13 června, 2024

Perly diskuzí

Autor textu: K42

Úvod Homera Simpsona
Chtěl bych z propasti času vytáhout komentáře, které někdy bývají na úrovni (nebo lepší) samotného článku. Zhodnotím-li svůj osobní blog jako hnízdo všeho schopného plagiátora, mělo by mně to jít. Vždy když usoudím, že úlovek stojí zato, doplním článek a jeho publikační datum posunu blíže k aktuálnímu datu.
A nemusí to být jen K42, který jak doufám se nakonec rozhodne psát články ve svém vlastním blogu. Umí.

Komentář K42 k článku Stálo ti to za to?

„Dashiell Hammett, americký spisovatel známý svými detektivkami „drsné školy“ – kterou vlastně svým dílem založil, společně s Raymondem Chandlerem – byl velice chytrý chlap, který měl obří pozorovací talent, analytický mozek a lehce píšící pero. Což kromě jiného vedlo k tomu, že chlastal jako duha, aby mu z toho nejeblo; ostatně Chandler na tom byl podobně.
Hammett svého času sepsal svěží dílko „Skleněný klíč“, což je thriller z amíckého městečka, ovládaného mocichtivými amorálními nenažranými hajzly – dokonalou symbiózou politiky, peněz, bohatství a zločinu.

Když jsem to v půlce 90. let znovu četl, uvědomil jsem si, jak dokonale to popisuje tehdejší českou realitu: protože kolem sebe jsem viděl v podstatě to samé.
Zákruty všemožných hnusů, intrik a zrady, hajzlovin a ubožácké nenažranosti, jsou vzájemně soběpodobné – je to zřejmě nějaká bazální vlastnost tohoto „mocenského planktonu“, či jak to nazvat. V Ostravě i kdekoliv jinde.
Čistě americký styl, integrálně spojený se zločineckou podstatou amíckého druhu „kapitalismu“. Otázka „Stálo ti to za to?“ vypadá jako dobrá hláška: přesně to by se mělo říci poraženému padouchovi, než ho vítězící padouch střelí do kebule – aby to bylo stylové – pistolí Colt 1911 v ráži .45 ACP.

Výtečníci z Ostravy, zmiňovaní ve Vidlákově článku, dopadnou časem asi méně naturalisticky, nicméně to vystihuje celý příběh. I tak je potěšující pozorovat, jak se všichni tihle derou mezi sebou bez nože.
Jisté je, že jednou se budeme my všichni moci zeptat „Stálo ti to za to?“ dnešní 5-ti demolice, až budou za své skutky souzeni a shledáni vinnými. Třeba za okupační smlouvu o úplné kapitulaci.“
120 thoughts on “Perly diskuzí

 1. Taky perla.

  Cemper , Sisyfos a Seznam v akci.

  Pat a Mat jsou břídilové.

  Jste dezinformátor, vzkázal Seznam matematikovi. A teď ho prosí o názor
  30.04.2023 16:18 | On-line

  …… Jeho příběh s redakcí Seznam Zpráv je ztělesněním vtipů, že rozdílem mezi dezinformací a pravdou je pouze čas zveřejnění……

  …. Komentář s tímto odkazem se však neodeslal. „Váš komentář obsahuje zakázanou adresu,“ měl hlásit server.

  Po této zkušenosti se měl Fürstův kolega dotazovat e-mailem administrátora diskuse na Seznamu, proč tomu tak je.

  „A dotyčný odpověděl, že web smis-lab.cz byl vyhodnocen jako dezinformační.

  Na upřesňující dotaz po důvodech, proč byl náš server označen za dezinformační, přišly dva zdroje:

  Hanopis Jana Cempera na platformě Manipulátoři.cz a tento text na stránce společnosti Sisyfos,“
  shrnuje matematik s tím, že oba tyto texty „jsou mimořádně půvabné a poučné“.

  Cemper na svém webu Manipulátoři.cz na sklonku roku 2021 tvrdil, že Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků „překrucuje statistiky z nemocnic“. Cemperovi tehdy podle Fürsta vadilo, že měl web popisovat, že z oficiálních dat plynulo, že mezi roky 2019 a 2020 klesl počet akutních hospitalizací v českých nemocnicích o 17,2 procenta a u následné péče o téměř devět procent.
  „Statistika prezentovaná Zdravým fórem a Smis-labem překrucuje informace ÚZIS. Podle dat skutečně v roce 2020 bylo na JIP méně hospitalizací než v předchozích letech. Náš web však kontaktoval ÚZIS a tato statistika je neúplná.
  Faktem totiž je, že na intenzivních lůžkách v roce 2020 bylo méně pacientů, ale ti byli na lůžkách podstatně déle než v předchozích letech,“ znělo tehdy od Cempera.

  „Dezinformátor je odhalen! A navíc jazykem, za který by se nemusel stydět ani Jan Neruda,“ komentuje to matematik.

  Spolek Sisyfos je pak prý „ještě zábavnější parta“.

  Spolek psal, že SMIS má být „kontaminováno dezinformačním charakterem“ Zdravého fóra a „snaží se vystupovat jako sdružení odborníků, ale jejich silná vazba na dezinformační kmenový spolek silně snižuje jejich věrohodnost“.

  „Apriorní nevěrohodnost nutně neznamená to, že by byl každý text vytvořený například SMIS nepravdivý nebo zavádějící.

  Znamená to, že riziko závadnosti je nepřiměřeně vysoké,“ stálo v rozboru spolku Sisyfos…..

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jste-dezinformator-vzkazal-Seznam-matematikovi-A-ted-ho-prosi-o-nazor-735395

  1. Protože je velmi náročné zkontrolovat správnost výsledku výzkumu, navrhujeme to ignorovat….
   Tomu říkám vědecký přístup.
   Sysifovský gól Zlatým bludným balvanem do vlastní branky.

  1. A navíc i Gagarin a vše ostatní na oběžné dráze je nesmysl, protože Země je plochá a navíc dutá. Lety do kosmy jsou nesmysl, stejně jako vše ostatní předkládané jako vědecké objevy, protože údajný vesmír je jen projekcí nebeských sfér. Údajné například komunikační a GPS satelity jsou vysílače na balónech.

 2. Síkela:
  „Představte si třeba, že se nějaký válečný zločinec v Rusku zblázní a dojde k použití jaderných zbraní. V tu chvíli pak ty ceny energií opět vystřelí nahoru,“

  Tohle je ministrem průmyslu….

  Vole, těm po kterejch zůstane nanejvejš stín na zdi to bude úplně u prdele.

  Máme „demokracii“. Tahle banda idiotů je toho důkazem, že máme demokracii. Protože, což by si nějaký diktátor mohl dovolit takhle blbou vládu?
  Takhle blbou vládu si nedovolili ani komunisti.

  Lidi, neříkám, že všichni, protože někteří jsou na tom zle i bez svého přičinění, ale obecně mají se příliš dobře. Podle svých projevů, aktivit. Příkladmo tolik i nákladně manifestovaných „genderových dysforií“ jako v několika posledních letech nepamatuji za celý svůj život. Tuhle mi tu někdo pral držďky za poznámku, že v případech „každé osmé rodiny, která nemá na školní obědy“, by měl být zkoumán obsah spotřebního koše. Kdo jste naposledy viděl ubohé podvyživené dítě? Ze vzduchu nežije. Jaké jsou jeho reálné denní náklady na stravu? Jakou ona má skladbu? Jak mnoho se v rodinách vaří? Třeba na druhý den, až dítě přijde ze školy? Jaké peněžní náklady jsou na oběd v restauraci, jaké na uvařený doma? Kolik lze navařit za cenu jedné návštěvy „Mekáče“? Kolik stojí buchta v obchodě, jaké jsou náklady na pekáč buchet doma?

  Vidláctvo na venkově ví. Ví kolik práce obnáší i starost o malé domácí hospodářství. Ví, že je nesmysl poměřovat náklady na vlastní vypěstované s cenou čehosi nejistého původu a kvality ze supermarketu. Že ono domácí je součástí jejich způsobu života, ale i jejich radostí. Že tak strávený čas nepřepočítávají na peníze a nezapočítávají do produkce. Tak jako rybář u vody nezapočítává svůj čas co ceny úlovku, který by si mohl koupit v rybárně. Pak nim nějaký „ekonom“ pindá, jak jsou blbí, že se tak dřou, že si nenakoupí v supermarketu. No jistě, místo toho by mohli sednout do auta a odjet do fitka v okresním městě. Zaplatit palivo, spotřební daň, daň z přidaného hodnoty zahrnující spotřební daň, tedy daň z daně, za fitko, v tom také daň, za outfit do fitka, pak nakoupit najako zbytečnosti, když už jsou v tom okresním městě, zas jet zpátky. A v tom i další náklady na provoz, opotřebení automobilu. To vše s úžasným ekonomickým multiplikačním efektem a odvedenými daněmi. Místo aby tohle všechno zůstalo „doma“.
  Vzpomínám si na jednu z povídek Š+G, na jejím základě paraflázuji:
  „A jak statné byly městské děti proti venkovským zakrslíkům.“…

  Že já tam lezu. Že já sem lezu. Nezdravě mi to zvedá tlak. Co já z toho rozčilování mám. Ano, přesně to…

  Zdravím Vidláctvo. I já jsem, v nějakém pořadí vidláckého původu. Trávíval tam kus prázdnin. Jeden můj Písecký strejda byl rozkulačený vidlák. S malým záhumenkovým hospodářstvím. Slepice, prase, vydržované z „naturálního deputátu“, pracoval na státním statku, malý ovocný sad. Sbírali jsme maliny, teta zavařovala na šťávu… „Strejdo, kdy půjdeme krmit prase?“ Pomáhal jsem s přípravou šrotu ve štotovníku. A toho vyprávění. Dědeček, také ze selského, ten, který přežil válku, vyprávěl. „Dědo, vyprávěj jak když jsi byl malý.“

  1. To boží nadělení už toho vypustilo víc. Třeba. že když nebudeme mít dost plynu tak se Němci uskrovní a vypomohou nám. No co už, ale teď si představte, že to chce být EU komisařem.

  1. Svoboda slova má ústavní limity. Zajisté. Kdo překročí ústavní limit, putuje do ústavního uzavřeného oddělení. Klíče od ústavu má ředitel Rychetský.

   1. Jaroslav Hašek byl tuším zavřený třikrát.
    Zatímco Richecki bude v análech, Hašek bude v knihkupectvích a antikvariátech.

   2. Tak, ona svoboda slova byla i před listopadem. Jenom nesměl ten dotyčný mluvčí svými výroky bránit klidu lidu. To potom nebylo svobodné slovo, ale nebezpečné pobuřování. Takové slovo bylo škodlivé a muselo být umlčeno. V zájmu lidu.

    1. Re: Helanov

     Teda vy jste ale kecka…
     Od konce sedmdesátek člověk mohl více méně žvanit, co chtěl, pokud nepoužíval v řeči přímé vyslovené urážky a vulgarizmy na adresu soudruhů.
     V tu dobu už i méně myšlenkově nadaní soudruzi věděli, že všechno nejde podle plánu.
     Od poloviny osmdesátek už se veřejně mluvilo o tom, že to jede do kopru. Už byla perestrojka a dovoleno bylo prakticky vše.

  2. Četl jsem nedávno zive.cz. Něco o počítačích. V diskusi (asi) lidé relativně vzdělaní, pracující v korporátních firmách, nemusím zdůrazňovat, že I.T. Už si nevzpomenu téma, ale následující vodopád slov… „Vidíme, co se v dnešní době děje, není možné, aby současný nepořádek (česky BORDEL) pokračoval dál. Aby si každý pindal, co mu slina na jazyk (klávesnici) přinese. Je naprosto jasné, že doba je už jinde, než v devadesátkách, má být naprosto automatické, že člověk, který leze na net, měl by mít svou IDENTITU, kde je jeho email, plné jméno, místo bydliště i zaměstnání a za své příspěvky KDEKOLIV na netu si naprosto (čti: trestněprávně) ZODPOVÍDÁ.“

   Hrůza mě jímá. Co napsat podobným fašounským (inteligentním !) dobytkům, aniž by člověk nepřemýšlel o baseballové pálce nebo ještě něčemu přesvědčivějšímu ? Stará dobrá klasika. Kdo nedělá nic „nekalého“, nemá se přece čeho bát, ne ?

   Pamatuji na mého bratrance, který mi vyprávěl koncem osmdesátek o svém kamarádovi, přesvědčeném náckovi – byt vytapetován fotkami milovaného Zelenského, sorry, omyl, Adolfa, vystavené SS dýky, mapy Bohmen und Mahren na zdech, dorazila k němu (prý) STB pro nějakou výpověď, mrákoty na ně šly, ALE, jednalo se o soukromý byt, nacismus onen hoch nerozšiřoval, tak museli jen poděkovat za pár jeho odpovědí na všetečné otázky a tím to končilo. Nevím, nevím, jak by to dopadlo dnes, soudruh Hitler by jistě nevadil, ale představit si současné zakázané politiky jako tapetáž bytu…

   1. Dopadlo by to stejně. Jestliže to neprojevoval veřejně. Ovšem stran onoho v osmdesátkách, je otázka proč se ho příslušníci z STB dotazovali, proč za ním přišli do bytu. A nic. Kdyby byl zájem, tak by nebylo NIC, ale vytvořili by situaci aby ho „zprocesovali“. Jak přišel k oněm artefaktům, které nebylo možno legálně nabýt… A vysvětloval by a vysvětloval by až do úplného vysvětlení. Nakonec přistoupil na „nabídku která se neodmítá.“ Tihle lidé byli velmi neoblíbeni i u „normálních“ příslušníků. A nejen u nich…

   2. Onen případ není typický pro IT, ale pro aktivistické zmrdy z korporátu, nemluvě o „neziskovkách“.

 3. Když už je to o odkazech. Na síti funguje týpek o nicku Sergej a je velice plodný ( škarohlídi by jej mohli označit za zasírače), ale on má spoustu geniálních chvilek a toto je jedna z nich. Je to nepříliš povedená písnička našich dvou interpretů, těch nejvíce správných co jsou s režimem na vlně. Co je však nejbizarnější, je fakt, že je to staré více než deset let. Dovolil jsem si dát přepis a varování pro hudebně slyšící.

  Jsme v prdeli, můžem si za to sami.
  Jsme v prdeli, zvolili jsme je sami.

  Jsme sami a psi hrají kdo z koho.
  Jsme sami a flustrace je z toho.
  Jsme v prdeli, můžem si za to sami.
  Jsme v prdeli, zvolili jsme je sami.

  Jsme sami.
  Rozkrádaj naši zemi.
  Jsme sami.
  A panduři se tlemí.

  Jsme v prdeli, můžem si za to sami.
  Jsme v prdeli, zvolili jsme je sami.
  Jsme sami a cesta tudy není,
  dokud vládnou morálně pokroucení.

  Klíče měly smysl a furt jsme na to hrdí.
  Ty klíče byly od basy a tam vás dáme.
  Politický strany jsou mafiánskej systém.
  Prachy až na prvním místě.
  To může říct jen kretén. Pašák.

  Jsme v prdeli (Kožený).
  Můžem si za to sami (křišťálově čistý).
  Jsme v prdeli (Mostecká uhelná).
  Zvolili jsme je sami (plzeňská práva).
  Jsme sami (open karta, dobrá karta).
  A už nevíme kudy (Blanka je dobrej tunel).
  A komu tu vlastně rozbít huby.

  Nejsme v prdeli a změníme to sami.
  A nebudem rejt zase držkou v zemi.
  Nejsme sami a nejsme idioti.
  Co jen čumí a nadávaj a platí.

  Klíče měly smysl a furt jsme na to hrdí.
  Ty klíče byly od basy a tam vás dáme.
  Politický strany jsou mafiánskej systém.
  Prachy až na prvním místě.
  To může říct jen….

  Náš pan král má krásný nový šaty. Falešný, sloužící, morálně z vaty.
  Náš pan král má krásný, nový šaty. Falešný, sloužící, morálně z vaty.
  Náš pan král má krásný, nový šaty. Falešný, sloužící, morálně z vaty.
  Náš pan král má krásný, nový šaty. Falešný, sloužící, morálně z vaty.
  Náš pan král!!
  Tak tomu se říká sebekritika. Tak ještě to video, ale varoval jsem vás.

  https://www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA

  1. Pokud vím, tak Koller teď v prdeli není, tato demokratická vlada jsou jeho koně a agent Pávek jeho hrdinský prezident.

    1. Jo. Jestliže místo snahy o holé přežití mají čas příkladmo přemítat o svém genderu….
     Tolik manifestovaných „genderových dysforiií“ jako v posledních několika letech, nepamatuji za celý svůj předešlý život.

     1. Imprinting, mediální indukce.
      Po vydání „Utrpení mladého Wethera“ byla vlna sebevražd mezi mladými.
      Tak jsem si to musel přečíst. Abych se dovzdělal. Ve zralém věku.
      Werther chudák? Ne. Budižkničemu, zbytečný člověk, parazit. Že si prostřelil hlavu bylo to nejužitečnější, co ve svém životě udělal. Kdežto dnes, byl by v péči psychologů, psychoterapeutů, psychiatrů, kurátorů…. Byl by „influencerem“ šířícím svoji „dysforii“, hvězdou bulvárních médií, vzorem, dokud by se neufetoval nebo jinak špatně neskončil. Pak by o něm byl film od nějakého „nadějného nekonformního tvůrce“ „plasticky zobrazující existenciální krizi mladého muže (s otazníkem, protože nevíme jak by se nyní genderově identifikoval) nepochopeného většinovou společností. „

 4. Ovšem prezidentská volba, ve napotřetí znovu ukázala, že většina aktivních voličů je s vládní politikou spokojená.

  Deficit státního rozpočtu směřuje ke státnímu bankrotu. Ne jestli, ale kdy.
  Manévrovací prostor se zužuje, zatím co ledovcová masa před přídí se zvětšuje.
  Zatím co ještě před několika lety bylo možno, bezbolestně pro obyvatelstvo toto odvrátit, nyní nelze.

  Ovšem, možnosti jsou i nyní. To by znamenalo, že zdejší vlády by musely přestat sloužit cizím zájmům, především fiskálně. Přestat platit veškeré zelené „odpustky“, přestat podporovat zahraničí, posilovat soběstačnost v produkci potravin a v energetice, bez ohledu na cizí hospodářské politický prosazované a v politice skryté zájmy.
  Je zřejmé, že nynější vláda tak neučiní.

  Comá být úkolem opozice?
  Úkolem opozice je sjednocení, připravení společného programu národní záchrany, připravení obsahu referend o klíčových záležitostech, ve volbách, buď příštích nebo až přespříštích získat kvalifikovanou ústavní většinu pro potřebné legislativní změny vedoucí k obnově suverenity.

  Aby k tomuto došlo, je nutno tlaku. Bez tlaku to nejde. Tlak zajišťuje sama vláda podporovaná i nyní většinou aktivních voličů. Je nutno čekat až tlak stoupne natolik aby bezpečně stačil ke spuštění stroje změn. Až po změnách bude volat většina aktivních i nyní pasívních voličů.
  Co mají požadovat, jim v programu musí srozumitelně napovídat opozice. I připomínáním jejich skutečných životních potřeb. Aby při svém všednodenním i politickém rozhodování dávali přednost těmto. Ne ideologicky implantovaným potřebám jiných. Ne, aby, obrazně řečeno, podporovali potřeby cizí a to i luxusní, zatím co vlastní děti naříkají hladem.

  Domácí produkce, vybrané daně, mají plně uspokojit potřeby domácí. Teprve zbude-li, lze, pro podporu zahraniční politiky ve prospěch domácích zájmů, uvážlivě podpořit cizí.

  Vláda, která tak nečiní je jako slepice zanášející do cizího dvora. Každá hospodyně ví co s ní. Hlavu na špalek a do hrnce. Metaforicky řečeno, samozřejmě. Ačkoli příkladmo nějací Karel první, Ludvík šestnáctý… O diktátorech nemluvě. Jak dopadli, přestože se zaklínali podporou „všeholidu“…

 5. Nádherný sarkazmus!
  A proto začněme vládním konáním v této oblasti, na kterém je ovšem třeba ještě zapracovat, přesto však vláda již řadu správných kroků učinila. Strategie zřízení týmu KRIT se ukázala jako naprosto klíčová, stejně tak připravovaný zákon proti dezinformacím a především proti dezinformátorům. S dezoláty se nemluví, což jistě mnoho občanů také ocení. Jako pozitivní lze hodnotit, že i soudy se k této problematice začínají stavět čelem, přesto si neodpustíme poznámku, že převažující podmíněné tresty často neodpovídají společenské závažnosti a škodlivosti činů, jichž se dezinformátoři dopouštějí. Vysoce je ovšem třeba hodnotit, že i v této nelehké době se vládě podařilo zachovat prostředí pro svobodné a demokratické vyjadřování názorů. „Je třeba říci, že u nás žádná cenzura není,“ správně konstatoval premiér Fiala. „Je však třeba bojovat s nesprávnými názory, a to budeme i nadále činit.“ Věříme, že i tento boj vláda dotáhne do úspěšného konce.
  Zdroj: https://ladislavpokorny.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=801137

  1. Opravdu nádherné, moc jsem se zasmál, dodalo mi to nového dne plno optimismu a elanu budovat lepší zítřky…Ladislav Pokorný je klasik.

 6. Karel bude pomazaný,
  lid v hospodách namazaný.
  Lepší je být monarchistou
  než liberálním aktivistou.

  Zdejší křičí „Zle se děje!“
  upadají do beznaděje.
  Král však sedá na trůn
  podložený Magna Charta Libertatum.

 7. Ještě jeden poznatek k té smlouvě,ale i k tomu,že dojde na přísun USA vojsk.
  Kde jsou USA základny,armáda,Rusko nenapadne ten stát,jinak by šlo o napadení USA,proto ten spěch,proto tolik USA základen po světě a co nejvíc států obsadit USA armádou.proto i ten fofr i u Finska a Švédska.To samé Ukrajina i když nesplňuje ani jednu podmínku,jak vstup do EU,tak NATO,to USA nevadí,hlavně tam dostat svoji armádu,základnu.

  1. Je otázkou času, kdy dojde ze strany Rusů k prolomení tohoto sebeomezujícího pravidla … Paradox doby – na mnoha místech by je s radostí vypráskali, a místní verbež si to zve sem … Pánbůh s námi …

   1. V Iráku s tím USA nic neudělaly, když jim Íránci základnu ostřelovali. Záleží na velikosti a důležitosti základny, jak moc jí budou bránit. Důležitost se mění v čase. Základnu Bagram taky vyklidili. V budoucích válkách se budou dávat nové drony různým povstaleckým hnutím, aby nic nesouviselo s ničím. Výsledkem bude všeobecný chaos. Možná.

    1. Jde v tech zemich o okupaci a za ucelem kolonizace a vysavani surovin , protoze ,rozvracene terorem se nemohou branit… EU je totez.
     Zapad jen opakuje kolonizaci za zisky ,sireni imperia, jenom porad predstira neco jineho.
     V Rusku se to podarilo ustat, obrovska zeme zustala v celku , ale obecne plati pravidlo , cim vice vlada a system rozsiruji uzemi za ucelem ovladnuti a zisku , tim drive se ty velke uzemni celky rozpadnou..
     Je to hlavne z duvodu potreby rizeni a ovladani pomoci rozrustajici byrokratizace, mistodrzitelstvi ,armady atd.
     A komplikacemi z potreby to vse ovladat a hlavne taky financne udrzovat.
     Okupovane zkolonizovane zeme vysavaji korporace , jako napr. Vychodni Indicka spolecnost ,ale stat musi udrzovat pro takovou korporaci podminky.
     A stat a z dani tohle se porizuje. Korporace bohatnou a naklady statu jenom a bez zisku z tech kolonii rostou..
     System vladnuti zacne tezknout shora /Top heavy/ a vse se drive ci pozdeji ,tou vahou zhrouti..Pak jsou z toho vselijake nasledky ..Videt vsude kolem..
     .

  2. Nejsem si jist mezinárodním právem, ale pochybuji, že základny USA nějak chrání stát, ve kterém jsou umístěny. Bude-li z území toho státu napadnuto Rusko (red line) na Rusko, odpověď podle mě přijde obratem. Ostatně mám pocit že se mezinárodní právo jaksi nedodržuje.
   V právu je ten silnější nebo ten, který se za silnějšího pokládá.

   1. Já jsem si mezinárodním právem jist. Že neexistuje. Jako ostatní právo. Je účelovým lidským konstruktem, je derivátem a nástrojem moci a zakrývající fasádou.
    Právo kdysi, snad, mohlo být souborem užitečných pravidel mezilidské interakce. Nyní je nepřehlednou bezednou bažinou.

  3. Hlavně ke jsou USA základny, tam si nakoupěj‘ F-35 aby to bylo krásně pohromadě a blízko sebe: na hvízdnutí se na základnách přezbrojí na atomovky a hurá všichni najednou na Nepřítele. To by bylo, aby z toho množství někdo neprošel.
   … a vida, ono je to na naši obranu. Tedy, přiznám se, ještě jsem to nečet‘ – tu úžasnou smlouvu o neomezeném smluvním služebnictví … máme nějakou, sebemenší, aspoň formální kontrolu nad tím, co se na těch základnách bude skladovat? Třeba ty atomovky?

   1. Zdejší USA velvyslanec velmi chválí záměr koupit F35, pro plnění úkolů v rámci NATO.
    Už nejsou zapotřebí auxiliari v Afghanistánu, nyní budou v luftu. Měl jsem diskusi s člověkem, který do toho, snad, trochu vidí, trochu se mezi těmi lidmi pohybuje. Zahraniční mise…Podle mála informací které jsem si ověřil z nezávislých zdrojů. Nejde o obranyschopnost, o principy, svobodu, demokracii, občany…Jde o zvláštní svět lidí, pro které je to byznys, zábava, víra, soužití v tlupě, sektě, adrenalinový sport. Podle toho na jaké pozici se v tom komplexu jsou.

  4. Jde především o diverzifikaci cílů v případné jaderné výměně. O přetížení ruské raketové kapacity tak, aby na kontinent USA zbylo co nejméně. A samozřejmě na zkrácení doby doletu mírových raket na ruské území.

   1. Nejsou hloupí. Aby se válečný podnik nevyplatil, stačí co pronikne. Vědí obě strany. Rusko jednoznačně říká „Víme, že máte co ztratit. Vy to víte.“
    Je to čistě účetní rovnice. Nálady, zisk. Nejde o plebs. Jde o to, že ti mocní mají co ztratit. Svůj úžasný život netouží proměnit za přežívání, byť relativně komfortní.
    Na USA by stačilo, řekneme, kolik že magatun by narušilo nadloží kaldery Yellowstone? Zbytek zařídí příroda.

  5. Pane zemědělče,
   vojenská základna jen znamená tolik, jako když si pes označkuje patník. Bude něco znamenat jen do doby, dokud bude základna podložena silou americké armády a USD. Pro nás to znamená pevné ukotvení v euroatlantických strukturách, NATO a EU. Čili případný odchod bude možný až s rozpadem EU, NATO a ztrátou hospodářské moci USA. Jednou k tomu dojde, ale pár let ještě ne.
   Do té doby budeme kupovat americké zbraně.
   Už jsem to zde párkrát psal, ale doporučuji přečíst si dějiny Athénského námořního spolku. Stačí stručná verze někde na Wikipedii. ČR je v tom tím malým bezvýznamným ostrovem, který má platit, držet ústa a krok. Platby proběhnou prostřednictvím ropy a plynu (molekul svobody), nákupem zbraní, podporou různých neziskovek a příspěvky do jejich fondů. K tomu okázalá podpora intervencí ve světě, a armáda ČR se změní na koloniální expediční sbor. S nějakou obranou ČR nepočítejme.

   1. Pane Gerd.
    Toto uznávám také,proto byla sametová a postupem času,to došlo až na ty základny,vojsko jde dopravit velmi rychle.To ukotvení je jasné a beznadějné na změnu.Ten pád,ztrátu hospodářské moci USA,by mohly uspíšit Rusko,Čína a Indie

    1. Pane zemědělče,
     jen si k Vámi napsanému dovolím připodotknout, že území zdejší ČR vždy začíná globální konflikty na nesprávné straně, aby v závěru konfliktu stálo po boku vítězů. Jen to trvá nějak dlouho. Asi jako třicetiletá válka.

     1. Dlouho a s hodně blbými důsledky pro sprostého poddaného. Jako třicetiletá válka.
      Nemyslím tím záležitosti konfesní ani vrchnostensko dynastické ala „tři sta let jsme trpěli“ což je pind, který zazněl z dezolátského pódia a vehementně mě …no ehm.

   2. Pobavil jsem se. Trefné.
    Chceš-li vidět do budoucnosti, studuj minulost. Už jen obrazy jakých paralel naskakují při zpětném tisíciletém pohledu. A jaké i hlubším. Demokracie a její formy. „Každý svobodný Athéňan by měl mít právo alespoň na čtyři otroky…“ Osud „demokracie“ řecké, římské…..
    Achájský spolek…
    Spartská posádka na Athénských pahorcích..
    Co o ideálním uspořádání společnosti psal Platón. Lecos z toho jsem někteří zažili. Výjezdní doložky, zákaz přechovávání cízích peněz, kolektivní výchovu, „zákaz“ cizích písní a tanců…

    Tu a tam s tím ťuknu na nějakého „mileniála“. V jeho očích vidím tmu nebo i zděšení, jakého že potkal nebezpečného blázna. Zamumlá mantru „tak Ty schvaluješ ruskou agresi, “ a mizí.

    Proč se mi NATO asociuje se „Svatou aliancí“ tak jako dříve Varšavská smlouva?
    Václav Havel, že…rozpustit Varšavskou smlouvu i NATO…
    Co z toho zbylo? Že opět zde budeme mít cizí vojsko?
    US army …. zde má mít účel vnější anebo i vnitřní?

  1. Na piráty mán stejný názor jako Admiralita Jeho, Jejího Veličenstva.
   Potíž je v tom, že těmhle byl na základě voleb udělen kaperský list.
   Ale to nemění nic na mém názoru.
   Piráti jsou mnou nevolitelní jako by byli Zloději, Lupiči, Vrazi.

    1. Zem, ve které vládnou lháři, kde se musí pod trestem nemilosrdného zavření do blázince říkat všechno naopak, kde vládne nejprolhanější diktátor, který si dokonce nechává stavět pompézní pomníky ještě za života.

       1. Pro mě je nepřekonaný Lemův Futorologický kongres. „Bonbony“ vědění jsou tam také. Ovšem pro případ přejedení se znalostmi, je úlevný Amnesan.

    1. Neměli bychom začít stavět plachetnice se stožáry a ráhny? Nebo alespoň jednu fregatu na Vltavu zakotvenou v Praze. Spustit na vodu by ji mohl Kája Třetí, až bude mít chvíli času. Důležitý bude hlavní stožár a hlavní ráhno, asi bude jednou silně zatíženo Piráty.

      1. Postavíme velký rybník naplněný mořskou vodou a v ní budeme chovat i žraloky. Pokud by pokus nevyšel, pak sladkou vodu a sladkovodní piraně.
       Ale ještě mě napadá, že třeba se Armáda ČR rozšíří o námořní složky, a pak budou Piráti potenciálním mužstvem na plachetnici. Dostanou kapitána vyznávajícího vybičovanou disciplinu a bocmany s devítiocasými kočkami.

          1. Stačí trochu krve ve vodě a hned uvidíme, jak moc jsou mírumilovné.

         1. Piraně nesnášejí studenou vodu. Ledaže v lagunách využívajících chladící vodu z Dukovan a z Temelína. Navíc, Piraňa je výborná krmě.

  2. Tak já chápu, když jsem viděl ty rozbité výlohy, molotovovy koktejly, hořící auta i hořící příslušníky Policie ČR, barikádu z dlažebních kostek, převrácenou tramvaj při Rajchlově demonstraci, pochopil jsem, že ten extremismus v ČR roste neúnosnou měrou a ohrožuje základy (právního) státu…

   Ne, dost ironie. Fiala se musel pomátnout. V lepším případě. V tom horším nám tady roste skutečně Adolfek.

      1. Ha ha ha ha ha ha ha ha haha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

       Starý kocoure, to jste toho moc nenačetl. Zrovna na výročí Hitlerovi smrti přijdete s tímhle.

       Co si takhle přečíst něco o Mnichovu, jak Angláni radili Němcům, s jakými požadavky mají přijít na Československo?

       Na další věci jistě přijdete sám.

       Doufám, že nejste doopravdy starý a vaše mládí omlouvá vaše neznalosti.

       1. Angláni poštívali. Snažili se být jazýčkem na vahách mezi Francií a Německem. To neuhráli. Tak došlo i na ně. Snažili se hrát s východní kartou. Pak se připojili ke straně, kterou odhadli jako vítěze. Nakonec třebaže formálně mezi vítězi, byli poraženi. Britské impérium se rozpadlo.

        Ani Sovětský svaz se ze obrovských ztrát nevzpamatoval, byly po desetiletích jednou z příčin jeho rozpadu. To co musel vynaložit na válku, která nejvíce zničující postihla jeho území, obyvatelstvo a produkční centra posléze chybějící pro užitečné statky pro civilní život, a na pokračující militarizaci ekonomiky v období studené války a po celou dobu své existence, bylo spolu se ekonomickým systémem, vládním systémem s paranoidním způsobem myšlení na základě čelení intervencím od občanské války, a dílem příznačným pro politický systém a vnitřní boj o moc, příčinou rozpadu.

        Tato paranoia živená snahou Západu expandovat na toto poslední Západem neexploatované území, ovládnout tamní zdroje, poslední které zbývají, a obchodní prostor, je příčinou nynější ruské politiky. Pro kterou je to logický a důvodný základ, tak jak se při čelení této expanzi včetně vojenské expanze NATO k hranicím okleštěného Ruska, projevilo i „speciální operací“, reakcí v předstihu dalšímu ohrožení. Vysvětlení je jednoduché, že jednodušší být nemůže. Rusko si už nemohlo dovolit snížení strategické hloubky. Tomuto, nyní ze severu bude čelit tím, že Helsinky a Stockholm zařadí mezi jaderné cíle.

    1. Podle různých zdrojů z ciziny řízen byl, i když ne úplně přímo. Podle toho, co jsem četl, bylo jeho hnutí ze zahraničí financováno nejméně deset let.

     1. Kým podle vašich zdrojů byli nacisté placeni?
      Víte, tady můžeme mlátit prázdnou slámo z jakéhokoliv pole. Můžeme se zamýšlet, čí agent byl Kristus atd. Mám o podobných záležitostech právě na stole knihu od Jodi Taylor. Ale diskutovat o tom nebudu. Zajímá mě současnost a blízká minulost, ze které může vyplývat budoucnost. Nebo nemusí.
      Krásné odpoledne přeji!

      1. Platil je například Henry Ford
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Ford

       „Ford se také zajímal o politiku, spolupracoval s německými nacisty a hlásil se k antisemitismu ve svých novinách Dearborn Independent.[5] Už ve dvacátých letech sepsal knihu Mezinárodní Žid: Světový problém a financováním pomohl šířit Protokoly sionských mudrců.[6][7] V Německu založil pobočku Ford Werke AB a dodával německé armádě nákladní vozy a civilistům upravenou verzi modelu T. Hitlerovi posílal každý rok k narozeninám 50 000 dolarů a veškerý výtěžek z prodeje automobilů značky Ford v Německu věnoval NSDAP.[8] Na počátku druhé světové války se Henry Ford nechtěl zapojit do válečné mašinérie, protože nesouhlasil s Rooseveltovou politikou. V roce 1938 získal Henry Ford Záslužný řád Německého orla, tedy státní vyznamenání udělované nacistickým režimem“

       Nebo firma IBM, taky z český wiki:
       „Krátce po nástupu Hitlera k moci se nacistické Německo stalo druhým nejdůležitějším trhem pro IBM, hned po tom americkém. Registrační automaty IBM (modely Hollerith, ze závodu Dehomag) se postupně začaly používat v 78 koncentračních a vyhlazovacích táborech nacistického Německa.[10] IBM spolu s nimi dodávala kompletní servis a jejich instalace v koncentračních táborech zahrnovala i „workflow“ přizpůsobený zvládnutí zpracování obrovského množství dat. Registrační stroje IBM byly licencovány (nebyly prodávány – po celou dobu války zůstaly majetkem IBM), obnášely servis od IBM v místě zákazníka, a byly upraveny „na klíč“ požadavkům Třetí říše, aby vyhovovaly tehdejší dokumentaci (tzv. Haftlingskartei – karty pro vězně internované v koncentračních táborech, dokumentace pro koordinaci transportů, formulářové karty ze sčítání obyvatel či pro účely rasového oddělení SS a další).[11] Tehdejší ředitel IBM, Thomas J. Watson, několikrát navštívil Německo, několik měsíců po nástupu Hitlera zařídil finanční injekci Dehomagu, která vedla až k zakoupení pozemků u Berlína a zřízení první továrny IBM v Třetí říši“

       1. Ano. Příkladmo. Ford je tím známý.
        Ostatně i před tím, Ford v Sovětském svazu. A…osudy jeho zaměstnanců, US občanů v Sovětském svazu…

      1. Co se týče uchopení faktické i de iure moci, tak důležitý byl zejména požár Reichstagu. A následné „vyřazení“ (komunistické oběti SA a SS prominou) komunistických poslanců a poslankyň z politiky. A následné hlasování o Zmocňovacím zákonu (ten vlastně zavedl fuhrerovský systém). Proti hlasovali socdemáci, “ křesťanské“ strany hlasovaly spolu s NSDAP, v případě strany Zentrum asi proto, že Hitler slíbil Reichskonkordat (smlouva s Vatikánem, při jednáních ho zastupoval Pacelli, pozdější “ válečný“ papež).
       Předtím tak trochu vydírání Hindenburga, ohledně cinknutých dotací jeho statkářských držav.

     1. Což jak se nyní jeví, se nakonec zdařilo. Sovětský svaz se rozpadl, Německo usilovně pracuje na své deindustrializaci.
      Jen vedlejší následky byly a i nynější jsou katastrofické.

 8. Hmmm, já taky chlastám jak duha a furt nic…
  … furt jsem ještě nic solidního nenapsal…
  … jestli já nemám nějaké špatné chlastivo, to by mohlo být…

  1. Tgs … tak môj bývalý kolega z archeologické ústavu musel vypiť aspoň liter vínka aby ho oslovila múza 🙂 🙂

  1. Myslím, že to není informace pro mne, ale pro K42. U něho pochybuji, že by stál o to diskutovat s Vidlákem (nebo jeho bratrem nebo s Vámi) o zařazení do Hlasu lidu. Není to jen k42, ale i Gerd, Schumacher a další, kterým závidím jejich erudici a kteří nemají ambice zde psát své články, ačkoliv by na to měli.
   Ostatně já nechci z každého komentáře mít samostatný článek, bude jen tenhle průběžně aktualizovaný a po určité délce uzavřen a založen další díl.
   Pokud ale to bude zde nevhodné, vždycky mám k dispozici tlačítko s názvem Delete a budu dál pokračovat v krádežích pěkných textů na svůj osobní blog.
   Možná by stálo zato znát stanoviska čtenářstva a především Vidláka, pokud to bude vadit, zmáčknu to tlačítko a zbavím se tak vícepráce.

   1. Několik upřesnění:
    1. Gerd zde blog má a články píše: https://web.litterate.cz/author/gerd/
    2. Článek do Hlasu lidu může vytvořit každý, kdo má přístup do administrace. Jen místo své podobenky zařadí podobenku-logo Hlasu lidu a do článku napíše, kdo je autorem.

    Není to samozřejmě povinné, je to věcí dohody mezi autorem zvenčí a jeho promotorem z řad bloggerů; zmiňuji se o tom proto, že tento systém je již zaveden. Vy děláte paralelně totéž – inu, proč ne; čiňte, jak libo.

    1. To, že něco můžu dát do Hlasu lidu jsem nevěděl, jinak by tam byly články Starého Kocoura, které jsem zveřejnil u sebe. Asi ještě zvážím tuto svou dnešní aktivitu a využití toho všeobecného blogu.
     Díky.

     1. Jenom nevím, jak doplnit autora textu: je na to tlačítko nebo postup (psaní na začátku článku)?
      Rubriku a foto jsem našel, snad by se to zařadilo pod blog Hlas lidu.

      1. Mám návrh:

       Uděláme tu úpravu společně. Já Vás povedu a Vy se to naučíte. Abychom nezacláněli v diskusi, domluvíme se v mailu, souhlasíte?
       Vzhled článku se bude čtenářům průběžně měnit před očima, ale to oni vstřebají.

       Jestli souhlasíte, napište mi mail, jsem na příjmu.

    2. Gerd maká od rána do večera, tak nemá moc času psát články. Jen pro představu, firma si usmyslela postavit novou fabriku, ale nějak zapomněli zjistit, zda k ní mají elektřinu – a přípojka do průmyslové zóny není dostatečně silná, neb tam už nyní dochází k výpadkům elektřiny – a posílení linky v nedohlednu.
     Také se neokoloniální italsko-francouzsko- americké vedení (nyní převládá vliv italský) nenamáhá zjistit, zda místní obyvatelstvo nebude něco namítat proti zvýšenému přílivu zaměstnanců celého světa.
     Ale zkusím něco vymyslet pro pobavení zdejšího čtenářstva. 🙂
     Zatím jen jedna drobná příhoda, jedna pracovní agentura dodávající ukrajinské zaměstnance přišla o část postů ve prospěch jiné pracovní agentury dodávající ukrajinské zaměstnance. Skončilo to hádkou ukrajinských zaměstnanců, kdy ti z původní agentury řvali na nové, že jim kradou práci. Jen podotýkám, že ti původní ztrácí práci kvůli chybám, které jim v práci vznikají, neb místo práce koukají do chytrých telefonů.

 9. ad Okupacna zmluva – Smlouva o bezpodmínečné spolupráci ..
  u nas sme ju nakoniec podpisali, donutili poslancov hlasovat proti svojej voli
  za vsetko hovori to ze generalny prokurator SR cize spickovy pravnik urobil rozbor analyzu a porovnanie so zmluvou z roku 1968 s vojskami Varsavskej zmluvy a paradoxne mu ta starsia znluva vyznela ako miernejsia:
  .
  Žilinka o obrannej dohode s USA Generálny prokurátor tvrdí, že okupačná dohoda z roku 1968 bola výhodnejšia
  https://www.postoj.sk/98720/generalny-prokurator-tvrdi-ze-okupacna-dohoda-z-roku-1968-bola-vyhodnejsia
  Žilinka text svojho rozsiahleho prejavu zverejnil aj na webe generálnej prokuratúry.
  https://www.genpro.gov.sk/spravy-2ed7.html?id=2992
  Podľa vlastných slov chcel v Národnej rade vystúpiť preto, lebo jeho výhrady a pripomienky v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktorých bolo 35 zásadných, neboli ministerstvom obrany nielen akceptované, ale ani vecne prerokované a nedošlo tak k odstráneniu rozporov.
  .
  Dodal, že ho k tomuto kroku priviedol aj postoj prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa rozhodla neobrátiť na Ústavný súd s otázkou, či je dohodnutá medzinárodná zmluva v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Po schválení už dohodu totiž nebude možné preskúmať Ústavným súdom.

  Zo Žilinkovho prejavu je zrejmé, že sa ho dotkli aj vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naďa či ministra zahraničia Ivana Korčoka. Označil ich za snahu o politizáciu prokuratúry a dehonestáciu generálneho prokurátora.

  Voči vyjadreniam sa ohradil. Prokuratúra má na základe zlúčenia s vojenskou prokuratúrou podľa neho dostatok poznatkov a skúseností, aby mohla kvalifikovane aj z právneho hľadiska posúdiť medzinárodné zmluvy vojenskej povahy.

  Byvaly premier Jan Carnogursky – pravnik a advokat zverejnil porovnanie zmluvy s USA a Schutzvertrag z roku 1939 a opat ta starsia zmluva bola pre Slovensko vyhodnejsia
  https://www.infovojna.bz/article/carnogursky-okupacna-zmluva-slovenska-s-usa-je-horsia-ako-zmluva-s-nacistickym-nemeckom

  zrejme by bolo zaujimave porovnat zmluvu s USA so Zmluvou o vojenskej ochrane Protektoratu Bohmen und Mahren z roku 1939 ktoru podpisoval Hacha a tiez nie som si isty ze ktora by bola pre Cesku republiku lepsia
  zial takto sme dopadli nielen my ale aj ostatne postsoc staty
  .

  1. https://www.vasevec.info/domaci-politika/nespokojeni-ne-americke-zakladne-na-uzemi-cr
   Nespokojení důrazně odmítají pokusy vlády vytvořit za zády veřejnosti podmínky pro zřízení americké vojenské základny na našem území a pro pobyt amerických vojáků u nás jak v okupované zemi. Přímo otevřená vrata pro takové aktivity, které připomínají – jen s jiným obsazením – návrat do časů před rok 1989, představuje kvapně schvalovaná dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o spolupráci v oblasti obrany. Ministryně obrany Jana Černochová se snaží tyto obavy oslabit tvrzením, že o základně a cizích jednotkách by musely samostatně rozhodovat vláda a parlament, ale tím jen fakticky potvrzuje, že po přijetí smlouvy bude vznik americké základny a rozmístění amerických jednotek věcí jednoho rychlého rozhodnutí bez účasti občanů.

   Přitom jde o strategické rozhodnutí o zásadní změně směřování státu, které by v každé demokratické zemi podléhalo schválení referendem. A lze poměrně snadno předpovědět, jak by takové hlasování dopadlo. Nechtěli jsme tu okupační armády Varšavské smlouvy, nechceme ani základny USA.

   Jsme členy NATO a vztahy mezi spojenci jsou upraveny smlouvou o Severoatlantické alianci. Proto není zřejmé, proč se zavazujeme k bezpečnostní spolupráci ještě zvlášť s jedním ze spojenců. Která z těch smluv bude mít v případě nějakého ohrožení přednost? Máme smlouvu s USA vnímat jako nástroj, jak se případně vymknout ze spolupráce s evropskými spojenci? Proč tak spěcháme s upevňováním vazby na USA, když se v Evropské unii začíná hovořit o potřebě větší strategické autonomie?

   Spěch se smlouvou o obranné spolupráci s USA není jediným rozhodnutím, kdy vláda hazarduje s bezpečností České republiky. Vstupem do NATO jsme se zavázali řešit mezinárodní spory mírovými prostředky, jak to výslovně ukládá článek I. Vláda však v době, kdy je obklopena mírovými sousedy, hodlá budovat útočné jaderné síly na bázi amerických stíhaček F-35. Tento zbytečný záměr může navíc českou armádu paralyzovat, neboť odčerpá veškeré zdroje, které lze shromáždit pro rezort obrany.

   Jiří Paroubek

   1. F35 nejsou určeny pro „obranu“ to ani parametricky ve zdejších podmínkách, ale pro plnění úkolů v rámci NATO. A samozřejmě, že je to byznys. Protože náklady nebudou konečné. Dále výcvik, provoz, servis, systémy…. a možnost „speciální“ výzbroje. Vlastnosti „stealth“ jsou jen bez nesené výzbroje.
    Ostatně, vojenské využití onoho počtu letadel není podstatné. Jde o obchod. I malý obchod je dobrý. A průlomem pro další obchody z „důvodu“ kompatibility. Zvyšující obchodní a především politickou závislost. Mimo jiné efektem „již vynaložených nákladů“. Snaha ovlivnit politiku dále do budoucnosti bez ohledu na výsledky voleb.

  2. Knieza Myskin napsal:29 dubna, 2023 (14:29):

   „……….postoj prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa rozhodla neobrátiť na Ústavný súd s otázkou, či je dohodnutá medzinárodná zmluva v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Po schválení už dohodu totiž nebude možné preskúmať Ústavným súdom………“

   Prosím, jestli někdo víte, jak je to u nás v ČR? V Dohodě se sice praví, že je v souladu s Ústavou, ale posuzoval to Ústavní soud? Nebo jen nějaká právnická skupina na Min. obrany? A pokud to Úst.s. neposoudil, je možno to k němu dát? A kdo o takové přezkoumání může žádat? (omlouvám se za neznalost těchhle legislativních procedur).

   Mmch. na všech demoškách se podepisovaly petiční archy proti Smlouvě i proti základnám. Kde ty petice jsou, předaly se někomu? (Pochybuji, že by tam nebylo dost podpisů). Pracovali s nimi organizátoři petičních akcí nějak dál? (teď nemám na mysli petice z té poslední demonstrace 16.4. U těch, pokud jsem zaregistrovala, tak podpisová akce ještě probíhá – petiční stánky aktuálně objíždějí republiku). Jo, já vím, tetka naivní, myslí si, že nějaké petice něco mohou změnit, ale stejně….

  3. Smlouva je jen kolonizace odlisnou formou. Rozdilnou treba od Iraku,Syrie atd..
   U nas udalosti predmnichovem jsou dobrej priklad, jak je demokracie v podstate jen sluzka, prostitutka chcete-li , udela vzdy a ochotne ,co ji porucnik prikaze.
   Benes nemusel nic vyjednavat , na nic se ohlizet, a udelat poradek v pohranici..
   Je dnes zajimave, jak to, co nam zapad uchystal si poridil , novy sudetsky fanatiky odjinud.
   Hacha ,sluzka, nemusel snazive jezdit do Berlina. Vysledek by byl uplne stejnej..
   Navic vedel predem, co hitlerovci chystaji..
   Nejaky mezinarodni prava a umluvy , jsou stale jen uzvaneney kusy hadru na predstirani.
   Kdyz se nehodi treba neexistuji. /Jsou jen obezlicka pro duverivce/.
   Pak se treba vyjednaji dalsi a to cele se opakuje.

  1. Canoso.
   Jasně.
   A malinkatým dovětkem bude napsané,absolutní podpora této vládě a politikům,kteří vyznávají hodnoty západu.

  2. Správný název však je Smlouva o vlezdoprdelizmu.
   Přičemž naše smluvní strana je strana vlezdoprdelistická.

   Národ na to časem přijde, uvědomí si to a bude nespokojeně mručet.

   1. Tady se otvírá veliký prostor pro novátorskou terminologii. – Třeba když někomu propachtujete svůj pozemek, vy jste propachtovatel a dotyčný je pachtýř.

    Když někomu lezou do zadele, pak analogicky – ten, kdo leze, je vlezdoprdelíř, a komu je lezeno, je vlezdoprdelitel.

      1. Ovšem vlezdoprdelismus a jeho používání v různých formách může iritovat skupinu homosexuálně orientovaných. Bude zapotřebí na to vypsat granty na výzkum a témata diplomových prací. Kolotoč na dotace se opět pootočí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *