26 května, 2024

Stálo ti to za to?

Přátelé, dnes je sobota a já mám jen jednu krátkou, ale o to jízlivější poznámku. Předevčírem nám totiž ve funkci skončil prý oblíbený ostravský primátor Tomáš Macura. Byl odvolán i s celou radou města a pro odvolání hlasovalo čtyřicet tři z padesáti pěti zastupitelů. Ano, ten Macura, který v prezidentské volbě odmítl volit svého stranického šéfa Andreje Babiše i když o pár měsíců dřív hnutí ANO vyhrálo docela drtivě komunální volby.

Macura pak opustil hnutí ANO a ostravský klub zastupitelů za ANO ho vyloučil. S Macurou odešlo pět dalších zastupitelů za ANO. Pamatuju si ten jásot na sociálních sítích i v médiích a to poplácávání Macury po zádech, že se nebál postavit zlému Babišovi. Spolu s ním podobně adorovali Vondráka, který dramaticky mluvil o filozofickém rozměru prezidentské volby, aby pak podpořil typického filozofa generála Pavla… Různými cestičkami se ke mě pak dostávaly zaručené zprávy, že hnutí ANO se rozpadne i ve sněmovně, že má Babiš mezi poslanci dvanáct zrádců a díky tomu má pětikolka ústavní většinu (co je na tom pravdy, to brzy zjistíme – bude se ratifikovat henta smlouva o obranné spolupráci). U Šafra už bouchalo šampaňské… .

A ejhle, uplynul nám nějaký ten měsíc a Macura domacuroval. Byl odejít. Pro jeho odchod hlasovala původní koalice mezi ANO a SPOLU, která si pod odchodu Macury a jeho rebelů vzala k sobě ještě hnutí Ostravak, Starosty pro Ostravu a Piráty… Novým primátorem bude ODSák Dohnal.

Víte, co je na tom nejlepší? Že jedinou kompletnější zprávu přinesla Šafrova žumpa. Ostatním médiím to nějak nestálo za větší článek. Já se tedy nedivím… ve vedení města jsou všichni dostupní libtardi, kteří se v razovitém regionu našli a v opozici zůstala SPD (jak vidíte, i na Ostravsku se s nimi nikdo nechce moc bavit…) a právě nové hnutí Macury s názvem JDETO. Budu se smát ještě tři roky.

To prostě nevymyslíš… jsi primátorem Ostravy, což je velmi teplé místečko. Vedeš stabilní koalici, protože ostravští ODSáci jsou něco úplně jiného než ti pražští. Máš relativně pohodlnou většinu. Za zády máš politickou stranu s nekonečnými penězi, silným marketingovým týmem, která díky skvělé vládě Pětikolky pořád posiluje a posiluje. A bohatě stačilo držet před prezidentskou volbou hubu a v za plentou strčit do obálky svého oblíbeného generála…

Ale to on ne… on se musel vymezit. Pěkně nahlas. Proč? Protože si myslel, že z toho něco kouká. Třeba opravdu chtěli Babiše z politiky odstřelit a chystali na něj nějakou zradu. Ale asi to nevyšlo. Co je výsledkem? Sedíš v opozici vedle Okamurovců, kterým jsi nemohl přijít na jméno. Oni si to taky budou pamatovat, takže sedíš v opozici s pěti dalšími hejly, které jsi zlanařil, nemáš nic a do voleb je daleko.

A ti, kteří tě do toho zatáhli a naslibovali, ti si teď s chutí vzali tvoji primátorskou funkci, přibrali si svoje líbodémo kamarádíčky a k už se k tobě neznají. A největší fór je v tom, že hnutí ANO je to víceméně jedno. Jejich věrní si ponechali svoje fleky i funkce a rozdali ty kterých se vzdal Macura a jeho melody boys… Vskutku geniální strategie. Další adept na Jelito roku.

A propo… co Vondrák? Ten to má v ANO už také dost polepené… sice si věří, že svoje funkční období dohejtmanuje, však už to není na tak dlouho… Ale příští kampaň si bude pěkně platit z vlastní kapsy… Andrejko už mu penězovod určitě neotevře. A jestli se najde jen sebemenší příležitost s Vondrákem vyběhnout, tak bude využita.

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Macura už to zjistil. Vondrák to brzy zjistí.

Tomáši, jaké to je? Jaké to je, zjistit, že sis zlámal nohu za Pětikolku?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

272 thoughts on “Stálo ti to za to?

 1. Dám to sem jako odpověď Kchódlovi – viz: https://web.litterate.cz/stalo-ti-to-za-to/comment-page-1/#comment-141336

  Nehodlám se s Váma přít, Kchódle, o tom co píšou v ruský alternativě. Mně úplně stačí:
  1)
  hloupej Fiala a jeho muziku tvrdící melody boys od samýho začátku konfliktu na UK, že: „Jsme ve válce s Ruskem“,
  2)
  a hlavně nedávná reakce jindy zdrženlivýho diplomata par excellence Lavrova, kterej se už neudržel a šlápl do „našeho“ Pavla, že je (=rozuměj my) prostě debil.

  To je u mě nad všechny Váma mně doporučený ruský alternativy, s tím rozhodně nic nenaděláte, i kdybyste mě tady ušálel tím Vaším ruským „pochopením nás Čechů“.

  Já sem se ohradil proti tomu tady Váma předváděnýmu jednostrannýmu šálení o tom, že vlastně na Amíky stačí pár těch rychlejch raket a bude vymalováno, jak sou ve všem zpozdilí a blbí.

  P.S.
  ve vší úctě, proč si asi tak myslíte, že tady u zdejších holenků sklízíte „perly diskusí“? Jednak proto, že psaní stylem: „přání otcem myšlenky“ je velice čtivý zvláště u stejně myslících a zaměřených čtenářů a za druhý, Váma předváděný optimistický nahlížení do budoucnosti (oproti třeba mýmu pesimistickýmu) je už věky ověřená manipulační technika k ovládání davů … když, samozřejmě, uznávám, že velkej podíl na tom má Váš sloh a všeobecný (nejen vojenský) znalosti.

  1. „reakce jindy zdrženlivýho diplomata … Lavrova“

   Jó, to bylo hodně zajímavý. Že vůbec měl Lavrov tu potřebu.
   MOŽNÁ to souvisí s tím, že Pavel pochyboval o čínské mírumilovnosti. Mám pocit, že v zákulisí jedou tvrdé sondáže a zrovna Rusko o čínské zprostředkování stojí (UA nejspíš taky, třeba odlišně), takže se to chápalo jako píchnutí do citlivého místa. Pokud je to tak, měli bychom během měsíce, max. dvou vidět jak to je.

   PS. A možná že taky P. Pavla navedli, je celkem jasné kdo

   1. To pometlo a loutka na Hradě jednak nemá čím pochybovat, a co je podstatné – jak si vůbec ta drzá osoba dovoluje vyslovit cokoliv zpochybňujícího o případných mírových aktivitách protistrany, když sám má dlouhá léta války plnou gumičkou hubu, a jeho představa „mírových jednání“ s Ruskem spočívá v realizaci jaderného obojku od Baltu po Černé moře, jenž bude současně, téměř naráz aktivováno – tedy česky řečeno mírové, humanitární, jaderné inferno pro Russa …
    Proč je mi z něj špatně od žaludku …

   2. Je to špatné znamení, že i zdrženlivému Lavrovovi bouchly saze. To zrovna na nějaké jednání o míru nevypadá.
    Tady se dneska mluví už otevřeně o tom, že Rusko je nutné porazit, obsadit, rozdélit do několika sektorů a společnými silami debolševizovat. Stejné jako se to udělalo v poražené Německu.
    Protože Rusové jsou banda primitivů, kteří vůbec nechápou demokracii, ale prahnou jen po samoděržaví.
    A většině Rusů je jasné, že ze dna, kam se dostali po neřízeném rozpadu SSSR je zvedl teprve Putin.
    Jelcin se obklopil západními “ poradci” a ve svém věku a rozhledu na vedení RF prostě už neměl.

    1. Cituji : „…..Tady se dneska mluví už otevřeně o tom, že Rusko je nutné porazit, obsadit, rozdélit do několika sektorů….“
     A na to je Ukrajina sama samotinká krátká. Takže co…..

      1. Pravdu máte, Alefe, že tohle ti hlupáci už zapomněli, nebo vědět nechtějí. Oni ani v nejmenším netuší, proč ti lidé v sále stojí a proč se jim pří tom chorálu kutálí slzy po tvářích a po zádech přejíždí mráz.

       Kdo tuší, ví jaká síla za tím vším stojí, a že je neradno si s ní zahrávat.

       Hlupáci si však s ní opět zahrávají, proto dneska zažíváme ty těžké časy, proto Ukrajinci znovu zažívají své dějiny, když na ně zapomněli a nepoučili se z nich. Rusové to mají v sobě po svých předcích, kteří byli doslova přinuceni se za strašlivých obětí doslova brodit tím jim přichystaným sajrajtem od Moskvy po Berlín.

       Jen naprostí debilové si mohou myslet, že Rus povolí a že se vzdá svého ruství a své vlasti. Oni ten fašismus maj v sobě odměřený na stotisíciny, a když se rozhodnou ho zničit, nikdo jim v tom nezabrání.

       Jen velká a děsivá nespravedlnost, že se s těmi ukrajinskými nácky podporovanými i mou vlastí svezou nevinní, tohle mně na tom ser@ úplně nejvíc! Ale vím, když mluví zbraně, všechno je marné!

  2. Blbíši, Vy to ale úplně přetáčíte! Z nožiček na hlavičku…

   Jediné, co jsem chtěl v souvislosti s našimi jejich kolaboranty, a celým veřejným protiruským fašounským šílením říci, je že ČR je de facto okupovaná země, a hlavně, že Rusové tohle vše dobře chápou. Že neberou a nikdy brát nebudou nás Čechy a Slováky jako nepřátele, jako třeba Němčoury nebo bláznivé Pšony či Pobalťany. Že Rusové mají historické povědomí a tak tisíc let dobrých vztahů a slovanské kořeny jsou nesrovnatelně více než několik ostudných let zhovadilé podpory banderovského nacismu a dodávky kvérů Ruině.

   Že i mladí Rusové více věří ústním příběhům svých vlastních rodin a ruským historickým knížkám než Západní progapagandě, memoárům generálů Waffen-SS, a účelově sepsaným protičeským pamfletům – které valí jejich Západem placená 5. a 6. kolona do „ruských“ médií a internetu (který je o hodně otevřenější a svobodnější než naše žumpy; až nevhodně vzhledem k situaci).

   Takže dobře vědí, že v Sojůzu na jejich straně, společně s nimi, bojovali proti nacistům jen Čechoslováci – celkem velké síly gen. Svobody – a malá francouzská letecká jednotka Normandie (-Němen), poslední rok pak polské jednotky (viz. 4 z tanku a pes). To bylo vše, nikdo jiný mimo národy Sojůzu. První „Hrdina SSSR“ z řad cizinců byl Čechoslovák. Osvobození Kyjeva… prostě Západní propaganda to má s námi těžké.

   Rozhodně jsem nikde nepsal, že na Amíky stačí „pár raket a bude vymalováno“. Když to takhle hodnotíte, říkám si, proč to vlastně všechno psát…

   1. Jednu pravdu jste ale uvedl – i když jste to tak asi nemyslel – že „Amíci jsou ve všem zpozdilí a blbí“: co se týče vojenství, udeřil jste hřebíček na hlavičku. Ve vítězném šílenství po 90. roce zničili své ozbrojené síly, vědecko-technickou i výrobní základnu. Válčit neuměli nikdy: po roce 1945 všechny války navzdory své technologické převaze prohráli – no a dnes už nemají ani tu technologickou převahu.

    Uplynulo 14+ měsíců „selhání a selhávání všech ruských plánů“ a NATO je na hromadě, Ukroši na lopatě. Nemohou udělat nic, co by situaci zvrátilo v jejich prospěch. Nejen přímo vojensky, ale ani ekonomicky.

    Nic dalšího nebude, žádná vítězná eskalace, protože by ostudně prohráli. V jakékoliv verzi konfliktu: omezeném i neomezeném. Konvenčním i „omezeně jaderném“. Jako vždy: Západ za usilovného řvaní a jásání o svém vítězství sbalí fidlátka a s ocasem mezi nohama prchne z Ruiny s hořící koudelí u zadku; Ukroše nechá vyvařit ve vlastní šťávě.

    Snění o nekonečné síle „svatého Západu“, třeba v námořnictvu nebo letectvu, kterou „smáznou Rusáky jedním vrzem“ a zaženou je zpátky do Mordoru, je směšné.

    I na ubohý rozvojový Irák v roce 1991/2003 se museli chystat rok: přiváželi výzbroj, paliva, munici. Rakety a bomby pro letadla, zabezpečení a servisní vybavení na přilehlá letiště. Nic z toho v Evropě a okolí není, tudíž nějaké strašení NATO letadly je skutečně k smíchu.

    Proti ruskému mnohovrstvému a sítově propojenému PVO/PRO a letectvu, oboje s dalekodosahovými raketami (na manévrující cíle 400 km, na nemánevrující cíle 600+ km) je to směšné: i zázračná „stealth“ čuda F-35 jsou proti tomu jak dvojplošníky z první války. Zoufale zastaralá a nefunkční je i NATO letecká doktrína: vzadu tankery a AWACSy a letecká velící stanoviště, úderné letouny a stíhačky 200-400 km od nich útočí na protivníka – to je proti Rusku sebevražda. První by šly dolů ruskými dálkovými raketami tankery a AWACSy a velení operace, pak by nastal masakr samotných bojových leteckých sil.

    Nejenom to: na rozdíl od dosavadních protivníků Západu, třeba „Saddáma“, Rusové mají dálkové protizemní bojišťové rakety – kterými vyřadí letiště, trefí sklady bomb a raket, zničí podpůrnou infrastrukturu. A bez letišť a servisu jsou bojová letadla k ničemu. Tudíž vše by skončilo, ještě než by to opravdu začalo: jakmile by Rusové na svých průzkumných prostředcích – družice, zahorizontální radary, lidská vojenská rozvědka – viděli, že se NATO letecké síly nějak více hemží, případně hromadně startují z letišť, už by z ruské strany letěly pozdravy a dárečky.

    Žumpy jsou ovšem plné jásání o nezdolné síle NATO letectva – asi 4000 bojových letadel celkem, na papíře (protože 70-80% z toho není schopné válečného nasazení: nejsou náhradní díly), dokonce i jinak realistický Martin Koller o tom mluví.

    Podobně jako s letectvem jsou na tom NATO námořní síly: plovoucí terče (mimo dosud skvělých amerických ponorek). Nástup hypersonických dálkových střel Zirkon vše změnil od základu. Však také Rusové už vydali update své námořní doktríny: přecházejí z odstrašení a defenzivních úkolů k ofenzívním; ze svých pobřežních moří na oceány. Pokud Západní loďstva začnou „pirátit“ ruské a čínské obchodní lodě, půjdou ke dnu.

    Celkově, ano je to o raketách. Ale ne o pár, samozřejmě: o pár desítkách tisíc úderných, o pár stovkách tisíc obranných. Rusové mají pár desítek tisíc i pár stovek tisíc obojího…

     1. Jistě, za tím si stojím. Ale pochopte, že to není „pár raket“. To byste to interpretoval dost komicky. Zní to jako byste napsal: kchodle, píšete úplné blbosti.

      Není to pár raket – když už, tak desítky tisíc, třeba 70 tisíc, aby zaznělo nějaké číslo. A nejsou to jen ty rakety: je to celý komplex technologií, opatření, komunikací, průzkumných systémů, naváděcích systémů, rušících systémů, … Velice složitá a komplexní záležitost, vše vzájemně „prodrátované“ a fungující jako organický celek.

      Takže jsou to satelity a ruská schopnost jejich obrany a případné rychlé náhrady a doplnění. Jsou to průzkumné prostředky, od dálkových radarů všeho druhu a radiotechnické rozvědky. Analytické týmy ve štábech. Celé systémy plánování operací, jejich simulací a vyhodnocení – výběr nejlepších strategií, běžící i on-line ohledně probíhajících dějů. Rozvědka a SPECNAZ síly. Nestátní síly – ruské používaní kriminálního světa, ruských mafií v cizině: ano, i Rusové to dělají, po amíckém vzoru. Testování techniky a sil protivníka, výzkum jeho standardních reakcí a slabin. Odolnost jejich prostředků proti rušení a ruským protiopatřením. Špioni v amíckých a Západních laboratořích a vojenských výrobních podnicích. Špioni v jejich velení a řízení.

      Rakety, to je skutečně až to poslední. Taková ta jahůdka na dortu, velice velkém a složitém.

    1. Ještě k tomu amíckému/NATO letectvu: nízká připravenost letounů, z důvodů špatného servisu, otřásá občas Pentagonem i Kongresem. Až to vyústilo v „pevný“ výhružný příslib příslušných finančních struktur Kongresu, že seberou peníze těm výzbrojním programům a typům letadel, které budou mít nižší připravenost/utilizaci než XY%; podle typu od 60-70-80%.

     Je to samozřejmě důsledek uplynulých let: přesunu peněz z podpory starých bojových letadel – F-15, F-16, F-18II do programu F-35 který vysál fondy, takže výrobci snížili výrobu náhradních dílů; nevyplatí se jim to. Zároveň došlo k brutálnímu úpadku odbornosti a kompetencí leteckých mechaniků, kvůli šetření a nízkým platům a celkovému úpadku personálu díky vzdělávací katastrofě. K „outsourcingu“ služeb z letectva na civilní dodavatele, a k monopolizaci těchto „služeb“ korporáty. Přidejte k tomu extrémní a stále se stupňující složitost letadel a jejich systémů – spojenou s digitalizací a síťovému propojení všech systémů.

     Stal se ale zázrak: po velkém úsilí se připravenost mašin rapidně zvýšila, takže kongresoví škudlilové posvětili další prachy, tím mohli od korporátů dostat svoje úplatky a „všichni jsou spokojení“.

     Zázraku bylo dosaženo – jistě jste uhodli – změnou metodiky výpočtu připravenosti letadel, asi jako amícká politická věrchuška neustále snižuje nezaměstnanost a inflaci: změnou výpočtu.

 2. Ze včerejšího projevu mága digitalizace na sjezdu:
  „… „Česká republika jako země, Evropa, ale i celý svět čelí řadě krizí, které mají dopady na kvalitu života lidí a trvale udržitelný rozvoj, který by měl být naším cílem. V lidech se objevuje strach, deziluze, často i frustrace z toho, že se věci nedějí tak, jak by si přáli,“ řekl Bartoš…..
  A náš ukrajinský premiér vyzval účastníky celostátního Pirátského fóra, aby pomohli chránit republiku před těmi, kteří ji neváhají obětovat pro osobní prospěch.“ …ti, kdo „dnes lidem bezostyšně nabízí nerealistické, škodlivé, ale líbivé odpovědi“, jsou ve výhodě před demokratickými politiky, kteří si naplno uvědomují svoji odpovědnost.“…
  —–
  Mají pravdu, předsedo, musíme naši zemi ochránit!

 3. Z médií:
  Dotaz: Přišel mi nedoplatek za elektřinu 70 tisíc. Co mám dělat?
  Odpověď (ne z rádia Jerevan!): Zapisovat spotřebu každý měsíc a reklamovat! „Měli jsme tady případ 80leté paní, která měla nedoplatek kolem 50 tisíc. A když se prověřila celá ta spotřeba, tak ve finále se jí ještě 1 900 vracelo,“ upozornil pro TV Nova už dříve specialista na služby v energetice Jiří Tůma.
  https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/501291-navod-prisly-vysoke-nedoplatky-za-energie-hlavne-to-reste-radi-odbornici?campaignsrc=tn_clipboard

  To se té paní jistě ulevilo!

  1. Co mám dělat?
   1. Chodit na náměstí protestovat kdykoliv se vyskytne příležitost.
   2. Při volbách se chovat inteligentněji.
   3. Až bude prováděna defenestrace – zúčastnit se.

   1. k bodu 3: pokud možno ne na nevhodné straně.
    Pro případ, že záměr nevyjde, uprchnout do ciziny anebo včas se přidat k císařským…

  2. Hraběcí rady! To už tu kdysi taky bylo.
   „Když nemají na chleba, ať jedí koláče!“
   Hlavně když režim podporuje energetickou lichvu, aby bylo na zbrojení.

   1. K výletu Kuliočka pár komentů z oficiálního twitteru MV a jedna fotka z téhož oficiálního zdroje:

    – Mám tomu rozumět tak, že příště pojede do světa Válek a půjde si prohlížet policejní stanice?
    – Ještě jsem se chtěl zeptat, který ministr vnitra v historii ČR navštívil Afriku?
    https://i.postimg.cc/J7qbgYZj/rak.jpg

 4. Vlci jedou do Berlína
  všude kolem zatuchlina.
  Stroje duní jako tanky
  fialové hovna, chcanky
  tečou z útrob lepšolidí.
  Dezolát to s láskou vidí
  háže šeřík na harleje
  šampáňo si v hrdlo leje.

   1. … né že by na týhle radě:
    …jednou z možností, které nabízíme, je například rozložení splátek nedoplatku do vyúčtování. Nedoplatek se rozloží do menších částek, které zákazník hradí postupně během až deseti měsíců,“ jak uvedla Horáková, bylo něco špatně.

    V tom ten háček asi nespočívá, žejo? Vono de spíš vo to, jak ty nedoplatky budou vypadat dál za pokračujícího bačování toho nic neřešícího a neschopnýho Fialy a spol.? Aby se z toho nevyklubaly zálohy pro zálohy, přesně jako ty už pro některý nesplatitelný splátky pro splátky exekutorům!

 5. Ve strakovce samý kreten
  budou slavit osmý květen
  že prý to byl konec války.
  Prodali nás za korálky.
  Snad se to zase otočí
  budou normální výročí,
  Koněv bude stát na soklu
  Rakušák oko v monoklu.

   1. A historie se opakuje, a furt tak a furt tak a furt tak , a zase a zase.
    Ode zdi ke zdi, a potom čučíme, kam jsme to vlastně zas vlezli.
    😳

 6. Koleda koleda fijalo
  kéž by ti srdíčko bíjalo
  jako tej zasranej jepici
  anebo tej žabě v krupici
  co kváká v kastrolu na plotně
  a nevyjde jí to teplotně.

 7. Smlouva jako rovný s rovným
  jako lovce s vepřem lovným
  takovou máme s amíky,
  právoplatnými vlastníky
  základen u nás ve státě.
  Můžem se klouzat na blátě.
  Sláva koalice pěti
  běžte do prdele, děti
  nemáte právo na žití,
  běžte žít třeba do řiti.

 8. O.T.: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj u sebe vždy nosí zbraň. Potřebuje ji pro případ nouze. Ukrajinský vůdce v rozhovoru pro místní televizní kanál poznamenal, že si nemůže dovolit být zajat Rusy. „Byla by to ostuda!“ zdůraznil Zelenskyj.
  Byla by hanba ji nepoužít.

    1. Tak to se fakt nepovedlo. Idol žen a dívek se proměnil na burana. Zmuchlaná košile, sekáčové sako a o kalhotách ani nemluvím. A ty tkaničky v botách, ty tomu dávají korunu. Vodkaď voni toho jenerála vytáhli, celej je takovej jetej😎

     1. Jakej jetej. Prostě standard z Biedronky. Paní plukovnice mu to v pomáhala osobně vybírat v Rzeczpospolite.

        1. Alena Z. napsal:30 dubna, 2023 (16:40)
         …“v Biedronce byl soudruh až dnes..“

         Ne, ne. On tam nakupuje pravidelně – třeba tím vyjadřuje bratrství s Polskem 😁

     2. Já mám ze sekáčů moc pěkný a kvalitní věci. Kašmírový svetry, kabát a sako Max Mara a jiné. To chce umět vybírat.

      1. To je pravda ale musíte mít takový sekáč, kde mají kvalitní věci. Také mám několik kousků z takového, ale bohužel už zanikl.

    2. No však je ve válečné zóně, chtělo by to trochu pochopení. Uniformu vrchního velitele si pochopitelně vzít nemohl.

 9. Byl jsem primátor Ostravy
  měl jsem dostatek potravy
  stálo mi to za to
  nahrabal jsem zlato.
  Zajistil jsem si rodinu
  hrabal jsem každou hodinu
  každou minutu, vteřinu
  mám teď pořádnou peřinu
  do smrti nemusím makat.
  Budu se po světě flákat.

 10. Tady drban rozdává, ale k vlastním se chová jako Harpagon https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ministr-vnitra-vit-rakusan-cesta-afrika-pracovni-cesta-dar.A230429_134642_domaci_imat
  Né, že by to člověk nepodpořil, ale za dnešní situace?
  Propuštění pošťáci nemají nárok na odstupné. Jak s nimi vydrbal? Bylo jim nabídnuto místo na jiné pobočce.
  Že se tam ten člověk nemá šanci dostat, už nikoho nezajímá. Místo bylo nabídnuto a tím to pro drbana končí.
  Ovšem ti, co tohle mají na svědomí se neštítí https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceska-posta-manazeri-odmeny-financni-bonus-ztrata.A230426_192407_ekonomika_ihav
  Takový neuvěřitelný bordel tady nikdy nebyl.
  A najednou jako když utne. V pravdatelevizi se nestřídají žádní experti, odborníci, analytici a jiná havěť, aby neutěšenou situaci rozebírali, jako tomu bylo u hnízda.

  1. … jak to, von nejel za ghanskýma ženama s obrázkovýma magazínama od Fialy, to mu jako Fiala podepsal cesťák … se tedy divím!

   1. milion Čechů nemá zubaře,( moje jde do důchodu koncem roku a rozsirim řady) desetitisíce dětí pediatra( nebudou očkované proti běžným nemocem) , praktika neseženete( mému je 70 a nevim, co budu pak dělat) a Rakušan bude půjčovat doktory? To jsme si mohli dovolit za totality, když jsme nebyli rozvojová kolonie.

    1. Žádní čeští doktoři do Afriky pracovat nepojedou. Afričané totiž už dost dlouho vědí, že doktoři ze Západu pacienty zabíjejí. Jinak je to ale s doktory z Kuby. Ti se snaží pacienty uzdravit. Kuba je „vyváží“ všude po světě. Kuba za to má na oplátku podporu. Jednoho pošmourného dne pozve kubánské doktory i česká vláda. Samozřejmě ne ta fialová …

  2. Já nejsem Andrejův fanoušek a asi nikdy nebudu. Bohužel si pořád pamatuju, jak Andy & his melody girls zaklekávali na ty, kteří se v malém „provinili“ tím, co on vesele realizoval ve velkém. Tento můj postoj někteří ortodoxní kobliháři nedokážou strávit, snad se tím nezalknou; to by mě fakt mrzelo.

   Ale při tom všem je Andrej proti pětikolce naprostý žabař; věřím, že si ani v nejodvážnějších snech neuměl představit, že by bylo lze ne ohnout, ale přímo zkroutit realitu tak, jak předvádí současná vláda.

   Ano, za Andreje bylo líp; ale není to jeho zásluhou, nýbrž zásluhou dnešního derniéra.

   1. Tak to jsme dva. Andrej se odkopal za covidu i za války na Ukrajině. Ale asi to není jednoduché být ve vysoké politice a neplnit příkazy z Bruseli.

   2. Nejsem principiálně fanoušek nikoho, a v politice už vůbec. Nicméně jsem insider, pracuji v oblasti pod gescí MinFin a překvapuje mne, že spousta vzdělaných a chytrých lidí podlehla urbanstories ohledně „zaklekávání“. Šířil to mainstream pod taktovkou zlodějů z povolání – ODS a TOP, který o řetězových podvodech s DPH a karuselových firmách ví úplně kulové.
    MF ani GFŘ to neumělo „vykomunikovat“. Na žádné živnostníky či firmy, které fungují v režimu „přípustných“ daňových optimalizací nikdo plošně nešel. Na to nemá GFŘ, FAU a MF kapacitu.
    Jediný problém způsobili celníci, kteří nadužívali institut tzv. zajišťovacích příkazů, to však byla procesní věc, za kterou nás soudy kleply přes ruce a metodika se upravila.
    Ve věci hmotné podstaty jsem neprohráli skoro žádný spor.
    V řetězových podvodech funguje mnohdy tzv. komunální mafie, napojená na pohrobky kmotrů z devadesátek, kteří mají styky do vrcholných pater a financují je a Babiš jím do toho házel vidle.
    Daňová problematika je (bohužel) velice složitá, obecně jsou kauzy naprosto amatérsky ze všech stran medializované, a rozhodovací praxe soudů jde mnohdy mimo mísu tak, že je vidět, že se soud nesnažil problematikou ani trochu pochopit.
    Všichni řvou, že na nic nejsou peníze, že je výběr daní neefektivní, ale jakmile se berní správa rozhoupe a začne něco dělat, je obviněna ze zaklekávaní.

    Pokud by byl zájem, jsem ochoten občas na tento web pověsit text, něco jako „opravňuje daňových omylů a falešných představ“.

    1. Rovněž, jako lujjza, prosím pište 🙂 . Protože tak trochu vím, že to zaklekávání byla propaganda žumpy a ODS a TOP09, a bohužel na to skočili i inteligentní lidé jako je třeba Alef.

     1. Tady se postavím za Alefa. Jednoduše proto, že jsem měl k jedné, takto zakleknuté malé firmě velmi blízko, rodinná přízeň.
      Běželo to v režimu: „Nás nezajímá skutečnost, my máme svoje příkazy shora, obraťte se na MF, nebo na soud“.
      Firma se na nohy už nepostavila, protože stavět něco na nohy, hlavně ale na obrovský dluh, je velmi riskantní, zvlášť za tehdejšího počínání financů. Soud proběhl v roce 2017 a firma dodnes nemá peníze z provozního zajištění, zabavené jim z účtu.
      Byla to sviňárna o to větší, že ten zkurvenec právě z vlastní zlodějské praxe věděl, jaká je v ČR situace, nebo co ty malé, párčlenné firmičky a eseróčka, kompletně zlomí a položí.
      Dobře to vystihuje to: „Soudit se nebudete, protože na to nebudete mít peníze“.
      Je to hajzl a zmrd, o nic menší ani větší, než ten politolog.
      Ten fialový totiž často ani neví, co vlastně páchá – kdežto hajzl a zmrd to věděl naprosto přesně.
      Není namístě říkat „náš hajzl je lepší, než ten váš hajzl“. Hajzl je hajzl.

      1. Ja zadny priklad zakleknute firmy osobne neznam, ale dovolil bych si tady pripomenout, ze to slovni spojeni „zakleknout firmu“ vzniklo z nahravky A. Babise.
       Cimz bych chtel rict, ze Babis a MF opravdu firmy zaklekavali, jinak by to asi nerikal.
       Nerikam, ze nejak plosne, asi nejak vyberove, ale je to nejenom hnusna prasarna, ale docela urcite i zneuziti pravomoci.

      2. Nepíšete nic konkrétního, takže to není argument. Vám se asi zdá, že to bylo neoprávněné, ale skutečnost mohla být úplně jiná. A jen pro Vaši informaci, Babiše a jeho ANO jsem nikdy nevolila a zatím to neplánuju, jen nemám ráda nepodložená tvrzení.

       1. Má pravdu Sakura. „Zaklekávání“ je a byl pojem v podnikatelský sféře dost frekventovanej, netýkal se jenom finančáků & podnikatelů, ale hlavně podnikatelů & „podnikatelů“ (=gaunerů). Je to to špína, která v různých variantách tady v podnikatelský „kultuře“ existuje už od Devadesátek, kdybyste to náhodou zapomněla, nebo dokonce nevěděla!!! A Babiš to na tý nahrávce skutečně řekl, nechtějte na mně, abych to hledal, protože to jednak neumím, ani na to nemám čas a náladu!

        1. A Babiš v Devadesátkách ten majetek (nalistujte si někde tady naší Samkovou, to byl od ní brilantní popis) nebude rozhodně patřit k těm, pro kterýho by měl náš Sakura pro Vás hledat důkaznej materiál k vyvracení „Vašich“nepodložených tvrzení. Obecně platí a pro babiše tuplem: …“ Platí, co se v mládí naučíš …“ a Babiš se hergot dobře učil!!!

        2. Já to právě vím, že špína je od devadesátek a to i v podnikání, a to nemalá. Nejednou jsem se s tím setkala a na MF jsem nepracovala kdyby jste si to náhodou myslel. Naopak dělala jsem jako OSVČ účetnictví několika firmám. A to jak se podnikatelé snažili okrádat stát vím z první ruky.

        3. Já jí našla a co? Tak zaklekli, podle toho co tam Babiš říká to asi nebyla zase tak bezproblémová firma, druhá věc je to, zda to šlo dokázat a to nevíme nikdo. Ale proč by měli zaklekávat například na nějakou malou firmu o které psal Tecočamp? Přečtěte si první odstavec diskusního příspěvku k42.
         Navíc ta výmluva pracovníků finančáku je typická, nepřiznají svoje pochybení pokud nemusí. Ale s tím nemá Babiš nic společného.

      3. Praxe rozhoduje, a pak je jedno, zda nějaké příkazy přišly až shora nebo jsou to menší zmrdi někde níže v systému: třeba díky závisti, odstranění konkurence nebo na bázi nějaké lokální nevraživosti, využité pak těmi malými lidmi v místním finančáku, okresním soudu nebo kde ke „svatému boji“.

       Proto je už léta čirý nerozum podnikat jen pod českou legislativou, tedy mít české s.r.o. nebo akciovku, o podnikající fyzické osobě ani nemluvě – to jde prostě jen v těch nejmenších věcech a oborech, kde nikomu „nevadíte“.

       Když si založíte Ltd. nebo akciovku někde USA daňovém ráji – kdysi v Deleware, dnes v mnoha jiných státech, a v ČR podnikáte jen jako místní pobočka amícké firmy nebo má české s.r.o. či akciovka aspoň zahraničního společníka/vlastníka z USA, tak je půl ochrany hotovo.

       Protože jste pod amíckými zákony o ochraně investic a pokud by takové firmě český finančák tímto způsobem típnul (zabavil) účty, majetek, poškodil podnikání… tak šup šup, do pár dní máte rozsudek amíckého soudu, s tím hup hup na amícký State Department a už to jede – příslušným hňupům z české státní správy jejich šéfové začnou trhat hlavy. Fašington v tomhle funguje vážně fašisticky na plné koule…

       Zabavené peníze, náhrady za ušlý zisk atd. dostanete téměř ihned přímo z americké strany a pak to vymáhají USA po ČR jako stát od státu. Buďte si jistí, že pro MinFin a finančáky a kohokoliv dalšího namočeného – třeba uplacené policajty, justiční mizery nebo exekutory – je to průser jako vrata. Toho se bojí jak čert kříže a firmě, kde by něco takového hrozilo, se velkým obloukem vyhnou.

       Další dobrý trik, rovněž ne moc drahý – ale až pro větší věci – je externí účetní správa/audity od „renomované globální firmy“: PMC, Deloittů, Assenture… To jste také úplně pod ochranou, do toho se vůbec nikdo nepustí… ze stejných důvodů.

       Tak to bohužel je. Jinak jak tady psal „insider z MinFin“, má pravdu: je naprosto trestuhodné, že stát celou dobu neudělal vůbec nic s těmi karuselovými firmami, podvody z DPH vratkami, celními podvody, … protože v tom jeli z věrchušky mnozí. Až Babiš v tom udělal přítrž – no a tak mu nasazují psí hlavu. Protože tyto politické-zločinecké kruhy obral o „jejich peníze“.

       1. Jsem ráda že jste takhle napsal. Ano tak to je. Zvláště Váš první odstavec je důležitý. A pak poslední. Jenže to zde někteří neradi slyší, ale možná, když jste to napsal Vy, tak se aspoň zamyslí.

        1. … ale prdlajz, že „zde někteří neradi slyší“!
         Píšou o Matoušovo:…“třísce v oku svýho bratra, když trámu ve vlastním oku si nevšímáš“… o nevyváženosti a metodách, s kterejma finančáci akorát tak stačej na tu „třísku tý kadeřnice“, když trámy ve „škodovkách“ odvážej doslova v obrovitejch fůrách jinam … pochopila ste ten hlavní a furt u nás přetrvávající průser?

         Konec konců vo tom píše Kchódl v druhým a třetím odstavci, pokud použiju stejnej způsob argumentace jak Vy, proč to opisovat!

         1. Jj. Holt když se nemůžete coby podnikatel spolehnout ani na znění zákonů – protože finančáky, soudy atd. kolikrát rozhodují přímo proti zákonu, kde to je černé na bílém – tak holt není jiná obrana, než v ČR nepodnikat.

          Nebo to dělat pod ochranou cizí legislativy. Jelikož „největší pes mr**“, tak nejlépe přes amícké fašouny a tvrdě pro-USA-skoro-ekonomicky-okupační smlouvu o vzájemné ochraně investic mezi ČR a USA: Amíci jsou navíc v byznys věcech velice akční a rychlí, a když je příležitost patrioticky potrápit někoho, kdo „mučí skvělou americkou firmu“, neznají bratra.

          Tudíž firma s USA domicilem (v horším případě z Britanistánu, Holandska), plus certifikované audity od někoho, koho nemohou zpochybnit, aniž by si smrtelně nenaběhli na vidle. PMC, Deloitti etc.

          Tahle úřednická … vrstva, od financů, přes policajty, soudy, „soudní znalce“, … si zjevně osvojila Boží pravomoci rozhodovat jak se jim zrovna zlíbí. Takže PáPá: až tady v ČR bude pusto a prázdno, tak ani na jejich platy nezbude. Jinak se téhle povýšené, bohorovné pakáže nezbavíme.

          Samozřejmě jim 30 let vůbec nevadilo, že mezinárodní ekonomické gangy spojené s místními gaunery a politiky vykrádají ČR nastojato: přes podvody s DPH, daňové karusely, … Šli jen po českých podnikatelích – protože to měli od páníčka v zadání nebo to dělali jen z čiré závisti, žlučovitosti, psychopatie… Protože mohli: užívali si tu moc nad ubožáky.

          Důvodem firemního úprku do vhodné ciziny (alespoň papírově) není prioritně vývoz zisků a ochrana proti zdanění – „kradení daní“ – ale právě legální situace.

          Ochrana před místními vlky a hyenami, které bohužel nesmíte umlátit ani zastřelit, jsou chránění… 😀

     2. 😍❤️🌹😂 Jste mimořádně roztomilá.

      Víte, kardinál Richelieu prý říkával podle evangelia a Alexandra Dumasovýho – nesuďte nerozvážně. Já vím svoje, protože podobně jako statistika věda je, má však dobré údaje, tak i já ty dobré údaje mám, a to velmi, velmi zblízka. O tom, jak se FÚ chovají k podnikatelům, prostě proto, že můžou. – Vy někde jinde píšete, že podnikatelé okrádají stát. Tak já vám říkám, že je to právě naopak: stát okrádá podnikatele, pořád.

      On, pravda, okrádá všechny, i vás. Pořád. Ale podnikatel je člověk světem zběhlý a navíc občas má i peníze, a tedy se nedá jen tak snadno. Brání se a občas i vyhraje; proto nás finančáky nemají rády. Víte, že když stát prohraje s podnikatelem spor, musí nejen vrátit neprávem zadržené peníze, ale soud nařídí i zaplatit úroky, ušlý zisk a jiné škody? A hádejte, z čeho stát ty pokuty zaplatí! No přece z peněz těch, kteří se bránit nemohli, neuměli, nebo neubránili.

      A úředníkům, kteří napáchají tyto škody, nestane se nic, na to vemte jed.

      A jak to souvisí s Babišem? Když on byl i vesla, podporoval to a jeho lidé, Schillerovou počínaje, v tom vynikali. Babiš si – jako každý podnikatel – vykládal blbě/nejednoznačně napsané zákony tak, aby to pro něj bylo výhodné. Potud zcela v pořádku. Ale když totéž udělal někdo jiný, byl „zakleknut“.

      Pokud máte v zásobníku vy nebo jiní čtenáři další bajky o tom, jak jiní jinak inteligentní lidé naletěli, sem s nimi! Srandy není nikdy dost.

      1. Ono to jako úplně srandovní není. Já souhlasím, že spoustu lidí, u kterých se o inteligenci pochybovat moc nemusí, opravdu naletělo. V tom, že Babiš je bytostný zaklekávací Belzebub. Na světě to tak je, že i inteligentní lidé naletí na věci, který nějak jsou a nějak „trochu jinak“ se prezentují.
       Ty tzv. zaklekávací akce byly mířený na prádelny DPH a související karusely. Přesně, jak píše Rosolozub. Ztrácely se tudy fakt velký peníze. Slovem velký jsou míněny opravdu velký.
       Ale dostal to na starost kdo? Dostali to na starost lidi. A kromě lidí, co jsou celkem ok, jsou i jiní lidi. Jakmile něco dostanete na starost ten „jiný“ člověk, obzvlášť, když to má dopad na ostatní, je průser v poloze ne „jestli“, ale „kdy“. Tyhle zajišťovací příkazy pak v rukou člověka, zde finančního úředníka , místo chirurgického nástroje zafungovaly jako sekyry.

       Jestli konkrétně Babiš dohlédl, aby se jeho obchodům sekyra vyhnula a naopak trefila o to víc jeho konkurenci či možnou konkurenci, z toho bych oči ven z důlků překvapením neměl. To je ale jedna část věci. Druhá je to, co už v diskusi zaznělo. V některých případech příslovečně bezmyšlenkovitý úřednický, tzn. byrokratický způsob použití sekyry, v některých lokální vyřizování účtů, pomsty, konkurence apod., prostě řada věcí, když má někdo v rukou takto zásadní nástroj.

       Takže ano, stala se u toho řada křivd, řadě firem to přineslo velký problém, někdy existenční. Správně jim to mělo být nejen vráceno, ale vynahrazeno.
       A taky – takže ne, nebyla to prvoplánově Babišova zlovolná akce, namířená na lidi, co mají peníze, nebo dokonce jen z rozmaru podusit podnikatele.
       Přineslo to jak škodu, tak i užitek. Z cynického pohledu státní kasy víc užitku, z pohledu těch nespravedlivě zasažených samozřejmě tu škodu. A Babišovi osobně to přineslo velkou politickou škodu, protože se to náležitě rozmázlo a vygradovalo pohled na něj jako škůdce. Slízl si to za všechny, kteří to dělali ne proti těm katuselům.

       1. V prvním odstavci nemá být … jakmile něco dostanete na starost… Má být … jakmile něco dostane na starost… To „dostanete“ tomu celému pak bere smysl.

      2. Hele, já už si toho moc nepamatuju, ale byl to uniklý odposlech anonyma „Šuman“ což byla patrně některá „naše“ tajná služba.
       Šlo tam o nezaplacený daně za topný oleje(?) za 200 000 000 a byl v tom zapojenej Tomáš Pitr.
       Bylo to asi osobní, protože Pitr byl soupeř Báby v privatizaci Setuzy a tam se nehrálo v rukavičkách – údaje o počtu mrtvých se liší.
       Nevím o žádným dalším případu „zakleknutí“ na Bábův rozkaz, i když o tom všichni mluví jako o hotový věci.
       O prasáckým zacházení finančáků s firmami se nepřu, jen o Bábově spoluúčasti.

       Celá aféra se „zakleknutím“ jenom ilustruje Bábovu neschopnost – jak se chce vyrovnat s Koudelkou nebo Fialou a Rakušanem (tj. Redlem a Krejčířem v pozadí), když nedokáže ani zatočit s Pitrem?
       Můj názor na „vyjednávání“ s devadesátkovými „podnikateli“ je pořád stejný – Franta Mrázek se už nikdy nikam neodvolá…

       https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nasi-na-ne-klekli-rika-babis-na-nahravce-k-firme-kterou-nezakonne-zlikvidovala-financni-sprava-40043806

       https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pitr-promluvil-janousek-miva-spatne-dny-jako-muj-pes-148053

    2. Já mám taky jiný zkušenosti, než tady popisujete, Rosolozube. Možná že i máte pravdu, ale to asi jen případ od případu. Kdyby to „zaklekávání“ šlo důsledně odshora dolů, opakuju odshora a to se neděje ani náhodou, neměl by nikdo námitek, tedy měl, ale to by bylo asi tak všechno. Vy finančáci stačíte akorát rajtovat na „kadeřnici“, to jó, ale jakmile nastoupíte do „škodovek“ (nastoupíte-li vůbec?), ste v háji. Samozřejmě s tím poklepáváním přes prsty z vyšších míst máte rozhodně pravdu, neb už od Klausových dob ruka ruku myla a furt myje a s tou úmyslnou složitostí daní taky. Ale pište, to rozhodně nemůže vadit, naopak!

    3. Ohledně textu – domluvte se s Vidlákem, tady je Vidlákovo.
     Ohledně ostatního: vy jste insider na straně státu, tedy FÚ, tedy de facto můj třídní nepřítel. Jistě pochopíte, že vám o svých zdrojích říkat nebudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *