20 května, 2024

Podpůrné struktury

Víte, v čem jsme naletěli úplně nejvíc?

Ne, nebylo to v tom, že kapitalismus je lepší než socialismus. On minimálně v ekonomických ohledech skutečně lepší byl. Není to ani v tom, že Havel dezinformoval, že tu nebude nezaměstnanost a sociální zabezpečení se ještě zvýší. I když to pak dopadlo poněkud jinak. Není to ani v tom, že nám tvrdili, že nikdy nevstoupíme do dalšího vojenského paktu. Ba dokonce to není ani v tom, že se tu rozkradly neskutečné peníze a celá průmyslová odvětví šla do kopru. Není to ani v tom, že přišla henta globalizace a my uvěřili, že přesun výroby do Číny bude super.

Tohle všechno je totiž úplně normálně řešitelné. To je jen otázka účetní rozvahy. Obyčejná kalkulace nákladů a zisků a posouzení investiční výhodnosti. A k tomu trocha té lidskosti pro chudé. Je to otázka technického pokroku a vývoje. I u nás se spousta lidí dokázala uchytit na špici světa. Dnes máme víc dobře placených lidí v IT byznysu než jsme v roce 1990 měli dobře placených horníků. Česká zbrojovka koupila americký Colt. Český Agrofert kupuje rakouskou chemičku Borealis. Dan Vávra uspěl s počítačovou hrou na americkém trhu. Ano, o hodně jsme v této zemi přišli, ale také jsme něco získali. To znamená, že tu pořád ještě máme lidi, kteří to umějí. A když to někdo umí, může to i někoho dalšího naučit. Dokonce i v dnešních podmínkách převozu zboží přes celou planetu se dá uspět.

My jsme naletěli v tom, že jsme na strašně dlouhá léta uvěřili, že všechny ty struktury, které se tu začaly po roce 1990 budovat, že jsou pro nás. Naletěli jsme na řeči o občanské společnosti. Že to budou naše podpůrné struktury. Že to bude školství, které něco naučí naše děti. Že tu budou neziskovky, které se lépe než stát postarají o naše potřebné. Že tu budou média která za nás budou mluvit. Že budeme mít veřejnoprávní televizi a rozhlas a budou objektivní. Tohle byla naše hlavní chyba.

Už dávno jsme zjistili, že privatizace byla hlavně rozkrádačka a už si na to dáváme pozor. Už dávno jsme zjistili, že sociální otázka je spíš formou placení výpalného těm, kteří by jinak dělali bordel. Už dávno víme, jak je to s těmi vojenskými pakty a už také víme, co to znamená, když se zaseknou globální toky zboží a jaký sajrajt nám dokáží vnutit.

Ale až teď se do popředí dostává debata o médiích. Až teď se začíná ukazovat, že novináři České televize tu nejsou pro nás, ale pro jakési obtížně definovatelné mocné, kterým odezírají ze rtů a pro obyčejné lidi mají jen pohrdání. Tak moc námi pohrdají, že i podle analýzy rady pro rozhlasové a televizní vysílání byly prezidentské debaty neobjektivní a nadržovaly generálovi. Česká televize není česká, není ani těch, co v ní pracují. Česká televize nepracuje pro tento národ a nemluví za něj.

To samé platí pro politické neziskovky. Až teď se ukazuje, že slouží někomu jinému, než národu. Že jsou tu ne proto, aby nám pomáhaly, ale aby škodily. Vysoké školy už nevyrábějí odborníky, ale aktivisty. Tak kvalitní, že po zavření jaderných elektráren v Německu začínají bojovat i proti přehradám… ze dna se uvolňuje metan… to prostě nevymyslíš. U nás zase blokují magistrálu, aby se tam jezdilo třicítkou a tvrdí, že nejlepší pro vzdělávání dětí je, když žáci budou rozhodovat o učivu… že, Kartousi?

Dlouhá léta jsme se pohybovali v mantinelech, které právě tyto struktury nastavily. Politik se potřeboval dostat do velkých médií a stál o to, aby o něm Šimon Pánek napsal něco hezkého. Bylo zapotřebí, aby se různí aktivisté kladně vyjadřovali a dávali analýzy ze kterých pak čerpala Česká televize. Dodržovalo se zdání objektivity a všichni jsme strašně dlouho hráli hru podle jejich pravidel. Dlouho jsme mluvili podle toho, jak oni chtěli. Jinak jsme se na obrazovku prostě nedostali. Dodnes je v naší sněmovně hodně poslanců, kteří to přesně takhle hrají a v mnoha případech ještě pořád věří, že je to tak správně, protože novináři jsou hlídací psi demokracie. Stále si ještě hodně našinců vlastně nevšimlo, že hrají podle cizích not a zkoušejí se dostat do struktur, které si drží svoje a buď si politika zformují k obrazu svému, nebo se ho snaží zlikvidovat. Však jste všichni slyšeli Řezníčka, jak okřikoval Babiše a generál si v klidu seděl a glosoval. Však jste viděli, jak Soukup proti Rajchlovi postavil dva hosty a ještě se k nim přidal. Hraj naší hru, říkej, co chceme slyšet a dostaneš prostor. Jinak budeš vymlčen nebo dehonestován.

Výsledek prožíváme právě teď. Děti se posmívají rodičům za zastaralé názory. Zkuste po škole požadovat kvalitu a náročnost. To jedině na školách soukromých, které si nemůžete dovolit. Ty veřejné, které měly být pro vaše děti, aby se něco naučily, ty už Kartouzové rozložili spolu s Cermatem. Ale na vymývání mozků je to dobré až až.

Na co jediné si vzpomene režimní intervjuk, když se ho Jindra Rajchl zeptá, co Fiala udělal pro naší zemi? Pomohl Ukrajině…

My jsme je třicet let nechali, aby si budovali za státní (tedy za naše) peníze podpůrné struktury, protože jsme uvěřili, že poslouží nám. Mlčící většina, která stále ještě nepřestala sledovat Českou televizi, ta tomu ze značné části věří doteď. Vždyť oni jsou to kvůli nám… Kdy jim dojde, že to tak není? Až ve chvíli, kdy potřebují zastání. Až ve chvíli, kdy potřebují, aby se o jejich problémech začalo mluvit a zjistí, že naopak jejich problém bude bagatelizován a potlačován. Až zjistí, že hlídací psi demokracie se už dávno proměnili v arogantní namyšlená hovada, která za ně fakt mluvit nebudou.

Nám nepomůže, když budeme bojovat proti politikům. Ten panák Fiala nic neřídí. To je jen ksicht. Podívejte se na elektrikáře Stanjuru. Něco tak neschopného tu snad ještě nebylo, ale Česká televize a Milion chvilek se všemi těmi Demagogy a Manipulátory ho prostě drží. Dodnes není problém najít mraky „expertů“ právě z těchto neziskovek a dalších struktur, kteří dostanou v televizi prostor, aby řekli národu, jak skvělou vládu máme.

My potřebujeme vlastní podpůrné struktury. Politiky už máme. Dokonce tolik, že se to do voleb ještě docela dost vytříbí. Uvidíte. My prostě potřebujeme, aby ty lokomotivy měly koleje. Aby měly kam jet. Potřebujeme pro naše lokomotivy udělat zázemí.

Potřebujeme, aby bylo úplně jedno, co Česká televize o našich lidech zveřejní, protože to budeme umět uvést na pravou míru a dostat to na veřejnost. Potřebujeme sami určovat témata – jako se to povedlo teď s tím ukrajinským obilím. Najednou majnstrým dýchavičně reagoval na alternativu. Tohle musíme dělat častěji a ještě lépe. Potřebujeme, aby Jindra Rajchl vůbec nepotřeboval chodit k Řezníčkovi, protože si prostě udělá rozhovor jinde a se stejným dosahem. Potřebujeme to tak udělat pro všechny politiky. Ideálně tak, aby i Fiala věděl, že bez rozhovoru u Xavera či na Prvních zprávách volby prostě nevyhraje.

Potřebujeme mít podhoubí, které bude pracovat pro nás. Něco už máme. Jsou tu Parlamentní lisy, Rádio Universum, Xaver… a další a další. Tohle je to hlavní, kde se musíme koordinovat. Manšaft na hřiště by byl. Mysleli jsme si že to zázemí na stadionu poslouží i nám, když ho za naše peníze postavili, ale to byla mýlka. Slouží jen vybraným jedincům. Proto si musíme vybudovat nové zázemí. Každý náš politik který uspěje, by se měl v první řadě snažit, aby právě tohle posílil. Protože Česká televize mu nepomůže.

A my ostatní nemáme na výběr… máme-li se zachránit, musíme porazit velká média. Musíme porazit politické neziskovky. Musíme s nimi držet krok. Musíme se více a častěji dostat k tomu, abychom nastolovali témata, která veřejnoprávní intervjuci nikdy nepřinesou. Není ani tak důležité, jestli budeme mít na výběr ze tří nebo čtyř politických stran. Mnohem důležitější bude, kolika lidem budeme schopni přinést jejich myšlenky.

Poslední týdny ukazují, že se skutečně mění atmosféra. Už se objevují tak velké „dezinformace“, že média klopýtají pozadu. Přicházejí témata, která Česká televize nechce, ale musí na ně reagovat. Všichni ti Jandourci, Bartkovští, Doležalové, ale i Řezníčci v poslední době vypadají, že nedělají nic jiného, než čtou alternativní weby a dost zoufale se snaží vymyslet argumenty, jak se té smršti postavit. Už cítí, že se děje něco, co prostě nemají pod kontrolou a děje se to na území, kterému ještě nedávno zcela kralovali.

Tohle musíme podporovat a rozšiřovat. Nepotřebujeme jedno velké sjednocené alternativní občanské fórum. Ale potřebujeme zkoordinované influencery na fejsbůku. Nepotřebujeme, aby se kamarádili všichni politici, byť je to ku prospěchu věci. Mnohem víc potřebujeme, aby se kamarádili blogeři a šéfredaktoři. Aby měli stále větší dosah. Aby Václavka Moravcová koukala jak sůva z nudlí, cože se to přetřásá na veřejnosti.

Jsme od toho jen kousek. Maličký kousek.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

289 thoughts on “Podpůrné struktury

 1. Když už se řeší, co je lepší, mělo by se napřed definovat.
  Jak se pozná socialismus a jak se pozná kapitalismus.

  1. Tužka napíše,….rozdíl mezi socialismem a kapitalismem se na svobodárně ve společné kuchyňce poznal docela dobře.
   Socialismus se poznal podle toho, že v lednici nadepsané socialistická, bylo vše společné, každý si bral co chtěl, pokud tam něco ovšem bylo, a pokud nějaký dobrák zásoby doplňoval . Neskromně dodám, že jsem tam dávala, protože jsem si toho často navařila víc, a bylo o mně známo, a je dodnes, že málo jím. Můj hrnec bramboračky tam byl skoro vždycky….často vyprázdněný.
   Kapitalistická lednice se poznala podle toho, že byla nadepsána,…nééé aby si nějaké žravé prase myslelo, že si tady může vzít, co ho napadne. Tam byly nadepsané nádoby, plechové skříňky na klíček,…jóó,…občas se nějaké hladové žr. pr. našlo, skříňku vypáčilo a obsah sež….snědlo.

   Závěr,…v socialismu je všechno společné, pokud ovšem něco je. V kapitalismu je soukromý majetek a jiným do toho nic není, a pokud by si chtěli taky něco přivlastnit, dostanou v lepším případě jen přes hubu a přes pazoury, pokud to nebude kulka pod sedmé žebro vlevo.

   Tak asi z mých životních zkušeností,….Tužka.

   1. No, mé zkušenosti říkají něco jiného. Za socialismu bylo něco společné, něco spolkové a něco soukromé.
    Za kapitalismu je něco společné, něco spolkové a něco soukromé.

 2. Představte si blboni, gdyby pustili fotovoltajky, keré by vám dali spotřebu na celej den. Kam by zahrabali papaláši ty velký elektrárny na dráty s točným a točným a průtočným a burzovním dépéháá?? Blboni žijou ve zkostnatělých mantinelech, ták ták. ..“ a zkoušejí se dostat do struktur, které si drží svoje a buď si politika zformují k obrazu svému, nebo se ho snaží zlikvidovat.“..
  Ále nesnaží se politika likvidovat, lezou mu do dírky, hřejí si ho jako hada na prsou, neplácnou ho jako otravnou muchu (sedm jednou ranou) nebo hovado, stále jako ve vatě k nim vzhlížejí. Prosí je jako bohy aby jim ulevil. Dělají na ně jako muklové, tváří se že to přežijou na dvanáctkách soboty neděle. A gdo oponuje,?
  Důchodci co berou, ale gdo je to za lidi. Ha? Asi je to hodně nul..

 3. Tužka napíše pro nick paulusek….1.května 10:32
  Měla bych otázky, prosím, upřesněte mi Vaše informace.
  1. otázka, …které městské státy byly v nížině Amazonky než tam vyrostl prales?
  2. otázka,…které pokročilé civilizace tam žily?

  Čtu cestopisy, zeměpis je můj oblíbenec,….Třeba v cestopisu Ryby zpívají v Ucayali není o něčem takovém ani zmínka.
  Pramen A mazonky byl objeven až v roce 1955,..cesta za objevem je podrobně popsaná, …o městských státech, které tam v minulosti měly být a o pokročilých civilizacích opět ani zmínka.
  Mám totiž utkvělou představu, že ty městské státy a pokročilé civilizace byly,….napíšu, ….poněkud posunuty jinam. Nejvyspělejší původní civilizace na území Ameriky byly incká a aztécká.
  Ostatním se omlouvám, že neřeším vnitropolitické otázky, nastíněné panem Vidlákem.
  Tužka.

  1. 420,-mld káčé, dluh na futro našich lidí prostřednictvím pera zas-tupitelů, signálně směrovaných k Vašim potřebám se vyjadřovat.

  2. Podle nejnovjesich leteckych snimku s pomoci LIDARu byla opravdu amazonska nizina plna civilizace.
   Jestli mestskych statu, nebo souvislych statnich celku si netroufam odhadovat.

   https://www.nature.com/articles/s41586-022-04780-4

   Zdaleka jeste neproletali vsechno, ale vypada to, ze v miste toho destneho pralesa byla hlava na hlave.
   Jedna z hypotez je, ze prvni lod Spanelu, ktera se plavila proti proudu reky, a ktera po navratu do Spanelska podala zpravu o hustem osidleni oblasti, tak za pry oblast infikovala evropskymi nemocemi, ktere to tam zdecimovaly.
   Je tam horko a vlhko, takze prales byl rychle vsude kolem.

   Chtelo by to poradny pruzkum a vykopavky v miste, ale penize jduo uplne nekam jinam.

 4. „Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
  Zatímco totiž 1. května 2004, kdy Česko do EU vstupovalo, mělo dle Fitche celkem 100 procent členských zemí eurozóny, včetně Řecka, lepší rating, po pátečním zhoršení ratingu Francie už je to jen 25 procent. Už jen čtvrtina zemí eurozóny má lepší rating než Česká republika. Jedná se o Německo, Rakousko, Nizozemsko, Lucembursko a Finsko“

  Viděli jste film Predátor?
  Jak tam jeden knecht postřelil tu mimozemskou kurvu a ona krvácela takovou zelenou sračkou?
  A božský Arnord říká : jen krvácej, ty svině!
  Tak to zažíváme znovu.
  Jen krvácej, ty kurvo….

  1. Mám ten dojem, že dokud se něco zásadního nezmění a my budeme tábořit pořád na Zemi, tak že hovno bude stále padat shora dolů, ne opačně.
   Chci tím naznačit, že to krvácení v konečném důsledku odsereme, nebo zaplatíme my, tady dole.

  2. K temu se modlí všichni harpagondechujci i jejich svazáci z institutů pro imbecily. Až budou západ řídit úplně všichni vybraní imbecilové, tak se rozpadnou jen kvůlivá temu, že nebudou rozumět ničemu. Přednášky už nebudou placený a hotely, ve kerých se váleli zarostou travou nebo budou rozebrány na chlívy. Tam by mohli hodně imbecilů přechodně ubytovat, ale užitek nula, že Nulo?

 5. odjinud
  ČT je svým způsobem uzavřená sekta, mikrosvět vlastních pravidel. Její zpravodajství a publicistika jsou výsledkem výkladu reality malé skupiny lidí. Vzhledem k finanční síle je nejsilnějším normotvorným faktorem pravdy a lži. Informace a dezinformace. Tak jako dříve byla prodlouženou rukou Kremlu, nyní je prodlouženou rukou euroatlantického bloku. V souladu s Evropskou komisí ČT formuluje, co si myslet a jak realitě rozumět, pro majoritu naší společnosti. Ta malá skupina lidí má v ruce neuvěřitelnou moc.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Dodneska-to-tak-funguje-Serial-Volha-a-CT-Pravda-bez-cenzury-735347

  1. Tohle je taky zajímavé…

   „Indický vládní úředník obvinil Kyjev z „útoku na hinduistické cítění
   Tweet ukrajinského ministerstva obrany s karikaturou bohyně Kálí vyvolal všeobecný hněv.
   Ukrajinské ministerstvo obrany urazilo hinduistické cítění tím, že na Twitteru zveřejnilo karikaturu hinduistické bohyně Kálí, uvedl starší poradce indického ministerstva informací a vysílání Kanchan Gupta.
   Reakce Gupty a dalších Indů přiměla Kyjev, aby kontroverzní obrázek krátce po jeho zveřejnění v neděli smazal.

   Dotyčný tweet obsahoval kresbu ukrajinského umělce Maksyma Palenka doprovázenou krátkým popiskem „Umělecké dílo“.
   Palenko přepracoval obrázek výbuchu tak, aby vypadal jako hinduistická bohyně nejvyšší moci, času, destrukce a změny v póze připomínající Marilyn Monroe ve filmu „Sedmiletý svrab“ z roku 1955.

   Příspěvek ukrajinského ministerstva obrany byl příkladem „nestoudného nenávistného projevu“, napsal Gupta na Twitteru. Žádná jiná vláda nikdy nic takového v souvislosti s Indií neudělala, dodal.
   Karikování hinduistické bohyně na propagandistickém plakátu… je útokem na hinduistické cítění na celém světě,“ zdůraznil úředník.“

   https://www.rt.com/india/575601-ukraine-india-kali-tweet/

 6. Začíná nám to houstnout ..
  V USA zkrachovala další banka – First Republic Bank … a převzala to komplet JPMorgan Chase.
  No a poté, co US Army „přesměrovala“ do Spojených států tanker „Suez Rajan“ s íránskou ropou určenou pro Čínu tak iránská armáda zabavila „Advantage Sweet“, což je tanker s kuvajtskou ropou plující do Houstonu v Texasu.
  Novináři celkem pohotově napsali … „Dobří Američané“ jednoduše „přesměrovali“ íránský tanker do Spojených států, ale „zlí Íránci“ „ukradli“ tanker pro Ameriku.
  Myslím, že je čas na US Tomahawky …

 7. V létě – tuším v srpnu – má být v JAR summit BRICS. Na VVP vydali anglosasové prostřednictvím ICC zatykač …
  Měl bych na místní spolubesedníky dotaz – jak to vidíte? … pojede Putin do JAR nebo ne?

  1. Vzpomínáte jak to bylo v Austrálii před nějakým rokem?. Taky se snažili a nezadařilo se. Myslím, že se tenkrát klepali fšichni. Tož kdo ví. Včil je svět koldokola daleko rozdivočenější. než tenkrát
   Uvidíme.

  2. Na Putina byl připraven nebezpečný trik,buď pojede,to budou velké manévry,nebo nepojede a bude označen za slabocha. V tomto případě,čekám že pojede.

  3. Zoufalci dělají zoufalé věci. Stačí pohledět na osazenstvo Kramářovy vily, nebo bílé chaloupky. Měl by to velmi pečlivě zvážit.

  4. Už prohlásili, že nepojede. Hrozí prý tororistický akt ze straby Nato. Zatykač s tím údajně nemá nic společného.

  5. Zatknout vládce světové jaderné mocnosti? Stačilo by pro ten případ zveřejnit seznam cílů, jestliže k tomu dojde. To fakt není sranda.

 8. Teď mi přišla říci Stará Jahoda, že na Primě Sý eN eN normálně vypnuli gen. Blaška.
  Jeho protiřečník Zdechovský prý jen lapal po dechu.

 9. Britský maršál „Monty“ Montgomery, vikomt z El Alameinu kdysi napsal, že na první stránce každé učebnice vojenské strategie by měly být tučným písmem dvě hlavní zásady: 1. Nikdy neútočte na Moskvu 2. Nikdy nepochodujte na Peking. To je jistá prohra.

  Ve Fašingtonu a Londonabádu se rozhodli Montyho poučení ignorovat, a to přímo velkolepě, porušením obou klíčových strategických zásad najednou. Co více, zahodili několik set let svých vlastních výzkumů geopolitiky přímo do kanálu, a všemi způsoby natlačili Rusko a Čínu do strategického spojenectví; udělali přesně to, před čím varoval Macinder: kdo ovládne „Světový ostrov“, tedy EuroAsii, ovládne svět, zcela nezpochybnitelně. Jak tohle asi může dopadnout?

  Uvidíme brzy na našich příjmačích, premiéra se očekává v nejbližších týdnech až měsících, dalo by se hlásit v traileru, kdyby šlo jen o zábavný film. Zábavné to nepochybně bude, i když je nad slunce jasnější, že ve Fašingtonu, Londonabádu a jejich Bruseli se moc smát nebudou. Fialenkova loupežnická banda kolaborantů ve Strakovce se také příliš nepobaví.

  Ohledně „podpůrných struktur“, jak píše Vidlák, není třeba mít obavy. Je to jako s kondenzací páry v kapalinu – pokud jsou nějaká „kondenzační jádra“, jako třeba prach či aspoň minimální množství kapek, postupuje to rychle. Jakmile se změní situace fatální prohrou USA a Západu v Ruině, „nebesa se zřítí“, z kapek se stane rychle průtrž mračen a z potůčků řeky. „Podpůrné struktury“ vzniknou jakoby zázrakem, jakoby z ničeho a rychle z dnešních prvopočátků.

  Realisticky se dá očekávat obří vlna emigrace Ukrošů z Ruiny, která zavalí zprvu Střední Evropu, než se přesune na zelenější pastviny. Máme obří štěstí, že jsme relativně „chudí“, a navíc Západními žumpami tak usilovně a dlouhodobě pomlouvaní. Protože za opravdové národní nebezpečí, horší biblických ran, se dá považovat obří imigrace, i kdyby imigranti byli naprosto skvělí, vysoce vzdělaní a sluníčkoví lidé – což Ukroši v žádném případě nejsou, hlavně ne ti zasažení banderonacismem.

  5-ti demolice je likvidací české ekonomiky a předlužením paradoxně naším tajným spojencem, protože to zabrání Ukrošům se u nás usalašit dlouhodoběji – potáhnou za lepším, na onen „pravý vyspělý Západ“. Kterým Česká republika dle mínění našich protektorů zajisté není. Východní Evropa, nám říkají. Rozvojová země…

  Se slzou v oku Ukrošům zamávám, při jejich cestě na Západ za štěstím a bohatstvím. Hlavně běžte všichni. Měli bychom Fialenkovi a jeho zločinecké grupě vlastně ještě poděkovat.

  Vypadá to nadějně. Steinerova ofenzíva, pak čekání na Wencka a nakonec zahrají Wagnera. Pochod Valkýr, to je celkem k věci.

  1. Mýlíte se. Boj ukrajinského národa o přežití není útokem na Moskvu. Je to součást strategického plánu na dobytí Vladivostoku.

  2. Mě by zajímalo, zda komentáře tohoto nicku tvoří ještě člověk, nebo jde o umělou inteligenci. Nezdá se mně, že by člověk dokázal produkovat konzistentně tak dlouhé komentáře povětšinou bez odezvy, které naprosto nesmyslně kombinují věci, ale vždy obsahují klíčová slova „ruina, londonabád, fašington, pětidemolice“.

   Software bych řekl, že je pravděpodobnější variantou, jinak jde opravdu o zvláštní míru duševní poruchy.

   1. Mě by zase zajímalo jestli jste normální????nick K42 má povětšinou velice pochvalné komentáře a fakt hodně lidi sem chodí vyzobávat právě jeho názory.

   2. Blá blá blá blá. Buď napište kritiku konkrétních informací, nebo raději neblábolte vůbec. Neboť vaše příspěvky nejsou konzistentní vůbec.

   3. Vidite vsechno moc paranoidne. Nekdo pise ruina, londonabád, fašington, pětidemolice… a nekdo pise russko, putler atd.

    Pukud se vam komentare k42 zdaji dlouke, tak jste asi mladsi generace a mate v podvedomi limit 280 znaku, a vse ostatni je vam dlouhe.

    Dale se bohuzel uchylujete ke lhani: „povětšinou bez odezvy“, protoze komentare od k42 tu patri k tem nejdiskutovanejsim.
    Takze v pritim vasem prispevku cekam vyrazy jako putler, russko atd, jinak vas v praci nepochvali.

   4. Pozorovateli , – Hmm je vidět a Vy to s chutí ukazujete, že sem moc dlouho nechodíte a bývalé kydy nepamatujete. Starousedlíci vědí své a proto to berou.

    1. a diskutují a dodávají další zjištění tak z koldokola. Ono když tak brouzdáte po světě netu ,dozvíte se ledacos a společnou prací se dělá obrázek světa okolo.

   5. Komentáře k42 jsou dlouhodobě konsistentní a vždy k meritu věci. Vyplatí se ho číst, i Pozorovatel by to měl zkusit někdy v čase mimo službu.

    1. Ano, jdou přímo k věci = likvidaci ukrajinského národa. Jeho přežití je pro nick k42 útokem na Rusko.

     Menší národy ve světě tohoto nicku nemají místo a budou eliminovány.

     1. Jistě, proto tam měli amíci tolik laboratoří, některé dokonce v atomových elektrárnách, a tak porůznu. MOHL BYSTE MI ŘÍCT PROČ ASI A PROČ PRÁVĚ TAM?

     2. Soudě podle porovnání populačních křivek, Český národ pod ruským bolševismem vposledku až tak moc netrpěl. A že pak bylo co privatizovat. To byla rvačka o zaostalé podniky..

       1. Otázka metodiky. Spadaly např. pod statisticky vyhodnocovanou část populace i tkzv. Sudetendeutsche, potažmo říšští občané – ale obyvatelé protentokrátu ?
        A co kolaboranti, různí donašeči na gestapo, obecněji pak ti, kteří spatřovali v Deutsches Reich verze Hitler svou zářivě bílou budoucnost. A svých rodin.
        Kolik potomků , dnes např. veřejně činných, tito zanechali dodnes….stovky, tisíce, desetitisíce ? Obývajících území České republiky…

        1. Tencokida: jednoduchá odpověď. Za války rodila silná generace narozená v období 1919-1924, kdy byl populační boom po 1. světové. Předtím ve 30. letech rodila početné slabá generace narozená za 1. světové, kdy byl rekordní propad porodnosti. Navíc za okupace byla brzká svatby a řízení děti obranou proti totálnímu nasazení.

     3. A, další klon Pozorovatele, Alter ego trollíka ? Špíny měly volno, a už znovu zvrací, Pozorovate/Anonym … Kosí bratři…

  3. Ne.
   Nepůjdou všichni. Pro některé je tady ráj a ti se zahnízdí. Tak jak to v devadesátkách udělali Rusové, prchající před Jelcinem. Někteří se dokonce vrátili z Německa a Francie zpátky do Česka. Tady jim lidi rozuměli, i když moc česky neuměli a naopak. A jak mi někteří říkali – neměli pocit, že by se na ně obyvatelé kotlinky dívali tak moc přes prsty. Netvrdím, že je to většinvé. Ale moje zkušenosti jsou takové,.

  4. Tadle cintátologie je prostě pro pošuky. Nigdo nigdy nenapsal citát, alespoň pro lidi, kerej by vrchnost nepřepsala. Panenko skákavá, přestaňte s propagandou citátů. Že jo nulo?

  1. To je skoro jako Babišovo bude líp… nebo Zemanův bambilioón čínských investic … nebo sto tisíc na Václaváku, které tam vidlák najde při každé návštěvě Prahy … nebo ruský mír … nebo konec dolaru slibovaný celý můj život … nebo dnešní blog soudruha Vidláka:-)

    1. Někde jsem četla, že lidský mozek obsahuje 90 miliard buněk. Ty fungují nepřetržitě ve dne i v noci. Od narození až do zapnutí televize.

     1. já mám výhodu že mluvící bednu nemám, a ten seznam, no oni se tam občas tak hééézky profláknou, že se jedna až pobaví. Je dobré znát nápady těch oných.

  1. Je z Big Four.
   Tedy z jedné ze 4 firem (kdysi 5 – Arthur Andersen, ten ale po kauze Enron zkrachoval), které radí státům při oceňování a privatizaci státních aktiv a korporacím, jak co nejlevněji státní aktiva nakoupit, samozřejmě že provádějí i daňové “ optimalizace.
   Jedna ze špiček globálního kapíkového ledovce, anebo pekla, ráčejí si vybrat, madame ema.

 10. Dnešní Vidlákův prvomájový článek je plnotučný (© K42). Udeřil v něm hned několik hřebíčků na hlavičku a mě nejvíc zazvonilo tohle:

  „My jsme naletěli v tom, že jsme na strašně dlouhá léta uvěřili, že všechny ty struktury, které se tu začaly po roce 1990 budovat, že jsou pro nás. …“

  Dnes už se vládnoucí protektorátní spolek ani nesnaží předstírat, že je to déšť, když nám chčijou na hlavy, ztratili jakýkoliv stud a jakoukoliv základní mezilidskou morálku.
  A co tedy „pro nás“ dělají?

  – PePa z depa vykonal s čaputkou návštěvu Kijiva a vrátil se plný starostí a hlavním úkolem – jak zajistit Ruině útočnou válečnou munici.
  – Lipánek má prý jet do USA za Blinkenem, aby tam s ním jednal o tom, jak dále pomoct Ruině.
  – Pekarová a Vystrčil nedávnou návštěvou Tajwanu dál demolovali naše vztahy s Čínou.
  (Pekarová a Hřib nám přes noc zničili byznys v Číně, zlobí se viceprezident letecké asociace
  https://cnn.iprima.cz/navstevy-politiku-na-tchaj-wanu-tezce-poskodily-cesky-letecky-prumysl-v-cine-rika-expert-345232)
  – Fijala jednal ve Vietnamu o našich budoucích dodávkách zbraní do Vietnamu.
  – Ministryně války jak šílená neustále tlačí na navýšení válečných výdajů.

  – No a Jurečka se Staňůrou chaoticky zjišťují, jak tohle válečné úsilí svých kolegů zafinancovat.
  Už obrali bezbranné důchodce a na řadě jsou postupně všichni zaměstanci, osvč a posledním hitem je odebrání školkovného rodinám s dětmi.

  Já teda nejsem klasický věřící člověk, ale jestli je tam někde Bůh, pak to všechno vidí a jednou ta hovada potrestá.

  1. Ano, buch to vidí. Poznamenal si do pracovního deníku:
   ČEZko – posrané kde co, dvakrát ročně spláchnout.

  2. To je jenom takova sarada.

   „– PePa z depa vykonal s čaputkou návštěvu Kijiva a vrátil se plný starostí a hlavním úkolem – jak zajistit Ruině útočnou válečnou munici.
   – Lipánek má prý jet do USA za Blinkenem, aby tam s ním jednal o tom, jak dále pomoct Ruině.“

   na to prece nikam nemusi jezdit. Staci, kdyz rano zajdou na Malou stranu na ambasadu, vyzvednou si u asistentky intrukce a muzou zacit.

 11. K tomu dosahu alternativy:
  Byl jsem týden mimo republiku na dovolené.
  Celý týden jsem nosil kšiltovku s výrazně umístěnou vidláckou plackou vpředu a s vyšitou českou vlajkou vpředu a vzadu.
  Za celý týden se nikdo ze zájezdu nezeptal (40 lidí), co ta placka znamená.
  Byli jsme spolu každý den a celý den.
  Jeden člověk se zeptal, kde se dá koupit taková čepice s českou vlajkou (nikde, je dělaná na zakázku v pár kusech).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *