17 července, 2024

Jak Fico vyděsil KoZu

Od včerejšího rána sleduji nářek a vyhrožování v mainstreamovém evropském i americkém tisku, a naopak naději a radost v evropském tisku dezolátním. Mluvím o hodnocení slovenských voleb – tedy pokud si jich, pravda, všimli.

Mainstream si jich všiml. Od televizí, i těch emerických, až po Spiegel, Welt, Allgemeine Zeitung atd. Všichni lkají nad tím, že jsou ohroženy dodávky zbraní pro Ukrajinu. Smeru a Ficovi jsou dávány obvyklé nálepky – proruský, levicově populistický, protiukrajinský, blízký Putinovi a co hůř – blízký Orbánovi, což je asi nejhorší, co se mohlo stát. Jak řekl Fico na svém facebooku – nikoho nezajímají Slováci, všechny zajímá pouze Ukrajina.

Zajímavé je, že proruským nazvala Fica i Russia Today… 😉 Rakouský Express vyslovil obavu, kterou nemá nepodloženou, že Slovensko může pod Ficem čekat stejná šikana jako Maďarsko – zadržování peněz a sankce za „nedodržování právního státu“.  Dodejme, že za nedodržování bruselského pseudoprávního superstátu, protože to, co se dělo za vlád Matoviče a Hegera – tedy kriminalizování opozice, záhadná úmrtí ve vazbě a právní byznys s „kajícníky“, to Bruselu ani za mák nevadilo. Snad jen to, že se nepodařilo Fica zavřít natvrdo, jak se vyjádřil i česko-americký europoslanec Alexandr Vondra.

Al Jazeera vyjadřuje obavy ohledně spojení Slovenska a Maďarska i v protiuprchlické politice, o Ukrajině nemluvě:

„Ficovi kritici se obávají, že jeho návrat k moci by mohl vést Slovensko k opuštění (západního) kurzu i jinými způsoby, většinou po vzoru maďarského Orbána, který má odtažitý vztah k Ukrajině a často se kvůli válce střetává s EU.

Orbán v neděli pogratuloval Ficovi příspěvkem na platformě X sociálních médií: ‚Hádejte, kdo je zpátky!‘

‚Vždy je dobré spolupracovat s patriotem,‘ dodal.

Maďarsko také – ojediněle mezi zeměmi EU – udržovalo úzké vztahy s Moskvou a argumentovalo proti dodávkám zbraní Ukrajině nebo poskytování hospodářské pomoci.

Fico, který před sobotními volbami vedl silnou kampaň proti imigraci a kritizoval prozatímní vládu za to, že nedělala více, uvedl, že obnovení hraničních kontrol s Maďarskem bude představovat nejvyšší prioritu.

‚Jedním z prvních rozhodnutí vlády musí být příkaz k obnovení hraničních kontrol s Maďarskem,‘ řekl Fico na tiskové konferenci. ‚Nebude to hezký obrázek,“ řekl a dodal, že na hranici 655 km (407 mil) bude potřeba použít sílu‘.“

Tolik Al Jazeera.

Nejlepší koment, v uvozovkách, měl server Politico vydávaný v Bruselu:

„Sobotní hlasování bylo považováno za klíčové pro budoucnost Slovenska, a to nejen kvůli Ficově slibu, že se vzdá pomoci Ukrajině, ale obecněji vzhledem k jeho promoskevským sympatiím v členské zemi NATO. Fico například v srpnu svému topoľčanskému publiku řekl, že ‚válka na Ukrajině nezačala před rokem, začala v roce 2014, kdy ukrajinští nacisté a fašisté začali vraždit ruské občany na Donbasu a v Luhansku‘.“

Si představte, co si dovolil! Ale největší perla teprve přijde:

„Fico také velebil Sovětský svaz za to, že údajně osvobodil české a slovenské země od nacistického Německa:

‚Proboha, osvobodili nás, měli bychom projevit trochu úcty,‘ připomenul svým posluchačům. ‚Musíme říct celému světu, že svoboda přišla z Východu, válka vždy přichází ze Západu,‘ řekl. ‚Bylo to jednoznačně vítězství Rudé armády a Smer si bude tuto historii připomínat každý den, každou hodinu, každou vteřinu,‘ řekl Fico svým příznivcům na srpnovém shromáždění.“

Ten skandál, připomenout, že Sovětský svaz svobodil Slovensko! Mají snad v Politico oddělení pro přepisování historie? Nikdo jiný, už vzhledem ke geografické poloze, Slovensko osvobodit nemohl. Jedině že by Slovenský štát byl pro dnešní nacismus oslavující Západ přijatelnější řešení než osvobození Rudou armádou. Což bude nejspíš pravda.

Rastislav Káčer, kariérní diplomat a bývalý slovenský ministr zahraničí, řekl pro Politico, že „má podezření, že Fico není tak proruský, jak se naznačoval v předvolební kampani, ale že jeho populismus je přesto pro zemi nebezpečný. Nejde ani tak o to, že by Fico byl proruský nebo protizápadní, řekl: „Jde o konflikt mezi zkorumpovaným autoritářstvím a demokratickým, liberálním řádem.

Tak to trefil hřebíček na hlavičku, pan Káčer. Protože korupce je bruselské „demokracii“ zcela cizí, viz obchody paní předsedkyně Evropské komise s vakcínami i další korupční skandály vedení EU, včetně vysokých funkcionářů. Korupci si Ficem rozvracet nedáme!

48 thoughts on “Jak Fico vyděsil KoZu

 1. Podle aktuálního dějepisu osvobodili spojenci ( tedy i armáda Sovětského svazu) Německo od nacismu…
  Německo nebylo poraženo ale osvobozeno.

 2. no .. víte .. já hrozně nerad vypadám jako škarohlíd, ale …
  fico musí uhnat pellegriniho a ještě někoho: 42+27=69 a do a nad 75 ještě kdokoliv další
  naprotí tomu šimečka+pellegrini+matovič: 32+27+16=75 a pak ještě kdokoli další
  kdokoli další se najde [doufejme] v obou případech
  takže jenom ten pellegrini. teď bych tedy nechtěl být na jeho místě. má rodinu? manželku, děti, rodiče? úplně vidím, jak dává tu tiskovku, rozklepanej, šedivej, že se rozhodnul zachovat se „zodpovědně“

 3. Tož Fico získal 22, 95% a k mému úžasu to divné stvoření Šimečka 17,95%. Ta jeho strana Progresívní Slovensko měla údajně po Praze bilboardy a nějaký potentát platil i vlaky k volbám, potentát má být z poza oceánu.
  Očekávala jsem tedy více pro Fica, sice byla i velká volební účast a tuším i korespondenční volby a tam vítězil ten Šimečka.
  Co se týče KoZy ta už je jasná, všude jsou nastrkaní lidé pocházející z rodin nacistů, omezování svobody a nesmyslné příkazy, to je celá říše, která v pořadí opravdu nevím 4.? Dokonce jsem viděla na telegramu Netanjauha jak v OSN hovořil, že Hitler původně Židy likvidovat nechtěl, že byl přemluven, že je chtěl jen vyhnat.
  Fašismus se pomalu usazuje v Kanadě, v Austrálii a i Nový Zéland má našlápnuto.
  A do toho Zelensky chce, aby Německo bylo považováno za vítěznou krajinu ve 2.Světové válce. Asi porazilo samo sebe…

  1. Slováci si přejí návrat přirozených morálních a konzervativních hodnot, zajídá se jim „bruselské“ pokrokářství. Věří v rodinu, netouží po genderu, přejí si skoncovat s dělením na „mladé“ a „staré“ a věří v obnovení mezigeneračních vztahů. Přelomovost slovenských voleb je v příležitosti vytvořit takovou vládu, která „napraví to, co se na Slovensku za posledních 10 – 15 let zbouralo, protože voliči chtějí, aby mladí měli kam do budoucnosti jít. A obdobně by tomu mělo být i v našich volbách za dva roky.

   1. Slováci nám ukázali, že je možné vzepřít se hloupým obviněním z „národovectví“ či mediálním masážím „prestižních“ západních deníků a lze si – třeba i proti všem – zkusit najít vlastní cestu. Vezmeme-li si z nezávislého chování části slovenských voličů správné poučení, má se Fialova vláda na co těšit! I v Čechách nás v příštích parlamentních volbách čeká souboj dvou politických světů a Slováci nám cestu naznačili.

    Jenom nám v Čechách chybí nějaký ten jasný, srozumitelný a charismatický Robert Fico.

 4. OT : Řeháková na Hradě končí.
  Tak už to kolem Pavka pěkně orubali. Věří ještě Pávek, ze je tam ze své vůle a má pravomoci větší než hladit Micku anebo už si připadá jak dřevěnej Spejbl? Chachá

  1. Ale coby, je placenej, je na známkách – a rozkazy poslouchal celý život. Nač by si ten mohl stěžovat? Žádný prezident – hradní rezident.

     1. Ta Vohralíková, to bude babizna. Generál bude jen stínový prezident. To Zeman měl s Ovčáčkem a Mynářem úplnou idylu.

     1. A nosí hezké kloboučky.
      Inu vzdělání je vzdělání, tam ji to naučili – Vojenská politická akademie Klementa Gottwalda.

     2. Jo, když jsem to četla, smíchem mi zaskočilo. Fšude vychvalujou její róby a vkus a píšou, co zase „vynesla“. To znamená voblíkla, akorát víc nóbl. To je fakt dekadence, tohleto.

   1. Je to možné, ze od začátku chape, ze je najatá figura a podepsal kontrakt. Možná jsem podlehla masirce o testosteronovem hrdém bijci a myslela si, ze nějaké vlastní ambice i měl a teď začíná chápat, ze skončily výběrem tapet v Lumbeho vile.
    Ale Vaše verze je asi pravděpodobnější.
    No o to roztomilejsi jsou scény z voleb, kdy novináři a umělci vítali příchod nového kašpara, s tím, ze po Zemanovi konečně přišel silný a oduševnělý hrdina.

    1. Zvláště jeho proslovy jsou vyhlášené, motýle hýbaly naší mediální scénou a retardovaní jedinci si to neustále opakují. A PePa zákon si plete se záchodem, postižení s pojištěním.
     A média mlčí, ticho jako v hrobě, ovšem Válek to je mistr přeřeků, občas řekne ono vybrané slovo na ženské přirození, jen už nevím s čím si to popletl.

  2. „Neříkám, že vztahy jsou idylické, stále si to ‚sedá‘. Určitě ale nejsou tak rozbuškové, jak článek naznačoval. Pan prezident je podle mě zároveň natolik výrazná osobnost, že nemá zapotřebí, aby se nechal zmítat nejrůznějšími vlivy,“ uzavřela Vohralíková.

   1. Je to figurka, dostane rozkaz, hlídá si jeho plnění, splní, je pochválen a povýšen. A vvo to tady gou. Hlavně neudělat chybu a nemyslet. To by se pak mohlo něco vymyslet a nelíbit se nadřízenému.
    Anebo, je to dokonalý rozvědčík a ve skutečnosti pracuje pro Gosudara. K tomu byl, ostatně, profesionálně připravován nejlepšími specialisty. A nyní jen dokonale plní svou roli poté, co úspěšně infiltroval nepřátelské prostředí a instituce (kapitalistického tábora), vytvořil agenturní síť a pracuje.
    Každý ať si vybere svou variantu.
    Mi se více pravděpodobnou zdá ta první.

 5. Fico právě dostal od Čaputové pověření k sestavení vlády – je ale časově ohraničené na 14 dní, což mi přijde celkem jako šibeniční termín.
  Netušíte někdo, jaká je obvyklá praxe? … registroval jsem, že na to echt Západě to někdy trvalo i podstathně déle.

  1. Zajímávé by bylo vědět, zda je to nějak podepřené Ústavou. Tipnul bych si, že tam sice nic nebude, ale určitě tam nebude institut odebírání pověření.
   Druhá otázka je, čím splní těch 14 dní, zda formálním souhlasem/podpisem nebo až odhlasováním důvěry vládě.

   1. Lepšolidé si odejmutí pověření už zdůvodní. Skládejte si informace do mozaiky:
    1. dle předvolebních průzkumů bylo PS těsně před SMER-SD
    2. dle „slepých exit poll“ vyhrálo PS
    3. bruselští jednohlasně vykřikují, že udělají maximu, aby Fico byl v opozici
    Až sem to je psychologická příprava občanů na variantu, kdy nebude vládnout vítěz voleb. Mají trošku těžší pozici než jsem čekal, protože Fico vyhrál v naprosté většině volebních okrsků a odstup od PS je cca 5% – to není ani málo ani moc. Ukazuje se, že snaha „přisypat“ hglasy PS pomocí neuvěřitelné masírky a nefér postupů (vlaky na SK) má své limity – tady si myslím, že výsledek neodpovídá očekávání.
    A následují další kroky:
    4. poprvé jsem registroval upozornění, že pověření k sestavení vlády je časově ohraničené. To veřejné zdůraznění, že Fico má jen 14 dní, je důležité, aby se mohlo říkat – šanci měl, ale je neschopný sestavit vládu. Nepřekvapilo by mě, kdyby někdo zasáhl v tom smyslu, že nějakým způsobem zabrání, resp. neumožní potenciálnímu koaličnímu partnerovi během těch 14 dnů vyjednávat.
    5. Čaputová jen tak mimochodem uvedla, že teď jde o to, kdo bude schopen sestavit funkční vládu – tohle je vytváření mediálního prostoru pro Šimečko.
    A poslední poznámka – dávám odkaz na mapu s barevně vyznačenými volebními okrsky – jeden obrázek vydá za tisíc slov. Většina si očividně přeje, aby Fico vládl, pokud díky „demokratickým“ manipulacím ho vládnout nenechají, pak mají bratia nakročeno k občanské válce.

    https://spravy.rtvs.sk/predcasne-parlamentne-volby-2023/

    1. To poveření asi končí druhým pověřením. Jinak já si matně vybavuji, že president Zeman si někoho zval na Hrad a dával mu další čas. Nikdy jsem ale neslyšel o časovém omezení již při pověřování. A Čaputová není tak chytrá, aby na to přišla sama. Zřejmě nějaké noty.
     To už jsem se tu ptal o volební noci, zda diktát pěti okresů zemi je ještě demokracie.
     Další věc je, že Čaputová nemá zájem na rozpuštění její současné vlády.

     1. Princezna? Tam noty jsou, to tak je. Někdo ji tam dostal, ten samý ji tam drží a říká, co má říkat. A kdy mlčet. Až tak jednoduché to umí být. A ona funguje a má „koryto“ a slávu nyní, i trafiku v budoucnosti. By se v ojroparlamentu vyjímala, s Danuší, no ni? Takové holky šikovné to jsou.
      Oboustranně výhodný deal. Až na zbývající obyvatele země.
      Kde by se dostala bez větru v zádech….., hádám, tak na odbor životního prostření na nějakém místním obecním úřadu.

    2. Pane Dvořák.
     Jak už bylo napsáno, bude záležet na
     Pellegrinovi,jestli se spojí s naději na lepší budoucnost s Ficem,nebo s okamžitou slávou v Bruselu a likvidací Slovenska se spojí s P S Šimečka.

     1. Kdybych to režíroval, tak bych se zaměřil znemožnit jednání s potenciální 3. stranou – aby Fico prostě nestihl ten limit 14 dnů.
      Jinak Vidlák správně poukázal, že Pellegrini má na výběr – nenávist Bruselských nebo nenávist spoluobčanů. Celkem jsem zvědav, jak to dopadne, protože se určitě posunou limity pro udržení moci bruselských.

   1. V právu existují tzv. „ústavní zvyklosti“, nicméně reálná ústava má jen dva body – kdo drží moc, ten vládne, ostatní se musí podřídit. Všechny ostatní právní ustanovení jsou jen taková nezávazná brožurka, jak by to mělo v ideálním případě vypadat.
    A moc na Slovensku drží USA prostřednictvím jejich ambasády. Fico drží moc,která vzešla od lidí, teď se hraje jen o to, zda ji bude moci použít.

 6. „Putinovo víťazstvo Fica na Slovensku má horšie dôsledky, ako sa zdá – CNN

  Skutočným problémom nie je ani to, že Ukrajina môže stratiť podporu dôležitého partnera. Ak sa Ficovi podarí zostaviť vládu, Slovensko by sa mohlo pridať k Maďarsku a systematicky blokovať protiruské sankcie a pomoc Ukrajine na úrovni Európskej únie. Doteraz sa Brusel ťažko vyrovnával s jedným Viktorom Orbánom, ale teraz budú dvaja.

  CNN poznamenáva, že ani to nie je koniec. K protiukrajinskej koalícii v EÚ sa môžu pridať aj ďalšie krajiny, v ktorých získavajú popularitu pravicové strany. V tejto súvislosti sa spomínajú najmä Poľsko, Francúzsko a Nemecko.

  Link: https://t.me/UkraineNow/40322

  1. Ano ano, my, západ, jsme vám naordinovali povinné poskytování pomoci UA až do zhroucení vašich ekonomik a totálního zadlužení na padesát generací dopředu, a vy se nám takhle oplácíte. Tak to tedy ne! I kdybychom vám měli toho Fica odkráglovat a navléct to na Čuka s Gekem či nešťastnou náhodu.

  2. Jinak v Polsku už se vaří téměř barevná revoluce. Ten s tím mocinky polsky znějícím jménem Donald Tusk se tam účastnil údajně největší polské protivládní demonstrace ever. Asi milion protestujících. Za čí asi tak peníze.

    1. Nevím, ale jedním z jejich hlavních požadavků bylo prosazování LGBT+. To mi jako typická kašubský politický program nepřijde.

 7. UJIMA SE ME HROZNE PODEZŘENI .TEN PUTLER DOSADIL DO EU KOMISE ZRADKYNSKE LEJNO,

  a to jen 7 hlasy neboť to lejno je prý kamarádka bývalé kancleřsky ,kde se jako ministryně už skweele osvědčila a rozbila celý Bundeswehr na náhradní díly a on ,který nás mel mel chránit je dnes na sračku a pomáhala ji dodnes joura tím,že se dala fotit se SERESEM a dosadit tím Miglancem z ANO,který navíc co je to nová formace SV a její program hodlá zasklít,bo má zas většinu.
  Nyní to samé udělá to lejno s námi a oblíbené EU a prý podle informací ruských špionu jejich AE nebude třeba navádět , aby státy z EU vystupovaly .Nyní totiž stačí jen počkat a z lejna toho slona EU už NIKDO bič neuplete ani ten mocnař ze strany PRO,který se vyšplhal na pódium na Wenzelplatzu,aby tam oznámil davu SV,který je známý po celém světě svými skoky na SPECK a narval se mu pod pódium ,že bude mocnarem strany PRO,kde její šef ztratil tah na branku a nedal si do svých bobkových listu plán národní záchrany
  PNZ potreb,bo prý se mu žije dobře s pilinami v hlavě.

  No nedali by jste ANNE Von KSH korunu,když píše takové kavciřske zvrácenosti.
  Já taky budu křičet SLAVA PNZ ať žije ideologie ANTINEOMARXISMU nové kontraelityzdejsich lidových komentatorů , nebo snad taky ne!?

 8. Jurij Podoljaka pise:
  Ako ohrozuje príchod Roberta Fica k moci na Slovensku Kyjev?

  Minulý víkend sa na Slovensku, v malej európskej krajine, konali predčasné parlamentné voľby, v ktorých zvíťazila „protivojnová strana“ Smer – sociálna demokracia Roberta Fica.

  Ten je v Európe otvorene označovaný za proruského a ďalšieho Orbána (vodcu antiglobalizačného Maďarska). A otvorene hovorí, že vojnu na Ukrajine vyprovokoval Kyjev a mala by sa urýchlene ukončiť (pozri video). A rozhodne by do nej Európa nemala pumpovať zbrane.

  Zdá sa, že sa niet čoho obávať. Nejaká maličkosť niekomu povie, čo má robiť. Ale v skutočnosti Slovensko vzhľadom na svoje veľké fabriky vyrábajúce veľkokalibrovú muníciu (vďaka Československu) nie je žiadna maličkosť. Je jedným z najdôležitejších dodávateľov zbraní pre Zelenského režim (a predovšetkým nedostatkovej munície).

  Dnes má Slovensko (vďaka aktivitám starého kabinetu ministrov) v pláne zvýšiť výrobu delostreleckých granátov nedostatkových kalibrov Ukrajiny (čo sú 120 mm, 122 mm, 152 mm a 155 mm) na 150 000 kusov ročne. A je zrejmé, že ak takéto objemy vypadnú, ovplyvní to bojovú účinnosť AFU tým najnegatívnejším spôsobom.

  A presne to sa môže stať, ak sa novým premiérom krajiny stane Robert Fico….. Na to však ešte musí zostaviť novú koaličnú vládu (pretože na jej vytvorenie nemá dostatok vlastných hlasov).

  Link: https://t.me/yurasumy/10775

 9. Zlé na tejto tzv. demokracii je, že kto je proti PS a liberálnej demokracii a má iný názor, je automaticky fašista, nacista, populista, dezolát …… ako vravela jej výsosť komediantka Vašáryová ….. smutné

  1. A EU vládne fon Leyno, která měla nácka dědečka. Vůbec celá EU vypadá, že si pohrobci někdejších profašistických rodinek včetně těch šlechtických vytvořili novou monarchii, která se navenek tváří děsně demokraticky a pokrokově. Uvnitř ale vládne to, co téměř vyhnala z Evropy Velká francouzská revoluce. Tedy klasická autokracie, jen se funkce nedědí tak okatě jako kdysi. A místo církve a jejích řádů dnes máme fanaticky oddané neziskovky tyjící z veřejných peněz (takže desátky jsou vlastně zpátky). Ono by se těch podobností s feudalismem říznutým totalitou našlo víc.

   https://www.algora.com/Algora_blog/2022/11/12/ursula-von-der-leyens-nazi-grandfather

   1. Tak Leynovou do EK asi musel někdo zvolit. Návrh dává mateřská země tedy SRN ( Merkelová), ale schválil ji europarlament.
    A poslance EP volí voliči. Takže když budou lidi volit vlastenecké a národovecké strany, tak se do EK žádná Leynova (a jí podobné ) nedostanou.
    A ta možnost nevolit Pospíšily, Niedermayery, Zdechovské, Šojdrové, Peksy, Charanzové , Vondry bude příští rok v červnu. Takže nezůstávat doma a alou k volbám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *