24 června, 2024

Jak je možné, že tam ještě jsou?

Viděli jste včera a předevčírem přenos z hentoho projednávání obranné smlouvy s USA? Víc než tři hodiny si pro sebe zabral Okamura, ale kdo vydržel, ten rozhodně nelitoval. Může mi prosím někdo vysvětlit, jak je možné, že ti matlalové z Pětikoalice jsou stále ještě u koryta? Takovou snůšku hlouposti a omezenosti, to jsem už dlouho neviděl. Někdy jsem se musel štípat, jestli se mi to všechno jenom nezdá. Copak tohle jsou exponenti západní kultury a hodnot? Co řečník, to tragédie.

Jediný, kdo předvedl kvalitní obhajobu obranné dohody, byl Babiš a jeho lidi. To nebyla žádná snůška výkřiků a obviňování. Říkal věcné argumenty. Že smlouva nezakládá právo Američanů tady mít základnu a po její ratifikaci sem američtí vojáci mohou přijet jedině, pokud to sněmovna schválí. A to je pravda. Ale…

Už samozřejmě nezaznělo, že se připravují další zákony na základě kterých bude moci schválit pobyt amerických vojsk rovnou vláda a také nezaznělo, že poslanci vládní pětikolky se vysloveně třesou na to, až tady američtí vojáci budou, protože kdyby vypukla henta válka s Ruskem, tak jsme v ní přece od první minuty a staneme se logistickým zázemím fronty. Takhle to řekl Karel Řehka, toho času náčelník štábu a ten tomu jako voják musí rozumět.

Ale musíte uznat, že nejkvalitnější a nejvěcnější argumenty na obhajobu této smlouvy nezazněly ani od Černochové, ani od vládních poslanců, ale od hnutí ANO.

Fakt nechápu, k čemu u nás Američani drží toho Koláře? Proč tak moc podporovali Petra Pavla? Proč někdo pouští Fialu mezi europapaláše? Já vím, on tam krásně přikyvuje a nechává se seřvat od Ferhofštata a ještě si to zapisuje…, ale kurňa vždyť on je neschopný! Sice plní zadání, ale neumí to. Kdyby to místo něj vzal Babiš, tak jsme mnohem kvalitnějším zázemím pro případnou válku s Rusem. Naše ekonomika by se nehroutila kvůli příšerné inflaci, zřejmě bychom měli snesitelnější nárůst cen energií a Němci by také nepřišli zkrátka, naše prozápadní orientace by byla beze zbytku zachována, naše úloha v NATO také.

Copak to naši protektoři nevidí? Kdyby vládl Babiš, tak by naše republika nejen do puntíku splnila své závazky, ale navíc by zázemí bylo klidnější, lidi by se nebouřili… tedy bouřili by se Chvilkaři, ale ti studenti stejně nepracují, ve válečném průmyslu jsou nepoužitelní a na frontě zřejmě taky… Všechny naše obranné kapacity by jely na plné pecky, zřejmě by také byla mnohem lépe zorganizovaná péče o ukrajinské uprchlíky, peněz pro ukrajinské válečné úsilí by se našlo víc a tady by chyběly míň. K tomu plná zaměstnanost, šlapající ekonomika a premiér, který byznysu fakt rozumí.

Proč držet neschopného Fialu a ještě neschopnějšího Stanjuru, když tu naši transatlantičtí spojenci mají Babiše a Schillerovou? Trochu se šprajcují na migraci, ale to je spíš agenda Itálie či Německa, než USA. Zhrzený volič ODS, který teď lomí rukama nad Fialovou neschopností, ten to teď má vlastně dobré. Nemusí dělat kompletní coming out, nemusí s překvapením zjišťovat, že dezoláti jsou vlastně docela fajn lidi, nemusí zjišťovat, že existují i jiné názory, než prosazuje Česká televize, nemusí se učit slova jako „Rajchl, Okamura, Vidlák… “ Bohatě stačí, když prostě jen překoná lásku k líbodémo a prostě to hodí Babišovi. Vše, co má rád, mu zbude. Západ bude na prvním místě, podpora demokratické Ukrajině bude pokračovat, Rusko bude pořád vtělením Hitlera se Stalinem dohromady, v Kyjevě se bude válčit za Prahu stejně jako se za ni válčilo v Kábulu, premiér vzešlý z hnutí ANO bude pod detailní novinářskou kontrolou, protože mu Bakalomédia nic nedarují, na ministerstva nastoupí špičkoví manažeři, kteří umějí řídit velké celky… a zřejmě ještě bude tento premiér omezovaný nějakým líbodémo koaličním partnerem… A pokud by jen trochu zatrojčil, Milion chvilek zase svolá něco na Letnou.

Možná by jim to někdo tam na americkém velvyslanectví měl říct… nebo možná je zapotřebí jít za mladým Sorosem… jestli dál budou držet Fialu, tak z této země už moc nevydojí. Už teď jsou lidi naštvaní, na podzim budou ještě víc, henti dezinformátoři zase naberou na síle, protože poptávka po nich roste a přechod k nim je zcela jednosměrný… Vlastně stačí maličkost – přesvědčit voliče Pětikolky, že lepší Babiš v hrsti, než Fiala na střeše. Asi se to ale celkem daří, protože hnutí ANO pořád posiluje, pětikolka slábne, Okamura je na svém a Rajchla pořád nedávají do průzkumů. Bude zapotřebí té pravdě a lásce nějak vysvětlit, že odteď se nadává na PRO a ne na ANO.

A vy, co nejste nadšení ze západního směřování, co jste citliví na jakékoliv smlouvy, které byť jen náznakem podkopávají naší suverenitu, co si myslíte, že invaze na Ukrajinu nebyla až tak bezdůvodná a nevyprovokovaná, jak nám líčí Ivana Svobodová z Respektu, vy, co si nemyslíte, že stačí dodat ještě tři leopardy a už zvítězíme, vy, co jsi myslíte, že Rus s Číňanem jsou na delší straně páky, co nejste nadšení z budoucího summitu NATO a obáváte se, co nám to přinese, vy, co vzdycháte spolu s Kisingerem, že být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být jejich přítelem je smrtící, vy, co si myslíte, že Západ a woke culture jsou už bohužel spojité a nerozdělitelné nádoby, vy se prostě budete muset po politických reprezentantech rozhlédnout někde jinde…

Například Okamura měl o obranné dohodě brilantní projev…

Je nás přece jen pár. Tak málo, že nestojí za to, se tím zabývat i přes sto tisíc lidí na Václaváku. Jsme roztříštění… i když Rajchl plní sály napříč republikou. Jsme jen sociální bublina, která se ujišťuje sama v sobě… věční kverulanti a škarohlídi. I když… víte jak dopadla třicetiprocentní ČSSD, že?

Ale jak vidno, ono se to konečně vyjasní. Tak to bývá na hraně dějinného zlomu. Všechno se ukáže. Síly i slabosti, předpovědi i dojmy… Vhledy i předstírání, mlhy, lži i pravda. Všechno nakonec vyjde najevo. Všechna tušení se změní v jistoty.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

235 thoughts on “Jak je možné, že tam ještě jsou?

 1. Takhle jsem koukal jak PePa s politruckou kladou květiny k památníku obětí komunismu a úplně jsem se dostával do schizy 😀 a pak mi došlo že za to může Babiš….protože kdyby se Babiš před těmi 10lety nezjevil, libtardi by nebojovali proti Babišovi, žádný by nebyl, museli by se posledních 10 let držet svých komunistů a bojovat proti nim a Zemanovi, PePa by byl jako prezident neprůchodný…takže za Pepu poděkujte Babišovi….vidlák vám ukazoval cestu, soběstačnost, komunita, teď už ne,je z něj revolucionář, uvěřil že se dá něco změnit, věří v rajchla a mozna I Okamuru. Nemá to cenu, směr je daný, vraťte se k soběstačnosti, mějte přátelé na které je spoleh. Velké města kde se přijímají ty ujeté zákony,tlačí woke nesmysly nechte ať se v tom vyrachaji. Někdo tomu říká vnitřní emigrace. V ní to půjde,systém se nedá změnit,musí se zhroutit a postavit znovu. Bude to zle a ne všichni to dají,ale venku na vsi se selským rozumem, s dobrými lidmi okolo máte šanci.

 2. Proukrajinští demokraté jsou podle studie odolní proti covidovým konspiracím, silně odmítají proruské politiky stejně jako ekonomické postoje související s rusko-ukrajinským konfliktem. Podobný profil mají i antiruští demokraté, liší se v postoji k vině Rusů. Podle antiruských demokratů by se obecně měla vina nebo alespoň odpovědnost Rusům přisuzovat, proukrajinští demokraté jsou v tomto ohledu váhavější.

  Proruští komunisté dávají mírně za pravdu covidovým konspiracím, charakteristický je pro ně především souhlas s proruskými politickými narativy i antiukrajinskými ekonomickými názory, vinu Rusů rozhodně popírají.

  Nevyhranění tvoří největší skupinu obyvatel, v průměru se ve všech kategoriích pohybují kolem středové nerozhodné pozice. „Ačkoli se prezentují v průměru opatrnicky, neznamená to ještě, že jsou všichni laxní k důležitým aspektům politického života a už vůbec ne, že by nebyli citliví a nepomáhali,“ řekla Klicperová.

  Naopak skupina obecně dezinformovaných je náchylná jak vůči covidovým konspiracím, tak vůči proruské politice. Podle vědkyně jsou tito lidé společensky frustrovaní a myšlenkově souzní spíše s kulturou slovanského východu. Podle vědkyně se jedná o méně vzdělané lidi, kteří mají značné mezery ve znalosti moderní české historie.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/jak-vznika-ideologie-vedci-popsali-pet-ceskych-dezinformacnich-profilu/2384740

  1. Tuhle debilitu snad ani není třeba komentovat. Idiot, který dá dohromady slovo „vědci“ s nějakým hodnotově postojovým kritériem, by si zasloužil sebrat veškeré akademické tituly a poslat na trh práce hledat si nějaké zaměstnání u lopaty. A to se týká jak autora odkazovaného článku, tak i těch údajných autorů „výzkumu“.

  2. Mimochodem, ta metodika určování „proukrajinských demokratů“, „proruských postkomunistů“, „antiruských demokratů“, „nevyhraněných“ a „obecně dezinformovaných“ musí mít fakt své osobité kouzlo. Za tu by se nemuseli stydět ve Třetí říši. Zato komunisté ani v dobách největší totality snad nic tak debilního a prorežimně podlézavého nevyprodukovali. A ještě se pod tu s***čku hrdě podepíše AV…

   1. Ta je zřejmě ze stejného vrhu, jako Kartouz.

    Mohli by spolu závodit v plození bezobsažných blábolů.

    „Progres je evoluce a evoluce je ideologie přirozenosti“

    https://blisty.cz/art/114063-progres-je-evoluce-a-evoluce-je-ideologie-prirozenosti.html

    „Útvar je nebytelnost a nebytelnost je útvar“ (kuchař okultista Jurajda) vypraviv ze sebe vlezl si oblečený na kavalec a ihned usnul.

    Kartouz, když to psal, byl na tom asi taky tak.

  3. Poslední dobou jsem v reakcích zde spíše zdrženlivý, ale tohle mi nedá.
   1. Covidové konspirace už byly dekonspirovány a dezinformace o covidu se staly informacemi. K vědkyni se to asi ještě nedoneslo, však se zaobírá historií, tak možná v příští pětiletce? Že jsou „proukrajinští demokraté“ i „antiruští demokraté“ vůči některým informacím odolní, to je všeobecně známá věc a vědkyně ji jen potrvzuje.
   2. Posledním proruským komunistou, kterého jsem znal, byl můj tchán č.2. Zemřel před dvěma lety v požehnaném veku 98 let. Vědkyně asi nezaregistrovala, že komunisté v ČR opravdu téměř vymřeli a měli by být vyhlášeni kriticky ohroženým druhem. Jako v tom kdysi starém vtipu o rezervaci pro ně. Jejich zkoumání není vědecky možné, protože jejich počet už neumožňuje dosáhnout prokazatelných výsledků zkoumání.
   3. „Nevyhranění“ jsou nejlepší/nevhodnější kategorií, které lze přisoudit prakticky cokoliv, což také vědkyně činí.
   4. Poslední kategorie „obecně dezinformovaných“ je kategorií nejveselejší. Podlehli covidovým dezinformacím a proto většinou prošli covidem bez problémů (třeba já a moje podstřelená Labuť bez očkování někde na nádraží).
   Jsme společensky frustrovaní, nejspíš proto, že dětem se (relativně) daří, mají nás rádi, vnuci dobře studují VŠ (využitelného směru) – mimochodem, dnes jsem byl na promoci děvčete jednoho z nich (což by bylo na samostatné povídání – třeba někdy jindy)? Nesledujeme zpravodajství a publicistiku ČT, čímž se frustraci účinně bráníme. Jsme staří a zkušení a dbáme na tělo i duši i ve věku pokročilejším (opět na delší povídání).
   Souzníme s kulturou slovanského východu, proto máme rádi Mozarta, Prousta a Beatles (seznam podobných Slovanů by byl dlouhý).
   Podobně jako zdejší Admirál, Gerd, Občan, Alef (i Vy, Homere) a další a další místní dezoláti (K42 mezi nimi exceluje) jsme nevzdělaní, nikdy jsme se o hstorii nezajímali a nahrazujeme ji sledováním retrofilmů na ČT (Oldřich Nový a spol.).

   Když to sečtu, jeví se mi vědkyně jako kráva.

   1. Nemám dar břitkého pera jako výše zmínění (krom té krávy), avšak považoval bych za čest, kdybych jim mohl doplňovat inkoust do per. V každém případě je mi potěšením je číst.

  4. Anketa ? Jak velký vzorek lidí byl pro ni vybrán ?
   Do “ kategorie “ společensky frustrovaný“ zřejmě dle nich náleží i skeptik nebo skeptička.
   „Dezinformovaným či dezinformovanou“ je takřka každý, nikdo si neumí poradit se záplavou dat, faktů či narativů, které se dnes a denně na lidi valí, tak, aby si mohl ve všem učinit exaktní závěr.

   Cejchy – to je prostředek propagandy, velmi účinný. Již na začátku diskuse, pakliže vůbec proběhla, je ocejchovaný zesměšněn, diskvalifikován, brán za nedovzdělaného, za outsidera….
   Čímž není řečeno že ocejchovaný nemůže být zmatený, není ignorantem, není hluchý vůči argumentům, není kolovrátkem neustále opakujícím nesmysly apod.

   Krom toho – i vědci a vědkyně (nejen obyčejní lidé) se mohou mýlit, vlastně to je motorem vědy, skepse, falzifikace, kritické myšlení…..

  1. No, to je fakt náramně chytré. Už teď tam mají nougou zóny, kam se nedostanou ani hasiči a záchranka.
   To se asi ručníkáři v těch enklávách, které už mají pod kontrolou, hluboce zamyslí.
   Řeknou si : U vousu Prorokova, helemese , oni našeho Alláha tady fakt nemají rádi. Musíme se polepšit a snažit se začlenit do liberodémo společnosti.
   🤪

   1. „“No, to je fakt náramně chytré.““
    Naopak, to je poslední možný „krok“, jak zamezit vládě ve vstupu do NATO.
    Turecko je tam nepustí !!

  2. Dnes jsem se dozvěděla o Jáchymovi. Ne, že je mi to líto, ono to bolí, moc. Tak tu bulim a Vám chci poděkovat za sdělení. Připomněla jsem si , jak mě držel v mých těžkých chvílích, nikdy mu to nezapomenu.

 3. off-topic:
  EU slíbila, že 15. září zruší omezení na ukrajinské zemědělské produkty. Na setkání s polským prezidentem v Kyjevě to řekl Volodymyr Zelenskij.

  Podle jeho slov mu tyto plány potvrdil příslušný evropský komisař pro obchod Thierry Breton.

  „Uvidíme, jak bude vše odblokováno, ale on (komisař) mi slíbil, že po 15. září již blokády nemohou pokračovat,“ řekl Zelenskij.

    1. Nejlepší jsou Efko. Vždycky je kupuju na celé kartony, když jsou za 36 Kč aspoň dva balíky. Vydrží dlouho. Totéž rajské protlaky OTMA. Jiné značky jsou levnější, ale stojí za prd (včetně Znojmia).

     1. Jo asi před rokem nebo dvěma jsem koupil okurky Znojmia na kterých bylo napsané „Vyrobeno v Turecku“. Byly hnusný a tím u mě skončily.

     1. Já kupuju Bzenecké okurky za přibližně stejnou cenu. Ale není to ze hytlermatketu, tam neví co by za okurky chtěli, je to od malého soukromníka ze sídliště.

  1. „“… že 15. září zruší omezení na ukrajinské zemědělské produkty““
   Jen takový malý dotaz ?! A ony ty zemědělské produkty jim ještě nějaké patří ? či budou patřit ? vždyť nám tvrdí, že to patří Číně, USA či jiným subjektům, co si to tam koupili na „věčné časy“ …

       1. Tlusté nohy mi na ní vadí nejméně. Spíš že má v poměru k mocnosti šedé hmoty zbytečně velkou hlavu. Musí tam mít průvan.
        🤔

       2. Tedy pardon, ale v pubertě (tedy v hloubi minulého století) jsme říkávali (a houby věděli), že na nohou nezáleží, protože přijdou na stranu.

        1. To ještě nikdo nevěděl, že právě prostor mezi nohama je naprosto zásadní věc.
         Gender studies tenkrát nikdo neabsolvoval. O nějakých kvótách se vůbec neuvažovalo.

   1. „Já si teda myslím, že pokud se člověk rozpláče nad dopisem, dá se to ještě pochopit – poslanec Martínek je křehká nádoba od Pyjátů a tak ho občané už radši znova nezvolili, protože ví, že pěkně zaplakat umí i Olinka Richterovic a to by mohlo stačit. Když se ovšem někdo dojme k slzám nad svými vlastními slovy, a přitom se staví do pozice silné ženy… Bych to shrnul slovy Cecilky: ‚Komedie stará!‘ Dva roky s křížkem po funuse, hele…“

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-Pekarova-netusila-Plac-za-gaye-dopadl-jinak-nez-chtela-738785

 4. Nechápu, proč se tu někdo diví tomu, co a jak Babiš dělá.

  Babiš má a chce mít stranu okolo 30%. Tzn. musí to být středová strana, která má přesah na všechny strany.
  Podle toho se chová.

  Stejně tak to měla i ČSSD za Paroubka. Měl tam široké spektrum názorových proudů snažil se je vyvažovat. Dařilo se a měl přes 30. Pak Sobotkovci zúžili stranu a bylo.

  Pro náš názorový proud je důležité, aby měl vítěz příštích voleb možnost jít do koalice i stanou alternativy (SPD? PRO?), čímž by se směřování státu oproti současnému stavu mohlo částečně změnit.

  1. Všechno, co se stane, se bude odehrávat podle vlivu ze zahraničí na celkové dění v našich končinách-tak jako tomu bylo i dříve. Nic nového pod sluncem. Uvidíme, jaký bude mustr.
   Posledně jsme byli ve vlivové zóně SSSR a dění u nás tomu odpovídalo. Nyní jsme ve vlivové zóně USA a dění se řídí tím, kdo je tam momentálně u kormidla.
   V těchto chvílích jsme v bidetu a dostat se z něho můžeme jedině tak, že bidet zmizí do propadliště dějin anebo USA ztratí celosvětově vliv. Svět se ale začal měnit a jde to rychleji a rychleji…
   No a ve chvíli velkých změn nastane možnost jakési změny i u nás. Ne dříve.
   A kdo se chopí příležitosti, to je otázka, situace se bude postupně vybarvovat. Jakýsi přechod z fialové do jiného barevného tónu.
   Každopádně není od věci se na tuto situaci dobře připravit a podle způsobu přípravy poznáme schopné.

   1. „Jak je mozne , ze tam jeste jsou“..
    Sou potreba , kdyz globalisti cvalaji plnou parou , na koni jmenem Usak.
    Kun taky nema prezit , musi jeste kolem sebe kopat do tech jinejch ,
    kolem sebe , nejvic do spojencu…
    to kazdej muze videt. Napr. jejich vlada dela opravdu , co muze..
    Taky este kopat hroby pro dalsi a co nejvic jich. Se nadrou.
    Nejen nici sebe a EU a spojence , musi nacpavat zbytecne miliardy a vsecko do ukra.
    Ukr , dela co muze aby se taky znicil. Treba ofenzivou.
    Na co prijde usak to vybouchnou a znici.
    Rus stezi zachranil v posledni chvili ,
    tu atomovou elektrarnu. Prehrada taky vybouchla.
    Vedou to ty hlavni mezinarodni organizace a korporace..
    Vo tech se mlci..
    Protoze globalisti sou internacionalisti a zadny vlady statu a staty,
    ani populace nepotrebujou.
    Vatikan pomaha , prave uloupil co se dalo , vladou ukru ted zakazany pravoslavny cirkve. Na ty je spoleh, nikdy nezavahaji a nezklamou.
    Na tube vylez chytrej agent a pravil , ze prevrat byl za ucelem ,
    dodat nenapadne wagnery do Beloruska.
    Sjel sem si dole komentare a vsichni do jednoho pres tisic ,tomu pevne verili..
    Agent byl ale uprimnej a sdelil ,co se uz vi , ze rus uz tam ma armadu 30 tisic.
    Ted ze bude mit vic. Jestlize jich ma tam 30 tisic ,
    neni zadnej problem pro rusa , aby tam dodal dalsi vojaky a bez driny a hlavne bez prevraceni se do prevratu..
    A na co asi byla zvolena nova vlada u nas?..Kdo to uhodne?
    Kdyz se nikdo nezepta..

    1. Sou este votazky , ktery zadnyho experta o vysoke
     geopoliticke problemy, nezajimaji..
     Kdyz napr. Cina buduje tu Sanghajskou Smlouvu a Brics a shromazduje stale vice narodu , nebuduje taky velky celky jako EU ,
     napr. za ucelem , nejdrive , nahlyho udobreni se zapadem
     a potom spojeni globalistu celyho sveta..
     Lidem se nemusi rikat vsechno..
     V Cine sou vitany gatesove, schwabve a maji tam velka setkani a porady..
     Ve svete sou pak strachy z dalsi epidemie, atd. Napr.
     I ty cinsky a rusky miliardari , se chteji povysit na trilionare jako sou a vladnou totalne v ty americe..A zminene vlady nejsou proti..Naopak.

     1. nenechte se, pawe, otrávit, čtu vás rád.
      A dokážu to souvisle, s diakritikou a spisovně (jsem totiž na češtinu háklivý). Ale vaše myšlenkové spojitosti zbožňuju a humor nejvíc, škoda, že jsme v době, kdy není o veselých věcech. Dosměju se (místy) a plakal bych. Dík

      1. Diky za zminku ,pane M., kazdy lidsky slovo zahreje u srdce..
       A povzbuzeni se taky pocita..
       Nekdy pisu v hovorovy cestine , abych se oddelil od akademiku.
       Furt mel rozcilujou.
       Dalsi sou ty chytry , prej pis diakritikou ,ale ani jeden nevi , jak to poridit. Sou to zastydly poucovaci ucitele a na tom si staveji svoje sebevedomi , a velky veci nechapou.
       Ja sem rad , ze neco dokazu napsat , veci kolem stroje sem schopnej se naucit ,ale za tejden zase nic nevim..
       Uz asi vim , jak se vratit k Paw..
       Vzdycky musi bejt nejaka myslenka ,nova originalni a co jeste nikdo nenapsal..Jinej pohled ,z jinyho a treba sirsiho uhlu , nebo prijit na kloub pricinam , kde muze bejt klic k dnesku..
       Tezky je to vyjadrit , aby to nebylo dlouhy , nekdy se to podoba snehovy kouli ,ktera se vali a na kterou se prilepuje dalsi snih ,az je snehulak..
       Moc velkej. Cestina je nejdulezitejsi a umi vyjadrit hodne , jako zadnej jazyk na svete..A vyviji se..
       Kdyz mi date spojeni , poslu vam neco ciste zabavnyho nepolitickyho na rekreacni a naladovy cteni..
       /Voni mi v knihovne poradi , jak to poslat/.
       So long , Pavel Prucha.

   1. Já netvrdím, že ne (ODS+ANO). Tvrdím jen, že při výsledku SPD umožňující utvořit koalici s ANO bude mít ANO volnější ruce pro manévrování.

     1. Nedokážu odhadnout.

      SPD na svých 15-16 má (uvidíme, co jí ují Rajchl)

      Jestli má ANO na 35-36? Čerti vědí. Záleží, co bude v roce voleb.

  2. PRO ať si dělá co chce. Ale pro SPD by byla jakákoli koalice za současných poměrů smrtící.
   Na vlastní kůži to poznala KSČM. Neprosadila nic, co by stálo za řeč. Jenom se zdiskreditovala. ( Nejsem volič KSČM. Ale každá strana která má voliče má i právo na existenci. )

  3. Admirále,
   Buďme realisty.

   Pokud bude mít ANO +/- 30%, nebude mít s kým sestavit koalici.
   SPD dostane svých cca 10%, takže by to v nejlepším případě dalo menšinovou vládu. A ta nedostane důvěru ve sněmovně. No, a kdyby ji nějakým zázrakem dostala, Senát s přehledem zašmikne cokoli, co by vládě náhodou prošlo Sněmovnou.
   Čekal by ji stejný osud jako „koalici“ ČSSD+US+KDU-ČSL. Co ČSSD neshodili „koaliční partneři“, to spolehlivě zazdil Senát.

   Babiš tedy bude mít jedinou možnost – sebevražednou koalici s ODS.
   Sebevražednou proto, že ODS bude ve skutečné koalici se STAN, TOP09 a/nebo KDU a eventuálně PRO sabotovat cokoli sociálnějšího nebo státu prospěšného.

   Jestli je Babiš realista/pragmatik, udělá vše pro to, aby vládu sestavovat nemusel.

 5. Snažte se pochopit, že a proč nynější naše situace není mimořádnou, kterou by bylo možno zvrátit převratem či válečným vítězstvím, nýbrž situací řádnou, mající, třebaže je i vnější vliv, základ a příčinu ve zdejší kultuře obecné i politické. Že nejsme okupováni cizí válečnou mocí, že ani nejsme pod jejím tlakem, kterému, tak jako někdy v minulosti nelze odolat. Že nevládne hrstka odkudsevzalých pučistů. Že nynější vláda z vašeho pohledu jevící se příkladně blbou v projevu i výsledku, opírá se o přízeň významné části voličstva. Této přízni se bude těšit dokud ono nebude vládu
  pociťovat jako katastrofu. Tomu brání zatím ještě vyšší míra adaptace než je kvalita a kvantita důsledků rozložených v čase.

  Jestliže něco a někdo smete vládu, nebudou to „dezoláti“, nýbrž zklamaní přívrženci vládních stran. A to tehdy jestliže budou ohrožení v základech své fyzické existence. Ne, že si nebudou moci tak často kupovat sojové latté, blouznit o mnohosti pohlaví a o manželství pro všechny v biozemědělských komunách, kterým budou, jak si představují, že vládnout.

  Nyní tak jako kdy jindy jsou podmiňující externality. Tak jako kdysi pro křesťanství, pro vyznání „římské“, pro latinku….

  1. Naprosto přesně, úplně a ganc (®Targus) máte pravdu. Bylo by dobré, kdyby si to obecenstvo uvědomilo a přiznalo. Byť je to skličující.

   1. Babiš možná pochopil, že lovit hlasy v ODS je jednodušší než lovit v Alternativě.
    Zejména při pohledu na amatérismus dnešní vlády je to dobrá strategie.

   2. Akorát si svou „pravdu“ můžu….
    Radši bych ji neměl.

    Třeba nastane něco mimo lidský faktor, co významně změní poměry a přinese jiné starosti.
    Změna sluneční aktivity, vulkanická činnost. Sluneční erupce jako před stopadesáti lety, nebo i silnější, vulkanická erupce na úrovni někdejší Toby, Campi Flegrei – to je za humny, zajímavě nadouvá jak africká deska podsouvá pod evropskou. Tam dole je velká magmatická oblast společná i pro Capri. Čas od času koukám co je tam nového a do bedny symbolicky přihodím další balíček špaget.

  2. Hezky shrnuto. Ale přínos dezolátstva bych viděla v tom, že přívrženci vládních stran pozorně sledují naše názory. A určitě je v lecčems inspirujeme. Ovlivňujeme tak jejich smýšlení. Na víc nemáme.

    1. A myslíte di, že ty tajné služby náš vytrvalé brblání neznepokuje???
     Jsou to také lidé a nejsou úplně blbí. Je jim jasné, že asi bude nutné něco podniknout. Že do nekonečna to takhle nepůjde.
     Že si Washington ukousl větší kus koláče, než stačí sežrat.

     1. Tajné služby jsou myslím spokojeny. Bahýbnko neškodně bublá a s tím se dá něco dělat. Kdyby se hladinka zklidnila tak by to znamenalo, že se chystá něco většího, nějaký ten bahenní výtrysk, gejzír.
      Vlci z lesa ven!

     2. Tajná služba není od toho aby se cítila být znepokojována. Funguje k čemu je zřízena.
      Jak, jako všude záleží na lidech, na jejich vnitřní odpovědnosti. Ovládají ventil proudu informací k vládě. Informace jsou jako sirky. Sirky dětem a blbcům do rukou nepatří.
      Výstupní filtr je nutný. Ale uvnitř musí proudit pravdivé a úplné informace. Starat se o to aby se nedostaly k nevhodným lidem, kteří by s nimi z hlouposti naložili ke škodě státu nebo je mohli zneužít ve svůj či cizí prospěch.
      Připomínám, že vláda není stát, a že zájem jmenovité vlády nemusí být (ani nebývá) shodný se zájmem státu. Ten by měl být shodný se zájmem občanů vyjádřeným v Ústavě. Navíc, tahle „práce“ je…. „Jaké to je, být v tajné službě?“ „No, mě to baví.“
      Těšilo by mě kdyby tomu bylo tak.
      „Není v silách čověka změnit svět, ale lze trošku dobrého přidat. “
      A….někdy zabránit nejhoršímu.

      1. No tak zájem téhle vlády je určitě shodný se zájmem státu. Akorát ten stát se nejmenuje ČSR. Něco napoví pečlivě přečtený životopis Petra Fialy na Wikipedii.

       1. Už dávno se nejmenujeme Československá republika.
        Ani Československá socialistická republika…

        Ale je to pořád značka. V Rusku, když chcete, aby vám porozuměli odkud jste, musíte říct že jste „iz čechoslovákii“ Na „češskuje respúbliku“ reagují s podivením.
        Asi si to pletou s Čečnou. [;>))

        1. To Schumi:
         Ano, je hodně citlivých informací a to nejen(!) z bezpečnostních služeb.
         Protože opravdu nelze dávat blbcům do rukou sirky (a někdy ruční granát).
         Je třeba, aby držitelé informací rozvážili, co komu a kdy. Jistě, není to zcela správné podle zákona – ale může to zabránit velkým problémům. (Vrbětice, Koudelka, C-19 atd.) Vycházejme z faktu, že sněmovna a vláda jsou volení představitelé a nepotřebují ani odbornou, ani jinou kvalifikaci k tomu, aby se cítili být oprávněni rozhodovat o věcech, kterým nerozumí.

         Ono to funguje tak trochu jako v seriálu „Jistě, pane ministře!“

 6. V první polovině června zveřejnila agentura Kantar model, v němž hnutí ANO výrazně posílilo a podle průzkumu získává voliče právě z vládní koalice, konkrétně pak z ODS. Díky růstu preferencí tak ANO zvyšuje svůj náskok před ODS.

  V květnovém volebním modelu vykázalo ANO zisk 33,5 %, což je ve srovnání s předchozím měsícem nárůst o tři procentní body. ODS na druhém místě by se 17 % byla beze změny.

  „Zhruba dvě třetiny nově příchozích voličů ANO jsou od stran vládní koalice, zejména od ODS. Mezi důvody je dobře patrná obecná jednotící linie, a to velká nespokojenost s prací vlády, neplnění vládního programu nebo špatná komunikace. Zbylá třetina nových voličů ANO se přesunula převážně od SPD. V této souvislosti je respondenty opakovaně zmiňováno, že SPD nemá potřebnou politickou sílu,“ konstatují také autoři nejnovějšího průzkumu agentury Kantar.
  zdroj
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-prodal-co-Fiala-dal-Bruselu-zadarmo-ODS-mizi-volici-k-ANO-Co-s-tim-738773

  P.S.
  Sice se jedná o průzkum Kantaru, což je jak víme je víc než cokoliv jiného pobočka ČT, ale tím spíš je to zajímavé a stojí za zamyšlení. Co se to děje a proč zrovna Kantar?
  Dopustím se konspirace….že by už i loutkáři měli těch patlalů plné zuby a poohlíželi se jinde nebo to jde samospádem a je nutno vzít to na vědomí?

  1. Že by se rozhodli nasadit černého koně Andreje? Aj tak možno. Doba je turbulentní. Připadám si jako divák v místním kině, kde zrovna běží nějaký ošklivý film.

  2. V jedné větě píše kantar, že ANO bere hlasy ODS, ve druhé větě že ODS je beze změny na 17%…
   Jak si to vysvětlit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *