30 května, 2024

Jestli přežijeme tohle léto…

Myslím, že nám současné události ve Francii celkem hezky ukazují, proč tam všichni tak moc potřebují, aby se o henty migranty v rámci povinné solidarity postaral někdo jiný. Mají tam poněkud problémy… Jejich hořlavé, výbušné a hlasité kulturní obohacení jaksi už překonalo jobovky z Ukrajiny a Zelenský má co dělat, aby připomněl evropským hodnotám, že za EU se bojuje u Kyjeva a nikoliv v Paříži.

Četli jste od Mariana Kechlibara jeho Krvavé levandule? Byl docela jasnozřivý… Pěkně popsal i způsoby, kterým se bude útočit na policejní stanice a obchody se zbraněmi a střelivem… i na starostovské vilky. Jen jedna věc je trochu jinak… zdá se, že ani imámové nemají svojí mládež pod kontrolou.

Všímáte si, jak moc se realita odlišuje od toho, co hlásají média a evropské hodnoty? Co myslíte, když to platí v Paříži a zřejmě i v Kyjevě, platí to i v Praze? Kolik je těch, o kterých Česká televize tvrdí, že jich je většina a přejí si přijímat uprchlíky, bojovat proti Rusovi, zadlužovat zemi ve jménu amerických zbraní, dělat na školách společné záchody a nechat dětem číst pohádky od ošklivého zmalovaného chlapa?

V Pardubicích proběhla další bitka mezi Romy a Ukrajinci… zase v tom byl nůž, ale asi bychom měli být rádi. V Paříži v podobných bitkách figurují už i RPGčka. Pavel Blažek do toho řekne, že pochod Romů, který chtěl upozornit na to, co se u nás děje, byl nelegální… protože nebyl dodržen shromažďovací zákon. Prý varuje, aby se situace nevyhrotila jako ve Francii. Don Pablo zase jednou trefil kozla… ano, Francie hoří, protože se nedodržoval zákon o shromažďování… vůbec ale vůbec to nesouvisí s dlouhodobou debilní migrační politikou a vůbec debilní politikou všeobecně.

Česká média už teď lomí rukama nad osekáváním pomoci uprchlíkům – především té části pomoci, kdy stát platí jejich ubytování v různých zařízeních. Vidlácky bych řekl, že evropské hodnoty fungují jen do výše státní kompenzace. Všichni o překot pomáhali, dokud to stát platil. Jakmile přestane, skončí prý až desítky tisíc lidí na ulici, bude z toho velký pohyb osob a policie už teď varuje, že to nebude zvládat, protože má spoustu práce s předvoláváním těch, kteří si dovolili na internetu napsat jiný názor, než má Rakušan.

Na Krétu navíc přiletělo americké letadlo, které je vybaveno zařízením na monitorování jaderného zamoření… Kaufland prý začne prodávat dozimetry… Můžeme se jen dohadovat, jestli manažeři prostě reagují na poptávku a nebo jestli vědí něco, co my ještě nevíme. Ostatně o tom, že Rusové si sami zničí záporožskou jadernou elektrárnu, o tom se mluví už několik měsíců a nikomu z našich uvědomělých eurosoudruhů na tom není nic divného. Ani atombába Drábová s tím nemá problém. Jen dezolátům (a mezinárodní agentuře pro atomovou energii) se to nějak nejeví.

Ukrajinská ofenzíva naproti tomu postupuje tak pomalu, že se o ní úplně přestalo mluvit… muslimská mládež v Paříži předvádí mnohem rychlejší postup. Dokonce i maršál Petrla přešel na komentování nepokojů ve Francii. Ukrajinští generálové stále častěji mluví o tom, jak velké oběti je stojí postup skrze ultrahustá minová pole, kde se nedá nikam stoupnout, nikudy projet a navíc Rusové nemají smysl pro fair play a odminované průchody zase na dálku zaminovávají. Každý den se tak stále jasněji ukazuje, že Rusové minulý rok nepředváděli mizerné vojenské výkony. V porovnání se současným ukrajinským protiútokem to byl docela impozantní postup. Já vím, že se to proukrajinským fandům nebude líbit, ale pokud před tím budou zavírat oči, zřejmě Ukrajině brzy dojdou muži v jatečném věku.

Možná proto se tak pilně připravujeme na obrannou spolupráci s USA. Tohle je totiž první smlouva na světě, kterou bylo nutné uzavřít za každou cenu, ale uzavřela se úplně zbytečně, protože sem přece nikdy američtí vojáci nepřijdou. Alespoň takhle zněla argumentace hnutí ANO. Smlouvu nutně potřebujeme, ale nemusíte se občané bát, nebudeme nikdy souhlasit se skutečným pozváním vojsk. Jsem zvědavý, jak budou vypadat za dva až tři měsíce předvolební průzkumy. Jestli je u nás vnímání reality pokřivené stejně jako ve zbytku západní Evropy, tak z toho ještě bude hodně politického mrzeníčka.

Za týden a kousek nám začíná summit NATO ve Vilniusu… Západní papaláši se tam sjedou a budou muset konstatovat, že ruský režim je stále pevný v kramflecích… Jak to řekl Orbán? Povstání, které se vyřeší za dvacet čtyři hodin, to fakt není známka ruské slabosti, ale ruské síly. Podívejte na Asada -v jednu chvíli přišel o víc jak půlku území a stejně stále vládne a je silný v kramflecích. Ukrajina nevítězí, jen plýtvá životy, západní vojenskou technikou a nekrytými dolary. Navíc Rusové v poslední době stále častěji střílejí rakety primárně na západní důstojníky v kramatorských pizzériích.

Ofenzíva na Donbase se nedaří, Francie hoří, Orbán říká, že on Maďarsko do války nezatáhne, radiační letadlo je v Evropě… Sakra, jestli přežijeme tohle léto, tak už přežijeme všechno…

A propo… neměl by nám teď někdy Stanjura říct, o kolik přeťápl schodek v červnu?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

309 thoughts on “Jestli přežijeme tohle léto…

 1. Většina lidí se snaží přežít zimu, což v našich končinách sice není jako někde v severní Kanadě nebo na Aljašce či v ruském Jakutsku, ale hnusné to je také.

  Přežít léto – což zmiňuje dnes Vidlák – je proti tomu snadné: největší nebezpečí spočívá v příliš krásných bazénech, přemíře dobrého jídla a pití a samozřejmě, v překrásných vnadách žen 15-25+. Jo, a pokud málo spíte a hodně chlastáte, nelezte za volant. Tož příručka pro přežití ve zkratce.

  Legrační žumpoidní bláboly o nevyhnutelnosti té které apokalypsy, jsou v kontextu situace opravdu zábavné. Stačí si představit tu přímo orgastickou každodenní radost žumpálistů a naší 5-ti demoliční squadry azurry, kdyby počínající občanská válka – což může vyústit do pověstné RAHOWA – rasové svaté války – nebyla v Žabostánu, ale v Rusku. „Imagine!“, jak správně česky datlují do pidlifonů mlamojové a mlamojky…

  Co asi každého správného apokalyptika a „preppera“, tedy „survivalistu“ zklame, Armageddon nebude. Málo platících diváků…

  Vykradený papírový drak – známý pod zkratkou NATO – vymýšlí čím dál šílenější scénáře, jak se prožvanit porážkou a vylhat z toho nějakou tu „výhru“; srandovní představení se dá očekávat od blízké sleziny ve Vilniusu. Docela jistě tam budou výhružně mávat dalšími Wunderwaffen, jako třeba raketami ATACMS a letadly F-16. Když víte, wocogo, je to akorát pro zasmání. Mávání shnilým klackem v ochablých rukou…

  Ukroši blázní v žumpách s dalším jaderným nebezpečím, a všichni přitom vědí, že maximum bude nějaký jejich zfalšovaný false-flag. Pokud při tom – jak se dá očekávat – účinkují experti z MI6 z Londonabádu, bude to absurdní divadlo na způsob Litviněnků s poloniem 210, Skřípalat s novičoky a dalších povedených scének, jako vystřižených ze starých Monty Pythonů.

  Faktem prostě je, že Západ prohrál, jednak celkově, jednak v Ruině. Ve vznešených politologických časopisech se už naplno otevřeně píše o „korejském scénáři“, což je úplně uhozené, jelikož prohrávající Západ takovou možnost prostě nemá.

  Ruina přechází ze stavu selhání Steinerovy ofenzívy do čekání na Wencka, což se dalo vzhledem ke scénáři čekat. Režijní provedení je nicméně zajímavé, dobře pracuje s vítězným očekáváním, což je ihned následováno deziluzí totální porážky.

  Těšit se můžeme na „Jízdu Valkýr“, asi v provedení pro několik zbylých Leopardů 2A6 a Bradley M2A2 v minových polích, to celé postřelované z 10-ti km vzdálenosti ruskými protitankovými vrtulníky raketami Vichr a zaházené ve finále přesnými klouzavými bombami velkých ráží ruského letectva.

  Götterdämmerung je zkrátka v Ruině nevyhnutelná finální katarze. Možná se dočkáme i evakuačních vrtulníků nad amíckou ambasádou, jak mají amíčtí Rambové nacvičené. Samozřejmě za vítězného řevu, jak to „Putinovi“ nandali, oslabili Rusko etc…

  Doufejme, že Paříž neshoří celá, byla by to škoda.

  1. Není vůbec hezké prozrazovat dopředu jak celá ta šaráda proběhne a jak skončí.
   Jeden je pak ochuzen o závěrečnou honičku a o případný prvek překvapení z rozuzlení.
   Jedinej překvapenej s takovou bude ve finále lipánek a fialové mužstvo v čele s naším ukrajinským premiérem a stosedmičkou.

   1. Máte pravdu, ale vzhledem k tomu, že v případě Ruiny se jedná o remake „Pádu Třetí říše“, jak všichni víme, tak dějová linie je známá jaksi dopředu. Překvapení spočívá toliko v provedení, hereckých výkonech – nahrazení Ády tím zeleným zfetovaným mužíkem je hodně povedené – a výpravě.

   2. Příspěvek k pobavení ctěného publika:
    Evropským hodnotám došly peníze. Organizace, kterou kritizoval Zeman, se drolí
    Think-tank Evropské hodnoty přepálil expanzi a dostal se do finančních problémů. Kvůli úsporám odešly desítky zaměstnanců včetně týmu pro boj s dezinformacemi, na který útočil exprezident Miloš Zeman i prokremelská scéna.
    https://www.e15.cz/domaci/evropskym-hodnotam-dosly-penize-organizace-kterou-kritizoval-zeman-se-droli-1399134
    Tak, a Jakub Janda má po ptákách…

      1. Zdrtila mě informace, že Evropské hodnoty se budou po zeštíhlení věnovat především jihovýchodní Asii.
       Není ta jihovýchodní Asie od Evropy trochu moc vzdálená?
       Modrou knížku s hvězdičkami každému rolníkovi na rýžovém poli. A z tlampačů pěkně Ódu na radost.

      2. Je to totiž evropsky hodnotný Jandův pták.
       S ním udělá díru do světa na libovolném kontinentu.
       Snad jen s výjimkou Antarktidy.

         1. Vo radosti a poteseni na tema upadku , informace a popularizace tech vrchnosti povysenych degeneratu je velka zabava.
          Ale jak a pro koho.

  2. Asi tak. Rusko nepadlo na kolena, zvyšuje produkci, v tom směru válka má národohospodářský stimulační efekt, přesměrovalo obchodní toky, podílí se na změnách geopolitiky.

   Zatím co zde je tématem Greendeal, deindustrializace, vrácení zemědělství před ruchadlo bratranců Veverkových, mnohopohlavnost, množství druhů záchodů, manželství nakonec pro kohokoli s čímkoli, uchránění lidí, tedy zdejších, od tepla v zimě, cukru, tuku, bílkovin, vody, vzduchu, od jich samých, plýtvání jejich vzácnými zdroji ve prospěch jiných, na zábavní podniky vydávané za všeobecně prospěšnou podporu novodobých gladiátorských zápasů vydávaných za „sport“, namísto chybějící infrastruktury například čustiček odpadních vod, a na péči i čistotu vodních toků, že hejtmane Kubo…

   S čím přijdou „okurkáři“….

   1. S čistotou vodních toků to zase tak zlé není: před pár dny jsem si pěkně zaplaval v Labi za Děčínem, což před 30+ lety hrozilo i odolným jedincům poškozením zdraví, případně obarvením na zeleno či fialovo, podle toho, co zrovna z tamních chemiček vypouštěli. Při té příležitost jsem sežral několik z Labe vylovených ryb, a zatím jsem nenatáhl ráfy, ani žádný další konzument.

    Jinak vcelku souhlas. Jsem zvědavý hlavně na „Etapovou drogovou laboratoř“ Tour de France, v podmínkách dnešního Žabostánu… Ačkoliv se na to od doby Lance Armstronga nedívám, možná letos udělám výjimku.

    1. Na každé kolo přidělat vidlicový stojánek s lehkým kulometem.
     Možná by to šlo i integrovat do té tyče mezi sedátkem a řídítkama (za mlada jsme tomu říkali štangle)

  3. Ehm, mám jednu hlúpu otázku: kto sú to tí ofenzív Steiner a čakač Wenck?
   Furt o nich čítam a furt neviem, asi že nemám tvíter, ťukťok, fasbúk a podobné serepetičky.
   Vďaka za vysvetlenie.

    1. Proc se zminky o Steinerovi a Wenckovi musi stale opakovat ?
     Ukrajina neni opakovani Treti Rise , ani se opak kovanim nestane.
     Opakovanim ,povrchniho tendencniho skakani kolem vseho ,
     jizda valkyr , potom zase klacek ,jak prohrali ,
     nekonecny vycet povrchnich a zdeformovanych udaju ,
     povyseny nadhled na vsecko , ale za tim ucelem povrchni ,vselijaka nepodlozena nicim tvrzeni bez souvislosti a hodnoty informace ,
     jak se co hodi do vetesnictvi nahodilych udaju v prispevku a do demagogicky tlacenky maglajzu vseho a niceho..
     A tanky prej taky ubejvaji..

  4. Na straně Ukrajiny jsou u moci fanatici. Vsadili vše, jakýkoli ústupek, kompromis, je pro ně nepřijatelný a půjdou po krku komukoli, kdo by s něčím takovým přišel. V kombinaci s idioty, jako jsou náš Lipavský a Černochová to představuje hrozbu.

   Určitě se ještě pokusí rozšířit konflikt, určitě mají přichystanou v rukávu nějakou šílenou provokaci (jaderná elektrárna??), aby toho dosáhli.

   Máme se, myslím, ještě na co těšit.

   1. Větší jadernou katastrofu jim nikdo nedovolí – protože každá hůl má dva konce, a kdyby došlo k nějaké větší radiační „nehodě“ třeba na ostatních ukrošských jaderkách nebo k většímu rozsevu radionuklidů, Fašington s Londonabádem by mohli očekávat velice ošklivé konsekvence. Akční skupina válkychtivých magorů v State Departmentu/CIA/MI6 je velice úzká a v těchto věcech docela jistě nemá podporu Pentagonu.

    Samotné reaktory typu VVER1000 jsou proti radiačním nehodám velice odolné a zabezpečené. Jediné, co by se dalo docílit, je místní nehoda, nižšího stupně dle MAAE. Jistě, mohou někde splašit nějaký jaderný odpad nebo radionuklidy – třeba cesium z nemocničních zařízení – a to někde rozsypat. Ale pořád to bude mít jen lokální charakter. I kdyby žumpy běsnily o106, o nic důležitého nepůjde – protože to fyzikálně a technicky ani nejde.

    Čímž nechci říci, že se Fašington/Londonabád nesnaží: dle informací ruských a syrských rozvědek dostali „jejich“ kozomrdi z ISILu zásilku nových raket s chemickými hlavicemi… takže se dá čekat, že „Assad zaútočí chemickými zbraněmi“, jako už kolikrát, vždycky když vyhrával… dokumentovali to Bílé blembáky a Bellingcat, tak to bude 100%-ní pravda pravdoucí.

    1. Ostatně, jak nám sdělila naše jejich nejvyšší místa, konkrétně samotná kabelková tankistka Afročechová, ani taktické jaderné zbraně v Ruině se nemusíme bát, protože účinek je jenom místní. V čemž přizvukovala známá jaderná expertka Drábová. Nakonec je to vlastně pravda – pokud by zůstalo u použití taktických jaderných zbraní v Ruině, což by dost pravděpodobně nezůstalo…

     Taktické jaderné zbraně – jak jsem zde na Vidlákově blogu již psal – jsou konstruovány pro lokální účinek, a pokud možno co nejnižší dlouhodobé zamoření, jsou tedy z hlediska jaderných zbraní relativně „čisté“. Důvodem je především to, že bojištěm budou dříve či později procházet vlastní síly s vlastními vojcly… případně daná oblast zůstane po konfliktu v území vlastní strany.

     1. Myslím, že magorům, ať už na UAruině nebo Anglosasům je úplně u brusele, jestli jsou taktické JZ relativně „čisté“.
      Území stejně nakonec připadne Rusům a tam pro ukronacisty platí „Čím hůře, tím lépe!“.
      Žádná prasárna pro ně nebude dost dobrá a KoZa (kolektivní západ) to potřebuje propagandisticky prodat, a navíc na východě jsou jen nějací podlidi a je jedno, jestli se jmenují Rusové, Ukrajinci, Bulhaři, Češi, Poláci nebo Slováci.

      1. Na tom něco je, dokonce hodně…

       Nicméně, jak jsem psal, „každá hůl má dva konce“, … Vyšinutost Západních magorů se nedá samozřejmě podceňovat, například se množí promluvy na téma „ruské jaderné zbraně jistě už nefungují a rakety jsou rezavé“, což může být důvod posledních ruských aktivit na arktické jaderné střelnici v Nové zemi.

       Kam v posledním půl roce létá hodně přímých letadel z Arzamas-16/Sarova a z toho „tajného“ satelitního vědeckého městečka u Archangelsku – tedy ze dvou ruských středisek pro výzkum, výrobu a údržbu jaderných zbraní. Je dost možné, že Rusko vypoví dohodu o zákazu jaderných testů – kterou se USA ani neobtěžovaly ratifikovat, i když ji také dodržují – a provede nějaké pokusné jaderné výbuchy. Aby přesvědčily výše uvedené blbce…

       Druhý důvod mohou být finální testy jaderného leteckého pohonu, který v této oblasti Rusové zkoušeli v minulých letech, coby pohon křídlaté střely „Burevěstnik“ s globálním doletem…

       Co z toho bude, se dozvíme během následných měsíců…

      2. Chtít, to oni by tuze chtěli. A jak co je či není čisté, to je jim samozřejmě natolik u brusele, že víc to nejde. Ale to je stejný chtění, jako já v raném mládí chtěl Ornellu Mutti.
       Atom za atom. To je nezrušitelné pravidlo v obou doktrínách. V obou, to znamená, že i v ruské. Což u pvuhů vědí. A to je konečná všem spekulacím. Rusko na jakýkoliv jaderný útok odpoví, nějakou adekvátnosti se zabývat nebude. A hejblata k tomu ne, že nemají. Mají.

    2. Kdyz nikdo a kdo ??nedovoli ??, vyvolaji co chteji provokaci.
     /Co je ta absurdni a vetsi jaderna a v prispevku prisne nepovolena katastrofa?? /A co ta muze byt???
     To je snadne a leckdo pomuze.
     A tech ochotnych a fanatickych sluhu neni zrovna malo..
     Neopodstatna, absurdni a abstraktni tvrzeni v duchu akademickych pojednani ,nepomahaji..Naopak.

    3. Když nám zatopí nějaká jaderná elektrárna z Ukrajinska, jako kdysi ten Černobyl,
     porostou zase houby?
     Protože v koloniálech chtějí chazaráci za kilo brambor přes třicet Kč.
     Takže kromě levnějších banánů a anansů (vzácné to ovoce za bolševické tyranie), budeme žrát houby, houby, houby…. Fijalovo voliči lanýže a zbytek státu dezoláti masáky.
     Přežili jsme Černobyl, přežijeme i „Z“€lenina.

  5. Akualitka, aneb zprávy z bláznice, uzavřené oddělení Brusel:
   „Evropská unie by měla zdvojnásobit pomoc Ukrajině, zajistit Kyjevu nepřetržité financování na příští roky a dodat mu vše, co potřebuje k „dosáhnutí vítězství na zemi“, uvedla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.“

   Bez komentáře…

   1. A Eurounionistky by měly rodit více dětí. Sama jde příkladem.
    Nemůžeme ve všem spoléhat na roboty a uměl. inteligenci, zejména pokud my sami nic pořádného neumíme a vlastní inteligenci postrádáme. To by nešlo, musíme vyslat ten správný signál mezi kanonenfutr.
    (Hlavně ať ty samopaly a houfnice neobrátí proti nám, to by pak ta tlačenice na ranvejích mohla hrozit úrazy, anebo se urvou dveře a nás to pak vycucne nad Rusko….)

    Více dětí, více vojáků (změna pohlaví no problem).
    I mrzáků…..no ale to je ta daň míru.

   2. Uršula z Lejna asi nečetla:

    Autor: John Joseph Mearsheimer, slovutný americký profesor https://www.britannica.com/biography/John-Mearsheimer

    „Ačkoli není pochyb o tom, že Rusko napadlo Ukrajinu, konečnou příčinou války bylo rozhodnutí Západu – a zde mluvíme především o Spojených státech – učinit z Ukrajiny západní opěrný bod na hranicích Ruska. Klíčovým prvkem této strategie bylo přivedení Ukrajiny do NATO, což nejen Putin, ale celý ruský zahraničněpolitický establishment považoval za existenční hrozbu, kterou je třeba eliminovat.
    Často se zapomíná, že řada amerických a evropských politiků a stratégů se od počátku stavěla proti rozšiřování NATO, protože chápali, že Rusové to budou považovat za hrozbu a že tato politika nakonec povede ke katastrofě. Seznam odpůrců zahrnuje George Kennana, jak ministra obrany prezidenta Clintona Williama Perryho, tak předsedu sboru náčelníků štábů generála Johna Shalikashviliho, Paula Nitzeho, Roberta Gatese, Roberta McNamaru, Richarda Pipese a Jacka Matlocka, abychom jmenovali alespoň některé.
    Na summitu NATO v Bukurešti v dubnu 2008 se jak francouzský prezident Nicolas Sarkozy, tak německá kancléřka Angela Merkelová postavili proti plánu prezidenta George W. Bushe přivést Ukrajinu do aliance. Merkelová později uvedla, že její nesouhlas vycházel z přesvědčení, že Putin by si to vyložil jako „vyhlášení války“.“
    https://mearsheimer.substack.com/p/the-darkness-ahead-where-the-ukraine

    v češtině zde:
    https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Predpovedel-valku-Tusi-jak-dopadne-Rusko-vyhraje-Ale-trochu-jinak-738981

    Delší, ale stojí za přečtení.

    1. Mearsheimer je – i když píše z těch zbývajících v žumpách publikovaných relativně rozumně – amícký „výjimečný a nepostradatelný“, v překladu amícký „nácek light“. Z jeho textů to leze jako péro za gauče… shoduje se s těmi nejšílenějšími neokony/libtardy v cílech – jako zničení/vyhlazení Ruska, světovláda… ;rozpor má jen v metodě.

     Ale jinak se dá říci, že přes potlačování takového „kacířství“ jsou především vojenští experti z Pentagonu seznámeni s pravým stavem věcí: tedy že v konvenční válce s Ruskem nebo Čínou by je čekala ostudná prohra, no a že jadernou válku začít nelze.

     Stačí si poslechnout výborný 2h+ podcast Macgregora, který přes svou relativně nízkou hodnost plukovníka ve výslužbě má v amíckých ozbrojených silách velký vliv, coby oceňovaný historik a teoretik v taktice, operačním umění a strategii – o čemž napsal několik knih, podle kterých se dosud učí nejen na West Pointu. Zde: https://www.youtube.com/watch?v=o92oSgU17Lo

     1. K 42 zase perlí : Zase cejchuje (nácek light) , to je zřejmě výrazná součást jeho duševní poruchy. Ocejchuje, zabalí, šup do expedice.
      Od Mearsheimera a dal. mám mj. knihu Izraelská lobby a americká zahraniční politika.
      Solidně ozdrojovaná, málo co se dá vytknout.

      1. Fakt, jo?

       To jste mohl napsat jenom proto, že jste od Mearsheimera skoro nic nečetl, na rozdíl ode mně. Nakonec, profesorem v těchto pofidérních oborech se nestane nikdo, kdo Amíkům říká, co nechtějí slyšet. Nýbrž naopak.

       Kritický rozum a historické zhodnocení, o to žádný zájem není. To pak člověk skončí – a to ještě relativně dobře – se zaraženým postupem, jako třeba plukovník Macgregor; přičemž např. jeho kámoš z kolejí je generálem, stejně jako další konformní prolhanci – píše o tom v jedné své knize; mluvil o tom také v nějakém svém vystoupení na netu.

       Ale i v tom Macgregorovi nebo dalších „kriticích“ je zašitý inherentní amícký světožravý fašismus/nacismus jako v koze; a občas to probleskne, přes všechnu jejich intelektuální skvělost.

       1. To je zkrátka hloubková věc amícké psyché: té jejich kultury, kterou do nich perou od dětství. Málokterý Amík se od toho dokáže oprostit…

       2. No co já vím, ale co mu vytýkáte v nynějším textu?
        Ten jeho původní článek https://mearsheimer.substack.com/p/the-darkness-ahead-where-the-ukraine#footnote-10-130547299
        splňuje mé puntičkářské nároky, je psán vědeckým stylem = k uváděným tvrzením cituje zdroje. To dělá málokdo, třeba Vy nikdy.

        Vyjmu třeba toto:
        „Ruské myšlení je pravděpodobně ovlivněno třemi výpočty. Moskva má silnou motivaci dobýt a trvale anektovat ukrajinské území, které je silně osídleno etnickými Rusy a rusky mluvícími obyvateli. Bude je chtít ochránit před ukrajinskou vládou – která se stala nepřátelskou vůči všemu ruskému – a zajistit, aby nikde na Ukrajině nedošlo k občanské válce podobné té, která probíhala v Donbasu mezi únorem 2014 a únorem 2022. Zároveň se Rusko bude chtít vyhnout kontrole území obývaného z velké části nepřátelskými etnickými Ukrajinci, což značně omezuje další ruskou expanzi. A konečně, přeměna Ukrajiny v nefunkční zbytkový stát bude vyžadovat, aby Moskva zabrala značné množství ukrajinského území, takže bude mít dobré předpoklady k tomu, aby způsobila značné škody její ekonomice. Například ovládnutí celého ukrajinského pobřeží podél Černého moře by Moskvě poskytlo značnou ekonomickou páku na Kyjev.“

        Co je na tom podle Vás chybně? Nebo co jiného v tom textu je podle Vašeho mínění chybně?

        1. Chybně je toho plno: především to, že hlavní důvod celé té zabijačky v Ruině není žádná „ruská expanze“, ba dokonce ani obdoba amíckého R2P „Responsibility to Protect“ ohledně etnicky ruského obyvatelstva Donbassu etc, ani škody zbytkovému ukrošskému „etnickému“ státu, jak naznačuje.

         Celé to pramení z bezpečnostních požadavků: jde o dolet raket z Ruiny do Ruska, který při dnešních technologiích znemožňuje reakční čas a tím dostává lidstvo do nebezpečí vypuknutí jaderné války. Jak deklarovali Rusové oficiálně v prosinci 2021, požadují stažení vojenských instalací a struktur NATO na úroveň podepsaných dohod a memorand z roku 1997.

         Už úvodní věta, kterou jste zkopíroval, je v tomto kontextu radikálně prolhaná: „Ruské myšlení je pravděpodobně ovlivněno třemi výpočty“, protože to není zkrátka pravda: „ruské myšlení“ v této věci se zakládá na čase doletu raket, které v brzké době mohou být i na amícké straně hypersonické – vzhledem k jejich zaostalosti v této věci ne zítra ani pozítří, ale třeba za 15 let.

         Proto tohoto pána čtu s velkou nechutí: jelikož takové myšlenkové „zkrakty“ používá ve svých pracech neustále. Nelže přímo jako idiot, lže kontextově…

         Odkazy nedávám, jelikož nepíši bezpečnostní ani politologickou studii, jen na Vidlákův blog; kdybych to uveřejnil jako svůj článek, tak by tam zajisté byly…

         1. Že cílem Ruska je vrátit infrastrukturu a dislokaci NATO do stavu roku 1997, nevylučuje „územní cíle“ na Ukrajině, tj. získat a ponechat si území „silně osídlené etnickými Rusy a rusky mluvícími obyvateli“ plus případně celé pobřeží Černého moře. A že Rusko nemá zájem územně zabrat celou Ukrajinu.

          Vaše hodnocení prolhanosti v kontextu beru bez dalšího na vědomí.

          1. Jistě, ale pochopte, že ten zamlčený kontext staví vše úplně do jiného světla. Je to jako komentovat rvačku dvou chlapů a nezmínit se, že ten „napadený“ znásilnil tomu „útočníkovi“ manželku. Asi tak.

           V této fikané „prolhanosti bez přímého lhaní“ jsou dnešní Západní „univerzitní učenci“ velcí mistři. Pokud se chcete v této technice vzdělat, doporučuji třeba věhlasného „historika“ Timothy Snydera, ten také hodně píše o „Východní Evropě“…

         2. Zkrátka, co se opravdu stalo a děje, je téměř čistokrevná obdoba „Karibské krize“, která se ovšem měla jmenovat Turecko-italská nebo Americká, protože šlo o nainstalované jaderné rakety středního doletu v Turecku a Itálii. Následovaly sovětské pokusy o dialog, odpálení 57 megatunové „Car bomby“ na sovětské jaderné střelnici v Nové zemi, a když nic z toho nepomohlo, tak instalace sovětských jaderných raket na Kubě. Jejich stažení Sovětčíky nebylo tedy „americké vítězství nad expanzivním Sojůzem“, jak si Amíci a Západ vylhali, ale vzájemná dohoda: stažení amíckých jaderných raket z Turecka a Itálie bylo součástí dohod mezi Chruščevem a JFK a jejich týmy.

          Nyní je to úplně stejné v bleděmodrém: Fašington a Londonabád chtěly usápnout Krym a umístit si tam své flotily: Amíci už rozjeli dokonce úplně veřejně výběrová řízení na úpravy škol na Krymu, kde mělo sídlit výcvikové středisko pro US Navy. Britanistánci ještě před rokem 2022 stavěli svoji námořní základnu v Očakovu u Oděsy…

          Amíci od roku 2004 – kdy dosadili vlastně převratem svého Juščenka „demokraticky ve třetím kole“, jelikož první dvě jaksi dopadla „špatně“, stavěli v Ruině jedno strategické letiště pro svá útočná letadla – nedávno ho ruské síly značně poničily – takže žádné F-16 či co Ukroši dostanou, odtamtud zajisté létat nebude.

          Dnes je proti minulosti problém v technologiích: odpalovák křídlatých raket – v budoucnu, až se Amíkům povede udělat něco jako ruské Zirkony , hypersonických – se dá propašovat celkem nepozorovaně. Proto je základní podmínkou ruské strategické bezpečnosti neutrální Ruina, či co z ní zbude.

          Ukroši a Západ napřed porušili Budapešťské memorandum – které zaručovalo hranice Ukrajiny z ruské strany, při zaručené neutralitě Ukrajiny; podmínkou byla také „bezblokovost“, tj. mimo NATO a další vojenské Západní bloky. Následovaly dohody v rámci Rusko-NATO z roku 1997, ve kterých se Západ zavázal nerozšiřovat vojenské struktury NATO dále na Východ… ČR/SR či Pobaltí v NATO nic z toho neporušilo, jelikož v žádné z těchto zemí nebyly donedávna stálé posádky Amíků ani NATO zemí, ani žádná vojenská infrastruktura – ale už je. Strategické letecké základny v ČR, Čáslav a Náměšť. Dtto v SR a v Polsku.

          V Rumunsku a Polsku se staví „Aegis“ základna, a co je opravdu v odpalovacích šachtách, nikdo mimo Amíků neví: mohou tam být Tomahawky nebo ještě novější amícké křídlaté střely s jadernými hlavicemi…

          Karibská krize 2.0, to je dnešní situace… tedy ještě úplně ne, ale schyluje se k tomu velice rychle.

          1. Je to hodně podobné. Až moc.
           Byla jsem tenkrát školačka, takže jsem nějaké ohrožení nevnímala.
           Ale ve škole se nacvičovala civilní obrana, která spočívala v igelitových pytlících přes boty a ulehnutí patami k výbuchu. Někdy byly i nepoužitelné plynové masky. Dospělí se asi opravdu báli.

         3. Co se toho „ruského myšlení“ týče, souhlasím s tím, že jeho základní parametr je dostřel do Moskvy. To myšlení se tímto směrem ubírá z pro ně velmi racionálních důvodů, protože touha USA ukončit existenci Ruska jako takového je z vícero pohnutek nekončící.

          Jen bych se zastavil u toho „dohánění a předhánění“ v super, potažmo hypersonické výzbroji. Že má Rusko náskok je nesporné. I to, že takový poměr si bude chtít zachovat, z čehož plyne, že jistě makají na dalších atrakcích, které pak ale nebudou prezentovat na výstavě. Otázkou je – což neumím posoudit – americká schopnost dohánět a ruská schopnost zachování odskoku, taky kde je hranice vývoje zbraní. Rychlost a další technické parametry svoji hranici nejspíš nějakou mají, podle mě asi ze všeho nejvíc půjde o „počítačovou válku“ neboli schopnost eliminovat soupeři na dálku systém. Aby takzvaně mačkal spoušť, ale nešlo vystřelit. Místo vysekaných týpků, co jednou rukou řídí vrtulník i náklaďák a druhou to kolem sebe kosí dávkami z granátometu nastoupí nejen do akčních filmů hoši v brejličkách, možná ne nepodobní tyranosaurovi Lipavskému. Ale budou umět přepychově hackovat.
          V důsledku asi lze říct, že držet Rusům palce je v životním zájmu této zeměkoule…

          1. Amíci přerušili výzkumy hypersoniky už v 70. letech, kdy mylně usoudili, ve své obvyklé namyšlenosti, že Sovětčíky technologicky překonali. Což v mnoha oblastech, především v raketových technologiích, nebyla vůbec pravda. V 60. a na počátku 70. let měli Amíci vyspělé projekty, třeba antiraketu „Sprint“, ale usoudili, že to nepotřebují. Stejně tak, v raketové výzbroji lodí, úplně zanedbali protilodní rakety – udělali jen subsonický „Harpoon“ a to bylo v podstatě vše – protože se spolehli na svou převahu v letadlových lodích a jejich palubních letounech; např. F-14 Tomcat byl skutečně skvělý a hodně nadčasový, když ovšem fungoval, což bylo problematické, než vše vyladili a vychytali mouchy, trvalo to léta. V podstatě se dá říci, že rakety nedělali schválně – ani pozemní PVO/PRO, ani protilodní, jelikož by jim to užíralo penízky pro jejich svělé letectvo a letadlové lodě – to je amícká modla…

           V Rusku výzkum pokračoval, už jenom proto, že rakety jsou provozně a nákladově mnohonásobně levnější než obří letectva a svazy letadlových lodí – na což Sojůz ani neměl peníze.

           Výsledkem toho všeho bylo, že cirka po 40-ti letech, tj. dnes, nemají Amíci ani pořádné raketové PVO, PRO už vůbec ne; a protilodní rakety jsou stále 40 let starý Harpoon; novější projekty jsou samozřejmě stealth, ale pořád podzvukové… JASSM a podobná námořní varianta.

           Sovětčíci/Rusko mezitím kontinuálně vyvíjeli jak PVO/PRO, tak protilodní výzbroj. Nadzvukové, 2 Machy, 3 Machy, 4 Machy no a dnes hypersonika – nad 5 Machů. Jde o gradualistický vývoj – kdo neumí udělat 3 Machovou protilodní raketu, těžko vyčaruje hypersonickou jako králíka z klobouku…

           Je to prostě komplikované. Motory, aerodynamika, odolná elektronika, teplotní režim, speciální materiály, speciální paliva, řízení a telemetrie…

           Hypersonická aerodynamika je samo o sobě enigma v enigmě – sice každá kosmická velmoc něco hypersonického zná, ale řízení a let v atmosféře je něco dost jiného.

           Zkrátka, je to z amícké strany 40+ let vynechaného výzkumu, nejen v základní fyzice, ale i v mnoho a mnoha dalších návazných oborech.

           Šílený je hlavně hypersonický aerobní motor: musí používat nadzvukové spalování, říká se tomu (pěkně rusky) „scramjet“…

           Nejde jen o tu samotnou střelu a všechny její systémy: musíte k tomu mít také zkušebny, normy, testovací postupy, telemetrii, … obří infrastrukturu. Výzkumnou, materiálovou, zkušební, …

           Kdy to Amíci zvládnou – s pomocí špionáže třeba nebo nákupem odborníků jinde – je otázka. Ale brzy to nebude, to je jisté. Přičemž tento „hypersonický vlak“ jede – až to v USA dokáží, Rusové budou o další 2-3 generace dále.

          2. Ještě jsem chtěl napsat, že Amíci samozřejmě „šlapou na plyn“: nyní je v běhu – dle kongresových fondů – více než 70 výzkumných hypersonických projektů… Vše samozřejmě naráží na to samé, co další zbrojní projekty v USA: totální systémovou korupci, plně legalizovanou.

           A nejen na to, také na prohnilé korporátní řízení, slibování vzdušných zámků, ničení tvůrčích exaktních vědců a inženýrů různými parazity, jako přemnožení manažeři, týmoví poradci, projektoví psychologové a další „woke“ zázraky. Vývojový tým musí být vyvážen rasově i genderově, samozřejmě… 😀

          3. Zrovna jsem nahlíd, když jste to poslal.
           Ano, ta americká sebestřednost a okázalost je až sebezáhubná. A proklatě drahá. Na druhou stranu je těžko pochopitelné, že to „nechali bejt“. Sice si pamatuju sám sebe, jak jsem vším ruským pohrdal. Ruský mobil…, jistě sám pamatujete ten chechot při představách akumulátoru 80 kg, kterej za sebou tahá ruský telefonista. Že to je všechno úplně jinak, to jsme ignorovali, ale to ignorovali I američtí zpravodajci a po nich sama vláda? Že se tím brzy z pozice o hodně silnějšího dostanou do přesně obrácené, to přece museli vidět. Koukat Rusovi pod prsty asi není úplně nejjednodušší, ale přesto.
           To mi do toho jaksi nepasuje. Nicméně se to tak stalo…

           Někdy bych si od vás tématicky doplňkově přečetl, jak byste viděl postválečnou zemegulu. Když jsem to téma tuhle nakousl, s mými „apokalyptickými“ parametry jste ne úplně souhlasil. Jaksi jsi tomu zachování života dával větší šanci…

          4. Mezitím jste do jisté miry odpověděl na to moje „nepasuje“. Hnout se z místa skrz všechny ty jejich finanční a mocenské pletichy jistě není jen tak. Ale z toho geopolitického strategického pohledu to tak trochu „nedali“.

          5. V krátkosti: válka nebude. Důvodem je především ruská převaha v konvenčních zbraních, nakonec v jaderných také. USA a Západ by to prohráli, v každém scénáři – a vědí to.

           Tudíž, v podstatě USA a Západu v nynější „Karibské krizi 2.0“ – která ještě není, ale rozvíjí se – nezbývá, než vycouvat jako zpráskaní psi a zalézt zpátky do své smrduté nory.

           Vývoj má samozřejmě pár variant: USA se nestáhnou jen tak, bude to mít ještě různé peripetie, ale protože do otevřené války jít nemohou, budou muset deeskalovat a ustoupit.

           Pokud to neudělají, Rusko obsadí celou Ruinu vojensky, nechá Ukroše kapitulovat a zařídí tam nějaký klientský režim, s podmínkou vojenské neutrality. Ale nechá je ekonomicky na krku USA a Západu, samozřejmě.

           Nejde jen o ty vojenské věci, je to komplexní záležitost. Ekonomie, energetický krach EUhnije – průmysl nemůže 4-10x násobné zdražení energií a materiálů přežít, ne v čínské a další světové konkurenci. Do toho všechny další bláznivé šílenosti: Green Deal, e-mobilita, imigrační tsunami jednak z Afriky a Blízkého východu a Asie, jednak z Ruiny, jak dojde k úplnému zhroucení režimu.

           Je také nutno počítat s vnitřními problémy USA: ty jsou značné a budou brzy ještě o dost větší…

           Takže, ten „poválečný svět“ poválečný nebude, protože válka nebude.

          6. To nechání na krku EU a USA je logické, otázka je, zda pro klid v regionu ( včetně migrace ) a získání si obyvatel na svou stranu nezačne po nějakém čase Rusko opět Ukruinu podporovat. Ostatně dělali to dříve a dost. Navíc by tím podpořili i nastolený režim.

          7. To jsme si k diskusi teda vybrali obzvláště širokej prostor 🙂

           Když s vámi je to těžký 🙂 , já přece vím, že velkoválčit se sice bude s plnou parádou, ale jen hubou. Ten Day after jsem myslel spíš doplňkově k těm všemožným obávám a spekulacím, že třeba možná přece jen ta „lokální“ fakt bude.

           Proč nebude žádná, to jsme si (a snad i ostatním) přinejmenším vy a já asi popsali dost důsledně, ale ten červík nejistoty nejen na tomto fóru pořád vrtá. Tak jsem chtěl, abyste do té „důvodové zprávy“ doplnil ten poválečný obrázek, aby byl o to víc zřejmé, proč do toho ani z nějaké rádoby vychytralosti, tzn. „jen v Evropě “ Amerika nepůjde. Abyste do něj dokreslil příslušný obrázky.

          8. Proč ne „jen v Evropě“:

           Koncept NATO vycházel vždy z účasti Amíků na „evropském válčišti“; evropské síly NATO byly vždy slabé a dnes to platí násobně – jediná skutečná armáda NATO v Evropě je turecká, zbytek je „vykradený papírový tygr“. Nejsou těžké zbraně, není munice, není válečná průmyslová základna, nejsou vycvičené zálohy – branecké armády byly všude zrušeny v 90. letech. Jediná relevantní síla v evropských armádách NATO je letectvo – ani s ním to už není co bývalo, kromě toho nemá zásoby raket ani munice pro skutečný „plnotučný“ konflikt s vyspělým protivníkem – což Rusko je.

           Jenže, v dnešní době ruské převahy v protilodních raketách jak na ruských hladinových lodích, tak na ruských ponorkách – plus velice vyspělá ruská torpéda – je lodní přeprava válečných zásob a vojclů z USA nemožná: byl by to absolutní masakr. Rusové mají satelitní systémy pro sledování lodí, propojené s jejich loděmi a ponorkami, nikdo se proti tomu neschová – a nákladní lodě jsou nebránitelné…
           Jinak než loděmi přepravit potřebné objemy nákladu nejdou.

           Tudíž konvenční válka NATO v Evropě s Ruskem je zkrátka nemožná: NATO by fatálně prohrálo. Zbývá dodat, že výše zmíněná jediná relevantní NATO síla – letectvo USAF by mohlo přeletět – ovšem jejich rakety a bomby dopravit v tom objemu stejně nejde – ale „převahu“ NATO letectva nuluje ruské PVO/PRO. Tudíž NATO nemá vlastně jedinou funkční kartu.

           Zbývá tedy použít taktické jaderné zbraně, ale v tom je NATO rovněž na tom hodně blbě: gravitační bomby B61-12 jsou určené pro letadla, ale proti ruskému PVO/PRO a ruskému stíhacímu letectvu s dálkovými raketami je to bez šancí… NATO má samozřejmě také taktické jaderné křídlaté střely z letadel a lodí… ale zastaralé a ruským PVO/PRO a letectvem sestřelitelné. Samotná raketová PVO/PRO obrana NATO zemí v Evropě je mizivá… Nedokáží v žádném případě ochránit své letecké základny, sklady, velitelství etc.

           Navíc v tom mají Rusové velkou výhodu, mají totiž asi 3000 taktických jaderných zbraní (NATO včetně USA jich má asi 1000), a to na mnohem vyspělejších nosičích – na bojišťových semi-balistických raketách Iskander-M, na hypersonických Kinžálech. A plus mají celou plejádu křídlatých raket, z lodí a letadel.

           Výsledek je prostě předem jasný…
           Plus je zde další faktor: Rusko se předem jednoznačně vyjádřilo, že „omezenou jadernou válku v Evropě“ nepovedou, okamžitě udeří přímo po USA.

           Válečně to pro USA a NATO zkrátka nemá žádné řešení, kromě sebevraždy.

          9. A ještě doplněk: že Rusové „udeří přímo po USA“ nemusí znamenat, že rovnou odpálí své strategické jaderné síly po amícké domovině: jistě by začali zničením amíckých základen v dosahu, to jest všech v Evropě, na Blízkém východě, v Indickém oceánu a Pacifiku – na všech možných ostrovech a v hostitelských zemích. Plus všechny amícké lodě…

           Realita je taková, že v posledních desetiletích již nejsou amícké základny výhodou, ale břemenem: v případě války o ně USA ihned přijdou, s velkým počtem obětí.

           Platí to v malém i velkém: nakonec si stačí vzpomenout na íránský zásah amícké základny v Iráku. Amíci neudělali nic – protože kdyby ani, v další eskalaci by jim Íránci rozsekali všechny jejich základny v oblasti a nic by proti tomu nešlo udělat…

          10. Takhle dlouhá nejužší nudle se málokdy podaří.

           Ale dobře za ni. Ty obrázky z Mad Maxu jsem z vás teda nevydoloval, ale to nakonec není zas tak podstatné. Určitě je dobře, že jste doplnil další balík technikálií, dosvědčujících tu zbytečnost obav z velké i malé války.

           Kdo chce, má u toho možnost si uvědomit či aspoň připustit další díl do skládanky s názvem „je to všechno jinak“. Protipohled vůči fungující propagandě. Fungující proto, že jejím vlivem má skoro každý zaryto až do podvědomí takové to „to přece je jasná věc „. Míněno, že po tolika ukázkách těch ohromujících letadlových lodí, fascinujících letadel a dalšího v televizi i na internetu, na to navazujících odborných komentářích důstojných mužů, co „vědí“, má většina lidí tzv. jasno. V kombinaci s podobně „odbornými“ zprávami všeho druhu o hluboké zaostalosti mužika (posilováno I tou zažitou představou o 80 kg mobilu) jim proto vychází, že to je vůbec zvláštní, proč si říše dobra na tu říši zla ještě pořádně nedošlápla. Vždyť ani s tím jádrem by to proti takovým superzbraním mužik jednak ani nestih a jednak by mu většina ani nevystřelila. Ke všemu tohle všechno říkají I naši politici a ti přece o tom musí něco vědět.
           No, nedošlápla, protože by si u toho zlomila nohu.

           A moc rád jsem si přečetl ten okamžitý úder na Ameriku. Šířeji jsem se tu o tom několikrát rozepisoval, ale z reakcí i z jinde psaných komentářů lze rozeznat, že stále u někoho přetrvává ta pochybnost. Především obava z té „menší, pouze evropské“ války. Ale odpovědí zůstává to ne. Ne proto, že roztavený Washington by pro Američana byl špatný Washington…

        2. Chybny je na tom tohle , „ruske mysleni je pravdepodobne“…a na tom stavi delsi text..
         Maglajz ,vymyslu ,spekulaci a zaveru z nich to z nej dela pri nejmensim akademickyho sarlatana a neseriozniho blbce.

         1. Valka nebude rusove maji prevahu..
          A kde je ta prevaha a lonsky svestky.
          Proste prevaha se napise a uz je..
          Neco informaci kon kretnich a kompletnich vo ty prevaze .NIc.

      2. Já Vám to cejchování rád připomenu, až sem zase lupnete něco o některé z Vašich oblíbených náboženských sekt.

    2. Pořád je celkem známo, kdo byl Zbygniew Brzezinski. Jako stratég je uznáván a studován i na druhé straně, jak Rusové tak Číňani dosud občas citují jeho dílo Grand Chessboard z roku 1997 (česky Velká šachovnice, Mladá fronta 1999.).

     Z.B. v této knize nastínil představu zkroceného Ruska, zbaveného velmocenských ambic a možností. Ukrajina v této transformaci má hrát zásadní roli. Když už to dílo ti druzí četli, patrně také přemýšleli nad tím, jestli by se nedalo něčemu z předpovězeného zabránit.

     1. Akademici v jednom kuse opakuji poucky jinych a skladaji , jako male deti sestavuji z kostek obrazky..
      Kdo a kym je uznavan vsechno a kdo sou ty vsichni ,vsichni , typicky akademicky tvrzeni a skutecnost porizena pouckama a vychvalovanima /kdyz se porad vychvaluje nekdo se najde kdo akademikovi uveri a
      o pakuje jeho poucky vsude /,skutecnost zase utekla a nikdo nevi kam,..
      Hlavni je z poucovacicho blba udelat Brzezinskeho modlu genia i pres nestastne vysledky na jeho sachovnici..Dodnes ..

    3. To sou ty neknecny vycpavky akademiku vo vsem a vo nicem ,
     vycteny vodjinud ,
     jako krejci vam u obleku vycpe ramena , abyste vypadal na vic nez jste.
     Do ty vycpavky se hodi vsecko a kazdej , vopakuje se dokola, sracky porizeny z prazdnyho akademika a za kazdou cenu , ktery si vse vycte z poucek…
     A lzi o vyrabenych opernych bodech na U..

   3. Když se přihlásí jako hlavní odběratel těch raketových inženýrů a doktorek z vítacích států EU a přidají jim 20 tisíc €uro do začátku na opravu kasáren, letišť, bunkrů, přehrad, mostů, Domu odborů v Oděse…
    není problém mu poslat to nejvzácnější a nejdražší, co máme – pracující ruce!
    Každý kapitalista a ekonom přece ví, že nejdražší je lidská práce (a náhradní orgány).

 2. To asi chtělo trochu rozvést. Ten zvrhlý a nemravný styl života. Něco o těch správných hodnotách třeba? A stran té souvztažnosti se vzděláním.

  1. Popisu prasárniček se pánovi zachtělo? U nás se říikávalo inteligent prase a mělo to cosi do sebe, ostatně i dnes je to aktuální.

 3. Určitě bude z dění ve Francii obviňováni Putin a Rusko, ale já dám k zamyšlení jiný důvod. Doslova před pár dny proběhla médii zpráva, že George Soros předal žezlo svému synovi. Já bych řekl, že mu předal impérium neziskovek, z nichž se řada přiživuje na migračním byznysu. Možná je dění ve Francii jen další fází šíleného plánu Sorosovy bandy, případně to mladý vzal pěkně od podlahy.

  1. Je to jen jeden z průvodních jevů postupného vzniku chálifátu. Takový jev poněkud zřetelnější.
   No a Chorošovic rodina + jejich neziskovky jsou jedněmi z protagonistů. Dělají co mohou a výsledky jejich neblahé činnosti se dostavují.
   Makron a jeho politika tomu intenzivně napomáhá, zkrátka máme možnost pozorovat proces v přímém přenosu.
   A původní žabožrouti se nestačí divit.
   Inu, kdo chce kam..

   1. keby ti nasi idioti to neschvalili v Bruseli, clovek by mohol povedat, ze je v kine a bude sa divat…..ale ked to tlacia aj sem a riesenie u nas nevidiet a ani politicku volu k nej….:-((

    1. no .. to není jen tak „aj sem“
     my tu nedostaneme jen tak nějakou nediferencovanou dávku rovnou z lodi
     tohle je „redistribuce“ – sem se budou přesouvat ti, co už ve FR/DE jsou a vlády je tam zatraceně nechtějí, výběr toho nejlepšího z vědců-lékařů-inženýrů, crème de la crème
     prostě: čekám, že to tu bude jako v Paříži úplně hned od samýho začátku

 4. Ukrajine by Brusel najviac pomohol tak, že policia zadrží a sustredi všetkych ukrajincov – mužov, ktorí sa zašívajú na uzemi EU a odovzda ich ukrajinskym ozbrojenym silam.

 5. Stále přemýšlím o zničení části hráze přehrady Nová Kachovka. Podle toho, co jsem viděl, došlo k poškození části, osazené klapkami. Podle mého názoru nebude obnova hráze moc náročná.
  V minulých měsících jsme často slyšeli názor, že Rusové vyklidili pravobřežní Ukrajinu ze strachu, že Ukrajinci odpálí nádrž a odříznou tak vojska na pravém břehu od zásobování.
  Nyní se mi zdá, že jedna z logických hypotéz je, že Rusové úmyslně snížili hladinu v nádrži z toho důvodu, aby při nové ofenzivě nebylo ohroženo zásobování jejich vojsk na pravém břehu.
  Obšem to má jeden logický zádrhel, stejný jako u Nord Streamu. Proč by to dělali, když mohli prostě nádrž vypustit zvednutím klapek? Možná kvůli veřejnému mínění na Krymu a levobřežní Ukrajině, kteréto oblasti jsou závislé na zásobování vodou z nádrže?

  1. Po vypuštění vody z Kachovky se znovu objevila na suchu původní silnice, která vede z břehu na břeh a byla doposud pod vodou.
   Výhodná cesta pro přepravu ofenzívní techniky suchou nohou.
   Kdopak tak asi sáhodlouze plánoval rychlou a zdrcující protiofenzivu?

  2. Ovládání klapek bylo poškozeno a vyřazeno z funkce již dříve Himarsy. Vzhledem k ostřelování byla oprava nemožná.

   1. Myslíte, že nebylo možné vypustit nádrž ovládáním klapek? Pak by to celé opravdu dávalo smysl. Prostě vypustit nádrž před útokem na pravý břeh.

  3. Jedna z logickych hypotez ,ma zaroven logickej zadrhel..Takze vysledek je co ?
   Faktem nehypotezovanym ani trochu zustava ,ze rusove vyklidili cast leveho brehu , kde zaplavy poskodily , nebo znicily jejich opevneni..

 6. Naši demokratičtí vládci z Pětikolky pořád demonstrují naši neochvějnou a bratrskou pomoc ehm demokratické Ukrajině a zároveň brakují její lidský potenciál do našich montoven. Po Česku se potlouká x % Ukrajinců, kteří se už nikdy nechtějí vrátit do své zkorumpované domoviny a utíkali ze své domoviny dávno před vypuknutí války. Pan upocený by nám měl vysvětlit, v čem demokratický svět Ukrajincům pomáhá ???….(kromě té nesmyslné války, kterou pod jeho lokajkým chováním i my vedeme.)
  Že by následek vakcín?

 7. Hola, děti propagandy,
  zabili vám Ferdinandy!
  Do zbraně, na mužiky!
  Hrají břeskné muziky,
  Černochová dělo laská,
  dredař šlape na běláska
  Řehka směle zvedá kopí
  jenom múzy oči klopí.
  Hola, děti propagandy,
  dojdem až do Karagandy,
  nabereme uhlí, ocel,
  Rockefeller dá nám pocel.

 8. Informace pro diskutující:

  Trollové/elfové/provokatéři jsou na tomto webu příležitostně mazáni, tak bylo naloženo i s tímto vydařeným kouskem.

  Text trollova příspěvku byl vymazán, protože podněcoval k násilí. Připomínám, že kdo se pustí do debaty s trollem, musí počítat s tím, že jeho reakce na trolla zmizí zároveň s trollem. Pokud se tedy už nemůžete zdržet reakce, nepište trollovi nic, co stojí za zachování, a raději začněte v novém vlákně.

  Sláma u kravína, hnoji sláma!

  1. Vopatrne, elfe. Chlapci vod Rakusana by te mohli spatne zaradit a dostanes se do problemu. Ty „nespravny“ uz legislativne „obesili“ za mensi prorhresky.

  2. re: Ukrajina ponad use!

   Co to plácáte? Ukrajinci ze své země zdrhají a jediné čím nás tady obohacují je reálný dnešek.

   1. Jakápak cenzura, broučku? Ta je v ČR podle platné Ústavy přece nepřípustná! Ovšem boj s nesprávnými názory, to je něco úplně jiného! A schválně, jestlipak brouček nebude líný si dohledat, kdo to byl, kdo osobně právo na tenhle boj panu vidlákovi dal 😀

    1. miluju, jak jsou chudinky celý ublížený, když to, co oni masově dělají jiným, jednou někdo udělá jim. najednou je z něj mučedlník.

 9. Jedna minimálně sdílená informace o události dalekosáhlého významu: https://www.zive.cz/clanky/cina-spustila-jaderny-reaktor-na-tekutou-sul-kdysi-mel-pohanet-tryskace-ted-snad-elektrarny/sc-3-a-222968/default.aspx
  Čína spustila experimentální thoriový reaktor. Thorium je v zemské kůře zastoupeno hojněji než uran, ČR má ložiska v Údraži a Velké Kraši, ale thoriové reaktory mají potíže s korozí čerpadel, výměníků tepla a dalšími kritickými částmi. O thoriových reaktorech se píše již dlouho, pokrok je až nyní. Nejde o přelomovou událost zítřka, kolem roku 2030 ale začnou přicházet do úvah.
  Zatím nám jen ukazují, že celý Green Deal jde špatným směrem.
  ČR by se měla spíše než na Green Deal soustředit na pokrok v thoriových reaktorech a vyrábět je jako modulární reaktory pro svět. Ale to se sotva stane.

  1. Kdo by se na to v ČR měl soustředit? Kulturologové? Genderologové? Šediváci zpřed tv obrazovek? Ti kteří prohánějí panďuláky po displeji? Vláda?
   Je tu pořád pár lidí pracujících na zajímavých projektech, jenže není pro ně praktické uplatnění. Mají můj hluboký obdiv a úctu.
   Jenže jinak? Ponížené čekání až co Brusel. Čepice ždímaná v ruce, líbání panského kabátu, a jak někdo vystrčí hlavu z hnoje, jak se má trošičku lépe, šláp na ni. S takovým nynějším přístupem by nebyla ani koňka z Budějovic do Lince. Vzpomeňte si na to co píšu, před volbami. A…po volbách. Ti zas tu bude lamentací na všechny kolem.

   1. Když se nesoustředíme na věci užitečné pro svět mimo EU, jsme v ČR odsouzeni ke stagnaci nebo úpadku. Dostaneme se do světa, který je žádoucí pro dnešní náctileté. A pak jim budeme moci říci, pokud se těch dob dožijeme: „Já Vám to říkal!“

 10. Co zaseješ, to sklidíš a toto jsou plody kolonialismu a okrádání druhých. Stejně jako Rakušané sklidili ovoce v podobě rozpadu impéria, když chtěli germanizovat a škubat slovanské obyvatelstvo, tak také Západoevropané nyní sklízí plody svojí práce. Podobně jako kdysi Římané, když si na tahali na práci a službu v legiích barbary a pak jen zírali , že vojsko neposlouchá, občané se bouří a otroci nechtějí pracovat nebo vyrábí zmetky.

  1. K tomu je dobré dodat, že většina obyvatel přistěhovalce i v druhé nebo třetí generaci považuje za „Untermenschen“, podlidi. Neumí pořádně francouzsky, nemají patřičnou kvalifikaci ani chuť si získat. Z toho mají pocit méněcennosti a z něho pocházející vztek na svého „utlačovatele“.

   1. Neumí pořádně francouzky? To je Vaše osobní zkušenost?
    Já měl za to, že většina z nich pochází z frankofonních zemí ( Alžírsko, Tunisko) a do Francie šli mimo jiné proto, že jim francouzštiny nedělala problémy.

     1. životní styl Evropanů za zvrhlý a nemravný. (

      ale no tak. Že ho tak rádi přejímají. Vždyť ten spor vznikl pro to, že se mladík chtěl projet rychlým západním autem.
      A co fotbal v Kataru a SAE při 40° vedru, copak tohle je arabský životní styl? Určitě někde v Koránu je, že dospělý muž si nemá hrát jak děcko, ale to se zamlčí,vše se motá, že ženy musí ukryvat vlasy.

    1. Nestačí umět francouzsky. Jejich kultura je jiná a rodilý Francouz to pozná. Jejich hodnoty, které uznávají, jsou úplně jiné. Sekulární školství považují za bezbožné, životní styl Evropanů za zvrhlý a nemravný. ( Samozřejmě to neplatí pro všechny. Ale pro ty s nižším vzděláním určitě. A často i hodně vzdělaní muslimové to takhle vnímají taky. )

    2. To tvrdí Fratíci. Já neumím francouzsky vůbec, tak tu větičku si škrkněte. Za zbytkem so stojím.
     Itala z jihu taky nedonutíte, aby si vzal práci „od sedmi do tří“. Nebo donutíte, ale budou s tím potíže.

    1. Vietnamci mají podobnou kulturu jako my. Nemají potřebu se nábožensky vymezovat. Hlavní je pro ně aby prosperovala rodina, pokud jsou zbožní, tak se pomodlí u domácího oltáříčku. A tím to končí.
     Nemají třeba vůbec sklon vytvářet ghéta, jsou přizpůsobiví. V tomhle jsou lepší, než všechna tři abrahámistická náboženství. Když někam vleze křesťan, muslim anebo žid, hned tam postaví kapli, mešitu nebo synagogu. Jako pejsek, když rychle pomočí patník. Značkuje si svoje teritorium.
     To Asiaté nedělají.

     1. I oni mají své oltáříky. Jenže…ano,jsou jinou kulturou. Jinou než mají „národy Knihy“. Například Čína. Tao. Konfucius. Universální pravidla. Oproti „hubení národů klatých“, Pátá Mojžíšova, Ezechiel.

      Kdysi údajně Čingizchán: Mrtví neplatí daně.
      Úžasný výrok. Tehdy i nyní.

      Což příkladmo Židé zde brání jiným mít a pečovat o své oltářiky?. Potíže s nimi nemají Vietnamci, natož Číňané.
      A, co, kdo brání jiným aby i oni měli svůj „Israel“?

      Židovské spiknutí? Spikněte se také. Ovšem, máte-li pro to spojující základ. Nemáte? Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

      Co se týče všech těch, kteří ať rodem zdejším anebo cizím, kteří se zde dopouštějí násilí? Kdo je ten, kdo brání je zabít? Kdo vydá lupiči svůj majetek, a nakonec svůj život, protože jeho „víra“mu tak přikazuje, a v souladu s tím si vybírá vládce a ty, kteří určují taková pravidla, a taková vnucuje i těm, kteří i to nestojí, proto že vědí a vidí jejich zhoubnost, co s ním?

   2. Přesně tak.
    V první generaci jsou ještě vděční , jejich ekonomická situace se zlepšila. V dalších generacích se jejich děti a vnuci emancipují. Už svoji situaci nesrovnávají s chudým obyvatelstvem ve svojí původní zemi, ale s rodilými Evropany. Stalo se to všude. Otroci, kteří makali za pár šupů, chtějí víc.
    Takže máma prostovlasá, dcera v hidžábu a vnučka v burce. Dávají tím najevo odpor k systému, který považují za nespravedlivý.
    A fčil mudruj co s tím. Zatím selhaly oba způsoby začlenění. Britský i francouzský.

    1. Ovšem neselhal ten ruský. Rusko to dělá již staletí a úspěšné je proto, že Rusové nejsou rasističtí ze své přirozenosti, na rozdíl od Germánů (mezi ně patří i Frankové).
     V Anglii panuje dodnes elitářství. Příslušníci „elit“ se povyšují nad příslušníky dělnické třídy a všichni nad přistěhovalce, zejména Slovany. Takovou společnost prostě integrovat nemůžete.

     1. Re: Pepa Sláma: V Rusku s tím nemají problém, pokud jim do toho někdo nestrká nos. Muslimové tam nejsou imigranti, žijí ve své vlastní zemi. Zatímco tupci ve Švédsku pálí korán, v Rusku je něco takového nemyslitelné, mají tam na znevažování víry dokonce zákon, je to kriminální čin. Na to si prezident Putin dává velký pozor. Podívejte se na videa z jeho návštěvy v Dagestánu minulý týden. Lidé tam stáli až sedm hodin, aby ho uviděli, někteří mu mohli stisknout ruku nebo se s ním vyfotit. Prezident navštívil mešitu a dostal darem vzácné vydání Koránu. Hodně muslimů z Ruska se také hlásí jako dobrovolníci do armády a jdou bojovat na Ukrajinu, brání svoji vlast. Rozhodně se tam muslimům žije líp, než kdyby si v minulých letech vybojovali samostatnost a tu „svobodu a demokracii“ podle amerického vzoru.

     2. Jo, Rusové nejsou rasisté, nemají k tomu sklony. Ale hlavně jejich strategie je “ Stejný metr na všechny. “
      To se Západ nikdy nenaučí. Tam je to ode zdi ke zdi. Buď vnímají snědé jako zaostalé chudáčky, které je nutně dovzdělat a zkulturnit. Nebo jako potencionální teroristy, které je nutné pečlivě monitorovat. Obojí je urážlivé.
      V podstatě i ten poslední z nich touží po respektu, jako žíznivý po vodě. A právě tohle Putin umí. Zkrátka : Já pán, ty pán. Nechal jim v Moskvě Velkou mešitu, po ( krvavém) ukončení války v Čečně tam vrhnul opravdu velkou sumu na obnovu a Groznyj je jako novyj.
      Je tam bezpečno. Mají svého vůdce muslima Kadyrova, což je – z našeho pohledu – poněkud exotický muž, alfasamec, syn mučedníka , ale tamnímu obyvatelstvu to zřejmě vyhovuje.
      Mají maximální možnou svobodu, Moskva je daleko a nad trochou té šaríji se zamhouří očko.
      ( Jak dlouho to vydrží, ví jenom Bůh a Alláh. Samozřejmě by chtěli státnost, ta ale na tak strategickém místě není možné. Rusy by bleskově nahradili Američané. )

    2. V první generaci jich je ještě málo, ve třetí přečíslí původní obyvatele a přestanou se prizpusovlbovat, ale diktovat. Stejně je to s Vietnamci.Zatím ji tu je málo, tak neškodí

     1. Vietnamci přišli do týhle země ze stejnýho důvodu jako i jiný vetřelci. Aby tady kradli. Ale dělají to jinak. Jejich kriminalita se navenek moc neprojevuje vůči majoritě. Sice šmelí se vším možným, podvádějí na daních, ovládají kšefty s padělky a marihuanou. Ale lidem to nevadí, protože jejich činnost se jich nedotýká přímo. Je to jiný než když je přepadne cikánská tlupa, zmlátí a okrade. Je to jiný než když černošské tlupy devastují města a vykrádají obchody na “vyspělém” západě. Proto jsou Větve v kolektivu oblíbené.

      1. To asi těžko. Vietnamce sem začali dovážet komančové, jako levnou pracovní sílu. V rámci bratrské výpomoci osvobozenému Vietnamu.
       Já s nimi mám nejlepší zkušenosti. Jsou hodně pracovití, skromní a mají moc šikovné děti. Vietnamská mládež je ve studiu úspěšnější než česká.
       Daňové úniky mají, ale to už je věc eráru, aby si to ohlídal. Podvádějí i Češi.
       Kriminalita je minimální. Pěstování marjánky nevidím jako nějaký extra zločin.
       Kontrolní otázka :
       Dovedete si představit Vietnamce ve frontě na dávky? Já ne. Postará se u nich rodina.

       1. Jste na omylu, je to úplně jinak. Protože jsme měli dobře fumgující a na úrovni – průmysl, taky naše vysoké školstrví bylo v té době 3 ve světě a slušně propracované střední a výuku – se sem jeli učit.
        První byli syřané – na VAAZ – c o pamatuji slušní s obrovskou snahou naučit se co se dá. Další byli kubánci – v Třebíči tam byly docela problémy, protože karibská nátura je úplně jiná.- A až pak, až dostali amíci ve Vietnamu ,na frak sem z devastované země přijeli první aby se pomohlo a naučili co třeba. První várka se , nevím za jak dlouho vrátila domů a další už tady pak víceméně asi zůstala,
        Ju a nebyla to žádná sranda, kromě češtiny s nimi byly problémy s přesností a pečlivosti. Chtěli být tak výkonní, že 2/3 výrobků šlo do šmelcu – milimetr – vlastně centimetr žádná míra. Vím to proto, že kamarád byl mistr ve Zbrojovce a taky jich zepár vyfasoval. A vztekal se, že tyhle zmetky se dávaly zvlášť a čertví jak se to proplácelo a na čí konto to šlo. Strašně dlouho jim trvalo než si zvykli na to že kvalita je důležitější naž kvantita.
        Tož tak. Obávám se že včil bychom se asi mohlui učit od nic, protože…
        ale možná se blýská na časy, protože někteří z věrchušky už rebelujou, že mamé sice hafo madurandů cio uměj kulový a žádná střední kvalit. Tak co vím, třeba se zase časem naši madurandi pojedu učit do Vietnamu.

    3. Z mého pohledu, jejich věc. Jejich svobodná volba. Čistá ekonomie rozhodování. Zůstávají ve Francii proto, že to považují za výhodnější než žít jinde. I svůj způsob žití. Cokoli co činí, činí proto, že to považují pro sebe právě za nejvýhodnější. Chovají se v souladu se svými vlohami, dispozicemi, kulturou. Tak jako všichni ostatní. Jenže i ostatní mají stejně tak podmíněné své zájmy. Spolu se snižující se dostupností zdrojů, s zintenzívňuje se soutěž o ně. Oním zdrojem v tomto případě je „společenské bohatství“ na jehož tvorbě se soutěžící podílejí nerovnoměrně, ale že kterého žádají „spravedlivý“ díl, třebaže neodpovídající jejich vkladu. Či větší, protože „mají nárok“. Tak vyžadují i privilegia. Nějteří již křičí „Tahle země patří nám, vy jste povinni nám sloužit“. Není-li jim vyhověno, snaží se domoci se způsobem odpovídajícím jejich … vlohám, dispozicím, kultuře. Aby získali to, či jejich vlastní kultura nevytváří. Před kterou utekli. A kterou, jako příčinu své mizérie rozšiřují kam přijdou není-li jim v tom včas ale i později, třebaže s horšími důsledky pro všechny zabráněno.

     1. To je velká pravda, že to před čím utekli si nesou sebou. Ale těžko se jim divit, že se cítí jako doma.
      Jednak jsou si vědomi, že evropské bohatství má základ v kolonialismu. Mohou to vnímat tak, že si berou jenom to, co jim Evropané ukradli.
      A konkrétně v Turecku se chudí gastarbeiteři významně podíleli na výstavbě zničeného Německy. Za pár šupů. Předpoklad, že až dobudují se znovu vrátí do vlasti se nepotvrdil.
      Turci tudíž považují Německo za svoji vlast, protože ty domy, ve kterých bydlí, postavili jejich otcové a dědové. Jiná věc je, že jsou loajální i ke svojí původní vlasti. Nejoddanější voličstvo má Erdogan právě v Německu. Je to obrovská a vlivná diaspora.

  2. Germanizovat a škubat… Pindy. Jako „Tři sta let jsme trpěli“.
   Taková hrůza, že za Metternicha a Bacha bylo připuštěno co se nazývá národní obrození. Řeč, dá rozum, že ve Vídni jako úřední řeč nebyla nařízena čeština. A co Madaři, kteří si vymohli dualismus? Jenže co s tím tady, když Česká reprezentace sama se sebou nebyla schopna dohodnout? A co nyní? Však to vidíme v nynější politice. Na základě preferencí voličů. Nahoru hrbit, dolů šlapat. „Já pán, ty pán“ není součástí kultury. A co myšlenka národní? Výsledkem panslovanského romantického blouznění byla smyšlenka národa Československého. S předpokladem asimilace Slováků, ve vztahu ke Slovensku s rolí Prahy jakou v monarchii měla Vídeň. Nenaplnění Pittsburské dohody. Toto poručnictví bylo jednou z příčin slovenského separatismu s finále 1993. Nyní se stejný pražský centralismus, nyní především vyžírkovský a ve vztahu k zahraničí zglajchšaltovaně podlézavý projevuje nyní. Chybí národní sebevědomí opírající se o všeobecnou zdatnost hospodářskou a kulturní. Nyní zažíváme všeobecný úpadek, přes největší blahobyt v dějinách a i největší možnosti o kterých se obroditelům a obrozencům nesnilo. Národ sobě…

    1. Ano. Ale rád bych aby ti, kteří tu budou až já tu nebudu, šli úspěšně dál, výš, k lepšímu. Všichni. Bez ohledu na ráci.
     Vím, že lidský potenciál je od přírody omezený jako u každého druhu. Že jsou síly proti kterým nelze nic zmoci.
     Jenže cesta je cíl.

   1. No jo, no. Stanné právo, Rašín v base, vykonstruované procesy, zkorumpovaní „svědci“, … nic z toho se nedělo. Hašek vycházel z čisté fantazie a Československo vzniklo díky pobláznění dezinformovaných davů ruskými agenty.
    On i ten protektorát byl vposledku obdobím stabilní klidné autonomie a česká zvěrstva páchaná na nevinných německých střelcích v mateřinkách den před koncem války by se ještě měla řádně vyšetřit.
    Chybí tam ještě něco?

     1. Opravdu ne?
      „Jenže co s tím tady, když Česká reprezentace sama se sebou nebyla schopna dohodnout? “
      Pokud vím, za Země koruny české seděli v říšském parlamentu jak představitelé Čechů, tak představitelé Němců. Pokud prosadili něco Češi, Němci to spolehlivě blokovali. A naopak.
      Němci autonomii nechtěli, R-U pro ně bylo zemí zaslíbenou, lepší už by to bylo jen jako součást Německé říše. Ale tam zase hrozilo, že úřady budou mít říšští Němci a na Němce z Čech nezbyde nic (přesně, jak jim to předvedli v roce 1938 a 39, defacto významný post s mocí měl jen K.H.Frank, Henlaina sice jmenovali gauleiterem Sudet, ale faktickou moc žádnou neměl, ostatní z vedeni SdP skončili ještě hůř, můj „oblíbený“ kníže Ulrich Ferdinand Kinsky dokonce za záhadných okolností zemřel). V R-U měli jako Němci kariéru zajištěnou.

      1. Němci….na ty Vídeň dokonce poslala četnictvo když nerespektovali nařízení o zřizování škol podle jazykového zastoupení v obyvatelstvu. Také se zabývala českým antisemitismem pocházejícím ze stejného základu jako pozdější německý. Prosperita vyžaduje smír. Tehdy i nyní.
       Co se týče ostatního, doporučuji hledět si faktů a navazovat. A neodvádět od tématu. O době předprotektorátní jsem prve nepsal. Tím případně budu nasírat jindy. K protektorátní době jen tolik, že nebylo by tolik mrtvých Čechů nebýt tolika udavačů z vlastních řad. To platí po celou dobu včetně dneška. Novodobí Vlajkaři. „Elfové“. Strážci „svobody, demokracie a lidských práv“.Aktivističtí novináři. Než spílat jiným, doporučuji nejprv podívat se do zrcadla, na své břevno. Zamést si před svým prahem než dalekohledem šmírovat cizí práh.
       O nenávisti a o jiném skvěle píše Starý Kocour. Alef Nula…a tak.

       1. Cituji : „….Také se zabývala českým antisemitismem pocházejícím ze stejného základu jako pozdější německý…“

        Z jakého základu ?

         1. Já se pouze zeptal. Pan Schumacher by to měl vědět – viz jeho výrok, cituji : „….Také se zabývala českým antisemitismem pocházejícím ze stejného základu jako pozdější německý….“
          Takže ví, co za základ to je a že je dost univerzální (český i německý jsou dle něj stejné).

          Ví, ale nepoví. Šak nemusí, nic ho k tomu nenutí, já se jen ptal.

    1. Taky tyhle C a K kňouraly nechápu. Rakousko Uhersko byla odpudivá dikatura. Byl to skutečný totalitní žalář národů, jako třeba EU. Některý lidi se podívaj na seriál Sissi a pak by z fleku do tý oprátky vlezli znova.

     1. Zlaté Rakousko, později R-U. Kdyby tehdy bylo jako nyní, jak jsem psal, nebyla by ani koňka Budějovice -Linec. Co tehdy směl a mohl příkladmo Vojtěch Lanna, co i další, nyní je nemyslitelné. Dokonce pokračuje ničení tehdy položených průmyslových ale i všeobecných hospodářských základů. Dostavba Temelína by tehdy, mít technologií trvala jak dlouho? Pět let? Tři roky?

      1. ziadny Temelin by nebol, kedze v Rakusku nie su funkcne jadrovky. Co sa tyka buducnosti Rakuska, staci si skocit do Viedne a zabudnut sa par zastavok v elektricke a potom zbadate kde ste…..a uz aj Vlk zverejnoval list od nejakej Cesky, ktora tam zije uz dlho, ze Rubikon bol prekroceny a migranti uz dosiahli kriticky bod. Rakusko zbohatlo na neutralite a obchode medzi vychodom a zapadom, to je dovod, preco sa ludia nazdavaju, ze by to bolo aj vtedy, ked by pokracovalo R-U. Ale cele je to postavene na predstave, ak by ostalo A funkcne a B sa zmenilo podla mna, tak by bolo toto. Predstava znacne iluzorna. Tak asi, ako keby nebol vychodny blok, tak by pravdepodobne nedoslo k rastu zivotnej urovne v zapadnej Europe v takej miere, v akej nastal ked bolo potrebne konkurovat Vychodnemu bloku a jeho socialnym nastaveniam. Vyvoj po 89. to dokazuje, kapitalizmus musel trochu pustit drobne aj plebsu…..teraz uz nemusi. Navyse si niekto presadil ze bude zarabat na vsetkych tych green dealoch a povedzme si uprimne, Rakusania toto podporuju

      2. Např. : Němci v Čechách – Jakub Arbes. Volební zákon nahrávající Němcům. Ultimatum Srbům….
       Dva a dva měsíce. To náhodou vím docela přesně.

       Zlato hnije ?

     1. Dovzdělejte se. Ona i propaganda se musí trochu umět, jinak je úplně stejně k smíchu jako dvousvetrový „autonomní poklidný protektorát.“

   2. Šumi, když si vzpomenu na nářek KHB v Dopisech v Brixenu, tak…
    Bydlel v domku, dokonce měl i posluhovačku. Erár mu platil stravu v místním hostinci. Naříkal, že jsou moc často plíčky. Jinak si chválil zdravé povětří, jeho plícím to dělalo dobře.
    Samozřejmě že to byla újma, nemohl být doma a vykonávat svoje povolání. Neměl kontakt s rodinou a s přáteli, čímž pochopitelně trpěl.
    Ale když to člověk srovná s pracovními tábory v padesátých letech, tak je to naprosto nesrovnatelné.

    1. Ano. Až tak naši vlastenci trpěli….Pamatuji jak jsem byl učen, že byl poslán do Brixenu aby v tamním nezdravém ovzduší bylo jeho chatrné zdraví ještě více podlomeno. Dokonce jsem slyšel nebo četl o nezdravých bažinných výparech. V Brixenu….
     Pindy jako o „sedmadvaceti ‚českých‘ pánech“. A nové pindy o tomtéž, o jiném, o novém. A lidé ty šmakulády žerou a žerou. Zlým okem pohlížejí na toho kdo není jako oni.

     1. T. V. Bílek : Dějiny konfiskací (archive.org)
      Třeba jak si měšťané stěžují, že nejsou schopni platit, protože jim Němec ?!? Schwarzenberg nepovolil právo várečné…..
      Zatočili s více než 27 prominenty obývajícími země Koruny české, včetně užití dlouhé mince a nucených prodejů. Včetně nucené emigrace,,,
      Těch konfiskací….Bílek to má téměř na krejcar.

      Prostě někdo byl zvyklý ohýbat hřbet za sovětů, ohýbal by i za Němců či za C.a K, Rakušáků.
      Taky nejsem žádný hrdina, ale to, co popisuje Arbes….jednoho dne bych řekl “ a dost“.

      1. Legenda
       (Urban legend) musí být jednoduchá a jednoznačná aby se stala lidovým memem.
       Žádné odbočky, žádné „pokud by, tak“ A hlavně ctít červenou čáru, která leží časově těsně před popisem Urban legend. Předtím nic nebylo, jenom pravěk, nikdo si nic nepamatuje a prameny jsou krajně nejisté a podezřelé. Prostě bezčasí, mlha, černá díra.

       Jinak vypadá popis války na Ukrajině, pokud ji popisujete od loňského února nebo od Majdanu 2014 nebo dokonce od II. světové.

       1. Za vším hledej sucho někde v dnešním Mongolsku, cca před 1 600 lety….

        My vyzobáváme epizodičky a rozumujeme nad strukturami, někteří z nás verbálně pletichaří s historickými cykly.
        Prameny musí ležet v sejfu, anebo jsou propagandou.
        Už na jedné faraonské stéle se vychvaluje vítězství faraona, které až tak vítězstvím nebylo.
        Prostě zaplať…a my ti to dodáme tak, jak potřebuješ. Neskaj bez dláta a kamene, stačí vazoneuroza a k ní klavesnice….:-D
        ——————————–
        Bavme se a neurážejme se navzájem. Možná se tak nějaká perla objeví.
        Tuná takový jednoduchý přehled, třebas :
        https://www.bundestag.de/resource/blob/189774/7c6dd629f4afff7bf4f962a45c110b5f/elections_weimar_republic-data.pdf

     2. Si žijte v Brixenu přes zimu bez topení, na které mu nedali a pracovat nesměl. Ozdravný pobyt dle sudeťáka Schumachera

      1. Sibylo, měl posluhovačku která mu nosila uhlí a zapalovala v kamnech. Doporučuji si přečíst Dopisy z Brixenu.
       Tím nijak nesnižuje jeho význam. Jenom upozorňuji, že C-K mocnářství se chovalo ke svým národům vlídně. Na postavení Národního divadla věnovali císař i jeho rodina nemalou částku. Jenom si Vídeň nepřála, aby se do toho národního obrození tahala politika.
       České země byly , myslím, průmyslově rozvinutější než samo Rakousko. Ale za kulturou se šlo do Vídně.

   3. Samozřejmě, že tu probíhala germanizace. A odpovědí na ni bylo utužování národního uvědomění Čechů. Slováci byli (a dosud jsou) národně nejednotni a byla opravdu velká šance, že vznikne jeden jediný národ. Jenže to by to museli naši přechůdci vzít do rukou, jako třeba Ukrajinci v SSSR. Ti tam zavedli tvrdou ukrajinizaci a z Rusínů, Goralů, Lemků atd. se stali Ukrajinci. To, co se podařilo v Pravobřežní Ukrajině, se mohlo podařit i v Československu, kdybychom dostali více času.
    Pokud se týče germanizace, ta měla i své logické důvody. Josef II chtěl vytvořit z Rakouska moderní stát a k tomu jediný dorozumívací jazyk, lingua franca, byl nezbytností. Proto nahradil latinu němčinou jako hlavní úřední jazyk.

     1. Neráčejí se zlobit, ale už i původní utrakvisté se klaněli do Říma. A to tak, že se roku 1609 rozhodli spojit s katolickou vírou. Radikální křídlo husitů v tu dobu přestoupilo k Českým bratřím a tak čeští utrakvisté rozpustili sami sebe. Ti dnešní pro změnu vznikli odtržením národně orientovaných katolíků někdy v roce 1919 jako Církev československá, později s přídomkem „husitská“, z ní další radikálové založili Českou pravoslavnou církev někdy ve dvacátých letech… Prostě co husita, to ješita toužící po funkci, papež nepapež…😀

      1. Kralická Bible byla na indexu čeští bratři a evangelíci pronásledování Komenský vyštípán do exilu na trůně Habsburků bigotní španělské manželky a o svobodu vyznání a náboženskou toleranci se muselo bojovat a např jedna válka o to trvala 30 let. To byla ta rakouskouherská selanka. A jak Havlíček živořil v Brixenu a neměl ani na uhlí v kruté alpské zimě, kdy byl internován pracovat nesměl a nedostal ani korunu, to byl ten Helanov ráj a ozdravny pobyt v Alpách

    1. Tak. Jako nyní íngliš gloubiš. Na krátkých vlnách Rádio Bejing (Peking). Všude Čína. Anglicky. I Severokorejci šprtají.

    2. Pepa Sláma : Připodepisuji.
     Jazyk za nic nemůže. Dneska je lingua franca angličtina, která také za nic nemůže. Ani latina za nic nemohla.

   4. Tak pardon, Československo vzniklo, protože bylo potřeba rozbít RU monarchii a zároveň zmenšit a přibrzdit maďary. Koukněte na staré mapy – jak byli velcí a z jaké jejich části vzniklo Slovensko. Vždyť z Maďarů měli luft u rakušáci. p Proto to angloamíci s frantíky pvolili. Nebýt toho bylo by tady už tenkrát
    to co se buduje včil.

 11. Že zrovna Romové a Ukrajinci,obě skupiny se bojí o dávky a teď ještě mezi ně pustit muslimy,tak to bude horší než ve Francii.Lze z toho vypozorovat jednání Ukrajinců,jak to asi vypadá na Ukrajině,bez osobní ochrany nepřežije,od státu se ochrany nedočká.Ta převýchova Ukrajinců na západní hodnoty,přináší tyto vymoženosti,že se každý musí postarat sám o sebe.

 12. „zdá se, že ani imámové nemají svojí mládež pod kontrolou“

  To by jen bylo na skodu jejich veci. Islam je acefaliticky. Ostatne, Koran dava dosti pokynu proti nevericim psum.

  1. Vevčo , stejné množství pokynů , jako Mojžíš v Deuteronomiu.
   Velmi naturalisticky podaný návod jak zatočit s těmi, kteří v Něj neuvěří. ( Jen pro pořádek. Samozřejmě, v Bibli je to jen metafora, v Koránu je to myšleno doopravdy. )
   😻

  1. Strašný. 6% občanů je dezinformovaných.
   Moc by mě zajímalo, kolik procent občanů bylo dezinformovaných v Hitlerově Německu , kolik jich bylo tak zblblých, že nechtěli vyhubit židobolševiky. Že nechápali strašlivé nebezpečí, které jim ze strany světového židovstva hrozí. Že jim jde o život, o záchranu Německa , potažmo celé Evropy.
   Možná jich bylo méně, než těch 6%. Fýrer měl narvané sály nadšených občanů, kteří hajlovali jako diví.
   A v žádném případě to nebyli jenom primitivové. Šílené myšlence propadli i významní umělci, vědci, elita národa.

  2. Tkn re: dokázali sme vybudovať „Trať mládeže“ a v tom ideologickom nadšení sa budovalo. Môj otec má 93 rokov a ešte pamätá budovanie republiky po vojne zničenej krajiny …… pri dnešných genderoLGBTI nezmysloch budujeme tak akurát hovno ….. teda spoločné kadibúdky 🙂

   1. Přesně, tehdy, asi, ale mládež stavěla. Alespoň co já vím z vyprávění, jenže nyní jen plácají nesmysly. A nebýt toho co tady ještě zůstalo z těch dob před rokem 1989 tak se ani nenajedí.

    1. Čím se v té době lepila k silnici, aby si vymohla na státu půjčit si aspoň krumpáč, aby to nedělala holýma rukama.

  3. Ukrajinská nalejvárna už je prefouknutá, už to začíná lidi míchat. Jenže je to součást byznysu techhle neziskovkaru a mediálních tlachalu. Za poslední 2 týdny byly v Praze aspoň 3 podobné akce, kde hýkali o Ukrajině.

   Btw- český penzista by byl podvodník, ukrajinská běženka je nebozacka dotlačená nízkou podporou, kdy přepisuje své děti na babičku kvůli získání příspěvku na péči.
   Článek byl , nemůžu najít.

   1. Tak ať vypadnou domů, budovat si lepší domov.
    Rozjebali si to tam na kvadrát, co se dalo, to rozkradli a když už nic nebylo, tak zdrhli k nám.
    Nebyli jsme to my, kdo jim tam volil ty Porošenky a Jaceňuky, co jim jejich zemi rozprodávali pod zadky.

    1. My jsme zase volili Rakušany a Fialy, stejný či podobný druh.

     Čímž netvrdím, že tu vítám Ukrajince, ale váš přístup je prostě slepý.

     1. Jenže my nevyžíráme Ukrajinu, my si tu volbu „užíváme“ tady, oni jedou za bezpracným ziskem (většina) jinam.

      1. My bychom nebyli o moc jiní, což dokazuje rozvědčík na hradě.

       Je třeba se na to podívat z jiné strany, nevím pořádně z jaké. Ale s tímhle vaším úhlem pohledu se prostě do toho zamotáme. Což fialoví Rakušané, Zelenští, potřebují.

       1. Možná nebyli, ale oni takoví nejsou teď, takže rozdíl tu je. Nevím jak z mého úhlu pohledu bychom se do toho zamotali a jak to potřebuje Rakušan a Zelenský. Vysvětlete to.
        Já si myslím, že lidé, co tu pracují nebo pracovali a samozřejmě ti co pracovat nemohli z nějakých zdravotních důvodů případně věku, odváděli daně, které teď pětidemolice rozdává. Platí snad nájem za naše občany stát? Mají nebo měli zadarmo dopravu? Platí za ně stát zdravotní pojištění? Neplatí, ti lidé odvádí nebo odváděli daně ze svých příjmů a z nich stát platí lidem, kteří to v mnoha případech nepotřebují a neodvedli nic.

        1. Ukrajinci u nás nejsou příčina marasmu, ale jen následek. Tím, že naší pozornost pohltí následek (aka rozděluj a panuj), umožní příčině přetrvat.

         Příčinou je us deep state, potažmo Brusel. Bez jeho působení by dnes byl na UA mír a původní hranice. Pro nemálo Ukrajinců to není jejich válka a nechtějí v ní bojovat.

         Obávám se, že pomůže jen zhroucení systému. Ukrajinci k tomu chtě nechtě přispějí. Nebude to hezké, ale jak jinak chobotnici udolat. Spíše než v Ukrajincích hledat nepřátele, lépe se s nimi spojit. Ne všichni jsou banderovci. I Eisenhower se spojil se Stalinem. Co mu taky zbývalo, proti Hitlerovi.

         1. Jenže občany tohoto státu nezajímá deep state, Brusel, ty zajímá, a celkem oprávněně, inflace, snižování příjmů na jedné straně a rozdávání finančních prostředků lidem, kteří se na tvorbě SR nijak nepodíleli a nepodílejí. A to nemluvím o miliardách, které posílá pětidemolice na Ukrajinu.
          Řešit Brusel, deep state obyčejným občanům nijak nepomůže. Takže první je, aby se přestávalo rozdávat z našich daní a Ukrajinci, pokud píšete, že ne všichni jsou banderovci (ale je jich hodně) si mají vyřešit problémy svého státu a jeho vedení (Zelenský a spol.) u sebe doma. Protože jsem si nevšimla, že by Zelenského a spol. nezvolili. Zvolili, stejně jako my tady ty gaunery v čele státu.

          1. Tohle je WWIII vedená poněkud jinými prostředky než za WWII.

           Vy jste prostě nástroj v rukou protivníka, který bude volit nějakého fialového blbečka č. 2, co naslibuje co chcete slyšet. A pak zase budete házet vinu na někoho jiného.

          2. Neznáte mě, tak mě prosím Vás nijak nehodnoťte. Když argumenty chybí tak se přejde na osobní útok? Já si spíš myslím, že Vy zde rozvíjíte nějakou promyšlenou propagandu, která lidem v tomto státě nijak nyní nepomůže. Jsou to sice vzletná slova a věty ale v podstatě to neřeší SOUČASNOU situaci. A nic si za ní nekoupí-

          3. Kočko, při vší úctě, hlavně že my sami si umíme svoje problémy vyřešit.
           Ukrajinci jsou stejní pitomci jako my. Mají vládu, která nekope za jejich zájmy, ale za cizí. Jenom mají víc smůly, že je ženou i do masomlýnku. Nás zatím ne. Možná až zítra. Ani my, ani oni nemají sílu to změnit.
           Tak se aspoň snaží ze svojí tristní situace něco vytěžit.

         2. Zdeněk, přesně tak. Ukrajinci jsou jenom oběť svých vlastních mocných , kteří se zmocnili volantu. Vybíjet si zlost na obyčejných lidech je nesmysl.
          I my máme vymyté hlavy a vládnou nám – řádně zvolení- neřádi.

 13. O.T.: Znáte český film „Konec srpna v hotelu OZON“? Podívejte se na něho. Za nějolik dní po shlédnutí vás bude to téma pronásledovat jak papír od hořčice.
  Pro mě je ten film horší o to, že jsem navštívil několik destinací, kde se natáčel.

  1. Protože jsemčetl už dříve Merleho (Malevill) a jiné, v podstatě pro mě tento film nebyl překvapením. Ale…

    1. Špatný nebyl ani seriál Živý mrtví. Shlédla jsem náhodou jeden díl, myslela jsem že to bude konina o zombících, ale úplně mě to pohltilo. Zajímavá sonda do chování lidí po katastrofě.

      1. Zajímavá je kniha vydaná, i v češtině, podle zápisků Rudolfa Hesse (pozor neplést si s R. Hessem, bývalým pomateným zástupcem A .H., který odletěl vyjednávat do Anglie) , který byl, po určitou dobu, skutečným velitelem Osvětimi a psal je, když byl v Polsku vyšetřován a čekal na soud. Právě z těchto zápisků čerpal Robert Merle při psaní románu Smrt je mým řemeslem.

     1. A co Houellebecq a „Podvolení“- to je, co vidí dnes Francouzi v reálu. A nejde s tím nic dělat.

      The Day After by měl být povinným programem pro Černochovou na všední večery.
      Když si vzpomenu na vojnu počátkem sedmdesátek, na ty tupce,které jsme museli poslouchat a vidím záběry z ukrajinských zákopů, pokaždé lituji, že to, co jsme zažili my, neprožili hňupové jako Lipavský,Petříček,Benda.

    2. Malevil je silně poplatný spisovatelské licenci, s realitou ale nemá mnoho společného.
     Nesedí dokonce ani do těch virtuálních sedmdesátých let, ve kterých se odehrává. Z toho vinného sklepa pod hradem, by vyšli jen jedenkrát.
     Jedna věc je tam ale pravdivá.
     „Poslední týdny v novinách a v televizi vůbec nic nenaznačovalo, že by se mohlo něco takového stát“.

     1. Nejde přece, na rozdíl od zpráv o reálie.
      Jde tam o to, jak se kdo začne chovat v mezní situaci, jaké vzniknou skupiny, a jak spolu budou kooperovat nebo bojovat. O tomtéž je třena román „Bídné roky“. Nebo i „Den trifidů“! Situace může být fabulace jen trochu pravděpodobná ale dále je to o lidech. O Homo Saiens a podobných.
      Člověk je v podstatě zcela antropocentrický. Příběch o inteligentních houbách prostě nezaujme.

   1. Co jako? Že zabili nemocnou krávu a nemocného psa, co by byly utracení i tak?
    Nasrala tě ta jedna zmije s utrženou hlavou?
    Nebo jsi taková cíťa, že tu hoďku a půl syrovosti nedáš?

    1. Takoví nevydrží nic.
     Když narazí na realitu, dávají se do pláče a nejsou k ničemu použitelní. A – podle mých zkušeností – jsou nejpřesvědčenějšími fanatiky. Čehokoliv, protože nechtějí znát realitu.

 14. Stále více se ukazuje,
  že dnešní svět nezávisí na realitě, ale na propagandě. Dalo by se říct, že propaganda není krytá realitou tak jak koruna není krytá zlatem. Operujeme slovy a podvrženými důkazy a předpokládám, že Rusko dělá totéž, ale v menší míře. A uvědomilo si, že propaganda je velmi důležitá hlavně ta nepřátelská a že bude na ni nutno zavést jakousi cenzuru. Putinovi dezoláti budou brzy mít po žížalkách. Putin po Prigožinově puči zesílil, má podporu 90% obyvatel RF, nejen Rusů.
  ===
  Když se mi kdysi dostala do rukou knížka Krvavé levandule, neváhal jsem a napsal jsem tehdy mě neznámému Marianovi Kechlibarovi, že bych mu byl ochoten tu knížku profesionálně převést do audio-podoby, domluvili jsme se a od té doby to dělám s každou jeho novou knížkou. Audio-book je vlastně bonus, prodává se sice na fleškách, ale dá se i zdarma stáhnout.

  A jako každý dobrý spisovatel i Marian má věštecké schopnosti. Popisem „španělské chřipky“ o rok předešel covidovou aféru. (Je to v jedněch ze „Zapomenutých příběhů“. Taky stojí za přečtení
  pohled na historické události očima nezaujatého matematika.)

  Ještě nás čekají nehezké časy pokud se bude tak tlačit na pilu III. WW
  A v podstatě i když ukrajinský konflikt nějak utichne. USA se chystá na Tchai-wan čili válka s Čínou. Proto se myslím spojenectví Rusko+Čína hned tak nerozpadne. Medvěd a Drak se potřebují.
  Zatím co EU už dávno netáhne za jeden provaz. Fedrovat pro Ukrajinu přestává být imperativ doby. A pokud to věrchušky EU nepochopí může se „Horká Francie“ objevit i jinde. A nemusí to být jen přistěhovalci. A věrchušky už mohou být brzy jiní lidé.

    1. To víte, kocour vyleze všude. Tomuhle už nestačí pohled ze sloupku u zahradní branky, tak si zaplatil let balónem. Muselo ho to stát nejmíň tři misky smetany, nebo pět kapsiček Whiskas.
     😻

 15. Zvonku to vyzerá tak, že v Kyjevě je teď bezpečněji, než v Marseille či v Lyonu.
  Máme čekat vlnu francouzských uprchlíků?

    1. Nuže dobrá, začínám spěchat, tak ať je to už za náma.

     Poznámka .. “ Odesíláte komentáře moc rychle po sobě. Zpomalte prosím.“..

     Kam mám zpomalovat? Kua?

    2. Ne Kocoure, po nasemu (t.j. Moravaci jsou Slovaci co nedosli az do Prahy) je to takto : Nezrobils nám dobře, my ti osereme plot.

     1. Je to tak.
      Sakra, jak to v tom Rusku dělají? Přitom tam mají také hromadu ručníkářů, od rozpadu SSSR ještě daleko víc, než před tím. Hrnuly se jich tam ze všech těch středoasijských -stánů davy.
      Všechno se vstřebalo. Velký malér jen jeden, v divadle Dubrovka. A potom snad už jen něco velkého v metru.
      Na Kolektivním Západu o multikulti jen žvaní, v Rusku ho reálně provozují a jde to. Co dělají soudruzi v západní Evropě a ve Spojených státech špatně ? Asi málo poklekávají.
      😉

      1. V Rusku totiž myslí multikulturismus naprosto vážně. Rusové nebyli nikdy rasisté. Jen v Rusku se mohl stát černý otrok, který dostal jméno Abram a patronimum Petrovič, po caru Petru Velikém, velícím generálem, šlechticem a předkem anglické královské rodiny. Jen v Rusku se mohl stát Gruzínec Bagration generálem a legendou napoleonských válek.
       To v Anglii nebo v německém pásu Spojených států prostě nejde – oni mají rasovou nadřazenost v krvi a všechny ty multikulti akce jsou jen propaganda. Stejně jako evropské hodnosty u nás. Jako mávnutím kouzelného proutku u nás všechny evropské hodnoty přestaly platit, protože to prostě nemáme v krvi. Rázem neplatí individuální odpovědnost, individiuální práva, nýbrž kolektivní vina. Rázem neplatí nedotknutelnost osobního či soukromého vlastnictví, ale když se to hodí, zabavujeme všechno. Bez soudu, jen na základě politického rozhodnutí Lipánků a Vykulenců.

      2. Staci ked ich nikto nechrani pri porusovani zakonov a nikto neuplaca nadstandardnymi davkami oproti pracujucim. A organizatori prip.nepokojov su deportovani bez pardonu a odoberane prip.obcianstvo

      3. Jak to dělají – poučili se. To co my dopouštíme včil, oni si vyzkoušeli za gorbojelcina. Proto mají ve výzkumech procenta jaká mají. Navzdory všem prognózám „análytiků a hysteriků“. Kdo ví možná nás/ tedy naše mladé to čeká taky.

    1. Imo, s tou ambasádou jste trochu mimo. Patrně se tam necítili bezpečně a dá se to chápat. Speciálně v ČR , ale i jinde.

     1. speciálně v ČR se necítili bezpečně.
      notaktojo.

      oni policajti tenkrát neřekli kolik toho tam našli.
      jenom že toho bylo *fakt* hodně.

  1. Myslel jsem vyhlásit válku. Jen vyhlásit. Že by se toho jako západ lekl. Ne uskutečnit. Něčeho se už západ leknout musí. Musí znovunalézt ztracenou pokoru. Teda, myslím najít

  2. Nechci odporovat, vždy máte bětší přehled, ale zničení pozemní komunikační stanice se snad nebere jako zásah ve vesmíru.

   1. Re: Tymákovan

    Už to udělal Ivan předtím? Já nevím, já se jen ptám.
    Zatím vím jen o tvrdém (asi vzájemném) rušení satelitních signálů ze systému GPS, a to i v časech a místech, kde se neválčí a neválčilo (EST).

    1. Ani já nevím, jen mi nepřijde, že by dronový útok na pozemní budovu, ať už je v ní cokoli, mohl být vážně brán, neříkám propagandisticky nazván, útokem ve vesmíru. Když jsem si přečetl nadpis, myslel jsem, že sundavají Muskovi satelity, to by byla podle mého jiná.

     1. Re: Tymákovan

      Já nejsem dokonale obeznámen s úmluvou, podle níž jsou prostředky spojené s provozem vesmírných zařízení vyjmuty z válečných akcí.
      Pouze jsem poprvé zaregistroval, že je středisko určené k práci s vesmírnými prostředky bylo ruskou stranou eliminováno. Mohlo tomu tak být samozřejmě již dříve.

      A samozřejmě se mohu mýlit.

   2. no ale, nebyl náhodou ten vesmír do toho zatažen už tím že šmíroval a podával souřadnice kam střílet?
    KOlik je tam amickej starlinků?? Už jenom ty oné vláčka…hmm

 16. Klidně to napíšu ještě stokrát. Jaderná válka, pokud má přijít, nebude lokální. Bude jen taková, po které už bude všechno jedno. Jinými slovy, nebude vůbec.

  Psyop se tomu říká. Psychologická operace, namířena na vystrašení lidí. K radiačnímu průzkumu a obecně měření všech parametrů radioaktivity se nemusí posílat speciální letadlo. To je jak poslat takové na měření elektřiny. Máme tu jaderné elektrárny, už jen kvůli tomu je tu na to celá monitorovací síť. Vojenských doziometrických a radiometrických přístrojů tu na to máme taky dost.
  A dozimetry v Kauflandu? No, komu se chce vyhazovat peníze… Jako, k čemu? To by musel začít existovat důvod něco měřit. A jaký důvod by jako měl nastat? Ví mmch vůbec někdo, co je to sievert, becquerel, rentgen, čeho jsou to jednotky a jaký je či není mezi nimi vztah? Jistě, na netu se to dá najít, ale to jako by teda někdo si změřil, že před barakákem má nějakou hodnotu. A dál? Začne ječet, hystericky tančit, vleze do sudu? Nebo to někomu půjde zatelefonovat?

  Ten psyop tzv. musí bejt. Aby si každý co nejvíc vryl do hlavy, co je ten Rus za padoucha a že ještě dobře, že nás USA chrání. Homo ineptus je hojně rozmnožený druh, s ostatními si už evropští Rakušané poradí.

  1. Homo ineptus, homo midwitticus.. Jak bojovat s jejich argumenty? Oni řeknou „Američani už čekali, že Rusové něco provedou, tak sem poslali to letadlo. “ A spoustu dalších věcí. Jak se dá s těmito argumenty bojovat? Jak bojovat proti tomu, když řeknou, že Rusové ostřelují vlastní elektrárnu. Ono všechno se dá odůvodnit. Ale oni prostě postrádají (možná odmítají) jeden z pohledů na svět. Pak dojdou k absurdním výkladům. To nemá smysl nějak argumentovat ne? Postupně jsem došel ke zjištění, že tady lze komunikovat jen emocemi. Jen ty mají šanci něco změnit. Nehrát si na hodného (a hloupého), ale valit na ně své emoce. „Argumentovat“ smysl nemá, argumenty sklouznou jak po hladké štěně. Emoce jsou komunikačním prostředkem, platidlem, něčím co něco způsobí v mozku toho druhého.

   1. To není universální pravda, to platí jen kde ten názor byl vytvořen přes emoce. Samozřejmě naše žumpomédia z většiny tlačí emoce ne informace.

   2. Už samo předchozí ostřelování té elektrárny je absurdum, podle mě to taky byl psyop. Ruská obrana I samotné konstrukční zabezpečení vzhledem k použitým zbraním prakticky vylučovaly poškození, což Ukrajinci (neboli Yankees) věděli. Ale kdy se možná spoléhali, že jestli toho přece jen trochu unikne, tak by se to pak svedlo na Rusa.
    Neuniklo, ale stejně se to aspoň otočilo, že tam Rus chce udělat jaderný průšvih.

    Teď se asi kolem té elektrárny budou tančit všemožně rituální tance, ale platnost doktrín je pořád stejná. Pořád USA vědí, že „Ukrajinou“ způsobená havárie by ihned vedla k nejvyššímu stupni aktivace ruských zbraní. Což by vedlo k tomu stejnému na americké straně, takže od fatálního průšvihu by se svět ocitl méně, než milimetr. Což u nich nemají rádi, protože na něm jsou taky. Ale to celé jen spekuluju.
    Další mou spekulací je, že to možná Amerika přece jen riskne. Rozhodně ne bez horkého telefonu, nicméně ambice dotlačit to na hranu rozhodně mají. Čeho by docílili? Jakkoli to zní magoricky, kromě ostatního se hraje přetláčecí hra. Jako když si chlapi dávají páku. A Rusko by muselo v té hře udělat ústupek. Nechat si pěkně pochroumat prsty. Věděli by, že to jsou body pro protivníka, protože by dokázal, byť i jen takto, použít atom v ruský neprospěch. Třeba i jen na pro Ameriku oficiálně ukrajinském území, nicméně i tak by ruskou doktrínu přechytračili. Každopádně by tak USA učinilo s vědomím, že Rusko za to Ukrajinu, sice nejaderně, ale tvrdě potrestá. Jak u nich říkají, stalo by to za to, zde za další poškození ruské reputace.

    Tu druhou spekulaci ale hned zpochybním, protože neznám stupeň ruské shovívavosti. Ten může už být hodně nízko. Je naprosto jisté, že by věděli, kdo tahá za lano. Na hrátky s atomem jsou obě strany přecitlivělé, navíc vzhledem k tomu, co všechno USA Rusku způsobily, je možné, že by v tom horkém telefonu zaznělo „nět“. Taková odpověď znamená – od doktríny neustoupíme, ustanovení atom proti atomu platí v plné míře. Což by druhou stranu dovedlo k rozhodnutí, že protože lepší normální Washington, než roztavený Washington. Tak ať teda ta elektrárna zůstane celá. Osobně to považuju za pravděpodobnější, takže nakonec to s ní zůstane jen u velkého cirkusu. Možná pár menších petard s větším následným řevem nebo tak něco, ale pak už pr.

    Jak to tak po sobě čtu, asi brnknu Kollerovi, jestli nepotřebuje nějaký doučování z vojensko politické strategie. Jako, bezemotivní. Třeba mi bezemotivně kejvne..-

    1. Nezapomínejte na jeden důležitý faktor – věk.
     Mezi US jestřáby jsou mraky gerontů a jsou rozlezlí všude; senát, kongres, ozbrojené složky, ministerstva, soudy, poradci, vedení vlivných firem a agentur. Mají to „za pár“ a je jim fuk, kolik lidí sebou vezmou do pekla, i jestli bude Fašinkton celistvý nebo roztavený.
     Jsou smrtelně nebezpeční a mají vliv vč. přístupu k čudlikům.

     1. Jak se mají udržet lidi a ti u tlačítka, když jim dosud nastudované převrátí moderními studiemi doktríny. Když progresivní je slevovat, odpouštět. Si, asi.

    2. Zminenou elektrarnu rusove vypnuli, aby skoda byla minimalni..
     Retezova reakce tedy uz neni..
     Mozna material odstranili a riziko zaroven..

   3. Jak chcete valit emoce na /kontra/ emoce zdraví a bezpečnost? Naše strana nemá nic, vůbec nic v rukávu, jen může zůstat zdravá a v bezpečí /naprostým klidu/ jim navzdory. Doufám, že ve vás máme spolehlivého spojence, neklesejte nám na mysli.

   4. Problem je, ze ich argumentom je Rusi su blazni, Putin je blazon. Tym padom nehladaj logiku v ich cinoch. Ked som odvetila, ci by nestacilo pockat az sa znicia, tak nie to by trvalo prilis dlho. Tazko oponovat takymto ludom

   1. Nevim jestli si to dobre pamatuju ,ale nejdrive potrebujete podezreni , vo nejakym radioaktivnim zareni..
    Pac to neni videt a projevi se to az kdyz je pozde.
    Kdyz mate podezreni potrebujete na zjisteni Geigr-Miler ,to ma tycku na drate a tu nekam prikladate na zjistovani..
    Pak mate dasli pristroj ,radio metr na zjisteni jak to zareni je silny..
    Pak muzete mit ten dozimetr , kterej je v kapse a potom se nekam vlozi na zjisteni kolik zareni ste dostala..
    Sou nejaky tabulky kolik clovek/vojak za rok muze dostat, aby nebyl poskozenej..

   1. A co je to ta REALITA, v prostředí komunikačních kanálů, jejímiž účastníky jsou z valné většiny lidé, kteří se občas utrhnou z práce nebo od rodiny či zahrádky……
    Také slova.
    Van der Lubbeho prý rehabilitovali až někde kolem roku 1980-asi není třeba připomínat význam jeho údajného činu-

 17. Změny v bydlení ohrozí uprchlíky chudobou, tvrdí neziskovky

  Ukrajinské běžence čekají od soboty významné změny, které se dotknou především jejich ubytování. Na jeho automatickou náhradu od státu budou mít po pěti měsících nárok jen vybrané zranitelné skupiny. Podle neziskových organizací mnoha uprchlíkům hrozí, že skončí na ulici.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zmeny-v-bydleni-ohrozi-uprchliky-chudobou-tvrdi-neziskovky-40436502

  1. Ten komentář na telegramu se odkazuje na článek, který vyšel před rokem (14.7.2022). (Což ale nemění podstatu věci….)

 18. četl jsem hezkou odpověď gosudara na otázku „pro co má smysl žít“ – prý pro to pro co bychom byli ochotni i zemřít. myslím že víc lánů obilí (notabene patřících jenomu či druhému oligarchovi) to asi nebude, doly na rozličné suroviny asi také ne. a už vůbec ne pro trio amerických mouřenínů signála,dvousvetrovou a lipánka.

 19. Letní olympijské hry 2024, oficiálně Hry XXXIII. olympiády, se budou konat ve francouzské Paříži. Slavnostní zahájení proběhne 26. července 2024, zakončení se uskuteční 11. srpna 2024.
  Jsem fakt zvědavý jak to frantíci zvládnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *