13 dubna, 2024

Evropským hodnotám Jakuba Jandy docházejí peníze

vlezlost současnému režimu nepomohla, holt už je nepotřebuje. Takže poslední konference, úsměv do kamery, a sorryjako Kubo.

Tahle neziskovka, která si udělala kariéru na nenávisti k Rusku a všem, kdo nebyli dostatečně proameričtí, včetně prezidenta Zemana a Klause, se loni nadechla a hned zdvojnásobila počet zaměstnanců. Zřídila kancelář na Tchaj-wanu, jak jinak, a očekávala podrbání na zádech, podporu a peníze minimálně od Markéty Pekarové. Přiživit se chtěla samozřejmě i na válce na Ukrajině, ale nepočítala s tím, že dárci to nebudou chtít řešit přes ni, ale raději si najdou vlastní cestu. Ani Markéta žádnou další podporu nezařídila, ohrnula nos a koukala se jinam.

A protože kluci a holky z think-tanku „Hodnot“ zdarma ty dezinformace monitorovat nebudou, tak se štěpí a snaží se pro sebe urvat, co se dá. Nepomohly selfíčka s prezidentem, nepomohlo vtírání se americké ambasádě. Jednoduše karavana jede dál, ale mění se koně. Inu to tak bývá, když si myslíš, že můžeš všechno a on evidentně přijde někdo, kdo ti tu přízeň mocných vyfoukne.

„Vláda zabila svůj akční plán proti dezinformacím a většina tuzemských donátorů nám v interní komunikaci řekla: „My tu podporujeme věci týkající se dezinformací a ani tahle dobrá vláda to nechce dělat, tak my na to kašleme taky, tam k žádnému velkému posunu nedojde,“ fňuká ublíženě Janda a já se potutelně usmívám, jak ho vypekli. Smůla, že nemůže ječet, páč oni jsou přece ti „správní“.“

A tak třicet zaměstnanců už nebude i za naše peníze monitorovat situaci bůhvíkde na Balkáně, ale budou si muset najít něco jiného. Za mě je to naprosto v pořádku, žádná politická neziskovka by z našich peněz neměla dostat ani korunu. A už to, že mezi nejvýraznějšími dárci po dobu existence think-tanku figurovaly Spojené státy, by mělo být důkazem, v čí prospěch celá tahle squadra fungovala, a že jí fakt nebude škoda, i kdyby skončila úplně. A ideálně sebou vzala i ten příživnický, neziskovkářský, udavačský zbytek.

Tak snad budete mít i vy, až si to přečtete, o maličko lepší den.

63 thoughts on “Evropským hodnotám Jakuba Jandy docházejí peníze

  1. Ani ne. Péčko bylo vždycky nejvýnosnější zaměstnání. Navíc když bude šikovně kouřit a mebude se žinýrovat tak v natáčecí dny ušetří i za jídlo.

   Ta vládní myšlenka, že se máme uskromnit mejspíš pochází od něj. Halt zkušenost… 🙂

  2. Já jsem teda viděla jen začátek onoho videa, kterak se lascivně kroutí a pak si (ale to už jsem se nedívala, nemám toho zapotřebí) honí péro. Panebože, jen trochu soudnej člověk by chodil kanálama a ne zakládal nějaké evropské hodnoty, všude se cpal a pasoval se na etalon mravnosti.

   Někde se měl vyjádřit, že točil péčko, protože potřeboval peníze. Normální člověk jde teda doplňovat zboží do regálu nebo zametat a ne tohle.

   Dtto známý slovenský vejtaha Jaro Slávik. Taky to prasklo. Vždycky to praskne, pokud někoho moc serete.

 1. Ti dva na té fotce v záhlaví článku mi až metaforicky přijdou, když je tak pospolu vyblejskli, jako že k sobě jaksi přirozeně patří.
  Duchovně spřízněni.
  Sice každý jinak, přesto křiví.

  1. Celkem pochybuji. Podle všeho užitečný idiot dosloužil svému účelu, užitečný idiot může jít. Navíc zřejmě celkově hrozí, že začnou docházet některé finanční toky.

 2. Nemyslim si, ze je to pravy duvod.
  Penize pro tyhle se vzdycky nasly, sypal jim i Babis, do ktereho prave tihle sili nejvic.

  Pravy duvod bude, ze tehle tlupe se smeje uz i ta posledni hajzlbaba, a kdyz neco oznaci za dezinformazi, tak to naopak zvysi ctenost a pravdivost danne informace.
  Dale pak je na trhu odhalovani dezinformaci uz trochu preplneno, a to urcite stlacilo ceny dolu.

  Takze tihle kryplove citi penize z Tajwanu, kde to jeste nemaji tak polepene, a proto oznamili velkolepy presun.

  1. To je i můj názor. Už jsou moc profláknutí. Takže přijde na scénu neokoukaná instituce, s nějakým novým Jandou, který nebude mít takovou trapnou pověst. Jenom se na kozlíku vymění kočí. Prachů na propagandu bude vždycky dost.

   1. To mluvite o beznych lidech.
    Ti tam ale u vesla (zatim) nejsou.

    Janda tam urcite nebude zavadet 72 pohlavi a rozbijet rodiny.
    On tam bude sirit zarucene pravdive informace o Cine a naopak vyvracet dezinformace o Cine.
    Osvedcil se v dobe syrske umirnene opozice, ricinu, Skripalu a dalsiho…
    Patent na pravdu ma, jenom jde s zebradlem o dum dal, protoze v Cechach tem jeho pravdam veri uz jenom tvrde jadro kavarny.

     1. Ano, to se samozrejme stane.
      Normalim lidem bude k smichu, stejne jako v Cechach.
      Ale chvili to portva, a do te doby vydoji par desitek milionu na dotacich a prispevcich.

      A jedine o to jde.
      On tem svym blabolum samozrejme neveri, puvodne mel velky zajem o „praci“ v Klausove euroskeptickem istitutu, a po odmitnuti ziskal rychle „praci“ v extreme proevropskem spolku.

      Proste jeden z modernich lidi, bez jakekoli moralky, kteri budou delat cokoli, jenom kdyz to bude sypat.

        1. A jaké jsou dnes hodnoty… na wiki jsem si četla životopis Graubnera a tam se píše. …Na výminku žili v potupných životních podmínkách, obývali jednu větší místnost, oblečení se dědilo ze sourozence na sourozence….

         Takže to ještě cela moje generace žila v potupných podmínkách. U nás je celé sídliště tzv. dvouletkových bytu, všechny 2+1 s lokálním topením v jedné místnosti, takže se bydlelo jen tam. A zděděné oblečení bylo normální, protože stejně toho v obchodech moc nebylo.

         1. Ad: Sibyla

          „A zděděné oblečení bylo normální, protože stejně toho v obchodech moc nebylo.“

          Za socializmu? U nas? Neverim…😎

          1. A co jsou dnes ty second handy blešáky a vinted bazary, co propagují i hérečky

          2. No tak přeci se zachovalý kus oblečení nevyhodí!
           U nás sestřenice nosily šatstvo po dětech z jedné dobře situované rodiny. Potom jsme to zdědily my, se sestrou. Takže v jedněch šatech honilo parádu pět děvčat. A unosila je až ta nejmladší. Děti rychle rostou, nó.

          3. Ad Sibyla: secondhandů se neodříkám, naopak, mám z nich něco fajnových a vysoce značkových věcí. Když chci honit vodu, tak si je obléknu. A připadá mi to vtipný.

      1. já bych to tak růžově neviděla. Jistě tam mají také takové exempláře své. Aby to nakonec nedopadlo jako u nás ten nový boj dvou privilegovaných

     2. Dokud tam vozil peníze tak jej tolerovali. Jak přestane holt nebude kancelář. Takovej týpků tam mají určitě dost iodjinud.

   2. Myslím, že jejich hlavní téma nebyla LGBT agenda. Spíš myšlénka přehodnocení významu vlastenectví.
    Horují pro kosmopolitismus. Celé lidstvo je jedna velká rodina. Pochopitelně s jedním šéfem, který sedí ve Washingtonu.
    S tím by souhlasil i don Corleone.

   3. Když může být Vystrčil Taiwancem, proč ne i hen ten kluzkej buzík.
    Podělme se s Taiwanci o tu radost, kterou jsme si s tou evropsky hodnotnou partou užívali.

     1. Ad: Alef

      Ja si zakonspirujem. Mozno si ho najala Cina, ako nove centrum globalistov miesto USA, aby tam urobil „poriadok“ na dezinformacnej scene, ako v Cesku😜.

      1. A konec. U Lidé a Země to začalo tím, že byla odejita jedna výborná reportérka. Ale teď si nevzpomenu na jméno.
       Vlastník CNC. Tak co od těchhle asi může čtenář čekat.

      2. Podobne padá do vývrtky nadol aj pôvodne skvelý časopis Scientific American. Miesto vedcov, ktorí reálne niečo nové objavili, tam už takmer výlučne prispievajú „novinári píšuci o vede“ a je tam čoraz viac príspevkov správne ideologicky podfarbených.

     1. Asi je to něco za něco. Obrovské úspěchy ve zdravotnictví, přežije skoro 100% dětí, lidé se dožívají daleko delšího věku. Tedy, aspoň na KZ.
      Zase tady je hrozba třetí světové a nukleární zbraně mají skoro všichni. Stačí, když se někde k červeněmu čudlíku dostane nějaký magor.

 3. Jak v starom židovskom vtipe : V Mukačeve mali zázračného rabína. Raz vyšiel pred dvere synagógy, zaclonil si dlaňou oči a preniesol prorockým hlasom : „V Berehove horí !“ Po meste sa ihneď rozniesli správy o jeho ďalšom čine. Ale za niekoľko dní bol ktosi v Berehove a zistil že tam vôbec nehorelo. Tak akýže zázračný rabín, ponosoval sa. „No že tam dovidel !“ vysvetlili mu.

 4. „…… Za mě je to naprosto v pořádku, žádná politická neziskovka by z našich peněz neměla dostat ani korunu…..“
  Některým bych dal, ale to by musily být SKUTEČNÉ evropské hodnoty.
  A za jejich propagaci se spíše trestá, nežli odměňuje. Protože jednou ze základních je peras apeiron, zápas s bezbřehostí (i bezbřehá láska může škodit) pomocí parametrů. No a další křesťanství, bohužel na Zemi vládne ďábel, i v Církvi (náš Pán Ježíš Kristus Satanovi odmítl – paláce, zlato, panování nad zástupy lidí, natož masové vraždy /Albigenští, “ čarodějnice“, násilné křesty etc./….).

  1. Taky tam někde má působiště prime ministr, takže když už mouřenín udělal svoju práci, není potřeba aby zavazel a eventuálně třeba …….

  2. K těm SKUTEČNÝM evropským hodnotám
   -Pepíčku, kým chceš být až vyrosteš?
   -Kosmonautem, paní učitelko!
   -Kosmonautem? Ale to už dneska není vůbec kůl ani in.
   -Tak budu ženou-kosmonautem…

 5. Tak o čem to vlastně je : https://en.wikipedia.org/wiki/European_values

  Ajajaj, předstoupit takhle jednoho krásného dne před Evropskou komisi rabbi Hillel s tím, že stačí nečinit druhému to, co nechceš aby on činil tobě….
  Tak vsadím osm brožurek Evropských hodnot že by nedostal na dotacích či grantech ani 100 forintů.

  Anebo judaejský prorok Jehošua – toho by možná Jourová dokonce nechala zavřít, kdyby rozmetal ty hromady peněz – vyhazovaných na kraviny…místo aby šly těm, které náš Pán Ježíš Kristus jmenuje např. v Matoušovi kap. 25.

  Rabbi Hillel hladovějícím bezdomovcem, náš Pán Ježíš Kristus ve vyšetřovací vazbě.
  A co teprvá Pythagoras, Chelčický, Bertrand Russell….

  JO, jo, evropské hodnoty. Slídit, čmuchat, zapisovat si, udávat , zavírat a trestat a ničit ekonomicky, když už to nejde přes gilotinu nebo cyklon B….a brát za to prachy i od těch obětí, nepřímo.

  1. Jehošua a Hilel, rád bych je potkal a pokecal s nimi.
   Gamliela a Šamaje ne. Kolik takových „dokonalých“ farizeú dnes je… Jako Školastikus.

 6. Nejnovějším šetřením v souboru čítajícím více než 17 tisíc respondentů (opakované hlasování není možné) bylo zjištěno, že:
  1) úchylných je 6 % respondentů
  2) 92 % respondentů podporuje Putina
  zdroj: anketa zde https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vymiraji-Ukrajincu-zbyva-malo-Podle-studie-ke-ktere-se-jen-tak-nedostanete-738848
  Závěr uvedený výše sub 2) se vyvozuje z toho, že 92 % dotázaných na otázku „Jste pro to, aby homosexuální páry směly adoptovat děti?“ odpovědělo ne, což je ve shodě s vyhlášením V.V. Putina, který v únoru 2020 řekl: „dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta“.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/putin-homosexualita-homosexual-snatek-rodicovstvi-gender.A200214_092818_zahranicni_kane
  Prohlašuji, že tvrzení uvedená výše v odrážkách 1) a 2) jsou čistě metaforická, čili neznamenají to, co slovně vyjadřují. Což je dnes obvyklé a z bezpečnostních důvodů nezbytné.

 7. I takhle lze řešit nezaměstnanost zlaté mládeže.
  Už to bylo za Babiše,kdy se o tom jednalo,že to jsou veliké náklady pro nic za nic,psalo se o 13 mld.kč.
  Druhou takovou bezednou dírou je kultura,snad až 35 mld.kč.
  Někdo poukazoval i na rozpočet pro vysoké školy.

 8. Ouplně jsem uronil slzu 😀
  Tenhle megaodporný úchyl také parazitoval na státu od dob migrační krize.
  A že migrační krize neutuchá a sviňák Rakušan podepsal pakt o migraci = zvací dopis pro další ilegální migráčky, plováčky a jiné hrdlořezy…
  Tahle vláda si opravdu nijak nezadá s nacisty…

  1. Masturbace v udrzovani pozornosti , posmesna litost ,
   permanentni popularizace jmen ,
   jejich podrobne vyroky , ukajeni se na nich , dlouhy clanek o tom ,
   ze nejaka organizace parasitum zkrachovala a podobne prispevky ,
   negativni ukajeni a opakovane sebeuspokojovani na nich, na tech,
   ktere nekdo momentalne povysil a demagogicka starost ,
   aby byli vsem porad na ocich..
   Spoluprace…
   /Aby si ,pisatelka udrzela za kazdou cenu pozornost a porozumeni davu podobnych/.
   Bez informaci o Pekarove /Lipanek/, se skoro zadny text neobejde.
   Kdyby ta nebyla, museli by si ji nekteri autori a prospevkari vymyslet ,
   na sve nekonecne perverzni ukajeni ,ctenim v clancich .
   Potom kritikou na narod , na spatnosti ,mohli pokracovat v sebeukajeni..
   Nemaji jine zajmy , jen sirit reakce na nich , aby zustavali vsem na ocich
   a kdo se macha ve srackach..
   /Staci jen takove povysit a uz maji popularitu a propagandu , do vsech podrobnosti/.
   Nekonecna ozivovani povzbuzovani pokleslych zajmu o nejake degeneraty
   ,mentalni soustredeni na ne ,
   hlavni zajem a pozornost na ne , se zde presentuje ..
   O spodinu spolecnosti..Kterou momentalne nekdo povysuje..
   Rovna cesta a podlehajici poslusnost do destrukce , kterou vrchnost vede
   a snazi se kazdemu vnucovat..

 9. Jojo, už jsem dneska četla:

  „Kontroverzní neziskovka Evropské hodnoty se dostala do finančních problémů. Kvůli úsporám odešly desítky zaměstnanců včetně týmu pro boj s „dezinformacemi”.

  27 milionů loni od států a dárců. Ale nestačilo to.“

  1. Kam šli ? Na vandr ? To by jim prospělo, už Karel Havlíček Borovský rád užíval peškobus.
   27 000 000 ?
   Dolarů ? Nebo forintů ?
   V cirkuse by se neuživili ? Tam taky někteří jedou furt to samé, po desáté, po sté…

    1. Dřív chodili pěšky všichni, třeba Cyril s Metodejem, co budou mít svátek, prý sem přišli pěšky až z Řecké Soluně kam se jede 2 dny a noc i autobusem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *