27 května, 2024

Rána za ranou…

Ceny energií jsou u nás tak vysoké, že i Eurostat byl naším skvělým a hodnotným premiérem označen za dezinformační instituci. Ceny cukru jsou u nás nejvyšší v Evropě. Ukrajinská pšenice potápí evropské zemědělce tak moc, že leckteré státy už zakázaly její import. Zkrachovala další americká banka. Polský generál se svěřuje, že Rusko je na tom dobře a politici brzy budu čumět jako vrány na to nadělení. I majnstrým v poslední době nějak často píše, že to s hentou ukrajinskou ofenzívou nebude moc žhavé.

Čína snižuje dolarové rezervy a stále rychleji a více obchoduje v jiných měnách. Dokonce i za ropu… Elon Musk to komentoval velmi příznačně – americká vláda začala používat dolar jako zbraň a tak není divu, že ho nikdo nechce.

Kupujeme víc ruské ropy než kdy jindy… Kupujeme ruský plyn jinými cestami… kupujeme ruské suroviny, jen jsou přejmenované a s citelnou přirážkou. Kácíme sady, protože se nevyplácí pěstovat ovoce. Vyplácí se jen řepka.

Vláda bude zvedat další daně a poplatky. Zároveň bude škrtat na dotacích… tedy alespoň to tvrdí. Všude vyskakují varování ekonomů, že to stejně nebude stačit. K tomu nás čekají emisní poplatky za topení a povinnost zateplovat budovy. Chystají zákaz spalovacích motorů. Hlavní ekonom poradenské firmy Deloitte David Marek není schopen najít žádné konkrétní vládní opatření, které by snižovalo schodek státního rozpočtu. Jinými slovy je víra v budoucnost v záporných hodnotách i mezi těmi, co mají ventily od naší ekonomiky v rukou.

Učitelka Martina Bednářová byla odsouzená za schvalování genocidy na Ukrajině i když nic takového nikde neřekla. Prostě jen někdo řekl, že to řekla a stačilo to. Má jít natvrdo sedět. Svoboda slova má své ústavní limity a není taková, jak jsme si mysleli v roce 89… Slova přímo ze soudní síně… Cemper už neví, kam dřív skočit… Od tohoto režimu se už odvracejí i ti, kteří se v něm dobře etablovali a dosáhli nejvyšších met. Režim se naopak zbavuje i svých věrných za jakékoliv drobné zakolísání.

Je to prostě rána za ranou. Jedna vedle druhé. Pomalu nemine den, aby se neukázalo, že varování z minulého roku nebyla úplně od věci. Téměř každá kauza ukazuje nejen tristní ekonomickou situaci, ale ještě tristnější morální bídu. Všechno jsou jen vládní kecy… nic hmatatelného.

Hele, co jde proti tomuto trendu? Co jsou pozitiva, která by naopak ukazovala, že není tak zle a vize této vlády a celého západního světa se naplní? Co ukazuje, že elektroauta budou levná a bude pro ně dost elektriky i nabíječek? Co ukazuje, že sice budou emisní povolenky, ale lidi si to budou moci dovolit zaplatit? Co ukazuje, že na Ukrajině zvítězíme? Co ukazuje, že dolar není v háji? Co ukazuje, že se odrážíme ode dna? Co ukazuje, že naše stoupající životní náklady zaplatíme? Zatím to totiž vypadá spíš na toho Klauzíka Švába… nebudeme mít nic. A že budeme šťastní, o tom dost pochybuju.

Já se dneska obracím na všechny líbodémo pravdoláskaře, aby nás dezoláty vyvedli z našich bludů. Ukažte nám opačné trendy. My tady pořád mluvíme o tom, že prakticky nic z toho, co slibovala tahle vláda, ale i celý západní svět, se nějak nechce naplnit. Vidíme, že nám bude hůř a hůř. A kdyby jen nám… i vám libtardím pražákům bude hůř. Dost vám podražilo ubytování na kolejích a rozhodně to není konec. Vládní škrty řežou i do vašeho masa. Vy sice zatím tleskáte, ale pokud to bude pokračovat tímto tempem, také vás přejde humor. Kde jsou nějaká pozitiva? Tedy kromě toho, že byste nejraději sebrali důchodcům důchody a rozdělili je pro ty správné uvědomělé studenty fakulty sociálních věd?

Kromě toho, že jsme hloupí dezoláti a zaprodaní proruští kolaboranti, vidíte někdo nějaké trendy, že bude lépe? Co se musí stát, aby se to někde projevilo? Nebo už se s námi chudšími prostě nepočítá? Umíte nám říct nějakou lepší vizi, než jen abychom drželi hubu? Ukažte nám, co se v našem státě za vlády Petra Fialy podařilo? Kromě vybrakování armádních skladů a vystřílení na východní Ukrajině… Rád bych věděl, co je tím novým skvělým a ojrohodnotným základem, na kterém budeme moci všichni stavět?

Protože jestli s něčím nepřijdete, tak vás ty jobovky jednoho dne udolají. Možná ne dnes, možná ne zítra. Ale jednoho dne prostě budou silnější. Jednoho dne to prostě praskne. Jestliže se proti tomuto drolení nezačne stavět nějaká tvořivá síla, tak se lavina prostě utrhnout musí. Jestliže je důvod k optimismu, měli byste s nimi vylézt na světlo. A pokud není, měli byste hodit ručník do ringu, nebo vás to zavalí.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

298 thoughts on “Rána za ranou…

 1. Hele, mám manželku už 31 let a ona je taková zrzavá a temperamentní. A jednou mě takhle fakt fest nasrala, tak jsem navečír vyrazil do lesa se uklidnit. Což o to, les v noci člověka uklidní sice, ale neměl jsem si s sebou nosit pušku. Páč mi přišel jelen, na kterého jsem už párkrát číhal, ale on mi přijde zrovna když jsem nesoustředěný.
  Tak jsem ho optikou zaměřil, ale asi jsem se postavil blbě po větru, nebo šlápl na větvičku, nebo možná zaregistroval nějaký můj pohyb, tak se začal rozhlížet a byl nervózní. Ale já myslel, že ho mám, tak jsem vystřelil. Jenomže on se sekundu před výstřelem pohnul, takže ta kulka mu neproletěla srdcem, ale plícemi. Byl smrtelně zraněný, ale nebyl mrtvý a zmizel v houští. A já věděl, že je průser, páč já tomuto borci nechtěl ublížit, já ho chtěl čistě zabít. Aby v jednom okamžiku byl králem lesa a v druhém, aniž si to uvědomí, by byl mrtvej.
  Ale díky mojí blbosti toto majestátné zvíře na svém konci trpělo a dodnes si to vyčítám. Takže, když budete mít na mušce zvíře a budete mít stoprocentní jistotu, že ho správně trefíte, pak tu spoušť můžete stisknout. Pokud budete mít procentíčko pochybností, tak nestřílejte, aby se vám nestalo to, co mě a pak vás to netrápilo.
  Takže na tomto místě svatosvatě přísahám, že pokud do mojí země někdy přijde rusák s kalašnikovem mě osvobozovat, tak z humanitárních důvodů ho nikdy nestřelím do břicha, nebo plic, ale vždy budu mířit na hlavu nebo na srdce.

  1. Ani rána do srdce nezabije rychle, mozek totiž ještě funguje a bolest cítí ještě několik minut, než krev přestane zásobovat mozek, klidně odběhne několik metrů.
   Nejrychlejší je rána do mozku, jenže tam jsou parohy, že.

  2. Fakt dojemné, chytrák… Anonym/pozorovatel/ berrnard – schíza vyššího levelu… Nebo sdílené pracoviště … Kolik to sype, špíno …

 2. Pomalu se vaříme, jako v tom pomalém hrnci. Mnozí lidé přestávají sledovat politiku v TV, a myslí si, že toto prostě stačí.
  Na dnešním školení o GDPR, nám pro mně docela překvapivě pohovořil pan školitel, a mluvil velice rozumně, uměl pojmenovat hrozby, uměl pojmenovat viníky, například soudruhy z Bruselu, poukázal i na jistou civilizační nemoc, posedlost mobily, selfíčky a tím, být prostě ve veřejném prostoru vidět.
  Opravdu klobouček.
  Jiný školitel a překvapivě velmi levicově založený, ale který dohlédne i tam, kde se mají vytvářet zákony například říkal, že zákonodárci zrušili jistou vyhlášku, aniž by byla na světě nějaká jiná, čímž vzniká doslova chaos. A napadá mne, že řízený.
  Takže, není to vlastně jen divadélko, ta politika? Budou jakože nějaké volby, ovce, které ještě nerezignovaly si budou myslet, že volí mezi rozhodně jinými cestami, ale jak už někdo trefně poznamenal, koleje jsou položené?
  Rád bych, aby co nejvíce lidí procitlo, ale to se musí evidentně něco opravdu pokazit. Zatím nafta za nějakých 31, silnice ucpané auty atd atd. Voda teče, plyn šumí, vlaky jezdí, tovární komíny kouří. A lidi jsou rádi, že můžou do fabriky a ne na úřad. Schválené vyplácení důchodů od 68 s lidma jaksi nehlo.
  Abych jenom neprudil.1 máj byl opravdu nádherný den. Krásný po všech stránkách, udělali jsme si výlet na Valašsko, a ta krajina u Půlčínských skal, u Brumova Bylnice opravdu umí vzít za srdíčko.
  Potkáte se se skupinkami usměvavých a příjemných lidí, pozdravíte se, někdy pronesete několik slov- vůbec při tom nezáleží kdo koho volí. Takže jsem si vlastně dovolil nadskočit nad hrnec a podívat se po kuchyni.Máme to tady moc pěkné. I když opět a pořád rostou logistická centra na kdysi úrodné a obdělávané půdě.

 3. „Učitelka Martina Bednářová byla odsouzená za schvalování genocidy na Ukrajině i když nic takového nikde neřekla. Prostě jen někdo řekl, že to řekla a stačilo to. Má jít natvrdo sedět. “
  pripomina to Zivot Briana od Monthy Pytons ako sa farizeji hadaju kto povedal „Jehova“ a ten ma byt ukamenovany – proste absurdne

  1. Přemýšlím co bych dostal já za tu metaforu s plným Staroměstským náměstím, veřejnou exekucí naprostých ničemů a zemských škůdců?
   Jak se dřív říkalo:
   Máme zajištěnou svobodu projevu, ale už ne svobodu po projevu.
   A je to tu zase.
   A dle mého úsudku, je genocida trestný čin. O tom co je trestný čin/byla spáchána genocida/ rozhoduje (NEZÁVISLÝ) soud. Do výroku soudu je obžalovaný považován za nevinného, ale presumpce viny v případě Ruska je zjevná. Nicméně, nikde jsem takový rozsudek neviděl. On totiž není.
   Takže jak mohla paní učitelka schvalovat trestný čin/genocidu, když nebyl vynesen odsuzující rozsudek?
   BTW: ona je i Ukrajina podezřelá z podobných věcí, a USA se do tohohle tématu nechtějí pouštět, protože ono se jim také pár moc pěkných genocid povedlo, a nějak to nechtějí rozmazávat…Ovšem Ukrajina je čisté dobro a RF čisté zlo.

   1. Párkrát jsem to napsal taky, že si myslím, že bez krve to už nepůjde. Jsem za krvelačného militanta a 95% zdejších diskutujících je přesvědčeno, že to „nějak“ půjde i bez ní.
    Myslím, že pohár už přetekl. Že škod na státu, na národu i jeho povědomí je napácháno už tolik, že se něco takového stát musí.
    Přemýšlím nad tím, jak by asi Rumunsko dopadlo, kdyby Ceausescovy nezastřelili jako psy a kdyby se z toho tenkrát jeho Securitate tak nepolekala, že radši na čas zajela do díry.
    Tvrdím, že exemplární potrestání za 100% nepochybně prokázané skutky – trestné činy, je nutné.
    Problém je, že jsme si to sami zakázali. Nebude-li opravdu ostrého stanného práva, nebo stavu válečného, nepůjde to.
    Smiřte se s tím, Jane.

    1. Je to tak, a nebude to podle práva ani toho stanného, ale podle toho koho se podaří chytit a bude mít nějaký škraloup. Tak jako po 2. Světové válce, kolaborovali, udávals? Dostaneš provaz!

    1. Mám odsuzovat anebo chválit?
     Na Novinkách o tom nic není,ani Nejvyšší Exkvizitor Stříž k tomu nevydal fatvu.
     Abych si nenašlápl …

    1. Vyrazí jednu minci v hodnotě 1 trillion (našich bilion) dolarů, a je to. 😀
     Prostě ten dluhový strop zase zvednou. Kupovat banky, po zvednutí stropu prodávat.

   1. Darovat? Leda na orgány, a ty odebírat za živa a bez anestézie. A to ještě otázka, co s takovými prochlastanými a prošňupanými vnitřnosti dělat jiného, než uložit na skládku toxického odpadu..
    Vždyť ta arogantní pakáž nemá den bez průseru a to se nám jistě nedonese zdaleka všechno, a už nyní aby se jeden bál, co na něj zas vyskočí za “vládní úspěch”, ať již na poli ekonomie nebo ekologie nebo čehokoliv dalšího.
    Tumáte, když si Lipánek něco pochvaluje, ani nemám sílu to dočíst do konce:
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-lipavsky-jednal-s-blinkenem-bylo-to-skvele-pochvaluje-si-40430386

 4. Tohle je veletrh beznaděje. Brblání, brblání – a nic.
  Blbá nálada jak říkal Havel.

  K okupaci:
  Používáte pojmů, kterým nerozumíte. Ale kdybych si směl vybrat, beru tu ruskou. Aspoň se nebudou producírovat LGBT+ a transgender a Green Deal a podobné a nebudou se bourat pomníky.
  Pohled na tlusté „muže“ s (ne)uříznutým moudím, obrovskými falešnými ňadry a zmalovanými hubami jak křepčí před dětmi mě opravdu neláká. To už raději ty budovatelské písně. A raději se zpráskat vodkou než si něco „šlehnout“. Běžte mi s tou Amerikou do Pr…čic! Navíc Rusovi rozumím. Nejen řeč, ale i povaha je pochopitelná. Černému homosexuálovi nerozumím, i kdyby mluvil spisovně česky,

   1. Mourku, klídek, nebuďte melancholický 😼
    Mám kočky ráda, teď mám třeba jednu ruskou, krásně chlupatou, vypadá jako čert, ale je neskutečně vlídná a půvabná. Tak buďte v klidu, znáte nějakou americkou? Já ne, a žiju 😌

     1. Žijeme se ženou a dvěma kocoury. Sibirjakem a maiňákem. Ti dva nás mají upřímně rádi
      nikdy nelžou, dokonce se s námi jen zřídka hádají.
      Nebýt té smečky, byl bych v mnohem horším rozpoložení. Pokud to jde.

 5. Otázka zní:
  Co je nutno znárodnit a co je nutno regulovat. Kapík není součást přírody, aby se reguloval sám, rukou trhu.
  A dále: kdo bude znárodňovat?
  O tom by se mělo jednat v parlamentu.

  1. jí vím … stoosmičkovou převahou, to jó, to určitě bude fungovat!

   P.S.
   to ovšem nepíšu proto, že si s tím vím rady, Ládiku!

  2. Předně je třeba, 100% definovat „…s péčí řádného hospodáře“.
   Bez zákonné definice, co to řádný hospodář je, se nepohneme.

 6. Nová vládní strategie. Popularita na bodu mrazu, tak je nutno zapojit hradního šaška. Traktorista, místo toho, aby reformu probíral s opozicí, tak si vyoral brázdu na hrad. Říká si, nás lidé nesnáší, ale rozvědčíka volilo mnoho hňupů a od něj to přijmou. Tak se šašour vyjadřuje tu k daním, tu k důchodové reformě, tu ke vstupu modrožlutých do všech možných uskupení………….A jede jako fretka. Jak se to tak stane, že během pár týdnů se totální ignorant promění v odborníka na všechno.

 7. Než jim to spadne na hlavu, tak budou nové volby nebo přiletí marťani. Něco se vymyslí. Přeskupí se do jiných bloků, stran či jakých kojalic a zase budou lidi volat po mesiášovi. Možná bude zase nějaká imbecilní chřipka nebo se odvedou vodovodní trubky na burzu. Místo dvanáctek nasadí čtrnáctky nebo se na robotu dovezou další bídníci, páč je třeba se prokonkurovat vyráběním do týla nepřítele. A nepřítele si dycky vymyslí, nakonec to budeme zase my.

  1. Volte Víta Bártu! Je to nová strana a maj tam toho spisovatele, těm můžete věřit.
   No dobře, moc to nedopadlo, tak volte ANO. Nová strana, ti už s tím zatočí.
   Tak taky nic, ale neva.
   Volte Piráty. Jsou mladí a mají tah na branku a na tom volebním autobusu hezký hesla, to bude vono.
   No, po eurovolbách nám zapluli do frakce zelených a ultralevičáků, ale neva, volte Rajchla, ten už to vážně dá.
   Nebo zase nedá? To je fuk, on se zase časem zjeví jiný mesiáš.

   1. No jasně! Takže vůbec nemá cenu se o cokoliv snažit, že? Tak si zase zalezte za pec. Tam je dobře a Rajchl vás tam strašit nebude.

    1. Má se cenu o něco snažit.
     V první řadě byste se měl umět postarat o svou rodinu a to že pod jakýmkoli režimem. Ale toto za vás nikdo jiný neudělá. Pokud věříte na spasitele, který vaše problémy vyřeší, vaše věc. Já jsem ještě nikdy žádného úspěšného nepotkal, hodně jich něco slibovalo, ale nakonec vždy skutek utek.
     Já už jsem si v tomto očekávání hubu nabil. Vás to evidentně teprve čeká. Tak vám přeji, až v tom rozčarování upadnete na hubu, ať nepadáte příliš z velké výšky.

    2. Roberte, vy neznate bernarda?
     To je mistni stary troll.
     Prijde vzdycky, kdyz ho v praci sef zjebe do kulicky, a pak tu provokuje.
     Zdrzi se pokazde presne do chvili, kdy tu nekoho poradne nasere.
     Vetsinou pise o strileni rusaku, plivani a kopani do tech, kteri s nim nesouhlasi.
     Kdyz to nezabere, tak se zacne navazet do mistnich diskuterek, vetsinou nejakymi sexistickymi urazkami. Za coz byl minulym majitelem vebu zabanovan.
     Novy majitel to tu chce mit zivejsi, tak ho odbanoval, protoze i diskuze s trollem je pry diskuze.
     Muzete se ji zucastnit, jako tu jini diskutuji se Scallopem, nebo ho muzete rolovat (jako ja).

     1. Milý Sakuro, šéfa, který by mě mohl sprdnout do kuličky jsem měl naposledy v roce 92, to byl kapitán naší lodi. Od té doby dělám na sebe, takže mě sprdnout nemá kdo.
      Sexistickou poznámku jsem zde dnes nenahodil ani jednu a i tehdá to bylo krapet jinak. Pan Alef je poněkud úzkoprsý, nepochopil můj vtípek.
      A poněkud jste se mě dotknul označením mě za trola. Já nekopu ani za váš tým, ani za tým vašich protivníků, ale vždy sám za sebe. Tak jsem to dělal vždy a už to na starý kolena měnit nehodlám.
      A zde jsem se ocitl proto, že nám to teď na Kydech nějak nefunguje. Až to spravěj budu obšťastňovat zase je tam a vy budete mít zde ode mě klídek.

      1. Každý má nějakého šéfa, dokonce i papež (Jeho Svatost).
       Ale pokud kupujete sazenice, sadíte, kácíte a prodáváte stromy sám. …..pak klobouk dolů. Protože pak jste arcibiskupem. A to už je Jeho Excelence , ne nějaký trpaslík s motorovou pilou.

       1. Nekupuji, nesázím, ani neprodávám. Pouze kácím.
        A zahoďme falešnou skromnost, svou práci umím dokonale, takže vím, že pokud se vyskytne průserový porost, kde jsou stromy nakloněné nad baráky, nebo je to u silnice, ozve se mi telefon, protože v tomto případě se vždy volá berrnardovi. On si sice práci nechá náležitě zaplatit, ale zase máte jistotu, že jí odvede k vaší spokojenosti. Pochopitelně, můžete se pokusit krapet ušetřit a najmout si na to nějakého levnějšího nazdárka. Pak se ale nemůžete divit, když vám hodí strom na barák.
        A ani hajní, ani revírníci nejsou moji šéfové. Vždy si mě najmou na konkrétní práci za konkrétní cenu. Já jim pak tu práci odvedu a oni mi ty prachy pošlou na účet. Žádný podřízenecký vztah mezi námi neexistuje.

        1. Odkdy je trollení maskováno těžbou dřevin – novinka … Nicméně jediné, co je nejspíše blízké realitě, jest trollíkův nájemný charakter – konkrétní zadání konkrétního úkolu/tématu, týkající se konkrétních/webových titulů. Je otázkou, zda formu/styl volí sám …

     2. Sakuro, v klidu.
      Je tu pod svým obvyklým nickem, neschovává se za bůhvíco, jako zasratí referenti.
      Je to jeho osobní názor, který v diskusi vyjadřuje stejně, jako Vy či kdokoli jiný.
      Utlučte ho argumenty.
      Krom toho si myslím, že jsou tu mnohem lepší adepti na bany, než je zrovna berrnard.
      Nebo Vy snad tušíte, ve které léčebně se zase paw dostal k počítači, či telefonu?

     3. Jenže v tomhle má pravdu. Leckdo svoje úsilí vynakládá jiným, zábavnějším směrem, než drobné všednodenní práci pro zlepšení poměrů svých a své rodiny. Místo té „dělá politiku a zachraňuje vyšší hodnoty a svět“. Spolu s jinými podobnými, pro pocit důležitosti.

      „Psst, nerušte tatínka, píše důležitý příspěvek do blogu a chystá se na demonstraci.“
      „A Ploc? To už si se mnou nebude hlát?“
      „Ty tomu nerozumíš, hrej si sám.“
      „A Ploc?“
      „Nezlob nebo Tě plácnu. Já nevím kam dřív skočit, nikdo mi nepomůže, a Ty zlobíš….“

   2. Rajchlovi sice nevěřím, ale může mile překvapit. Ta pakáž co se tam 33 let střídá už nemile překvapila dost. Takže ať je jakej chce, šanci si zaslouží.
    A nebo má fakt někdo pocit, že je lepší stále přehrabávat stejnou hromadu hoven a hledat, jestli se tam nenajde nějaké, co míň smrdí?

    1. Ale to už tady přece bylo.
     Po rozkrádačkových skandálech ODS někteří říkali „dejme jim ještě šanci to napravit“ – a skončilo to oposmlouvou a ještě většími rozkrádačkami.
     Na ty přidělované „šance“, bych tedy byl opatrnější.

    2. Při zachování stejných „pravidel, mantinelů, míry osobní zodpovědnosti, atd.“, stvoříte zase jenom prolhanou, hamižnou, demagogickou, chamtivou, arogantní porevoluční kreaturu.
     Pokud nezměníte fundament v otázce osobní trestně majetkové zodpovědnosti osob živících se politikou, ve státní správě, justici, finančnictví , policii, SZ, soudního znalectví, novinařiny, plus mnoha dalších profesí, nemá smysl hovořit o jakékoliv „obrodě, restaru, nové etapě,etc.“
     Rajchl je „řešení “ asi jako pouštění žilou chudokrevnému, nicméně budoucí volba je věcí elektorátu, jenž své kvality projevil opakovanou volbou Pětidemolice, a tradiční volbou proti svým zájmům…

  2. Vidláku, vy to budete vědět , jaký je cenový poměr mezi řepným a třtinovým cukrem? V obchodech je jim jasné, že ten třtinový je dražší.

 8. Háček je v tom, že vlast zůstává bez ohledu na to, kdo ji zrovna dobyje. Má smysl bránit vlastní barák. Vlast jsou jen kecy. Vlast je jen konstrukt motivující vás se nechat zabít pro cizí prospěch.

  1. Tak, tak. Takhle přesně něják to holky a kluci, co spolu mluví přece chtějí.
   Makají na tom už 33 let. A velice úspěšně!
   Mladí a ambiciózní nechtějí v zemi, kde vyrostli, zakořenit a starat se o své rodiče i o své potomky.
   Ideální stav pro koloniální tradiční státy. Pojďte na naše univerzity. My si vás pěkně vycvičíme a prosijeme řešetem. Co se hodí, to si necháme. Co se nehodí, to živit nebudeme.
   Ani mně se nechce cedit krev za majetky cizáckých šmejdů či majitelů.
   Kde je dnes ta hranice – Naše – Jejich ?
   Ve školách to už dávno učí nějak jinak a hlavně blbě.
   Média a jejich politici jsou však ještě horší!
   Hlupáček z čt Dvořákovo hahavize ví jenom to, že vláda pomáhá Ukrajině. Což papouškují všechny ty holky moderátorky . Koho z nich napadlo, že tři dny bez elektřiny by nedokázaly asi ani přežít?

  1. Pěkná sonda do způsobu uvažování těchto „lepšolidí“.
   A možná si to jen špatně interpretuji, ale oni se začínají bát!

  2. ..jobovky nas udolaji , /jeden by myslel ,ze skutky/, jednohodne to proste praskne , Baba Vanga to rikala taky, staveni nejake tvorive sily , zase, jinak se proste lavina utrhne ,s duvodem lezt na svetlo , bez nej je to hazeni rucniku do ringu ,nebo nas to zavali“..
   A kdo se neuci ve skole vsecko nazpamet , propadne..
   Vod ty doby ,co si neco pamatuju se mi vyhrozovalo a nejvic tema, co to se mnou mysleli nejlip. Aspon to porad tvrdili..A nevynechali snad ani 5 minut..
   Vod strany a vlady, vod Rudyho Prava dolu. Davy.
   Brzy sem zacal mit dojem , ze nejde vo mne ,ale ze jde vo ne co, jim vsem..
   Pac hrozby nekoncili ,pokracovaly a nic se nezmenilo..
   Skoro kazdyho se ujala lhostejnost , vyhruzky strany a vlady, ucitelu , skolnika ,uklizecky furt pryc. Nic jinyho nebylo ani mozny a krcili sme rameny , dobre at si mne imperialista prepadne a tankem , ja mu asi vohnu lauf, kdyz budu mit naladu.
   Jedna petka nevadi a dalsi je na ceste.
   Prisel na radu sibenicni humor , kterej se tady neodvazuju ani zminit, prali by se vo mne zalobci ,soudci a soudy v cely republice a mozna v EU. A v tom Haaaaguuu..
   Jako vo toho z Kremlu..
   Nevim a pochybuju , ze to ma a melo smysl..Vice sibenic je primo umerny , ze si jeden vic zvykne a zacnou bejt beznou soucasti okolniho sveta..
   Vyhrozovani mezi klukama obstaravali ty slabsi , bojacnejsi, ustrasenejsi ,treba se starsim bratrem atd. /Nebo rajchlem, jak to vlade ukaze/
   Prakticka psychologie , kterou se zabejvam /moh by vo tom psat knihy, ktery zadnej akademik z kancelare ,nebo sborovny napsat nemuze/, upozornuje na tyhle ponekud primitivni , akademicky pedagogicky metody , bez jedine myslenky na efekt a na nasledky …Ucitele rychle ztraceli na hodnovernosti ,respektu a jejich vnimani sveta bylo predmetem ,nasi zabavy a legracek ..
   Zivani spojene s nudou a velmi cynickyma vyrazama v ksichtech a casto stavenyma na odiv bylo nasi reakci a zabavou..Dotazy ,ze se kona sber petek ,na propad ,byly hlasite.
   Hrozby,ze ze mne nic nebude ,ze propadnu sem ignoroval a nebo rikal mne nechaji krmit kravy a to ja nejradsi….Tam je jeden jako ja..
   Vyhrozovani bez prestavky je zoufalstvi z neschopnosti , pouzivane temi , co jsou v koncich a nevi si rady.
   Vyraz a upozorneni na vlastni bezradnou ,bezmyslenkovitou slabotu ,mysleni na destrukci , zkazu..
   Hlavne castym ,opakovanim a upozornovanim …
   Opak je konstruktivni posouzeni stavu veci a vyhrnuti rukavu , neco se udela a kdyz to nedopadne, udela se dalsi..
   To ale taky nesvede kazdej …

   1. Pane PAW, zkuste ty vaše příspěvky psát kratší a trochu čitelnější, leckdy jsa unavný z práce zřejmě přicházím o pointu. Děkuji.

    1. Ja sam sem linej az beda a furt se presvedcuju, ze uz nic ..
     Nekdy mam dve slova , nebo tri /z provokace pouze/a potom, neverim, co z toho pojde..
     Ziram na to a rikam, ty vole co to je..
     Zbytecny kecy sou pokus vo nejakou formu, vo trochu nevazny ctivosti dodat ctenari ,aby to nebyly „Suchary“ poucek , na pedagoga sem jako cert na hrisnou dusi ..
     Mam taky nejakou provokacni myslenecku ale marnou , ze by se nekdo moh pridat neco dalsiho…Aby rec nestala ,ale rec a zadny kecy..
     Navic sem nevzdelanec , jako balvan nekde , pohnete s tim nadrete se a je to zbytecny a naroky na mne nemuzou bejt velky..
     Z tech oblasti nektery jsou Tvrdohlavci , jako ty Kozinove..A nemuzou za to..
     Srozumitelny to je , pise ale neco jinyho, / ja to nejsem/,asi nejakej anarchista vodhaduju , klapu do stroje, nekdy boucham , proti svy vuli….
     Dik za povsim, 2-3 vety na konci , sou ten point ..
     Ale potreba je ,mam ten pocit taky , se k nim nejak prijatelne doplizit..

  3. Moc hezké…
   Vlastenci jsou oni a proto budou vyvěšovat vlajky americké a ukrajinské. Protože my jim vlastenectví krademe, pokud jsem soprávně rozuměl.
   „Vrátit vlatenectví původní obsah,“ říká ten živočich. No to by nebylo špatné, ale oni chtějí situaci jen přepólovat (už se stalo) – moskevskou řiť vyměnit za americkou a vzhůru do ní!
   Myslím, že by to chtělo vydat zákon o tom, kdo smí být vlastencem a jak má „správné“ vlastenectví vypadat. A pro odpůrce jasné trestní sazby.

   1. Na legislativní úpravě obsahu pojmů „vlastenec, vlastenectví “ dávno pracuje, spíše je hotovo, včetně trestní sazby za prohřešky jak proti podobě, tak i personálním složení…

  4. Prosím Vás, také jste v tom záznamu slyšeli tu ropuchu říkat, že u nás lidé nosí svatojiřskou stuhu v klopě ? Viděl někdy někdo někoho ji nosit alepsoň na fotce ? Je to patologická nutnost lhát nebo stupidita, že neví co je svatojiřská stuha ?

   1. Potenciálni – vlastně plnoformátový adept na řád Svatováclavské orlice samozřejmě žvaní a lže. U ní nic nového – je otázkou, zda jde o tupost nebo demagogie, ale ono je to fuk.
    Onen novinář, letitý zmetek a mentálně-morální kripl, svině, co má ledacos a ledaskoho na svědomí jen zdůrazňuje naprosto nutnou a nezbytnou čistku v mediích – tuhle svoloč nepředěláte, budou škodit, lhát, fabulovat, pomlouvat, rozeštvávat, lynčovat, doslova otravovat, zasírat prostředí mentálními zvratky do té doby, dokud jim to nezatrhnete, umožníte…
    To samé ta blond hyenka …
    Nedůslednost se hrubě nevyplácí …

   1. Dostal často pukem do hlavy, často otřes mozku, tím jsou postižení, hodně hráčů NHL kvůli tomu muselo ukončit kariéru, naposled třeba Voráček, a výsledky? Demence.

  5. Tak to fakt na zblití!
   Místo zvyku zapisovat si, kdo nevyvěsil vlajku, budou pověření a prověření dozorové kontrolovat, kdo má „povolení“ vlajku použít a vyvěsit nebo se ozdobit českou trikolorou? !
   Budou ti „nežádoucí“ nosit povinně místo té žluté šesticípé hvězdy povinni nosit hvězdu rudou pěticípou, aby si na ně mohl každý uvědomělý plivnout?

 9. off-topic:
  Polsko chce nejprve získat reparace od Německa a poté se může obrátit na Rusko, uvedl Marcin Przydacz, vedoucí zahraničněpolitické kanceláře polského prezidenta.
  „Věříme, že můžeme zahájit dialog s Berlínem, ale s Putinem – to je jiná civilizace. Jakmile bude dosaženo úspěchu s Německem, dalším krokem by mohlo být zahájení takové diskuse s jiným utlačovatelem,“ řekl Przydacz listu Financial Times na otázku, proč Varšava nepožaduje od Ruska reparace.
  https://t.me/bbbreaking/154304

  Na webu kanceláře Volodymyra Zelenského byla zaregistrována petice s návrhem na vytvoření řádu ukrajinského nacionalisty Stepana Bandery jako státního vyznamenání pro vojáky.
  https://t.me/bbbreaking/154300

  1. Vida vida, pak ze se historie neopakuje.
   Moudry Polak nejdrive nasere Rusa, hned potom Nemce pak se podiva do mapy a cumi.

   1. ale dal… Ale pěkně pozvolna – ostatně, byl placenej nejen od kusu, ale i od hodiny… To víš, příprava, vlastní výkon, úklid, zákonná pauza na občerstvení, atd. U zubaře taky neočekáváš, že to bude cak cak…

    1. Dá rozum, že nyní to nejde jen tak. Náročnému zákroku v dutině ústní předchází ošetření u hygienisty.
     Tak i před hlavy stětím. Odstřižení delších vlasů, límce, analgosedace poslední útěchou…. Jsme civilizovaní. I na přečtení odsouzenému čeho se dopustil. Je li na popravu dostatek času. Zvládnout ten… tajmmenedžment…
     Ne jako ti barbaři popravující „na hulváta“, ránu do týla a šup do jámy s vápnem.

  1. Klidne by stačila exekuce karabáčem, hned po skopnutí z politické židle. A pak hurá splácet způsobené škody reálnou prací, třeba na poli nebo v dolech.
   Kdyby se někdo choval při řízení podniku stejným způsobem, jako se ti parchanti chovají při řízení státu, šel by prostě sedět. Oni se tak chovají, protože jsou si jistí svou beztrestností.

  1. No a co?
   Hele, já taky vím, že máme vládu na fiču, že EU vymýšlí ty drýndýly a politické korektnosti a mnohé další kraviny a že je to špatně.
   Ale pokud by někdy byla moje země napadena, tak vytáhnu pušku a jdu jí bránit. A pokud bych u toho potkal nějakýho zmrda, který by z ideologických důvodů jí bránit odmítl, tak mu v první řadě plivnu do ksichtu, pak ho kopnu do koulí a když se mi potom bude svíjet u nohou, zauvažuji, jestli bych ho neměl ještě pochcat. Budu mít v ruce pušku, ale do něj nestřelím. A víte proč? Protože ta kulka má větší hodnotu než tenhle pacifistickej stráč.

     1. Vy si to rajtovani na nasili naramne uzivate , mate ty silny touhy ,venujete tomu hodne myslenek a to neco rika..
      Vas focus je ale az, na casto bidnych nasledcich, nikoliv na pricinach..
      Kde vetsinou nikdo za nic nemuze…
      V demokracie se furt perou ty, co ani neco spachat nemohli..
      Vezmou si ty veci za svy. Nebo si je nechaji vnutit..
      Nekdy staci zavrit do satlavy a zahodit klic ,aby se nemoh najit , jednoho nebo dva ekonomy , bankere . Jako prevence treba valky , revoluce , obc. valky atd….
      Lepsi a daleko, nez zneskodnit treba tlupu spionu cizi mocnosti, ty takovou skodu neudelaji..
      /Jako treba ten Schacht ,co vydelal Dolfovi ty velky prachy a dalsi bohaci a co jich bylo../.

      1. Pušku pochopitelně nabitou nemám, jelikož to se nesluší, ale garantuji vám, že jí nabít dokáži poslepu během pár sekund.
       Ale vy jste asi myslel něco jiného. Víte, dnes už není 15. století, kdy zde řádili husité a bála se jich celá Evropa. My jsme maličkatá země a musíme být pod křídly někoho. V současné době máme dvě možnosti. Buďto amíci, nebo rusáci. Já beru variantu „a“. V Rusku jsem byl několikrát, dobrý, ale žít bych tam fakt nechtěl.
       A ohledně té okupace, nějak si nepamatuji, že by nás někdy amíci okupovali, ale na ruskou okupaci si vzpomínám dost detailně. Vyrůstal jsem přímo pod jejich kasárnami.

       1. Mimochodem, celá Latinská Amerika a mnoho dalších zemí má na vlastní kůži vyzkoušeno, jak vypadá americká láska.

      2. A kolikatej ,ze to mame ten Mnichov?
       Dolf bydlel potom na Ukrajine a dlouho..
       Pocitam prvni moh bejt na Moravskym poli..Jo.

   1. Ovšem prakticky, nebyla by výhodnější včasná bezpodmínečná kapitulace? Napadení zpravidla předcházejí praktické požadavky. Když reálně uvažuji, kdo a jaké by mohl mít, včasná kapitulace mi v rovnici nákladů a výnosu dává kladnou obchodní bilanci. Třebaže, jestliže vezmu v úvahu nejhorší možnosti, vládnutí z Varšavy (Jagellonce jsme tu už měli) anebo dokonce z Kyjeva, nebyla by to hitparáda. Ale národ přežil už i horší.
    Například třicet let svobody, demokracie a lidských práv.
    Otázka je, jak ještě dlouho.

    1. Jste to trošku obrátil.
     Jsem četl, že kdysi měli poláci takový vtípek k této situaci a ten zněl asi takto:
     Až bude polskému národu nejhůř, tak vyhlásíme Čechům válku a hned se zase vzdáme. A pod jejich kuratelou to pak v pohodě přežijeme, páč Češi jsou národ, který se ze všeho vykroutí a vyšvejkuje. Češi jsou prostě nezničitelní.

    2. Viděl jsi „Myš, která řvala“? Tam taky plánovali vyhlásit válku a pak bezpodmínečnou kapitulaci – a jaxi jim to nevyšlo podle jejich představ… Zkazil jim to jeden aktivní blbec…

     1. Tady nejsou zadny slepice , divny, uredni osoba je pride spocitat a sou pryc..
      Polakovi preju ,aby sedrel z germana kuzi , s rusem to bude pocitam horsi ,ale je bohatej a neskudlivej ,musi se na nej s cepici v ruce..
      Potom , z nas nevydre nic, ale my z nej, stalo by to za pokus…
      Byl prece spaktovanej s Dolfem…

    3. Ze je vlada blba , nemusime chodit daleko..
     To neva, naopak , kdyz vsecko zly je k necemu dobry.
     Vyhlasi spravne na nepritele valku a nic.
     Kdyz ma spojence upozornit ihned , ze neco takovyho neni a nemuze bejt zadarmo /kure ani valcit nemusi a nahrabe si /, ani nic levnyho , pozada o miliardicky na drevo , na boj proti spolecnymu nepriteli…Vyhody.
     Jednoduchy ..Spojenec nemuze bejt nic jinyho.
     My vime jak na to a nemusi tady nikdo jinej vopruzovat. Metody dosavadni na rusa nepomahaji a tak se na to musi vod lesa. Nikdo jinej to nesvede..
     German to vzdycky akorat posere..Taktika. Proc, to snad nemusim…
     Jedine Slovan vi co, plati a jak na Slovana , pac kazdej Slovan muze za to, ze je Slovan..
     Nemuze si pomoc vod toho ,ze je furt Slovan..
     /Prisne tajna napoveda , nasi velkou zbrani je prave proto ,nase vlada/.

   2. Já bych třeba i bránit šel, ale koho, nebo co?
    Kalouskovy miliardy? Babišovy podniky a miliardy? Bakalovy doly a mediální impérium?
    Prolhanou ČT? Rozkradenou a zničenou kolonii, aby se kolonizátoři zase mohli více napakovat?
    Zahraniční banky? Vládu národní zkázy?
    Ne. Žádného zmrda, vládu, neziskovku, televizi, tuneláře, banku, kolonizátora ani místodržící vrchnost na komunální úrovni já bránit nebudu.
    Když budu muset, budu bránit vlastní rodinu a vlastní barák.
    Když na věc přijde, spojím se s podobnými v okolí.

    1. Ale v tom případě spolu nejsme ve při.
     Já taky bych nikdy nešel bránit ani Klause, ani, Zemana, ani Paroubka, Kalouska, Nečase, Babiše, Fialu, Rajchla.
     Já hodlám bránit to, co je stabilní. Můj barák, kde žije moje rodina a lidé mě blízcí. A ti zde byli za jakéhokoli vůdce a budou zde i po něm. Oni jsou pro mě ta vlast, ne ti pičusové nahoře.
     A ať se někdo pokusí sáhnout na tu mojí vlast a já pak budu zlej.
     A bude mi celkem jedno, jestli zaútočí ze severu, nebo jihu, z východu, nebo západu. Pokud to udělá, měl by počítat s tím, že to ode mě schytá přímo na komoru.
     Ale zároveň nejsem naivní. Vím, že když nás napadne někdo násobně mocnější, tak dostaneme na prdel. Ale dostat na prdel umím, to už se mi v životě povedlo mnohokrát. Ale ohnout před někým hřbet, to neumím a ani se to ještě nikdy nikomu nepodařilo.

     1. Bych jen pripomnel, ze vo tom se vi,/vo tech neochotach ,ze nekdo nechce tohle, jinej zase tamhleto / a sou metody ..
      Pak tyhle vsichni behaji po poli s flintama..

     2. Pokud se Vám podaří stát se válečným hrdinou, tak já Vám ke společnému hrobu, na výročí Vaší hrdinné smrti, přinesu kytici z kopřiv….
      Jen abyste to stihl, jen aby nějaký jaderný útok nepředběhl Vaše narukování do armády – pod vrchním velením např. Pavla nebo Petra.
      Sláva berrnardovi !

      1. Pokud mě paměť neklame, tak první, kdo začal vyhrožovat jadernou válkou, tak to byl pan Medveděv.
       (Pokud někdo ho nezná, tak to je ten Putinův kašpárek, taková loutka, co se tahá na provázcích a pak dělá, to, co chcete, aby dělala).

       1. No, snad každý americký president odpovídal na otázku atomových zbraní. Většinou ve smyslu – k čemu zbraň, pokud ji nemůžeme použít ..

     3. Před I. světovou panovala mezi povolanými optimistiská nálada. Ta časem vyprchala a v rámci té nové nálady uveřejnil Slobodný vysielač českou (Jaromír Nohavica) a na konci relace i původní francouzskou autorskou verzi (Boris Vian). České překlady textů hledejte i na YT.
      Jde o reprízu Listáreň 275.(Hodina vlka – co se nevešlo).
      Mimochodem, jedna francouzská konzervatoristka si píseň vybrala pro své absolventské vystoupení. Vyhodili ji.

   3. No, a hodláte bránit vlast se zbraní v ruce i proti agresi USA? Nebo si myslíte, že nás USA přijdou bránit před agresí Ruska?

  2. To bych rád věděl, kolik nás ten „bývalý náměstek “ a nyní analytik Daniel Koštoval celkem na výdajích státu koštoval.

  3. Jjo tak to už se těším až za Fiálu a jeho rodinu půjdu bojovat na Vojvodinu. Obávám se že v mém případě to bude jako ze Švejka, kdy nějaká jednotka přešla na druhou stranu i s plukovní kapelou, a pokladnou :-). Mimochodem určitý aspekt Švejka , ten zvláštní vzdor proti tupýmu surovýmu režimu začínám akorát teď chápat….

 10. offtopič – Česká Pošta.
  Tak jsem si objednal zboží z toho intérnetu, ale obchod neumožňoval si to nechat poslat krz Zásilkovnu, ani balík na počtu nešel, takže balík do ruky. Sice jsem byl na tu věc dost natěšenej, ale vím, že když mi to budou dodávat, tak pracovní doba zaměstnance pošty se dost kryje s mojí, tož se mu to nepovede, takže místo mého vytouženého zboží najdu ve schránce papírek, že si mám zaběhnout na poštu. OK beru to.
  Toto dodání se odehrávalo v pátek, takže jsem na druhý pokus vyrazil na poštu v sobotu dopoledne. Tam mě zastavila cedule, na které bylo napsáno, že v sobotu mají zavřeno. Rád jsem nebyl, ale chápu situaci. Jsou ve ztrátě, potřebují šetřit, tak halt třetí pokus bude v úterý.
  Tak jsem tam dnes vlítnul, namačkal co chci, vyjel mi papírek, pak jsem čekal, až na mě přijde řada a potom mi paní oznámila, že to tam nemaj, že je to vzádu v depu. V jakym depu? Vím, že tam maj dvůr, ale nikdy jsem tam nebyl. Taky bych se tam ani nikdy nedostal, páč to maj zavřený takovou bránou, ale měl jsem kliku, že když jsem tam přicházel, tak zrovna vyjížděla dodávka, tak jsem kolem ní proklouzl dovnitř a ta brána se za mnou zase neprodyšně zavřela a já byl uvězněn v depu. Nikde ani noha, akorát ty nakládají rampy. Tak čumim po těch dveřích, že třeba najdu cedulku, kde bude napsáno, že tam je výdejní místo na můj balíček. Nenašel. Tak tam tak bloumám, co jsem taky měl jiného dělat, když mě tam zamkli? A nakonec vylezl nějaký mladík a prý, co tam dělám? Tak že si jdu pro balíček. Jméno!? Tak jsem mu ho sdělil, on odběhl a za chvíli se vrátil s tím, že můj balíček tam nemaj, páč se dnes expeduje. Mu říkám, že to je blbost, páč už se expedoval neúspěšně v pátek, tak jsem si myslel, že ho najdu zde ve skladu. Na to mě sejmul odpovědí, že v rámci zkvalitňování jejich služeb jde o druhý pokus doručení.
  Takže když já stepoval v jejich depu, tak můj balíček ležel někde na dodávce, která mi ho ale dodat nedokázala, páč jsem zrovna nebyl doma, byl jsem v tom jejich depu.
  Takže to zítra prubnu po čtvrté. Snad uspěji. Vono taky mám na to čas akorát do pátku. Páč to mi taky Česká Pošta psala v mailu, že jestli se mi nepodaří zásilku vyzvednout do pátku, budu pokládán za nespolehlivého zákazníka a oni to pošlou zpět dodavateli. Tak mi držte palce.
  Dovětek. Když jsem tam tak bloumal po tom dvoře a hledal dveře s cedulí výdejního místa, tak tu jsem sice nenašel, ale našel jsem jinou a velice výstižnou. Na ní bylo napsáno: „Poslední zhasne“. A já měl sto chutí tam zhasnout, protože firma s takovýmito službami je mi vážně k hovnu.

  1. Česká pošta v rámci svého zkvalitňování již také nabízí novou službu: „Převzetí zásilky přímo u odesílatele.“
   Neváhejte, využijte to.

   1. Tak v rámci ještě většího zkvalitňování služeb, bych doporučil: „Když něco chcete, tak si to doma vyrobte.“

   2. Soukroma posta.
    Casto jsou fronty z nakupniho strediska az ven. Ne vsude , ale tam se dobre parkuje a nakupuje …Pohodlne co nevladnou. Daleko mene pobocek.
    Dva unaveny za prepazkou , za stejny penize vodbydou dva nebo dvacet zakazniku za hodinu. At si kazdej uhodne.
    Stary nebo nemocny , nebo matky s detma namaji narok vydrzet ,pul dne cekat a nikoho to nezajima a nebude.

    1. Kdyz zalozena postovni korporace vladou na prikaz porucniku nevydelava na tom nesejde , vlada ma prikaz, aby posta byla koprorace a penize takovy poste doda , z penez tech neobslouzenych zakazniku a danovych poplatniku..
     Tady na zakaznikovi nezalezi..Kazda korporace musi dostat prvni posledni ,vod vlady.
     Povinost kazdeho obcana v demokracii je platit alimenty vlade..
     Parchant vas neni ,ale na tom nesejde..

  2. to jste to tak nutně musel mít? A nekoukl jste se kde jinde to mají, když ČP má takové „služby“. Ti já jsem byla vyškolena už dřív. Ta naše stojí za starou belu už zepár roků.

   1. Jak, že jsem to tak nutně musel mít?
    Vždyť já už to zkoušel 3x a furt to ještě nemám.
    Je ale fakt, že když já to nakonec nedostanu, tak se svět nezboří. Ale když mi kdysi sdělila moje partnerka, že ona už to týden nedostala, tak to byla závažnější informace.

  3. Onehda jedna postarka vysvetlovala, ze preco mam v schranke len listok adresat nezastizen, ked som sedela doma – ona postarka uz totiz mala sklz, a aj to hodenie listku do schranky presiahlo jej casovy limit, co na mna mala … a teraz este posta znizi pocet dorucovatelov … asi ich maju moc, a miesto dorucovania si vysedavaju na kavicke, no …

   1. Takhle mi doručila-nedoručila doručovatelka- nedoručovatelka balíček a když jsem ji spatřil na konci ulice, utíkal jsem za ní. Zmizela mi v nějaké zahradě podél ulic.

    1. Tohle snad ani nemuze bejt pravda. Na to by ani ve filmu neprisli.
     Skoro ste ji pristih pri postovnim zlo cinu..Nejde to z hlavy..
     Byl jste ozbrojen na zadrzeni podezrele..Ste to pronasledovani nejak brzy vzdal..
     Mohla to bejt recidivistka..
     Mate aspon popis te osoby? Nechal jste obklicit zahradu a prilehle ulice?
     Ste taky dost podezrelej v tom konani svejch povinnosti.

     1. Já jsem jednou načapal pošťačku, jak mi vhazuje „nezastižen“ do schránky. Prý „mi nefungoval zvonek“, což jsme hned ověřili, pak byl důvod „no víte, mám toho hodně“, a pro balíček jsem si musel zajít stejně na poštu – neměla ho sebou (kam by ho na kole taky dala, žejo).

      Jako, fakt se snažím soucítit s chudáky pošťáky… i ten los si u nich na přepážce koupím, když už na to mají normy… které jim navíc navýší, když v jiných krajích (v Praze) nestíhají… Ale fakt mám pocit, že zrovna službu „doručování balíků“ by mohli zrušit úplně, a nikdo by si toho vlastně ani nevšiml.

  4. Existuje možnost předisponovat do jakékoli balíkovny. internetem.
   Nebo zvedněte telefon a nechte si zásilku doručit znovu.

  5. Nám nosil poštu pan Pikkert.
   Nosil ve velké brašně noviny, dopisy a telegramy. Žádné balíčky a balíky.
   Ty totiž vydávaly na Poště. Tam si občan zašel a odnesl sám sobě domů.
   Pošťák Otta měl brašnu ještě větší. Tak někdy vedl kolo a na něm ten náklad.
   Domů jel s prázdnou na tom kole.
   Kdo zreformoval Poštu na to, aby rozvážely i balíky nevím.
   Ale tehdy nějak začala ta reforma nedoručených dopisů, balíčků, balíků…, které jsou někde na poště.
   Protože mnoho občanů pracuje v době, kdy jezdí pošta v autě kolem centrály, nedostanou kromě lístku ve schránce nic.
   A tak nemám rád reformy čehokoliv a jejich luxusně placené reformátory České republiky.

   1. Asi tak – ta firma byla funkčně a finančně zcela rozložena svým vlastníkem, respektive „reformátory a managery“ zřizovatelem nějakými… A nyní to akorát vzalo forsáž, tato banda fašounských hyen proces urychlila – jednak potřebují nakrást, a uvolňují místo ukrajinské firmě…
    Místo psaní plků o nefunkčnosti ( je to TROLL ) by se měla veřejnost soustředit na ministra vnitra, premiéra, management , a celou tu smečku nácků u vesla…

 11. Vidláku, je realitou že už asi polovina lidí vidí, že tahle vláda je nejhorší od 1989. Ale ve Vašem výčtu chyb
  je vidět, že technickému pokroku opravdu nerozumíte.
  Cituji Vás: „Co jsou pozitiva, která by naopak ukazovala, že není tak zle a vize této vlády a celého západního světa se naplní? Co ukazuje, že elektroauta budou levná a bude pro ně dost elektriky i nabíječek?“
  a odpovídám: stačí se podívat do Číny, už vyrábějí elektroauta s cenovkou nižší než má u nás Dacie,
  CATL je absolutní špička v bateriích (tím myslím ve výzkumu i v nejmasovější výrobě), už mají baterie s vyšší kapacitou (dvojnásobnou), budou letos v seriové výrobě, už mají ve výrobě i baterie se sodíkem (toho je na světě habaděj) nejen s lithiem, …
  V USA Musk neustále zlevňuje i luxusní elektroauta s parametry sporťáku, ..
  VW nemůže zůstat stranou, ani ve svých závodech v ČR.
  Odlišujte politiku (a hysterii) co se dělá okolo technického pokroku od skutečně probíhajícího technického pokroku.
  Nebo se Vám mladí lidé (a i staří odborníci) budou smát.
  Elektřiny bude samozřejmě dost za podmínky: nebude (jaderná) válka a nebudou se předčasně z politických důvodů rušit existující výrobní kapacity. Už se nemusíme bát, že světu dojde (za desítky či sto let) uhlí, ropa či plyn a netřeba vyvolávat hysterii, že se na Zeměkouli upečeme.
  A jak jste se kdysi ptal na fotovoltaiku pro Vaší střechu: moji mladí ji už od minulého týdne mají, s akumulací, v úsporné dřevostavbě, kde je vše na elektriku,
  je to stále předražené, ale díky dotaci (placené z povolenek za pálení uhlí) už je cena dostupná pro
  bohatší část střední třídy.
  To je slabina Vaší alternativy: kritizuje oprávněně řadu věcí ale i nesmyslně věci, kterým nerozumí.

  1. Víte…
   Jen tak heslovitě. Myslíte, že EU nechá cítit do Evropy lacině čínská auta? Ne, nasadí dovozová cla…
   Elektřiny bode dost, za podmínky… – opravdu věříte, že při dnešní hysterii, se nic takového dít nebude? Víceméně nenávratně?
   No a o tom zapojeni dotací do tržního prostředí, které by mělo oddělit zrno od plev, tak tím už jste to, dle mého, zazdil úplně.

  2. Dovolím si s Vámi ve všem nesouhlasit. To víte inženýr. A docent. Zrovna koncem minulého týdne jsem byl na jisté konferfenci. Oceláři se to jmenovalo. Tam se takových kravin nakecalo. Ve stylu green stell atd. Srandovní je to, že i ti odborníci z průmyslu to prosazovali jenom proto, že vedení to chce, protože prý zákazníci. Smutné poslouchání.

   1. Ale jo. Až baterie dosáhnou energetické hustoty sovnatelné s naftou, stanou se elmobily srovnatelnými s auty-spalováky. Tato vize má samozřejmě řadu úskalí, které překonat nebude jen tak:
    – obrovský příkon nabíjecí sítě
    – značné riziko skokového uvolnění energie z nabitého akumulátoru (=požár/výbuch)
    – ekologické hledisko
    – účinnost procesu využití energie od jejího získání až po spotřebu jízdou je zatím tragická, což souvisí se všemi předešlými body současně

    Do budoucna elektromobily jistou perspektivu mají, ale teprve poté, co se změní dosavadní elektromobilní paradigma. Dokud bude elektromobilita spoléhat převážně na baterie, je to slepá větev, která ovšem jako vedlejší efekt může přinést zajímavé poznatky a řešení. Například to, které formuloval mnou silně neoblíbený cimrman: my jsme tušili, že tudy cesta nevede, a teď jsme si to ověřili v praxi.

    1. Fyzika nás učí, že v každém uhlovodíku je vyšší koncentrace „práceschopných“ elektronů, než v jakémkoli akumulátoru.

      1. Ona ta fyzika nás učí třeba i o tom bájném vodíku.
       Že když se zatraceně stlačí a ochladí až zkapalní, tak že do litru toho kapalného se ho vejde jen 72 gramů. A to energeticky opravdu není mnoho.

       1. A to si napřed musíte ten vodík vychladit kapalným dusíkem, jinak ty změny tlaku ke zkapalnění nepovedou. Ti dva, co to zkomplikovali, se jmenují Thomson a Joule.

    2. „Až baterie dosáhnou energetické hustoty sovnatelné s naftou“… na to se vyloženě těším. Protože kdyby došlo k naplnění těch článků Ústavy ohledně oprávněného odporu, nebude třeba shánět Semtex nebo C4, postačí opatrně vybastlit část akumulátoru z nejbližšího e-čuda. 😀 😀 😀

     Nebudeme se zdržovat takovými maličkostmi, jako je třeba množství potřebné mědi na vinutí a silové rozvody, jak velká je její těžba, kde se těží a zpracovává a kdo to má pod kontrolou. Nebo kde se vezmou supermagnety z prvků vzácných zemi pro ty miliardy silových elektromotorů…

     Ano, dělají to Číňané také – takže totálně debilní to asi není – ale ti to dělají díky svým specifickým problémům a podmínkám. Například, že v přechodném období následujících let nebudou mít dost ropy a rafinérií, aby auto se spalovacím motorem poskytli každému – zatímco
     elektřinu ve velkých megapolích díky jaderným zdrojům zvládnou.

     Jenže, z mnoha důvodů je e-čudo nejméně 10x cenově/provozně horší než normální auto, kdyby ceny včetně externalit nebyly zkreslené. Takže i Žluťáci se časem vrátí do normálu, hlavně až díky spolupáci s Ruskem začne velká těžba ropy a plynu v Arktidě a dalších ložiscích a čínské námořnictvo a čínsko-ruské rakety odstraní nebezpečí zablokování ropného importu ze Středního východu.

     Dnes je Čína největší zákazník Saudů: US Navy by zatím ještě zvládalo zablokovat úžiny a dopravní mořské cesty do Číny, a tím Čínu ropně típnout – protože alternativní ropy z Ruska není pořád dost. To se změní: jednak novou ruskou těžbou, jednak vybudováním obřího čínského námořnictva, které Amíky vykopne ze světových oceánů…

     Pak čínské nadšení pro e-čuda prudce ochladne…

     1. Ano, magnet Nd-Fe-B… Dnes každé japonské auto má tenhle magnet ve startéru – zvyšuje účinnost startéru min. dvojnásobně při relativně rozumné ceně. SmCo5 je sice silnější, ale také nesrovnatelně dražší…

      1. Jojo, první byly ty samarium-kobaltové supermagnety, tenkrát příšerně drahé. Měl jsem s tím silný motorek do RC modelu letadla, asi před 30-ti lety. Jednou jsem s tím křápnul a 25 tisíc bylo v hajzlu… Tyhle magnety totiž tehdy byly neobyčejně křehké.

      2. Jeden čas platilo, že třetina vytěženého kobaltu končila v permanentních magnetech. Ty ovšem pro jednoduchost organizace práce končily v železném šrotu.

  3. Tak se na to zkuste podívat jinak. Za ty peníze, co se nacpaly do dotací na fotovoltaiku by zde už stálo několik Temelínů. A z nich by ta elektřína šla i v noci, když slunce nesvítí. A baterie v automobilu – to je dobrá věc pro druhý automobil do rodiny, kterým budete jezdit okolo komína. A nabíjet jej budete kdy? V noci, když slunce nesvítí?

  4. Fovoltaika je předražená HLAVNĚ díky dotacím Vlastními silami postavíte 5kW elektrárnu (která při troše snahy a plánování) pokryje spotřebu běžného rodinného domu duben-září do 200 000Kč.
   Přít se nechci, podle mne má pan Vidlák viděno v perspektivě pravdu. Je především realista a nevěří vzdušným zámkům. V zimě všichni jsou rádi, že mají alespoň dobité baterie. Nechte Vaše mladé bádat v rozdílech mezi součtovým a fázovým měřením. Ta podmínka nevypínání současných elektráren je důležitá. Zatím jednání jak naší, tak především německé vlády nikoho nepřesvědčuje, že by někomu docházely následky. Sečteno podtrženo, asi se naposledy bude smát pan Vidlák a jemu podobní usilující o max. soběstačnost ve zdrojích. Stačí jediný štempl a čínské elektroauto v ceně Dacie si v EU nekoupíte (něco se vždycky najde, co nebude splňovat). Současná vyšší střední třída tu není navždy, přesun korporátu za levnější energií a jací byli.

   1. Bez baterek ani náhodou. Noci jsou sice krátké ale ten cca 0,5 kW potřebujete i v noci. Jinak přes den i s 5 kW nevíte co s tím, pokud svítí sluníčko.

    1. Citace z AK:
     Německo nesmí vytvářet nadbytečnou kapacitu plynových elektráren, varuje asociace obnovitelných zdrojů
     Tyto elektrárny (plynové) by se používaly pouze v případě, že obnovitelné zdroje energie nebudou schopny dodat dostatek elektřiny v době špičkové poptávky nebo v době, kdy nebude stačit větrná a sluneční energie. Předvídatelná nízká míra využití je jedním z důvodů, proč je v současné době na trhu malá motivace k výstavbě nových plynových elektráren. Vláda proto zavede systém aukcí na finanční podporu, aby zajistila výstavbu elektráren, uvedl již dříve v tomto roce ministr Robert Habeck.

     Chce někdo ještě jasnější důkaz, že se vedoucí představitelé EU a států EU totálně zbláznili ???
     1) Máme ekonomicky rentabilní zdroje energie … tak je ZRUŠÍME a nahradíme fotovoltaickými a větrnými zdroji.
     2) Fotovoltaické a větrné elektrárny nejsou ekonomicky rentabilní … tak je budeme DOTOVAT.
     3) Jenže vítr nefouká pořád a FVE vyrábí v zimě, kdy energie potřebujeme nejvíce, jen 10% z toho co v létě … tak je doplníme tím nejdražším klasickým zdrojem, plynovou elektrárnou.
     4) Jenže plynová elektrárna je proti naší ideologii … tak ji spustíme jen když větrné a fotovoltaické elektrárny nebudou vyrábět dost elektřiny.
     5) Pokud plynová elektrárna nepoběží celý rok, nikdo je nebude chtít stavět a provozovat, protože budou ekonomický nerentabilní … tak je budeme DOTOVAT.

     1. Spousta lidí, včetně těch z politiky (jeden člen německé vlády má příjmení Heil) , v tom má nastrkané své peníze. A ty jim rostou….a rostou a rostou….až jich bude úúúúúúplně nejvíc.
      Otázkou bude co si pak za ně koupí.

    2. Tady je jasny ,ze dojde na slunicko , dela si co chce ,pak neni zadnej spoleh..
     Casto na sviceni kasle a zvolena fotovoltajka je potom na baterky…

   1. Elektrickou pro ježdění kolem
    komína?
    Zvědavý na nový Duster hybrid. Jenže zatím nejsou parametry ani cena.

  5. Fotovoltaiku s akumulací?
   Naturální příjem.
   Zdanit!
   Anebo zřídit státní monopol a znárodnit.
   Jako ČEZ…

  6. Zdravím,

   to jsem rád, ty techniku, že jsi to „alternativě“ vysvětlil. Předpokládám, že máš pocit dobře vykonaného díla.

   Argumentuješ tu Čínou, ale má to jeden drobný zádrhel. Čína do elektrifikace investuje přes 20 let, každý rok spustila 5-8 tepelných elektráren (o výkonu kolem 1GW) několikrát za sebou. Má z čeho to investovat, protože USA a EU přesunulo výrobu tam. Výroba elektrických aut je v Číně levná, protože zde baterie vyrábějí A MAJÍ LEVNOU ENERGII A SUROVINY!!! TO ZDE V EU NENÍ !!!

   To jestli je CATL špička ve výrobě baterií nezpochybňuji, ALE POŘÁD JE ENERGETICKÁ HUSTOTA V BATERIOVÉM ČLÁNKU NIŽŠÍ ENERGETICKÁ HUSTOTA STEJNÉHO OBJEMU BENZINU/NAFTY !!!

   Jenom pro tvoji informaci, staří odborníci se nesmějí, ALE CHYTAJÍ ZA HLAVU. Jediný kdo se směje alternativě jsou mladí, obzvláště ti s titulem MBA (Mladý, Blbý, Ambiciózní).

   Pamatuji jeden článek, kdy si někdo dal práci a spočítal energetickou bilanci při nabíjení 250.000 ks elektrických aut v ČR. Proč 250.000ks? No to je průměrný počet nově prodaných vozů v ČR. Pokud budou všechny tyto vozy nabíjeny v jeden čas, tak instalovaný výkon našich elektráren nabude schopen vyrobit požadované množství energie. A to nebereme v úvahu přenosovou síť, která tu energii musí dodat. To je taky důvod, proč jsou všechny nabíjecí stanice pro vozy (připojené na veřejnou síť) dálkově ovládané/odpojitelné.

   K těm solárním panelům na střeše bych jenom podotknul, že doposud nikdo neví jak dlouho udrží baterie svoji schopnost energetického zdroje (míním tvrdost zdroje), ale osobně tomu více jak 6-8 let nedávám. Předpokládám, že vaši mladí mají baterii. Vzhledem k tomu, že v rodině máme jeden podobný projekt, tak jsem se ptal na záruku vztahující se na baterie. Ta se vztahuje pouze a jenom na funkčnost, NIKOLIV NA KAPACITU !!! To znamená (výklad pro tupější jedince) baterie je funkční i když má jenom 10% (příklad) původní kapacity.

   Předpokládám, že se tvoji mladí těší na finanční příjem z přebytků (předpokládám že mají tuto možnost). Je to tak cca dva týdny zpět, kdy byly všechny malé FVE odpojeny, protože malý odběr a svítilo sluníčko. Za ten den nedostal nikdo nic, smůla. Tak jim vzkazuju, ať se moc netěší. Aspoň nebudou moc zklamaný.

   A malá perlička na závěr. Věděl jsi, že nejpopulárnější a neprodávanější elektrocentrála pro domácí použití v Kalifornii je Honda s konektorem pro dobíjení Tesly? Zkus promyslet proč asi, ty techniku teoretiku.

   1. Cinani se zase moc radi ucili a sou vysledky. Maji ted tu megamonstr prehradu a kdyz jim pro zabavu nekdo do ni snadno picne , kdo vi..
    Plizi se kolem vsude vzdycky nejaky a s umyslama….Elektriny by meli opravdu hodne, ale jen na chvili..
    Dokonce zeme se toci zpomalene z toho..
    A kdo by je porad zivil…

    1. Zeměkoule se zpomaluje činností přílivových elektráren (pracují s energií soustavy Země-Měsíc), ale voda v řekách by svoji energii stejně ztratila (jinak by v řekách tekla voda stále rychleji).

   1. Pánové (dámy neoslovuji, jsou rozumné a do diskuse se nezapojily, vědí, že čemu nerozumí,
    mohou těžko posuzovat),
    tady se ukázalo v přímém přenosu proč je „alternativa“, i když zcela oprávněně poukazuje na spoustu negativních jevů šílené Fialovy vlády, na tom tak, jak je. Už Vám to psal i Hampl: je potřeba se vzdělávat, je potřeba národního obrození.
    Křižík, Kolben, Daněk, ti neskuhrali „to néééjde“, ti řešili problémy a budovali.

    1. Každý nemůže být Kolbenem či Milanem V. A nejsem si jist, že by lidé nebyli vzdělaní aspoň natolik, že by si neuvědomovali jaké národnosti jsou, ke kterému národu přináležejí a přináležet chtějí. Ovšem v kapitalismu oligarchických forem a obsahů mají i lidé s několika vysokýma školama většinově malilinkatou moc, proto je jejich jedinou šancí sdružování se.
     Ale zkuste sem dát aspoň tři body národně-osvobozeneckého chování, jak by jedinec měl konat tak, že bude národně obrozovat. A vedle toho ještě budovat továrnu nebo korporaci minimálně celonárodního významu. A jak ( A KDY!!)se tyto Vámi navrhované činnosti projeví na zvýšení kvality Fialovy vlády…..

     1. Národní obrození=snaha být dobrý, co nejlepší, na světové úrovni, v tom co dělám (třeba zpěv, malování, třeba i fyzika a jiné přírodní vědy, řemeslná dovednost, sportovní výkon, literatura, …..
      Neskučet „to nééjde“.

      1. Děkuji za neodpověď (máme u nás minimálně desítky lidí, kteří dělají svou profesi na světové úrovni…..jak se to projevilo a projevuje v zlepšení kvality Fialovy vlády ?
       Znáte pojem fachidiot ? Dá se vyložit i tak, že jde o člověka vynikajícího v nějakém oboru lidské činnosti, ovšem jeho zóon politicon osciluje kolem nuly (Alef Nula promine) .
       Jinak Kolben byl židovského původu, předpokládám, že se také i hlásil k židovské národnosti, ale to je pouhá spekulace. Co se týče matrikální národnosti, tak byl rakouskouherské. Ale mohl být i československé národnosti. Tož tak asi.

  7. Podle mě je to ostuda. Když příslušník bohatší střední třídy jde žebrat ke státu, který je předlužený a nemá např. na zákonné zvyšování starobních důchodů, aby mu ten stát dal dotace.
   To je slabina té Vaší verze “ pokroku“, vyssávání veřejných peněz.
   Samozřejmě že tím ten stát získává loajalní občany, loajální k “ systémovým“ stranám, jejichž papaláši i papalášky v tom jedou taky.
   Je tragikomické, když lidé s platy pod průměrnou mzdou, přispívají lidem z té Vaší bohatší střední třídy.
   Hlavně že tomu rozumíte, tím můžete oslňovat např. v ČTV, tam to schlamstnou i s těmi oligarchickými a korupčními červy, ještě u toho vesele zachrochtají….

  8. Zanech žvástů, reklamní figuro… V tom svém výlevu Ti chybí spoustadalsich komponent a především STABILNÍ ZDROJE + DISTRIBUČNÍ SÍŤ + LIKVIDACE BATERIÍ + VŠECH CHEMICKÝCH SVINSTEV POTŘEBNÝCH K VÝROBĚ, TĚŽBĚ VŠECH TECH LASKOMIN…
   Speciálně takové nadšené pololháře ( spíše megalháře ) a fanatiky nahrát do dolů na potřebné vzácné kovy, do chemických a metalurgických provozů…
   Aby ten „pokrok“ zažili na vlastní kůži, plíce, játra, vnitřnosti, kosti, atd., aby plně ochutnali dobrodiní elektronizace jako knecht , a ne jako zbohatlický, vykrmený, arogantní, omezený západní zmetek …

  9. Jako kluk jsem takovéhle vize četl v časopisech a vídal i v totalitní televizi.
   Tam vám bylo pohádek!
   Že v roce 2000 roztají všechny ledovce a dvě třetiny souše budou pod vodou.
   Afrika bude světovou obilnicí.
   Lidé budou pracovat 4 hodiny denně a tři dny v týdnu, protože robotizace….
   Místo aut vznášedla a motory na vodíkový pohon.
   Emisní výpalné platí všichni a budou ještě víc, aby ti bohatí mohli dostávat dotovaná auta, kotlíky, soláry, zateplení z poliše z ropy.
   Sněte dál, ale vynechte z toho vašeho experimentu normální lidi.
   Postavte si vlastní město bez našich dotací a ukažte světu, jak to krásně jede samo sebou za svoje peníze.
   Světu mír!

 12. Americký dolar je na začátku svého konce?

  v originále z USA zdroje viz odkaz:https://www.paulcraigroberts.org/2023/05/01/the-us-dollar-is-finished/

  Jste připraveni na vysokou inflaci a kolaps životní úrovně?

  Paul Craig Roberts

  Moc USA byla od druhé světové války založena na její finanční dominanci pramenící z toho, že dolar byl rezervní měnou drženou centrálními bankami namísto zlata. Protože dolar byl měnou používanou k vyřizování účtů mezinárodního obchodu, každá země potřebovala dolary. To zajistilo velkou poptávku po dolarech, aby absorbovaly nabídku dolarů z rostoucího amerického rozpočtu a obchodních deficitů. Ve skutečnosti dolar jako světová rezervní měna umožnila USA platit své účty tiskem peněz.

  V posledních letech Washington zneužívání finanční moci USA, jako jsou sankce vůči Rusku a dalším zemím a krádeže rezerv ruské centrální banky, svět naučil, že Washington používá systém založený na dolarech pro nátlakové účely, aby odepřel jiným zemím nezávislost, zahraniční hospodářské a obchodní politiky. V důsledku toho, jak vysvětluje Pepe Escobar, došlo k rychlému odklonu od používání dolaru jako rezervní měny. Jinými slovy, poptávka po dolarech se zmenšuje. https://www.lewrockwell.com/2023/04/no_author/de-dollarization-kicks-into-high-gear/

  Ale ne zásobování. Zásoba exploduje. Rozpočtové deficity se pohybují v bilionech dolarů, zatímco Federální rezervní systém snižuje ekonomický růst a daňovou základnu a s obchodním deficitem USA nelze nic dělat. Rozhodnutí o offshore americké výrobě bylo rozhodnutím zničující ekonomiku. Zboží, které Apple, Nike, Levi a všechny ostatní vyrábí v Číně a Asii, vstupuje do USA jako dovoz, když je prodáváno v USA. USA, které přesunuly svou výrobu do zahraničí, mají málo na vývoz, aby pokryly obchodní deficit vyplývající z dovozu. Využitím svých obchodních přebytků s USA k nákupu amerických státních dluhopisů cizinci financovali schodek amerického rozpočtu a americké války. Jak země stále více vyrovnávají své obchodní nerovnováhy v jiných měnách, zahraniční poptávka po americkém dluhu klesá.

  Důsledkem je, že nabídka dolarů se zvyšuje, ale poptávka po nich klesá. To znamená pokles směnné hodnoty dolaru, což znamená růst dovozních cen. Nejhorší inflace je způsobena poklesem směnného kurzu měny. Je to inflace, se kterou centrální banka nemůže bojovat vyhazováním lidí z práce.

  Tohle je budoucnost Ameriky, a nemyslím za deset let. Varoval jsem před tímto vývojem, ale prestižní média neinformují o žádných skutečnostech nepřátelských oficiálním narativům, z nichž každý je lež. USA mohou ještě chvíli vydržet tím, že japonské, evropské a britské centrální banky vytisknou své měny, za které mohou nakupovat dolary, a tím zmírnit pokles dolaru. Důsledkem však je, že hodnota těchto měn bude také klesat ve srovnání s těmi mimo dolarový systém. Jinými slovy, bída dolaru se rozšíří po celém impériu.

  Wall Street, chamtiví korporátní manažeři a správní rady a nekompetentní politici ve Washingtonu přesunuli americkou výrobu do offshoru a učinili USA závislými na dovozu. Dále zničili dolar jako světovou rezervní měnu a tím odsoudili dolar k devalvaci vůči jiným měnám, což zničí moc USA.

  1. Roberts s tím přišel kdy?
   V hospodě při občasných, čím dál více vzácných slezinách, se o tomhle bavíme už co pamatuju, od roku 2006.

   1. Jenže tehdy to byly jen henty spiklenecké teorie, ne? Něco jako tvrzení, že Země je placatá/dutá. Protože všichni ti vyvolení nahoře věděli naprosto přesně, že takhle to není a nikdy nebude. Stejně tak všichni ti novináři a nejrůznější experti.

    1. Tehdy to vůbec nebylo téma. Ani v Davosu. Natož pro Klause, Šichtářovou, Švihlíkovou…
     Před tím výprodej zlatých rezerv, na to bylo nutno náročně študovat, to byly hlavy vachmajsterský…

     1. NO Klauzík by měl držet to oné. kdopak těm mlaďochům poradil to prodání zlatého pokladu, co myslíte? A kdo se na to napakoval.

      1. Nikdo me nemuze obvinit ze sympatii ke Klausovi st.
       Ale prodej Cs. zlateho pokladu bych mu nepripisoval.
       To mel na starost (zadny mladoch) Tosovsky, Havluv osobni pritel a financni poradce.
       Vsak ho taky Havel jmenoval urednickym premierem, aby se pak mohl v klidu vratit do tepla CNB.
       A pak byl „za zasluhy“ poslan do mezinarodni banky do Svycarska, kde jsou platy pod pul mega vysmechem. Bydleni a veskere naklady jsou samozrejme hrazeny zvlast.

 13. Bednářová a tak kolem…
  Jednak je to na záznamu, druhak tak je jen nazván onen paragraf, ve kterém je uvedeno více co je trestné.
  Najít, přečíst čemu se vyhnout. Lze se vyjadřovat velmi ostře bez porušení onoho.
  Kromě toho, než názory, emotivní úlevné výlevy, schvalování, popírání…, které jsou obdobou kdysi pronásledovaného rouhání, systém ohrožující jsou nebezpečné jím zamlčované informace. Ne tedy že „Hitler je vůl“ , že „válka není“, což nyní může být trestné, ale nakonec ověřitelné informace, užitečné lidem jak omezit dopad války a vládní politiky na ně, a pro změnu volebních preferencí.
  Více netřeba, netřeba vyhrožovat šibenicí, tu si,… obrazně a metaforicky… vláda přičinlivě staví sama. Úkolem opozice je budovat pozici a čekat na objektivní situaci. O převzetí vlády usilovat ne dříve než většina souřadně myslících občanů pochopí a bude se bouřit proti důsledkům politiky nynější vlády. Aby k tomu došlo,musí být hůř. Bohužel. Ne jen u nás, ale i v EU, především v Německu. Protože pokud, zatím jen u nás, EU sem bude nalévat peníze aby zdejší krizi utlumila.

  K tomu poznámka, technickou komplikací ordinování toho sedativa je naše měna. Že nemáme Euro, jako příkladmo Řecko. Proto tlak na zavedení Eura zde, jako nástroje ovládání.
  Nakonec, zachvátí-li krize celou EU, především Německo a Francii, bude to „zachraň se jak můžeš“.

  Nynější naše situace je obdobná situaci v RVHP a Varšavské smlouvě. Horší v tom, že jsme více integrováni, že daleko horší je hospodářský potenciál, kvantitativně i kvalitativně, s daleko horší pozicí pro osamostatnění se i v případě okolního rozpadu, a potenciál lidský, co se týče úpadku kvalifikace pro klíčové obory, i obecně kulturní.

 14. Holub nám kamsi ulít
  nemáme ani vrabce
  můžem tak leda bulit
  počítat mince v čapce.

  Nemáme ani tu střechu
  v ruce držíme lejno
  z národa hrdých Čechů
  zůstalo žebráků hejno.

  Můžem na pracovní úřad
  nebo níž, o dva metry.
  Kdeže jsou křidýlka kuřat.
  K čemu nám budou svetry.

 15. No vida Vidláku,
  pamatuju, že v době před „kovidem“ jsi na jakoukoliv zmínku o „Klausi Šwábovi“ a jeho vizi o uspořádání světa reagoval se skepsí typu „je to jenom neškodný úředník co jenom blbě kecá“. Už ti došlo, že celá 5-ti koalice (u nás v ČR, v jiných státech na západ od Aše je to to samé) jsou „jeho koně“? Nebo ještě ne?

  1. Podle dnešního blábolu soudě, zatím nedošlo.
   Dost mi to připomíná Felixe Holtzmanna – brečí sice hezky, ale na blbým hrobě!

   1. Zdravím,
    Takto bych to nehodnotil. Článek je skvělí, dle mne. Je to ale pozdě. Takové články měli být publikované před 3/4 až 1/2 rokem.
    Jak už jednou Vidlák psal, “pí. Samková měla pravdu, ale říkala to příliš brzo”. U Vidláka je to opačně.

 16. Vidlák se pohoršil nad současnou politikou, trošku si poplakal nad výsledky, učinil několik výzev za lepší život a to jediné, co by měl udělat, sdělit jak řešit toto nadělení, tak v tomto činění se nějak zasekl.

  Vidláku, pokud nemáte řešení, mlátíte jen prázdnou slámu.

  Tudíž opět výzva, jaké máte řešení?

  Takové to pitomé řešení, že se musí něco nejprve analyzovat, jsou znakem naprosté nekompetence.

  1. věštec.
   K tomu jen tolik,kdyby tato vláda nedělala podle USA not,tak by rychle skončila a to můžu říci i kterákoliv jiná.

    1. A) Polsko nikdy nepůjde proti zájmům USA.
     B) Co tak nepostradatelného vyrábí tento blok, co si nemůže EU koupit jinde, nebo vyrobit sama? A hlavně, kdo vlastní patenty na výrobu všeho podstatného v tomto bloku? A bez exportu (drasticky zatíženého clem) není import surovin, technologií, čipů, …

     1. Valná většina „patentů“ se skládá jenom z jejich čísla konta – Veolia, minoritní vlastníci ČEZ, obchodní řetězce atd.
      „Co tak nepostradatelného vyrábí tento blok, co si nemůže EU koupit jinde, nebo vyrobit sama?“ to je nějakej vtip? Přesně takhle se ptali při zavádění sankcí proti rusku a ještě se z toho nevzpamatovali. Můžou to risknout podruhý.

      Být v nějakým zkurveným spolku jenom ze strachu a kvůli hrozbám, to už tady bylo – protektorát. Myslím, že se to neosvědčilo.

  2. Někdo ty lidi musí vyburcovat, což Vidlák dělá důkladně a není sám. Není jednoduché bojovat se satanovým pacholkem a jít s kůží na trh. Vidlák si zaslouží podpořit a s ním všechny ostatní, kdo bojují (zatím) s větrnými mlýny.
   Prostě Vidlák a s ním mnoho dalších začal brojit za pravdu a práva nás všech a to není málo.

   1. Lidi nevyburcuje Vidlák, vyburcuje je jejich silná nespokojenost. Pocit existenčního ohrožení. Většiny. K tomu je, nyní, daleko. Nedojde-li k „nepředvídaným“ událostem.
    Desetitisíce demonstrujících prakticky nic neznamenají. Nyní jich spíše ubývá. Adaptační kapacita většiny přicucnuté k informačnímu cecku ČT se ještě nevyčerpala.

    1. Nemáte pravdu jen nespokojenost nestačí, vždy v celé historii lid potřeboval sjednotitele a takové dělníky jako vidlák. Samozřejmě to bylo mockrát zneužito ale to už je jiná. Prostě bez takových vidláků to nejde kor v době tak silné mediální masáži.

  3. Ale já mám řešení. Jen Vám se Věštče nelíbí a je pod Vaší rozlišovací schopnost. A tak jen pořád dokolečka dokola (už pět let) melete, že řešení nemám. Tak se s tím konečně smiřte, že ho nemám a běžte štěkat na jiný strom.

   1. Drahý Vidláku,

    dobře, řešní máte, tak je prosím zde uveďte, nebo na toto téma napište článek. Jen na okraj. Řešení typu ať se mají všichni na tomto světě dobře není řešení ale zbožné přání. Uveďte ,jak toho všichni na toto světě chcete dosáhnout. Ne navrhneme, prověříme, pověříme, anylyzujeme, a je jen v prví osobě-UDĚLÁM.

    Do tohoto okamžiku musím stěkat a netáhnou do prdele, abych poukazoval na vaše balamucení čtenářstva fikcena, správněji, lžete.

  4. pro věštec 2 května, 2023 (8:00)

   A jaké řešení máte Vy, věštče? (prosím, to není invektiva, opravdu se ptám)

   1. Drahá Teto,

    řešení sice mám, leč vím, že je nad mé síly. Dokonce vám jej i povím.

    I když mnozí i zde zpochbňují naši materiální podstatu, musíme se s tím smířit a podle toho i jednat.
    Nepomohou nám výzvy, proklamace, politická prohlášení a v žádném případě nám nepomoho politické programy, neb jsou to skutečnosti metafyzické, spíš přání, bez reálného uskutečnění.

    Řešení shledávám ve fyzickém naplnění léty osvědčených kroků našich předků.
    Paradoxně začnu jedním naprosto nemateriálním krokrm a tím je vložení do ústavy nadřazenost našich zákonů nad unijními. Můžeme o tomto kroku pochybovat a dokonce jej i odmítnouut, leč bez rozhodování o tom, co je pro nás výhodné a možnost odmítnout to, ce pro nás naopak výhodné není, je dělící čarou možné výhodnosti-prosperity, nebo podřízenosti s nutnosti dělat to, co je nefunknčí-škodící prosperitě.
    Druhý krok je již více materiální a spočívá v rozhodování ANO/NE.
    JE pro nás jako celek prospěšné koupit si létadla, ANO-koupit, NE-nekoupit.
    Potřebujeme úřad pro dohled nad politickými stranami, ANO-ponechat, NE-zrušit bez náhrady.
    Tímto způsobem bez politického vlivu podrobit náš stát zkoumání.

    No a ktomuto můsíme donutit politické strany a hlavně Vidláka, jenž má v hlavě, jak říkábala moje babička sečku, aby i on měl nevybočitelný směr všech vidláckých úvah do budoucna.

    1. Ale i vodsouzenci k smrti maji pravo si trochu zazvatlat , nez spadne klec a co sme my? /Take it easy/.
     Tuhle zase korejskej president musel zpivat Bidovi ….bye, bye, its american pie…

    2. Ano, řešení můžeme mít plný koš. Ale jsou k ničemu, když je nejsme schopni prosadit.
     A aby jste cokoli byl schopen prosadit, musíte vládnout.

     1. To je dalsi samozrejma vyhoda demokracie , bohac si zajde za bohacem do vlady a pozada vo podporu v nouzi , aspon v miliardach ..
      Vi, ze dostane vic, nez chce..
      Kolik si rozdali v 2008 ,ja nevim , ale ved to nejakej z Wall St. , Paulson a byl stedrej. Nejaky chudy za nim nesli , asi si mysleli ,ze je to zbytecny…
      Aby dostali neco na co z dani platili celej zivot , vsechny lidsky pokoleni a potom jejich deti a potom…
      Pak se vlitne do Iraku , treba , s tim ze , maji demokracii , nemaji tak , se jim poridi..

    3. Pokud nebudete usilovat o získání politické moci, tak ty Vaše nápady nemají ani tu nejmenší šanci z nejmenších, že se kdy uskuteční.
     Ale pózou můžete oslňovat nadále, obávám se ale, že za nějaký krátký čas ochrní a pak zemře. Bo nezájem ostatních.

     1. Nezpochbňuji to, že to, co navrhuji jde realizovat jen přes politickou moc. Poukazuji na to, že žádná strana a ani Vidlák nemá žádný konkretní návrh, jak tu zkázu po Babišovi a Fialovi řešit.
      Pokud očekáváte, že se Babiš v příštím svém vyhraném volebním klání polepší a nastolí jinou politiku než provozoval dosud, pak mám obavy, že budeme, pokud budeme ještě žít, stále omílat jak je to špatné, co by bylo, kdyby atd.
      Nebudu se v tom již pitvat, neb události mají svůj spád a zákonitosti a musíme se jim podřídit.
      Babiš i Fiala se musí historicky znemožnit, pak se může něco změnit.

 17. ČR se připravuje na vlečný stav?

  Narychlo probíhá zesílení mostních konstrukcí.

  Informace z terénu. Nemluvil Fiala, že jsme ve válečném stavu? Pak asi jsme.
  Narychlo se upravují mosty, u kterých se zvedá nosnost pro průjezd těžké techniky. Lidé (řidiči) si toho ani nevšimnou a myslí si, že je to příprava na opravu mostu. No není. Most je vyztužen pomocí nosných mostovek (rámů) a průchodnost je omezena jen pro jedno projíždějící vozidlo. Těch mostů je několik za sebou v sérii. Viz přiložená fotka. Cesta je první třídy lemující polskou hranici. Místo Severní Morava.

  Foto upraveného mostu:
  https://imgway.cz/s/93uQ

  Má někdo jiné vysvětlení?

  A střípky do mozaiky

  Tucker Carlson & host Robert Kennedy Jr.: „Šílené a bezohledné! USA mají na Ukrajině jaderné zbraně“
  https://www.youtube.com/watch?v=bXdBrRZ04pc

  Redaktor Tucker byl pře týdnem vyhozen ze CNN News.

  Ochuzený uran na Ukrajině
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jan-schneider-ochuzeny-uran-na-ukrajine/

  NATO uspořádá největší letecké cvičení
  https://www.ceskenoviny.cz/ukrinform/cesky/zprava.php?id=1087204

  Ale jinak je všechno v pohodě. Nic se neděje. Vše je jedna velká metafora.

  1. Bouře ve sklenici vody, zkrátka jsou to přehnaná tvrzení…

   O zpevnění mostů a vozovek se sice NATO snaží léta, je jen „per huba“, do peněženek a rukou se jim to ještě neráčilo vrazit. Ono to ani dost dobře nejde, při počtu našich řek a říček, v pohraničních horách a kopcích a při velkém množství mostů – stálo by to stovky miliard a vyčerpalo kapacity stavebního a mostního průmyslu nejen u nás na desetiletí. Nejde přitom jen o ty mosty, ale také o přivaděče k nim a vozovky jako takové: tankový dopravník pro Západní přetěžké tanky Abrams, Leopard, Challanger, LeClerk obsazený váží 130 tun, to nějaká směšná výztuha věru nespraví… po průjezdu takové dopravní tankové kolony by z většiny silnic byl tankodrom, pro těžká kolová vozidla v podstatě dále neprůjezdný.

   Tucker Carlson vůbec nemluvil o jaderných zbraních: šlo o komentář jedné amícké vládní blbky, že v jaderné elektrárně Záporoží, kterou hned na počátku SMO obsadili Rusové, se nalézají „americké jaderné technologie“. Dotyčná zjevně netuší, že i Rusové umí stavět jaderné elektrárny; ale je také možné, že v nějakých papírech našla zmínky, že tam amícké firmy kolem Westinghouse dovezly nějaké přístroje a vybavení, které podléhá v USA hlášení, protože se tam pokoušeli nahradit jaderné palivo od ruského TVELu americkým jaderným palivem od Westinghouse, což vyvolává stále potíže – a ZJE byla jednou z testovacích instalací – když je vykopli z Temelína, kde se to nepovedlo, protože se palivo kroutilo a „banánovalo“, takže se dalo vyčerpat jen na zlomek projektovaného použití.

   Ohledně munice s ochuzeným uranem v dodávce tanků Challanger 2 z Britanistánu je to už vážnější: to je opravdu problém, porušující „dvojitou červenou linii“, jak se vyjádřili oficiálně Rusové.

   Letecké cvičení NATO je jenom vyceňování prohnilých zubů Západní polochcíplé bestie, protože proti ruskému PVO/PRO a ruskému letectvu s dálkovými raketami je to k ničemu: předrahé létající cíle. A kdyby se to NATO opravdu chystalo použít proti Rusku, museli by navážet do Evropy obří objemy vojenských zásob pro tato letadla: náhradní díly, přístroje a pozemní vybavení, tisíce leteckých techniků, zásoby paliv, bomb a raket – což se neděje. Bez toho jsou letadla úplně k ničemu. Ale ona jsou Západu k ničemu tak jako tak: protože nemají funkční obranu leteckých základen před ruskými raketami, tím pádem se s tím můžou akorát tak vyfotit…

    1. Nerad informuju dopredu , ale voni nic jinyho neumi a sou cviceny z tech jejich filmu../Herec Cruise umi zahrat jen dve situace , jedna je se nevinne usmivat a druha je vyraz spravedlivyho hnevu , voboji blbe/.
     Nepritel jim nevinnym, co nejsou schopny ani pomyslet , ze by placli mouchu , nepritel jim zpusobi neco strasnyho, voni sou z toho uplne smutny a modli se , ale pak se jich zmocni spravedlivej hnev , ovsem proti jejich vuli , nezabili by ani mouchu, ten hnev se jich zmocni , ovsem zase pouze a jenom, v zajmu miru a lidskych prav a humanity na celym svete , nepritele porazi..
     Ponevadz nic jineho jim nezbyva…To musi kazdej uznat a kdyz neuzna tak uvidi./Nemuze takovej dopadnout dobre./..
     Na to si poridili toho kulturistu a ten nosi rovnou dela,stredni velikosti v ruce. Aby je unes.
     Ted se bada jak na to ,aby rus byl ten nejhorsi a neco spachal..
     Neni to lehky , protoze medvedi umi lecos vycuchat a pak se cynicky posmivaji..
     Vedi svoje a delaji akorat vostudu..Ale jinejm..
     Ta Zacharova /stoji za povsim prvni pismeno v jejim jmene/ se vubec nemuze jmenovat jinak , aby se mohla skodit, uz tim zakazanym pisemenem a se vysmivat , je taky na seznamu tech nejhorsich v Kyjevu. .

   1. Předpokládám, že zrovna vy nejste přehnaně samolibej. Ale přesto předesílám, že to nemyslím ve špatným.
    Udáváte, že obsazený tank má 130 tun. Kolik má neobsazený? 🙂

    1. Obsazený tank a neobsazený tank? To záleží na tom, kolik celkem váží těhotné tankistky… je-li to Leopard 2 z Bundeswehru; jde-li o amícký Abrams, průměrná váha vyžrané transky je nejspíš ještě větší…

     Ovšem řeč byla o tankových přepravnících, což jsou obří návěsy na mnoha kolečkách, ale i tak překonávají povolený tlak na nápravu na našich silnicích mnohokrát… Viz: „tankový dopravník pro Západní přetěžké tanky Abrams, Leopard, Challanger, LeClerk obsazený váží 130 tun“ – myšleno dopravník obsazený tankem… prázdný dopravník s tahačem má kolem 50 tun. Hmotnost těhotných tankistek jsem pro zjednodušení nepřičetl.
     😀

     1. Obsazený dopravník. Jo, já to špatně přečet. Mělo mě taky trknout, že 130 tun už by opravdu byly tanky pro takový ty chlapy, co mají rádi velký věci. Sice snad Němci myslím už takové kolosy vymýšleli, ale ono to je asi blbost už z principu. Oni ale ti Skopčáci jsou dnes zase schopní vymyslet i tank s přebalovacím pultíkem, to jste poznamenal docela věcně. Včetně motoru s tříválcem 900 ccm, co splňuje euro7.
      Každopádně se mi ten obsazenej tank ale líbil, říkal jsem si, jestlipak je to počítáno i s plnou nádrží…

      1. Přirozeně pásový dopravník, ten jsem přesně měl na mysli!
       Samozřejmě přepravník, dnes se mi daří… 🙂

   2. Posilovanim mostu zacal Babis.
    Celkem se o tom i psalo.

    Carlsona jsem presne neslysel, ale uz loni psali dezinformatori, ze jeden blok v Zaporozi meli v gesci Americane, a ukrajinska obsluha tam mela zakaz vstupu.
    A tady na diskuzi nedavno nekdo napsal, ze Ukrajina podepsala smlouvu s Westinghousem na vystavbu jadernych reaktoru, a prvni mel stat v Zaporozi.
    Prodavam, jak jsem koupil, nemam vubec cas to overovat.

    Z Temelina sice pred lety Westinghouse vykopli, ale loni uz s nim zase smlouvu podepsali, a naopak vykopli Rosatom.
    Media se tim chlubila par dni.

    A s temi letadly a nahradnimi dily, pro delsi valku a opakovane bombardovani mate urcite uplnou pravdu.
    Mate asi i pravdu v tom, ze zapad na takvou valku nema ani zbrane ani prostredky.
    Pokud to „vime“ tady, tak to asi vedi i tam.
    Tazke by se muselo jednat o valku kratkou, kdy nahradni dily treba nejsou, protoze staci prvni uder a pak uz se moc letat nemusi.
    Jinymi slovy prvni masivni uder jadernymi zbranemi.
    V USA je porad hodne lidi na vysokych postech, kteri to tlaci. Na youtube je rada videi (od byvalych CIA atd) kteri „naznacuji“, ze Putin by sice rozkaz k odplate vydat mohl, ale ten rozkaz by taky nemusel byt vykonan.
    Nerikam, ze to tak je, ani ze to tak neni.
    Jenom upozornuji na variantu, kdyz nahradnich dilu a udrzby neni treba.

    1. Jj. Posílit mosty, když to platí někdo jiný, no proč ne – i když to je pro tak debilní účely, protože je každému soudnému člověku jasné, že je to válečně stejně k ničemu. Už jen protože nosnost silnic kolem neposílili… stavební firmy vítají každou zakázku.

     To je podobné, jako když bolševik v 80. letech elektrifikoval samoty v pohraničí, a šlo to z peněz na armádu, protože se s těmi domy jakoby počítalo pro případ evakuace civilistů z měst, za války. Zakopání kabelu třeba na naší chalupu stálo tehdy přes 150 tisíc, což bylo jako dneska 3 mega; byl to samozřejmě hlavně šolich, prostě někdo tam měl vliv a měl také takovou chalupu bez elektriky.

    2. Westinghouse měl se svým palivem v Temelíně velké potíže, a nezvládl by vůbec nic, kdyby na tom nespolupracovali naši experti, kteří to uvedli do funkčního stavu – dokonce kvůli tomu museli postavit v Plzni ve Škodovce novou halu s modelem reaktoru, kde to zkoušeli. Ale i tak se palivo nedalo vyčerpat úplně, takže bylo v porovnání s tím ruským provozně o hodně dražší…

     Od té doby ale uplynulo 20 let, a politický tlak je navíc mnohem silnější… takže už to možná ve Westinghouse technicky zvládli nebo to holt vyjde dráž jako tehdy. Každopádně, funkčnost reaktoru to při správném použití a kontrolách neohrožuje – jinak by i tenkrát u nás v Temelíně nepovolili ani ty testy a zkušební provoz.

     S těmi letadly je to nesmysl i tak, protože překvapivý první úder by se nedělal pomalými letadly a pomalými podzvukovými křídlatými střelami, ale mnohem rychlejšími raketami, jinak by to nemělo vůbec žádný smysl. To prostě nejsou zbraně prvního úderu, je to celé pitomost…

     Navíc, možnost obojího proniknout ruskými sítěmi PVO/PRO někam k „zajímavým cílům“ je prakticky nulová…

    3. Já mám hodně vážný výhrady k těm jaderným zbraním. Prvoúderové, preventivní, taktické, lokální, to všechno jsou naprosto ne-přídavný jména, protože proti jaderné mocnosti to takovým způsobem prostě nejde. Stejně tak si neumím představit (sice můžu mít malou představivost, ale i tak), že by na to Rusko neodpovědělo. Jakmile by se někde udělal nějaký hříbek, bylo by vymalováno, protože by se to rozjelo naplno včetně použití ostatních ZHN. Kromě všeho ostatního i proto, že nechat to bez odpovědi by byl precedens do budoucna, který Rusko nemůže z principiálních důvodů připustit.
     Takže jádro nebrat! Jde o úplatek protislužbou!

 18. Někdo v Českém rozhlase háže kamínky do soukolí.
  Na titulní stránce https://www.mujrozhlas.cz/
  George Orwell: 1984. Vize totalitní společnosti v dramatizaci slavného antiutopického románu
  https://www.mujrozhlas.cz/radioserial/george-orwell-1984-vize-totalitni-spolecnosti-v-dramatizaci-slavneho-antiutopickeho
  Devítidílný rozhlasový seriál 1984 je zpracováním stejnojmenného románu britského spisovatele George Orwella, který v něm vytvořil svět řízený totalitní mocí, před níž není úniku. Všechny díly najdete na webu on-line ode dne vysílání do 1. července 2023.

  Příjemný poslech

  1. 5 minut jsem to poslouchal a nedal jsem to, podle mě se to nedá poslouchat. Přitom knížka je skvělá a krásně popisuje dnešní dobu. Možná to je ten kámen úrazu, a je potřeba lidi odradit od poslouchání takového “ braku “ něco takového by se od ČT rozhlas dalo očekávat….

  2. Vltavu poslouchá minimum lidí. Pustí to, málo lidí si to poslechne a nikdo nemůže říci, že se to bojí pustit.

 19. Vše je na té nejlepší cestě. 5-ti demolice nevynechá jedinou příležitost, jak cokoliv zkazit, zničit nebo alespoň pošpinit a znectít. Když má člověk dojem, že větší šílenost už nejde vymyslet, přijdou s něčím tak nehorázně absurdním, sprostým a zločineckým, že se to vymyká hodnocení.

  Na displejích našeho modernizovaného Titaniku svítí už měsíce místo číslic „Error“ coby indikace přetečení, ručičky analogových přístrojů jsou dávno omotané kolem dorazů a červený poplach se změnil v hnědý (TM Red Dwarf). Tlupa vládních opičáků stále předstírá nějaké řízení korábu, což jim stejně nikdo nevěří, ani jejich vlastní. I v první třídě začínají cestující nenápadně počítat záchranné čluny, ačkoliv kapela stále ještě hraje a taneční parket je skoro plný.

  A takhle my tady žijem. Žumpy do toho vřeští směs nejrůznějších hloupostí, jásavě předkládaných absurdit, to vše doprovází odporná hudba, evokující nacistické vítězné pochody: Bomben, bomben auf Engelland Russia.

  Prezident Guma IQ107 se koří vrchnímu ukrošskému náckovi, jehož hlavní poradce Michail Podoljak ve stejné chvíli vesele pronáší další moudra o konečném řešení ruské otázky a lituje, že se s vyhlazováním ruského živlu nezačalo hned naplno, když to ještě šlo lépe a bez blbých kydů ze světa; čímž zjevně myslel většinu světa mimo USA a Západ, protože odtamtud se proti vraždění ruských civilistů, tažení proti ruštině a ruské kultuře etc neozvalo vůbec nic.

  A proč taky? Oni s tím totiž ve Fašingtonu a Londonabádu a jejich Bruseli plně souhlasí, jen to nesmí říct takhle na plnou hubu, když ještě nerehabilitovali Hitlera a jeho melody boys, to bude až další krok. Áda to přece myslel dobře, a bojoval u Stalingradu za Prahu – když byla německá vojska kousek od Moskvy zákeřně a nevyprovokovaně přepadena ruskými židobolševiky.

  Stejně jako banderonacistické útočné jednotky před vpádem na Donbass 24.2.2022, ti také byli zákeřně přepadeni, chudáčci – a to se jim ta dělostřelecká příprava útoku tak době vedla, Západní Wunderwaffen už byly nachystány a smlouvy o podpoře a léčení ukrošských hrdinů v ČR podepsány.

  Netřeba skuhrat, že se nic neděje: protože děje. Ale vše se musí patřičně natlakovat, než kotel vybuchne. Nejhorší ze všeho je dělat věci předčasně – nejen předčasná ejakulace je fatální chyba. Vše jde vlastně dobře: nemáte chleba, jezte koláče chrousty! Steinerova ofenzíva se blíží každým dnem… Jízda Valkýr také bude.

   1. 😀
    5-ti demoliční výtečníci se budou moci prohlásit za disidenty, kteří škodili libodemo totalitě shora. V tom jim půjde těžko oponovat, protože nikdo nepřisypal systému více písku do koleček než oni. Což jim ale bude houby platné, protože kdo z nich neprchne včas, ozdobí zřejmě kandelábry – dělají pro to úplně Fšecko.

    1. Otázkou začíná zbývat, zdali to vůbec jde v tomhle systému lépe, když jsou parametry dány, zejména zvnějšku, tak, jak jsou dány. Tedy volte si, koho chcete, my stejně nakonec dosáhneme toho, že budou všichni pět unisono tu naši emericko-unijní.

     1. Obzalovany Vrable povstante. Soudce:
      Vy mi nebudete tady tvrdit , ze jste nerekl to , z ceho jste obzalovan.
      Soud musi vedet nejlip z ceho jste obzalovan a co jste rekl , nebo nerekl.
      Soud posoudil vas pripad dle zakona a rozhodl, ze to co jste nerekl ,bylo jen proto, ze si to myslite a ze jste jeste nemel prilezitost.
      Vy by ste to urcite rekl drive ci pozdeji a proto jmenem republiky vas soud odsuzuje k spravedlivemu trestu odneti..

      Jsem proti tomu abychom byli nazyvani dezolati ,protoze nejsme a protoze nejaka spatna vlada..
      Nyni se prikazuje , ze muz je nekdo kdo strika sperma.
      Naklepavani rizku se odehrava tim smerem..
      Za chvili budeme nejaci , kteri dychaji vzduch a tim skodi /v zadnym pripade lidi , nebo clovek /a takovy skudce odstranit ,pak neni problem..
      To je umysl demokratu.

      Cast opozice dochtoru velmi a eustale krici , ze vlada je spatna a tim pomahaji a spolupracuji s vladou odpoutat pozornost a zaclanet od veci podstatnych.
      Ktera ma tohle na starosti , zakryt ty skutecne skudce. Pistenim na loutky.
      Do EU proudi miliony rocne arabu a africanu , ty dostavaji vsechno.
      Zpusobuji vselijake skody.
      Z druhe strany zase milionu ukru , kteri uprchli z obrany sve zeme a nebo uprchli ,aby nemuseli praci pomahat sve zemi…
      Jen mala cast U. je nebezpecna. Asi 20%.
      Takze dostavaji stedre od evropanu , skodi U. a to je v poradku a nevadi to vubec nikomu…/ dostavaji miliardy v EU a sve zemi nepomahaji a naopak/.
      Evropani a EU , musi davat jeste na pomoc vsecko Ukrajine navic v miliardach…/Miliony ukru nemusi vubec nic/.
      Dale jsou z tech pricin protesty, jako v Parizi , kdy demonstranti vidi co bude a v prubehu nici…
      Ted otazka , je na programu zniceni EU a U. zaroven.
      Nebo tady nektere zeme maji prednost..
      Utok na potrubi ,jakoby EU byla ve valce taky s Usa.
      Nemusim udavat fakta priklady , kazdej to muze videt sam.
      Dabelska demokracie.
      Protestujici neco znici a vlada je necha protoze pomahaji EU v zameru znicit stat a EU?
      Jako mnozstvi policie a vybaveni a vydani ,jde do desitek milionu zase na poskozeni statu..
      Neustale hystericky pisteni na vladu , ktera je jen mala soucast deni v EU ,je jen v jejich uzkym zajmu..Nic se nemuze zmenit.
      V zadnym pripade by nenapodobili Orbana..Aspon trochu..
      K nicemu dulezitemu se nevyjadrili.
      Myslim, ze by p. Vidlak mel trochu zmirnit sve , aspon verejne zavislosti na tech dochtorech , nez se veci vyjasni..
      V zajmu sirsi verejnosti a zlepseni , predkladam k posouzeni..

   1. No tak podle počtu připomínek různých výročí, vysílaných dokumentů v TV, vydávaných knih a různých strategických her, kde se nejvíce hraje právě za tu německou stranu, už o něm bude zveřejněno málem více než o Ježíšovi. Svatořečení právě probíhá.

   2. Na you tube se to jen hemzi , deniky fasistu z valky v SSSR, pameti a vypovedi fasistickych generalu , jak valcili atd. , to byste se divil, co toho je a hlavne vo jen nekterych valkach..
    Da se lecos uhodnout. Nebo tuny zavadnych knih vyhazovany z knihoven ,pak vite na beton ,ze se neco chysta..

    1. To musí být nějaká odporná proruská propaganda, ne? Vždyť už nám blahé paměti jeden z otců zakladatelů českého kapitalismu devadesátkového střihu Kočárník vykládal v televizi, že není umění vyrobit, ale prodat. Takže to bude cajk. Evropa jistě vyrobí, není problém.

 20. A mám vážnou obavu, že nyní to nepůjde bez mrtvol. Všichni, ti co se “zasloužili o stát”, od buzno-cempera, přes porno-jandu, bonzáko-kroupu, usa-fishera, vyžraného dezinfo-klímu, po nejvyšší vrchnost s fijalou a dalšími podržtaškamy, si zaslouží exekuci. Ne, rychlou smrt dávkou samopalu ala Nicolas Čaučesko, ale řádné krvavé středověké představení. Popravu, na kterou se dalších 400 let nezapomene, sic přirovnání kulhá, tehdy popravili elitu, nyní jsou na řadě jelita.
  Co, jelita, to je ještě lichotka vzhledem k tomu co všechno a na jak dlouho stihli pokazit, k jejich pojmenování chybí slušná slova, neměl by ale chybět pan Mydlář…

  Zatím jejich dílo zmaru na český lid dopadá pomalu, odsouzených za řeči proti vrchnosti je také zatím jen trochu, teprve první nešťastníci platí za nedoplatky za energie stotisícové částky, ale až to udeří plnou silou, nesmí nikdo z těch “zasloužilých” uniknout.

  A ten dopad bude zlý, moc zlý a tvrdý, nelze mu ujít. Šlo ho zmírnit, nebo odsouvat v čase, ale ti současní vládnoucí dementi skutečně radí, nemáte-li na chleba, jezte koláče, tak si jiný osud než ta dáma, které je tento výrok připisován nezaslouží.

  1. Nebyl bych tak přísný, úplně by postačilo zabavení veškerého majetku a dlouhodobý, v některých případech doživotní pobyt v jednoduchých staveních, spíše boudách, které by si sami postavili, pěkně ve svižném tempu, poháněni nerudnými dozorci. Nepochybuji, že zájem o práci takového dozorce by mnohonásobně převýšil jejich potřebný počet… Jako inspirační zdroj se nabízí zbouraný tábor v Letech. Studená voda, teplo, jen když si zatopí, žádné posilovny, televize, ani jiné vymoženosti, známé ze současných fešáckých kriminálů.

   Soudím, že to by byl mimořádně vhodný trest – po tučných letech, strávených v hojnosti, by následovala léta hubená… Velmi hubená.

   1. Pokud by šlo jen o mě, pak možná.
    Oni ale páchají zvěrstva i na pokoleních budoucích. Od nevzdělávání přes inkluse přes genderismus po změny pohlaví v dětském věku, od odstřihování se od dostupných energií po enormní zadlužování státu po huntování veškerého hospodářství, po aktuální intenzivní zatahování do cizích válek.
    Vrací nás i děti do středověku, proto středověké tresty. Takové tresty, že ani za deset generací nikdo nezapomene.

    1. Tak vylamat kus kamenolomu na novu cestu holymi rukami by tiez nebol tak uplne marny trest … a pridely stravy podla naplenia normy … vsak aky osud oni nachysatli nasim detom bez energii?

     1. Práce v kamenolomu, budiž, ale jen do té doby než na Staroměstském náměstí bude znovu stát bytelné pódium. Ten výjev, co se tam musí odehrát před zraky národa, musí být znovu tak děsivý, aby už nikdy nikoho ani náhodou nenapadlo jednat takto proti svému lidu.

      Aby už žádný ústavní soudce neohýbal zákon tak, aby volby vyhrála menšina.
      Aby žádný žádná vláda nebyla další protektorátní.
      Aby žádný hejhula neměl chuť cenzurovat a udávat.
      Aby nás nikdo nezatahoval do zbytečných válek.
      Aby…

      1. Bohužel, to popraviště by muselo být obrovské. Protože 2/3 z toho, co tu popisujeme jsou špatné vlastnosti lidí, našich obyčejných spoluobčanů, které s projeví v okamžiku, kdy to okolnosti dovolí. Přísloví: Příležitost dělá zloděje!
       Teta Karla mě zase znecti…

       1. Ani zvířecký strach z krutých následků tomu nezabrání. Když ve středověku veřejně věšeli kapesní zloděje, jejich kolegové okrádali publiku, které se na to přišlo podívat.
        Takže spousta vznešených nebo vzrušených slov je naprosto zbytečných.

   2. Ja myslim na nejakou dalsi epidemii , pac se ta posledni povedla..
    Aby na zacatku ,kazdej zvlast byl porad doma./Kdyz sou spolu tak zlobej/..
    Dovoz potravin , ktery voni nam vyberou. To uz zacalo.
    S nama zachazeji hur ,nez s jinejma , to se pozna s tim obilim , jiny to zrat nemusej , elektrina taky, sme vybrany na horsi potrestani a kdo vi za co?

  2. Vy si vážně myslíte, že by byli výše jmenovaní schopni si postavit vlastníma rukama něco, co by vydrželo stát déle než pět minut ? Obávám se, že máte o našich „představitelích“ příliš optimistické představy.

   1. Nám to může být jedno, my bychom v tom nebydleli. A jestli bude zima a mokro té současné vládní svoloči, je mi úplně u p.. úplně jedno.

  3. 27 “českých pánů“ z nichž páni byli tři, navíc německý mluvící, několik rytířů, a většina měšťané? O hlavu zkráceno čtyřiadvacet, tři měšťané oběšeni.
   Ta pohádka spolu s dalšími „tři sta let jsme trpěli…“ dosahuje kvality katolické o Nepomuckém.

   1. A co masívní rozkradení majetku protestantů, jemuž se ani se zdaleka neblíží „privatizace“ po kabátovém hadráku?
    Co odchod desetitisíců lidí, převážně inteligence, do exilu?

    1. 1500 vozu plne nalozenych nam ukradli zbozny protestanskych svedove.
     To nebylo dost , tak este dalsich 700 vozu, potom..
     Z toho uloupenyho nam poradaji vystavy u nas..

   2. Vyhrali ,panove , sice soutez v hodu mistodrzitelema z vokna, nezaridili si lid ale pod voknem, ale v dalsich disciplinach nevydrzeli do finise ,nesehnali si sponzora….
    Svoboda ,velkej atlet a vitez a taky selhal s Cernochovou ,musel do souteze v prespolnim behu, misto jiny ,kolem ministerskyho kresla …
    V disciplne sprintu nabihani si na mec sice vyhral Valdstejn, ale nevydrzel do zaveru.
    Myslel si , ze to ma s cisarem sichr,…Ale trenink asi nebyl ,nebo trener nejlepsi….
    Heydrich a prikladnej sportsman /zadnej Svoboda/ ,lecos vedel a myslel si , ze vi vic nez jiny , kdyz dva britove dodany ve Venlo , zpivali jako kanari…
    Pravda je tezky zjistit dyz zpivaji ,jestli to nekdy neni falesne..A neduverovat premrstene , zadnej sportovec to nesmi..
    V jeho funkci zase mistodrzitele moh kazdej videt, na rozdil vod nej , ze mu z nebe padali skoro kazdej den parasutisti z letadel /jako v soutezi vo Zlatou prilbu/, na jeho mistodrzitelsky uzemi a nejak to nesportovne zanedbal..
    V sermu savli vyhraval ,ale v strelbe na terc , zaskocenej ,se netrefil , upad mu zasobnik , trasli se mu ruce a tak skoncil , jako sportovec delal nejdriv lepsi dojem..
    U kterejch tech para , se nedalo uhodnout a vedet jakou maji naladu a kdyz jestli spatnou, tak na koho…
    .Ale Hydrich nedbal vo nalady , vedel ,ze jako vyzvedac vi svoje a vic / ze sou na jinyho/ , a taky jeste vo svoje kuncafty asi , lepsi receny , v kolektivu asi taky nebyl prilis oblibenej..
    Pak sou ty veci mezi nebem a zemi a nechteji dat vo sobe vedet..
    Stran Valdstejna ,ten se prihlasil do souteze nejdriv , kdo prihraje cisarovi vic zlataku na valky ..
    Bidne ,jako amateur si nevsim , ze se moc snazi a prohraval.
    Pucoval a rad ale az moc a cisar prihravky hrabal a hrabal , az nemel na splatky.
    Nevadilo , ze v jizde na koni kolem jeste vyhraval velky bitvy.
    Prachy sou sichr ,nejdriv..
    Tady se skrejva pouceni , jeden potrebuje bejt profik..
    Kdyz pucovat se musi umet , sou rodiny , co v tom soutezi cely staleti a prezijou..

 21. Nedávno jsem sem psal, že v pondělí budeme stánkařit. Neboli postavíme ve městě na chvíli petiční stánek. Energie, svoboda slova, bezpečnost a zahraniční politika. 4 petice, co půjdou do parlamentu. Celkový počet podpisů uvádět nebudu, protože už mě nebaví číst, jak je to všechno k ničemu, obzvlášť pak nějaký podpisy.
  Menší město, bez předchozí inzerce, že něco takového bude. Jen byly hned vedle nějaký kolotoče a tak. Vycházelo to 2 podpisy za minutu. Celkový počet děleno časem. A nebylo automaticky, že každej hned podepsal všechny. Nestál tam ten stánek moc dlouho protože bylo nutno jej pak zabalit a odvézt jinam, kde na něj čekali.

  Takže zájem mezi lidmi je, ne, že není. Až to do toho parlamentu přijde, poslanci si s tím…, kdo chce, může sem připsat, že chachá, vždyť to je přeci jasný. No ovšem, že je to jasný. To víme i my, co jsme od chytrejch hloupější. Vyposlechnou (jestli tam některej vůbec bude) si petičního delegáta a bude hotovo. Asi nějaký zápis se udělá, to oni myslím musí, pak to půjde k ledu.
  Jenže ono to celý není zas tolik jasný. Nejde o nějaký poslance, na ty vyje Bílej Tesák. Zazní to na půdě parlamentu, tzn. tam, kde se to „nesmí“. Takže jestli někdo náhodou půjde kolem ve svý obci, když to tam zrovna bude, ať to taky podepíše. Tuším do 14.5. to bude kolovat po městech a obcích. Nevím, schválně se ani nebudu dívat a pak sem psát, jestli na stránkách PRO je nějaký rozpis. Komu to za to stojí, ať se koukne sám, nebo si to nějak zjistí. Je to známka aktivity. Kdo tak ještě neučinil, ať konečně opustit svůj majestátní The Supersonic Couch. Jde o tuhle zemi. Ať si to konečně připustí co nejvíc lidí. Nepadne tím režim, to už jsem říkal, že i my hloupější víme. Stačí, když se nakonec podaří aspoň něco. Úroveň sraček se třeba z úrovně 100 sníží na úroveň 95. To snížení o 5 procentních bodů za to stojí? Ano, stojí.

  Na závěr jsem ještě chtěl napsat, že jsem si za to pochopitelně nechal zaplatit desítečku z bočních peněz, ale nechci se dostat do řečí, tak to raději psát nebudu…

 22. Kdo měl v 89 cca 10 let, nebyl do života “poznamenaný” socialismem. To jsou dnes lidé na vrcholu sil, 40-45 let. Třeba učitelé. Debilizace školství započala ihned počátkem devasesátek. Už učitelé jsou debilizovaní a připravují debílky voliče, nezpůsobilé života bez elektřiny a internetu. Tahle masa voličů zvítězí a důchodci se budou muset postarat sami o sebe.
  BLBÉ DĚTI = MALÉ DŮCHODY. Je to tady a bude hůř. Mladí si nenechají kecat do svých kreténských vizí.

  1. Je přesvědčí, až když nebudou mít svůj nový model i-phone, protože utratí za jídlo, bydlení atd. Tedy až zchudnou. Chudina bývá revoluční, nemá už co ztratit, zazobanci ne, proč taky. A budou hledat viníky. Nás, staříky a stařenky. Že jsme málo ušetřili.
   Je o tom pěkná básnička. Dědova mísa se jmenuje. Napsal ji nějaký Neruda.
   Je tam všechno – i naučení.

     1. Vnukova mísa je z plastu
      dřevěná lyžka z lípy
      oči kalné od chlastu
      ve rtu rýha od pípy.

      Zajde do armády spásy
      kýpnou mu do misky šlichtu.
      Dá z huby slepené vlasy.
      Nikdy nešel na šichtu.

      V kapse má starý alkatel
      co ukrad staré babce.
      Neviděl ani pakatel.
      Kabelku ukrad šlapce.

   1. Se rikal na sklonku sociku vtip ; Vite na koho jsou komuniste nejvic nasrani ? Na prvni republiku, protoze jim nechala zasoby jen na 40 let 🙂

    1. To musely byt obrovsky sklady zasob, že se z nich postavilo vsechno pocinaje prehradama, atomovkama a konce kralikarnama, klobouk dolu co vsechno stihli za tech par let medzi 1. a 2. valkou. Mel byste mozna trochu hledat, snad jeste neco zustalo a mohli bychom treba zase zacit budovat

     1. Ty zásoby vypadly jako továrna, kde je vybavení z první republiky a žádný nový. Prožralo se to, co mělo být na modernizace.

      To je něco jako když cikánská rodina topí podlahama nebo dnešní vláda ruší pošty a prodává jejich majetek.

      Nechte to koňovi. Přece se nebudete mučit studiem ekonomie.

      1. Myslíte, to prožrání od roku 1989?
       Já tedy nevím pocházím z městečka, kde se nová továrna na výrobu lustrů postavila v roce 1974. Teď bydlím ve městě , kde se v 70 letech postavila velká textilka (po roce 2000 skončila). Jinak jsou to kecy, neznám jedinou fabriku, která dělala na prvorepublikových strojích, tak možná ještě během 50 let.
       Řekněte velícímu důstojníkovi ať vybere někoho lepšího.

       1. Já znám, ale šlo o velké kvalitní stroje, které nebylo třeba nahrazovat, bývalo by to bylo plýtvání. Samozřejmě to byla výjímka.

     2. Podivejte se na veci asi takhle. My sme pracovity a radi praci tvorime a budujeme novy…
      Zalar narodu byl hlavne v germanskym rasismu, jinak kazdej skoro tovarys pobihal po Evrope a vocumoval tam, kde co lita a taky co nelita , aby potom doma neco udelal.
      Tedy meli jsme moznosti a prostor to je nejvic dulezity..
      Dale poloha zeme ,reky,nerosty atd. pomohla urcit ,ze ten prumysl a technologickej vyvoj bude u nas..
      Ze u nas investovali bohaci jen tohle dokazuje.
      A co dokazali germansky nadlidi , admin ve Vidni ,/kaspary/ a koralky v Jablonci , svetovy vyrobky skla z nasich, ale tvurcu , navrharu !!!
      German je praktickej celorocne ,technicky v detailech vynika ale nema a je zavislej na tvurcich schopnostech…
      Ale my sme najednou meli vice nez pet vyroben aut a s nasi aerovkou vzduchem chlazenou , se nasi projizdeli z niceho nic bez problemu, pres Saharu …
      Ze z toho byl german vypatlanej zavisti je pochopitelny a ze vedel ,ze nas /a Slovany/musi znicit, taky..S pomoci zapadu..
      Taky proto nas musej drzet pri zdi..
      Putin dal rusovi moznosti a prostor a udelali neuveritelnej skok dopredu.
      Taky tim , ze ty predesly akademici odesli z Ruska , skodit na zapad.
      /Tohle si malokdo uvedomi/..
      Po prvni valce bylo nadseni , ze mame samostatnost , coz byl podvod.
      Kterej kazdej prehlizel s tim, ze se to zlepsi../S germanem nikdy/.
      Ale zkvetali sme s povalecny konjuktury , kdy se zase buduje a zbroji , protoze bohaci se z valek neuveritelne napakujou a pakujou se dal..
      Lidi chteji zniceny vybudovat..Dat vsechno do poradku a vesi se jim na nos ze valka byla uplne a zarucene posledni..
      Po ty druhy sme meli zase vyhodnou pozici , ani bolsevik to nemoh zkazit a hlavne udelal dobre ,ze ustupoval.. ..
      Budovala Cina ,Asie , St.Vychod a my sme byli levny..
      Dnes se to opakuje , potreba valky se napakovat a konjuktura..
      Nechtel bych bejt Putinem kdyz se rozhodoval..
      Ale rusky bohaci se pakujou a lidi trochu , sou spokojeny..
      A tyhle akademikove ekonomie nemaji tak zhoubnej vliv na rusky hospodarstvi.. A kdyz na neco zapomneli , koupej to jinde..
      To se projevilo i v tom , ze svet jsou spojeny nadoby z velky casti existuje spolecna zavislost ,ale rus z toho neucebnicove, nezavisle na pouckach vybruslil..A tim se vsecky pouckovy profesorsky dochtori , akademici zapadu sekli..
      Neco sem tam rusove podelali /to je samozrejmy/, akademicky generalove ,co povysili v miru a byli nahrazeny tema co se vyznaj ve valkach a maji k tomu jeste schopnosti a talenty ,co se v zadny skole nenajde a navic potlacuje..
      Tedy museli zapomenout na poucky z valecnejch ucilist a akademii a pracovat a to znamena se rychle zorientovat a na pochodu se ucit provadet akce a plany s velkou davkou skutecnosti a v praxi a z praxe ..
      Tedy odhad , co je mozny a co mirovej general neumi..
      Rus ma proto porad nejlepsi generaly na svete, kterejm se nikdo nevyrovna..
      Kdo veli Wagnerum , nevime , rychlej postup v Bachmutu , zcela bezprikladnej , pres opevneni a hrdinskej odpor obrancu v bitvach s doslova revolucnimi ,novymi taktikami ,nema obdoby..
      Nema srovnani s konflikty jinejch , ktery sme videli v posledni dobe..
      A sme videli jak ty helikoptery litaji pryc ..A nechavaji davy …

      1. Analytik Simplicius hovori, ze Prigozin je len „hovorca“ Wagnerovcov a ti su riadeni ruskymi armadnymi predstavitelmi, konkretnym velitelom je podla neho:s kodovym nazvom Lotus, or Lotos in Russian: narodeny Anton Yelizarov v Rostove
       V skratke rusky vojensky dostojnik, studoval na ruskej akademii v 90.rokoch, vratane Suvorov Military Guards Ulyanovsk School and Ryazan Airborne School. Sluzil u armady aj GRU. Neskor odisiel do Wagnera a sluzil v Syrii, CAR a Lybii. Evidentne ma stale kontakty s GRU a zrejme aj s generalnym stabom (to mi vychadza z toho, ze maju na pridel Kalibre aj Iskandery). Prigozin nema vojenske vzdelanie a defacto ani ziaden vojensky vycvik ci skusenost z predchadzajuceho obdobia. Ale trolovat je super a samozrejme nemozno mu upriet vlastenectvo, ktore dokazuje krvou aj psychikou v boji.

    2. Je zajímavé, kdo některé ty vtipy připravoval. Kdo věří, že to bylo všechno spontánní, je hodně naivní. Vtipy totiž patří mezi nejúčinnější (a absolutně nenápadné) prostředky propagandy.
     Já si řadu z nich pamatuju, protože byly skutečně hodně vtipné. To, že jsme při jejich poslechu měli spíš plakat, se ukázalo až později.
     Řada z nich ale byla zcela zjevně lživých, jako třeba ten Váš.
     Copak se tu v republice postavilo opravdu nového za posledních cca 30 let? Přitom trvalého, co se nedá odvézt za pár týdnů, anebo jednoduše odepsat, protože to nemá žádnou cenu?
     Zlikvidováno toho ale bylo mnoho, velmi mnoho.

   2. Je to přesně naopak.

    Chudina pořád ještě může ztratit svoje životy.

    Revoluční jsou zpovykovaní zazobanci.

    Marx, Lenin a Trotský nebyli chudina. V 89 to nebyla chudina, ale děti papalášů z KU a uměleckejch škol. Woke a BLM dělají zazobanci.

    Chudina tu totiž byla vždy a nic se nezměnilo, to jen panstvo nikdy neslyšelo o statisících exekucí. Chudina má dost starostí se svým přežitím a sere se na ni, jinak by tu byla revoluce pořád.

    Konec konců, Rajchl je podnikatel a studovanej právník a tenhle web je podnikatele.

    1. Panstvo. Za socíku generální ředitel Vítkovic měl dvoj anž čtyřnásobný plat než dělník. V té době mely Vítkovice asi 45 tisíc zaměstnanců. Jako jedni z mála ve světě umeli iklikové hřídele pro lodní motory, měli jadernou divizi…
     Možná jste měl na mysli pingle, zelináře, řezníky, vekskláky anebo nase umělce. Například Horáček.
     NA wiki to tak úplně vyčerpávající není: https://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Hor%C3%A1%C4%8Dek. Třeba tam chybí, kde vzal peníze ne založení sázkové společnosti Fortuna. Ale zkušenosti z hazardu uměl využít, jen co je pravda. Zajímavé je, že září 1981 ho Státní bezpečnost zaregistrovala jako kandidáta tajné spolupráce, krycí jméno Sázkař, číslo svazku u StB 746 229. Agentem se ale nestal a v dubnu 1984 jeho svazek StB uložila do archivu. Od října 1987 až do Sametové revoluce ho sledovala Státní bezpečnost jako prověřovanou osobu. Během revoluce byl jeho svazek zničen. Proč asi.

  2. Kecy Ládíku, měl jsem věk a z pohledu „bruselských marxistů“ jsem poznamenán, protože ten systém místama dojížděl další roky, takže lidi ještě zažili a hlavně bylo sdělováno dětem co se změnilo a co je naprd.

   Teď co je jim 10 let začínají teprve být ti „nepoznamenaní“ 😉

  3. Blbe deti a hodne smeti ,
   duchody zkrati..
   Zapada zestarle slunce ,
   za hrobem ,na souvrati..
   /Nechce se divat na ty blbce/.

   Mladi keca,
   kretenskych vizi ,
   stara breca ,
   na trhu ,
   backory nabizi…
   Hladem ztraci rovnovahu…

   Bez stavy *
   a internetu ,
   jinej ti vodved Betu,
   lehas do travy ,
   tma vecna, unavi..
   Hvezdy na nebi nemocne ,neuzdravi..

   Muze za to Ladik , inspirace je z jeho prispevku /nastartovaly to poetickou licenci ,blbe deti…/*Bez stavy je bez elektriny/. Nasledky.
   Slunce taky si normalni narok na duchod neuzije, tak smutne zapada..Tesi se do hrobu , hvezdy z toho uplne vonemocnely ..

 23. „Ceny energií jsou u nás tak vysoké, že i Eurostat byl naším skvělým a hodnotným premiérem označen za dezinformační instituci…“
  To je relativní, ta výška cen energií. Např. pro domácnost Fialových to neplatí. Pohodička, pohoda.
  Bylo by zajímavé vědět o kolik domácností se zvedl jejich počet tak, že se staly, “ díky“ cenám energií, závislými na různých sociálních dávkách…..
  Já vím o dvou, obě se ale stydí chtít něco po státu, nikdy nic navíc nepožadovaly, nechtěly…

 24. Jak tvrdí Schumacher – impuls přijde zvenku. Zdejší „podhoubí“ je nepoužitelné a zblblé. Až uvidí posun venku – a dostane to přes média až domů, začne se něco dít. Vlci vyběhnu z lesa. Dál nevidím.

  1. Přes média? Až bude Západ hořet, Česká televize poradí opalovací krém a Stříž nechá zatknout dezinformátory co si na FB profil dají nějaké nevhodné fotky.

   1. Nevěřte tomu.
    Vzpomínám na obrat v ČsTV v roce 1989. Těm re(d)aktorům došlo, že jim jde o život, tedy profesní. Oni nejsou blbí, oni docela přesně vědí, co si mají obléknout. A pokud někdo neví, kdy se převléct a do čeho, prohrává. Uvidíte, že hodně z nich dokonce umí rusky – nebo to aspoň bude předstírat. U Ostříže se v počítači náhodou najde dětská pornografie nebo něco takového. Atd. atp.

    1938 – 1948 – 1968 – 1989 – 2023? Máme 13 let zpoždění…

    1. Prevezli nas , kazdej si v klidu myslel , ze vi nejlip co je silenstvi ..
     Akademik vo tom poucoval poucky , aby kazdej vedel nazpamet…
     .A ted kazdej vidi , ze s tim vubec nic neporidi ani nemuze a ty silenci se nam jeste posklebujou a delaji si co chteji..

   2. Nejpokrokovejsi system socialismus , se zpomalil a zacal chradnut na stari na opevneni dochtorovych husaku v posicich , nemoznost vymeny a jejich ztrnulost , kdy potlacili vyvoj a zmeny.
    Navic vladli slovaci 3 miliony, deseti milionum Cechu, to se rozhodlo v 69.
    Zmeny ,vyvojovy se nedaji zastavit, jen podrzet..
    Jinej duvod byl provedenim, kdy Chartu u nas zalozili jako nasledek , kdyz zmena strategie v 1976 znamenala , kdyz se nedaji porazit a neboji se hrozeb ,rozvratime je zevnitr..Dolarem a mekkym kapitalismem s vykladni skrini Nemecka..
    Nekdy se sekli /copy writers/,kdyz kriceli vo Biafre ducha …Ta zacinala u nich..
    Postupne se pridavali komunisti, chamtivy loutky vodkopnuty komunistama a ktery jezdili do zahranici…Jako jejich Klaus.

    Vylevy jako „zacne se neco dit“, nevi co , ale pisou furt, nedaji se nicim zastavit, neco musej psat a nevedi co, to je prikladna ,bezmozkova degenerace …
    /Co je dole je ted i nahore a naopak/.
    Jiny chteji zapad horet.
    Zapad , usa predevsim maji velkou moc a navic temer zazracnou schopnost se rychle vzpamatovat , takze zadny predcasny pohrbivani , kdo pohrbiva jiny ,
    je obvykle prvni na rade..Je zaroven pravda , ze si nadobro pohrbili neuveritelnou „dynamic“, kterou jsme obdivovali a ktera nas oslnovala kazdej den… a meli cim..
    Vykradali jeste celej svet..Vcetne lidi co ukazali ze neco umi..
    Dneska se klani vsemu ,co rekne nejakej ind /z Bifry taky/ a to vypada jako zacatek konce..

    1. so Zapadom je skor problem hlavne z mojho pohladu to, ze sa presmerovali do sialenstva….BLM a bieli su zodpovedni za vsetky hriechy sveta (nie ze by za vela nemohli, ale prave oni su skor nositelmi toho, za cim ludia u nas bazili, malokto tuzil po Indii ci Cine a este menej po Afrike), rasisticka matematika a propaganda influencerov ako najlepsie zarabajucich odvadza mladych od studia prirodnych vied a techniky, co ma potom dosledky, green deal s nicenim prirody dovozom tovarov cez celu planetu trajektami a kamionmi, otvorenie hranic pre migrantov a otvorena integracia do spolocnosti a tym padom spolocnost klesa, trangeneder agenda, rusenie hranic pre uzivanie drog, dekriminalizacia a podporovanie bezdomovcov, aby zili priamo uprostred miest, tak ako im ich chora psychika ponuka….obmedzovanie policie v boji s kriminalitou, je toho vela, ale nic z toho nie je tym, cim USA kedysi boli. A ano, samozrejme ze vtedy kvitli vdaka surovinam z Peru a detskej prace niekde v Afrike (tak ako vzdy), ale aspon doma mali poriadok…..teraz?? ciste sialenstvo prikryte armadou a nekonecnym tokom penazi do tychto zon

  2. Máte pravdu, zevnitř nic nepřijde. Problém je, že když přijde impuls zvenku, bude to opět jen ke prospěchu těch zvenku.

   1. Tady dneska jedou veci ale stejne ste holomci..Uz dlouho to chci napsat.
    Nevite co je iniciativa a jak je dulezita , kdyz chcete treba kurku a Vidlak, aby se potom strhal..Rozzhavena klabesnice Vestcem ,mu urcite skoro podpalila kuchyn..Tak.
    Uvaril aspon kafe pro celou rodinu..A.
    Kdyz nikdo neklap hubou ani klavesem. Kecu na tuny..
    To se chytne jeden /nejlepsi je Jagr s hokejem/.
    Udela se mu politicka strana , aby dostal shekely..
    V ty strane nesmi bejt zadnej politickej, popelar, vexlak, se hodeji dobre.
    Aby doposledni minuty lhal jak je pro uplne vsecko eu lepsi…
    A potom dyz je zvolenej vodhali se a je pozde.
    Zaridit, aby byl potom volenej porad je pro podrztasky..
    Jinak to nejde a nikdy..
    Priste v tom jak si zalozit korporaci ,usetrit velkej peniz a este rozhodovat ve vlade.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *