12 června, 2024

Opravdu vládní médium

Včera jsem byl v Praze. Měl jsem domluvený rozhovor s Tomášem Doležalem a Petrem Hamplem. A protože jsem měl čas, řekl jsem si, že dotáhnu do konce tu věc s Tomášem Bartkovským z Reflexu. Slíbil jsem mu paštiku a sádlo za výhru v mé soutěži o suverénně nejblbější článek o nedělní demonstraci. Původně jsem to myslel trochu v nadsázce, ale on se mi sám ozval, že o výhru stojí a že mu ji mám poslat na adresu Reflexu.

Ejhle, řekl jsem si, nikdy není od věci poznat ty, kteří vidí svět poněkud jinak než já… obzvlášť, když mám takovou příležitost. I odpověděl jsem Bartkovskému, že mu chci výhru předat osobně. To už jsem věděl, že pojedu do Prahy a nabídl jsem se, že mu to dovezu přímo na zadanou adresu. Odpověděl, že se se mnou potkat nechce. Celou naší korespondenci zveřejnil na Twitteru, takže pokud to někoho zajímá, snadno si to tam najde.

Já jsem si ale řekl, že to stejně dotáhnu do konce. Výhru jsem zabalil, udělal jsem k tomu vkusný diplom ve kterém jsem Bartkovskému napsal následující:

Vaše novinářská práce vzbudila ve veřejném prostoru obrovskou poptávku po alternativních informacích. Přeji Vám z celého srdce, ať ve svém úsilí vychovávat veřejnost neustáváte a svou práci vykonáváte podobným způsobem, jaký jste předvedl ve zmíněném článku. Přeji velkorysost Vašemu nadřízenému a vyprošuji Vám Boží požehnání, aby Vás dlouho na Vašem pracovním místě udržeti ráčil. Ještě jednou Vám děkuji za nezištnou práci v mém zájmu.

Připravil jsem si také krátký výherní proslov, přibral jsem dva dokumentaristy, abych měl svědky a vyrazil jsem do redakce Reflexu. Přišel jsem na recepci a s širokým úsměvem jsem požádal paní recepční, zdali by mohla zavolat pana Bartkovského, že tu pro něj mám prezent. (Teď mě tak napadlo… pugét jsem k tomu nedal. Sakra, to mě mrzí… kytice, ta tomu chyběla).

Zavolala mu (ano, byl přítomen), ohlásila blogera Vidláka…. a co myslíte, že se stalo. Ano, správně. Že prý mu to mám nechat na vrátnici, setkat se se mnou nechce.

Jo, psát o tom, že z pódia říkám něco, co není pravda a zdehonestovat i všechny ostatní a pak se jít naparovat k Čestmíru Strakatému, to by mu šlo, ale sejít dolů a potkat se s Vidlákem tváří v tvář… to už je trochu něco jiného, že?

A mně došlo, co to znamená, být vládní médium. Vždyť oni jsou stejní jako ten Fiala a Rakušan. Z bezpečné vzdálenosti důležitě říkají do kamery, že demonstranti nenabízejí žádné řešení, ačkoliv řešení jsou vyhlášena a vyvěšena na stránkách strany PRO. Z bezpečné vzdálenosti píšou o tom, jak se demonstrace nepovedla, i když průvod ke Strakovce zabral celou magistrálu a trvalo hodinu, než kolem mě prošel… Stateční pak vydrželi u Strakovky až do středy.

Myslíte, že nějaký vládní představitel posbíral nějakou tu ochranku, přišel k těm dvojitým zátarasům a zkusil promluvit s demonstranty, kteří nic nezapálili, nic nerozbili a vypadali spíš jako tátové po šichtě než jako aktivističtí bijci? Ne, raději přeložili jednání do Poslanecké sněmovny. Kvůli pár desítkám lidí, které od vlády oddělovalo pár desítek policajtů, dvojitý plot a zamčené dveře… Když pak já přijdu za Bartkovským a vlezu na jeho kolbiště, kde je doma on, kde má spoustu redakčních kolegů a mohli by se do mě rétoricky pustit v libovolně velké přesile, tak ne, raději ani nevystrčil nos z kanceláře… Celá redakce Reflexu proti jednomu Vidlákovi…

Vím, že ve středu, když se demonstranti přesunuli na Malostranské náměstí, tak tam přišel diskutovat Mirda Kalousek. Ať i o něm myslím cokoliv, alespoň je to důstojný protivník, protože to nebylo poprvé, co měl koule dorazit k nepřátelsky naladěnému davu.

Jaká vláda, takoví novináři.

Nebo jací novináři, taková vláda?

Takhle to je, přátelé… oni svojí nadřazenost udržují jen technickými prostředky a miliony peněz. Jsou materiálně vyfutrovaní, mají svoje mediální domy, distribuční kanály, mají podpůrné struktury, ale v hrudích bijí stále bázlivější srdce. Ostatně co jiného je ten jejich boj proti dezinformacím? Používají policajty a soudy, aby za ně bojovali jejich politický boj. Všímáte si? Už jim nestačí jejich studia, kde jsou tři na jednoho, už jim nestačí Václav Moravec, mistr světa ve skoku do řeči, už jim nestačí Řezníček či Železný s jejich povýšeným sarkasmem. Už jim nestačí mediální monopol na šíření informací či jejich vymlčení. Už musejí nasazovat i prokurátory a soudce, protože nemají dost vtipu i rozumu, aby nás roznesli na kopytech rétoricky… ani v přesile ne. Proč? protože kde nic není, ani čert nebere.

Když jim nestačí to, co je v demokracii normální, tož musejí vyhrávat méně demokraticky až nedemokraticky. Prostě začnou určovat, co je pravda a co není. Ale to je začátek konce. Nakonec každý jejich člověk uvidí, že bojuje za stranu zbabělců, kteří se krčí v bezpečí svých kanceláří a vysílají dopředu své podřízené. I ten Soukup si na Jindru Rajchla musel vzít do studia přesilu… a stejně to dopadlo dost naopak. Mladý intervjuk z České televize si před Rajchlem ani neškrtl…

Takhle vypadal konec osmdesátých let… Režim už na to prostě neměl. Neměl ani vtip, ani rozum a vlastně už ani odvahu. Jakmile jim přestal Gorbi krýt záda, bylo vymalováno. Bylo houby platné, že stále měli silnou armádu a média pod palcem. Neměli už nikoho, kdo by měl odvahu velet a nést odpovědnost.

Stejně tak bude těm dnešním na nic všechno to, co si za třicet let postavili. Pevnosti jsou k ničemu, když je nehájí odhodlaní lidé. Ano, až se proti našim lídrům postaví v televizním studiu jeden soupeř, až budou šermovat pomocí argumentů a ne pomocí přesily, až budou schopni sejít ze schodů a podívat se do očí jednomu venkovskému buranovi, pak třeba budou mít šanci. Ale takhle… kdepak. Když není v hlavě, tak je zpravidla v gatích.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

266 thoughts on “Opravdu vládní médium

 1. Turecký prezident Erdogan zuří.
  Česká Pošta mu se zpožděním 347 let doručila dopis Donských Kozáků adresovaný sultánu Mehmetovi IV.

 2. 1653, Jesenicko: František Boblig z Edelstadtu odsouzen k pokutě tří set kop Pražských grošů za znečišťování ovzduší v rekreační lázeňské oblasti.

 3. Od našeho zpravodaje z Vatikánu:
  Proslýchá se, že Vatikán je na pokraji bankrotu. Byla mu doměřena uhlíková daň včetně úroků za upálení Mistra Jana z Husi.

 4. 1634, aktuality.
  Po odchodu mistra popravčího Jana Mydláře na odpočinek, konšelé Starého města Pražského za účelem snížení nákladů rozhodli o zavedení samoobslužné šibenice. Proslýchá se, že o tuto užitečnou novinku mají zájem i další města.

 5. Jsou to chudáci. Jen si představte kolik nových, dravých, čerstvých, sebevědomých, ambiciózních (novinářů, komentátorů, glosátorů, reportérů…..) chrlí každý rok VŠ fakulty. A to ani nepočítám ty, co se naučí datlovat a už se řadí mezi novinářskou „elitu.“
  Konkurence veliká. A fčil si představte, že tihle tvorové musejí šlapat brázdu, páč uhnout, na to nemají koule. To se dnes safra nevyplácí. Ono dnešním čmáryfukům by bohatě stačilo, kdyby jeden něco sesmolil a přejaly to všechny redakce. Tak vypadá dnešní „novinařina.“
  Zlaté časy, kdy stačilo vrazit na titulku Babiš, nebo Čapí hnízdo, jsou fuč.
  Jen by mě zajímalo, kdo je ochotný tyhle zbytečné tvory platit za tuhle glajchšaltovanou fušerskou práci.
  Jak to vypadá v praxi. Jeden příklad.
  Traktorista odvolal generálního ředitele Úřadu práce Najmona. Jakým způsobem, všichni víme.
  Najmon obrážel všechny redakce a všude mu ODMÍTLI kauzu zveřejnit.
  Už delší dobu se šušká o nějakém kompru, na jistého člena vlády. Provalí se na veřejnost? No neprovalí.
  Sebevětší sólokapr, který by mohl ohrozit slepenec, je tabuizován.
  Se vůbec nedivím, že se novinářské řemeslo dostalo tam, kde je. Je tam plným právem.

  1. Vchází-li novinář s vlastním názorem do kanceláře svého šéfa, tak odchází s názorem šéfa, nebo s výpovědí!

      1. Myslím, že se pletete, absolventi žurnalistiky se neučí novinářské řemeslo. Učí se jediný správný názor. Oni mít konflikt se šéfem nebudou, nemůžou, nemají na to vůbec potenciál vlastního racionálního názoru.

     1. Pak byla ještě výměna názorů na nejvyšší úrovni – to když si Brežněv pozval Husáka do Moskvy, aby mu vyměnil názory

  2. Tzv. Český novinář = mentálně-morální mrzák, zákeřný a prolhaný demagog, lokaj nejhoršího zrna, lhář a deprivant, drzý a arogantní zmetek – špína …

 6. Zkouška.
  Napsal jsem komentář, po odeslání se mi ukázal s upozorněním, že než se zobrazí v diskusi, bude nejprve zkontrolován.
  Nedělám překotný závěry, posílám tento, jestli projde hned, nebo až po kontrole.

 7. “ ne, raději ani nevystrčil nos z kanceláře… Celá redakce Reflexu proti jednomu Vidlákovi…“ konec citátu.
  Chtělo by se říci: zbabělc (zbabělci), má strach, že dostane mezi slechy.
  Ale spíš než zbabělost a strach z pár facek v tom bude stud. Ano, ač je to k nevíře, i takový prestitut se může stydět a cítit se trapně v jistých situacích.
  Ten člověk se prostě styděl, protože by byl osobně konfrontován někým o kom lhal, koho pomluvil.
  Čili situace nezáviděníhodná, kdy pisálek schlípl ušiska, stáhl ocas a zalezl do škvíry. A čekal až nebezpečí pomine.
  I pominulo.
  Oklepal se, dal si třeba něco na posilněnou.
  No a nyní bude ve své nebohulibé křivé činnosti vesele pokračovat. Je něco jako anonym, protože málokdo ho přijde osobně navštívit a on to moc dobře ví.
  Takže, chtělo by to víc osobního styku s takovými prestituty. Což zní sice poněkud nelibě, ale třeba by to mělo výchovný efekt.

  1. Prestituti by měli více chodit mezi lid.
   Samozřejmě že v brnění, se sklopným hledím a naslouchátkem.

   1. V dřívějších dobách se vozili od města k městu v klecích a mohli se tak aktivně zúčastnit diskuse s lidem.

  2. stud
   promiňte, ale teď prostě musím:
   BWAHAHAHAHAHAHAHAHA!

   ne, prostě je mu odporné stýkat se s dezolátem a ruským švábem

   1. Re: im0

    A že se mu zachtělo domácí paštičky od švába?!
    Paštičku ano a dezouše nikoli?
    Tak to je ovšem hen ta dyškriminácyja, to se požaluje!
    Podepište to a já to zanesu na podatelnu a nahlásím to soudruhům, co jste za odporného fašistu a tak všelijak podobně.

  3. Nesmysl, nejlepší je takovéto presstituty absolutně ignorovat. Protože jakoukoliv diskuzí jim jen zvedá sebevědomí. proč reagoval, jeho věc, ale dobře tím neudělal. Akorát si zvedl kapku… mno

 8. off-topic
  Evropská unie neuznává žádné mírové iniciativy o Ukrajině, s výjimkou Zelenského „mírového plánu“, řekl novinářům vysoký evropský diplomat.
  https://t.me/rian_ru/200536

  EU neuznává ani nepodporuje žádné mírové iniciativy na Ukrajině, s výjimkou „mírového plánu“ Volodymyra Zelenského, uvedl jeden z vysoce postavených evropských diplomatů.

  „Podporujeme mírový plán prezidenta Zelenského, všechny jeho body, a diskutujeme o jeho prosazování na mezinárodní scéně. Pokud jde o ostatní iniciativy, pouze Ukrajinci mohou rozhodnout, kdy a kde začít komunikovat s Ruskem ohledně jakékoli iniciativy. Od ukrajinských orgánů jsme neslyšeli žádnou žádost o okamžitou práci v tomto směru,“ uvedl evropský představitel. Zejména brazilskou iniciativu na zastavení palby označil za „předčasnou a politicky motivovanou“, protože byla údajně předložena před „pravděpodobnou protiofenzívou ukrajinských ozbrojených sil“.

   1. Byl s manželkou v Bruselu , tam mu dali školení a tohle ze sebe teď sype. Taky navštívil centrálu NATO plus je hyperaktivní a tohle je výsledek.

 9. „Vlastimil Čech napsal: 21 dubna, 2023 (12:27)
  Pane Lexi, samozřejmě máte pravdu! Neuváženě jsem použil slovo revoluce. …“

  Příteli – pokud si mohu přát, tak bez toho „pana“, jen a jen „Lex“.
  To za prvé.
  A za druhé – ten Vámi opomenutý rok 1948 znamenal podle učení historického materialismu skutečnou REVOLUCI. Nenásilnou, uskutečněnou parlamentní cestou.
  Jestli ta revoluce přinesla opravdu pokrok, tedy jestli přinesla skutečnou a pozitivní změnu „kvality“, nikoliv jen „kvantity“, na to může mít kdekdo svůj názor. Problém je, že hlasatelé té jediné pravdy už tu dobu věkem, kdy měli „rozum brát“ většinou nezaznamenali, znají to jen z pouček nebo literatury USTRu apod. O to jsou „zabejčenější“ – a tady nemohu nevzpomenout nejmasovější médium, televizi, ve které se stále, už třiatřicet let po převratu 89 na předchozí dobu kydá špína, a přitom se několikrát týdně vysílají filmy z té doby, detektivky, komedie, dramata, seriály, filmy, které věrně – anebo taky propagandisticky, samozřejmě – zobrazují tu dobu, vývoj společnosti a hospodářství, mezilidské vztahy apod., a nikomu z těch zabejčených – ale především těch, kterým se pod klenbou lební neprohánějí větry – nepřijde s tím „dopihele, vždyť těm lidem se nemohlo žít tak zle, jak dneska vidíme a slyšíme, když žili takhle a dokázali vytvořit tohle. Nepřijde s tím, že – „hergot, vždyť tehdejší kultura vítězila na filmových festivalech, měla uznání celého civilizovaného Západu, na světových průmyslových výstavách naše pavilony a naše expozice vítězily na celé čáře, naše koncertní tělesa a dirigenti měli otevřena pódia všech světových oper a sálů, spisovatelé a básníci se překládali do světových jazyků a tam vydávali – kolik Čechů obdrželo Nobelovy ceny? – ano, dva, prof. Jaroslav Heyrovský v roce 1959 a Jaroslav Seifert v roce 1984! Kolik za posledních třiatřicet let? – žádný.

  Snad bych měl připomenout také, že za těch čtyřicet let „totality“ se doelektrifikovala celá země, až po poslední samoty. Že se postavily nebo alespoň přestavěly na bezprašné tisíce kilometrů silnic, přivedly se plynovody a ropovody, měli jsme rafinerie nafty a chemické fabriky na hnojiva a další produkty, postavily se mosty, železnice, letiště, nádraží, šachty, hutě, válcovny, fabriky těžkého i lehkého průmyslu, přehrady, elektrárny včetně atomových, podzemní zásobníky plynu, obchody ve všech obcích a kulturní domy ve městech, školy, školní družiny, jesle, školky, tělocvičny, hřiště a sportovní stadiony, celá nová města a městské čtvrti, snad milion bytů, k nimž se dekrety rozdávaly zdarma, byli jsme téměř soběstační v produkci potravin, vyráběly a také se exportovaly stroje a zařízení a budovaly se v zahraničí investiční celky /a to ne, jako v nedávné minulosti naši mistři postavili v Turecku uhelnou elektrárnu na uhlí, které tam není k dispozici, a tahle „sranda“ nás prostřednictví záruční a rozvojové banky přišla na nějakých plus mínus deset miliard korun – bingo!/, vyráběli jsme dopravní i vojenská letadla, proudové stíhačky i bombardéry, sportovní letadla a větroně, lokomotivy a železniční vagony, autobusy, trolejbusy, traktory, nákladní auta i osobní auta, motocykly i mopedy, jízdní kola, zemědělské stroje a kombajny, válcovací stolice a tratě, měli jsme výrobu jaderného programu, klikové hřídele lodních motorů pro renomované stavitele lodí, vlastně jsme vyráběli i ty lodě, skvělé obráběcí stroje, televizory, rádia, gramofony a magnetofony, tkalcovské stavy a šicí stroje, měli jsme rozvinutý textilní a obuvnický průmysl, sklářství, bižuterii, a mohl bych pokračovat donekonečna – vlastně ještě jsem zapomněl – měli jsme dvousettisícovou plně vyzbrojenou armádu, navíc s výstrojí a výzbrojí v NZ skladech pro kolik set tisíc povolanců v případě mobilizace.
  Jo, a republika byla bez zadlužení, naopak, sami jsme byli věřiteli zahraničních dlužníků.

  Ale nechám prostor pro oponenty, aby se pochlubili oni, čím za těch třiatřicet let „rozvinuli“ Česko.

  Ano, většina z nás nežila bohatým materiálním způsobem – i když je známý bonmot, že „nikde se nic nedostalo koupit, ale všichni všechno měli“. Ale lidé, všichni lidé, nebo alespoň absolutní většina, žili poprvé v historii jako LIDÉ. Všem těm současným „kokrháčům“ bych doporučil, aby provedli objektivní srovnání s tím, jak titíž lidé nebo jejich rodiče žili za První republiky a jejich prarodiče za Rakouska-Uherska. A aby tu tehdejší politickou totalitu srovnali se současností.
  Vím, hned mi budou připomenuty oběti komunistické totality, zejména z padesátých let. Rozhodně ty oběti nebudu popírat, jsou nepopíratelné. Ale já jim položím protiotázku – šlo o porevoluční období? O období, kdy revoluce „požírala vlastní děti“ a kdy upevňovala své vítězství? Těžko říct, že ne. To období končilo v roce 1956. A druhá část té otázky – „kolik obětí na životech, kolik lidských tragédií přinesly všude BURŽOASNÍ REVOLUCE? Opravdu se pařížskými ulicemi „nevalila krev“? Určitě nebyly gilotiny v jednolité permanenci? A v Británii? A v Prusku? A kolik obětí na životech má na svědomí západní „boj za lidská práva“ kamkoliv se podíváte?

  Tož tak, co do „revolucí“, převratů a dějinných změn.
  L.
  PS
  Neadoruji období od roku 1948 do roku 1989. Ale také nejsem na hlavu padlý, abych si nechal paměť vydraxlovat jak Hrabalova „Jůlinka“ ku§ndu – však víte…
  A to, co přijde, ze srdce přeju těm, kdo se o to „zasloužili“.

  1. Lexi, problém byl, že právě že se parlament v únoru/březnu 1948 nesešel. A přitom “ demokratické“ strany měly dost hlasů na to, aby schůzi parlamentu svolaly.
   Poúnorové Národní shromáždění , které přijalo vpravdě již nedemokratickou ústavu, bych teda “ parlamentem“ moc nenazýval. Komouši nalezlí ve vedeních represivních složek, Lidové milice…..

   1. Byli uražení, podali demisi a Gottwald ji přijal, což asi nečekali. Nebo jak to mělo být, Tenčí, po demokraticku?

   2. Tím jste, prosím, chtěl říct co?
    Jaký má ten Váš koment vztah k mému textu – pokud svým komentem jakoby polemizujete s něčím, co jsem já ve svém textu uvedl, naznačte, prosím, s čím.
    Děkuji.

    1. Vy píšete, že se komouši dostali k moci“ parlamentní cestou“. Ale parlament se vůbec v únoru ani březnu 1948 nesešel.
     Ten květnový už byl jen paralelou k německému parlamentu po požáru Reichstagu.
     Komouši ovládli ministerstvo vnitra, m. národní obrany, ministerstvo pro iformace, vedení odborů, SNB, Lidové milice a akční výbory KSČ ovládly hospodářské entity, uspořádali generální stávku, zastavilo se vydávání nekomunistického tisku, každý se začal bát komoušů, hospody se prý vylidnily, začlo se zatýkat dle ideologických předpojatostí…
     Prostě státní převrat, puč.

     1. každý se začal bát komoušů

      Nepravda. Komunisti měli podporu jak nikdo v historii našeho státu v té době.

     2. Aha!
      Vyjádřil jsem se nepřesně – namísto „parlamentní cestou“ mělo být „ústavní cestou“.
      Gottwald i Beneš postupovali přesně v souladu s Ústavou.
      Kdyby se k odstupujícím nekomunistickým ministrům „demokratických“ stran připojil současně i Jan Masaryk, šlo by o demisi celé vlády. Jenže on abdikaci odmítl, což umožnilo, že Gottwald namísto abdikujících ministrů navrhnul Benešovi nová jména, a Beneš rekonstrukci vlády schválil, jinak by v rozporu s Ústavou postupoval on.

      Puč?
      Revoluce uskutečněná ústavní cestou.

      1. buržoazní reakce se pokusila zastavit v únoru 48 kontrarevolučním pučem vývoj v ČR směrem k socialismu , tak to popisovali dřív historici

     3. Ti komunisté na rozdíl od demokratů byli doma a bojovali proti Němcům. Pokud byli v exilu, tak v SSSR a vybudovali vojenskou jednotku v Buzuluku (nejsem vojákyně a neznám vojenskou terminologii). Spousta jich padlo, kdežto demokraté si seděli v Londýně a většinou jim o život nešlo.

   3. A proč se nesesel? Ministři podali demisi a mysleli, že je budou prosit. A ono ne, Gottwald to přijal . Nebo jak to mělo po demokraticku být?

    1. Sibylo, vím, že jde o „nedopatření“.
     BENEŠ ji přijal.
     A navíc, tím, kdo se zasloužil o to, že nepadla vláda, ale šlo „pouze“ o rekonstrukci, byl Jan Masaryk!

     1. To bylo na Tencu, co bylo nedemokratické? Byl to vládní puč a vyhráli ho komunisti, protože měli podporu. Vláda Národní fronty vyšla z demokratických voleb.

      1. Benes prevrat do vlady komunistu vedl , spolu se osvedcenym systemem zvanym demokracie , kde je uplne vsecko mozny.
       Ministri vcas utekli v pravou chvili…
       Masaryk zustal v 48, protoze mel jiny ukoly vod Stalina a mel ty hlasky , aby to patricne zamaskoval , kricenim vo narodu , zakrejval,
       ze vo narod nestoji ,ze ho narod nezajima..
       Aby to zatajil levnyma kecama , celej svuj zivot stravil , pohodlne , bezstarostne v zahranici..
       Jenom vykonaval ukoly.
       Ze byl uz davno najmutej s Benesem , aby prosazoval zajmy porucniku..
       Predtim zase Benes mel za ukol ty zalezitosti Sudet a okupace..
       Vod samyho zacatku .Mel vzdycky vod zacatku taky porucniky.
       Proto utek do Londyna ke zradcum. A nikam jinam , ke svym.
       Ty zradcove /brit nemuze bejt povazovanej za neco jinyho/, ve spolupraci s dalsimi a Hitlerem uskutecnovali plany v Londyne a zatim ucelem tam , potom vcas hodili prohnanou Vyhybku , zvanou Chruchill , aby kecy a udalosti dostaly zase jinej , predem naplanovanej smer , ale zradcema zustali dodnes.
       Hitler ,nezvolenej ,je potreba v demokracii aby zejtra prevzal vladu v Nemecku.
       Uplne snadny a jednoduchy..Zadnej problem..
       Demokracie je system , ve kterym je vsecko verejny , jednani politiku ,jednani s zahranicim , ale kdy ty podstatny rozhodujici zalezitosti o osudech narodu ,sou naprosto tajny a utajeny ,pred verejnosti
       malou skupinou mezinarodni elity a jejiho diktatu….
       Samozrejme kdyz bylo potreba , aby Gottwald /tentokrate demokraticky zvolenej/ ,udelal co udelal zadnej problem..

    2. Ano, udělali chybu. Měli svolat schůzi parlamentu. Hlasy na to měli. Měli burcovat zdola (tak jako komoušské akční výbory). Prostě neschopnost, špatný odhad situace, možná i pohodlnost, ale i strach…

  2. To Lex: vite že si podobne otazky kladu i ja, jelikož mam porovnani me i od rodiču, jejich vzpominky,život,usili a pod.,nebyli jsme posluhovači režimu nebo strany. Škoda,o tom bych rad si s nekym popovidal.

   1. Ješte dodam,proto nemam rad ani ty současne retro filmy, jako ted volha,vypravej,a pod., překrucuji realitu a zduraznuji jiste artefakty až moc, krome pelišku,ty byli alespon vtipne a natočene ješte v dobre době.

    1. Souhlasím s Vámi.
     Obyčejné propagandistické sračky sloužící ke karikování minulosti, ke vštěpování do hlav zejména mladých lidí odporu, odtrhávání od historie, ať byla jaká byla.
     A všiml jste si, že čím dále od převratu, tím jsou ty sračky agresivnější a stupidnější?
     Když se podíváme do filmotvorby po roce 1989, vznikly kromě Vámi zmíněných Pelíšků i další skvosty, které si nepotřebovaly hrát na tak okaté „bojovníky s větrnými mlýny“, nepotřebovaly bojovat minulé prohrané války, byť jejich výpovědi byly také zřetelné – příkladmo – Obecná škola, Šakalí léta, Kolja, Rebelové, a další skvosty.
     Žel, té propagandy a obyčejného škváru je mnohem více.

     1. Teď mě dorazila Cynthia Nixon, před 40 lety tu natáčela Amadea a prý jak lidi stáli na rohu a koukali, jak se natáčelo a jak byli ticho, že cítila tu atmosféru strachu v té totalitní společnosti. Pipka asi by nepochopila, že tu lidé byli slušní, vychovaní a neměli potřebu pokřikovat nebo pískat na nějaké pochybné sélebrity. A americký produkční toho filmu zas blekotal , jak každý týden jeli do Vídně pro potraviny a trvali na tom, aby to jedl s nimi i český štáb, aby jednou měl kvalitní jídlo. Fraška.

     2. Poučný je Občanský průkaz. Pelíšky jsou podle mého názoru dost přeceňované.
      Kolju radši nekomentuju a obecně cokoli od Svěráků a Hřebejků.
      Rád se ale podívám na naprosto cokoliv, pod čím je podepsán pan režisér Jiří Strach.

      1. Občanský průkaz o partě asocialnich pubertáků, co chlastali už na základce a nebyli schopni se ani ničím vyučit a své neúspěchy aspoň mohli hodit na komouše.
       Pelíšky byly vtipné a výborně obsazené.

       1. Re: Gaia

        Občanský průkaz? To je nějaký film o mně?
        Já taky chlastal už na základce a ničím jsem se nevyučil…

  3. Kazdej ma co srovnavat a porovnavat ty komunisty treba s demokraty..
   Co je v narode se muze bud potlacit a nebo rozvinout..
   Zalezi na tom hlavnim , kterej vladne ..
   To ted probiha treba v Rusku…
   V nas tyhle schopnosti sou , vo neco vic nez u jinych , ale vo tom co bude ,se rozhoduje jinde..
   Rad bych se jen zminil , ze to byl uplne lautr vobycejne, vyucenej a nevzdelanej zamecnik Novotnej , kterej mel totalni vladu v ruce ,ale byl to zaroven takovej nas Putin..
   Nejlepsi nas president na jeste dalsich sto let..
   Co ma na svedomi ,je uplne jednoduchy , uvolnil a poskytl narodu prostor a povzbuzeni k tvurci praci .
   A delal to tak blbe ,ved pitomy suchy reci , ze si toho nebylo mozny ani vsimnout.
   Ale pak se objevili a prisli ty najmuty , aby tam hodili Vyhybku , aby vsecko to skoncilo a zhusakovalo…
   Nejvetsi zasluhu za dnesek a havla ma spravne vybranej pro jejich zamery porucniku Husak , taky dochtor /a srovnej si toho dochtora s Novotnym a mas z toho pouceni/..
   Ten vydlazdil tu cestu k nestesti.

   1. Jojo, za Tondy Novotnýho jsme se měli nejlíp. V 67. dokonce dovča v Jugošce od ROH v Bečiči a Jugoši šťastní, když při odjezdu jsme jim prodali spartakiádní cvičky a nafukovací matračku. A milovali nás tam, proti Němcům a jiným cizincům jsme byli VIP.

    1. Jugoši dovolili naší vládě postavit v Bečiči pro ROH luxusní hotel na pobřeží se soukromou pláží, kde měl každý rekreant slunečník a měli nás tam rádi. Řekněte, kde nás dnes mají rádi? Kde by nechali hotel jen pro Čechy a mohl tam jet obyčejný účetní nebo kuchařka?

  1. Četla jsem to na PL, prý korpulentní ženská korejského původu, hahahaha…Za celý týden v Jižní Koreji jsem neviděla mladší korpulentní ženu a ty co trochu korpulentní byly, ale nikoliv s velkým zadkem, byly starší ženy spíše babičky.
   A ty by ten malas neplácal po zadku.

 10. O takových Henry Thoreau prohlásil, že nejsou ničím víc jak pískem navátým u nory.

  Někde, už nevím kde, psali, jaký počet článků musí otrok masmedialistů sesmolit týdně, aby nehladověl či neumrzl. Ono někteří tím pádem píšou tak, jakoby prděli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *