17 července, 2024

Popcorn, nebo kávičku?

Děcka, já si teď o víkendu tak krásně vyčistil hlavu… Půlroční maraton alespoň na chvíli skončil a když jsem teď zhodnotil sám sebe, jak se mi to podařilo, tak jsem se drze ocenil docela vysoko… dosah na fejsbůku je přes 200 tisíc čtenářů každý měsíc, k tomu Kydy, Litterate, rubriky na Parlamentních listech, Prvních zprávách i na Sputniku… Potěšily mě komentáře, že jste měli absťák, když jsem dva dny nepsal, ale víte, já měl absťák taky. Ono nám to dohromady fakt funguje moc hezky. Já na vás článek, vy na mě komentáře. Děkuji vám za to. Jak jsem slíbil, od září budou u Vidláka trvale otevřené dveře, takže doufám, že se s leckterými z vás poznám i osobně.

Chtěl bych touto cestou poděkovat především našemu Blyštivému Péťovi, protože to byla především jeho tragická politika, ve které dojebal všechno, na co sáhl, která mě i mnohé další dohnala k tomu, pokusit se s to nějak zvrátit. Nebýt jeho, byl bych dodnes jen jízlivým komentátorem dění a moji čtenáři by stále ještě spekulovali, jak se jmenuju a jak velký tým Vidlákovy kydy píše.

Byl to náš premiér a jeho libtardí apologeti, jako třeba Jan Cemper, kteří mě donutili vystoupit ze zavedených pořádků a dát se na dráhu blogera pohybujícího se na hraně politiky a žurnalistiky. A tak jsem se posledního půl roku opravdu snažil, abych z této cesty a jejích možností dostal co nejvíc. V příštích týdnech budu často někomu děkovat, protože ve skutečnosti jsem se prostě vždycky jen k někomu přidal a poslouchal jsem jeho dobré rady. Vše začalo, když jsem se seznámil s Vidlákovým šafářem. Ten mě skutečně přivedl mezi první politiky. Klára Samková se mě ujala na poli právním a soudním a zahrnuje mě stále celou řadou důležitých postřehů. Jindra Rajchl mě nechal být u toho, jak vzniká politická strana a nikdy mi neodepřel přístup, Petra Rédová začala namlouvat moje články pro ty, kteří raději poslouchají než čtou. David Moos tomu dává IT fazónu…

To neříkám, abych se chlubil, ale prostě abyste věděli, jak Kydy vznikají. Prostě kormidluju v politické řece naší země a snažím se neplout sám. Zároveň ale mám vlastní hlavu a nemíním vplout do peřejí jen proto, že tam jedou i všichni ostatní, nehodlám dělat to samé, co dělají všichni a nemyslím si, že existuje jediná cesta bez alternativ. Nikdo nezná budoucnost, nikdo nedokáže odhadnout spodní proudy, které nás ovlivňují a mohou být důležitější, než to vypadá. Snažím se o nich proto zjistit, co nejvíc.

V posledním roce jsem tomu věnoval hodně úsilí a fakt jsem se snažil, aby se pokud možno nestaly všechny ty věci, kterých se děsíme. Snažil jsem se, aby se do války na Ukrajině necpaly zbraně a peníze tak moc, že už to nepůjde vzít zpátky, protože to ohrozí nikoliv Rusko, ale především naše země a především západní elity, které jednoho dne zjistí, že krám je snědený, Rus silný a lidé se začínají ptát, kdo za to může.

Snažil jsem se, abychom tu prostě neměli hentu masovou migraci, která teď tak pěkně demoluje Francii. Kdo nestřeží hranice, ten musí střežit ulice. Ale zpravidla platí, že kdo nestřeží hranice, ten neuhlídá ani to, co se děje na náměstích.

Snažil jsem se, abychom nenásledovali západní zelenou politiku spočívající ve zničení průmyslu i zemědělství. Abychom nešli cestou nefunkční elektromobility a abychom nešli cestou ořezání levných ruských surovin.

Nic z toho se nesplnilo. Jen se stále drzeji mluví o tom, abychom si zvykali na mobilizaci, ale zároveň se všechny zbraně dodaly na Ukrajinu. Stále více lidí se propadá do energetické chudoby, hypotéky začínají být pro leckoho skutečným břemenem, země se propadá do recese, státní rozpočet má největší sekeru všech dob i přes vládní kecy o šetření.

Snažil jsem se bojovat proti lžím velkých médií, která přestala být hlídacím psem demokracie, přestala sloužit tomuto národu a naopak se stala nástrojem mocných skupin, kterým ještě na chvíli udržují svojí nadvládu. Zde jednoznačně vidím, jak od České televize zcela jednosměrně odpadají ti, co věří Noře Fridrichové, ale konstatuji, že ta obrazovka v každé domácnosti má ještě slušnou sílu.

Teď, když jsem o víkendu viděl, co se děje ve Francii, udělal si obrázek o jatkách na východní frontě, kde Ukrajina zoufale potřebuje nějaký hmatatelný úspěch, znovu jsem se zamyslel nad iniciativou senátora Lindsley Grahama ohledně použití jaderných zbraní proti Rusku, kdyby na Ukrajině něco „vybuchlo,“ třeba jaderná elektrárna, když vidím, jak nám matky skáčou i s dětmi do Macochy, když vidím, jak se bijí Romové s Ukrajinci a začíná téct krev, tak si říkám, že možná jsem se nemusel tak honit. Stačilo prostě jen sedět a jízlivě komentovat.

Ono se to totiž všechno brzy ukáže. Že na Ukrajině jdeme do finále celé této geopolitické šachové partie, to už říkají i v České televizi. Prosím všimněte si, jak se přestalo mluvit o dlouhé válce, co se potáhne ještě několik let. Z mého pohledu to vypadá, že i dementním západním politikům došlo, že na to prostě nemají hospodářskou kapacitu.

Vítek Rakušan se sice snažil nějak okecat tu hořící Francii, že to s migrační politikou vůbec, ale vůbec nesouvisí, ale dostal v diskusi tak za uši, že s podobnými projevy už zřejmě nikdy nevyleze. Navíc ani deset K.R.I.T.ů nevyřeší dilema, která preferovaná skupina je vinna tím, že do sebe v Pardubicích a v Brně bodají. Ano Vítku, poučit se z vlastních chyb, to je ubohé a nikdy by vás to ani nenapadlo.

Stanjurovi také odtikává čas do odhalení jeho politického průseru s rozpočtem…

A kupodivu, i když tomu skoro nejde věřit, zdá se, že i šéfredaktoři velkých médií zjišťují, že pokud nezačnou svojí milovanou vládu trochu kritizovat, tak se svezou s ní…

Vlastně teď už jen stačí počkat. Pokud na tom summitu NATO nevymyslí nějakou armagedoniální ptákovinu, tak se tam zřejmě budou muset velmi neradi domluvit, že to teda odpískají… A pak to půjde všechno jedno za druhým. Už rozumím tomu, proč si tu Putin neplatí žádnou pátou kolonu. On jí nepotřebuje. Ani Le Pennová ani nikdo jiný pro něj neudělali tolik, co Macron se Scholzem. Nikdo tu neudělal pro Rusko tolik, co Fiala a vlastně i Moraviecki…

Já už roky upozorňuju na to, že Západ jde do háje, ale kam se hrabu na Stanjuru…

Vlastně i ten Vítek Rakušan udělal strašně moc pro to, aby všichni viděli, jak si libtardi představují demokracii.

Pro vládu letošní prázdniny moc okurková sezóna nebudou. Ale pro nás docela jo. Stačí se pohodlně usadit, neplýtvat svými zdroji, obezřetně zacházet s majetkem, zajistit si kus soběstačnosti a najít si kamarády, kteří to udělají také tak… pak si udělat popcorn nebo kávičku a prostě sledovat, jak ta nejhorší vláda v dějinách této země lapá po dechu a zachraňuje nezachranitelné.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

272 thoughts on “Popcorn, nebo kávičku?

 1. Zajímalo by mne, zda-li by mi (soudruh/záškodník) PePa 107 dal povolení pomáhat napadenému pravidelnou armádou jednoho státu. Co mám namysli: armáda Izraele napadla Džanín.

  V Džanínu pokračuje zásah izraelské armády
  Právě v Džanínu na Západním břehu Jordánu pokračuje akce izraelské armády, která je podle listu The Times of Israel největší na Západním břehu za zhruba dvacet let. Zapojilo se do ní přes tisíc izraelských vojáků. Operace zaměřená proti teroristům začala v noci na pondělí a pokračovala i v noci na úterý.

  1. A to ještě nebyl v přímém přenosu v české bruselvizi premiér ČR s klakou Černochová, Vystrčil, Koudelka, Řetka, kteří vyzývají Evropskou unii a její vládce k okamžitým sankcím na Izrael a zejména k zabavení majetků Izraelců v České republice a zmrazení jejich kont ve prospěch zavražděných a holocaustovaných.
   Ale toho se určitě nedočkáme.

   1. Jen letos 138 mrtvých Palestinců.
    A to optimista Fingerland uklidňoval, že s těmi nácky, díky kterým strana Likud zůstala u volantu, to nebude zase tak zlé.
    Že Netanjahu je obratný diplomat a vydrbe s každým. S nepřítelem, i s nacistickými stranami, se kterými momentálně koaluje.
    Jo, komu by se chtělo do basy za korupci. Takže bezpečnost na Západním okupovaném břehu je v kompetenci… píp …Becalela Smotriče a Ben Gvira, který se hned letí pomodlit na Chrámovou horu.
    Já to i chápu, že Izraelci by chtěli mír, že už se “ vyjednávání” vleče moc dlouho. Ale je čím dál tím jasnější, že obě strany prolily už tolik krve, že se ani jedna nevzdá. Asi si přecijen měli Izraelité ten Sijón vybudovat v Ugandě. Jak navrhoval sám Theodor Herzl.A předjednal s Britskou vládou. Když zjistil, že v tak třaskavé oblast, kde mají svatá místa dvě nekompatibilní náboženské konfese, to asi nepůjde. A nejde. A nepůjde.

    1. Ten „mír“ po sionisticku jsou ghetta přesně podle nacistického mustru – odříznutá od světa, bez dostatku vody, bez elektřiny, bez možnosti si něco vypěstovat, s pracovními kolonami na bráně, s vražednými nájezdy sionistů, se špérami atd.
     Jediné, co sionistické nácky dělí od německých, je obava z ekonomických následků „konečného řešení palestinské otázky“. Na průmyslové vyvraždění Palestinců si ZATÍM netroufnou, i když by moc rádi.

     1. Když jsou v Gaze hodní, tak jim tam trochu elektřiny pustěj. Je to v podstatě koncentrační tábor s volnějším režimem. Tihle lidé už dávno nevěří na přiznání státnosti i Palestincům.
      Otesánek Izrael se stále rozšiřuje. A řešení nikde. Jen kecy, kecy a kecy.

      1. To bych si dovolil oponovat. Vy by jste snad někomu posílala elektřinu, pitnou vodu a další, pokud by vám za to neplatil? Gaza je financována jako podpora terorismu např. z EU. Ať si na sebe arabáči vydělají, jsou to myšlenkově cikáni a pracovat moc nechtějí. Líto mi jich není.

       1. Těžko si mohou vydělat v enklávě, kde nemají nic, na čem by se dalo vydělat.
        Při odchodu izraelských “ osadníků” rozčíleni osadníci roztřískali skleníky, vytrhali zavlažovací trubky, zanechali po sobě spálenou zemi. Obchodovat Palestinci nemohou, dovážet smějí jenom to, co jim povolí Tel Aviv. Za takových podmínek mi není jasné, čím by se asi mohli živit. Předpokládám, že přísně zakázán je i dovoz hnojiv na ředkvičky.
        Očekávám váš navrh na hospodářský rozvoj zadrátovaného prostoru jménem Gaza.

       2. Usere, kontrolní otázka :
        Proč se obvazivu dodnes říká gáza?
        Protože v Gaze byl rozvinutý textilní průmysl, tkaly se tam jemné tkaniny a vyvážely do mnoha zemí. Tenkrát se Gazané uživili bez problémů. Potom je ale potkalo velké neštěstí v podobě mohutného přílivu cizinců z jidišlandu.

        1. No nevím, zatím se živí terorismem. Co zkusit rukama? Třeba by mohli být výborní řemeslníci a pracovat v okolních zemích a rodinám posílat peníze domů… nechci po nich moc, ne? Aby se třeba jejich děti přestaly fotit s malinkými maketami Kalašnikovů a zeleným hadrem uvázaným kolem hlavy… že by se třeba přestali plastelínci vyhazovat do vzduchu v židovských tramvajích a hospodách…? Dalo by se dlouho pokračovat. Ale souhlasím, že židi nejsou zcela bez viny.

   2. Mohl bych napsat metr dlouhou přednášku o tom, proč to tak je, ale bylo by to marné a zbytečné.
    Narativ je, že „Mrtvý ne-žid, dobrý ne-žid“. Je jedno, jestli to je muslim nebo křesťan nebo vyznavač emzáků.
    Co sionista činí, dobře činí a přes to vlak nejede. A navíc to je za všech okolností sebeobrana.

    1. Tak nějak. Bombardování Damašku a zabíjení žen a dětí je OK. Tak tam neměli lézt, no a co jako?
     To není agrese, to je jen preventivní útok v zájmu míru. Jenom ty hromady zabitých v zájmu míru nějak pořád rostou. A mír furt nikde.

     1. Prvni kroky ke vzniku ,byly nakupy pozemku v Palestine bohacema..
      Prvni kroky na Ukr., byly zakoupeni milionu hektaru pudy ,
      ty nejlepsi zase bohacema.
      Okolo je ted stamilionu odedavna znepratelenych fanatiku slamu , se kterymi vlada maleho statecku odmita vyjednavat a neprestava s agresemi na ne ..

      1. Jine staty jako Sarabove a rusove snizuji neustale produkci ropy a plynu, aby se nedostatkem ,vsecko pro nas a svet zdrazovalo..

   3. Rezident Stosedmička by zase mohl poskytnout nějaké interview – ani by na tom proslovu nemusel nic měnit, stačilo by jenom search-and-replace tu národnost …

 2. Z patria.cz :
  „Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, koupila rakouský podnik Doppler Energie, čímž rozšířila své maloobchodní aktivity na sedmý evropský trh (ČTK)“

 3. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-ai-umela-inteligence-eu-chysta-ambiciozni-klec-pro-umelou-inteligenci-233558
  Jen ke včerejší debatě o kvantovým počítači a umělý inteligenci.
  Nikdy nesmíte zapomenout, že žijete v EU a speciálně v ČR.
  Tady vládnou Jourová, Gregorová, Pekarová, Rakušan, Lejnová, Timmermans a podobnej lidskej hnůj.
  Ti zeserou cokoliv na co sáhnou, k čemu se přiblíží, na co jenom pohlédnou.
  Nikdy nezapomínejte, že současný EUrorežim a režim v ČR jsou anticivilizační.
  Nad vědeckými objevy ostatního – civilizovaného – světa se u nás nemusíme rozvášňovat, nás se netýkají…

  1. Jen se neboj, vyvoj hardware a optimalizace AI algorytmu je tak rychly, ze za nekolik (t.j. cca 3 let) jakekoliv zakazovani bude akorat vykrikem do tmy. Poctive, zakona dbale omezi, nepoctivym naopak otevre novy prostor. To je jako s no-gun zonami. Proc se masove strelby odehravaji prave nejcestajei ve skolach, obchodacich apodd. v USA, kde plati zakaz vstupu se zbrani ? No proto, ze tam si pachatel muze byt temer jist ze ho nikdo nezneskodni, nebude mit cim…

  2. Do kategorie „Vysoké riziko“, které z pohledu EU vyžaduje regulaci formou „registrace, předběžné posouzení, regulace, sledování“ je i vzdělávání lidí. Nejenom že tzv. znalostní ekonomikou a Průmyslem 4.0 to tady posunuli k debilizaci a deindustrializaci, teď je ještě potřeba to, co ještě žije, úplně dorazit.

  1. Docela průšvih. Evropa pokrývá 70% své potřeby galia a 50% své potřeby germania importem z Číny(odhady agentury Bloomberg). Netuším, na čem jsou založeny komentáře expertů, že sice ceny krátkodobě vyskočí nahoru, ale pak se země přizpůsobí a budou si potřebné sloučeniny nutné pro výrobu polovodičů vyrábět samy, protože prvky nejsou vzácné a jsou vedlejšími produkty zpracování bauxitu a uhlí. Kde se v EU zpracovává bauxit a kde uhlí a kdo bude ochoten investovat za podmínek teroru Green dealu?

  2. Mno, ONo se z těch co jsou tam jmenovaný stejně nedalo nic jíst. Tak holt budeme jako za totáče, okurky dělat doma, vč.ostatního. Vylovíme po bábách a prabábách recepty a není co řešit.
   Co se divíme, zase vládne modrá klika, takže se rozprodává a likviduje všechno české. Jejich tradiční – zhoršit kvaluitu, a zdražit a je vymaklováno.
   A stejně si myslím, že zepár lidí se časem dá dokopy a zavedou malé firmičky a zase bude co baštit.

   1. Inask vylovím ze sklepa zelňák, v družstvo koupím zelo, sice kapku dražší než jinde, ale naše. A není co řešit. Navíc kysané zelí je zdravé. receptů na něj a okurky mám dost. Co nemám jsou kapie, ale ty budou příští rok. Už hledám zahradnictví v předstihu.

 4. https://www.youtube.com/watch?v=zEQNb17BSd0

  Everywhere is freaks and hairies
  Dykes and fairies, tell me, where is sanity?
  Tax the rich, feed the poor
  ‚Til there are no rich no more
  I’d love to change the world
  But I don’t know what to do
  So I’ll leave it up to you
  Population keeps on breeding
  Nation bleeding, still more feeding, economy
  Life is funny, skies are sunny
  Bees make honey, who needs money? No, not poor me
  I’d love to change the world
  But I don’t know what to do
  So I’ll leave it up to you
  Oh, yeah
  World pollution, there’s no solution
  Institution, electrocution
  Just black and white, rich or poor
  Them and us, stop the war
  I’d love to change the world
  But I don’t know what to do
  So I’ll leave it up to you
  —————————————————————–
  https://www.cnbc.com/2018/10/23/former-fed-chairman-paul-volcker-thinks-were-in-a-hell-of-a-mess.html
  „……Former Federal Reserve Chairman Paul Volcker, who has reached legend status in the world of central banking, isn’t optimistic about current conditions……..When Volcker looks around now, he sees “a hell of a mess in every direction,” including a lack of basic respect for government institutions, a current Fed that seems to be following a completely arbitrary benchmark and a “swamp” in Washington run by plutocrats………At least the military still has all the respect. But I don’t know, how can you run a democracy when nobody believes in the leadership of the country?……”There is no force on earth that can stand up effectively, year after year, against the thousands of individuals and hundreds of millions of dollars in the Washington swamp aimed at influencing the legislative and electoral process….“

  NO FORCE ON EARTH
  (dle mého se mýlí, rozvoj lokálních či sektorových alternativních měn alá pan Unterguggenberger postupně by vyřadil onen hlavní prostředek, který se např. používá k ovlivňování, ve prospěch uspokojování hamižnosti nebo k propagaci a eskalaci válek…ale to on, coby exšef FED nemůže si dovolit říci, co pak s těmi kamiony naloženými učebnicemi ekonomie….a s vlaky s obyčejnými dolary)
  ————————————
  úUÚuuu……https://www.youtube.com/watch?v=K2nsJIjF5E4
  (až po letech jsem si vzpomněl na titul skladby)

 5. ….a misku šošovice, pevný provaz a ještě jednu písničku. O šťastném muži :
  https://www.youtube.com/watch?v=wZr1G15WUa0

  He had white horses
  And ladies by the score
  All dressed in satin
  And waiting by the door
  Ooh, what a lucky man he was
  Ooh, what a lucky man he was
  White lace and feathers
  They made up his bed
  A gold covered mattress
  On which he was laid
  Ooh, what a lucky man he was
  Ooh, what a lucky man he was
  He went to fight wars
  For his country and his king
  Of his honor and his glory
  The people would sing
  Ooh, what a lucky man he was
  Ooh, what a lucky man he was
  A bullet had found him
  His blood ran as he cried
  No money could save him
  So he laid down and he died
  Ooh, what a lucky man he was
  Ooh, what a lucky man he was

  1. radši po našimu…

   Když máš v břichu prázdno
   (to se stane snadno)
   v žaludku jen šťávy
   hlásek skřehotavý,
   zakalenou duhovku…
   Neměls žrát tu koprovku!
   Proč jsi vzýval Mekku?
   Měl sis dát kus špeku
   nebo dávku uheráku
   moh jsi rubat do soumraku
   a nemusel skučet,
   to máš za to účet!

  1. Kleptoman zase hledá kde si co přisvojit, ale :
   1. přesně na toto chování Putin hraje, když oligarchům vysvětluje, že v cizině budou vždy druhořadí občané, aby podnikali v Rusku, kde si jich váží
   2. až ukrozabijačka skončí, bude se veškerý majetek restituovat, takže čím více se teď Rusům ukradne, tím více se potom z našeho zaplatí

  2. Nedivím se mu. Pěkně si to pohnojil, když vyjádřil pochyby o instalaci režimního komunisty na Hrad.
   Dostal držkovou od svých vlastních , a tak si to teď žehlí.
   Jo, jo, ani Kocáb se nesmí dopustit škodlivé myšlénky.
   😀

  3. Kocáb včera na CNN rozdával moudra o tom, že Kreml osobně zná (byl tam před 30 ti roky), a že se to tam Putinovi nenávratně drolí. Že jsou tam proti sobě bojující patry, jako to viděl za ochlasty Jelcina. A že je to ještě horší.
   V titulku by představen jako politický vyjednávač. Generál Vorobjov se kdysi v jakémsi rozhovoru zmínil, že když k nim poprvé dorazil vyjednávač Kocáb, tak čekali, že dostanou termín na odchod 1 – 2 týdny. Dostali na první dobrou 1 rok a pak společně hojně popili vodku. Odešli po roce a půl …

   1. Ten naiva si dodnes myslí, že vyprovodil cizí armádu.
    Generálové se museli smíchy potrhat , odešli by bývali sami. Co taky tady , když bylo vymalováno. Šlo jim spíš o to, že neměli pro navrátilce doma rychle byty a zázemí.

    1. Hlavně měli fůru času prodat všem podšívkům a budoucím dalíkům vše, co tak nějak nebylo v evidenci.
     Kdopak to asi za toho rozpadu Sovětského svazu asi zkontroloval?
     To, co se dělo v těch letech v armádě ČSSR bylo jenom zlomkem toho, co bylo možné v armádě SSSR.

 6. Zdá se, že letos je výborný rok na brambory. I impaly jsou zdravé a velké. Dělám ty Vidlákovy kroupy na špeku a zamíchávám do toho bramborovou kaši, navrch cibulku. Prostě hrdě vařím podle Institutu Českého venkova 🙂 Občas si u toho v duchu vzpomenu na tu kramářskou píseň: „…to je starej prostitut a to je jeho institut…“ a báječně si s rodinou pochutnáváme. Vidláku, díky za recept!

   1. Tak obézní ženy jistě také ocení 🙂 Ale vážně, tak občas musíte jíst i něco jinýho, to je celý. Nicméně tohle je jednoduchý levný a chutný recept z převážně domácích surovin a o to jde.

    1. Má to háček.
     Nejsem obézní, ale chtěl jsem to jen vyzkoušet, takže jsem recept předal ségře. Povedlo se jí to náramně. Problém je v tom, že po následujících asi 4 hodinách nic moc fyzické práce na zahradě, jsem měl hlad jako vlk. To, že to zasytí, je možná pravda. Zasytí, ale energii nedodá – a to je problém. Ale tak zase, co by člověk chtěl od jídla skoro zadarmo, že.

     1. Tak tam dala málo uzenýho špeku a taky ho musí pořádně vyškvařit, aby se mělo do těch krup co nasáknout. Já použil normální levnej uzenej špek bez kůže, co krájí v řeznictví – žádnou nóbl slaninu – a bylo to báječné. Z hlediska diety je mnohem horší cukr než tuk, takže není nutno se toho sádla tak bát.

      1. Asi je to fakt o výběru špeku, protože slanina z uzenářství když se vyškvaří, tak z toho zbydou takové šíleně přesolené suché kousky. Tu je nutno opéct jen velmi krátce a máte pak kroupy vlastně přírodní se slaninou jen navrch. Chce to takový ten špek jako na špikování svíčkové.

   2. Potřebujeme chlapskou výživu. Pro své sexy mozky. Aby nám to fest myslelo. Na to je třeba spousta kvalitních kalorií.

    1. Podle slečny Marplové potrebujú muži veľa masitých jedál, kvalitně pripravených (vybavuju si to jen ve slovenštině a v českém překladu se mi to nechce hledat).

     1. To možná platilo v době Agáty Christie. Dneska už je to úplně jinak. Kvalitní stravu potřebují ženy typu Albrightová, řečená Krvavá Madla, Lara Croft, Černochová, Brutální Nikita, Vonlejnová , a podobné týpky. Testosteron chce zřejmě kvalitní bílkoviny.

      1. Jakýpak v době A.Christie? To platí pořád, akorát bych to rozšířila i na ženy. Neznamená to, že maso je každej den. Za mého dětství to taky tak nebylo. A pokud dělám něco z masa, kupuju kvalitní a tedy patřičně drahý, ale zato si fakt pochutnáme.

       Taky před nějakou dobou říkaly kapacity, že bílkoviny jsou kofeinem starců.

       1. Když už je řeč o mase – manžel tuhle koupil v Bille španělské vepřové (já mu furt říkám, aby si bral do obchodu s sebou brejle .. 🙂). Nakrájela jsem ho na plátky (ne manžela, ale maso) a šoupla do trouby. Po cca 20 minutách jsem nevycházela z údivu, jak se plátky zmenšily a kolik vody se z nich vypeklo. Odhadem to mohlo být tak nejméně 15% z celkové váhy (neměřila jsem to přesně). Inu, to se to pak prodává šp. maso levněji, než české! Akorát, že si v té „akci“ platíme vodu…

        1. Když chci lepší maso, obvykle nakoupím u jednoho řeznictví na jejich eshopu. Nejsou zrovna levní, ale maso bylo vždycky velmi kvalitní (MD-maso). Zavážejí celou Prahu, Kralupy, Neratovice a okolí. Semtam něco koupím na Rohlíku, to, co deklarují, že je z nějaké rodinné farmy nebo tak něco. Průmyslové kuře jsme neměli ani nepamatuju.

         To víte, tady v širším okolí nikdo nechová či nepěstuje něco, co by prodal. Jen pro vlastní spotřebu.

        2. Mno, co maso, já už tak před pár roky – pekla kuře a nestačila se divit, že furt tam bylo víc vody, než jsem podlila. Takže od té doby kuře, zvlášť kdy je jich kopa se stejnou váhou nee.

   3. Obézní chlapečci a dívky taková jídla, jako kroupy se slaninou zaručeně nežerou.
    Stejně jako nejí vepřové a hovězí maso, knedlíky nebo brambory.

    1. U nas to bol nemonitorovany mraz.

     Sused ma vyssiu visnu, co mu nikdy nerodi. nebude tomu inak ani tento rok. Zato na nej aspon krasne vidno, do akej vysky nad zemou sla mraziva vlna.

     Vrcholok stromu je krasne zalistovany. Od hornej hrany plrudu mraziveho vzduchu to vyzera, akoby si niekto pod stromom urobil taborak.

     Len vdaka tomu som ja svoju visnu nevyrubal. Tohto roku sa bude len hrabat listie.

 7. A ke kavicce s popcornem si pro pobaveni precist treba forum24 😀

  NÁZOR / Pokud byť jen letmo sledujete sociální sítě v těch kalných vodách, kde se shlukují přátelé Ruské federace, možná už víte, jaká radost tam vládne kvůli nepokojům ve Francii. Radost nad problémy jiné země vychází z toho, že „oni to přece říkali“ a „za všechno můžou migranti“. Je zajímavé, že titíž lidé tleskali, když násilí vyvolávalo Ruskem podporované „Hnutí žlutých vest“.

  Samozřejmě, že situace ve Francii je opravdu složitá. Integrace se ne vždycky daří, to je logické a jasné. Ovšem na druhé straně je také dobré vidět, že násilné protesty nejsou v této zemi ničím, co bychom neznali z dřívějška, právě třeba z těch nekonečných protestů „žlutých vest“, kterým naši rádoby vlastenci tehdy fandili, jako by to byli jejich bratři. Zvláštní optika, říkáte si? Ne. Ono totiž bohužel vůbec není zvláštní, že tahle sorta lidí podporuje vždy to, co se jí hodí, bez ohledu na to, o co jde.

  1. Homer: To jsou debilové!
   Hlavně že oni se nezmítají blahem, kdykoli se kdekoli něco nedobrého děje. Tedy, kdekoli, kde to ještě nemá ošéfované Kolektivní Západ.
   A nejen to. Zmítali se blahem i když v Turecku , členu NATO, probíhal pokus o puč. Zřejmě Recepa Erdogana nepovažují zas za tak úplně spolehlivou oporu KZ.

  2. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 446 lietadiel, 240 vrtuľníkov, 4873 bezpilotných prostriedkov, 426 protilietadlových raketových systémov, 10.490 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1134 raketometov, 5313 poľných diel a mínometov, ako aj 11.385 špeciálnych vojenských vozidiel.

   1. Včera zrovna Khakima n reklamoval nějaká francouzská ótéčka nebo tak něco.
    Že se do toho sice vejde hafo lidí, ale nehodí se to pro bojové využití.

    1. Zase se tu šíří fake news.
     Khakiman si stěžoval na AMX-10RC
     https://cs.wikipedia.org/wiki/AMX-10RC
     (tedy vlastně ne Khaki ale nějaký ukrošský lampasák), že jim shořela celá osádka, kvůli tomu, že dělostřelecký granát vybuchl někde poblíž, střepina prorazila pancíř (no pancíř, hliníkovou desku, za které je vozidlo svařené) a došlo k výbuchu munice. Že se vůbec nehodí do ÚTOKU. Bodejť by taky jo, když to z čela chrání proti munici ráže 23mm a z boku proti 14,5mm (ještě upozornění vzdálenost, ze které se střílí nesmí být menší než 300m). Navíc kanón umí jen francouzskou munici ráže 105mm, není kompatibilní s municí NATO ráže 105 (mohlo by dojít k výbuchu děla, v lepším případě k převrácení vozidla). Je to spíš taková francouzská pomsta, než pomoc.

    1. To první brutální je konec z asi jedenáctiminutového, na něž tu byl odkaz již dříve. Nevím zda udělal něco špatně, podle dění předtím to byl jejich zákop, potřebovali z něj dostat svoje i se zraněnými. Přišlo mi, že mina bouchla na místě, kde se předtím pohybovali.
     Každopádně je to brutál a doufám, že takovéto video pomůže celá ukrajinská jatka zkrátit.

  3. Já se tedy divím, proč Světový četník a jeho věrní spojenci už nepomáhají stejně jako pomáhali v Libyi, v Sýrii, v Arménii…
   Lidu toužícímu po demokracii je proti zlé bezohledné vládě a jejímu policejnímu teroru přece pomáhat.
   Pozveme stejně jako z Běloruska ideologické vůdce a vůdky z Francie a Člověky v tísni vyhlásí sbírku na francouzský politický odpor?

 8. Konečně.
  Pokud nepadnou USA,nepadne EU a nepadne ani tato vláda.
  Orbán trochu odporuje,zatím ho jen bombardují slovně,nebo papírem.

   1. To nevím. Okurky začaly kvést, třešně se zmenšily a spadly, hrušně uschly. Daří se modřínům. Sazečka slehla, ale je pořád stejná.

  1. Ládiku, přijměte kondolenci.

   Jestli jste skutečně vysadil sazeničky paprik až TEĎ, tak se plodů nedočkáte…

   1. Špatně jsem se vyjádřil. Papričky jsem přesadil. Vysadil jsem je na jaře a dorostly velikosti 4 cm. Snad jim změna místa prospěje.

    1. Tak jsem to i pochopil, ale i tak, my posledni davali pred ctrnacti dny s tim, ze uz je to jen o stupen lepsi nez to vyhodit na kompost. Na tech prvnich, kvetnovych uz mame nekolikacentimetrove papricky.

     Ale je pravda, ze Polabi, pokud je Ladikovo!!! nejaky Studenec, pak by to smysl davalo, ale tam bych se zase bez nejakeho parnicku ani nezkousel.

     Ale jak pise Targus, kolikrat vic zahreje to radostne ocekavani a rozpali to nasrane funeni (pokud na to vlezou kroupy nebo napadaji slimaci) nez samotny produkt 🙂

        1. Zato doma jim to roste! Zajeďte se podívat na banány a rajčata ve Hveragerdi, tam je skleníků více, než domků. Dokonce zelenině a ovoci svítí… Island, rajčatová velmoc. Horkovod tam nemá zpátečku…

         1. No jo, sedet na „svu sveta“ ma sve svetle okamziky.

          Ale hlavne o tom nemluvte nahlas, nez ti nasi debilove uzakoni, ze je Island nas vzor. Dyk prece vyvrtat nekolikakilometrovou diru je hracka, navic lacina. Nedelam si prdel, uz jsem neco takoveho pochytil.

        1. Nase papriky to pojali jako momentalne aktualni ruskou hloubkovou obranu. Krajni tri z kazdeho radku si hraji na kostaly, na zbytek se zatim nedostali. A do to ja s lopatkou, kbelikem a tak… zatim je dva dny klid, cekam co vymysli.

         1. Měděné dráty, rozdrcené skořápky, kávová sedlina, pivo.. nefungují. Pivo je lépe vypít. Granule jsou funkční. Stačí cca 6 – 10 granulí na metr čtvereční. Díky atraktantu si je slimejši najdou. A ráno ta sadistická radost, když je najdete, jak se na sluníčku kroutí, celí zaslizovatění…
          Jo, co se týká slimáků, jsem zvrácený sadista. Do kolen mě dostávají hloupé rady ve smyslu – dát do kbelíku a odnést mimo pozemek. Ne! Tenhleten plzák španělský je k nám zavlečený invazivní druh. Nemá tady přirozené nepřátele, takže se množí bez omezení. Je to víceméně všežravec – sežere, na co přijde. Takže žádné slitování. Není v žádném případě obohacením naší biodiverzity. Naopak ji ničí.

       1. Já je sbírám drátem.
        Vejde se jich tak pět na jeden drát. Pak už to nejde napíchnout.
        Ráno si slepičky pochutnají.
        Jinak to jistím slimexem. Jenom takové ty uprchlíky je třeba internovat.
        Když dojde drát, trochu je posolím. Ráno je uklidí kosi nebo straky.
        Neplýtvám jako sousedi, kteří je splachují do kanalizace.
        Nejlepší je mít vlastního ježka!
        Když byl u nás asi dva měsíce ježek, neviděl jsem jediného slimáka.
        Netušil jsem, že slimák je hmyz. A nevěděl to určitě ani ten ježek.
        Díky bohu Perunovi.

      1. … heč, Ládiku, my už máme (jako každej rok) komplet sklizeno, zbejvá už jenom vpravit všechny rostlinný zbytky rytím zpět do půdy. A to máme latifundie v chudých kamenitých horách. V nížinách to podle našeho názoru zvládne kdejakej vidlák:
       http://imgway.cz/v/95iI.jpg

       Co ale nám letos udělalo jó radost a co ještě nebylo sklizeno je vobražená velikonoční pomlázka:
       http://imgway.cz/v/95iJ.jpg

       Tak si tady žijeme.

     1. Nevím jak velký máte balkon, ale já mám ve třech velkých květŇících po dvou – normální Start a NIKI.Dostaly se zatím do výšky 1,5 metru rajčat nepočítaně zelené zatím v prům -7cm chumáče po 5 ks a stále ještě kvetou. Jediná balkonovka kupovaná,. dotáhla to do výšky 25cm i když kvete a plůdky už má v průměru 0,5-1cm. Docela jsem zvědavá co z toho bude,.
      A je to fjn koukat na to při ranní kávě. Ju a mám slunko ty do 13čilivýchodo-jih.

      Jinak zalívám a fest večer. To jen tak

      1. Balkonový rajčata bývají nízké keříky. Existují dokonce i převislá, ten stonek se začne obracet dolů a za žádnou cenu je nenarovnáte. Mívala jsem truhlík s minirajčaty u vchodu do RD. Šla jsem kolem, uzobla jsem. Hezký to bylo.

 9. Vida, vida!

  Po mnoha krásných textech, i když veskrze motivačně-politických, Vidlák přidal ještě krásnější: protože po jeho přečtení nemám výčitky, že nepojedu trdlovat do Prahy na náměstí – což po jiných Vidlákových textech byla téměř nezbytnost, ale místo toho si sjedu na kole k bazénu, kde sice pracuji na notesu, komunikuji s kolegy, ale většinou plavu, ležím na dece nebo konzumuji chlazené nápoje v místní osvěžovně, hezky pod slunečníkem.

  Zkrátka, Vidlákův motivační text ke spokojenému požírání popcornu a povalování se na kanapi, se trefil do mého gusta. Zásah do desítky! Díky, Vidláku. Popcorn si vykládám jako všemožné pochutiny, od bifteku po špekem špikovanou svíčkovou s mnoha knedlíky; proti kávě samozřejmě také nic nemám, po ní se hodí whisky a doutník.

  Normálně musím pečovat o své blondýny – chov blondýn je velice náročný nejen na peněženku, ale šikovně jsem je motivoval k návštěvě příbuzných, tudíž mám celou chovatelskou stanici pro sebe – takže mě z kanape a „požírání popcornu“ nic nebude pár dní vyrušovat, byť i příjemnými způsoby.

  Vidlák prostě uhodil hřebík přímo na hlavičku: mohl bych dodat, že i moudří Číňané mají šikovnou hlášku, že jsou časy, kdy nejlepší je nedělat nic. Sun Tsu to říká také: když protivník dělá chyby, nevyrušuj ho v tom. Stačí to s veselou myslí pozorovat; k akci přistoupit, až nastane ten správný čas.

  Pozorování všemožných šíleností 5-ti demolice, bláznů z EUhnije, o Ukroších a válečných magorech z Fašingtonu a Londonabádu raději ani nemluvě, je svým způsobem zábavné: navzdory tragičnosti a lidskému utrpení, které tím vším přivodili, je jisté že neuspějí ve svých zhoubných akcích a vše se nadějně vrátí k optimistickému normálu.

  Stačí počkat…
  Přeji všem spokojenou konzumaci popcornu a příjemné gaučování!

  1. Tak to si popcorn vykládate špatně. Popcorn je nechutná potravina, která se ale hodí ke žvýkání v kině. Samozřejmě se musí zapíjet coca- colou, aby se ten slaný polystyren lépe rozpustil v žaludku.
   Biftek ani svíčková se do kina nehodí, tlačenka už vůbec, diváci by zamastili sedadla v kině.
   ***
   Kdo baští popkorn a pije Coca- Colu , podporuje kinematografii, což uzná každý, kdo si porovná cenu lístku do kina s cenou kyblíku popcornu a lahve Coca- Coly.Moji vnoučkové se dožadovali popcornu i na promítání pohádky v místním improvizovaném kině v sále hostince. Nechápali, proč mohou v multikině žvýkat popkorn a tady mohou jen žvýkat gumové medvídky , když přeci do kina patří popcorn.
   😻
   Osobně bych raději seděla v kině, klidně i bez popcornu, než sledovat tu černou komedii, která se mi odvíjí před očima. A momentálně to vypadá, že by se mohla zvrhnout v pořádný thriller.

   1. Festival Karlovy Vary taky dobrý, co představovali za filmy
    1. o feťákovi
    2. o feťácké dceři feťáka, která ho nenávidí, že to po něm zdědila
    3. o žebrákovi, co se živí na západě buskingem a když ho to přestane bavit a vrátí se do ČR, stane se bezdomáčem i s těhotnou partnerkou

    Děkuji, nepůjdu

    1. Už jsem to psala. Celý svět je jako skandinávská detektivka.
     Vezmi dva feťáky, jednoho alkoholika, jednoho který navštěvuje AA, samoživitelku kterou mlátí přítel, dívenku s downovým syndromem, potetovanou hackerku, pár bezdomovců, pronásledovanou muslimskou rodinu na dávkách, nesmí chybět Afričan , ale šikne se i Asiat, případně Inuita který baští jen tučné ryby, nezaškodí paraplegik na vozíku… zamíchej, protřepej a máš švédskou detektivku.
     Pokud se vyskytne řádný daňový poplatník, který nebije ženu a děti posílá do školy, tak je to 100% vrah. A nakládá ve sklepě děti do sudu s žíravinou. Samozřejmě to musí být člověk evropského typu. )
     😻

      1. Zapomněla jsem i na občany, kteří bez návštěvy psychiatra nedají ani ránu.
       Výčet protežovaných minorit by byl přes celou A4.
       😻

    2. Sibylo, to za 3.: “ o žebrákovi, co se živí na západě buskingem a když ho to přestane bavit a vrátí se do ČR, stane se bezdomáčem i s těhotnou partnerkou“
     to je dokumentární film o Hutkovi?
     Jenom u něj živí stát daleko víc jeho dětí….

    3. Já někde čet, že snad otvírák tam jel film, děj je, že kdosi našel kdesi v meziválečném Slovensku pohozenou mrtvolku novorozeněte. A to mělo, tak, jak to často bývá, obojí pohlavní orgány.
     A režisér toho měl rozhovor, říkal tam, že je to určeno I pro ty, kteří se s takovým tématem ještě nepotkali. Ten tvar „i pro ty, kteří ještě“ vlastně oznamuje, že myslel i na těch posledních pár, co ještě… Meziválečné Slovensko mimochodem je na to prostředí jak dělaný. Mezi Tatrou a Fatrou, tam si myslím, že se jich nacházelo nejvíc, směrem k Prešovu už míň. Na jihu nevím…

     Nejsem ten, na kterého ten rejža tedy taky cílí, protože můj známý pracoval v přírodovědném muzeu a v depozitáři měli dvouhlavé tele. Kdysi mě tam vzal, takže vím, že příroda si někdy divně zašpásuje. Jen jsem nevěděl, že to Slovensko v tom hraje takovou roli.

     Možná ten režisér představí příští rok volné pokračování, tentokrát půjde o příběh bačy. Coming out, to je přece taky významné téma, osa dramatu může spočívat právě tam. Starý bača uvězněn ve stereotypu. On, bytost s genderem muž, měl totiž manželku, která ke všemu byla bytost s genderem žena. A syna. Ten se pod otcovým vlivem zakouká do mladé vesničanky, když ale pak pochopí (a spontánně začne tolerovat) fluidní jinakost té bytosti, nastane u něj právě ten coming out. Uvědomí si, že to přece jsou překonaná společenská tabu a osvobozen od předsudků, začne plně prožívat na salaši své polyamorni vztahy. Na konci děje ale zasáhne krutý osud, jeho nejmilovanější je na pastvě roztrhána vlky…

      1. No, taky nejsem známý scenárista. Psaní a domovníka bych tam ale nedal. Možná působí jako stará vesta to spojení mladého bači a obyvatelstva salaše. Ale je to vícevrstnaté, pravě u toho stereotypu – mladý bača versus jeho milenky, je přece coming outem odstraněno to falešné prisma. Je tam naopak přiřazeno to skutečné vnímání takového svazku, které je pozitivní. Nebo tedy, možná se sněmovně do premiéry druhého dílu podaří prosadit, aby to už nebyl pouhý svazek, ale aby se tomu konečně mohlo říkal manželství. No a to roztrhání na konci, to bude takové memento, imperativ nevypočitatelnosti osudu…
       Chodila vy jste vůbec do dramatického kroužku?!

       1. Máte to málo angažovaný. Ty vztahy OK, ale nemohli by ti vlci mít srst v barvách ruské vlajky?
        Kravina to bude tak jako tak, tak ať je to dokonalý.

        1. To mě nenapadlo. Pak by ten závěr vlastně byl signifikantní. Minimálně by mohli mít při vytí podezřelý přízvuk…

       2. Já bych tam vlky raději nedala vůbec.
        Ne že by v ČR žádní nebyli, ale jsou tak přežraní, že už nejsou moc akceschopní.
        Jen se válejí a mají tak nafouklé břicho , potažmo i ego, že asi čekají na babičku s motyčkou, která jim uleví.
        A hrome! Asi jsem spojila Červenou Karkulku s Otesánkem. 🤔Také bych nebyla dobrá scenáristka. ( V polepšovně jsme dramaťák neměli. )

     1. „jeho nejmilovanější je na pastvě roztrhána vlky“
      tady už děj přechází od polyamorie přes zoofílii plavně k nekrofílii (obecně k evropským hodnotám), nebo se mýlím?

     2. Zajímavé, ale málo jinaké… co kdyby bača udělal coming out a vzal si za ženu ovečku? Mladé nezkušené jehňátko…. romatika!

   2. Tohle jsem publikoval před šesti lety u Bavora. Snad vás to pobaví:

    Naposledy jsem byl v kině, když se restituovalo panoramatické kino Eden někdy hodně počátkem 90.let. Moje Labuť znala staronovou majitelku objektu, tak jsme tam šli jako „víajpí“ a po promítání (marně vzpomínám, co to bylo, Labuť, tvrdí že nějaký Troškův film) šup na raut – to byla tenkrát ještě atrakce. Kino Eden je od roku 2007 zavřené, kino Moskva jakbysmet (vietnamská tržnice), kino Hvězda taky (vietnamská tržnice), nu dá se žít i bez kina, že jó?
    Asi před třemi lety jsem byl náhle vyzván, zda bych co vzorný dědeček nevzal do kina vnuky, neb rodiče budou něčím významným zaneprázdněni (asi nějaké sportovní utkání či pitka, řekl bych). Do tzv. multiplexu v obchodním centru Plaza. Nechal jsem se ujistit rukoudáním od všech protagonistů, že tehdy dvanáctiletý Honza, devítiletý Martin a osmiletý Ondráš se o mne postarají, abych nezabloudil, a všude mě doprovodí, včetně toalety.
    V den D mi obě snachy kluky předaly v přízemí, udělaly mi křížek na čelo a děj se vůle boží. Nejdřív přišla na řadu zmrzlina, protože byla spousta času. První se pokecal Martin, ale Ondráš i Honza ho kopírovali v rychlém sledu. Po proniknutí do příslušného poněkud přetopeného multiplexního prostoru jsem obdržel do náruče bundy všech tří svěřenců, jejich čepice, rukavice a šály. Svůj svrchník také. Pak bylo na řadě povinné čůrání, jak mi snachy nakázaly. Následně jsem směl zaplatit vstupné – pokud si vzpomínám něco kolem osmi set? Nákup obřích kornoutů s popcornem a obdobně velkých kelímků s kolou přišel asi na další tři stovky. Ne že bych chtěl na vnucích šetřit, ale já jsem chodíval do kina asi za pětikorunu. No ale měli to vymakané – kelímky byly potištěné ve stylu promítaného animovaného filmu „Jak vycvičit draka“ a víčko bylo ozdobené plastovými figurkami hlavního hrdiny či draka. My jsme si kupovali kofolu za devadesát halířů. Někdy.
    První se polil kolou Honza a nebyl poslední (kurva – to nevydrží šmejdi dvě hodiny bez pití?). Když jsme se úspěšně usadili a obložili kabáty (šatna nikde), shlédli jsme během prvních patnácti minut asi sto reklam, cíleně zaměřených na dětského diváka. Během druhých patnácti minut asi třicet upoutávek na další báječné filmy, které bude třeba vidět příště. Začal jsem chápat nezbytnost dostatečných zásob na takové představení. Všechno jedno, kluci stejně řvali nadšením.
    Pak už přišly na nos brýle a draci vyrazili z plátna. Příběh byl dětsky i dědsky působivý. Mezi drsnými Vikingy byl nedomrlý hrdina, který nechtěl draky zabíjet, zato si jednoho ochočil a začal na něm létat. Příběh vyvrcholil uzavřením nerozborného přátelství mezi draky a Vikingy pod patronací hrdiny, který přece jen trochu povyrostl a zmužněl. Musím říci, že 3D efekty, kdy kolem nás draci řvali i létali po všech stranách, byly perfektní. Z těch tří mých šmejdů získal u mne nejvíce bodů nejmladší, protože v pravou chvíli řekl: „Dědo, ten lítá jako ty na té stíhačce,“ čímž měl na mysli můj nedávný let na L 39 Albatros, který sledovali jako diváci.
    Představení skončilo a u východu se shromáždil zástup ukrajinských uklízeček. Když se plně rozednilo, pochopil jsem – půlka popkornu byla nastlána pod sedačkami, identifikaci škod napáchaných kolou jsem nechal na doma. Padesát metrů za východem zjistil prostřední Martin, že ztratil figurku draka. I probojovali jsme se zpět, zatímco nejstarší Honza měl hlídat nejmladšího Ondřeje s úkolem nevzdálit se ani krok od určeného meeting pointu. Od uklízečky jsme se dozvěděli, že nějakou figurku draka tu našla nějaká děvočka a měla agrómnuju rádosť. Martin to vzal jako chlap a nerozbrečel se.
    Cestou domů se rozbrečel Ondráš, který ztratil svoji figurku neznámo kde. Jako chlap se zachoval Honza, který mu slíbil svoji, ale podezírám ho že proto, abychom se nevydali figurku hledat. Měl už hlad. Doma nás čekala Labuť s večeří a ujala se své role zlého estébáka (já hrávám toho hodného) a srážela všechny tři po našem rozlehlém bytě létající draky ke stolu.
    Po uložení všech tří na kutě jsme jako obvykle vytrvali téměř hodinu, až se uklidní. Jako obvykle marně. Zlý estébák pak po několikerém varování vtrhl do jejich pokoje a exkomunikoval nejmladšího a nejdivočejšího draka do jiné místnosti. Na základě jeho pláče a slibu, že už bude hodný, byl navrácen do kolektivu a zavládlo ticho.
    Do multiplexu bych se zase těšil, ale oni už mě sebou nevezmou. Honza už tam chodí s nějakou slečnou (prý), Martin s partou a Ondráš ani nevím – mě už ale nepotřebuje. Tak jsem zase bez kina.

    1. To je na hlavní článek, moc pěkné, hodně jsem se nasmál, díky.
     Jak se jmenovalo to kino v Doubravce, teď je to tuším posilovna, Leningrad ? A ještě byl Čas, nemám představu co je tam teď.

      1. Dřív stačilo si přečíst Rudý právo, respektive články jejich kulturního kritika (jméno mi vypadlo). Co pochválil, na to se nešlo, případně se to nečetlo nebo se na to nekoukalo.

       1. Nejstrašlivější film, jaký jsem kdy viděla, byl Ruský zázrak. Trval snad 4 hodiny , byl na něm celý druhý stupeň ZŠ a pančelky pečlivě hlídaly, aby nikdo neuprchl.
        Dojičky dojily, slévači slévali, tkadleny tkaly, kombajnéři sklízeli zlatou úrodu, všichni se činili, jako za dolary.
        Zakopaný pes byl v tom, že žactvo se muselo pouštět na WC. A tak se stalo, že jedna čilá osmačka se vytratila s jedním gaunerem z devítky místo na WC do šatny a tam pod pultem…
        Když se pak zjistilo těhotenství, byl z toho pochopitelně malér . Ale dobře to dopadlo, dítě se narodilo zdravé. 😀
        Nechci vědět, co by se dělo dneska.

     1. Bylo to kino Leningrad, pro mě nezapomenutelné, protože jsme tam v dětském věku zhlédli všechny „Četníky“ i „Fantomase“. Tato představení jsme pak vesele rozebírali ještě celou pěší cestu domů, do tehdy nového paneláku na Doubravce.

    2. Jo, s dětmi v kině si jeden užije.
     Moje děti strašně rády chodily do kina a když se jim film líbil, chtěly jít víckrát.
     Jeden rok naprosto propadly špageti westernům s Budem Spencrem a Terency Hillem. Pro mne to bylo nekoukatelné , takže jsem seděla před kinem na schodech, kouřila a četla si něco.
     Dceři bylo v té době asi čtyři a měla ještě poněkud delší vedení. Takže během promítání , když protagonisté provedli nějakou blbost, kino zařvalo smíchy. Dceři ten gag došel o trochu později, takže, do již ztichlého kina, zařvala zvučným pisklavým hlasem zase ona. A kino zařvalo smíchy potřetí.
     Dalo by se i říci, že nikde se diváci nenasmáli filmu s Terrency Hillem a Budem Spencerem tolik, jako v tom kině v Hlubočepích. Ten film tam měl trojnásobně větší úspěch, než jinde.
     😀

   3. Helanov, nejen že máte doma spící ruskou buňku (zdravím vnoučka Alexandra), ale co Vám ty ubohá vnoučata provedla, že je napájíte Coca-Colou?
    Vy nevíte, že je to nejlepší čistič téměř na vše?

   4. To zerou, ten eklhaft puff kukurici americani a jim podobny..
    Ta je vod Monsanta , zarucenen nejhorsi tak dobrou chut..
    Potom na veceri je dobry si zajit a kureci nugety..

  2. Jen malá ot. :
   k42jko, jen by mě zajímalo, jestli hlavní samice z Vašeho chovu blondýn čte Vaše články tady na kydech? 🙂 🙂 🙂

   1. Bylo ji divné, proč se při práci občas tak bavím a směju, většinou totiž koukám na Vidlákovy stránky během práce – programování nebo psaní dokumentace, administrace vzdálených systémů a tak. Když chce, je úplně Bystrozraká, takže si přečetla URL… a bylo to.

    Žertíky o chovu blondýnek jsou takříkajíc společné, dobírám si je tím.

     1. Aby bylo jasno, neprošlo to zase až tak hladce: na oplátku mě svorně prohlásily za chovného domácího opičáka, asi nějaký poddruh orangutana.

      Chvíli se tím hodně bavily, než jsem začal požadovat za každý sebemenší úkon banán. Později jsem přitvrdil, prohlásil se za domestikovaného opičáka, a chtěl banán v čokoládě se šlehačkou. Nějaký čas je to bavilo, ale když jsem těch banánů – doma politých čokoládou – sežral za den asi 40, a odmítl konat, dokud moje drahá nedojela do hytlermarketu a nekoupila další banány a čokoládu na vaření, je nadšení opustilo a vše se vrátilo do starých kolejí.

      Jak říkám, chov blondýn je náročný koníček, ale krásný, ve všech ohledech.

      1. Bruneta by z hytlermarketu dovezla Bananky v cokolade a usetreny cas by venovala objektivni kritice sveho pecovatele-ubytovatele … 😀

      2. Jak řekl Švejkovi ten tuším Srb, když se Švejk v base přiznal, že je zatčen, protože chtěl zavraždit Císaře pána: „Dobro došli“.

 10. Okurková sezóna….
  Slepice na paprice s knedlíkem, k tomu okurkový salát a plzeňské.
  Koprovka z čerstvého kopru. Hodně smetanová, žádný nastavovaný moučný sliz. Ne sladká, ale nakyslá.
  Z toho člověk samou radostí div neleze po stropě. Vybíhá ven jako pan Marysko a křičí „Lidí,to je tak dobrý!!!“ A zapadne domů a pokračuje v tom famosním žraní. A svět je nádherně zlatově slunečný jako žloutek natvrdo uvařeného rozpůleného vajíčka smějící se z talíře plného té koprové lahody, houskových knedlíků a kousků na jazyku rozplývajícího se lehoulince kližkovitého hovězího.
  Léto budiž pochváleno.

    1. To je zcela bez diskuse – už jen ta vůně!
     Měli jsme doma minulý týden, byla to fakt lahoda. Přesně jak nádherně popsal Schumacher.

     1. Vařit by se mělo podle sezóny. Takže jaký kaldoun, drůbež může do podzimu běhat po dvoře. Já mám dnes brokolicovou s čedarem.

    2. Ideálem na koprovku je polovina naloženého v octě (vlastního!), který se povaří delší dobu v omáčce a polovina čerstvého, který se přidá téměř až nakonec.

   1. Paprika musí být velmi smetanová a světle cihlová. Nejlepší je z nádvorní těžkotonážní slepice. Nebo z kapouna. To je nyní obtížně dosažitelný luxus. Kapoun nejlepší na upečení, s nádivkou. V nouzi se dá kuře. Vodňanské jen v nejvyšší. Až škoda ostatních ingrediencí. Kupoval jsem britská kuřata, Oakham. Jenže po Brexitu jsou jen mražená. Tak nyní francouzská.

    1. Teď v létě bych doporučila místo zabíjení slepice vyjít na houby a udělat paprikovou omáčku z lesních hub nebo alespoň ze žampionů.

      1. Koprovka je dobrá, dělám s masovými kuličkami. Jako děcko jsem to nechtěla, bo matka dělala s vařenými hovězím s flaksama. A ona vždy válku na tebe a oblizovala by ses. Ta logika?

       1. Záleží, na co má člověk hubu. Já třeba na kobzole a chleba, na tatarák a špek. Když je nouze nebo hlad, narvu do ní i picu nebo stejk.

         1. Všude okolo silnic a cest hnijí metráky jablek. Nikdo to nechce , ačkoli v době výfukových filtrů už jablka nejsou toxická.
          Stačí natrhat, nakrájet křížaly, usušit na sluníčku. Fakt je, že děti jsou rozmazlené, naše požadují oloupat slupku. Což je piplačka.
          Ale potom zmizí pytlík křížal rychlostí blesku. ( V zimě suším na topení. )

          1. No tak to zírám.
           Loupám , ručně, což mi nevadí, jsem v penzi a mám dost času. Kdybych ještě byla v pracovním procesu, tak bych si asi pořídila ten motorový loupač.
           😀

          2. Nejdrive ale je treba ty stromy u silnic prostrihat ,protoze plody pak nestoji za nic..

       2. Nejlepší je s brambory a vajíčkem. Nám zase říkali , když jsme něco nechtěli jíst, hladu na vás a polské vši. Třeba jsou agresivnější než ty naše.

  1. Brambory!
   Tahle laskomina je nejlepší s novými bramborami. Lehce rozšťouchat vidličkou, utvořit rybníček, naplnit jej tou dobrotou a ozdobit lodičkami rozpůlených vajíček. Nirvána hadr 😀

   A nebo s prajednoduchou cibulovou omáčkou.
   To jsem schopnej sežrat i s talířem 😀 😀

   1. Nebo s máslem a sypaná „rokfórem“, na nich se roztaví. Zapíjíme červeným vínem, pivem, já můžu i vychlazeným šlehaným kyselým mlékem.

  2. Svíčková, naložená v láku, pěkně prošpikovaná, výsledná chuť dotažená karamelem k dokonalosti. Hustá omáčka bez zahušťovadel, jen díky velkému množství zeleniny. Maso měkoučké. K tomu brusinky (ruské z obchodu Kolobok).

    1. Ne. Šlehačka tekutá do omáčky. Brusinky si můj muž dává na knedlíky a já na maso. Oni měli v rodině takovou tradici.

 11. Co to? Další plné Václaváky nebudou? Vláda nepadne? …
  Loni, jsem psal o nutnosti objektivních podmínek. Kvalitě a kvantitě jevů. O cargokultu.

  Co dál? Zdejší situace je podmíněna okolní situací. Doposud to v dějinách vždy tak bylo. Základ změn přijde zvenčí. Vzpoura neendemitů ve „vyspělejší“ části EU bude sílit. V USA následující volby posílí Republikány a změní politiku ve vztahu k Ukrajině a Rusku.

  Projeví se „válečná únava“. Možnost změny ukrajinské vlády. Otázka jak v Rusku. Jeví se tak, že výsledek tažení na Moskvu posílil Putina. Elitní Wagnerovci přemístěni z jihu pro využití na severu. Čistka v ruské armádě, snaha o odstavení pupkatých lampasáků ve prospěch mladých velitelů rychle se učících potřebnou taktiku a účelnému využití zdrojů. Možný scénář jak „Ruskem zaútočit na jadernou elektrárnu“ jako poslední zoufalý pokus jak NATO aktivně zatáhnout do války proti Rusku. Jenže o tomhle scénáři už mluví všichni.

  Černým koněm i ve vztahu k EU může být opomíjené Turecko. Nejsilnější nejaderný člen kontinentálního NATO. S trvajícími historickými ambicemi.

  U nás rostou rozpory v Pětikoalici. Někteří si jdou po krku, jiní řeší jak vycouvat z odpovědnosti, protože tuší, že po volbách by mohli skončit nejen politice ale i před soudem. Například za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci… Ze kterého rezortu kdo bude první na řadě?

  Opozice…. To se ještě uvidí, kdo s kým, kdo proti komu. U většiny asi zaboduje ANO. Zvlášť jestli Babiš vyhraje čapí proces. Ale u mě ne. Rajchl? Jeví se mi jako okresní nanejvýš krajský přebor. Tyhle čutálistické nátury nemusím. Na pozici státníka nemá. Ale může plnit a plní úlohu užitečného beranidla.

  Pro volby klíčová bude hospodářská situace a její pociťování většinou voličstva. I dosud pasívními, ale i voliči Pětikoalice a obdivovateli a podporovateli Fialy a Pavla. Ve svém okolí už z někdejšího nadšení pozoruji kocovinu.

  Spousta lidí objevuje výhodnost domácího vaření, přípravy svačin. Oč doma připravený obložený chleba či houska přijdou levněji než hotové v obchodě? Jak mnoho a dobře se dá navařit za cenu oběda v restauraci? Ne, že bych tak moc musel, jenže je to příjemné a zábavné. A víme co jíme. Mám jistotu, že když například svíčková tak svíčková. A ne mrkvové uho.

  Slepičí kaldoun, takový bych nedostal ani u Pohlreicha. S cibulovou jíškou, tak akorát. A jatýrka a srdíčka. Mrkev, petržel. Uvařím ho pět litrů, se spoustou knedlíčků. Rohlíky, vejce, mlíko, pažitka, muškátový květ. Do talíře několik růžiček vařeného květáku. Lidi, to je to dobrý! Symfonická báseň. Nejlepší je nechat rozležet do druhého dne. To je síla! Za studena až rosolovatí. Nekonečné žrádlo. A člověk žere a žere a je tak spokojenej. A v břiše mu neškroundá jako po kdoví jak a z čeho připálené šmakuládě.

  Užijme si léto. V zimě budeme vzpomínat jak jsme hekali horkem. Kéž by se dalo uschovat.

  1. Já se, snad už ne tolik zoufale, zase těm všem snažím ten scénář trochu ztlumit. Třeba na tu elektrárnu něco zkusí. Aby se neřeklo. Ale zatahovat se nebude. Snad jen, což bych tuze rád, pomalu opona toho děsnýho divadla.

   Plný Václaváky mi chybí o poznání zoufaleji. Ne proto, že si tolik kreslím Rajchla ve Strakovce, ale čistě kvůli její evakuaci. Jako, ve vyprázdňovacím smyslu. I přes námitky, že řev dezolátů ji jen tak neevakuje. Vlastně těm našim hnědočechům závidím. V Pardubicích si dají standardní (15 : 3) férovku s Ukrajinci a stačí to, aby se tam pak i v tom palermu sjela půlka hnědomoravské Ostravy skandovat, že je to nespravedlivé, protože zrovna neměli s sebou taky nůž. Ale holt to léto. Dokonce i káčko nejezdí k bazénu nabrabusovaným Méďou :), ale na kole a zpátečnicky vykládá, že v tom vedru by se mu pod žokejem funět nechtělo. Přitom navíc mně taky ne!
   Tak se teda musí počkat na ten podzim, což je mrzuté, protože tam mezitím stačí napodepisovat další hromadu těch jejich morbidních pokrokovostí. Ono to nemusí vyjít ani na ten podzim, ale to by bylo na pytel, to snad každý uzná.

   Soupis svých laskominek sem dávat nebudu, snad jen, že od huby si utrhnout rozhodně taky nedám, což ostatně ani v zimě. No, když je řeč o tom utrhávání, co teda na podzim nějaký ten Václaváček? Nechat si utrhávat ať chci nebo nechci kvůli novému rodnému číslu pro 9 (nebo kolik jich tu kvůli tomu tolik trpí) existencí či bytostí či jak se jim to má říkat, taky kvůli tý nezbytný potřebě začít nejmíň pět let
   dopředu splácet letadla, co tu ani nemají jak přistát, to za trochu výraznějšího dezolátství stojí…

   1. Kaldounem jste mě potěšil, dnes už ho málokdo zná a ještě více málokdo ho umí uvařit.
    Snad jen jednu výtku, drobnou.
    „Slepičí kaldoun“?
    Zrovna slepice jako základní materiál se k jeho zhotovení tak úplně nehodí. To spíše husa či kachna. Ne že by to ze slepice nešlo, ale prostě to není ono, chybí tomu ona základní vazkost či jak bych to nazval. Slepice mi přijde na kaldoun trochu „suchá“.
    Ale to je jen opravdu drobná připomínka k poděkování, že jste mi kaldoun připomněl, musím ho zase někdy také uvařit, jen se mi k tomu léto nezdá tak úplně vhodným časem. Do horkých dnů spíše gazpacho, co říkáte?

     1. Re: Godot

      No prostě jste chtěl napsat, že z kury to je málo mastné.
      Budete TLUSTEJ!!!
      Tohle nevyplavete a nevystřílíte.

      1. Málo mastný by to bylo jen z vyskákaný vyběhaný slepice zabité týden před její přirozenou smrtí. Z normální slepice to bude tak mastné, že ještě rád nějaký ten tuk z povrchu seberete.

    1. V naší školní kuchyni máme virtuosního polévkáře.
     A ten také dělá kaldoun ze slepic. Skvostný. Když je na jídelníčku, beru si bandičku na druhý chod, bo k obědu zblajznu dva talíře kaldounu a nic dalšího už se do mne nevejde.

 12. Milý Vidláku, ta představa mne po těch všech jobovkách z posledních měsíců úplně uchvátila:

  “ Pro vládu letošní prázdniny moc okurková sezóna nebudou. Ale pro nás docela jo. Stačí se pohodlně usadit, neplýtvat svými zdroji, obezřetně zacházet s majetkem, zajistit si kus soběstačnosti a najít si kamarády, kteří to udělají také tak… pak si udělat popcorn nebo kávičku a prostě sledovat, jak ta nejhorší vláda v dějinách této země lapá po dechu a zachraňuje nezachranitelné.“

  Jdu na to. Jn bych popkorn nahradil koňakem a doutníkem.

 13. Jestlipak se bude mluvit o tom, na jakych medikamentech ta chudera maminka byla. Jestli ne antidepresiva. Ktere prispivaji k tomu, ze se lidi zabijeji… nebo zabiji druhe. Ale je to velky byznys, tak co, ze jo.

  1. Ta chudera maminka rodí děti i těm hajzlům co odírají svět. Nevím kerá by podržela malému bendovi, a furt a furt je přisátej u koryta. Gdo ho gdy nařknul, sejmul protestoval proti jemu, ní?

  2. A všimněte si – ticho po pěšině.
   Ti zatracení pisálci vědí naprosto přesně, kdo to byl a jistě znají i sociální pozadí. Ale aby nezavdali sebemenší příčinu ke kritice vládní politiky – ohledně samoživitelek – tak mlčí jako zařezaní, hajzlové zatracení.
   Mladá holka to byla. Dvě malé děti – a s nikým to kurva ani nehne!
   Serete mě trochu, pane Vidláku. Kdyby už po ničem, tak po tomhle byste měl jít, když mediální sebranka nechce! Zrovna Vám by nemělo být jedno, že mladý holky s dětmi skáčou do Macochy!!

 14. Z Vidláka se stává opravdu dobrý komentátor. A jde to i bez studia žurnalistiky.
  Dneska si dovolím svůj názor na jednu věc, která mi připadá nedůstojná novináře Vidlákova formátu.
  V tomhle článku jde o větu : Tak nám matky skáčou do Macochy.
  Je to asi jenom můj pocit, ale přijde mi to takové laciné. Matky s dětmi občas dělají takové věci, ale nespojovala bych to s politikou. Spíš ta nešťastná maminka měla duševní problémy. Něčemu takovému nemůže zabránit žádná vláda.

    1. Sibylo, nepletete si buzny s potrhlými hetero aktivisty?
     Kolik normálních homosexuálů z deseti vznáší tento požadavek? Myslím že sotva jeden. Možná jen jeden ze sta.
     Celá ta LGBT agenda je dílem praštěných libtardů. Autentičtí homo z ní mají jenom škodu.
     Kdybych věřila na konspirace , tak bych si myslela, že tohle téma položil na stůl někdo, kdo chce rozdělit společnost na dva tábory. Nějaký rozesí@ač.

  1. Jestli si dobře pamatuji, tak ta Macocha má jméno od toho, že nevlastní matka
   macecha do propasti shodila ty děti, aby se jich zbavila.
   Zabít vlastní děti, kterým nehrozí smrt ještě krutější , je zločin!

   1. Pokud tam matka skočí s nimi, není to zločin, ale hrůza že neviděla řešení ze své situace. Vyhodnotila, že to bude pro děti lepší, každopádně strašná tragedie, ale nikoli zločin v morálním smyslu slova.

 15. Číst starosti, zajištěných, mediálně usa-zených, a potencionálně kapitalisticky ohebných, názorově nepevných , keří stále plujou s mrtvýma rybama na splav, s možnostma nevídanýma, placení vírou přes internet, ( gdo že to umožňuje) , neuchpopitelnýma a nekoksovatelnýma názorama, je čím dál těžší.

  Názory sou mor, společnosti.
  Jediné co je platné byly, jsou a budou potřeby lidí, na keré se dnes tak vítězoslavně kálí. Politickej gender je jen trest za chudobu ducha, kerej něgdo ale zaplatí. Společnost, národ tady není, je zvrácená, žije z nepotřebností, ti nejzbytečnější berou peníze a ostatním nechali ten pojebanej „právo na názor“. A gdyž něgdo řekne, názor má i blbka, blbec, imbecil, magor, kokot, či jak to nazvat, tak se zase vříská, že nemůžou mít názor všichni, jakoby lidi od jakživa neměli pitomý názory, keré měnili podle dosažených zkušeností.

  Nestaráme se, třeba ti, co už desítky let se snaží zbavit této můry na stěně. Ale ti už něco zažili, museli změnit nebo byli nuceni. Vás to eště jen čeká.

  Na internetu už dneska každej gážuje ze sledovanosti, píšou tam účty, posílejte peníze, páč já su tak důležitej že mě potřebujete. Lepí tam ty kódy rozsypaného čaje a prostě žijou z Youtube. Ta firma platí za oblbování, kolik píčovin nablnete a kolik kokotů a blbek tam běhá pro rozumy, tak normálně jim platí. Eště donedávna sem si myslel, že je to nějakej paběrek, ale vypadá to, že ti magoři, fakt dostávají od emerické korporace na myšlení peníze a voni ti kokoti na tom staví. Tak dneska musíme natočit nějaké video, páč YTrouba si přeje sledovanost. A čím víc nalžou , tím víc platí. No není to úžasný? Sou aji kreténi, co kážou že země je placatá, a YTrouba to zaplatí. Fantastické, neuvěřitelné.
  Tidle kazišuci za deset let už promazali mozky stovkám tisíc blboňů, ale furt choděj za nima pro útěchu, pocit sounáležitosti, podobně jako sem choděj. Je jim už jedno co se řeší, smajlíkujou, popíšou nějakou příhodu co načetli z internetu a chtějí prostě bejt jako pohromadě. A pak sou schopni jet aji do Prahe, aby za dva tři měsíce se dověděli, že se nic nestalo.

  Na co sou akce keré nemají od začátku žádnej dopad, vliv na nic. Smát se temu a popisovat představy jak se něgdo ze sviní bál. Ani tam nebyli.
  To je úchylné. Nehodné rozumného člověka.

  1. O cem sni a touzi a co je nahore je i dole a naopak.
   Minulej text Vidlaka se obesel bez Rajchla ,Babise.
   Uz je to napraveny a uz zase se blyska dulezitej F..nesmi chybet a nakej libovej Cem… a jejich propaganda pracuje na vsech..
   /Jsou zatim spatny , ale muzou se napravit, hlavni je se o nich zminovat a hodne/.
   Taky nic jinyho nejni.
   Oplyva V.,vysokym sebevedomim sebezhodnocenim .
   Podekovanim a vdecnosti zase jinym. Clenum politicke strany , pomocnikum i opatrovnikum ..Namluvi dokonce jeho texty nahlas.
   Kteri se staraji a vzajemne se popularizuji..A seznam jmen a propagace zase nesmi chybet. Kdyz neni co, zadna cinnost ..
   Popis vyskytu vzorne spoluprace clenu a chvala nesmi chybet..
   Co je nahore je i dole a zrcadli se verne..
   Ochoty k nadseni k obdivu a sebe obdivu , jsou znacny a vsude .
   Nesmi chybet.
   Nekteri v prispevcich dokonce omdlevaji ochotnym nadsenim z kvality textu..
   Pro mne je to zase neco jenom reakci na neco kolem ,upozorneni na nahodile spatnosti , nekterych doma a i v zahranici , aby rec nestala a prazdnota se zase vycpala a zaplnila.
   Hodi se vsecko. Absence smeru v mysleni , ve vyvoji , znamena zadnou cestu a nikam ,stoji tohle za povsim , preslapovani , cekani co se prihodi
   a pouzije na dalsi skromne reakce.
   Ostatni jsou z toho vydreny kdyz ochotne ,vdecne a ctenim a se zajmem si vyplnuji svoji prazdnotu
   a hlavne ze je zase neco a cim.
   Jini se zase hodne nadrou na ukazkach svy yntelygence..
   Potom nekde si nekdo anonymni ,aby nebyl videt , brousi sekeru , aby bez varovani , zakerne smazal nevhodne prispevky, /ktere nejsou jeho a namisto aby je vratil , ta odvaha / ,
   inu co je nahore to je i dole.
   A ty dole touzi byt jako ti nahore..Zrcadleni ..
   Prispevky odrazeji verne napln clanku.
   A vsichni si sborove stezuji na pomery..

 16. Ta všivá pětitlupa námahou oddechovat nebude. Oni na námaha? Ti jsou schopni jen přežraně funět či chrochtat, nanejvýš sebelítostně vzdychat.

  1. ………The blues don’t lie
   I said, „The blues don’t lie“
   Sonny boy told the truth
   The blues don’t ever lie
   Blues don’t lie
   Never do (the blues don’t lie)
   If you ain’t got the blues, just keep on living (the blues don’t lie)
   (The blues don’t lie) if the love leave you, that’s the blues
   (The blues don’t lie) if you get sick, that’s the blue
   (The blues don’t lie)
   (The blues don’t lie) if you lose your job, that’s the blues
   (The blues don’t lie) if you don’t have any money
   (The blues don’t lie) you’re damn right, that’s the blue

  1. Jsem velikostí návštěvnosti asi tak 8% Kydů, ale stačí mi to. Je pohodlnější číst než psát něco, co má hlavu a patu. A tak, pokud si mohu vybrat, tak tu kávičku. Café latté, kdyby bylo možno…

   1. Re: Sk

    TVL, latéčka se mu zachtělo!
    Já vám zvednu šunky a provětrám brka, jen počkejte!

    Vzpomněl jsem si fčilek na ujca.
    Na žádost sice vážené, avšak nepříliš vítané návštěvy, o šálek kávy, odvě til takto:
    „Cože??? Kafíčko??!! Tam máš vodu v putně!!!“

    Na vysvětlenou – ujec bydlel na samotě v lese a neměl vodovod, pro vodu chodil s putnou ke studně. A jednou týdně s ruksakem do obchodu…
    … tenkrát byla jiná doba…

    1. U nás latéčko na náměstí za 85 v plastovem kelímku s brckem a věčně fronta, lidé s tím u huby pak korzují po náměstí a v pohodě i když v parnem létě voda ze studánky by byla lepší a zadara.

     1. To nemá nic společného s žízní ani logikou. To je povinný statusový symbol sociální skupiny, ale i projev určité mentality.
      Nemůže si dovolit mobil posázený diamanty, tak si aspoň „na veřejnosti“ koupí 3x předražené kafe v nevratném, a reálně nerecyklovatelném, obalu, který pak nechá „dekorativně“ postavený kdesi na parapetu nebo lavičce…

         1. Řekla bych, že u někoho se o symbol jedná. Když máte latté rád, není to symbol. Symbol to je, když ho moc rád nemáte, ale ti hóch nóbl ho pijou. Takový latté bývá často sojový a bez kofeinu.

     2. Všimla jste si, že s úderem Pravdy a Lásky začali junioři, po nich ale i dospělci a samozřejmě i děti, nosit jako trvalý doplněk balenou vodu? Z každého batůžku čouhá PETka s vodou.
      Z dob svého mládí si na nic takového nepamatuji. Bez vody každý v pohodě došel k nejbližšímu vodovodu, případně do hospody, žízní neumřel. Ve škole se žáček napil vody z vodovodu, pokud se nemohl dočkat chčaje ve školní jídelně.
      Jediná voda za kterou byl ochotný platit byla sodovka, kvůli příjemným bublinkám. Dneska pijí nesycenou, nejlíp z alpských ledovců.
      Moderní euročlověk bez loka eurovody neurazí ani 100 metrů.
      😀

      1. To se od devadesatek fedroval ve školách pitný rezim, ve školním řádu místo povinností zakotveno právo kdykoli se jít napít lahve a hrnicky na lavici mezi pomůckami a sešity a když jsem to chtěla zatrhnout při hodině chemie, ze v laboratoři se nesmí nic jist a pít( obecné pravidlo při práci s chemikáliemi) byla jsem za nejhorší.

       1. Musí zo být šílený vývar. Distribuovat balenou vodu.
        Přijde mi zvláštní, že Gréta Aspergrová nekvičí nad tímhle znečišťování planety plasty. Každý táhne šest PETek a ještě zabalených v igelitu.
        Nebo proč grýndýlisti nenařikají nad tím, že pračka, která dřív sloužila nejmíň 20 let, i víc, upadne dneska do smrti hned po vypršení záruky – vlastní zkušenost.
        Stará Tatramatka fakt sloužila 20 let, jenom se asi třikrát vyměnilo těsnění.
        To samé platí asi u veškeré bílé techniky. Opraváři jaksi vymizeli. Kdo by to opravoval, levněji vyjde koupit nový model.

         1. Nechci soutěžit, ale máma dostala Tatramatku od dědečka v první půlce 70. let, do 2009 šla normálně, občasné výměny opotřebovaných součástek jsem si prováděl sám, potom šla do garáže, 2019 zase do provozu, ale garáž jí asi neprospěla, přesto si myslím, že je opravitelná a někdy na ni asi zase dojde, alespoň na nejšpinavější pracovní věci.

          1. A lednička CALEX ?
           Bože! Chladila 30 let jako divá.
           Nová, už nevím co to bylo za značku, zbuchla měsíc po záruce a sloužila jako sokl pod pečící troubu. A vnitřek na uskladnění trvanlivých potravin, octa , oleje, žrádla pro kočku , a tak.
           😻

      2. Ony nebyly ty plastové lahvičky, vše se prodávalo ve skle s korunkovým uzávěrem. Byly plastové kanystry, ale ty byste s sebou nosit nechtěla. Jediný, co se prodávalo v plastu se šroubovacím uzávětem, byl ocet kvasný lihový 8%. To moh člověk vymejvat jak chtěl a stejně to tím octem smrdělo.

       Já jsem již velmi obstarožní osoba, ale půllitrovou flaštičku s (kohoutkovou) vodou s sebou. Ve vedru mi bývá špatně a potřebuju se napít.

       1. Také a s těmi lahvičkami máte taky pravdu. Když byly nějaké takové cestovní lahvičky z umělé hmoty, tak ve většině případů tekly, takže nepoužitelné.

       2. To je něco jiného, když člověk potřebuje pít ze zdravotních důvodů. Ale to školáci a junioři určitě nemusí.
        ***
        Dobré byly patentní porcelánové uzávěry na sodovkách.
        😻

      3. Když někam dál jdu, nebo jedu, také si beru vodu do petflašky, teď v létě do termosky.
       Z vlastní studny – kojeneckou.

       1. Já to mám dobrý, nevydržím chodit déle než hodinu. Takže se napiji doma a ještě ušetřím za záchodky. To co jsem patnácti na procházce slečna prolízá ve zmrzlině, o padesát let později nechá na talířku záchodovým babičkám. 😀
        Což mne vede k úvaze, že to vlastně dneska už není pravda. Jeden kopeček vanilkové za 40. Vlastně vyjde levněji navštívit WC, nežli si koupit kornout zmrzliny.
        😻

   1. Já taky. Jeden z prvních textů byl o pohrdání voliči a ten pro mě rozhodl, že tohle bude stát za to číst. Ten text považuju za jeden z nejlepších vůbec (top 5 určitě, spíš na bedně – proto se taky zaryl) a to rozhodnutí bylo taky správný.

    1. Deus ex vaGina. Grand /coffee/Machina.
     Carabina in the Canteena. Uno bambino , andiamo italiano..
     Taky trochu cestiny, je libo ?
     Trocha yndeligencijee, taky , nikoho nezabije.
     Nadpis, titulek , prvni slovo anglicky a druhy cesky.
     Bohuzel.
     Mozna , aby kazdej vic rozumel anglicky , po podpisu ty smlouvy..
     Kavicka and…… a Treaty. /and popcorn at that ?/.
     Ja vim , myslet je tezky , lehky je psat a nemyslet.
     /Nemyslet je totiz , uplne zadna potiz/.
     Jsme na ceste zivotem a potrebujeme nechat za sebou ,
     nebrat , ulehcit si a nevlacet za sebou , jako burlaci na Volze ,
     ty zateze toho spatneho a co nas tizi , topi a stahuji ke dnu ,
     ty maji zustat za nami. Daleko za nami.
     Mame i neco zodpovednosti a povinnosti k nasim ,
     predkum a hrdinum , Cechum , kteri bojovali a umirali prave za to,
     abychom my zili lepsi..Pro nobis.
     I k tem kteri bojovali , umirali a osvobodili nas a vubec nebyli Cesi.
     Pro nobis.
     Kdyz ti , co se snazi byt mluvci za casti verejnosti , ale jen slapou vodu najednom miste..Slepy vedou slepe.
     A nehnou se z mista .
     Ktere od zacatku a nejdrive oslepuji.
     A vedou nas do bezednych bazin.
     Cesta vpred a kterou je treba hledat a neni nikdo a nic ,
     muze byt nikoliv v neustalych podrobnych detailnich informacich,
     o zalostnem a tragickem stavu statu ,v neustale otrocke zavislosti ,
     ve stupidnim rozpatlavani a opakovani stejnych jmen ..atd.
     Pro zacatek by mozna postacilo a pomohlo ku zlepseni ,
     odstranit zakladni zlo v nasem verejnem zivote ,tzv. „Koalicismus“ ..
     V kontrastu male staty musi ty vnucene koalice mit a velke staty maji ty,
     hlavni strany pouze dve.
     Pro nas je to neco noveho ..
     Lecos by se mohlo zlepsit tak.
     Velke staty /s dvema stranami/ , pravda se topi krizich ,
     ale u nich uz system prorostl do korupce a do totalni deformace ,
     ktery , ale v zacatcich prinesl neco dobreho..
     Tedy jako zacatek , muze to byt krok vpred a neco vyvoje.
     Znamena to jeste dulezite odhozeni podvracejicich a zvatlajicich sluhu a jejich podsluhu pryc ,odhozeni vlady parasitismu a
     velke ulehceni, na te obtizne ceste nekam. Secese.
     Ale to mnozstvi tech , kteri neustale nakladaji na kazdeho stale tezsi bremena , snad roste. Chteji .
     Vest a nemyslet . Nemyslet a vest.
     Nevi a nemohou,bohuzel ani vedet , co tropi.
     Pod rouskou protestu a demonstraci , vseobecny a vzajemny boj
     sverepych gangu
     kde se navzajem , vetsinou vedouci akademici osocuji ,
     aby vse bylo jeste horsi. Zaroven krici , ze chteji resit problemy.
     A nikdo jiny..
     Problemy a nemale , ale mi tvori v otrockem zaujeti tupeho snazeni
     a v usili na uchopeni moci.
     Pro nobis. Nic noveho a zadnej novej pro vas , dopis.
     Jen dabluv upis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *