17 července, 2024

Hodnocení událostí na Ukrajině

Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2.

Vrátím se ke svému hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22., aktualizovaném zde 1. 6. 22. a 25. 11. 22 Nemám na tom hodnocení v podstatě co měnit, jen si dovolím po 14 měsících zase některé věci dodat a zdůraznit.

– Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.

TO JE NUTNÉ 3x PODTRHNOUT A VYTUČNIT, TO BY SI MĚLI UVĚDOMIT PŘEDEVŠÍM UKRAINCI.


Ukazuje se, že být dána tatáž příležitost Fialovi a jeho pětikolce hladce by Zelenského a jeho kliku trumfli. S rozzářenýma očima by posílali český kanonen futer do zákopů.

Fialova pětikolka v disciplíně „vtažení země do války“ exceluje. Nezkazit jim provokaci s raketou poslanou do JZD v Polsku 18. tohoto měsíce Binden, Černochová už by měla kyrys, shodila by sv. Václava z koně a za zpěvu husitského chorálu bychom v houfu táhli na Moskvu.

Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy“.

Jana Černochová
@jana_cernochova
Ministryně obrany ČR a poslankyně Parlamentu ČR za ODS.

Za to by ta pani měla odstoupit a být internována v nějakém dobře vypolstrovaném sanatoriu.

Česká vláda oproti většině jiných zastává ke konfliktu na Ukrajině prostor nenechávající ústupové cesty. Ničí základy české konkurenceschopnosti, tj. přístup k laciným zdrojům energie, což byl po dlouhá desetiletí základ pro prosperitu českého prostoru. Odmítnutí ruských surovin spolu s ovčím přístupem k naprosto šílené bruselské kvazi zelené politice nás zničí.

V bojovém zápalu se rozhodli vytáhnout i na Čínu. Připomíná to dětskou křižáckou výpravu z roku 1212. Bůh nás ochraňuj.

Kdokoli cokoli udělá, aby TIHLE vládci co nejrychleji zmizeli ze scény nejlépe do vězení, má mou úctu a podporu.


– Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.


Ochota střílet do vlastních nohou, aniž bychom vážněji poškodili protivníka, je naprosto udivující. Takový novodobý tanec sv. Víta.

Ukazuje se, že EU, chudáček, za to nemůže. Je mentálně nedostatečný, V centrále je paralýza, nevidí skrz zelený zákal, každý si do něj může podle chuti kopnout (útoky na nordstrýmy). BOŽE! Kam jsme to zase vlezli! Do čeho jsme to zase šlápli!

V EU si situaci leckteří státníci a velká masa lidí začínají uvědomovat, ale nevím nevím, jak uspějí proti vědeckému světovému názoru svazáků z centrály v Bruseli.


– Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.

Není co dodat. Snad jen, zbaví li nás Putin zeleného úúdělu, seženu pro něj čerstvé voňavé šeříky i v zimně v lednu.


– Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) je USA. Rozesrala dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničila konkurenceschopnost Evropy, což je jejich dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.


USA mají našlápnuto k mnohem grandióznějšímu vyvrcholení. V boji o dolar a udržení hegemonie není žádná cizí oběť dost velká a nevylučuje se ani rozpoutání jaderného armageddonu. Pak už nás problémy s ropou, plynem a pšenicí nebudou zajímat.


– Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Ani Mona Lisa se nesměje tak tajuplně. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska, laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu. Číňany s Rusy v zádech může těžko něco vážně ohrozit, mají široký prostor pro manévrování.

Není co dodat – jen že si Číňan toho prostoru k manévrování patřičně užívá, stává se patronem urovnání dlouholetých nepřátelství, tiše podkopává dolar – sloup moci USA.

Za sebe jen prohlašuji – nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, nefinancujte prodlužování, nezatahujte nás do ní. Zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit životy a penězi ze své peněženky.

Admirál

183 thoughts on “Hodnocení událostí na Ukrajině

 1. Budeme rukovat?

  To není tak snadné. Odvedence lze získat na základě dobrovolnosti anebo násilím.
  Dobrovolnost neválkychtivého obyvatelstva lze povzbudit propagandou. V nynější situaci by její účinek byl mizivý. Násilím lze, jak je osvědčeno, dosáhnout více. Jenže v uvažování je významná stránka ekonomická. Donucení musí být provázeno hrozbou silnější než riziko. Nynější systém nemá jiný zákonný donucovací prostředek než vězení. Které je výhodnější než vysoká pravděpodobnost přijít na frontě o život nebo skončit jako mrzák. Ani hrozba dlouholetým vězením nepomůže, protože je naděje, že vstup do války vyvolá pád vlády a anulaci rozsudků. Aniž bych předbíhal, neočekávám, že justice by překypovala horlivostí v odsuzování. Takhle to tedy nepůjde.

  Nejúčinnější možností jak zlomit nechuť nechat se poslat do mlýnku na maso, ponechám-li stranou nastolení brutální diktatury, které by ve zdejší nynější kultuře bylo velmi obtížné, je zatažení přímo do války s civilními ztrátami na našem území. Ale i toto je nejisté. Kromě toho by těmito důsledky, spolu s padlými v bojích byl vyvolán intenzívní odpor čím dál větší části obyvatelstva.
  To je základ pro další otázku ekonomickou. Bylo by toto výhodné pro členy nynější vlády a státního systému? Co by tím získali, co by ztratili? Odpověď je jasná. Nezískali by nic, ztratili by všechno. Nedrali se do nynějších pozic proto aby se měli mizerně. Místo toho aby si užívali príma života za peníze daňových poplatníků, dřepěli v krytech, obklopeni strážemi, báli by se o své životy, životy svých dětí, příbuzných….Jestliže by včas neodešli do exilu, aby válku řídili odtamtud. Ani to by v porovnáním jak se mají nyní, nebyla žádná hitparáda. Jestliže si tohle uvědomují, je v jejich zájmu se navzájem hlídat, aby nějaký magor, který se mezi nimi najde, jako všude, nezatáhl nás do války. V tomto, doufám, se nemýlím.

  Jenže, jsou oni určujícím činitelem? Nejsou. Největší nebezpečí hrozí, že do války budeme zataženi zvenčí. Něčí akcí, provokací. Vyvoláním účasti na základě článku 5. Severoatlantické smlouvy. Například „napadením“ Polska. Takových dějinných příkladů a záminek je hodně. Nejen „zabili jste mi strejčka“. I to by nynější vládnoucí měli vědět ve svém zájmu. Ideální situací pro ně je udržovat stav sice napnutý, sloužící obchodníkům se zbraněmi a jiným cizím zájmům, skrytým přímým a nepřímým chlebodárcům, ale nepřipustit stav otevřeně válečný s jeho důsledky. Jenže je velmi obtížné tento stav dlouhodobě udržovat nebo i stupňovat. Snažit se o to je jako se snažit o permanentní erekci se stupňujícím se vzrušením. Pak obvykle dochází k nevyhnutelnému….

  Jestliže nyní pozorujeme válečnou erekci, bylo by, velmi mírně řečeno nepříjemné, kdyby došlo k válečné ejakulaci.

  Osmnáctého dubna roku 2023, Schumacher

  1. Teď zrovna někde psali, že dnešní mladá generace mužského pohlaví má fyzičku jak ženy před třiceti léty. S takovým materiálem chcete jít do války! Vždyť se rozpadnou ještě než dorazí na frontu do zákopů!

   1. Až vám přijde povolávák, tak vězte, že je nezbytné rozvíjet procesy a nástroje sloužící k posilování bezpečnosti a ochrany obyvatelstva, přičemž bez aktivního zapojení občanů bezpečnost republiky nelze zajistit. ( Pavel Fisher blogy na Aktuálně cz )

    1. Z ekonomického, zdůrazňuji, nikoli principálně ideového, ale čistě ekonomického pohledu na transakční náklady se mi jako nejvýhodnější řešení jeví bezpodmínečná kapitulace, byť zostřená uznáváním opět jen dvou pohlaví, zákazem obcování se zmrzlým kuřetem byť i ve Svatovítské katedrále, obnoveným odběrem ruského plynu, ropy a jaderného paliva, zrušením dotací cyklostezek a údolních rozhleden, zákazu žárovek, vysavačů nad dva kilowatty, nucené elektrifikace automobilů, a naopak povinným vývozem automobilů Škoda a sýrů Madeta do Ruska.
     Ano, chápu. Bylo by to těžké. Ale až tak daleko bych v oněch těžkých chvílích bych po vyčerpávající cestě Aeroflotem do Moskvy, byl ochotný Putinovi ustoupit, vkládaje osud Českého národa do jeho rukou, spoléhaje na to, že je gentleman.

     1. A že v Rusku nejsou zdrogovaní černoši a senilní důchodci s kolty v kapse viz novinkySpletla si příjezdovou cestu, tak ji zastřelil. Američana obvinili z vraždy

      1. On byla ona? V Americe je možné lecos, když mají pohlaví na výběr…

       Byla by fotka dveří, skrze které vedla střelba? Prosklené? Celé? Vstupní?

     2. Zapomněl jste ještě na spoustu dalších příkoří. Například na to, že by se konečně dostavěly ty plánované bloky v Temelínu a rozjela výstavba dalších moderních jaderných elektráren. A to nemluvím o tom, že za onu plánovanou cenu by se místo F-35 nakoupilo asi tak desetkrát tolik nejnovějších Migů a Suchojů, které by dokonce i létaly a nebyly jen na okrasu.

      1. Byly by stejně na hovno jako to předražené US harampádí.
       Na strážní službu, například pro navedení zabloudivšího dopraváku, by stačilo pokračovat v Gripenech, nebo F18, F16, to jsou držáky.

       Když už F35, tak F35B

       1. Gripen je nejrozumnější řešení i z hlediska konstrukčního, chcete-li generačního, uživatelského, servisního, etc., nemluvě o finanční stránce věci.
        F 35 je průser…

        1. V nejrozumnějším řešení by měla být aspoň trocha rozumu. Na co potřebujeme Gripeny, nedejbože americký letecký šrot, když u nás ještě pořád funguje firma vyrábějící bojová letadla – Aero Vodochody. Nevím kdo ji vlastní, ale vyrábí u nás, jako např. německá Škoda, a její výrobky na 150% splňují potřeby „ochrany vzdušného prostoru“ nad Českou republikou. Zachrňovat krachující americký letecký průmysl snad vůbec nemáme zapotřebí, pokud samozřejmě Černochová a spol. z toho nemají nějaký ten dolárek.

 2. Příteli Godote,
  jak to je psáno v Písmě – „Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské.“ – Bible kralická, 1613, Mt. 5/3
  Podle toho to pak také vypadá, i jejich reakce a názory, a to i tady.
  Na internetu je dostatek materiálů včetně videí o návštěvách amerických parlamentních i vládních představitelů na Ukrajině, kteří slibovali podporu pro zahájení útoku na Doněckou i Luganskou oblast, i na Krym. Tohle je jeden z nich – Lindsey Graham and the Ghost of John McCain Speak to Ukrainian Troops – YouTube v roce 2016 za doprovodu tehdejšího prezidenta Petra Porošenka ve štábu pluku AZOV.
  Říkají tohle, vězte – Lindsey Graham – „Váš boj je náš boj. Rok 2017 bude rokem útoku. My všichni pojedeme zpět do Washingtonu a podpoříme akce proti Rusku. Dost bylo ruské agrese. Je čas, aby zaplatili vyšší cenu.“ John McCain: „Věřím, že vyhrajete. Jsem přesvědčený, že vyhrajete. A my uděláme vše pro to, abychom vám poskytli vše, co potřebujete k vítězství.“
  Když se zadají jména těch dvou výtečníků do vyhledávače na YouTube, naskočí skoro nekonečné množství videí o dalších a dalších návštěvách na Ukrajině a o organizování jejích státních a vojenských aktivit.
  Pravda, ten rok 2017 se „nějak nepodařil“, on ten západní podvod s Minskými dohodami sice vytvořil dostatečný prostor pro restauraci, podporu a modernizaci válečného arzenálu Ukrajiny, i pro výcvik vojáků, ale nešlo to tak rychle, jak si „peacemeakers“ představovali. Až konec února 2022.
  K tomu je dobré se seznámit s touto mezinárodní smlouvou ze dne 1.2.2022 v podobě „UJEDNÁNÍ MEZI MINISTERSTVEM OBRANY ČESKÉ REPUBLIKY A MINISTERSTVEM OBRANY UKRAJINY O SPOLUPRÁCI V OBLASTI POSKYTOVÁNÍ LÉČEBNÉ PÉČE RANĚNÉMU VOJENSKÉMU PERSONÁLU UKRAJINY“ č. 3/2022 Sbírky mezinárodních smluv 3/2022 Sb. m. s. Ujednání mezi Ministerstvem obrany České republiky a Ministerstvem obrany Ukrajiny o spolupráci v oblasti poskytování léčebné péče raněnému vojenskému personálu Ukrajiny (zakonyprolidi.cz)
  No, a pak je třeba zapřemýšlet, kde ten „raněný vojenský personál Ukrajiny, který jsme se smlouvou zavázali léčit zdarma včetně nákladů na převoz do ČR a transport zpět, včetně případných ostatků v našich zařízeních zemřelých ukrajinských vojáků a dalších osob, měl k těm zraněním přijít, když o zahájení SVO nebylo ještě ani slechu dechu, zato o ukrajinské ofenzívě vůči DLR a LLR bylo už rozhodnuto a jejich vojska stála „v jednom šiku“ připravena k úderu /nebo si fakt někdo myslí, že ruská rozvědka je parta ožralých mužiků a satelitní sledování je forma předpovědi počasí?/.
  A konečně je třeba si poslechnout jistého předsedu vlády ČR Fialu zde /jak se dívám, odkaz na video se mi nepodařilo vložit, tak jen co Fiala říká…/:
  „Česká republika se ještě před zahájením ruské agrese rozhodla darovat Ukrajině dělostřeleckou munici, po zahájení války…. .“
  Na co asi ta Ukrajina aktuálně potřebovala českou dělostřeleckou munici, když počátkem února 2022 se na území Ukrajiny /až na trvalé ukrajinské ostřelování Doněcka a zabíjení civilistů tam/ neválčilo?
  Ale já vím, myšlení je bolestivé. Snadnější je nechat se krmit propagandou.
  A pak ty vyblitky ještě publikovat, jako zde někteří /nebudu jmenovat, aby se necítili dotčeni ve své jistě – jak jsou přesvědčeni – genialitě/.

 3. Zdejší antagonistické hlasy dělí nejméně generace. Chcimíry vzhledem k věku již nikdo do maskáčů nenavleče, u převážné většiny oponentů si tím nejsem jistý. Jak vidíme na současné ukrajině občan se stává hoden účasti v souboji velmocí už po třítýdenním výcviku a Řepka ani Černochová za sebe neručí.
  Za časů soudruhů zvlášť uvědomělí jedinci vytvářeli v kasárnách nástěnky s tématy posilujícími bojového ducha cvičících vojsk. Nemám ani z doslechu informace, že by funkce nástěnkáře v dnešním vojsku byla zachována, ale nemohu se zbavit dojmu, že se zde někteří diskutující o tuto hodlají ucházet.

  1. Kdyby se těmto gaučovým adeptům nástěnkářství nějak povedlo překonat strach a dostat se na frontu-samozřejmě na tu správnou stranu, tak tam by jim velitel Zálužný ty nástěnky rychle vytloukl z hlavy. Neboť k čemu kanonenfutrovi nástěnka?

   1. Zvláštní, společenský způsob záporné zpětné vazby, která dává systém do normálu – zamezuje kmitání.
    Je docela zajímavé když fyzika a sociologie spolu souzní.

 4. V SSA prý mají schvalovat zákon, jehož jedním z obsahů je to, že chlapci , kteří se sebeidentifikují jako dívky, se nesmějí účastnit dívčích sportovních soutěží. A že Biden je připraven takový zákon vetovat.
  To jsou starosti, že ?

  1. Nevidím v tom potíž, jestliže dívky narodivší se jako dívky nebudou mít povinnost se takových sportovních soutěží účastnit. A protože takových je drtivá většina, bude problém. A protože ony soutěže jsou propojeny z byznysem, bude velký problém. Který oním byznysem bude řešen, protože peníze jsou až na prvním místě.

    1. BYSTE SE NEDIVILA, Něco jiného je soupeřit s klukem a něco jiého s holkoklukem či klukoholku, za holku převlečeným. To jde pak všechna tolerance stranou.

     1. Už to mohly kolikrát použít, třeba v atletice v Riu, když tam vyhrál chlap Semenay, kterému se pod trikotem rýsoval mikropenis a nic. Nechaly si vzít šanci. Nebo v plavání, když v Americe soutěži ta Lia nebo MS v dráhove cyklistice, zvítězil přeoperovaný chlap a nic. Takhle když budou soutěžit kluci s holkama od mala, holky se na to vybodnou a do špice se dostanou jen kluci a budou kategorie muži a jako ženy se citici muži a ženský vrcholový sport to zabije.

 5. Nemám na tom hodnocení v podstatě co měnit

  Ano, máte pravdu admirále, stačil ten úplně první a všichni jsme si mohli dát úlevně oraz odo pokračování.

 6. K tomu oblíbenému heslu „Rusko – agresor“ si dovolím napsat drobné podobenství. Různé chuligánské skupiny se baví takto: Jejich členem je ubožáček – chcípáček.
  Ten se vrhne na počestného občana a drze ho začne obtěžovat. Když se občan ohradí, vynoří se zpoza rohu parta bouchačů, občana zmlátí a okradou pod záminkou, že brání ubožáčka – chcípáčka. Pointou je, že počestní občané se obvykle přidají na stranu chuligánů, protože ubožáčkům – chcípáčkům se opravdu ubližovat nemá.

   1. Je to neuvěřitelné, ale aspoň dvakrát jsem to zažil na vlastní … držku.
    Podruhé jsem chcípáčka poslal hned nekompromisně k zemi – a bouchači se otočili a dělali, jako že tam vůbec nejsou.
    Možná že tohle je řešení. Ale stalo se to před půl stoletím, tam nevím.

  1. Ovšem, kdo v téhle potyčce je původní chcípáček…
   Co ruští proruští oligarchové v Doněcku a Luhansku po divoké privatizaci po rozpadu Sovětského svazu? A naproti nim ukrajinští oligarchové. Jejich ochranky jako jádra soukromých armád. Kondenzační jádra vzniku soukromých států Doněcka a Luhanska, vnitřně dále dělených mezi místní satrapy. Proti tomu ostatní Ukrajina jako Západem podporovaný oligarchiát.
   Jako v Neffově Tmě, a Kovanicově Blackoutu.
   Abychom se neocitli v téže situaci….

 7. Ono se to dá říct velice stručně. Ukrajinská, stejně jako česká „věrchuška“ považuje občany za svůj soukromý majetek, se kterým může libovolně zacházet.

 8. Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.

  Dovolte citaci. Vážně Vám nevadí psát naprosté nesmysly, které jsou prostě v rozporu s realitou? Vůbec Vás netrápí a nenutí trochu o světě přemýšlet, že dnes je energie podstatně levnější než PŘED válkou? Ten kolaps průmyslu se přeci rovněž neděje, stačí se podívat na statistiky. Nezaměstnanost rekordně nízká. Inflace v EU jasně již klesá. Evropské akcie mnohde na rekordních hodnotách.

  Trochu musíte přemýšlet, pokud toužíte světu porozumět, nejde právě opakovat rok to samé a nereagovat na měnící se situaci.

  1. O těch cenách energií – až se to projeví na účtech, dobře.

   Až nebudeme platit za energie nejvíc v Evropě k reálnému výdělku, dobře.

   Samozřejmě že ceny nám podstatně zvedl také zelený úúděl, ale to je jiná kapitolka.

   Před válkou byli už ceny 2x vyšší, než 2roky před válkou. to konkurenceschopnosti rozhodně pomohlo.

   Já bych se být Vámi snažil porozumět. Ceny energií pro nás a náš průmysl i na výši před 24. byly likvidační. Zelený úúděl a nesmyslná střelba do vlastních nohou sankcemi se vzaly za ruce…

   1. Postupně se to projeví, bohužel společnosti se samozřejmě snaží podojit své odběratele, jak to jde (ale konkrétně u nás již vidíte, že třeba na plynu nově EON je třetinu pod vládním stropem, situace se tedy prokazatelně výrazně zlepšuje).

    Máte právě pravdu, že ceny začaly stoupat již před válkou. Nicméně teze Vašeho článku byla „kvůli válce Evropa ztrácí konkurenceschopnosti“. Já se jen ptám, jak je to možné, když samotné energie jsou dnes levnější než před válkou. Z toho mně logicky plyne, že jsou ve hře jiné, důležitější faktory.

    Já myslím, ideové spory stranou, že dopad války je prostě ve výsledku poměrně malý. Neustálá volání, jak nás stojí stát na straně Ukrajiny prostě nemají oporu v datech (jak konkrétně si pomohlo Maďarsko svým postojem na druhé straně? Mají se tam snad lidé díky tomu lépe něž u nás?) – výdaje jsou zanedbatelné.

    Proč prostě neřeší alternativa opravdové problémy, kam mizí „naše“ peníze? Proč je to pořád o nějakém nadávání na Ukrajinu, která je finančně opravdu vcelku nezajímavá?

    Proč nevoláte po řešení reálných problémů? Zvětšující se nerovnosti, zdanění dividend, chybějící příjmová progrese v ČR? Nesmyslný tunel Babiš-Fiala, kdy se zvedli platy nejbohatším lidem a státní kasu to stojí přes sto miliard? Je toho tolik, co je špatně, spousta věcí by se dala i dělat, ale Vy pořád jen „chcimír“. Nepodstatné, primárně ideový spor. Tam naše bohatství opravdu nemizí.

    1. Tak to není tak složité.
     Když poslouchate válečnou rétoriku západních lídrů, NATO, te naši valecne soudružky,Fialy, polské vlády etc . a vite, ze dochází Ukrajinci, není reálný náznak ukončení konfliktu, tedy dospejete k názoru, ze se blíží doba, kdy budeme rukovat.
     A tak si uvědomíte, ze zachování míru je to absolutně nejpodstatnější.

    2. „Proč nevoláte po řešení reálných problémů? Zvětšující se nerovnosti, zdanění dividend, chybějící příjmová progrese v ČR? “

     PŘESNÉ!
     To je hlavní důvod, proč chybí peníze v rozpočtu. Začal to hlavně ten blbec Topolánek se svým „batohem“. Odvod zisků do zahraničí jsme ale slušně zregulovaný neměli nikdy, počínaje od Klause

  2. Pozorovatel :18 dubna, 2023 (13:05)

   Zkuste nám říci v jakém oboru- odvětví pracujete, že máte přehled jak je na tom průmysl. Sice ještě průmysl nekolabuje, nicméně některé segmenty jdou dolů. Firmy navázané na Německo mají méně zakázek, někdy jen vyrábí některé komponenty ( kdy dosud vyráběli celé výrobky včetně třeba povrchové úpravy) a zbytek si němci kompletují sami. Ty pády firem nás teprve čekají.

   1. Pozorovatel – duševní titán, ex offo demolice, reprodukce „předem dodaných not“ , popřípadě jinak zabalené „názory, dojmy a postoje“ Novinek, Seznamu, Forum24, Altuálně, a mnoha dalších, renomovaných zpravodajských titulů …

 9. „Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena. “

  Píše autor o Rusku. Je zvláštní, že ho nenapadlo, že totéž platí v mnohem větší míře pro Ukrajinu.

  Co si asi myslí, že Ukrajinci měli dělat 24. ráno?? Některé malé, nebo slabé země se agresi vzdaly bez boje, třeba Dánsko 1940, Nebo ČSR.
  Ukrajina se tak slabá necítila . A bojuje i po roce.

  1. Omyl, druhý Petře.
   Ukrajina začala proti Rusku bojovat hned po majdanu v bláhovém domnění, že medvěd z brlohu nevyleze. Vylezl právě toho vámi zmíněného 24.2. a ráno už mohli Ukrajinci jen čumět a pokračovat podle amerických befelů.
   Vzhledem k tomu, kolik mladých a viditelně bojeschopných banderovců potkávám denně v našem statutárním městysi, to s tím jejich bojovým nadšením není nijak valné, ostatně i metody povolávání jedinců přímo na Ukrajině tomu nenasvědčují.
   Spíš to vidím na metodu „zachraň se kdo můžeš“.

   1. No, leda byste tvrdil, že za Ukrajince se převlíkli nějací Zápaďáci, či Marťané, tak je zřejmé, že U. vzdoruje víc než rok arnádě „medvěda“. 🙂 docela zdatně i s těmi, kteří zbyli

    O nadšení nebyla řeč. Mám dojem, že ani mladí Rusové velké nadšení po částečné mobilizaci nejevili, že? Akorát je dnes nevidíte ve vašem městysi, jsou totiž v Kazachstánu, Gruzii, Turecku.

    Ty řeči o befélech jsou pod vaši úroveň, Godote. Jak víte tak Zelenského chtěli expatriovat hned 24. v noci. Spíš se oddejte studiu nerovných konfliktů 20. století. Třeba Řecko proti Itálii 1940-1, než těmhle teoriím spiknutí pro prosťáčky.

    Mimochodem, vlk má zajímavý překlad z For, Affairs, dnes, nebo včera

    1. Spiknutí?
     Nu, paní Nulandová se vyjádřila zcela jasně, o pěti miliardách i o fuck off EU.
     Ukrajinci se stali klackem v rukou USA proti Rusku, a klacek se prostě občas otluče, s tím je třeba počítat. Kdo ví, zda se i nezlomí….?
     Ne, mladí Rusové jistě také nejsou nadšeni, to máte recht. Ale myslíte, že Gruzínci, Kazaši či Turci jim platí ty prázdniny u nich? Nic o tom nevím, pokud o tom víte vy, poučte mě.

     Na Vlka mě nemusíte navádět, znám ho osobně třicet let, a sleduji jeho blog denně. Vámi zmíněný článek ovšem Vlk také komentuje – četl jste ten jeho kometář a to co v samotném článku zdůrazňuje? Spíš to potvrzuje můj postoj, než ten váš. Například slova o „zachování demokracie na Ukrajině“ v článku mi znějí jako ironie – ona tam někdy nějaká demokracie byla? I před vaším 24.2. a dokonce i před majdanem to byl stát v naprostém rozvratu, který opouštěly miliony lidí, válečný konflikt tento trend nevyvolal, jen zesílil/umocnil.

     Děkuji za vaše doporučení, co mám studovat, takové rádoby „profesorské manýry“ mi přijdou legrační. Studovat historii bývá poučné, problémem je ty znalosti aplikovat na současné poměry. Proč? Protože jsme prakticky bez relevantních informací, neb se nám dostává pouze nadbytek válečné propagandy, a to z obou stran konfliktu. U nás samozřejmě především té „naší“ západní, ruská nám tak vnucována není.
     Osobně vnímám „informace“ z obou stran s velkou zdrženlivostí, a pozoruji-li své okolí, pak musím konstatovat, že počet Ukrajinců u nás už dávno překročil rozumné číslo, a navíc se mnohdy chovají jako hovada – veřejně je od nás známá jen jejich „bandera party“. Ovšem například při svých nočních oslavách jejich velikonoc o uplynulém víkendu zcela a bezohledně na několik hodin zatarasili (jistě ne zcela střízliví) Bezručovu ulici (žiji v těsném sousedství) v centru města a zkomplikovali tak život zdejším rezidentům. Jejich bezohlednost jistě příliš sympatií nevyvolává, k tomu žádnou propagandu nepotřebuji, to vnímám vlastníma očima. Prostě jsou takoví – fašisté.
     „Všechno má své meze,“ řekl jednoroční dobrovolník dvojsmyslně.

     1. Takže jsme si vyjasnili, že řeč nebyla o žádném nadšení. A myslím, že nebudete mít ani problém uznat, že to co si myslíme o fašismu, WW2 atd. se zakládá na pojmu (či představě) tzv. „spravedlivé války“.

    2. Trochu vám unikl třeba výrok Merkelové, že minské smlouvy byly jen zastírací manévr k vyzbrojení Ukraruiny, která byla korumpována prostřednictvím rodinného příslušníka současné vládnoucí us kliky! Uniklo Vám toho vůbec hodně. Třeba jak ta ruská „agrese“ podivně začala. A kdyby nezačala na Ukraruině, začala by o rok později asi už na ruském území. Západní žoldáci se po Mariopolu pohybovali již v roce 2014 a Porošenka chránil Blackwater. Asi před popravou, ke které mělo dojít za zabití 220 lidí majsijské letecké společnosti.
     Rusové měli mobilizaci částečnou, na rozdíl od Ukr.. Ta posílá jen statistická čísla do mlýnku na maso.
     Lednová čísla ukr. armády podle MOSADu( to je izraelská výzvědná služba): 170k mrtvých, 80k zmrzačených a několik tisíc nezvěstných. Mnohdy nechávají raněné na bojišti.

     „No, leda byste tvrdil, že za Ukrajince se převlíkli nějací Zápaďáci, či Marťané“ – tohle zní jako výrok Marťana, co se ožrán us naftou , propadl skrz nějakou časoprostorovou podivnou anomálii do současné smutné reality. Když už se vlastně ani Západ nějakou dobu netají s tím, že NATO válčí přes Ukraruinu s RF….

   2. Ad:Godot
    „Ukrajina začala proti Rusku bojovat hned po majdanu“

    Konkretne ktore uzemie Ruska obsadila? Nieco mi vtedy uslo?

  2. Jistě, Ukrajina platí za to, že staví svoji státnost na nacisticko-nacionalistické ideologii a že od roku 2014 zabíjela na Donbase své ruskojazyčné obyvatele.

   (Jak dnes již víme od Hollanda a Merkelové, za podpory států EU/NATO)

   1. Nenávist vůči „moskalům“ má hlubší kořeny než ty z r.2014. Reinkarnaci nacismu v ukrajinském politickém a společenském životě mají na svědomí navrátivší se váleční emigranti, či jejich potomci od R.1991 … Navíc demografická různorodost, plus další vlivy, především zahraniční …

    1. Jsem jela v roce 1975 vlakem Družba Kyjev Moskva Leningrad a v Kyjevě nám ruská průvodkyně povídala, že mají problémy s Ukrajincema.

    2. Kdysi, možná tak někdy vloni v létě, se na AK objevily ofocené dokumenty amerických plánů někdy z konce 40. let na rozbití SSSR přes Ukrajinu, a to právě prostřednictvím přiživování ukrajinského naci(onali)smu.

     1. Však taky už tenkrát Ukrajinci vítali Hitlerova vojska a až potom, kdy se k nim chovali Němci velmi krutě, s oblibou třeba nahnali obyvatele vesnice do jedné stodoly a pak ji zamkli a zapálili, tak teprve trochu otočili. Ale hned po válce zase.

 10. Ak vezmeme do úvahy čerstvé západné dodávky hlavných typov zbraní, do 30. apríla tohto roku bude ukrajinská armáda vyzerať takto:

  — bojové tanky (Leopard 2, Challenger 2), celkovo a v najlepšom prípade asi 50 kusov;

  — zvyšok tankov sovietskych typov — približne 400-500 kusov;

  — samohybné delostrelecké systémy rôznych typov západných modelov asi 70 jednotiek;

  — zvyšok samohybných delostreleckých systémov rôznych typov sovietskych modelov — asi 300 kusov;

  — bojové vozidlá pechoty a obrnené transportéry západnej výroby — 150 — 200 kusov;

  — bojové vozidlá pechoty a obrnené transportéry sovietskeho typu — približne 500 kusov;

  — kanónové delostrelectvo kalibru nad 100 mm západnej výroby — asi 150 kusov;

  — kanónové delostrelectvo kalibru nad 100 mm sovietskej výroby — približne 400 kusov;

  — MLRS západných modelov asi 50 kusov;

  — MLRS sovietskych modelov — približne 200 kusov;

  — bojové lietadlá (Mig29 — západné dodávky) asi 20 kusov;

  — bojové lietadlá spolu asi 50 kusov.

  Nezaručujeme absolútnu presnosť týchto údajov. To nikto, kto sa takýmito hodnoteniami zaoberá, nemôže zaručiť. Tento obraz však považujeme za blízky realite.

  Môže tzv. „ukrajinská armáda“ uskutočniť so všetkým tým železným „zoo“ pokus o strategickú protiofenzívu s rozhodujúcimi cieľmi? Samozrejme, snažiť sa môžu, sprostí sú na to dosť. Aj záľuba v avantúrach u hlavného kyjevského odkundesa, ktorý týmto záležitostiam rozumie ako prasa pomarančom.

  1. Podstatné budou počty munice a servis hlavně západních zbraní a kvantitativní vyškolení nového personálu za starý. Na kvalitativní nebudou mít čas. Rostou prý počty příslušníků NATO, např. Francouzů ve stálé službě, Poláci jak známo už tam byli. Pobavilo mě us prohlášení „PMC Wagner“za teroristickou organizaci. Aneb terorista křičí chyťte teroristu. Klasika, jsou „hegemonovi“ hodně trnem v „Achilově patě“.
   Pokud munice bude chodit přes Polsko, může se konflikt rozšířit. Třeba o Bělorusko….doufám, že Poláci válečně nezblbnou úplně.
   Údajně se chystá ukr. protiofenzíva na získání Bachmutu zpět. Na pozadí je prý 80k uskupení, které má munici – info z „Aktuálních konfliktů“.

   1. Rusko: Bereme na vědomí vaše oficiální prohlášení, že vaši vojáci se bojů na Ukrajině neúčastní. Proto stran tohoto neočkáváme žádné oficiální dotazy či požadavky z vaší strany.

 11. Onanyme, máte drobné mezery ve vzdělání. Británii tenkrát vedla stejná parta, jako dnes vede Británii i EU.
  Boj proti Rusku, pokud možno cizím masem a za cizí prachy.
  Mimochodem, tenkrát se i Poláci připravovali na útok na východ po boku Wehrmachtu. Jako dnes.

 12. Teda, já se tiše divím, že na ty trolící zmrdy vůbec reagujete. Když už to tu nikdo nepromazává, tak je aspoň nechte vyvřeskovávat bez reakce.

  1. Já už to asi vzdávám. Opakujeme to tu někteří pořád, ale jak je vidět, i když sem přispívají inteligentní lidé, prostě chtějí být za blbce ve smyslu Werichova citátu.

 13. OT – opožděné zdravotně – technické hlášní:

  Předevčírem jsem – po dohodě s mým alter ego „Jáchymem“ otiskl v rodné intrnetové hospůdce „Noře“ toto prohlášení. A zapomněl ho zkopírovat zde na Vidlákovo Litterate.
  Přestože zde čte mnohonásobně víc přátel (i nepřátel, pochopitelně ).
  ————————————————————

  Přátelé,
  jen velmi stručně:

  Srdečně dodatečně děkuji všem, kteří mne v době dlouhé hospitalizace podporovali a fandili.
  Včera mě PO MĚSÍCI propustili ze špitálu, takže jsem zatím doma.

  Poslních víe než třicet dní jsem nečetl jediný řádek z novin či internetu (ani maily ne), nesledoval televizi ani rozhlas.
  Neměl jsem přístup ani do Nory, ani na Litterate.
  Jediným spojením se zbytkem světa byly Ládikovy SMSky, do kterých kopíroval některé povzbuzující vzkazy. A rozhovory s ním .
  Takže jsem jakžtakž stačil až dneska prolétnout, co se v Noře dělo a jak jste na mne mysleli.
  Dík!
  ———————–
  K případným otázkám ohledně zdravotního stavu – bylo by to na dost dlouhé psaní, na které nemám momentálně chuť ani sílu.

  Ještě jednou dík.
  Nebudu zde číst každodenně. Zatím spím MINIMÁLNĚ šestnáct hodin denně, zbývající čas poslouchám uklidňující muziku – a hlavně se starám o vyměšování a občasné jídlo, abych měl co vyměšovat. Prostě – žiji bohatým vnitřním životem :-).

  1. Jsem moc ráda, že jste se ozval a že již jste doma. Teď už to bude lepší a lepší. Těším se na Vaše komentáře, chybíte tu. Samozřejmě až Vám to Vaše kondice dovolí.

  2. Hlavně se vyhýbej ukrajinskému obilí, ať se ti nepřitíží. A spi! Ve spánku regeneruješ. Píší to každé hodinky.

  3. Zdravím a virtuálně mávám na uvítanou!
   Třeba Vás zaujme, že litterate.cz má mladšího bráchu, literární kovárnu (pozor! našeptávač Vám bude vnucovat kavárnu, nedejte se zmást!) a ví o nás jak strejda gůgl, tak i jeho alternativa DuckDuckGo. Není nás tam moc, ale třeba se Vám tam bude líbit.

   Ať se daří!

  4. Ráda Vás vidím, milý Asfaltový holube 🙂
   Využijte toho, že jste měl měsíční detox od zpráva a nechte si vyprávět pohádku, že v době Vašeho pobytu v nemocnici Fiala se svou snoubenkou Černochovou utekli pěstovat mladou lásku na Taiwan, slepice po ukrajinském obilí snáší po dvou vejcích za 3,50, a ukázalo se z tajných dokumentů FBI a CIA, že Zelenský je nevlastní bratr Putina a v čínské loterii pražská ZOO získala pandu.
   Ještě jednou zdravím!

  5. Srůstej. Konzultuj s felčary vhodnost užívání Glutaminu a dalších základních aminokyselin. Pro regeneraci.
   Psal jsem to tu, nevím, jestli se to k Tobě dostalo.

  1. Už viditelně neví, z které do které. Nikdy to nebyl žádný ajnštajn, ba ani cvajštajn, ale poslední dobou je to fakt pod psa. Jak říká kamarád Ruda – v tomto světle i hovna přestávají smrdět.

  1. Od Lisabonu po Ural. Zbytek bude čínský.
   Prozatím. Pak bude Velká válka mezi Čínou a Indií, jenže je ještě pod obzorem.

  1. Obávám se, že nikdo nebude mít zájem.
   Dám lepší nabídku – přihodím Zelenskému „sto litrů“, pokud si je vezme k sobě.
   Podmínka: „nafurt“, případně „na frontu“.
   L.

   1. A přihodil bych ještě anonymy. Ať jdou bojovat za Ukrajinu do zákopů, místo mávání ukr. vlajkami na Václaváku.

    1. Ještě chybí Generální Admirál Novotný, Kolářovic klan, Evropský Janda, Moravec, a přibalil bych i Haška…

  1. Hele, nežvaň – hubou tady mlátíš za ukronácky furt, tak se konečně seber, a ukaž Rusovi na bojišti osobně, co jsi za bestii … Tak šup šup…

 14. Rozdíl je v tom, že pod Ruskem se dá přinejmenším komfortně přežít. O tamních poměrech v porovnání s ukrajinskými vypovídá míra ještě předválečné emigrace. Například kolik Rusů zde pracovalo na stavbách? A jinde v západní Evropě? Kolik Ukrajinců v Rusku? Kolik Rusů, občanů Ruské Federace na Ukrajině? Proč většina obyvatel Krymu v referendu hlasovala pro připojení k Rusku, tak drtivě, že Západ prohlásil referendum za nelegitimní a odmítl tam vyslat pozorovatele proto aby výsledek mohl „neuznat“. Ostatně, na rozdíl například od Česka, Rusko je suverén a proto nepotřebuje aby bylo uznáno. Suverén prostě je. A dá se v něm žít, jak ukazuje „hlasování nohama“. Třebaže to pro leckoho není až taková hitparáda. Tak jako jinde na světě.

 15. Jestliže ve zdejším malém prostoru dojde k významným změnám, budou podmíněny změnami v okolním velkém prostoru. Tak jak tomu bylo vždy.

 16. Netahejte mě do války USA – Rusko na Ukrajině.

  Je v odpovědnosti Ukrajnců, že nechali popřevratové elity je do takové války zatáhnout.

  Nám do toho NIC.

    1. To je tak, když potrefený husák potvrdí i písemně, že byl skutečně potrefen 😀
     Ještě zakejhej, husáku!

     1. Neurážejte bývalého prezidenta – byl to inteligentní jedinec – srovnávání s tímto morálně-mentálním mrzákem, takovou poháru si nezaslouží … Anonymní špína je vlastní kategorie idiota …

   1. To je dobrá otázka, co že jako tenkrát udělali češi.
    A co bys udělal ty?
    Jo a kdy tedy hodláš něco konkrétního dělat kromě žvanění a konečně vyrazit do zákopů bojovat proti té ruské hordě?
    Řeší se tam přece tvůj problém, jelikož nejseš chcimír a mír v těchto končinách je ti proti srsti, že ano.

  1. Z formálního pohledu pohledu ano.
   Zvolili ve „svobodných“ volbách.
   Sice byl Majdan, ale z pohledu Západu, jím zorganizovaného a živeného, byl součástí demokratizačního procesu sdílejícího západní hodnoty a směřujícího Ukrajinu do EU a NATO.
   Jenže….ano.

 17. To se dost pletete. Dlužíme Američanům, bez jejichž pomoci bychom v lepším případě skončili na Sibiři. Dlužíme Rusům, kterých při osvobozování naší vlasti padlo mnohonásobně více, než nás.
  Ale není Rus jako Rus, tak jako není Eisenhower Bushem. Nebo Putin Stalinem.

  Neboli válka na Ukrajině se nás dotýká bytostně. Je třeba otevřít oči, neb doba temna je dnes horší, než ona Jiráskova.

  1. Dlužíme Američanům, bez jejichž pomoci bychom v lepším případě skončili na Sibiři.

   Šlo by tohle rozvést?

   1. jozka napsal:18 dubna, 2023 (10:38) Šlo by tohle rozvést?

    Jsem zvědav, jestli v tom „rozvedení“ bude uvedeno kolik prvorepublikového zlata mají Američani.

   2. Šlo přeci o materiální pomoc:
    https://ru.usembassy.gov/world-war-ii-allies-u-s-lend-lease-to-the-soviet-union-1941-1945/
    a pak pochopitelně otevření 2. fronty.

    On totiž Hitler mohl válku i vyhrát. Procházel Evropou jak nůž máslem a Rusko dostal díky překvapení a Stalinově hlouposti do téměř katastrofální situace. Americká pomoc byla podstatná a Rusům umožnila za cenu nesmírných obětí situaci zázračně obrátit (pochybuji, že by toho byl schopen jiný evropský národ).

    Gen. Eisenhower v předvečer vylodění v Normandii se svými vojáky setkal osobně. Byl to zkušený vojevůdce a jistě věděl, že ztráty budou značné. Přestože byli za vodou. A mohli za vodou i zůstat.

    1. Nevíte jak to skončilo s potopenou lodí Port Nicholson, na které jsou prý zlato, platina a taky diamanty , v hodnotě několika miliard USD ?
     Šlo o jednu část z plateb , kterými vyhlazovací válkou zmítaný SSSR hradil Lend and Lease program.

     Často se zamlčuje i událost obdobná okupaci části Polska – Sovětským Svazem. A sice společná (spojenecká) invaze a okupace SSSR a Anglie – neutrálního Iránu. Kdy takto získaný tkzv. Perský koridor sloužil také coby významná zásobovací trasa programu Lend and Lease.
     https://en.wikipedia.org/wiki/Anglo-Soviet_invasion_of_Iran

    2. No, tomu, jestli by Soveti prezili bez pomoci se venuje dost historiku. Vysledek rozhodne tak jednoznacny neni. Naopak, co se tyce druhe fronty, tam uz pochyby celekm nejsou. Na vysledek az takovy vliv nemela. Zkuste to znovu a lepe.

     1. Ono by to chtělo začít si uvědomovat situaci současnou – nejste učitel a já nejsem váš žák.
      Ztěžují-li předsudky před soudy vhled do přítomnosti, oč horší jest to při pohledu do minulosti.

      1. Ani zak byt nemuzete , zatim vam chybi podstatny informace.
       Jako obvykle to nehrazujete delsim poucovanim z pochybnych ucebnic a jeste horsich ucitelu..

  2. Správně by to mělo být takto:

   Dlužíme Rusům, kterých při osvobozování naší vlasti padlo mnohonásobně více, než nás, bez jejichž pomoci bychom v lepším případě skončili na Sibiři
   Ale není Rus jako Rus, tak jako není Eisenhower Bushem. Nebo Putin Stalinem.

   Neboli válka na Ukrajině se nás dotýká bytostně. Je třeba otevřít oči, neb doba temna je dnes horší, než ona Jiráskova.

 18. Nic co bychom už dlouho nevěděli, někteří i než to bylo obecným tématem, viz úvahy z verpánku u starého kocoura. Ovšem na druhou stranu, je to politika většinové vlády mající oporu ve vetšině voličů.
  Otázka zda skutečným mým nepřítelem je vláda anebo většina mých spoluobčanů.
  Chápu, že pro někoho je nepříjemné, že je středověk. Jenže ten je všude kolem. To nezmění výměna panovníka ani místní vzpoura.

  1. vojín Kefalín, a čo je to taká večšina? 30% voličů kteří došli k urnám jim to hodilo a to tak že každá pětina skřípala zuby nad 4/5 pětispolku, milion propadlých hlasů, 40% voličů ani k urnám nedošlo, tedy valná část z nich vládnoucí partaje nepodporuje. mě to vychází že vaše většina je maximálně 15-20% těch co mají právo volit. oni tou zbývající většinou pohrdají a mnohdy i nenávidí. mě to jako dobrý příklad demokracie neštymuje

 19. Vratil som sa z UA – nazraty po dekel, pac Pascha.

  Zopar poznatkov z aktualnych realii.

  Posun v mysleni ludi je hmatatelny. Sice orkovia su stale orkovia, moskali a pod. ale vykukuje uz jasne narativ – takto to uz proste nejde dalej, pac cela jedna UA generacia pojde – ak uz nesla – do zadele.
  Pacani povyliezali z dier – ale nik mi neracil povedat ani pri pive, vocogou. Sem tam sa pospekuluje, kamze to zmizli ti dvaja z vojenkomu, co lovili dusicky.

  A po kratkej a nie velmi hlasnej spekulacii o zmiznutych nastalo srkanie piva, a dlhe ticho. Vyslovene – co mesiac, to ina UA. Potom niekto povie, ze ma kamosa, co chrustal bagetu so sunkou na hranicnom prechode a poliaci ho nepustili kvoli poruseniu dovozu tepelne nespracovanych vyrobkov do PL a vratili so zapisom nazad na UA.

  Poliaci utiahli skrutky. Aleze fest. Aj v UA radijkach fici infoska o tom, ze v EU sojuze konci grace period pre kadeco fselico z UA a teda aj autiaky budu musiet mat STK a poistky.
  V prihranicnej zone poliaci vysli z kanclov colnych sprav a zacinaju double control UA vozidiel na cestach.

  No a na hranicnych prechodoch mi to pripomina casy, ked som v minulom storoci siel na zapad do AT. Rakusky colnik objavoval i mnou netusene dutiny mojej skodovecke. To iste sa deje teraz ukrajincom.
  Poliaci tam okolo auta pobehuju s baterkami, kazde druhe auto ide na rtg a aby to tym co nejdu s autom na rtg nebolo luto, tak podla kluca, ktory mi zostl utajeny, vyvoleni jedinci idu na osobny celotelovy rtg priamo pri budke pasovej kontroly.

  To uz nehovorim o autach, co necakaju v rade, ale maju svoj zvlastny extra cakaci rad, kde sa caka na verdikt, ci ich vobec do PL pustia.

   1. Obchod. Příbuzenský vztah. Adrenalin.

    Něco v čem pro sebe spatřuje vyšší hodnotu než náklady. Jinak by tam nejel.
    Toto je základ k pochopení ekonomie.

   1. Poslední dny Vůdce. Devětadvacátého padl. Protektorátní tisk reagoval se zpožděním.
    Dárek ke Svátku práce.

    1. Jo, též srovnávám nálady na Ukrajině s náladami v Německu na začátku roku 1945. Moji předci jim naslouchali a povídali mi o tom o třicet let později. A mluvil jsem i s neodsunutými Sudeťáky. Celková deziluze, ale nikdo to nechtěl říkat.

     A podobné lehké náznaky cítím z našich médií. Už tušíme, že vláda je v koncích, ale říkat se to nesmí. Večer jsem poslouchal nějakého big experta, jak v TV rozvíjel teorie, kdo s kým by mohl jít do holportu, kdyby byly předčasné volby. Že to musí být etablované strany ale bez Babiše. Zase to typické „O nás bez nás“.
     To nic, ale že si někdo dokázal připustit, že by mohly být!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *