ním domluvili.

A nám naši evropsky hodnotní politici a lampasáci řeknou, že se musíme chystat na velkou válku. Existuje lepší potvrzení našich tezí, že Rusko ví, co dělá a zřejmě vyhrává? Po osmi měsících každodenního ruského kolapsu se dozvíme, že se musíme připravit na válku s Rusem, která bude velkého rozsahu… Už jsem tu ruskou demilitarizaci pochopil. Prostě jim tam všechno dovezeme na Donbas, oni to tam rozstřílejí a bude to.

Denacifikaci dělají asi dost podobně, že? Ruská propaganda má asi pravdu, že? Oni ti Ukrajinci fakt docházejí a za každého ruského vojáka zaplatí sedmi svými. Zřejmě bude pravda i to, že ukrajinská armáda je plná polských žoldáků, kteří už možná ani žoldáci nejsou. A zřejmě je nejvyšší čas, aby se k boji za americkou hegemonii připravili další východní podlidi, protože pro Evropské koloniální hodnoty není žádná slovanská oběť dost velká.

Tak co národe, těšíte se? Kdo máte syny v jatečném věku? Také se nemůžete dočkat pokrokového rozkazu jako na Ukrajině, že všichni muži nad osmnáct let nesmějí opustit zemi? Těšíte se na rozdávání dobrovolně povinných povoláváků? Také se těšíte, až malé holčičky budou líbat fotku svého tatínka na vojenském hřbitově? Jste nadšeni, jak vaše těžce vypiplané děti rozstřílejí dělostřelbou někde na východní frontě, aby Černochová dostala pochvalu od Bidena a Nobelovu cenu míru?

Víte, co je válka velkého rozsahu pro štábní zelený mozky? Nic. Co to bude znamenat pro nás? Každý den se nějaká stovka či tisícovka synů a otců odporoučí na onen svět. Nebojte, techniky i dolarů mají Amíci ještě dost a dost, suroviny si z Ruska klidně koupí, i nějaký ten samopal vám dají, uniformu vám dají a pak vás pošlou do zákopů proti termobarickým granátům. A vašim pozůstalým budou dál hlásat, že Rusko už v podstatě prohrálo, tak jak to dělají doteď. Zdá se, že debilů, kteří jim to žerou, je pořád ještě dost.

Ještě pořád dělají rezoluce o teroristickém státu a pořád nechápou, že válka se nevyhrává hlasováním, ale železem a krví, což dokonale chápou Rusové.

Jaký že je ten poměr ztrát? Sedm ku jedné? Doteď jsem tomu úplně nevěřil, ale děkuju Kájo za potvrzení. Odteď s tím asi začnu kalkulovat.

Myslím, že teď mohu udělat krásnou předpověď naší budoucnosti… Budeme se mít úplně bombově.

Vlastně nám to už potvrdili nade vší pochybnost. Naši transatlantičtí bratři potřebují další jatečné maso, protože Ukrajinci už docházejí a Rusů je ještě nějak moc. Od skutečné války nás dělil jen maličký kousek. To sám Pánbůh ještě zabránil tomu, aby henta ukrajinská raketa trefila tam v Polsku sklad hnojiv, protože to by vypadalo skoro jako atomový výbuch. Oni s tou válkou v podstatě už napevno počítají.

My bychom neměli demonstrovat, my bychom měli defenestrovat. Dokud je ještě čas. Už nás připravují na nevyhnutelné, už počítají s tím, že jsme další na řadě a říkají to zcela otevřeně a veřejně.

Na Letné by to teď v sobotu chtělo alespoň půl milionu lidí… Nebo víc.

Už chápete, proč nás ekonomicky obírají? Protože už ty domy a auta nebudeme potřebovat. Tam v zákopech nám to bude k ničemu a kdo by tu naší holotu doma živil, že jo? Pěkně prodejte, co máte a pak chcípněte ve jménu civilizace, která vás o všechno připravila. Sláva Ukrajině a také trochu Fialovi.

Tak co, kolik budeme muset obětovat dětí, než nám to dojde? Jak dlouho budeme trpět tuhle lampasáckou verbež? Jak dlouho na sobě necháme štípat dříví? Ty svině to myslí vážně. Oni nás klidně obětují všechny, stejně jako ty Ukrajince. Poslechněte si to sami, oni nás prostě pošlou na jatka v poměru sedm ku jedné a budou to považovat za dobrý kšeft. A kupa ovčanů u nás tomu ještě zatleská, protože ani osm měsíců lhaní o brzkém ruském kolapsu je nepřesvědčilo.

Ono je to opravdu jako na začátku První světové. Tam také náš otecký panovník chtěl, abychom za něj krváceli proti Rusku. A přišel o všechno. Nebyl sám. I císař Vilém tehdy docísařoval. Je nejvyšší čas založit znovu masarykovskou Mafii. Je nejvyšší čas se opravdu semknout, protože jinak za chvíli přijdeme o děti. Je nejvyšší čas na občanskou neposlušnost a nátlakové akce. Je nejvyšší čas zbavit se těchhle válečných štváčů za každou cenu, protože už to není žádná sranda.

Sakra, tak mě Řehka vytočil, že dělám všechno pro to, abych si uvolnil sobotu a na tu demonstraci dojel. Nejlépe s celou rodinou. Teď už nejde jen o chudobu, začíná jít o život.

Černochové je to samozřejmě jedno, ona žádné děti nemá…

360 thoughts on “Proč neřeknete rovnou, že vám docházejí Ukrajinci?

 1. Dobrá práce.

  Pan Vidlák rezonuje.

  Rezonance

  Publikováno 24 listopadu, 2022 | Autor: vlkp
  napsal P. Kalenda

  V posledních několika letech jsme svědky mnoha zásadních událostí, které mají sílu zcela změnit chod celého světa – pandemie, vakcinace, inflace, hospodářská krize, speciální operace na Ukrajině a další. Spousta těchto událostí vyhnala řadu demonstrantů do ulic nejenom v ČR, ale téměř na celém světě.

  Dokonce padaly vlády. Mnohé jiné vlády bezradně tápou, jak situaci řešit, a v médiích vystupují různí skuteční odborníci s mnoha (alternativními) návrhy.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/11/24/rezonance/

  1. Řekl bych že to je od Pavla Kalendy, takto geofyzika, jeskyňáře, který má neuvěřitelný přehled o dění. V neposlední řadě to je skvělý chlap.

 2. Ohledne toho pomeru ztrat, nekdy na konci leta jsem cetl zajimavou studii od byvaleho svycarskeho dustojnika, mel to hezky rozfazovane a vyargumentovane. Ted jsem to hledal, ale dneska nestiham, takze mozna vecer.
  Jenom po pameti:
  udaval pomer zhruba 1:10 v neprospech Kyjeva + k tomu zraneni a dezerteri (nezvetsni)
  Taky zduraznoval, ze vetsina ruskych ztrat pripada na zacatek, kdy Rusove udelali bububu, a cekali, ze se Kyjev rychle vzda a spicky utecou na zapad. Tenkrat vjeli do ruznych pasti a zustali leckde viset bez podpory.
  Dneska vime, ze to samozrejme nevyslo, ale to neznamena, ze to za pokus nestalo.
  Podobne to taky „zkusil“ Zelensky s bombardovanim polskeho JZD.

  Pokud cerpate informace z maistreamu, jako 90% lidi, tak ovsem vite, ze vynalezavi Ukrajinci kosi bezbrane a demoralizovane Rusy po stovkach.
  Kdykoli otevru youtube, tak je tam videi neuveritelne. Jak jim zamerili a znicili dela i s posadkou, jak drony hazi granaty do zakopu… Jo a taky rozhovory s bojovne naladenymi a spokojenymi Ukrajinci v zakopech. Toho je tam hodne.
  Nikde videa, kde umiraji Ukrajici atd…
  To je vsechno placene, za tim stoji tymy lidi.

  Ja tam nejsem, skutecny pomer ztrat tedy neznam, jenom muzu zpetne vyhodnotit.
  Momentalne vypada Kyjev dost zoufale, nejenom ze Zelensky uz zoufale steka na vsechny strany, dokonce si vyslapnul i na USA, ale i to zarucene brutalni a zamerne bombardovani JZD Rusy v Polsku o necem svedci.

  Dalsi stripek je, ze Zelensky se opakovane chlubil cerstvou armadou o sile 1 milion kusu. Samozrejme na rade mist Rusa zahnali zpatky, ale zabery znicene techniky, nebo hromady mrtvych Rusu nikdo neukazal. A to se vsadim, ze by si to propaganda nenechala ujit.
  Kde je ten milion ted?
  Jo a taky z youtube rychle zmizela videa, jak Ukrajinci nahrazuji nedostatek zbrani vynalezavosti, kdy predelavaji S-300 na pozemni cile. Zato je tam najednou spousta „analytiku“ kteri tvrdi, ze Rusko z duvodu nedostatku (sankce) uz nejaky cas predelava stare sovetske krapy S-300 na rakety zeme-zeme.
  To aby ovcan netapal.

  1. „Pokud cerpate informace z maistreamu, jako 90% lidi, tak ovsem vite, ze vynalezavi Ukrajinci kosi bezbrane a demoralizovane Rusy po stovkach.
   Kdykoli otevru youtube, tak je tam videi neuveritelne. Jak jim zamerili a znicili dela i s posadkou, jak drony hazi granaty do zakopu… Jo a taky rozhovory s bojovne naladenymi a spokojenymi Ukrajinci v zakopech. Toho je tam hodne.
   Nikde videa, kde umiraji Ukrajici atd…
   To je vsechno placene, za tim stoji tymy lidi“

   Ano, jsme svědky informační války, naše méédia se do ní zapojila na straně 100% Ukrajiny. Propaganda v našich méédiích není ale zaměřená na českého konzumenta, ale směrem do Ruska. Rusové také mají přístup k informacím produkovaným našimi sdělovacími prostředky. Cílem všech těch story, jak Rusové všechno zkazili, jak nic nefunguje, jak je velení neschopné, materiál dochází, vše se v prdel obrací a naopak, jak všichni Ukrajinci jsou mladí, krásní, chytří, jak snadno a radostně Rusy poráží zřejmě je vyvolat v Rusku nespokojenost a rozvrátit režim.
   Účinek na české obyvatelstvo je dnes odhaduji minimální.

   1. Zde bych s vámi, Admirále, nesouhlasil. Já si právě myslím, že našeho, obyčejného člověka, který jde do hokny na 8.5-12h makat, je třeba rychle vzdělat, jaký je ruSSák agresivní, tupý, zlý a neschopný. A myslím, že se to daří moc dobře, viz diskuse na Hovínkách nebo v Babišově Frontě.
    Všímal jsem si toho už dávno, dávno před válkou specielně u SS Sturmbannfuhrera Lukačoviče na Seznamu. Dnes a denně různí ti „Vrtáci při práci“, „Darwinovy ceny“, „Mistři volantu“ atd., všude hrál hlavní roli Rus. Prostě injektáž pod kůži: „NENÁVIST“, „NENÁVIST“, „NENÁVIST“, jsou to jen IDIOTI.
    A ta YouTube videa jsou ze stejného ranku.

    1. Já bych jen poznamenal, že stejně škodlivá a ještě debilnější je mozková proplachovačka opačná – jak Rusko vede válku geniálně, podle plánu, s předstihem, jak se od nich odrážejí kulky a himarsy.
     Obojí si najde svoje tupce, kteří tomu chtějí věřit, ale obojí, pokud se stane mainstreamem, povede ke špatným závěrům a chybným rozhodnutím.

     Jenže realismus je takový ubohý ….

     1. Mě do toho, gogo, nenamočíte. Je tomu sice už dlouho již, ale docela jsme si spolu přizvukovali + Stridor ohledně oné podivné války, kdy stále existují mosty mezi Polskem, Rumunskem a UA. Já pořád říkám, že nerozumím tomu (ale službou v armádě nepolíben), proč už dávno, hned poté, co se RA stáhla od Kyjeva a zjistila, že Blitzkrieg fakt nebude, Kyjev nevypadá jako Doněck. Dle mého chabého úsudku, když padne nebo je totálně poškozeno hlavní město, chuti do boje dost ubývá. Na rozdíl od toho, kdy se tam točí premiéři Polska, Británie, maloČeska v naprostém klidu jak svatí na orloji.

     2. Skoda, ze jste zapomel dodat, ze stejne skodliva a jeste debilnejsi je mozkova proplachovacka o Kremlu plnem matlalu a hlavne vlastizradcu, ktera prijde hystericky na radu s kazdym ruskym neuspechem, vcetne tech jenom zdanlivych.
      Tim myslim to, ze ja Rusku stanovim nejaky cil a termin, oni ho nesplni, a tedy jsou matlalove a vlastizradci.
      Pripadne take to, ze ja sleduji ciste vojensou linii a kompletne ignoruji ekonomicko-politicke pozadi, ktere ma na uspesny prubeh valky vetsinou vetsi vliv, nez samotne bitevni pole.
      Takze pokud Rusko vojensky nevalcuje, tak jak bych si predstavoval, a tak jak by mohlo, tak je to samozrejme kvuli matlalum a vlastizradcum.

      Pripada mi to, jako Farrage onoho casu v Anglii, jak prosadil a vyhral referendum, po kterem se okamzite stahnul pryc (zpatky do hospody), s prohlasenim, ze on zaridil ten Brexit, ale uskutecnit a provest musi nekdo jiny. On pry neni politik.

      Gaucovi generalove vsichne vedi, jak vojensky vyhrat, ale co se stane doma, a hlavne CO SE STANE PO VALCE, to uz jim je jedno.

    2. Já bych jako zase až tak úspěšnou tu propagandu neviděl. Diskuse na propagandistických webech jsou jen trochu sofistikovanější součástí té jimi hlásané propagandy, nic víc se z nich usuzovat nedá. Já raději vycházím z rozmluv se skutečnými lidmi z masa a kostí. Pokud možno mimo mou bublinu, což jste třeba vy zde. Se servisákem, co mi opravuje auto. S chlapíkem, co mi přivezl dřevo. S paní za barem ve sportovním klubu, kam chodím zpomalovat chátrání těla. S prodavačkou v Lidlu. A tak dále a tak dále.

     Jakmile prolomíte strach těch lidí (který je nemalý), rozpovídají se a pak najednou všechno nevypadá tak černě. Ještě jsem nenarazil ani na jednoho z tohoto okruhu lidí, kdo by chválil Fialu nebo Pekarovou, hnal nás po boku Zelenského do války za velikost USA a horoval pro EU a Green Deal. Maximum „provládního“ postoje se projevuje třeba poznámkou „ale on ten Putin taky není žádný klaďas“, s čímž nakonec nelze úplně nesouhlasit.

     Takže ono to bublá pod povrchem. Zatím mezi lidmi strach z represí převažuje nad strachem z budoucnosti, když se tom nepostaví. Navíc ještě mají dost peněz, co jim rozdal Babiš, a oni ho za to odstavili od moci. Teď na něj víceméně s láskou vzpomínají. Ale ani on už pro ně přestává být řešení. Takžě klíčová otázka zní – KDO

     1. Ty “ diskuze” ale nesmíme brát vážně. Protože určití diskutéři jsou eliminováni. A to jim jde dobře, v tom jsou jedničky.
      Mně přijde zajímavé, jak na FB mizejí ukrajinské vlaječky z profilů mnohých uživatelů. Těch skalních ojrosouhů už asi mnoho nebude.

      1. Ano, říkám to samé. Podle mne to žádné diskuse vlastně nejsou, občas se najde nějaký zoufalec, který se pokusí diskutovat, ale je roboty, placenými „diskutéry“ a členy redakce vydávajícími se za diskutéry rychle překřičen, a pokud toho nenechá, je mu zablokován účet.

       Na FB nechodím, pokud vaše informace platí obecně, je to dobrá i špatná zpráva. Dobrá v tom, že lidé procitají, špatná v tom, že ti druzí cítí, že jim teče do bot, a o to víc se nás budou snažit zatáhnout do otevřené války.

       Teď jde o to, kdo bude rychlejší. Jesli my, nebo oni.

      2. …Zatím mezi lidmi strach z represí převažuje nad strachem z budoucnosti…
       Důležitá věta, Stane Borowitzi. Vysvětluje současný stav. Proč lidi toho tak moc nedělají. Pořád se svítí, topí ,jezdí. Já sice brod nevidím, ale už ho slyším. Měli bychom si zkontrolovat, zda si můžeme ty kalhoty vyhrnout

   2. Ne, že by propaganda našich méédií nemohla být zaměřena do Ruska. Mohla.
    Ale kolik lidí asi v Rusku sleduje naší propagandu.
    Naše propaganda cílí prvoplánově na naše lidi.
    Tím, že jednostranně ukazuje Ukrajince jako ty hodné a trpící a Rusy jako ty zlé, kteří budou brzy poraženi formuje lidi.
    Účelem formování je aby lidi byli ochotni přinášet oběti pro vítěztví nad Ruskem.
    Abychom si utáhli opasky a posílali Ukrajině na válku vše, co máme a vypůjčili si na dluh aby Ukrajina mohla pořídit to, co nemáme.
    Abychom si mysleli, že ve válce jsme i my.
    Abychom až dojdou Poláci (Ukrajinci už docházejí) byli ochotni nastoupit do zákopů i my.

    Pokud by propaganda informoval o tom, že válka na Ukrajině nemusela být, pokud by Ukrajina plnila Minské dohody (posvěcené OSN), pokud by Německo a Francie – garanti těchto dohod Ukrajinu k Minským dohodám nutili a donutili, pak by obyvatelstvo České kotlinky a Moravskoslezských úvalů Ukrajinu a její válku nepodporovalo.

  2. „To je vsechno placene, za tim stoji tymy lidi.“

   Na Aktuálních Konfliktech se objevovala kdysi videa, kdy takové FAKE akce, jak hrdinní Ukrajinci bijí ruSSáky byly aranžovány a natáčeny Brity, kdy party chlapů rozdělovali kdo bude Ukrajinec, kdo Rus – viděl jste ?

   Jinak Apoštol Apokalypsy napsal jeden z nejlepších článků, až by se dalo říci, že ho za to nenávidím. Protože to cítím podobně, chci se naopak utvrzovat v tom, že všichni ostatní jsou normální, jen mně v hlavě víří podobně depresivní myšlenky a vše je v nejlepším POŘÁDKU. A ANO je ode mne odpověď na jeho otázku, kdy zrovna já mám dva syny v takovém ideálním masomlýnečném věku. A rozhodně se bít za banderovce nepůjdou. Pevně doufám, že to nedostanou befelem. Pak už jedině opačný směr útěku jako Vidlákův příbuzný zde z Ukrajiny.

   Konec konců, už jsem to tu psal několikrát, neumím si představit vůbec, kdo ze Západní Evropy by měl rukovat, když drtivá většina chlapů nikdy nedržela v ruce pistoli, natož samopal. Jak banderovci, tak Rusové mají normální vojnu, tudíž odvedenci si za pár měsíců jen osvěží to, s čím a na co byli armádně cvičeni. V EU věc nevídaná.

   Smutná věc je poslouchat jednání OSN (předpokládám, že v našich „vyvážených“ zprávách jsou jen pečlivě vystříhané úryvky), kdy Rusko je obviňováno pomalu z genocidy banderovského národa a vše je pravda – chybějící elektřina, topení, voda, občas zásah do obytných budov (i když zde je to spíše podobné útoku na polské JZD). A Rusové kontrují, že Krym byl v r.2015 úplně přesně stejně připraven o vodu a zajímalo to někoho ? Obyvatelé Kyjeva a dalších měst jsou šokováni, v jakých nelidských podmínkách a v zimě musí žít. Jenže pro obyvatele Doněcka a většiny Donbasu je to denním chlebem už osm let…

   1. Jojo, nataceni fake videi jsem videl. A pak i nektere, jak jsou „vyplasena ruska nemehla“ bombardovana, kousek od nich stoji filmarsky tym, tvarici se jako novinari, kteri to nasledne vsechno zverejni.
    Myslel jsem si, ze tomu prece nemuze nikdo verit, ale opak je pravdou.

    U tech zbrani mate pravu. Ja si pamatuju, jak flinta kope do ramene a od pistole boli ruka jeste druhy den.
    Dnesni malada generace je odchovana americkymi filmy, kdy utle modelky strili jeden zasobnik za duhym a jeste si u toho vypravi vtipy.
    A pak jeste pocitacove hry, tak taky rameno a ruka neboli a mate obvykle nekolik zivotu.

    Jestli dojde na Rehku a jeho slova, tak se mladi budou hodne divit.

   2. PPKS, schválně, kdo si vzpomene, že přesně před 7 lety, 23. listopadu 2015, začala faktická energetická blokáda Krymu poté, co byly ve dnech 20.-23. listopadu vyhozeny do povětří sloupy přenosového vedení na krymsko-ukrajinské hranici?
    Jak by řekli naši západní vládci soudruzi přátelé, chickens come home to roost

   1. Když nedokáže vyhrát, klade si někdo otázku, zda dokáže prohrát?
    Zahnat někoho s jaderným kufříkem do kouta asi není ten nejlepší nápad.

   2. Tenhle popřený a znovu recyklovaný HLP (hluboce lidský příběh) jsem četl už několikrát.
    Asi se propagandistům moc líbí. Neznám pravdu, viděl jsem ale, jak matku líčili (krev), než ji dali na nosítka.

    Ale to může být taky FN. Sehnali podobnou těhotnou, naaranžovali nosítka a sehnali někoho, kdo dokumentoval to fake natáčení. Nikdo neví nic jistě a ani pravděpodobně. Těmhle zprávám se vyhýbám.

 3. Po obloze letí Kasa
  plná zbraní, plná masa.
  Žádná blbá lopata.
  Velí maršál Opata:

  Osmý výsadkový pluku!
  Bígl! Bartoš! Kuku!
  Nasaďte si padáky!
  Síkelo! No ty taky!

  Tu nejsme na Pragothermu!
  Vyskočíme poblíž Permu.
  Vzadu slyším tralala.
  První skáče Fijala!

  1. Chápu uměleckou nadsázku, ale máte tam plno faktografických chyb. Maršál Opata už nevelí (chápu dobře se to rýmuje Opata-lopata), kdežto Řechka-??? a máme 43. výsadkový pluk, vy vědomě zmenšujete naši udatnou AČR (sice je jen jediný ale 43). Ale jinak palec nahoru, jako vždy.

 4. No mě hodně znervozňuje ta polská militarizace. Dříve jsem si myslel, že jim jde o to, aby dorovnali paritu s Německem a nemuseli se bát o svou západní hranici, respektive o západní část Polska na historicky Německém území, viz. masivní nákupy NEněmecké vojenské techniky, ale dnes už to vypadá, že Pšonek chce fakt válčit… a to končí veškerá sranda.

  Do toho ti naši válkychtiví papaláši, no hnus velebnosti!

  1. Bolek s Lolkem v leopardu;
   ještě tolik mílí, yardů
   do Lvova a do Grodna.
   Polska bude svobodná!

   Antek s Juzkem leští lauf.
   Včera měli “nýdr! auf!”
   No to bylo něco pro ně!
   Nestihli napojit koně.

   Říkala to polská selka:
   Ojčyzna zas bude velká!
   Nasza bendže volyň, halič!
   Ber ružu a lica nalič!

  2. Mozno by bolo aj dobre, keby sa pšonci zapojili do vojny na vlastnu päsť, mimo spolocneho postupu NATO, lebo potom by na nich mohla dopadnut ruska jadrova odveta bez toho, aby NATO bolo nutene aktivovat cl. 4.

  3. Oni nenávidí Rusy, ale současně i Germány. Takže spásu viděj jedině v USA. A jako čtyřicetimilionový národ mají významnou podporu. Dokonce se jim odpustěj i špecifiká, v podobě bigotního katolicismu.
   Očko se zamhouří i nad tím, že tam zrovna nefanděj LGBT komunitám.

   1. Nejde o spásu. Pokud mne paměť neklame, tak už v 80tkách říkali v TV, že už tenkrát měli u nich miliardové půjčky. No a po 90tkách, se tam v podstatě přestěhovala většina našeho privatizovaného průmyslu. Takže polska je vlastně už dávno další kolonií amíků. Když se kouknete na většinu zboží… vyrábí se tam většina běžných spotřebních věcí. Bohužel se o tom nepíše. No a že poslouchají.. vždyť je to vidět že si bez „povolení amíků ani neuprdnou.

    sorry

    1. No a že se nepoučili z těch půjček,co je Amík zač. V 80. letech měli kvůli tomu prázdné obchody mimo hader a laků na nehty

    2. To jsem nevěděla. Ale soused tam jezdí a žasne, jak Polsko vzkvétá. Prý je tam všechno vzorně upravené, plné obchody a stydí se ( soused ) za ten bord@l v Kotlině. Ukázal fotky a opravdu tam jejich památky vypadají jako vypulírovaný Český Krumlov.
     Překvapilo mě to, páč před listopadem bylo Polsko zaostalejší než ČSSR.

 5. Šestá česká armáda
  ocitla se v kotli.
  Pod čepkami pomáda
  velitelé trotli.

  Vykopeme zákop v žule
  přečkáme tu palbu.
  Zítra budem stejně v Tule
  večer dáme kalbu.

  Tyvole tu nejde kopat
  je to ňáké tvrdé.
  Objednej nám ostřič lopat
  lampasáckej zmrde.

 6. Za dědu bideta
  a za syna hantra,
  za Bígla kadeta!
  To zas bude tantra.

  Zakarpatskou ukradinou
  svatou vodou pocákán
  Řehkové mu z prahy kynou
  běží český mohykán.

  Na hřbetě má plnou polní
  na rameni flintu
  usychá mu diplom školní
  v uších tisíc slintů:

  Za evropské hodnoty
  za národní zájmy!
  Jen neuteč od roty!
  Hodně Rusů zajmi!

  1. Zakarpatskou ukradinou
   svatou vodou pocákán
   Řehkové mu z prahy kynou
   běží český mohykán.

   Ládíku, skvěle, tohle se dá dokonce zpívat na melodii známé písně Partyzánská. To si budou moci naši hoši prozpěvovat při šturmu na Moskvu.

   (Kdo si už nevzpomíná, je to to slavné :

   Skal a stepí, divočinou,
   hladový a roztrhán,
   s puškou v ruce, s ohněm v srdci
   uhání vpřed partyzán.
   )

   1. Re: SB

    Připojuji se ke chvále Ládika!!! – K. H. Borovský hadra!

    To „Skal a stepí“ si samozřejmě pamatuji.
    Do dneška nevím, co to je ten „skal“.

    A taky mi moc nejde do hlavy, jak se uhání s puškou v ruce.
    Na vojně tomu lampasáci říkali „zrychlený přesun“ a my „zrychlený maras“. Jednou to napadlo vyzkoušet našeho velitele čety, coby nátlakový prostředek na mužstvo. Výsledek byl docela katastrofální – nebylo z čeho postavit „cé esky“ (celodenní směny, to si asi pamatujete), protože většina vojclů vyfičela na marodku.

    1. Tvl my s plnou polní, v gazmasce a atombordelu běhali po velké okružní a na konci bylo 10 shybů s celou tou maškarádou, po družstvech … v rámci PLRV jsem byl v této disciplíně druhý na armádních závodech. A to jsme po cestě zatloukali hřeby k rampě a táhli podvozek, kterému nešlo zvednout oje.

     1. Panečku, Ládiku, nevím proč, ale úplně jste mi připomněl tu scénu z filmu „Kdo chce zabít Jessii“, kdy ten oživlý svalnatý komiksový superman rozmlátí Sovákovi celý byt, sní marmelády i se sklenicemi, vythrne ze zdi telefon i s kusem zdi a Skopečkem v pyžamu za ní, vzniklou dírou projde do vedlejšího bytu, kde usedne ke klavíru a brilantně začne hrát Čajkovského…

    2. „Skal“ je zvolani pri pripitku.

     A s „kulkou v srdci, s ohnem v ruce“ jsme zpivali pri jednom vypecenem branem zavode pri probihani cilem. Nase vedouci kvuli tomu mela docela pruser, nastesti to byl samotny zaver osmdesatek.

     1. Já si to zpívám každý rok,když vyrazím někde na běžky,tak ke konci bývám už unavená,většinou i zabloudím a když se začne stmívat,je čas na tuto píseň. A vždy to nakonec dobře dopadne

 7. Ja bych na toho Rehka nebyl tak prisny. On se nejak zivit musi, takze rika, co musi.
  Co by delal ve skutecnosti, je otazka.
  Behem raketove eskapady namydlil sve nadrizene schody primo citankove, takze musel naslene dostat obrovsky kartac.
  Generalu mame pry skoro vic, nez vojinu, takze na jeho misto bude asi dost naval.
  On ted bude predvadet, jak byl pomyleny, a ze je treba jit na Rusa jeste vic, nez Zelensky.
  Za to byl povysen a vsichni jsou spokojeni.

  Pak tu byla nahozena otazka deti papalasu, a bezdetnost pani Cernochove.
  I kdyby mela deti treba 5, nic by to na veci nemenilo.
  Kde ma dceru Zeman? Babisovo deti? A dalo by se pokracovat…
  Vsem jejich zeme smrdi, a pritom se zaklinaji, ze se Cesi maji jako prasata v zite, a tedy ze se muzou klidne uskromnit.
  A to jsou jejich rodice u koryta, takze by jim doma nouze nehrozila. Pro ne neplati pripad beznych Cechu, odchazejicich do zahranici za nasobne vyssi mzdou.
  Jestli nekomu uniklo, jak reagoval byvaly ukrajinsky velvyslanec v Nemecku na otazku, proc jeho syn neni na Ukrajine a nebojuje za vlast, tak si to najdete. Takovy slovni prujem nezvladne ani to prase v Reporyjich.

  Svata pravda ovsem je, ze jsme unikli o vlasek. Pohadka o strileni na ruskou raketu, kterou ted omluvne tlaci mainstream je pri pohledu na mapu k smichu.
  Proste jim tam neco nevyslo podle planu, tak to radsi odpiskali. Jestli byl velky bratr u planovani od zacatku nebo ne, to uz se nedozvime.
  Horsi je, ze ted na 100% pripravuji dalsi podobny „rusky utok“, a odstranuji chyby. Takze priste to vyjde.

  1. No s těmi dětmi je to jinak. Nedivím se že vlivní či angažovaní rodiče raději posílají děcka mimo dosah naší věrchušky. I za cenu toho, že se tam moc nenaučí. Nevzpomenete si na naše „výkonné“ presstituty v „aféře“ se Zemanovou dcerou, na tom středoškolským mecheche, kde u všech ostatních to nevadilo a bylo v pohodě ale ji měli na tapetě furt.
   Dokonce i po tolika letech se pořád ještě najde debil, který připomene.. Jé naši press. to jsou dárečci…

   1. Nebo dokud ho nepřetáhnete pořádnou holí.

    I když jsou mezi námi bohužl i tací, které to ještě víc rozrajcuje…

  1. Dají se ta video nějak stáhnout? Rád bych to ukazoval soudruhům v mém okolí, co pořád tvrdí, že na UKR žádni nacisti nejsou a je to vzorová demokracie.

 8. ОТ: Výsledky dnešních útoku raketami a drony Lancet
  1. Všechny jaderky automaticky přešly do stavu havarijního odpojení od sítě. Nabíhat budou minimálně 1 den.
  2. Celoukrajinská síť je rozlámána do ostrovního provozu.
  3. Částečně mají elektřinu oblasti zásobované z Rumunska a Polska. Pak ještě záporožská oblast díky Dněprogesu.
  4. Teplo a světlo je přednostně dodáváno do 1200 policejních stanic, kam jsou lidé zváni, aby se ohřáli. Ukrajinci ještě dodávají, že kromě světla a tepla jim nadělí i povolávací rozkaz.
  https://t.me/OpenUkraine/30833
  5. Padá mobilní a internetová síť, protože jen část přenosových uzlů má u sebe generátor a zásobu paliva na 2-4 hodiny, výjimečně na 8 hodin. Bohužel ani tak moc nefunguje, protože je přetížená.
  6. Zelenský vyhlásil, že na Ukrajině funguje 2750 „Center neporazitelnosti“, což je 1 vyhřívaný stan, kde si můžete posedět a nabít telefon a shlédnout televizní zpravodajství. Zveřejněné fotky ukazují, že je tak pro 50-100 lidí.
  7. Do parlamentu dnes poslali zákon o zákazu ruské pravoslavné církve podložený výsledky včerejší návštěvy SBU v lávře. A další zákon- za zveřejnění fotky/videa se záběry následků ruského útoku se zvyšují pokuty, počet hodin nucených prací a doba, kterou si odsedíte( 2 roky ).
  8. Fotka kousku raketky, která zničila v Kyjevě obytný dům, svědčí o tom, že jde o NASAM.
  https://t.me/rustroyka1945/6548
  Samozřejmě jsou zrušena vlaková spojení, vedení železnice oznámilo přechod provozu na diesel lokomotivy. Nejezdí metro, autobusová doprava ve městech jako Kyjev v podstatě kolabuje. Ve frontách na bus stály stovky lidí. Z bankomatů ve velkých mětech prý funguje jen každý pátý, v malých jen ojediněle.
  OT ze zahraničí:
  1. Erdogan v rámci boje proti Kurdům na území Sýrie (Rojava a okolí) ostřeluje těžební věže a „řemeslné“ naftové závody (za včerejšek 10 závodů). Zřejmě reakce na atentáty v Istanbulu.
  2. Podle Bloombergu stanovení horní hranice ceny na ruskou ropu je ve slepém koutku. Rusové oznamují, že se dohadují, zda bude 65-70 USD za barel. To je v podstatě cena, za kterou ji prodávají spřáteleným státům(vlk se nažere a koza zůstane celá).

  1. A kdybyste hledal důvod, zkuste si najít, co Ukrajinci dělají s pravoslavnými kláštery a jejich obyvateli, zatím poslední byl Pečorský klášter v Kyjevě…

  2. „Center neporazitelnosti“

   Haha, to jim Anglicani dodali archivni brozury, ktere maji po Adovi?
   Tem mel pododbne nazvoslovi, zvlaste pak ke konci.

 9. Vidláku,
  jeden docela moudrý Ind pozvaný do ČR Karlem Janečkem rozebíral důvod, proč jsou potřeba války a co je důvodem k tomu tlaku válčit. Mimo výplach mozků pomocí médií, filmů, zpráv, vidí důvod hlavně v tom, že západní ekonomika je postavena na vojenské výrobě – a bez ní prostě nefunguje… Ale hlavní důvod vidí v lidech, v jejich formách myšlení.

  (Mám pocit, že jste prohlásil, že videa nestíháte, tak odkaz vložím pro ostatní… https://youtu.be/XREQNZzJW1E?t=4379 ) Je s časem začátku rozhovoru a válce a příčinách. Pro vás tedy dále udělám zkratkovitý textový abstrakt, toho, co popsal jako důležité.

  Vidím tentýž zásadní problém ve stejné věci – tuhle válku nejde ukončit bez toho, aby byla ukončena i v našich myslích příčina všech „válek“. Bez tohoto si naše mysli zase nějakou novou formu válčení a války zase „přitáhnou“, a budeme možná i v horší situaci. Dlouhodobě vnímám, že válka je propojena s formou naší existence – vezmu jen příklad z posledních let: všude v kotlince, kde to ještě jde, se „těží“ dřevo… Ale nikoho už nevídáme, že ty odlesněné plochy nějak udržuje a spravuje – třeba výsadbou nových stromů. Půda není chráněná, je splachována a udusávána – a pak se divíme, že nemáme vodu. A tak v různých situacích můžeme vidět, že my vlastně – svou touhou po maximalizaci svého zisku – bojujeme s přírodou… A pokud bojujeme s přírodou pro náš zisk, není už nijaké zábrany uvažovat i o boji s jinými lidmi, ve stejném jménu maximalizace zisku…

  Je to v nás, a pokud toto nepodchytíme, zastavit válku v dlouhodobějším měřítku nezvládneme, a navíc, pokusy zastavit ji „silou“, tu potřebu válčení jen ještě posílí.

  Není to kruh a není začarovaný – na jeho začátku je naše pálivá touha a na jeho konci je už většinou jen smrt.

  1. To jsou defétistické informace. Kůrovec nám sice sežral soustu lesů, napadené dřevo majitelé lesů prodali Polákům a Rakušákům pod cenou – ale zalesňuje se jako za Stachanova.

 10. „Zdá se, že debilů, kteří jim to žerou, je pořád ještě dost.“

  Debilové, kteří jim to žerou, budou nejšťastnější na východní frontě, tady musí hledat Řehka svůj materiál.

 11. Nespoléhám na ideály. Spoléhám na sobectví a na sílu peněz.
  Že ti, kteří je na tomhle vydělávají, nechtějí chípnout, ale chtějí si je užít.

  1. Ti, kteří na tom vydělávají, hodí zpátečku v okamžiku, kdy jim začnou klesat zisky. Pak už to bude jen o tom, kolik síly budou mít jednotlivé lobby oligarchů.

 12. Nemusím být maximalista.
  Stačí mi, že nynější vládcové Ruska nemají v plánu nás hubit. Zatím. Pokud je nebudeme ještě více nasírat.
  Při znalosti relativně nedávných dějin, toho, co jiní s námi plánovali, tohle minimum se mi jako velmi velmi uspokojivé.

    1. … to Vám samozřejmě neberu, Johne Pohane!

     Takže polopaticky. Dnešní Vidlák píše o jeho obavě, že kazišuci Řehka s Černochovou atd., který tvrděj, že:…“ se naše armáda musí připravovat na velkou válku“ s největší pravděpodobností mohou na základě toho jejich jestřábího a naprosto nehoráznýho tvrzení dát dohromady zákon o dobrovolně/nedobrovolný mobilizaci a že se obává o životy rukujících (tedy i o svůj život a život jeho kluka (pokud jsem ho správně četl), protože … a teď pozor Johne Pohane …“DOCHÁZEJ UKRAJINCI! Rozumíte tomu a co z toho vyplývá? Alespoň rámcově?

     Kdežto našemu Schumacherovi zatím stačí jeho přesvědčení a snad i víra, že …„nynější vládcové Ruska nemají v plánu nás hubit“!?!, takže mi z jeho Schumacherova přesvědčení a víry minimálně vyšlo, že Vidlák o koze a Schumacher o voze … a odtud onen můj povzdech, pro koho že vlastně Vidlák píše?

     Je na tom stále ještě něco nejasnýho … pokud ne, sem rád!

     Ale pište dál, Johne Pohane, nebráním Vám.

  1. „Stačí mi, že nynější vládcové Ruska nemají v plánu nás hubit.“

   To bylo zaručeno vztahem dodavatel – spotřebitel. Ale teď?

   1. Oni vidí naši blbost a neschopnost to uvidět sami – takže ví, že je to naše „vyhubení“ jen otázkou času i bez jejich účasti.

  2. Komentáře ke gen. Řehkovi v TV RU1 byly asi takové – no náš t.č. nehodný bráška to sice posral, ale lidi to tak nějak zamluví. Hehehehe… (Olga Skabajeva, ženská jak břitva. Baví mě.)

 13. Blbíš a Palach aneb přiostřuje se.

  Jestli něco Vidlák kdy přesně trefil v hloubi mý duše, vážení, tak je to tohle. Já to totiž mám v sobě takřka od těch prvních výstřelů na východě Ukrajiny, po tom převratu v Kyjevě, když jsem viděl už ty první mrtvoly zbaběle a na zakázku střílený snajpry z okolních střech a později tu upálenou budoucí maminku v Domě odborů v Oděse na příkaz těch současných fašistů a jejich našeptávačů.

  Ten strach o mýho syna, vnoučka a nás všechny je už každodenně všudypřítomnej a hmatatelnej, zatím mu neumím čelit, ale cítím, jak mě uvnitř doslova vyžírá a že se blíží okamžik, odkud nebude návratu. Jak se znám, pro nikoho to nebude dobrý, natož pro mne. Dávno je mi jasný, že něco budu muset udělat! Buďte si však jisti, že to nebude žádný protestní sebestřílení se před Úřadem vlády či sebeupalování se před školou v Plzni, abych jim ze sebe dělal nějakýho Palacha, nad kterým akorát tak kolaborantskej Fiala se svejma nohsledama mávne rukou!

  S tím ať nikdo nepočítá, ale naopak, ať se mnou počítaj všichni ti kazišukové Řehkou počínaje, že svý děti nedám nikomu, natož lacino … na to ať rovnou zapomenou! Nejsem ovce!

  Ano, přiostřuje se, vážení, ale nehodlám bejt jen svědek, jak píše náš strejda, zajímavý doby.

  1. Mně se z toho strachy úplně kroutěj střeva. Ale vím, že když se ti grázlové rozhodnou, tak válka bude.
   Už teď otevřeně říkají, že dohoda by byla prohra. Že to hnusné Rusko, kde občani prahnou po samoděržaví a vůbec nechápou hentu demošku, je nutné zadupat do země. Ve jménu Pravdy a Lásky, světového Míru.
   To se vyplatí vyrobit ňáký ty další mrtvoly, hlavní je demokracie.

   1. Liberální demokracie.

    Na to nezapomínejte. Na demokracii oni s…., pokud nemá tento atribut. To by byla vláda většiny, tedy lidu, a o tu oni rozhodně nestojí.

    1. Demoška bez přívlastku patrně neexistuje. Jen v legendách.
     Bolšáni měli demošku lidovou, teď frčí liberální, obě mají k opravdové demokracii hodně daleko.
     Myšlénku, že kdo nehýká s námi, hýká proti nám, s chutí podepíší politruci obou proudů. L jako L.

 14. „S neschopností rakouských generálů je nutno počítat jako se strategickou veličinou.“
  Napoleon Bonaparte

  Viděl daleko do budoucnosti….

 15. Nedemonstrovat, ale defenestrovat.
  ===
  Jenže se máme houby zle. Většina. Oni straší válkou, my zase strašíme bezplynovou, beznaftovou a bezelektrickou budoucností.
  Může se klidně stát, to, co sedí ve Strakovce je opravdu výkvět blbých narcisů. Možná i zločinců. Já bych jim tedy pod okna žíněnky nedával. Ale kde sehnat halapartny, že?

  Američtí generálové mají výsledek III. WW docela vědecky spočítaný, USA nepřežije, Evropa sice taky ne, ale komu to vadí. Slovani, Germáni a Frantíci. Ten jih ani nepočítám. Kanonenfutter. A proto asi mají větší rozum, než politici. Chtějí ještě požít. A mají děti. Takže sice hrozí pěstičkami, ale když přijde na lámání chleba tak cuknou. Rusko je opravdu velké, má spoustu lidí a Čína si dobře spočítala, s kým má držet basu.

  Ale: Pořád se svítí, pořád je co jíst a pořád můžeme s rodinkou zajet do Drážďan i někam dál.
  Takže žádné bububu, Vidláku. Pořád to řešíme na hubě.

  A vlci jsou v lese.

  P.S.: Kdo by té ministryni to dítě udělal, prosím vás…

  1. Potíž není v tom, že máme blbou vládu.
   Potíž je v tom, že není čím ji nahradit, protože máme blbou i opozici. Sice jinak blbou, ale blbou.

 16. Nevím, jestli si to ti naši váleční štváči uvědomují, ale Rusové mají k dispozici rakety, které doletí mnohem dál než na Ukrajinu. A těch mají zatím plné sklady, protože jimi zatím neměli důvod plýtvat.

  A mimochodem, každá země, která do toho konfliktu vstoupí, nemůže absolutně počítat s aktivací nějakých článků 5 nebo 4 Washingtonské či jiné smlouvy, protože to bude z její strany vyhlášení otevřeného konfliktu a tedy akt mezinárodní agrese, nikoliv obrany. Takže pokud by tam nedejbože už byl někdo jiný než Ukrajinci, a jak naznačuje článek přímo armáda dané země, hm…

 17. Jenže když se člověk podívá na propagační leták sobotní demostrace, tak je na něm všechno možné, ale to, co by mělo být na prním místě jako hlavní motiv, tj. „Za nezapojení ČR do války“, tam úplně chybí.

 18. Tak už je to tu po sto letech znovu: ….“čeérvený šátečku kolem se tóoč , kolem se tóoč, kolem se toč, já mám jít na Rusa a nevím próoč a nevím proč….“
  Jen se nepůjde do války za císaře a jeho rodinu, nýbrž za žida a jeho finanční monopol…
  Ukrajinský obřezaný cimbálista i jeho předchůdce Prasečenko t.č. zašitý v Londýně, slíbil hloupým knechtům donbaskou zemi a slovo kupodivu dodrželi, pozemek většina dostala, ale s jedinou malou vadou, není jí tolik co si představovali , ale jen 1x2m a není na Donbase, nýbrž na „Dněpropetrovském kladbišti“…
  Jestlipak si něco podobného půjdou vybojovat na Rusovi i naši hloupí knechti? Co jim slíbí ta hloupá hysterka z min. války? Nejspíš nějaký Kříž za zásluhy a statečnost, ale dostanou něco daleko prozaičtějšího: kříž to sice bude, ale jen z ruské břízy. „Bacha na kšefty se židem“, to mi říkal už můj děda už před 50-ti lety a jak to tak vidím, je to zas aktuální ….

 19. Targusi odpovídám na Váš minulý dotaz. Nevzpomínám si na nějakou dobrou kartu, na kterou jsme mohli vsadit. Jistě by se našla, ale byla včas zašlapána do země. Převrat a následný děj řídili profesionálové, čas amatérů odešel do minulosti, však o tom se tu diskutuje.
  Ovšem je nutné podotknout, že dnešní profesionálové jsou vesměs neskuteční žabaři a žvanilové. A tak šance jsou. Ovšem není se na co těšit.

 20. Dokud tu byl minulý režim a dokud tu bylo Rusko, nebyla tu žádná válka. Od doby, co se režim změnil, se jen ve východní Evropě odehrály dva velké válečné konflikty. A oba byly uměle rozdmýchány ze západu. A to nemluvím o účasti našich vojáků na tolika válečných misích, že už začíná být celkem problém je všechny spočítat. Ale hlavně že údajně patříme na ten západ. Za to fakt stojí umřít v zákopech tak, že ten termobarický výbuch člověka současně roztrhá na kusy a spálí na popel. To za to vážně stojí. Pro ten pocit. Že tam jakože patříme.

 21. Tady se bijou dva principy budoucnosti USA – protoze o USA tady z 95 % jde. Prvni je strizlive usoudit ze nelze riskovat zniceni vseho a Rusko se NIKDY nepodvoli bez velkeho atomoveho finale. Druhy je ten, ze posledni sance rychle a jiste zvratit upadek Rise z role svetoveho hegemona a sesup k regionalni mocnosti, je pohltit extenzivnim zpusobem zdroje Ruska – jako to bylo ucineno po 1989 s vychodni Evropou. Co byla tehdy doslova ekonomicka ziva voda pro jeji zapadni cast. Tolik k podstate veci. A vykriky naseho nejvyssiho gumaka bych nebral jako urcujici pro nas dalsi vyvoj – neni rozhodnuto. To jen po vzoru vsech lampasaku sveta se panacek bere smrtelne vazne. Asi jako porad se zuzujici skupina jeho zelenych kolegu koncem 80. let, kdy studena valka uz skomirala, Hradni straz stala u bran v pohovu a záklaďáci nahlas komentovali kolemjdouci holky (vyjev z leta 1989) – ale vedeni armady a mlade nadejne kadry, jako jisty nadporucik Pavel 🙂 se take vnimali ve sve roli zcela vazne…

 22. Bohužel, nebude půl mega, nebude ani čtvrt. Protože blek frájdej. Plný koše. Čehokoliv. Přiznávám a kaju se, byl jsem v chrámu konzumu. Se mnou mraky dalších. Zběsilost? Apokalypsa? Nemám slov která by to obsáhla. Mezi lidmi jsou stále mraky peněz. Nedokážou odolat té šílené masáži. V tomto je Praha a okolí stát ve státě. Lidi co opustili své domovy a natlačili se kolem koryta. Mají své vysněné domečky, 20 minut do metropole, kolem sebe svou sociální bublinu a pocit neomylnosti. Jak jsem už kdysi dávno řekl. Oplotit a nechat vychcípat. Pražáků se to téměř nedotkne, 99% jich je pryč. Tohle není dobrý čas na demošku, leda bychom fakt vzali vidle a kydali to z oken. Přesto půjdu. Každý hlas se počítá.

  1. Mnohem lepší řešení by bylo do ústavy zahrnout zákon, který by omezoval počet obyvatel hlavního města na třeba sedm set tisíc a povinnost firem podnikajících v ČR umisťovat své pobočky dle nařízení našich úřadů vedle Prahy také do Brna a Ostravy.

   1. No, nevím. Cestou z Maďarska minulou sobotu jsme se s manželkou zastavili v Olympia centru v Brně, bo žena cosi nutně potřebovala. Už cestou tam mne zarazila obsazenost parkoviště, které je ze silnice docela dobře vidět a působilo dojmem skladu neprodaných vozů nějakého německého maxibazaru. Zcela zaplněné. A cestou zpátky jsem si ověřil, že skutečně zaplněné je. Místo až úplně na konci, jedno z posledních. Uvnitř také hrůza, desetitisíce zběsile nakupujících lidí. Tak jsme rychle utekli.

    Takže Brno asi není úplně to správné řešení. Navíc je to město, které dalo světu takové velikány, jako je Fiala, Bek, Gregor (ten svazácký politolog) a další. Mají tam na ně takovou líheň, Fakulta sociálních věd Masarykovy univerzity se to zařízení jmenuje.

    A to má Brno nějakých 300 tisíc obyvatel, takže ani to vaše omezení počtu obyvatel by nezabralo, nebo by muselo být daleko drastičtější.

 23. Do té vééélké vojny dobrovolníci nepůjdou. Kdyby nějací byli, tak mohli z těch různých akcí solidarity na Václaváku odpochodovat na hl.n. a vyjet vlakama na UA už dávno.
  Ale nevyjeli; nejlíp se bojuje klávesnicou.
  A jestli to bude povinné, tak se strašně zvýší spotřeba modré barvy, zejména v Praze (modré knížky), dále vzroste počet kriplů – když mohli mastičkáři vakcinovat za peníze jak vzteklí , tak za peníze zneschopní kohokoliv.
  Vždyť většina se řídí tou Harpagonovu přísahou.
  My to zas obechčíme.

  1. Ne ne ne, ti vyjebanci horující pro válku totiž ani v nejmenším nepočítají že by rukovali. My entelegence ne, lopaty to dají i za nás… Jo, jen ať mi dají kvér a ostrý, nemám moc co ztratit.

  2. Pár blbců od nás už tam je. Moše Zeman dal požehnání už před jistou dobou nejmíň stovce z hlásících se šesti set!!!

  3. Pošlou napřed dnešní žoldáky, co rádi jezdí na mise. Tam je sešrtoují jak separát – a popravdě, škoda jich nebude. Ti jsou ochotní střílet kohokoliv, na koho jim Američan, Francouz nebo Němec ukáže… stříleli by i do nás.
   Jestli jsou v AČR i skuteční čeští vojáci, kteří by bránili a hájili svoji/naši zemi, nevím, ale doufám, že ano. S těmi bych pak do zákopu šel.

   1. Bránit… co?

    Ono se to málo ví, ale když barbaři dobyli Řím, obyvatelé je vítali jako osvoboditele od jejich nenáviděné vlády, která je ožebračovala, utiskovala a zotročovala.

    A po pádu Říma se subjektivní situace většiny obyvatel zlepšila. Ekonomika už byla stejně v pytli, tak se nezhoršila, a barbaří nebyli schopni tak drtivé vlády.

    Jen tak, k zamyšlení.

    1. Píšu to – za svou zem.
     Proti Fialům, eurobolševikům a kolaborantům.

     Nebo je lepší je nechat likvidaci naší země (a nás samotných) dokončit?
     I za minulé proněmecké protektorátní vlády existovali lidé, kteří věděli, za co by stálo za to bojovat.

 24. A Ceska obec legionarska jeste funguje? Ze by se nemusela zbytecne zakladat dalsi organizace. Obec by si take uz mohla zalozit exilove predsednictvi, nejlepe v Moskve.
  Cesi odchazeli na jatka za cisare pana a jeho rodinu dobrovolne 4 roky. A s nadsenim (Do svestek jsme doma!). Nepredpokladam, ze ted by to bylo jinak. Produktivnejsi, nezli zakladani Mafie, bude koupe Rustiny pro samouky a vytvoreni vlastniho slovnicku s frazemi jako Vzdavam se! Jsem Cech, bratr, nestrilejte!, Cepuje se nekde v okoli pivo? Nechcete pouzitou lednicku? apod.

     1. Na tom je zábavné to, že nám vezmou peníze s nějakým příslibem a ten poté zruší. Jediný rozdíl proti výpalnému je v nedostatku upřímnosti.

        1. Taky si to říkám. A podle diskusí na Novinkách a idnes to vypadá,že by mnozí šli i do té války. Odstranit v Rusku zloducha a nastolit Staň demokracii a lidská práva,za to přeci stojí bojovat a bude se tam přeci bojovat za Prahu

          1. Mně to je taky jedno,stejně člověk nic neovlivní. Pořizovat si 5 dětí je nezodpovédnost,není na tom ta Cernochova líp? Aspoň může dělat kariéru.

          2. No, zase je šance, že se o nás děti aspoň trochu postarají, neboť důchody nebudou…

          3. Vy byste jim chtěl viset na krku a zatěžovat je? To já tedy ne. A řeknu vám jednu věc,vidím to v okolí,čím kdo měl víc dětí,tim méně se starají,protože každé spoléhá na toho druhého sourozence a nakonec neudělá nikdo nic.

          4. Tak otevřít okno by mohli,ale vzhledem k cenám energií nehrozí ani to. Otevřít okno,jako Matka kopce od Kubátové půjde i s roztresenou rukou. Ta zabila kozu a pozvala děcka na zabíjačku a ony brblali,že to není z prasete a to vědět,tak by nepřijeli,tak to večer udělala a měla klid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *