17 července, 2024

Jestli přežijeme tohle léto…

Myslím, že nám současné události ve Francii celkem hezky ukazují, proč tam všichni tak moc potřebují, aby se o henty migranty v rámci povinné solidarity postaral někdo jiný. Mají tam poněkud problémy… Jejich hořlavé, výbušné a hlasité kulturní obohacení jaksi už překonalo jobovky z Ukrajiny a Zelenský má co dělat, aby připomněl evropským hodnotám, že za EU se bojuje u Kyjeva a nikoliv v Paříži.

Četli jste od Mariana Kechlibara jeho Krvavé levandule? Byl docela jasnozřivý… Pěkně popsal i způsoby, kterým se bude útočit na policejní stanice a obchody se zbraněmi a střelivem… i na starostovské vilky. Jen jedna věc je trochu jinak… zdá se, že ani imámové nemají svojí mládež pod kontrolou.

Všímáte si, jak moc se realita odlišuje od toho, co hlásají média a evropské hodnoty? Co myslíte, když to platí v Paříži a zřejmě i v Kyjevě, platí to i v Praze? Kolik je těch, o kterých Česká televize tvrdí, že jich je většina a přejí si přijímat uprchlíky, bojovat proti Rusovi, zadlužovat zemi ve jménu amerických zbraní, dělat na školách společné záchody a nechat dětem číst pohádky od ošklivého zmalovaného chlapa?

V Pardubicích proběhla další bitka mezi Romy a Ukrajinci… zase v tom byl nůž, ale asi bychom měli být rádi. V Paříži v podobných bitkách figurují už i RPGčka. Pavel Blažek do toho řekne, že pochod Romů, který chtěl upozornit na to, co se u nás děje, byl nelegální… protože nebyl dodržen shromažďovací zákon. Prý varuje, aby se situace nevyhrotila jako ve Francii. Don Pablo zase jednou trefil kozla… ano, Francie hoří, protože se nedodržoval zákon o shromažďování… vůbec ale vůbec to nesouvisí s dlouhodobou debilní migrační politikou a vůbec debilní politikou všeobecně.

Česká média už teď lomí rukama nad osekáváním pomoci uprchlíkům – především té části pomoci, kdy stát platí jejich ubytování v různých zařízeních. Vidlácky bych řekl, že evropské hodnoty fungují jen do výše státní kompenzace. Všichni o překot pomáhali, dokud to stát platil. Jakmile přestane, skončí prý až desítky tisíc lidí na ulici, bude z toho velký pohyb osob a policie už teď varuje, že to nebude zvládat, protože má spoustu práce s předvoláváním těch, kteří si dovolili na internetu napsat jiný názor, než má Rakušan.

Na Krétu navíc přiletělo americké letadlo, které je vybaveno zařízením na monitorování jaderného zamoření… Kaufland prý začne prodávat dozimetry… Můžeme se jen dohadovat, jestli manažeři prostě reagují na poptávku a nebo jestli vědí něco, co my ještě nevíme. Ostatně o tom, že Rusové si sami zničí záporožskou jadernou elektrárnu, o tom se mluví už několik měsíců a nikomu z našich uvědomělých eurosoudruhů na tom není nic divného. Ani atombába Drábová s tím nemá problém. Jen dezolátům (a mezinárodní agentuře pro atomovou energii) se to nějak nejeví.

Ukrajinská ofenzíva naproti tomu postupuje tak pomalu, že se o ní úplně přestalo mluvit… muslimská mládež v Paříži předvádí mnohem rychlejší postup. Dokonce i maršál Petrla přešel na komentování nepokojů ve Francii. Ukrajinští generálové stále častěji mluví o tom, jak velké oběti je stojí postup skrze ultrahustá minová pole, kde se nedá nikam stoupnout, nikudy projet a navíc Rusové nemají smysl pro fair play a odminované průchody zase na dálku zaminovávají. Každý den se tak stále jasněji ukazuje, že Rusové minulý rok nepředváděli mizerné vojenské výkony. V porovnání se současným ukrajinským protiútokem to byl docela impozantní postup. Já vím, že se to proukrajinským fandům nebude líbit, ale pokud před tím budou zavírat oči, zřejmě Ukrajině brzy dojdou muži v jatečném věku.

Možná proto se tak pilně připravujeme na obrannou spolupráci s USA. Tohle je totiž první smlouva na světě, kterou bylo nutné uzavřít za každou cenu, ale uzavřela se úplně zbytečně, protože sem přece nikdy američtí vojáci nepřijdou. Alespoň takhle zněla argumentace hnutí ANO. Smlouvu nutně potřebujeme, ale nemusíte se občané bát, nebudeme nikdy souhlasit se skutečným pozváním vojsk. Jsem zvědavý, jak budou vypadat za dva až tři měsíce předvolební průzkumy. Jestli je u nás vnímání reality pokřivené stejně jako ve zbytku západní Evropy, tak z toho ještě bude hodně politického mrzeníčka.

Za týden a kousek nám začíná summit NATO ve Vilniusu… Západní papaláši se tam sjedou a budou muset konstatovat, že ruský režim je stále pevný v kramflecích… Jak to řekl Orbán? Povstání, které se vyřeší za dvacet čtyři hodin, to fakt není známka ruské slabosti, ale ruské síly. Podívejte na Asada -v jednu chvíli přišel o víc jak půlku území a stejně stále vládne a je silný v kramflecích. Ukrajina nevítězí, jen plýtvá životy, západní vojenskou technikou a nekrytými dolary. Navíc Rusové v poslední době stále častěji střílejí rakety primárně na západní důstojníky v kramatorských pizzériích.

Ofenzíva na Donbase se nedaří, Francie hoří, Orbán říká, že on Maďarsko do války nezatáhne, radiační letadlo je v Evropě… Sakra, jestli přežijeme tohle léto, tak už přežijeme všechno…

A propo… neměl by nám teď někdy Stanjura říct, o kolik přeťápl schodek v červnu?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

309 thoughts on “Jestli přežijeme tohle léto…

 1. Vlk dal odkaz na podcast se Scottem Ritterem. Doporučuji shlédnout celé. Je tam řada zajímavých informací a názorů. Třeba, jak si jel Blinken do Číny posypat hlavu popelem a ponížit se, načež mu senilní Biden celé úsilí zmařil tím, že veřejně označil prezidenta Xi za diktátora.
  Nebo, jak Američané podporou Prigožinovy vzpoury překročili červenou linii a Rusové už nebudou šetřit západní vojáky na území Ukrajiny, následkem čeho byla zasažena i pizzerie v Kramatorsku. Podle Rittera existuje řada fotek, která zobrazuje mezi zasaženými v pizzerii západní vojáky.

 2. Líbí se mi filmy, knihy či malířská a grafiky z období Deutsches Reich verze Weimar.
  Ne příliš známé : https://alphahistory.com/weimarrepublic/wp-content/uploads/ottodixwar.jpg
  Desítky takových děl tehdy vzniklo, nutících normální lidi uvažovat, proč by vlastně měli bojovat ve válkách. A přece šli.

  Schicklgruber , asi ale iniciatorem byl Goebbels (vskutku typ arijského bojovníka, jak vzrůstem, tak chůzí :-DD), nařídil konfiskaci určitých uměleckých děl, která pak byla vystavena na výstavě s názvem „Entartete Kunst“.
  Z odkazu : „…..Výstava, která se po Mnichově objevila i v dalších dvanácti městech, se stala trhákem, zhlédly ji více než dva miliony lidí. Paradoxně tak dodnes zůstává vůbec nejnavštěvovanější přehlídkou moderního umění…..“
  https://plus.rozhlas.cz/nacisticka-vystava-zvrhleho-umeni-ovlivnuje-i-dnesni-nemeckou-kulturu-6514326

  Jinak Schicklgruber kradl jak stra…Goering. Co se týče uměleckých děl. Tuším že v Linci mělo vzniknout pompezní muzeum, obrovská obrazová galerie…..
  Prostě deklasovaný živel císařem. A ten druhý narkoman a přiblblík.

  1. Banam pribitej na zdi byl ohodnocen jako velmi drahe umelecke, dilo nedavno ,vyneslo nekolik set tisic dolaru prodejem..
   Z moderniho umeni je mi tak akorat na bliti..Do hajzlu povysenyho Duchampem na nejvyssi projev umeni..

 3. off-topic:
  V Kyjevě se konalo shromáždění příbuzných zabitých bojovníků Azova.
  Nacionalisté požadovali, aby se na Ukrajině zvýšil počet hřbitovů.

  Organizátorka shromáždění Věra Litviněnková tuto myšlenku komentovala takto:
  „Nedostatek míst na hřbitovech se stává celonárodním problémem a už teď tlačí lidi k pořádání shromáždění. Proč nemůžeme vyčlenit důstojné pozemky pro pohřbívání těch, kteří obětovali to nejdražší a položili své životy za naši zemi? V čem spočívá obtíž nebo problém?“

  1. Snad by pomohla ta mobilní krematoria jak se o nich svého času psalo.
   Plynu mají dost. Jim nikdo kohouty na ruskou ropu nezavřel. Na rozdíl od našich bojovníků za Západní liberální hodnoty.
   I takové improvizované ze šamotových cihel s několika hořáky je stavba na pár týdnů.
   Místo tanků můžeme posílat naše pece ze zrušených porcelánek.
   Pokud ovšem dojedou na místo určení.

 4. Článek z patria.cz :“Vládní dluh ve čtvrtletí stoupl o 415 miliard a překonal tři biliony korun. Rostou emise cenných papírů i půjčky.“
  Jak dál valorizovat, indexovat všem, kteří na to mají ze zákona nárok ? Co když dopadneme jak v Deutsches Reich verze Weimar, tam se valorizovalo některým státem placeným či subvencovaným osobám 1 x za 14 dní…..

  Kdy se konečně ČNB promění v českou a národní banku. A podpoří vznik alternativních lokálních či sektorových (např. intergeneračně-solidárních) měn ? Anebo bude pouze generovat vyšší a vyšší inflaci či pokles koupěschopnosti nebo útěk inteligence a šikovných řemeslníků za hranice a příchod problémových lidí do republiky ?
  Nemluvě o selhání v otázce energií, takto jaderné energie. Ale toto harakiri jde i za politiky a chapadla chobotnice – např. za tou mluvkou, co se drží bydla jak elektronový obal jádra….

  1. Kdy se konečně ČNB promění v českou a národní banku. A podpoří vznik alternativních lokálních či „sektorových (např. intergeneračně-solidárních) měn ? “
   Předpokládám, že otázky jsou pouze rétorické cvičení.

   1. Ve Vašem případě jde jen o koukání se na nesourodou změť slov a písmen.
    Takže klidně můžete jít o dům dál, určitě se najde něco, čemu porozumíte – např. nějaké citoslovce.
    Příjemný zbytek dne.

   2. Tak se poznaji , voni pisou ‚“ kdy se CNB promeni v ceskou a narodni banku“,
    ,ze maji v hlavach uplny hovno , ale to akademicky hovno, vod nich ,vod akademiku vokopirovany..

 5. jak jinak by mela vypadat obcanska valka ??

  – Útočníci pomocí auta prorazili brány starostova domu, poté vozidlo zapálili, aby se požár rozšířil na dům, uvedl starosta v prohlášení. Když se jeho žena pokusila s dětmi ve věku pět a sedm let uprchnout, byly napadeny raketami s ohňostrojem.

  – Výtržníci od začátku nepokojů poškodili a pokusili se zapálit několik radnic po celé Francii. Francouzský prezident Emmanuel Macron se má setkat se starosty 220 městských částí, které byly zasaženy násilím.

  -Mezitím rostou útoky na policisty a jejich rodiny. Násilníci je často vyhledávají i pokud jsou v civilu a pak zaútočí. Poslední případ je z neděle, kdy krátce po 16:30 jela ve Villeparisis v Seine-et-Marne policistka mimo službu se svými dvěma dětmi, když uviděla tři podezřelé muže v Toyotě. Podle informací získaných Current Values ​​od policejního zdroje se poté řidič vozidla pokusil auto policistky zasáhnout, aby ji donutil zastavit. To se mu nepodařilo a tak ji pronásledoval. Policistka při ujíždění zalarmovala kolegy a speciální brigáda tři útočníky zatkla o půl hodiny později.

  -Francouzská prokuratura v neděli odpoledne uvedla, že vyšetřuje další pokus o vraždu, kdy někdo vystřelil na policistu střelnou zbraní a jen neprůstřelná vesta mu zachránila život. Událost se stala v Nîmes v noci na sobotu, oznámila dnes prokurátorka Cécile Gensacová.

  -V noci z pátku na sobotu byli čtyři policisté zraněni střelbou z brokovnice ve Vaulx-en-Velin na předměstí Lyonu.

  -Podle ministerstva vnitra bylo v noci zapáleno 577 vozidel (oproti 1 350 o den dříve) a 74 budov (o den dříve 234). Zatímco na veřejných komunikacích bylo zaznamenáno 871 požárů. Migranti poškodili 10 policejních služeben (oproti 39 o den dříve), 10 četnických kasáren (proti 16 o den dříve) a 6 služeben městské policie (proti 24 o den dříve).

  Zatímco migranti napadají policisty, jejich rodiny, školy, policejní stanice, knihovny nebo radnice za pokřiků Alláhu Akbar, prezident Emmanuel Macron se k dramatickému vývoji situace moc nevyjadřuje a zahraniční média ho vidí jako „přemoženého“, žena starosty Vincenta Jeanbruna, která v noci na neděli utpěla težké zranění při útoku na jejich dům, vyzývá Francouze, aby se nevzdali. „Nepřipadá v úvahu, že se vzdáme, že vyhrají,“ vzkazuje po manželovi.
  Starosta Vincent Jeanbrun byl v té době na radnici zabarikádované ostnatým drátem po četných incidentech namířených proti radnici během posledních nocí. Opevněnou budovu spolu se starostou hlídala národní policie a 7 městských strážníků.

  echo24.cz/a/HZv6L/zpravy-svet-nasili-migranti-najeli-horici-auto-dum-starosty-zena-zranena
  echo24.cz/a/Hi4GK/zpravy-svet-francie-nasili-macron-starosta-zena-nepripada-v-uvahu-ze-se-vzdame
  echo24.cz/a/HvU4j/zpravy-svet-francie-protesty-rabovani-nasili-starostove

  1. hořící domy, barikády, střelba, Vincent Jeanbrun – to zní jako Žán Valžán s kamarády, co asi tak zpívají revolucionáři místo marsejézy?

   1. A co starosta vital ty pribehly , nebo aspon neprotestoval , zaviral pred nebezpecim oci ,dival se jinam , aby si udrzel koryto?
    A ted ma co chtel a kdyz to nechtel ,co udelal?
    A beduje ,ze na nej doslo? Se to ted nazyva „Karma“.
    A co macaron ,kteryho volil , ten se stara, aby jel nekam do zahranici na schuze bezradnych posluhu ,bezradnych bez rozkazu , s recepci, zradlem , pohodlim sluhove se klani a ochotne slouzi a sluhove sou tam vsichni ..
    A chteji ty bezmocny , bezradny bez jedine schopnosti ,bez jedine moznosti neco udelat a porad chteji vladnout a to je nejen nedorozumeni ,
    ale nestesti a tragedie ..

 6. jak jinak by mela vypadat obcanska valka ??

  – Útočníci pomocí auta prorazili brány starostova domu, poté vozidlo zapálili, aby se požár rozšířil na dům, uvedl starosta v prohlášení. Když se jeho žena pokusila s dětmi ve věku pět a sedm let uprchnout, byly napadeny raketami s ohňostrojem.

  – Výtržníci od začátku nepokojů poškodili a pokusili se zapálit několik radnic po celé Francii. Francouzský prezident Emmanuel Macron se má setkat se starosty 220 městských částí, které byly zasaženy násilím.

  -Mezitím rostou útoky na policisty a jejich rodiny. Násilníci je často vyhledávají i pokud jsou v civilu a pak zaútočí. Poslední případ je z neděle, kdy krátce po 16:30 jela ve Villeparisis v Seine-et-Marne policistka mimo službu se svými dvěma dětmi, když uviděla tři podezřelé muže v Toyotě. Podle informací získaných Current Values ​​od policejního zdroje se poté řidič vozidla pokusil auto policistky zasáhnout, aby ji donutil zastavit. To se mu nepodařilo a tak ji pronásledoval. Policistka při ujíždění zalarmovala kolegy a speciální brigáda tři útočníky zatkla o půl hodiny později.

  -Francouzská prokuratura v neděli odpoledne uvedla, že vyšetřuje další pokus o vraždu, kdy někdo vystřelil na policistu střelnou zbraní a jen neprůstřelná vesta mu zachránila život. Událost se stala v Nîmes v noci na sobotu, oznámila dnes prokurátorka Cécile Gensacová.

  -V noci z pátku na sobotu byli čtyři policisté zraněni střelbou z brokovnice ve Vaulx-en-Velin na předměstí Lyonu.

  -Podle ministerstva vnitra bylo v noci zapáleno 577 vozidel (oproti 1 350 o den dříve) a 74 budov (o den dříve 234). Zatímco na veřejných komunikacích bylo zaznamenáno 871 požárů. Migranti poškodili 10 policejních služeben (oproti 39 o den dříve), 10 četnických kasáren (proti 16 o den dříve) a 6 služeben městské policie (proti 24 o den dříve).

  Zatímco migranti napadají policisty, jejich rodiny, školy, policejní stanice, knihovny nebo radnice za pokřiků Alláhu Akbar, prezident Emmanuel Macron se k dramatickému vývoji situace moc nevyjadřuje a zahraniční média ho vidí jako „přemoženého“, žena starosty Vincenta Jeanbruna, která v noci na neděli utpěla težké zranění při útoku na jejich dům, vyzývá Francouze, aby se nevzdali. „Nepřipadá v úvahu, že se vzdáme, že vyhrají,“ vzkazuje po manželovi.
  Starosta Vincent Jeanbrun byl v té době na radnici zabarikádované ostnatým drátem po četných incidentech namířených proti radnici během posledních nocí. Opevněnou budovu spolu se starostou hlídala národní policie a 7 městských strážníků.

  https://echo24.cz/a/HZv6L/zpravy-svet-nasili-migranti-najeli-horici-auto-dum-starosty-zena-zranena
  https://echo24.cz/a/Hi4GK/zpravy-svet-francie-nasili-macron-starosta-zena-nepripada-v-uvahu-ze-se-vzdame
  https://echo24.cz/a/HvU4j/zpravy-svet-francie-protesty-rabovani-nasili-starostove

  1. NO vzhledem k tomu, že si troufnou i n a osoby ouřední, doufám, že i když asi marně, že to ty naše aspoň trochu nakopne, že nemají rešpekt k autoritám, jako místní.

    1. Třeba se do toho obuje “ Víkendový traktorista“.
     Kúpím si ťoplaky a černé gumáky
     a pojedu do Oděsy na bál
     a celá Oděsa, radostí zaplesá, smatrí kakój ja super elegán.
     Ref.: Laj laj laj??
     Zajděm si do báru a kúpím kytáru
     a pojedu do Oděsy na bál?
     Ref.: Laj laj laj
     Kúpím si tráboše od svýho kámoše
     a pojedu do Oděsy na bál?
     Ref.: Laj laj laj
     Kůpím si moskviče a obraz Iljiče
     a pojedu do Oděsy na bál?
     Ref.: Laj laj laj
     Kúpím si kadilak a na něj rudej lak
     a pojedu do Oděsy na bál?
     Ref.: Laj laj laj

   1. no zkusim vysvetlit nasemu liberarnimu krestanskemu starostovi ze bude prvni na rade
    policajti ti uz to vi

    napadeni policejnich sluzeben a radnic, pripadne policistu a starostu doma uz neni protest ani nepokoje, ale rizena akce kde ma nekdo seznamy

    jako poslech doporucujeme Krvave levandule
    https://kechlibar.net/ke-stazeni/

    1. mala ukazka za serie 2084 – I.serie z roku 2007
     —-
     Krátce po zahájení útoku: Amir ještě zkontroloval rozbušku nástražné miny. Umístil ji za vnitřní vchodové dveře, které lehce držely v pantech. Dobře mířený zásah bazukou, kterou si razili cestu do policejní služebny, je zcela nezničil. Spěchal na ulici, protože zaslechl krátkou dávku.

     Alim už seděl za volantem dodávky, která osvětlovala konec ulice. Odtud se ozýval bolestný nářek. Amir pochopil, že střílel Hasan a napomíná ho: „Proč plýtváš náboji, civilisty nemáme střílet.“Hasan vyplašeně odvětí:“Oni šli sem.“ „No nic, tak nasedat a jedem, ještě máme moc práce.“ Vyjížděli z Malátovy ulice v Brně. Na displeji GPS navigace se zobrazovala cesta na další cíl: Kounicova 687/24

     Amir navázal spojení satelitním telefonem a hlásí: „Cíl 2 splněn, 7 přítomných policistů eliminováno, neutekl nikdo, komunikace zničeny, ztráty žádné, spotřeba jedna bazuka a 8 zásobníků. Allah Akbar“ Alim pohlédne na Amira a škodolibě dodává: „Hasan je zraněn.“ Hasan, kterému ještě nebylo osmnáct, stydlivě schvávává popálenou dlaň. Amir si vzpomněl, jak se poprvé popálil od hlavně samopalu. Je to už dva roky, co byli s Ahmedem ve výcvikovém táboře v Abu Hafs. Před rokem Ahmedovi záviděl, že byl vybrán pro svatý úkol do Prahy. Bylo to velkolepé, záběry mostu hroutícího se do údolí si mnohokrát přehrával. Amir musel ještě celý rok čekat na naplnění svého poslání.

     Konečně jsem se dočkal. Tahle akce začíná být stále zajímavější. Máme to perfektně promyšlené a zorganizované. Netrpělivost a pochybnosti byly hrozné. Na zahájení rozhodující bitvy džihádu čakali s Alim a Hasanem na Palackém vrchu, kousek od školy, kde Alim studoval. Ještě teď vnímám tu boží sílu záblesku. Před námi leželo rozsvícené město a okolí. V dohodnutý čas vyšla v dálce na jihozápadě mohutná záře, město po chvíli zhaslo. Na několika místech začala problikávat červená záře hořících budov. Vzdálené dunění a svěží vánek byly po chvíli doplněny sériií blízkých výbuchů. Náš úkol je jiný, musíme společně s dalšími skupinami do rána zabít všechny policisty ve městě a vyřadit jejich komunikaci.

     Další cíl nebude tak snadný. Dosud nám policisté nekladli prakticky žádný odpor. Jeden se naivně schovávával s pistolkou za převrhnutým stolem. Máme kvalitní zbraně, střely pronikají i přes zeď, takový stůl byl směšný. Tihle o nás už možná budou vědět. Mrzí mne, že akci nevelím. Velí Salah, který má zkušenosti z bojů v Afganistánu, který se nevěřící několikrát marně snažili dobýt.

     Alim řídí klidně a rozvážně, vzhledem k situaci je ve městě celkem rušný provoz. Zezadu slyšíme houkání policejního auta a už ho vidím. „Zastav!“ Stojíme, natahuji závěr a čekám na přijíždějící policejní vůz. Auto jede rychle a chce kolem projet. Naštěstí jsem se nezpozdil, zmáčkl jsem spoušť včas. První kulky se odrážejí od čelního skla, další však již pronikají do kabiny vozu. Auto se stáčí ke straně a naráží do zaparkovaných vozidel. Rozbíhám se k němu, koukám, osádka je zřejmě zraněná. Přepínám na jednotlivé rány a pro jistotu dávám každému jednu do hlavy. Alim zatím popojel, rychle nasedám. Musíme jet, ostatní už na nás čekají.

     Přijíždíme dle dohody po Veveří a zastavujeme u Sokolské. Salah zřídil dle plánu velitelství na místní policejní stanici. Zhasínáme světla a nasazujeme brýle pro noční vidění. Projíždějící auta nás však oslňují, není to tak jednoduché. Zdravíme se s ostatními, Alim s Hasanem zůstávají na ulici a já vcházím dovnitř.

     Zdroj: https://vasicek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=11706

     ———-
     Krátce po zahájení útoku, Brno: Karel právě projel potemnělou ulicí kolem Krajského ředitelství policie, a všiml si několika civilistů s bazukami a samopaly. Město tu noc zní úplně jinak, žádné dunění tramvají, pouze hluk aut, vzdálené výbuchy a kvílení alarmů. Mobilní síť nefunguje, nejde elektřina. Karel míjí dva bloky a zastavuje u telefonní budky. „Ústředna je přeci na baterie,“ říká si, protože u ní kdysi pracoval. Telefon je však hluchý. Ulicí se rozlehne nepravidelná série výbuchů s ozvěnami. Po chvíli se přidává tlumená vzdálená střelba.

     „Výbuchy a výstřely mě vůbec nepřekvapily, vlastně jsem na ně čekal,“ říká si v duchu Karel.

     „Ano vzhledem k tomu co jsem viděl, se to čekat dalo. Jenže informaci nebylo možné předat. Celá společnost je založená na výměně informací, taky mi proto prosperuje má telekomunikační firma.“ Neubrání se vtipnému ukončení myšlenky.

     „Co se bude dít, když lidi nebudou mít informace. Informace o tom kolik mají peněz, kolik dluží. Firmy to také nebudou vědět, nebudou také vědět kolik mají zboží, komu co mají dodat, kolik zaplatit zaměstnancům, dodavatelům. Peníze jsou informace, člověk tu informaci používá už tisíce let. Teď jsou ty peníze ve formě informačních záznamů v počítačích, takže když nefungují počítače, nejsou peníze.Informace poskytují úžasnou moc. V historii bylo použití písma, hlavní strategickou výhodou v souboji o nadvládu. Kdo má více informací, snadněji získává větší moc. Celý vývoj lidstva je zcela závislý na způsobu uchovávání a předávání informací. Dnes je Maratónský běžec nahrazen SMSkou. Vlastně ještě před pár hodinami byl,“ probral se z úvah Karel.Ani mu přitom nedošlo, že automaticky usedl do auta a rozjel se domů.

     Zdroj: https://vasicek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=11923

     Cela serie
     vasicek.blog.idnes.cz/?us=3380

  2. Nikdo z nich neudelal nic, aby se orgie niceni neopakovaly.
   A stale zhorsovaly.
   A ted jeho rodina a co si pro ni vlastnorucne poridil..
   Obrazky ukazuji , ze lidskopravni policie brutalne napada predevsim francouze ,
   kteri protestuji mirumilovnymi demonstracemi ..
   O ty obohacovace se nestara , neopovazuje se priblizit k nim..A nesmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *